Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Niewygodny Chomyszyn
  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  revers o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  revers o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Yagiel o Wolne tematy (64 – …
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Aleksandr Dugin: Rosja i Kemaliści odegrali główną rolę

Posted by Marucha w dniu 2016-07-24 (Niedziela)

Tak się akurat stało, że w piątek 15 lipca prowadziłem program na żywo z Ankary w TV Cargrad, mówiąc o zamachu terrorystycznym w Nicei. Któż mógł wiedzieć, że dosłownie parę godzin później zacznie się zamach stanu.

A oto co się stało. Zważywszy, że podczas mojej wizyty spotkałem się z pewną liczbą wyższych urzędników tureckich, a w szczególności z burmistrzem Ankary, Ibrahimem Melihem Gokcekiem, ogólny obraz sytuacji politycznej w Turcji tuż przed puczem wydawał się mi kompletnie jasny.

Ten sam Ibrahum Melih Gokcek, osoba nader bliska wobec prezydenta Erdogana, powiedział mi podczas naszej rozmowy o równoległym państwie, paralelnym „devlet” w języku tureckim, jaki wprowadza w kraju sekta Fetullaha Gulena. Owa sekta ma swoją główną siedzibę w USA, w Pensylwanii, skąd kieruje rozwiniętą siecią agentów wpływu, którzy spenetrowali tureckie społeczeństwo. Melih Gokcek wyznał, że na początku nie zdawał sobie sprawy, ale potem stało się dlań jasne, iż to struktury CIA operowały pod płaszczem programów humanitarnych i dobroczynnych.

Co więcej Melih Gokcek powiedział mi prywatnie coś podobnego do tego, co oznajmił publicznie, gdy pucz się już rozpoczął: że to nikt inny jak sekta Fetullaha Gulena stoi za zestrzeleniem naszego samolotu [rosyjskiego Su-24, operującego w Syrii] i zamordowaniem naszego pilota. Celem USA było skłócenie Ankary i Moskwy w momencie, gdy oba kraje zmierzały do porozumienia. Samolot i śmierć pilota stanowiły narzędzie geopolitycznej intrygi.

Jednocześnie Amerykanie wiedzieli, iż pozycja Erdogana, którego chcieli zastąpić swoim bezpośrednim protegowanym Davutoglu, stanie się chwiejna z racji rosyjskiego bojkotu. Tak więc dwie siły uformowały się w Turcji. Jedna z nich złożona z warunkowych Kemalistów, patriotów pragnących szybko naprawić relacje z Rosją, jacy potem pchnęli Erdogana do przeprosin, oraz druga składająca się z sekty Gulena, oraz innych czysto proamerykańskich struktur, czyniących wszystko aby temu zapobiec.

Gdy rozstaliśmy się, na dwie godziny przed puczem, Melih Gokcek powiedział: „My nie docenialiśmy sił równoległego państwa, które Amerykanie i zwolennicy Gulena stworzyli w Turcji. To był nasz błąd. Ale teraz zamierzamy go naprawić, czego pierwszym krokiem będzie nowe zbliżenie z Moskwą”.

Gdy czekałem na mój lot do Moskwy na lotnisku w Ankarze, słyszałem strzały i eksplozje. Obiekt został zamknięty przez żołnierzy, a loty odwołano. Rozniosła się wieść, o początku przewrotu. Ludzie mówili, iż wojsko zbuntowało się przeciwko Erdoganowi. Ale od razu stało się dla mnie jasne, że to amerykańscy agenci średniego szczebla, ale na ważnych stanowiskach w armii, tj. siatka Fetullaha Gullena, optowali za radykalnym rozwiązaniem.

To był ostatni moment by usunąć Erdogana, który popierany przez Kemalistów, postanowił zerwać z Waszyngtonem i zwrócić się w stronę polityki eurazjatyckiej, do Moskwy. Wielu tureckich polityków powiedziało mi potem, iż Turcja poważnie zastanawia się nad wyjściem z NATO i współpracą z Moskwą w kwestiach bezpieczeństwa. Agentom amerykańskim pozostało tylko jedno wyjście: przewrót. To jest to co siły proamerykańskie usiłowały zrobić.

Niepewność utrzymywała się przez całą noc. Ale rano patriotyczne siły tureckie zdołały spacyfikować bunt. Od razu też zaczęło się słyszeć od osób publicznych, nie tylko burmistrza Ankary czy premiera, ale także samego Erdogana: pucz został zorganizowany przez te same siły, które zestrzeliły rosyjski samolot. Nic osobistego, tylko równoległe państwo, równoległy „devlet”.

Ale teraz nic nie może powstrzymać Turcji przed opuszczeniem NATO, zbliżeniem z Rosją oraz zupełnym zerwaniem relacji z tymi, co chcieli obalić legalny rząd. „Naprzód do osi Moskwa-Ankara”, jak zatytułowana była moja książka wydana w Turcji 10 lat temu. Wtedy, podobnie jak w innych przypadkach, wybiegłem do przodu. Ale teraz historia zrównała się z tą strategiczną ideą.

Dobranoc, oglądaliście protureckie wytyczne Dugina.

Przez wiele wieków Rosja i Turcja uniemożliwiały sobie nawzajem osiągnięcie swoich upragnionych celów. Z tego powodu doszło do licznych wojen. Jeśli będziemy dążyć do wspólnej strategii, możemy razem rozwiązać nasze problemy poprzez środki pokojowej i strategicznej współpracy. To jest alternatywa, o której proroczo mówił wielki rosyjski filozof, słowianofil i konserwatysta, Konstantin Leontjew.

Aleksandr Dugin
Źródło: fort-russ.com
Tłumaczenie: Redakcja Xportal.pl
http://xportal.pl

Komentarzy 11 do “Aleksandr Dugin: Rosja i Kemaliści odegrali główną rolę”

 1. Henry said

  Bardzo dobra wiadomość dla Władimira Putina.
  Jeśli Erdogan utrzyma kurs na sojusz z Moskwą, to Putin będzie decydował o polityce zagranicznej UE,
  o tym, gdzie mają być rurociągi, w jakiej telewizji, jakie kundle i kiedy mają wejść pod stół i szczekać,
  ale tym razem innym zupełnie głosem.

 2. Maciej said

  Ilona Róża ostrzega! Wkrótce zagłada atomowa USA i Londynu!!!

  Maciej Modzelewski – Namaszczony na Regenta Królestwa Polskiego

 3. RomanK said

  Panei Macieju,,ciotka Tekla zawsze powiadala”
  Takie wroze co chlyb jedzom..g.. wiedzom!

 4. La Reine Toronto said

  ad 1: szkoda ze Polacy oddali wladze i ojczyzne przebierancom, a teraz taka szansa…niech kule bija tych naszych zdrajcow co Polske oddali za pare srebrnikow a Polakow na poniewierke i banicje zeslali.
  Bracia Slowianie nadchodzi chwila zeby sie zjednoczyc i byc znowoz potega!

 5. Siggi said

  &-2,Maciej.
  Więcej o zagładzie świata tu…
  Ilona Róża może gadać …sobie a muzom.
  Jeżeli kogoś z wielkich tego świata diabeł skusi żeby nadusił atomowy guzik,to nie powiedziane,że ujdzie mu to bezkarnie.
  Równowaga strachu jest gwarantem pokoju a ryzykant może położyć kres wszystkiemu ,jemu też.
  Na YouTubie jest więcej tych filmików o tej tematyce.
  Co można czasem na TiVi dostrzec w oczach wielkich tego świata…niepokój,strach.I tak ma być dla dobra pozostałych.

  >https://www.youtube.com/watch?v=TJwQa9plbV4&feature=youtu.be

  >https://www.youtube.com/watch?v=qmI0hthpIik

  >https://www.youtube.com/watch?v=7j0d5rrOTAI

 6. Zbyszko said

  A kiedy kraje dawnego Układu Warszawskiego na powrót się zjednoczą w obronie przed Imperializmem Amerykańskim? Czy potrafimy sobie wyobrazić, jakie to by było zbawienie dla gospodarek tych krajów….

 7. Zbyszko said

  Zbyszko @5, ale pewnie Imperializm wszelkimi siłami nie pozwoli na to, bo byłby to straszny cios w gospodarkę tego Imperializmu. Po to w końcu, nas zbajerował i wciągnął w tą swoją czarną dziurę.

 8. Boydar said

  Publikowane a nie dementowane wypowiedzi Erdogana wskazują, że żadnej „sekty” wcześniej nie potrzebował aby być w pełni funkcjonalnym parchatym bandytą. Teraz na siłę szukają frajerów aby na nich zgonić sprawstwo i odpowiedzialność. Rosja łyknie „to” z życzliwym uśmiechem, bo taki jest bieżący interes Rosji. Co będzie potem, względnie łatwo przewidzieć. Tak czy siak, nie należy strzelać do rosyjskich samolotów z żywymi ludźmi w środku. Ani z pomysłu własnego ani z podjudzenia.

 9. Marek said

  Maciej said
  2016-07-
  Ilona Róża ostrzega! Wkrótce zagłada atomowa USA i Londynu!!!
  ===
  Zagłady nie będzie w 2016, i co wtedy?
  Odszczekają swoje brednie jehowici podający się za katolików? Przesuną termin zagłady, jak to czynili wielokrotnie jehowici z Brooklynu:)
  Proszę Macieja o odpowiedź.
  Pan to wrzuca na Gajówkę, bo w to wierzy, mami czytających?
  🙂

 10. Bogush said

  Broń atomowa jest ” wspaniałą ” bronią dzięki której mamy tak długi czas wolny od wojny światowej. Kto pierwszy zaatakuje ten drugi zginie, nieubłagalnie.

 11. KrzyuD said

  Ciekawe te komentarze – jak u przyszłego wisielca, gdy mu sznur na szyję zakładają, a ten się cieszy że jest częścią tego projektu. Obrońcy ładu w Europie, którzy od wieków przecież „bronią” pokoju, teraz znowu łączą siły. Kiedy już zawrą jedyny słuszny triumwirat, to w Europie zapanuje wieczny pokój i pomyślność. Szkoda tylko, że czy chcąc lub nie chcąc, to zawadą będzie ten nieszczęsny kraj w środku.

Sorry, the comment form is closed at this time.