Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  revers o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  revers o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Prawdziwy pucz dopiero się zaczyna…

Posted by Marucha w dniu 2016-07-21 (Czwartek)

W Turcji trwają czystki przy akompaniamencie spekulacji zachodnich mediów na temat tego, że Turcja jakoby zbliża się z Rosją, a ta ją przykrywa. A Rosja biernie się temu przypatruje…

Rosja ma rację — NATO, którego członkiem jest Turcja, bardzo by chciało podrzucić Moskwie rozpalone węgle. Jednak problem turecki pozostaje dyplomatycznym węzłem, który powinny rozwiązywać Unia Europejska i NATO.

Co czeka nację Atatürka po tym, co wydarzyło się nocą w ubiegły piątek, i czy nie stoczy się ona w radykalny islamizm? Możemy spodziewać się prawdziwego puczu, który już dokonuje się na naszych oczach. Erdogan mówi, że karze osoby odpowiedzialne za próbę zamachu stanu, ale jeśli odpowiedzialność ciążyłaby na takiej ilości osób, to przewrót raczej by się udał.

W rzeczywistości Erdogan pozbywa się tych, którym nie ufa: swoich oponentów i, zapobiegawczo, tych, którzy „mają zadatki” do tego, by się w nich obrócić. Wykorzystując pucz jako pretekst, turecki lider demontuje państwo prawa, trójpodział władzy i szykuje reformę konstytucyjną. Mało tego, Erdogan oświadczył, że przywróci karę śmierci, jeśli tylko inicjatywa zbierze dostateczną ilość głosów w parlamencie.

„Jest rzeczą oczywistą, że nie możemy prowadzić dialogu z państwem, które wprowadza karę ostateczną. Jej zniesienie jest jedną z zasad UE” — oświadczył [kłamliwie – admin] włoski minister spraw zagranicznych Paolo Gentiloni. Zgadzają się z nim wszyscy unijni liderzy, a także liderzy NATO. Relacje Turcji i krajów Zachodu, w tym stosunki między Rzymem i Ankarą, ulegają postępującej degradacji, a przy tym Turcja pozostaje członkiem ponadnarodowych organizacji, takich jak NATO.

[Konstytucja UE dopuszcza karę śmierci. NATO karze śmiercią bez procesu sądowego i wyroku. Więc o czym te szumowiny pieprzą? – admin]

Niebezpieczną grę prowadzi Erdogan. Rosyjskie władze już dawno to zrozumiały, mówiąc o związkach między Erdoganem i Daesh. Turcja sułtana Erdogana to już nie jest świeckie państwo i, co najważniejsze, to kraj, który utracił zaufanie swoich partnerów. Na świecie, w którym i tak panuje dużo zagrożeń, pojawiło się państwo, w którym internowani wojskowi są przetrzymywani bez niczego, jak zwierzęta, na stadionach.

Ta rzeczywistość przypomina nam o obozach koncentracyjnych minionego wieku i o tragediach, które nie mogą się powtórzyć.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 18 do “Prawdziwy pucz dopiero się zaczyna…”

 1. Zerohero said

  Kiedyś miałem teorię, że na Bliskim Wschodzie zmontowane zostanie islamskie super-państwo, kolos na glinianych nogach. Z tym kolosem Izrael stoczy kontrolowany pojedynek i oczywiście wygra przy wsparciu pomocniczych wojsk judeochrześcijan (tzn. ex chrześcijan czczących Żydów jako wcielenie Boga). Może zmiany w Turcji są wstępem?

  A pan szejk Hosein, znany w Polsce z wykładu „szejk mowi o Ukrainie”

  przewiduje wojnę jeszcze większą:
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/132648,zblizamy-sie-do-wielkiej-wojny-12-07-2016

  tj. wojnę, która „zmniejszy” USA, Europę, Chiny i Rosję, tak by na ich tle Izrael stał się wreszcie dużym krajem nadającym się na imperialną bazę. Zauważmy, że obie wojny można połączyć, tj. powiększanie Izraela kosztem krajów arabskich, a także pomniejszanie starych państw gojów poprzez ich spustoszenie wojną.

 2. Olo said

  Trzymam kciuki na Nowego Erdogana, niech czyści Turcję z obcej agentury!

 3. Czolgista said

  @2
  Erdogan sam nie jest lepszy dla Turcji. To groźny satrapa, który wywołał pożar przy własnym obejściu, tj. w Syrii i Iraku.

 4. Olo said

  Ad. 3 Zgadza się, główny rzeźnik Syrii i Iraku, ale teraz wiatr zawiał w drugą stronę. Proszę obejrzeć ważny film Pana Zerohero, bo tam znajdzie Pan odpowiedź. Erdogan zrobił swoje, więc stał się niepotrzebny. Miał go zastąpić posłuszny Gulen bez sułtańskich ambicji Nie udało się, tak jak z Krymem. Teraz przebudzony ze snu Erdogan postawił warunek – ekstradycja Gulena albo koniec współpracy z USA, które za nim stały (bo co, nie wiedzieli?). A bez wsparcia Erdogana trudniej będzie dalej palić Syrię i Irak. Może się jeszcze tak zdarzyć, ze Erdogan zostanie sojusznikiem Asada. Kto wie, kto wie.

 5. Zygmunt said

  O tym, że nie wojsko a Erdogan dokonuje w Turcji przewrotu piszą gazety w Niemczech już od 16.07.
  Jeszcze w nocy z 15 na 16 (16.07.2016, godz. 00:26) w „Spiegel” komentator pisał o tym, że Erdogan jest sam sobie winien. Autor ubolewał, że niestety społeczeństwo tureckie nie jest w stanie w demokratyczny sposób pozbyć się autokraty Erdogana i zachwycał się perfekcyjną organizacją zamachu stanu – piątek wieczór czyli policjanci wyjechali na weekend, wcześniej rozstawione w mieście jednostki wojska w ramach akcji antyterrorystycznych (kto dokonał tych zamachów w Turcji ?) itd.
  http://www.spiegel.de/politik/ausland/putsch-in-der-tuerkei-militaer-vs-erdogan-die-hintergruende-des-umsturzes-a-1103294.html

  Parę godzin później, gdy cywile rozbroili większość żołnierzy (podobnie jak początkowo na wschodniej Ukrainie) i wiadomo było że pucz się nie udał to dziennikarze niemieccy zaczęli pisać o tym, że być może żadnego puczu nie było bo Erdogan sam te wydarzenia zainscenizował (np. 16.07.2016, godz. 12:21 http://www.huffingtonpost.de/2016/07/16/erdogan-putsch-inszeniert_n_11030168.html). Następnie wszystkie większe gazety w Niemczech umieściły artykuły mówiące dużymi literami o tym, że to prawdopodobnie sam Erdogan ten pucz zorganizował, a małymi dopisywały „teoria spiskowa”, np. Stern 16.07.2016, godz. 21.03 http://www.stern.de/politik/ausland/tuerkei–steckt-recep-tayyip-erdogan-selbst-hinter-dem-putsch—6967404.html

  Pierwszy artykuł pod tytułem „Prawdziwy pucz dopiero się zaczyna” przeczytałem na stronie „Die Welt”, 16.07.2016, godz. 14.29 http://www.welt.de/politik/ausland/article157090810/Der-eigentliche-Putsch-beginnt-jetzt-erst.html

  Gazety i politycy w Niemczech nawet nie próbują udawać że nie sympatyzują z przeciwnikami Erdogana. Erdogan jest wprost wpychany w objęcia Putina. Albo wszyscy nasi propagandyści są upośledzeni umysłowo, albo Turcja jest jednym wielkim koniem trojańskim zapędzanym do rosyjskiej stajni.

 6. Marek said

  „„Jest rzeczą oczywistą, że nie możemy prowadzić dialogu z państwem, które wprowadza karę ostateczną. Jej zniesienie jest jedną z zasad UE” Jest rzeczą oczywistą, że nie możemy prowadzić dialogu z państwem, które wprowadza karę ostateczną. Jej zniesienie jest jedną z zasad UE”
  ===
  Hipokryta.
  W USA jest KS i debil nie zająknie się o braku możliwości dialogu z globalnym bandytą z tego powodu.
  Dialogować z USA można, a nawet trzeba w podskokać lub na baczność.

 7. Anucha said

  Oby Panie Olo tak się stało.
  To znaczyłoby,że jest wielka nadzieja dla nas, bo nie wszystko wychodzi tym łotrom.

 8. anonim said

  Ile już jest muzułmanów w Rosji? 20% lub niewiele mniej i to większość nie są czasem są ludy dawnego imperium osmańskiego? Im naprawdę już niczego nie brakuje do szczęścia w Moskwie niż Turcji budującej swoją tożsamość na imperialnej przeszłości?
  Trzeba być ślepym by nie widzieć że wariant islamskiej Turcji jest korzystny dla USA przynajmniej w długim okresie czasu.
  Powtórzę jeszcze raz gdyby prawdziwe władze USA chciały zamienić Erdogana na Gulena to ten mały sułtan od dawna spałby z rybami.

 9. Tomek said

  Kara śmierci w jewrojuni została zniesiona do ochrony własnych tyłków,zaś nieoficjalnie krąży seryjny samobujca,który jak nieuleczalna choroba dotyka tylko niektórych.

 10. Olo said

  Ad. 8. A gdyby „prawdziwe władze USA” (czyli kto?) chciały obalić Asada, to według Pana też ten dzielny człowiek też spałby z rybami?

 11. Joe said

  Wyglada na to ze kopanie po kostkach UE z USraelem sie skonczylo…Szwaby widza w tej sytuacji jedyna okazje zeby utrzymac w miare normalne stosunki z Rosja…A co wszyscy zrobia z tym bandyta tureckim?Czas POkaze…Narazie w tej chwili USrael ma dwa gorace kartofle w lapkach…Erdogen z Putinem i Trump.

 12. Olo said

  Ad. 7. Stanie się tak jak Bóg zechce, a lubi on ostatnio krzyżować syjonistom ich dalekosiężne plany…

 13. revers said

  Do tego pucz odbyl sie w Kijewie na przelomie roku 2013-2014 i jakosc to przeszlo bez echa i larum.

  ad1 Macierewicz takze wyjasnia sprawy i MOC ukrainy.

  http://wpolityce.pl/swiat/299829-macierewicz-potrzebujemy-wolnej-niepodleglej-bogatej-rozwijajacej-sie-ukrainy-niepodlegla-ukraina-to-bezpieczna-europa

 14. anonim said

  ad.10 Tak Olo gdyby chcieli to zwyczajnie wpadł by do Asada w odwiedziny Cruise czy tam inny Tomahawk przez okno co by się rozerwać troche.

 15. ojojoj said

  ONZ ciagle wtraca sie w prawo innych panstw, w sprawie kary smierci (np. Avena case)
  ONZ z Watykanem ciagle sie wachaja.
  W Watykanie kara smierci jest wpisana w prawo.
  ONZ nawet nie przebaknie nic na ten temat.
  Jaki wniosek?

 16. Adam Ryglowski said

  Przypominam sobie ostatnie wybory ” kierownika kołchozu ” na Białorusi .
  Tam też wyszło nie ten teges . „WYBRAŃCY” nie wybrani należli na Parlament w Mińsku .
  ….
  Niestety … tamtejsza milicja (służba państwowa) – pozbierała REWOLUCJONISTÓW – i po ptokach …
  Tak krawiec kraje , jak materii staje (przysł.)
  ….
  A Turcja jest Turcją (to nie to , co pozostałości nad Wisłą) – oni są SWOI – a nie poddani USA/Rosji

  Powtórnie proszę P. Nicka – o definicję „NARODU” ( MAX. 500 znaków literackich )

 17. Olo said

  Ad. 14.
  Zabójstwo bardzo popularnego w świecie islamu Asada całkowicie wytrąciłoby Ameryce z ręki kartę muzułmańską, którą umiejętnie rozgrywają sprawy geopolityczne. Dlatego wymyślono opozycję syryjską, wyposażono w islamskie sztandary i wysłano do budowy kalifatu, czyli rozsadzenia nie tylko Syrii, ale całego Bliskiego Wschodu. Ten plan, jak dobrze wiemy, nie udał się. Teraz będą grali Kurdami, a póki nie mają nikogo na miejsce Asada, to go nie załatwią. To samo w Turcji, gdyby nie mieli na zastępstwo Gulena, to by nie ruszali Erdogana. Asad i ISIS mieli się wzajemnie ścierać aż do całkowitego zniszczenia, ale ktoś z góry w ostatniej chwili postanowił inaczej…

 18. NICK said

  Pan poczytaj we archiwaliach gajówkowych, P. Adamie. O definicji. (16). Też tam pisałem. A z konkluzją ostateczną? Wpisów? Się – zgadzam. Miast nudzić? Archiwalia.

Sorry, the comment form is closed at this time.