Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Brytyjskie służby przygotowują się do ataków terrorystycznych w Londynie

Posted by Marucha w dniu 2016-08-01 (Poniedziałek)

Brytyjskie służby badają co najmniej cztery przypadki przygotowywania ataków terrorystycznych w kraju, a policja nie wyklucza zamachów w Londynie.

Wysoko postawiony funkcjonariusz brytyjskich służb specjalnych poinformował „The Sunday Times”, że obecnie toczą się śledztwo w 4-5 sprawach związanych z terroryzmem.
Wcześniej wiceminister spraw wewnętrznych Ben Wallace rozmawiał z szefami centrów handlowych i organizatorami wydarzeń sportowych na temat bezpieczeństwa po atakach w Europie.

Z kolei szef policji Londynu Bernard Hogan-Howe w wywiadzie dla gazety „Mail” powiedział, że Wielkiej Brytanii nie sposób całkowicie ochronić przed terroryzmem i atak podobny do tych, do których w ostatnim czasie doszło w Europie, to kwestia tego, kiedy nastąpi, a nie czy nastąpi.

Podkreślił, że obowiązujący od dwóch lat „poważny” poziom ogólnego zagrożenia terrorystycznego zostanie utrzymany. Według jego słów, nie może on zagwarantować, że w Londynie nie dojdzie do zamachów. Jednak przy wysokim stopniu współdziałania policji i służb wywiadowczych być może uda się zapobiec tragedii.

Jak powiedział wcześniej Hogan-Howe, w ciągu ostatniego roku zapobiegnięto 8 atakom terrorystycznym. W całym kraju aresztowano około 400 osób pod zarzutem działalności terrorystycznej.

„The Sunday Times” pisze, że brytyjskie organy ścigania w ciągu ostatnich trzech lat zapobiegły ponad 900 próbom przedostanie się Brytyjczyków do Syrii i Iraku. Chcieli oni wstąpić w szeregi dżihadystów.

http://pl.sputniknews.com

Komentarze 2 to “Brytyjskie służby przygotowują się do ataków terrorystycznych w Londynie”

  1. Dictum said

    http://natemat.pl/81005,badania-wykazaly-ze-wielka-brytania-ma-wiecej-pozytku-z-imigrantow-niz-z-samych-brytyjczykow

  2. volviak19 said

    Co się dziwić jak muzułmanie organizują pochody zapowiadające wyrżnięcie oficjalnych władz oraz tych, którzy nie przejdą na islam, swoiste kuriozum; są ochraniani przez państwową policję.
    W Polsce wystarczy pochwalić się kostką saletry i juz się trafia do pudła.

Sorry, the comment form is closed at this time.