Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wywrotowiec o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Mietek o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Wywrotowiec o AfD dostała wiatru w żagl…
  Vis o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Mietek o AfD dostała wiatru w żagl…
  UZA o Na trupie Polski wejdziemy do…
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  Greg o Dugin: nowa epoka
  Peryskop o W kierunku głębi
  Mietek o W kierunku głębi
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Boydar o Wolne tematy (68 – …
  bronek o Na trupie Polski wejdziemy do…
  kontra o Wolne tematy (68 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Atlantic Council: Rosja mogłaby przejąć Polskę w ciągu jednej nocy

Posted by Marucha w dniu 2016-07-26 (Wtorek)

Eksperci z amerykańskiego ośrodka analitycznego Atlantic Council doszli do wniosku, że Rosja mogłaby przejąć Polskę w ciągu jednej nocy, pisze „Bild”.

Według analityków w związku z tym NATO musi być zawsze gotowe do konfrontacji z Rosją i, jeśli będzie to konieczne, udzielenia ostrej odpowiedzi.

— Nawet jeśli teraz Moskwa nie jest zainteresowana tym, by doprowadzić do bezpośredniej konfrontacji z NATO, wszystko może się zmienić w ciągu nocy i być wdrożone jak najszybciej. Tym bardziej że plany i niezbędne zasoby zostały już dawno przygotowane – pisze Atlantic Council.

Amerykański ośrodek zaproponował też warianty kontrataku. Jego celem może paść moskiewskie metro, sieć energetyczna Petersburga lub rosyjska stacja telewizyjna RT.

Ponadto – według autorów dokumentu – „Polska powinna dać do zrozumienia Rosji, że w przypadku rozpoczęcia działań zbrojnych wyśle do obwodu kaliningradzkiego jednostki specjalne w celu zniszczenia strategicznych obiektów, m.in. baterii rakietowych”.

Wcześniej amerykański podsekretarz obrony ds. Rosji, Ukrainy i Eurazji Michael Carpenter oświadczył, że Rosji wystarczy mniej niż 60 godzin, by pokonać wojska NATO.

http://pl.sputniknews.com/opinie/20160726/3565335/nato-polska-atak-atlantic-council.html * *

*                         *                           *

Atak Rosji na Polskę? Straszydła szaleńców!

Rozmowa korespondenta radia Sputnik Leonida Sigana z wiceadmirałem w stanie spoczynku Markiem Toczkiem.

Eksperci amerykańskiego think tanku Atlantic Council sugerują, że Rosja mogłaby zdobyć Polskę w ciągu jednego dnia. Rzecznik prezydenta Rosji dziś wypowiedział się na ten temat: „Kreml ocenia ten artykuł jako pseudoanalitykę szaleńców”. Jak Pan sądzi, czemu służą te straszydła pseudoanalityków?

— Ja myślę, że jest to taka stara zasada mącenia po to, aby w tej mętnej wodzie grać inne tematy, które akurat są ważniejsze dla tej strony i one powinny być skrywane. Temat o ciągłym zagrożeniu ze strony Rosji, a konkretnie agresji na Polskę, to temat nie nowy. Co jakiś czas się pojawia, w różnych odsłonach i różnych konfiguracjach.

Ale ludzie, którzy myślą o sprawach bardziej merytorycznie i mają ugruntowaną wiedzę, nie podchodzą do tego w sposób poważny.

Konfrontacja graniczna między USA-NATO a Rosją niesie ze sobą ryzyko wojny jądrowej
Jest to żart. Tak przynajmniej to należy odczytywać. A tym bardziej zdobycie Polski w takim dystansie czasu. Jest to wręcz niepoważne.

Oprócz tego, trudno się dopatrywać, jakie dzisiaj Rosja miałaby interesy w tym, żeby zajmować Polskę, czy jakiekolwiek inne państwo? Tylko dla samego faktu zagarnięcia terytorium?

Ta cała sprawa ciągnie się od samego początku, kiedy na wschodzie Ukrainy, w jej przygranicznej części, powstał konflikt. Rozwój wydarzeń w tamtej części Europy absolutnie nie jest adekwatny do tego, o czym mówią dzisiaj, jeśli chodzi o strefę Polski czy krajów bałtyckich.

Myślę, że to służy tylko i wyłącznie temu, żeby coś skryć, bo inne sprawy są rozgrywane. Żeby emocje ludności skierować w inną stronę. Takie tematy lansuje się, nagłaśnia i ciągle podgrzewa, żeby były one aktualne.

A przecież w Moskwie niejednokrotnie podkreślano, że Rosja nigdy nie dokona agresji na żaden z krajów NATO. Czy nie uważa Pan, że NATO poszukuje tylko pretekstu dla usprawiedliwienia swoich zamiarów rozmieszczenia uzbrojonych batalionów w pobliżu rosyjskich granic?

— Z pewnością jest to pretekst do tego, żeby tu wejść. Tylko powstaje pytanie, po co oni są tu potrzebni? Jakie mają tu interesy? Jak się głębiej popatrzy, to interesy mogą być, ale nie są to wyłącznie interesy militarne. Nie chciałbym o tym mówić w tej chwili, bo są to tylko moje sugestie, ale jak się w tym temacie głębiej poszuka faktów, to można łatwo znaleźć, czym jest okręg Suwalszczyzny, i nie tylko w kontekście spraw surowcowych. Jedno z drugim można wiązać.

Dowodów na to na razie nie ma, ale wiele wskazuje na to, że jest to możliwe.

Ja bym raczej właśnie w takiej optyce rozważał te sprawy. Raczej chodzi o to, żeby wejść w obszar, tam, gdzie są jakieś interesy gospodarcze, i robić to, co od dawna Amerykanie niestety robią.

http://pl.sputniknews.com/opinie/20160726/3569585/atak-rosji-straszydla.html

*                         *                           *

Opowieści o rosyjskim blitzkriegu to jakieś „pseudoanalizy szaleńców”

Kreml ocenił artykuły amerykańskich ekspertów traktujące o możliwej napaści zbrojnej Rosji na Polskę, określając je mianem „pseudoanalizy szaleńców”.

Niemiecka gazeta Bild przywołała opinię ekspertów amerykańskiego ośrodka analitycznego Antlantic Council, których zdaniem Rosja mogłaby zająć Polskę w ciągu jednego dnia. Krótką prezentację wywodów amerykańskich ekspertów można znaleźć na naszej stronie.

Moskwa niejednokrotnie podkreślała, że Rosja nie zamierza napadać na żaden kraj członkowski NATO. Dlatego też, odpowiadając na pytania dziennikarzy, jak należy oceniać tego typu oświadczenia, rzecznik rosyjskiego prezydenta był lakoniczny:

„[Należy je oceniać w charakterze] pseudoanalizy szaleńców” — powiedział Dmitrij Pieskow w czasie wtorkowego brefingu na Kremlu.

http://pl.sputniknews.com/swiat/20160726/3566554/Pieskow-napasc-Rosja-Polska-Kreml.html

Komentarzy 37 do “Atlantic Council: Rosja mogłaby przejąć Polskę w ciągu jednej nocy”

 1. revers said

  Jak w Atlantic Consul pracuja takie think tanki jak Rdoslaw Sikorski, to okarze sie ze Ukraina lub Niemcy przejma polskie w ciagu 20 minut, praktyke juz maja z tekstem podpisujcie parlamentarzysci, albo oni was wyrzna.

  A tak poza tym wszystko sie zgadza, same przyjaciloly wokolo od siekeir i obozowych drutow kolczastych.

  http://prostozmostu.net/news/ukraina-powstaje-projekt-uznania-polskiej-okupacji-chelma-i-przemysla

 2. Cadyk z Radomska said

  „(…)wyśle do obwodu kaliningradzkiego jednostki specjalne w celu zniszczenia strategicznych obiektów(…)” na czele tych jednostek pogalopuje karłowaty Jarek na Kasztance a z nim Antek z zaburzeniamia paranoidalnymi na Bucefale.

 3. hulsz said

  Eksperci z amerykańskiego ośrodka analitycznego Atlantic Council doszli do wniosku, że Rosja mogłaby przejąć Polskę w ciągu jednej nocy, pisze „Bild”.

  Boze spraw by tak sie stalo.

 4. ojojoj said

  Nie rozumiem, cala noc zajmuje nacisniecie guzika ?

 5. Re: 4: Ojojoj…

  Naciskac „guzik?”… A po co? W jakim konkretnym celu mieliby Rosjanie to zrobic?

  Doskonale wiedza „sasiedzi jak kto siedzi” i na czym… My Polacy jestesmy bezbronni w doslownym tego slowa znaczeniu (militarnie, ekonomicznie i politycznie)…o czym Rosja jest dosc dobrze poinformowana…

  Wystarczyloby wystosowac Note do Federacji Rosji o braku sprzeciwu do walki (pomoc w likwidacji) z zydowskim ISIS…
  No i mielibysmy bardzo dobry parasol przeciwko syjonistycznej burzy…(z kneSejmem wlacznie)..
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. Marucha said

  Obecność wojsk amerykańskich w Polsce: hasło – kopaliny na Suwalszczyźnie.

 7. Dziadzius said

  ——–„”Według analityków w związku z tym NATO musi być zawsze gotowe do konfrontacji z Rosją i, jeśli będzie to konieczne, udzielenia ostrej odpowiedzi”
  .- a z tego widac ze upior Drugiej Wojny Swiatowej dalej zyje i dalej tak samo planuje BRONIC Polski jak to robill w 39– no i Polska tez wydaje sie ze w upiory wierzy

 8. Ehze said

  STRACHY NA LACHY.

 9. RomanK said

  TO tez panei Gajowy ale , glownie chodzi o nasie skarbusie neiprzecenione..nasie elty polityczne, rzondzonce nam z dopustu Bozego…tu une zacyznaja posrywac porteczki od Armaniego….tak zostali same une i goje….Niechze ich ktos popilnuje..jakei niemieckie mamki..czy brytujskie poelengniarki..nawet niech ich popilnuja amerykanskie fitness trainers….b.yle nei same na sam z gojamy i ruskiemy gojamy….a pan wie, jak to goj z gojem…to siem bojem:-)))))))

  NATO tej swołoczy nie obroni, jeśli Polacy zechcą ją wytłuc.
  Admin

 10. Rob said

  „czym jest okręg Suwalszczyzny, i nie tylko w kontekście spraw surowcowych”.
  Nie TYLKO surowce są tutaj istotne!
  Myślę, że chodzi o tę posiadłość Kwaśniewskich na Mazurach.

 11. Kowalski said

  A zydow tym bardziej .Gdyz to nie zolnierze a ;;;;;tchorze;;;;;;Ktorym sie wysluguja Amerykanie .Oczywiscie glupie GOIE.Takze nie wycierac sobie geby Polska czy Rosja.To sa dwa NARODY SLOWIANSKIE I BRATNIE.
  SLowianie my Slowianie mamy wiecej oglady I kultury ;;;;;;;;;;niz zydzi wszystkie rozsiane po calym globie.Oczywiscie by krasc I okradac panstwa GOIOW.
  No I co to za kultura Honor uczciwosc.To dla nich pogarda I smiech.Takze wszelkie zbrodnie kradzierze rewolucje kryzysy wojenki.To jest ich ;;;;;hoby;;;;;;;;;I o jakiej kulturze duchowej mozemy tu mowic.Sa poprostu ;;bezczelnie wredni.Ale zato nie slychanie inteligentni w tym co robia.To tyle narazie.

 12. RomanK said

  Sam na same z goje to bardzo nieprzyjemnie nawet dla senatora i komediantki:-)))))Zwaszcza -jak sie obraca na dobre dla goyim:-)))

 13. Anucha said

  Ad:6 „Obecność wojsk amerykańskich w Polsce: hasło – kopaliny na Suwalszczyźnie”

  .http://www.suwalki24.pl/article/1,ekspert-od-tytanu-powalczy-o-senat-jerzy-zabkiewicz-bedzie-kandydowal

 14. Anucha said

  Ten polityk przywieziony w teczce o którym mówi Pan Jerzy Ząbkiewicz to oczywiście
  senator Anna Maria Anders która przyjechała z USA i nie mówi dobrze po Polsku.
  To nie jest przypadek i możemy śmiało przypuszczać czyje interesy będą priorytetem dla pani senator

 15. revers said

  Ad:6 „Obecność wojsk amerykańskich w Polsce: hasło – kopaliny na Suwalszczyźnie”

  Przed tem trzeba uynac parki narodowe w kierunku Bialowiezy, za robaczywe, lub schorowane, takze w UNESCO.

 16. ravkill said

  Rosyjski żołnierz, w pierwszym planie, ma tak zaparowane gogle, że z 20 m zielonego celu, na zielonej trawce, nie rozpozna..

 17. Marcin said

  Pewnie żeby mogla ale po co?

 18. Olo said

  Daj Boże…

 19. volviak19 said

  Przygotujemy wódeczke i zakąskę i powitamy naszych przyjaciół- Rosjanie przyjeżdzaja też do Bornego- Sulinowa na zaproszenie Braterstwa Polsko- Rosyjskiego na poczatku sierpnia, Antek z konusem chyba na zawał padną.

 20. Wojtek said

  Szanowni Państwo. Obawiam się, że większość z Was uważa, że NWO nie ma wpływów w Rosji. Ale takim optymistą to raczej nie jestem.

 21. http://www.forexfactory.com/attachment.php?attachmentid=1596375&d=1422132181

 22. Dziad Wernyhora said

  Ściągnijcie sobie mapę Kuklińskiego – nuklearna „bariera na linii Wisły”, tak wiec Rosjanie nie przejdą. Gorzej z „mniej wartościowym ludem tubylczym”.

 23. JO said

  Po co napadac na Blok NATO, skoro on jest na sciezce samodestrukcji , kazdy z tego Bloku krajow…?

  Może po to, aby na tej ścieżce samodestrukcji nie zniszczył przy okazji i innych?
  Admin

 24. JO said

  ad.23. A to juz nie jest Napad a Atak w obronie innych. Czy jednak Rosje na to stac?

 25. Asa said

  Straszenie Rosją cd. Od znajomej, która została na Ukrainie z powodu wojny w Abchazji (wyjechała z małymi dziećmi o 7 godz. rano na chrzciny do rodziny w środkowej Ukrainie, a o 11 godz. poleciały pierwsze bomby), a ma synową z korzeniami polskimi wiem, że na Ukrainie też straszą Rosją do tego stopnia, że rodziny boją się odwiedzić babci (Polki zesłanej na Sybir i pozostałej już w Rosji) z okazji jej 90 urodzin. Mimo to pojechali z rodzinami, ze strachu w kilka samochodów i bardzo zdziwieni wrócili, że tak przyjaźnie ich traktowano w Rosji. W sierpniu jadą ponownie odwiedzić rodzinę.

  Znajoma zastanawia się komu przeszkadzało, że ludzie sobie tam (Abchazji) dobrze i pięknie (góry i morze, dobry klimat) żyli z sadów mandarynkowych. Ona m. in. w Rostowie nad Donem sprzedawała dziennie po 300 kg tych mandarynek.
  Mówi, że Grecy uciekli pierwsi – zaraz po rozpadzie ZSRR.

  Wytłumaczyłam jej, że goje nie mogą gromadzić żadnych majątków i m. in. po to są te wojny.

 26. vv said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ciszej-nad-tymi-grobami-jan-bek-2016-07

  … dobry materiał, z którego jasno wynika, że to polacy powinni wpierw zrobić porządek ze sprzedajną skundloną, często tylko polskojęzyczną świnią która się rozsiadła i rozpanoszyła na polskiej krainie,…te same kundle oraz ich demonie mioty, co wkręciły polaków w wojnę z niemcami, … „silni , zwarci, gotowi”..”nie oddamy, ani guzika,..i po wywołaniu rozpierduchy pierwsze już trzeciego dnia zwiały,.. co sprzedały nas w już teheranie ..co rozkręciły akcję burza i w ramach niej hekatombę tego, co jeszcze z ich rozpierduchy polski pozostało żywe i rozsądne,.co od 1989 roku ponownie przejęły władzę nad polskę i polakami i w ciągu 25 lat zniszczyły i wyprzedały, to co polacy z trudem po rozpierdusze zbudowali,.. teraz znowu dążą do fizycznej likwidacji polaków, młodych polaków i przygotowania terenu pod kolejną okupację polski przez obce wojska…

 27. Robert said

  Od banderowsko-pisowskiego kurestwa uwolnij nas Panie!

 28. watazka said

  Gupi ten Atlantic Council jak beczka gowien.
  Rosja juz przeciez probuje przejac Ukraine od dwoch lat i ciagle nie moze. Nawet armie juz tam przeciez poslala. I okupuje Krym i Donbas. A jednak Kijow sie nie daje.
  Mimo, ze Poroszenko uciekl do Malagi.

 29. Boydar said

  „… w ciągu jednej nocy /mogła by/ …” – chociaż raz usrańcy prawdę powiedzieli. Tylko po co ? Niech powiedzą że zajmie i zaznaczą jeszcze kiedy. Parch na piechotę będzie spier dalał przez zieloną granicę i wpław przez Bałtyk.

 30. Anucha said

  Z takimi „sojusznikami” wszystko możliwe

  .https://youtu.be/7gQaBXRalrg

 31. aa said

  na jaka cholere Rosji potrzebna jest jakas tam Polska czy Lotwa czy Litwa lub Ukraina?
  Nawet rdzenna czesc Rosji-Donbas do tej pory pozostaje niezaleznym panstwem
  To raczej szbesgoje zza oceanu widza w tych ruinach jakas zdobycz-pewno dlatego ze nie za bardzo wiedza gdzie to wlasciwie jest….

 32. Ranq said

  „Rosja mogłaby przejąć Polskę w ciągu jednej nocy”

  To bylo by najlepsze wyjscie dla wszystkich Polakow ktorzy widza Jewro-pejski syf i Polin w perspektywie. Duda jest chyba pierwszym ktory nazwal POLSKE Polin 3 razy w przemowieniu w Kilecach.

 33. wiosna said

  Caly ten ‚dowcip’ medialny jest opublikowany dla czytajacych, by sie nie zorientowali, ze sednem
  ‚inteligentnych’ politykow jest nieustanne zubozanie gojow. Polska jest Krajem bogatym wbrew gloszonej od zalozenia IIIRP opinii.
  Przykro czytac, ze Rosja moze Polske przejac
  w krotkich abcugach. Znaczy, ze Polska jest na
  szachownicy politykow zagranicznych do rozgrywania ich interesow, nie polskich interesow. Taki pionek, ktory pomaga rozegrac partie szachow dwoch swiatowych mocarstw.

 34. Anucha said

  Prezydent USA mówi do kanclerza Niemiec:
  Mam 3 przyciski – wciskam pierwszy i Moskwy nie ma,
  wcisnę drugi – nie ma Rosji,
  wcisnę trzeci – nie ma Rosji i Chin.
  Na to odpowiada pani kanclerz:
  moja babcia miała 3 kible-
  złoty, srebrny i porcelanowy ale gdy do Berlina
  weszły Sowieckie czołgi to nawaliła w gacie
  wprost na korytarzu.

 35. Filomena said

  @ 20

  NWO ma swoje wplywy wszedzie, nawet w takim kraju jak Iran. No nie o wplywy tu chodzi a o umiejetnosc bronienia sie przed tymi wplywami, o odpornosc na te wplywy. NWO dziala tak jak grozna zarazliwa choroba, rozprzestrzenia sie wszedzie, ale nie wszedzie jest w stanie zbierac zniwo. Sa kraje, gdzie odpornosc na ta chorobe jest duza i takimi wlasnie krajami jest Rosja, Bialorus, Iran, Polnocna Korea i nie tylko one, bo w nieco mniejszym stopni i inne kraje.

  Niestety najmniejsza odpornosc przejawiaja kraje tzw Cywilizacji Zachodniej. Wiekszosc tych krajow ow „choroba” zzarla juz prawie do kosci.

  Bardzo obrazowe porównanie!
  Admin

 36. watazka said

  12
  RomanK
  Jak pan Roman mogl wkleic obrazek tej rozbieralskiej superswintuchy, oblesnej zydowki, ktora ma wlasny program judeopornografii.
  Ja sie nie dziwie ze ta swintucha popiera Hillary Clinton

 37. Lakor said

  A ja napiszę: Powinna przejąć i oswobodzić nas od szaleńczej, zdradliwej i nienawistnej władzy. Każdego „pod stienku” albo na Sybir. A zwykły Polak z Ruskim się i tak dogadają.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: