Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Jack Ravenno o Prof. Bogusław Paź: Prezenty m…
  Jack Ravenno o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Olo o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Krzysztof M o O szkodliwości demokracji…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  niepostepowyoszolom o Kto rządzi światem?
  Carlos o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Kto rządzi światem?
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Anzelm o Wykład internetowy profesora N…
  Krzysztof M o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Gen. Tomasz Bąk: ISIS rozsadza Europę od środka

Posted by Marucha w dniu 2016-08-02 (Wtorek)

Z gen. bryg. rez. dr. inż. Tomaszem Bąkiem, dyrektorem Instytutu Studiów nad Terroryzmem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, rozmawia Mariusz Kamieniecki:

Wydawałoby się, że kościoły – przynajmniej w Europie – nie będą na celowniku terrorystów. Do wczoraj, kiedy w świątyni Saint-Etienne-du-Rouvray pod Rouen w Normandii podczas Mszy św. ginie ksiądz katolicki. O czym to świadczy?

– Może to świadczyć tylko o jednym, a mianowicie, że wchodzimy w bardzo niebezpieczną fazę, kiedy terroryści, bojownicy tzw. Państwa Islamskiego czy też inni wrogowie religii chrześcijańskiej lub też w ogóle z założenia wrogowie zachodnich wartości, stają się coraz bardziej zuchwali.

Jakie skutki może zrodzić ta walka z cywilizacją Zachodu?

– Jestem pełen obaw, czy szybkimi krokami nie zmierzamy ku czemuś w rodzaju powstania bądź też zbiorowego buntu, a przynajmniej coraz częstszych aktów terroru popełnianych przez bojowników tzw. Państwa Islamskiego bądź tych, którzy przybyli do Europy wraz z falą migracyjną.

Proszę zwrócić uwagę, że są to setki tysięcy, a nawet miliony ludzi pozbawionych środków do życia, często zgromadzonych w obozach dla uchodźców i nie tylko. I niewykluczone, że możemy się doczekać sytuacji, kiedy ci rozczarowani i zawiedzeni ludzie, dodatkowo inspirowani czy indoktrynowani przez tzw. Państwo Islamskie, będą próbowali zagrozić społeczności w Europie, i to w bardzo poważny sposób.

Według Federalnego Urzędu Kryminalnego w Niemczech, rośnie liczba uchodźców podejrzewanych o terroryzm. Wśród poszukujących schronienia w Niemczech zarejestrowano 410 takich osób. Zważywszy, że mowa jest tu tylko o Niemczech, to aż strach pomyśleć, ile takich osób może być w całej UE…

– Nie tak dawno tzw. Państwo Islamskie oficjalnie ogłosiło, że na terenie Europy obecnie znajduje się ok. ośmiu tysięcy bojowników tej organizacji terrorystycznej. Są to osoby działające w pojedynkę, tzw. samotne wilki, ale inspirowane i przygotowywane wcześniej na obszarze Bliskiego Wschodu przez tzw. Państwo Islamskie, a następnie wysłane do Europy ze ściśle określonym zadaniem.

Warto sobie uświadomić, że te tysiące ludzi stanowią bardzo poważne zagrożenie. Z czasem będą się oni ujawniać czy to poprzez dokonywanie zamachów, czy też podejmując próby takich czy innych terrorystycznych aktów.

Przyznam, że trudno sobie wyobrazić skalę zagrożenia, zważywszy, że tak duża ilość tzw. samotnych wilków rozpierzchnie się po Europie i przystąpi do działania…

– To, co jeszcze do niedawna wydawało się mało prawdopodobne, dziś staje się faktem. Powoli zaczynamy się budzić w bardzo nieciekawej rzeczywistości. Codziennie za pośrednictwem mediów dowiadujemy się o kolejnych zamachach, kolejnych aktach terroru spowodowanych przez ludzi związanych bądź pochodzących z tych regionów, gdzie do głosu doszło tzw. Państwo Islamskie.

Prezydent Francji, który wczoraj gościł w Normandii na miejscu tragedii, powiedział, że terroryści nie zrezygnują, dopóki nie zostaną zatrzymani. Czy decydentów stać tylko na tak oczywiste stwierdzenia, a gdzie działania?

– Słowa wypowiadane przez szefów Francji, Niemiec czy polityków Unii Europejskiej są puste. Nie ma w nich nic odkrywczego. Problem polega na tym, że jeszcze rok temu rozmawialiśmy o milionowej fali migracji – ludzi przybywających do Europy. Wówczas zastanawialiśmy się nad rzeczowymi rozwiązaniami, jakie powinno podjąć kierownictwo UE bądź inne państwa w Europie, aby skutecznie się przeciwstawić skutkom, jakie pociągnie za sobą bezrefleksyjne przyjmowanie takiej masy migracyjnej tak na dobrą sprawę ludzi, których tożsamości nie da się sprawdzić.

Minął rok i możemy powiedzieć, że jesteśmy w tym samym miejscu. Wciąż nie ma gotowych skutecznych rozwiązań. Co prawda UE podjęła, trzeba przyznać, dość drogą próbę zatrzymania fali migracyjnej poprzez współpracę z Turcją, ale patrząc na to, co dziś dzieje się w Ankarze, trudno oczekiwać, że na tym kierunku problem migracyjny zostanie rozwiązany. Turcja teraz zajmie się swoimi problemami, a nie rozwiązaniem spraw uchodźców i zatrzymaniem ich niejako u bram zachodniej Europy.

Czy słowa wypowiadane przez polityków: prezydenta Hollande czy kanclerz Merkel, słowa o solidarności, o potrzebie bycia razem w obliczu zagrożeń, nie są jedynie wyrazem bezsilności wobec fali terroryzmu?

– O tej bezsilności wszyscy wiedzą, ale nie wolno tego powiedzieć publicznie, bo byłoby to zgodne z oczekiwaniami terrorystów, byłoby wyrazem, że poddaliśmy się ich woli, a więc temu, o co im chodzi.

Jeśli zaś chodzi o działania służb specjalnych, zwłaszcza takich państw jak Francja czy Niemcy, to muszę powiedzieć, że jestem pełen niepokoju. Na terytorium tych krajów wpuszczono potężne ilości ludzi, których tożsamości – jak już wspomniałem wcześniej – właściwie nie da się sprawdzić. Oczywiście wiele się mówi o tym, że trwa weryfikacja, ale są to tylko mrzonki. W rzeczywistości są to ludzie bez dokumentów, pozbawieni tożsamości, którzy przybyli skądś, z terytorium czy kierunku, który można określić w przybliżeniu do tysiąca kilometrów. Ogromna ich większość przybyła pierwszy raz do Europy, a co za tym idzie, nie funkcjonują w żadnym systemie kontroli paszportowej itd.

I ten ich brak tożsamości stanowi poważne, uzasadnione obawy. Przypomnę, że tzw. Państwo Islamskie wyraźnie mówiło, że przygotowuje bojowników, którzy dotrą do Europy, wykorzystując falę migracyjną, falę uchodźców, którzy uciekają przed wojną i biedą z Afryki i Bliskiego Wschodu. Wszystko po to, żeby rozsadzić Europę od środka, po to, żeby stworzyć Kalifat na bazie Francji, Hiszpanii i Bałkanów. Takie są założenia tzw. Państwa Islamskiego.

No dobrze, ale przecież przywódcy najważniejszych państw Europy i UE doskonale zdawali sobie z tego sprawę, a mimo to nic z tym nie zrobiono…

– Niewykluczone, że tak właśnie było. Ciągle się zastanawiam, co skłoniło władze niemieckie do przesadnej gościnności wobec niesprawdzonych gości. Znamy to z życia, że gości, owszem, można zaprosić, ale zanim to nastąpi, warto coś o nich wiedzieć. Wydaje mi się, że tutaj ta procedura została całkowicie pominięta czy zaniechana, i teraz stoimy wobec poważnego zagrożenia, którego skalę trudno sobie wyobrazić.

Skąd wzięła się ta, jak to Pan określił, przesadna dobroć?

– Wydaje się, że Niemcy wykazali się nazbyt wielką gorliwością oraz poprawnością polityczną i ogólnospołeczną w środowisku międzynarodowym. Być może w tle była też chęć zadośćuczynienia za wcześniejsze, historyczne grzechy narodu niemieckiego. Tyle że taka chęć – nazwijmy to ekspiacji – o ile oczywiście stała u podstaw takich gestów – była niepotrzebna.

Wygląda na to, że tzw. Państwu Islamskiemu udało się zbudować piramidę strachu wśród Europejczyków…

– Zdecydowanie tak. Mamy tu do czynienia z tzw. wojną informacyjną, która trwa i co więcej, jest jedną z najpotężniejszych i najskuteczniejszych dostępnych dzisiaj broni. Wojna informacyjna to walka bez środków bojowych, broń, którą można pokonać przeciwnika. Chodzi tu m.in. o zastraszanie społeczeństw zachodnich.

Proszę zwrócić uwagę, że w przekazach nagrywanych przez bojowników czy w internecie dominują informacje, że to my, wojownicy tzw. Państwa Islamskiego, jesteśmy górą. Natomiast jedyne, co w odpowiedzi mogą powiedzieć politycy europejscy, t to, że znów ponieśliśmy porażkę, zamachy są coraz częstsze i znów jesteśmy osaczeni przez terrorystów. Ta wojna informacyjna trwa i niestety szala zwycięstwa, póki co, jest po stronie tzw. Państwa Islamskiego. Oczywiście do rozprzestrzeniania się tej sytuacji nie wolno dopuścić, co więcej, należy natychmiast podjąć działania, które skutecznie zatrzymają tę falę terroru, która przetacza się przez Europę.

Z jednej strony mamy tę wojnę informacyjną, gdzie islamiści przeważają, a z drugiej strony, jak chociażby w Niemczech, utajniano przypadki agresji ze strony islamistów…

– To są fakty. Takie przypadki mieliśmy chociażby podczas nocy sylwestrowej w Kolonii czy Hamburgu, kiedy wyszło na jaw, że niemiecka policja ukrywała fakty aktów przemocy czy prób gwałtów na kobietach dokonywane przez tzw. uchodźców muzułmańskich.

W Polsce ze strony polityków opozycji też mamy do czynienia z poprawnością czy wręcz tłumaczeniem, że aktów terroru dokonują osoby niezrównoważone psychicznie, a na dalszy plan schodzi fakt, że sprawcami są islamiści.

– Oczywiście nie należy tworzyć atmosfery wojny religijnej i przeciwstawiania chrześcijan muzułmanom, bo nie o to chodzi. Religia jest tylko narzędziem w rękach terrorystów. Jestem wrogiem stawiania równości – terroryzm równa się islam, bo to jest błędne rozumowanie. No cóż, politycy przy każdej okazji próbują ugrać swoje. Tymczasem terroryści też potrafią wykorzystać do zamachów osoby chore psychicznie czy w ogóle osoby ułomne. Tak było chociażby przed laty podczas krwawego zamachu w Bagdadzie, którego dokonały kobiety-samobójczynie, osoby z zespołem Downa.

Poza tym coraz częściej mamy przypadki, gdzie głęboka indoktrynacja doprowadza młodych ludzi do prób samobójczych, do wysadzenia się w tłumie. Cóż możemy powiedzieć o człowieku, który wysadza się w tłumie, czy jest to człowiek zdrowy? Z pewnością nie, bo nikt przy zdrowych zmysłach na taki krok się nie odważy. Jest to zatem człowiek psychicznie skrzywiony, ale jednocześnie jest on terrorystą, ponieważ reprezentuje i wykonuje zadania ugrupowań terrorystycznych.

Obywatel Iraku podejrzany o posiadanie „śladowych ilości” materiałów wybuchowych został zatrzymany w Łodzi. Czy może to być zwiastun tego, że terroryzm przekracza także granice Polski?

– Tego do końca nie wiemy. Nie znamy bowiem wszystkich okoliczności tej sprawy. Prokuratura, organy ścigania czy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego badają sprawę. W tej chwili trwa śledztwo i na dzisiaj nie mogą być ujawniane żadne fakty. Zresztą nawet po zakończeniu tego postępowania opinia publiczna nie będzie informowana na temat szczegółów i przyczyn.

Natomiast czy terroryzm dociera do Polski…? W pewnym sensie na pewno tak, ale nie mamy też żadnej pewności, czy Polska przypadkiem już od dawna nie była krajem tranzytowym dla terrorystów. A to, że u nas nic się nie stało, możemy zawdzięczać szczęściu i w dużej mierze działalności i sprawności naszych służb specjalnych.

Dziękuję za rozmowę.

Mariusz Kamieniecki
http://dziennik-polityczny.com

Komentarzy 16 do “Gen. Tomasz Bąk: ISIS rozsadza Europę od środka”

 1. julius said

  Europa Środkowo Wschodnia imigrantów nie chce więc nam wykreowano wroga zastępczego bazując na naszych odwiecznych fobiach, Naszym wrogiem ma byc Rosja i ta cześć Europy ma żyć w ciągłym strachu przed nią i dodatkowo płacić haracz Syjonistom zza Oceanu za opiekę.

 2. jazmig said

  Już pierwsze pytanie dziennikarza świadczy o jego ignorancji. Kościoły i kapłani chrześcijańscy są prześladowani we wszystkich państwach islamskich, więc było tylko kwestią czasu, kiedy te prześladowania pojawią się w Europie.

 3. Adam Ryglowski said

  Nie czytałem wywiadu do końca – przepraszam .
  Czy ‚nasze Wojsko Polskie ” A MOŻE TROCHĘ DESPERATÓW , KTÓRZY WIEDZĄ , CO MAJĄ NA CZAPCE – jest nas wybronić przed tym „KLUBEM” ?:
  Na POLICJĘ liczyć , to to samo , co liczenie na główną wygraną w Toto – lotka

 4. Birton said

  najlepszym kaznodzieją jest ostry miecz, rozżarzony żelazny pręt i karabin z pełnym magazynkiem – to na islamistów i wrogów naszej ojczyzny

 5. Lily said

  Najpierw wymysla cos,potem z tym walcza,
  Alkaida
  Osama bin Laden
  ISIS
  Ciekawe,co wymysla potem jak juz pokonaja
  ISIS,tak jak Alkaide,i Osama bin Ladena.
  Wojny to swietny biznes dochodowy,dla kilku,
  a tragedia dla milionow.
  A,do tego jesli sie ma chetnych do pomocy
  w tym.
  ISIS = …… Secret intelligence Service
  A,na sam koniec,dla tych co stworzyli ISIS,
  Biala Europejska Rasa,(Slowianie najbardziej) zawsze stala koscia w gardle.

 6. volviak19 said

  https://www.monitor-polski.pl/fulford-przewiduje-reintronizacje-monarchii-w-europie/#more-12861
  ==Tzw. poprawność polityczna intelektualnych eunuchów doprowadziła do tego, że tresowanie młodego człowieka rozpoczyna się w przedszkolu.

  Żadne istotne ustalenia Rządu Światowego nie są podawane do publicznej wiadomości, tylko pomaleńku wdrażane. Wykonuje się je poprzez tzw. organizacje pozarządowe, które otrzymują konkretne projekty do realizacji, opłacane przez GÓRĘ. A Góra poprzez takie instytucje jak Klub Bilderberga, Komisja Trójstronna, Nato, Seato, przekazuje to aktorom sceny politycznej w poszczególnych państewkach do wykonania.

  Góra, ta znana, to bez wątpienia City of London. Instytucja ta posiada wszelkie atrybuty samodzielnego państwa, tj. hymn, sztandar, parlament, wojsko. W City of London zgromadzono 97% całego światowego kapitału. Stąd takie parcie na obrót bezgotówkowy. Jednym kliknięciem w klawisz „reset”, można zablokować finanse danej firmy, fabryki, czy państwa. Tak zrobiono w przypadku „abdykacji” papieża BENEDYKTA XVI, na 3 dni unieruchomiono wszystkie bankomaty w Watykanie. I już 3-go dnia Papież ogłosił, że abdykuje.

  Oczywiście City posiada swoją ideologię, tzw. kościoły. Już w 2005 roku powstała w Los Angeles federacja kościołów, których zadaniem było skoordynowanie właśnie działań ideologicznych. Krótko mówiąc, wprowadzenie nowej religii. Praktycznie po tym „soborze” zwanym Vaticanum II wprowadzono tylnymi drzwiami takie nowalijki w kościele, że zaczęto nazywać papieża już tylko Kustoszem Muzeum Watykańskiego. Wszystko wskazuje na to, że obecny papież Franciszek ma tylko przekręcić klucz do nowego Ordo.

  Przykładowo, odbyła się konferencja ONZ w Korei Południowej, a tubylczy ludek pomiędzy Odrą i Bugiem karmi się seksem muzułmanów, a nie zapadłymi w Seulu ustaleniami.

  I proszę zauważyć, żadna z tzw. patriotycznych stron nie zająknie się o tym istotnym wydarzeniu, a tylko im w głowach muzułmanie. Dokładnie jak nakręcone Roboty Biologiczne.

  A co takiego ustalono w Seulu?

  Ustalono mianowicie system globalnej planetarnej edukacji! Czyli system Prania Mózgów wszystkim dzieciom na całym świecie, pod jedno dyktando.

  Definicja “Prania mózgu wg Oxford English Dictionary:

  “Planowe, dokonywane czasami przy użyciu siły, usunięcie z umysłu człowieka trwałych przekonań, zwłaszcza dotyczących polityki, w celu zastąpienia ich innymi poglądami. Proce ten można uznać za rodzaj przymusowego nawrócenia, jest stosowany przez różne państwa wobec dysydentów politycznych.

  Jest to równoznaczne z dążeniem do stworzenia rasy niewolników, którzy w przeciwieństwie do niewolników starożytnych, nigdy nie wszczynaliby buntów i zawsze posłusznie spełniali rozkazy, jak owady podążające za instynktami”.

  Edward Hunter Pranie mózgu.

  Tak więc dziecko nie będzie już miało dziadków, pradziadków, a będzie tylko żyć czasami obecnymi. Młodzież będzie tresowana w tzw. dobru ogółu, cokolwiek to aktualnie będzie znaczyło. Wszelkie działania skupią sie na ONZ-towskim wspólnym dobru. Już obecnie Ministerstwo, nie wiadomo dlaczego zwane Oświaty, przygotowuje lekcje internetowe.

  Istnieje również drugi dokument UNESCO pt.: „Dekada na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju”. Co znaczy Zrównoważony Rozwój, już pisałem. Raport ten na stronie 12/13 stwierdza:

  „Ludzie bardziej wykształceni, którzy mają wyższe dochody, zużywają więcej zasobów, aniżeli ludzie o mniejszych dochodach. Tak więc wykształcenie zwiększa ZAGROZENIE DLA ZROWNOWAŻONEGO ROZWOJU. Tak więc edukowanie ludzi na wyższy poziom nie jest zgodne ze zrównoważonym rozwojem.”

  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/zrownowazony_rozwoj_i,p442789075

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-kartel-farmaceutyczny/item/76579-jakosc-prawa-w-polsce-silgard-gardasil

 7. klec said

  „Cóż możemy powiedzieć o człowieku, który wysadza się w tłumie, czy jest to człowiek zdrowy? Z pewnością nie, bo nikt przy zdrowych zmysłach na taki krok się nie odważy”
  Tutaj się nie zgadzam z generałem: jeśli ktoś popełniając samobójstwo realizuje doktrynę religii to z pewnością nie jest to choroba psychiczna. (Koncepcja choroby psychicznej jest tu tyle kusząca i naiwna co niebezpieczna)
  Na pewno nie uleczy pan tych psychicznie chorych islamistów.

 8. Joannus said

  U nas na złość ”ruskim” kupuje się gaz z Kataru, aby tamtejsi islamiści mieli pieniądz z podatków Polaków, na ogól wierzących, do finansowania przerzutu ”imigrantów”.do Europy na jej zgubę.
  Alleluja i do przodu dobra zmiano.

 9. Wuja antka byka syn said

  „Wszelka ohyda bierze się od żyda”.

  To dzicz chazarska chce zniszczyć świat (jak zwykle cudzymi szponami – teraz islamskimi analfabetami – ISIS), w tym cywilizację łacińską, i na jej gruzach zbudować swój Nowy curevski Porządek świata, NWO. Weźmy się najpierw za curvy chazarskie, które się kiedyś shebrajczyły. Z nimi nigdy świat nie zazna spokoju. To są genetycznie uszkodzone bestie, psychopaci i zboczeńcy, którzy doszli różnymi szwindlami do władzy. To kał tego świata i jego miejsce jest w rynsztoku a nie wśród normalnych ludzi.

 10. Joannus said

  Ad 9
  Słusznie , weźmy się za nich, pierwej jednak udajmy się na Białoruś po motyki. Bo jak mi się wydaje, u nas się ich już nie produkuje.

 11. Joannus said

  .http://www.pch24.pl/islamizacja—kara-za-apostazje,40415,pch.html

 12. Moher49 said

  Niemcy i przesadna dobroć, pan generał albo chory, albo naiwny.

 13. AlexSailor said

  Ale pierdoły.
  Główni terroryści i ich wspólnicy są doskonale znani.
  Zajmują wysokie stanowiska i jawnie dopuszczają się zdrady.

 14. czytelnik said

  „Syn byka” ma calkowita racje !
  Ale to za malo by zwyciezyc plemie zmijowe i dzieci diabla,potrzebny nowy Grunwald.

 15. Birton said

  Jenerał Bączo powiedział jednak co nieco mądrego, to rzadkość u obecnych wojskowych, doceńmy to

 16. Kowalski said

  Kalach musi przemowic Ale zadajmy sobie to pytanie w ktora strone.?I do kogo najpierw?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: