Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Siekiera_Motyka o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  bryś o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Witold o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (41 – …
  Chyba jakieś inne Pi… o Wolne tematy (41 – …
  JanuszT o Wolne tematy (41 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Słowacja rozpocznie procedurę zawieszenia członkostwa w Unii Europejskiej

Posted by Marucha w dniu 2016-07-19 (Wtorek)

Premier Fico postawił sprawę jasno: tzw. uchodźców i tak nie przyjmiemy, a z UE możemy się pożegnać. Chyba, że się opamięta i zreformuje. Ofiara słowackich powstańców nie pójdzie na marne! 

„Kwot obowiązkowych nie przyjmujemy, a to dlatego, że zostały wzięte z sufitu i nie będą działać w praktyce.” – uzasadnił swoje stanowisko Robert Fico. Cała prasa słowacka cytuje jego inne, znacznie mocniejsze zdanie z wczorajszej konferencji prasowej: „Jak długo będę premierem rządu Republiki Słowackiej tak długo nie przyjmę tego dyktatu!”

[Czy wyobrażacie sobie, że którakolwiek z administrujących Polską kukiełek zdobyłaby się na podobną wypowiedź? – admin]

W swoim oświadczeniu słowacki rząd podkreśla, że nie uchyla się od współpracy w stawianiu czoła skutkom obecnej sytuacji nad Morzem Śródziemnym:

„Regularnie przekazujemy środki finansowe, personel i pomoc w postaci odpowiednich materiałów krajom, na których terytorium znajdują się migranci. Jesteśmy również gotowi pomóc w tworzeniu korytarzy humanitarnych, którymi mogliby posuwać się migranci oraz wysłać oddziały wojska mające chronić strefy bezpieczeństwa. Podpisaliśmy umowę z Austrią w sprawie obozów tymczasowego pobytu na naszym terytorium. Przyjmujemy też migrantów będących w stanie przedstawić dokumenty potwierdzające ich podstawy do prośby o azyl oraz zdolnych do integracji.”

(Slovensko podáva žalobu voči EÚ, rozhodnutie Rady ministrov vnútra neakceptujeme, vlada.gov.sk)

Słowacy rasiści?

Przytoczyłem te słowa (a nie są to tylko słowa; przedstawione w nich działania są w toku od wielu tygodni) by pokazać jaką „wartość” ma kampania oskarżeń Węgrów i Słowaków o rasizm. Rasizm polegający rzekomo na całkowitej odmowie udzielania pomocy uchodźcom. Tyle, że każdej pomocy trzeba udzielać zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i w wykonalnych rozmiarach. Zarazem tak, aby była to pomoc skuteczna. Jej pierwszy etap powinien mieć miejsce w strefach bezpieczeństwa czyli w obozach położonych w strefach graniczących z Syrią i Irakiem. Ze względu na ogromne masy uciekinierów konieczna jest tam wielka pomoc międzynarodowa.

Natomiast tych, którzy przedostali się do Europy nie należy puszczać samopas dokąd chcą, ale niejako ich odfiltrować. M. in. konieczne jest podjęcie prób ujawnienia podejrzanych o działalność terrorystyczną. Tę grupę należy po prostu przymknąć za grubymi murami i rozpocząć procedurę wyjaśniania czy rzeczywiście są to terroryści. Ponadto nie wolno pozwolić, aby idące jak chcą i dokąd chcą tłumy tratowały po drodze pola, przerywały ruch drogowy i kolejowy itd. itp. Jeżeli ktoś uważa, że takie postulaty są przejawem rasizmu to doznał pomieszania pojęć, jeśli nie gorzej.  [Oczywiście, że gorzej. Jest po prostu k*rwą Sorosa. – admin]

Osobna kwestia to odmowa przyznania prawa stałego pobytu czy też bezterminowego azylu ludziom wyznającym islam. Islam nie jest rasą, ale religią, podzieloną na wiele wyznań i kierunków. Ujemny stosunek do islamu jako takiego może być co najwyżej nierozsądny [aha… – admin]. Są wśród muzułmanów takie grupy, które są solą w oku krwawych fanatyków. Grupy skłonne do współpracy tak z chrześcijanami jak z państwem świeckim. Ich ochronę i wykorzystanie jako sojuszników dyktuje racja stanu państw, gdzie mieszkają na stałe miliony mahometan.

Jednak niechęć do islamu jako takiego nie jest przejawem rasizmu. Co najwyżej braku wiedzy. [Nie braku wiedzy, ale właśnie posiadania wiedzy o satanistycznej „religii pokoju” – admin]

Z drugiej strony wymaganie przyjęcia ogromnych mas muzułmańskich do krajów, w których dotąd nie ma dużych skupisk wyznawców tej religii… Lansujące to środowiska lewacko-libertyńskie powinny zadać sobie pytanie co zrobiły, by Europejczycy pracujący w krajach jednolicie muzułmańskich mieli jakiekolwiek swobody?

Co dalej ze Słowacją i UE?

Premier Fico podkreślił, że jeżeli Unia Europejska ma odtąd opierać się na przyjmowaniu pod naciskiem, większością głosów bzdurnych i niebezpiecznych pomysłów, to nie warto w niej pozostawać. Grozi mu za to odpowiednik średniowiecznego procesu o czary czyli wykluczenie jego partii Smer z klubu partii socjalistycznych pod zarzutem rasizmu i ksenofobii. Najpierw jednak rząd słowacki złoży skargę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości na niewłaściwą procedurę głosowania Rady Ministrów Spraw Wewnętrznych. W przypadku jej odrzucenia lub zastosowania jakichś środków odwetowych wobec Słowacji rozpocznie się procedura zawieszania słowackiego udziału w działalności UE.

http://pl.blastingnews.com

Komentarzy 27 do “Słowacja rozpocznie procedurę zawieszenia członkostwa w Unii Europejskiej”

 1. Olo said

  Czyżby na Słowacji było mniej chazrszczyzny niż w Polsce? Jak Słowacy to zrobili?

 2. NICK said

  Olo.
  Nie zrobili.
  Na razie gadają.

 3. Antares said

  Do Olo
  1. Słowacja w czasie ostatniej wojny wywiozła swoich żydków tam gdzie trzeba i nikt tak jak u nas nie nadstawiał karku w celu ich obrony,
  2. Polska to nie Słowacja: kraj o takim potencjale, zasobach i położeniu, żydowska zaraza tak szybko nie odpuści.

 4. Lily said

  Re ;Olo
  Oj,Olo,Olo,przeciez w Polsce zawsze bylo,
  i jest najwiecej. To Polska,ich przygarnela,jak
  inni sie ich wyzbywali.
  A,potem bylo to co bylo,i ci jest.

 5. Dictum said

  ad. 2.
  Gadają, ale tak, że można słuchać.
  U nas gadają, że nie można słuchać, a robią, że…. sam Pan wisz.

 6. ? said

  Re 2:
  Masz Pan meczet na Słowacji? Nie. No to o co q loto?

  W słowackiej tiwi od lat można usłyszeć żarty z cyganów, np. „chętny do roboty jak Cygan do łopaty”, i nikt nie piśnie że to obrażanie uczuć. W Polsce dasie? Niedsasie.

 7. NICK said

  ?
  Nudzisz się?
  Niemerytorycznie?
  ?

 8. To możliwe i logiczne, bo Fico to etniczny Słowak (i to jeszcze żonaty również ze Słowaczką), z tego co mi przynajmniej wiadomo.

 9. Ad. 1

  „Czyżby na Słowacji było mniej chazrszczyzny niż w Polsce? Jak Słowacy to zrobili?”

  – Ne ma miodu – nie ma Chazarów. 🙂

 10. ojojoj said

  Panie ?
  Jeszcze nie tak dawno w Polsce mowilo sie „na zydy nie gramy”, co znaczylo np. w ping pongu ze nie ma punktow gdy pileczka uderzy o kant stolu. Tak samo bylo w roznego rodzaju grach w noze, kiedy noz np. uderzy w kamien zamiast w ziemie.

 11. zeev said

  rozpocznie tylko własne śmierdzące góvvno:))) ….jak każdy dzień

 12. Kronikarz said

  , – )

 13. NICK said

  No. Jest ktoś przytomny.
  Słowacja jest nieco podobna do „ukrainy”, nieprawdaż?
  Była i jest.
  Oj. Babcia mówi. Oj!

 14. Adam Ryglowski said

  W odróżnieniu od ludzi żyjących między Bugiem , Odrą i Nysą (nazwa własna „Polacy ” – aktualnie dla mnie staje się pojęciem filozoficznym ) – Słowacy od czasów wstąpienia do UE zaznali KATAKLIZMU – którym byli Romowie .
  Jest nieprawdą , że Romowie na Słowacji byli LENIWI
  ( z opowieści Słowaków ) , – byli ultrapracowici . Potrafili ZROBIĆ CHLEW W MIEJSCU OSIEDLENIA MIGUSIEM Wszystko co nie było pod porządnym zamknięciem ulegało anihilacji(?).A JACY BYLI POTRZEBUJĄCY !!!
  W końcu ta „biedna” mniejszość zbiegła do UK i innych dobrodziei .
  Karnie Słowaków potraktowano w Brukseli – więc dostali w „nagrodę ” euro !
  …..
  Za dobrze by im było , no nie ???

  Albo chodu , parachodu – albo JESZCZE LEPSZE TOWARZYSTWO !
  🙂

 15. NICK said

  „(nazwa własna „Polacy ” (14).
  ?
  „W odróżnieniu od ludzi żyjących między Bugiem , Odrą i Nysą „. Nie potrafisz ICH nazwać? Mnie nazwać?
  Miało się okazać to się okazało.

 16. RomanK said

  Nie dziwi mnie ….ze Erdogan..wywalil na zbity pyski wszystkich dziekanow na wszystkich uczelniac 160o….i uniewznil licenje nauczycielskei 21 tysiacom nauczycieli szkol prywatnych:-)))))
  Moze Slowacy wywala na zbity pysk Cyganow..przynajmniej z Humennego

 17. Adam Ryglowski said

  p.Pana – mi po prostu jest wstyd .
  A jak Pan dociekliwy – to BARDZO PROSZĘ O ZDEFINIOWANIE – CO TO JEST NARÓD !!!

  I potem porównać definicję z rzeczywistością .
  ….
  Ostrzegam – za określenie ludzi rozmawiających w tym samym języku – PAŁA !

 18. Janek said

  Znam czterech Słowaków: jeden to rasowy aryjczyk, drugi to pół-Węgier, trzeci to cygan, a czwarty to typowy Słowak . Każdy z nich ma specyficzne podejście do życia, są dość pracowici – ale wszyscy wolą Polaka niż innego typa jeśli już muszą się męczyc z obcym.

 19. ? said

  Nic z tego nie będzie, to fakt. Związali się Euro. Natomiast świadomość narodowa jest tam na znacznie lepszym poziomie, niż w Polsce. Nie ma takiego zachwytu zachodem, jak w Polsce. Kraj jest po „reformach” ichnich balcerków w latach 90-tych spustoszony gospodarczo, młodzież emigruje do Czech za pracą, wieś pustoszeje, medialnie są też bombardowani zachodnim stylem życia przez prywatne media. Ale mają ichnie PGRy, które pracują, ziemia jest uprawiana, mimo eurokołchozowych nakazów. No jest coś, czego w Polsce nie ma: żywy folklor, promowany powszechnie przez państwowe radio i telewizję, przez liczne festiwale. Na Słowacji zawsze folklor był częścią ich kultury, nie był powodem do wstydu, nie był żadnym obciachem, ale powodem do dumy. No i Słowaczki to ładne dziewczyny są, naprawdę.

  Mają też po cichu Słowacy chrapkę, do spółki z Węgrami, na Zakarpacie. Które wcale nie kryje swojej obojętności (delikatnie mówiąc) w stosunku do Kijowa.

  Jak będzie? Tak, jak będzie.

  Panie Adamie, Cyganie na Słowacji to temat znany. Mogę niedowiarkom pokazać te osiedla cygańskie w Koszycach czy w Preszowie. Słowacy to widzą i wiedzą, czym to pachnie. Dlatego się nie p…lą w tym temacie. Nie do pojęcia w Polsce.
  Jedźcie i zobaczcie niewierzący.

  A w czymże jest Słowacja podobna do Ukrainy pani NICKu? Naród słowacki nie został wymyślony przez austriackich agentów.

 20. Carlos said

  ad 18 Ja znalem Slowaka, ktory historie Polski znal lepiej niz niejeden Polak po studiach. Pracowalismy razem przy polerowaniu granitow w Chicago.Bardzo sie dziwil ze Narod z taka historia, ktory wydal, Chopina, Sklodowska ,JP2 i nnych, musi emigrowac i walesac sie po swiecie.

 21. Ad. ? said: Bardzo interesujące i wartościowe spostrzeżenia. Szczególnie kapitalne są dwa ostatnie zdania: „A w czymże jest Słowacja podobna do Ukrainy panie NICKU? Naród słowacki nie został wymyślony przez austriackich agentów”. To, że na pewnych obszarach pogranicznych zamieszkuje tam nieco tzw. Karpatorusinów, nie ma tu nic do rzeczy.

 22. JO said

  ad.21. Upanstwowienie sie Slowakow jest nieoczekiwana konsekwencja sztucznej Ukrainizacji Wielkopolski Wschodniej i Rusi….

  Jest to pozytywny, dobry Owoc…

 23. ? said

  Re 21:
  Nie takie znów nieco. Karpatorusinów jest tam sporo. Karpatorusini podkreślają swoją odrębność od Ukraińców. Natomiast często, choć nie zawsze, akcentują (słabiej lub mocniej) związek z Rosją. To są co prawda, bardziej sentymenty pokolenia przedwojennego, ale o czymś to świadczy. Na pewno im bliżej do przedwojennej federacyjnej Czechosłowacji, gdzie byli równoprawną częścią państwa, niż do obecnej Ukrainy, która nie chce ich uznać za mniejszość narodową i nie uznaje ich języka (uważając, ze to gwara).

 24. NICK said

  Małoś Pan Krytyczny. (21). Słabo zna Pan historię tzw. Słowacji.
  Zwłaszcza ostatnią, np. II WŚ. Powiem jedno (z wielu możliwych) podobna współpraca z okupantem.
  Tyle.

 25. Piskorz said

  re 3..”zasobach i położeniu, żydowska zaraza tak szybko nie odpuści.” A PEWNIE ŻE TAK..Ta żydówka n YT wyraźnie powiedziała, że jesteśmy zbyt bogatym krajem, abyśmy mogli /tzn my żydzi/ z niego zrezygnować.!! PS Barbara S../nazwiska nie pamiętam/..

 26. ? said

  Re 24:
  Popytaj Pan Polaków stamtąd o tą współpracę. I porównaj z ua.

 27. News z zeszłego roku. Dziś premier Fico ma aferę korupcyjną na karku.
  http://www.polskatimes.pl/fakty/swiat/a/slowacja-szef-msw-robert-kalinak-i-premier-fico-zamieszani-w-afere-demonstracja-w-bratyslawie,10426576/

Sorry, the comment form is closed at this time.