Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dziesiątki razy dzwonił na 911 donosząc na samego siebie. Chciał zostać ofiarą przemocy policyjnej.

Posted by Marucha w dniu 2016-07-20 (Środa)

Czarnoskóry mieszkaniec Chicago dał się we znaki lokalnym służbom bezpieczeństwa po tym jak ponad trzy tuziny razy zadzwonił na 911. Quovadis Green podczas rozmów donosił na samego siebie. Green chciał w ten sposób zdenerwować policję i zostać ofiarą jej przemocy.


Funkcjonariusze z Illinois State Police (ISP) 18 maja trzykrotnie w ciągu 24 godzin alarmowani byli o „uzbrojonym czarnoskórym, mężczyźnie, który jeżdżąc samochodem grozi motocyklistom pistoletem”. Za każdym razem do akcji wkraczał patrol policji, który docierał do wskazanego mężczyzny i dokonywał kontroli.

Dwa razy wysyłano jednostki ISP, raz natomiast do akcji wkroczyli policjanci z Chicago Police Departament (CPD). Funkcjonariusze podczas wszystkich trzech zatrzymań nie mogli znaleźć jednak rzeczonej broni, a Green wykazywał się wobec nich agresją. Wszelkie próby przesłuchania zatrzymanego kończyły się na jego kategorycznej odmowie współpracy z policją.

Dopiero później policjanci z CPD i ISP odkryli, że Quovadis Green donosił na samego siebie. Przyczyniły się do tego taśmy z rozmów, a także nagrania z kamer w radiowozach. Okazało się, że mężczyzna od lutego wykonał 38 połączeń z linią alarmową 911.

Za każdym razem mówił to samo – donosił na czarnego mężczyznę, który miał grozić bronią innym członkom ruchu. W rozmowach donosił na siebie samego, gdyż chciał zostać ofiarą policyjnej przemocy i wywołać wzburzenie w społeczeństwie.

Green trafił do więzienia na początku lipca. Został też zobowiązany do zapłaty 100 tys. dolarów kary pieniężnej.

http://pikio.pl/

Komentarzy 5 do “Dziesiątki razy dzwonił na 911 donosząc na samego siebie. Chciał zostać ofiarą przemocy policyjnej.”

 1. Dziadzius said

  panowie Amerykanie szykujcie sie na wojne domowa i to bardzo brutalna cos jak MauMau w Kenii w latach 50 — [[Prawdopodobnie obamy ojciec (lub nie) byl aktywnym czlonkiem MauMau i mozliwie mordeca bialych ludzi w Kenii]]

 2. anonim said

  Dokądidziesz Green Dokądidziesz…co za imię

 3. Maćko said

  Jeden wariat nie czyni szpitala psychiatrycznego

 4. Alchemik said

  A dlaczego na zdjęciu, obok tego Afrykańczyka, są gruzińscy policjanci ??? Co, Gruzini biją Negroidów w Chicago? Odrabiają pieniądze, za które Saakaszwili budował drogi?

 5. NICK said

  Panie Dziadziuś. (1).
  Panowie Hamerykanie nawet myśli nie dopuszczają. Ich ‚dobrobyt’ rozum im pomieszał. No bo do tych FEMA i podobnych SPRAW to bendom transportować 2 miliardy ludzi z całego świata. Ich na pewno nie. Chyba, że na ‚kapo’.

  Co zatem lepsze dla usraelitów? Co. Wybiorą?

Sorry, the comment form is closed at this time.