Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraina: Niespodziewany zwrot Sawczenko

Posted by Marucha w dniu 2016-07-25 (Poniedziałek)

Skazana w Rosji za zbrodnię wojenną Nadia Sawczenko sprawiła wielki zawód wszystkim środowiskom fetującym ją jako „symbol walki z Rosją”, zarówno na Ukrainie, jak i w Polsce.

W wypowiedzi dla 5 Kanału ukraińskiej telewizji zasugerowała, że Ukraina powinna traktować powstańców z Donbasu równoprawnie i dążyć do pojednania z nimi, zamiast dotychczasowych prób siłowej pacyfikacji.

– Musimy zacząć ze sobą rozmawiać, zacząć się słuchać. Będziemy musieć wiele wybaczyć. I możliwe, że my także będziemy musieli prosić o wybaczenie. Nie możliwie, ale na pewno. Musimy nauczyć się przebaczać i prosić o przebaczenie, inaczej pokoju nie będzie – powiedziała Sawczenko o wojnie w Donbasie.

Jej słowa wywołały oburzenie Antona Heraszczenki, doradcy ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych.

– Zdaje się, że wszystko jasne. Putin wprowadził do świadomości Ukraińców konia trojańskiego. (…). Tobie, Nadio, może trzeba prosić o wybaczenie Giwiego, Motorolę czy innych ruskich, którzy przyszli na nasze ziemie zabijać i gwałcić, ale my nigdy nie będziemy prosić o wybaczenie okupantów i terrorystów. (…). My, zaciskając zęby, będziemy się trzymać i zdołamy wyzwolić nasze ziemie za wszelką cenę! – napisał Heraszczenko.

Pozytywnie do słów Sawczenko odniósł się natomiast Aleksandr Zacharczenko, przywódca Donieckiej Republiki Ludowej, postrzegając je jako pierwszy po stronie ukraińskiej głos na rzecz zakończenia działań zbrojnych w Donbasie. Sawczenko daje ku temu okazję. Otwarcie i uczciwie mówi, że mamy wojnę domową. – ocenił Zacharczenko.

(Na podstawie kresy.pl i sputniknews.com opracował A.D.)
http://xportal.pl

Komentarzy 11 do “Ukraina: Niespodziewany zwrot Sawczenko”

 1. błysk said

  Jestem za wspieraniem Donbasu i Ługańska ;to masy ludowe tych ziem zbuntowały się przeciwko reżimowi banderowców.

 2. NICK said

  Zwrot. Po takim „maglu” to ona już nie będzie miała zdania własnego.

  Został kosmaty. Drzewiej? Diabeł. Tam się zwrócić należy.

  Cóż. „mięsko armatnie z pierwszej linii frontu”.

  Miast dzieci normalne rodzić.

  Nie ma. Nie ma współczucia.
  Nie ma Nadii.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Wydaje mi się, że nie należy z góry odrzucać jej „nawrócenia”. W końcu tak niewiele o niej wiemy, zbyt mało aby osądzić na zawsze.

 4. NICK said

  Ja to tylko po ludzku. Właściwie to po swojemu, Gospodarzu. (3).

 5. Marucha said

  Re 4:
  Rozumiem.
  Ale nawet Szaweł dostał szansę.

 6. NICK said

  Prawda.

 7. JO said

  „– Musimy zacząć ze sobą rozmawiać, zacząć się słuchać. Będziemy musieć wiele wybaczyć. I możliwe, że my także będziemy musieli prosić o wybaczenie. Nie możliwie, ale na pewno. Musimy nauczyć się przebaczać i prosić o przebaczenie, inaczej pokoju nie będzie – powiedziała Sawczenko o wojnie w Donbasie.”

  Przeciez to Filozofia MNNNILOSCI JPII

  Czy ktos sie tu daje nabrac na „nowa twarz” mordercy pionka… ??

 8. Boydar said

  To tylko podobnie wygląda, Panie JO. Litera to litera; a duch to duch. Równie dobrze mógłby Pan zarzucić Wołodii że nie zapuścił Erdoganowi nuka w basenie kąpielowym. Choć przecież byłoby to słuszne, naukowe, sprawiedliwe i pedagogiczne. Oraz wysoce pożyteczne dla całej planety. Wołodia jednak, pomimo że doskonale o tym wszystkim wie, uważa że są rzeczy jeszcze bardziej pożyteczne, choć zapewne nie całkiem pedagogiczne. CBDO.

  Perora Sawczenko wybrzmiała formalnie ze ściśle określonej strony; to zmienia jej znaczenie. Przyczyny i powody na tym etapie pomińmy.

 9. Czolgista said

  @8
  Sawczenko pcha się do polityki, a widzi, że działania zbrojne nie wypaliły, a wręcz zaszkodziły, tak samo jak sankcje przeciwko Rosji. Wyborcy na Ukrainie tez to widzą.
  Ja jej nie ufam, ale bardzo dobrze, że takie słowa padło. W końcu jakiś powiew normalności w tym przybytku dla obłąkanych.

 10. Dokładnie tak jak Czołgista

 11. JO said

  ad.8. Po owocech ich poznacie. Widzac Owoce Szewczenko, mam OBOWIAZEK z gory zakladac, ze sieje idee MNNILOSCI, tym bardziej, ze jej mocodawcy maja te bron w zanadrzu, ktora stosuja wszedzie tam, gdzie …

Sorry, the comment form is closed at this time.