Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Erdogan: UE nie ma prawa do krytykowania Turcji za ogłoszenie stanu nadzwyczajnego

Posted by Marucha w dniu 2016-07-21 (Czwartek)

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan poinformował o ogłoszeniu w kraju stanu nadzwyczajnego.

„W związku z próbą puczu zgodnie ze 120. artykułem konstytucji w państwie na okres trzech miesięcy wprowadza się stan nadzwyczajny, aby jak najskuteczniej i najszybciej podjąć kroki w celu zapewnienia praw i wolności obywateli” — oznajmił Erdogan po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa i rządu kraju.

Przywódca Turcji uważa, że zwolennicy opozycyjnego kaznodziei islamskiego Fethullaha Gülena, którego Ankara oskarża o próbę zamachu stanu, „w najbliższych dniach i tygodniach” mogą podjąć próbę rewanżu.

Prezydent Turcji także podkreślił, że państwa europejskie nie mają prawa krytykować Turcji za ogłoszenie stanu nadzwyczajnego. „Państwa europejskie, podejmujące podobne środki po niewielkich zamachach terrorystycznych, nieporównywalnych do zagrożenia, z którym zetknął się nasz kraj, nie mają prawa krytykować nas za podjętą decyzję w sprawie ogłoszenia stanu nadzwyczajnego” — oznajmił Erdogan po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa i rządu kraju, na których została podjęta decyzja w sprawie ogłoszenia w Turcji stanu nadzwyczajnego na okres 3 miesięcy w związku z próbą puczu w państwie.

Dodał on, że prawa, wolności i demokracja w Turcji nie ucierpią, lecz odwrotnie, umocnią się po ogłoszeniu stanu wyjątkowego.

http://pl.sputniknews.com

Komentarze 2 to “Erdogan: UE nie ma prawa do krytykowania Turcji za ogłoszenie stanu nadzwyczajnego”

 1. Peryskop said

  A co gdyby się okazało, że za listopadowym zestrzeleniem rosyjskiego bombowca Su-24 stali „puczyści” – lub wręcz ich zdalni dysponenci ?

  Zdalni, a nie – zdolni.

  Tureckie F-16 mogły przecież być naprowadzone przez super-kontrolerów.

 2. Peryskop said

  Re 1

  Miałem nosa ?

  revers said 2016-07-22 (piątek) @ 17:10:32

  W Turcji aresztowano dwoch agentów CIA , sprawców zestrzelenia rosyjskiego SU 24

  http://yournewswire.com/cia-agents-arrested-in-turkey-for-failed-erdogan-assassination-attempt/

Sorry, the comment form is closed at this time.