Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kreml ostrzegł Kijów przed konsekwencjami niespłacenia 3 mld dol.

Posted by Marucha w dniu 2016-07-30 (Sobota)

Rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow oświadczył, że Moskwa uważa dług w wysokości 3 mld dol. za państwowy i niespłacenia go pociągnie za sobą określone konsekwencje dla zobowiązań finansowych Ukrainy – poinformowała gazeta „Izwiestija”.

„Nie została podjęta żadna decyzja. Rosja konsekwentnie wyraża swoje stanowisko. Uważamy, że jest to dług państwowy z określonymi konsekwencjami dla zobowiązań finansowych Ukrainy” – wyjaśnił Pieskow.

Rzecznik rosyjskiego prezydenta dodał, że Moskwa zastrzega sobie prawo do reagowania w ramach prawa międzynarodowego w celu obrony swoich interesów komercyjnych.

Wcześniej ukraiński minister finansów Ołeksandr Danyluk powiedział, że Kijów nie zamierza oddawać Rosji 3 mld dol., bo dług był zaciągnięty za rządów Wiktora Janukowycza. Minister nazwał go „politycznym kredytem” i dodał, że Ukraina będzie bronić swego stanowiska w Wysokim Trybunale Anglii.

Rosyjskie Ministerstwo Finansów w lutym tego roku złożyło pozew w tej instancji w sprawie zaciągniętego pod koniec 2013 roku przez Ukrainę długu w postaci euroobligacji na kwotę 3 mld dolarów i niespłacenia go w terminie.

http://pl.sputniknews.com

Komentarze 3 do “Kreml ostrzegł Kijów przed konsekwencjami niespłacenia 3 mld dol.”

 1. tysiac said

  „Wysokim Trybunale Anglii.” a co to jest? na wysokim stolku ? przypominam „sa tylko interesy”!
  wkrotce cale to towarzystwo bedzie warte tyle co papierek.

 2. Nard said

  W pierwszej kolejce zabrac czekoladowy interes Walcmanowi-Proszence, jesli cos po nim zostalo, gdyz zalega od lat za nieplacone podatki.

 3. matirani said

  Szanuje sie silnych.
  Kropka

Sorry, the comment form is closed at this time.