Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  martino2008 o Wolne tematy (09 – …
  errorous o Pustynia i mnisi. Zagrożenia p…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Zniewoleni przemocą
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Nacjonalizm ukraiński „j…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Szczepan Zbigniewski o Oblicza totalniactwa
  Liwiusz o Materializm polityczny
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Kojak o W Polsce urodziło się o połowi…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Parlament Europejski jako post…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Watykan potwierdza: Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X otrzymało prałaturę personalną

Posted by Marucha w dniu 2016-07-31 (Niedziela)

Najpierw trochę wyjaśnień.

Prałatura personalna – instytucja w Kościele katolickim tworzona dla właściwego rozmieszczenia duchowieństwa albo prowadzenia specjalnych dzieł duszpasterskich lub misyjnych, albo dla różnych grup społecznych, przy czym realizacja tych celów dotyczy różnych regionów i przez to wykracza poza możliwości pojedynczych diecezji.

Prałatura składa się z kapłanów i diakonów, a na jej czele stoi prałat, który może ale nie musi być biskupem. Zadania i funkcjonowanie prałatury są określone przez statuty, które nadaje Stolica Apostolska.

Na podstawie umowy zawartej z prałaturą, wierni mogą się poświęcić jej dziełom apostolskim, nie przestają jednak należeć do swoich Kościołów partykularnych. Współpracując w ten sposób z prałaturą mogą także pogłębiać swoją formację chrześcijańską, zobowiązując się równocześnie do wypełniania obowiązków określonych w statucie i prawie prałatury.

Do tej pory jedyną prałaturą personalną w Kościele katolickim była Opus Dei, powołana w 1982 r. na mocy konstytucji apostolskiej Jana Pawła II Ut sit. Podlega ona Kongregacji ds. Biskupów.

Powyższe informacje gajowy skopiował ze strony:
> http://encyklopedia.naukowy.pl/Pra%C5%82atura_personalna#

Od pewnego czasu krążyły informacje na temat zaproponowania Bractwu Kapłańskiemu Św. Piusa X (SSPX) prałatury personalnej.

Kilka dni temu na stronie:
> http://sunesispress.com/2016/07/29/sspx-will-get-personal-prelature/
ukazała się wiadomość, iż Watykan potwierdził,  że nada SSPX taki właśnie status, choć rozmowy w celu ustalenia różnych szczegółów jeszcze trwają. Duże znaczenie miało zniesienie ekskomuniki z SSPX przez papieża Benedykta XVI.

Zamieszczony jest tam również wywiad z Guido Pozzo, włoskim duchownym katolickim, arcybiskupem, piastującym różne godności w strukturach Watykanu, m.in. sekretarza komisji Ecclesia Dei.

Guido Pozzo stwierdził, iż Kościół cierpi z powodu braku jedności. SSPX posiada 600 kapłanów, 200 seminarzystów i innych członków oraz jest reprezentowane w 70 krajach. Nie można udawać, że się tego nie widzi.

Biskup Richard Williamson oraz inni „ekstremiści” zostali wykluczeni z SSPX, co dopomogło dyskusjom.

Gajowy Marucha

Komentarze 22 do “Watykan potwierdza: Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X otrzymało prałaturę personalną”

 1. RomanK said

  Dobra wiadomosc….w kupie razniej:-)))
  I mamy Opus…wszyscy do Nieba…i Bractwo…tylko i wylacznie:-))) Bractwo.

 2. pawel said

  Dobra wiadomość na pewno. Oby nowe władze SSPX nie były tylko mianowane z Watykanu.

  Jak to powiedział dziś ktoś: Nie zatrzymujcie się na powierzchni rzeczy i nie ufajcie światowym liturgiom pozorów, „makijażowi” duszy, dzięki któremu mamy się wydawać lepszymi… Nie wiele z tego rozumiem, ale za to jak mądrze brzmi.

 3. Boydar said

  Co Panu Bractwo przeszkadza ? W czym ? Gdzie jest przeszkodą dla Drogi Chrześcijanina ?

  Ja mam zastrzeżenia, wątpliwości, mogę mieć; szczególnie że nie dysponuję pełną wiedzą, jest to naturalne. Ale tak w czambuł i a’priori ? Bez uzasadnienia ?

 4. Dictum said

  Biskup Williamson: Biskup Fellay to zdrajca
  źródło : Rivarol via ForumCatholique
  Polityka pojednania biskupa Fellaya z tym, co abp Lefebvre nazywał „modernistycznym Rzymem” doprowadziła do napięć i rozdarć w Bractwie św Piusa X. Aby nasi czytelnicy mogli sobie sami wyrobić zdanie na ten temat oddajemy głos dwóm głównym przywódcom opozycji w stosunku do kierunku polityki FSSPX, których na ogół media nigdy nie zapraszają. Biskup Richard Williamson, którego już nie musimy przedstawiać i ks. Józef Pfeiffer, szef FSSPX Ścisłego Przestrzegania [Stricte Observance – przyp. tłum.] wyjaśniają nam swoje stanowisko.
  (Pierwsze trzy pytania i odpowiedzi dotyczące afery Williamson i Holokaustu, które można w całości przeczynać w periodyku RIVAROL zostały usunięte w tej wersji na Forum Catholique)

  R. : Kilka tygodni temu ukazała się publicznie słynna preambuła doktrynalna z 15 kwietnia 2012, w której biskup Fellay wyraźnie uznaje prawowitość promulgacji nowej mszy, przyjmuje nowy Kodeks Prawa Kanonicznego Jana Pawła II i potwierdza ważność wszystkich nowych sakramentów kościoła soborowego. Co Ekscelencja sądzi o tym dokumencie, którego istota nigdy nie została wyraźnie wycofana?

  Biskup W. : Deklaracja doktrynalna (lub Preambuła doktrynalna) z dnia 15 kwietnia 2012 r. przedłożona rzymskim władzom przez biskupa Fellaya i Radę Generalną jako podstawa przyszłej umowy praktycznej pomiędzy Rzymem i Bractwem Piusa X jest katastrofą pierwszego rzędu. Reprezentuje ona kwintesencję kapitulacji biskupa Fellaya wobec modernistycznego Rzymu. Zaakceptowana przez Rzym, położyłaby kres dziełu arcybiskupa Lefebvre’a, temu heroicznemu dziełu oporu w stosunku do skadinąd niemal całkowitej apostazji ludzi soborowego Kościoła. A biskup Fellay absolutnie nie wycofał zepsutej doktryny tej Deklaracji. Wszystko wskazuje na to, że przeciwnie, zamierza on kontynuować do skutku swoje dzieło zniszczenia tego, co dokonał abp Lefebvre. Jeśli nie powiedzie się zdymisjonowanie biskupa Fellaya, to będzie koniec Bractwa Świętego Piusa X arcybiskupa Lefebvre’a.

  R. : Przy okazji, co Ekscelencja myśli o deklaracji doktrynalnej trzech biskupów FSSPX z 27 czerwca 2013, a w szczególności o paragrafie 11, który otwiera drogę zasadzie praktycznej umowy z modernistycznym Rzymem ? Jak wytłumaczyć, że dwaj bracia Ekscelencji w biskupstwie, bp Tissier i bp A. de Galarreta, którzy również podpisali się pod Listem z 7 kwietnia 2012 przeciwko „przyłączeniowej” polityce Domu generalnego zmienili od tamtej pory front i wydają się bronić biskupa Fellaya ?

  Biskup W. : Deklaracja trzech biskupów z 27 czerwca nie jest wiele lepsza. Została ona zaprojektowana i napisana w celu uspokojenia sytuacji, aby ugasić katolickie umysły postawione w stan pogotowia działaniami Kwatery Głównej Bractwa i jego wysiłkami na rzecz przyłączenia do soborowego Rzymu, wysiłkami, które stały się publiczne poczynając od marca roku 2012. Ale uwaga ! Oczywiście, paragraf 11 pozostawia otwarte drzwi dla zdrady Bractwa przez praktyczny, a nie doktrynalny układ z władzami rzymskimi, wszędzie w tej deklaracji dostrzega się rękę biskupa Fellaya, to znaczy – tak umiejętnie dobrane słowa, aby powiedzieć przeciwieństwo tego, co zdają się one mówić. Pozornie krytykuje się nową religię. A faktycznie wchodzimy tam na całego. Ten dokumentu trzeba dokładnie zbadać. Katolik nie może ufać niczemu, co obecnie wychodzi z Menzingen biskupa Fellaya.

  R. Czy Ekscelencja może ocenić siły otwarcie sprzeciwiające się dzisiaj „przyłączeniowej” polityce Menzingen? Jak Ekscelencja tłumacz fakt, że opór jest tak skromny liczbowo?

  Biskup W. Dlaczego opór na te podłości Menzingen, na tę okropną zdradę Wiary przez przywódców Bractwa, był tak słaby? Dobre pytanie. Moim zdaniem dlatego, że współczesny świat jest bardzo poważnie chory. Po Vaticanum II w całym Kościele nie było silnego oporu. 50 lat później ruch oporu choruje na tę samą chorobę i jest znacznie słabszy. Współczesny człowiek jest zepsuty, jest umierający.
  Ale wierzący i jasno widzący katolicy zaczęli reagować.”Ruch oporu” wybuchł najpierw w Stanach Zjednoczonych wiosną ubiegłego roku, zaraz potem pojawił się w Ameryce Południowej i w Anglii, ale w Europie kontynentalnej nie spieszno mu. Myślę jednak, że będzie, bo nie wszyscy chcą odwrócić się plecami do prawdy i znajdzie ona swoją drogę – powoli, ale pewnie.Włosi mówią: „Chi va piano va sano, chi va sano va lontano „. Ruch oporu zajdzie daleko – do Nieba, jeśli Bóg da!

  R. : Wierni Bractwa, którzy sympatyzowali z Ruchem oporu byli pozbawieni komunii i / lub rozgrzeszenia, jak mówią różne świadectwa. Ponadto po Liście otwartym 37-u kapłanów FSSPX do bp Fellaya, kilku duchownych Bractwa, którzy zostali ukarani i otrzymali „nakaz karny” (sic) złożyło skargę w sprawie hackowania ich elektronicznych adresów , uzurpacji tożsamości, fałszerstw i wykorzystywaniu fałszerstwa [fr. faux et usage de faux]. Co Ekscelencja sądzi o korzystaniu z takich metod w odniesieniu do tych kapłanów?

  Biskup W. : Takie metody są hańbą, i ciężko grzeszą z punktu widzenia świętej moralności, ale są całkiem normalne i całkiem uzasadnione z punktu widzenia kapryśnego i despotycznego liberalizmu, który przejął kierownictwo Bractwa Świętego Pius X. Liberalizm, to adoracja ludzkiej wolności w miejsce adoracji Boga, a więc w zasadzie jest to krucjata przeciwko Bogu. Ale Bóg jest boski, a więc ta liberalna krucjata ma boski wymiar, czyli cel uświęca środki. A zatem biskup Fellay i jego wspólnicy są przekonani, że mają prawo robić wszystko, by zdeptać – tak, właśnie zdeptać – wszelki opór w stosunku do ich przyłączenia do soborowego Rzymu. Ale to szaleństwo nie jest nowe. Czyż Nasz Pan nie zapowiedział swoim Apostołom, że synagoga będzie ich skazywać na śmierć w imię prawdziwej religii? (Jan XVI, 2)

  R. : Co Ekscelencja sądzi o pierwszych krokach Franciszka I-go, o jego jeszcze większej zmowie z judaizmem, islamem, o jego „imigracjoniźmie” i jego gotowości do „kanonizowania” przed końcem roku Jana Pawła II i Jana XXIII? Czy nie jest to sposób na „kanonizowanie” Vaticanum II? I czy nie jest to problem autorytetu, wszystkie podręczniki teologii sprzed Vaticanum II nauczają, że papież jest nieomylny, gdy przeprowadza kanonizacje ? Według teologów katolickich jest to de facto teologiczna pewność. Co Eskcelencja o tym myśli ?

  Biskup W. : Zawziętość z jaką soborowi przywódcy Kościoła kanonizują soborowych papieży (wszyscy papieże od Jana XXIII) ujawnia zdecydowaną wolę wrogów Boga, żeby skończyć z katolicką religią i zastąpić ją nową religią Nowego Porządku Świata. Dlatego neo-kościołowi odpowiadają neo-święci fabrykowani w procesie demontażu i „odnowy” w celu ich „kanonizowania”. Jak zawsze z modernizmem, słowa pozostają te same, ale treść jest zupełnie inna. Dlatego wierzący katolicy wcale nie muszą się martwić o nieomylność tych neo-kanonizacji. One pochodzą od sobowtóra Kościoła katolickiego.
  Ale co to jest sobowtór ? Trudne pytanie, bo za byle co jest się obrzuconym epitetem „Sedewakantysta”, słowo, które teraz przeraża dobrych ludzi na równi ze słowem „antysemita”. Ale chodzi o to, aby rozpoznać rzeczywistość, „wydać sprawiedliwy wyrok”, jak mówi nasz Pan, i nie dać się zwieść pozorom, emocjom, ani słowom.
  Tak więc w rzeczywistości, na skutek tego, co siostra Łucja z Fatimy nazwała „diaboliczną dezorientacją” ludzie Kościoła od lat 1950-tych i 1960-tych pozwolili na skażenie ich katolickiej wiary ideami i ideałami Rewolucji w najszerszym tego słowa znaczeniu, to znaczy na skażenie radykalną insurekcją współczesnego człowieka przeciw Bogu i Stwórcy. Jednakże ci zdrajcy pozostają ludźmi Kościoła w tym sensie, że nie ma innych, którzy „zajmują stolicę Mojżesza”, jak mówi nasz Pan (Mat. XXIII, 2).
  Innymi słowy, sobowtór o którym mówimy to jest Kościół zajęty nie przez ludzi, którzy nie są ludźmi Kościoła, ale przez ludzi, których głowy są zajęte przez nową religię, absolutnie nie katolicką. To nie przeszkadza, że w tym zniekształconym Kościele kilku biskupów, wielu kapłanów i spora liczba wiernych może zachować katolicką Wiarę. Są oni na równi pochyłej i bardzo niebezpiecznej, ale nie możemy powiedzieć, że są poza prawdziwym Kościołem.
  Krótko mówiąc, rozmawiałbym z tymi władzami Neo-Kościoła tak, jak postępowałbym z ojcem rodziny chwilowo szalonym. Nie zwracałbym wcale uwagi na jego szaleństwa poza konieczną uwagą dla obserwowania chwili, w której szaleństwo się skończy i nie przestanę go kochać, a nawet szanować przyrodzony jego stanowi ojca autorytet.

  R. : Media uważają Benedykta XVI za „emerytowanego papieża”, ubiera się na biało jak jego następca, jak on nosi piuskę, obaj mężczyźni spotykają się przed kamerami. Czy takie drwiny z papiestwa nie są jednym ze znaków ich własnej niewiary w to, że są/byli namiestnikami Chrystusa?

  Biskup W. : Zamiast mówić, że papież Benedykt XVI i Franciszek nie wierzą, że są Papieżami, powiedziałbym, że każdy z nich na swój sposób podchodzi do kwestii : co to znaczy być papieżem. Na przykład, czy ich dwa różne podejścia do tej funkcji, nie różnią się od siebie? To subiektywizm sprawia, że jeden i drugi nie krępują się dostosować do tego, co uważają za potrzebę danej chwili dla instytucji absolutnie obiektywnej i niezmiennej Naszego Pana. A wrogowie Boga szydzą z śmieszności, którymi w ten sposób podporządkowują instytucję naszego Pana. To dlatego postawiono ich w Stolicy Piotrowej. Cierpliwości. Bóg wie, co zrobi, a On nie podał się do dymisji !

  R. : „Układowcy” i anty-„układowcy” w FSSPX regularnie rzucają w siebie cytatami z abp Lefebvre’a autentycznemi, ale całkowicie sprzecznemi, jedne idą po linii praktycznego porozumienia („pozwólcie nam na doświadczenie Tradycji „), inne odrzucając jakąkolwiek umowę przed pełną „doktrynalną konwersją modernistycznego Rzymu”. A zatem, czy u podstaw napięć w obrębie Bractwa i zaprzyjaźnionych z nim wspólnot nie ma własnych sprzeczności i wewnętrznych wahań założyciela, który przede wszystkim był pragmatykiem ? Co więcej, czy można z jednej strony mówić, że nowa msza jest trucizną dla wiary, że nowy Kodeks Prawa Kanonicznego jest splamiony błędami, a nawet herezjami, że Vaticanum II jest również niekonwencjonalne, a nawet heretyckie i jednocześnie udawać, że to wszystko pochodzi od Kościoła katolickiego i namiestnika Chrystusa? Czy nie stoimy wobec intelektualnego i doktrynalnego impasu, aporii [grec. Aporia = sytuacja bez wyjścia] , która w dużej części wyjaśnia wiele z tego, co dzieje się dzisiaj, ale [wyjaśnia] także poprzednie podziały, które w regularnych odstępach czasu znaczyły historię FSSPX ? Czy dwadzieścia pięć lat po sakrach nie nadszedł już czas, aby spokojnie przystąpić – w imię prawdy i spójności doktrynalnej – do podsumowania „lefebryzmu”?

  Biskup W. : Nie sądzę, że możemy powiedzieć, że abp Lefebvre był przede wszystkim pragmatykiem, ani że sobie zaprzeczał. To był przede wszystkim człowiekiem wiary i doktryny. Był zdecydowanie pragmatyczny, ale zawsze w służbie Wiary. Jak wszyscy katolicy od momentu podziału między Władzą i Prawdą dokonanego przez Sobór Watykański II, był rozdarty między swoim szacunku dla Władzy i swoją miłością do Prawdy, ale u niego Prawda zawsze przodowała nad Władzą, jak trzeba aby czyniła. Tak więc wszelkie sprzeczności pomiędzy jego słowami na korzyść jednej lub drugiej [prawdy i władzy] są bardziej pozorne niż rzeczywiste, jak to wynika z ostatniej książki ks. Pivert Abrcybiskup Lefebvre, nasze stosunki z Rzymem. A konsekracje w 1988 r. były logicznym wnioskiem i naturalnym rozwojem całego jego wcześniejszego życia w służbie Kościoła.
  Ale mimo wsztystko nie będziemy z abp Lefebvre’a robić boga. Prawdą jest, że abp Lefebvre był jednak synem swego czasu i w związku z tym nie uniknął całkiem tego, co kiedyś nazwałem „Cinquantismem”, tzn. formą jaką przybrał katolicyzm lat 1950-tych, charakteryzującą się w skrócie przesadnym szacunkiem dla władz kościelnych, przesadą, która doprowadziła bezpośrednio do katastrofy Soboru. Na przykład, po konsekracjach w roku 1988, arcybiskup Lefebvre przeczytał świetne, antyliberalne dzieło Emmanuela Barbiera i świadkowie mówią, że miał stwiedzić: „Gdybym przeczytał tę książkę przed założeniem Ecône, nadałbym mojemu seminarium inny kierunek”, tzn. bardziej kontrrewolucyjny. Rzeczywiście, księża szkoleni w seminariach Bractwa Piusa X są generalnie godni podziwu pod względem ich kapłańskiej pobożności, ale też zbyt nieliczni z nich zrozumięli głębokie zło tego nowoczesnego świata, pozornie tak miłego i niewinnego, lecz faktycznie prowadzącego wojnę z Bogiem. Za ten brak formacji kontrewolucyjnej słono się płaci w obecnym kryzysie Bractwa i wcale nie jest pewne, że ono [Bractwo] przetrwa.

  R. : Czy promocja-sankcja dynamicznego i anty-„przyłączeniowca”, ks. Ksawerego Beauvaisa, który opuści w pierwszym kwartale 2014r. [kościół] Saint-Nicolas [w Paryżu] na rzecz autonomicznego domu w Hiszpanii i Portugalii, gdzie Bractwo ma tylko garstkę wiernych oraz zastąpienie go w Paryżu przez „przyłączeniowca” Patryka de la Rocque, założyciela Listu do naszych braci kapłanów, wybitnego członka grupy GREC, który otworzył szampana Magnum w 2007 roku, aby podziękować Benedyktowi XVI za „Motu Proprio”, które stwierdza prymat „mszy Lutra” nad tą wszechczasów nie odzwierciedla niezmiennej woli biskupa Fellaya oddania się pod kontrolę modernistycznego Rzymu?

  Biskup W. : Rzeczywiście, jednym z dowodów na to, że bp Fellay absolutnie nie zmienia kursu, ale tylko cofa się, aby lepiej skoczyć ku soborowemu Rzymowi, było ogłoszenie, że księdza Beauvaisa musi zastąpić w Saint-Nicolas du Chardonnet w Paryżu ks. Patryk de la Rocque. Ten ostatni jest bien brave, ale daleko mu do siły i jasnego widzenia księdza Beauvaisa. Niestety, istnieje obawa, że ks. Beauvais „będzie posłuszny” temu rozkazowi na skutek nadmiernego szacunku do władzy, która zdradza Wiarę. To jest wielka choroba tylu „dobrych” biskupów i kapłanów po Soborze Watykańskim II. Módlmy się za ks. Beauvaisa. Dzisiaj nie wystarczy już być „dobrym” kapłanem. Nasz Pan potrzebuje bohaterów !

  R. : We Francji prawo Taubira’y, które ustanowiło „małżeństwo homoseksualnych”, zostało uchwalone i wdrożone pomimo ogromnie silnej powszechnej mobilizacji. Co Ekscelencja sądzi o tej ohydnej legalizacji w kraju, który był najstarszą córą Kościoła?

  Biskup W. : Po łacinie mówi się, że korupcja tego, co jest najlepsze, czyni najgorsze. Im bardziej Francja jest dobra, tym bardziej jest zła, gdy się skorumpuje. Ta sama zasada ma zastosowanie do wszystkich osób, rodzin i narodów. Cierpliwości. Pamiętamy, że Pius X przepowiedział chwalebne zmartwychwstanie Francji, dziś tak zepsutej. I wcale nie trudno przewidzieć, że powróci ona na czoło narodów, nie dlatego, że stara się o swoją narodową chwałę, wcale nie, ale dlatego, że nie będzie starała się o nic innego jak o chwała Boga i Społeczne Panowanie, Światowe i Globalne, Jego Boskiego Syna, naszego Pana Jezusa Chrystusa. Vive la France, która zapomni o sobie i zechce służyć tylko Bogu, Bogu, Bogu !

  Rozmawiał Jerome Bourbon Jerome Bourbon

  RIVAROL nr 3105 z piątku, 2 sierpień 2013. http://www.rivarol.com Editions des Tuileries Tour Ancona, 82 Boulevard Massena, 75013 Paris.

 5. Marucha said

  Re 1:
  Co ma Pan przeciwko Bractwu? To, że jest wierne Tradycji? Że odprawia Msze Święte bez bębenków i gitar, przodem do Boga? Że biskupi nie tańczą? Że nie chcą uznać modernizmu, matki wszelkich herezji?
  Przecież swego czasu cieszył się Pan z rozrostu jego struktur… z tradycyjnych powołań…

 6. Boydar said

  Może miał nadzieje Pan Roman, że Bractwo wkrótce zdechnie ? A im większe, tym post mortem skażenie środowiska bardziej spektakularne …

 7. Piszę więc jestem said

  Sytuacja jest parchata.

  Bractwo w jednym szeregu z . . .

  Rozpust w Dyni?(tak widzę masoński OPUSDEI)

  To jest problem, a nie czy uczą dobrze, czy źle?!

 8. RomanK said

  ad 5..A kto panu powiedzial, ze mam niby cos przeciwko Bractwu????
  Nie mam, bo nigdy nie mialem , ba nawet patrzylem, jak sie pierwszy raz rozpadalo na dwie nierowne polowy…potem znowu….i znowu.
  Deus mirabilis est….et fortuna variabilis,,,,Ciesze sie!!!!!
  Bractwo odegralo swoja Arcywazna role….pozwolilo zawrocic Navie bez jej roztrzaskania….
  Do kosciolow znow kupuja organy.
  Chociaz przyznam sie panu, ze robi niesamowite wrazenie, spiewana wg horalu..w loskocie i huku bebnow”

  Salve Regina Mater Misericordiae
  Vita dulcedo et spes nostra salve!

  ——
  Pisze Pan, że nie ma nic przeciwko Bractwu… to skąd te ironiczne uwagi?
  Dobra wiadomosc….w kupie razniej:-)))
  I mamy Opus…wszyscy do Nieba…i Bractwo…tylko i wylacznie:-))) Bractwo.

  Nie są mi znane okoliczności rozpadu Bractwa na dwie nierówne połowy, potem znowu, i znowu…
  Ale jeśli tak było, to mieliśmy do czynienia z ewidentną działalnością szatana, który wciska swoich ludzi wszędzie, gdzie dzieje się coś dobrego. To może być Watykan, to może być Bractwo, to może być nawet dawna Liga Polskich Rodzin czy Pierwsza Solidarność.
  Żadna ludzka działalność nie ustrzeże się błędów.

  Co do muzyki.
  Może w łoskocie i huku bębnów chorał brzmi imponująco.
  Ale nie w klekotaniu jakichś murzyńskich bębenków i grzechotek. Nie przy prymitywnym akompaniamencie niezbyt dobrze nastrojonej gitary.
  Jakoś nie pasuje mi też Msza Święta na harmonijce ustnej.
  Admin

 9. otto hak said

  SV 2 podkreśla wiodącą rolę organów piszczałkowych (jak widac, nie elektronicznych) w muzyce liturgicznej. Inne instrumenty mogą być dopuszczane jako uzupełnienie.
  Poza liturgią ograniczenia nie obowiązują.

  .https://www.youtube.com/watch?v=LNUJA9N14eM

 10. Boydar said

  Bo się nie złożyło; było kilka lat za wcześnie.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Organy_Hammonda

 11. NICK said

  No dobrze.
  Tytuł.
  „KTO” to jest ‚Watykan’?

 12. RomanK said

  Panie Gajowy ile okolicznosci jest panu znane?
  Bractwo to twor Francuzow….a ci nigdy nie uwazqali sie ,ani nie byli uwazani za Ultramontes.
  Dlaczego uznal pan uwage, ze w kupie razniej za ironiczna????
  Oczywiscie ,ze razniej..i na tym, polega powszechnosc Kosciola….et pluribus unum…. Tym zakonczyl sie rozdzial. Tym razem szczesliwie.

  W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce. A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem i wy byli.

  (Ew. Jana 14:2-3, )

  ——
  Panie Romanie…
  Napisał Pan tak:
  „Dobra wiadomosc….w kupie razniej:-)))
  I mamy Opus…wszyscy do Nieba…i Bractwo…tylko i wylacznie:-))) Bractwo.”
  Niech wypowiedzą się inni. Ja już swoje rzekłem.
  Admin

 13. Boydar said

  „… niech wypowiedzą się inni …”

  Z komentujących w Gajówce tylko Pan Grisza przejawia sadystyczne skłonności i permanentnie kopie leżących.

 14. Zawisza said

  re 12

  Trzeba poprosić p. Wandaluzję żeby przetłumaczył co RomanK napisał

 15. […] 2016-07-31 (niedziela) @ 20:31:03 źródło : Rivarol via ForumCatholique Polityka pojednania biskupa Fellaya z tym, co abp Lefebvre nazywał „modernistycznym Rzymem” doprowadziła do napięć i rozdarć w Bractwie św Piusa X. Aby nasi czytelnicy mogli sobie sami wyrobić zdanie na ten temat oddajemy głos dwóm głównym przywódcom opozycji w stosunku do kierunku polityki FSSPX, których na ogół media nigdy nie zapraszają. Biskup Richard Williamson, którego już nie musimy przedstawiać i ks. Józef Pfeiffer, szef FSSPX Ścisłego Przestrzegania [Stricte Observance – przyp. tłum.] wyjaśniają nam swoje stanowisko. (Pierwsze trzy pytania i odpowiedzi dotyczące afery Williamson i Holokaustu, które można w całości przeczynać w periodyku RIVAROL zostały usunięte w tej wersji na Forum Catholique) […]

 16. JO said

  Smutna Sprawa. Niestety wszystko idzie zgodnie z masonskimi Planami, ktore zostaly dawno wytyczone a nieco opoznione przez rozlaczenie sie Biskupow Bractwa Piusa X z Biskupem R. Williamsonem.

  Nie oznacza to jednak, ze to co sie dzieje na naszych oczach…, nie jest Bozym Planem.

  Biskup Williamson ma racje: „Współczesny człowiek jest zepsuty, jest umierający”.

  https://polakortodoks.wordpress.com/2016/08/02/biskup-fellay-to-zdrajca/

 17. JO said

  Gajowka Dzialanie organizuje spotkanie z JE Biskupem R. Williamsonem;

  +++

  +++

  Spotkanie JE Biskupa Williamsona z Polakami/Gajowka, odbedzie sie we wrzesniu br:

  https://gajowka.wordpress.com/2016/07/26/spotkanie-je-biskupa-williamsona-z-polakami/#comment-3465

  Rozsylam meile do Gajowiczow w sprawie. Kto z Gajowiczow nie dostal, prosze o deklaracje uczestnictwa przeslac na adres :

  polak.ortodoks@gmail.com

  ————

  Panie Gajowy, meila wyslalem na Pana adres.

  JA

 18. Boydar said

 19. Joannus said

  ”Biskup Williamson: Biskup Fellay to zdrajca”

  Byli tacy bogobojni i uczeni, co Panu Jezusowi zarzucali – Ty masz czarta.

  Nie chowa się światła pod korcem.
  Warto przypomnieć słowa przestrogę Gamaliela.

 20. Joannus said

  http://www.dici.org/en/news/communique-from-the-superior-general-to-all-members-of-the-society-of-saint-pius-x-at-the-conclusion-of-the-meeting-of-major-superiors-in-anzere-valais-june-28-2016/

 21. […] 2016-07-31 (niedziela) @ 20:31:03 źródło : Rivarol via ForumCatholique […]

 22. […] https://marucha.wordpress.com/2016/07/31/watykan-potwierdza-bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-otrzymalo-… […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: