Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Sława i chwała
  Wywrotowiec o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Mietek o Na trupie Polski wejdziemy do…
  Wywrotowiec o AfD dostała wiatru w żagl…
  Vis o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Listwa o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Mietek o AfD dostała wiatru w żagl…
  UZA o Na trupie Polski wejdziemy do…
  kontra o Wolne tematy (68 – …
  Greg o Dugin: nowa epoka
  Peryskop o W kierunku głębi
  Mietek o W kierunku głębi
  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Boydar o Wolne tematy (68 – …
  bronek o Na trupie Polski wejdziemy do…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Polski sąd w służbie LGBT?! Zapadł pierwszy w Polsce, skandaliczny wyrok za odmowę wykonania usługi homoseksualistom. Oczywiście w imię wolności…

Posted by Marucha w dniu 2016-07-26 (Wtorek)

Wydawało się, że niebezpieczeństwo zalania sądów ideologią LGBTQ już minęło, ale okazuje się, że problem dopiero się zaczyna.

Podczas, gdy cała Polska [nie, nie cała, jeszcze ocalało trochę normalnych ludzi – admin] żyje Światowymi Dniami Młodzieży i czeka na Ojca Świętego, łódzki sąd z Widzewa postanowił wykazać się tęczową poprawnością polityczną.

Po raz pierwszy w Polsce zapadł wyrok na przedsiębiorcę, który odmówił wykonania usługi homoseksualistom.

Sąd Rejonowy w Łodzi wyrokiem nakazowym uznał, że pracownik drukarni, który odmówił wykonania usługi zleconej przez Fundację LGBT Business Forum, popełnił wykroczenie. Jest to pierwszy w Polsce wyrok wydany w sprawie dotyczącej ochrony osób LGBT w dostępie do usług
— donosi z dumą Kampania Przeciw Homofobii, która od początku pilotowała sprawę.

Prawnego wsparcia udzielił jej także Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar [raczej rzecznik Żydów i homoseksualistów – admin], który skierował do Policji pismo nakłaniające do wyciągnięcia konsekwencji prawnych wobec drukarni.

Czym naraził się przedsiębiorca? Nie chciał swoją pracą przyczyniać się do promocji treści lesbijsko-gejowsko-biseksualno-transseksualnych. Wydawało się, że miał prawo. Żyjemy przecież w wolnym kraju, mamy wolny rynek. Łódzka drukarnia, po otrzymaniu materiałów mailem, odmówiła realizacji usługi w uprzejmym mailu:

Odmawiam wykonania roll up’u z otrzymanej grafiki. Nie przyczyniamy się do promocji ruchów LGBT naszą pracą.

Zleceniodawcy mogli udać się do innego wykonawcy, jednak wybrali drogę sądową. Ot, kolejny przykład pokazujący, że środowiska walczące o wolność i demokrację, na czele z Rzecznikiem Praw Obywatelskich, nie są zdolne do uszanowania czyjejś wolnej decyzji.

Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego dla Łodzi Widzewa, który uznał odmowę pracownika drukarni za wykroczenie z art. 138 Kodeksu wykroczeń, zgodnie z którym, jeżeli podmiot zawodowo zajmujący się świadczeniem usług umyślnie i bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, podlega karze grzywny.

W tym przypadku grzywna nie była na szczęście zbyt uciążliwa. Sąd nakazał zapłatę grzywny w wysokości 200 zł. Jak będzie następnym razem? Niebezpieczna droga, prowadząca wprost do tęczowego totalitaryzmu, została właśnie otwarta. Miejmy nadzieję, że spotka się z odpowiednią reakcją właściwych organów.

Marzena Nykiel
http://wpolityce.pl

Naszym zdaniem prywatny usługodawca nie jest do niczego zobowiązany. Może świadczyć usługi,  a może ich nie świadczyć. Nie jest bowiem urzędnikiem państwowym. Jego sprawa, czy utraci potencjalnych klientów, czy nie.
Admin

Komentarzy 31 do “Polski sąd w służbie LGBT?! Zapadł pierwszy w Polsce, skandaliczny wyrok za odmowę wykonania usługi homoseksualistom. Oczywiście w imię wolności…”

 1. RomanK said

  Duzy blad. Wlasciciel w Sadzie powinien zadeklarowac, ze odmowil ze wzgledy na swoje wyznanie, ktore nie pozwala mu na branie udzialu w grzechu zgorszenia. I zmuszanie go do zachowan niezgodnych z Katechizmem i lamiacych jego przekonania religijne , co jest zlamaniem jego praw LUDZKICH.. ssorawa skonczylaby sie w Strasburgu.
  Wtedy zachodzi przypadek , czyje prawa osobiste sa wazniejsze:-)))))a sady tego nie lubia.
  Zawsze podajcie powody…i tylko takie ,ktore lamia wasze prawa obywatelskie i ludzkie!
  Nie moze NIKT zadac zachowan lamiacych wasze prawa lidzkie po to zeby zaspokoic swoje.
  TOprzypadek odmowy zabicia sasiada, na zadanei sasiada ktory nie moze popelnic samobojstwa z racji wyznania:-)))

 2. Dictum said

  ad. „Wydawało się, że niebezpieczeństwo zalania sądów ideologią LGBTQ już minęło…”

  A po czym to się wydawało? Po potoku obietnic w kampanii przedwyborczej?
  Polityka jest taka – doraźnie zatkać społeczeństwu usta a to 500+, a to przywróceniem wieku emerytalnego, a to jakieś pozorne ulżenie doli drobnym handlowcom – ale przed zapobieżeniem prawdziwym zagrożeniom płynącym z NWO w celu zniszczenia narodu jakoś rząd najwyraźniej się miga.

 3. mgrabas said

  bez uzasadnionej przyczyny? przecież UZASADNIŁ:
  odmawia robienia zboczeńcom REKLAMY
  bo SZANUJE swoją pracę
  i NIE promuje ZBOCZONYCH treści

 4. veri said

  Jezeli juz, to ten Przedsiebiorca mogl wytlumaczyc sie zwyczajnym obrzydzeniem … nie wolno tak sie czuc ?

 5. veri said

  1. art. 138 Kodeksu wykroczeń : ” podmiot zawodowo zajmujący się świadczeniem usług umyślnie i bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, podlega karze grzywny.”

  2. ” Odmawiam wykonania roll up’u z otrzymanej grafiki. Nie przyczyniamy się do promocji ruchów LGBT naszą pracą. ”

  Za przeproszeniem, Sad nie potrafi czytac ze zrozumieniem ?

 6. NC said

  „jeżeli podmiot zawodowo zajmujący się świadczeniem usług umyślnie i bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia”

  Powinien był stwierdzic, że odmówił ze wzgledu na przekonania religijne.
  Wolność przekonanń religijnych jest chroniona konstutucyjnie.
  Widzę kasacje…

 7. Marek said

  Po powrocie zboków do drukarni, powinni otrzmać rachunek 100 razy większy plus owe 200zł.
  I niech wypierda…

 8. Isia said

  Z tego, co mi wiadomo … wyrok sądu zapadł w postępowaniu nakazowym …

 9. Isia said

  … prawnicy z Instytutu Ordo Iuris wnieśli sprzeciw … wyrok nakazowy stracił moc … sprawa będzie ponownie przez sąd rozpatrzona, w normalnym trybie …

 10. Sebastian said

  Ot i cała talmudyczna logika , używając takiej retoryki można się przypierdolić do wszystkiego np. restauracja nie ma w menu koszernego żarcia, i taki obrażony parch pozywa właściciela, przykłady można mnożyć. Przedsiębiorca powinien podjąć walkę i złożyć apelację dla zasady. te popieprzone prawo i przepisy, które się czasami wzajemnie wykluczają – potrzebny tylko bardzo dobry Polak adwokat.

 11. Maćko said

  Podobnie jak Marek napisale, ja bym zazadal milon zlotych za drukowanie. 😉

 12. Romanus Minusts said

  @ 5
  Nie, nie uzasadnił. To jest postępowanie cywilne, a nie administracyjne. Sąd bada prawdę formalną a na nią składają się dowody przedstawione przez strony. Poprawnie powinien był zrobić tak jak wskazał pan Roman K. To jest poprawne uzasadnienie w procesie cywilnym.

 13. ; said

  Wszystko przebiega zgodnie z ogólnoświatowym planem, teraz juz idzie na wydry i bez zahamowań, bez osłonek. Walka z normalnościa w celu skurwienia całego społeczeństwa, co się zresztą nieopatrznie wypsnęło Urbanowi ćwierć dekady wstecz.

  Konsekwentnie, we francji dwaj wysłannicy nowego porządku świata pod etykietką isisu weszli do kościoła i zarżnęli księdza oraz jeszcze jednego człowieka. Ksiądz nie przeżył.

  Ich własny prorok powiedział co nastepuje: Krew męczenników cenniejsza jest niż atrament uczonych. (A na pewno niż kredki na asfalcie).

  .http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Uzbrojeni-w-noze-mezczyzni-wzieli-kilku-zakladnikow-we-Francji,wid,18439608,wiadomosc.html?ticaid=1176f9&_ticrsn=5

 14. ; said

  Wtedy zachodzi przypadek , czyje prawa osobiste sa wazniejsze:-)))))a sady tego nie lubia.

  Sądy? Kto mówi o sądach w przypadku Polin? W tym przypadku okazało się że jest to ciało reprezentujące interesy grupy politycznej degeneratów.

 15. ; said

  Zapodano doniesienie o zamordowaniu księdza w kościele przez reprezententów właścicieli tego swiata pod etykietka isis. Nawet głównemu rynsztokowi nie udało się tej wiadomości zataić. WordPress zablokował wpis, ale z uwagi na ważnośc informacji, spróbujmy raz jeszcze.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Uzbrojeni-w-noze-mezczyzni-wzieli-kilku-zakladnikow-we-Francji,wid,18439608,wiadomosc.html

 16. ; said

  Przepraszam za zaśmiecanie, nie doczytałem się na głównych wątkach. Szybsza klawiatura od monitora.

 17. Czolgista said

  http://www.ordoiuris.pl/wyrok-w-sprawie-drukarza-utracil-moc-wskutek-interwencji-ordo-iuris,3834,i.html

  Dobra wiadomość w tej sprawie. Obecny wyrok został unieważniony, a sprawa będzie ponownie rozpatrywana. Tylko szkoda nerwów tego pracownika.

 18. Isia said

  … w postępowaniu nakazowym wyrok sądu zapada na posiedzeniu niejawnym, bez udziału stron … strona obwiniona ( w tym przypadku Pan z drukarni ) dowiaduje się o całej sprawie po otrzymaniu wyroku …

 19. Marta1973 said

  Uwielbiam pańskie przypisy, panie Gospodarzu i gratuluję panu ich trafności oraz jakże celnego sarkazmu i dystansu 🙂

 20. RomanK said

  Najwazneijsze ze sprawa zostala naglosniona. Wszystkim radze..ze jesli znajda sie w sadzie jesli tylko mozna, powolywac sie na prawa ludzkie..obojetnie w jaki sposob. Powolanie sie na prawa ludzkie otwiera droge ze sadow Polskich do Sadu w Strasburgu….ne4i zamyka sie w polskiej pralni srulowych nteresoff/zwanych dla niepoznaki sadami…

  Zmuszanie do extra zaplaty to zly pomysl.. bardzo zly….

 21. Dictum said

  Wyrok naruszający Konstytucję

  Wtorek, 26 lipca 2016 (17:53) Próbę przeforsowania precedensowego orzeczenia naruszającego konstytucyjną wolność gospodarczą przedsiębiorcy oraz wolność sumienia pracownika podjęła organizacja LGBT we współpracy z rzecznikiem praw obywatelskich. Wskutek interwencji Instytutu Ordo Iuris utracił moc wyrok nakazowy, którym ukarano grzywną pracownika drukarni odmawiającego wykonania roll-up’u promującego ruch LGBT. Niczym nieuzasadniona akcja propagandowa Kampanii Przeciw Homofobii, podjęta na podstawie pozbawionego już mocy wyroku nakazowego, ma na celu zastraszanie przedsiębiorców i pracowników korzystających ze swych konstytucyjnie gwarantowanych wolności. Niepokojące jest niezwykle aktywne zaangażowanie rzecznika praw obywatelskich w doprowadzenie do wydania wyroku w tej sprawie. Pracownik łódzkiego przedsiębiorcy odmówił wykonania materiałów promocyjnych (roll-up’u) na zamówienie organizacji LGBT. Uzasadnił swą odmowę stwierdzeniem, że nie przyczynia się swą pracą do promocji ruchów LGBT. Radykalnym działaczom LGBT rzeczowa odpowiedź pracownika drukarni miała posłużyć jako pretekst w wytoczeniu precedensowej sprawy karnej. Wyrok nakazowy Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa, zagrażający gwarantowanej konstytucyjnie wolności gospodarczej przedsiębiorcy i przekreślający wolność sumienia pracownika, został wydany po interwencji rzecznika praw obywatelskich, występującego po stronie działaczy LGBT już od pierwszych etapów postępowania. Wskutek interwencji prawników Ordo Iuris wyrok nakazowy Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa, uznający winę pracownika drukarni i skazujący go na karę grzywny w wysokości 200 zł, utracił moc, a sprawa została przekazana do rozpoznania od nowa, na zasadach ogólnych. Nierzetelna informacja Kampanii Przeciw Homofobii w tej sprawie pomijała prawne uwarunkowania dotyczące trybu wydawania wyroków nakazowych w sprawach o wykroczenia. Wyrok nakazowy jest bowiem wydawany przez sąd na posiedzeniu niejawnym, bez udziału stron i przed zapoznaniem się z argumentacją i obroną obwinionego. Skazany dowiaduje się o sprawie dopiero z doręczonego wyroku i załączonego do niego wniosku o ukaranie (zastępującego akt oskarżenia). Informacja opublikowana 25 lipca na stronie internetowej Kampanii Przeciwko Homofobii jest rażąco nierzetelna, ponieważ wskutek skutecznie wniesionego sprzeciwu przygotowanego przez prawników Ordo Iuris wyrok nakazowy utracił już moc. Sprawa trafiła do rozpoznania na rozprawie, a sąd przeprowadzi czynności dowodowe i zapozna się dopiero z argumentacją obwinionego. Podkreślenia wymaga fakt, że – jak wynika z praktyki procesowej – wydanie przez sąd wyroku nakazowego i wymierzenie grzywny jest normalną czynnością procesową i pierwszym etapem do rozpoznania sprawy o wykroczenie. Niezależnie od powyższego, w sprawie brak jest merytorycznych przesłanek do uznania winy i skazania obwinionego pracownika, który miał pełne prawo do odmowy wykonania usługi na rzecz działaczy LGBT. Prawo krajowe wprowadza bowiem obowiązek świadczenia usług jedynie w bardzo wąskim zakresie świadczeń o szczególnym i najistotniejszym znaczeniu. Obowiązek taki z całą pewnością nie dotyczy usług drukarskich, których powszechna dostępność nie budzi żadnych wątpliwości. Ponadto jakiekolwiek obowiązki prawne (za wyjątkiem ochrony życia ludzkiego) nie mogą prowadzić do przekreślenia wolności sumienia, stanowiącej konstytucyjnie poświadczone, nienaruszalne i niezbywalne prawo podstawowe. Zaangażowanie urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich przeciwko wolnościom i prawom konstytucyjnym pracownika drukarni, w imię ochrony interesów działaczy LGBT, uznać należy za sprzeczne z aksjologią konstytucyjną oraz zasadą równego traktowania przez władze publiczne. Źródło: Strona internetowa Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris

  Artykuł opublikowany na stronie: Nasz Dziennik

 22. snag said

  „bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia” ,…

  Przeciez uzasadnil, pozatym pytanie, a co z konstytucyjnie gwarantowana wolnościa sumienia i wyznania?

  Tak samo, jak w USA, Kanadzie czy Niemczech…
  Admin

 23. Dictum said

  Adam Bodnar – Powoływany w skład rady ekspertów Europejskiego Instytutu na rzecz Równości Płci i rady dyrektorów Funduszu ONZ na rzecz Ofiar Tortur. Został przewodniczącym rady programowej Fundacji Panoptykon i prezesem Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy. W 2015 został przez posłów Platformy Obywatelskiej, a także SLD, PSL i niezrzeszonych zgłoszony na stanowisko rzecznika praw obywatelskich. 24 lipca 2015 Sejm RP wybrał go na tę funkcję.
  W 2011 wyróżniony Nagrodą Tolerancji przez Stowarzyszenie Lambda Warszawa.

 24. ojojoj said

  To juz nawet jest cos takiego jak nagroda tolerancji ? 😮 ja pitole

 25. ocelot said

  Mnie sąd w Łodzi Widzewie też skazał na grzywnę 200 zł – nawet nie wiem dokładnie za jakie domniemane wykroczenie. Najpierw przyszło wezwanie do zapłaty – tydzień później jakieś inne pismo (z szacunku dla sądu nawet nie przeczytałem). Widać we wszystkich sprawach nakazowych wlepiają grzywnę 200 zł.

 26. NICK said

  Admin podsumował najlepiej. Tyle.

 27. Inkwizytor said

  każdy pedał o ile nie wykżeknie się zboczenia powinien być zabity

 28. wiesiek40 said

  Myślę że trzeba doceniać optymizm każdego kto wierzy w stosowanie prawa przez ludzi namaszczonych na sędziów,zarówno w kraju jak i w Strasbourgu.Niedawno X.Rzeplinski stwierdził/cyt/: „sędzia jest nieusuwalny i basta”.Jeśli sędziego organy ścigania zaaresztują za gwałt,podpalenie,morderstwo,etc.,na żądanie prezesa sądu muszą go zwolnić.Jedyne wyjście-moim zdaniem,dopuścić przedstawicieli Narodu do orzekania,tak jak stosowano jeszcze niedawno-instytucja ławników ludowych.Jeszcze lepszym wyjściem byłoby dopuścić mordobicie dla szmaciarzy którzy kompromitują wymiar sprawiedliwości i mają odwagę nazywać się „sędziami”,”radcami prawnymi”.

 29. u.s.m. said

  „Żeby wszyscy mieli równo trzeba wszystkich wdepnąć w g.wno.” Cytat z Kisielewskiego adekwatny w temacie homo exkremensis….. Lobby syjo-eugeniczne pod egidą Lucyfera.

 30. Maćko said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,142874,title,Zbigniew-Ziobro-o-wyroku-sadu-w-glosnej-sprawie-pracownik-ma-prawo-nie-popierac-homoseksualnych-tresci,wid,18441517,wiadomosc.html?ticaid=117727
  Zbigniew Ziobro o wyroku sądu w głośnej sprawie: pracownik ma prawo nie popierać homoseksualnych treści
  • Zbigniew Ziobro wydał oświadczenie dotyczące precedensowej sprawy
  • Dotyczy ono wyroku sądu w sprawie odmowy drukarza wykonania usługi dla Fundacji LGBT Business Forum
  • Łódzki sąd wykazał winę drukarza i zasądził 200 zł grzywny
  • Minister Ziobro stwierdził, że wyrok sądu jest „niebezpiecznym precedensem”
  • Na polecenie Prokuratora Generalnego sprawą zajmie się Prokuratura Okręgowa w Łodzi
  • W sprawę zaangażowany jest Rzecznik Praw Obywatelskich

 31. revers said

  A umowy podpisane o LBTQI, kwestaia czasu kiedy wejda w zycie z ustawkami

  wolna-polska.pl/wiadomosci/rzad-pis-u-podpisal-umowe-o-rownouprawnieniu-osob-lgbt-2016-07

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: