Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ostatni apel Slobodana Miloševića do Słowian

Posted by Marucha w dniu 2016-08-01 (Poniedziałek)

“Rosjanie! Zwracam się do wszystkich Ruskich, mieszkańców Ukrainy i Białorusi i Bałkanów również uważanych za ruskich. Spojrzyjcie na nas i zapamiętajcie – z wami zrobią to samo, kiedy was zatomizują i będziecie słabi. Zachód to wściekły pies na łańcuchu, który wczepi się kłami wam w gardło.

Bracia, pamiętajcie o losie Jugosławii! Nie dajcie postąpić ze sobą tak samo!”

(Z ostatniego wywiadu Slobodana Miloševića).

Siedem lat temu – 11 marca 2006 roku, w „demokratycznym więzieniu” zmarł prezydent Jugosławii Slobodan Milošević. Jego los to lekcją dla wszystkich tych, którzy są skłonni wierzyć słowom Zachodu, i tych którzy gotowi są do ustępstw.

To wydarzenie oznaczało całkowite zwycięstwo nad kiedyś jednym z najpotężniejszych państw w Europie. Jugosławia – łączyła wszystkie bałkańskie narody, posiadała największą armię w Europie – teraz pozostały po niej tylko same żałosne fragmenty. Milošević stał się pierwszą ofiarą “pomarańczowych” technologii, a jego analiza mechanizmu “przejmowania władzy” nie straciła na aktualności.

Za swe przewidywania Milošević zapłacił najwyższą cenę.

Na nieszczęście dla Serbii wydarzenia potoczyły się dokładnie tak, jak mówił nieżyjący prezydent: ciało serbskiej państwowości tną na kawałki odbierając Kosowo i Metohiję, popierając odejście Czarnogóry, przeszkadzając w zjednoczeniu z Serbią bośniackich Serbów.

Posłuchajcie słów Miloševića:

„Wydarzenia, które rozwinęły się wokoło nas są częścią zorganizowanej kampanii oczerniania naszego państwa i narodu, ponieważ nasz kraj i naród są barierą dla ustanowienia absolutnej dominacji Zachodu na Półwyspie Bałkańskim.

W naszym społeczeństwie już dawno istnieje grupa, która pod nazwą opozycyjnej partii demokratycznej przedstawia interesy rządów, wywierających nacisk na Jugosławię a szczególnie na Serbię. To ugrupowanie w obecnych wyborach wypłynęło jako demokratyczna opozycja Serbii. Prawdziwy gospodarz nie jest ich kandydatem na stanowisko prezydenta Serbii. Jest nim wieloletni gospodarz – przewodniczący partii Demokratycznej i kolaborant sojuszu wojskowego, który walczył przeciwko naszemu krajowi. Nie potrafił nawet ukryć tej swojej współpracy. Jednak jest znany całemu naszemu społeczeństwu ze swojego wzywania NATO do bombardowania Serbii, tyle tygodni ile będzie potrzeba póki jej opór nie zostanie złamany. Tak więc na czele zorganizowanego ugrupowania w tych wyborach stoi przedstawiciel armii i rządu, który niedawno walczył przeciwko Jugosławii.

Czy nie wydaje się wam, że podobny scenariusz ma miejsce obecnie na Ukrainie?

… Oni nie chcą pokoju i dobrobytu na Bałkanach, chcą, żeby to była strefa stałych konfliktów i wojen, które zapewniłyby im alibi na stałą obecność. Marionetkowa władza zapewniając przemoc, gwarantuje długoterminową wojnę – wszystko, tylko nie pokój. Tylko nasza własna władza gwarantuje pokój.

Dalej. Wszystkie kraje, które znalazły się w sytuacji ograniczonej suwerenności z rządami znajdującymi się pod wpływem obcych sił, w szybkim tempie zostawały żebrakami. Do tego stopnia, że wyklucza to nadzieję na sprawiedliwe i humanitarne stosunki społeczne. Wielki podział na większość ubogich i mniejszości bogatych – to obraz Europy Wschodniej w ostatnich latach, i my to widzimy. Ten los nie oszczędził również nas. I my pod kontrolą i kierownictwem właścicieli naszego kraju szybko zyskiwaliśmy ogromną ilość bardzo biednych, co w perspektywie wydostania się z nędzy jest drogą bardzo daleką i bliżej nieokreśloną. Mniejszość bogatych składałaby się z elity przemytników, która mogłaby pozwolić na wzbogacenie się jedynie pod warunkiem, że ci będą lojalni w stosunku do ludzi rządzących ich krajem.

Własność społeczeństwa i państwowa szybko transformowałaby się w prywatną, ale właścicielami tej własności, uwzględniając doświadczenie naszych sąsiadów, zostawaliby na ogół obcokrajowcy. Mały wyjątek stanowili by ci, którzy kupili prawo własności przez lojalności i kompromis co wyprowadziłoby ich poza elementarne pojęcie godności narodowej i ludzkiej. Najbardziej wartościowe krajowe bogactwa w takich warunkach stałyby się własnością zagraniczną, a ci, którzy do tej pory je posiadali, w nowej sytuacji musieliby zostać pracownikami firm zagranicznych u siebie.

Razem z poniżeniem narodowym, podziałem państwa i bankructwem społecznym będą zauważalne różne formy społecznych patologii, wśród których na pierwszy plan wysunie się przestępczość. I to w żadnym wypadku nie jest założenie lecz żywe doświadczenie tych krajów, które przeszły tę drogę, czego chcemy uniknąć za wszelką cenę. Stolice przestępstw znajdują się bynajmniej nie na zachodzie, jak to było przedtem, a na wschodzie Europy.

Jednym z głównych zadań marionetkowego rządu, jeżeli taki dojdzie do władzy, będzie zniszczenie świadomości narodowej. Państwa, którymi kieruje się z zewnątrz dość szybko rozstają się ze swoją historią, ze swoją przeszłością, ze swoimi tradycjami, ze swoimi narodowymi symbolami, ze swoimi zwyczajami, często również z własnym językiem literackim. Niezauważalna na pierwszy rzut ale bardzo efektywna i twarda selekcja świadomości narodowej sprowadzona by została do kilku potraw kuchni ludowej, jakiś pieśni i tańców, kilku nazwisk bohaterów narodowych, przywłaszczonych produktów żywnościowych i kosmetyków.

Jednym z oczywistych następstw zagarnięcia terytorium jakiegokolwiek państwa ze strony supermocarstw w XX wieku jest zniszczenie świadomości narodowej ludzi żyjących w tym państwie. Z doświadczenia takich państw widać, że naród jest ledwie w stanie zauważyć z jaką szybkością zaczyna używać obcego języka jako swojego, utożsamiać się z obcymi historycznie działaczami zapominając o swoich, łatwiej orientuje się w literaturze okupanta niż w swojej, zachwyca się cudzą historią zamiast swoją, jest podobny do obcych ludzi, ale nie do samego siebie … 

Uznałem za swój obowiązek uprzedzenia o następstwach działań, które są finansowane i wspierane przez rządy krajów NATO. Obywatele mogą ale nie muszą mi wierzyć. Chcę tylko aby nie było za późno na zrozumienie mojego ostrzeżenia, kiedy będzie trudno naprawić błędy, które robią obywatele w swojej naiwności, błędy lub powierzchowności. Ale te błędy trudno będzie naprawić, a niektórych z nich być może nigdy się nie uda.

Taki błąd, – gdzie ludzie wybierają to, co za nich wybrał ktoś inny, – jest najniebezpieczniejszym błędem; i jest główną przyczyną mojego oficjalnego apelu do obywateli Jugosławii.

Co było dalej? Milošević zabity, Jugosławia rozpadła się na mniejsze części, Serbowie stracili swoją narodową świadomość.

Przyjaciele to bardzo ważna historyczna lekcja dla wszystkich Rosjan, Ukraińców i Białorusinów! Nie poddawajcie się prowokacjom zachodu, pamiętajcie co to oznacza.

Przytoczę wam bardzo pouczające przepełnione goryczą słowa Serba w tym samym czasie:

„Po co wam Europa, Ruscy? Trudno znaleźć bardziej samowystarczalny naród niż wy. To Europa potrzebuje was a nie wy jej. Jest was tak wielu – całe trzy kraje, a niema jedności! Macie wszystko: wiele ziem, energię, paliwo, wodę, naukę, przemysł, kulturę. Kiedy mieliśmy Jugosławię byliśmy zjednoczeni, czuliśmy w sobie wielką siłę, zdolną przenosić góry. Teraz z powodu naszej głupoty, nacjonalizmu, niechęci słuchania siebie nawzajem Jugosławii już nie ma, jesteśmy pryszczem na politycznej mapie Europy, nowym rynkiem dla ich drogich śmieci i amerykańskiej demokracji.

Slobodan powiedział: „NATO umrze kiedy wzejdzie rosyjskie słońce”. Teraz w Rosji jest wczesny ranek a Serbowie pytają: »Czy naprawdę budzisz się, Starszy Bracie?!« ”

Źródło: http://www.kramola.info/vesti/metody-genocida/poslednee-obrawenie-slobodana-miloshevicha-k-slavjanam
https://treborok.wordpress.com

Komentarzy 17 to “Ostatni apel Slobodana Miloševića do Słowian”

 1. Greg said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wyznanie-agenta-cia-dostalismy-miliony-na-rozbicie-jugoslawii-2016-07
  To chyba wiarygodne?

 2. nie bylo zadnego powodu , by NATO wkraczalo do Jugoslawii. Tam sie nic nie dzialo poza drobnymi niepokojami , oczywiscie sponsorowanymi przez NATO . Caly ten majdan , rzez o ktora pozniej oskarazano ktores ze stron , to byla typowa natowska falszywa flaga. I rozpierdolnik pozostal do dzis , nikomu sie tam nie poprawilo.

 3. Edwin said

  W tamtym czasie nikt swiety tam nie byl. Mordowali zarowno Serbowie jak i Chorwaci. Tylko ”dziwnym” trafem odpowiedzieli za to tylko przywodcy serbscy …

  A w Powstaniu w Getto mordowali nie tylko Niemcy, ale podobno Żydzi też…
  Admin

 4. Adam Ryglowski said

  P.Edwin – nikt , nigdzie „święty ” nie jest .
  Tak w Polsce , jak i w Jugosławii BURDEL zasponsorowały obce $$ .

  Jedne były „ruskie” , a drugie poniemieckie .
  JEDYNE PAŃSTWO / FEDERACJA , KTÓRE NIE KŁANIAŁO SIĘ ÓWCZESNEMU KREMLOWI – ZOSTAŁO SKASOWANE !!! (A było quasi-kapitalistyczne )

 5. pucz w Turcji to tez amerykanska robota. Nic dziwnego, ze Erdogan dogaduje sie z Rosja i Iranem i wczoraj znowu zamknal amerykanska baze w Incirlik , obawia sie kolejnej proby puczu.
  Tylko psychopata Macierewicz uprasza sie o rzez polskiego narodu .

 6. Joannus said

  Ad 4
  ”JEDYNE PAŃSTWO / FEDERACJA , KTÓRE NIE KŁANIAŁO SIĘ ÓWCZESNEMU KREMLOWI – ZOSTAŁO SKASOWANE !!! (A było quasi-kapitalistyczne )”

  Czyli co, Kreml zemścił się na Jugosławii

 7. NICK said

  Wszystko to wuj. Adamie. Panie. (4).
  Zwłaszcza ‚quasi’.

 8. Adam Ryglowski said

  aD 5 i 6 – Od kiedy Kreml operuje $$ , – ja tylko słyszałem o walucie ” PIERDOL ” – PIERWYJ EKSPIERYMENTALNYJ RUBLO-DOLLAR .
  i to nie wyszło już po ’76 r.
  „Koncerny / kombinaty były , firmy o znaczeniu strategicznym były ,- i to było Państwowe .Reszta, to była normalna działalność gospodarcza .

  Firemki , spółdzielnie , spółki (o których w Polsce jest tyle legend- a one tam działały na poziomie pracy i zysku ,- a nie na poziomie PRZEKRĘTU)

 9. wiosna said

  Jugoslawia nie klaniala sie Kremlowi dopoki zyl
  Josip Broz Tito. Po jego smierci Serbowie a wlasciwie Moskwa przywrocila dawne uklady.
  I to moglo sie nie podobac Zachodowi. Skutki
  Jugoslawia poniosla straszliwe.

 10. La Reine Toronto said

  ad 9: widac ze nato prowokuje teraz ‚polskojezyczny’ rzad do rozlewu polskiej i bratniej slowianskiej krwi; sp. Milosevicz mial racje i tak jak sp. Andrzej Lepper zaplacil za to zyciem.
  Ciekawe ze prowokatorzy maja sie calkiem niezle w kraju tak wielkim jak nasza Ojczyzna!?

 11. Filomena said

  Po demontazu ZSSR musial nastapic demontaz Jugoslawii. To bylo logicznym krokiem dla Kaganatu tworzacego Nowy Swiatowy Lad pod syjonistycznym parasolem. Nie przez przypadek bralo udzial w tej akcji tyle przedstawicieli tak zw. Narodu Wybranego. oprocz pani Albright byly tam inne ciekawe postacie.

  Jak zwykle do rozpoczecia konfliktu uzyto religijne i etniczne mniejszosci. W Bosni uruchomiono islamistyczne komorki i ostatecznie zaczely sie tam zjezdzac cale grupy wahabickich najemnikow. Pozniej juz poszlo na calego. Podobnie zreszta zaczelo sie w Czeczenii.

  Kiedy oficjalne wladze mowily, ze maja do czyniena z bandami i terrorystami, Zachod utrzymywal, ze to bojownicy o wolnosc i oskarzal ow wladze o ludobojstwo.

  Po Bosni bylo Kosowo. I poniekad nawet dobrze, ze tak sie stalo, bo wlasnie kosowski scenariusz tak na dobre otworzyl oczy ludziom w Rosji, przekonal przecietnego Rosjanina, ze Zachodnie elity to zgraja szubrawcow, klamcow i nienawistnikow. Ze pracuja oni na zgube Slowian. To byl punkt zwrotny we wspolczesnej rosyjskiej historii. Zreszta wkrotce zaczela sie rozroba w Dagestanie i zaczela sie nastepna tzw. czeczenska wojna.

 12. peacelover said

  add 5

  ..ten wymieniony antos, to wcale nie wariat…,
  tylko zwykly oddany i lojalny wojownik globalnego syjonizmu…!

  A oni beda rzadzic do czasu….,
  az zacznie sie ich identyfikowac genetycznie, i… unieszkodliwiac w skali globu…. dla dobra ludzkosci i natury !!!

 13. Wi42 said

  @9 Wiosna , @11 Filomena
  Zanim Wiosna zacznie pisac komentarze typu gadu, gadu…. prosze przeczytac i zrozumiec co napisala Filomena

 14. Edwin said

  Ad. A w Powstaniu w Getto mordowali nie tylko Niemcy, ale podobno Żydzi też…
  Admin

  Jezeli obie strony sa uzbrojone i walcza ze soba (nawet jesli sily sa nierowne) to nie jest to moim zdaniem mordowanie.
  Natomiast zabijanie jencow i cywili jest moderstwem.
  Byly czynione proby pociagniecia np. gen. Gotoviny do odpowiedzialnosci (http://www.tygodnikprzeglad.pl/tajemnice-chorwackiego-bin-ladena/), ale zostal ostatecznie uniewinniony i jest uwazany w Chorwacji za bohatera zupelnie podobnie jak Bandera na Ukrainie.

  Wojna to straszna rzecz i budzi w ludziach najgorsze instynkty. Zwlaszcza jak ma podloze nacjonalistyczne I jest poprzedzona odpowiednim praniem mozgu.

 15. Akej said

  Wart pac palaca. Widzicie tylko winy Chorwatow. Przypomne wam Vinkovice i Vukovar we wschodniej Slawonii gdzie Serbowie wymordowali tysiace chorwackiej ludnosci cywilnej. Podobnie zachowuja sie bosniackie mahmuty. Pierwsza Jugoslawia byla pod rzadami serbskiej dynastii, ktorej zachcialo sie zrobic z Jugoslawii wielka Serbie. Oczywiscie nie obylo sie bez protestow, ktore przerodzily sie w nienawisc. Caly ten „byznes” rozpoczeli Serbowie. Potem wszystko sie rozkrecilo i w koncu doszlo do rozpadu Jugoslawii.

 16. Wi42 said

  @15 A
  Akej rozumie tylko „byznes”, wiec lepiej nie komentowac na temat przyczyn zniszczenia Jugoslawii, jest to zbyt trudny temat dla znawcy „byznesu”.

 17. Rafał said

  Partia KORWiN

  .

  Australia robi szeroką akcję uświadamiającą w mediach odnośnie fluoru ! ! !
  OGÓLNONARODOWE TRUCIE POLAKÓW FLUOREM ! ! !
  WYRZUĆ PASTĘ DO ZĘBÓW Z FLUOREM ! Co za perfidia w niszczeniu ludzi ? ! Nie można w sklepach dostać pasty do zębów bez fluoru !
  W pastach do zębów na opakowaniu w opisie użycia jest ostrzeżenie,że zwiększona dawka pasty jest szkodliwa,dowód na to, który sam się nasuwa.
  Niektóre są wręcz rakotwórcze .Tylko niedobór BIAŁKA powoduje
  próchnicę zębów .Nie ma mozliwości zbadania jaka jest ilości fluoru w organiżmie .Fluor codziennie przyjmujemy z wodą z kranu, jedzeniem, herbatą. Jest w glebie, unosi się w powietrzu. â Gdy w organizmie jest go zbyt wiele, odkłada się w kościach, zwiększając ich łamliwość. Uszkadza też nerki, zmniejsza odporność na infekcje, sprzyja rozwojowi alergii â ostrzega dr n. med. Danuta Myłek, alergolog i dermatolog. Poza tym, fluor wiąże magnez, co sprzyja zawałom serca, przyczynia się też do rozwoju depresji, bo pogarsza funkcjonowanie układu nerwowego. Zęby „przekarmione” tym pierwiastkiem pokrywają się żółtawym nalotem , a potem w paście do zębów szkodzi zdrowiu.Fluoryzacja zębów dzieci w szkołach ,jest dalej przeprowadzana.Niemcy w obozach koncentracyjnych ,aby ludzie się nie buntowali do mordowania i otumaniania ludzi używali FLUORU .W internecie można znależć wiele opisów o fluorze .Wodociągi polskie przejmuje obcy kapltał będzie dalsze trucie FLUOREM ! ! ! Główny Inspektorat Sanitarny nie kontroluje tego, nie zabrania i nie upowszechnia tych wiadomości. Pasty do zębów bez fluoru należy zamawiać w aptekach . UŻYWANIE FLUORU MUSI BYĆ KARANE ! NIE DAJ SIĘ ZNISZCZYĆ ! PRZEKAŻ DALEJ ! ! !
  Australia robi szeroką akcję uświadamiającą w mediach odnośnie fluoru, my nie mamy szans bo media nie polskie. Ja wywaliłam pastę elmex miesiąc temu. Dużo wiadomości tego typu jest na stronie fluor, ale czytając wszystko można się załamać. Wychodzi na to, że ani jeść, ani pić, ani żyć…Gdzieś czytałam, że pastą zęby czyścić 2x w tygodniu, w pozostałe dni sodą oczyszczoną. Pozdrawiam i dzięki za info
  ..
  JERZY ZIĘBA Poznaj prawdę o chorobach przewlekłych

Sorry, the comment form is closed at this time.