Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

  • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


    Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
    Antoni Słonimski, poeta żydowski

    Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
    Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

    Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
    Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
    Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
    Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
  • Kategorie

  • Archiwum artykułów

  • Kanały RSS na FeedBucket

    Artykuły
    Komentarze
    Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

  • Wyszukiwarka artykułów

  • Najnowsze komentarze

    Marucha o Zrozumieć Prymasa Wyszyńskiego
    Marucha o Jak przeciwdziałać „podstępnym…
    gnago o Czy bitwa pod Wiedniem doprowa…
    gnago o Naukowcy planują wypuścić mamu…
    Carlos o Specjalna jednostka zajmuje si…
    Boydar o Wolne tematy (62 – …
    NC o Półgłówek Bush dał głos…
    393829&:&; o Papież Franciszek, Conan i mro…
    UZA o Jak przeciwdziałać „podstępnym…
    Boydar o Wolne tematy (62 – …
    revers o Wolne tematy (62 – …
    Boydar o Zrozumieć Prymasa Wyszyńskiego
    UZA o Ten kraj sąsiaduje z Polską i…
    rzeczpospolitapolska o Specjalna jednostka zajmuje si…
    rzeczpospolitapolska o Specjalna jednostka zajmuje si…
  • Najnowsze artykuły

  • Najpopularniejsze wpisy

  • Wprowadź swój adres email

    Dołącz do 553 obserwujących.

Od przyjaźni do wrogości: UE „wyrzuca” Turcję, a Turcja w amoku oskarża Ukrainę!

Posted by Marucha w dniu 2016-07-26 (Wtorek)

„Dla Turcji w jej obecnym kształcie nie ma miejsca w Unii Europejskiej. Nie ma na to szans nawet w dłuższej perspektywie” – oświadczył szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Tymczasem władze w Ankarze w ferworze tropienia wrogów kraju oskarżyły Ukrainę o wspieranie terroryzmu wymierzonego w Turcję.

W wywiadzie dla telewizji France 2 przewodniczący Komisji Europejskiej ostrzegł, że jeśli władze w Ankarze przywrócą karę śmierci, to negocjacje akcesyjne UE z Turcją zostaną natychmiast wstrzymane.

„Dla kraju, którego prawo przewiduje karę śmierci, nie ma miejsca we Wspólnocie” – podkreślił Juncker nawiązując do zapowiedzi Ankary przywrócenia tej kary i wymierzania jej z terminem wstecznym osobom winnym niedawnego zamachu stanu w Turcji.

[A przecież gdzieś, głęboko w słowotoku dokumentów UE, kara śmierci wciąż istnieje:
https://marucha.wordpress.com/2009/03/16/kara-smierci-w-traktacie-lizbonskim/ ]

Oburzony wypowiedzią szefa KE minister spraw zagranicznych Turcji Mevlut Cavusoglu oświadczył z kolei, że „Unia nie może grozić Turcji w kwestii stosowania kary śmierci, a szef Komisji Europejskiej nie ma prawa patrzeć na Turcję z góry”.

Tymczasem tureckie media rządowe zupełnie niespodziewanie oskarżyły Ukrainę o wspieranie „terrorystycznej organizacji” Fetullaha Gulena – przebywającego na emigracji w USA tureckiego kaznodziei, któremu władze w Ankarze przypisują przygotowanie niedawnej próby zamachu stanu w Turcji.

Jak twierdzi turecka agencja prasowa Anatolia, „terrorystyczna organizacja Gulena FETO kontynuuje swoją działalność na Ukrainie w dziedzinie edukacji, kultury i środków masowego przekazu” już od czasu rozpadu ZSRR i stworzyła tam całą swoją sieć.

Zdaniem Ankary, ów „terroryzm” polega na uprawianiu tzw. polityki „soft power”, a głównym ośrodkiem, pod przykrywką którego działać mają terroryści to kijowska Międzynarodowa Szkoła „Meridian”. Wrogą działalnością ma się też zajmować turecka szkoła podstawowa w Kijowie, jej filia w Odessie, ukraińsko-tureckie centrum kulturalne i portal Ukraynahaber.

Wśród przejawów tej „wrogiej działalności” turecka agencja wymienia „płatne kształcenie po angielsku, które ma przyciągnąć najzdolniejsze dzieci, a także dzieci znanych polityków i działaczy ukraińskich, co pozwala terrorystom uzyskać na nich wpływ i wykorzystać we własnych celach”.
Wspomniany „terroryzm” ma też polegać na organizowaniu tureckich olimpiad językowych z uczelniami ukraińskimi, Festiwalu Tureckiego Języka i Kultury oraz rozdawaniu mięsa w czasie święta Kurban Bajram.

Najbardziej wywrotową działalnością antyturecką ma się jednak zajmować wspomniany portal, a jego szczególna perfidia – zdaniem agencji Anatolia – polega na tym, że… potępił próbę niedawnego przewrotu w Turcji, gdy w rzeczywistości jego dziennikarze wcale tak nie myślą. Zdarzyło im się bowiem krytykować prezydenta Erdogana, a nawet opublikować wywiad z Gulenem – wylicza turecka agencja.

Najwyraźniej rozpędzona machina propagandowa Turcji nie ma ochoty się zatrzymywać i coraz bardziej swoim sposobem działania i skalą głoszonego absurdu zaczyna przypominać dawny system stalinowski.

Na fali trwającej totalnej czystki po stłumieniu niedawnego zamachu stanu, w poniedziałek władze w Ankarze wydały nakaz aresztowania 42 dziennikarzy i reporterów. Dołączą oni do blisko 10 tys. wcześniej aresztowanych wojskowych, policjantów, sędziów i urzędników. Za „udział w zamachu” z pracy wyrzucono już 50 tys. osób, w tym tysiące nauczycieli i wykładowców.

http://reporters.pl

Czytaj także: Szaleństwo zemsty ogarnęło Turcję! Kara śmierci, tysiące nauczycieli i uczonych na bruk

Komentarzy 15 do “Od przyjaźni do wrogości: UE „wyrzuca” Turcję, a Turcja w amoku oskarża Ukrainę!”

  1. Janek said

    Mówi się, że Erdogan był zaskoczony próbą przewrotu, ale jego secret service nie i to daje do mśylenia, że wciąż jest on przy władzy – może teraz pokorniejszy?

  2. Przemko said

    przypomnę tylko temu napuszonemu kretynowi-eurofederaście, że i on i jego koledzy z piekła rodem, masowo popierają, promują, a wręcz narzucają (casus Węgier) KARĘ ŚMIERCI dla nienarodzonych!
    PS. o ile tu w ogóle można mówić o „karze”, bo to przecież najniewinniejsi ludzie na świecie!

  3. ojojoj said

    W izraelu jest kara smierci.
    W izraelu nie ma demokracji.
    Izrael dla izraelitow – kazdy to wie, nie tylko arab.
    Izrael nie lezy w Europie.

    A mimo to, Junija swego czasu, choc moze nie oficjalnie, zapraszala to panstwo do wspolnoty. Ot, standarty – dla wybranych i tych mniej wybranych.

  4. Re: Artykul….
    No to zydzi w USA musza byc bardzo niezadowoleni, a „parch-lament jewropejski” najzwyczajniej w…rwiony z NATO-wskimi najemnikami na czele…
    No zaczyna cos sie dziac…
    =======================
    jasiek z toronto

    http://polskawalczaca.com

  5. La Reine Toronto said

    Jakies frakce ze soba sie nie moga dogadac i dlatego taka dziwna sytuacja w tym Eurokolchozie? czegoz sie mozna spodziewac po tych bubkach w EU?niedorozwiniete umyslowo i do tego deficyt szarych komorek bardzo widoczny.
    Slowianie laczmy sie bo okazja sie nadaza! Trzeba tylko rozmawiac kostruktywnie i moze sie Wodz wyloni…ale musi byc sprawdzony do 100 pokolenia? aha!?

  6. Asia said

    Do setnego pokolenia.”..zbyt proste by było prawdziwe…
    Stan umysłowy przodków nie zawsze przechodzi na wnuków..Tysiące przykładów…Znałem zacne wspaniałe rodziny z wyrodkami złodziejami współpracującymi z marginesem, donosicielami. I znałem wspaniałych uczciwych wywodzących się z rodzin patologicznych. Nie tędy droga do prawdy i sprawiedliwośći. To droga do faszyzmu i upadku. Nie ma odpowiedzialności zbiorowej i klasowej to zbrodnicze pomysły.
    Czytajcie Feliksa Konecznego.

    Trochę racji Pani ma. Ale proszę się spojrzeć na synów i wnuków dawnych ubeckich bandziorów, którzy w tej chwili siedzą w Polsce…
    Admin

  7. JO said

    ad.6. Ano Pani Asia nie ma racji, bo jak Uczy Swiete Magisterium Grzechy Rodzicow obciazaja DZIECI nawet do piatego pokolenia…

  8. watazka said

    Nie za udzial w zamachu. Siatka Gullena nie tylko Turcje oblazla. To Gulen buduje meczety przy rosyjskiej granicy w Kirgistanie, i Kazachstanie
    Podobnie jak w Polsce, w Turcji zawszona jest akademia i szkolnictwo, administracja i wojsko.
    Gdyby ktos chcial zrobic czystke w Polsce to… hoho

  9. Yah said

    Ad 7

    Oj przechodzą, przechodzą. Najgorsze jest to, że w większości przypadków przodkowie nie uważali, że to grzech. A teraz weźmy pod lupę grzechy narodu …. szkoda gadać. Kolejne 5 pokoleń ma przerąbane. ja nie żartuję, Pan JO ma naprawdę rację.

  10. Yah said

    Ad 8

    „Gdyby ktoś chciał zrobić czystkę w Polsce to… hoho” … tylko kto ? Czy jest tak grupa ludzi w Polsce, która może sobie ufać do tego stopnia, że wybierze bardziej śmierć niż zdradę.

  11. Joe said

    Panie JO..Jezeli POkazuje Pan palcem wskazujacym winnego,4 palce wskazuja na Pana.Tyle w temacie.

  12. Boydar said

    Dobre, Panie Joe (11); dużo słyszałem w życiu, ale tego jeszcze nie.

  13. NICK said

    Trzy. Trzy palce.

  14. Boydar said

    Policzyłem. Faktycznie 🙂

  15. Joe said

    Faktycznie..4…Moj kciuk zgina sie na tyle ze POkazuje na moje kolano,ktore chyba jest moje.U innych ? Nie wiem jak jest,rozne ludziska maja komplkacje i chyba dlatego amerykanskie mowia o 4-rech.

Sorry, the comment form is closed at this time.