Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  Mietek o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  revers o Syria uznaje republiki lu…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Intencje, osądzanie, jawne herezje. Kim jest Franciszek?

Posted by Marucha w dniu 2016-08-01 (Poniedziałek)

Ten post będzie nieco inny. Franciszek ostatnio mówi dużo różnych dziwnych rzeczy o Lutrze, reformacji, homoseksualistach… i zasługuje to wszystko na osobną uwagę, ale teraz nie będzie wprost o tym.

Gdy się przegląda internet i różne portale, widzi się rozmaite wpisy i przeciwstawne opinie na temat Franciszka. Blogi, komentarze, twittery, facebooki, fora itd. Cała gama różnorakich wypowiedzi. Normalne.

Chciałbym jednak przestrzec przed dwiema rzeczami. Niby proste, ale warto zwrócić na to uwagę – przed osądzaniem osób i wyrokowaniem o intencjach oraz przed zbyt prostym wskazywaniem na herezje. Jak to się ma wszystko do Franciszka?

Pierwsza rzecz. Możemy badać i osądzać czyny, postawy, opinie, zachowania – co do ich treści – ale lepiej nie osądzać człowieka. Zachęcam do rozwagi w słowach. Możemy mówić, że coś jest według nas błędne, ale jaki jest stosunek człowieka do głoszonego przez niego błędu – to już trudno zgadywać. Na ile robi to świadomie i jaki ma zamysł.

Tym bardziej, gdy chcemy się odnieść do Franciszka. Powiedzieć: to, co mówi, nie ma sensu; mówi rzeczy nieprawdziwe, teorie, które głosi, rozmijają się ze zdrowym rozsądkiem i sam oddala się od nauczania Kościoła – to wszytko mieści się w granicach rzeczowej krytyki, gdy się argumentuje za tym.

Ale powiedzieć: to jest człowiek, którego intencje są złe, działa specjalnie i celowo na szkodę Kościoła. To jest już bardzo mocna teza.

Z drugiej strony jednak, czy nie można powiedzieć: Stalin działał na szkodę Polski? Hitler miał złe intencje wobec narodu polskiego?

Niektóre rzeczy stają się z dnia na dzień coraz bardziej ewidentne.

Pan Jezus ma prawo osądzić człowieka. Ale czy my mamy prawo? Nie bardzo. Ale oczywiście możemy mieć przekonanie – czasem może się ono w nas rodzić spontanicznie – że druga osoba postępuje świadomie w celu zniszczenia czegoś i nawet mamy prawo wyrazić takie swoje wątpliwości i podejrzenia, i pytać o prawdę. Jak najbardziej istnieją takie sytuacje, że ktoś świadomie i celowo niszczy dobro.

Mówiąc szczerze, ja nie wierzę, że Franciszek chce dobra Kościoła katolickiego rozumianego jako prawdziwy tradycyjny Kościół katolicki. Jestem przekonany, że to wszystko, co robi, to przemyślany zabieg, by przeinaczyć to, co jest autentyczną wiarą katolicką. By poprowadzić Kościół na tory liberalizmu i odstępstwa od wiary. Jaka jego jest w tym świadomość – Bóg to wie.

Jest różnica pomiędzy postawą:
1. jestem liberałem, bo uważam, że taka jest prawda (czyli ktoś jest w błędzie, myśląc, że taka jest prawda o nauczaniu Kościoła),

a postawą:
2. wiem czego naucza lub tradycyjnie nauczał Kościół, ale ponieważ nie dbam o to albo wiem lepiej, będę z tym walczył dla innego jakiegoś wydumanego dobra.

Jest jeszcze postawa diabelska:
3. wiem, gdzie jest prawda, co jest dobrem, ale mam utwierdzoną złą wolę i chcę wszystkich zaprowadzić do piekła ze sobą. Wielu dziś nie wierzy w piekło i w to, że diabeł krąży koło nas i chce nas świadomie i celowo zaprowadzić do piekła podstępem i kłamstwem.

Wyrazić swoje przekonania mamy prawo – choćby ze względu na dobro Kościoła. Cały czas jednak musimy je kwestionować i poddawać w wątpliwość. Jak każdą inna prawdę i opinię, by dotrzeć do prawdy. Musimy szukać zrozumienia i rozważać przeciwstawne racje. Mając nawet takie mocne podejrzenia czy przekonania, nie możemy osądzać w sercu, to znaczy nie możemy wydawać wyroków, że ktoś pójdzie do piekła.

Osądzanie zostawmy Panu Bogu. Serce powinno być czyste przed Panem, choć rodzą się w nim takie przekonania, i prosić o oświecenie. Co nie znaczy, z drugiej strony, wychwalać albo być naiwnym. Mogą zaistnieć takie sytuacje, kiedy ktoś chce świadomie coś zniszczyć albo się czemuś przeciwstawić, i mamy prawo podejrzewać, że tak może być w rzeczywistości. Po prostu zastanawiamy się nad sensem i logiką wydarzeń i szukamy zrozumienia.

I druga rzecz. Wskazywanie na herezje. Jakże modne staje się to dzisiaj na różnych blogach, stronach czy w komentarzach, by wytknąć komuś herezję. Tymczasem nie jest to taka prosta sprawa. Herezja – pogląd sprzeczny z nauczaniem Kościoła – nie jest łatwa do jednoznacznego wykazania.

Po pierwsze – trzeba brać pod uwagę kontekst i inne wypowiedzi. Po drugie – zwrócić uwagę na język, jakim się ktoś posługuje (metaforyczny, opisowy itd.) – mało kto posługuje się łacińskimi frazami dogmatycznymi. Co innego jeszcze poszukiwanie w wierze albo błąd nieświadomy. Prawdziwy odstępca od wiary będzie unikał z początku sformułowań radykalnych, heretyckich, bo wie, że są sprzeczne z tym, co było mówione dotychczas, i będzie wprowadzał zamęt przez łagodne stwierdzenia, by krok po kroku mówić coraz mocniej.

Jakże mnie to drażni, jak widzę głupkowate wpisy w internecie, które wyrywają czyjąś wypowiedź z kontekstu, przykładają miarę uczonego teologa, by popisać się znajomością jakieś formuły kościelnej, i zarzucają wprost herezję – a nie zechcą spojrzeć na możliwe inne interpretacje. Ludzie, rozumu trochę. Oskarżysz kogoś o herezję, nie mając wiedzy i na swojej miałkiej analizie teologicznej, a Bóg Cię osądzi według swoich kryteriów w dniu sądu. Ważmy słowa.

Nie tylko mowa tylko o Franciszku, który bardzo przemyślnie konstruuje swoje tezy, ale na przykład o wypowiedziach różnych hierarchów, o wyrywkach z różnych objawień prywatnych bez zgłębiania się w temat itd.

Gdzie jest prawda? Na kolana przed Najświętszy Sakrament i tam prosić o łaskę pokory i zrozumienia! Do siebie to mówię w pierwszej kolejności.

Chcę po prostu zachęcić do rozwagi i wnikliwego przyglądania się rzeczywistości, bez pochopnego wyrokowania. Nie wnikania w serca człowieka, tylko mówienie o słuszności czynów i wypowiedzi, i nie zarzucania herezji bez należytej wiedzy, kompetencji i zastanowienia się. Po zastanowieniu się i przemodleniu sprawy mamy jednak prawo wyrażać nawet mocniejsze sądy, biorąc odpowiedzialność za słowo.

Kim jest Franciszek? Wrzucę linka do dawnego postu o trzech hipotezach: Kim naprawdę jest Franciszek? Trzy hipotezy

https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2016/07/01/intencje-osadzanie-jawne-herezje-kim-jest-franciszek

*                 *                   *

Kim naprawdę jest Franciszek? Trzy hipotezy

Hipoteza pierwsza głosi, że Franciszek jest zwykłym chrześcijaninem, jak każdy inny. Na dodatek wybranym przez Boga, by pełnić w naszych czasach zaszczytny urząd św. Piotra. Franciszek poza całym dobrem, które czyni, ma swoje słabości i nieumiejętne działanie, i wszelka krytyka pod jego adresem powinna być rozpatrywana w tych właśnie kategoriach. Nie ma co się czepiać jego osoby.

Druga opcja jest taka, że jest „wykręconym liberałem”, bardzo pragnącym jednak być przy tym radykałem. Może i chce dobrze, ale wszystko to, co obserwujemy, to nie tyle same słabości i nieumiejętność, co źle pojęta powinność i brak dogłębnego zrozumienia katolicyzmu. Pozostając w ramach tej możliwości nie zakładamy złej woli Franciszka.

Hipoteza trzecia twierdzi – i to jest bardzo mocne stwierdzenie – że jest fałszywym prorokiem, wilkiem w owczej skórze. Niektórzy nawet twierdzą, że jest to ten jeden apokaliptyczny fałszywy prorok. W sposób perfekcyjny świadomie i celowo z dopustu Bożego niszczy Kościół katolicki.

Istnieje jeszcze hipoteza czwarta, zupełnie przeciwna powyższym. Nie będziemy jej tutaj analizować – wystarczy, że otworzą Państwo świeckie i liberalne, a nawet antykatolickie, media, by posłuchać co świat mówi o Franciszku – jest wielkim świętym, wyjątkową i czystą duszą. Czy aby na pewno?

Padało już wiele wątpliwości co do działań i wypowiedzi Franciszka. Trudno o to wszystko oskarżać środki masowego przekazu. Na niniejszym blogu można wyczytać wiele z wątpliwości, nie dajemy jednak rady przytaczać każdego wątku, a co dopiero to komentować. Wszystkie te rzeczy każą nam bliżej się zastanowić nad pontyfikatem Franciszka, a szczególnie nad jego wyjątkowym i rewolucyjnym charakterem. Jakie są dążenia Franciszka?

Czy można jego zachowanie rozpatrywać tylko i wyłącznie poprzez słabości ludzkie? Można próbować tak to interpretować, ale takie patrzenie na sprawę wydaje się nam niewystarczające. Jeszcze na kilka lat przed tym, jak obecny papież zasiadł na tronie św. Piotra, wiadome było z przecieków z konklawe z 2005 roku, że właśnie kard. Bergoglio był wtedy przeciwnikiem kard. Ratzingera.

Tym razem udało się go przeprowadzić zwycięsko przez elekcję. Jego wybór nie jest przypadkowy, jest celowo zamierzony od lat. Poza tym sam Franciszek zdaje się wyraźnie, konsekwentnie, bez pardonu dążyć do realizacji swoich planów. A jego pontyfikat jest doprawdy rewolucyjny.

To, co podejmuje papa Bergoglio, nie jest niespójne. Pomiędzy postawioną w początkach tego artykułu hipotezą pierwszą i drugą może istnieć ciągła różnica, ale mimo wszystko mamy wrażenie, że to, co robi jest wyraźnie zaplanowane, pontyfikat przybiera swój charakterystyczny rys nie bez konkretnego kierunku, który świadomie nadał mu sam Franciszek. W takim rozumieniu jednak hipoteza wpadek i niedociągnięć nie tłumaczy jego zachowania.

Franciszek jest sam w niemałej mierze przyczyną zamieszania medialnego na swój temat, na temat swoich wypowiedzi i działań. Po raz kolejny powtarza te same błędy w komunikacji (prywatne rozmowy, w których przekazuje dziwne tezy, luźne konferencje prasowe, dwuznaczne sformułowania, dawanie zgody na publikację tekstów będących parafrazą jego słów). Czy nie czyni tego wszystkiego świadomie?

Trzecia hipoteza zakłada już złą wolę. Pomiędzy pierwszą i drugą a trzecią hipoteza istnieje ogromna różnica, różnica stopnia. Franciszek jawi się w tym trzecim wypadku jako masońska wtyka, jako przeciwnik Kościoła świętego. To, co robi, to nie tylko niedociągnięcia i nieumiejętność, to przemyślny plan destrukcji katolicyzmu i chrześcijaństwa. Wersja radykalna tej hipotezy – apokaliptycznego fałszywego proroka – sytuuje nas bezpośrednio przed Powtórnym Przyjściem Chrystusa.

https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2015/01/27/kim-naprawde-jest-franciszek-trzy-hipotezy/

Komentarze 42 do “Intencje, osądzanie, jawne herezje. Kim jest Franciszek?”

 1. Edwin said

  Ja osobiscie uwazam, ze KK nie ma dzis pomyslu jak funkcjonowac w bylo, nie bylo trudnej sytuacji.
  Mam w sumie zal do Franciszka, ze nie nazywa rzeczy po imieniu tzn. np. wzywa do opieki nad uchodzcami (co jest naturalne) ale nie apeluje do konkretnych sil (przede wszystkim USA) o zaprzestanie wojen, ktore powoduja fale migracji. Jego apele o pokoj sa ogolne, wlasciwie bez konkretnego adresata – z tym, ze byc moze nie wszystko jest przekazywane przez mainstreamowe media i mam przez to obraz niepelny.
  Papiez powinien smialo z imienia i nazwiska wskazac podzegaczy wojennych i napietnowac ich, a nawet jesli sa katolikami to powinien ich ekskomunikowac. Bo jesli nie papiez to kto ma to zrobic?
  Inna sprawa to stosunek KK do Islamu. Szczerze mowiac oczekiwalbym mocniejszej postawy, bez wzniecania nienawisci, ale rowniez rzeczy powinni nazywac po imieniu.
  Ale jednoczesnie zdaje sobie sprawe, ze sytuacja jest nielatwa i latwo by bylo ja jeszcze pogorszyc. W sumie to nie czuje sie na silach czegokolwiek doradzac Franciszkowi, czuje po prostu, ze cos jest nie tak.

 2. Grzegorz said

  Autor uległ wizji miłosierdzia Franciszka czyli faktycznie bezgrzeszności człowieka czyli piekło jest puste.

  Jeśli Franciszek ogłasza w encyklice, że normą jest świetokradzkie przyjmowanie Komunii św. przez cudzołożników to jest to herezja, norma niezgodna z Nieomylnym Nauczaniem Kościoła Katolickiego.
  Wystarczy nie zgadzać się z jednym Przykazaniem Bożym i nie jest się katolikiem.

  Dajcie spokój z hipotezami: Papież może nie być katolikiem
  albo można być heretykiem i katolikiem ale najpierw musisz być papieżem

  Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.

 3. Re: Grzegorz…
  Warto by zwrocic uwage na logo SDM i na niektore gesty papieza…
  i wszystko stanie sie jasne i klarowne…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. Greg said

  Hipoteza 3 stanie się wkrótce rzeczywistością.
  Nie, pomyłka, jest rzeczywistością!

 5. Dictum said

  ad. 1.
  „Szczerze mowiac oczekiwalbym mocniejszej postawy, bez wzniecania nienawisci, ale rowniez rzeczy powinni nazywac po imieniu”.

  Przecież Kościół od Vaticanum II przestał być Kościołem wojującym. Stał się i coraz bardziej staje jakąś miłosierną organizacją głaszczącą grzeszników czule po głowie. Podejście do bliźniego wskazywane jest wyłącznie w aspekcie ziemskim – wesprzyj ubogiego, przygarnij i nakarm uchodźcę – kompletnie pomijana jest rzecz fundamentalna – WALCZ o zbawienie duszy swojej i swojego brata.

 6. Boydar said

  Ja skoncentrowałbym się na zagadnieniu, czy drogowskaz ma prawo pokazywać złą drogę. Moim zdaniem nie ma. Na świecie są ludzi różni; prostolinijni i skomplikowani, prostacy i intelektualni analitcy. Wszyscy uprawnieni są jednak do zerknięcia na ściagawkę. Tą sciągawkę ustanowił i uprawomocnił Autor podręcznika. Wprawdzie przewidział i ostrzegał przed fałszywkami, no ale bez przesady ! To obraża naszą inteligencję ! Nie poszkodowani mogą czuć się jedynie idioci.

 7. Greg said

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18492&Itemid=46

 8. Adrem said

  Franciszek jest jezuitą. I to wyjaśnia kim jest.

 9. Dictum said

  ad. 8.
  Nic nie wyjaśnia.
  Jezuitą był św. Andrzej Bobola i św. Stanisław Kostka.
  Uogólnienia nigdy nic nie wyjaśniają.

 10. baca said

  Na stronie Konferencji Episkopatu Polski pojawiła się relacja z zamkniętego spotkania biskupów polskich z Franciszkiem – na podstawie przekazu arcybiskupa Gądeckiego. Jak przekazuje ksiądz arcybiskup, Franciszek twierdzi, że w sprawach Komunii Św. dla tzw. rozwodników, którzy żyją w nowych związkach, trzeba zastosować w Kościele decentralizację. Przytaczam odnoszący się do tego fragment, by pokazać w jak miękki sposób wchodzi do Kościoła antyewangelia. Dlaczego nie znajdzie się nikt, kto zaprotestuje przeciwko temu? Kto będzie miał odwagę sprzeciwić się Franciszkowi i powiedzieć, że zamiast bronić wiary, wprowadza on do Kościoła przyzwolenie na świętokradzką Komunię?

  https://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2016/07/31/abp-gadecki-franciszek-popiera-decentralizacje-w-sprawie-komunii-sw-dla-tzw-rozwodnikow-ktorzy-zyja-w-nowych-zwiazkach/
  http://episkopat.pl/abp-gadecki-papiez-franciszek-rozmawial-z-nami-jak-ojciec-z-dziecmi/
  https://www.lifesitenews.com/news/pope-spoke-of-decentralizing-decisions-on-communion-for-divorced-remarried

 11. NICK said

  OJ!
  Wyjaśnia. Dictum, Panie.
  Babcia mówi: oj!

 12. Greg said

  Jezuitą był śp.ks.Tadeusz Kiersztyn walczący o Intronizację Chrystusa Króla Polski!
  Poświęcił temu sporą część życia.
  Pan Dictum ma rację.
  Nie można uogólniać.

 13. Boydar said

  Podkreślanie w każdym możliwym aspekcie podłości osobników przebranych za jezuitę, jest najlepszym dowodem, że te wywłoki z piekła rodem na zakon ten zagięły parol już dawno temu. A nic nie dzieje się bez powodu. Interesujące jest jedynie milczenie części zdrowej; domyślam się jakiegoś niewiarygodnego wręcz szantażu.

 14. błysk said

  Podobno upada przed obrazami Najświętszej Maryi Panny. W jego oczach jest lęk .Całował ręce żydów ,największych wrogów Kościoła. Mówi , „bergoli”, na okrągło,tak,że nie sposób prawie nic zapamiętać. Uczcił zmarłego minutą ciszy ,zamiast modlitwą.Rydzyk wyraźnie lansuje JPII,który stanowił odmianę Franciszka . W tej sytuacji jedynym jaśniejszym punktem jest postawa Ratzingera ,który czytał III Tajemnicę Fatimską i usiłował zapobiec tragedii / zniesienie ekskomuniki na Bractwo Piusa X, ujawnienie treści III Tajemnicy swemu przyjacielowi księdzu , Motu Priopria, ostrożne ruszanie uchwał Soboru Wat. II/Dziś ,jak się wydaje jest już za późno na cokolwiek.Koniec watykańskiego kościoła jest bliski .Będzie kara Boża,choć szlak człowieka trafia,że nie może nic zrobić.

 15. NICK said

  Jezuita… .
  Psy pańskie są nieco lepsze. Nieco. Lepsze.

 16. Joannus said

  Ad 13 Błysk
  Tylko do tego się odnoszę, reszta w porządku.

  ”choć szlak człowieka trafia,że nie może nic zrobić.”

  A coby Pan chciał zrobić, podmienić papieża, przerobić zaprzedane watykańskie wilki w owce.

  Jak Pan zechce to dam 2 rady do przemyślenia.

  1.Kochać Niepokalaną i codziennie odmawiać Różaniec
  2.Cokolwiek czynić, wszystko na chwałę Bożą czynić.

 17. Adam Ryglowski said

  A czy to papież , czy ino Biskup Żymu ?

  PÓKI CO , JESZCZE ŻYJE „BENE..KT XVI !!!

 18. ojojoj said

  Wlasnie ze mamy osadzac innych. Inaczej nie byloby wiezien. A bez wiezien, bylby chaos. KK posoborowy stworzyl belkot i tacy autorzy jak w artykule, jak rowniez posoborowi ksieza z ambony powielaja te bzdury.

  Czyny sie osadza, a kare wymierza sie temu kto ten czyn zrobil.

  Czyny nie moga byc ukarane (bo jak?), wiec zapuszkowany jest czlowiek. Wniosek, czlowiek jest ukarany za swoje czyny. A wiec karzemy bezposrednio czlowieka. Jego czyny sa wynikiem. Dlatego kara jest wymierzona w zrodlo, w samego czlowieka.

  Dlatego mam prawo sadzic, ze dany czlowiek jest ZLYM czlowiekiem. Mam tez prawo unikac takiego czlowieka. Mam tez prawo zatluc takiego dziada jezeli chce mnie obrabowac – sad i kara w 3 sekundy.

 19. ojojoj said

  Panie Bojdar, a jak gwozdz wypadnie i znak sie przekreci i pokaze inna droge? Prawdziwe pytanie powinno brzmiec, czy dostrzezemy znak i czy nie byl on jakos manipulowany pedzac120 na godzine.

 20. NICK said

  Adamie, Panie. Bene Dictus?
  Umarł. Za życia.
  Popatrz Pan i Pana wnuki. Będzie świętym! Oj, babcia mówi. Będzie.

 21. Greg said

  #Ojojoj.
  No właśnie, widać że, znak się przekręcił i wskazuje INNĄ drogę.
  Do przepaści, z której niema już wyjścia!
  Kto jest skłonny tam jechać?

 22. Marek said

  Na marginesie:
  wg mnie to całe gadanie o zakazie osądzania bliźniego jest nieporozumieniem wynikajacym z ignorancji, niezrozumienia kontekstu wypowiedzi Pana Jezusa.
  „nie osądzaj, abyś nie był sądzony…”

  Powyższe ostrzeżenie kierowane jest do hipokrytów, którzy osądzają innych za grzechy, w których sami siedzą, albo jeszcze gorszych. „wyjmij belkę z własnego oka, a potem zajmij się źdźbłem w oku bliźniego” – o to tu chodzi.
  Biblia, w tym Nowy Testament zawiera szereg tekstów osądzających konkretnych ludzi za konkretne grzechy, postawy naganne. Gdy czytamy takie teksty, do głowy nie przychodzi oskarżanie osądzającego, by nie sądził.

 23. Papieżowi Franciszkowi ostrożnie, a organizatorom krakowskich ŚDM z ostrożnością mniejszą, poświęciłem 40 ilustrowany numer „Bieżących”, widoczny tutaj: .http://infoprezesa.blogspot.fr/2016/08/biezace-40.html

  Numer jest złożony z czterech odprysków moich wrażeń, które mają tę wadę i zarazem zaletę, że doszło do nich z dystansu tysięcy kilometrów, skróconego przez telewizję POLONIA i lokalne media francuskie.

  Tytuły:

  – Z podróży lotniczych papieża Franciszka, c.d. (Papież: „Jeśli miałbym mówić o przemocy islamskiej, musiałbym mówić o przemocy katolickiej.”)
  – ŚDM – niebo bez piekła (… miałoby się ochotę ulec pokusie interpretacji skrótu ŚDM jako „Światowych Dni Masonerii”)
  – Selfie z Papieżem, etc. (ŚDM nie były wyłącznie imprezą, na której ziało wyłącznie „braterstwem i miłosierdziem”, można było wrzeszczeć „Franciszek!” i robić sobie selfies z papieżem; były jeszcze refleksje, rady i odkrycia)
  – Tango z biskupem (gdzie red. Jerzy Wkurzak uparł się, że „widział jakiegoś podstarzałego barana, który przebrał się za biskupa i rwał lachony na taniec”. A tymczasem …)

  Jeśli ktoś z góry założy, że niczego pożytecznego u mnie nie znajdzie, niech chociaż obejrzy sobie ten oto obrazek, który może mieć pretensje do syntezy pewnego aspektu festiwalu, który ujawnił wiele posoborowych „plusów” dodatnich, ujemnych i zerowych: .http://tiny.pl/g9pkk

  Tyle na razie w sprawie kościelnej głowy i części tułowia.

 24. u said

  Franciszek jest wyslannikiem piekiel. Na Drudge Report ( stamtad wchodze na bretbart) czytalam dzis artykul na jego temat i jego popisow na konferencji prasowej i takze opinie. Z tych co wyrywkowo czytalam (nie sposob zapoznac sie z kazda opinia) to ani jednej nie bylo pozytywnej, wszyscy byli zgodni, ze on ma za zadanie rozwalic kosciol i wypatroszyc ludzi z wiary.

  Tytul artykulu :” Wszystkie religie cechuje przemoc, ja musze mowic o przemocy w religii katolickiej.”

  Juz na wstepie pisza: „Na konferencji prasowej w niedzielę, Franciszek wypowiedzial sie , że wszystkie religie są równie podatne na przemoc i że islam i chrześcijaństwo są takie same pod tym wzgledem”
  Bredzi takie rzeczy, ktore bija w chrzescijanstwo i przekonuje do islamskiej pokojowej ideologii.

  link do artykulu:http://www.breitbart.com/london/2016/08/01/pope-francis-speak-islamic-violence-must-speak-catholic-violence/

 25. Dictum said

  ad. 23 „…który przebrał się za biskupa i rwał lachony na taniec”.

  Nie przebrał się – to sam biskup Długosz wywijał tango z przyjezdnymi.
  Wcześniej ktoś już tu zamieścił film z tym schorowanym starcem.

 26. Niech im BOG blogoslawi NIECH ZYJE POLSKA said

  Czy to prawda ze ten papiez NIE UKLEKNAL przed MATKA CZESTOCHOWSKA?

 27. Dictum said

  ad. 23.
  Pozwolę sobie tu powtórzyć ten film ilustrujący stan umysłowy osobnika powołanego do godności biskupa.

 28. Dictum said

  ad. 26

 29. Niech im BOG blogoslawi NIECH ZYJE POLSKA said

  CHOCHOLI TANIE z DIABLEM w tle z DIABELSKA MUZYKA. Caly ten swiat coraz bardziej zanurza sie w ….nie. POdobno jak papiez stal w oknie w palacu biskupim w KRAKOWIE to w palac uderzyl PIORUN, czy to prawda? W Czestochowie nie ukleknal to to Bog rzucil 2 razy na ziemie. CZASY CUDOW???

 30. er said

  Do 16: Joannus nie kompromituj się. Punkt 1 należy odrzucić. Punkt 2 OK.

 31. Dictum said

  Panie Joannus (ad. 16), Er-owi coś się pomieszało w łepetynie? (ad. 30)

 32. ? said

  Re 8, 9, 11, 12.
  Jezuitą był też Martin Malachi. To wyjaśnia wiele. Rację ma Pan NICK.

 33. peacelover said

  Przeczytalem uwaznie transkrypt kazania Franciszka na SDM w Polsce.
  I moge przekazac przezemnie zrozumiane streszczenie:

  „WOLNOSC, ROWNOSC, BRATERSTWO !!”

  i…

  to wszystko…!!!

  niestety !!!

 34. Dictum said

  http://www.bibula.com/?p=85296

 35. Dictum said

 36. Niech im BOG blogoslawi NIECH ZYJE POLSKA said

  Wszytko wszystki ale….zobaczymy jacy my bedziemy sprawni (kleczenie, chodzenie, powitania, mowy, prelekcje….) jak bedziemy miec 80 lat, o ile dozyjemy. SZANUJMY LUDZI wiecej respektu. TEN CZLOWIEK NIE MIAL LATWEGO ZYCIA USLANEGO ROZAMI, to tytan pracy, ciagle na obrotach NIE KRYTYKUJMY GO WE WSZYSTKIM, czy my jestemy lepsi, lepis przed BOGIEM albo w czym to lepsi od niego??? czy wogole MAMY DO TEGO PRAWO?? Pozdrawiam.

 37. Krisent said

  OSTRZEGAM WSZYSTKICH CHRZEŚCIJAN – BERGOGLIO UDAJĄCY PAPIEŻA FRANCISZKA – TO FAŁSZYWY PROROK – BESTIA – Z APOKALIPSY ŚW. JANA… ON JEST PASTERZEM PROWADZĄCYM CHRZEŚCIJAN NA RZEŹ … W RĘCE ANTYCHRTYSTA I DO PIEKŁA …ON WPROWADZI W KOŚCIELE ODSTEPSTWO LIKWIDUJĄC EUCHARYSTIĘ I SYNA ZATRACENIA NA TRON ŚWIĄTYNI BOGA jak pisze św Paweł w Liście do Tesaloniczan. On wprowadzi nową mszę światowego kościoła ku czci Lucyfera. Taka jest moja wiedza na dzień dzisiejszy. Nie oceniam ani nie oczerniam Bergoglio ale piszę Prawdę wg mojej wiedzy. Piszę z MIŁOŚCI – tylko w trosce o wszystkich ludzi – Dzieci Boże aby je OSTRZEC !!! Nie piszę tego z nienawiści do BERGGLIO. Żal mi tego nieszczęśnika podobnie jak JUDASZA. My dzieci BOGA mamy obowiązek ostrzegać innych przed tą BESTIĄ … Mamy obowiązek stawać w OBRONIE BOGA OJCA i SYNA BOŻEGO przed którego Tronem – TABERNAKULUM – TA BESTIA – BERGOGLIO nie klęka dając zły przykład katolikom odmawiającym SYNOWI BOŻEMU należnej czci NIE KLĘKAJĄC podczas przyjmowania BOGA w Komuni Świetej … Fałszywego PROROKA poznajemy po jego UCZYNKACH jak nas naucza PISMO ŚWIĘTE !!! Bergoglio przynależy do MASONERII czyli największych wrogów Kościoła i Boga … Przez swoje wypowiedzi Bergoglio okreslił się jako HERETYK i został wykluczony z KOŚCIOŁA … Więcej można przeczytać na stronie „Fałszywy Prorok Franciszek”. Dodam że Maryja powiedziała w podczas objawień w LA SALALETTE do Melani co zapisała w Dzienniczku POD DATĄ 30 WRZESNIA 1896 ROKU SLOWA MATKI BOZEJ, ZE: „WCZORAJ ( TJ. 29 WRZESNIA1896 R) URODZILA SIE BABKA ANTYCHRYSTA….” Bergoglio jest z nim w zmowie i wkrótce po wojnie wprowadzi go na TRON do świątyni Boga jako człowieka dającego światu Pokój… FAŁSZYWY … potem Chipowanie i RZEŹ Żydów wiernych Bogu i Chrześcijan nie oddających czci Antychrystowi..

 38. Greg said

  #Krisent.
  Różaniec i NIEPOKALANA!
  To ostatnie szanse dane człowiekowi.
  Innych NIE będzie.
  Żadna, choćby najnowocześniejsza broń nas nie uratuje.
  Reszta w ręku Boga.,

 39. Greg said

  #Krisent.
  Obejrzyj film Megiddo.
  Dotyczy twojego wpisu.

 40. Lenkija said

  https://en.wikipedia.org/wiki/Pope_Francis
  http://nbclatino.com/2013/03/14/photos-the-bergoglios-react-to-having-a-new-pope-in-the-family/#s:regina-maria-sivori-marios-jose-begoglio

  https://nbclatino.files.wordpress.com/2013/03/bergoglioparents.jpg?w=560&h=595
  Dec. 12, 1935 – Italian citizens Regina Maria Sivori and Mario Jose Bergoglio, the parents of Pope Jorge Mario Bergoglio, pose for their wedding portrait in Buenos Aires, Argentina. (AP Photo/Courtesy of Sergio Rubin)

  http://w2.vatican.va/content/francesco/en/biography/documents/papa-francesco-biografia-bergoglio.html
  BIOGRAPHY OF THE HOLY FATHER FRANCIS
  … He graduated as a chemical technician and then chose the path of the priesthood, entering the Diocesan Seminary of Villa Devoto….

  http://articles.philly.com/2015-07-29/news/64962255_1_argentine-rabbi-rabbi-abraham-skorka-jorge-mario-bergoglio

  http://www.novusordowatch.org/wire/meet-kosher-frank.htm
  http://www.novusordowatch.org/wire/bergoglio-honors-rabbi.htm
  >http://www.novusordowatch.org/_Media/skorka-bergoglio_med.jpeg
  „Cardinal” Bergoglio (now „Pope” Francis) Honors Pro-Homosexual Jewish Rabbi who Mocks Christ and Attacks Catholic Church

  http://www.audible.com/pd/Religion-Spirituality/On-Heaven-and-Earth-Audiobook/B00CH3UKVC <— dla niedowiarków

  https://www.ncronline.org/news/art-media/book-co-written-argentine-rabbi-sheds-light-francis-views
  Book co-written with Argentine rabbi sheds light on Francis’ views

 41. Lenkija said

  http://newsfeed.time.com/2013/03/13/pope-francis-what-you-need-to-know-about-the-former-cardinal-jorge-mario-bergoglio/
  Pope Francis: 14 Facts You Should Know about the Former Cardinal Jorge Mario Bergoglio

  Here’s a primer on Jorge Mario Bergoglio, S.J., the Archbishop of Buenos Aires, who became the first South American Pope this afternoon.

  . Jorge Mario Bergoglio was born in Buenos Aires, Argentina, on Dec. 17, 1936.

  . He has four brothers and sisters. His father was an Italian immigrant and railway worker, and his mother was a housewife.

  . Prior to becoming Supreme Pontiff, he had been Archbishop of Buenos Aires since 1998, and a cardinal since 2001.

  . Before becoming Archbishop, he taught literature, philosophy, theology, and psychology.

  . He also has a philosophy degree from the Catholic University of Buenos Aires and a master’s degree in chemistry from the University of Buenos Aires.

  . In 1958, at the age of 21, he decided to enter the Society of Jesus, and started studying to become a Jesuit priest.

  . As the Archbishop of Buenos Aires he turned down the opportunity to live in the palatial Archibishop’s residence, opting for a spartan apartment instead.

  . He cooks his own meals.

  . He takes the bus.

  . He only has one lung. His second got infected when he was a teenager, and it had to be removed.

  . An email chain once alleged he “never smiled.”

  . After Argentina legalized gay marriage in July 2010, Bergoglio described the new law as “a scheme to destroy God’s plan” and “a real and dire anthropological throwback.” When the legislation was still being debated, he called it “a move by the father of lies to confuse and deceive the children of God.” Argentine President Cristina Fernández de Kirchner said Bergoglio’s comments were “really reminiscent of the times of the Inquisition.”

  . Bergoglio also called gay adoption “discrimination against children,” charging that the practice was “depriving [children] of the human growth that God wanted them given by a father and a mother.”

  . Shortly before the 2005 Conclave that ultimately elected Cardinal Joseph Ratzinger as Pope Benedict XVI, a human rights lawyer filed a criminal complaint against Bergoglio, accusing him of having been complicit in the 1976 kidnappings of two priests, Orlando Yorio and Francisco Jalics, by Argentina’s military dictatorship. Bergoglio, who had been superior of the Society of Jesus of Argentina at the time, completely denied the claim.

 42. Lenkija said

  https://i.guim.co.uk/img/static/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2013/3/13/1363203353828/Pope-Benedict-XVI-meeting-005.jpg?w=1010&q=55&auto=format&usm=12&fit=max&s=30138abd52bd1f4a6ee61d4df4d15209

  http://www.theblaze.com/stories/2013/03/13/meet-the-new-pope-cardinal-jorge-mario-bergoglio/ – Comments (369)

  http://www.huffingtonpost.com/entry/pope-francis-quotes_us_56e32bdee4b0b25c9181f00d?utm_hp_ref=jorge-mario-bergoglio – 12 Of Pope Francis’ Most Inspiring Quotes From The Past 3 Years

  http://www.huffingtonpost.com/richard-j-rosendall/is-the-pope-catholic_b_3974809.html?utm_hp_ref=jorge-mario-bergoglio
  Is the Pope Catholic?

  http://www.huffingtonpost.com/sebastien-maillard/pope-francis-vatileaks-scandal_b_8472816.html?utm_hp_ref=jorge-mario-bergoglio

  The latest and biggest scandal yet is called “Vatileaks 2.” On Nov. 5, two books will be published by Italian investigative journalists: “Merchants in the Temple” and “Avarice.” Both publications focus on mismanagement of and resistance to the pope’s financial reforms in the Holy See. Before the books reached the bookshelves, a high-ranking monsignor and a laywoman were arrested by the Vatican on suspicion of leaking internal information, including secret recordings of meetings, to the books’ authors. One of them, Gianluigi Nuzzi, led the first “Vatileaks” affair under Pope Benedict XVI in 2012.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: