Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Dlaczego was nienawidzimy”

Posted by Marucha w dniu 2016-08-02 (Wtorek)

Państwo Islamskie w artykule w Dabiq nr 15 określiło swoje relacje, obecne i przyszłe, z chrześcijanami i Zachodem. Celem tej publikacji jest niepozostawienie żadnych wątpliwości oraz niedomówień.

W polskich i międzynarodowych mediach żywa jest dyskusja dotycząca relacji między islamem w jego, jak to się na Zachodzie określa „ekstremistycznej” lub „salafickiej” wersji, a chrześcijaństwem. W dokumentach programowych Państwa Islamskiego jest wiele odniesień do chrześcijaństwa, zarówno w kontekście chrześcijan osiadłych na terytoriach kontrolowanych przez IS, chrześcijan w rozumieniu ich modelowych relacji z kalifatem (dhimma) oraz chrześcijańskiej koalicji „krzyżowców” – i jej bieżącej walki z wojskami Dawla.

Relacje z chrześcijanami opisywał w swoich wystąpieniach również Abu Muhammad al-Adnani, były to jednak pojedyncze akapity mające raczej charakter taktycznych wskazówek niż kompleksowego opisu relacji.

W najnowszym magazynie Dabiq pojawia się kompleksowy tekst określający nowy punkt widzenia definiujący stosunki Państwa Islamskiego i jego zwolenników oraz chrześcijan. Dokument, którego celem jest niepozostawienie żadnych wątpliwości oraz niedomówień dotyczących wzajemnych obecnych i przyszłych relacji.

Tekst – obok m.in. „Aqidy Państwa Islamskiego” i wystąpień Adnaniego opublikowanych na mpolska24, dołącza do kanonu lektur obowiązkowych dla studentów zajmujących się islamskim dżihadem. Przyda się też licznym polskim publicystom w ich bieżących rozważaniach.

Uwaga: tekst zawiera treści, które mogą bulwersować szczególnie kogoś, kto nigdy nie czytał żadnych publikacji Państwa Islamskiego. Publikacja ma służyć celom edukacyjnym i naukowym. Jeśli ktoś uważa, że nie jest gotowy na taką lekturę, proszę o nieczytanie dalej. Proszę również o niekopiowanie tekstu.

Tekst opublikowany w Dabiq nr 15. Al Furqan Media

„Dlaczego was nienawidzimy i dlaczego z wami walczymy”

Krótko po błogosławionym ataku na sodomicki klub Krzyżowców przez mudżahedina Omara Mateena, amerykańscy politycy szybko przeszli do potępiania ataku, ogłaszając go zbrodnią nienawiści, aktem terroru i aktem bezsensownej przemocy .

Zbrodnia z nienawiści ? Tak. Muzułmanie bez wątpienia nienawidzą liberalnych sodomitów, jak wszyscy podążający za nieskażoną ludzką naturą. Akt terroryzmu ? Najprędzej. Muzułmanom nakazano terroryzować niewierzących wrogów Allaha. Ale akt bezsensownej przemocy?

Ktoś mógłby teraz pomyśleć, że przeciętny człowiek Zachodu mógłby wreszcie porzucić męczące zapewnienia, że działania mudżahedina, który wielokrotnie określał swoje cele, intencje i motywacje, nie mają sensu. Chyba że rzeczywiście i naiwnie uważa, że zbrodnie Zachodu przeciwko islamowi i muzułmanom, obrażanie Proroka, palenie Koranu, niesienie wojny przeciwko Kalifatowi, nie wywołają natychmiastowej i brutalnej odpowiedzi ze strony mudżahedinów.

Wiecie, że takie ataki jak te dokonane przez Omara Mateena, Larossi Aballa i wielu innych przed nimi i po nich w zemście za islam i muzułmanów mają w pełni sens. Jedynym bezsensem byłaby tchórzliwa odpowiedź bez przemocy.

Wielu ludzi Zachodu ma już świadomość, że określanie ataków mudżahedinów jako bezsensowne i nieustanne podważanie tego dlaczego nienawidzimy Zachodu i dlaczego z nim walczymy jest niczym więcej, jak politycznym aktem i narzędziem propagandy. Politycy będą mówili to bez względu na to, jak bardzo będzie to mijało się z faktami i zdrowym rozsądkiem po to, żeby zgromadzić jak najwięcej wyborców przed kolejnym cyklem wyborczym. Dziennikarze i analitycy będą powtarzali to, żeby powiedzieć cokolwiek co odsunie od nich zarzut „politycznej niepoprawności”.

Imamowie-apostaci na Zachodzie przyłączą się do tego samego męczącego cliche w obawie przed reakcją społeczności niewiernych, w której zdecydowali się przebywać.
Istotą jest, że ludzie wiedzą, że to głupie ale będą to powtarzać ponieważ będą obawiali się konsekwencji odstawania od obowiązującej narracji.

Są wyjątki wśród niewiernych, bez wątpienia, ludzie którzy niespeszeni będą głosić, że dżihad i prawa szaria są jak najbardziej islamskie, podobnie jak wszystko inne uznane za tabu przez tłum utrzymujący, że „Islam-jest-religią-pokoju”. Ale ci ludzie mają mniejsza wiarygodność ponieważ są spychani na społeczny margines, ich głos jest pomijany a wielki segment mas żyjących w ignorancji nadal wierzy w fałszywą narrację.

W związku z tym jest dla nas ważne żeby wyjaśnić Zachodowi w jednoznaczny sposób i ponownie, dlaczego was nienawidzimy i dlaczego walczymy z wami.

1. Nienawidzimy was po pierwsze i najbardziej, ponieważ jesteście niewierzący, odrzucacie jedyność Allaha, zdajecie sobie sprawę czy nie, przez dodawanie mu partnerów podczas modłów, bluźnicie przeciwko niemu twierdząc, że ma syna, fabrykujecie kłamstwa przeciwko jego prorokom i wysłannikom i oddajecie się innym rodzajom diabelskich praktyk.

To właśnie z tych powodów jest nam nakazane żeby otwarcie deklarować naszą nienawiść do was i naszą wrogość do was. „Mieliście już piękny przykład w Abrahamie i tych, którzy byli z nim, kiedy powiedzieli do swego ludu: „Zaprawdę, my nie mamy nic z wami i z tym, co wy czcicie oprócz Boga! Wyrzekamy się was! Pojawiła się między nami i wami wrogość i zawiść na zawsze, chyba że uwierzycie w Boga Jedynego!” (Al-Mumtannah, 4).

Ponadto, tak jak pierwszym powodem żeby was nienawidzić jest wasza niewiara, tak wasza niewiara jest pierwszym powodem żeby was zwalczać, ponieważ nakazano nam zwalczać niewiernych dopóki nie podporządkują się autorytetowi islamu, albo stając się muzułmanami, albo płacąc dżizja – dla tych, których stać jest na tę opcję, i żyć w upokorzeniu pod rządami muzułmanów.

Nawet jeśli przestaniecie z nami walczyć, to w najlepszym wariancie powstrzymamy się od ataków na was, żeby skoncentrować się na bliższych i pilniejszych zagrożeniach, aby wreszcie odnowić nasza kampanię przeciwko wam. W najlepszym wypadku możecie ją odsunąć w czasie. „I zwalczajcie ich, aż ustanie prześladowanie i religia będzie należeć do Boga.” (Al-Baqarah , 193)

2. Nienawidzimy was ponieważ wasze świeckie, liberalne społeczeństwa pozwalają na rzeczy których Allah zakazał, podczas gdy zakazują wiele z tych, które Allah dozwolił. Sprawa która was nie zaprząta, ponieważ oddzieliliście religię od państwa a tym samym daliście najwyższy autorytet waszym kaprysom i pragnieniom poprzez legislatorów, których wybraliście i którym daliście władzę. W ten sposób chcecie obrabować Allaha z jego praw, które mają być przestrzegane i chcecie przypisać te prawa sobie. „Prawo jest od nikogo, tylko od Allaha” (Yusuf, 40).

Wasz świecki liberalizm prowadzi was do tolerowania a nawet do wspierania „praw gejów”, pozwala na rozpowszechnianie alkoholu, narkotyków, cudzołóstwa, hazardu, lichwy, oraz zachęca do atakowania tych, którzy potępiają te brudne grzechy i występki. W takim razie będziemy prowadzić wojnę przeciwko wam, ażeby powstrzymać was od szerzenia waszej niewiary i rozpusty, waszego sekularyzmu i nacjonalizmu, waszych perwersyjnych liberalnych wartości, waszego chrześcijaństwa i ateizmu – i całej korupcji i nieprawości z nimi związanych. Uczyniliście swoją misją „wyzwolenie” społeczeństw muzułmańskich, my uczyniliśmy naszą misją zwalczanie waszych wpływów i ochronę ludzkości przez waszymi błędnymi koncepcjami i zboczonym stylem życia.

3. W sprawie ateistycznych wyrzutków, nienawidzimy was i będziemy nieść przeciwko wam wojnę ponieważ nie wierzycie w istnienie naszego Pana i Kreatora. Jesteście świadkami niezwykłej kompleksowości budowy stworzonych bytów, oszałamiającej i niewytłumaczalnej precyzji praw fizyki rządzących wszechświatem, ale utrzymujecie, że wszystko to pochodzi z przypadkowości. Uznajecie, że ten kto uznaje te niezwykłe znaki, których doświadczamy dzień po dniu, że jest to dzieło Mądrego, Wszechwiedzącego Stwórcy a nie przypadkowego zdarzenia, musi być obrażany, krytykowany, wypychany poza margines. „Czy, oni zostali stworzeni z niczego? Czy oni sami są stwórcami?” (Ar Tur, 35).

Wasza niewiara w naszego Stwórcę dalej wiedzie was do zaprzeczenia w Dzień Sądu i twierdzenia, że „żyje się tylko raz”. „Ci, którzy nie wierzą, twierdzą, że nie będą wskrzeszeni. Powiedz: „Ależ tak! Na mojego Pana! Z pewnością zostaniecie wskrzeszeni! Następnie zostaniecie powiadomieni, z całą pewnością, o tym, co czyniliście! A to dla Boga jest łatwe.”(At-Taghabun,7)

4. Nienawidzimy was za wasze zbrodnie przeciwko islamowi i prowadzimy wojnę przeciwko wam, żeby ukarać was za wasz atak na naszą religię. Tak długo jak wasi poddani będą drwić z naszej wiary, obrażać proroków Allaha, w tym Noego, Abrahama, Mojżesza, Jezusa i Mohammada, palić Koran i otwarcie podważać prawa szariatu, będziemy kontynuować nasz odwet, nie przy pomocy sloganów i plakatów, tylko przy pomocy kul i noży.

5. Nienawidzimy was za wasze zbrodnie przeciwko muzułmanom, wasze drony i wasze bombowce, zabijające i okaleczające naszych ludzi na całym świecie, i za wasze marionetki na zawłaszczonych terytoriach, prześladujące muzułmanów, torturujące i prowadzące wojnę przeciwko każdemu kto głosi prawdę. W związku z tym walczymy, żeby powstrzymać wasze zabijanie naszych mężczyzn, kobiet i dzieci, żeby uwolnić tych, którzy są uwięzieni i torturowani i żeby zemścić się za niezliczonych muzułmanów, którzy cierpieli w rezultacie waszych czynów.

6. Nienawidzimy was za najechanie naszych ziem i walczymy żeby was z nich wyrzucić. Tak długo jak będzie choćby cal terytorium, który zostanie dla nas do odzyskania, dżihad będzie kontynuowana jako osobisty obowiązek każdego muzułmanina.

To co jest ważne do zrozumienia, niektórzy mogą twierdzić, że wasza polityka zagraniczna jest tym co wzbudza naszą nienawiść. To powód drugorzędny, na końcu tej listy. Faktem jest, że nawet jeśli przestaniecie nas bombardować, więzić, torturować, zawłaszczać nasze ziemie, nadal będziemy was nienawidzić ponieważ nasz podstawowy powód nienawiści do was nie ustanie dopóki nie przyjmiecie islamu. Nawet jeśli zapłacicie dżizja i będziecie żyć w upokorzeniu pod władzą islamu będziemy dalej was nienawidzić. Z pewnością przestaniemy was zwalczać tak jak każdego niewiernego, który zawrze z nami pakt, ale nie przestaniemy was nienawidzić.

To co jest równie ważne do zrozumienia dlaczego z wami walczymy, to nie dlatego, żeby was ukarać i pokonać, ale po to, żeby przynieść wam prawdziwą wolność w tym życiu i zbawienie w kolejnym, wolność od bycia zniewolonym przez wasze zachcianki i pragnienia podobnie jak przez wasz kler i legislaturę, zbawienie przez możliwość czczenia Stwórcy jako jedynego i podążania śladami Jego wysłannika.

Zwalczamy was żeby przywrócić was z ciemności niewiary do światła islamu, oraz po to żeby wybawić was z więzów życia tylko sprawami doczesnymi po to, żebyście mogli cieszyć się i życiem doczesnym i błogosławieństwem życia wiecznego.

Sednem sprawy jest to jak to się komponuje z naszym terroryzmem, bronią, okrucieństwem i brutalnością.

Tak bardzo niektórzy liberalni dziennikarze chcą, żebyście wierzyli, że czynimy to co czynimy ponieważ jesteśmy po prostu potworami bez logiki rządzącej naszymi działaniami. Jest faktem że będziemy kontynuować prowadzenie i eskalowanie przemyślanej wojny, którą Zachód sądził, że zakończył kilka lat temu.

Będziemy kontynuowali wciąganie was w bagno, z którego już sądziliście, wydostaliście się, a w którym jak się zorientujecie, utknęliście tylko głębiej. A my będziemy kontynuować, aż zaproponujemy wam wydostanie się na naszych własnych warunkach.

A więc możecie nadal wierzyć, że ci „podli terroryści” nienawidzą was ze względu na wasze latte i Timberlandy i możecie kontynuować wydawanie wielkich sum pieniędzy próbując przeważyć w wojnie nie do wygrania, albo możecie zaakceptować rzeczywistość i uznać, że nigdy nie przestaniemy was nienawidzić dopóki nie przyjmiecie islamu.

I nigdy nie przestaniemy z wami walczyć dopóki nie zdecydujecie się wydostać z bagna wojny i terroru, akceptując rozwiązania które wam dajemy, takie, które zostały przedstawione przez naszego Pana Ludom Księgi: islam, dżizja lub jako chwilowe wytchnienie – tymczasowy rozejm.
——
* o tym co to jest dżizja (jizyah) można przeczytać na moim blogu na mpolska24 i jak kiedyś kalifat podchodził do relacji z chrześcijanami na kontrolowanych przez siebie terytoriach , można przeczytać tu:
http://www.mpolska24.pl/post/6656/chrzescijanie-w-kalifacie-is-

http://www.wykop.pl

Komentarzy 7 to “„Dlaczego was nienawidzimy””

 1. RomanK said

  Magazyn na jaki powouja sie autorzy powyzszej agitki…to magazyn wydawany przez wydzial propaandy tzw ISIS…zadnego panstwa islamskiego ale organizacji terrorystycznej mieniacej sie sdamozwanczo zrowno panstwem jak i islamskim.
  Organizacja co zostalo udowodnione jest tworem Neoconow, istrniaj zdejcia „kalifa” Al Bagdadi razem z takimi jastrzebiami jak JOhn MacCain, Victoria NUland i inni…Te osrodki neoconow udzielaja im wsparcia fnasowego , propaGANDOWEGO JAK I MILITARNEGO. wlacznie z leczeniem w Israelu rannych bojownikow.
  PrZedstawianie ich tu jako niezaleZnego interpretatora prawa islamskiego- czyli Quran jest poprostu zwyklym naduzyciem i tanim chwytem propagandowym.
  KTo chce moze zawsze dowiedziec sie z wiaryugodnych zrodel Uniwersyteckich Uniwersytetow Teheranu, Isphahanu, Bejrutu , Bagdadu czy wielu innych….
  Pragne zwrocic uwage ze glowna ofiara tego tzw „islamskiego panstwa i jego prawqa” sa nikt inny tylko muzolmanie, biedni neiwinni ludzie, Iraqu, Syrii, Libanu. Turcji. Libii i Egiptu oraz Europy….
  Pelna odpowiedziaqlnosc za dzialaniqa tych bandytow..spada na ich sponsorow…czyli Swiatowy Kahal Neoconow i Lichwy.

 2. wow said

  ISIS to sekta satanistyczna sponsorowana za petrodolary. Ich zwolennicy zdradzają wszelkie objawy prania mózgu lub nawet zbiorowego opętania. Ich Allach to na pewno nie ten sam Bóg co nasz, a nawet innych muzułmanów.

 3. RomanK said

  TO nawet nei sekta…to poprostu najgorsze menty wypuszczane z kryminalow z obetnice dolaczenia do ISIS za pieniadze..to najemnicy jakich wypluwa pozostajacy w wielkim kryzysie gospodarczym Bliski Wschod i Afryka….najgorsze i najbardziej upadle panstawa, ktrych obywatele utracili wszelka nadzieje,.
  Wielu z tych bojownikow zasluguje na wspolczcie..za to ze nie dano im mozliwoscia zyc jak ludzie…..ich dowodztwo to dobrze zorganizowana i kierowana korporaxcja Zbrodni,,zlozona z weteranow najemniczcyh roznych nacji…za pieniadze udajacy islamistow. Jutro moga byc fundfamentalistami chrzecijanskimi ,,,,za 1000dollarow na dzien,….

 4. Re: 1 – 3 RomanK..
  Alez Panie Romku…Oczywiscie ze w 100% ma Pan slusznosc, a ostatnie zdanie w 3 wpisie jest wrecz celujace.
  Dodam tylko, ze swiatowy zydowski kahal jest juz wrecz gotowy podpalic caly swiat…(nawet przed wyborami prezydenckimi w USA)…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. RomanK said

  POdpalic swiat i po pozarze wystapic z polisami o odszkodowanie:-))))))
  WLasnei dlatego zanim uda sie im podpalic ten Swiatowy Warehause…musimy zrobic intentaryzacje z natury i remanent….pierwszy od setek lat…..
  Lepiej liczyc ..niz ginac za puste polki:-))) tez nie nasze:-))))
  Powie3scie sie w okradzionym magazynie …sami!!!!!!Wraz z waszymi miliardmi….pustych pieniedzy roznych kolorow:-)))

 6. KOR said

  Koran jest zlepkiem fragmentów Starego Testamentu usłyszanym/przeczytanym przez Mahometa i dopasowanym do ubogiego wiernego. Różnica pomiędzy doktryną chrześcijańską i muzułmańską to: perswazja i miłość bliźniego przeciw fanatycznej nienawiści do innowierców i ateistów. Chrześcijaństwo oferuje niebo łagodne, nirwanę, islam i talmud – niebo wypełnione seksem oraz innymi zakazanymi na ziemi przyjemnościami.
  Świecki liberalizm prowadzi do tolerowania a nawet do wspierania „praw gejów”, pozwala na rozpowszechnianie alkoholu, narkotyków, cudzołóstwa, hazardu, lichwy, oraz zachęca do atakowania tych, którzy potępiają te brudne grzechy i występki. To stwierdzenie jest oczywiste dla każdego chrześcijanina , nie tylko katolika i dlatego papież Franciszek użył porównania braterstwa haseł IS z Jezusem. Zwracam uwagę na to, że dziadkowie Franciszka byli włoskimi emigrantami, którzy wyjechali do Argentyny za chlebem, a nie z dobrobytu we Włoszech. Atmosfera domu imigracyjnego stworzyła jego obecne poglądy życiowe i jego filozofię którą propaguje, której naucza.
  Podrawiam

 7. Boydar said

  Obecnie, Koran nie ma z „tym” już nic wspólnego. I piszę tak nie dla tego, że uważam mahometan, tylko ponieważ uważam, że wypełnił już swoją rolę. Nawet nieco przeszkadza. Siła i masa ciapatej tłuszczy została w stosowny sposób przygotowana, skonsolidowana i ukierunkowana. Nikt w liceum nie odwołuje się do nauk przedszkolnych.

  Gdyby tak podstawić w prezentowanym manifeście niektóre słowa, dadzą się zauważyć pewne interesujące nawiązania i skojarzenia. Czasami wydaje mi się, że w wielu przypadkach (to już tak bardziej ogólnie) stery przejął drugi pilot. I nawet załoga, nie wspominając o pasażerach, zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy.

  Spokojnie, to tylko awaria 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.