Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  jasiek z toronto o O żydowskiej nienawiści do…
  piwowar o Między prawdą, mitem, ideologi…
  Spootnick o Wolne tematy (59 – …
  revers o Putin morduje ryby
  Czaruś o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
  Jack Ravenno o Gotowana na twardo globalistyc…
  corintians o Gotowana na twardo globalistyc…
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  corintians o Gotowana na twardo globalistyc…
  Emilian58 o Kaczyński – fałszywy kate…
  Ralal C. o Między prawdą, mitem, ideologi…
  Piskorz o Kto wygrał Bitwę Warszaws…
  Maverick o Dwie Ameryki
  UZA o Kaczyński – fałszywy kate…
  Andzia o Gotowana na twardo globalistyc…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Franciszek i polscy „katolicy”

Posted by Marucha w dniu 2016-07-30 (Sobota)

Poniższym artykułem ceniony skądinąd przeze mnie felietonista udowadnia, że zupełnie nie zna się na Kościele i lepiej, żeby o nim nie pisał.
Admin

Fala nienawiści do papieża w związku z tym co mówi o uchodźcach (a ściślej co mówi o przykazaniu miłości bliźniego, właściwie tylko przy okazji kwestii imigranckiej…) to z jednej strony tylko kolejna faza całkowitego odpuszczenia sobie tego biskupa Rzymu przez część środowisk ideowych i politycznych.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że cokolwiek by Franciszek nie powiedział, to nastawienie niektórych kręgów określających się jako prawicowe, patriotyczne itp. – waha się między wspomnianym hejtem, a ponurą rezygnacją, w duchu „no tak, Tron Piotrowy jest pusty….!”, „ciężko nas doświadczasz, Panie!” itp.

A może to po prostu normalne w tych kręgach cierpiętnictwo, w duchu „wypijmy za nasze spalone dwory i zgwałcone prababki”, tudzież umysłowe lenistwo, bo żeby wykorzystać na swoją nutę to, co naprawdę papież mówi i pisze (tak jak czyni to wszelkiej maści postęp i lewactwo) – a, to już by trzeba coś przeczytać, coś pomyśleć, napisać. A jęczeć i jojczeć albo wołać, że „Bergolio to kretyn!” – jest zwyczajnie łatwiej.

Po drugie zaś cały ten hejt jest zwyczajnie niedojrzały. Przecież gdyby np. wybuchła wojna – to papież, jak wszyscy jego poprzednicy – zapewne rytualnie wezwałby obie strony do zaprzestania przelewania krwi, powtarzał apele o rzucenie broni i omawiał problem wojny jako zła. Taką ma po prostu pracę i rolę na tym doczesnym świecie.

Czy uczestnicząc w takiej wojnie, z musu, dla idei, w imię wyższych wartości, słuchając rozkazu czy po prostu też robiąc swoje – też nieustannie powtarzalibyśmy „no co za debil! Co on wygaduje?! On nie rozumie, że my się musimy/chcemy/potrzebujemy bić i zabijać?!”. Przecież tak już było. Przecież takie rzeczy zdarzyły się już Benedyktowi XV, Piusowi XII, a za naszych czasów także i JP2. I co – były apele o pokój nie mniej gorętsze, niż dzisiejsze tłumaczenia Franciszka o relacjach chrześcijaństwo – uchodźcy. I jakoś aż tak poprzednim papieżom nie bluzgano. Przynajmniej nie w internecie…

Dlatego patriarcha Zachodu i tak mając ten problem, że nie bardzo czego już ma być patriarchą – ma prawo i obowiązek robić swoje. A mądry i CHRZEŚCIJAŃSKI włodarz i suweren danego kraju i narodu też wiedzieć powinien swoje. O ile oczywiście w końcu się gdzieś taki trafi… I o co tu się tak zapluwać?

Konrad Rękas
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 127 do “Franciszek i polscy „katolicy””

 1. Kojak said

  Papiez akurat w Polsce zachowuje sie bardzo wywazenie i umiarkowanie ! To trzeba przyznac ! Nie jestem zwolennikiem tego papieza ,jednak taka jest prawda ! Zacietrzewnie i obled w oczach oraz jad niektorych tzw katolikow jest nie do przejecia Wscieklizna ktora ziona ,nie przystoi bowiem katolikowi ! Najwazniejsze bowiem przykazanie jest milosc blizniego ! Obowiazuje tez ich jakis choc takt wzgledem papieza ! Takze jest cos na rzeczy w argumentacji aurtrora

 2. Marucha said

  Re 1:
  Panie Kojak, na stosunek do papieża Bergoglio rzutuje jego cała postawa jako Głowy Kościoła, która jest chwilami skandaliczna – a nie tylko poprawne zachowanie w Polsce.

 3. wiosna said

  Szkoda, ze papiez Franciszek nie naklania
  Polakow tylko o modlitwy do Boga w sprawie migrantow, lecz uzywa swego stanowiska radzac,
  aby uchodzcom pomoc przyjmujac ich w Polsce.
  To z pewnoscia potwierdza polityczne stanowisko
  KK, zazwyczaj nakierowane do wspolpracy z
  panswami wiodacymi prym w polityce. Tu czulabym sie jako Polka ponizona nawet przez
  Glowe KK.

 4. Dictum said

  Panie Gajowy – a niech tam sobie i pisze, i wypisuje, skoro musi. Ale jego spostrzeżenia są powierzchowne i nic nie wnoszą. To, co on zauważa w Kościele, widzi każdy głupi, ale nie każdy wysuwa tak banalne, nielogiczne i prymitywne wnioski.
  To charakterystyczne, że bardzo często ludzie będący na zewnątrz Kościoła łapią się za Ewangelię, wyłuskując oderwane z kontekstu fragmenty i pouczają katolików, co mają robić (nadstaw drugi policzek, miłuj bliźniego jak siebie samego, schowaj miecz itp.). A tu pan Rękas w tak krótkim tekście objawia, że chyba zupełnie nie pojmuje, jaki jest problem z Franciszkiem i w ogóle ze współczesnym Kościołem we współczesnym świecie.

  Właśnie o tym mówi moja krótka uwaga wstępna do artykułu p. Rękasa.
  On w ogóle nie zna się na Kościele.
  Admin

 5. pawel said

  Ja bym jeszcze poprosił wypowiedzi z dwóch piosenkarek, piłkarza i znanego blogera modowego.

 6. Niestety, zarówno sam Admin, jak i p. Dictum mają tu pełną rację – tekst pusty, banalny, skrajnie powierzchowny i na dobrą sprawę spokojnie mógłby nie powstać. Jak na red. Rękasa (przy całym szacunku) – po prostu cienizna. Ale przecież już gdzieś przyznawał (zdaje się, że na Konserwatyzm.pl), iż jego związki z Kościołem ( w wydaniu tradycyjnym) są raczej luźne, co zresztą dobrze komponuje się z profilem ideowym partii Zmiana.
  Po co więc bierze się za pióro, skoro nie ma większego pojęcia w temacie. Takie pisanie dla pisania?

 7. Greg said

  Celem artykułu Pana Rękasa jest dalsze ,,rozmiękczanie polskich Katolików” i jasne przesłanie!
  Może Franciszek nie jest do końca taki zły?

 8. Joannus said

  ”felietonista udowadnia, że zupełnie nie zna się na Kościele”. Admin.

  Raczej nie czuje czym jest Kościół,i jakie ma postawione zadania przez Boskiego Mistrza.
  Ponadto nie rozróżnia mowy Kościoła od mowy masonerii, a ta ostatnia jakoś dziwnie znajduje bliskość w słowach i gestach papieża Franciszka.

 9. Aleksander said

  Pomijajac juz wszystkie wypowiedzi Franciszka nie zgodne z Magisterium K.R.K., a ktorych sie dopuszczal od poczatku swojego pontyfikatu, odnosze osobiste wrazenie – za kazdym razem gdy go widze i slysze w tv, ze jego osoba pozbawiona jest powagi I majestatu naleznemu Namiestnikowi Chrystusa na ziemii. Nie wiem, moze przez te czarne buty, nijak pasujace do papieskiej sutanny, moze przez czarne portki wyraznie przez nia przeswitujace… Wyglada on troche jak… przebieraniec. Przepraszam za brak polskiej czciaki, nie wiem jak ja ustawic w swoim smartfonie.

 10. tukiyk said

  Dlaczego Bergoglio milczał w Auschwitz zamiast na głos powiedzieć młodym kto kogo tam zabijał?

 11. Kronikarz said

  …”felietonista udowadnia, że zupełnie nie zna się na Kościele i lepiej, żeby o nim nie pisał.”
  Ha !
  A co niby ?
  Papież powinien wzywać do wojny czy co ?

 12. pawel said

  ad 11.

  Wojna sprawiedliwa

  Wojna, którą można uważać za moralnie uzasadnioną. Twórcą teorii wojny sprawiedliwej jest według powszechnego mniemania św. Augustyn z Hippony (354-430), chociaż opierał się on na pojęciach pochodzących od Cycerona (106-43 r. przed Chr.). Uważał on mianowicie, że wojna jest mniejszym złem, jeżeli się ją porówna z okrucieństwem barbarzyńskich hord, i że wobec tego okrucieństwa siła może być uzasadniona. Do XX wieku ustalono następujące warunki usprawiedliwiające wojnę: (a) musi to być wojna obronna i powinna być odpowiedzią na niesprawiedliwą agresję, (b) musi być rzeczywista możliwość powodzenia akcji zbrojnej, żeby można było usprawiedliwić ofiary czasu trwania wojny, (c) musi istnieć jakaś proporcja między moralną i fizyczną ceną działań wojennych, a oczekiwanym pokojem i lepszym porządkiem społecznym po przeprowadzeniu akcji, (d) tylko obiekty wojskowe, a nie bezbronna ludność cywilna, mogą być celami ataków militarnych, (e) przemoc użyta nie może być środkiem samym w sobie, nie wolno jej także użyć po to, by brutalizować porządek społeczny albo personel wojskowy. Ponieważ niektórych spośród tych warunków nie da się zachować podczas wojny nuklearnej, większość moralistów ją odrzuca, ale nadal dyskutuje się nad sprawą nuklearnego odstraszania (GS 79-82).

  za: http://www.opoka.org.pl

 13. Henry said

  Wpis Franciszka do księgi pamiątkowej w Kaplicy Świętej Faustyny Kowalskiej:
  „Miłosierdzia pragnę, a nie ofiary” – brzmią słowa Franciszka.

  Franciszek w Łagiewnikach pouczył polskich biskupów i kler i przypomniał im jaka role,
  powinności i służbę, powinni spełniać wobec ludzi.
  To kler ma służyć ludziom, a nie ludzie im!

  Właśnie to miłosierdzia potrzeba, a nie wielkich pałacy budowanych z emerytur biednych staruszków,
  które po namowie Księcia z Torunia Pana Ojca T. oddadzą wszystko, nawet gdyby miało na leki nie starczyć
  i kolejny pałac budować.

  A Tadeusz się bogaci i niektóry kler.
  A tak naprawdę chodzi o SKROMNA MODLITWĘ I MIŁOSIERDZIE.
  Skromne auto, normalne skromne zycie zbudowane na głębokich wartościach duchowych, a nie materialnych.
  A nie tak jak Ojciec Tadeusz to najchętniej kibel ze złota by se zrobił kosztem biednych ludzi.

 14. La Reine Toronto said

  ‚hejt’? znany felietonista uzywa tego ‚nowoslowia’ dlaczego? ‚nienawisc’ to jest’ hate’.
  Znani felietonisci powinni pisac po polsku uzywajac tylko polskiego slownictwa. Straszne !

  Niezbyt mi się to podoba, ale jest faktem, że słowo „hejt” uzyskało rację bytu ze znaczeniem nieco różnym od „nienawiści”.
  Hejt to zalewanie Internetu wpisami nienawistnymi wobec jakiejś osoby.
  Admin

 15. JO said

  Konrad Rękas
  http://mysl-polska.pl

  To nie artykul a to jeden wielki BELKOT.

  Rekas, dla mnie osobisci, juz nie istnieje jako bublicycta .

  Jezeli ktos nie rozumie tego co dzieje sie w Kosciele Rzymsko – Katolickim, jezeli ktos wykazuje ignoranctwo Wiary, to chocby pisal piekne peany jak Pan Dariusz Kosiur – nie powinien brac sie za politykowanie i jest zadnym politykiem, liderem, przewodnikiem…

 16. Joannus said

  Ad 15
  Wolę Winnickiego niż ”narodowca” Rękasa

 17. JO said

  AD.16. Rekas swoim artykulem obnazyl sie oraz „Mysl Polska”

 18. Giuseppe said

  KS. JÓZEF DEHARBE SI

  CZĘŚĆ DRUGA

  O głównym przykazaniu

  3. P. Które jest główne przykazanie, zawierające w sobie wszystkie inne przykazania?

  O. Głównym przykazaniem, w którym zawierają się wszystkie inne, jest: przykazanie miłości Boga i bliźniego.

  4. P. Jak opiewa to przykazanie?

  O. To przykazanie opiewa: „Będziesz miłował Pana Boga twego ze wszystkiego serca twego, i ze wszystkiej duszy twojej i ze wszystkiego umysłu twego, i ze wszystkiej siły twojej. Toć jest pierwsze przykazanie. A wtóre jest temu podobne: Będziesz miłował bliźniego twego, jak siebie samego” (Mk XII, 30-31).

  http://www.ultramontes.pl/deharbe_katechizm_ii_2.htm

  Najwięcej do powiedzenia mają moderniści analfabeci „katolicy”, „bibliści”.
  Kupić Biblię katolicką Wujka z komentarzem do ksiąg a nie brać się za prostackie interpretowanie Pisma św.
  Nawet z krótkiego fragmentu Pisma św. pomijają Boga.
  Najważniejsze nie jest przykazanie miłości Boga tylko człowieka,
  najważniejsze są prawa człowieka zamiast Praw Boga, Dekalogu, Przykazań.
  Tajemnicze miłosierdzie, które działa po śmierci – to jakaś spowiedź pośmiertna? Nie będzie Sądu Ostatecznego tylko Spowiedź Ostateczna?
  I bliżej nieokreślona miłość. No to sodomicka też może być nie?
  Cały kościół posoborowy kultu człowieka a nie Boga.

 19. Yah said

  Ad 13

  Panie Henry, od miłosierdzia to jest Bóg. Franciszkowe miłosierdzie to żadne miłosierdzie tylko pobłażanie i czynienie zła. Człowiek ma modlić sie i przestrzegać przykazania.

  „Miłosierdzia pragnę, a nie ofiary” – brzmią słowa Franciszka. Franek se może pragnąć, Pan Bóg ustalił a jego psim obowiązkiem jest to przestrzegać i nie zmianiać na jotę

 20. Giuseppe said

  re 1

  Zamilcz człowieku bo jesteś ignorantem. Przykazanie miłości bliźniego najważniejsze? A o Bogu nie zapomniałeś?

 21. Henry said

  Polak ma krótka pamięć albo wygodniej mu wszystko zapomnieć.

  Polscy uchodźcy z Rosji Stalina zostali gościnnie przyjęci w Iranie i Uzbekistanie w czasie II WŚ.
  Wiele Polaków przeżyło w głodzie, znoju, chorobach malarii i tyfusa dzięki miłosierdziu i pomocy obcych ludzi,
  którzy w tych krajach są muzułmanami, a teraz sami Polacy pokazują, co to znaczy SOLIDARNOŚĆ z ludźmi w potrzebie.

  Zastraszony naród przez PiS SS mańską propagandę, która na garbach tychże uchodźców dorwała się do władzy.

  ——
  Jakbym jakiegoś Żyda Zandberga albo Kijowskiego czytał…
  Polacy w Iranie nie przybyli jako najeźdźcy, nie robili burd, nie gwałcili, nie podpalali, nie demolowali – i co najważniejsze przybyli tylko na pewien czas.
  Jakim bezmózgowcem trzeba być, aby porównywać najazd islamskiej dziczy na Europę z tymczasowym schronieniem Polaków w Iranie?
  Ludzie, wytłumaczcie mi to… bo ja nie wyrabiam.
  Admin

 22. Marucha said

  Re 11:
  Niech się Pan nie kompromituje. Pan guzik wie i o Kościele. i o katolicyzmie, i o tym papieżu.
  Nie wiem, mieszka Pan gdzieś na Neptunie? Nie słyszał Pan np. o papieskich nawoływaniach do islamizacji Kościoła? O zrównywaniu Biblii z Koranem? O bezczelnych atakach na Polskę, która jest nie dość proislamska?
  Doprawdy, nie o wojny nam chodzi…

  Re 13:
  Ojciec Rydzyk nie jest absolutnie moim bohaterem. Przeciwnie.
  Ale nie gadajmy głupstw o jego „bogaceniu się”. W zakonie redemptorystów na własność można mieć ewentualnie rzeczy osobiste – ale na pewno nie budynki, grunty, samochody, złoto itp. Wszystko jest własnością zakonu. I nie ma co z tym dyskutować.

  Re 15, 17:
  Panie JO, każdy z nas coś kiedyś wybełkotał.
  Gdybym miał tak banować wszystkich, co napisali jakieś głupoty w gajówce, to nikt by tu nie został, włącznie z adminem Maruchą.

 23. Henry said

  Taka nasza wiara, taka nauka naszego kościoła świeczki,krzyże, wrzaski,
  opluwanie 10tego ,sztandary, kotwice na przepoconych koszulkach,
  a jak trzeba okazać trochę miłości to papież nie ten,
  nie swój zbyt ucywilizowany,liberalny – ki mu tam do Tadka i naszych biskupów.

  Nie Pan przestanie się mądrzyć na temat Kościoła.
  Kurwa, okazywać pierdoloną „mniłość” tym, którzy chcą nam podrzynać gardła?
  Admin

 24. RomanK said

  Wypijmy zdrowie Nowego Papieza!

  ….. JOJO i Lady Gaga …..do Watykanu!!!!!

  Mysl………Polska bardziej papieska od Papieza!

  Nakopac do dupy Spiacym Rycerzom spod Giewonta!!!

  Ależ skąd! To najlepszy papież w historii!
  Nosi siem z godnosciom.
  Mówi mundre rzeczy wszystkim Żydom się ony podobują.
  I całuje muślimów na głos w dupę.
  Admin

 25. JO said

  ad.20. To dlatego napisalem, ze osobiscie dla mnie…., bo KAZDY, kto nie ma Wiary w sobie, nie pojmuje jej w minimalnym stopniu – nie jest i nie moze byc Liderem, Przewodnikiem, Redaktorem, osoba publiczna….autorytetem, ktorego nalezy sluchac.

  Tej zasady radze wszystkom sie trzuymac.

 26. marimar said

  Wiele przemówień Biskupa Rzymu wskazuje, iż zamierza on komleptnie rozłożyć Kościół od wewnątrz. Katolicy pozostali sami w obliczu śmiertelnego zagrożenia islamizacją Europy. Aktualnie od wielu miesięcy na samą Sycylię przybywa prawie codziennie 1-2 tys. „uchodźców” a Bergoglio zachęca żeby ich gościć biorąc ich sobie na utrzymanie. Dlaczego nie zachęcał, aby wspomagać „lokalnych” ubogich?????

 27. jamek said

 28. Marucha said

  Żałuję bardzo, że nie mogę – jak to nasi przodkowie robili – za głoszenie bluźnierczych herezji walić w pysk i zęby wybijać.

 29. ; said

  Nie wiedzą co czynią. A jeśli przypadkiem wiedzą, to gorzej dla nich. Emocje niedobre, bo potrafią zagłuszyć rozwagę.

  Trzymaj sie Pan, panie Wacławie.

 30. RomanK said

  Kler ma sluzyc ludziom!!!!!
  Wlasnie..jak nie ma ci ktos potrzymac wora, drabiny albo ,,owieczki etc….. wrzasnij na ksiedza..niech przyleci….i potrzyma…
  I pomagaj biednym…sam – nie daj na tace….po co wprowadzac dodatkowe posrednie struktury dystrybucji…
  Zeby bylo z czego …..oddaj kler na sluzbe..najlepiej muslimom….
  Dosc wymowek ze sluza BOgu!!!!..neich powiedza, jaka to przynajmniej jedna usluge wyswiadczyli BOGU od poczatku …… swiata?????

  BRAWO, Panie Romanie.
  I jeszcze raz brawo.
  Admin

 31. Giuseppe said

  Bluźniercza gitarkowa koncertowa sprofanowana Adoracja Najświętszego Sakramentu na Światowym Dniu Młodzieży 2016
  http://pl.aleteia.org/2016/07/28/paddy-kelly-na-sdm-czyli-koncert-zamienia-sie-w-nabozenstwo/

  ŚDM Droga Krzyżowa w kalesonach z dupą i kroczem na wierzchu
  .http://www.novusordowatch.org/_Media/stations-of-the-cross-wyd20.jpeg

  To wszystko, Panie, brzmi przerażająco znajomo – jakby wprost zaczerpnięte z naszych gazet, przypomina sytuacje z naszych ulic. Odmawiamy gościny ludziom, którzy szukając lepszego życia, a czasami po prostu ratując życie (zagrożone śmiercią), pukają do drzwi naszych krajów, kościołów i domów. Są obcy, widzimy w nich wrogów, boimy się ich religii. I ich biedy!
  Zamiast gościny – znajdują śmierć: u wybrzeży Lampedusy, Grecji, w obozach dla uchodźców. Odmowa przyjęcia łatwo staje się prawdziwym wyrokiem śmierci. Na nich. A więc i na Ciebie! W ostatnich kilku latach zostałeś skazany na śmierć w osobach 30 tysięcy uchodźców. Skazany – przez kogo? Kto się podpisze pod tym wyrokiem?
  http://www.krakow2016.com/rozwazanai-drogi-krzyzowej

  kardynał Grzegorz Ryś następny arcybiskup metropolita Krakowa przygotował drogę krzyżową – manifest proislamski proimigrandzki

  no właśnie biskupie pomocniczy Krakowa Grzegorzu Rysiu konkrety kto morduje w Iraku Syrii Afganistanie, kto kontroluje przemyt ludzi? nie lękajcie się! a jednak boisz się wymienić organizacje nazwiska.

  rozwodnik konkubent cudzołożnik dyrygent Światowych Dni Młodzieży Adam Sztaba – kompromitacja WYD ŚDM Dziwisza i Episkopatu Polski

  Adam Sztaba (40 l.) i Dorota Szelągowska (35 l.) byli parą przez 12 lat. Niestety, święta 2014 roku spędzili oddzielnie. Ich małżeństwo przeszło już do historii. I choć unikają medialnego szumu, Adam Sztaba został zapytany o doniesienia prasy. Co odpowiedział?

  Ich rozstanie zelektryzowało media w Polsce. Bo choć byli parą przez 12 lat, niedawno media obiegła informacja, że muzyk wyprowadził się od żony i związał ze swoją menedżerką Agnieszką Danikowską.

  Adam Sztaba się ożenił! Wybranką jego serca jest Agnieszka Dranikowska, z którą związał się w 2014 roku. Wcześniej aktor już raz stawał na ślubnym kobiercu. W maju 2013 roku ożenił się z Dorotą Szelągowską, córką Katarzyny Grocholi. Obie ceremonie były zorganizowane w podobnym, rustykalnym stylu. Dorota miała na sobie długą, skromną białą suknię, którą uzupełniła eleganckim toczkiem z woalką i czerwonymi ustami. Agnieszka – druga żona Adama Sztaby – wybrała natomiast piękną sukienkę z głębokim dekoltem. Która panna młoda wyglądała lepiej? My jesteśmy pod wrażeniem obu kreacji.

  Dorota Szelągowska

  Znana z doskonałego wyczucia stylu w aranżacjach wnętrz Dorota Szelągowska jest córką znanej pisarki – Katarzyny Grocholi. Dorota Szelągowska urodziła się 26 września 1980 roku w Trypolisie. Jest córką pisarki – Katarzyny Grocholi. Związek z pierwszym mężem zaowocował urodzeniem syna, Antoniego Hartlieba w 2001 roku. Później, Dorota Szelągowska wyszła za mąż w 2013 roku za kompozytora Adama Sztabę, z którym była od kilku lat w związku, ale ślub nie spowodował, że para zaczęła się lepiej dogadywać. Wręcz przeciwnie, Adam Sztaba szybko odszedł od swojej małżonki.

  Tego jeszcze nie było! W nowym show Polsatu „Must be the music” jeden z uczestników zaśpiewał piosenkę patriotyczną. Jury go wyśmiało

  W sobotnim odcinku „Must be the music” wystąpił 17-letni Piotr Wolwowicz. Nastolatek dorabia na weselach, a w programie zaprezentował patriotyczną piosenkę Andrzeja Rosiewicza „Pytasz mnie”.Od razu po wykonaniu Adam Sztaba krzyknął: – Może czas na nowy program, „Zabij mnie swoją muzyką”?Jednak bardziej ostra była Elżbieta Zapendowska. – Coś okropnego! Chłopie, ciesz się, nie śpiewaj takich piosenek, jakieś bogoojczyźniane, straszne! Nie daj się w to wciągnąć, nie idź tą drogą – powiedziała.Piotr jeszcze próbował się bronić. – Moje wykonanie było i tak najlepsze, ponieważ w tych czasach emigrowanie jest bardzo częste, a ojczyzna jest najważniejsza! – krzyknął.Jury jednak wiedziało swoje i przy okazji zadrwili sobie z piosenki patriotycznej. I chyba nie powinno nas to dziwić, skoro podczas jednego z ostatnich odcinków jurorom bardzo spodobała się piosenka „Różowa taczka” z tekstem „Ty będziesz moja, Ja będę Twój, razem będziemy wywalać gnój”.>>>> Różowa taczka z gnojem, czyli „Must be the music. Tylko muzyka”

  Moja radość i uśmiech podczas dyrygowania wypływają ze mnie naturalnie. Taki też był mój wizerunek – miły, grzeczny i uśmiechnięty chłopak. Ci, którzy znali mnie z pracy, raczej mieli inne zdanie. Na próbach jestem mocno skupiony na muzyce. Szczerze mówiąc, miałem dość tego wyidealizowania. Tym razem muszę otwarcie krytykować, co oczywiście ma swoje konsekwencje, bo stałem się obiektem anonimowej krytyki. Na przykład dostałem kilka obraźliwych e-maili po emisji odcinka, w którym jury skrytykowało uczestnika za wykonanie patriotycznej piosenki Andrzeja Rosiewicza. Nasza krytyczna ocena została przez niektórych odebrana jako atak na uczucia patriotyczne i Polskę w ogóle. Ciekawy okazał się e-mail z Kanady takiej mniej więcej treści: „Gdyby ktoś w taki sposób krytykował patriotyzm kanadyjski, byłby skończony w mediach. Co w zamian proponujecie? Umiłowanie Moskwy czy Berlina? Spadaj z Polski, volksdeutschu!”. Grzecznie odpisałem: „Mimo eleganckiej formy Pana listu, śpieszę donieść, że w programie Must be the music oceniamy zarówno wykonanie, jak i dobór repertuaru, a ta piosenka, choć pisana w szczytnym celu, jest kiczowata i pełna tandetnego patosu”. Odpowiedź przyszła natychmiast: „Chciałbym Pana przeprosić za poprzedni komentarz. Cała ta sprawa mnie tak naprawdę nie interesuje. Niestety dałem się ponieść emocjom po wypowiedzi tej kurwy w okularach”. Zrozumiałem, że niepotrzebnie odpisywałem.
  http://wywiadowcy.pl/adam-sztaba/

 32. Greg said

  bp. Ryś następcą Dziwisza?
  No to wpadliśmy z deszczu pod rynnę!
  Dopiero będzie ,,jazda po bandzie”
  Strach pomyśleć.

 33. u said

  Zwrocilam juz od pewnego czasu, ze artykuly Rekasa podpasowajuja sie pod „nowe prady”, i jest roznica w pogladach pomiedzy mna a tym autorem. Wydaje sie, ze stara sie zdobyc wzgledy salonow, dlatego nie czytam co pisze bo nie interesuje mnie tresc i marnuje czasu, wiadomo czego sie mozna spodziewac. Zabiega o wplywowych sponsorow dlatego jest nieciekawy.

 34. „Rzymski imperator w krainie Wandali”
  (https://silnapolska.wordpress.com/2016/07/30/rzymski-imperator-w-krainie-wandali/)

 35. Bronisław said

  Re: 19 & 20. Panowie: Yah oraz Giuseppe!

  A, czy Nasz Mistrz Jezus Chrystus zwracając się do Starszych Ludu Izraela oraz Przełożonych Świątyni, nie wyraził swojej negatywnej oceny Ich postępowania żądając nawrócenia: „Miłosierdzia pragnę, a nie ofiary”?!!! Kapłani Ci – jak wiemy – obciążali podległy sobie lud ponad ponad jego możliwości materialne, mniemając iż przywilej składania przypisanych ofiar ze zwierząt w Świątyni Jerozolimskiej upoważnia ich do tego nadużycia. Głowię się, wobec tego nad tym, co znaczyć ma (miałby) ten wpis dokonany przez Franciszka?!!!
  I, czy Pan Giuseppe nie przypomniał Nam fundamentalną Prawdę o detronizacji Naszego Boga, która dokonywała się sukcesywnie i konsekwentnie od tak zwanego okresu Odrodzenia?!!! Rezultatem tego jest obecnie panujący powszechnie w „Świecie Zachodnim” demokratyzm, w którym lud „porwał się” na (zakwestionował więc) Prawo Boże i wprowadza bluźnierczo własne prawa na mocy „przywileju” zapisanego chociażby w Pierwszej Konstytucji Stanów Zjednoczonych, a wkrótce potem w Drugiej, w Konstytucji 3-go Maja, gdzie wyraźnie stoi: „…Odtąd wszystko i wszędzie większością głosów stanowione będzie”!!! Panów: Yaha oraz Giuseppe serdecznie pozdrawiam!

  Króluj Nam Chryste!!!

 36. Wimar said

  Re 27 Jamek

  Ciągle mi stoi przed oczyma to zachowanie Papieża Franciszka w kaplicy MB Częstochowskiej i potem ten spektakularny, publiczny upadek na kolana (patrz filmik) . Mam nieodparte wrażenie jakby Pan Jezus chciał nam powiedzieć „Ci ,którzy nie oddaja należnej czci Mojej Matce wcześniej czy później upadną, choćby nawet byli Papieżami”

 37. revers said

  pap. F.: „Nawiązał do wtorkowej zbrodni popełnionej na francuskim księdzu w kościele w Normandii. „Ten święty ksiądz zginął w chwili modlitwy” – zaznaczył papież. Zauważył, że wciąż ginie wielu chrześcijan, niewinnych, dzieci. W tym kontekście wymienił Nigerię i całą Afrykę. „Nie bójmy się powiedzieć tej prawdy, że świat jest w stanie wojny”. …”

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/07/papiez-franciszek-swiat-jest-w-stanie-wojny-kiedy-wyjasnil-jaka-wojne-mial-na-mysli-dostal-brawa/

 38. Dictum said

 39. POWSTANIA to POLSKI HOLOCAUST said

  NASI PèRZODKOWIE ba krol KAZIMIERZ zwanym WIELKI (chyba WIELKI IDIOTA) otworzyl BRAMY PRZYBYSZOM IMIGRANTOM PRZEBIERANCOM co mu dlai Sarcie do rozkoszy i WYNIK JEST ZNANY. POLSKI CHLOP Polak z krwi i kosci by w tzw. Rzeczpospolitej przypisanym do ziemi NIEWOLNIKIEM tyrajacym na Pana, Plebana i AREDARZA wlasnie tgo przybysza. ARENDARZ BYL WOLNY jak ptak ba, nawed nie podlegal poliemu sadowi i MOGLA ROBIC GESZEFTY zas POLSKI CHLOP BYL NIEWOLNIKIEM na ktorym pasoZYTowal tez arendarz, a jakze. ARENDARZE z czasem zagarneli Polin jako swoja…..WLASNOSC, no prosze. RZYGAM NA TAKICH PRZODKOW Kazimierzy wielkich IDIOTOW DRANI OSZUSTOW dla ktorych POLAK byl tylko NIEWOLNIKIEM KONIEM ROBOCZYM. ALBO BASTA ZADNYCH NOWYCH PRZYBYSZOW I IMIGRANOTOW ZAKAMUFLOWANYCH PRZEBIERANCOW PODAJACYCH SIE ZA tych czy innych BASTA VON STAD WYNOCHA.

 40. Amadeus said

  Pokój ponad wszystko jest rzeczą diabelską. Ponieważ na świecie zderzają się siły dobra i zła. Jeżeli zło wykorzystując organizacje, państwa chce podbijać i mordować ludzi i narody, nawoływanie do pokoju jest rzeczą absurdalną. Wtedy należny i ma się obowiązek stanąć po dobrej stronie i nawet za cenę okrutnej wojny, śmierci i bólu podjąć broń i nawet zabijać wroga jest to rzecz Boża.
  Wcześniejsi papieże to dobrze rozumieli i nie bali się wezwać królów europy do tego aby np. poszli na krucjaty aby obronić tamtejszych chrześcijan i Europe przed zalewem barbarzyństwa i sług zła.

 41. Yah said

  Ad 11, ad Pan Gajowy

  Jak widzimy Franek przyjechał na sdm do Polski tylko po to, by polskim „katolikom” nasr …ć do głowy. Ciekawe ilu z nich zorientuje się, że zamiast mózgu ma g…no. Tylko …. jak długo wytrzyumamy w tym szambie.

 42. AniaK said

  Nie wiem czy skorzysta, ale przygotowuję mowę Ojcu Świętemu na zakończenie ŚDM.

  Kochana młodzieży, ogromnie się cieszę że mogliśmy spędzić te kilka dni na dobrej zabawie, modlitwie… a przede wszystkim na świeżym powietrzu. Cieszę się, że chociaż na kilka dni udało mi się Was odgonić od komputerów i wyciągnąć z barów. Ale pamiętajcie, życie to nie teatr tylko ciężka praca. Nie mogę Wam wiele dać bo sam niewiele mam, ale otwarłem Wam drogę do Nieba. Niech Maciej Szymon Cieśla będzie dla Was przykładem. Kto pracuje dla Pana za darmo bez chwili odpoczynku znajdzie się w Niebie na maksa.

  Do zobaczyska za rok.
  Wasz Papa

 43. AniaK said

  Pan Bóg mi podpowiada żeby zmienić zakończenie bo za rok może nas już nie będzie…..a może komu innemu powierzy ŚDM. Mówi, że po cichu zastanawia się nad panią Dominiką Kulczyk. Ona chociaż pokazuje jak młodzież pomaga dzieciom i młodzieży w trudnych sytuacjach.

  To może tak.

  Do zobaczyska w Niebie.
  Wasz Papa

 44. AniaK said

 45. AniaK said

 46. Kronikarz said

  Kiedy wreszcie dostaniemy papieża na poziome godnym Kościoła Powszechnego – to pytanie ciągle mnie dręczy.

 47. Kuna said

  Nikt nie napisał tutaj, jak ogromne pieniądze zarobił kościół na tej imprezie.
  Prawie wszyscy przyjezdni zostali zaopatrzeni w bony na noclegi , wyżywienie i picie.
  Bony te mogły być realizowanie w takich miejscach, jak kfc, mcdonald itp-w korporacjach.
  Jakieś namioty z innym wyżywieniem stały na parcelkach, które musiały za to zapłacić kościołowi.
  Użycie loga-płatne kościołowi.
  Wydaje mi się, że odbyła się ostra kampania, strasząca przyjezdnych Polakami, bo chodzili tylko w te miejsca, gdzie mogli zrealizowac bony.
  Krakusy mocno zainwestowały w różne towary, usługi itp, a klientów miały zero plus te wszystkie problemy organizacyjne, transportowe itp.
  Za taki układ wszyscy Polacy zapłacili swoimi podatkami.
  Polecam wizytę w Łagiewnikach- dorównuje Bizancjum, przepych kapie.
  Jedyny plus tej imprezy, to Ci młodzi ludzie, którzy przywieżli ze soba wspaniałą atmosferę, radość i uśmiech na twarzy.
  Pozytywna energia rozlała się na cały Kraków, ale od nich, ich młodości, czystości i naiwności.

  Ma Pan jakieś konkretne dane? Np. liczby?
  Admin

 48. Boydar said

  Kiedy zasłużymy, Panie Kronikarzu.

  To nie papież robi naszym brzuchom skrobanki, kopie kota, rucha naszą znajomą zamiast naszej żony czy oddaje własne dziecko satanistom pedofilom nazywając to w zależności od bieżących potrzeb. Ten papież jest egzemplifikacją nas wszystkich. I tak ma być. A że przy okazji „łże jak pies” (tu pies nie jest psem, tylko „czymś” z Sienkiewicza) ? Bierze z nas przykład, nic więcej ani mniej.

 49. Akej said

  @ Rekas
  „Przeciez takie rzeczy zdarzaly sie juz Benedyktowi XV (!!!), Piusowi XII, a za naszych czasow takze i JP2”.
  Prosze sie laskawie ODSTOSUNKOWAC od PIUSA XII !!!

 50. Yah said

  Ad 47

  Czyli Panie Boydar papiez jako emanacja cech typowych „katolików”. Czyli Panie Kronikarzu jak dorośniemy do odpowiedniego poziomu , to dostaniemy ( choć niespecjalnie bym na to liczył)

  Ale, poniewaz nic sie nie dzieje bez wiedzy Boga, taki papiez zostal dany po to by uświadomić jaki jest stan kościoła. Większość jest ślepa i cieszy się, że papiez jest taki jak świat ( kłamliwy, podły itd. – ale większości pasuje bo taka właśnie jest). Nieliczni zauważają , że coś jest nie tak, zmusza ich to do przemyśleń i do reorientacji – to Bóg , a nie papiez jest najważniejszy. Być może Franek to dopust Boga , ale dla tych nielicznych – żeby jeszcze kogoś uratować.
  Panie Boydar niech Pan mnie poprawi jesli coś nie tak napisałem

 51. Boydar said

  Kimże jestem … 🙂

 52. Czesioo said

  48

  Dobrze będzie jeśli Dziwisz nie będzie ogłaszał tacy na pokrycie strat za ŚDM.
  Zarobiły tanie kebaby , fastfoody, ateistyczne mcdonaldy sieci komórkowe sklepy spożywcze z drobnymi produktami.
  Ci zachodni katolicy oglądają żydowskie CNN BBC ABC NBC itp (bo przecież biedny Franek brzydzi się drogą katolicką stacją TV) niczym sie nie różnią w „wiedzy o świecie” od ateistów, żydów protestantów. Nie trzeba dodatkowej propagandy.

 53. RomanK said

  ad51..w dowodzie osobistym nie napisali?????

  Wczoraj specjalnie obejrzalem telewizyjne sprawozdania-transmisje z SDM w Krakowie i sam sie zastanawiam co jest powodem tak radykalnych ocen przez Gajowkowe Konclave?
  Z tego co pokazano..odbywa sie to naprawde na nawyzszym poziomie, zarowno organizayjnycm, artystycznym, i kulturowym , nie wspominajac o liturgii czy kazaniach Papieza.
  Wysluchalem dwoch homilii Papieza…i chyba tylko z powodu sluchu nie slyszalem , zadnych herezji.
  A wrecz przeciwnie..mlodziez piekna i zachowujaca sie dokladnie tak samo z entuzjazmem-dokladnie jak zachowywalismy sie my w 1974 roku, kiedy Polske odwiedzil JPII.
  Czyzby pan Rekas mial racje?…ze caly ten hejt jest niedojrzaly????
  Czy bylo cos czego poprostu Telavizja nie pokazywala…celowo????

 54. RomanK said

  Panie Czesio..bez obaw -zydowskie telewizje pokazaly minutwa migawke z Auschwitz….z papiezem i ,,scene jego upadku….
  Nie wspominjac o SDM..ani slowem. Jak pan kuma…dlaczego????
  Zeby gladnac coklwiek musialem skorzystac z Televizji Polskiej….zaden inne nie oferowaly.

 55. Miet said

  Dzięki Panie Romanie za te słowa.
  Oglądałem dokładnie to samo i moje wrażenia są identyczne. Czekałem czy pojawi się choćby jedna pozytywna wypowiedź tutaj.
  Nie mówiąc już, że niektórzy (np niejaki Yah w #41) zamieniają Gajówkę w kloakę- nie mając argumentów zastępują je śmiedzącym kloacznym językiem.

 56. czesioo said

  53
  Nie zrozumiał pan. Ja pana trochę rozumiem, chodzi pan na nową mszę P6 w języku narodowym, przyjmuje nowe sakramenty z roku 1969 Pawła VI, nowy różaniec, wyznaje pan zmienione zasady wiary z katechizmu i Kodeksu Prawa Kanonicznego JP2 odmienne niż np w katechizmie Piusa X, Kodeksie Prawa Kanonicznego Piusa X i Benedykta XV,katechiźmie trydenckim to będzie pan bronił Franciszka

  A na ŚDM msza nie była po polsku tylko w języku Kościoła Katolickiego po łacinie – Franciszek niechcący i nie wprost obalił kłamstwa Soboru Watykańskiego 2 i Pawła VI w sprawie wprowadzenia języków narodowych w liturgi.
  Uniwersalności i jedności Kościoła Katolickiego nie było na ŚDM skoro przyszłość kościoła młodzież ( i reszta) nie zna Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Mszy Łacińskiej po łacinie. Pan po prostu nie zna katechizmu Kościoła Katolickiego tylko posoborowy JP2 dlatego wydaje się panu wszystko pod względem doktryny katolickiej jest ok.
  Kto ma krytykować posoborowe ŚDM w TV? Kapłani posoborowi wpatrzeni w JP2 jak w obrazek? Czy dziennikarze którzy relacjonują Woodstock Owsiaka bez cienia krytyki? To dopiero obłuda.

  Biskup odprawiał mszę na ławeczce w parku w Krakowie (a kościołów z wieloma ołtarzami bocznymi pełno) jak ks. Wojtyła na kajaku. Profanum nie sacrum. Nie ma w TV. Dziwne że nowego Lutra nie ma oburzającego się jak ten kościół upadł.

  A technicznie organizacja jest w porządku i tego nikt nie krytykuje.

  54
  Panie Romanie nie zrozumiał pan. Nie chodzi o relacje z ŚDM tylko o codzienne relacje zachodnich TV przedstawiające obraz Polski (typu „niedźwiedzie na ulicach” „brak elektryczności” „mordercy żydów”) i świata odbiegający od rzeczywistości i prawdy, którą przecież katolicy kierują się na co dzień. Ich katolicki światopogląd jest podobny do niekatolików.

 57. Kuna said

  Do admina 47
  Nie mam, ale właśnie pokazał się artykuł na temat wyżywienia, lekko zawoalowany.
  Choć na zdjęciach widać napisy : „Realizujemy talony”.
  Na końcu jest dodane, że można było wykupić licencję.
  Pewnie, że można było, ale były mocno ograniczone więc „nie dla każdego” i na dodatek trzeba było mocno skręcić ceny.
  Wiele osób narzekało, że pracują na minimalnej marży

  http://wiadomosci.onet.pl/krakow/niezdrowe-dni-mlodziezy-co-jedli-pielgrzymi-podczas-sdm/fts2vw

  Wiele razy widziałem pytających o możliwość wymiany talonów na pieniądze lub możliwość przyjęcia talonów.
  Mało kto miał gotówkę, żeby np. kupić jakąś pamiątkę na mieście, poza terenem obstawionym przez kościół.

  Ludzie mieli wykupione pakiety, a skoro tak się zdecydowali, to musiała być jakaś dodatkowa, ukryta negatywna kampania .
  Słyszałem osobiście, jak pielgrzymi mówili, że maja zakaz brania ulotek i chodzenia w miejsca, o których nie było nic w ich przewodnikach.
  To dużo pisania.
  Generalnie kasa szła tam, gdzie zaangażówany był kościół.
  Pierwszy raz w życiu widziałem tyle pozamykanych biznesów w Krakowie.
  Ludzie woleli wyjechać niż pracować, bo nie było po co.

 58. Yah said

  Ad 55
  A może Pan , Panie Miet napisze w którym miejscu zamieniam w kloakę. Ręce opadają … „choćby jedna pozytywna wypowiedź tutaj.” A propos czego ma być ta pozytywna wypowiedź – że wszyscy tańczą, klaskają i kochają się.

  Wiesz Pan co ? Ja Pana nie będę osądzał, ktoś inny jest od tego. Ja tylko ostrzegam, żeby nie być pociągniętym do odpowiedzialności, że nic nie robiłem, żeby obronić innych przed zatraceniem. Ileż razy można cytować perykopy:

  Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.

  Jest gdzieś Panie Miet w Ewangelii ,że z powodu Jezusa będą nas wszyscy kochać – na ziemi. To przytocz Pan.

  Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi.

  Tu też się Chrystus pomylił, Pan Miet wie lepiej ?

  Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć.

  Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują! Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami.

  No to Panie Miet prowadź te tłumy przez szeroka i przestronna bramę do …. zguby.

  Wielu takich jak Pan czytałem, którym prawda burzy spokojną rzeczywistość i apokatastyczne przeświadczenie, że jakoś to będzie. Otóż Panie Miet nie będzie. Z takimi jak Pan mam do czynienia całe życie. Jak Panu bardzo przeszkadzam w odbiorze słodkiej rzeczywistości to nie Pan poprosi Pana Gajowe, żeby mnie usunął z Gajówki. Trudno – ja będę pisać prawdę i ponosić tego konsekwencje.

  A to, że człowiek , który cały czas głosi naukę niezgodną z Magisterium dwa razy powie coś, czemu przyczepić się nie można, nie może zmieniać naszego stosunku do niego. To tak jak by o mordercy powiedzieć – zabił 10 osób ale trzy razy spotkał ludzi i nikogo nie zamordował. Brak słów, nie ma ratunku ale …. trzódka jest mała. No chyba, ze Pan Miet znowu napisze , że jest inaczej i Chrystus się pomylił.

 59. Kuna said

  Sam Pan widzi na zdjęciach, jakie tłumy były przy kfc.
  na prawdę wierzy Pan, że bali się jeść gdzie indziej?
  Albo, że inni prowadzący biznesy nie chcieli mieć pozwolenia na pobieranie talonów?
  A na pewno Pan się spotkał w oficjalnych mediach z opiniami pielgrzymów, jak są zaskoczeni serdecznościa Polaków i że czują się bezpiecznie.
  Jakaś propaganda poszła

 60. Kuna said

  Ale trzeba przyznać, że organizacja wydarzenia całkiem nieżle poszła i że Kraków był najlepszym miejscem na taką imprezę, ponieważ wszędzie, pod ręką młodzież miała miejsca, by usiąść, odpocząć.
  W krakowie jest bardzo dużo zieleni i całe stare miasto otoczone jest pasem parku.
  Dodatkowo bulwary nad Wisła i pod Wawelem.
  Na błonia łatwo dostać się pieszo

 61. Yah said

  Ad 55

  I jeszcze jedno jak tłumaczenie nie pomaga, to trzeba lać po łbach inaczej nikt i nic nie zrozumie. Świątynie i misterium to nie miejsce do robienia dobrze zorganizowanych, artystycznych, i kulturowych przedstawień. Pewnie handel w świątyni jerozolimskiej tez był dobrze zorganizowany i przeszkadzał tylko…. jednemu:

  A Jezus wszedł do świątyni6 i wyrzucił wszystkich sprzedających i kupujących w świątyni; powywracał stoły zmieniających pieniądze oraz ławki tych, którzy sprzedawali gołębie. I rzekł do nich: «Napisane jest: Mój dom ma być domem modlitwy, a wy czynicie z niego jaskinię zbójców».

  Ale zamiast modlitwy mamy zainicjowane przez JP II spędy i prawie nikt nie widzi w tym nic złego.

  Koniec , nieliczni widzą, większość jest ślepa i nic na to nie poradzimy. Szkoda pisania ….

 62. Yah said

  Ad 55

  No nie mogę, a Panu Mietowi nie przeszkadza, że za wiedzą ( i niech Pan nie pisze, że papież nie wiedział – bo skoro my wiemy to on też) ze świątyń robi się kloaki przez przedstawienia , koncerty i Bóg wie co jeszcze. Przed SW II po takich imprezach kościół jako zbeszczeszczony musiał by być dedicatio ecclesiae. Ale co tam – jak odprawia się msze na ławce, gdzie towarzystwo dzień wcześniej piło ….

  Mój kloaczny język w porównaniu z tym co dookoła …… zdenerwował mnie Pan , Panie Miet i to bardzo, a rzadko mi się to zdarza swoja bezmyślnością i podatnościa na manipulacje.

 63. RomanK said

  Przepraszam panie Czesio ja juz taki tepy od urodzenia….jak widze to rozumiem co widze…jak mowie to wiem co mowie…a nie odwrotnie:-)))
  Widzi pan od 1983 roku, regularnie uczeszczam na nabozenstwa Rytu Trydenckiego….w jezyku , ktorego zaloze sie pan nie rozumie w zab.

  Wogole to tez mam wiele zastrzezen do SDM..np zamiast- jak Marzalek Pilsudzski -oddac organizacje tych dni Gminie Zydwskiej w Krakowie..sami sie zorganizowali….
  WOWWwwww piekne skutecznie, i z duzym znawstwem interesu…..

  Dziwne, ze majac takie doswiadczenia Polacy nie moga sie zorganizowac politycznie!!!!! TO naprawde zaskakuje~!!!! I bije po oczach!!!! BO udawadniaja- ze i moga i wiedza jak!!!!!
  DOkladnei jak w 1974 roku…zobaczylismy sie wszyscy …ze mozemy! Lepiej niz nasia parchata wladza..dobra do niczego:-))))
  Kto wie, czy nawet nie zarobia wielkich pieniedzy…..i ot wszystko goje , gnoje Poloki….szlag by ich trafil…nawet za wynajem budek skasowali….sami…Sami!!!! znaki marki , medaliki, guziczki , swiczki…kanapki, obiady, napije……sami…Talony wymyslili a te goje meidzynarodowe z talonami jak kto gupi ..swoj do swego po swoje..katolik do katolika…. W krakowie ..gdzi ezadzi etyk Hartman i prezes Jakubowicz:-))))))).TOC TO wsciekly antysemityzm..zeby chociaz zaplacili Gminie za Blonia….nic…..i zadnego wypadku z extremistami….
  Widac Policja i SLuzby tak zstaly zorganizowane, ze nawet Mossad nasral w pory:-)))))
  Panie Yah..napij sie pan vinka Manschewitz….moze zostalo po sederze u sasiada:-))))) zagrzyz chrzanem…wysikaj sie i daj dupie siana:-))))

 64. Yah said

  Jak tu nie używać „kloacznego języka”. Że też Św. Jan Maria Vianney z Ars nie wpadł na pomysł, żeby zamiast zwalczać tańczę w karczmach nie sprowadzić tańczących zakonnic, A swoja drogą ciekawe co by powiedział widząc to to :

  .https://www.youtube.com/watch?v=MWXK9R13Rfg

  Pan Miet chce Pan więcej tych „owoców”.

  „Oglądałem dokładnie to samo i moje wrażenia są identyczne. ”

  Sprawozdania z Lesbos też pokazywały biednych imigrantów, a nie tych, którzy demolują sklepy i bija miejscowych.

 65. Yah said

  Ad 60

  Nie mogę Panie Romanie, pełno takich Mietów naokoło, jak zaraza jakaś. Nic nie było, co tych chcesz, „bedzie dobrze”. Winka nie piję , melisy się napiję z ogródka

 66. Yah said

  Kolejne kwiatki, tego w TV nie pokazali:

  Franciszek:

  Wskazał, że „w ten sposób dochodzi do najbardziej zaskakującego spotkania, właśnie tego z Zacheuszem, zwierzchnikiem ‚celników’, czyli poborców podatkowych”. – Zacheusz był więc zamożnym kolaborantem znienawidzonych okupantów rzymskich; był wyzyskiwaczem swojego narodu, kimś, kto z powodu swej złej reputacji nie mógł nawet zbliżyć się do Mistrza – przypomniał.

  – Ale spotkanie z Jezusem zmienia jego życie, jak to było i może być codziennie w przypadku każdego z nas – podkreślił papież Franciszek.

  A o naprawie swoich grzechów Franciszek zapomniał? To jest warunek sine qua non:

  „W pewnym momencie Zacheusz wstał i powiedział:

  – Panie! Postanowiłem rozdać biednym połowę mojego majątku, a tym, których oszukałem pobierając zawyżony podatek, oddam cztery razy tyle, ile zabrałem.”

  A to przesłanie:

  Nie bójcie się, ale pomyślcie o słowach tych dni: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Mogą was osądzać, że jesteście marzycielami, bo wierzycie w nową ludzkość, która nie godzi się na nienawiść między narodami, nie postrzega granic krajów jako przeszkody i zachowuje swoje tradycje bez egoizmu i resentymentów. Nie zniechęcajcie się: z waszym uśmiechem i z otwartymi ramionami wy głosicie nadzieję i jesteście błogosławieństwem dla jednej rodziny ludzkiej, którą tutaj tak dobrze reprezentujecie – mówił Franciszek.

  czyż nie przypomina:

  Imagine there’s no heaven
  It’s easy if you try
  No hell below us
  Above us only sky

  Imagine all the people
  Living for today
  Aha-ahh

  Imagine there’s no countries
  It isn’t hard to do
  Nothing to kill or die for
  And no religion too

  Imagine all the people
  Living life in peace
  Yoohoo-ooh

  You may say I’m a dreamer
  But I’m not the only one
  I hope someday you’ll join us
  And the world will be as one

  Jednym słowem pomieszanie z poplątaniem. Obok prawdy fałsz – oto przepowiadane w Ewangelii zwodzenie.

  A teraz zgodnie z sugestia Pana Romana daje d…pie ( kloacznie oczywiście) siana.

 67. AniaK said

  Re53:
  Jak już wcześniej wspomniałam, organizacyjnie impreza jest bez zarzutu tylko moim zdaniem trochę nie temat. ŚDM wyobrażałam sobie nieco inaczej. Ja na pewno zorganizowałabym je albo w Bieszczadach, albo w Suwałkach….albo na terenach popowodziowych. Kazania Papieża może bez zarzutu, ale mnie bardziej interesuje wdrażanie w życie nauk Chrystusa niż paplanie w kółko Macieja o tym samym. Może dla gości to była nowość, ale my nie jesteśmy krajem analfabetów. Przerabialiśmy to już setki razy 🙂

 68. Yah said

  Porównajmy Franciszkowe „miłosierdzie” z miłosierdziem Bożym opisanym przez księdza Sopoćkę. A wzorować się powinniśmy na miłosierdziu Bożym, którego celem jest nie, jak chce Franciszek – stworzenie nowej ludzkości, tylko zbawienie grzeszników. No ale takie nauczanie nie wzbudziłoby entuzjazmu i psułoby humory pielgrzymów:

  Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”. (Łk 6,36)

  Spośród licznych doskonałości Bożych Zbawiciel wyróżnia miłosierdzie Boże i nakazuje je naśladować. Ale nie można naśladować tego, czego się nie zna i nie czci. Toteż w słowach przytoczonych na wstępie zawiera się nakaz nie tylko naśladowania, ale poznania i wielbienia Boga w miłosierdziu.

  Każdy z nas jest grzesznikiem, jak powiada Apostoł: „Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu, to samych siebie oszukujemy i nie ma w nas prawdy” (1J 1,8). A grzesznik jest niewdzięcznym buntownikiem i synem wyrodnym Ojca niebieskiego. Tymczasem ten Ojciec obrażony nie wymierza nam kary zasłużonej za grzechy, ale oszczędza nas, zachowuje i ochrania, nieraz przez długie lata wyczekując naszego nawrócenia. Czemuż Bóg od razu nie mści swej krzywdy ojcowskiej i królewskiej? Miłosierdzie Go krępuje. Ono jest tym potężnym adwokatem i zasłania nas przed sprawiedliwością, która domaga się słusznej kary. Ona woła: „Ja nie pragnę śmierci występnego, ale jedynie tego, aby występny zawrócił ze swej drogi i żył” (Ez 33,11). Bóg nie tylko znosi nas grzesznych, ale nadto obsypuje darami. Kto nas karmi i odziewa, kto daje nam życie i zdrowie, kto przysparza powodzeń i pomyślności doczesnej, kto – jak mówi Zbawiciel – „sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych” (Mt 5,45)? Bóg, którego obrażamy; Ojciec niebieski, któremu ranimy serce; Pan, którego prawa łamiemy. Ten Ojciec niebieski nie poprzestaje na tym, że nas oszczędza i obsypuje darami, ale nadto śpieszy nam z pomocą i wszystkich używa środków, aby nas opamiętać i od zguby wiecznej ratować. Wszystkimi drogami usiłuje do naszych serc trafić: to droga nowych dobrodziejstw, to droga natchnień i łask, to droga wyrzutów i niepokojów sumienia. Często te zachody są próżne, lecz Ojciec miłosierdzia nie zraża się naszym uporem i póty nie odejdzie, nie rzuci, nie spocznie, aż wszystkie skarby miłosierdzia swego wyczerpie (…).

  Tak Bóg postępuje z każdym z nas i nie szczędzi swej litości nawet tym, których upór i zatwardziałość przełamać się nie dają. Widzimy to na przykładzie Judasza, któremu Jezus nogi umywa, zwie go przyjacielem i darzy pocałunkiem miłości oraz boleje nad jego ślepotą: „wzruszył się do głębi” (J 13,21.)

  Gdy te łagodne sposoby nie trafiają do duszy grzesznika, Bóg chwyta się środków surowych i kar, ale wszystkie kary doczesne w tym życiu mają charakter leczniczy: to również jest miłosierdzie, tylko pod inną formą: „Lecz gdy jesteśmy sądzeni przez Pana, upomnienie otrzymujemy, abyśmy nie byli potępieni ze światem” (1Kor 11,32). Nie gniew więc i zemsta, ale miłość i miłosierdzie uzbrajają karzącą prawicę i stają w poprzek grzesznych naszych zamiarów. Jak dobra matka ogradza cierniem miejsce niebezpieczne, by zapobiec nieszczęściu bawiących się dzieci, tak Bóg sypie często pod nogi nasze ciernie, byśmy się cofnęli i nie wpadli w przepaść piekielną.

  Kończę ……

 69. AniaK said

  Myślę, że Pan Jezus na taką imprezę na pewno by się nie wybrał.

 70. Yah said

  Ad 66

  Raczej nie tym bardzie, że wyraźnie powiedział że nie będzie dobrze, tak jak większości się wydaje:

  „Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”

 71. AniaK said

  Myślę, że Pan Jezus prędzej by się wybrał na koncert Scorpionsów niż na ŚDM w takim wydaniu 🙂

 72. Yah said

  Ad 71

  Obawiam się , że nie wybierze się na koncert tylko wymierzyć sprawiedliwość i zrobi to po swojemu, jak zapowiedział w Ewangelii, a nie tak jak usiłuje Mu „podpowiedzieć” Franciszek na dobrze zorganizowanych ŚDM. musimy mówić prawdę. A kiedy mówimy prawdę – kiedy nas za samo mówienie nienawidzą.

  Powtarzam się ale:

  Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi.

 73. czesioo said

  63

  Panie Romanie nie ma rytu trydenckiego w Kościele Katolickim. Aż od 1983 roku jest pan ignorantem.Nie wiem do jakiego kościoła pan uczęszcza ale to nie jest katolicki. Gratuluję znajomości tego tajemniczego języka „rytu trydenckiego”.
  I dlaczego nie uczęszcza pan na msze tylko nabożeństwa „rytu trydenckiego”? Co z obowiązkiem niedzielnej mszy? W rycie trydenckim jest się zwolnionym z tego obowiązku?
  Bez Mszy Świętej Św. Piusa V można się zbawić ale nie bez tej samej niezmiennej wiary jaką wyznawał Św. Pius V, której nie wyznawał Jan Paweł II czy teraz Franciszek.
  Franciszek zlikwidował zakon Franciszkanów Niepokalanej za odprawianie Mszy Jana XXIII . Ileż tu miłosierdzia. Nie odpuści nawet małemu zakonowi.

  Z USA pan lepiej wie co się dzieje na ŚDM niż ci w Polsce. Niech pan się tak nie nadyma:-)))))))))))))))))))

 74. NICK said

  Aniu. Dzięki. Scorpions.
  Zatem nawet tutaj nie wyjawiałyście tekstów? Rock’owych?

 75. Yah said

  Czytałem wiele homilii, wielu świętych i błogosławionych i:

  – tam każde słowo się liczy i ma sens – ma doprowadzić dusze do zbawienia;
  – nie ma perykop wyrwanych z kontekstu – są analizowane jako całość.

  Nauczanie Franciszka bazuje na braku znajomości Ewangelii, niechęci do czytania i braku umiejętności analizy dłuższych wypowiedzi. Coś co słyszane wydaje się ok, po przeczytaniu okazuje się być pełnym, delikatnie mówiąc sprzeczności i manipulacji. Prawie w każdym wypadku to wyrwane z kontekstu zdania mające coś udowodnić. Ludzie nie analizują ( bo papież powiedział) choć są wyraźnie do tego zobowiązani:

  Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty!

  Uważnie przeczytajmy !!! „… nawet my lub anioł z nieba …” Nie tylko „anioł” posłany przez szatana, ale i Św. Paweł gdyby zmienił coś w nauczaniu. Tak więc Św. Paweł przewidział, że nawet jemu może się coś takiego przydarzyć i obowiązkiem KAŻDEGO wierzącego ( nie tylko duchownych) jest obrona CZYSTOŚCI wiary.

  A współcześnie obserwujemy negację słów Św. Pawła – papież, kardynałowie, biskupi pozwalają to „róbta co chceta”, byle by było ładne i dobrze zorganizowane. Czy do łbów nie dociera, że właśnie za brak obrony czystości wiary każdy poniesie odpowiedzialność i usłyszy – przecież wyraźnie jest napisane co jest obowiązkiem chrześcijanina.

 76. Kuna said

  Dla admina i innych
  Tu ma Pan pakiety pielgrzyma
  http://www.krakow2016.com/pakiet-pielgrzyma

  i od razu wiadomo, gdzie poszła kasa
  Mozna policzyć minimalny pakiet razy milion pielgrzymów, było ich więcej, ale to taka średnia

  Plecaczki, czapeczki,pelerynki kościół zakupił sam w Chinach

  Szkoda zatem wielka się stała, że owych pieniędzy nie zarobiła np. Gazeta Wyborcza…
  Admin

 77. Yah said

  Muzułmanie zaproszeni przez swojego imama, aby „solidaryzować się z katolikami” po zarżnięciu im wikarego – przyszli na Mszę świętą i otrzymali „Komunię świętą” (to znaczy te widoczne na obrazku grzanki z koszyczka – miejmy nadzieję, że do konsekracji nie doszło z powodu defektu materii) …..

  .https://3.bp.blogspot.com/-DidCQHuR6ao/V54w563HKkI/AAAAAAAAKhs/5y41mQxT718xfGPvEezPPe6sr1zbOVbxwCLcB/s640/muzulm.jpg

  Co tam ciało Chrystusa najważniejsze żeby nie używać brzydkich słów.

 78. Yah said

  Katechezy na dni młodzieży:

  http://www.educazioneaffettiva.org/?lang=en

 79. Siekiera_Motyka said

  Podam ten link tutaj BO PASUJE !!!!

  .http://www.ojczyzna.org/zasoby_www/FILMY/KANIBALIZM_-_SOCJOTECHNIKA_I_METODY_STOSOWANIA/SZCZURZY_KROL.mp4

 80. Maria said

  Kazanie Biskupa Rzymu na Jasnej Górze 28.07. 2016 r. czyli manipulacja ciemnym ludem:
  http://gazetawarszawska.com/easyblog/entry/kazanie-biskupa-rzymu-na-jasnej-gorze-28-07-2016-r-czyli-manipulacja-ciemnym-ludem

 81. AniaK said

  Niezły bajzel towarzystwo po sobie zostawiło. Szkoda że na pożegnanie Papież nie napomknął że w tym kraju panuje trochę inna kultura i jeden człowiek nie wysługuje się drugim bo to nie po Bożemu. Śmieci do plecaka i grzecznie do domu.

 82. Yah said

  Wszystko na kanwie manipulacji perykopami z Ewangelii. Strona 4:

  .http://educazioneaffettiva.wpglauco01.glauco.it/wp-content/uploads/2016/07/Contents1.0_Educator.pdf

  „Tymczasem zaś wprawdzie liczne są członki, ale jedno ciało”

  Przecież to nie dotyczy akceptacji ciał tylko co dalej:

  Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa i poszczególnymi członkami.

  „Jeśli zatem całe twoje ciało będzie w świetle,…”

  A co to wspólnego ma z tym?

  The body reveals to me the meaning of life, since it expresses my call to a relationship, to a meeting with the other . It expresses my person.

  Przecież chodzi tu o coś zupełnie innego:
  .
  Światłem ciała jest twoje oko. Jeśli twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. Lecz jeśli jest chore, ciało twoje będzie również w ciemności. Patrz więc, żeby światło, które jest w tobie, nie było ciemnością. Jeśli zatem całe twoje ciało będzie w świetle, nie mając w sobie nic ciemnego, całe będzie w świetle, jak gdyby światło oświecało cię swym blaskiem».

  …. itd. To nie jest nauka Kościoła, to jest takie psychologiczno-humanistyczne dostosowanie nauki Kościoła do świata przed czym wielokrotnie ostrzegano. Ale co tam ważne, że ludzie się integrują, są uśmiechnięci, dobrze się bawią, wszystko dobrze zorganizowane a papiez mówi same fajne rzeczy jakie wszyscy chcą usłyszeć. No czasami pogrozi, że nie chcemy udostępnić swoich kobiet obcym

 83. RomanK said

  Panie Czesio….pan tak malo wie i jeszcze to pan trwoni:-))))))

  Wlasne kazdy inaczej sobie wyobraza….czy Pan Jezus poszedlby na SDM????…Mysle, ze tak..skoro przyszedl na wesele w Quana… Pozatym wiem ,ze ON byl w Krakowie na SDM….nie powiem skad wiem , ale BYL!
  W Bieszcadach moze i by bylo fajnei al sam mysle gdzieby
  tam mozna byloby zegnac 2,5mln ludzi, zeby nie wypasli lasu???)i fale moczu nie zalaly Leska:-)))), ale byl w Krakowie i tez dobrze.
  Panie Yah, czy moglby pan wymienic przynajmniej jedna herezje , jaka wyglosil papiez Franciszek????
  Wie pan -w Kosciele mamy dosc duzo podzialow..i z kazdym rokiem wiecej..w wiekszosci to spory o dlugosc i gestosc spodnicy , ale najpowazniejsy to ten ze mamy zwolennikow Theologii Potepienia…i Theologii Zbawienia….Obydwa prady maja swoich extremistow, ktorzy dziela sie na tych co uwazaja, ze:
  NIKT nie pojdzie do Nieba , oprocz nich samych …
  i na tych z drugiej strony, ktorzy uwazaja ,ze:
  Wszyscy pojda do Nieba wlacznie z panem panie Yah i panem JO i pania Ania K..i nawet wiekszoscia diablow jesli tylko chca :-)))))

  Jak pan widzi…nie ma tu plaszczyzny porozumienia…
  Dlatego, powtarzam :
  Boze badz milosciw grzesznej duszy mojej….

 84. Yah said

  Ad 79

  Dziękuję Pani Mario. Niektórym zależy, żebyśmy nie dostrzegli prawdziwego oblicza tego wydarzenia.

 85. Yah said

  Ad 83

  Panie Romanie szanowny. Przecież są zbyt inteligentni by jawnie głosić herezje. Chodzi o powolne, niedostrzegalnych ( np. dla takich jak Pan Miet) odchodzenie od magisterium nauczania Kościoła.. Tu nie chodzi o to, że chce [postawić na swoim , ale co by się nie przeczytało, czego by się nie posłuchało to odejście jest widoczne. Metoda drobnych kroków czy jak kto woli okno Overtona. Problem polega na tym, że ludzie nie chcą przyjąć do wiadomości, że kościół ( celowo z małej litery) może ich manipulować tak, aby stopniowo odeszli od prawdziwego nauczania Chrystusa. Ja to widzę, przeżywam i komentuje, a że czasami nerwy puszczają …. odpowiem za to przed Bogiem. On oceni co było lepsze – niecenzuralne wyrazy czy przymykanie oczu i udawanie, ze wszystko jest ok.

  „Wszyscy pojda do Nieba wlacznie z panem panie Yah i panem JO i pania Ania K..i nawet wiekszoscia diablow jesli tylko chca :-)))))”

  Ja mam inna koncepcje – mogę iść do piekła pod warunkiem, że ci naprawdę sprawiedliwi pójdą do nieba. Zresztą chyba nie jestem oryginalny, bo wielu przede mną tez to mówiło.. Jak by wszyscy szli do nieba to co się wysilać, po co być dobrym? I to jest właśnie nauka Franciszka zresztą nauczana przez księży na Katechezach – wszyscy będą zbawieni , niezależnie od tego jacy są. Takie podejściu rujnuje całe nauczanie Kościoła – bo po co karał pierwszych rodziców skoro i tak na wszystkie grzechy ostatecznie machnie ręką. Niestety nie trzyma sie to kupy, choć dla przeciętnego grzesznika jest bardzo atrakcyjne. Wie Pan co ludzi najbardziej boli – brak sprawiedliwości, a to co teraz kościół poprzez Franciszka naucza to powszechna szczęśliwość kosztem sprawiedliwości. Większość tego by chciała ale ….. Ewangelia mówi kompletnie co innego.

 86. AniaK said

  Re74:
  NICK-u, jak się widzi taki bajzel to trudno mieć ochotę na poezję 🙂

 87. RomanK said

  Panie Yah…. To BOG JEST SPRAWIEDLIWOSCIA…..i tylko ON rozliczy nas w Dniu Sadu….kiedy powie, chodzcie do MNIE spragnieni sprawiedliwosci…zasluzyliscie na Krolestwo albowiem bylem glodny a daliscie mi jesc…byl;em spragiony a daliscie mi pic i td itp…az do konca swiata.
  Chrzescijanstwo bardzo prosta religia….ale bardzo trudna….

 88. RomanK said

  Bajzel??? dla kogo????? ..ja ze samego zdjecia widze parenascie stowek za same plachty….

 89. AniaK said

  Re88:
  Jeżeli to mają być prezenty od gości to ja bardzo dziękuję 😉

  Widzę, że po tych ŚDM i Panu Bogu ciśnienie się podniosło. U mnie prawie cały dzień Niebo grzmi i błyska.

 90. Niech im BOG blogoslawi NIECH ZYJE POLSKA said

  ULEGLEM MAMONIE MEDIOW I NIE LUBILEM GO ale po tym co widzialem i co slyszalem powiem z przekonaniem: KOCHAM GO to wielki czlowiek nauczyciel i medrzec, medrzec ZYCIA I WIARY W CHRYSTUSA, niech mu Bog blogoslawi.

  Taaaa…
  Admin

 91. AniaK said

  A tak w ogóle, moim zdaniem tego typu zloty powinny się składać z części teoretycznej i praktycznej. 2 dni teorii, 3 dni praktyki, i jeden dzień odpoczynku i refleksji. Parafie i gminy po części teoretycznej, w ramach części praktycznej, mogłyby młodzież wykorzystać do pomocy ludziom starszym albo samotnym w polach, domach i zagrodach.

  Rozumiem że być w Polsce i nie zaliczyć Oświęcimia to grzech, więc Papież jako człowiek wiekowy niech sobie trochę pozwiedza, ale potencjał młodzieży można było wykorzystać bardziej po chrześcijańsku.

 92. AniaK said

  I w dniu rozpoczęcia ŚDM – 26,07 – wypadałby wspomnieć o św.Anne i odmówić litanię 🙂

 93. AniaK said

  ….wypadałoby…

 94. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=QcrtdkdY5Mg

 95. Boydar said

  „On w ogóle nie zna się na Kościele”

  Ja też się nie znam na wielu problemach jakie mi się przytrafiają. Stąd popularność np. Goździkowej. Oraz różnych innych przekazów funkcjonujących w niektórych społecznościach z ogromnym powodzeniem; dawniej ustnych a z czasem pisemnych.

 96. AniaK said

  http://wiadomosci.onet.pl/krakow/sterty-smieci-na-terenie-campusu-misericordiae-po-sdm-w-brzegach/5ec4cm

  Myślę, że pamiątkowy album Papieża ze ŚDM w Polsce trzeba będzie uzupełnić tymi zdjęciami. Goście pojedli, popili, pospali, posłuchali…..ale gówno zrozumieli. Jeżeli tak wygląda szacunek dla gospodarza to ja nie chcę się identyfikować z tym towarzystwem. Mi Babcia wpajała trochę inną kulturę i trochę inny obraz chrześcijan.

 97. AniaK said

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/papiez-polska-piekna-i-wyjatkowa-a-polacy-pelni-entuzjazmu/73fkbx

  „Papież wyraził opinię, że jeżeli miałby mówić o przemocy islamskiej, to musiałby też mówić o „przemocy katolickiej”. Podkreślił, że prawie we wszystkich religiach są małe grupy fundamentalistów. – My też je mamy – ocenił.”

  Żeby obie religie szlag nie trafił to trzeba czym prędzej oddzielić ziarna od plew. Na moje oko najwięcej przestępstw dokonują ludzie zaburzeni.

 98. AniaK said

  @Admin
  Panie Admin, uprzejmie proszę niech Pan przymknie oko na to jedno gó.no i przepuści mój komentarz 🙂

 99. AniaK said

  @Admin
  Bardzo dziękuję za szybką reakcję.

 100. Marucha said

  Re 97:
  Niech ten papież łaskawie pokaże nam, gdzie i jak manifestuje się „przemoc katolicka”.
  Jakieś zbrodnie, zamachy, wybuchy bomb, napaści na Bogu ducha winnych ludzi, ścinanie głów?
  No?

 101. jad waszem said

  Skorka „cytuje” (?) Bergoglio.

  ŚDM: Bluźnierstwo Bergoglio (rabin Skorka): „..w zabiciu każdego żyda było uderzenie w twarz boga(+).”

  Rabin wobec zebranych gojów na ŚDM otwarcie bluźni poprzez kreowanie żydów jako religii własnego kultu.

  (+)Ale – faktycznie – nie jest wiadomo o jakiego boga chodzi.

  Do jakiego to stopnia zbydlęcenia upadła społeczność, która pozwala temu żydowi bezkarnie pleść takie bluźnierstwa na Polskiej Ziemi?

  Red Gazeta Warszawska

  http://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/4215-sdm-bluznierstwo-bergoglio

  Rytel-Andrianik informuje też o rasistowskich incydentach w polskich miastach, m.in.: w Białymstoku, Suwałkach, Łomży czy Zgorzelcu, o prześladowaniu studentów, którzy przyjechali do polski w ramach programu Erasmus. Pisze też o grupach nacjonalistycznych działających m.in. w Warszawie czy Wrocławiu.

  http://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/4190-rzecznik-zydowski-terroryzm
  http://wzzw.wordpress.com/2016/05/10/%E2%96%A0%E2%96%A0-za-uciszeniem-ks-miedlara-stoi-nuncjusz-abp-celestino-migliore/

 102. Niech im BOG blogoslawi NIECH ZYJE POLSKA said

  POCHODZE ZE WSI POLSKIEJ spod Brzeska spod Szczepanowa spod Niepolomic stad byli moi przodkowie (5 zabito bezmyslnie w tzw. powstaniu stycznowym, KOZACKIE bestie wlokly je konmi po zimnej ziemi az wyzioneli ducha, 3 moich przodkow ZAKATRUPILY BESTIE ALTAJSKIO-GRUZINSKIE TURECKIE w KATYNIU) NIKT MI TEGO NIE ZABIERZE ze KOCHAM POLSKICH WIESNIAKOW, CHLOPOW POLSKA WIES TE OSTOJE POLSKOSCI OD WIEKOW. Tych szlachetnych, cierpliwych, spracowanych, utrudzonach LUDZI co do 1914 ZYLI JAKO NIEWOLNICY ciemeiezeni od wiekow przez PANA, PLEBANA I przyblede tzw. AREDNARZA. TAK KOCHAM WAS POLSCY WIESNIACY i jestem DUMNY ZE JESTEN Z POLSKICH WIESNIAKOW ze jestem POLAKIEM.

 103. Kuna said

  76 do Admina
  Szkoda wielka się stała, że nie zarobili obywatele polscy, z których to podatków impreza ta była finansowana.
  A Kościół tak przecież gloryfikuje ubogie życie, ale tylko chyba dla wyznawców, a nie dla siebie.
  Może Pan napisze, jakie są plusy tego, że kasę zagarnął Kościół, bo tylko skrytykował dość ironicznie (nie wiem dlaczego, skoro podałem fakty i liczby) moje wypowiedzi, ale kontrargumentów żadnych nie podał.

  A jakie są minusy tego, że jakąś kasę zgarnął Kościół?
  Dlaczego to Pana boli?
  Admin

 104. Kuna said

  A czemu Pan ciągle unika podania kontrargumentów?
  Już pisałem wcześniej o minusach.
  A czy mnie to boli?
  Nie boli, analizuje fakty.
  Bardzo prosze o argumenty, nie pytania, bo na tym polega dyskusja.
  Na razie Pan tylko pyta

 105. Marucha said

  Re 104:
  Ja nie widzę nic złego w tym, że Kościół coś tam zarobił i to jest mój argument.
  A Pan sobie analizuj…

 106. Kuna said

  Ale to jest opinia, a nie argument.
  A ja pytam o argumenty.

  Swojej opinii nie będę przecież argumentował! Po prostu wolę, żeby zarobił Kościół, a nie jakaś szemrana organizacja. Chętnych do podbierania nie swoich pieniędzy jest zawsze wielu.
  To raczej Pan powinien wyjaśnić, czemu tak Pana bolą ewentualne pieniądze, jakie zarobił Kościół.
  Admin

 107. Marucha said

  Dyskusję na temat „zbijania kasy” przez Kościół uważam za zamkniętą.

  Kościół, zdaniem „zatroskanych” (typu p. Kuna czy Peryskop) najwidoczniej powinien być biedny, na ŚDM dać zarobić żydowskim pośrednikom… ale zarazem wspomagać biednych dużymi pieniędzmi, których przecież mieć nie powinien.

  Parszywe to.

 108. Peryskop said

  Re 107

  Czy nie parszywe jest raczej to, że Admin pluje na Peryskopa, chowając podane argumenty ?

  Zbliżacie się do świentego dna, Panie Gojowy ?

  Nie qrva. To Peryskop pluje na Kościół, że ten odważył się bez zezwolenia Gazety Wyborczej, Kunów i Persykopów zarobić parę groszy.
  Jak ich to boli… jacy zatroskani o los Kościoła…
  A ja takich obszczymurków nie lubię.
  Admin

 109. AniaK said

  https://www.tygodnikpowszechny.pl/puste-krzesla-przed-sanktuarium-34823

  Żeby z tego międzynarodowej afery – puste miejsca w sektorze VIP – pragnę poinformować, że polscy księża którzy głęboko wzięli sobie do serca słowa Papieża o ubóstwie, może teraz klepią biedę, i zwyczajnie nie stać ich na takie wycieczki. Dobrze że chociaż kilka odważnych pań z nich skorzystało.

 110. AniaK said

  I może jeszcze ciekawy wywiad z panem Arturem Sporniakiem z „Tygodnika Powszechnego” i z panem Wojciechem Pelowskim z „Gazety Wyborczej”

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/po-wizycie-papieza-to-jest-bardzo-gleboki-przekaz-religijny/z20sj3

  Słowa słowa słowa….

  Jak mam być szczera, to dziwię się tym dwóm chłopkom że robią z siebie takich idiotów. Gdyby to były jakieś dwa żule spod budki z piwem to bym może zrozumiała – mózg trochę przytępiony alkoholem wraca do normy, ale dwóch wykształconych ludzi przed wizytą Papież takich rzeczy nie wiedziało? To o czym mówił Papież to ja wiedziałam w wieku trzech lat. Zanim Babcia wyjechała do Kanady byłam już mocno wyedukowana religijnie. A po przedszkolu śmiało mogłabym oświecić niejednego katolika.

 111. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=PvURORYfofQ

 112. AniaK said

  A że zawsze marzyłam o lalce, to Babcia przed wyjazdem kupiła mi małego bobaska i powiedziała mi tak:

  Aneczko, pamiętaj, Jezuska ze żłobka wyciągać nie wolno!

 113. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=I5urlA32xKc

 114. AniiaK said

  Dzieki za „obszczymurka”, jak sie nie ma argumentów, to sie ludzi obraża.
  Skad my to znamy?

 115. AniaK said

  Panie Gajowy, nie będzie Pan miał nic przeciwko jak skopiuję ten watek i wyślę Papieżowi?

 116. AniaK said

  …wątek….

 117. AniaK said

  Jeszcze może krótka spowiedź 🙂

  No dobra. Przyznam się. Ja wyciągnęłam Jezuska ze żłóbka. Własnymi rączkami uszyłam Mu kaftanik i rajstopki, i zabrałam Go do przedszkola. Chciałam się pochwalić koleżankom i kolegom 🙂

 118. Boydar said

  Temu papieżowi to niech Pani Ania wąglik wyśle, to chyba jedyne co mu trafi do serca.

 119. Peryskop said

  Ok, Panie Peryskopie, wpuszczam Pana komentarz. Moje uwagi znajdzie Pan u dołu.
  Admin
  ——

  Re 108
  Hop hop hop !
  Szanowny Panie Marucha, bez przekrętów, proszę.

  Proszę zacytować jakobym gdzieś kiedyś miał ” pluć na Kościół, że ten odważył się bez zezwolenia Gazety Wyborczej, Kunów i Persykopów zarobić parę groszy.

  Przecież tylko grzecznie tu zapytałem i ponawiam boldem za swoim blokowanym comment-602701 :

  Re 105
  Czy to by znaczyło, że gdyby Chrystus żył w dzisiejszych czasach, to zamiast wyrzucać kupców ze świątyni, przysiadłby się do nich i pomógł, żeby zarobiła świątynia, a nie jakaś szemrana organizacja ?

  I proszę się zdobyć na odwagę cywilną i zaprzeczyć lub potwierdzić, że KRK – który winien pomagać ludziom wzorując się na Jezusie – stał się świątynią Sanctus Comercialis.

  Czyli Mamona.

  ——
  Panie Peryskop, po pierwsze Chrystus nie dlatego wyrzucił kupców ze świątyni, że zarabiali pieniądze, ale dlatego że czynili to w sposób urągający nie tylko świętości miejsca, ale i zwykłej przywoitości.
  W Ewangeliach nigdzie nie widziałem potępienia zarabiania pieniędzy, o ile nie odbywa się z czyjąś krzywdą.

  Po drugie – co może Pana zaskoczy – kapłani i świeccy pracownicy Kościoła muszą coś jeść, gdzie spać i w co się przyodziać. Poza tym Kościół potrzebuje pieniędzy m.in. na utrzymywanie i remonty świątyń, z których wiele ma ogromną wartość nie tylko religijną, ale i kulturową, historyczną oraz artystyczną, na ogrzewanie budynków, prowadzenie szkół, uczelni, seminariów, wreszcie na własne media. Etc.

  Oczywiście, dla jednych wspieranie Kościoła jest czymś pożądanym – inni woleliby przeznaczyć te środki na promocję homoseksualizmu, walkę z „nienawiścią”, czy budowę obiektów kultu religii starozakonnej albo rozdętych muzeów żydowskich.

  Dotarłem do danych z roku 2013 (zapewne są i nowsze):
  http://natemat.pl/100229,ile-polskie-panstwo-wydaje-na-kosciol-posel-artur-debski-ujawnia-ministerialne-dane

  Ile Państwo wydało na Kościół w 2013?

  1 364 557 tys. zł na pensje katechetów oraz 456 739 tys. zł m.in. na katolickie uczelnie, ubezpieczenia zdrowotne duchownych oraz renowację religijnych zabytków – łącznie ponad 1,8 mld zł.

  Dużą pozycją w budżecie są księża oraz katecheci pracujący w polskich szkołach. Pieniądze na ten cel nie pochodzą jednak z budżetu administracji centralnej, lecz z kasy samorządów, które prowadzą konkretne placówki.

  Wydatki te to 0.5% budżetu Państwa. Należy to porównać choćby z wydatkami na Unię Europejską, NATO, czy Ukrainę – nie zapominając o setkach miliardów (m.in. z „prywatyzacji”) które gdzieś się rozpłynęły w powietrzu.

  Czy Kościół stał się świątynią mamony?

  Otóż nie da się zaprzeczyć, iż pewni duchowni okazują większe, niż przystoi, zainteresowanie pieniędzmi i korzyściami z ich posiadania. Na szczęście w Kościele nie ma odpowiedzialności zbiorowej. Każdy sam odpowie przed Bogiem za swe grzechy. Nie zamyka się szkoły dlatego, że jeden z nauczycieli okazał się być pijakiem.

  Przypomnijmy też, że przypisywanie wielu duchownym jakichś bogactw, w czym przodują znane polskojęzyczne media, z reguły jest ordynarnym kłamstwem, ponieważ są one własnością Kościoła (diecezji, zakonu itd).

  Nie będę dalej ciągnął.

  Jak by się p. Peryskop (czy p. Kuna) nie wywijał – jest oczywiste, iż sam fakt zarabiania w uczciwy sposób pieniędzy przez Kościół jest dlań powodem do źle skrywanej irytacji i tzw. drążenia tematu.

  Admin

 120. AniaK said

  @Pan Gajowy

  No dobra. Jak kopiować nie wolno to niewolno. Ale na małą korektą – żeby się nie powtarzać – mam nadzieję że mogę liczyć.

  W poście 109 przed pierwszym myślnikiem prosiłaby o dodanie – nie było, a w poście 110 w drugim zdaniu do wyrazu Papież, dodać literkę – a.

  Ależ nie powiedziałem, że nie wolno!
  Prosiłem tylko o nie wyrywanie z kontekstu.
  Admin

 121. AniaK said

  @Admin
  To supcio! Prośba o korektę nadal aktualna. Żeby nie było problemu z tłumaczeniem skopiuję sobie po korekcie 🙂

 122. Boydar said

  Santazystka !

 123. Peryskop said

  Re koment Admina 109

  Dzięki za bardziej racjonalną reakcję.

  Z pośrednim przyznaniem, że Peryskop NIE ”pluje na Kościół, że ten odważył się bez zezwolenia Gazety Wyborczej, Kunów i Persykopów zarobić parę groszy.”

  Bo za to nie pluję, jak i wcześniej nie dałem się nabrać na „Maybacha Rydzyka”.

  Ale brak przejrzystości jest grzechem śmiertelnym KRK.

  I „brak odpowiedzialności zbiorowej w Kościele” jest dodatkowym obciążeniem dla tej rzekomo „świętej” instytucji, która się nie oczyszcza z brudów, a wręcz zwykle je kryje i promuje.

  Czy Szanowny Pan Marucha nie wie, że to właśnie kler i jego koneksjodawcy są użytkownikiem pozaświątynnych dóbr Kościoła ?

  Kto rozstrzygnie OBIEKTYWNIE kiedy kończy się uczciwe zarabianie pieniędzy, a zaczyna „czynienie tego w sposób urągający nie tylko świętości miejsca, ale i zwykłej przyzwoitości”
  ?

  Strona zainteresowana (czyt. zamotana) ?

  W dobie przyzwolenia KRK na to, co wyprawia „niewidzialna ręka rynku” ?

  Drobny przykład świętych geszeftów z 2007 roku:

  Skąd biznesmen z Warszawy ma pieniądze na domek w górach za 60 baniek? Zaznacza, że zaczynał na początku lat 90. od rozwożenia książek trabantem… Krzysztof Brzeski to także ten sam przedsiębiorca, którego spółkę wraz z archidiecezją warszawską mocno piętnowała antyklerykalna prasa. Brzeski po połowie z Kościołem za 24 mln dolarów wybudował w najściślejszym centrum stolicy, przy ul. Nowogrodzkiej, Roma Office Center.

  W maju 2000 biurowiec poświęcił prymas Józef Glemp. Budynek liczy 11.700 m^2 powierzchni użytkowej na 8 kondygnacjach. Brzeski do dziś nim zarządza – jest wynajęty w 100%. Atrakcyjność biurowca, poza usytuowaniem w centrum miasta, podnosi sąsiedztwo hotelu Marriott, stacji metra Centrum oraz dworca kolejowego…

  Poza Warszawą kluczową inwestycją Brzeskiego jest zaś ta na działce tuż obok katowickiego Spodka. Roma Office Center – spółka Brzeskiego i archidiecezji warszawskiej – wspólnie z NFI Jupiter … wybudują tu luksusowe apartamenty i biurowiec. Wartość projektu wynosi 150 mln zł. Jupiter Plaza, bo taką nazwę roboczą przyjęto, obejmować będzie 22 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Z tego 13 tys. mkw. przeznaczono na apartamenty, 3 tys. m^2. na biura, a resztę na gastronomię, rekreację i inne usługi. Część mieszkalna będzie mieć 17 pięter, a część biurowa – 11.

  — Nasza cena za metr kwadratowy na pewno nie spadnie poniżej 7 tys. zł — zapewnia Krzysztof Brzeski, prezes Roma Office Center…

  więcej : http://www.pb.pl/1308758,65928,stoleczny-pan

 124. AniaK said

  Czułam po kościach że będę to musiała zrobić sama.

  https://www.tygodnikpowszechny.pl/puste-krzesla-przed-sanktuarium-34823

  Żeby z tego międzynarodowej afery nie było – puste miejsca w sektorze VIP – pragnę poinformować, że polscy księża którzy głęboko wzięli sobie do serca słowa Papieża o ubóstwie, może teraz klepią biedę, i zwyczajnie nie stać ich na takie wycieczki. Dobrze że chociaż kilka odważnych pań z nich skorzystało.

  I może jeszcze ciekawy wywiad z panem Arturem Sporniakiem z „Tygodnika Powszechnego” i z panem Wojciechem Pelowskim z „Gazety Wyborczej”

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/po-wizycie-papieza-to-jest-bardzo-gleboki-przekaz-religijny/z20sj3

  Słowa słowa słowa….

  Jak mam być szczera, to dziwię się tym dwóm chłopkom że robią z siebie takich idiotów. Gdyby to były jakieś dwa żule spod budki z piwem to bym może zrozumiała – mózg trochę przytępiony alkoholem wraca do normy, ale dwóch wykształconych ludzi przed wizytą Papieża takich rzeczy nie wiedziało? To o czym mówił Papież to ja wiedziałam w wieku trzech lat. Zanim Babcia wyjechała do Kanady byłam już mocno wyedukowana religijnie. A po przedszkolu śmiało mogłabym oświecić niejednego katolika.

 125. Peryskop said

  125
  Re koment Admina 109, i poprzednie

  bp Damian Muskus, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM, oszacował :
  … 200 tys. osób, „ta liczba się podwoiła”, na Drodze Krzyżowej 800 tys., w Brzegach ok. 1,6 mln, przed rozpoczęciem mszy posłania 2,5 mln osób – Pod koniec nawet ok. 3 mln…

  Pomimo używania komputerów na bilans ŚDM „trzeba czekać”.

  https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/aktualnosci/wojewoda-i-strona-koscielna-licza-bilans-zyskow-i-strat-po-sdm-prezydent-krakowa-dane-zaprezentuje-we-wtorek/

  1 sierpnia 2016

  Najwcześniej za kilka tygodni strona kościelna będzie mogła podać informacje o kosztach, jakie poniosła w związku z organizacją ŚDM – poinformował dziennikarzy bp Damian Muskus, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM.
  Biskup mówił, że przed ŚDM nie udało się przygotować prognoz dotyczących kosztów, a w ostatnich dniach przed wydarzeniem organizatorzy uważali za niestosowne mówienie o finansach. „Zapowiadałem, że po ŚDM dokonamy bardzo szczegółowych wyliczeń i podzielimy się z opinią publiczną tymi informacjami. Jest to w interesie Komitetu Organizacyjnego, żeby pokazać, jak wielki wysiłek, również finansowy, organizator musiał ponieść” – powiedział Muskus. Dodał, że na wyliczenia trzeba będzie jednak poczekać. „Myślę, że to kwestia tygodni. Może za 2-3 tygodnie będziemy gotowi, żeby takie informacje podać” – powiedział…
  Bp Muskus podał, że według szacunków na wtorkowej mszy inaugurującej ŚDM było 200 tys. osób, na powitaniu papieża „ta liczba się podwoiła”. „W piątek mieliśmy na Drodze Krzyżowej 800 tys. pielgrzymów, w Brzegach podczas czuwania około 1,6 mln, a na pół godziny przed przyjazdem papieża i rozpoczęciem mszy posłania szacowaliśmy, patrząc na wypełnione sektory, liczbę uczestników na 2,5 mln osób” – mówił. … „Pod koniec uroczystości mogło być nawet około 3 mln uczestników. …
  Koordynator generalny ŚDM mówił dziennikarzom po konferencji, że nie w liczbach jest sens tego wydarzenia. „Wcale nam nie zależało, żebyśmy mówili dzisiaj o wielkich liczbach, święcili triumfy i mówili, że padł kolejny rekord. Nawet gdyby przyjechało 100 tys. ludzi i zadziało się tyle dobra, ile zadziało się w tym przypadku, też bylibyśmy też ludźmi szczęśliwymi” – podkreślił…

  … o kosztach, jakie poniosła strona kościelna w związku z organizacją ŚDM.

  O zyskach nie ma nawet mowy.

  I nie będzie.

 126. Marucha said

  Re 125:
  Jak Pana jednak uwierają w d… te zyski, jakie Kościołowi przyniosły ŚDM.
  Ale niech się Pan nie martwi.
  Już życzliwi te zyski dokładnie, a może i jeszcze dokładniej, obliczą. I opublikują w G*** Wyborczym.

 127. ja said

  Witajcie!

  Podczas Światowych Dni Młodzieży na sobotnim czuwaniu zabrakło pakietów żywieniowych dla pielgrzymów. Sytuacja niby do przewidzenia, bo trudno wszystko ogarnąć idealnie przy ilości pielgrzymów przewyższającej liczbę mieszkańców samego Krakowa czy nawet Warszawy. Problemy się zdarzają. Było to o tyle uciążliwe, że byli pielgrzymi, którzy nie zdążyli ich odebrać, a przebyli na Campus w Brzegach ok 15 km na piechotę i po prostu nie mieli czego zjeść. Życie pielgrzyma to zdecydowanie nie wygoda i życie „kanapowe” 😉

  Dzisiaj natknąłem się jednak na ciekawe wpisy z pewnego forum internetowego. Screeny poniżej.

  Szkoda pielgrzymów, którzy musieli z tego powodu głodować. Warto by te ukrywane informacje też ujrzały światło dzienne. Pozdrawiam! 🙂

  PS. Jestem przekonany, że wielu pielgrzymów znając sytuację osoby, która tym się pochwaliła próbowałoby jej pomóc.

  http://www.wykop.pl/link/3299825/goscinnosc-podczas-sdm/
  http://www.wykop.pl/link/3304397/podwojne-standardy-facebooka/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: