Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Koniec twierdzy Europa i pierw…
  Krzysztof M o Twój kot się na ciebie obraził…
  prostopopolsku o Putin morduje ryby
  Anucha o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Stiopa o Putin morduje ryby
  revers o Atomowy front na Zaporożu
  ! o Czego najbardziej boją się kot…
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (58 – …
  ! o Czego najbardziej boją się kot…
  ! o Co nam zrobili ruskie
  Enya o Twój kot się na ciebie obraził…
  adsenior o Wolne tematy (58 – …
  Enya o Putin morduje ryby
  Piskorz o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Piskorz o Los generała Antona Denik…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

LIST OTWARTY do członków i sympatyków ZMIANY!

Posted by Marucha w dniu 2016-08-02 (Wtorek)

Drogie Koleżanki i Koledzy, Towarzyszki i Towarzysze!

Minął już drugi miesiąc od momentu gdy stałem się więźniem politycznym elit rządzących aktualnie Polską.

Represje wobec ludzi opowiadających się za drogą inną niż dyktowana przez system mają niestety w naszym kraju długą tradycję. Stosowały je bardzo różne reżimy i opcje polityczne, wykorzystując swą przewagę wobec pozbawionych wpływu na władze przeciwników.

W okresie zaborów tysiące naszych rodaków – niepodległościowców trafiało na zsyłki, do więzień lub otrzymywało wyroki śmierci. Choć możemy nie zgadzać się z ich romantycznym przesłaniem i wiarą w skuteczność niepodległościowego zrywu zbrojnego, musimy wszakże chylić czoła przed ich poświęceniem i niezłomnością.

W wolnej już II Rzeczypospolitej reżim sanacyjny dla przeciwników otworzył Berezę Kartuską, organizował procesy polityczne, zmuszał opozycję do emigracji, zamykał swych przeciwników do więzień. W szczególności dotyczyło to ludowców i komunistów [99% Żydów… – admin] – ludzi, którym drogie było poczucie sprawiedliwości społecznej.

Po drugiej wojnie światowej, po częściowym unicestwieniu narodu polskiego, polscy zwolennicy stalinizmu zamykali za kratami ludzi rozmaitych poglądów sprzecznych z ich wyobrażeniem o nowej Polsce. Do więzień trafiali wielcy intelektualiści, jak Jan Stachniuk, ale też patriotyczni polscy komuniści, jak Władysław Gomułka.

Od końca lat 70-tych XX wieku polityczne represje spotykały działaczy robotniczych i związkowych, którzy domagali się poszanowania praw klasy pracującej i najuboższych.

Po 1989 roku zadekretowano odgórnie w naszym kraju tzw. liberalną demokrację, a w istocie neoliberalny system całkowitej dominacji kapitału nad człowiekiem, jego godnością i prawami. Arsenał środków służących do niszczenia przeciwników politycznych został rozszerzony o te mające nieoficjalny charakter: koordynowane przecieki zasilające medialne nagonki, akcje dyskredytacji sterowane przez służby specjalne, prowokacje i szantaże.

Pierwszą ofiarą tych działań stał się już w 1990 roku ówczesny kandydat na Prezydenta RP Stanisław Tymiński, bezwzględnie niszczony i pomawiany. Następnie do więzienia w związku ze swą działalnością społeczną trafił Andrzej Lepper, nieustraszony obrońca polskiej wsi. Za kraty trafiali też anarchiści, obrońcy praw lokatorskich, związkowcy pracowniczy i rolniczy.

W niewyjaśnionych okolicznościach tajemniczego wypadku samochodowego zginął w 2005 roku lider WZZ Sierpień’80 Daniel Podrzycki, biorący wówczas udział w Wyborach Prezydenckich. W 2011 roku Polaków zszokowała śmierć Andrzeja Leppera; nawet w kinowej interpretacji tej tragedii pojawił się dość prawdopodobny wątek udziału w niej służb specjalnych.

18 maja 2016 roku na podstawie pomówień i fałszywych oskarżeń zostałem zatrzymany, a następnie aresztowany ja. Represje trwają i wiele wskazuje na to, że neokonserwatywny rząd PiS będzie je zaostrzał.

Chcę Wam w tym miejscu złożyć najserdeczniejsze, ogromne podziękowania za Wasze wsparcie dla mnie, działania na rzecz mojej wolności. Wiem, że represje które mnie spotkały tylko wzmocniły Wasze niezłomne przekonanie by sprzeciwiać się obecnemu patologicznemu systemowi. Wiemy, że rosną szeregi tych, którzy walczyć będą do skutku o Polskę suwerenną i sprawiedliwą społecznie. Wierzę, że cel jest w zasięgu ręki choć wydaje się tak odległy.

ZMIANA zajmie trwałe i ważne miejsce na polskiej scenie politycznej. Będzie siła najbardziej konsekwentnie odrzucającą neoliberalny kapitalizm i neokonserwatywny atlantyzm. Sprzeczności klasowe mogą być obecne chwilowo redukowane przez reformizm socjalny rządu PiS.

Ugrupowanie to już wkrótce jednak boleśnie przekona się, że bez zakwestionowania fundamentów systemu, w szczególności prymatu kapitału nad człowiekiem i własności prywatnej nad społeczną i narodową, poczucie braku sprawiedliwości odczuwane przez Polaków będzie się stopniowo powiększać. Propagandowe zabiegi wokół programu rodzina 500+ czy tzw. Plan Morawieckiego, nie będą w stanie ukryć istnienia powiększających się obszarów nędzy i braku nadziei.

Neokonserwatywny altantyzm, szczególnie preferowany i podkreślany przez PiS, już dziś doprowadził do bezprecedensowej w naszej najnowszej historii decyzji o ściągnięciu sił zbrojnych obcego mocarstwa na nasze terytorium. US Army będzie prowadziła działania utrzymujące napięcie międzynarodowe w naszym regionie, stosując retorykę zimnowojenną imperializm amerykański, realizując interesy kompleksu wojskowo-przemysłowego, dążyć będzie do zaostrzenia konfrontacji geopolitycznej.

Polska wraz z krajami bałtyckimi, Rumunią i Bułgarią, jest w tym scenariuszu areną konfliktu, strefą frontu przeciwko Federacji Rosyjskiej. Konflikt z chłodnego przekształci się w gorący, gdy tylko Moskwa odrzuci ład neoliberalny i podejmie stanowcze działania wbrew interesom kapitału międzynarodowego i miejscowej oligarchii. To zaś może się wydarzyć w momencie gdy społeczeństwo rosyjskie będzie coraz boleśniej odczuwało skutki uzależnienia od międzynarodowych rynków surowcowych i finansowych oraz podatności na szantaż z ich strony.

Nadciągający globalny konflikt sprawia, że coraz większe znaczenie będzie miała linia podziału pomiędzy partią wojny w interesie kapitału, a partią pokoju w interesie człowieka. ZMIANA jest i będzie najbardziej konsekwentnym przedstawicielem partii pokoju w Polsce.

Warunki obecne sprawiają, iż działalność społeczna powinna toczyć się na wielu obszarach jednocześnie. To działania na rzecz pokoju i suwerenności – przeciwko obcym wojskom na naszym terytorium i za utrzymaniem i odbudową partnerskich, wzajemnie korzystnych relacji, ze wszystkimi sąsiadami. To walka o suwerenność gospodarczą Polski – renacjonalizację sektora bankowego, finansowego i strategicznych branż przemysłu. To także wprowadzenie minimalnych cen gwarantowanych i zasad kontraktacji w rolnictwie.

To również stworzenie żelaznych kotwic polityki społecznej, obejmujących regulację świadczeń i wynagrodzeń, ale też ustanowienie regulowanych, maksymalnych cen np. za wynajem mieszkań. To też niezwykle istotne zmagania o kulturę i oświatę – wyrwanie ich z zaściankowości i oparów nienawiści, przy jednoczesnym poszanowaniu wzorców historycznych i tradycji narodowych.

Zadania stojące przed ZMIANĄ są bez wątpienia trudne, mogą wręcz przerażać swym ogromem i rozmachem. Dlatego do ich realizacji niezbędne jest stworzenie szerokiego ruchu społecznego zrzeszającego na równych prawach różne struktury i środowiska. Z pewnością warto podejmować współpracę nawet z tymi z którymi zgadzamy się tylko po części, nawet jeśli w innych sprawach dzielą nas różnice nie do pokonania.

Sojusznikami ZMIANY mogą być socjaliści i syndykaliści, narodowcy i tożsamościowcy, agraryści i tradycjonaliści, antyglobaliści i nowe ruchy społeczne. Charakteryzować powinna nas otwartość, zdolność do dyskusji i debaty z każdym bez uprzedzeń, niechęci i agresji. Ofiarami obecnego systemu są bowiem niemal wszyscy, poza klasą menadżerską i elitami władzy realizującymi zlecenia waszyngtońskich mocodawców. Dlatego nieodzowna jest otwarta, szeroka formuła ZMIANY.

Ważne są oczywiście szczegółowe propozycje programowe, w tym ustrojowe które musimy składać, wcześniej je dyskutując w szerokim gronie. Jest w ZMIANIE wielu znakomitych fachowców w różnych dziedzinach; każdy z nich to potencjał, który musimy wykorzystywać. Synergiczny efekt współpracy ludzi o różnych doświadczeniach i drogach życiowych, różnych typach intelektualnych i wrażliwościach zaowocuje najlepszą wizją polityczną; całościową i spójną, spośród istniejących we współczesnej Polsce.

Czekam na moment gdy będę mógł dołączyć do Was po tamtej stronie muru. ZMIANA prowadziła, prowadzi i będzie prowadzić wyłącznie działania zgodne z prawem, a system nie będzie w stanie pozbawić nas wszystkich bez powodu wolności. Musimy też wykorzystywać wszelkie instytucje broniące praw człowieka i obywatela. Choć stojąca za ich powołaniem doktryna indywidualistycznego liberalizmu może budzić nasze wątpliwości, mogą one stanowić istotne wsparcie w obnażaniu hipokryzji systemu mieniącego się demokratycznym.

Przełamanie bariery informacyjnej, korzystanie z wolności słowa i zgromadzeń pozwolą nam na dotarcie z naszym przesłaniem do coraz większej liczby Polaków. Nie chodzi tu przy tym oczywiście o demokrację w rodzaju KOD czy obecnej opozycji parlamentarnej, zakorzenionej głęboko w patologiach neoliberalizmu. Chodzi o demokrację ludową i narodową, opartą na republikańskim przekonaniu iż świadome decyzje podejmować może wyłącznie dysponujący określoną wiedzą i dostępem do informacji obywatel.

Wierzę w Was i naszą misję. Dzięki temu wiem, że ból i cierpienie moich najbliższych, które przyniosło moje aresztowanie, nie pójdą na marne. Wiem, że – niezależnie od rozmiarów represji i prześladowań – ostatecznie wygramy.

Wasz Przewodniczący
/-/ dr Mateusz Piskorski

PS. Celem uczczenia pamięci jednego z bohaterów tego listu, Andrzeja Leppera, zapraszam na Marsz Pamięci Andrzeja Leppera, który ZMIANA organizuje w sobotę 6 sierpnia o godzinie 14.00 w miejscu gdzie wisi tablica poświęcona Jego pamięci tj. przy Alejach Jerozolimskich 30 w Warszawie.

http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl

Komentarzy 25 do “LIST OTWARTY do członków i sympatyków ZMIANY!”

 1. Siggi said

  Obecnie ,kiedy na świecie rządzi „prawo pięści” i procedury odwoławcze są kpiną na elementarną sprawiedliwość,dr M.Piskorskiego może spotkać wiele przykrych niespodzianek,nawet może tam wyzionąć ducha.I rozejdzie się … po kościach.Stanął im „na przeciągu” i jego przypadek może być metodą na pacyfikacje sympatii nie na tym kierunku,który życzy se władza „oświecona,prawna,sprawiedliwa”. Obym się mylił…

 2. RomanK said

  Drogi Panie Mateuszu! Bracie Polaku!

  Niezbadane sa wyroki Boskie i jego Wola kierujaca naszymi losami.
  Wsadzenie cie do Kryminalu przez mieniacych sie patriotami polskimi slugusow swiatowej neoconskiej Zarazy, zdemaskowala ich i wlasnie podkreslila ich podla kompradorska role- jaka odgrywaja w ujarzmieniu Polski!

  Sieganie do metod, jakimi sie posluguja- prowokacji, falszywego oskarzenia i represji, jaka jest pozbawienie wolnosci pod falszywymi oskarzeniami, kompromituje obecna klase polityczna Polski kompletnie!
  Rozpoczeli to przez pozbawienie Polski wybranego przez Polakow prezydenta pana Stanislawa Tyminskiego metodami falszowania wyborow i cudow nad liczeniem glosow!

  Przez dopuszczenie sie mordow politycznych nie tylko na sw. pamieci Andrzeju Lepperze, ale na dziesiatkach innych wolnych i niezaleznych dzialaczach politycznych- bez wyjatku Polakow!

  Dzis toczy sie zacieta walka Amerykanow z Neoconska zaraza, ktorym przewodzi kandydat na prezydenta pan Donald Trump.
  To co ogladamy w mass merdiach bez zadnych wyjatkow pozostajacych w rekach Neoconow powoduje odruchy wymiotne i daje swiadectwo- jaka podla zgraja sa ci ,ktorzy mienia sie byc elita swiata!

  Drogi Panie Mateuszu Piskorski!
  Wiekszosc ludzi , Polakow doskonale wie, jaka jest panska sytuacja i ze cierpi pan za nas wszystkich, stajac w szergu wielu polskich patriotow, ktorych za ich postawe spotykaja tylko krzywdy i represje!
  Czlowiek Wolny jest Wszedzie Wolnym!
  bo- _pozwol posluze sie fragmentem wiersza amerykanskiego poety Ernesta Henley’a)

  ..nie ma dla ciebie krat ni bram
  mowie to szczerze bez patosu
  Dopukis panem wlasnych mysli
  I sam kowalem swego losu!\

  Niech Wszechmogacy i Milosierny BOG
  otacza Cie swoja moca i chroni tak -jak robil to z broniacymi Polskiej Ziemi na polach Grunwaldu i murach Jasnej Gory!
  Szczesc CI Boze!
  Hanba Zdrajcom!

  Roman Kafel
  Dallas Texas

 3. @Siggi
  Proszę obejrzeć główne wydanie „Wiadomości” TVP1 z piątku 23 X 2015 r.
  http://vod.tvp.pl/21958345/23102015-1930
  pod koniec którego poświęcono długi materiał entuzjastycznie przedstawiający partię Razem. Było to na nieco ponad 4 godziny przed ciszą wyborczą, poprzedzającą wybory parlamentarne. Moim zdaniem system III RP wystrugał z banana partię Razem właśnie w reakcji na pojawienie się Zmiany. Połapali się, że w Polsce zaczyna rosnąć grupa społeczna nastawiona socjalnie i że Zmiana (ze swoim programem geopolitycznym) może tę część społeczeństwa do siebie przyciągnąć, więc z jednej strony nie dopuścili do rejestracji Zmiany, a z drugiej wystrugali i zaczęli promować (jak w powyższym przedwyborczym wydaniu „Wiadomości”) partię Razem, która z jednej strony powiela socjalne hasła Zmiany, a z drugiej jest za całkowitym zachowaniem geopolitycznego status quo Polski, tak, jakby jedno z drugim nie było sprzeczne.

  PS. Nie zmienia to faktu, że pozytywne odwołania do komunizmu (i nie mam tu na myśli PRL-u po 1956 r., ale właśnie PRL sprzed tej daty, a także komunę z okresu II RP, co widać i w tym tekście), ledwie skrywany antykatolicyzm i pozytywny stosunek do UE (tak, jakby UE nie była takim samym narzędziem globalistów, jak USA) psują wizerunek Zmiany, przynajmniej w moich oczach. Nihilistyczny socjalizm Polski nie uratuje.

 4. Zbyszko said

  Komitet Obrony Gojów @3 „Nihilistyczny socjalizm Polski nie uratuje”, ale ten polski, gomułkowsko-gierkowski, to już raz Polskę uratował. Tylko proszę mi nie mówić o pustych sklepach i occie na półkach, celowej akcji sabotażystów, których Gierek niestety nie karał już tak jak Gomułka. Chyba podziałał strach gdy tzw wampir Marchwicki zamordował Gierkowi siostrę.

 5. JerzyS said

  Dlaczego musiał zginąć Daniel Podrzycki ?


  Daniel Podrzycki o wojnie w Iraku

 6. JO said

  „ZMIANA zajmie trwałe i ważne miejsce na polskiej scenie politycznej. Będzie siła najbardziej konsekwentnie odrzucającą neoliberalny kapitalizm i neokonserwatywny atlantyzm. Sprzeczności klasowe mogą być obecne chwilowo redukowane przez reformizm socjalny rządu PiS.”

  Tego zycze nam wszystkim a Panu Piskorskiemu, by doszlo do natychmiastowego jego uwolnienia z wiezienia.

  Wiezienie Pana Piskorskiego, to wyzwanie, znak ..dla Polakow. Zycze nam wszystkim, bysmy mieli sile wyzwolic Pana Mateusza i przywrocic go rodzinie i Polsce.

  Tak nam dopomoz Bog
  JA

  https://gajowka.wordpress.com/dokumenty-pisma/#comment-3500

 7. Bogush said

  Panie Marucha, czy nie mógłby Pan stworzyć na internecie wzoru petycji do polskiego Rządu w sprawie uwolnienia Pana Piskorskiego , którą mogliby podpisywać wszyscy żądający jego uwolnienia ?

 8. Marucha said

  Re 7:
  Istnieją specjalistyczne witryny, gdzie można umieścić petycję:
  > http://www.petycje.pl/
  > http://www.petycjeonline.com/

  Warto tam umieścić petycję, a w gajówce ją rozreklamować. To chyba najlepsze wyjście.

 9. Boydar said

  „… Szczęść Ci Boże! …”

  Chyba bardziej po linii i na bazie byłoby „proletariusze wszystkich krajów …” No chyba że Pan Roman to tak i diabłu świeczkę i Panu Bogu ogarek.

 10. NICK said

  Powtarzam bo pisałem na ten temat. Męczennik? Piskorski jest kolejnym dnem. Czasów obecnych i przyszłych.

  No, tak jakby, coś, nie wypaliło.

  Czy Pan go zna?
  Bo ja tylko z jego b. sensownych wypowiedzi politycznych, m.in. na temat relacji z Rosją.
  Admin

 11. NICK said

  Wypowiedzi… .” Czy Pan go zna?
  Bo ja tylko z jego b. sensownych wypowiedzi politycznych, Cóż znaczy „b. sensownych”.
  Dobrze. Inaczej powiem. Mateusz to swój człek.
  A teraz to zapodam usmiech.

 12. Wi42 said

  @10N
  „….Kolejnym dnem”. Skad ta wiedza o „dnie”?

 13. Marucha said

  Re 11:
  Kiedyś chyba pytałem Pana, czy jest w ogóle ktoś, komu Pan bodaj częściowo ufa czy popiera. Ale już nie będę pytał.
  Interesuje mnie wprawdzie, dlaczego ma Pan takie a nie inne nastawienie do Piskorskiego… ale też nie będę o pytał o powody, bo odpowiedzi się przecież nie doczekam.

  A co uważałem za b. sensowne wpisy Piskorskiego? Jest ich np. trochę w gajówce… np:
  https://marucha.wordpress.com/2012/06/25/manowce-rusofobii-rozmowa-z-dr-mateuszem-piskorskim-politologiem/
  https://marucha.wordpress.com/2014/12/18/wywiad-z-mateuszem-piskorskim-o-sytuacji-w-noworosji/
  https://marucha.wordpress.com/2014/09/13/wywiad-z-dr-mateuszem-piskorskim-nt-wydarzen-na-ukrainie/
  https://marucha.wordpress.com/2015/03/10/zmiana-wystap-rozmowa-z-dr-mateuszem-piskorskim/
  https://marucha.wordpress.com/2015/03/26/zmiana-wystap-2-rozmowa-z-dr-mateuszem-piskorskim/
  https://marucha.wordpress.com/2015/06/01/mateusz-piskorski-tozsamosc-historyczna-jako-narzedzie-konfrontacji-geopolitycznej/

 14. Marucha said

  Ad 13:
  Istnieje podobno jeszcze coś takiego jak praworządność (że nie wspomnę o elementarnej przyzwoitości).
  Wsadzanie człowieka do pierdla za z dupy wzięte, paranoidalne pomówienia („szpieg rosyjski, chiński i irański”), jest po prostu draństwem i terrorem.
  Kim by nie był, wypada go bronić. A jest lepszym Polakiem, niż większość zasranych, katolicznych patriotów.

 15. RomanK said

  W USA zupelnie niespodziewanie w wielu miastach w ogrodach botanicznych…zakwitl Trupi Kwiat….
  CO jest niezwyklego ze kwitnienie tej rosliny jest absolutnym wyjatkiem…i zdarza sie -jesli sie zdarza -niz czesciej niz raz na 10 lat… Nagle zakwitl na raz w wielu miejscach…kilka w Nowym Yorku , Waschington, na Florydzie, w Denver…zlosliwi wiaza to z wiekszymi skupiskami pewnej grupy ethnicznej…i najwiekszymi osrodkami neoconow…..ale to zlosliwi ….

  http://www.livescience.com/51947-corpse-flower-facts-about-the-smelly-plant.html
  Lacinska nazwa to Amorphophallus titanum…. na polskie to ..sami sobie przetlumaczcie.:-))))

 16. NICK said

  Praworządność. Istnieje.
  Tak mówią… .
  Nie znam dość dobrze Piskorskiego.
  A Pan zna?

 17. Marucha said

  Re 16:
  Nawet jeśli praworządność jest deptana i ośmieszana – powinniśmy się nią kierować w naszych ocenach. Czy zgodzi się Pan z tym? Czy też kalekie prawo ma nam ustanawiać normy etyczne?
  Piskorskiego nie znam dobrze. Dlatego powstrzymuję się od kategorycznych sądów na jego temat i usiłuję jedynie bronić praworządności.

 18. Boydar said

  Panie NICK’u, to poważna sprawa, niech się Pan nie przerzuca słowami; Pan Gajowy już napisał, drukowaną literą – „… bo ja /znam/ tylko z jego b. sensownych wypowiedzi …”. To o co się Pan powtórnie pyta ?

 19. Marucha said

  Re 18:
  Tak, to jest poważna sprawa.
  Z tej samej kategorii, co wandalizowanie grobów.

 20. JerzyS said

  „Charakter państwa poznaje się po tym,
  jacy ludzie siedzą w więzieniach”
  Ilona Bodden

 21. Boydar said

  Np. taki Ziuk, w takim Magdeburgu, ten to się nasiedział; czy inny Frank. Że o internowanym Bolku nie wspomnę bo musiałbym innych również wymienić.

 22. NICK said

  Sawczenko.
  Też ‚siedziała’.
  Nawet schudła, podobno?
  Oby, oby… .
  Aktualne, medialne milczenie o Mateuszu Piskorskim jest charakterystyczne.
  Odegrał pewną rolę w życiu Leppera.
  Jaką?
  Może łaskawa historia Nam pokaże?

  To było z cyklu: futurologia.

 23. OBSZCZYMUREK said

  Re 21:
  A od kiedy to TW SB „Bolek” był internowany. Poczytaj pan książki Cenckiewicza ile bolek wychlał alkoholu w Arłamowie; a jak mi wiadomo internowanym nie podają alkoholu w miejscu ich internowania.
  Kiszczak, jak dostawał rachunki, ile ten oliwa wychlał wina, wódki, piwa, to nie chciał ich płacić! Dopiero kancelaria Jaruzelskiego uregulowała rachunki, za to ile ten moczymorda wychlał gorzały.

 24. Hasbara said

  Boję się, że żydostwo uciszy Mateusza na amen za więziennymi murami ;( Jeżeli nie przyjdzie wsparcie od Braci Rosjan 😦

 25. Buklewicz said

  Dobrze, że czcigodny Marucha zapodał tekst Mateusza, bo inaczej psiarek z kulawą nogą nie upomniałby się o tego wielkiego patriotę polskiego, wielkiego orędownika przyjaźni polsko – rosyjskiej.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: