Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  walerianda o Męczarnie szpiegów i nie …
  walerianda o Chore struktury ochrony z…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (64 – …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Zdzicho o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  Dziadzius o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  wewewe o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Kiedy Katedra Notre-Dame zamieni się w meczet…

Posted by Marucha w dniu 2016-07-20 (Środa)

2048 rok. Paryż stolicą nowego państwa, Eurabii – największego na planecie kraju muzułmańskiego. Chrześcijanie chowają się w katakumbach, a paryska Katedra Notre-Dame zamienia się w meczet.

Taki obraz świata, w związku z rosnącą islamizacją, prorokuje Europie Jelena Czudinowa.

Jej książka „Meczet Notre-Dame. Rok 2048″ ukazała się dziesięć lat temu, ale dopiero teraz, w kontekście zamachów w Paryżu, Brukseli i Nicei przebija się naprawdę na światło dzienne. Oskarżana z początku o ksenofobię, nietolerancję i islamofobię, Jelena Czudinowa zdążyła już uzyskać miano prorokini, bowiem znacznie wcześniej niż Michel Houellebecq przewidziała rozwój wypadków w Europie, w szczególności w Republice Francuskiej. A jednak poglądy Czudinowej budzą kontrowersje [… wśród kretynów i kurwów – admin]

Czudinowa umiejscawia akcję w roku 2048, nawiązując do powieści Georga Orwella „1948″. Pisarka tłumaczy swoją analogię tym, że XX wiek był okresem walki z „potworem” komunizmu, natomiast świat w XXI wieku będzie musiał się zmierzyć z islamskim fundamentalizmem.

Akcja powieści-antyutopii dzieje się we Francji opanowanej przez wahabitów srogo karzących wszystkich, którzy nie respektują ich surowych zasad. W opisach Czudinowej Paryż 2048 roku jest stolicą Eurabii, największego na planecie muzułmańskiego kraju.

Paryż 2048 roku mówi i pisze po arabsku, a także żyje według zasad islamu. Chrześcijanie wpędzeni zostają do getta, z którego są tylko dwa wyjścia: bądź umrzeć bądź przyjąć islam. Nieliczny ruch oporu nie może wygrać z nowymi panami świata i chrześcijanie znów schodzą do katakumb… A pewnego pięknego dnia islamskie władze postanawiają całkowicie zlikwidować getto…

Szerzący się islam Czudinowa proponuje zwalczać nie orężem, lecz działalnością misyjną.
W powieści Czudinowej obecny jest serbski wątek. Jednym z głównych bohaterów książki jest Serb Słobodan z Kosowa i Metochii, który nie może wybaczyć Europie, że ta pomagała w likwidacji jego ojczyzny.

Zdaniem Czudinowej, około 2048 roku Belgrad stanie się stolicą „Wielkiej Albanii”, a nieliczni Serbowie, którzy się w niej ostaną, jakieś 300 tysięcy, osiądą w Rosji, w której założą maleńki Belgrad.

Powieść Jeleny Czudinowej zdążył podnieść falę oburzenia za naruszenie wszystkich reguł poprawności politycznej. Autorka długo czekała na publikację książki we francuskim przekładzie, choć tłumaczenie było już zamówione.

Jak powiedziała Czudinowa, nakreślone przez nią mroczne obrazy Europy 2048 roku, poddane hiperbolizacji i doprowadzone do granicy groteski, mają na celu zwrócenie uwagi na problem, przestrzec przed tragicznym rozwojem wypadków. Miejmy nadzieję, że w 2048 roku nikt nie będzie mógł powiedzieć, że „proroctwo” Czudinowej się wypełniło.

http://pl.sputniknews.com

Komentarze 42 do “Kiedy Katedra Notre-Dame zamieni się w meczet…”

 1. ? said

  Czy „islamski fundamentalizm” to nie jest oksymoron? Przecież islam z definicji ma walczyć z niewiernymi. Więc nie istnieje islam „pokojowy”. Zatem…

 2. Joannus said

  Wizja autorki, czy tego chcemy, czy też nie stanie się faktem.
  Jest to cena za;

  Odstępstwo od wiary powiązane z brakiem miłości do Ojczyzny.
  Wyrzeczenie się słodkiego jarzma Chrystusowego.
  Rozwalanie świątyń.
  Powszechny strach ogłupiałego ludu przed ”państwem wyznaniowym”.
  Wyrzeczenie się dzietnej rodziny
  Mieszanie się ras.
  Brak odcięcia się od barbarzyńskiej, antykatolickiej rewolucji.
  Ściąganie kolorowych do siebie.

  Św. Tomasz z Akwinu w wykładzie dot. sądu Bożego nad narodami, podaje, że ukaranie nastąpić musi w czasie ich istnienia ziemskiego, a nie w wieczności.
  Najświętsza Panna Maryja zaś objawiła, że wiele narodów wyginie. Narody i państwa nie służące Panu Bogu skazane są nieuchronnie na niebyt.

 3. rola said

  @ 1. Mylisz oksymoron z pleonazmem.
  A do treści artykułu- Orwell napisał swoją antyutopię datując ją nie 1948 a 1984. Niby drobiazg, ale recenzent się „sypie”. I już tekst traci swą mocną wymowę.
  Pisał Wańkowicz : redagując swój tekst o Mickiewiczu sprawdzam kto napisał „Pana Tadeusza”

 4. Marucha said

  Re 3:
  Panie, to zwykła literówka, a Pan wyciąga z niej wnioski…

 5. Swarożyc said

  http://magiawkazdymdniu.blogspot.se/2015/03/oboz-swietych-jean-raspail.html

 6. rola said

  @4
  Nie jest zwykłą literówką bo w wywodzie odnosi się do podobieństwa dat 1948 i 2048 cyt: …umiejscawia akcję w roku 2048 nawiązując do powieści Georga Orwella „1948”. Ja rozumem że autor ze sputniknews miał trudności w poznaniu literatury „antysocjalistycznej” a o Orwellu dowiedział się na wieczorowych kursach marksizmu- leninizmu. Ja to rozumiem, ale po prostu nie znoszę niechlujstwa, także intelektualnego. Oraz ulgowej taryfy dla autorów recenzji – bo są po właściwej stronie lub byli kolegami z mar-leny.
  No takie moje czepialstwo.

  No dobrze, uczepił się Pan. Ok.
  Admin

 7. Piskorz said

  re ? JUŻ TEN ICH MAHOMET..darł swoją brodatę gębę krzycząc..”BRAMY RAJU LEŻĄ W CIENIU MIECZA..” Ps Komentarz chyba zbyteczny..

 8. alisha said

  Czytam te wszystkie artykuły i ogarnia mnie niebywały smutek.Komentarze wywołują jeszcze gorsza formę uczucia przeokropny ból.A wiecie dlaczego? Nasz kraj pada ,dotyka dna ,ludzie sa nieszczęśliwi ,agresywni,kłócą się na forach,nie rozumiem o co ? o kolejny program jakiejś partii która zdobyła władze, jej obietnic ,których wobec narodu nigdy nie zrealizują, o co sie My Polacy Słowianie kłócimy?. O Krzyż w sejmie, o matkę boska częstochowska ,zielną i z 10 innych. Która jest prawdziwa,żadna, podobnie jak żaden polityk nie jest wiarygodny gdyż nie ma zamiaru zrealizować swoich obietnic.Brakuje nam wiary ,pogubiliśmy się. Kiedyś wierzyliśmy w Boga staraliśmy sie bynajmniej postępować zgodnie z jego prawem i przestrzegać może nie zawsze udolnie 10 przykazań.Naszym mottem /kiedyś, w przeszłości/ było Bóg ,Honor ,Ojczyzna. Co się stało,ze zatraciliśmy te tak ważne wartości,Zastanówmy się, niech każdy zada sobie to pytanie sam sobie osobiście a może i odpowiedź znajdzie.

 9. RomanK said

  Francja….lata 60 te….Katedra Papieska w d’Avignon ziala pustka..polamane lawki, na ktorych lezala centymetrowa warstwa kurzu.i golebich odchodow..nie widzialem nigdy, zeby ktos odprawial Msze Sw….bokami snuli sie turysci….budowana dokladnei wtedy , kiedy padala Arkona…..
  CHrzecijanie nie musza we Francji chowac zsie po katakumbach….maja koscioly….ale jak widac nie ma ich na tyle ,zeby wypelnic koscioly. Nie maja demografii…i nei maja zadnej przyszloasci…ze mozna koscioly zamienic na meczety swiadczy najlepiej przyklad katedra Haggia Sophiaw Istanbule.

 10. RomanK said

  Pani wybaczy pani Alisha???? Ile pani ma dzieci????

 11. Joannus said

  Ad 8

  Kwiatek.
  ”… o matkę boska częstochowska ,zielną i z 10 innych. ”

  Jak to się mówi – poznać pana po cholewach, w tym wypadku autora po jego pisaniu.

 12. Alchemik said

  Rosjanie lubią pisać takie brednie, to u nich teraz modne. Poczytajcie książki Aleksandra Markianova, tam jeszcze gorzej – Polacy są terrorystami, a szlachetni i wspaniałomyślni Rosjanie zwalczają polskich terrorystów i takim sposobem ratują Świat przed poską zarazą. Polska – to u niego „Ciężar Imperium”, a Polacy – to szczury.

 13. Anucha said

  Żaden myślący Rosjanin nie napisał by takich bzdur o Polakach i odwrotnie.
  Piszą tak polskojęzyczne i rosyjskojęzyczne szczury wiadomej proweniencji.

 14. Anucha said

  Panie Gajowy czy tylko dla mnie się wydaję , czy faktycznie Gajówka cieszy się coraz większym zainteresowaniem ( a już hasbary w szczególności 🙂 ) Nie chwaląc się osobiście polecam ją wszystkim znajomym.
  Czy mógłby Pan zainstalować widoczny licznik wejść na Gajówkę, który cieszyłby oko większość z nas.
  Pozdrawiam.

 15. Anucha said

  Dla mnie, dla ciebie- to nie jest oczywiście poprawna polszczyzna ale profesor Miodek wie,że tak gadamy u siebie .
  -mnie się wydaje, że wszyscy zrozumieli czy wydaje mi się 🙂

 16. Zbigniew Kozioł said

  Anucha,

  Popularność Gajówki rośnie systematycznie. Wcale nie tak powoli. Istotne, że to trend stały, od lat. Tu można znaleźć wzory ilościowe:

  Click to access users_activity.pdf

  A licznik wizyt ma pani po lewej stronie u dołu.

 17. Marucha said

  Re 16:
  To jest dziwne, bo w zasadzie nigdy nie reklamowałem gajówki ani też nie obchodziłem się miło z obszczymurkami, którzy stanowią znaczną grupę „internautów”.

 18. Yah said

  Ad 16

  Łeb w łeb z ninetendo 🙂 , a porównując wielkość rynku na który są kierowane ……. gratulacje Panie Gajowy

 19. Zbigniew Kozioł said

  @Marucha: Pan niechaj utrzymuje jakość. Jak widać, reklamę robią inni 🙂

  @Yah: Lepiej niż Nintendo. U Maruchy ilość wpisów bliska tej na Nintendo. Ale Nintendo ma tendencję spadkową. Z tych kilku, dość przypadkowych blogów, które analizowałem jedynie Marucha ma rosnącą tendencję, w sensie że funkcja wpisów z czasem jest ponad liniowa, z wykłądnikiem większym od 1. Przypuszczam, że dla znakomitej ilości innych blogów, też dla tych największych i najbardziej znanych, ten wykładnik będzie mniejszy od 1.

 20. Yah said

  ad 19

  Promyk nadziei …..

 21. Marucha said

  Hmm…
  Przecież niejeden już wypowiadał się na łamach gajówki, że ta witryna zdycha, że poziom coraz gorszy etc.

 22. Anucha said

  No faktycznie licznik jest jak byk , w przeciągu 1 min. 378 wejść.
  To jesteśmy sławni Panie Gajowy, że tak powiem nieskromnie he he

 23. Marucha said

  Re 22:
  Nie przeceniam roli gajówki.
  Uważam tylko, że w porównaniu ze sponsorowanymi i reklamowanymi witrynami odniosła relatywnie pewien skromny sukces.

 24. Dinozaur said

  Genialna książka rosyjskiej pisarki Eleny Czudinowej pt. Meczet Notre Dame. Rok 2048. ukazała się w języku rosyjskim w 2005 roku .
  Przdstawiony jest w niej pod gwarancją poprawny politycznie obraz przyszłości Zachodniej Europy .

  Jest jej wydanie polskie z 2013 roku . Przaśnie-siermiężne postępowe media III RP pominęły ją całkowitym milczeniem, być może ze względu na wyrażoną w niej charakterystyczną kiedyś dla większości Rosjan bardzo pozytywną opinię o Polsce i Polakach .
  W książce tej na miejscu Watykanu powstaje największe w świecie wysypisko śmieci . Papież urzęduje w Krakowie a Eurabia zostaje powstrzymana na granicy na Odrze i Nysie , która to granica jest broniona przez armie polską i rosyjską . Bardzo na miejscu byłoby rozpowszechnianie tej książki .

  Pozdrowienia
  Dinozaur ( z Neandertalu )

 25. Alchemik said

  Ad. 13
  Ja, w latach 1988 – 1990 służyłem w sowieckim wojsku, razem z Rosjanami i Ukraińcami. Widziałem ich z bliska, 2 lata byłem wśród nich, i wiem o nich wszystko (jako o zwykłych ludziach). A Pani tak dobrze zna Rosjan? Pani żyła wśród nich pod jednym dachem? I ja nie mówię o inteligencji, ale o zykłych chłopcach z Moskwy, Petersburga (Leningrad już wtedy nazywano Piter), Riazani, Lipiecka, Tambowa, Rostowa i dziesiątków innych miast Rosji. Nic Pani o nich nie wie, a ja wiem.

 26. Re: 23 Marucha
  Popularnosc Gajowki bedzie wzrastac wprost proporcjonalnie do prawdziwosci komentarzy…komentujacych…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Jerzy Ulicki wkrotce opusci australijsko-zydowskie wiezienie…

 27. Anucha said

  Ad:25

  Nie jestem panią 🙂

  i nie mam w zwyczaju wypowiadania się na tematy mi nie znane.

  Żyłem pod jednym dachem przez kilka lat z chłopakami z całego byłego ZSRR.
  Byli to rosyjscy chłopcy w wieku do 16 lat z Rygi, Mińska, Petersburga,

  Ałmaty,Odessy,Moskwy i wielu mniejszych miejscowości.

  Poznałem także ich rodziców.
  Fakt wszyscy z nich pochodzili z bogatych a nawet bardzo bogatych rodzin.Było to w latach 2004- 2008 i byliśmy na neutralnym gruncie
  Dużo czasu spędziliśmy na rozmowach o polityce z rodzicami, którzy bardzo często odwiedzali synów.
  Zapewniam Cię , że ci ludzie wiedzą dokładnie co się dzieje na świecie i kto tym wszystkim steruje, kto nas napuszcza na siebie.

  A młodzi chłopcy w Polsce w wieku poborowym też mają wyprane mózgi i krzyczą „Bolszewika bij” tylko Qrwa gdzie ten bolszewik bo na pewno to nie jest Rosjanin.

  Więc w latach dziewięćdziesiątych poborowi w armii ZSRR też zapewne nie byli lepsi.

 28. Anucha said

  Jerzy Ulicki wkrótce opuści australijsko-żydowskie więzienie…

  I to jest dopiero dobra wiadomość Panie Jaśko.

 29. towarzysz0 said

  Książka ciekawa, w dodatku wspomniani są w niej pozytywnie Polacy, jako cały naród. Co, niestety, rzadko pojawia się w rosyjskiej literaturze. Szczególnie zwraca na uwagę, to że autorka chyba popiera kręgi konserwatywne, tradycyjnoprawosławne (oni też mają swoich modernistów). A właśnie te kręgi raczej były dotychczas niechętni w stosunku do katolicyzmu.

 30. NICK said

  Pan wybaczy Romanie Panie. (10).
  Znowu Pan obraża. Dzietność byc powinna. Bezdzietni nie mają racji?

 31. RomanK said

  Moze ktos wytlumaczy kretynowi lekarzowi, jaka jest roznica pomiedzy racja a…… przyszloscia….

  . Nie maja demografii…i nie maja zadnej przyszlosci

 32. Re: 30 NICK
  Jest Pan jednym z piszacych, ktory zaniza (nagminnie obniza poziom) na popularnosc Gajowki…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 33. RomanK said

  Po tylu latach panie Jasiu..wie pan dobrze ,ze ktos musi zachowywac sie tak- jak chcieliby …..zeby wygladala Gajowka:-))))

 34. Maćko said

  Szanowni, paskudników sieciowych wystarczy bojkotowac.
  Trolle zywia sie zloscia i zamieszaniem jakie wywoluja.
  Jak sie ich zacznie ignorowac ( tam gdzie to nie szkodzi prawdzie ) to albo przestana pisac bzdety po pijaku albo sie wyniosa gdzie indziej.

 35. Dictum said

  http://www.chwalabogu.com/pl/wyburzanie-kosciolow-we-francji/

 36. Alchemik said

  Ad: 27
  Przepraszam, po prostu te imiona – Anucha, Marucha – wprowadzają w błąd.
  Zauważyłem, że w tej Gajówce, bardzo często jest gloryfikowana Rosja i naród Rosyjski. Ale oni, w większości, nie lubią Polaków. Nikt tam na mnie nie krzyczał „бей поляка”, krzyczeli różne inne słowa, ale niechęć i nienawiść do Narodu Polskiego u nich duża. Powiem tak (szczególnie dla Gajowego Maruchi) – Rosjanie nie lubią Polaków za to, że Polacy na przeciągu wieków byli oddzielnym państwem, budowali swoje imperium i nie dali się wchłonąć do imperium Rosyjskiego, t.j. upierali się i nie chcieli być Rosjanami. Tak, tak, oni nas nie lubią, za to, że przeszkodziliśmy im wchłonąć wszyskich Słowian do ich imperium i że sami nie chcemy być Rosjanami. I to już było tak w sowieckie czasy.
  Chłopcy z Moskwy i Petersburga to jeszcze mniej więcej normalni, ci rozumieli coś niecoś i złości było mniej. Najgorsi to byli ci na południe od Moskwy – Riazań, Tuła, Woronież, Tambow, Lipieck. Syberia – tam lud bandycki i złodziejski, ale nacjonalizmu mniej, no i złości przeciw Polaków też mniej, ale i dla nich – „Polak to słowiańskojęzyczny Niemiec”. Dla nich język słowiański to język rosyjski, a wszystkie inne słowiańskie języki, w tym i polski, to nieudolna parodia na język słowiański, t.j. rosyjski.
  „Co się dzieje na świecie i kto tym wszystkim steruje, kto nas napuszcza na siebie” – ja to wszystko rozumiem, że i Polska, i Rosja, i Ukraina, i Litwa są sterowane przez tych co chcą zawładnąć Światem. Ale większość tego nie rozumie. Większość ma swojego boga – Telewizor. Co mówi telewizor – to prawda, wszystko inne, dla nich jest wymysłem.
  Chcę jeszcze dodać, że w Rosji żądzą ci sami ludzie co i w innych krajach, w tym i USA. Putin po kilka razy w roku spotyka się z Henry Kissingerem i dostaje instrukcje. Cerkwi w Rosji nabudowano, ale nikt do nich nie chodzi, a ta niby obrona chrześcijaństwa, to jest kolejne oszustwo, to tak, jak kiedyś niby budowano komunizm. Dziś my wiemy, że to było oszustwo.
  W otoczeniu Putina większość jest Żydów, więc jakie może być chrześcijaństwo u Żydów? Wszystko to kłamstwo.

 37. Marucha said

  Re 36:
  Pomieszanie z poplątaniem.

 38. Yah said

  Ad 25

  Panie Zamieniający Ołów w Złoto, a gdzie była jednostka, w której Pan służył ?

  Ad 36

  „Rosjanie nie lubią Polaków za to, że Polacy na przeciągu wieków byli oddzielnym państwem, budowali swoje imperium i nie dali się wchłonąć do imperium Rosyjskiego, t.j. upierali się i nie chcieli być Rosjanami. Tak, tak, oni nas nie lubią, za to, że przeszkodziliśmy im wchłonąć wszystkich Słowian do ich imperium i że sami nie chcemy być Rosjanami”

  Ha, ha, ha jak na człowiek, który był w Rosji to o historii nie tylko Rosji, ale i Polski mało Pan wie.

  Polska miała swój czas prób budowy słowiańskiego imperium zaprzepaszczony próbą nawracania prawosławnych na katolicyzm i strzelaniem pijanych polskich żołnierzy do ikony Matki Boskiej. Ponieważ Polsce sie nie udało i zaczęła się staczać infiltrowana przez Zachód, próby budowy imperium słowiańskiego podjęła Rosja. A Polacy, cóż – łatwowierni Polacy, manipulowani jak dziś próbowali cały czas sypać piasek w tryby i wespół z rosyjskimi nihilistami ( których odpowiednikiem dziś jest rosyjska „demokratyczna” opozycja) wyhodowali w Rosji bolszewików….. z którymi dopiero teraz ( jak ich nie ma) chcą walczyć. W psychologii to się chyba nazywa syndrom wyparcia.

 39. Alchemik said

  Ad. 38
  Ja historię i Polski i Rosji dobrze znam. Ja napisałem jak oni to widzą. I pan im nic nie udowodni.
  A co się tyczy historii Rosji to pan, jak widzę, jej nie zna. Proponuję panu zainteresować się co było w Rosji po tych wydarzeniach ze strzelaniem pijanych polskich żołnierzy do ikony Matki Boskiej. Np. jak był wybrany nowy car – Michaił Romanow. Kim był i o wszystkich okolicznościach jego wyboru. I co było potem. Rosja była tak samo manipulowana jak i Polska.
  Ja nie rozumiem pana, jeżeli jacyś pijani Polacy strzelali do Rosjan, czy do ikony, to ja muszę być Ruskim? To była wojna. Żołdacy rosyjscy też robili takie same rzeczy podczas wojny inflanckiej, tylko że dlaczegoś nikt o tym nie mówi i nie pisze. Tak że sam pan nie zna historii.

  „Panie Zamieniający Ołów w Złoto, a gdzie była jednostka, w której Pan służył ?”

  Z ołowiem nie experymentowałem. Kiedyś, w szkole, robiliśmy materiały wybuchowe i dlatego tak mnie nazywano.
  A jednostka, jedna to Мулино (Горьковская обл.), a druga Мукачево (Закарпатская обл.).
  A co, pan też był w sowieckim woju?

  Nie jestem ekspertem od historii Polski i Rosji, ale coś niecoś wiem i raczej nie potrzebuję się od Pana douczać.
  Niech Pan powie coś czego nie wiemy.
  A panu przypomnę, iż będące w unii z Rosją Królestwo Polskie (zwane przez idiotów „zaborem”) jest do dziś niedoścignionym wzorem polskiej państwowości. I tam najlepiej rozwijała się polska kultura i sztuka.
  Admin

 40. Alchemik said

  @ Admin
  A to, że władze Imperium Rosyjskiego zlikwidowały wszystkie polskie szkoły i były szkoły tylko z rosyjskim językiem nauczania, to według pana wzór polskiej państwowości ??? A to że u nas wszystkie kościoły katolickie przerobiono na cerkwie prawosławne, to też polska państwowość ???

  Brednie Pan emitujesz, z którymi nie warto dyskutować. Skwitować je można tylko głośnym parsknięciem odwrotną częścią ciała.
  Admin

 41. Alchemik said

  Nie wiem dlaczego panu Administratorowi tak silnie podoba się Rosja. Ja urodziłem się i całe życie mieszkam na Kresach Wschodnich (Wilno), ciągle mieszkałem razem z Rosjanami (bo chyba połowa Wilna to byli Rosjanie), do dziś pracuję z Rosjanami, dużo razy byłem w Rosji, znam rosyjską historię i kulturę, idealnie znam język rosyjski, ale nie mam najmniejszego sentymentu do Rosji i Rosjan. Jestem Polakiem i kocham Polskę. A pan Admin ???

  Pański wybór, do kogo ma Pan sentyment.
  Ja też kocham Polskę. To nie Rosja ją niszczy.
  Admin

 42. Boydar said

  Pan Admin pewnie nic, bo ŚO jest „chwilowo nieczynne”, Panie Alchemik.

Sorry, the comment form is closed at this time.