Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosyjscy prankerzy: Zdemaskujemy WADA!

Posted by Marucha w dniu 2016-07-22 (piątek)

Richard McLaren, szef komisji World Anti-Doping Agency (WADA)

Rosyjscy prankerzy Wowan i Lexus, znani z wyprowadzenia w pole Eltona Johna i Petra Poroszenki, oświadczyli, że posiadają nagranie rozmowy z dyrektorem Światowej Agencji Antydopingowej WADA Craigiem Reedy.

Rosyjscy prankerzy Wowan i Lexus zamierzają udowodnić uprzedzenie antydopingowej organizacji, która występuje przeciwko rosyjskim sportowcom, donosi kanał Life.
Według nich rozmowa z dyrektorem Światowej Agencji Antydopingowej WADA Craigiem Reedy, a także z szefem Amerykańskiej Agencji Antydopingowej Travisem Tygartem odbyła się jeszcze w maju tego roku, ale zdecydowali się upublicznić nagranie dopiero teraz.

— Wtedy była nadzieja na to, że szef Agencji Antydopingowej będzie miał trochę rozumu, ale teraz widać, że nie ma miejsca na dalszą dyplomację. Dlatego nagranie zostanie opublikowane w całości,— powiedział Lexus w wywiadzie dla kanału Life.

Według dostępnych informacji nagranie rozmów zostanie pokazane na antenie jednego z rosyjskich kanałów telewizyjnych w piątek wieczorem.

http://pl.sputniknews.com

Zob. też: Dowcipnisie ośmieszyli Erdogana w imieniu Poroszenki i Jaceniuka

Komentarzy 11 to “Rosyjscy prankerzy: Zdemaskujemy WADA!”

 1. La Reine Toronto said

  Ojejku Kanadyjczycy przeto ‚wywalcza’ wiecej zlotych medali? o to chodzi? ….

 2. AlexSailor said

  To dopiero początek.
  Teraz SS rosyjskie dostaną odpowiednie rozkazy, bo Rosja faktycznie została zaatakowana.
  Urzędasy MKOLu muszą teraz żyć jak aniołki, a i to mało, bo przeszłość każdego z nich zostanie prześwietlona, dowody zebrane i zabezpieczone.
  Reszta, to kwestia czasu.
  Czasu najlepszego na publikacje.

  Rosja nigdy nie daruje zdrady.
  Z wrogiem może się dogadać, można zawrzeć pokój, itd.

 3. Mier said

  Zakaz uczestnictwa rosyjskich sportowcow nie ma nic wspolnego z oszustwami poszczegolnych sportocow, ktore maja miejsce w wiekszosci ekip roznych panstw. To jest polityka gnojenia i oczerniania Rosji przez tzw. „partnerow”, zazchodnich ktorych prezydent Putin tak nazywa dla zartu.

 4. revers said

  AD3, .. oraz izloacji Rosji, skad innad wspanialego narodu. Trudno zrozumiec rosyjska dusze bez znajomosci tworczosci Dostojewskiego, Lwa Tolstoja.

  Polakom tez dostaje sie z tych samych kregow thik tankow, ostanio za negacje holocaustu w Jedwabnym.

 5. Czolgista said

  I tak me(n)dia wszystko przykryją. Nie jestem optymistą.

 6. revers said

  Dzisiaj wiedenskie laboratoria oglosile liste 20 niemieckich lekoatletow na dopingach.

  Juz nie jeden super biegacz amerykanski , czy super kolarz europejski z Francji przyznal sie do brania dopingow, nie raz z lazami w oczach i nikt nie banowal claj ekipy lub nie zamierza banowac niemcow na dzis.

 7. Janek said

  Przecież na AWFach uczą jak brać żeby nie dać się namierzyc już od dziesiątków lat. Wystarczy popatrzec na piłkarzy jak ganiaja za piłką bez zmęczenia cały mecz teraz, w porównaniu do starych nagarń.

 8. Halszka said

  Ten dyrektor nazywa się Craig Reedie.

  W „Oriental Review” jest tekst o tym, co się kryje za tą całą aferą. Agencja WADA nie mogła obwinić imiennie żadnego rosyjskiego sportowca, bo nie ma absolutnie żadnych dowodów. Z kolei oskarżenie bez dowodów oznaczałoby dla WADA sprawę sądową i konieczność wypłaty wysokiego odszkodowania.
  Dlatego oparli się na zeznaniach czteroosobowej grupy Rosjan, którzy obecnie przebywają na stałe w Stanach. Najważniejszy z nich to Rożdżenkow, chemik i przez kilka lat szef kontrolnej placówki antydopingowej w Rosji. Twierdzi on, że na zlecenie wyższych władz musiał zniszczyć kilkaset próbek moczu rosyjskich lekkoatletów i zamienić je na „czyste”, bez domieszki środków dopingujących. Dyrektywy oczywiście pochodziły z Kremla.

  Rzecz w tym, że Rożdżenkow był w Rosji szefem JEDYNEGO laboratorium, zaakceptowanego wcześniej przez agencję WADA. Poza tym jego siostrę przyłapano wcześniej w Rosji na sprzedaży sportowcom środków dopingujących.
  Całe oskarżenie opiera się jedynie na gołosłownych oświadczeniach Rożdżenkowa i 2 czy 3 związanych z nim osób. Materialnych dowodów zero, bo przecież ponoć kazano mu je zniszczyć.

 9. daniel said

  Posluchaj autorze strony ! Jestes nikim innym niz pierdolonym menelem ktory posiada ograniczony mozg I swoja nietolerancja nic nie zdzialasz. Ty I ci ktorzy cie popieraja sa zwyklymi chamami z polski ktorzy nie potrafia zyc we wspolczesnym swiecie.

  Pocałuj mnie w dupę. Tylko przez serwetkę, bo brzydzę się cwelów.
  Admin

 10. La Reine Toronto said

  A ja sobie mysle ze te czarnoskore siostry to chyba sa androidalne? Nie wygladaja jak delikatne Rosjanki i wiekszosc mlodych sporstmenek. A o tym merdia nie smia nawet wspomniec ni mru mru…ciekawe prawda?
  Navratilowa to byla tez ‚mistrzyni’ co nie? a nasza Ewa Klobukowska ? jakos tym sie zadne ‚komitety’ miedzynarodowe nie zajmuja?

 11. głupi Wania said

  Kłobukowska nie. To było większośc plotek. W latach 70-tych odwiedzili ją dziennikarze w domu i zastali normalną kobitę, bardzo kobiecą.
  Nie wiem, czy włazili jej pod koldrę i nie chcę wiedziec, bo nie jestem swinia.

Sorry, the comment form is closed at this time.