Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co się dzieje w Turcji – 21.07.2016.

Posted by Marucha w dniu 2016-07-22 (piątek)

O aktualnej sytuacji w Turcji pisze szejk Imran Hosein, przedstawiany już na tym blogu:

Turecki prezydent Erdogan ma oczywiście rację, wskazując na amerykańskie (i NATO-wskie) zaangażowanie w próbę zamachu stanu. Ma również rację, wskazując na tureckiego sufiego, Fathullaha Güllena jako zaangażowanego w przewrót.

Uczciwiej byłoby, gdyby Erdogan ujawnił, że wiedział o nadchodzącym przewrocie, a także o zaangażowaniu NATO i Güllena czy innych niezadowolonych z jego władzy, którzy mają być oszukani i poświęceni jak ofiarne owce w przygotowaniu NATO-wskiej wojny z Rosją.

Bezpośrednim skutkiem próby zamachu stanu będzie wzmocnienie Erdogana w celu przewodzenia Turcji w NATO-wskiej wojnie z Rosją. Jeśli Turcja ostatecznie ogłosi chęć wystąpienia z NATO, a turecka delegacja uda się do Rosji w celu uzgodnienia alternatywnego sojuszu, najlepszą odpowiedzą Rosji będzie sugestia odłożenia sojuszu na okres po wielkiej wojnie. Jeśli turecki rząd będzie proponował wizytę Erdogana w Moskwie, rosyjski prezydent powinien wzmocnić swoją ochronę.

Obecnie NATO potrzebuje silnej Turcji z olśniewającymi rekomendacjami do przewodzenia światu islamskiemu do nowego Imperium Osmańskiego, które zapewni wsparcie islamu dla nadchodzącej NATO-wskiej wojny z Rosją. To inne wyjaśnienie tureckiej próby zamachu stanu.

Informacja poniżej (przygotowana przed przewrotem i ujawniona w jego trakcie), dotycząca postępu materialnego w Turcji może być prawdziwa. Niemniej publicznie potępiłem Erdogana za jego niewybaczalne działania w Libii czy w Syrii. Jestem także zdegustowany Państwem Islamskim (ISIS) i alarmowany rosyjskimi doniesieniami o tureckim wsparciu dla Państwa Islamskiego. Wiem o wielu osobach, podróżujących z daleka w celu dołączenia do Państwa Islamskiego, które przekraczały terytorium Turcji. Nie zaskakują mnie gratulacje Państwa Islamskiego dla Erdogana po zdławieniu rewolty.

Przewidywałem, że część tureckiej armii, sprzeciwiająca się Erdoganowi, wkrótce ujawni informacje, które on chciałby trzymać w ukryciu. Oczekiwałem, że wyjdzie na jaw oczywiste kłamstwo o naruszeniu tureckiej przestrzeni powietrznej przez zestrzelony rosyjski samolot i fakt, że rosyjskie żądanie złożenia przeprosin było całkowicie uzasadnione.

Następną informacją może być ukryte tureckie wsparcie dla Państwa Islamskiego. Zamiast tego turecki rząd aresztował dwóch pilotów, którzy zestrzelili rosyjski samolot i obwinia NATO za pogorszenie relacji z Turcją. To mistrzowski ruch, mający na celu zbudowanie rosyjskiego zaufania dla zbliżenia z Erdoganem.

Recep Tayyip Erdogan

Myślę, że Rosjanie już wiedzą, iż ostatnie wydarzenia w Turcji doprowadzą do wojny domowej, której wybuch od dawna przewidywałem. Oczekuję, że taka wojna pozwoli na podbój Konstantynopola, prorokowany przez Mahometa (pokój niech będzie z Nim!). Zada to kłam pięćsetletnim osmańskim twierdzeniom, że sułtan Mehmed Zdobywca spełnił to proroctwo, podbijając Konstantynopol w 1452 roku.

Nie mam żadnych wątpliwości, że męczennikami w bitwie z 1452 roku byli nie oszukani muzułmanie, polegli w trakcie zdobywania Konstantynopola, a raczej dzielni prawosławni chrześcijanie, którzy zginęli w obronie miasta.

Mogę tego nie dożyć, ale nie oszukało mnie satanistyczne imperium osmańskie, rzekomo islamskie, które jest wzmacnianie przez Goga i Magoga i jego dzisiejsza replika rządzona przez Erdogana. Mam nadzieję że prawdziwi muzułmanie Turcji, a także moi uczniowie nie dadzą się oszukać!

Szanuję prawo osób, które mają inną opinię i argumentację ich punktów widzenia. Niech Bóg Najwyższy zawsze wskazuje nam Prawdę!

*                          *                              *

Poniżej turecki materiał promujący Erdogana:

Turcja za rządów Erdogana – Co powinniście wiedzieć o tureckim prezydencie Recepie Tayyipie Erdoganie

1. Turecka gospodarka pomiędzy 2002 a 2012 rokiem wykazała wzrost o 64% (realny PKB) i 43% (PKB na głowę).

2. Erdogan odziedziczył dług wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego w wysokości 23,5 mld USD, zredukował go do 0,9 mld USD w 2012 roku. Nie zawarł nowej umowy z MFW i wyczyścił saldo oraz ogłosił, że to Turcja może pożyczyć pieniądze Funduszowi.

3. W 2010 roku pięcioletnie swapy ryzyka kredytowego na tureckie obligacje były w obrocie przy stawce o 1,17% niższej niż średnia dla dziewięciu krajów członkowskich UE i Rosji.

4. W 2002 roku Turecki Bank Centralny miał 26,5 mld USD rezerw. W 2011 roku było to 92,2 mld. W trakcie rządów Erdogana inflacja spadła z 32% do 9% w 2004 roku.

5. Za rządów Erdogana liczba portów lotniczych w Turcji wzrosła z 26 do 50.

6. W okresie od 2002 do 2011 roku zbudowano 13,5 tys. kilometrów dróg ekspresowych.

7. Po raz pierwszy w Turcji zbudowano kolej wysokich prędkości w 2009 roku. W trakcie 8 lat zbudowano 1076 kilometrów linii kolejowych, a 5449 km wyremontowano.

8. Erdogan zwiększył wydatki na zdrowie o wiele bardziej od wszystkich swoich poprzedników. Wprowadził program bezpłatnego lecznictwa dla ubogich.

9. Erdogan zwiększył wydatki na edukację z 7,5 mld lirów w 2002 roku do 34 miliardów w 2011 roku. Edukacja jest największym wydatkiem tureckiego budżetu, liczba uniwersytetów wzrosła z 98 w 2002 roku do 186 w październiku 2012 roku.

10. W 1996 roku kurs tureckiej liry to 222 za dolara, w 2016 roku to 2,94 za dolara amerykańskiego.

Dzisiaj tylko Turcy mają potencjał do działania. Arabowie są rozbici. Subkontynent indyjski nigdy nie wydał liderów społeczności islamskiej, tylko lokalnych despotów bez żadnego globalnego wpływu. Nawet opozycja, w tym liderzy Kurdów, wsparli Erdogana. Zachodnie media szkalują go, mówiąc o jego autokratyzmie, dlatego że nie jest posłuszny. Jest jedynym, który zrzucił jarzmo MFW i zmusił Izrael do przepuszczenia pomocy dla Gazy. Osmanowie pierwsi pobili Europejczyków i rządzili nimi przez 400 lat, zostawiając swoje piętno. Trudno to znieść białym ludziom, dlatego go nienawidzą. Chcą lokajów, którzy klękają przed nimi, zamiast przed Bogiem.

http://katehon.com/article/turkish-coup-russia-turkey-enough-love-last-until-great-war

Przetłumaczył: Mariusz B.

*                          *                              *

I na koniec najnowsza informacja: prezydent Erdogan zarządził stan wyjątkowy w Turcji; wcześniej obradowała nad tym Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Rada Ministrów.

http://zygumntbalas.neon24.pl

Komentarzy 7 to “Co się dzieje w Turcji – 21.07.2016.”

 1. Siggi said

  Potok różnych analiz,informacji z Turcji daje złożony obraz sytuacji.Wydaje się ,że refleksje A.Dugina są najbliżej prawdy.Często słucham A.Dugina na Youtubie.

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/132788,aleksander-dugin-o-wydarzeniach-w-turcji-21-07-2016

 2. Maćko said

  Bardzo stare te dane o rozwoju Turcji. Jestesmy w 2016r

 3. Maćko said

  Dugin napisal: Przez stulecia Rosja i Turcja były przeciwnikami i uniemożliwiały sobie nawzajem osiągnięcie swoich strategicznych celów. Stąd liczne wojny.
  Dodam: pod decydujacym wplywem „Brytyjczyków ” z The City, czyli Banksterów, oraz takich polityków jak Churchill, dzialajacych per fas et nefas dla zaopatrzenia Imperium Brytyjskiego w rope.

 4. revers said

  W Turcji aresztowano dwoch agentów CIA , sprawców zestrzelenia rosyjskiego SU 24

  http://yournewswire.com/cia-agents-arrested-in-turkey-for-failed-erdogan-assassination-attempt/

 5. Bronisław said

  Re: 1. Jeżeli „refleksje A.Dugina są najbliżej prawdy”, jak Pan pisze, Panie Siggi, a wstępna z nich głosi, iż „Dwie siły powstały w Turcji, kemaliści, patrioci dążący do odnowienia relacji z Rosją i do skłonienia Erdogana do złożenia przeprosin oraz sekta Gülena i inne czysto pro-amerykańskie struktury”!!!
  Jeżeli sprawa tak by się miała, jak diagnozuje A. Dugin, to świadczyłoby to o tym, że sytuacja (ta) polityczna w Turcji. jest podobna, jak w Polsce?!!! Wiemy bowiem, iż „kemaliści” z „wodzem” Ataturkiem na czele wyrośli z judaistycznej sekty „sabbatarian”, podobnie, jak „piłsudczycy” w Polsce byli owocem siostrzanej sekty żydowskiej „frankistów”!!! Obecnie jednak „spadkobiercami” testamentu Piłsudskiego w Polsce mienią się „pisowcy” i trzeba mieć nadzieję, iż w łonie tego ugrupowania nastąpi rozłam i część z nich będzie popierać syjonistów („neokonserwatystów”), natomiast pozostali (patriotycznie myślący) zwrócą ku Rosji dla realizacji Naszych odwiecznych geostrategicznych celów!!!
  Życzę Panu, Panie Siggi dalszej owocnej pracy dla pomyślności Naszej Polskiej Ojczyzny i serdecznie pozdrawiam!

  Króluj Nam Chryste!!!

 6. Piszę więc jestem said

  Żeby było weselej, inne teorie głoszą, że

  pucz turecki ma być zapalnikiem tych kilku milionów ISICH do

  panicznej ucieczki z Turkistanu, co chyba już nikomu

  nie pozostawia najmniejszej wątpliwości – KONSEKWENCJI !

  Obciążeni jakąś tam PSYCHOFOBIĄ będą:

  masowymi, taśmowymi, dibelskimi – narzędziami mordowania

  K a t o l i k ó w !

  SF to gorzej jak Delirium Maximum – nic co złe nie jest mi obce!

  Dyskutantom – Dobrej nocy, na ten nowy, jeśli będzie,

  kolejny dzień.

 7. fenix said

  Bardzo piękne komentarze wychwalające pod niebiosa ostatnie osiągnięcia Turcji, a szczególnie te pod rzadami Erdogana. A ile jest w tym
  prawdy, a ile propagandy ? Komu wierzyć ? Czy tym chwaląErdogana, czy tym że państwo pod jego rządami nie wykazuje wcale tak wielkiego wzrostu gospodarczego i niebezpiecznie dryfuje w kierunku państwa wyznaniowego z uwzględnieniem szriatu ?

Sorry, the comment form is closed at this time.