Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wladca o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  zen o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  ? o Wolne tematy (41 – …
  Voodoosch o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  I*** o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Wolne tematy (62 – 2016)

Posted by Marucha w dniu 2016-07-28 (Czwartek)

Prośmy Boga, aby był litościwy dla młodzieży zwabionej do Krakowa, wierzącej iż idą katolicką drogą.
Wpisujmy tu uwagi niezwiązane z innymi artykułami.

placki z cukinii z ziemniakami

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2016/07/24/wolne-tematy-61-2016/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2016/08/02/wolne-tematy-63-2016/

Gajowy Marucha

Komentarze 283 do “Wolne tematy (62 – 2016)”

 1. AniaK said

  Jedno z moich ulubionych dań. Postarał się Pan Gajowy na powitanie 🙂

 2. Piotr said

  „Kilka miesięcy temu słyszałem wypowiedź biskupa o spotkaniu z młodym człowiekiem, który właśnie skończył studia i usłyszał od niego, że «chcę zostać kapłanem, ale tylko na 10 lat». To jest kultura tymczasowości. I zdarza się to wszędzie, również w życiu kapłańskim, w życiu zakonnym”. „Jest to tymczasowe i z tego powodu znaczna większość naszych sakramentalnych małżeństw jest nieważna. Dlatego, że ludzie mówią sobie «tak, póki śmierć nas nie rozłączy!», ale nie wiedzą, co mówią. Ponieważ mają inną kulturę. Mówią tak, mają dobrą wolę, ale tego nie rozumieją”.

  Następnie stwierdził, że kapłani nie powinni namawiać tych, którzy angażują się w nierządne związki do zawarcia małżeństwa. „Oni wolą żyć w konkubinacie i to jest wyzwanie, zadanie. Nie dopytywać się «dlaczego nie weźmiecie ślubu?». Nie, chodzi o to by towarzyszyć, czekać i pomóc im dojrzeć, pomóc wierności osiągnąć dojrzałość”.

  Co gorsza, twierdzi on, że nierząd, jeśli tylko posiada cechę wierności – tzn., uprawiania nierządu tylko z jedną osobą – to jest w rzeczywistości tym samym co święte małżeństwo: „Dostrzegłem wiele wierności w takim wspólnym pożyciu i jestem pewien, że jest to prawdziwe małżeństwo, posiadają oni łaskę prawdziwego małżeństwa z powodu swej wierności…”.

  Wniosek z tego jest taki, że wielokrotnie popełniając z tą samą osobą śmiertelny grzech nierządu, de facto zasługuje się na łaskę Sakramentu Małżeństwa.

  Prefekt Kongregacji Nauki Wiary oskarżył arcybiskupa Victora Manuela Fernandeza o wypowiadanie herezji, a mianowicie, że Papież nie jest związany ze Stolicą Rzymską, ale mógłby przenieść swą stolicę, diecezję, gdzie indziej.

  Arcybiskup Fernandez jest tym, który napisał książkę o całowaniu i jest osobistym doradcą Franciszka i mówi się, że był rzeczywistym autorem (ghostwriterem) Amoris laetitia, ostatniego dokumentu Bergoglio, który dopuszcza nierząd i cudzołóstwo. Tytuł jego książki brzmi Heal Me With Your Mouth: The Art Of Kiss­ing.

  http://www.ultramontes.pl/sanborn_uzurpator_bergoglio.htm

 3. NICK said

  AMEN. Gospodarzu.

 4. snag said

  Trump ma jaja i poczucie humoru,…

  Nawiazujac do plotek ze Putina hakerzy wlamali sie do emaili demokratow, faktu ze Hilcia jako Sekretarz Stanu uzywala prywatne konto z niepewnym serwerem w sluzbowych sprawach i jak sie wydalo, 30,000 z tych emailow FBI nie moze znalezc, senor Trump apeluje … „Rosjo jesli sluchasz to mam nadzieje ze pomozesz je odszukac … nasze media wynagrodza sowicie.

  Trump mi sie podoba, dude ma personality, to co establiszmentowi brakuje i co ludzie cenia … nic mi nie zostaje tylko glosowac na niego i olac co zakuty powie 😉 ,…

  “Russia, if you’re listening, I hope you’re able to find the 30,000 emails that are missing” from emails that Hillary Clinton turned over to the State Department, Trump said in a lengthy press conference in Doral, Fla. “I think you will probably be rewarded mightily by our press. yes sir”
  —————————————————————–
  http://www.thedailybeast.com/articles/2016/07/27/donald-trump-s-call-for-russia-to-hack-the-u-s-might-be-a-felony.html

  Trump moze byc zbawieniem dla Polakow, jesli wprowadzi w zycie co obiecuje i kaze bulic sojusznikom za ‚parasol’ (cholera wie przed kim i przed czym) to moze osranym ratlerkom w Warszawie odechce sie ‚tarczy’ w Redzikowie i amerykanskiego kontyngetu w Polsce ,…

 5. Piotr said

  Szczególną cechą jego charakteru jest skrytość. Mason posiada dwa oblicza: jedno wobec loży, drugie w stosunku do swych wrogów. Wykryć go jest rzeczą prawie niemożliwą, umie bowiem dostosować się do swego otoczenia. Potrafi być komunistą, gorliwym obrońcą tak ubogich jak i bogatych, zdobędzie się na obronę stanowiska nieprzychylnego loży, – o ile to jest konieczne dla wyższych celów wolnomularstwa. Toteż trudno rozpoznać go wśród nas, choć spotykamy go w chwili obecnej, dość często, prawie na każdym kroku (mowa tu o znaczniejszych miastach).

  BIERNOŚĆ KATOLIKÓW. Czytając tajemnicze wynurzenia braci masońskiej, człowiek nie chce wierzyć, by wogóle podobna organizacja istniała na świecie. I dziś tysiące katolików nie dowierza alarmom prasy katolickiej, nie zna ukrytych planów wolnomularstwa. Tymczasem masoni obserwują działalność organizacyj katolickich. Każdy niemal wybitny katolik jest zapisany w książce rejestracyjnej loży masońskiej. A kiedy katolicy oświadczają, że masonerja nie jest tak straszna, oni głoszą:

  „Kościół został zdetronizowany. Narody przestały wierzyć… Mąż, głowa rodziny, tracąc swój prestige – autorytet, czyli powagę, którą miał wobec swej rodziny, a którą odnowił Kościół katolicki, przestał być jej kierownikiem. Żona uniezależniła się. Jedność w rodzinie zanika…” (słowa masona Aubertie, r. 1931).

  Tenże mason, oklaskiwany przez cały konwent, wołał: „Żąda się niemal jednogłośnie, by masonerja znowu ujęła w swe ręce kierownictwo ruchu, prowadzonego przez nią w wieku 18-tym”.

  Ruch ten, to krwawa rewolucja francuska w r. 1789 i straszliwa rzeź w roku 1793.

  „A dalej, czemuż nie mamy urzeczywistnić w pełni naszej ambitnej myśli? Jako bardziej wykształceni – siłą rzeczy ujmiemy kierownictwo w swoje ręce” (Konw. W. Wschodu, r. 1928).

  Aby rzeczywiście osiągnąć tę władzę, należy „we wszystkich dziedzinach, czy to będzie dziedzina polityki, literatury, nauki, czy też wychowania, we wszystkich stowarzyszeniach, grupach, słowem we wszystkich przejawach życia ludzkiego winniśmy rozszerzać wpływy masońskie” (Wielki Wschód, 1928).

  Katolicy, czy widzicie, jak straszny, niebezpieczny – bo ukryty – wróg otacza nas ze wszystkich stron? Czy chcecie, by spotkał was ten sam los, co Hiszpanję, Meksyk i dzisiejszą Francję?

  Wróg w każdej chwili czatuje na was – nie dajcie się uśpić. Trwajcie mocno przy swych zasadach Wiary św. i skupiajcie się w stowarzyszeniach katolickich.

  Masonerją kieruje duch zła – szatan. Niepokalana Dziewica zetrze jego pyszny łeb. Módlcie się tylko o to gorącą, w tem wasza największa siła, moc przekonań i potęga czynu.

  Rycerz Niepokalanej, rok XV, styczeń 1936, Nr. 1, str. 11-14.

  http://lagloriadelasantisimavirgen.wordpress.com/2016/07/22/burzyciele-ladu-spolecznego-cz-i/

 6. maasteer said

  .https://www.youtube.com/watch?v=1NzYtrh7MZ8
  KTO CI POWIEDZIAŁ – 1991r. – Janusz Laskowski

 7. NICK said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Turcja-ostrzega-Kirgistan-przed-zamachem-stanu-zwolennikow-Gulena,wid,18444344,wiadomosc.html

 8. Piotr said

  Całe wystąpienie Franciszka poświęcone jest Maciejowi Szymonowi Cieśli, młodemu człowiekowi, który mocno angażował się w projekty graficzne na rzecz ŚDM, niestety zachorował na raka i odszedł z tego świata, nie doczekawszy ŚDM.

  Zasadniczy problem w wystąpieniu Franciszka jest taki, że z miejsca czyni on z Macieja świętego, twierdząc w sposób całkowicie niezrozumiały, że jest on już w niebie. Skąd Franciszek wie, że Maciej nie jest jeszcze w czyśćcu?

  Zdrowa katolicka pobożność zaleca modlitwę za zmarłych – tymczasem Franciszek nie zachęca do modlitwy za chłopaka. Wprowadza co prawda chwilę ciszy, modlitwy – taką jednak, w której mielibyśmy stanąć w obecności świętego Macieja: „On tutaj jest”. Pomija zupełnie realizm chrześcijański, który nakazuje roztropność w takich sprawach. Stwierdzenie, że ktoś przebywa w niebie, nie jest rzeczą, o której można sobie dowolnie wyrokować.

  Nie taka jest praktyka Kościoła, aby na podstawie zaangażowania w jakieś słuszne sprawy, choćby przy wydarzeniach religijno-społecznych, i śmierci z powodu choroby czynić z kogoś świętego i od razu go w praktyce go kanonizować, twierdząc że koniecznie musi być już w niebie. Nawet w przypadku osób prowadzących życie świątobliwe, Kościół zawsze zachęca do modlitwy za duszę danej osoby. Nie znamy jej sumienia i niczego nie możemy być pewni.

  Święci, którzy są w niebie, powinni być dla nas przykładem wiary. Franciszek nie wskazał na głęboką wiarę u chłopaka, choćby na religijne nastawianie do rzeczywistości, a tym bardziej na coś, co mogłoby jakoś dowodzić, że jest już w niebie. Czy sama wiara albo poświęcenie się projektom graficznym i śmierć na raka miałyby być dowodem przejścia do nieba? Franciszek mówi: „Problem polega tylko na tym, aby wybrać dobrą drogę życia” – czy naprawdę wybór swojego świeckiego zaangażowania i drogi życia jest jedynym problemem?

  http://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2016/07/28/pierwsze-wystapienie-franciszka-w-oknie-kpina-z-chrzescijanskiej-eschatologii/

 9. Piotr said

  Kwestia dziewictwa i celibatu przemilczana jest z jednej strony z powodu posoborowego horyzontalizmu i akcjonizmu Kościoła. Liczy się tu i teraz, akcje, Światowe Dni Czegoś

  Tam i człowiek chce widzieć wyniki, a w celibacie, w przeciwieństwie do rosnących dzieci, nie widzi. Z drugiej strony pomijanie dziewictwa i celibatu bierze się oczywiście z tego, że księża, którzy jednak w przeciwieństwie do zakonnic zajmują się przepowiadaniem, sami ani w dziewictwie, ani w celibacie nie żyją, gdyż według statystyk sprzed jakichś 10 lat ponad 60% ma przelotne stosunki seksualne, a według innych danych blisko 30% żyje w stałych konkubinatach.

  O masowym łamaniu celibatu przez polskich księży świadczą bardzo solidnie przeprowadzone badania Józefa Baniaka opublikowane w roku 2007 i rozchwytane w formie książkowej.[1] Badania prof. Baniaka objęły w sumie 1063 księży, byłych księży (także zakonników kapłanów), czyli tych, którzy w momencie przeprowadzania ankiety posługi duszpasterskiej już nie sprawowali i są największym, wedle wiedzy naszej redakcji, studium na temat tożsamości kapłańskiej na świecie, a prowadzone były w latach 1986-1989, 1991-1994 oraz w latach 1995-1999.[2]

  Oczywiście kryzys tożsamości kapłańskiej obejmuje więcej punktów aniżeli sam celibat, ale na tym punkcie się teraz skupimy, a resztę zostawimy sobie na później.

  Wedle ustaleń prof. Baniaka 63,2% czynnych księży diecezjalnych łamie ślub czystości seksualnej (wśród eksksięży jest to 84,6%), natomiast wśród czynnych zakonników ślub ten łamie 68,2% (wśród ekszakoników 69%).

  [3] Chociaż prof. Baniak tego nie precyzuje, to zakładamy, że chodzi tutaj o seks z drugą osobą, a nie o myśli nieczyste lub grzech w samotności.

  http://wobronietradycjiiwiary.wordpress.com/2016/07/25/o-wyzszosci-dziewictwa-i-celibatu-nad-malzenstwem-2-przemilczanie-celibatu-i-jego-lamanie/

 10. Piotr said

  Ks. Lombardi : Od Papieża oczekuje się otwartego potępienia polskiej polityki.

  https://gloria.tv/article/WchHFvrzWYJLLSYZcCfHh3op1

 11. maasteer said

  Львов. Парад вышиванок памяти дивизии СС „Галичина”

  Pojeby nazistowskie!

 12. NICK said

 13. Piotr said

  A teraz chce sie podzielic z wami pewnym spostrzezeniem. W Czestochowie, oczywiscie Franciszek nie UKLEKNAL przed Najswietszym Sakramentem w Kaplicy Czarnej Madonny ! ( w przeciwienstwie do kazdego Wielkiego Czwartku, kiedy po 12 razy z osobna pada do nog grzesznikom i innowiercom, i nic mu sie wtedy jakos nie dzieje oraz kolana go nie bola). Ale mam nadzieje, ze zauwazyliscie jak zaraz potem konczac kadzenie oltarza po prostu UPADL!!! Musiano go podnosic… Nie chce byc zle zrozumiana, nie pisze tego w duchu negatywnym, bo jest to starszy czlowiek. Pisze to dlatego, ze podobna sytuacja miala miejsce juz klika razy. Upadl takze po zakonczeniu uroczystosci w Gwadelupe, kiedy poszedl do bocznej jakies kaplicy i tam potknal sie przed obrazem NMP, a dzieci tam obecne pomogly jemu powstac.

  Do tego nalezy dodac te dwa oczywiste pozary: jeden po wizycie w Betlejem, kiedy splonela bardzo duza czesc groty oraz drugi po wizycie w Seminarium w Filadelfii… oraz te czarne wrony co zezarly jego biale golebie…
  http://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2016/07/28/pierwsze-wystapienie-franciszka-w-oknie-kpina-z-chrzescijanskiej-eschatologii/

 14. Piotr said

  kard. Burke WRESZCIE GLOSNO STWIERDZIL w wywiadzie, ze nalezy sie bardzo powaznie obawiac ISALMU (otwarcie postawil wiec veto Franciszkowi)

  https://akacatholic.com/cardinal-burke-breaks-his-silence/

  Arcybiskup Wegierski : Muzulmanie przyszli, aby dokonac okupacji Europy…

  http://rorate-caeli.blogspot.com/2016/07/archbishop-muslims-have-come-to-occupy.html

 15. NICK said

  O antychryście? Piotrze i inni. Tak. Trzeba.
  Trzeba?
  A, może, wyławiać to co dobre i chwilkę poczekać?

  Lubię Maję Koman chociaż wzorem nie jest.
  Zapomniałem kropki.

 16. jacta said

  „Rosja wykazuje jeden z najniższych na świecie wskaźników długu publicznego do PKB, tylko 17%, podczas gdy w Ameryce to jest 104%, a średnio w strefie euro jest to 90%”.

  F. William Engdahl: Rosyjska pięta Achillesa – refleksje z St Petersburga
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/132935,co-sie-dzieje-w-rosji-28-07-2016

 17. snag said

  Yo zakuty 😉 ,…

 18. Piotr said

  Jak donoszą wiarygodne źródła takie jak Rorate Caeli, onepeterfive i katholisches.info grupa jak na razie bezimiennych 45 teologów, filozofów, prałatów i księży w różnych krajów przesłała dokument żądający interwencji u papieża w sprawie wycofania Amoris Laetitia lub korekty niektórych zawartych w nim tez wszystkim 218 kardynałom oraz wszystkich patrarchom Kościołów pozostających w Unii z Rzymem.

  http://wobronietradycjiiwiary.wordpress.com/2016/07/13/cos-drgnelo-lub-45-teologow-i-filozofow-pisze-do-kardynalow/

 19. NICK said

  Snag. (4).
  Trump moze byc zbawieniem dla Polakow, jesli

  Ty dziadu naprawdę NIC nie rozumiesz.

 20. Dictum said

  ŚPIEWAJMY GODZINKI !

  [nie zapomniałem kropki]

 21. zeev said

  https://www.rt.com/news/352712-poland-russia-atlantic-council/
  Польша должна захватить Калининград и делать теракты в московском метро и на Рос.ТВ
  następnie:))))
  .http://i.wm.pl/00/00/45/41/n/p1010046-110563.jpg

 22. snag said

  Yo zakuty @ 264 w poprzednich ,…

  Cytuje ze 163

  *Wystarczy oziebic bomby ze zubozonym uranem do kilku stopni ponizej zera zeby polowa radioaktywnych peletek nie wybuchla co IDF robilo celowo zeby niewypaly zrzucone w 2006 roku zabijaly i kaleczyly latami a pola stały odłogiem ,…

  Ty w odpowiedzi @ 264 ,…

  ‚Oziębianie DU „do temperatury kilku stopni poniżej zera” nie ma wpływu na jego właściwości’

  ———————————————

  Powtarzam, B O M B Y !!! Rozumiesz slowo ‚bomba’? Bomba to pojemnik wypełniony materiałem wybuchowym … od siebie dodam ze moze byc kawalek rury z amonio-nitratem wyprodukowana w domu plus nafta, moze byc dynamitem czy jakimkolwiek materiałem wybuchowym z zapalnikiem, wypelniony np. gwozdziami zamiast peletkami ,…

  Oziebianie bomby nie ma wpływu na sama bombe, podejrzewam ze z innym materiałem wybuchowym niz ten w peletkach, ten oziebiony w peletkach ma inne wlasciwosci, stad niewypaly, oziebienie (przy okazji) srutu z DU w peletkach nie ma znaczenia bo te ktore wybuchly zabiły i okaleczyły a niewypały czekaja na ofiare ,…

  Powtorz !!! ,…

  Ja preferuje taka z voleja w okienko 😉 ,…

 23. NICK said

  Komedia? Farsa? Dramat?

 24. Piotr said

  Father Jacques Hamel himself donated the land to Muslims to build the mosque, where his executioner were radicalized. Instead of seeking their conversion he stole God”s properties to surrender it to Caesar. For these neo-Marxists who rebel against God the new „poor” are the Muslims, the gays, the Indians, etc.

  Father Mark Ephrem Nolan , Prior of the Benedictine Monastery of the Holy Cross near Rostrevor, confirmed Fr Hamel had good relations with those of the Islamic faith in the local area: „He led a pure, simple life, with an emphasis on building friendships. Church authorities facilitated the giving of land beside his church to local Muslims to build a mosque, and they were given use of the parish hall and other facilities during Ramadan.”

  http://4christum.blogspot.com/2016/07/priest-beheaded-by-isis-donated-land-of.html

  zamordowany przez ucięcie głowy ekumaniak utopista ksiądz przez islamistów przekazał im grunty kościelne by zbudowali meczet

 25. Piotr said

  At World Youth Day, Vatican releases teen sex-ed program that leaves out parents and mortal sin

  The program titled “The Meeting Point: Course of Affective Sexual Education for Young People” was released last week by the Pontifical Council for the Family to be presented this week to young people at World Youth Day in Poland.

  https://gloria.tv/article/NZh9in12nNo6JBVLwWwBX6vA4

  Na światowy dzień młodzieży Watykan wydał program edukacji seksualnej, który pomija rodziców i grzech śmiertelny oraz odbiega od nieomylnego nauczania Kościoła.

 26. snag said

  NICK @ 17 ,…

  Rozumiem lepiej niz ty, moja rodzina mieszka od 2 do 5 KM od Redzikowa ,…

 27. La Reine Toronto said

  ad 1: Pani Aniu coz to za frykasy? czy to placki a la ziemniaczane? wygladaja smacznie i apetycznie.

 28. Boydar said

  Nie wiem, po co to piszą, ale przecież jakiś cel muszą mieć

  http://polskie-echo.com/atak-rosji-na-polske-to-kwestia-godzin-ostrzega-gazeta-brytyjska/

  Choć z drugiej strony, one wszystkie te gazety są „brytyjskie”, bez rabina za nimi nie trafi 🙂

 29. Isia said

  Placki ( ziemniaczane ) ? … moje ulubione … ale już dawno nie robiłam, bo na czym smażyć … żeby było zdrowo … ?

 30. pridurok said

  Isiu, placki kartoflanne mają to do siebie że żrą olej z patelni jak wściekłe. A gdy je smażyć na minimalnej ilości tłuszczu, jak robią żydzi blintzes, wychodzą suche. Można je smażyc na szmalcu i do masy plackowej dodać pół kieliszka spirytusu, wtedy problem się troche redukuje, ale skąd wytrzasnąć szmalec bez dodatku szmalcu uwodornianego (poważnie!).

  Najzdrowiej niestety jest więc nic nie jeść, albo jeść na prigliadke, ewentualnie na pridumkie. (zaraz jakiś potencjalny bałwan wyjdzie z pridurkiem, ale niech Pani nie zwraca uwagi na szmery)

 31. MatkaPolka said

  JAK SIĘ ŻYŁO w PRL-u – 22.07.2016. – świetne komentarze

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/07/25/jak-sie-zylo-w-prl-u-22-07-2016

  Premier J. K. Bielecki stwierdził, iż „szkody wyrządzone przez PRL są większe od strat, poniesionych w czasie wojny i okupacji”. – I oczywiście żydowskie reżimy przystąpiły do skutecznej modernizacji kraju.

  PRL? – „Dla dużego odsetka społeczeństwa pieniądz był tylko środkiem do jakiegoś celu” – pisze bloger Rysa.

  Narodowe Święto Odrodzenia Polski było najważniejszym polskim świętem w okresie Polski Ludowej, obchodzonym co roku 22 lipca w rocznicę ogłoszenia Manifestu PKWN w 1944 roku. 22 lipca był dniem wolnym od pracy.

  O samym manifeście powiem tylko, iż deklarowano w nim przejęcie ziem niemieckich oraz własności rolnej zdrajców i obszarników w celu rozdzielenia jej za minimalną opłatą między małorolnych i średniorolnych chłopów i robotników na wsi. Ta deklaracja została spełniona.

  Obchody Święta Odrodzenia Polski w Katowicach

  Święto 22 Lipca zostało zniesione przez Sejm Kontraktowy w 1989 roku.

  I przez 27 lat propaganda III RP zrobiła wszystko, by negować, wyszydzać i ośmieszać Polskę Ludową i jej osiągnięcia. Premier J. K. Bielecki stwierdził, iż szkody wyrządzone przez PRL są większe od strat, poniesionych w czasie wojny i okupacji. PiS-owscy ideolodzy nakazali (dość skutecznie) wstydzić się tym, którzy należeli do PZPR lub byli na przykład milicjantami. Nawet Rafał Gawroński, daleki od PiS-owskiej ideologii, wspomniał ostatnio o „okresie wielkiego obozu koncentracyjnego dla Polaków, zwanego PRL-em”.

  Jak było w istocie? – Dużo pisała o tym pani Tiamat: o odbudowie Polski po zniszczeniach wojennych, o prawach obywateli, oświacie i kulturze:

  Jako dziecko czułam się w PRL bardziej bezpieczna w drodze do szkoły i ze szkoły, bardziej bezpieczna na ulicy, w szpitalu i w sanatorium w czasach powojennych, gdzie była straszliwa bieda i niedobór wszystkiego. Natomiast swoje dzieci musiałam wywieźć z kraju w 35 lat po wojnie, żeby się do nich nie dorwała ‚oświatowa’ ubecja solidarnościowa, pedofile na kolonii i bandyci na ulicy. I żeby nie musiały czekać aż do śmierci, by je jakiś szpital przyjął… I nie bardzo marzyło mi się, żeby jakieś biurwy faszystowskie odebrały mi dzieci, bo jestem na przykład za gruba!

  Teraz dzieci już samodzielnie w Polsce nie mogą jeździć autostopem, zarezerwowanym dla prostytutek i jurnych kierowców TIR-ów. W Polsce PRL-owskiej trzeba było dużo rzeczy poprawić i ulepszyć. Ale rewolucja ubecka była nam tak potrzebna jak Ukrainie majdan. Niestety, dla wielu pseudo-patriotów, którzy są w stanie własny naród poświęcić dla subiektywnego pojęcia wolności i suwerenności, przeżycia wojenne cywilnej ludności Polski nie mają absolutnie żadnego znaczenia. Tyle o patriotyzmie wychowanków Radia Wolna Europa (…).

  Rynek w Krakowie, lata 70-te

  Środowisko krakowskie było zawsze rozgadane, rozdyskutowane i – choć nie mieliśmy problemów typu stoczniowcy czy górnicy – pyskowaliśmy na ustrój od ucha do ucha. Akademickie kręgi były bardzo żywe, a że Kraków jest ciasny, więc się wszystkie filozofy i politycy z różnych uczelni spotykali w kawiarniach na Rynku, u Noworola (w Sukiennicach) , w ‚Ryju’ (Rio) na Jana, w Jaszczurach, w Jamie Michalikowej, w SAIT-cie (stowarzyszenie wolnomyślicieli) na Rynku, a także w lokalnych klubach: w ‚Syfie’ – u medyków i u plastyków ‚Pod Ręką’.

  ‚AGH-amy’ i” ‚Uniwersytutki’ spotykali się na Juwenaliach, ‚pod Adasiem’ (pomnikiem Mickiewicza) na czytaniu poezji różnych dobrych i zupełnie beznadziejnych poetów. Łaziliśmy do Piwnicy pod Baranami, gdzie bawiliśmy się w podziemną opozycję i ‚wielki monde’. Było dużo snobizmu, szpanerstwa, ale bawiliśmy się świetnie, a w południe wygłodniała i wyszczekana banda spotykała się jeszcze na Małym Rynku w jadłodajni u Pietruszki na pysznych domowych pierogach. Bardziej wytworni wysiadywali w Antycznej, skąd widać było cały Rynek i Sukiennice.

  Także bloger Rysa napisał parę słów o naszym życiu w PRL:

  Witam
  W uzupełnieniu wspaniałego komentarza (wspomnienia?) @Tiamat dodam kilka swoich refleksji z tamtego okresu. Tez miałem przyjemność studiowania w Krakowie od połowy lat 60-ych i jako typowo galicyjski syn chłopa, zdobywający z wielką upartością szlify inteligenckie, chłonąłem w pełni wszystkie z tym związane wypadki. Ponieważ studiowałem systemem zaocznym, nie bylem w stanie mieć tylu kontaktów i przeżyć jak Sz.P.Tiamat, niemniej jednak i w swoim życiu poznałem kilku ludzi z bohemy krakowskiej.

  I charakterystyczne jest to, że np. ludzie ci nie byli zadufani w sobie, w kontaktach osobistych nie pokazywali wyższości, ba, wręcz przeciwnie, z całą uwagą wsłuchiwali się w wypowiedzi całkiem młodych i często jeszcze „zielonych” studentów. A po kilku „głębszych” poziom dyskusji sięgał wyżyn filozoficznych. Tak więc zdarzyło się też mnie, że poznałem kilku z nich osobiście – Grechutę, Skrzyneckiego czy nawet Sztaudyngera.

  Piwnica pod Baranami

  Charakterystyczna dla tego okresu jest wyraźna swoboda kontaktu między różnymi grupami społecznymi, mówiąc ówczesnym językiem – klasami. Konfraternia klasy robotniczo – chłopskiej była całkowicie rozpolitykowana i niestety – jak pisze P.Tiamat – zapatrzona w Zachód jak w bożyszcze. Ten właśnie brak refleksyjności w ocenie odbił się we wczesnych latach 80-ych wpuszczeniem ruchu Solidarności w maliny, wykorzystując do tego niektórych pazernych działaczy, a także określoną inteligencką grupę etniczną, która inspirowała do przejęcia całkowitej kontroli w Polsce, co niestety jej się udało z widocznym obecnie skutkiem.
  Działanie tej grupy było już wyraźnie widoczne w drugiej połowie lat 60-tych i to właśnie oni m.in. wywołali rozruchy marcowe w 1968 roku, podburzając gorącą brać studencką. I proszę sobie wyobrazić, że mimo kilku tysięcy studentów, protestujących pod pomnikiem „Adasia”, i kilku tysięcy ZOMO-wców nikt w tym czasie (przynajmniej według mojej wiedzy) nie zginął, najwyżej nabawił się od pał siniaków lub był kompletnie przemoczony (co osobiście spotkało i mnie).

  Będąc od wczesnych lat młodości przekonań lewicowych, czynnie działałem w PZPR i pamiętam, że po powrocie ze zjazdu na uczelni nasza POP (podstawowa organizacja partyjna) gościła przedstawiciela Komitetu Powiatowego, który wystąpił z listem centralnych władz partyjnych w sprawie potępienia rozruchów studenckich. Jako jedyny student w tej organizacji sprzeciwiłem się temu, czym wprowadziłem w szok kierownictwo zakładu i wielu kolegów. Wszyscy mi przepowiadali daleką przeprowadzkę. Tymczasem skończyło się to wszystko dosyć burzliwą dyskusją na Egzekutywie KP PZPR (grono kierownicze, składające się z etatowych pracowników partyjnych i ważniejszych działaczy partyjnych z powiatu). Po ‚opeerze’ zostałem uświadomiony, że jako działacz robotniczo – chłopski nie powinienem popierać obcych elementów, zwłaszcza syjonistycznych i powinienem się deklarować po stronie, z której pochodzę.

  W późniejszym okresie szczegóły polityczne tej rozgrywki poznałem dosyć dobrze, ale nie o tym chcę napisać. Mianowicie w trakcie strajków stoczniowców w kilku regionach południowej Polski zawiązano również Międzyzakładowe Komitety Strajkowe. Idea była porywająca, więc bezapelacyjnie większość młodej inteligencji (pochlebiam sobie, że już do niej należałem) przystąpiła do Solidarności w tym również i ja. W trakcie zaostrzania się sytuacji strajkowej w kraju wezwano mnie, tym razem na Egzekutywę Komitetu Wojewódzkiego PZPR, szermując tym samym argumentem co w 1968 roku, że jako działacz robotniczo – chłopski winienem się określić co do przynależności. Odmówiłem, pozostając nadal członkiem Solidarności i PZPR.

  Potem przyszedł 1981r. i słowa Rulewskiego na Zjeździe Krajowej Komisji Solidarności, bodajże w Bydgoszczy, wzywające nas wszystkich działaczy do strajku generalnego. Kopalnie właściwie stały, kolej nie działała, ciepłownie miały zapasy węgla na niecałe dwa tygodnie, a na dworze było około minus 12-15 stopni C. Mieszkając w bloku wielkopłytowym w mieście wojewódzkim, zrozumiałem, że wystarczy dwa tygodnie strajku, a zginie co najmniej kilkaset tysięcy ludzi w kraju. Wtedy nastąpił ratunek państwa i jego obywateli ze strony gen.W. Jaruzelskiego poprzez wprowadzenie stanu wojennego.

  Jaki był PRL? – Panie Zygmuncie, mogłem wtedy spać spokojnie wiedząc, że jeśli będzie mi się chciało solidnie pracować, to ja i moje dziecko będziemy mieli możliwie dobre życie. Mogłem wtedy iść narąbany jak „messerschmitd” późną nocą przez cale miasto wojewódzkie i jeśli nie wlazłem pod milicyjną ‚sukę’, to włos mi z głowy nie spadł. Mogłem przede wszystkim się rozwijać. Wprawdzie na książki trzeba było polować w księgarniach, kluby dyskusyjne jak np. MPiK były zawalone uczestnikami, netu nie było, ale była powszechna przyjacielska konfrateria ludzi tak w pracy, jak w domu czy rodzinie. Dla dużego odsetka społeczeństwa pieniądz był tylko środkiem do jakiegoś celu.

  A dzisiaj? – Dzisiaj człowieka ocenia się po tym, co posiada, a nie po tym, jakim on jest. Panuje zatem wyścig szczurów, wzajemne wygryzanie się, donosicielstwo, nepotyzm etc. Mimo, że z natury jestem optymistą z trwogą patrzę na przyszłość moich synów, wnuczki

 32. MatkaPolka said

  Przykład żydowskiej modernizacji polskiej gospodarki wedle zalecanego Konsensusu Waszyngtońskiego

  Konsensus waszyngtoński – był podstawą zalecanej poprawnej polityki gospodarczej przez żydowski reżim USA. Dokument ten przedstawił amerykański ekonomista Johna Williamsona (żydowski zwolennik liberalizmu ekonomicznego) pod koniec lat 80. XX wieku. Obecnie jest kanonem lansowanej polityki gospodarczej MFW i BŚ w podbitych przez JudeoUSA państwach trzeciego świata.

  Początkowo był opracowany w celu zastosowania w krajach Ameryki Łacińskiej (Kościół JPII potępiał „teologię wyzwolenia” w Ameryce Łac.), jednak później rozciągnięto go na inne kraje, przechodzące trudności gospodarcze lub znajdujące się w procesie transformacji ustrojowej. Również Polska, przechodząc proces żydowskiej transformacji, korzystała z jego założeń np. podczas opracowywania tzw. planu Balcerowicza, a faktycznie Sorosa-Sachsa, przyjętego już w 1988r. przez żydowskiego premiera junty Jaruzelskiego-Kiszczaka, M.F.Rakowskiego.

  Dokument ten stał się podstawą prowadzonej i zalecanej polityki gospodarczej państwa – czyli całkowitego niszczenia gospodarki narodowej i jednoczesnego przekazywania majątku narodowego żydowskim korporacjom, czemu patronowały wszystkie żydowskie rządy IIIŻydo-RP. Konsensus do dnia dzisiejszego jest kanonem polityki gospodarczej propagowanej przez MFW i BŚ. Co więcej, jest on zgodny z Paktem Stabilności i Wzrostu (projekt UE) uchwalonym w 1997 roku.

  Dariusz Kosiur
  ____________________
  Poniższy tekst zamieścił 21 Lipiec 2016 o 22:04 Komentator janex

  „W drugiej połowie lat osiemdziesiątych powstał w polskim ELWRO program produkcji mikrokomputerów. W owym programie była prognoza, że nastąpi lawinowa komputeryzacja kraju, którą należy oprzeć o własny sprzęt, którego produkcja daje zatrudnienie dla 7 tysięcy ludzi. W latach osiemdziesiątych ELWRO produkowało komputery biurkowe PC Elwro 801 AT nie ustępujące jakością komputerom amerykańskim. W końcu lat osiemdziesiątych Elwro przygotowywało się do produkcji komputerów PC nowej generacji, konstrukcja opracowana przez polskich fachowców.

  Do tego celu wybudowano najnowocześniejszą halę produkcyjną w Europie.

  Do produkcji nowej generacji komputerów zakupiono za granicą najnowocześniejsze linie produkcyjne. ELWRO miało szansę stać się największym producentem komputerów PC w Europie.

  Prace przygotowawcze do produkcji komputerów PC nowej generacji szybko postępowały naprzód.

  Zaczęły przychodzić w kontenerach zamówione za granicą nowoczesne maszyny.
  Nie zdążono ich nawet rozpakować, gdyż Rząd premiera Mazowieckiego podjął decyzję o sprzedaży ELWRO niemieckiej firmie SIEMENS.

  Efektem działań firmy SIEMENS było zwolnienie ponad 6000 pracowników i wywiezienie do Niemiec wszystkich kontenerów z zakupionymi przez ELWRO liniami produkcyjnymi do produkcji komputerów PC nowej generacji.

  Następnie zaczęto demontować nowoczesne maszyny produkcyjne.

  Po wywiezieniu do Niemiec całego parku maszynowego, niemiecki właściciel przystąpił do wyburzania zakładu ELWRO.

  Na początku zburzono najnowszą halę produkcyjną. Następnie zaczęto wyburzać pozostałe budynki. W ten sposób na początku lat dziewięćdziesiątych wyburzono około 60 procent budynków ELWRO.

  Dzieła zniszczenia dokończono po roku 2000.

  W podobny sposób postąpiono z większością polskiej gospodarki.”
  Patriotyzm Gospodarczy – Lubię to.

  Więcej archiwalnych materiałów o firmie: http://www.elwrowcy.republika.pl

  Bartłomiej Kluska: Automaty liczą. Komputery PRL

  W ten sposób – od balcerowiczyzny doszliśmy po ćwierć wieku do premiera, który publicznie reklamuje czołową firmę w Polsce, Biedronkę, która jest firmą portugalską. No bo po co nam własny przemysł, jeśli możemy targać kartony i wkręcać śrubki za grosze.

 33. MatkaPolka said

  Obecna Polska przeżywa zachłyśnięcie się Zachodem i amerykańskimi rozwiązaniami ekonomicznymi. Wiem jednak, czym jest kapitalizm. W odróżnieniu od większości współczesnych Polaków żyłem w nim i poznałem jego zalety i wady. […] Czeka nas straszne rozwarstwienie społeczne, bezrobocie i niestety raczej nie europeizacja, lecz latynizacja, czyli kapitalizm nędzy. […] O jakże naiwni jesteśmy wierząc w szczerą bezinteresowność Jankesów. Nawet pokolenie ‚Solidarności’ przehandlowane przed 13 grudnia żywi, jak wprzódy, wielkie złudzenia! Wierzcie mi, rozmawiałem z trzema amerykańskimi prezydentami i wiem, że dla nich jesteśmy tylko pionkiem w wielkiej szachownicy światowej polityki, pionkiem, który jest ważny o tyle, o ile można go wykorzystać do ruchu przeciwko ‚czerwonej’ Rosji.

  Edward Gierek

  Oby wokół naszych miast nie pojawiły sie slumsy a sklepy nie były pełne drogich towarów niedostępnych dla nędzarzy snujących sie PO ulicach. I…I Boje sie też. że gdy sięgniemy po pomoc ale nie bezinteresowna, nadejdzie z Zachodu – z sytych i zamożnych Niemiec. I znowu jak przed laty na tej ziemi pojawia sie panowie, którzy będą za bezcen wykupywali polska własność.

  /Edward Gierek

 34. MatkaPolka said

  Nasze PRL vs III Żydo-RP

  ZACHOWAJ ARTYKUŁPOLEĆ ZNAJOMYM

  A kto – z młodych wykształconych, z dużych miast – wie, że kiedyś w Polsce produkowano generatory elektryczne dla największych elektrowni?

  (Informacja o 300 mld USD zadłużenia to raczej pobożne życzenia żydo-reżimowych władz. Faktyczne zadłużenie III Żydo-RP stanowi ok. 1500% rocznego PKB, a więc podawane w ten sposób jest dwukrotnie wyższe np. od zadłużenia greckiego. – D.Kosiur)

  PRL – i to wszystko jak leming wie NA KACU I W STANIE NIETRZEŹWYM PERMANENTNYM!
  A kto – z młodych wykształconych, z dużych miast – wie, że kiedyś w Polsce produkowano generatory elektryczne dla największych elektrowni?
  Że produkowano turbiny o mocy 500 MW, — a przymierzano się do turbin 1500 MW?

  Że polowa chińskich, indyjskich, indonezyjskich, greckich i tureckich, libijskich i irackich elektrowni — wyposażona była / jest nie w amerykańskie, czy niemieckie — a w polskie turbiny?

  Że produkowano u nas śmigłowce, samoloty tłokowe i odrzutowe, że produkowano 40.000 ciężarówek, że wytapiano 20 mln ton stali, że byliśmy na 2 miejscu – za Japonią – w produkcji statków rybackich, a te zdobywały Błękitną Wstęgę Atlantyku w tej kategorii?

  Że nasze zestawy audio – radio, wzmacniacz, głośniki, gramofon, magnetofon Radmoru — biły amerykańskie i japońskie?
  Że nasze sprężarki chłodnicze kupowało wiele krajów świata? Że już w latach 50-tych nasz Star był napędzany gazem LPG — i miał nim chłodzone nadwozie?
  Kto pamięta, że pierwszy PC komputer powstał w Erze – przed ZX Spectrum?

  Że wybudowano:

  • Trasę Warszawa-Katowice (Gierkówka, niecałe 300 km – jedna z nielicznych dziś dróg dwujezdniowych o tej długości w Polsce);
  • Trasę Łazienkowską wraz z drogami dojazdowymi w Warszawie;
  • Dwujezdniową drogę Tuszyn-Łódź;
  • Szpital „Centrum Zdrowia Dziecka”;
  • Szpital „Centrum Zdrowia Matki Polki”;
  • Rafinerię ropy naftowej w Gdańsku;
  • Odlewnię żeliwa w Koluszkach;
  • Zakłady Dziewiarskie „Kalina” w Lodzi;
  • Zakłady produkcji dywanów „Dywilan” w Lodzi;
  • Zakłady odzieżowe „Cotex”;
  • Zakład produkcji profili giętch w Bochni;
  • Zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego w Leżajsku i Lipsku;
  • Hutę miedzi w Głogowie;
  • Produkcja blach walcowanych na zimno w Hucie im. Lenina (obecnie im. Tadeusza Sendzimira);
  • Płocką Fabrykę Maszyn Żniwnych (wyd. 2,5 tys. sztuk kombajnów zbożowych BIZON);
  • Zakłady mleczarskie w Węgrowie, Ciechanowie, Chodzieży, Zabrzu;
  • Produkcja autobusu Jelcz w Kowarach;
  • Zakłady mięsne w Ostródzie, Sokołowie Podlaskim, Zielonej Górze;
  • Port Północny i nafto-port (mieliśmy wtedy własne tankowce);
  • Zakład kineskopów kolorowych na licencji amerykanskiej w Piasecznie (wtedy jedyny zakład w Europie produkujący tej klasy sprzęt);
  • Produkcja układów scalonych i półprzewodników w Naukowo-Produkcyjnym
  • Centrum Półprzewodników CEMI w Warszawie,
  • 11 elektrowni (w tym największa, Kozienice I – o mocy 1200 MW; po 1989 r. – zero elektrowni) – i wiele, wiele innych
  • W latach 70′ oddawano do użytku ok. 300 tys. mieszkań rocznie, a obecnie ok. 1/3 tej liczby, w latach 90-tcyh jeszcze mniej;
  • W latach 1970-75 płace wzrosły o 40%;
  • W dekadzie 1970-80 – wzrost PKB o ok. 80% (po 1989 r. potrzeba było na taki sam wyczyn 20 lat);
  • Spożycie mięsa na głowę było wyższe niż dziś, mięsa nie myto i nie nasączano (Constar);
  • 1982 (rok kryzysu wywołanego przez „Solidarność” finansowaną przez CIA);
  • Od tego roku mierzy się w Polsce liczbę osób żyjących poniżej minimum socjalnego na 24 %, obecnie – powyżej 60%!
  • We wrześniu 1980 r. (kiedy Gierek odchodził) zadłużenie Polski w Klubach Paryskim i Londyńskim wynosiło ok. 17,6 miliardów dolarów. Na osobę (615 USD) było ono mniejsze niż na Węgrzech (836 USD) lub Jugosławii (856 USD).

  Pod względem zadłużenia byliśmy na 12-13 miejscu w świecie — co odpowiadało naszej ówczesnej produkcji.
  Przypominam, że Polska posiadała wówczas rezerwy walutowe w wysokości ok. 1,3 mld USD — 4 mld USD w surowcach i półfabrykatach, jak również blisko miliardową nadwyżkę eksportu nad importem (wartość eksportu w 1980 to ok 10 mld USD; bilans handlowy pogorszył się po strajkach „S”).

  Dług Gierka został prawie całkowicie spłacony w roku 2009.

  Gierek, kiedy rządził, mieszkał w rządowych willach (które przy niektórych dzisiejszych chałupach wyglądały jak psia buda). Po internowaniu mieszkał w domku typu klocek w Ustroniu. Jeździł maluchem 126p kupionym na talon. Żył tylko z emerytury belgijskiej za okres przepracowany w tamtejszych kopalniach.
  Proste pytania dla tych, którzy dostają piany na ustach kiedy pada słowo ROSJA.

  Które przedsiębiorstwa kupiła Rosja lub Rosjanie w Polsce za bezcen, a następnie zlikwidowała przez tzw. wrogie przejęcia? Może w Łodzi? Na Śląsku, w Starachowicach?
  Kto doprowadził armie Polską do ruiny, tak że w tej chwili mamy zaledwie parę tysięcy żołnierzy zdolnych do walki?
  Czy to w Moskwie powstają prawa zakazujące w Polsce wędzenia mięsa?

  Kto limituje nam połowy ryb, produkcję mleka, cukru, etc.?

  Czy to Rosja kontroluje handel w Polsce przez 12 największych sieci handlowych?
  Ktoś może dać przykład — kiedy Rosjanie przez podstawione osoby wykupują ziemie na zachodzie Polski?
  A może ktoś zna jakieś rosyjskie, lichwiarskie banki w kraju nad Wisłą?
  Kto zlikwidował całe nasze gałęzie przemysłu takie jak stocznie, elektronika, hutnictwo, zbrojeniówkę?
  A może Putin nałożył na nas haracz za emisję dwutlenku węgla, przez co prąd kosztuje Polaka dwa razy więcej tyle co wcześniej?
  Czy Rosja w Polsce propaguje demoralizację, niszczy rodzinę, patriotyzm młodzieży, gryzie katolików?
  Rosja nie pozwala budować dróg tak, jak chcemy, ze względu na dwa żółwie przechadzające się od sadzawki do sadzawki?
  Czy Rosjanie planują masowe osadnictwo na ziemiach polskich?
  Czy Rosjanie roszczą pretensje do 1/3 polskiego terytorium?
  Czy Rosja wspiera naszych wrogów takich jak banderowcy?
  Czy żąda od nas wysyłania kontyngentów wojskowych do Afganistanu, na Bliski Wschód czy ostatnio Afryki przy okazji niszcząc nasze interesy i powiązania handlowe?
  Czy Rosja narzuca nam swojego rubla, czy ktoś inny – euro?
  Czy Rosja zmusiła do emigracji około 4 milionów, głównie młodych ludzi po 1989 roku?
  Czy to Rosja kazała nam podpisach w 2006 roku traktat lizboński, który de facto zlikwidował suwerenność Polski?
  Pytania można mnożyć – bagaż historyczny stosunków polsko-rosyjskich jest ciężki jak cholera – ale każdy powinien zrozumieć proporcje.
  Los Ukrainy jest ważny — ale jeszcze ważniejsze jest to, co LEŻY w INTERESIE POLSKI a CO NIE – czasem się o tym zapomina…
  Co do zakładów, to można wymienić jeszcze setki innych, w zależności z jakiego fragmentu Polski się pochodzi, bo po prostu było tego całkiem sporo.
  Jeśli wszystko to było nieopłacalne – to niech mi ktoś wyjaśni, z czego dokładano do interesu — skoro do czasów Gierka nikt nie brał ani grosza pożyczek? I podobno sponsorowaliśmy ZSRR i KDLe… normalnie perpetuum mobile.

  Zdziwiony/ 2015-04-25 (sobota) at 22:54:06
  Za https://marucha.wordpress.com/2015/04/25/prl-dorobek-i-osiagniecia/

 35. MatkaPolka said

  o Po upadku PRL , Polacy biednieli prawie najbardziej w świecie.
  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/biedni-pozostana-biednymi

  ”W latach 90. Polska zanotowała największy wzrost ubóstwa w stosunku do rozwoju gospodarczego spośród wszystkich 175 państw sklasyfikowanych przez UNDP (ONZ-owski Program Rozwoju)”

 36. Siggi said

  Przepraszam jak Kogoś wqrviłęm tem ,com tu „wklepał”.
  Żmija już buszuje na naszej piersi,najgorsze przed nami.
  Analitycy geopolityki wróżą,że obecna władza w Kievie ich „system” i „asocjacja” z Europą skończą się jeszcze w tym roku.
  Do naszego kraju trafią całe grupy bandziorów z tych ich batalonów jako”uchodzcy polit.” i pasztet gotowy.

  http://www.uitp.net.pl/

  http://reporters.pl/1632/na-ukrainie-zadaja-od-polski-zwrotu-ziem-ambasador-oskarza-polakow-o-ludobojstwo/

 37. snag said

  Feliks Koneczny – Cywilizacja żydowska

  I. O ZRÓDŁACH BIBLIJNYCH

  Badanie cywilizacji zydowskiej musi sie zaczac od Biblii, traktowanej jako zródlo i to nie teologiczne,
  lecz w celach swieckich i swieckimi metodami. Czyz mozna jednak przystepowac do tego, nie
  zdawszy sobie przedtem sprawy ze stanu krytyki teologicznej w kwestii Biblii, jako Pisma Swietego?
  Nie bedac do tego kompetentnym, poprzestane na cytowaniu powag, sam niczego nie przydajac ni
  ujmujac. Stwierdze tylko, jaki jest w tej materii dzisiejszy stan nauki. Zacznijmy od zagadnienia
  poczatków Biblii. Da sie o tym powiedziec tyle tylko. ze Ksiegi zwane PRAWEM (Thora) zlozone byly
  w swiatyni jerozolimskiej, ale zbiór ksiag ustalono dopiero po niewoli babilonskiej za Ezdrasza i
  Nehemiasza; potem restytuowano go za Judasza Machabejczyka, wobec zrujnowania przez Antiocha
  IV syryjskiego zydowskiej organizacji religijnej. Tej pracy restytucyjnej dokonano w r. 164 przed
  Chrystusem. Przeklady greckie zaczely sie wczesniej o wiek caly (przeszlo), juz okolo roku 250 przed
  Chrystusem, a przed rokiem 132 dokonczono tak zwane septuaginty. „Biblia hebrajska bez reszty
  zostala wcielona w Biblie grecka, a potem chrzescijanska. Z czasem odmówili Zydzi kanonicznosci
  kilku ksiegom… Sirah czyli Ecclesiasta, Judyt, Tobias, dalsze Machabejskie, Ksiegi Madrosci (sa to
  tak zwane ksiegi deuterokanoniczne).
  Otóz Biblia grecka objeła i te ksiegi i nadto pewne dodatki do niektórych ksiag bezspornie
  kanonicznych. (Ester, Daniel.) Totez Zydzi uznaja tylko 39 ksiag Starego Testamentu, podczas gdy
  katolicy licza ich 46, a laczac (jak niektórzy czynia) treny Jeremiaszowe i ksiege Borucha z
  proroctwem Jeremiasza, wypadnie 44 ksiag 2. W pierwszych wiekach chrzescijanstwa wyzyskiwano
  te niezgodnosc przeciw Kosciolowi, a zwlaszcza w wieku IV. Ojcowie i pisarze koscielni ograniczali sie
  tedy i odwolywali tylko do ksiag uznawanych obopólnie. Zasadniczo atoli uznawal Kosciól wszystkie
  ksiegi biblii greckiej.3 Lacinski pierwszy przeklad (tak zwana Itala) podlegl w roku 389 i nastepnych
  gruntownej rewizji przez Sw. Hieronima, z czego powstala tak zwana Vulgata. Zawiera ona ksiegi,
  których brak biblii hebrajskiej i sam Sw. Hieronim dodal z przekladu starolacinskiego i aramejskiego
  pewne ustepy ksiag Estery, Daniela, Judyty i Tobiasza. A przeklady te starsze byly od ustalonego
  tekstu hebrajskiego. Albowiem dopiero w wieku VI zjawiaja sie w pismie hebrajskim hebrajskie
  samogloski, które zastosowywano w wyrazach, azeby ujednostajnic czytanie i wymawianie tekstu.
  „Całe generacje uczonych, teologów i filologów zydowskich, Palestyny szczególniej, nazywanych
  ogólnie masoretami… wypracowaly skomplikowany system znaczków i zaopatrzyly nim Biblie.
  Wielkiego tego dziela dokonano w wiekach VI-VIII, tak, iz wszystkie obecnie przez nas posiadane
  rekopisy Biblii hebrajskiej sa zaopatrzone w punktacje masorecka, czyli tradycyjna. Masora jest
  nieocenionym dokumentem, ulatwiajacym czytanie, zrozumienie i tlumaczenie Pisma Sw.” Dodajmy,
  ze najstarsze dochowane rekopisy hebrajskie nie wychodza poza wiek IX po Chr.4. Masora jest badz
  co badz dzielem doby pózniejszej, gdy tymczasem Vulgata zawiera tekst w szacie starszej, krytycznie
  lepszej. Powazne studia wieku XVII wykazaly tez potem, jako teksty grecki i lacinski sa znacznie
  starsze od hebrajskiego, masoreckiego. A zatem oparcie sie o Vulgate stanowi prosty postulat
  naukowej krytyki tekstów.5
  Krytyka wykazala tez, jako znaczne róznice tekstu miedzy masoreta a septuaginta dadza sie wyjasnic
  tym tylko, ze obecny tekst hebrajski przedstawia inna zgola recenzje biblii, niz tekst hebrajski, który byl
  podkladem starego tlumaczenia greckiego.6 W zewnetrznym ukladzie Biblii nastapily potem dwie
  reformy: podzial na rozdzialy w pierwszej polowie w. XIII, a na wiersze dopiero w roku 15487. Ale i
  Vulgata wymaga równiez naukowego opracowywania krytycznego. Pracowano juz okolo tego w
  wiekach srednich; zwlaszcza duze zaslugi polozyla Sorbona paryska, a tak zwane corectorium
  parisiense stalo sie podstawa dla wszelkich wydan Vulgaty, az do tak zwanego klementyny, tekstu
  wydanego z rozkazu Klemensa VIII w roku 15928. Nowa praca krytyczno-edytorska zaczyna sie az
  dopiero w w. XIX. W koncu ustanowil Pius XI stala Komisje benedyktynska, która od roku 1907 zbiera
  i opracowuje caly material rekopismienny. Cale rzesze uczonych klasyfikuja olbrzymi zasób odmian
  tekstu Vulgaty, aby na tej podstawie naukowo opracowac jej tekst, któryby byl mozliwie identyczny z
  tekstem, który w wieku VI wszedl w uzywanie Kosciola, co bylo dezyderatem soboru trydenckiego,
  gdy oglaszal Vulgate autentycznym tekstem Biblii.” Badania benedyktynskie posunely sie na tyle, „ze
  niebawem zapewne ukaze sie zapowiedziany przez komisje benedyktynska Oktoteuch, zawierajacy
  piec ksiag Mojzesza oraz Jozuego, Sedziów i ksiege Rut, oparty juz calkowicie na materiale
  rekopismiennym” 9.
  Co za trudnosci pietrza sie przed biblista, chcacym sprostac wymaganiom krytyki, chocby tylko
  fizjologicznym… warunkom, niechaj pouczy o tym kilka przykladów, pouczajac zarazem o wyzszosci
  tekstu septuaginty, a za nia Vulgaty. Ksiegi Jozuego tekst hebrajski nie doszedl do nas w calosci, a
  ulegal powaznym zmianom dawniej i pózniej, juz po przekladzie na grecki jezyk; a wiec septuaginta
  stanowi tu lekcje starsza 10. „Tekst hebrajski ksiegi Hioba jest w wielu miejscach trudny do
  zrozumienia. Pochodzi to z niedokladnego zachowania tekstu, jak równiez ze sposobu pisania i z
  jezyka, w którym sporo jest wyrazów rzadko uzywanych”, a septuaginta „znacznie odstepuje od tekstu
  masoryckiego, w wielu ustepach zdaje sie byc parafraza, a nie przekladem” i „tekst grecki jest o piata
  prawie czesc krótszy od hebrajskiego”, ale „Vulgata jest dobrym przekladem z hebrajskiego”. Jeszcze
  trudniej z psalmami: „Tekst hebrajski psalterza w znacznym stopniu ucierpial zarówno z powodu
  czestego przepisywania i uzywania, jako tez z powodu rozmyslnych zmian, które wprowadzili
  zbieracze, aby tekst psalmów starszych dostosowac do potrzeb i warunków pózniejszych”. Pochodza
  bowiem rózne psalmy z czasów niewoli i po niewoli babilonskiej, a u wielu nie sposób rozeznac czasu
  powstania ich. Ulozony zas jest psalterz na podstawie kilku mniejszych zbiorów 11.
  A jakiez trudnosci z ksiega Daniela, która znamy z trzech tekstów, „a kazdy z nich inny, a przy tym
  zachodzi niejednolitosc jezykowa: poczatek i koniec sa po hebrajaku, srodek po aramejsku, nadto
  ustepy deuterokanoniczne po grecku”. Wiele tez zawilosci ma rozstrzygac krytyka tekstu ksiegi
  Tobiasza. Tekst pierwotny zaginal od dawna. Prawdopodobnie byl hebrajski, bo zawiera liczne
  hebraizmy; lecz nie jest wykluczone, ze oryginal mógl byc aramejski; swiety Hieronim przekladal z
  aramejskiego. Dzisiejsze teksty hebrajski i aramejski sa pochodzenia pózniejszego i bez watpienia sa
  tylko przekladami. A z dwóch ksiag machabejskich, pochodzacych od dwóch róznych autorów, jedna
  napisana byla moze po hebrajsku a moze po aramejsku, druga po grecku i ta jest skrótem z dziela
  pieciotomowego greckiego, napisanego przez Jazona z Cyreny, Zyda heleniste. Obie sa
  wtórokanoniczne, a „znajduja sie tylko w kanonie aleksandryjskim”, sobór trydencki uznal je, lecz
  protestanci „calkowicie je odrzucili”. Podobniez ma sie rzecz z ksiega Tobiasza, ksiege Judyty zas,
  której najstarszy tekst jest aramejski, uwazaja Zydzi i protestanci za apokryf.
  Z licznych trudnosci, zwiazanych z ksiega Ester, wybawia tekst grecki a nie hebrajski, który obecna
  forme otrzymal dopiero w I wieku po Chrystusie12. Orzekajac autentycznosc Vulgaty, orzekl tedy
  sobór trydencki na rzecz tekstu opartego na redakcjach starszych. Tymczasem protestanci przyznali
  wylaczna autentycznosc tekstowi masoryckiemu, twierdzac zarazem jako tekst ten „posiada obecna
  forme bez zmiany w ciagu wieków od Ezdrasza poczawszy.” W roku 1675 na konferencji zwanej
  Consensus helveticus uznano tekst masorycki oficjalnie za „absolutnie autentyczny i calkowity”13.
  Czytamy tam: „Zatrzymujemy Stary Testament tak co do spólglosek jako tez samoglosek, czy tez
  samych znaczków, tudziez chocby moznosci znaczków, i to tak co do rzeczy, jakotez co do slów, jako
  natchnionych przez Boga”14. A tymczasem badania w tymze wieku XVII wykazaly, i to coraz dobitniej,
  jako masorycki tekst jest genezy pózniejszej, zwlaszcza, gdy Oratorianin Jan Morin dowiódl, ze tekst
  hebrajski jest skazony15. Skupilo sie na protestantyzmie, iz „nie umial odgraniczyc kompetencji wiary
  a rozumu w studiowaniu Biblii”. Powstaly tez dziwaczne teorie o rodzaju unii hipostatycznej miedzy
  Biblia a Duchem Swietym, o dzialaniu Biblii na ksztalt sakramentów i inne jeszcze dziwaczniejsze 16.
  Uparli sie tez w sprawie ksiag deuterokanonicznych do tego stopnia, iz chociaz tekst oryginalny
  niektórych ksiag, np. Ecclesiasty, niedawno zostal odnaleziony, pomimo to protestanccy biblisci tej
  ksiegi nie uwzgledniaja17. Róznica tak zasadnicza w pojmowaniu ksiag Starego Testamentu musiala
  poglebiac coraz bardziej rozlam religijny, gdyz protestantyzm wiódl do rejudaizacji, katolicki zas
  kierunek mysli do krytyki judaizmu. Dawniejsi Zydzi (kabala, gematria), jak równiez pierwsi
  reformatorowie protestanccy – (luteranie, kalwini), postawiwszy zasade o Pismie Swietym, jako o
  jedynym zródle objawienia Bozego i jedynej normie wiary, przesadnie nauczali o jego powstaniu i
  charakterze natchnienia. Glosili oni, ze Bóg poddawal i jakby dyktowal poszczególne zdania i wyrazy
  autorom ksiag swietych. Autor natchniony nic od siebie nie dawal, w reku Boga byl on biernym i
  bezwiednym narzedziem, które wypelnialo tylko to, co Bóg chcial przezen powiedziec, podyktowac.
  Niektórzy nawet rozciagali wplyw Bozy na wszystkie punkty i znaki pisarskie, jak to czytamy w ów
  confessio helvetica z roku 1675. Rola wiec autora czlowieka ograniczala sie tylko do roli kopisty lub
  piszacego wyraz po wyrazie, jakby pod dyktandem.
  Poglady te sa zbyt przesadne; nalezy je odrzucic jako nieuzasadnione. Jest to formalna tak zwana
  Bibliolatria ” …………”. Nie mozna wiec powiedziec, ze Bóg myslal (dyktowal), a, czlowiek tylko pisal
  mechanicznie, ale ze Bóg i czlowiek razem mysleli i pisali, a przez to i czlowiek musial przy pisaniu
  wyrazac swoje mysli 18.
  Nie uwzgledniajac tego, „niejednokrotnie dawniej o Pismie Swietym i jego natchnieniu wypowiadano
  zbyt przesadne zdania. Gloszono, ze Pismo Swiete jest slowem Bozym w scislym znaczeniu, to jest
  objawieniem, ze wszystko bez wyjatku jest w nim nauka Boza podyktowana pisarzom biblijnym;
  utrzymywano, ze Bóg jest jedynym i wlasciwym autorem ksiag swietych, ludzie zas autorowie byli
  tylko slepym i bierny narzedziem w reku Boga 19. Temu Kosciól stanowczo przeczy i dla wielu
  powodów nie przyjmuje tak zwanego natchnienia wyrazowego 20. ,”Slowa dyktowane przez Ducha
  Swietego – odnosi sobór trydencki tylko do tradycji apostolskich, pod wplywem dyktanda Ducha
  Swietego otrzymanych; a zatem nie mozna tych slów tak sciesniac, by uczyc, ze Pismo swiete w tym
  sensie od Boga pochodzi, jakoby kazde poszczególne slowo zostalo podyktowane przez Boga21.
  Sobór trydencki rzekl, ze ksiegi Pisma Swietego, a wiec takze Starego Zakonu „powstaly pod
  dyktandem Ducha Swietego”. Vulgata zas „jest autentyczna, ale nie inspirowana 22.
  Wyjasniajac zas teze, soboru watykanskiego, która brzmi: Spiriti sanctoinspirante conscripti (libri).
  Deum habent auctorem – zwraca uwage znakomity biblista, jako „mozna byc autorem jakiejs ksiazki, a
  niekoniecznie jej inspiratorem… Ksiegi Swiete nie dlatego sa natchnione, ze Bóg jest ich autorem, ale
  raczej dlatego twierdzimy, ze Bóg jest ich autorem, gdyz jest ich inspiratorem23. Podobniez zrozumiec
  nalezy, ze co innego natchnienie, a co innego objawienie. „Nie wszystkie prawdy zawarte w ksiegach
  swietych byly w scislym znaczeniu objawione autorom, jakkolwiek wszystkie sa natchnione24. Wedlug
  nauki Kosciola „wplyw Bozy nie wykluczal u autorów pobudek ludzkich, czysto przyrodzonych”. Sami
  tez oni zaznaczaja nieraz, ze „to o czym pisza, poznali z wlasnego doswiadczenia, ze swiadectw lub
  dokumentów pisanych, a wiec nie z objawienia 25.
  Mieszcza tedy ksiegi swiete wyrazne znamiona indywidualne autorów – ludzi, tj. ich kultury umyslowej,
  usposobienia etc.26. Wezmy na przyklad Proroków. „W nauczaniu zachowywali Prorocy swe osobiste
  przymioty… Prorok, chociaz natchniony przez Boga, dzialal, myslal, mówil jak inni ludzie. Zdawal on
  sobie sprawe, ze otrzymal od Boga objawienie, ale gloszac je, ujmowal wedlug swojego sposobu
  myslenia i wypowiadal je, jakby one bylo osobistym jego przekonaniem. W przemówieniach swych,
  odpowiednio do indywidualnego usposobienia” kultury, srodowiska, prorocy wyrazali sie wedlug
  ówczesnych pogladów, mówili i przedstawiali obrazy zapozyczone z ówczesnych warunków; slowem
  byli oni dziecmi swego czasu i srodowiska. Jakzez wiec mozna zgodzic sie z protestanckim
  ujmowaniem kwestii i przyjmowac natchnienie literalne.
  Nadto zwazyc nalezy, jako „bezwzgledna prawdziwosc Pisma Swietego rozumiana jest w tekscie
  oryginalnym, nieskazonych odpisach i wiernych przekładach 27. „Kosciól rozumie i wie, ze czas wyrył
  swe pietno na tekscie i brzmieniu Biblii, ze zadna z obecnych jej postaci nie zawiera tekstu zupelnie
  identycznego z tekstem, jaki istnial w autografach28. Totez wobec tekstów Biblii nie tylko
  dopuszczalna jest cala skala metod tzw. krytyki zródel, znana filologom i historykom, ale Kosciól sam
  ja propaguje, a wydzialy teologiczne uprawiaja ja systematycznie.
  Ilez w tym mozolu. Na przyklad w Ksiedze Jeremiasza (R. XXXVI) mamy opowiadanie o dzialalnosci
  literackiej tego proroka, tj. jako on po 20 latach nauczania podyktowal Baruchowi dawne swe mowy, a
  gdy ta ksiega byla spalona przez Joakima, Baruch pod dyktando Jeremiasza napisal druga, w której
  „przydano mów daleko wiecej, nizli pierwej bylo (36-62)29. Jakze tu dojsc tekstu pierwotnego? Albo
  innego rodzaju szkopuly przy Ezechielu, który dzialal w Babilonii w latach 594-570 przed Chrystusem,
  a którego ksiega prorocza jest „najtrudniejsza do zrozumienia”. Bujna wyobraznia, najzywsze
  usposobienie, temperament, a w tekscie „widzenia, alegorie, czynnosci symboliczne” – a tyle tego, iz
  niektórzy krytycy przypisuja to wszystko chorobliwemu i nerwowemu usposobieniu proroka, mówiac o
  paralizu, katalepsji, a nawet chorobie umyslowej.
  Za daleko zapedzaja sie, ale to pewne, ze tekst hebrajski jest „znacznie skazony”. Zydom nie wolno
  bylo czytac poczatku i konca Ezechiela przed skonczonym 30 rokiem zycia 30. Podobniez Piesni nad
  piesniami nie pozwalali Rabini czytac przed skonczonym 30 rokiem zycia; a oto slowa Originesa w tej
  sprawie: „Oto moje zdanie i rada, która daje kazdemu kto nie jest bezpieczny od napasci ciala i krwi, i
  kto nie wyrzekl sie milosci charakteru materialnego, niech sie powstrzyma calkowicie od czytania tej
  ksiegi i tego co w niej jest powiedziane31. Teraz zrozumiec nietrudno twierdzenie, ze natchnienie
  pochodzace od Ducha swietego nie ujmowalo autorom nic z indywidualnosci ich; obok takich
  zywiolowych wybuchów dwóch co dopiero zacytowanych ksiag, mamy arcyspokojne rady i prawidla
  „roztropnosci zyciowej” w Przypowiesciach, albo taki „zbiór uwag i refleksyj o szczesciu czlowieka”,
  jaki stanowia „slowa Koheleta”, czyli Ecclesiastes, chociaz w „ukladzie tych rozwazan brak jest
  systematycznego porzadku nie ma logicznego rozwoju mysli 32.
  Nie sposób tu nie dotknac faktu, jako niektóre miejsca Starego Zakonu wywoluja zgorszenie.
  Naprzyklad postepowanie niektórych sedziów lub Judyty. Ale „autor ksiag Sedziów przedstawial
  rzeczy jak one sie mialy w rzeczywistosci, bynajmniej zas ich nie pochwalal … Pamietac nalezy, ze nie
  wszystko, co mamy opowiedziane w Pismie Swietym jest przez autorów biblijnych potwierdzone i
  pochwalone. .. Nie jest ona (Judyta) przedstawiona, jako calkowicie bezgrzeszna i niewinna 33. Totez
  w interpretacji Starego Zakonu przez Kosciól chodzi nie o wszystek tekst. Kosciól „autentyczna
  interpretacje Biblii sciesnia do rzeczy wiary i obyczajów, dotyczacych rozbudowy doktryny
  chrzescijanskiej. Tylko do tych ustepów, które dotycza dogmatu doktryny 34. Jeszcze kilka
  wskazówek co do pentateuchu, gdyz z ksiegami Mojzeszowymi bedziemy mieli z natury rzeczy
  najwiecej do czynienia.
  O ksiegach Mojzeszowych orzekla sama papieska Komisja Biblijna z 27-go czerwca 1906 roku co
  nastepuje: „Mojzesz niekoniecznie sam bezposrednio ani praw przez siebie nadanych nie spisal, ani
  tez komus doslownie nie dyktowal; owszem jest mozliwe, ze dzielo, przez sie pomyslane, innemu
  zredagowac polecil, tak jednak, ze to uczyniono scisle wedlug mysli Jego, tak, iz Mojzesz je potem
  zaaprobowal i pod swym imieniem oglosil. Nie sprzeciwia sie tez autentycznosc pentateuchu, ze
  Mojzesz uzyl do jego redakcji zródel czy pisanych czy tez podan ustnych, i ze pod wplywem
  natchnienia Bozego takowe albo bez zmiany do swego dziela wcielil, albo tez odpowiednio do swego
  celu skrócil lub uzupelnil. Równiez nie uchybia autentycznosci pentateuchu ta okolicznosc, jezeli po
  smierci Mojzesza jakis inny autor natchniony niektóre rzeczy dodal; jakotez, ze pózniej z biegiem
  czasu zakradl sie do tekstu szereg glos lub objasnien, lub tez ze przestarzale formy i wyrazenia
  odpowiednio zmodernizowano, a wreszcie ze wiele blednych lekcji polozyc nalezy na karb
  pózniejszych odpisów35. Pentateuch powstal pomiedzy wyjsciem z Egiptu a. wejsciem do Chanaanu.
  I „widoczne jest jako autor lepiej znal rzeczy egipskie, niz chananejskie, a zwlaszcza posiadal
  znajomosc spraw z czasów Remeszydów. To co nazywamy prawem Mojzeszowym, zostalo
  niezawodnie „ogloszone przez Mojzesza ale niekoniecznie napisane”. Byc moze, ze napisal „niektóre
  czesci piecioksiegu dzisiejszego, a przede wszystkim ksiege Deuteronomion lub przynajmniej jej
  czesc prawodawcza36. Ogólnie tez jest przyjete przez krytyków, ze pentateuch oprócz praw
  pochodzacych niezawodnie od Mojzesza, zawiera takze prawdopodobnie prawa, które pózniej
  powstaly. Zreszta „pentateuch sam zawiera w sobie wskazówki, ze niektóre jego czesci sa
  pózniejsze… Dzisiejszy tekst pentateuchu zawiera niejedna sprzecznosc; mamy takze szereg
  anachronizmów. Nie da sie takze zaprzeczyc, ze w pentateuchu sa szczególy wskazujace na epoke
  pózniejsza, niz Mojzesz37. A dalej dowiadujemy sie od tegoz biblisty, jako „nikt nie twierdzi zeby
  pentateuch w wiekowym swym pochodzie ku nam nie ulegl niejednej zmianie i przeksztalceniu”. Ilez w
  nim prawa swieckiego, zmiennego, „stosownie do miejsca i czasu”. Totez „nieraz zapewne wstawiano
  nowe przepisy, nie wykreslajac starych38.
  Tak tedy sam Kosciól uprawial i uprawia rozlegle dociekania krytyczne, skladajace sie na ogrom
  biblistyki. Trafnie zas okreslil sprawe te polski biblista: „Kto tylko czyta Pismo Swiete, a nie przyklada
  sie, aby zrozumiec dokladnie, co przeczytal, aby wyjasnic rózne trudnosci, ten podobny jest do
  astronoma, któryby chcial badac niebo tylko golym okiem39. „W dziedzinie Starego Testamentu wiele
  jest jeszcze spraw niewyjasnionych i zagadnien zawilych, co do których nie tylko miedzy katolickimi i
  radykalnymi, ale nawet wsród katolickich biblistów panuje wielka rozbieznosc pogladów.
  Dotychczasowe orzeczenia papieskiej Komisji Biblijnej zaledwie w czesci je usunely, a niektóre daly
  nawet powód do nowych dyskusji. Nastepnie, w katolickiej literaturze biblijnej nie mamy dotychczas
  opracowanych wszystkich Ksiag Sw. Starego Testamentu w sposób monograficzny i odpowiednio do
  wymagan dzisiejszej biblistyki 40.

  Click to access Feliks%20Koneczny%20Cywilizacja%20zydowska.pdf

 38. Siggi said

  http://reporters.pl/1406/to-ukrainska-policja-zabila-szeremeta-sensacyjne-odkrycie-w-sledztwie-foto/

 39. Anucha said

  Jaja Trumpa 🙂

  .http://img.sadistic.pl/pics/59a1cdd9025d.jpg

 40. Czolgista said

  Troll mośkowy Snag: Trump ma jaja i poczucie humoru,…

  In Gaza, Iran is supporting Hamas and Islamic Jihad – and in the West Bank they are openly offering Palestinians $7,000 per terror attack and $30,000 for every Palestinian terrorist’s home that’s been destroyed.

  Secondly, we will totally dismantle Iran’s global terror network. Iran has seeded terror groups all over the world. During the last five years, Iran has perpetrated terror attacks in 25 different countries on five continents. They’ve got terror cells everywhere, including in the western hemisphere very close to home. Iran is the biggest sponsor of terrorism around the world and we will work to dismantle that reach.

  In Palestinian society, the heroes are those who murder Jews – we can’t let this continue. You cannot achieve peace if terrorists are treated as martyrs. Glorifying terrorists is a tremendous barrier to peace.

  In Palestinian textbooks and mosques, you’ve got a culture of hatred that has been fermenting there for years, and if we want to achieve peace, they’ve got to end this indoctrination of hatred. There is no moral equivalency. Israel does not name public squares after terrorists. Israel does not pay its children to stab random Palestinians.
  ———————————————————————-
  Palestyńczykom i Irańczykom musi być do śmiechu.
  Przypominam, że troll Snag etykietował ludzi od „izraelskich agentów”, a sam wspiera kandydata, który rzuca oszczerstwa pod adresem głównych wrogów Izraela: Palestyny i Izraela, oraz usprawiedliwia Izrael z ataków na ludność cywilną. Ten sam Snag w obrzydliwy sposób próbował się zasłaniać trupami palestyńskich dzieci, a głosuje na kandydatów, którym to barbarzyństwo wcale nie przeszkadza.

  @17
  Panie NICK. Snag to albo d.ebil, albo wynajęty troll.
  Najpierw nie widział nic złego w bazie w Redzikowie i pisał, że proamerykańskie władze w Polsce ludzie sami wybrali, a teraz (https://marucha.wordpress.com/2016/07/28/wolne-tematy-62-2016/#comment-601577) już mu amerykańska baza zaczęła przeszkadzać. Zmienia wersję wydarzeń jak kalejdoskopie.
  Nawet słowo „tarcza” wziął w cudzysłów. To na co te wszystkie deklaracje proamerykańskie ze strony trolla były, skoro już wie, że to element ofensywny postawiony u bram rosyjskich, który może wywołać kolejną zadymę porównywalną z Kryzysem kubańskim? Jak wtedy niewiele brakowało do wojny nuklearnej… Szczęściem było, że JFK i Chruszczow mieli głowy na karku.

  USA miało Polskę zawsze za pionka, którego można zbić w wojnie z Rosją i to się nigdy nie zmieni.

 41. Czolgista said

  Źródło: http://www.donaldjtrump.com/media/donald-j-trump-remarks-at-aipac

 42. Czolgista said

  @maasteer
  Obrazek z przylądkiem Skagen został podrasowany w Photoshopie:
  http://www.crazynauka.pl/zatoka-skagen-ty-tez-nabrales-sie-na-ten-obrazek/

 43. jamek said

  https://stephanus-media.gloria.tv/bonifacius/c/5e/e1linp6fm6xa0jlmwbr24hfz2ln17yfse3je8y8buj.jpg?sum=JHtb4tShqJgZnmRoAHa_SQ&due=1469836800 ??

 44. Asyria said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/07/28/syria-303-dzien-sprzatania-swiata/
  .https://i0.wp.com/cs628426.vk.me/v628426310/19f4c/h9ibaKvV250.jpg
  Prezydent Assad zaproponował Federacji udział w odbudowie Syrii
  TURCJA
  Turecki MSZ: Rosja i Turcja doszły do porozumienia w sprawie wspólnej walki z terroryzmem
  Kalifat Europa
  Niemcy uznały oficjalnie iż Rosja to ich „wróg”. I co teraz?

 45. Asyria said

  http://militarymaps.info/

 46. Wideo jeszcze z innej strony z „akcji” ukraińskich nazistów w Odessie 2 maja 2014 roku. Słychać okrzyki „śmierć wrogom koloradom” , tak o rosyjskojęzycznych ukraińcach pogardliwe wyrażają się „prawdziwi i czyści rasowo”ukraińcy / z małej/, w nawiązaniu do wstążki Św.Jerzego , symbolu wiary i zwycięstwa, noszonej przez Rosjan. Na końcu „akcji” ,czyli spalenia , dobicia skaczących oknami, uduszenia ciężarnej i jej nienarodzonego dziecka kablem, zgwałcenia kobiet ….na końcu powiewa rozwinięta dumnie flaga ukraińska i radosne okrzyki zwycięstwa.
  .https://youtu.be/5JZUcWxX_ZU

  ——
  Koloradom – czyli stonkom.
  Admin

 47. Siggi said

  (33)-Anucha

  Poczuwam się do obowiązku skomentować fotografię knura na przyczepce z pkt widzenia zootechniki.
  Najsamprzód analogia do kandydata na kandydata ,to co ma wyrażać?
  Po mojemu analogia wyraża same walory kandydata na kandydata,który -czy to się komuś podoba ,czy nie- ma wygrane.
  Ta fotografia może spowodować „wielkie oczy” u niewiejskiego elementu,który żle rozkłada akcenty tego typu zjawiskom.
  Chodzi o to,że knur nie jest wieprzkiem,bo wieprzek nie ma jąder(jaj ,po waszemu, co z jajami kurzymi ma tyle wspólnego,że mają podobny kształt ,ale nie ma skorupki wapiennej),bo go wytrzebili tj wykastrowali,co robi się „na żywca”,bez znieczulenia,szybko w kilka sekund i po … jajach.
  Ten osobnik na foto to weteren kopulacji na pewno,ma co najmniej 350 kg.Wiadomo nam w zootechnice,że knur zawodowy-a ten na foto na takiego wygląda-musi mieć duże jądra-jaja po waszemu – bo podczas dość długiej kopulacji trwaiącej nawet pół godziny jego ejakulat(wytrysk nasienia) to średnio pół litra nasienia-spermy złożony loszce w pochwie przy samej szyjce macicy podczas trwającego nawet 15 min orgazmu,co u ludzi nazywa się także …szczytowaniem.Do tego wszystkiego potrzebne mu jest prącie o kształcie świderka i długości conajmnien 50 cm i on takie ma.
  Ciekawe jest w rozrodzie trzody chlewnej,że takiej wagi knur skacze na loszkę pierwiastkę o wadze np.75kg i ktoś by pomyślał,że ja złamie ,zagniecie itd.Nic podobnego,bo loszka w okresie trzydniowej rui,ma potem moment,że chce przyjąć knura i wystarczy jej nacisnąć po kręgosłupie i zaraz sztywnieje cała jak konstrukcja stal.betonowa.Knur tylko połową ciężaru przygniata,cały ciężar jego zadu opiera się na tylnych nogach.I jak skończy on swoją powinność hodowlaną celem zachowania gatunku,to jeszcze na odchodne powącha jej zad i da jej bużki.

  Nie wiadomo,gdzie wiezie ten chłop tego knura?Bo raczej loszki w rui wozi się do knura.Jeżeli do uboju,to najsamprzód powinien być ten knur wykastorwany przez weterynarza,bo to większa robota niż u prosiaczka.Kastrować należy kilkanaście dni przed ubojem,ale w rzeżni nie mają czasu na to.Mięso po takim kilkuletnim knurze niekastorwanym, mocno zalatuje tym wszystkiem,idzie wtedy do przetwórstwa i w konserwy duże , małe i jak tylko jest wszystko napisane na konserwie po angielsku np.”Pek Ham”,to w Polsce zabijali się za tym nawet jak było to zaimportowane z ChRL.Dlatego się mówi:…człowiek nie świnia wszystko zje.

 48. Część filmów już została usunięta!!Sława Ukrainie!
  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=23049

 49. Anucha said

  Panie Siggi,

  nic dodać
  ale tych 15 min. tylko pozazdrościć he he

 50. Boydar said

  Względem wyrazów na literę zet

  @ Pan Gajowy

  Niektórzy zostali faktycznie zwabieni; choć uwzględniając ich wiek, to mocno naciągana koncepcja.

  @ Pan Snag

  Ja ci życzę, żebyś zrozumiał znaczenie słowa zbawić zanim będzie za późno.

 51. jacta said

  Migracja Miłosierdzia #4 – Pielgrzymi z Syrii. Dramatyczny apel na ŚDM

 52. revers said

  Niemcy uznały oficjalnie iż Rosja to ich „wróg”. I co teraz?

  „Rywal” panie Asyria, na razie na arenie politycznej i ekonomicznej, a to mała roznica.

  Panie Siggi dziekuje za zologiczne wyklady, szkoda ze nie o swinkach morskich, bo juz poznalem doktorow medycyny i zollogi, dla ktorych dzwiek ostrzenia zębów o klatke to bomba zegerowa terrrrorysty, a kiedy wyklady ichtiologiczne o rybkach? jakos brakuje mi akwarium, z ktorym dawno sie rozstalem a i wedkarstwo w zamydlonych rzekach i wodach jest mi juz obce.

  lub 13 najlepszych agencji wywiadowczych swiata.

  http://www.storypick.com/intelligence-agencies/

 53. re1truth2 said

  A propos poprzednich wolnych Czołgista zapodał https://marucha.wordpress.com/2016/07/24/wolne-tematy-61-2016/#comment-601435
  a Pan Boydar często sam pisze, że jest dobrym? chachłem, nomen omen przygotował linę w poprzednich [Boydar said 2016-07-28 (czwartek) @ 12:56:10].
  A przypadkiem to nie Pana sprawka ta tuba z dokumentami UPA [Śledczy chcą wyjaśnić, jak tuba znalazła się w Chochłowie. ] 😉

 54. Uśmiechający się wulkan na Hawajach…
  https://twitter.com/hashtag/Hawaii?src=hash

 55. Czolgista said

  @35
  Mój błąd we wpisie nr 35:
  pod adresem głównych wrogów Izraela: Palestyny i Izraela

  Powinno być: Palestyny i Iranu
  Autokorekta, która bez mojej ingerencji zmienia moje wpisy, zaczyna mnie wpieniać.
  _________________________________

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jerzy-owsiak-komentuje-spor-o-pogrom-w-jedwabnem/41hz1y

  Owsiak znowu miesza się do historii. Jak to jest, że człowiek, który organizuje koncerty i zbiórki wypowiada się w tematach historycznych z pozycji autorytetu?

  @48
  Boydar nie ma nic wspólnego z banderowcami.

 56. Procesja wiernych patriarchatu kijowskiego. Główne okrzyki „Sława nacji” i ” śmierć wrogom”. Zapewne zgodnie z nauczaniem Jezusa Chrystusa wg kijowskiego patriarchy.
  .https://youtu.be/m6WVlfkZsdM

 57. Łuski z nabojów wystrzeliwanych do mieszkańców Doniecka.
  .https://dg53.mycdn.me/image?t=0&bid=837178676527&id=837178676527&plc=WEB&tkn=*r3BHESSWaO4FlPnFfkFkrIEXkgM

 58. revers said

  jak to bedyie panie Siggi bedzie z rozmnażaniem sie mało wieprznych polskich muzułmanow, z wieprzowymi katolikami? wg. papierza Franciszka to brzmi jak modlitwa do Allaha i Jehwe i jest bliska posoborowym nie warholom.

  realu24.pl/index.php/services/391-papiez-franciszek-porownuje-jezusa-do-isis-i-stwierdza-ze-muzulmanie-musza-rozmnazac-sie-z-europejczykami

 59. JO said

  ad.46. Przeciez to tendencyjna podpucha sugerujaca, ze to Assad jest przyczyna smierci Chrzescian…
  To jest Tuba masonska – dezinformacja….

  Wczoraj mialem rozmowe z masonem, ktory wlasnie he he modlil sie w posoborowym K za tych biednych „Syryjczykow”

  Poza tym, popatrzcie na facjaty tych „Syryjczykow”…

 60. Ad. 27:
  Najciekawsze rzeczy działy się jednak po Wrogim Przejęciu ELWRO przez SIEMENSA. Ja pracowałem w Elwro 3 lata a mój brat 30 a ponieważ byliśmy wścibscy i ciekawi Świata to wiedzieliśmy i widzieliśmy Co Nieco. Mój rówieśnik i trochę Kolega Michał Woźnica – późniejszy GENIUSZ Billa Gatesa jako Michał Woźniak, gdy jego brat Stefan, którego widywałem w towarzystwie został SŁYNNYM GENIUSZEM Steva Jobsa – splagiatował Jacka Karpińskiego, który to Plagiat widywałem na biurku Michała kilkakrotnie.
  Jacek Karpiński PRZERAZIŁ Sowietów hasłem KOMPUTER W KAŻDYM DOMU, gdyż zminiaturyzował komputer nie Sto- a TYSIĄCKROTNIE i Potanił WIELOKROTNIE. Karpiński miał stracić asekurację Armii, gdy Odmówił zamiany 5 medali AK Za Odwagę na Virituti Militari, więc może z tej racji przyjeżdżali do Elwro Breżniew z Kosyginem a potem marszałek Malinowski – czyli NIE do Karpińskiego a do Woźnicy ???
  Michał zarzucał mi, że jestem PROROSYJSKI, gdy on stawał się coraz bardziej Antyrosyjski. Ta Antyrosyjskość – czasami chamska – wynikała prawdopodobnie z tego, że nie mógł się z Sowietami dogadać. Jedna z pracownic Elwro mówiła mi, że na Radzie Dyrektorskiej Zaproponował: JA WAM GWARANTUJĘ DOBRE ZAROBKI, JEŚLI POJEDZIECIE NA RIWIERĘ i Nie Będziecie Przeszkadzać – co świadczy o jego manierach. Tłumaczono to, że miał asekurację kowseka górnośląskiego Gierka.
  Sprawa wydała się, gdy przyjechali elektronicy z RÓŻY LUKSEMBURG i zrobili awanturę za Plagiat, a Michał, zwykle taki chamski, położył uszy po sobie. Gdy Towarzysz Gomułka chciał Wyrzucić Michała jako Żyda to okazało się, że Plagiat Kupiły Kurwy Bułgarskie i wywiozły do Indii, gdzie Steve Jobs i Bill Gates studiowali JOGĘ. Była tam też firma mająca związek ze sprawą Bangalur MICROSOFT.
  Gdy Steve Woźniak oskarżył Steva Jobsa o próbę ZAMORDOWANIA go w Kalifornii to ujawnił też, że ŻADNEGO APPLE Z GARAŻU NIE BYŁO, TYLKO POLUTOWALI TAM PRZYWIEZIONE PRZEZ NIEGO PODZESPOŁY. Jest więc pytanie, SKĄD Steve Woźniak przywiózł te Podzespoły? bo może z ELWRO?
  Jobs był więc w tej sprawie Alfonsem, wystawionym do BICIA Niewtajemiczonych. Było powiedzenie o firmie, która wartała Więcej Niż Polska: STEVIE JOBSIE, CZEMUŚ TAKI WREDNY. W metryce miał, że był nieślubnym synem Syryjczyka, a Teodor Żiwkow jeździł do USA na paszporcie Syryjskim jako polityczny protektor Prawdziców i komisarz kapitału Boeinga, którego prawdopodobnie SPRZEDAŁ Szkotom, bo tak się deklarował główny akcjonariusz. Żiwkow miał 168 synów więc musiał ich uposażyć, ale wobec APPLE i MICROSOFTU to BOEING Prawdziców był papierem Toaletowym.
  Boeinga, Apple’a i Microsoft’a załatwiał Bronisław Geremek wg 23 punktu instrukcji Niszczenia Polski NKWD: http://www.wandaluzja.com/?p=p_327&sName=testament-stalina//. Wg wywiadu wojskowego to młodszy brat Geremka był szefem wielkiego kapitału Zachodniego Wybrzeża USA, na jakie to stanowisko mianował ich ojca Adolf Hitler, gdyż Bronisław był TAK DOBRYM NAŁOŻNIKIEM . To z tej prawdopodobnie racji Bronisław znał młodszą siostrę Ewy Braun a matkę Angeli Merkel, która pracowała w Gdańskim NEPTUNIE, gdzie była rezydencja Hitlera.
  Ja BIŁEM Geremka jego rodowodem politycznym Nałożnika Hitlera, aż zażądano ode mnie na zebraniu AK-Wołyń Odwołania Tegoż, a ponieważ Odmówiłem to Zakazano mi wstępu. Geremek Nie Zgodził się wydania USA Skarbu Włastów, a ponieważ Kurwy Bułgarskie zaczęły PŁAKAĆ za Ukradzenie im przez Amerykanów Apple’a i Microsoft’a to Angela Merkel powiadomiła alfonsa bułgarskiego, że Geremek chce spłacić Kurwy kilkoma walizami Euro to alfons zamordował Geremka na drodze z Poznania do Berlina.
  Po tym mordzie Skarb Włastów pojechał do USA, gdzie został ZAREJESTROWANY przez Fed jako 750 tysięcy ton złota. Może by nikt się o tym nie dowiedział, ale Izba Lordów wykorzystała to dla rewindykacji Anglosaskich USA, czego Graczem zdaje się być Donald Trumpf ??? Amerykanie obiecali za to Niemcom Skarbiec Hitlera w Wałbrzychu, który został namierzony przez AGH na 2,5 miliona ton złota.
  Taka ilość złota może pochodzić tylko z bułgarskiego skarbu imperialnego. Wobec alternatywy: DAĆ GO GREKOM CZY STALINOWI? mnisi wpadli na pomysł godny Kopulowania Nałożnic na Ołtarzu Świątyni Salomona: SPRZEDAĆ HITLEROWI, który musi ukryć to w Landach Wschodnich, które zostaną anektowane przez Polskę więc będzie można go ODZYSKAĆ.
  Doktor Siut mówił mi, że jego przyjaciel mówił: CO WY W TEJ WARSZAWIE ROBICIE. PRZYJMUJECIE Z HONORAMI TYCH OBWIESI, KTÓRYCH MY SIĘ W BONN BOIMY. TOŻ TO POWINIEN WISIEĆ JEDEN Z DRUGIM. To byli goście Balcerowicza, którego Tatuś wziął na żołd Stalina Najlepszych Gangsterów Amerykańskich. Największym Gangsterem Niemieckim jest zaś SIEMENS o którym Asz mówił, że NIEMIECKIEGO ROZBOJU KAPITAŁOWEGO NIE BOJĄ SIĘ TYLKO HOLENDRZY I CZESI.
  Gdy złapano Flicka w Essen: SKĄD MAS FLICKU TYLE PIENIĘDZY? to wyznał szczerze, że RABOWAŁ W OŚWIĘCIMIU ŻYDÓW. Policmajster przemówił mu do sumienia: IDĄ ŻYDZI DO GAZU, DZIECI BOŻE, A TY ZABIERASZ IM BIŻUTERIĘ, WALIZKI Z DOLARAMI TUDZIEŻ AKCJE MERCEDESA, A POMAGA CI W TYM NIECNYM BIZNESIE TEN SUKINSYN PRESKOTT BUSH (rodzic Prezydentów USA).
  Młody deputowany CDU Helmut Kohl powiedział: SKORO FLICK UKRADŁ TE PIENIĄDZE ŻYDOM TO NIECH JE ODDA więc znalazła się zgraja ocalała z komór gazowych holokaustów. Otóż Szwajcarzy ujawnili, że KORUPCYJNY biznes Flicka był kontynuowany jako Wojenna Kasa Siemensa.

 61. Pierwszy rosyjski samolot z silnikami elektrycznymi.
  .https://youtu.be/14YhfNRhp8Y

 62. Czolgista said

  @54
  Oni tak nie mówią, więc Panie JO, niech Pan nie wmawia, że to nie są Syryjczycy. To jest tak zmontowane i poucinane, żeby żadne konkretne słowa o sytuacji w Syrii nie padły.
  Jeden z nich mówi, że do roku 2011 wszystko było dobrze. Nie narzeka na rządy Asada.
  W domyśle wiadomo, że zrujnowali Syrię nasłani terroryści z zewnątrz.

 63. Wika Czerencowa „Ojczyzna”
  .https://youtu.be/slRMRhKhNbc

 64. Tysiące Turków zamierza szturmować amerykańską bazę Inddżirlik ,zadając jej usunięcia z terenu Turcji.
  .https://youtu.be/0DsoVCbcmxg

 65. Boydar said

  @ Pan Re1truth2 (48)

  Nic nie musiałem przygotowywać, wisi na belce i czeka, w każdej chwili do nieodpłatnego użyczenia. A tubę zostawiłem przez niedopatrzenie, syndrom Szarika.

  @ Pan Grisza

  Ależ mam, widły. I nie zawaham się ich użyć, słowo harcerza ! Każdy uczciwy człowiek noszący spodnie tak właśnie powinien mieć.

 66. ted said

  google w służbie porno? blog zlikwidowany po 3 dniach?
  http://www.wykop.pl/link/3287969/impotencja-historia-prawdziwa-odwyk-od-porno-i-masturbacji/
  https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://cyberdotyk.blogspot.com/
  cyberdotyk.blogspot.com

 67. maasteer said

  Ad 37 Pan Grisza

  Obrazek ten był na portalu Twojapogoda.pl. Zapodałem to jako ciekawostkę, pod cenzurę gajówkowoczów. Też mi się to wydało trochę przejaskrawione. Ale w grafice google po wpisaniu hasła Skagen sea były podobne widoki – tylko mniej kontrastowe. Pozdrawiam 🙂

 68. star1 said

  Miał rację pan St. Michalkiewicz, mówiąc, że jeszcze tylko szczyt NATO, jeszcze tylko ŚDM. I … już, juz się zaczyna! 1. W merkelowych Niemczech – krytyka na każdeym kroku, zwłaszcza w prasie, 2. KE – groźby i nakazy, bo jeśli nie, to … 3. USA: Adam Twardowski w artykule dla „The National Interest” pisze, cyt. za Sputnikiem.pl: „Niedemokratyczna polityka Polski zagraża integralności Unii Europejskiej o wiele bardziej niż wyjście Wielkiej Brytanii z jej struktur (…). Przyjęcie poprawek do ustaw o mediach i Trybunale Konstytucyjnym, które zostały ostro skrytykowane przez władze Unii Europejskiej, postawiło pod znakiem zapytania zdolność przetrwania polskiej demokracji (…). Jeszcze rok temu Polska miała o wiele więcej wpływów w Unii Europejskiej niż kiedykolwiek w swojej historii (…). Jednak wszystko się zmieniło jesienią 2015 roku (…)”. Itd., itp.
  Zaczyna się, nie może być mowy o spokoju.
  całość:
  .http://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/20160728/3583469/National-Interest-panstwo-zagraza-unia-europejska-bardziej-niz-brexit.html

 69. Boydar said

  @ Pan Ted (60)

  Bo to są prawdziwe podstawy unych planu destrukcji cywilizacji. Nie mogą dopuścić do prób ich naruszenia.

  Jest jeszcze kilka. Łatwo zidentyfikować aktualnie legendujące się „gwiazdy” pióra i kamery po stosunku do tych właśnie fundamentów.

 70. Zgorzkniały said

  http://www.pomorska.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/przepracowalam-w-niemczech-cztery-lata-nigdy-wiecej,10452768/
  Jak niemcy traktują Polaków

  Marta Kryger dzieli się swoimi doświadczeniami w pracy u zachodniego sąsiada i ostrzega innych.
  – Dlaczego zdecydowała się Pani na pracę za granicą?
  – Prowadziłam w Brodnicy Biuro Nieruchomości i kiedy dotarł do Polski kryzys walczyłam o utrzymanie firmy. Jednak w 2012 roku poddałam się i z ogromnym smutkiem zamknęłam biuro i otworzyłam komputer szukając pracy. Wybrałam to, co było najłatwiej dostępne ponieważ w planach miałam zajęcie na dwa miesiące, a utknęłam na cztery lata.

  – I czym się Pani tam zajmowała?
  – Wykonywałam bardzo trudną pracę, która przeznaczona jest dla Polek, Czeszek i kobiet z Rumunii – opieka nad starszymi i chorymi ludźmi. Praca całodobowa z zamieszkaniem w miejscu pracy i czasem wolnym 2 godziny w ciągu każdego dnia.

  Zajmowałam się podstawowymi czynnościami na rzecz chorego: codzienna toaleta, podawanie leków, badanie ciśnienia, pieluchowanie, gotowanie często dietetycznych posiłków, utrzymanie czystości w mieszkaniu, towarzyszenie chorym w wizytach u lekarzy czy w urzędach.

  – Jakie warunki mieszkaniowe miała Pani pracując tam?
  – Często są to pokoje na poddaszu lub stare garderoby ze wstawionym łóżkiem. Tylko w dwóch domach na około trzydzieści, miałam przygotowany pięknie pokój z nową pościelą i kwiatami na stole. W lutym tego roku otrzymałam zlecenie w Dortmundzie, a tam bardzo zamożni ludzie, którzy mieszkali w wielkiej wilii wskazali mi pokój w piwnicy. Poinformowałam, że nie podejmę pracy jeśli nie otrzymam pokoju na parterze z dostępem do łazienki. Otrzymałam go, ale trwały długie dyskusje przez telefon, że „ta Polka nie chce mieszkać w piwnicy”. Moje poprzedniczki zgadzały się na takie traktowanie.

  – Jak, pani zdaniem, Niemcy traktują Polaków?
  – Ci w wieku 70-90 lat wciąż żyją wojną i nie lubią Polaków. Usłyszałam od nich „Polacy są drugą kategorią ludzi”. Inna rodzina powiedziała do mnie „Polacy nie są ludźmi, cały świat wie, że są ludzie i Polacy”, a ostatnio na 80-tych urodzinach podopiecznego, kiedy zapytana o to jaki alkohol sobie życzę i poprosiłam o lampkę wina, siedzący obok brat solenizanta zapytał „a czy w Polsce ludzie znają wino? Czy wiedzą, że wina są na świecie w sprzedaży?”. Młode pokolenie zwiedza Polskę. Są zachwyceni Krakowem, Toruniem, Wrocławiem. Są pełni podziwu dla polskiej gościnności, smaków potraw i pięknych, polskich kobiet.

  – Planuje Pani jeszcze tam wrócić?
  – Nie. Minęły cztery lata. Zawsze bardzo cierpiałam z powodu rozłąki z córką, moją rodziną oraz psem. Każdego dnia szukam pracy w Brodnicy i okolicach i mam wielką nadzieję pozostać w swoim domu, mojej małej ojczyźnie w Brodnicy. Moją pasją nadal są nieruchomości, bardzo chcę zajmować się tym choćby po pracy na etacie. Polska jest pięknym krajem, i jaki widać w obecnej sytuacji bardzo bezpiecznym. Mamy smaczną i zdrową żywność, a przede wszystkim jesteśmy u siebie.

  – Co poleciłaby Pani Polakom decydującym się na pracę za granicą?
  – Z moich doświadczeń wynika, że Polacy, którzy planują wyjechać za granicę, powinni znać język, obojętnie w jakim stopniu – będzie to ich dużą siłą. Druga rada jest taka, by omijać naszych rodaków jako pracodawców, bo ci niestety często oszukują w płatnościach oraz warunkach zatrudnienia. Niemieccy prracodawcy może i są trudni, ale kodeks pracy jest dla nich święty.

 71. Siggi said

  Żywca takiemu postawić,jak najbardziej …

  .https://www.facebook.com/OdbudowaRP/videos/2078834895674397/

 72. Boydar said

  Ciekawy prolog …

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160729/3589799/Francja-muzulmanie-konkordat.html

 73. Marucha said

  Na zdjęciu głównym znajdują się pyszne placuszki z cukinii z dodatkiem ziemniaków.

 74. Boydar said

  Żeby móc powiedzieć pewne rzeczy głośno, czy zawsze trzeba być byłym ?

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160729/3587416/nato-turcja-rosja-stosunki.html

 75. snag said

  Boydar @ 49 ,…

  Nie rozumie co tu tak ciezko zrozumiec? czyt. nie bedzie ‚tarczy’ w Redzikowie nie beda na celowniku ruskich rakiet a jak bedzie to beda pierwsi. Redzikowo jest przedmiesciem Slupska a Slupszczanie to tez Polacy ,…

 76. Ad 46 pan Admin – dziękuję za podpowiedź :)))

 77. snag said

  Niezla wiadomosc mimo ze dowiedzialem sie w jew-mediach ,…

  Trybunal Konstytucyjny pokazal palca zydowskim ządaniom uniewaznienia ustawy rzekomo utrudniającej holocaust industry zwrotu majątkow (hurtem). Ustawa przewiduje zwrot majątku po udowodnieniu roszczenia w sadzie a nie jak chce holocaust industry umowne jednorazowe odszkodowanie za wszystko, splacone po zawartej umowie a jak nie odrazu to rozlozą na raty z odpowiednim procentem.

  Ciekawe ze ta rzekomo anty-zydowska ‚polska’ komuna (sic) jeszcze w 1988 miala otwarta liste zwrotu majatku zydom.

  Polish court upholds controversial restitution law
  ——————————————————————-
  http://www.jta.org/2016/07/27/news-opinion/world/polish-court-upholds-controversial-restitution-law

  Nastepna sprawa ktorą powinni sie zajac to ponownie rozpatrzyc wyrok ktory upchnąl poprzedni trybunal pozwalając na kosherny uboj, bo kraj i obywatele podobnie jak lamistrajki oprocz spluniecia (przez kraje ktore im odmowily) nic nie zyskuje a tylko zydzi robią kase ,…

 78. Rozalia said

  @Isia (29)
  Żeby było zdrowo, to na dobrym oleju rzepakowym. Wysoką temperaturę smażenia znosi smalec i masło klarowane.
  U nas w domu tak lubimy placki ziemniaczane, że smażymy na oleju Kujawskim i udajemy, że jest baaardzo zdrowo.

 79. matirani said

  Zresztą nawet po zakończeniu tego postępowania opinia publiczna nie będzie informowana na temat szczegółów i przyczyn

  http://m.naszdziennik.pl/artykul/163013

  Oraz z RT jak widać nie jestem jedynym lansujacym tezę o rządach okupacyjnych realizujących cele sprzeczne z dobrem danego narodu pozostającego pod zaborem.
  https://www.rt.com/news/353765-merkel-refugees-attacks-reaction/

 80. snag said

  Siggy @ 251 w poprzednich,…

  Gdybys wiecej czytal czy nawet czytal co ‚rozladowujesz’ to wiedzial bys ze to scam z siwa broda – Ostrzegalem przed nim jak ‚poczatkowalem’ na gajowce. Keshe to hochsztapler a Keshe Fundacja to przekret ,…

  https://scontent.fsnc1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-1/p160x160/553678_463972076982458_25405523_n.png?oh=9c177973e077304509cc7b792ae45814&oe=5815D225

  Keshe Foundation – scam warning
  ———————————————

  Beware of this organisation. His website: http://www.keshefoundation.org/en/ . Do not believe anything what Keshe says. It is all fake! Do not buy anything from him! Fraud since 2005.

 81. telimena50 said

  Do Czolgisty I Anuchy:
  Od dluzszego czasu ignoruje blazenstwa Czolgisty n/t kandydata Trumpa I jego glupawe wymachiwanie przemowieniem do AIPC. Nie masz nic wiecej do powiedzenia by zdyskredytowac tego czlowieka? Zbyt leniwy jestes aby zamiescic wiecej materialow, a w zydowskiej prasie za sie roi od tego. Czemu wiec zydki go tak nienawidza I tak sie go boja? Wytlumacz nam ten paradoks, bo nie wiemy na kogo w tej sytuacji glosowac. Pozostaje Hilaria – czy to Twoja rekomendacja – uzasadnij.
  Anucha – ty prostaku jeden, uwazasz, ze Twoja fotka jest smieszna? Dales swiadectwo chamstwa I glupoty. Kim Ty jestes wobec kandydata Trampa?

 82. Brytyjski agent, grecki bohater, polski patriota. Ustawicznie nękał Niemców, ale w Polsce jest nieznany.

  Jerzy Iwanow-Szajnowicz, syn Polki i Rosjanina, wysadzał niemieckie okręty jako brytyjski agent. Działał w Grecji, gdzie został zapamiętany jako Giorgios Iwanow. Tam też został rozstrzelany 4 stycznia 1943 roku. W dziejach kolebki europejskiej kultury zapisał się złotymi zgłoskami, ale w Polsce – mimo wielu zasług – nie doczekał się pomnika. Mało tego, wciąż nie ma jego porządnej biografii.

  http://natemat.pl/129311,brytyjski-agent-grecki-bohater-polski-patriota-scigany-listem-gonczym-dwukrotnie-oszukal-smierc

  ——
  Był o nim film nakręcony za „komuny”, „Agent nr 1”.
  Niemcy byli skłonni wymienić go na swoich agentów, ale $#@#$ aliantom nie zależało na ratowaniu najskuteczniejszego sabotażysty II Wojny.
  Krew rosyjsko-polska…
  Admin

 83. Marcin said

  Protokół z konferencji, która odbyła się dnia 17.12.2008 w kancelarii adwokata Eryka Bryn Tvedt
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wspolczesny-holocaust-to-leczenie-goi-chorych-na-raka-100-krotnie-nizsza-umieralnosc-w-izraelu-2016-06
  To jest geszeft

 84. Zgorzkniały said

  Re 82

  „Agent nr 1” w dobrej jakości:

 85. Re 82 Tak pamiętam przystojniaka Karolka w roli głównej.Nie wiedziałam że alianci nie chcieli Go uratowac / jak zwykle/przez wymiane.
  Jak zwykle Polak zrobił swoje i pozwolili szczurze syny takiego człowieka zabić.Niech ich szlag,

 86. Siggi said

  Redakcja| 2016.07.27

  Sędziowie zwołują nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich

  W komunikacie z 27 lipca Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” informuje, że cztery stowarzyszenia sędziowskie – SSP „Iustitia”, Stowarzyszenie Sędziów THEMIS, Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych Pro Familia i Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych w Polsce, które przyjęły wspólne stanowisko w sprawie odmowy powołania sędziów przez prezydenta Andrzeja Dudę, wraz z Krajową Radą Sądownictwa zdecydowały o zwołaniu na 3 września do Warszawy nadzwyczajnego Kongresu Sędziów Polskich.

  Głównymi tematami Kongresu będą:

  – sposób powoływania sędziów i ocena odmowy powołania przez Prezydenta RP kandydatów na stanowiska sędziowskie,

  – nadzór Ministra Sprawiedliwości nad sądami w świetle przepisów nowej ustawy – Prawo
  o prokuraturze,

  – niezależność sądów i niezawisłość sędziów w świetle planowanych zmian w regulacjach prawnych dotyczących sądów powszechnych, administracyjnych i Sądu Najwyższego.

  – ocena sytuacji związanej z działaniami władzy ustawodawczej i wykonawczej wobec Trybunału Konstytucyjnego, w tym konsekwencje niepublikowania orzeczeń Trybunału

  – projekt nowej ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.
  .
  Państwo
  http://www.obserwatorkonstytucyjny.pl/panstwo/sedziowie-zwoluja-nadzwyczajny-kongres-sedziow-polskich/#.V5iPjh0xjxd.facebook

 87. snag said

  Rozumiem ze mozna nie kochac zydow ale takie posty ublizaja inteligencji i podwazaja wiarygodnosc gajowki.

  ——————————————————————

  Macinku, ile razy bedziesz podwieszal ten szajs ze zydzi nie choruja i ze nas truja? ,…

  Twoje ‚zrodlo’ i przyklady ‚artykulow’ ,…

  Rosja – Wszystkie rosyjskie dzieci to dawcy organów
  ———————————————————————–

  Dnia 8 lipca premier Federacji Rosyjskiej, Dmitrij Miedwiediew (żyd Mendel), odwiedził naukowe Centrum Chirurgii Sercowo-naczyniowej im. Bakuliewa, informuje służba prasowa Ruchu „Rodzina, Miłość, Ojczyzna” (według danych medialnych).

  ————————————————————–

  Rosją rządzi pedofil!!!
  ——————————

  Źródło: http://shturmnovosti.com/view.php?id=33547

  Data publikacji: 10.02.2012

  Tłum. RX

  „Temat, który chcę poruszyć jest dość niebezpieczny. Jednak mój obowiązek obywatelski, obowiązek lekarza psychiatry, nie pozwala mi pozostać obojętnym. Tym bardziej kiedy problem dotyczy człowieka, który zamierza rządzić Rosją i nami przez następne 12 lat” ,…

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-rzadzi-pedofil-2012-02

 88. Takie to jest psie serce…

  11-letnia suczka zatrzymała nadjeżdżający autobus i zaprowadziła ludzi do swojego pana, gdy ten stracił przytomność
  http://dobrewiadomosci.net.pl/12088-11-letnia-suczka-zatrzymala-nadjezdzajacy-autobus-i-zaprowadzila-ludzi-do-swojego-pana-gdy-ten-stracil-przytomnosc/

 89. snag said

  Admin ,…

  Oczywiscie chodzi o post Marcina @ 83 ,…

 90. Polska jest piękna, ale czy jeszcze nasza?????
  .https://youtu.be/ekz6i58kVpI

 91. Siggi said

  Nigdy jeszcze USA nie upadły tak nisko na kolana przed Rosją jak teraz ..

  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=42505

 92. Takie tam banieczki…
  .https://youtu.be/JK6yv7GsD4U

 93. Tango i futbol.

  .

 94. Maćko said

  – Polityka społeczna na rzecz rodziny, pierwszej i podstawowej komórki społeczeństwa, aby wspierać te najsłabsze i najuboższe, pomagając im w odpowiedzialnym przyjęciu życia, stanie się w ten sposób jeszcze bardziej skuteczna. Życie musi być zawsze przyjęte i chronione – zarówno przyjęte jak i chronione – od poczęcia aż do naturalnej śmierci, i wszyscy jesteśmy powołani, aby je szanować i troszczyć się o nie. Z drugiej strony do zadań państwa, Kościoła i społeczeństwa należy towarzyszenie i konkretna pomoc wszystkim, którzy znajdują się w sytuacji poważnej trudności, aby dziecko nigdy nie było postrzegane jako ciężar, lecz jako dar, a osoby najsłabsze i najuboższe nigdy nie były pozostawiane samym sobie – powiedział w środę na Zamku Królewskim na Wawelu papież Franciszek.
  http://www.pch24.pl/tego-wezwania-papieza-franciszka-nie-zacytuja-lewicowo-liberalne-media–zobacz-dlaczego-,44953,i.html#ixzz4FgOtKx77

 95. snag said

  Deser do 87 ,…

  „Iwan (Wanja) Götz likes to pose as ‘Dr’ Ezra Iwan Götz, Chief Rabbi of Germany.

  The court considered it proven that Götz bogusly claimed to have taken a PhD in the Federal Republic of Germany. He was convicted without a court hearing – the facts were obvious and needed no further disussion. It took the court less than 20 minutes to reach a decision. Götz was sentenced to 8 months imprisonment for his fake PhD. Title abuse is considered a serious offence in Germany.

  „He was lucky that the title “chief rabbi” is not protected in Germany, otherwise that would have gained him a conviction as well”

  „Götz poses as Chief Rabbi of Germany, but the German Jewish community has no chief rabbi. He claims to be based in Halle, but there is no rabbi by the name of Ezra/Iwan Götz in Halle”

  „While posing as ‘chief rabbi’ of Germany, Götz signed a statement in which he ‘confessed’ that the Jews have committed genocide on billions of people, by keeping the German New Medicine from non-Jews. Needless to say, all of it was fake”
  —————————————————————-
  https://anaximperator.wordpress.com/2009/09/15/hamers-chief-rabbi-convicted-of-title-abuse/

 96. Przepraszam za brak kropki w poprzednim wpisie.

  Część powstańców ma dość i nie przyjdzie na spotkanie z prezydentem Dudą.
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,20470016,czesc-powstancow-ma-dosc-i-nie-przyjdzie-na-spotkanie-z-prezydentem.html

 97. Maćko said

  93. Dziewczyna Broi. … KOGO INTERESUJE TANGO KOPANE????

  .https://www.youtube.com/watch?v=eOnP3JvJhAk

  Komunistyczne rządy doprowadziły do usunięcia z polskiej historiografii i pamięci wielu ważnych wydarzeń oraz postaci. Ale czy możliwe, że przez dziesiątki lat kompletnie przemilczano istnienie największej narodowo – radykalnej organizacji II Rzeczypospolitej? Niestety tak, ale na szczęście duet Robert Kaczmarek – Piotr Gontarczyk, po raz kolejny uzupełnia swoim wspólnie zrealizowanym filmem, historyczną białą plamę.
  Betar był rewizjonistyczną organizacją żydowską, która w okresie swojej największej świetności w Polsce, liczyła 50 tysięcy członków. Ponadto jej działalność cieszyła się przychylnością samego marszałka Piłsudzkiego, a owocem tej sympatii była możliwość odbywania przez Betarczyków szkoleń z polską armią.
  Ideologia Betaru opierała się na syjonistycznych tezach propagowanych przez Zeeva Żabotyńskiego. Głównym celem działania organizacji, było krzewienie wśród ludności żydowskiej zamieszkującej Europę zachowań i poglądów patriotycznych, oraz przygotowanie jej na powrót do Palestyny i walkę o własne państwo. Film ze stajni producenckiej Roberta Kaczmarka, jest dokumentem przedstawiającym relacje kilku żyjących jeszcze członków polskiego oddziału Betaru, uzupełnionym o historyczny komentarz Piotra Gontarczyka. Jak już przyzwyczaili nas twórcy Film Open Group, całość została świetnie zmontowana i uzupełniona archiwalnymi fotografiami i filmami oraz okraszona klezmerskimi melodiami. Z opowieści Betarczyków wyłania się fascynujący świat międzywojennej Polski, w którym przygotowywali się do najważniejszego zadania w swoim życiu: powrotu do Palestyny i walki o ojczyznę. W imię wyznawanych wartości byli gotowi poświęcić własną karierę czy wygodę. Szkoleni od najmłodszych lat poprzez ćwiczenia fizyczne oraz lekcje patriotyzmu mieli jeden cel – uzyskać własne, niepodległe państwo. Radykalna, narodowa ideologia doprowadziła do sporu z socjalistycznym Bundem, który przerodził się w konflikt, przejawiający się starciami i bójkami między członkami obydwu organizacji. Jeden z Betarczyków występujących w filmie z dumą przyznaje się, że włamał się do bundowskiego magazynu, a swoją obecność uwiecznił napisem na ścianie „Zdrajcy do Moskwy”. Zresztą socjaliści nie pozostawali dłużni i w swoich publikacjach otwarcie nazywali Betar … „faszystami”! Co ciekawe, Betar faktycznie współpracował i organizował wspólne ćwiczenia, z wyznającymi tę ideologię ugrupowaniami włoskimi. Nie zmienia to jednak faktu, że w drugiej połowie lat 30 Zeev Żabotyński widząc narastającą falę antysemityzmu, wręcz błagał w swoich wystąpieniach wszystkich Żydów, o natychmiastowe opuszczenie Europy i przeniesienie się do Palestyny.
  „Betar”, choć wyprodukowany na zamówienie TVP nie miał jeszcze swojej telewizyjnej premiery i jak przyznaje Piotr Gontarczyk, z dochodzących do niego sygnałów można wnioskować iż mimo pozytywnych recenzji historyków, film szybko na ekrany nie trafi. Pozostają więc pokazy, takie jak ten, który odbył się w ostatni czwartek w Krakowskim Kinie Pod Baranami, w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej. Dr Piotr Gontarczyk, oprócz konsultacji historycznej, napisał również scenariusz filmu. Podczas dyskusji, która odbyła się po pokazie przyznał, że z bólem serca godził się na odrzucenie kolejnych fragmentów z 18 godzin zarejestrowanych rozmów z Betarczykami. Pierwotnie film zmontowano w 2 godzinny obraz, ale kolejne przeróbki pozostawiły ostateczną wersję, liczącą 55 minut. Historyk otwarcie mówi, że film „Betar” przełamuje pewien dyskurs polskiej powojennej historiografii, polegający na umniejszaniu roli tej organizacji zarówno w dwudziestoleciu międzywojennym, jak i podczas Powstania w Getcie Warszawskim, gdzie walczyło w ramach Żydowskiego Związku Wojskowego, kilkuset jego członków. Nie bez winy są tu relacje osób wywodzących się z Bundu, a w czasie wojny należących do Żydowskiej Organizacji Bojowej, którzy przeżyli powstanie i w swoich późniejszych wypowiedziach albo pomijali znaczenie żydowskich narodowców, albo bardzo je pomniejszali. O potędze i wpływach Betaru najlepiej świadczy fakt, że z jego kadr wywodzi się wielu polityków Likudu, partii obecnie rządzącej Izraelem, czerpiącej bezpośrednio z tradycji organizacji Żabotyńskiego.

  Kuba Klimkowicz

 98. snag said

  Popularna konserwatystka, Hania Coulter gospodyni popularnego talk show pyta na Twitter: „a gdzie się podziali stronnicy Sanders’a czyżby Hilary ich zagazowała?” i oczywiście jew-raban bo to słowo tabu zmonopolizowane przez żydów … po czym przypomnieli że w czasie ubiegłorocznej prezydenckiej debaty pytała na Twitter “how many f***ing Jews do these people think there are in the United States?” nawiązując do gęsienia się żydów w Stanach co mozna przetlumaczyc: „ilu tych pie*dolonych żydów oni (żydzi) myślą że ich jest w tych Stanach?” … (że rządzą)

  Ann Coulter asks on Twitter: Did Hillary Clinton have Bernie Sanders supporters ‘gassed’?
  ——————————————————————————–
  http://www.jta.org/2016/07/27/news-opinion/politics/ann-coulter-asks-on-twitter-did-hillary-clinton-have-bernie-sanders-supporters-gassed

  Jedna z odpowiedzi na jej tweet była dość ironiczna która mało kto zrozumiał ,…

  Cyt; „Odrażający tweet, ja nie po to przeżyłem 57 gazowań w Dachau po to żeby być świadkiem zjadliwego anty-semityzmu jak ten w 2016”
  ——————————————————————————–
  “What a disgusting tweet. I didn’t survive 57 gassings in Dachau only to face this virulent anti-semitism in 2016,”

 99. snag said

  W ubieglych wyborach obie partie licytowaly sie z zapewnieniami dozgonnej milosci do naszego … jedynego, niezawodnego, niezastapionego, ‚sojusznika’ na B. Wschodzie na ktorego zawsze mozemy liczyc (ze bedzie ssal) a w tym roku zaledwie po lakonicznej wzmiance po obu stronach – Czyzby zrozumieli ze dla przecietnego six-pack Joe to kula u nogi, studnia bez dna gdzie gina jego podatki … a nie sojusznik? ,…

  AIPAC zawsze glosny i czujny tym razem niewidoczny nie protestowali nawet obecnosc palestynskich flag na hali, palenie izrelskiej flagi przed hala i buczenie na widok Isroel, Isroel uber alles wazeliniarzy ,…

  Gracias senor Trump, senor Sanders, mucha gracias ,…

 100. snag said

  Boydar @ 50 ,…

  zbawić — zbawiać

  1. «uratować od czegoś złego»
  2. «w religii: ocalić od potępienia wiecznego»

 101. Greg said

  Ostro!
  .https://www.youtube.com/watch?v=6bbzdbQpF5Q#t=300

 102. snag said

  Oops !!! ,…

 103. revers said

  Idzie najlepsze z zachodu pod LBTQI, zalegalizowana pedofilia z naukami sex przedszkolnymi, rodzice do wiezienia jak beda stanowic opor.

  a skaldy sedziow, tk moga sie zmieniac lub lasowac, i tak bedzie to co ustali ustawodawca , wykona rzad.

  https://de.sott.net/article/18139-Jetzt-offiziell-im-Kindergarten-Padophile-Erziehung-fur-Kleinkinder-getarnt-als-Fruhsexualisierung-Eltern-die-sich-wehren-werden-verhaftet

 104. gosc said

  Wspomniany przez Papieza -zmarly grafik-zaprojektowal ornaty dla Ojca Sw.-biskupow-ksiezy.W tych ornatach bedzie odprawiana Msza Swieta-w niedziele .Nigdzie w sieci -nie moglam znalezctych projektow. Tworczosc grafika mozna znalezc -budzi ona przerazenie-we mnie-psycho-deliryczna forma ikolorem..Logo Mlodziezowych Swiatowych Spotkan-dzielo-kolezanki-rowniez z czeluscipiekielnych inspiracji

 105. snag said

  Jeszcze jeden argument zeby glosowac na Trump’a – Hilci priorytetem od poczatku kadencji bedzie dolozyc ‚morderczemu’ rezimowi Assada z grubej rury, nie to co widzicie dzisiaj, no sir ,…

  Widac ze jew-neo-cons maja w rekawie cos czym ja przekonali i tanczy jak chca ,…

  Hillary Clinton will reset Syria policy against ‚murderous’ Assad regime
  ————————————————————————————–
  http://www.telegraph.co.uk/news/2016/07/29/hillary-clinton-will-reset-syria-policy-against-murderous-assad/

  Hillary Clinton will order a „full review” of the United States’ strategy on Syria as a „first key task” of her presidency, resetting the policy to emphasise the „murderous” nature of the Assad regime, foreign policy adviser with her campaign has said.

 106. matirani said

  98 Snag – zaby bylo ciekawiej, to mój Dziadek byl w Dachau, jako dobry kowal naprawial wszystkie uszedzenia obozowe, i nigdy zadnej komory gazowe nie widzial. Period

 107. idze ze tez nie said

  Matirani @ 105 ,…

  Widze ze tez nie zalapales – Ten nie tylko widzial ale przezyl gazowanie i to nie raz a 57 razy i wszystkie przezyl 😉 ,…

  On/ona robi jaja, moze ma powody zeby ‚zartowac’, ja tez nie raz mam ich dosc i cos sie wymsknie ,…

  Pracowalem z czlowiekiem ktory byl prawie 3 lata w Auschwitz (wspanialy artysta ilustrator) i tez ich nie widzial a twierdzil ze znal rowniez Birkenau, chodzil wszedzie i rysowal portrety szwabom w obozie za extra kromke chleba czy papierosa, krematorium widzial owszem ale komor gazowych, no sir ,…

 108. matirani said

  Dawna, dawno temu, za rzekami, za lasami, pewien general powiedzial juz do czego miedzynarodwej mafii sa potrzebni islamiści:
  .https://youtu.be/psGXgF8dCQI?t=1m40s
  Konstantin P. Petrov (August 23, 1945, Noginsk, Moscow Region – July 21, 2009, Moscow) – Soviet and Russian military leader, a Russian social and political activist. Candidate of Technical Sciences. Member of International Informatization Academy. Major-General. Prematurely discharged from the Armed Forces in November 1995. Chairman of the Presidium of the Central Council of the political party „Course of Truth and Unity.” Head of the department at the Udmurt State University.

 109. La Reine Toronto said

 110. snag said

  107 to ja, znowu cos sknocilem ,…

 111. matirani said

  Znowu jakie gupie pierd..y bez kropki.

  David Duke o Trumpie i niecheci pasozytów do niego
  .https://www.youtube.com/watch?v=HV2GhOkQ1yY
  Published on Mar 21, 2016

  Http:www.DavidDuke.com
  Dr. David Duke analyzes why the Jewish Establishment both Right and Left – hate and fear Donald Trump. Amazing!

 112. revers said

  Matirani jak zawsze o swoich pierdolach, kropkach i kleksach pisze w nocy zza oceanu, a na granicach niby panstwa RP od 3 tygodni stoji w upale ostatnia straz graniczna i szukaja pakemonow z orientu, by NATO swoj sczyt miialo, a nawet manewry od morza baltyckiego po byle republiki.radzieckie poludniowo-azjatyckie, i malo udane przewroty czy to w Turcji, czy w Kirgizi i Armeni.

  Teraz piecze sie na sloncu straz graniczna z lornetkami, za watykanska sekte i purpurowych z kurii, ktorzy na codzien chetnie modla sie za mecyennikow z ISIS, dzielnie podryznajcych gardla nizszym ranga kaplanom w Normandii lub w Syrii, oraz teczowe SDM.

 113. Siggi said

  $$-49.
  Anucha said
  2016-07-29 (piątek) @ 07:35:02
  Panie Siggi,

  nic dodać
  ale tych 15 min. tylko pozazdrościć he he
  ______________________

  Muszem p.Anucha zareagować odnośnie …15 min.
  Nic bardziej złudnego.Czy możemy my -homo sapiens- wyobrazić se te 15 min? To niemożliwe,bo do tego trzeba wystrzelić pół litra nie wódki a nasienia.Tzn.musielibyśmy mieć takie klejnoty jak u tego knura na foto.To jest produkcja ,a nie tyle,że można zmieścić w łyżeczce do herbaty.Tu jest kwestia p.Anucha.
  Są czasem tacy zawodnicy ,że potrafią zaliczyć dwa strzały bez wyjmowania, taki może startować na Olimpiadzie Zootechnicznej i ma wygrane jak w totolotku?
  Cały urok ,najsilniejsze wrażenie to kilkanaście sekund i …klapa,spańko ewentualnie,choć niektórzy muszą zapalić papierosa,nie wiedzieć czemu.Ja akurat niepalący od I kl.technikum rolniczego.

  Ponieważ publikacja tej fotografii z knurem robiła wrażenie nie sposobem transportu,lecz widokiem i rozmiarami jaj ,które salonowo możemy nazywać np.klejnotami,to pragnę aby p.Anucha zastanowił się dlaczego u samców ssaków te klejnoty tzn jądra są „na zewnątrz” a nie wewnątrz organizmu.Nawet u mężczyzny jako ssaka -samca też tak jest.Nie jest to aż taka wielka biologiczna i łóżkowa tajemnica.Czasem zdarza się,że w okresie płodowym jedno jądro albo i oba zostaje w jamie brzusznej nie „zschodząc’tam ,gdzie powinno tzn do worka,który nazywamy także moszną.Taki przypadek nazywa się u ssaków-wnętrostwem(wnęter).
  Świat zwierząt funkcjonuje zgodnie z prawami natury i sprawa moszny z zawartością funkcjonuje zgodnie z zaleceniami.U ludzi,konkretnie u mężczyzn należy im wiedzieć,że nasza moszna musi mieć właściwe warunki,abyśmy potem nie narzekali na to,że czegoś tam w procesie kopulacji nie dorobiliśmy.
  Ponieważ od niepamiętnych czasów człowiek używa odzieży,to powinien wiedzieć,że moszna musi mieć dużo niższą temperaturę niż reszta ciała tj 36,6stop.C.Dlatego jest na zewnątrz…
  W związku z tem nie wolno krocza z moszną przegrzewać obcisłymi slipami(…my w poznańskim gadamy na slipy,gacie,majtki – badejki)zwłaszcza w wieku dojrzewania,dorastania itd.To może być przyczyną niepłodności,słabego biologicznie nasienia,które w wyniku spotkania się z jajeczkiem kobiety staje się poczęciem nowego życia.które może być z jakimś defektem rozwojowym.
  Dlatego p.Anucha dbajmy o jaja,nie potępiajmy tych,którzy ciągle mają łapy w spdniach i od czasu do czasu mieszają odruchowo.Zwróćcie na nich uwagę jakie mają udane dzieci,ale to dzięki trosce o to,aby im się nie przegrzewało w kroczu.
  Pozdrawiam ciepło itd.itd.itd.

 114. Niech im BOG blogoslawi NIECH ZYJE POLSKA said

  To CUDOWNIE ZE: w Krakowie, ze zjechaly sie setki tysiecy mlodych, ze sie wspolnie modla, ze sa raze ze chca pokoju, ze mysla o cierpieniu, ze Jezus jest ich idolem, ze jest na SWIECIE MILONY PRAWDZIWACH MLODYCH LUDZI Z ZASADAMI. CUDOWNA IDEA i DUMA DLA POLSKI.

  Kosciol jest chory my jestesmy chorzy i slabi. Czlowiej jesz KIEPSKI i nijaki a wiec i i ksiezy jako pochodzacy z nas sa tacy sami, mierni kiepscy i nijacy. ALE I STARAJA sie zorganizowac i ORGANIZUJA TAKIE SPOTKANIA CUDOWNE I WSPANIALE NIECH IM BOG BLOGOSLAWI.

 115. jamek said

 116. pawel said

  Panie gajowy, może coś ku pokrzepieniu. Walka matki (Dorota Gudaniec) z biurokracją o życie dziecka, jak na razie udana:
  .https://www.youtube.com/watch?v=MXAKLJ-KKh8

 117. Z SZAMBA, do którego wsadzili Papieski Rzym jezuici-katarzy-templariusze IDENTYFIKACJĄ Świątyni Salomona ze Wzgórzem Świątynnym, wyciągnąłem papieży dopiero ja tłumacząc Niemcom, że Wzgórze Świątynne to PAŁAC Salomona. Ten Akt templariuszy WYKLUCZYŁ wprawdzie Rzymską relację wojskową, że Świątynią Salomona była RZEŹNIĄ z dwoma ZŁOTYMI kopulującymi się Brodaczami w tybernakulum, ale przybliżył BABSKĄ wersję teologiczną, że pałac 300 Nałożnic był dla kopulowania na Ołtarzu Świątyni Salomona !!! czyli że judaizm nie był aż tak Antyfeministyczny. Nie wiadomo jednak, jaki los czekał kopulowane na Ołtarzu, bo może były zarzynane, jako Owce Ofiarne – gdyż takie praktyki BYŁY w Europie a Żydzi mają relikty Ludożerstwa.
  Asz mawiał, że Holokaust to PRZYKRYWKA płodzenia na Syberii Amerykanów. Ten PRZEMYSŁ pochłonął 20 milionów Ukraińców, 15 milionów Polaków i Sto Małych Narodów Rosji. Udokumentowanych jest tylko 11,4 milionów Polaków. Wg szczegółowych danych niemieckich i szwajcarskich to w II wojnie światowej Niemcy zamordowali 300 tysięcy Żydów, gdyż Wehrmacht przekazał ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL dla SS, które było sektą frankistów, czyli jezuitami z haremów sułtańskich dla Zakopulowania Niemców na Śmierć.
  W tym świetle to Oskarżenie Grossa, że Polacy zamordowali WIĘCEJ ŻYDÓW NIŻ NIEMCY może nie być pozbawione sensu, gdyż podczas likwidacji Państwa Żydowskiego na Ukrainie Polacy mordowali Żydów, również jako WINNYCH Rzezi Wołyńskiej.
  W wojnie Ukraińskiej poczesną rolę odegrała polska partyzantka nacjonalistyczna na Ukrainie, której marszałek Góra-Dolina wziął w Kijowie do niewoli Generalissimusa, który wiózł do Pragi ZŁOTO na wykupienie przez Holokaustów USA. Mój ojciec, jako polityczny szef partyzantki PADEREWSKIEGO, podpisał Konwencję Szwajcarską o zakupie przez Nowy Jork 2,5 miliona Żydów od SS po DOLARZE za głowę. Ojciec był Właścicielem lotnisk po prawej stronie środkowej Wisły, gdzie lądowały samoloty amerykańskie, gdyż Niemcy honorowali kapitał amerykański.
  Wg doktryny konserwatyzmu angielskiego, że KAPITAŁ HISTORYCZNY RZĄDZI KAPITAŁEM FINANSOWYM, Żelazny Kanclerz OTRUŁ Troją Schliemanna Rosję i Francję, gdyż wykupienie przez Rosję Długu Sułtańskiego z ASEKURACJĄ fekalia Schliemanna umożliwiło Wypędzenie rosyjskich papierów wartościowych z giełdy berlińskiej, co było najważniejszym wydarzeniem od Kongresu Wiedeńskiego do Zamordowania Arcyksięcia. Troja Schliemanna była więc jakby powtórzeniem przeniesienia Świątyni Salomona do PAŁACU Salomona.
  Podobną rolę odegrała też LIKWIDACJA przez masonów angielskich Przedjezuickiej Historii Polski w akcie Konstytucji 3-Maja, czego efektem są Błazeńskie Tańce CHRZTU POLSKI W ROKU 966. Obecnie nabrało to nowego znaczenia jako KAMUFLAŻ Skarbu Hitlera w Wałbrzychu, którego bez Bułgarskiego Chrztu MIECZYSŁAWA I wyjaśnić się nie da. Wczoraj była mowa, że Biskupstwo POZNAŃSKIE powstało w roku 968 a Praskie kilka lat PÓŹNIEJ ???
  Bułgarskiego wyznania byli Włastowie wrocławscy – Kanclerze i Marszałkowie Królestwa i Pryncypatu – których skarbiec Kanclerz Merkel wywiozła do USA, gdzie został ZAREJESTROWANY przez Fed jako 750 tysięcy ton złota, co zostało wykorzystane przez Izbę Lordów dla rewindykacji Anglosaskich USA.

 118. Greg said

  Bardzo ciekawe!
  .https://www.youtube.com/watch?v=IOA7iRKMjUM

 119. Glos Prawdy said

  Trzy pomarańczy i cztery strzały: cała prawda o zabójstwie Kennedy ‚ ego.

  ( nie mam czasu i sił na tłumaczenie, jak by ktoś sobie życzył, to pomoże translator.) W tym artykule chodzi o to, i przedstawione sa dowody, że Johna f. Kennedy ‚ ego zabiła własna żona pierwsza dama Jacqueline Kennedy.
  https://coolstory.dirty.ru/tri-apelsina-i-chetyre-vystrela-vsia-pravda-ob-ubiistve-kennedi-1058046/
  .https://www.youtube.com/watch?v=vF9ESSuTCDc

 120. Glos Prawdy said

  Gdyby nie ona zabiła go, zabił by ktoś inny, Kennedy wielu przeszedł drogę.

 121. Glos Prawdy said

  Rosja znalazła swoje złoto scytów.

  „Kopiec został dawno splądrowany, ale „szuflady” złota są całe

  Jak wiadomo, złoto scytów z Krymu po wystawie „Krym: złoto i tajemnice morza Czarnego” w Holandii zostanie zwrócone… Ukrainie. I to jak na ironię na terenie Rosji archeolodzy jeszcze w zeszłym roku znaleźli „kielich Graala” scytow.

  W kraju stawropolskim rosyjscy naukowcy nagle znaleźli sensację ostatnich 50 lat — arcydzieło dawnej torewtyki: produkty wysokiej umiejętności zostały stworzone przez greków na zamówienie scytów. Ich królestwo że stolicą w Krymie istniało do II w. p. n. e. (formalnie – do III wieku n. e., kiedy to zostało zniesione gotami). Unikalne artefakty uratowała od zagłady obserwacji poszukiwaczy. Naukowcy dopuścili ziennikarza „MK” do sensacyjnego odkrycia.
  W zeszłym roku w odległości 20 km od Stawropola badacze przypadkowo zrobili unikalne otwarcie okresu rozkwitu Scytii w kopcu, który, wydawałoby się, nie wrozył nic specjalnego. Sprawa w tym, że na tym terenie pracę prowadzono już w ciągu wielu lat — było wykopano kilkadziesiąt kurhanów. W zasadzie to kurhany z epoki brązu. I wydawało się, że i ten kopiec o wysokości nieco ponad 3 metrów nic w sobie nie kryje. Tymczasem….

  W „tajnej” kamiennej skrzynce znaleźli się: hrywny, pierścień i same arcydzieła dawnej torewtyki. Największe znalezisko (na zdjęciu powyżej i poniżej) – przedmiot o pokroju stożkowym że scenami: z jednej strony — dwa gryfa atakują ogiera, a z drugiej — dwa gryfa atakują jelenia. „Praca niezwykle cienka, — prowadzi palec po powierzchni znaleziska archeolog Belinski. — Te rzeczy początkowo można datować V–IV wieku p. n. e.”.
  Najbardziej zaskakujące jest to, że historycy wcześniej uważali, że na terenie Imprezy znalezisk z okresu, do którego należy znalezione złoto, być nie może. Jednak szczęście drużyny poszukiwaczy pod kierunkiem Nielińskiego zdementowała te uprzedzenia. Teraz stało się jasne, że na terenie Stawropolskiej wyżyny jest kultura scytow, która odnosi się do szeroko znanej na Krymie.”
  Dalej: http://www.mk.ru/science/2014/07/06/rossiya-nashla-svoe-zoloto-skifov.html

 122. Glos Prawdy said

  W Wenecję wpłynął żywy… wieloryb!
  http://nashaplaneta.su/news/v_veneciju_zaplyl_zhivoj_kit/2016-07-26-23827

 123. Glos Prawdy said

  Putin nie blefuje o Nibiru.Ujawnienie informacji.

  27 czerwca, telefon z globalnymi konsekwencjami nastąpił między Barackiem Obamą i prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Podczas rozmowy Władimir Putin postawił Obamie szokujący ultimatum: „Opowiedz światu o Nibiru, albo ja to zrobię.”
  Według wiarygodnych źródeł, termin ultimatum Putina upłynął 12 lipca, w tym czasie Putin, zmęczony od trzech lat globalnego spisku, decyduje się zdemontować ukrywanie o Nibiru ogłaszając w krajowej telewizji, że Nibiru jest realne i stanowi poważne zagrożenie dla cywilizacji.
  Reszta:http://vremya4e.com/russia/44502-putin-ne-blefuet-o-nibiru.raskrytie-informacii..html

 124. Siggi said

  https://histmag.org/jak-chazarowie-przeszli-na-judaizm-13690;1

 125. robertgrunholz said

  Witam wszystkich po blisko miesiącu nieobecności.

  Wiele w środowiskach tzw. ,,prawicy” mówi się o multi-kulti, lecz jest ono jedynie objawem, a nie przyczyną. Za nią należy uważać faszystowską polityczną poprawność, wdzierającą się siłą w każdy element życia ludzi (np. poprzez zmienianie nazw ptaków, bo są one ,,rasistowskie”), ograniczającą wolność słowa i dyskryminującą jednych ludzi kosztem drugich, na co najlepszym przykładem są przywileje przysługujące w Europie jedynie osobom o określonym kolorze skóry lub wyznającym określoną religię, co zaprzecza jakimkolwiek standardom państwa prawa.

  Fakt, że Polska miałaby przyjąć tzw. ,,uchodźców”, którym należałyby się podobne przywileje co we Francji lub w Niemczech, gdy tymczasem miliony Polaków nie widzą dla siebie żadnych perspektyw na życie, klepią biedę lub są zmuszeni wyjeżdżać za granicę, cieszyć może jedynie półgłówków otumanionych przez współczesnych faszystów.

  https://rgrunholz.wordpress.com/2016/07/30/uchodzczy-2016-rok/

 126. Bronisław said

  Re: 125. Trudno nie przyznać Panu racji, Panie Robertgrunholz, ale jak przebić się z tą opinią do zwykłych ludzi, (a zwłaszcza „lemingów”) w sytuacji, kiedy „oświecona demokratura” rządząca obecnie „światem zachodnim”, a i także „oficjalni” przedstawiciele chrześcijaństwa z Franciszkiem na czele (w Polsce również) nakazują otwartą gościnność
  i bezkrytyczne (naiwne) otwarcie dla śmiertelnych wrogów Kościoła Chrystusowego oraz Cywilizacji Łacińskiej?!!!

  Gorąco pozdrawiam Pana, Panie Robertgrunholz i życzę dalszej owocnej pracy! Króluj Nam Chryste!!!

 127. robertgrunholz said

  Ad.126

  Panie Bronisławie, ja zaczynam zawsze od najprostszych argumentów:

  1. Przykład Europy Zachodniej pokazuje, że nawet imigranci drugiego i trzeciego pokolenia nie chcą się asymilować, a wręcz się radykalizują.
  2. Popełniają znaczny odsetek przestępstw (czego nie ukrywają już nawet Niemcy).
  3. Przemyt ponad miliona ludzi to zaplanowana akcja, ktoś za nią stoi i jest nam wrogi, tak jak naszymi wrogami są osoby nawołujące do przyjmowania uchodźców np. Soros. W związku z tym, nie należy działać podług ustalanych przez nich zasad i nie należy tym bardziej spełniać ich próśb. Skoro coś jest w ich interesie, to nie jest ono w naszym.
  4. Polska nie ma pieniędzy (rzekomo) na zasiłki dla swoich własnych obywateli, więc nie pomoże też uchodźcom. Chyba, że pomoże im kosztem swoich własnych obywateli.
  5. Oni nie chcą przyjeżdżać do Polski, a relokowanie ich u nas siłą jest niezgodne z prawami człowieka.

  Dalej należy wyciągnąć ostre argumenty np. że kilkanaście milionów Pakistańczyków to homo-pedofile i że skończy się to na próbach wprowadzania prawa szariatu, na wyłapywaniu kobiet noszących zbyt krótkie spódniczki (akurat w tej kwestii nie będą nas pouczać wyznawcy pedofila) i na przeniesieniu do Polski kompletnie obcych nam zwyczajów religijnych i kulturowych, stojących w sprzeczności z naszą etyką np. jeszcze większa skala uboju rytualnego.

  Jeśli żadna z tych rzeczy nie przekonuje tzw. ,,leminga”, to trudno. Kozacy mawiają: kto żyje jako głupiec, ten umiera jako niewolnik.

  Pozdrawiam, z Bogiem!

 128. Siggi said

  Boże! Błogosław Rosji i Jej Prezydentowi !

  http://reporters.pl/1657/erdogan-przechodzi-na-strone-rosji-oskarza-usa-o-zamach-stanu-i-atakuje-amerykanskich-generalow/

 129. NICK said

  Miło i dla wiedzy Pana czytać. Robercie.
  Bywaj.

 130. snag said

  P. Romanie ,..

  A ci sie asymiluja czy nie zyja z potu podatnika nierzadko z dwucyfrowa rodzina? Czy ich zwyczaje, kultura, religia nie sa sprzeczne z nasza etyką? To dla nich a nie muzulmanow polsko-jezyczny sad konstytucyjny wbrew woli narodu uprawomocnil rytualny uboj. Zydzi w przeciwienstwie do muzulmanow wiedza jak doic system i doja … Dlaczego nic na ich temat? ,…

  We Francji wladze nawet nie wiedza ile ich maja, w rzadowej statystyce podaja w rozpietosci 450-550 tys. (biora udzialu w spisie ludnosci). Muzulmanie w wiekszosci pracuja, ich domena to taxi, stacje benzynowe, 24 godzinne sklepy (7/11) kierowcy i obsluga wiekszosci wypozyczalni aut, nizszych ranga serwisu szpitali, domow starcow czy opieka niedoleznych w domu a zyd orthodox siedzi w domu na welfare i produkuje pasozytow czy reform jew w non-profit organizacji na garnuszku podatnika czy panstwowym stanowisku, tez na garnuszku.

  W demokratycznym kraju czarno-opakowanej pasozytniczej mafii nikt nie dorowna – W zio-grajdolku tez maja ich dosc ,…

 131. Ehze said

  Ludzie krzycza „nigdy wiecej wojny” („No more war”) w czasie Konwencji Demokratow , w czasie ktorej Leon Panetta (byl przez jakis czas szefem CIA za Obamy administracji) skarzy sie , ze Trump szuka wspolpracy z Rosja .

  .https://www.youtube.com/watch?v=gCJuXx6Goq8&feature=youtu.be&t=36

 132. Bronisław said

  Re: 127. Panie Robercie! Jeżeli ktoś udaje lub nie dostrzega, że wśród tych nachodźców, jest armia tych, którzy zamierzają „wyrżnąć” Europejczyków (jako „niewiernych psów), aby przejąć ich dobra i zniszczyć resztki Cywilizacji Łacińskiej, to jest „chyba” albo Naszym śmiertelnym wrogiem, a co najmniej typowym „lemingiem”?!!!

 133. Ehze said

  Przepraszam, tutaj prawidlowy „link” (poprzedni byl od polowy filmu):

  .https://www.youtube.com/watch?v=gCJuXx6Goq8&feature=youtu.be

 134. krzysiek4 said

  Syryjska chrześcijanka oczekuje modlitwy… Ale TVN raczej nie pomoże. (Światowe Dni Młodzieży)

  .https://youtu.be/0tQk5amU-nA

 135. snag said

  130 mial byc do p. Roberta ,…

  Sorry ,…

 136. Świat Wiedzy HISTORIA, 4/2016, z HITLEREM z maską Stalina i transparentem; NAJWIĘKSZE TAJEMNICE II WOJNY ŚWIATOWEJ.

  Hitler w MASCE STALINA to Plan Barbarossa, złamany przez Goldę Meir w JEDWABNEM. Skutkiem śledztwa Abwehry w Jedwabnem było znalezienie w synagodze białostockiej uwierzytelnionej politycznie Karty Atlantyckiej (Miłosz A. Gerlich, Czy ta mapa to dowód na istnienie tajnego światowego rządu? s. 6-7).
  Jak pisałem 20 razy – o czym gamoń Gerlich powinien wiedzieć – to Maurice Gomberg był żydowskim grawerem, którego Stalin wysłał do Waszyngtonu, żeby opracował graficznie konsensus sowiecko-anglosaski, na podstawie którego ZSRS miał zaatakować w Lipcu 1941 III Rzeszę. Wobec UJAWNIENIA tej mapy przez Niemców i napaści Wehrmachtu na Armię Czerwoną Karta Atlantycka stała się NIEAKTUALNA a Gomberg trefny, wobec czego opublikował on tą mapę własnym sumptem i sprzedawał Po Dolcu jako Twórczość Ludową.
  Odpowiedzią Wehrmachtu na Kartę Atlantycką był ANTIKOMUNISTISCHBEFEHL, który stał się Podstawą Prawną Holokaustu, oraz ZMUSZENIE przez Hitlera Cesarstwa Dalekiego Wschodu do zaatakowania USA. Wehrmacht dokonał też pogromu synagogi białostockiej otaczając ją podczas nabożeństwa i paląc a uciekających zabijając KOLBAMI.
  Pytanie: Jak zaawansowane były prace III Rzeszy nad bombą atomową? (s. 19) jest bezprzedmiotowe. Preambuły Śledztwa US Amy i Armii Czerwonej nad hitlerowską bombą atomową są identyczne: NIEMIECKA BOMBA ATOMOWA ZOSTAŁA SFINANSOWANA ZA OLBRZYMIE SKARBY WYWIEZIONE Z POLSKI I INNYCH KRAJÓW OKUPOWANYCH. Chodziło tu jednak tylko o TAKTYCZNĄ bombę atomową, gdyż 3 STRATEGICZNE bomby atomowe: na Warszawę, Berlin i Londyn zostały zamówione przez Stalina w Czechosłowacji, co było POWODEM Dyktatu Monachijskiego. W trakcie tego Anglicy zarekwirowali bombę Na Londyn, co wpłynęło na polską doktrynę wojenną.
  Beck oświadczył bowiem na posiedzeniu Tryumwiratu (z Rydzem i Mościckim), że jeśli Niemcy wywiozą Skarb Włastów z Modlina to Anglicy będą MUSIELI rzucić na Berlin czechosłowacką bombę atomową, co było powodem przedziwnego rozkazu Rydza o WYWIEZIENIU WSZYSTKICH ZASOBÓW ŻYWNOŚCI Z MODLINA DO WARSZAWY.
  DWOMA najważniejszymi aktami II wojny światowej były akt zakupu Folwarku Żydowskiego przez generałów pruskich u rabinów nowojorskich, czego skutkiem była podróż Hessa do Szkocji w celu utworzenia Lordowskiego Rządu Hamiltona, który miał dać Kanadę dla USA a Australię Japonii, oraz zamówienie przez Stalina w Czechosłowacji 3 Strategicznych bomb atomowych, co zniweczyło Europę Wersalską. Skutkiem tego była eliminacją Polski Planem Barbarossa, który został PRZEBITY Kartą Atlantycką, redukującą Imperium Brytyjskie do Fortecznej Drogi Gibraltar-Aden oraz Madagaskaru, Australii i Nowej Zelandii – co znaczyło wypędzenie Rotszyldów na Ocean Indyjski.
  Ponieważ ofensywę Stalina w Turyngii zatrzymała US Air Force i nie udało mu się dotrzeć do Oceanu Indyjskiego to postanowił opanować USA przy pomocy Holokaustów. Jednak próba utworzenia państwa żydowskiego na Ukrainie wywołała reakcję Leningradu oraz mieszkających na Ukrainie Rosjan i Polaków, skutkiem czego było wzięcie w Kijowie przez marszałka mego ojca Górę-Dolinę Generalissimusa, który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Holokaustów USA, co powołało w Moskwie Tryumwirat: Beria-Chruszczow-Żdanow.
  Otrucie Żdanowa awansowało wprawdzie Stalina na miejsce Żdanowa, ale tryumwirat przekształcono w pentowirat przez dokooptowanie Maleńkowa i Bułganina. Ten stan rzeczy trwał do wymożenia przez Stalina na pentowiracie olbrzymich środków na lotnictwo Strategiczne, co miało sens jako wojna Nuklearna z USA dla powetowania politycznego błędu z Chinami, wobec czego Truman rozkazał Irlandzkiej Armii Republikańskiej Zamordowanie Stalina.
  W tytułowym ŚW HISTORIA odpowiada na to Konrad Szelest: JAK NAPRAWĘ ZGINĄŁ JÓZEF STALIN? (s. 75). To jest Największe zbliżenie się do prawdy, ale blokowane Szalbierstwem Żydowskim, że Światło Uciekł w Berlinie jesienią 1953, gzy uciekł pół roku wcześniej z generałem lotnictwa Freyem-Bieleckim na Bornholm, skąd pojechali do Izraela. Tam Światło po daniu Mossadowi najważniejszych polskich dokumentów rządowych ( w 2 neseserach) został wydany Amerykanom a Frey-Bielecki został Marszałkiem Lotnictwa Izraelskiego na wojnę z Arabami.
  Idiotyczna wersja o Ucieczce Światły z Berlina, co było NIEMOŻLIWE, pochodzi stąd, że był on w kontakcie telefonicznym z Fejginem, który namawiał go do Powrotu. W końcu umówili się ze w Berlinie Francuskim, gdzie Światło oddał się Amerykanom, co zostało nagłośnione jako Ucieczka Światły – Najważniejsze Wydarzenie Polski Ludowej.
  To NWPL pochodzi stąd, że Światło swą Ucieczką ZAMORDOWAŁ STALINA. Frey i Światło uciekli Najnowszym Migiem, którego Amerykanie mieli kupić w Rumunii. Ucieczka Freya i Światły była SZOKIEM w Warszawie i Moskwie, toteż podjęto tam zaraz Śledztwa, czego przejawem było nocne posiedzenie Pentowiratu w daczy Stalina w Kuncewie. Było PIĘCIU; Beria, Chruszczow i Maleńkow, ale Bułganina NIE BYŁO, gdyż prowadził śledztwo w Krasnym Lotie, gdzie Frey był asem frontowym.
  Otóż PIĄTYM konferentem był zięć Bieruta a mój stryj, obsługujący telefon z Bierutem. Stryj o 4 nad ranem OSKALPOWAŁ Stalina, gdyż oskalpowany człowiek zachowuje się Godnie więc INCYDENTU NIE BYŁO.

 137. Marek said

  Komentarz znaleziony w sieci.
  Duże litery w oryginale:

  Polscy biskupi w porozumieniu z nowymi władzami Polski, wyrazili zgodę na otwarcie korytarza humanitarnego dla uchodźców, z krajów ogarniętych wojną.
  Idea korytarzy humanitarnych zaakceptowana została przez papieża Franciszka i funkcjonuje już we Włoszech i w Polsce. Pomocą uchodźcom zajmuje się tam Wspólnota Świętego Idziego, a wspiera Caritas. Zdaniem Ojca Świętego korytarze są konkretnym znakiem zaangażowania na rzecz pokoju i życia.

  TERAZ WAM WYTŁUMACZĘ O CO CHODZI Z TYMI KORYTARZAMI HUMANITARNYMI
  CARITAS BĘDZIE DO POLSKI SPROWADZAŁ SAMOLOTAMI W/W MUZUŁMAN , PO KRÓTKIEJ PRZERWIE NA LOTNISKU BĘDĄ PRZESADZNI DO INNEGO SAMOLOTU I WYSYŁANI DO INNYCH KRAJÓW. PO CO SAMOLOTEM ??? A WŁAŚNIE !! WŁAŚNIE PO TO ŻEBY W PAPIERACH MIELI NAPISANE ŻE NA TERYTORIUM POLSKI ZNALEŹLI SIĘ PO PRZEKROCZENIU GRANICY SYRYJSKIEJ ALBO INNEJ OBJĘTEJ WOJNĄ!!
  JAK W PLANIE WIDZICIE ONI MAJA TU BYĆ CHWILKĘ ABY DOSTAĆ SIĘ DO NIEMIEC, SZWECJI, FRANCJI ITD. !!
  A NIEMCY I INNI ICH PRZYJMĄ , TA IDYLLA NIE BĘDZIE TRWAŁA W NIESKOŃCZONOŚĆ BO JAK JUŻ PRZEWIOZĄ PRZEZ POLSKĘ MILION TAKICH UCHODŹCÓW TO NAGLE ZMIENIĄ POLITYKĘ I ZACZNĄ ICH ODSYŁAĆ. JAK JUŻ ZROBIĄ SELEKCJE CZYLI WEZMĄ MĄDRYCH I WYKSZTAŁCONYCH A DURNYCH, BANDYTÓW I PRYMITYWÓW ODEŚLĄ ZGODNIE Z PRAWEM DO KRAJU Z KTÓREGO ONI DOSTALI SIĘ DO NIEMIEC !!
  JAKI TO KRAJ DLA NIEMCÓW BĘDZIE ….. ANO POLSKA !!!
  NO I DOBRA POWIECIE TO MY ICH DO SYRII Z POWROTEM !!!
  NIC Z TEGO SYRIA JEST KRAJEM OBJĘTYM WOJNĄ I ŻADNE PRAWO NA ŚWIECIE NIE POZWOLI ICH TAM WYSŁAĆ …. NIE WOLNO WYSYŁAĆ UCHODŹCÓW Z BEZPIECZNEGO KRAJU DO KRAJU OGARNIĘTEGO WOJNĄ !!
  DLA TEGO JEST POTRZEBNY SAMOLOT ABY W PAPIERACH STAŁO NAPISANE WSIADŁ W SYRII WYSIADŁ W POLSCE !!!
  NA TYM TO POLEGA !!!
  TO TYLE CO DO SPOSOBU ZALEGALIZOWANIA TYCH OSÓB TUŻ PO ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY W POLSCE TEN PROCES JESZCZE SIĘ NASILI.
  JAK WIDZICIE WYŻEJ NIE DA SIĘ ICH JUŻ USUNĄĆ Z POLSKI W SPOSÓB LEGALNY I ZGODNY Z PRAWEM ..
  POZOSTAJE WYJAŚNIĆ CO MA ZAMIAR POWIEDZIEĆ POLAKOM PAPIEŻ FRANCISZEK W MOWIE SPECJALNIE PRZYGOTOWANEJ NA SPOTKANIE Z POLAKAMI W POLSCE
  DUŻO MÓWI SAM TYTUŁ I ZARYS TEJ WYPOWIEDZI , PRZEMÓWIENIA ??
  KTÓREJ POLACY MAJĄ WYSŁUCHAĆ A TYTUŁ ROBOCZY BRZMI MNIEJ WIĘCEJ TAK:

  ” POLACY NIE LĘKAJCIE SIĘ IMIGRANTÓW ”
  JA MYŚLĘ ŻE TA JEGO ZAPEWNE DOŚĆ OBSZERNA MOWA BĘDZIE MIAŁA NA CELU WYSTUDZENIA OBAW POLAKÓW PRZED ISLAMEM I ZARAZEM MA ZA ZADANIA USPOKOIĆ WIĘKSZOŚĆ POLAKÓW …. W CHWILI GDY CAŁA SPRAWA WYJDZIE NA JAW ŻE ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W POLSCE ZOSTAŁY ZORGANIZOWANE TYLKO I WYŁĄCZNIE JAKO AKCJA PRZESZMUGLOWANIA I ZAINSTALOWANIA W POLSCE IMIGRANTÓW Z KRĘGU KULTURY ARABSKIEJ .
  OBAWIAM SIĘ ŻE ZOSTALIŚMY WYDYMANI W SPOSÓB NADZWYCZAJ PERFEKCYJNY !

 138. NICK said

  Krzyk!!!
  Ale.

 139. Siggi said

  Prawdziwa morda Anglosasów…
  http://www.tygodnikprzeglad.pl/iracki-pregierz-tonyego-blaira/

 140. Marek said

  Panie Marucha, wrzuciłem ze 2 godziny temu dość ciekawy komentarz zapisany dużymi literami, gdzieś znaleziony w sieci. Nie wiem, czy wszedł, czy został usunięty, czy mogę go powtórzyć? Dotyczył korytarzy humanitarnych wspieranych przez polski Caritas dla uchodźców transportowanych samolotami przez Polskę dalej na Zachód, gł Niemiec, Francji i UK. I co z tego dla nas może wynikać. Powtórzyć?

  Wszedł, wszedł. Nieraz wychodzę z domu 🙂
  Admin

 141. robertgrunholz said

  Panie Bronisławie, elity wiedzą co robią i wiedzą też w jakim celu to czynią. Przeciętny wyborca tego nie wie i nie rozumie.

  Takie lemingi to 95% osób wspierających przyjmowanie przez Polskę uchodźców. Nie trzeba wciągać ich do żadnych spisów, wystarczy ich ogłupić i poddać medialnej obróbce.

  Co nie znaczy jeszcze, że nie należy ich próbować uświadomić.

  Panie Snag, jaki jest pejsaty koń, widzimy wszyscy 🙂 Ale ludzie tego widzieć nie chcą. Niechęć do muzułmanów łatwiej wszczepić.

 142. Siggi said

  Brudy pierze się we własnym domu.

  http://www.tygodnikprzeglad.pl/list-otwarty-swiatobliwosci-papieza-franciszka/#comment-16893

 143. Janek said

  Smart metering, nastepne źródło fal elektromagnetycznych w twoim domu (tym razem obligatoryjne).

  http://galacticconnection.com/insidiously-evil-and-deadly-millions-of-americans-are-being-sickened-nationwide-in-their-own-homes-this-is-no-april-fools-joke/

 144. robertgrunholz said

  Spisków* rzecz jasna.

  Moje artykuły kierowane są do lemingów także. Do elit czyniących świadomie krzywdę naszej cywilizacji nie pisuję.

 145. robertgrunholz said

  Tak sobie myślę zresztą, że chociaż paromiesięczny pobyt w dowolnym dużym mieście Zachodniej Europy potrafi wyleczyć z politycznej poprawności większość Polaków.

  Za naszych śmiertelnych wrogów najlepiej zatem jest uważać tych, którzy to widzą, a nie wyciągają żadnych wniosków. Nieświadomi są po prostu nieświadomi. Winy w nich tyle jeno, ile winą jest ludzka głupota.

  Myślę, Panie Bronisławie, że się chyba w tej kwestii zgadzamy.

  Pana Nicka serdecznie pozdrawiam.

 146. snag said

  A my jak zwykle pierwsi tam gdzie nie trzeba ,…

  Nowy okret wojenny zadedykuja znanemu aktywiscie pedalowl ktorego zastrzelil wspolpracownik w magistracie w San Francisco jak rowniez PC mera miasta ktory zwolnil zabojce zeby przyjac pedala ,…

  Navy to Name Ship After Gay Rights Activist Harvey Milk
  —————————————————————————————–
  https://news.usni.org/2016/07/28/navy-name-ship-gay-rights-activist-harvey-milk

 147. NICK said

  Eee. Tam. Panie Robercie.
  Jam jest wylot/przelot.
  Pan się sprawuj, proszę.

 148. sniddy said

  Czekam i czekam i u Gajowego nic? Czyżby Admin przegapił tak wiekopomne wydarzenie w dziejach KK jak prałatura personalna dla FSSPX? Uznano także kapłanów wyświęconych przez nich w br.

  http://sunesispress.com/2016/07/29/sspx-will-get-personal-prelature/

 149. revers said

  Jak Putin rozgrywa NGO w Rosji …
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/masowe-zatrzymania-w-rosji-putin-probuje-uniknac-ukrainskiego-scenariusza

 150. Greg said

  Bardzo aktualne i na czasie.
  DROGA DONIKĄD
  Stanisław Mackiewicz (fragment)

  —- Przede wszystkim, jeżeli chodzi o młodzież to raczej powinna być od tego, żeby się biła, niż od tego, żeby gniła. Ale poruszyłeś zagadnienie najważniejsze. Kwestię opłacalności wysiłku, w danym wypadku – ofiar, czyli wyboru pomiędzy walką i nie walką. Zachodzić ona może tylko wtedy, jeżeli przez nie walkę zachowasz siły, które byś musiał lub mógł zmarnować. Otóż ten wybór nie istnieje w tej chwili. Dylemat, aktualny w stosunku do każdego innego najeźdźcy na globie, w stosunku do najeźdźcy bolszewickiego nie istnieje, dlatego że porządek rzeczy jest tu niejako odwrócony. Bolszewizm predystynowany jest do tego, aby zniszczyć bez reszty siły niebolszewickie. I to w każdym wypadku. Nie broniąc się nie walcząc, ułatwiasz mu tylko zadanie zniszczenia samego siebie. Można by było przyjąć formułę taką: jeżeli walcząc masz znikome szanse na życie, to nie walcząc nie masz żadnych. Bolszewizm bowiem likwiduje nie za czyn wrogi, a za odmienną myśl. Ja mówię tu tylko w granicach zimnej kalkulacji, odrzucając takie argumenty, jak że lepiej zginąć z honorem niż bez niego. To rzecz gustu, a nie kalkulacji. Ale jedyna szansa niezginięcia, przyznaję tobie, drobna, jest w walce. Nawet jeżeli chodzi tylko o przedłużenie życia, to jest ono po stronie walki. Po stronie poddania się, po stronie kompromisu nie ma, powtarzam, żadnej szansy, bo bolszewizm nie zna kompromisu. Gdyby go znał, nie byłby bolszewizmem, to jasne. A więc zlikwidowani zostaną wszyscy nie bolszewicy. Pozostaną tylko ci, którzy się na bolszewików dadzą przerobić, czyli przekuć z własnego narodu na naród sowiecki (Europejski!!!). Owszem, nie walcząc oszczędzisz pokaźną liczbę ludzi tej kategorii, ale oszczędzisz dla kogo? Dla tychże bolszewików, oczywiście. Według ich formuły, że masa winna być ,,socjalistyczna z treści, a narodowa jedynie z formy”… Jeżeli wyjdziemy z założenia, że bolszewizm jest złem, a ja z tego wychodzę właśnie, to idąc na kompromis przyczyniasz się pośrednio do wzmocnienia tego zła. Powiadasz walka ma wątpliwe widoki zwycięstwa; niech będzie nawet: żadnych. Zgadzasz się? Ja się nie zgadzam, ale zakładam w tej chwili, że się zgadzam. Ja idę nawet dalej i zakładam, że teoretycznie w walce z bolszewizmem ginie cały naród bez reszty. Otóż, skoro uważam że bolszewizm jest złem w samym sobie, złem obiektywnym, wolę żeby mego narodu nie było wcale, niż żeby był narodem bolszewickim i stał się instrumentem rozpowszechniania zła na świecie.

 151. snag said

  A dzis rano w Rumunii – Ktos zna miejsce gdzie ich lubia ? ,…

  Romanian monument to Israeli dead defaced – Musi ‚niewidzialna reka’ 😉 ,…

 152. NICK said

  ‚Wijena’.

 153. Mietkowski said

  @ 140, 144 …

  Allbright – Alles klar:
  .http://www.ultramontes.pl/sanborn_bergoglio_o_nieistnieniu.pdf
  .http://www.ultramontes.pl/sanborn_kolejne_herezje_bergoglio.pdf
  .http://www.ultramontes.pl/sanborn_bergoglio_wspiera_przestepcow.pdf
  .http://www.ultramontes.pl/sanborn_bergoglio_podwaza.pdf
  .http://www.ultramontes.pl/sanborn_bergoglio_reklamuje.pdf

 154. Greg said

  @Janek
  .https://www.youtube.com/watch?v=2YqH6Y83_5k
  .https://www.youtube.com/watch?v=xjyxmrXQ10o

 155. snag said

  ;))) ,…

  [Dość ohydny obrazek usunięto – admin]

 156. JO said

  ad.150. …ten tekst nawoluje do walki ale nie do samobojstwa, przepelniony jest wiara w zwyciestwo Prawdy. Pozornie autor godzi sie na najwyzsza ofiare nawet calego narodu, ale to pozor…majcy podkreslic prawdziwe przeslanie – do konca tylko walke z uzyciem Darow Ducha Swietego.

 157. snag said

  Cudowne dzielo – Organizm czlowieka to 100 bilionow (polskich) czyli 100,000 miliardow komorek z ktorych kazda ma swoje zadanie i wspolpracuje z reszta ,…

 158. Maniek said

  A może by tak partię założyć,pracować ciężko,latami,wybory wygrać,Złych ludzi pogonić -zamiast pierdolić w kółko to samo?
  Ale to chyba zbyt oczywiste rozwiązanie,no i kłopot ,gdyby się udało :))

  Ma Pan jakieś 20 milionów na rozruch partii? No to zapraszamy.
  Bo jest ich pewnie już ze sto. Jedna mocniejsza od drugiej.
  Admin

 159. SAP said

  Z okazji ŚDM
  Kaoma – Lambada
  .https://www.youtube.com/watch?v=vheVSpmxjG0

 160. La Reine Toronto said

  ad 155 :teraz wyszlo szydlo z worka: Snag to anty Trump troll …i wielbiciel Hilarzycy Klintonowey !
  Snag gdzie ty czlowieku masz jakas oglade i poczucie taktu!
  Wynocha ! takie pornosy sa dobre w twoim srodowisku a nie w nobliwej Gajowce! Wypraszam sobie i Panie Gajowy usunac to scierwo z 155!
  Straszne!

 161. Siggi said

  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/867451,rezyser-filmu-karski-i-wladcy-ludzkosci-zydzi-z-usa-nie-reagowali-na-holocaust-bali-sie-o-fortuny.html

 162. matirani said

  https://larouchepac.com/20160728/larouches-four-laws-mans-unique-nature

  Click to access Ref.%201-93.pdf


  In a magnificent work written in 1966, which looked back from the year 2000 on man’s progress in space since 1966, Krafft Ehricke said that now (in 2000) an average of two flights per month are taking off from earth for other parts of the solar system,— plus incomparably more satellite and moon-launches. Most of the spaceships travelling through solar space are powered by controlled fusion using the deuterium-helium 3 reaction. Ehricke does not simply name this reaction; he goes into great detail about both the reaction itself, and how it can be controlled and used for a rocket engine. But he notes that the deuterium-helium 3 reaction will not hold first place for long,— because already man is moving toward mastery of matter-antimatter reactions.

  In a memorable passage, Ehricke recalls how mankind had freed itself from the death-cult of the 20th Century, to embrace its new-found freedom…..

  W 1966r Krafft Ehricke juz pokazywal, jak otrzymac energie z syntezy wodoru w nieograniczonej ilosci oraz jaka droga isc aby opanowac pelne i ostateczne zródlo elergii oparte na reakcji materii z antymateria.

  „Dzieki” glównie zydowskim psychopatom, Ludzkosci jest tlamszona i niewolona poprzez kontrole pieniadza, energii i wyzywienia.

 163. matirani said

  Bardzo ciekawe i pouczajace strony:
  https://larouchepac.com/
  Instytut Schillera
  ruch obrony praw czlowieka

  Instytut Schillera powstal w maju 1984 r. z inicjatywy Helgi Zepp-LaRouche, zony amerykanskiego ekonomisty i meza stanu, Lyndona LaRouche. Jest dzis organizacja miedzynarodowa z osrodkami w wielu krajach Europy, Ameryki Lacinskiej, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i kilku krajach azjatyckich.

  Glównym celem Instytutu Schillera jest odrodzenie najlepszych tradycji swiatowej kultury i nauki z mysla o stworzeniu nowego sprawiedliwego ladu gospodarczego, który umozliwilby rozwój wszystkich narodów naszej planety. Instytut czesto nawiazuje do przelomowych idei wloskiego renesansu, szczególnie Soboru we Florencji (1439), który podkreslil znaczenie chrzescijanskiej koncepcji czlowieka stworzonego na podobienstwo Boga, czyli obdarzonego twórczym umyslem i zdolnoscia nasladowania Boga w dalszym rozwoju wszechswiata.

  Koncepcja ta stala sie dla LaRouche’a, razem z fizyka Georga Cantora i Bernharda Riemanna, podstawa dla rozszerzenia mysli ekonomicznej Gottfrieda W. Leibniza o pojeciu nie-entropii oraz idee wzrostu wzglednej potencjalnej gestosci zaludnienia jako jedynej prawidlowej miary sukcesu polityki gospodarczej. Z takiego podejscia do gospodarki oraz istoty natury ludzkiej wynika kampania Instytutu Schillera przeciwko wszelkiej propagandzie gloszacej koniecznosc ograniczania przyrostu liczby ludnosci na Ziemi lub sprzeciwiajacej sie rozwojowi nauki i technologii, a takze przeciwko mentalnosci „prawa dzungli” w gospodarce i innych dziedzinach zycia.
  http://cecaust.com.au/polski/program.htm

 164. matirani said

  107 zlapal nie zlapal… Osobo idze ze tez nie … napisalem potwierdzajac wiec zlapalame ale osoba nie zlapala za zlapalem… bywa. Jak krótko i tresciwie to moga byc bledy zle interpretacji a jak dlugo to nudnie i niekt nie czyta… i tez nie rozumie. Pozdrówka

  Ten artysta z Auschwitz to moze Bob Borowicz?

 165. matirani said

  Revers, wiemy wszyscy, ze sa ludzie dobrze wychowani i sa ludzie zle wychowani. Jedni szanuja innych inni nie. Jedni dla dobra innych poswiecaja odrobinke swojej arogancji i egoizm odstawiaja na bok a inni nie.
  Kazdy wybiera sobie droge która idzie.

 166. Siggi said

  http://www.tygodnikprzeglad.pl/leninowska-rusofobia-dzisiejsze-skutki/

 167. Nemo said

  Polecam jak zwykle:
  „Trzy rozbiory nie zdołały zniszczyć w Polakach idei niepodległości. Duch polskości był zawsze obecny . I różnie można oceniać zrywy niepodległościowe towarzyszące tym rozbiorom ale Polska trwała w Polakach i przetrwała w nich.
  Odzyskując niepodległość wywalczoną spokojem umysłu Dmowskiego wylała się z Polaków rzeka elity nacjonalistycznej skupionej w Obozie Wielkiej Polski. Ta elita w 1939 zasiliła szeregi obrońców suwerenności Polski, później szeregi NSZ i AK, kończąc na podziemiu niepodległościowym po roku 1945.
  I gdy rozbiory nie zdołały zachwiać polskiego obowiązku przywiązania do Ojczyzny i obrony jej suwerenności, II wojna światowa skruszyły jej szeregi, niszcząc 90% najlepszego materiału nacjonalistycznego. Po roku 1945 resztki elitarnych formacji wojskowych wywodzących swe korzenie z OWP, ONR i SN zderzyły się z nową rzeczywistością, nowym podziałem świata powojennego.

  1% Żydów, przy wsparciu radzieckich ‘’doradców’’ i całej masie bez pisemnych prostaków, którzy nigdy niczym nie wyróżniali się i nigdy nie wychodzili przed szereg rozpoczęli masową likwidację wszystkiego co zapisane zostało w trzech hasłach , Bóg – Honor – Ojczyzna. Dla tych pokoleń którzy umiłowali Ojczyznę ponad swoje życie Bóg – Honor – Ojczyzna stanowiło esencję życia codziennego, życia rodzinnego, życia dla innych, dla Narodu była to walka na śmierć i życie.”

  Komentarz Autora:
  „Zauważmy że kwestia międzymorza ma charakter nacjonalistyczny, więc wyklucza pojęcie Międzymorza Piłsudskiego z względu na to że Piłsudski nie miał nic wspólnego z nacjonalizmem, doklepywanie tu do tego np. PiS-u też jest niepoważne. To jest po prostu stworzenie szerokiej unii gospodarczej podpisanej przez nacjonalistyczne ( narodowe )państwa o wspólnym rodowodzie słowiańskim. I jest tu miejsce dla Rosji, nie jako dominatora ale państwa które chce z Polską współpracować na równych prawach. Co do Ukrainy . Gdyby tak wrócił z Rosji prawowity prezydent Ukrainy, to co wtedy ? Można z taką Ukrainą współpracować czy nie ?
  Resztę kwestii zawarłem w broszurze w linku.”
  Janusz Mucha

 168. Boydar said

  Obrazek był ohydny, ale przesłanie zestawu prawdziwe. Można mieć jedynie wątpliwość, czy powtórzenie po raz n-ty, że 2 plus dwa jest cztery, cokolwiek zmienia. Zresztą, „i kto to mówi”.

 169. Joannus said

  . http://niepoprawni.pl/blog/2218/ukrainskie-gwalty-na-polkach-temat-zakazany/

 170. Boydar said

  „… Zdaniem części ekspertów ekipa Edwarda Gierka nadmiernie zadłużyła Polskę /…/ pojawiają się opinie, że część kredytów została przejedzona…”

  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/gospodarcze-dokonania-edwarda-gierka/blnk3r

  Jaka część ? Kto spożył ? Czym to spożycie zaskutkowało ? Może ktoś przeżył dzięki temu, albo miał siłę do pracy ?

  Przejedzenie jest grzechem. W tym kontekście można zadać pytanie, jakie „opinie ekspertów” opublikowane zostaną za lat parę odnośnie długów epok pogierkowskich. Bo nawet dziś na pierwszy rzut oka widać, że z obecnego zadłużenia, jedynie część kredytów nie została rozkradziona. Przy relatywnie niewielkim spożyciu ośmiorniczek, trudno bowiem roztrząsać nawet przejedzenie.

 171. guła said

  #150 Greg
  Józef a nie Stanisław

 172. Simon Sebak Montefiora, JEROZOLIMA – Biografia, Wszystkie ilustracje pochodzą z wydania WEIDENFELD & NICOLSON – The Orion Publishing Group Ltd 2011; Wydawnictwo MAGNUM sp. z o.o. 2011; Transparent HISTORIA JEROZOLIMY JEST HISTORIĄ ŚWIATA, Patronat medialny: TRÓJKA Polskie Radio, merlin.pl, Focus HISTORIA, WP.PL, Cena wydawnicza 78,00 zł, Przecena 50 zł.

  To jest fekalium jezuickie w ZŁOTEJ OPRAWIE z Satelitarnej Detekcji Złota? Książka została Zamówiona i wydana PRZECIW Mej chronologii architektonicznej JEROZOLIMY Biblijnej. choć ćwierć wieku temu wytłumaczyłem Niemcom, że Wzgórze Świątynne to PAŁAC Salomona, który w Świątyni Salomona KRYĆ Żydówek nie powinien, ale jeśli Świątynią Salomona była RZEŹNIĄ ze ZŁOTĄ statuą kopulujących się Brodaczy w tybernakulum to Krycie na Ołtarzu Żydówek wydaje się Przyzwoitsze ???
  (…)
  Rzymianie oskarżali TYLKO ŻYDÓW o kanibalizm – że Tuczą Gojów Przed Zjedzeniem. Ja słyszałem jednak relację Wodza, że MIĘSO MĘŻCZYZN NIE NADAJE SIĘ DO JEDZENIA, co potwierdził weterynarz, że Utylizowali mięso Byków i Knurów, ale to na niewiele się zdało.
  Zdaniem Wodza do jedzenia nadaje się tylko mięso Dzieci i Kobiet – więc owa rzymska relacja o Tuczeniu Gojów PRZED UBOJEM odnosi się do Pałacu 300 Nałożnic na Wzgórzu Świątynnym.
  Henryk VIII niepotrzebnie więc Litował się nad Męczeństwem Seksualnym Salomona. Hrabia Kurowski mawiał zaś: JA DZIĘKUJĘ, MIEĆ PRZYJEMNOŚĆ W MĘSKIEJ ODBYTNICY A TU KILKADZIESIĄT BAB CZEKA NA ZAPŁODNIENIE – wobec czego wymyślono zapładnianie bab spermą z dupy cherubina.

 173. Marucha said

  Re 170:
  To, zdaje się, z tej kategorii fachowców, co to sprawdza napięcie w mufie przez zwarcie przewodów kluczem francuskim.
  Co stworzono z długów Gierka, do dziś wyprzedają kurwy i złodzieje rządzące Polską.
  A długi były jak najbardziej do spłacenia jeszcze przez samego Gierka. Zostały i tak spłacone, choć trochę później.

  Ciekawszy jest problem, na co poszedł BILION dolarów długów III RP.

 174. Yah said

  Ad 173

  Na pompowanie g…na głow Polaków i na zamiane Polski w euroszambo. Ja to już nie mam siły na to wszystko …

 175. La Reine Toronto said

  ad 174 wg mnie Polaka patriote Gierka nalezy zniszczyc zeby Polacy nie mieli wlasnych ‚idolow’ a czcic zdrajcow takich jak pseudo heros na wieki wiekow nasz Dziadek ‚Pilsudski’ vel Selman, ktorzy zrujnowali i rozbroili Polske …..
  No niech to kule bija…

 176. Glos Prawdy said

  Stworzenie USA sieci wojskowych biologicznych laboratoriów wzdłuż granic Rosji.

  Codziennie na ekranach telewizorów i elektronowych Mediów omawiają się tematy zwiększania ugrupowania NATO we Wschodniej Europie i antyrosyjskich sankcji. Przy czym znacznie mniej uwagi udziela się drugiemu problemowi: wojskowy resort USA kończy proces opasywania Rosji biologicznymi laboratoriami podwójnego przepisania..
  Obecnie na terenie Ukrainy i Gruzji działają podstawowe Centralne laboratorium referencyjne USA (ukierunkowane na badania w dziedzinie wojskowej, mikrobiologia), uzupełnione siecią mniejszych zoned stacji. W 2016 roku planowane jest otwarcie Centralnego laboratorium referencyjnego w Kazachstanie. W poszczególne programy współpracy ze stroną amerykańską w wojskowo-biologicznym zakresie zaangażowane Armenia, Azerbejdżan, Mołdawia i Uzbiekistan.

  Tak na Ukrainie, w ramach umowy pomiędzy Ministerstwem ochrony zdrowia Ukrainy i Ministerstwem obrony USA od 29.08.2005, nr 840_138 otwarte laboratorium do nauki szczególnie niebezpiecznych zakażeń, w tym w jednym laboratorium otwate w Kijowie, Odessie, Chersoniu, Tarnopolu, Użgorodzie, Winnicy, Charkowie i Ługańsku, na dwie laboratorium – w Dniepropietrowsku, trzy laboratoria działają we Lwowie. W ten sposób 8 z 13 laboratoriów otwarte w ukraińskich miastach (Kijów, Lwów, Odessa, Dniepropietrowsk i Charków) o łącznej populacji około 10 mln osób. Intrygujacym wykonawcą budowy wszystkich laboratoriów wystąpiła amerykańska firma „Black & Veatch Special Projects Corp.”.
  W Gruzji w miejscowości Аleksiejewka na przedmieściach Tbilisi funkcjonuje laboratorium „Centrum badania zdrowia publicznego im. Richard Lugar” (po wielokrotnych protestach Rosji przekazane do Krajowego centrum kontroli chorób Gruzji). Również w republice zmodernizowane regionalne sanitarno epidemiologiczne stacji. Ponadto, w Gruzji działa szereg obiektów biologicznych, kontrolowanych przez Pentagon: Tbilisi Narodowe centrum kontroli chorób zakaźnych; Centrum wsparcia dla zmniejszenia zagrożeń w Kutaisi; magazyn wysokoniebezpiecznych biosubstancji w bazie wojskowej w okolicy Tbilisi; Roślinne laboratorium w Коbuleci; Instytut mikrobiologii, wirusologii i bakteriofagów w Tbilisi. Utworzony bank patogenów ostrych i niebezpiecznych chorób.
  W Kazachstanie kończy się budowa amerykańskiej firmy AECOM (wykonawca Agencji w celu zmniejszenia zagrożenia militarnego /DTRA/ Departamentu obrony Stanów Zjednoczonych) na podstawie „Kazachskiego Centrum naukowego kwarantannowych i zakażeń odzwierzęcych im. M. Аjkimbajewa” w Ałmaaty Centralnego laboratorium referencyjnym. Uzupełniać kazachstański ЦРЛ będzie nowa stacja wczesnego ostrzegania o wybuchach choroby w Azji Środkowej, tworzona jest na bazie Naukowo-badawczego instytutu rolniczego ДНИСХИ. Na jej budowę, STANY Zjednoczone przeznaczyły 5,6 mln dolarów. W 2001 r. rządem Kazachstanu powstała międzyresortowa komisja do przeprowadzenia prac badawczych i zapobiegania rozprzestrzeniania się przebadanych biologicznych środków na wyspie Odrodzenia w morzu Aralskim. W realizacji projektu wzięło udział DTRA.
  W 2013 r. w Azerbejdżanie w Baku zbudowany ЦРЛ z 3-m poziomem bezpieczeństwa biologicznego, specjalizująca się w badaniu patogenów w próbkach ludzkiego i zwierzęcego pochodzenia. Budowa sponsorowała sie przez DTRA.
  W Armenii latem 2016 r. planowane jest otwarcie Centralnego laboratorium referencyjnego w Erewaniu. Podobne laboratorium zostanie otwarte w 2017 r. w Lori, Гехаркуникской i Сюникской obszarach, w Giumri. Na wiosnę 2016 r. roku w Idjewanie przy wsparciu USA zakończona rekonstrukcja laboratorium Narodowego centrum kontroli i prewencji chorób ministerstwa Zdrowia Armenii.
  W Mołdawii w 2008 r. przy wsparciu USAID otwarte Centralne laboratorium referencyjne w Kiszyniowie w ramach projektu „Zapobieganie HIV/Aids i wirusowemu zapaleniu wątroby typu b, c”.
  W Tadżykistanie zachodnimi firmami, powiązanymi z przemysłem obronnym USA, utworzona sieć stosowania bakteriologicznych laboratorium w Согдийской i Хатлонской obszarach, Duszanbe i republikańskiej gruźlicy szpitalu „SZIFO” w Wachdacie, w dane laboratorium moga wjeżdżać tylko specjalisci z UNDP.
  W Uzbekistanie Narodowe laboratorium referencyjne otwarte w 2007 r. przy finansowym wsparciu USAID. W 2011 r. DTRA finansuje budowę dwóch laboratoriów diagnostycznych drugiego poziomu bezpieczeństwa biologicznego w Аndiżanie i Fergana. Łącznie na terenie Uzbekistanu funkcjonują 10 biologicznych laboratoriów DTRA.
  Cechy wybudowanych USA biologicznych laboratoriów.
  STANY Zjednoczone deklarują wyłącznie cywilne zastosowanie do działalności tych obiektów – zapewnienie bezpieczeństwa biologicznego postsowieckich republik. Jednakże, mogą one być wykorzystane – a może już są – we wrogim dla Rosji celu. Następujące fakty udowodniają takie przypuszczenia.

  1. Wszystkie obiekty są budowane na środki Ministerstwa obrony USA, a nie Ministerstwa zdrowia. Koszt ich budowy: na Ukrainie – 26 mln dolarów, w Gruzji – ponad 100 mln dolarów, w Kazachstanie – 108 mln dolarów. To znacznie powyżej przeciętnych wydatków na podobne cywilne instytucje, więc są podstawy, by uważać, że tam może znajdować się drogi sprzęt podwójnego zastosowania.
  2. Praktyka wykorzystania amerykanami podobnych obiektów pokazuje, że dzialają poza kontrolą krajową, w trybie zamkniętym. Laboratorium kompletują się zagranicznymi pracownikami, w tym z dyplomatyczną nietykalnoscią, a przedstawiciele samorządu obywatelskiego zdrowia bezpośredniego dostępu do tych obiektów nie mają. Liczba pracowników laboratoriów, od 50 do 250 osób, znacznie przekracza liczbę personelu niezbędnego do obsługi zautomatyzowanych cywilnych laboratoriów z określonymi celami.
  3. Kierownikami obiektów często są osoby z liczby lojalnych Waszyngtonu wojskowych i pracowników służb specjalnych. Tak, ЦРЛ w Tbilisi wcześniej stał na czele szef gruzińskiego wywiadu Anna Жвания. Możliwe głową ЦРЛ Almaaty nazywają Kanadjana Alibiekowa – radzieckiego wojskowego mikrobiologa-„dezertera”, który przez długi czas pracował w USA w dziedzinie broni biologicznej i bioterroryzmu.
  4. ЦРЛ mieszczą się w miastach lub w pobliżu dużych wielkich miast (Odessa, Charków, Ałma-Aty), w pobliżu portów morskich (Odessa), lotniska (Tbilisi) lub narażonych na trzęsienia ziemi, 9-balow, lokalach (Ałma-Ata). Z punktu widzenia zapewnienia bezpieczeństwa ich lokalizacja jest bardzo wrażliwa, szczególnie w przypadku kazachstańskiej laboratorium, znajdującego się w regionie ze zwiększonym ryzykiem ekstremistycznego zagrożenia, jednak z punktu widzenia bliskości transportowo-logistycznych węzłów lokalizacja ЦРЛ korzystna dla amerykanów.
  5. Powoduje pytania i fakt, że choć wybuchy niebezpiecznych zakażeń są ustalane w Afryce i Południowej Azji, amerykańscy wojskowi wykazują zwiększone zainteresowanie krajami ze stosunkowo zamożoną epidemiologiczną atmosferą. Ale znajdujących się w pobliżu granic głównych geopolitycznych rywali USA.

  Cele i zadania w USA na wskazanym kierunku.
  System laboratoryjnych kompleksów wzdłuż granic Rosji potencjalnie pozwoli Pentagonu rozwiązać szereg zadań.

  1. Zbierać informacje na temat terytorialnych mikroorganizmów do tworzenia nowej generacji wydajnych ofensywnej biologicznej broni przeciwko Rosji, a także Iranu i CHIN.
  2. Przeprowadzać operacje dywersyjne, mające na celu szkody gospodarce (zniszczenie hodowli, zdyskredytowanie produktów państwa na światowych rynkach) i ludzkiego potencjału Rosji – chodzi o obniżenie odporności i zdolności do rozmnażania się. Jedną z pierwszych takich objazdów mógł być wybuch afrykańskiego pomoru świń na południu i w centrum Rosji w latach 2012-2013. Nietypowa odporność na warunki w północnych szerokościach geograficznych mogła być wszczepiona w wirus w amerykańskiej ЦРЛ w Gruzji, skąd rozprzestrzenił się i gdzie toczyły się działania z odpowiednim szczepem. Operacje te powszechnie praktykowane w USA i wcześniej, na przykład, wobec Kuby.
  3. Doświadczać na terenie czynniki biologiczne, wzmacniać ich wirulencję, śledzić droge rozprzestrzeniania się i dostosować ich właściwości.
  4. Zwiększyć zależność Rosji, CHIN i Iranu od produktów zachodniego przemysłu farmaceutycznego, licząc na to by w przyszłości oferować leki na choroby, sztucznie syntetyzowane lub zmodyfikowane za pomocą sieci ЦРЛ. Tym bardziej, że inżynieria genetyczna w USA osiągnęła imponujące wyniki.
  5. Ominąć ograniczenia nałożone Genewską konwencją z 1972 roku o zakazie bakteriologicznej i toksycznej broni, odmawiać zagranicznym inspektoram w dostępie do obiektów poza terytorium kraju (amerykanie konsekwentnie unikają tworzenia weryfikacyjnego mechanizmu w ramach КБТО, w tym od podpisania wydobywanego w 2001 r. z inicjatywy Moskwy odpowiedniego protokołu do Konwencji). Nie bać się protestów amerykańskiej opinii publicznej i skutków naruszenia własnego ustawodawstwa w tej dziedzinie.
  6. Dostęp do wyników radzieckiego wojskowo -biologicznego programu. Tak, swoje kolekcje bodźców niebezpiecznych chorób (w tej liczbie bojowe szczepy mikroorganizmów, stworzone w ZSRR) do wymiany na amerykańską pomoc w USA przekazały Ukraina, Gruzja, Azerbejdżan i Kazachstan.Wskazane kolekcje – unikalny produkt działalności radzieckich uczonych, co tworzyło się w ciągu kilku dziesięcioleć. To,oprócz innego, pozwala złożyć pojęcie o potocznym wojskowo-biologicznym potencjale Rosji, przewidziałszy odpowiednie środki obrony od jego.

  http://pandoraopen.ru/2016-06-26/sozdanie-ssha-seti-voennyx-biologicheskix-laboratorij-po-perimetru-granic-rossii/

 177. Glos Prawdy said

  W Niemczach pojawił się rysunek na polu 23 lipca 2016 r.
  http://nashaplaneta.su/news/v_germanii_pojavilsja_risunok_na_pole/2016-07-26-23841
  W angielskim hrabstwie Eseks jest ujawniony rysunek na polu
  .https://www.youtube.com/watch?v=gvxq-QbKTRY

 178. Glos Prawdy said

  Piękna muzyka
  .https://www.youtube.com/watch?v=s5zAJA0-1Xw

 179. Glos Prawdy said

  Nie uwierzycie — morski ptak leci bez przerwy przez 2 miesiące!

  Wielkie fregaty mogą pozostawać w powietrzu do 56 dni z rzędu.

  Najdłuższy komercyjny lot, w trakcie którego samolot pokonuje 14160 km, trwa 17 godzin. Jeśli lecisz tanimi liniami i zapomniał wziąć słuchawki, taki lot będzie trwać wiecznie.
  Ale nawet taki lot nie stał obok z lotem dużej fregaty. Ten niezwykły pod każdym względem morski ptak może pozostać w powietrzu całymi tygodniami, latające setki kilometrów dziennie, jeść i spać w locie.

  © Benjamin van der Spek | Shutterstock
  O przyzwyczajeniach dużej fregaty wiemy dzięki naukowcom, którzy spędzili lata, obserwując dziesiątki ptaków, wyposażonych w czujniki. Czujniki pracujace od energii słonecznej ustalali dane o wysokości ptaków, współrzędne GPS, prędkość bicia serca i częstotliwość, z jaką fregaty trzepotały skrzydłami.
  Nowe badanie, które zostało opublikowane w piątek w czasopiśmie „Science” dowodzi, że wielkie fregaty mogą pozostawać w powietrzu do 56 dni z rzędu.
  Tak długie loty stały się dla naukowców zaskoczeniem. Wiodący badacz Henry Ваймерскирх z Centrum badań biologicznych Szyze (Francja) mówi, że „było wiadomo, że duże fregaty mogą pozostawać w powietrzu przez kilka dni z rzędu, ale loty o długości dwa miesiące stały się absolutną niespodzianką”.
  Najbardziej zaskakujące — duże fregaty nie zajmują pierwsze miejsce w zasięgu lotów w ptasiej świecie. Белобрюхий (białobrzuchi jerzyk, na przykład, może latać ponad 200 dni, nie dotykając ziemi. Ale ptaki te są zbyt małe, aby dołączyć do nich czujniki zastosowane w ostatnim badaniu.
  Wielkie fregaty — doskonałe szybownicy. Ptaki machają skrzydłami tylko jeden raz na sześć minut. Monitorowane ptaki spędzili większość czasu na wysokościach 30-2200 metrów, czasami wzbijając się do 4000 metrów.
  Aby czerpać maksymalne korzyści z prądów powietrznych, ptaki nie bały się lecieć prosto w chmury — jeszcze jedna wielka niespodzianka. Ваймерскирх powiedział, że to było bardzo zaskakujące ze względu na zawirowania” w chmurach i niskie temperatury na takiej wysokości.
  Wielkie fregaty rosną do 0,9 m długości, rozpiętość ich skrzydeł sięga 2,3 metra. Ptaki jedzą głównie ulotne ryby i gnieżdżą się na wyspach w Spokojnym, Indyjskim i Atlantyckim oceanach.
  http://planeta.moy.su/news/vy_ne_poverite_morskaja_ptica_letit_bez_ostanovok_2_mesjaca/2016-07-03-70222

 180. Czolgista said

  Zakuty Snag tłumaczy się dalej z tego:

  *Wystarczy oziebic bomby ze zubozonym uranem do kilku stopni ponizej zera zeby polowa radioaktywnych peletek nie wybuchla co IDF robilo celowo zeby niewypaly zrzucone w 2006 roku zabijaly i kaleczyly latami a pola stały odłogiem ,…
  Śmiechy było co nie miara, ale to nie koniec popisów tego patentowanego nieuka:

  —–
  Powtarzam, B O M B Y !!! Rozumiesz slowo ‚bomba’? Bomba to pojemnik wypełniony materiałem wybuchowym … od siebie dodam ze moze byc kawalek rury z amonio-nitratem wyprodukowana w domu plus nafta, moze byc dynamitem czy jakimkolwiek materiałem wybuchowym z zapalnikiem, wypelniony np. gwozdziami zamiast peletkami ,…

  Fajnie, że kłamiesz, bo we wpisie wprost napisałeś: połowa radioaktywnych peletek nie wybuchła. Mówiłeś o DU jako materiale wybuchowym w tych bombach.
  Znowu nie udana próba manipulacji i próba wyparcia się własnej głupoty.

  Oziebianie bomby nie ma wpływu na sama bombe, podejrzewam ze z innym materiałem wybuchowym niz ten w peletkach, ten oziebiony w peletkach ma inne wlasciwosci, stad niewypaly, oziebienie (przy okazji) srutu z DU w peletkach nie ma znaczenia bo te ktore wybuchly zabiły i okaleczyły a niewypały czekaja na ofiare ,…

  Jak to nie ma wpływu na samą bombę?! Sam piszesz, że ma niby mieć wpływ na materiał wybuchowy, który jest do jasnej cholery najważniejszym elementem każdej bomby!!!
  Nie dość, że d.ebil Snag po zawodówce nie potrafi poprawnie wysłowić się po polsku to jeszcze wymyśla, że bomby się oziębia!!! Ciężkiego kalibru i.diota Snag nie rozumie, że nikt w ten sposób bomb nie oziębia, ponieważ bomby mają różnego rodzaju zapalniki, które można dowolnie dobierać i ustawić! W tym wypadku byłaby to bomba kasetowa, wypełniona minami z zapalnikami naciskowymi. Tak robią wszystkie armie na świecie, ale jeden d.ebil wpadł na pomysł na OZIĘBIANIE BOMB!!!
  HAHAHAHAHAHA!!
  Nikt na świecie bomb nie oziębia, aby uzyskać opisany przez nieuka Snaga efekt.

  Słyszałeś d.ebilu o ksywce Snag o zapalniku? Jak widać na powyższym przykładzie, nie.
  Ośmieszaj się dalej. 🙂

  Keep it up, sucker.

 181. Glos Prawdy said

  Theresa May gotowa uderzyć po Rosji jądrowym ciosem.

  Premier Wielkiej Brytanii Theresa May gotowa użyć broni jądrowej przeciwko Rosji jako „odstraszającej mocy”, o tym polityk powiedział na konferencji prasowej w Bratysławie.

  Pytanie o wojskowej polityce Wielkiej Brytanii zadał dziennikarz słowackiego kanału telewizyjnego TV3, który zapytał się u May, czy jest gotowa premier użyć broni jądrowej przeciwko Rosji na tle debaty w brytyjskim parlamencie, gdzie omawiano potencjał nuklearny tego kraju, przekazuje RIA novosti.

  „Rzeczywiście, w zeszłym tygodniu minęło bardzo ważne głosowanie w parlamencie o kontynuacji naszego programu nuklearnego. Podczas debaty padło pytanie o to, by była gotowa użyć broni jądrowej, jako „odstraszającej mocy”. I moja odpowiedź: „Tak!””, — powiedziała May.

  Wcześniej parlament Wielkiej Brytanii przyjął modernizację tarczy jądrowej w kraju, w którym planuje się wydać co najmniej kilkadziesiąt miliardów funtów. W trakcie dyskusji May oświadczyła, że rezygnacja z modernizacji broni nuklearnej Wielkiej Brytanii moze zagrozić bezpieczeństwu narodowemu kraju.

  Obecnie główną siłą w Wielkiej Brytanii są cztery atomowe okręty podwodne, które mogą nieść jądrowe i jądrowe ładunki bojowe. Projekt modernizacji zakłada wymianę okrętów podwodnych na nowe okręty podwodne klasy Successor.
  http://info.sibnet.ru/article/490704/

 182. Czolgista said

  Specjalne jarmułki dla Żydów głosujących na Trumpa:

  Sądząc po głupotach wypisywanych przez Snaga, który:
  -nie wie czym są kolonie letnie, które zostały wymyślone przez Brytyjczyków,
  -nie potrafi określić rodzaj nadwozia zastosowanego w samochodach typu SUV i kłóci się z producentami samochodów, którzy określają je jako kombi, czy station wagon lub wagon,
  -nie potrafi poprawnie nazwać skrzyni biegów w samochodzie,
  -nie potrafi odróżnić materiału wybuchowego od balistycznego, takiego jak DU,
  -nie rozumie, że bomby mają zapalniki i nikt ich nie oziębia, aby wybuchały w dogodnym momencie,
  itd.
  to on sam ma taką samą jarmułkę, tylko wykonaną z ołowiu, bo nic nie dociera pod ten jego zakuty amerykański czerep.
  Na dodatek jest to degenerat, który atakuje Kościół katolicki i religię wyznawaną przez naszych królów z zaciekłością godną żyda Hartmana.

  Pytam retorycznie. Po co takie bezmózgi jak Snag zabierają się do wypowiadania się na jakimkolwiek forum w tematach, o których NIC nie czytali?

  Pluj się dalej mośku Snag/Split. Ośmieszaj się, manipuluj. A nuż wpadną jakieś szekle za trollowanie. 🙂

 183. Yah said

  Ad 179

  No i już wiemy dlaczego pozwolono na Brexit. Żeby Angolom było lepiej, żeby ich UE nie okradała ? Nie – po to by rzadziła bliska kuzynka „naszego” Antka

 184. Greg said

  #Guła
  Dzięki za zwrócenie uwagi.
  Przepraszam za pomyłkę.
  Mylą mi się Mackiewiczowie, czytałem dobrych kilka lat wstecz. (miałem zrobiony skrypt)

 185. Czolgista said

  „podejrzewam ze z innym materiałem wybuchowym niz ten w peletkach, ten oziebiony w peletkach ma inne wlasciwosci, stad niewypaly, oziebienie (przy okazji) srutu z DU w peletkach”

  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17966071

  Jeszcze lepiej. Widzę, że domorosły „ekspert” od języka angielskiego i amunicji, czyli troll Snag, nie rozumie, że słowo „pellet” to po prostu śrut, odłamek metalu.
  Można sobie przeczytać abstrakt z tego artykułu i zobaczyć samemu, co oznacza słowo „pellet”, także w kontekście zubożonego uranu i jak jest używane przez ekspertów. Zwierzętom laboratoryjnym przeszczepiano fragment metalu.
  Tak samo proszę zobaczyć na jakikolwiek schemat naboju do strzelby gładkolufowej. Co tam jest określone śrut, czyli „pellets”, a co jako ładunek miotający. To są dwie oddzielne sprawy.

  Generalnie chrzani od rzeczy jak to kompletny amator. Znowu tak jak w przypadku „station wagon”. I.diota Snag nie zna podstawowych definicji, a zabiera się do dyskusji.

  Jak ktoś nadal nie załapał różnicy między materiałem wybuchowym, a odłamkami, śrutem, czyli „pellet” to zapraszam do poczytania i pooglądania schematów: https://en.wikipedia.org/wiki/Fragmentation_(weaponry)

 186. Czolgista said

  podejrzewam ze z innym materiałem wybuchowym niz ten w peletkach”
  Snag znalazł w odłamkach materiał wybuchowy?! Chyba pęknę ze śmiechu :):):):):)

 187. Glos Prawdy said

  Chiny oficjalnie zaproponowały Rosji stworzyć wojskowy polityczny sojusz przeciw NATO.
  1 lipca Chiny odznaczały ważną datę – 95-rocznicę powstania komunistycznej partii Chin.
  Na uroczystym spotkaniu poświęconym tej imprezie, wystąpił przewodniczący Chin Xi Jinping. Oprócz chwały „niech żyje!” (i to całkiem zasłużonej, bo PDA mają się czym pochwalić) w przemówieniu przewodniczącego Si była krótka, ale bardzo ważna część.

  „Świat jest na skraju radykalnych zmian. Widzimy, jak stopniowo rozpada się Unia Europejska, jak znosi upadek gospodarkia USA, to wszystko skończy się nowym porządkiem światowym. Tak jak wcześniej, nie będzie nigdy, przez 10 lat czeka na nas nowy porządek świata, w którym kluczowym okaże się sojusz CHIN i Rosji”.

  Faktycznie, prezes Sea oferuje kierownictwu Rosji zrobić następny krok. I przejść od gospodarczego i politycznego sojuszu do wojskowo-politycznego sojuszu, który nie tylko będzie stawić czoła kolejnym wyzwaniom, ale i przejmie przywództwo w przypadku upadku istniejącego ładu międzynarodowego.

  Godne uwagi jest to, jak delikatnie strona chińska robi ofertę Rosji. Przecież tuż przed obchodami jubileuszu PDA do Chin z wizytą przybyła solidną rosyjska delegacja na czele z prezydentem Rosji Władimierzem Putinem.

  Były negocjacje i zawarcie umów ramowych, i wpisane prawdziwe kontrakty. Ale z najważniejszym wnioskiem przewodniczący CHRL wystąpił na uroczystym posiedzeniu rządzącej partii Chin, jakby podkreślając, że na stronę rosyjską, nie okazuje się żadnej presji i nikt nie wymaga natychmiastowej odpowiedzi w tak ważnej sprawie.

  „Obecnie obserwujemy agresywne działania ze strony USA, jak w odniesieniu do Rosji, tak i Chin. Uważam, że Rosja i Chiny mogą utworzyć sojusz przed którym NATO będzie bezsilne i to położy kres imperialistycznemu dążeniu Zachodu”.

  To już zaproszenie bezpośrednim tekstem, bez żadnych tam azjatyckich długich ceregeli, które tłumacz jak chcesz.

  Nie mogę przewidzieć, jak zareaguje na ten wniosek Putin, ale forma konkretów, z która przewodniczący Si robi propozycję, jak mi się wydaje, nie pozostawia miejsca na niepewności ( dwuznaczność).

  Zaskakującym jest to, że całkiem niedawno instrukcja Chin, i rosyjski prezydent stwierdził, że w żadne wojskowe bloki nasze kraje wchodzić nie zamierzają, jak nie zamierzają się zaprzyjaźnić wobec państw trzecich. Ale, jak widać, sytuacja na świecie zmienia się diametralnie, i pytanie terminowego zawarcia sojuszu jest dość ostrą, raz delikatnie kierownictwo CHRL wykazuje inicjatywę.

  Na pewno Chiny są trudnym partnerem, a w przeszłości z nimi znajdzie się wielu czarnych stron. Ale teraz, z całą oczywistością należy ustalić: Chiny gotówy podać swoje ramię w razie ewentualnych wojskowo-politycznych powikłań Rosji z Zachodem.

  Kiedyś podobnego zdania bardzo brakowało ZSRR. W konfrontacji bloków wojskowych z czasów zimnej wojny Chiny nabierały sił za plecami ZSRR i zajmowały wyczekującą pozycję „dopóki walczą niedźwiedź i tygrys, wredna małpa patrzy z drewna i czeka, kiedy oba osłabną”. Ale tak się nie stało.

  Stało się to, że na początku lat 1970-tych w Chinach z tajną misją wyjechał Henry Kissinger i grając na sprzecznościach PDA z „radzieckimi rewizjonistami”, umówił się z Mao i Zhou Эньлаем o zbliżeniu. Stosunki ZSRR i CHRL na ten moment zostały przyćmione przez sąsiadujące konflikty na wyspie Дamamskiej w okolicy jeziora Жаланашколь, i widocznych powodów, dla natychmiastowego przezwyciężenia powstałego kryzysu jeszcze nie powstało, z czego nie mogli nie skorzystać amerykanie.

  W rezultacie Chiny stały się dobrym dorzutkiem nacisku Zachodu na ZSRR i nasz kraj został zmuszony do odpowiedzi tworzyć potężne wojskowe zgrupowanie w Bajkału i na Dalekim Wschodzie, a wydatki na obronę (według Walentyna Falina, dużego radzieckiego działacza politycznego) osiągneli 24% PKB. Wyniki tej długiej konfrontacji wszystkim dobrze znane. Ocieplenie stosunków ZSRR i Chin, które rozpoczęło się od 1985 roku, ZSRR nie uratowało, ponieważ u steru władzy były kapitulanci, na czele z Gorbaczowem.

  Teraz Rosji przedostawia się realną możliwość rozluznić się i osłabić obciążenie na jej barkach .
  Co by tam nie było z wysokich trybun, a zimna wojna 2.0 z Rosją trwa już od dawna, i kto powiedział, że ona będzie identyczną z pierwszą?

  Oczywiście – z 1999 roku. Naruszenie Zachodem tego przed rozpuszczeniem układu Warszawskiego obietnicę nie rozpowszechniać NATO dalej granic NIEMIEC. Przyjęcie do NATO byłych sojuszników ZSRR i dalej – byłych republik ZSRR. Wyjście z traktatu abm. Podpalanie „łuku niestabilności” od Bliskiego Wschodu do Afganistanu, w „miękkim podbrzusze Rosji i Chin, siłowe rozwiązywanie stabilnych świeckich reżimów na Bliskim Wschodzie z wymianą ich na atak kalifatu. „Euromajdan” na Ukrainie, wojna na Donbasie i nowe zamieszanie u zachodnich i południowo-zachodnich granic Rosji – tylko jej kolejne pogorszenie.

  Kierownictwo chińskie nie wstydzi się przyznać, że sam CHRL nie jest w stanie stawić czoła kolejnym wyzwaniom, zwłaszcza o charakterze militarnym. I, nie patrząc na znaczne sukcesy gospodarcze z technologicznem przełomem w poszczególnych branżach, wiele rządowe struktury CHRL w pełni nie przeszły modernizację:

  „Tworzenie armii, która odpowiada międzynarodowemu statusu naszego kraju, to strategiczne zadanie. Musimy łączyć rozwój gospodarczy z rozwojem obrony, modernizować armię, aby była nowoczesna i spójna,… musimy kompleksowo promować reformę w sferze wojskowej, aby stworzyć armię, która byłaby zdyscyplinowaną i mogłaby wygrać”.

  Ośmielę się przypuszczać, że o modernizacji PLA chiński szef mówił pod kompleksowym wrażeniem wspólnych rosyjsko-chińskich ćwiczeń, na podstawie wyników zawodów w „czołgowym biathlonie” i, szczególnie, obserwując sukcesy rosyjskich IQS w Syrii.

  Stąd, przy okazji, wynika ewentualna cena za sojusz z Chinami – modernizacja i jego Sił Zbrojnych do rosyjskich standardów. Możliwe są i inne „pułapki”. Ale nie o nich teraz mowa. Ważne, że w Rosji nie naglą z natychmiastową odpowiedzią i niezbędny zawarciem pożądanego CHRL sojuszu. Umowy o współpracy, wojskowo-politycznej współpracy pewno będą poprzedzać negocjacje, w których strony wezmą pod uwagę życzenia drugiej strony i zrobią wszystko, aby między sojusznikami nie było żadnych niedomówień. Nie mniej ważne jest, że w Rosji i Chinam jest coś do zaoferowania sobie nawzajem, a dla Rosji pojawią się dobra okazja nie tylko przenieść część obciążenia na ramiona sojusznika, ale i pobudzić proces reindustrializacji.

  Teraz będziemy czekać na odpowiedź Rosji i reakcji społeczności międzynarodowej”.
  http://matveychev-oleg.livejournal.com/3775342.html
  ————————
  jeśli to się stanie – w co nie wątpię, spełni się proroctwo Ostrzeżenie. Zachód popchnął Rosję do Chin. Powstanie Nowy Porządek Swiatowy na czele z antychrystem, będzie straszna, ale niedługa III wojna Swiatowa.

 188. wiosna said

  Czy moglby Czolgista opanowac swoj krytycyzm
  i cytowanie Snaga ? Czytac hadko slowa szydercze i powtorki z ‚rozrywki’, jaka jest
  obszerne ‚dokopywanie’ temu komentatorowi.

 189. Siggi said

  Skomlenie nie kreuje rzeczywistości – refleksja generalna o polskiej polityce zagranicznej
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=42509

 190. Czolgista said

  @188
  Skończę dopiero, kiedy ten nieuk przestanie się wypowiadać w tematach, o których nie ma zielonego pojęcia.
  Nie widziałem sprzeciwu z twojej strony, gdy Snag zamula to forum wpisami nie na temat, głupimi obrazkami, dodaje obrazuburcze wpisy na temat Polski, Jej historii i Kościoła katolickiego pisane łamaną polszczyzną.
  Wtedy siedziałeś cicho, Wiosna, ale jak zacząłem nabijać się z Trumpa to od razu się uaktywniłeś. Mając to na uwadze, mam gdzieś apele hipokryty twojego pokroju. Dodawać komentarzy nikt mi nie zabrania, a czytać ich nie musisz.

 191. snag said

  Admin @ 155 ,…

  Ta karykarura jest na dziesiatkach calkiem powaznych pro-demokratycznych forach, aluzja do jego wyborczego hasla „I’ll make America great again” sugerujac co powinno byc jego priorytetem jesli chodzi o ‚great’, oprocz tego ze facet bez ‚balls’ bez jaj co autorka podkreslila w ilustracji, co tuyaj znaczy tyle co niezdolny do niczego ,…

  Lepiej ? 😉 ,…

  Pani z Toronto widocznie nigdy nie byla w kanadyjskim barze gdzie nagie renie tancza na barze i nikogo nie gorsza ,…

 192. snag said

  Revers @ 103 ,…

  Dla odwrocenia uwagi, spoleczenstwo bedzie zajete czyms innym niz tym co powinno a oni beda przepychac ustawy ktore zrobia z was niewolnikow – Nie czas walczyc o pierdoly jak okret tonie, te faze juz przegraliscie ,…

 193. czesioo said

  To dobre streszczenie logiki wiary i religi judaizmu rabinicznego
  Radzi Lut 1, 2014, 7:36 po południu

  Co za dziwny paradoks. Polacy ratowali żydów i dla żydów są naiwiększymi Antysemitami. Ntomiast inne nacje które wydwały żydów – nie są antysemitami? Mozna postawić pytanie – Dlaczego się tak dzieje w tym podanym dominacji Talmudycznej świecie?

  No cóż Polacy ratowali tych żydów których starsi bracia żydzi z ameryki (Wansse) złożyli dla władzy nad światem na „Ofiarę” holocaust

  Jak ktoś uniemożliwia, utrudnia złożenie takiej ofiary no to wg ofiarodawców darczyńców musi być bardzo zły.

  Aby przeciwdziałać takiemu złemu działaniu, darczyńców ofiarodawców, składających ofiarę z tzw. hołoty żydowskiej – żydzi powołali organizację o nazwie „żagiew”

  Właśnie w celu obrony przed złymi agentami „żagwi” (żydowska agencja gwiazdy izraela” żydzi Polscy mordowani przez Niemców w Polsce a zdradzani przez agentów „żagwi” powołali organizację woskową „żydowski związek wojskowy” w celu obrony przed hplpcaustem! Nie należy też mylić „żagwi” praprzodka Mosadu – z „żegotą” organizacją pomocy żydom!

  fronda.pl/a/tysiace-polakow-ratowalo-zydow-takie-sa-fakty,34089.html
  http://www.innyswiat.most.org.pl/15/zagiew.htm

 194. snag said

  Yo zakuty ,…

  … o takich peletach mowa (mini bombkach) a nie o srucie na jelenia – Moga byc dostarczone w cluster bombie, rakieta czy pociskiem artyleryjskim, moga byc roznej wielkosci i roznych ksztaltow, nadziane zaleznie do czego maja sluzyc, srutem na jelenia ;), srutem z zubozonego uranu, moze byc radioaktywny puder, bialy fosfor i cholera wie co jeszcze … moze landrynkami, jesli ubisz landrynki to ci zalatwie 😉 ,…

  Get a life ,…

 195. Czolgista said

  –>https://www.youtube.com/watch?v=ADecI4xw-yg

  Krótki dokument o tym jaką Trump jest gnidą w stosunku do ludzi. Mieszkańcy małej nadmorskiej wioski w Szkocji, użerają się od lat z amerykańskim miliarderem, który chce wybudować na miejscu ich domów ogromne pole golfowe.
  Trump m.in. naciska na lokalne władze, aby wymusiły sprzedaż domów, a jednocześnie zapiera się przed kamerami, że wcale tego nie robi. Nasyłał też lokalną policję, która weszła na prywatną ziemię i umożliwiła pracownikom Trumpa odgrodzenie jej płotem, pomimo że właściciel dysponował dokumentami potwiedzającymi, że to jest jego własność. Policja aresztowała też bezpodstawnie dziennikarzy, którzy filmowali całe zajście. Jego pracownicy złośliwie na wiele sposobów utrudniają życie mieszkańcom, przykłady na filmie.

  Nie tylko w Szkocji mają problem z Trumpem i jego szemranymi praktykami biznesowymi. W Chorwacji jest to samo.

  Polecam dokument „You’ve Been Trumped” jeśli ktoś chce znać całe tło zajść w Szkocji wokół biznesu Trumpa.
  Trump jak widać nie wiele różni się od watażki pokroju Stokłosy, jeśli chodzi o korumpowanie urzędników, policji i zastraszanie lokalnej społeczności.
  Świetny kandydat.

  Dwie świnie pchają się na najwyższy stołek w USA. To samo było w Polsce.

 196. matirani said

  http://m.naszdziennik.pl/artykul/163279

  Wbrew tytułowi ustawa o nowych zasadach wynagradzania w spółkach Skarbu Państwa dotyczy zarówno członków zarządów, jak i rad nadzorczych, a nawet tych samych organów spółek samorządowych.

  Filarami nowej ustawy są powszechność, oszczędność i jawność, a jej wejście w życie ostatecznie zakończy patologie związane z wynagrodzeniami zarządów i członków rad nadzorczych zarówno spółek Skarbu Państwa, jak i – co ważne – spółek samorządowych

 197. snag said

  Trump w wywiadzie na ABC News na pytanie co sadzi na temat ruskiej agresji i przejeciu Krymu ,…

  Z tego co ja slyszalem to ludnosc Krymu raczej preferuje byc z Rosja niz z kim byli, znaczy z [Ukraina] ,…

  „The people of Crimea, from what I’ve heard, would rather be with Russia than where they were [Ukraine],” Trump told ABC News in an interview.

 198. wiosna said

  Ad 190: Wlasnie szerokim lukiem pomijam komentarze Snaga, zeby ich nie czytac i wybieram ciekawe komentarze dla mnie. Zaczelam tez pomijac Pana wypowiedzi, gdy
  cytuje Pan slowa Snaga, ktore nalezy skrytykowac, zatem mamy juz podwojna ilosc
  jego komentarzy, do przewiniecia, by dostac sie
  do sensownych komentarzy innych osob tu
  piszacych.

 199. Czolgista said

  @194
  Nie widziałem, żeby Pani wcześniej skrytykowała Snaga za spamowanie forum. Do tego piję. Snag od pierwszego dnia, w którym się pojawił na forum, pokazał się jako samonakręcający się głupek-megaloman.
  Następnym razem nie będę go cytował. Tymi wpisami kończę temat z jankeskim katolikożercą, specem od oziębiania bomb.

 200. snag said

  Nastepny bullshit ,…

  Turnberry resort i pole golfowe to setki stanowisk pracy, cel entuzjastow golfa i turystow ktory Trump zbudowal w kraju/rejonie swojej matki a ze maly raban to dlatego nie odpalil haraczu ‚zielonym’ darmozjadom (co jest tradycja) zeby nie ‚protestowali’ ,…

  http://www.trumpturnberry.com/?PS=LGEN_AA_DEMA_CGGL_TPRP&SWAQ=7M96

 201. Martka said

  Grzechy, które prowadza najwięcej dusz do piekła, są to grzechy cielesne. Przyjdą mody, które będą bardzo obrażać Pana Jezusa – mówiła mała Hiacynta – błogosławiona, która w 1917 roku widziała w Fatimie Matkę Bożą. Kiedy szczególnie w okresie letnim patrzymy na ulice naszych miast, miasteczek i wsi, a nawet wnętrza świątyń, w których gromadzą się wierni, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że owe mody, o których mówiła niewinna Hiacynta, właśnie nadeszły. Więcej, wydają się być najbardziej niemoralnymi w historii. Zadziwiające też jak wielu katolików, kobiet i mężczyzn, lekceważy ten problem, a przez swoje przyzwolenie na niemoralne mody grzeszy i staje się przyczyną czyjegoś grzechu.
  Pewien świątobliwy spowiednik mawiał: Ileż kobiet niemoralnie ubranych przechodząc tylko ulicą, świadomie lub nie staje się przyczyną wielu grzechów. Już za pontyfikatu Ojca Świętego Piusa XI moda zaczęła się tak szybko zmieniać torując drogę do rozwiązłości, że Papież postanowił zdecydowanie temu przeciwdziałać. W 1930 roku nakazał opublikowanie instrukcji na temat strojów: Przypominamy, że strój nie może być nazwany przyzwoitym, jeśli posiada dekolt większy niż szerokość dwóch palców mierząc od szyi, jeśli nie zakrywa ramion co najmniej do łokci i nie sięga przynajmniej trochę poniżej kolan. Ponadto, nie dopuszczalna jest odzież z materiałów przezroczystych oraz rajstopy w kolorze cielistym, sugerującym, że nogi są nagie (…)

  https://gloria.tv/article/rAG96Zea2H6PH72fUShwtVZH1

 202. Jack Ravenno said

  Ciekawe co Papież powiedział coś takiego:

  Nie wiem czy będę w Puerto Rico ale Piotr na pewno tam będzie – jego zapytaj

  Hmm… czy on coś wie?

 203. Czolgista said

  http://www.independent.co.uk/news/people/trump-fails-to-create-promised-jobs-and-investment-in-scotland-locals-say-a6801466.html

  W sprawie miejsc pracy w przypadku Szkocji to jest opinia nawiedzonego naganiacza, zwolennika Trumpa o ksywce Snag, przeciwko zdaniu ludzi, którzy zajmują się tą sprawą od początku. Sąd brytyjski uznał też, że biznesmen nie może budować farm wiatrowych, które miały zasilać jego kompleks golfowy. Trump już się odgraża, że będzie pakował matki i nie zainwestuje więcej w Szkocji.
  Wygodnie jest też pomijać, że Trump obraża mieszkańców, w telewizji mówi, że żyją jak świnie, próbuje szczuć bezprawnie policję na dziennikarzy i mieszkańców. Jego ludzie odcięli też wodę lokalnym mieszkańcom. Trump nie ma żadnego szacunku do zwykłych ludzi. Ach, jaki wspaniały kandydat. 🙂

  Oczywiście najlepiej jest okolicznych mieszkańców takich jak Pan Forbes https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Forbes_(farmer) nazwać „zielonymi darmozjadami” i dokonać w ten sposób manipulacji. Pachołki Trumpa nie rozumieją, że ci ludzie nie chcą jego śmierdzących pieniędzy, za pomocą których niszczy ziemię ich przodków.

 204. snag said

  Turnberry resort i pole golfowe to sukces, kiedys miejsce skad mlodzi uciekali dzis maja prace zakladaja rodziny i sa zadowoleni, rezort w Menie tez bedzie sukcesem niezaleznie od tego czy zielonym freaks sie podoba czy nie ,…

 205. snag said

  Posiadlosc ‚aktywisty’ M. Forbes’a – Nie wiem kto chcialby go miec za sasiada, bo ja nie ,…

  .https://www.google.com/search?q=Michael+Forbes+property&espv=2&biw=1455&bih=705&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjXnJfYoZ7OAhVH9GMKHfaQB-IQ_AUIBygC#imgrc=eoU-42aamlW5qM%3A
  .http://media.gettyimages.com/photos/the-house-of-michael-forbes-who-refuses-to-sell-his-property-is-as-picture-id92420948
  .http://media.gettyimages.com/photos/michael-forbes-stands-on-his-property-next-to-the-menie-estate-in-picture-id78041508

 206. NICK said

  PISZ. Pamiętnik. Pisz! mówię! Pisz proszę. Ty i Ty. Ona i On. Piszcie.

 207. bitwapodhastings said

 208. Czolgista said

  Czemu pajac Snag nazywa mieszkańców Menie, którzy nie zgadzają się po prostu na sprzedaż swoich domów oligarsze Trumpowi, zielonymi wariatami, który korumpuje lokalne władze i policję?

  W Menie nic już więcej widowiskowego nie powstanie, bo w szkockim sądzie wykazano, że farma wiatrowa, która miała zasilać kompleks golfowy była totalnym humbugiem. Taki wielki sukces:) Trump dostał solidnego kopa od władz. Pozostało mu teraz sprzedać resztę w formie działek budowlanych.

  Michael Forbes, rolnik, którego Trump wyzwał od świni, a jego pachołek Snag od zielonych wariatów, został uhonorowany tytłem Najlepszego Szkota roku 2012. Szkoci nie chcą śmierdzących pieniędzy Trumpa, podobnie jak mieszkańcy chorwackich Dubrovnik, którzy w referendum miażdżącą większością głosów zagłosowali przeciw lokowaniu obiektów oligarchy Trumpa.

  Na tych projektach obławia się głównie Trump, a nikt inny. Lokalni mieszkańcy muszą się potem użerać z postępującą dewastacją środowiska i lokalnych zasobów wodnych po za obszarem pola golfowego. W dokumencie poniżej pokazano jak takim utrapieniem są pola golfowe dla zwykłych Amerykanów:
  –>https://www.youtube.com/watch?v=gRjcZoJ0Ovg
  Na koniec dziennikarz konforntuje Trumpa z jego zaciekłymi atakami na mieszkańców Menie oraz przepytuje synalka Trumpa z jego eskapad po Afryce, gdzie zabijał z karabinu ginącego gatunki zwierząt, chociaż pozuje na miłośnika ekologii.

  Trumpa można porównać do naszego senatora Stokłosy. Ten sam poziom chamstwa połączony z brakiem szacunku dla zwykłych ludzi oraz wykorzystywaniem lokalnych władz.

 209. Czolgista said

  Widzę, że już Snag ruszył do oczerniania Forbes, Najlepszego Szkota roku 2012, który pomagał schorowanej ponad 80 letniej sąsiadce, którą Trump straszył procesami.

  Co ma to zdjęcie pokazywać? Facet ma kilka starych szop i po atakach na niego w mediach, w których Trump przyrównał go do świni i innych pomówieniach, Forbes na jednej z szop namalował napisy: Nie dla pola golfowego. Trump to największy kłamca. Troll Snag nigdy na wsi nie był? Starej szopy nie widział? 🙂
  Nikt z sąsiadów nie narzeka na Forbesa. Wręcz przeciwnie, jest najbardziej cenionym członkiem w lokalnej społeczności, a jego posiadłości często odbywają się lokalne występy, wystawy i zgromadzenia. Wielu członków lokalnej społeczności tak jak Forbes odmówiło sprzedaży działek Trumpowi. Tak bardzo kłopotliwy sąsiąd.:)
  –>https://www.youtube.com/watch?v=gRjcZoJ0Ovg
  Tutaj jest wszystko udokumentowane na taśmie.

  Bojówki internetowe Trumpa są wyjątkowo bezczelne. Pan Forbes to jeden z nielicznych, który utarł nosa bezkarnemu proizraelskiemu miliarderowi, który myślał, że mu wszystko wolno.

 210. NICK said

  Więc bergolio rzekł do mnie…

 211. Boydar said

  Smacznego, nowy wspaniały świecie

  http://businessinsider.com.pl/technologie/nauka/mleko-karaluchow-pokarmem-przyszlosci/bj56ppr

 212. SAP said

  atak łabędzia
  http://www.liveleak.com/view?i=3c2_1191186910&use_old_player=0

 213. NICK said

 214. snag said

  No prosze, z inwestycji Trumpa w Szkocji zeszlismy na polowanie synalka w Afryce – Rewelacje greenies mnie nie rajcuja i zamiast podwieszac videa wetknij je gdzie slonce …

  Golf istnieje, entuzjasci golfa w siodmym niebie – Trump i mieszkancy byli przeciwko farmie wiatrakow tlumaczac ze zepsuje widok Aberdeen zatoki, a nie za – W sadzie przegrali, farma powstanie bo jest PC ,…

  Donald Trump’s course has received glowing reviews from golfers

  Donald Trump loses battle to ‚protect’ Scottish golf course from wind farm
  ——————————————————————————————-
  http://www.telegraph.co.uk/finance/newsbysector/energy/12053262/Donald-Trump-loses-battle-to-protect-Scottish-golf-course-from-wind-farm.html

  „UK Supreme Court rejects Donald Trump’s argument that building a wind farm near his Scottish golf resort will spoil players’ views”

  „He lost two earlier battles in Scottish courts to block them and had threatened to abandon plans to develop the resort if the wind farm was built”

  Have a good day ,…

 215. snag said

  😉 ,…

 216. Czolgista said

  Słynne zdjęcie synalka Trumpa z nożem i świeżo odciętym ogonem słonia. Na pasie amunicja do dużej strzelby.

  Trump i mieszkancy byli przeciwko farmie wiatrakow tlumaczac ze zepsuje widok Aberdeen zatoki,

  Tylko Trump był przeciwny farmie wiatrowej. Ekolodzy i mieszkańcy protestowali przeciwko jego polu golfowemu.

  Za źródłem:
  His golf course – where players can expect to pay a standard green fee of £165 – and hotel development on the Menie Estate has been a source of contention for years.
  Environmentalists have claimed it damages valuable wilderness land – something Mr Trump has strenuously denied, arguing that the development has actually protected wildlife and improved the natural habitat.

  Nie kłam, że miał poparcie mieszkańców. Trump przegrał w sądzie i może teraz pakować manatki.

  Polecam na przyszłość nie włazić do tyłka Trumpowi i zabrać się za to co lubisz, czyli zamrażanie bomb 🙂

 217. Czolgista said

  Gdzie powinno się wetknąć twoje rewelacje o zamrażaniu bomb z DU, trollu Snag?
  O tym, że nie rozumiesz, co to jest odłamek, śrut?

 218. Czolgista said

  Jak widać Trump to też nawiedzony ekolog. http://www.independent.co.uk/news/world/americas/donald-trump-says-wind-power-is-killing-all-the-eagles-a7051041.html
  Płacze, że farmy wiatrowe wybijają wszystkie orły. 🙂
  Pomyliłem się co do farmy wiatrowej. Myślałem, że był jej przeciwnikiem. Jednak jest na odwrót. Co nie zmienia faktu, że:
  nie miał poparcia mieszkańców,
  stracił poparcie władz, które zablokowały w ten sposób dalsze inwestycje.

 219. Czolgista said

  Myślałem, że nie był jej przeciwnikiem. Powinno być.

 220. snag said

  Ty @ 208

  „W Menie nic już więcej widowiskowego nie powstanie, bo w szkockim sądzie wykazano, że farma wiatrowa, która miała zasilać kompleks golfowy była totalnym humbugiem” ,…
  —————————————————————————————————————
  To co w koncu, Trump i mieszkancy Aberdeen chcieli te farme wiatrakow czy nie ? ,…

  „hotel development on the Menie Estate has been a source of contention for years” ,…
  ———————————————————————————————————————-
  Zrodlem sprzeciwu kogo, mieszkancow Aberdeen czy konkurencji … wlascicieli obecnych hoteli ? ,…

  Powtarzam, opinia envirofreaks mnie nie rajcuje ,…

 221. snag said

  „Nie kłam, że miał poparcie mieszkańców” ,…

  Udowodnij ze nie mial bo jesli nie to im wisialo – Aberdeen to 200 tys miasto, Trumpa resort jest 5 mil od przedmiesc i tylko trojka protestujacych ‚mieszkancow’ na sfabrykowanym video przez greenie freaks ,…

  Dla 150 mieszkancow Aberdeen w tej chwili to praca w rezorcie i chleb na stole ,…

 222. Giewont said

  Małgorzata Sołtysiak: Andrzej Duda i Beata Szydło są pod wpływem żydowskiego lobby
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2016/07/magorzata-sotysiak-andrzej-duda-i-beata.html

 223. Boydar said

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160731/3602114/turcja-baza-lotnicza-incirlik-blokada.html

 224. snag said

  Skoro Hilcie pan przepuscil to moze i te – Nikt mi nie powie ze nie na temat 😉 ,…

  .http://cdn1.edgedatg.com/aws/abc/blogs/blog-df3d4ef9-b843-464e-9532-437e25e16189_880x495.jpg

 225. snag said

  ‚stracił poparcie władz, które zablokowały w ten sposób dalsze inwestycje’

  Niby jak, ze nie dostarcza pradu to Trump moze powiedziec ‚good bye’ budowie rezortu ? – Po pierwsze to nie masz zielonego pojecia na temat kapitalizmu gdzie ‚money talks’ … wladze moga skoczyc elektrowni komu sprzedaje prad a komu nie.

  Po drugie, slyszales o generatorach? kilka takich ten na tej fotce zasili UW Medical Center w Seattle w razie awarii czy przerwie w dostawie pradu, nastepny set jest w drugim budynku w razie pozaru czy awarii ,…

  .https://www.djc.com/stories/images/20120726/tower%20aerial_big.jpg

 226. Boydar said

  Jaki jad !!! (224) Gdyby mogła, to by jej chyba odgryzła.

  To niby co mamy z tego zrozumieć, Panie Snag; że Trump to taka sama prostytutka jak wszystkie inne, ale przynajmniej ma atrakcyjne cycki ?

 227. snag said

  Senor Boydar ,…

  Zauwazyl pan ? Na fotkach w drugim poscie panienki zerkaja z doza zazdrosci a Hilacia jak jak pies na kielbase. Kiedys brukowce pisaly ze Hilcia jest Bi … i tego ,…

 228. Boydar said

  Who is ?

 229. matirani said

  http://alternews.pl/uncategorized/william-blythe-clinton-i-hillary-rodham-rosenberg-clinton-jezdzili-do-moskwy-pociagiem-przyjazni-na-wakacyjne-szkolenia-partyjne-w-tych-czasach-oboje-reprezentowali-communist-youth-usa/

 230. Anucha said

  Unia podniesie ceny leków w Polsce

  Ceny leków pójdą w górę. Wszystko dlatego, że europarlamentarzyści chcą, aby w Polsce leki kosztowały tyle, co w Niemczech czy Skandynawii. Chodzi o to, żeby dostęp do nich był równy we wszystkich państwach członkowskich. Dla Polaków oznacza to jednak podwyżki i to nawet o kilkaset procent – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

  Ręce opadają, a może wyjdzie na zdrowie dla nas, bo co niektórzy łykają już jak pelikany, wszystko co na recepcie wypisze Przedstawiciel Koncernu Farmaceutycznego

 231. Siggi said

  Iranofobia jest rodzajem towaru
  „Uważamy, że można być rozwiniętym ekonomicznie i zaawansowanym technologicznie, a zarazem zachować swoją kulturę i tradycję” – powiedział tygodnikowi Myśl Polska dr Seyed Mohammad Kazem Sajjadpour, profesor The School of International Relations w Teheranie, Dyrektor Departamentu Diplomacy and International Organization. Rozmawiają Agnieszka Piwar i Magdalena Ziętek-Wielomska.

  Czy Iran akceptuje świat unilateralny, który wyłonił się po Zimnej Wojnie, z niekwestionowanym przywództwem Stanów Zjednoczonych?
  – Mówiąc wprost, nie.
  dalej………………
  http://www.mysl-polska.pl/964

 232. szperacz said

  re 22 Giewont
  a dokładnie: http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18439413&kat=1342&title=M-Soltysiak-chce-sledztwa-ws-pogromu-kieleckiego-a-prezydenta-i-premier-oskarza-o-zydowska-hucpe&ticaid=117780

 233. Siggi said

  (228-Anucha)
  Mnię się przedstawia,że sprawy idą w dobrym kierunku tzn.żeby ludzie nie robili se z apteki restauracji farmaceutycznej,w której z odruchu przyzwyczajenia zażerają się pigułami.Ale nie tylko piguły są medykamentaem,bo i zastrzyki,różne plastry, wody lecznicze,śpirytusy salicylowe itd.których się nie połyka ,no akurat właśnie salicylowy ,to można też raczej łykać chyba.Jednak w dawnych,dobrych czasach Polski Ludowej było w tem względzie bardziej przejrzysto.Jak ktoś był ubezpieczony zdrowotnie a dot.to wszystkich zatrudnionych w tzw.gospodarce uspołecznionej to miał 30% zniżki,albo nawet 80%ale to rzadko kiedy i komu.Prywatna inicjatywa i chło-pstwo indywidualne płaciło 100% i było okiej… mniej chorowali,szybciej umierali i bilans się zgadzał.Jak zaczął rządzić „Steropian”,to się zaczęło.Ceny wielu specyfików idą w tysiące np.zastrzyków w chrobach nowotworowych.Wiem,że niektórzy płacili 5,50zł a resztę 1225zł NFZ za zastrzyk ,który obkurczał gruczoł krokowy jak ktoś szedł na lampy(radioterapię).
  Huinia Jevropejska nie podnosi cen leków.Oni tylko wdrażają pewna procedurę,a wasalne rządy z państw-członka zbiorowego członkaUE tylko dostosowują cene do obiektywnych realiów współczesności.I to się nazywa suwerenność skrzyżowana z niepodległością,o co waliczyli nasi dziadowe i pradziadowie,żebyśmy też ostatecznie też byli dziadami.Nie?

 234. Boydar said

  Ja różne rzeczy widzę, Panie Snag; a najwięcej, kiedy zamknę oczy. Choć do niektórych spostrzeżeń przyznawać się nie wypada zupełnie.

 235. Zeev said

  KinderFicker:))))
  http://www.hlavnespravy.sk/papez-nie-je-spravne-hovorit-o-nasilnom-teroristickom-islame/814688

 236. NICK said

  Turcja zarzewiem?
  Lubelak. (223).

 237. Boydar said

  Dobry pretekst nie jest zły. Ech, ci ruscy szachiści … niedoścignieni 🙂

 238. NICK said

  A więc. Pół roku nie widziałem mamusi.
  Przyjeżdża. Za tydzień.
  WSZYSTKIE MAMUSIE pozdrawiam.

 239. NICK said

  Łeb mi się skrzywia.
  No bo w porywach
  -durnym jest.
  Mamo! Mamo!
  Żyj.
  Wskazuj me błędy.
  One. Przybłędy… .
  Dzięki za chrzest.
  Matulu moja…………

 240. Siggi said

  (228-Anucha),a jeszcze to,to w związku z tem?

 241. NICK said

  Wyprodukowanie tabletki… .
  To jest ćwierć grosza. Tak średnio.
  Zyski zatem tzw. koncernów farmaceutycznych, pośredników wiadomych?
  Są, jakie są.

  Dlatego właśnie, wkrótce, zabronią. Ziołolecznictwa.

 242. Miet said

  Nieciekawa sytuacja dla Putina – w Syrii zestrzelono rosyjski helikopter z dwoma oficerami i trzema żołnierzami.
  Jaka będzie reakcja Rosji?

  https://www.yahoo.com/news/russian-military-chopper-shot-down-syria-ministry-101728010.html

 243. NICK said

  No toż.
  Miet. Panie. Kiedyś zacząć się musi. MUSI.
  Nie po to ‚fema’ były tworzone aby stały. Puste. Nieprawdaż?
  Ale to jeszcze nie dziś.
  Ale we chwili każdej… .

 244. Siggi said

  (242-Miet.)
  Rosjanie są wyjątkowo wierni biblijnym słowom”…”Oko za ząb,ząb za oko” i jeszcze w tym tygodniu będzie ostra akcja.Allepo jest w kotle,uruchomiono trzy korytarze humanitarne dla wyjścia ludności cywilnej i jedno dla terrorystów.Jak z tego terroryści nie skorzystają ich problem.Do spotkania 9 sierpnia Putin – Erdogan będzie wiele się działo ,aby zakończyć tragedię Syrii.Jeżeli Erdogan nie wykaże woli zakończenia konfliktu i zniszczenia PI,to 9.08.zakończy się fiaskiem dla niego.
  Boże,chroń Rosję i Prezydenta Putina!

 245. jacta said

  Powstańcy i Niemcy walczyli w imię Boga watykańskiego …
  http://zbigniew1108.neon24.pl/post/133014,powstancy-i-niemcy-walczyli-w-imie-boga-watykanskiego

  Totalnie pojebane.
  Admin

 246. Glos Prawdy said

  Rosja. Pierwszy za 75 lat wybuch syberyjskiego wrzodu wyniszcza Jamał
  Koczownicy i jelenie pierwszymi przejęli na siebie cios niebezpiecznej infekcji

  W poniedziałek w Ямало-Ненецком autonomicznym okręgu umarło jedno z dzieci, co zakaziło się syberyjskim wrzodem. Przewodniczący regionu Dmitrij Kobyłkin oświadczył, że władza czyniła wszystkie wysiłki dla walki z niebezpieczną chorobą, lecz infekcja wszystko jedno wróciła do ich po roku 75 czasów po swoim zniknięciu.
  http://www.mk.ru/social/health/2016/08/01/pervaya-za-75-let-vspyshka-sibirskoy-yazvy-istreblyaet-yamal.html

  Skąd miała się tam wziąć ta zaraza? Oj, podejrzewam, że coś tu nie gra, ktoś maczał w tym swój palec.

 247. Bronisław said

  Re: 245. A, czy nie jest to pewne Pani(e) Jacta, że w wyniku II wojny światowej – której zapalnikiem i zasadniczym agresorem były Niemcy, zgodnie z satanistyczną wizją A, Picke – dosziło do zainstalowania dwubiegunowego świata na prawie 50 lat: z żydobolszewickim ze stolicą w Moskwie oraz żydoanglosaskim w Waszyngtonie?!!! Pozdrawiam!

  Króluj Nam Chryste!!! :

 248. snag said

  Żydom nie dogodzisz ,…

  Kilkudziesięciu muzułmańskich intelektualistów Francji opublikowało list potępiający islamskich extremistow a żydzi ujadają że nie nie wspomnieli o anty-semityzmie i żydowskich ofiarach ,…

  Conseil Représentatif des Institutions juives de France (CRIF) Naczalna organizacja francuskich żydów żąda zmiany treści z uwzglendnieniem żydowskich ofiar ,…

  Jewish victims missing from French Muslims’ anti-Jihad letter
  —————————————————————————————————————
  http://www.jta.org/2016/08/01/news-opinion/world/jewish-victims-missing-from-french-muslims-anti-jihad-letter

 249. Glos Prawdy said

  Eter Tesli – kontra Einstein.
  http://muki.salon24.pl/559532,eter-tesli-kontra-einstein
  Nikola Tesla – Zapomniany geniusz
  https://ujarani.com/135222
  Nikola Tesla – Artykuły
  Nowe Rewelacyjne Źródło Energii Elektrycznej – Podwodna Elektrownia
  http://www.tesla.pl/3-nowe-rewelacyjne-zrodlo-energii-elektrycznej-podwodna-elektrownia.html

 250. Glos Prawdy said

  „Lepiej być dyktatorem, niż homoseksualistą” – Aleksander Lukaszenka.

 251. Glos Prawdy said

  Gdyby powiedział: dobrze być dyktatorem i homoseksualistą, nic by się nie zmieniło, bo ma władzę. A Zachód by go oklaskiwał. Ale na szczęście tak nie jest i prawdopodobnie już nie stanie się.

 252. Obraz z Leżajska OBLĘŻENIE WYSOKIEGO ZAMKU WE LWOWIE datowany jest na początek XVIII wieku, ale nie miał nic wspólnego z Janem z Dukli. Zamku nie oblegają Kozacy tylko Tatarzy Krymscy i TURCY. Malinowa Chorągiew PROROKA była wręczana w Mekce na Wyprawy DZICHADU – co w tym wypadku jest albo oblężeniem Lwowa przez sułtana Mehmeda IV Myśliwca w l. 1653-1672, lub sułtana Orchana w r. 1340 czy Murada I w r. 1364 ???
  W roku 1364 w Krakowie odbył się Europejski Kongres w/s Zagrożenia Tureckiego a kilka miesięcy później Polacy pokonali Wielką Ordę pod Bełzem a Litwini nad Sinymi Wodami zajmując Kijów.
  Na obrazie jest epizod z Turkiem SPADAJĄCYM z Cytadeli na Zamku Polskim, na której jest armia turecka. Znaczyłoby to, że Turcy weszli Na Cytadele, ale NIE DO NIEJ, gdyż została zbudowana przez ZAKOPANIE Zamku Królewskiego. Z ilustracji wynika nawet JAK była ona budowana: Otóż przez 2 szyby z wyciągami poruszanymi kołami deptakowymi, jak w Wieliczce.

 253. Glos Prawdy said

  https://gic7.mycdn.me/image?id=836254145274&bid=836254145274&t=17&plc=MOBILE&tkn=*_zyTYzoOFLEnZoir6Z4UuL2uJg8
  Zaczęło się. W Rosji jak na Zachodzie organy opieki społecznej zaczęli odbierać rodzicom dzieci z byle powodu.
  http://nashaplaneta.su/news/nagloe_pokhishhenie_trjokh_devochek_opekoj/2016-08-01-24344

 254. Glos Prawdy said

  Na Ukrainie masowo wyrąbują lasy.

  Na Ukrainie odbywa się masowe wycinanie lasów. Jak myślicie, kto jest zleceniodawca „chochlaciego” drewna? oczywiście UE.

  Za parę lat władzy majdanu widac wyraźnie jak łysieją pagórki Karpat i w co oni przetwarzają się. Na podstawie obserwacji miejscowych Mediów wycinanie idzie właśnie z 2014 roku, przy „złodziejskiej władzy Janukowicza” lasy stały nietkniętymi.
  Ukraiński las pojechał do UE. Na Ukrainie bezwizowy wjazd do Europy jest dostępny tylko dla drzewa.
  http://politikus.ru/events/81576-na-ukraine-massovo-vyrubayut-lesa.html

 255. ,... said

  @ 224 snag co to jest przy tym?

  >https://plus.google.com/u/0/_/focus/photos/private/AIbEiAIAAABDCIHwtu24wuLWOyILdmNhcmRfcGhvdG8qKDc4NjllYjkxNWY2NmY0OGQ5MTM0M2FkZGI3ODk5NTllZmU4YjI3MjMwAV8EdaP8rgGBrEKXzVv3I4J7WYIY?sz=48

 256. snag said

  ,…

  Przy czym? ,…

  Ile razy mam ci przypominac ze ,… to registered ™ ,…

 257. Czolgista said

  Już wyjaśniłem, że źle sformułowałem zdanie. Mieszkańcy i władze lokalne chcą farm wiatrowych, Trump ich nie chciał. Przegrał batalię i musiał zmienić pierwotne plany. Kompleks już nie będzie okazały, co sam biznesem wyjaśnił. Nie będę omawiał tego drugi raz.

  Zrodlem sprzeciwu kogo, mieszkancow Aberdeen czy konkurencji … wlascicieli obecnych hoteli ? ,…
  Dyskusja ze Snagiem nie ma sensu. Kompleks golfowy powstaje w Menie, protestują okoliczni właściciele ziemscy, którzy po prostu odmówili sprzedaży i wyprowadzki. Tyle. Tak bardzo dali się we znaki Trumpowi, że aż ten pobiegł z płaczem do lokalnych władz, aby siłą ich wywłaszczyli, chociaż potem w mediach kłamał, że tego swoim ludziom nie nakazał. Na szczęście odmówiono mu. 🙂 Ale to pokazuje jakim jest kandydatem: zakłamanym.

  „Powtarzam, opinia envirofreaks mnie nie rajcuje ,…”

  Michael Forbes jest rolnikiem, który po prostu ma zasady i odmówił sprzedaży swojej ziemi. Nie dał się kupić Trumpowi i ma też poparcie wielu ludzi w Szkocji oraz generalnie w Wielkiej Brytanii, wbrew rozpaczliwym próbom zniszczenia mu opinii. Jego sprawa została nagłośniona przez państwowe media brytyjskie pomimo sprzeciwu Trumpa. Dlaczego osoba, która po prostu nie chce sprzedawać Trumpowi swojej ziemi, jest wyzywana od „envirofreaks”? Najlepsze, że przecież to Trump płacze, że orły są zabijane przez farmy wiatrowe. Kto tutaj jest „zielonym wiaratem” jak nie Trump?
  Zwykli ludzie, naukowcy i politycy protestowali przeciwko niszczeniu okolicznych wydm, ponieważ jest to unikalny teren, objęty badaniami naukowymi. To tak samo jakby ktoś budował pole golfowe pośrodku Puszczy Białowieskiej. Sprzeciw jest zrozumiały. Trump mógł poszukać innych miejsc.
  https://www.washingtonpost.com/politics/trumps-top-example-of-foreign-experience-a-scottish-golf-course-losing-millions/2016/06/22/12ae9cb0-1883-11e6-9e16-2e5a123aac62_story.html
  W amerykańskiej prasie nazywają tych ludzi po prostu okolicznymi mieszkańcami. Nikt poważny nie zniża się do takich obelg i manipulacji, nie przyczepia im łatki wariata jak to robi Snag.

  Jak amerykańska prasa komentuje „sukcesy” Trumpa w Szkocji:
  Trump has battled with homeowners, elbowed his way through the planning process, shattered relationships with elected leaders and sued the Scottish government. On top of that, he has yet to fulfill the lofty promises he made.

  Trump has also reported to Scottish authorities that he lost millions of dollars on the project — even as he claims on U.S. presidential disclosure forms that the course has been highly profitable.
  Stracił poparcie władz, odebrano mu honorowe tytuły nadane przez Szkotów, walczył z lokalnymi mieszkańcami, traci miliony, gdy w tym samym czasie zdołał jedynie zapewnić miejsce pracy najwyżej ponad setce osób. Taki dobry interes, ale to ja nie rozumiem, czym jest kapitalizm. 🙂
  To jest wolny rynek. Rolnik może odmówić sprzedaży działki i ma do tego prawo.

  „Niby jak, ze nie dostarcza pradu to Trump moze powiedziec ‚good bye’ budowie rezortu ?”

  Wyjaśniłem, że pomyliłem się, czyli zrobiłem coś czego taki troll jak ty nie potrafi. Sprostowałem, a nie jak ty, brnąłeś w łgarstwa, wyśmiewałeś się z naukowych źródeł, wymyślałeś kretyńskie teorie o zamrażaniu bomb i wybuchających odłamkach, które są po prostu fragmentami metalu. Mam spytać o źródło twoich rewelacji na temat zamrażania bomb, cwaniaczku, co to nie wie czym jest zapalnik?
  Trump powiedział, że farmy wiatrowe znacząco obniżają atrakcyjność jego kompleksu w Szkocji i nie widzi sensu, aby inwestować w niego większe pieniądze. Zapowiedział, że będzie budować podobny kompleks, ale w Irlandii. Swojego pierwotnego planu w Szkocji już dawno nie realizuje.
  Zresztą i tak nie czytasz dokładnie źródeł, których sam podałeś, w których jest już wszystko wyjaśnione i dyskutujesz z moimi błędnymi twierdzeniami, zamiast je wcześniej obalić.

  Udowodnij ze nie mial bo jesli nie to im wisialo – Aberdeen to 200 tys miasto, Trumpa resort jest 5 mil od przedmiesc i tylko trojka protestujacych ‚mieszkancow’ na sfabrykowanym video przez greenie freaks ,…
  Co mnie teraz obchodzi Aberdeen skoro cały czas rozmawiamy o Menie, którą Trump zdewastował.

  https://www.theguardian.com/us-news/2016/jun/23/donald-trump-faces-wall-of-opposition-as-he-returns-to-scotland

  Tutaj mieszkańcy Menie są opisani w mediach. Gdzie jest ta fabrykacja? Czemu Snag bierze w cudzysłów mieszkańców wioski, którzy autentycznie mieszkają obok okrojonego pola golfowego Trumpa, są odcięci od wody, a wokół ich domów usypano ogromne wały ziemi?
  To nie jest żadna „fabrykacja”. Film dokumentalny dostał wiele prestiżowych nagród, był wyemitowany przez BBC, mieszkańcy udzielali wywiadów mediom brytyjskim i amerykańskim.
  Wszyscy jak widać się nabrali: dziennikarze, politycy, lokalne władze tylko nawiedzony zwolennik Trumpa rozgryzł sprawę. 🙂
  Sam Trump wielokrotnie wypowiadał się o mieszkańcach Menie, że oferował im pieniądze. Co więcej, Trump wszystkich przeciwników jego pola golfowego z Menie zna z imienia i nazwiska, o czym sam mówił w wywiadzie, który Snag zbył i powiedział, żebym sobie w d..pę wsadził. Na końcu filmu „A Dangerous Game” dokumentalista umożliwił Trumpowi odniesienie się do wszystkich zarzutów, włącznie z nasłaniem policji na dziennikarzy. Trump nakazał opublikować cały wywiad, niezmanipulowany. Mówiłem, że tam jest wywiad z Trumpem, ale troll olał i teraz dalej rozpowiada głupoty, że to jest wszystko ustawka, a mieszkańców bierze w cudzysłów.
  Oczywiście według Snaga to hochsztaplerzy. Ja już wysiadam. Troll w swojej arogancji nawet prześcignął Trumpa. Nie chcę mi się dalej dyskutować ze Snagiem, który odmawia przeczytania źródeł, które sam podsyła, ani nie chce się odnieść do słów własnego idola. Nie pierwszy raz zresztą.
  Koniec dalszej rozmowy.

 258. Siggi said

  http://pl.blastingnews.com/swiat/2016/07/pilne-turecka-armia-otoczyla-baze-nato-z-glowicami-jadrowymi-wideo-001043389.html

 259. Maha said

  W zasadzie to wiadomo ale podsumował krótko i zwięźle, poza tym ci którzy się łudzą niech wreszcie oprzytomnieją:
  http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl/722811,prawda-sprawiedliwosc-i-milosierdzie-w-iii-rp

  „…………..głęboka niechęć naszych Hierarchów do PRAWDY…….
  Stąd też nie wiedzą, kto jest odpowiedzialny za:

  -wojny na Bliskim Wschodzie i spowodowany nimi masowy exodus ludności;
  -sprowadzenie Polski i innych post-komunistycznych krajów do roli nędznych kolonii Zachodu;
  –zniszczenie Jugosławii;
  -wojnę na Ukrainie;
  -„kolorowe rewolucje” w krajach post-sowieckich, włącznie z tą zaczynającą się dziś na naszych oczach w Armenii……….

  …….Dziś ofiara, której „pokojowi muzułmańscy emigranci” będą odżynać głowę, lub Banderowcy przeżynać na żywca piłą, musi się pospieszyć z wybaczeniem, w przeciwnym bowiem wypadku czeka ją niechybne potępienie na Sądzie Ostatecznym…………
  ….Cel………pacyfikacja nastrojów społecznych w obliczu inwazji islamu na Europę, a w przypadku Polaków, dodatkowo, zniwelowanie obiekcji w odniesieniu do wybielania i gloryfikowania Banderowców odpowiedzialnych za monstrualne zbrodnie na naszym Narodzie. Banderowcy są obecnie potrzebni Stanom Zjednoczonym i ich marionetkom w Warszawie, do skatalizowania III Wojny Światowej z Rosją…..
  ………pytanie o motywy purpuratów………..Nietrudno się domyśleć, że działają w interesie światowego żydostwa budującego mozolnie „nowy porządek światowy” (NWO)…….

  …….polskie społeczeństwo, osaczone ze wszystkich ideologicznych stron i permanentnie zdradzane przez swe „elity” znajduje się w stanie pełnego ogłupienia……..
  Co tedy pozostaje?

  Chyba tylko zanosić modły do Jezusa, by jak najszybciej oczyścił swój, a zarazem nasz, kościół powszechny. Bowiem do Niego, jako założyciela tegoż należy ta prerogatywa.

  Niewiele już czasu nam zostało. Miejmy więc nadzieję, że szybko wysłucha naszych modłów w tej sprawie.”

 260. Siggi said

  @-242,Miet.

  Rozpoczęła się w operacja «Возмездие» („Odwet”)
  Rosjanie równają z ziemią obszar na który terroryści zestrzelili dziś smigłowiec i w nieludzki sposób zbeszcześcili ciała poległych pilotów.
  Wieś Sarakib zniknęła z powierzchni ziemi, baza – lotnisko Abu Adduchor gdzie skoncentrowane są siły bojowników którzy dokonali ataku jest „równana z ziemią” z użyciem bomb paliwowo powietrznych.

  ——-
  To jeszcze nie wszystko …

  ——
  To jest tylko informacja na FB… czy potwierdzono ją w innych mediach?
  Admin

 261. Siggi said

  http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl/2016/08/01/listo-otwarty-do-czlonkow-i-sympatykow-zmiany/

 262. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/opinia/5173-gen-tomasz-bak-isis-rozsadza-europe-od-srodka

 263. Boydar said

  @ link od Pana Siggi (260)

  Pierwszy więzień czwartej RP w swym liście szeroko zamkniętym pisze m.in. :

  „… i komunistów – ludzi, którym drogie było poczucie sprawiedliwości społecznej …”

  Na zdrowy rozum, to albo nie wie kim byli „komuniści” albo kim my jesteśmy. Zalecałbym konsultację ze zmienną radą krajową, tam zasiadają naprawdę wybitni fachowcy. Zarówno od nas jak i od komunizmu.

  Przypuszczam, że p. Piskorski nie jest świadomy również wielu innych mechanizmów i prawidłowości. Po uczciwości, zacytuję tylko fragment przesłania – „Komunista, by się dostać na wspomnianą listę – musiał być zabity przez innego komunistę”.

  Pełny tekst np. tutaj – http://teksciory.interia.pl/jacek-kaczmarski-rehabilitacja-komunist-tekst-piosenki,t,488307.html

  a wykonanie autorskie np. tu – .https://www.youtube.com/watch?v=W0C31lYeiXE

  Na koniec, proponuję naszemu bohaterowi aby domagał się przeniesienia do Magdeburga. Zarówno wówczas jak i obecnie warunki socjalne „osadzonych” można ocenić jako naprawdę dobre. Lepsze nawet niż w klasztornej celi na Jasnej Górze.

 264. mary said

  http://www.pch24.pl/trzy-napady-w-jedna-noc–agresywny-ukrainiec-zatrzymany-przez-policje-,45054,i.html Proszę o tym napisać …..

 265. Bronisław said

  Re: 263. Szanowny Panie Boydar! Należy najpierw poczekać „chyba” na potwierdzenie wiarygodności tego listu, aby przypadkiem nie okazało się, że błędnie wychodzimy przed szereg?!!! Kaczmarski miał i ma owszem wielu fanów, ale jak sam tego nie ukrywał kim jest, to jednak jakoś w tej „ferajnie nie dziwi fakt, że jedni gorliwie budowali bolszewizm, a drudzy podobnie namiętnie go zwalczali!!! Pozdrawiam ciepło! Króluj Nam Chryste!!!

 266. Boydar said

  Rozumiem, że redakcja blogu mateuszpiskorski.blog.onet.pl jest na wakacyjnych urlopach lub w trakcie powrotu z śdm i zwyczajnie nie zauważyła jeszcze włamu na stronę. Tak może być. Pozdrawiam również.

 267. Glos Prawdy said

  Wbite konie. Dlaczego w Japonii tysiące osób dosłownie umierają z pracy.

  Japonia – jeden z krajów z najbardziej starą ludnościa na świecie. Według danych na rok 2014, około jednej czwartej jej mieszkańców było w wieku powyżej 65 lat. Do 2060 roku, według prognoz, udział osób starszych będzie wynosił do 40%. Zasoby siły roboczej będą się zmniejszać obciążenie pozostałych pracowników – rosnąć (jeśli to nie będzie zrekompensowane poprzez migrantów). Ludność w sumie też maleje – w ciągu ostatnich pięciu lat było około 1 mln osób.

  Wszystko to wiąże się z szeregiem czynników – od niskiej liczby urodzeń do dużej długości życia. W tym stosunek do pracy. A mianowicie – z powszechną praktyką, gdy zamiast standardowych ośmiu godzin dziennie pracują po 12-15 (jeśli nie 18-20) godzin, prawie bez przerwy i często bez urlopów.

  Przy takim wykresie prawie nie pozostaje czasu na rodzinę (narodziny i wychowanie dzieci). A zmęczenie często prowadzi do śmierci. Według nieoficjalnych danych, od tego co roku giną tysiące mieszkańców.

  Ofiary

  Według danych Międzynarodowej organizacji pracy, tendencja ujawniła się jeszcze w 1970-1980 latach. Do użytku weszły pojęcia „karoszy” (w tłumaczeniu – śmierć z przepracowania) i „karochisacu” (samobójstwo, spowodowane przemęczeniem lub stresem wpracy).

  W raporcie MOP przytoczył przykłady. Pracownik produkcji przekąsek pracował na 110 godzin w tygodniu – zmarł w wieku 34 latod zawału serca. Kierowca autobusu za rok pracował około trzech tysięcy godzin (przy standardowej ośmiogodzinnym wykresie z weekendami i świętami wyszło by mniej niż dwa tysiące) – zmarł w wieku 37 lat od udaru mózgu (ostatnie dwa tygodnie przed śmiercią pracował bez weekendów).

  Wśród ofiar znalazł się i dwadzieściatrzyletni pracownik firmy Nikon, który pracował w fabryce na przedmieściach Tokio – w dziale produkcji półprzewodników. Młody człowiek został przyjęty na tymczasowe umowy, i starał się pokazać siebie. Pracował na dwie zmiany, czasami po 250 godzin miesięcznie. U niego pogorszenie zdrowia, zaczął tracić na wadze. Po roku takiej pracy popełnił samobójstwo (ostatni zapis w dzienniku stała się fraza „Tyle czasu straciłem na próżno”).

  Inny, dwadzieściasiedmioletni inżynier poskarżył się szefowi na depresję od pracy w godzinach nadliczbowych. Ten kazał brać leki, stwierdzając, że „profesjonalista powinien działać, nie zważając na depresję”. W końcu młody człowiek zmarł od przedawkowania.

  Jego dawny kolega, którego praca, według własnego uznania, o mało nie doprowadziła do grobu, mówił, że to był „wyścig do dna”. „Pracowałem od 9 rano do 3 w nocy – i tak trwało prawie dwa lata – wspomina. – Byłem na skraju. Nie widziałem nic dookoła – tylko komputer na biurku. Nie wiedziałem, jaki jest dzień i pora roku”. W końcu on wolał odejść – „miał wybierać między pracą i życiem”.

  Oficjalnie

  Według oficjalnych danych, od przepracowania w pracy w Japonii giną około dwustu osób rocznie (w 2015 roku było 189 takich przypadków). Jeśli wierzyć Ministerstwu zdrowia i pracy, tak było w ciągu ostatnich 15 lat. Jednak inne źródła twierdzą, że liczbyte są zaniżone. Zdaniem prawnika Hiroshi Kawachito, reprezentującego interesy ofiar, rzeczywista liczba jest około 10 razy wyższa.

  Są i inne oceny. Według niektórych danych, z 30 tysięcy samobójstw popełnionych w 2011 roku, około 10 tysięcy były związane z przepracowaniem. W sumie, według nieoficjalnych szacunków, liczba zgonów spowodowanych przemęczeniem i stresem w pracy, może dochodzić do 20 tyś. na rok.

  W latach 1980-tych uważano, że to grozi głównie mężczyznom. Później tendencja dotknęła i kobiet. Tylko według oficjalnych danych z 1990 roku liczba samobójstw związanych z pracą, wśród mieszkanek Japonii wzrosła o około 40%.

  Rośnie liczba pozwów do firm, gdzie pracowali zgubieni. W zeszłym roku było ich około 1,5 tysiąca – mniej więcej tyle, ile za okres od 2004 do 2008 roku. Odszkodowania mogą wynieść setki tysięcy dolarów. Choć w praktyce, według Kawachito, sądy spełniają tylko około jedną trzecia skarg. A postępowanie często rozciągnięte na lata.

  „Zazwyczaj, kiedy pracownik popełnia samobójstwo, firma stara się ukryć przyczyny tragedii – zauważyła dziennikarką Misako Hida, która pisała o takich przypadkach. – Nie, co ty, co ty, to nie ma nic wspólnego z pracą, jak mówią, człowiek miał wyłącznie osobiste motywację do takiego czynu”.

  Przyczyny

  W Japonii powszechny stosunek do pracy w godzinach nadliczbowych jako do normy – coś, co nawet nie domaga się podwyżki płac. „Przepracowanie uważają częścią dnia pracy, – zauważa profesor honorowy Uniwersytetu Kansai Koji Morioka. – Pracownikom nie narzucają, ale oni sami postrzegają ją jako obowiązek”.

  Innym powodem jest niechęć ludzi do zmiany miejsca pracy (nawet jeśli stała się ona „nieznośną”). „W USA ludzie łatwiej odnoszą się do tego, aby przejść do innej firmy, jeśli tam lepsze warunki – mówi profesor Uniwersytetu Meiji Kenichi Курода. – Ale w Japonii ludzie mają tendencję do tego, aby pracować w jednym i tym samym miejscu przez całe życie, trudno im się zdecydować na to, aby odejść”.

  Swoją rolę odegrały i czynniki ekonomiczne. Jeden z nich – stagnacja, kolejne za finansowych moczowego drugiej połowy lat1980-tych. Firmy zaczeły oszczędzać, coraz bardziej opierając się na pracowników tymczasowych (od 1990 do 2015 roku udział pracowników tymczasowych wśród pracujących wzrosł prawie dwukrotnie – z 20% do 38%). To nasiliło presję na stałych pracowników – zaczęli pracować więcej, obawiając się zwolnienia z pracy (pracownicy tymczasowi, ze swojej strony, starali siępokazać siebie z najlepszej strony, aby uzyskać stały kontrakt).

  Władze starają się zmienić sytuację. Rok temu przyjęli ustawę, która zobowiązuje pracodawcę dopilnować, aby jego pracownicy przynajmniej od czasu do czasu brali urlop (według danych na 2013 rok, mniej niż połowa pracowników w Japonii w pełni korzystali z należną im wakacje, co szósty nie skorzystał z niego w ogóle).

  Jednak tego jeszcze było mało. „Trzeba zmienić kulturę korporacyjną, – uważa lider lokalnego związku Chifumi Оkunuki. – Aby firmy sami nie dopuszczali recyklingu. Może nawet zamykali biuro na koniec dnia pracy”
  https://słoń.ru/posts/71549
  ———————————–
  W świecie działa prawo zachowania energii. Jeśli w jednym dajesz mniej, to z innej strony idzie przeciwwaga. W jednych krajach szczególnym pragnieniem pracować nie pochlubią się, natomiast w drugich pracuja jak woły robocze. Toż nie dziwię się, że u japończyków technologii są takie, że ich sedesy w toaletach śpiewają, muzykę grają, podmywają dupy i dziękuja jeszcze za to, że ich wykorzystały. Ale co za dużo to nie zdrowo. I gdzie jest Bóg, jakie miejsce Panu się przydziela w ich życiu.

 268. Glos Prawdy said

  Dusza kobiety „wypływa z jej ciała, po śmierci w chińskim szpitalu
  .https://www.youtube.com/watch?v=ue1Iv8CYgrU

 269. Glos Prawdy said

  S. Sall o fałszu Teorii Względności.

  Jak i teoria ewolucji Darwina, teoria względności.
  Einsteina jest jednym z „filarów” ortodoksyjnej nauki. Jednak w ostatnim czasie coraz więcej niezależnych naukowców poddaję w wątpliwość prawdziwość tych „naukowych” dogmatów, w które próbuje nas zmusić ślepo wierzyć.

  Ale komu potrzebna jest ta naszą ślepa wiara i jaką „zakazaną wiedzę” starannie próbują ukryć od nas możni tego świata? Kandydat nauk fizyczno-matematycznych S. Sall daje w tej sprawie następującą odpowiedź: „Nie ma geniuszu w teorii względności. Matematyczna treśc teorii względności została odebrana Hevisaidem w 1890 r., przy czym na znacznie wyższym poziomie.

  Formuła E=мс2 uzyskana rosyjskim fizykiem Umowym jeszcze w 1873 r. (fakt ten został odebrany z rosyjskich podręczników po rewolucji), a następnie do Einsteina Hevisaidem, Larmorom, Thomson, Poincare, Газенорлем. Einstein z żoną Maric w przygotowaniu artykułów używali, jak teraz się okazało, materiały niepublikowane niemieckiego matematyka Lindermana, przyjaciela Maxa Plancka i Emila Warburg, członków redakcji czasopisma „Roczniki fizyki”.

  Einstein znalazł się w polu widzenia iluminatów, najwyraźniej, w związku z tym, że jego matka pracowała jako nauczycielka dzieci bankiera Oppenheimer (Oppenheimer i Warburg – blisko spokrewnione rodziny). Głównym celem twórców i promotorów teorii względności – eliminacja pojęcia o eterze, z energii któregoTesla nauczył się otrzymywać energię elektryczną.

  Na drodze do tego celu iluminaci sprzątali głównych przeciwników i konkurentów Einsteina. Pierwszą ofiarą padł redaktor czasopisma „Roczniki fizyki” Paul Drude, który otrzymał kulę w głowę. Następnie w jednym szpitalu w jeden rok w dziwnych okolicznościach umiera Minkowski i Ritz.

  Następnie w szpitalu umiera nagle Poincare. Jak niedawno się okazało, na fizycznym kongresie on oskarżyl Einsteina o plagiat. Następnie przy nie mniej dziwnych okolicznościach umiera Szwarcszyld, Friedman i wiele innych mniej znanych fizyków.

  Wbrew eksperymentom Michelsona, Morleya i Millera, fizyczna wspólnota staje na drodze negacji etheru i eterycznego wiatru. Odbywa się tak, gdy zamiast precyzyjnych eksperymentów Millera, których wiarygodność została potwierdzona praktyką pracy z włókien optycznych i MIKROFALOWYCH systemami komunikacji cyfrowej, na wiarę przyjęte zostały wyniki eksperymentów z interferometerami, znajdującymi się w metalowej osłonie, gdzie eterycznego wiatru być nie może.

  Ale najważniejsze jest co innego. Drogą do rozwoju ludzkości czystej bez paliwowej energetyki została zamknięta, a monopol iluminatów na zasoby paliwa zachował się. Do tej pory w bez paliwowej energii osiągnięto ogromny postęp (aby zapoznać się z tymi technologiami, można pobrać w internecie czasopisma „Nowa energia”).

  Jednak próby wprowadzenia bez paliwowych technologii w szeroką praktykę zwykle kończą się dla autorów tych projektów źle.Nauka, techniką, a co najważniejsze, drukowanie, znajdują się pod kontrolą iluminatów. Ponadto, rosnące problemy środowiskowe są używane illuminatami dla propagandy pełnymi nienawiści idejami radykalnego zmniejszenia populacji…

  Wszystkie te teorie zostały wykonane na zlecenie rządu światowego bankierów, na czele z Rotszyldami, a w dzisiejszych czasach są one obsługiwane przez takie organizację międzynarodowe jak ONZ i UNESCO. Z oszustwem w naukach humanistycznych walczyć jest bardzo trudne, ponieważ nie ma w nich pomiarów, czyli tego, z czego, zdaniem Mendelejewa, rozpoczyna się nauka.

  Na przykład, teoria Darwina nie jest potwierdzona, bo do tej pory nie otrzymała świadectwa przemiany jednego gatunku w inny. Faktow sprzecznych teorii Darwina jest bardzo dużo. Mimo to, paleontolodzy i biolodzy wciąż doskonałą Darwina, ponieważ na takie działania dają pieniądze.

  Teoria względności obalona ogromną ilością pomiarów, jednak rząd światowy z pomocą międzynarodowej masonerii i służb specjalnych, przeprowadził przez akademii nauk, naukowe społeczności, wskazówki uniwersytetów, NASA i inne organizację specjalne okólniki, zabraniające ujawniania informacji, które są sprzeczne z teorią względności.

  Przykład – działalność NASA, zakonspirowanej organizacji, tradycyjnie prowadzonej przez masonów najwyższej inicjacji. Już podczas pierwszych sesji połączenia z satelitami okazało się, że relatywistyczny dopler-efekt nie działa. Następnie okazało się, że atomowe zegary na satelitach idą jak na Ziemi. Wniosek ten został potwierdzony i specjalistami rosyjskiego ЦУПа.

  Ale kiedy zaczęły wdrażać system GPS, specjaliści z NASA postanowili wprowadzić poprawkę do wskazań zegarów atomowych. Poprawka nie zadziałała, lecz do siły cyrkularzy naukowego społeczeństwa była wzniosiona bajka osystemie GPS jak laboratorium po
  potwierdzeniu teorii względności. Podobna historia stała się i z rosyjskim systemem GLONASS

  Dla uczonych, znajomych z oryginalnymi pracami Michelsona, Morleya i Millera, co naprawdę pomyślnie wymierzyli parametry eterycznego wiatru, powinna być jasna przyczyną niepowodzenia teorii względności w satelitarnych doświadczeniach, – metalowy korpus kosmicznego statku ekranuje eteryczny wiatr, i bieg zegarka na sputnikach nie zmienia się.
  Jednak do tej pory w podręcznikach piszą kłamstwa o rzekomym zerowych wynikach doświadczeń Michelsona, Morleya i Millera.Sytuacja faktycznie аnekdotyczna, ponieważ specjaliści w dziedzinie powietrznej MIKROFALOWYCH i światłowodowej na duże odległości od dawna uwzględniają czynnik eterycznego wiatru „.

  TAK WIĘC, GŁÓWNYM ZADANIEM „TEORII WZGLĘDNOŚCI” BYŁO SKOMPROMITOWAĆ TEORIĘ ETERU, KTÓRA DAWAŁA WYJŚCIE NA TANIE I PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA ŹRÓDŁA ENERGII. Jednak, w przypadku masowego wprowadzenia takich technologii, światowa „elita” straci swój monopol i będące w ich dyspozycji zasoby naturalne i produkcyjne mocy po prostu są ograniczone.

  Naturalnie, że z tego powodu mogą stracić nie tylko swój majątek, ale i prawie nieograniczoną władzę nad światem. Dlatego nie zdziwię się, gdy przy omawianiu podobnych tematów od razu pojawią się cała sfora karmionych przez „elitę” „bojowników z pseudonauka”, a także „kontrolerów”, których zadaniem jest w jakikolwiek sposób „przyćmić” zainteresowanie podobna tematyką

  michael101063 ©
  http://physfak-69.livejournal.com/169609.html

 270. Glos Prawdy said

  Snowden: USA zamówiliśmy hakerom ruchy polityczne całego świata.

  Władze USA zorganizowali serię ataków hakerskich na partie polityczne i organizacje na całym świecie. Poinformował o tym były agent amerykańskich służb specjalnych Edward Snowden, przekazuje kanał „Rossija 24”.

  On odprawił w Sieć tajny dokument z 2010 roku. Na liście celów, na przykład, ruchy polityczne Pakistanu, Indii, Libanu, Egiptu i Rumunii. Ich strony internetowe i bazy danych byly złamane na zlecenie rządu USA.
  https://www.msn.com/ru-ru/entertainment/story/сноуден-сша-заказывали-хакерам-политические-движения-всего-мира/vp-BBuShmg

 271. NyndrO said

  Panie NICK Szanowny.NIgdy bym nie pomyślał,że Pan możesz The Prodigy zapodać.To jestem pewien,że mogę Panu polecić to : .https://www.youtube.com/watch?v=xbR1psv6_iA

 272. NyndrO said

  A!,Panie NICK…ja już dawno zauważyłem,że z Pana to jest stary punkowiec. 😉

 273. ford t said

  http://www.kapitalizm.republika.pl/ford.html
  http://www.ekoimy.most.org.pl/02_2009_8-7_artykul.html
  http://www.prisonplanet.com/rockefeller-ford-and-the-secret-history-of-alcohol.html
  http://www.logistyka.net.pl/bank-wiedzy/transport-i-spedycja/item/85587-wplyw-zastosowania-paliwa-z-dodatkiem-alkoholu-na-efektywnosc-pracy-silnikow-spalinowych

  There’s a secret history regarding alcohol that you won’t hear on the six o’clock news:

  Cars and everything else running on internal combustion engines can run on alcohol at least as well as they can run on gasoline. Indeed, engines were built back in 1870 that could run using either alcohol or gasoline

  A New York Times article from 1908 (and here) enthusiastically states:

  “Autoists Discuss Alcohol As Fuel; Great Future Ahead For Use In Commercial Wagons, Says Prof. Lucke. Tests With Motor Truck E.R. Hewitt Tells Engineers Of His Results With Gasoline And Alcohol In Same Engine”

  Henry Ford said that alcohol was “a cleaner, nicer, better fuel for automobiles than gasoline” (James Brough, The Ford Dynasty: An American Story, p. 118, and cited in “Ford – The Men and the Machine”, p. 365). The Model T Ford had a knob right on the dashboard to adjust the fuel-air mixture for either alcohol or gas

  Alcohol does not corrode or shorten the lifespan of modern cars, and an inexpensive adjustment to regular cars will make them run smoothly and inexpensively on alcohol

  So if alcohol can provide a cheaper and better fuel than alcohol, why doesn’t anyone talk about it today?

  Well, John D. Rockefeller, under the ruse of Christian temperance, gave 4 million dollars to a group of old ladies and told them to fight for Prohibition (they successfully used the money to buy off Congress). Why? Rockefeller owned Standard Oil, the main company pushing gas as an alternative fuel to alcohol. By getting Congress to pass Prohibition laws, Rockefeller eliminated his competition. And see this.

  Moreover, those in the know actually are using alcohol as a fuel today. For example, there are many millions of cars being driven in Brazil that run on alcohol.

  And many government and car fleets are actually required to be able to run on either alcohol or gas. The car companies simply forgot to tell the American consumer that these kind of cars are available. See this and this.

 274. snag said

  Panie NyndrO szanowny, punk moze tak ale pan ? ,…

 275. Warszawscy archeolodzy pod kierunkiem prof. Jana Dyczka znaleźli w Czarnogórze PAŁAC sprzed 2,5 tysiąca lat (Fakt, 2 VIII 2016, s. 9). Świadczy to, że już wówczas eksploatowano w Kosowie SREBRO, bo do czegoś innego taki Pałac nie był tam potrzebny. Jest to więc pałac Mykeński z czasów Pelopsa, który z Hiperdameą zbudował Najwspanialszy Pałac Mykeński w Pylos na Peloponezie dla śródziemnomorskiego handlu żelazem kaszubskim i stalą ŚLĄSKĄ.
  Pelops podpisał z wezyrem hyksoskiego Egiptu Józefem konwencję o dostawach Żelaza i Stali do Egiptu, którą obsługiwali Żydzi z Suezu jako Ludzie Izydy – skąd polska nazwa ŻYDZI. Żelazo to Żydzi rozprowadzali w całym pasie ZWROTNIKOWYM Za Wagę Złota, gdy kupowali je w Pylos na Wagę Miedzi – skąd biżuteria brązowa w kulturze łużyckiej.
  Ponieważ faraon Jechnaton chciał zabrać Żydom Skarbiec Sueski, gdzie nagromadzili oni TYSIĄCE ton złota, to za zerwanie konwencji zaoferował Słowianom Marmarykę, skąd była droga WOZOWA do Czadu, gdzie była Kość Słoniowa i Złoto Ghany, w którym to celu Słowianie zbudowali SERENĘ-Tobruk.
  Wielka Zagadka Archeologiczna, jaką była Droga WOZOWA z Tobruku do Czadu została rozszyfrowana przeze mnie, gdyż przypisywano ją mykeńskim Grekom. W jedną stronę wieziono Żelazo a z powrotem kość słoniową i złoto. W tych czasach zaczęto też eksploatować Srebro Kosowskie a w Cetinii odkryto miasto z murami POLIGONALNYMI, czyli z megalitów z TOPIONEGO bazaltu i granitu.

 276. snag said

  Ktos mi wytlumaczy dlaczego w polskiej Wiki nie ma wzmianki o przynaleznosci religijnej politykow?

  Np. Ja wiem ze B. Boxer to zydowka, McCain to babtysta, B. Mikulski katoliczka a Obama protestant, itd., wiem czego sie spodziewac zanim podejme decyzje na kogo glosowac.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Barbara_Boxer
  https://en.wikipedia.org/wiki/John_McCain
  https://en.wikipedia.org/wiki/Barbara_Mikulski
  https://en.wikipedia.org/wiki/Barack_Obama

 277. matirani said

  273. Ford T – Ciekawy material!
  Jezdzilem w Brazylii na alkoholu. Cudnie sie jezdzi, jak na gazie. Tym co nie jezdzili na gazie da obraz jazda na benzynie z malutkim turbo albo na kompressorze od Mercedesów z lat 2000- te co maily K z tylu zanim sie pojawilo turbo i CGI.

  ALE!!!! Spalanie silników universalnych jest ogromne. Maly Gol walil mi 10 do 12 l na trasie i 14 w miescie. Czyli dobre 40% wiecej niz na benzynie. Cenowo wiec wychodzilo to samo.
  Aby skorzystac z zalet alkoholu trzeba zrobic specjalny silnik z bardzo wysokim CR, tak z 15 albo i 17. Powinno sie dac.

  To tylko rozwazania techniczne. Czy warto produkowac alkohol na paliwa czy nie to trudno mi jednoznacznie zadecydowac.
  Jedni mówia, ze przeznaczenie duzych obszarów uprawnych na biopaliwa podwyzsza ceny zywnosci ale inni przypominaja, ze polowa produkcji rolnej idzie na straty… trudna sprawa.

  271. Pan NyndrO uprzejmie wstawil kropke przez polecana przez siebie muzyka. Wysluchalem z przyjemnoscia. Uszanowania.

 278. kard. szlomo macharski said

  metropolita Krakowa kardynał Franciszek Macharski przyjaciel Jana Pawła II wyrzucił katolickie zakonnice siostry Karmelitanki z klasztoru w Oświęcimu na rozkaz rabinów

  12 styczeń 1983 – siostra Zofia Jaśniak, przełożona domu sióstr karmelitanek bosych w Poznaniu, zwraca się do Urzędu do Spraw Wyznań w Warszawie z prośbą o założenie domu zakonnego w Oświęcimiu, w budynku starego teatru usytuowanego obok Żwirowiska.

  2 luty 1983 – prowincjał karmelitów bosych o. Eugeniusz Jan Morawski
  „uważamy za nieulegającą wątpliwości potrzebę założenia oraz nieustannej modlitwy i pokuty w tym miejscu, które bez Chrystusowego Krzyża tchnie beznadziejnością”.

  26 czerwca 1984 – w Państwowym Biurze Notarialnym podpisano akt notarialny, na mocy którego siostry karmelitanki bose z Poznania stały się prawnymi właścicielami budynku „starego teatru” i przylegającego do niego terenu na 99 lat.

  2 sierpnia 1984 – do Oświęcimia przybyły pierwsze siostry karmelitanki.

  30 grudnia 1985 – klasztor sióstr karmelitanek p.w. Świętych Obcowania w Oświęcimiu erygowano kanonicznie.

  maj 1985 – w specjalnej ulotce niemiecka organizacja katolicka „Kirche in Not” („Kościół w potrzebie”), która na prośbę kardynała Stefana Wyszyńskiego objęła patronat nad sześćdziesięcioma klasztorami kontemplacyjnymi w Polsce, nawołuje katolików do materialnego wsparcia powstającego w Oświęcimiu Karmelu.

  kwiecień 1986 – pierwsze wtargnięcie członków Światowego Kongresu Żydów na teren posesji karmelitanek. Żydzi grożą wysadzeniem budynku w powietrze i obrzucają zakonnice wyzwiskami.

  22 czerwca 1986 – artykułem Jerzego Turowicza pt. Karmel w Oświęcimiu „Tygodnik Powszechny” rozpoczął kampanię skierowaną przeciwko oświęcimskiemu klasztorowi karmelitanek. Argumentował on, że obecność sióstr karmelitanek w tym miejscu obraża uczucia Żydów.

  Spotkanie nie odbyło się w „Genewie” jak pisze autor, ale na jakiejś wsi, w prywatnym domu żydowskim, u żyda o nazwisku Rothschild (Edmund Rothschild).

  Jest tu konieczne podkreślić to, że decyzją kardynała Macharskiego, który był wtedy metropolitą krakowskim, negocjacje o katolickim klasztorze, o sprawach polskich, nie toczyły się w diecezji krakowskiej, w domu biskupa, a na prywatnej posiadłości u żyda w Szwajcarii.

  Negocjacje te odbywały się u żyda, bo – jak kard. Macharski stwierdził (lub zgodził się ) – negocjacje powinny być przeprowadzone na gruncie neutralnym. Willa żydowska była miejscem właściwym, bo dom biskupi w Krakowie takim miejscem nie był.

  Później, JPII dokonał nowego podziału diecezjalnego i sprawy Karmelitanek swobodnie już toczyły się poza plecami Narodu, bo nowa diecezja – na prowincji zabitej deskami – nie podlegała takiej kontroli społecznej jak diecezja krakowska, czyli faktycznie, było to świadome oszustwo.

  18 stycznia 1988 – prowincjał karmelitów bosych o. Dominik Wider wystosował list do wszystkich członków zakonu karmelitańskiego w Polsce. Pisał:

  „Od dłuższego czasu nasilają się złośliwe ataki żydowskie oraz

  nacisk moralny kard. Franciszka Macharskiego na nasze Siostry w Oświęcimiu, by same dobrowolnie wyraziły zgodę na przeniesienie się w inne miejsce.

  Argumentuje się miłością bliźniego, nieprzeszkadzaniu w dialogu Kościoła z Żydami, niedawaniu podstaw do ataku na Ojca świętego i Kościół w Polsce.

  (…) Złożyłem protest u ks. kard. Macharskiego, a także u przedstawiciela strony zachodniej, ks. kard. Lustigera. Odwołałem się także do N.O. Generała.

  Pragnę powiadomić, że prawie wszyscy biskupi krakowscy są oburzeni na ten nacisk wywierany na Siostry. Podobnie myśli duchowieństwo Oświęcimia i jego okolic, a także wielu wiernych. Wszyscy oni uważają, że Siostrom dzieje się krzywda oraz że Siostry powinny trwać w obecnie zajmowanym klasztorze – swojej własności.

  26 sierpnia 1989 – Prymas Polski, kardynał Józef Glemp wygłosił na Jasnej Górze homilię w której bronił sióstr karmelitanek. Kardynał powiedział m.in.:

  „Kochani Żydzi, nie rozmawiajcie z nami z pozycji narodu wyniesionego ponad wszystkie inne i nie stawiajcie nam warunków niemożliwych do wypełnienia. Siostry karmelitanki, mieszkające obok obozu w Oświęcimiu, chciały i chcą być znakiem tej ludzkiej solidarności, która obejmie żywych i umarłych. (…)

  Waszą potęgą są środki społecznego przekazu, będące w wielu krajach do waszej dyspozycji. Niech one nie służą rozniecaniu antypolonizmu. Niedawno oddział siedmiu Żydów z Nowego Jorku dokonał napaści na klasztor w Oświęcimiu, wprawdzie nie doszło do zabójstwa sióstr lub zniszczenia klasztoru, bo zostali powstrzymani, ale nie nazywajcie napastników bohaterami”.

  20 września 1989 – kard. Glemp wystosował list do Sigmunta Sternberga – przewodniczącego Międzynarodowej Rady Chrześcijan i Żydów, w którym zapewnił, że pragnie „dotrzymać warunki Deklaracji Genewskiej z 1987 r. i dlatego chętnie przystąpi do dialogu między Chrześcijanami i Żydami”.

  29 września 1991 – podczas wizyty w USA kard. Glemp spotkał się z Żydami. Przed wizytą w Spertus College of Judaica w Chicago Kardynał zdjął z piersi krzyż. Rabin Byron L. Sherwin po spotkaniu z Prymasem Polski powiedział:

  „Kardynał Glemp przyszedł do nas bez krzyża na piersi. Myślę, że ten symboliczny gest był bardzo znaczący, pokazujący klasę Prymasa, który nie chciał niczym urazić swoich gospodarzy”.

  http://gazetawarszawska.com/pugnae/718-kalkonoswiecimskiego

 279. matirani said

  .https://www.youtube.com/watch?v=5BVSAEJbF00
  😦
  Published on Jul 28, 2016
  The „Empire of Chaos” has Russia backed into a corner and Putin says we are on the brink of WWIII. Darrin McBreen
  talks to Paul Craig Roberts about NATO’s deployment of anti-missile systems surrounding Russia.

  Help us spread the word about the liberty movement, we’re reaching millions help us reach millions more. Share the free live video feed link with your friends & family: http://www.infowars.com/show

  IIIWS jest dosc prawdopodobna. Niestety.

 280. kard. szlomo macharski said

  Szczególnie pierwsza ustawa co do służby wojskowej jest bardzo ostro wykonywana. Kto by się odważył zawrzeć związek małżeński wbrew tej ustawie, ma być stawiony przed komisyę w drodze urzędowej, a jeżeliby się okazał niezdolnym do służby wojskowej, będzie ukarany grzywną do 1000 z łr.! W razie niemożności zapłacenia tej sumy, będzie skazany na więzienie aź do sześciu miesięcy, gdyby był zdatny do wojska, to ma służyć dwa razy ty le ! Tych zaś, którzy świadomie pomogli mu do zawarcia takiego małżeństwa, spotka kara do 500 złr. albo więzienie do trzech miesięcy- Wobec tego nie dziw, że księża robią trudności, że żądają różnych świadectw. Kto się nie rozumie na tem, narzeka na księdza, że go ksiądz prześladuje, lecz mądry nie będzie za to winił księdza, bo ksiądz nie może inaczej robić, jeżeli się nie chce narazić na grube kary.

  J e d n a k ni e s t e ty, ta ustawa tylko chrześcijan obowiązuje. Żydzi, chociaż niby to „równouprawnieni“, kpią sobie z tej ustawy i prawie całkiem się do niej nie stosują. Ich prawo narodowe orzeka, że dziewczyna po skończeniu 13 roku życia, a młodzieniec po ukończeniu 18 roku może zawrzeć małżeństwo.

  Już wcześnie łączą żydzi swe dzieci w małżeństwa jako narzeczonych, „zarękowanych“, a potem, kiedy im się podoba, zawierają formalną umowę ślubną.

  Rozwód też u żydów odbywa się o byle co i byle jako. Zdarzenie prawdziwe: Żyd chciał się koniecznie rozwieść z żoną, choć była bardzo dobrą.

  Jadąc z nią wstąpił do karczmy, kupił świec na szabas i obwinął je w papier, na którym był napisany rozwód dla niej. Podał jej potem te świece a za ledwo ich dotknęła, zawołali żydzi, którzy wyszli z nim z karczmy: Szoń (już); rozwód był dokonany. Żydówka ta wkrótce się ochrzciła zrażona takiem prawem małżeńskim!

  W tym drugim okólniku skarży się ministerium obrony krajowej, że wskutek takich małżeństw żydowskich trudno bardzo stwierdzić tożsamość osób przy poborach Wojskowych, bo dzieci z takich małżeństw zamiast właściwego nazwiska, to jest nazwiska matki, noszą zupełnie inne nazwiska! Oczywiście!

  A jednak nie słychać, żeby żydów za każde takie przestępstwo karano tak jak ustawa przepisuje! Oto mamy znowu błogie skutki „równouprawnienia” żydów! Gdzie chodzi o korzyść żyda, tam on się powołuje na równe prawa i rząd musi mu spieszyć na pomoc! Ale gdzie się rozchodzi o jaką daninę, podatek lub usługę dla dobra społeczeństwa, tam żyd nie zna równych praw z chrześcijanami, ale ma swoje przywileje i szydzi sobie z ustawy państwowej. Nie jestże to krzywdą dla ludności chrześcijańskiej ?
  http://gazetawarszawska.com/judaizm-islam/1013-x-mateusz-jez-tajemnice-zydowskie-9

 281. Cybersecurity said

  @ Admin, 256. snag said …
  https://www.marcaria.com/register/trademarkprices.asp?country=USA
  Trademark Registration
  Step 1. Trademark Comprehensive Study: Prices in USA $ 180
  Step 2. Trademark Registration Request: $ 1130

  I po co ci to potrzebne? czy do robienia zamętu w tej gajówce? jaką dolę za to dostajesz od zleceniodawcy?

  https://pl.wiktionary.org/wiki/zam%C4%99t

  Ludzie fałszy­wi, siejący zamęt w sze­regach nasze­go pry­wat­ne­go życia, upo­karzający w sposób per­fidny nasze uczu­cia, pękają w szwach zaz­drości szczęścia innych.
  Są jak in­sekty, a naj­gor­sze jest to, że każdy z nich, wygląda inaczej w tej ludzkiej tyl­ko skórze, z duszą ro­bac­twa, na które­go nie ma detergentu. (sieciowy cytat)

 282. NyndrO said

  Ad 271.* Argument kropki trafia do mnie bez żadnych problemów.Pozdrawiam.

 283. NyndrO said

  Ba! Jak by się uprzeć,ma on dla mnie wymiar religijny.Wyobrażam sobie,jak musi cierpieć ktoś mieszkający na głębokiej wsi,na której nie ma światłowodu,a bardzo pragnie wszamać np. schabowego z WT.A tu lipa. * Ja do tego ręki nie przyłożę! 😉

Sorry, the comment form is closed at this time.