Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  revers o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  revers o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Szwedzcy eksperci o fali gwałtów: To wina upałów

Posted by Marucha w dniu 2016-07-27 (Środa)

Letnie upały są według szwedzkich ekspertów czynnikiem przyczyniającym się do dużej liczby gwałtów, jakie ostatnio mają miejsce w ich kraju. Niemal wprost sugerują, że kobiety same proszą się o gwałt, wychodząc z domu.

Według statystyk liczba zgłoszonych gwałtów wzrosła w lecie średnio o 50 procent. Największy wzrost odnotowano wśród gwałtów, które zdarzają się na zewnątrz.

W ciągu ostatnich dziewięciu dni miało miejsce kilka groźnych napaści na kobiety w południowej i środkowej Szwecji.

Trzy gwałty i jedną próbę gwałtu zgłoszono policji w Kalmarze w ciągu jednego tygodnia. W sobotnią noc ktoś napadł i zgwałcił kobietę także w miejscowości Ludvika oraz w Mariestad, a wcześniej, w piątkowe południe 14-letnia dziewczynka w Malmo została zaciągnięta w krzaki i zgwałcona przez nieznanego mężczyznę. W Visby znajdują się dwaj mężczyźni aresztowani pod zarzutem dwóch gwałtów. Dwa takie zdarzenia miały miejsce również w Malung.

Psychoterapeuta Börje Svensson uważa, że czynniki zewnętrzne, takie jak upalna pogoda, wpływają na dużą liczbę zgłaszanych gwałtów. „To z pewnością może być częściowo wina ciepła i letniej pogody. Nie widzę innego wytłumaczenia” – powiedział.

Börje Svensson jest ekspertem do spraw przestępców seksualnych. Ma ponad 15 lat doświadczenia w leczeniu ludzi, którzy popełnili nadużycia seksualne. Przez 10 lat był terapeutą w więzieniu, gdzie zajmował się przestępstwami seksualnymi.

Maria Bauer, behawiorysta i ekspert w dziedzinie przemocy i reagowania na przemoc, jest podobnego zdania. „To może brzmieć jak żart, wyjaśnianie tego pogodą, ale to ma znaczenie. Ludzie zachowują się teraz zupełnie inaczej w porównaniu z grudniem i marcem, są w ciągłym ruchu”.

Kobieta dodaje, że każda przemoc jest skomplikowana i nie może być wyjaśniona przez pojedynczy czynnik. Należy wziąć pod uwagę cechy sprawcy, które mogą przechylić szalę. Wymienia moralność, empatię, umiejętność samokontroli, korzystanie z alkoholu i radzenie sobie z presją.

Zdaniem ekspertów fakt, że zbrodnie na tle seksualnym występują często w lecie, ma być wyjaśniony przez to, że więcej ludzi wychodzi na zewnątrz i powstaje większy ruch. Ludzie poruszają się w miejscach, gdzie nie poszliby nocą w czasie zimy.

Bauer apeluje do kobiet, by zastanowiły się zanim pokażą się publicznie w konkretnym miejscu i porze. „Oczywiście jest to problematyczne” – stwierdziła.

Doradza kobietom, że dobrze jest mieć towarzystwo w miejscach, gdzie jest dużo ludzi i mieć kontakt z kimś, gdy jest się samym, na przykład w drodze do domu z pubu.

Maria Bauer twierdzi, że gwałty popełniane na zewnątrz są nadal „ogromnie rzadkim zjawiskiem”, najczęściej zdarzają się w domach.

Börje Svensson dodaje, że rzadko planowane są z wyprzedzeniem. Występują one jako kaprys i w zasadzie są często przez ludzi lekceważone. „Chodzi o ludzi o zupełnie fałszywej moralności” – stwierdził.

Szkoda, że szwedzcy eksperci ani słowem nie zająknęli się nie tyle o fali upałów, co o fali uchodźców-islamistów, którzy są w ostatnim czasie głównym powodem cierpień ludzi i przykładem wszelkich nieludzkich zachowań.

Źródło: Kvällsposten
http://ndie.pl

 

Komentarzy 18 do “Szwedzcy eksperci o fali gwałtów: To wina upałów”

 1. jacta said

  W Muzeach Żydów i tych w USA i tych w Polsce, puszcza się zwiedzającym film — gdzie „żydzi” wyjaśniają, — kto jest panem polskiej ziemi.
  Czytaj dalej → https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/07/26/chrzescijanska-polska-fundamentem-judeopolonii/

 2. jacta said

  miziaforum.wordpress.com/2016/07/25/caritas-pod-plaszczykiem-sdm-w-polsce-sprowadzil-na-stale-nawet-1-000-000-imigrantow-do-polski/

 3. ojojoj said

  Czy 30 lat temu byla inna pogoda?

 4. Greg said

  Szwedzcy eksperci są pop…………….ni!
  Jak i cały zachód.

 5. Archer said

  @Ojojoj

  Być może, że była inna pogoda. Wszak mamy globalne ocipienie. Skóra „rodowitych szwedów”, też jakby zrobiła się beżowa i czarna.

 6. AC said

  Przepraszam za poniższe, ale nie mogę sie (też) powstrzymać:

  UWAGA NA DUŻE U PAŁY!

 7. śmiechowy_skurwiel said

 8. śmiechowy_scoorvviel said

  Widocznie klimat idzie do Europy społem za naszymi wielce szacownymi gośćmi.

 9. marek said

  Zrodlo tego artykulu to szwedzka gazeta Kvallsposten.

  Glownym wlascicielem tej gazety jest grupa Bonnier AB.

  Z kolei Bonnier AB jest kontrolowana przez szwedzka rodzine Bonnierow.

  Oto pierwsze zdanie artykulu wikipedii o Bonnierach „The Bonnier family is a Swedish family of Jewish origin”.

  Pytanie tylko – czy Szwedzi to lykaja, czy sami wyczuwaja, ze ktos ich tu robi w konia…

 10. AlexSailor said

  „Börje Svensson jest ekspertem do spraw przestępców seksualnych. Ma ponad 15 lat doświadczenia w leczeniu ludzi, którzy popełnili nadużycia seksualne. Przez 10 lat był terapeutą w więzieniu, gdzie zajmował się przestępstwami seksualnymi.”

  Można zatem powiedzieć, że Borije żyje z gwałtów są one głównym źródłem jego utrzymania i podstawą jego kariery zawodowej.

  I tyle w temacie.

  ——
  Ten ekspert ma prywatną firmę specjalizującą się w gwałtach.
  Admin

 11. AlexSailor said

  „Maria Bauer, behawiorysta i ekspert w dziedzinie przemocy i reagowania na przemoc, jest podobnego zdania. „To może brzmieć jak żart, wyjaśnianie tego pogodą, ale to ma znaczenie. Ludzie zachowują się teraz zupełnie inaczej w porównaniu z grudniem i marcem, są w ciągłym ruchu”.”

  Maria Bauer również żyje z gwałtów i przemocy seksualnej.

 12. Dictum said

  Kolejny efekt cieplarniany.

  Ktoś musi porobić naukowe badania i wyjaśnić, co wpływa na mózg – i to przez cały rok – ludzi u władzy, że myślą i zachowują się zupełnie inaczej niż przeciętnie normalni ludzie.

 13. Boydar said

  „…nie zająknęli się nie tyle o fali /upałów/, co o fali /uchodźców-islamistów/, którzy są w ostatnim czasie głównym powodem cierpień …”

  Jak wyraźnie widać z powyższego, fale zdarzają się różne. Przeważnie dokuczliwe dla społeczności wyłączając windsurferów. Społeczeństwo bazując na wielowiekowym doświadczeniu, asygnuje systematycznie określone środki finansowe (podatki ?) aby możliwe do przewidzenia konsekwencje pojawienia się fal różnych, przynajmniej w pewnym stopniu zniwelować. Spodziewanymi narzędziami ochrony przed falami są oczekiwane (domyślnie) działania rządu, parlamentu, prezydenta, sił policji i wojska, służb specjalnych i granicznych.

  Wygląda na to, że ktoś te środki zwyczajnie zdefraudował. Jednak zgodnie ze spostrzeżeniem Pana Joe, wskazując winnego nie sposób pominąć samego siebie; społeczeństwo o defraudacji doskonale wie. Ewentualnie doskonale udaje, że nie wie. Volenti non fit iniuria

 14. Re: Artykul…
  Szwedom rowniez przydalby sie jakis konkretny potop, by zalal im przeciagi w glowach…
  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 15. Jack Ravenno said

  po wyrwaniu szóstej nogi mucha straciła słuch…

 16. Glos Prawdy said

  Jeśli katoliczka ma ubiór prowokujący, to sama sobie winna gwałtu, t.zn ponosi cześć winy i odpowiedzialność za to, co ja spotkało. Nie brakuje odzieży letniej i skromnej. Nie da się namówić chodzić jako muzułmanki, kobiety chcą się podobać. Problem należy rozwiązywać przede wszystkim przez prawidłową edukację, meszczyzni mają zwierzęcą naturę pod tym względem i kobiety muszą o tym pamiętać. A tak naprawdę sądzę, że ogólny kryzys wiary, sytuacja w świecie, liczne stressy, nierealizacja, zawody, powodują depresję, agresję i t.d, które niektórzy meszczyzni wyładowują w ten sposób – przez gwałt.

 17. Boydar said

  Owszem sama sobie winna, ale nie gwałtu. Co też Trzecia Góralska próbuje tu nam inseminować.

 18. Piskorz said

  re 16..”meszczyzni mają zwierzęcą naturę pod tym względem i ” GUZIK PRAWDA, między bajki to włożyć..!! One działają na dotyk..a my na to co widzimy..!!

Sorry, the comment form is closed at this time.