Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (63 – 2016)

Posted by Marucha w dniu 2016-08-02 (Wtorek)

Państwo Islamskie – czy jak tam aktualnie się ta banda kozojebców nazywa – wypowiedziało wojnę Rosji i straszliwą zemstę.
Boimy się. Boimy, że dostaniemy ruptury ze śmiechu.
I wpisujemy tutaj różne komentarze.

Pizza kapusciana

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2016/07/28/wolne-tematy-62-2016/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2016/08/05/wolne-tematy-64-2016/

Gajowy Marucha

Komentarzy 210 do “Wolne tematy (63 – 2016)”

 1. Siggi said

  To chyba jeszcze nie … pożeranie wł.dzieci?
  Pies im mordę lizał,niech się pozagryzają i tak tego nie oglądam od wielu lat.
  Media kłamią jak z nut ,gorzej niż w Polsce Ludowej.Wszędzie cieknie woda…

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,20490326,jacek-kurski-zostal-odwolany-z-stanowiska-prezesa-tvp.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta

 2. Jan Saski said

  Żydowski antypolski atak z Watykanu

  [poprzez ….. Episkopat Polski ]

  W Watykanie działa „sejsmograf” powodujący małe trzęsienia ziemi

  [teraz, [10 lipiec 2016] , bezkarnie rozpuszczane sa anty-polskie oszczerstwa z.. Watykanu!!

  O protestach tutejszego [„polskiego”] episkopatu nie słyszeliśmy, papę Franciszka nikt chyba w Krakowie czy na Jasnej Górze nie prosił o ukrócenie działalności tego żydowskiego ośrodka kłamstw? Mirosław Dakowski]

  Poniżej

  –najpierw niedawny [10 lipiec 2016 ] tekst z watykańskiego Il Sismografo,

  – potem kardynał Kasper przypomina 3 punkty, w których podobno biskup Stanisław Gądecki nas obciąża, podając to jako opinię Kościoła polskiego

  – wreszcie wyjaśnienia Sandro Magister na temat tego „portalu”

  MD

  ==============

  Tu szkalujący Polaków tekst z Il Sismografo:

  =========================

  75 lat temu miała miejsce masakra w Jedwabnem. By nie zapomnieć.

  75 anni fa il masacro di Jedwabne. Per non dimenticare.

  http://ilsismografo.blogspot.it/2016/07/p-olonia-75-anni-fa-il-ma-ssacro-di.html

  Il Sismografo 10 lipiec 2016 tłum. RAM

  10 lipca 1941 roku Polacy [sic!! MD], mieszkańcy miejscowości Jedwabne – po uprzednim przeszukaniu dom po domu –zebrali razem ich sąsiadów Żydów (także z pobliskich miejscowości Wizna i Kolno) − 380 osób. Zaprowadzono ich na plac wioski, po czym pobito.

  Następnie Polacy [sic!! MD] kazali grupie 30−40 Żydów, w tym również rabinowi wioski − zniszczenie pomnika ku czci Lenina, jaki został wzniesiony przez sowieckich okupantów.

  Po zakończeniu niszczenia pomnika, grupa Żydów została zamordowana i pochowana w zbiorowym grobie razem z resztkami pomnika. Nie lepszy koniec czekał Żydów pozostałych na placu i ocalałych z pobicia. W kilka godzin później zostali zamknięci w stodole i podpaleni – zginęli wszyscy spaleni żywcem.

  Przez wiele lat wina została przypisana nazistowskim Einsatzgruppen. Ale o ile jest trudno określić dziś ewentualną obecność policji niemieckiej, to jest rzeczą pewną, odkrytą przez historyków – obecność i decydująca rola „kata sąsiada”. vide – książka: “Carnefice della porta accanto” – Jan T. Gross, Arnaldo Mondadori, 2002.

  Podczas 17 –go spotkania Międzynarodowego Katolicko−Żydowskiego Komitetu Łączności, mającego miejsce w Nowym Yorku, w dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2001, zatytułowanego „Skrucha i pojednanie”, kardynał Kasper przypomniał 3 punkty, w których biskup polski Stanisław Gądecki zawarł wcześniej opinię Kościoła polskiego na temat wydarzenia.

  „Najpierw muszę podkreślić, polską odpowiedzialność za zbrodnię w Jedwabnem.

  W żaden sposób nie usprawiedliwiam zachowania Polaków.

  Następnie należy pamiętać, że w czasie wojny,wiele osób szukało kozła ofiarnego odpowiedzialnego za ich nieszczęścia. Mnóstwo tegoż kozła znalazło w stereotypie Żydów, którzy byli kolaborantami reżymu sowieckiego. Wiemy, że Żydzi byli używani i manipulowani, podobnie jak i inni – przez sowietów, tak jak również Polacy przez Niemców.

  Demonizacja Żydów i antysemityzm bazujący na tradycjonalnym stereotypie chrześcijańskim miały wpływ także na pogromy anty−żydowskie.

  Ponadto, tego, czego my Polacy chcemy, to przyznanie się do naszych błędów i ich odpokutowanie”.

  Pogrom di Jedwabne – Scheda Wikipedia

  https://it.wikipedia.org/wiki/Pogrom_di_Jedwabne

  Znany włoski portal pisze o „polskim obozie koncentracyjnym” Auschwitz

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-poludniowa?zobacz/znany-wloski-portal-pisze-o-polskim-obozie-koncentracyjnym-auschwitz

  L’incontro di papa Francesco con Angela Orosz-Richt, l’unica donna nata ad Auschwitz, sopravvisuta

  http://ilsismografo.blogspot.it/2016/08/polonia-lincontro-di-papa-francesco-con.html

  Dziś na portalu „Il Sismografo” ukazało się co poniżej:

  Na temat co poniektórych artykułów, jakie ukazały się w prasie polskiej i rosyjskiej na temat tekstu opublikowanego wczoraj przez „Il Sismografo”. Każdemu, to, co mu się należy…

  A proposito di alcuni articoli della stampa polacca e russa su un testo de “Il Sismografo” pubblicato ieri. A ciascuno il suo…

  http://ilsismografo.blogspot.it/2016/08/italia-proposito-di-alcuni-articoli-di_2.html

  Wyjaśnienie: artykuł tłumaczy, że wyrażenie „polski obóz koncentracyjny” zostało zaczerpnięte z innej publikacji, ponadto, zostało dziś usunięte. Jednakże w końcu sprostowania został podłączony link, do artykułu – cytatu z Wikipedii, którego tłumaczenie znajduje się na początku postu:

  75 lat temu miała miejsce masakra w Jedwabnem. By nie zapomnieć

  75 anni fa il masacro di Jedwabne. Per non dimenticare.

  http://ilsismografo.blogspot.it/2016/07/p-olonia-75-anni-fa-il-ma-ssacro-di.html

  ***************

  W Watykanie działa „sejsmograf” powodujący małe trzęsienia ziemi

  In Vaticano c’è un „Sismografo” che provoca piccoli terremoti

  http://chiesa.espresso.repubblica.it/articolo/1351211

  Sandro Magister 20 styczeń 2016

  (…) „Il Sismografo” nie znajduje się na liście oficjalnych organów Stolicy Apostolskiej, jest jednakże jej emanacją.

  Portal jest kierowany i obsługiwany przez dziennikarzy Radia Watykańskiego i funkcjonuje pod nadzorem Sekretariatu Stanu, przynajmniej do czasu przekazania go nowopowstałemu sekretariatowi ds. komunikacji, zarządzanemu przez mons. Daria Viganò, obecnego dyrektora Watykańskiego Centrum Telewizyjnego.

  Powody dla których portal działa to publikowanie wszystkich materiałów (i w całości) na temat papieża i Stolicy Apostolskiej, jakie pojawiają się we mediach światowych, tak katolickich jak i nie katolickich.

  Publikuje się w najrozmaitszych językach i każdego dnia online ukazuje się kilkadziesiąt postów. (…)

 3. Siggi said

  c.d. … znaczy się ,że się żrą.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,20490791,wiemy-kto-zastapi-kurskiego-rada-mediow-narodowych-wybrala.html

 4. Listwa said

  Kilka tygodni temu w Gajówce pojawił się tekst : „Coś drgnęło lub 45 teologów i filozofów pisze do kardynałów” https://marucha.wordpress.com/2016/07/14/cos-drgnelo-lub-45-teologow-i-filozofow-pisze-do-kardynalow/
  ze strony : https://wobronietradycjiiwiary.wordpress.com

  Na tej stronie są teksty dobre, ale są i błędy. Do takich należy tekst „Dzieje grzechu” lub o tym, że Bractwo św. Piusa X nie jest ratunkiem Kościoła (22 z 22)”
  https://wobronietradycjiiwiary.wordpress.com/category/kosciol-posoborowy/fsspx/fsspx-dzieje-grzechu/

  Redakcja zamieściła jeden tekst polemiczny dostępny tu: https://wobronietrady. cjiiwiary.wordpress.com/category/kosciol-posoborowy/fsspx/, ale drugiego tekstu, zamieszczenia już odmówiła. Poniżej wklejam ten „zakazany” tekst.
  Tekst Redakcji jest długi, ale warty jest przeczytania z racji dość wysokiego poziomu argumentacji, niespotykanym w zasadzie u pozostałych przeciwników Bractwa i poglądów tradycjonalistycznych. Autor komentowanego tekstu odmówił merytorycznego sporu. Stać go tylko na oskarżenia, na obronę i uzasadnienie swoich oskarżeń już nie, pomimo tego, że chwali się na swej stronie teologicznym wykształceniem uniwersyteckim.

  „Obrona Tradycji i Wiary przekłamaniami ?

  Komentarz do 22 punktowego artykułu szkalującego Bractwo Piusa X.

  Na wstępie – dla jasności i jednoznaczności – deklaruję, że utożsamiam się z Bractwem Piusa X oraz występuję z pozycji obrony, nie tyle samego Bractwa, co całej strategii jaką realizuje nie tylko Bractwo, ale cały ruch Tradycjonalistyczny.
  Ta myśl jaką wciela w życie Bractwo (też inni np. Dominikanie z Avrille z Francji) jest istotą obrony Wiary i Tradycji. Oni nie tylko mówią i piszą na stronach internetowych teksty, ale realnie kontynuują to, co Kościół czynił przez wieki, to co czynił od początku swego istnienia. Poświęcili swe życie, aby być czynnymi kapłanami Kościoła katolickiego, którzy sprawując sakramenty, pragną zachować sacrum i misterium oraz głosić zdrową naukę i tym samym kontynuować misję Kościoła.

  Żaden świecki teolog, nawet wykształcony na najlepszych uniwersytetach, nie jest w stanie czynić tego, co czyni Bractwo Piusa X, czy Dominikanie z Avrille. I to co razi w Państwa artykule, to fakt bardzo fragmentarycznego i ograniczonego postrzegania sprawy. Szczególnie razi, gdy świeccy autorzy „zza biurka” właśnie w imię głoszonej przez siebie obrony Wiary i Tradycji przestrzegają przed duchownymi katolickimi, którzy poświęcili swe życie dla kapłaństwa oraz obrony Wiary i Tradycji. W pokorze przynajmniej wypadałoby rzetelnie poznać, co głosi, czego naucza Bractwo i do czego zmierza. Tego ewidentnie brakuje w publikacjach szanownej Redakcji, w zamian pojawia się epatowanie tanią krytyką.

  Mottem i celem prowadzonej przez Państwa Strony jest Obrona Wiary i Tradycji. Na początku należy jednak zadać pytanie – przed czym i przed kim bronicie ową Wiarę i Tradycję? Trudno na Państwa Stronie znaleźć odpowiedź na to pytanie.
  To co można powiedzieć, to szanowna Redakcja broni przed zapomnieniem niektóre treści katolickie. Broni też przed Bractwem Piusa X i to jak przed śmiertelnym zagrożeniem. Tylko, o ironio, obrona zmierza i zarazem kończy się na wezwaniu do całkowitego i bezmyślnego poddania się tym duchownym, którzy w imieniu katolickiego Rzymu promują błędy i wprowadzają je w życie Kościoła, niszcząc jednocześnie to, co Kościół czynił przez wieki i niszczą tym samym Kościół.

  Bo czyją jest winą, że od 50 lat katolicka katecheza jest bardzo słaba i błędnie sprowadza całość katolickiej nauki tylko do tego, co zostało powiedziane na Soborze Watykańskim II i po nim, bez zważania na całą wielowiekową spuściznę katolickiej nauki? Jak się wydaje właśnie przed tym szanowna Redakcja stara się podjąć jakąś obronę oraz przed Bractwem, które przeciwko temu protestuje, jednocześnie milczeniem osłaniacie winnych takiego stanu rzeczy.

  Na Państwa Stronie brakuje jasnego przedstawienia błędów jakie głosi i narzuca obecna hierarchia Kościoła posoborowego. Natomiast Państwo z zapałem piętnujecie tych, którzy przeciwstawiają się tym błędom. Przy czym metoda jaką to robicie jest wątpliwa i bałamutna. Mianowicie, w imię źle pojętego posłuszeństwa, pomijając istotę problemów i historię wydarzeń, zalecacie wiernym omijać z daleka Bractwo, gdyż te nie ma statusu kanonicznego i jurysdykcji zwyczajnej i zachęcacie do utrzymywania więzi tylko z tymi, który posiadają lub nadają taki status i jurysdykcję.
  Czyli dopuszczacie kontakty jedynie z tymi, którzy akceptują soborowo-pastoralne błędy i postępują zgodnie z nimi oraz błędnie prowadzą tych, którzy im ufają.

  A błędy nie są błahe i co ważne, zostały określone jako błędy przez poprzednie Magisterium Kościoła i pozostają w sprzeczności z nim.

  Innymi słowy, w imię obrony Wiary i Tradycji, w zgodzie z obecną hierarchią posoborową, akceptujecie i również narzucacie stan, w którym adoptowane są błędy i sprzeczności. Zdaniem szanownej Redakcji z chwilą zaakceptowania błędów Wiara i Tradycja będą obronione. Obecna hierarchia uzależnia nadanie statusu kanonicznego i jurysdykcji zwykłej od przyjęcia i zaakceptowania błędów soborowych jako nauki katolickiej, a tych którzy tego nie chcą uczynić, karze przeróżnymi niesprawiedliwymi karami. A to nie jest już zgodne z zasadami Kościoła katolickiego.

  Należy zadać jeszcze jedno pytanie – jakiej Wiary i Tradycji szanowna Redakcja broni?

  Tyle tytułem wstępu, przejdźmy do konkretów.

  „Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X jest instytutem życia apostolskiego, założonym w 1969 r. Zostało oficjalnie uznane przez odpowiednie władze (1 listopada 1970 r. we Fryburgu Szwajcarskim przez biskupa Franciszka Charriere’a), jest więc dziełem Kościoła.

  Celem Bractwa jest kapłaństwo i wszystko, co się do niego odnosi, nic więcej niż to, co go dotyczy, tak jak tego chciał nasz Pan Jezus Chrystus, gdy powiedział: „Czyńcie to na moją pamiątkę”.
  http://www.piusx.org.pl/fsspx/

  „Założycielem Bractwa jest abp Marcel Lefebvre, dawny apostolski delegat na francuskojęzyczną Afrykę, przełożony generalny Ojców Ducha Św. (bliski współpracownik kilku papieży – Catholicus Fortunatus) Prawie natychmiast po założeniu Bractwa rozpoczęły się prześladowania skierowane przeciwko otwartemu w Szwajcarii seminarium. Wielu biskupów nie mogło pogodzić się z tym faktem, by przyszli kapłani byli formowani zgodnie z tradycyjnym nauczaniem Kościoła i zachowując tradycyjny ryt Mszy św. Tylko kilku biskupów popierało dzieło (z Reunion, z Hiszpanii, z Brazylii, z Afryki, z Polski, kard. z Rzymu).

  W listopadzie 1974 r. odbyła się wizytacja apostolska seminarium Bractwa w Econe.
  Odpowiedzią arcybiskupa na tę wizytację była Deklaracja z 21.11.1974 r., będąca deklaracją wierności Wierze wszystkich czasów.
  W związku z tą deklaracją, „Rzym” wezwał arcybiskupa na rozmowę z komisją trzech kardynałów, która to w 1975 r. rozwiązała Bractwo. To potępienie bez prawnego procesu nazwano „dzikim potępieniem”. Nawet kanoniczny rekurs abp Lefebvre, który powoduje „odroczenie wykonania wyroku” aż do nowego wyroku kompetentnej władzy, nie był brany pod uwagę. Każdy prawnik może potwierdzić, że to rozwiązanie Bractwa było nielegalne i nieważne według kanonów 493, 1655.1, 1585.1 (CIC 1917, jeszcze obowiązujący w 1976 r.).
  W 1976 r. nałożona została na arcybiskupa kara suspensy a divinis z powodu nieposłuszeństwa, która też jest nieważna z powodu Kan 2218.1 (brak wystarczających argumentów).”
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/19

  W deklaracji z 21 listopada 1974 roku abp Lefebvre’a napisał:

  „Całym sercem i całą duszą należymy do Rzymu katolickiego, stróża wiary katolickiej oraz tradycji niezbędnych do jej zachowania, do wiecznego Rzymu, nauczyciela mądrości i prawdy.
  Odrzucamy natomiast i zawsze odrzucaliśmy pójście za Rzymem o tendencji neo-modernistycznej i neo-protestanckiej, która wyraźnie zaznaczyła się podczas Soboru Watykańskiego II, a po soborze we wszystkich z niego wynikających reformach.
  Wszystkie one przyczyniły się, i wciąż się przyczyniają, do zniszczenia Kościoła, zrujnowania kapłaństwa, unicestwienia Najświętszej Ofiary i sakramentów, zaniku życia zakonnego, nauczania na uniwersytetach, w seminariach i w katechizmach naturalizmu i teilhardyzmu, które to prądy wywodzą się z liberalizmu i protestantyzmu, wielokrotnie potępianych przez uroczyste magisterium Kościoła.
  Żadna władza, nawet najwyższa w hierarchii, nie może zmusić nas do porzucenia lub umniejszenia wiary katolickiej, którą to magisterium Kościoła jasno wykłada i wyznaje od ponad dziewiętnastu stuleci.

  „Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty” (Gal 1, 8).”

  Całość Deklaracji tutaj:
  https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/deklaracja-abp-marcelego-lefebvrea-z-21-listopada-1974-roku/

  Abp Lefebvre tak ocenił nałożenie suspensy:

  „Na czym w rzeczywistości problem suspensa a divinis polega? Pozbawia mnie istotnego prawa kapłana, a tym bardziej biskupa, odprawiania Mszy świętej, udzielania sakramentów i głoszenia w miejscach poświęconych, innymi słowy, nie wolno mi odprawiać nowej Mszy, udzielać nowych sakramentów, głoszenia nowej doktryny.
  Tak więc, ponieważ odmawiam przyjęcia, z ich instytucji, tych nowości, zakazuje mi się odtąd, oficjalnie, z nich korzystać. Dlatego, że odmawiam odprawiania nowej Mszy, zabrania mi się jej odprawiać. Można się z tego domyślić, jaką małą szkodę przynosi mi ta suspensa.
  Jest to dodatkowy dowód, że ten nowy Kościół, który sami określili soborowym, niszczy sam siebie. To J. Eks. abp Benelli, w swym liście z ubiegłego 25 czerwca, tak go nazywa mówiąc o seminarzystach, pisze:
  „Nie ma nic beznadziejnego w ich sytuacji; jeśli są dobrej woli i poważnie przygotowani do posługi kapłańskiej w prawdziwej wierności Kościołowi soborowemu, zajmiemy się następnie znalezieniem dla nich najlepszego rozwiązania; ale niech najpierw zaczną, oni również, tym aktem posłuszeństwa Kościołowi.”
  Cóż bardziej jasnego! Odtąd to Kościołowi Soborowemu należy być posłusznym i wiernym, już nie Kościołowi katolickiemu. To jest dokładnie cały nasz problem; jesteśmy suspendowani a divinis przez Soborowy Kościół i dla Soborowego Kościoła, do którego nie chcemy należeć.
  Ten Soborowy Kościół jest schizmatyckim Kościołem, ponieważ zrywa on z Kościołem katolickim wszechczasów. Ma on swe nowe dogmaty, swe nowe kapłaństwo, swe nowe instytucje, swój nowy kult, potępione już (wcześniej) przez Kościół w wielu oficjalnych i rozstrzygających dokumentach.”

  Całość listu tutaj:
  https://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2013/04/09/arcybiskup-lefebvre-o-soborowym-kosciele-i-suspensie-a-divinis/

  W 1988r. abp. Lefebvre wraz z bp. de Castro Mayer dokonali konsekracji biskupiej bez zgody papieża. Nie był to, ani akt schizmy, ani herezji, jednak przez wiele lat Bractwo było wyzywane od schizmatyków i heretyków także przez duchownych soborowych.

  Więcej o konsekracji wraz z wyjaśnieniem tutaj:
  http://www.piusx.org.pl/fsspx/konsekracje

  Ci, którzy obecnie mówią o grzechu ciężkim z powodu udania się do kapłanów Bractwa odtwarzają tę samą wrogą i zwodniczą melodie.

  Przejdźmy teraz do czasów bardziej współczesnych. 21 stycznia 2009 r. Benedykt XVI uwolnił od ekskomuniki nałożonej w 1988 obecnego przełożonego FSSPX Bernarda Fellaya oraz trzech innych biskupów – Alfonsa de Gallarety, Bernarda Tissier de Mallerais oraz Richarda Williamsona.

  Dekret Kongregacji ds. Biskupów z 21 stycznia 2009 dostępny tutaj:
  http://parafia-siennica.pl/index.php?pokaz=a_czytelnia/artykuly/lefebr/l04

  Po buntowniczej wrzawie, jaka pojawia się z tego powodu, Benedykt XVI zmuszony był napisać uspakajający list do biskupów.
  Całość listu tutaj:
  http://www.parafia-siennica.pl/index.php?pokaz=a_czytelnia/artykuly/lefebr/l07

  W liście mamy rzecz następującą, papież Benedykt XVI napisał :
  „Zdjęcie ekskomuniki było krokiem podjętym w zakresie dyscypliny kościelnej: osoby zostały uwolnione od ciężaru sumienia związanego z najpoważniejszą karą kościelną. Należy odróżnić ów poziom dyscyplinarny od doktrynalnego. Fakt, że Bractwo Kapłańskie św. Piusa X nie ma w Kościele statusu kanonicznego nie opiera się ostatecznie na względach dyscyplinarnych, lecz doktrynalnych. Dopóki Bractwo nie ma w Kościele statusu kanonicznego, także zrzeszeni w nim duchowni nie pełnią godziwie posługi w Kościele. Trzeba więc dokonać odróżnienia poziomu dyscyplinarnego, dotyczącego poszczególnych osób, od doktrynalnego, podejmującego kwestię posługi kapłańskiej oraz instytucji. Aby powiedzieć to raz jeszcze dokładniej: dopóki nie będzie wyjaśnienia kwestii dotyczących doktryny, Bractwo nie będzie miało jakiegokolwiek statusu kanonicznego w Kościele, a należący do niego duchowni, jeśli nawet zostali uwolnieni z kary kościelnej – nie pełnią godziwie jakiekolwiek posługi w Kościele.”

  Papież dodał :
  „W ten sposób staje się jasne, że problemy, które obecnie należy podjąć, mają zasadniczo charakter doktrynalny i dotyczą nade wszystko akceptacji Soboru Watykańskiego II oraz posoborowego nauczania papieży.” oraz
  „Jednak niektórym z tych, którzy określają się mianem wielkich obrońców Soboru trzeba też przypomnieć, że Vaticanum II zawiera w sobie całą doktrynalną historię Kościoła. Ten, kto chce być posłuszny Soborowi, musi przyjmować wiarę wyznawaną w ciągu wieków i nie może podcinać korzeni zapewniających drzewu życie”.

  I jeszcze fragment listu istotny dla szanownej Redakcji:
  „Czyż nie musimy przyznać, że także w środowisku kościelnym pojawiły się pewne fałszywe tony? Niekiedy można odnieść wrażenie, że nasze społeczeństwo potrzebuje przynajmniej jednej grupy, do której podchodzi bez żadnej tolerancji: którą spokojnie może atakować i nienawidzić. A jeżeli ktoś ma odwagę się do nich zbliżyć – w tym przypadku papież – także on traci prawo do tolerancji i także jego można traktować z niczym nieorganiczną i niczego się nie lękającą nienawiścią”.

  Całość listu papieża tutaj:
  http://www.parafia-siennica.pl/index.php?pokaz=a_czytelnia/artykuly/lefebr/l07

  Powyższe cytaty, choć jest to wyrywek z ponad 40 letniej historii, oddają charakterystykę relacji Rzymu z Bractwem, których znajomości nie sposób pominąć, chcąc posiadać prawidłową ocenę sytuacji, także co do kontaktów z Bractwem poszczególnych wiernych. Szanowna Redakcja nie zważa na całą faktografię wydarzeń i pretenduje do wydawania negatywnych i nieobiektywnych wyroków. A czyni to na podstawie trzech rzeczy: Bractwo nie posiada statusu kanonicznego, Bractwo nie posiada jurysdykcji zwyczajnej, na kapłanów Bractwa nałożona jest kara suspensy.

  Bractwo nie posiada jurysdykcji zwyczajnej, gdyż nie posiada statusu kanonicznego, dlaczego nie posiada statusu, to wyjaśnił papież Benedykt „… problemy, które obecnie należy podjąć, mają zasadniczo charakter doktrynalny i dotyczą nade wszystko akceptacji Soboru Watykańskiego II oraz posoborowego nauczania papieży (…). Aby powiedzieć to raz jeszcze dokładniej: dopóki nie będzie wyjaśnienia kwestii dotyczących doktryny, Bractwo nie będzie miało jakiegokolwiek statusu kanonicznego w Kościele (…) „.

  Z kolei suspensa jest to kara nakładana na podstawie Prawa kanonicznego. Jak nazwa wskazuje kara może pojawić się jako następstwo wykroczeń, przestępstw, nieprawidłowości. Prawo kanoniczne przewiduje różne kary, przy czym Kan. 1317 mówi
  – „Kary należy o tyle ustanawiać, o ile są rzeczywiście konieczne do lepszego zachowania dyscypliny kościelnej. Kara zaś wydalenia ze stanu duchownego nie może być ustanowiona ustawą partykularną”.

  A z Kan. 1333 § 1 wynika, że: „Suspensa, która może być stosowana jedynie do duchownych, zabrania:
  1 wszystkich lub tylko niektórych aktów władzy święceń;
  2 wszystkich lub tylko niektórych aktów władzy rządzenia;
  3 wykonywania wszystkich lub niektórych uprawnień lub zadań związanych z urzędem.

  Błędna jest opinia Redakcji „Kapłani Bractwa trwają w suspensie, która jest stanem grzesznym” (pkt. 19 z 22) lub „Na skutek suspensy arcybiskupa Lefebvra z 22. lipca 1976 oraz, co za tym idzie, suspensy całego Bractwa kapłani FSSPX są ważnie wyświęceni, ale suspendowani” (6 z 22). Takie opinie wprowadzają tylko zamieszanie.

  Odbywanie kary nie jest grzechem karanego, a suspensa nie jest stanem grzesznym, jest to widoczne szczególnie w przypadku kar ekspjacyjnych. Brakuje ponownie należytego wyjaśnienia tych spraw ze strony Redakcji, i chyba zrozumienia. Zwłaszcza, że podnoszone problemy wiążą się z kwestiami doktrynalnymi nauki Kościoła, a nie osobistymi przestępstwami kapłanów Bractwa.

  Kan. 1336 – § 1. Kary ekspiacyjne, które mogą obowiązywać przestępcę albo na stałe, albo na czas określony lub nieokreślony, oprócz innych, ustanowionych ewentualnie ustawą, są następujące:
  1 zakaz lub nakaz przebywania na określonym miejscu lub terytorium;
  2 pozbawienie władzy, urzędu, zadania, prawa, przywileju, uprawnienia, łaski, tytułu, odznaczenia, nawet czysto honorowego;

  W przypadku Bractwa mamy do czynienia z mówieniem o suspensie jako zawieszeniu z powodu istniejących rozbieżności doktrynalnych, a nie suspensie jako formalnie nałożonej karze na kapłanów Bractwa. Ewidentnie, wszelkie wątpliwości, czy rozbieżności doktrynalne powinny być rozstrzygane przez Rzym wraz z przyjęciem tylko tego co słuszne i prawdziwe, bez mówienia i straszenia karami i dyskredytowaniu kapłanów Bractwa w oczach wiernych.

  Karę może nałożyć przełożony podwładnemu, czyli konkretnej osobie, a nie instytucji. W powyżej cytowanym Liście papież Benedykt napisał: „Ekskomunika dotyczy poszczególnych osób, a nie instytucji”. Ponadto nałożenie kary syspensy na jedną konkretną osobę, nie oznacza nigdy nałożenie tej kary na pozostałych i kara powinna być pisemna wraz z określeniem zgodnie z kan. 1333 zakresu kary i prawem do odwołania.

  Hierarchia posoborowa dodatkowo skomplikowała sobie sprawę próbą w 1975 r. rozwiązania Bractwa. Bo jeśli rozwiązali Bractwo, to na jakiej podstawie stawiają się teraz w roli przełożonych Bractwa z prawem do nakładania kar?

  Formalnie tylko na abp. Lefevbre próbowano nałożyć karę suspensy, żaden kapłan Bractwa nie został powiadomiony zgodnie z Kan. 1333 o nałożeniu kary, z informacją za co kary i w jakim zakresie ona obowiązuje wraz z podaniem gdzie kapłani Bractwa mogliby się odwołać i bronić przed oskarżeniami.

  Tutaj dochodzimy do sedna problemu ewentualnej suspensy. Prawo kanoniczne pozwala nakładać kary opisanych w Dziale VI:
  KSIĘGA VI
  SANKCJE W KOŚCIELE
  Część I
  PRZESTĘPSTWA I KARY W OGÓLNOŚCI
  Tytuł I
  KARANIE PRZESTĘPSTWA W OGÓLNOŚCI
  http://www.zaufaj.com/prawo-kanoniczne/62.html

  Prawo kanoniczne powstało z inicjatywy Kościoła i dla dobra Kościoła. Jeśli pozwala karać za wykroczenia i przestępstwa, to też dla dobra Kościoła.

  W przypadku Bractwa – jak napisał też papież Benedykt XVI – nie chodzi o żadne przestępstwa osobiste i dyscyplinarne kapłanów Bractwa, a o względy doktrynalne. W przypadku pojawienia się błędów doktrynalnych, Rzym wskazywał takowe i wzywał konkretne osoby je głoszące do ich porzucenia, wyjaśniając przy tym istotę błędu. Jednak w przypadku Bractwa nie mamy do czynienia z głoszeniem przez nich błędów doktrynalnych. W okresie pontyfikatu Benedykta XVI odbyły się dwuletnie rozmowy doktrynalne, po zakończeniu, których Rzym oświadczył, że Bractwo nie popełnia i nie głosi żadnych błędów doktrynalnych. W przypadku Bractwa mamy do czynienia z sytuacją odwrotną, występuje tu wskazywanie błędów jakie zawarte są w dokumentach soborowych wraz z odmową ich przyjęcia, nie przez Rzym, a przez Bractwo.
  Zarzuty Rzymu w stosunku do Bractwa dotyczą tylko odmowy przyjęcia przez Bractwo tych twierdzeń soborowych i posoborowych, które wskazuje Bractwo jako sprzeczne z poprzednim, utrwalonym i wielowiekowym Magisterium Kościoła. Na tym polega istota sporu doktrynalnego Rzymu z Bractwem. Rzym nalega na przyjęcie kontrowersyjnych tez soborowych nie potrafiąc jednocześnie udowodnić ich zgodności i ciągłości z nauką katolicką.

  Do podstawowych zarzutów jakie stawia Bractwo należy: okaleczenie i zdeformowanie Mszy św. w postaci sformułowanego na biurku przez abp. Buginiego pod wpływem protestantów porządku NOM oraz kwestia wolności religijnej, ekumenizmu i kolegializmu. Do tego dochodzi nieprawidłowe określenie tożsamości i granic Kościoła oraz zarzut występowania wszelkich niedopowiedzeń, dwuznaczności, czy trudności interpretacyjnych tekstów soborowych. Całość przepleciona jest błędnym stosowaniem pojęcia sumienia, które w zasadzie nie zostało należycie wyjaśnione i poprawnie zdefiniowane, a podane do używania, jako kryterium woli ponad prawdą. Najpoważniejszym zarzutem niszczącym Kościół we wszelkich pokładach, jest detronizacja Jezusa Chrystusa, a postawienie przez Sobór Watykański II na szczycie wartości: godność człowieka, jego aspiracje, zachowanie i postępowanie ukierunkowanie wprawdzie na dobro ludzkich poczynań, ale z zatraceniem nadprzyrodzoności i przemilczaniu poprawnej nauki doktrynalnej, połączone ze znoszeniem roli i znaczenia Matki Bożej.

  W obliczu ponawianych żądań Rzymu przyjęcia w całości tekstów soborowych, Bractwo kilka lat temu zwróciło się do Rzymu z prośbą o wyjaśnienie i wykładnię – jak należy rozumieć teksty soborowe, w co i jak mamy wierzyć? Do dziś Bractwo nie otrzymało żadnej odpowiedzi. I obecne władze w Rzymie nie chcą takiej wykładni podać, gdyż niedopowiedzenia, dwuznaczności i dowolność interpretacyjna są ważnym elementem soborowych dokumentów i pozostają ważne dla szalejącego tzw. ducha soboru.

  Weźmy sławetne „Kościół katolicki jest Kościołem Chrystusowym” przedstawienie w dokumencie soborowym „Kościół katolicki trwa w Kościele Chrystusowym”.

  Jezus Chrystus założył jeden Kościół, jest nim Kościół katolicki. Wyznania powstałe po 1054 latach, czy po 1500 latach, zostały zapoczątkowane przez ludzi, jako przejaw ich nieposłuszeństwa i buntu. Do czasu soboru Kościół nie miał wątpliwości, gdzie są jego granice i do dziś wątpliwości nie ma – Kościół Chrystusowy jest Kościołem katolickim. Sobór takie wątpliwości ma, gdyż twierdzi, że Kościół katolicki jest tam, gdzie go nie ma. Jak mawiał św Atanazy „Kto chce się zbawić musi przyjąć wiarę katolicką w całości i bez skazy”. Błędy soboru w imię ekumenizmu i wolności religijnej podpowiadają, że można naukę katolicką traktować dowolnie, można niby przyjmować i ze skazą albo częściowo.

  Nie da się szanowna Redakcjo, twierdzić, że Kościół jest taki jakim ustanowił go Jezus Chrystus i jednocześnie twierdzić, że Kościół Jezusa Chrystusa jest w wyznaniach będących w opozycji doktrynalnej do Kościoła katolickiego do tego schizmatycznych i twierdzić jeszcze, że jedno i drugie twierdzenie należy do tej samej Wiary i Tradycji. Obecny władze Rzymu nie chcą jednoznacznie podać, co w czym trwa i czym jest lub nie jest. A szanowna Redakcja w niektórych swych teksach bezmyślnie popiera tego typu podejście nazywając to obroną Wiary i Tradycji.
  Zatem szanowna Redakcjo, zanim zaczniesz miernie straszyć swymi tekstami w stylu: nałożona kara na abp Lefebvre jest nałożeniem kary na wszystkich kapłanów Bractwa do końca świata, czy też głosić, że odprawiane w Bractwie Msze św. w rycie Trydenckim są przyczyną opętania opierając się na domniemaniach i założeniach, a kontakty z kapłanami Bractwa są grzechem ciężkim, najpierw poznaj dobrze fakty i ustosunkowuj się do faktów.

  To na nakładającym karę suspensy spoczywa obowiązek nałożenia jedynie słusznej kary, o ile jest ku temu podstawa i dokonać tego poprawnie od strony formalnej oraz z uwzględnieniem Kan. 1317. W konkretnym przypadku Bractwa, karzący w swej decyzji musiałby wykazać, że Kodeks Prawa kanonicznego pozwala karać suspensą za wskazywanie i odmowę akceptacji błędów i traktowanie takiego aktu jako przestępstwa dyscyplinarnego, gdy w swej istocie są to względy doktrynalne. Musiałby również wykazać, że Prawo kanoniczne i prawo nakładania kar może być dowolnie używane przez hierarchię do wywierania presji i nacisku w celu zmuszenia kapłanów lub wiernych do przyjmowania błędów przeciwnych wierze oraz zmuszania do traktowania niejasności i trudności interpretacyjnych jako nauki katolickiej.

  Przełożony używający karę jako nacisk i presję w stronę narzucenia błędu, naraża się na tragiczny konflikt z nauką apostolską „Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty” (Gal 1, 8).”

  A czy ta opinia szanownej Redakcji z pkt. 19 z 22 jest poprawna i prawdziwa?

  „Opierając się na swojej nauce o wadliwości lub niedoskonałości rytu Nowej Mszy oraz sugerując wadliwość intencji kapłanów ją odprawiających Bractwo rzeczywiście zaleca swoim wiernym nieuczestniczenie we mszach Novus Ordo odprawianych w regularnym kanonicznie Kościele”.
  czy ta:
  „Zalecenie FSSPX nieuczestniczenia w mszach Novus Ordo i nieprzystępowania do sakramentów Novus Ordo jest zbieżne do polityki najbardziej progresistycznej czyli postępowej części kleru i hierarchii i dąży do odwiedzenia wiernych od źródeł uświęcenia”.

  – czy obrona Wiary i Tradycji polega na wypaczonym ukazywaniu czyjegoś stanowiska i wypisywaniu potem „diabelskie szydło wyszło wreszcie z FSSPX-owego worka”?

  Czy Bractwo które zachęca do uczestnictwa we Mszach św. trydenckich, gdy jego kapłani poświęcili swoje życie, aby sprawować takie Msze św. można oskarżyć bezmyślnie „dąży do odwiedzenia wiernych od źródeł uświęcenia”?

  Oczywiste jest, że sakrament Mszy św., aby mógł ważnie zaistnieć muszą być spełnione postawione przez Kościół warunki. W pkt. 17 z 22 mamy je zacytowane : Do zaistnienia sakramentu, a więc do jego ważności, konieczna jest (1) właściwa materia (w przypadku Eucharystii chleb i wino odpowiadające przepisom kościelnym), (2) właściwa forma (przewidziane słowa konsekracji) oraz (3) intencja kapłana czynienia
  tego, co czyni Kościół.”

  Oczywiste jest też, że jeśli warunki nie będą spełnione, wtedy nie będzie sakramentu wcale i nic nie da „sprawowanie” NOM w Kościele tzw. kanonicznym, istotna jest też ważność święceń. Wierni będą uczestniczyć w pustym przedstawieniu.

  Przy ciągłej rewolucji, zmianach, ulepszeniach i wskutek ekumenicznej ideologii odejścia od prawdziwej Mszy św. i jej niezmienności do NOM, pojawiają się wątpliwości co do ważności NOM. Trzeba brać pod uwagę zmiany na całym świecie nie tylko w Polsce, a i sama Polska nie jest wolna od twórczości soborowej. Mszy Trydenckiej zmiany i wady nie grożą, ona została skodyfikowana przez papieża i zatwierdzona przez Sobór trydencki.

  Bractwo odradza uczestnictwo w NOM z powodu pojawiających się wątpliwości ważności Mszy, obecnie lub w przyszłości, ale główna motywacja Bractwa jest inna, szanowna Redakcja jej nie przytoczyła lub jej wcale nie zna. Wiąże się z utratą wiary lub prawdziwej tożsamości wiary. Pisał o tym już abp. Lefebvre „… ponieważ zrywa on z Kościołem katolickim wszechczasów. Ma on swe nowe dogmaty, swe nowe kapłaństwo, swe nowe instytucje, swój nowy kult, potępione już (wcześniej) przez Kościół w wielu oficjalnych i rozstrzygających dokumentach (…) nauczania na uniwersytetach, w seminariach i w katechizmach naturalizmu i teilhardyzmu, które to prądy wywodzą się z liberalizmu i protestantyzmu, wielokrotnie potępianych przez uroczyste magisterium Kościoła”. Wiara prawdziwie katolicka jest niezbędna i warunkuje wszystko, przy jej utracie, nic nie da uczestnictwo nawet w ważnej Mszy św. i posłuszeństwo.

  Tak jak istnieje wyraźna różnica między Mszą św. trydencką a NOM, tak różni się Kościół katolicki od jego posoborowej odmiany. Bractwo uczy, trzymajcie się prawdziwego Kościoła katolickiego i jego prawdziwej nauki, a nie zmutowanych, a tym bardziej ciągle mutujących odprysków i odbić. Sprawdzają się słowa abp. Lefevbre wypowiedziane wiele lat temu: Wprowadzono wielki zamęt i bałagan.

  „Posłuszeństwo ochroną przed szatanem” – tak, ale chroni tylko posłuszeństwo przełożonym posłusznym Chrystusowi i posłusznym „Depositum Fidei”. Dzięki posłuszeństwu Judaszowi można było zostać złodziejem i skończyć jako wisielec. Trzeba pamiętać, że przełożeni też mają obowiązek bycia posłusznymi, łącznie z papieżem. Szanowna Redakcja nie wyjaśniła należycie zagadnienia posłuszeństwa i wzorem zgubnych soborowych wzorów wszystko pragnie nim spacyfikować.

  Nie można zgodzić się z twierdzeniem, że „Sedewakantyści pochodną FSSPX”

  Byli członkowie Bractwa odeszli do sedewakantystów, ale też do hierarchii posoborowej (najbardziej znany przypadek to bp. Ryfin), jak też indultowe Bractwo św Piotra powstało również dzięki byłym członkom Bractwa Piusa X. Wnioskowanie szanownej Redakcji jest niepoprawne, nie wszystko jest pochodną Bractwa z racji dawnej do niego przynależności. Są to indywidualne wybory i decyzje poszczególnych kapłanów, którzy przestali się liczyć z opinią Bractwa i odeszli, także do skrajnych i przeciwstawnych opcji poglądowych.

  Dwa teksty na temat jurysdykcji zastępczej Bractwa:
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/159
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/160

  Aby nie czynić komentarza jeszcze dłuższym niż jest, na tym kończę bez odniesienia się to wszystkich fragmentów komentowanego artykułu.

  Na koniec:
  W 2003 r. Komisji Ecclesia Dei wydała oświadczenie:

  • Kapłani FSSPX są ważnie wyświęceni ale są suspendowani.
  • Msze sprawowane przez nich są ważne, choć czynione wbrew prawu kościelnemu,
  • Można wypełnić obowiązek niedzielny na Mszy sprawowanej przez kapłana FSSPX,
  • Nie jest grzechem uczestnictwo we Mszy w kaplicy FSSPX, gdy wierny nie czyni tego z chęci zdystansowania się od papieża, lecz z chęci uczestnictwa w Mszy w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.
  • Można złożyć skromną ofiarę na Mszy.

  Nic o zaciąganiu grzechów śmiertelnych w oświadczeniu nie ma.
  Na dzień 4 kwietnia A.D. 2016 Bractwo posiadało :
  • 1 Dom Generalny
  • 6 seminariów
  • 14 dystryktów
  • 2 domy autonomiczne
  • 163 przeoraty
  • 750 kościołów i kaplic
  • 2 szkoły wyższe
  • ponad 100 szkół
  • 7 domów spokojnej starości
  • 593 kapłanów
  • 203 seminarzystów
  • 45 przedseminarzystów
  • 113 braci
  • 189 sióstr, przebywających w 26 domach (w tym: 177 sióstr profesek, 10 nowicjuszek, 2 postulantki)
  • 79 oblatki
  • 4 konwenty karmelitańskie

  Bractwo posiada przeoraty w 37 państwach, a kapłani Bractwa odwiedzają z posługą duszpasterską kolejne 33 państw – apostolat FSSPX obejmuje więc 70 państw.
  http://www.piusx.org.pl/fsspx/statystyki

  Bractwo zaczynało swą działalność nie posiadając niczego, zostało przegnane z majątku Kościoła, nigdy nie mogło liczyć na wsparcie i normalne traktowanie ze strony hierarchii posoborowego (poza wyjątkami), w zamian wielokrotnie było przez nie oczerniane i dyskredytowane. W Polsce zdarzały się przypadki, że proboszczowie aktywiści soborowej ery nawet pielgrzymów Bractwa udających się do Częstochowy nie wpuszczali na teren świątyń.

  W Kościele na szczęście jest tak, że ostatecznym sędzią jest Pan Bóg w swej sprawiedliwości i mądrości, a nie trybunały soborowe. Zatem liczy się to co Pan Bóg wyznaczył i Jego kategorie sprawiedliwości i nakazy, które także obowiązują hierarchie soborową i tak też będą oni rozliczani. Bez wątpienia, wydanie wyroków i potępień musi poprzedzać uprzednie wyjaśnienie wszystkich kwestii i ułożenie ich dogłębnie poprawnie. Bo jest rzeczą niemożliwą, aby Bractwo, czy cała gałąź tradycjonalistyczna, jako kontynuator tego, w czym uczestniczyli i w co wierzyli święta Katarzyna Sieneńska, święci Ignacy Loyola , Jan Vianney czy Padre Pio i nie tylko oni, było z powodu tej kontynuacji przestępcą. Potwierdzają to słowa papieża Benedykta „Ten, kto chce być posłuszny Soborowi, musi przyjmować wiarę wyznawaną w ciągu wieków i nie może podcinać korzeni zapewniających drzewu życie”, a przecież to on jako ks. Ratzninger był kilkadziesiąt lat wcześniej autorem nieprawidłowego zapisu w dokumencie soborowym Kościół „trwa” zamiast Kościół „jest”.

  Niezbędne jest udanie się do Bractwa, lub innych wiernych Rzymowi katolickiemu grup tradycjonalistycznych, a uniezależnionych od hierarchii soborowej, aby (dla niektórych może po raz pierwszy w życiu) zetknąć się z prawdziwą Mszą św. jej ciszą, skupieniem, dostojeństwem, harmonią, aby uczestniczyć w pojawieniu się na ołtarzu oczekiwanego Jezusa Chrystusa ukrytego pod postacią chleba i wina, w otoczeniu śpiewu gregoriańskiego i katolickiej doktryny, a nie na stole, w zgiełku gitarek, przyśpiewek i podawania sobie rączek w otoczce ludzkiego aktywizmu stawiającego człowieka na chorym szczycie wraz z soborowymi kazaniami oderwanymi od doktryny katolickiej.

  By uczestniczyć w bezkrwawej ofierze sprawowanej w trydenckim rycie Mszy św., a nie poczęstunku w sprotestantyzowanym obrzędzie NOM z elementami Mszy św. za przykładem o. Pio, który w takim nigdy nie uczestniczył i uczestniczyć stanowczo nie chciał, który mówił „Skończcie jak najszybciej ten Sobór”.

  Catholicus Fortunatus

 5. volviak19 said

  z netu:
  Tomasz Wykuty
  July 28 at 8:51pm
  Nie bójcie się. W Polsce islamu nie będzie. Nie ma go w Izrahell’u to i w Polin też nie będzie.
  A będzie tak:
  parchy w końcu sprowokują wojnę z Rosją, która wcale nie będzie miała na celu podbicie Rosji, a jedynie przyśpieszone wybicie i zniszczenie biologiczne milionów Polaków (duża ilość słowiańskich Rosjan również zostanie przy okazji unicestwiona).
  Broń atomowa nie zostanie użyta, bo wówczas tereny planowane na Nową Judeę nie będą się nadawały do osiedlenia przez parchów.
  Po wojnie, gdy Polaków zostanie garstka, a nasz kraj zacznie cały śmierdzieć cebulą i czosnkiem, zamiast pachnieć bratkiem, malwą, i bławatkiem, nowi osiedleńcy (obrzezani) nawiążą przyjacielskie stosunki z Rosją, która zapewni Nowej Judei tanie paliwa kopalne (czyli bezpieczeństwo energetyczne), i obronę militarną przed zislamizowanym już „Zachodem”. A Polaków oskarży się o wywołanie całego konfliktu, tak aby cały świat nas potępił, i nie protestował przeciwko zasiedleniu naszego kraju przez obrzezańców!
  Nieliczni etniczni Polacy, będą siłą roboczą nowych parchatych właścicieli ziem, z których wywodzi się Słowiańszczyzna.
  Parchy nienawidzą gojów. Mają gojów za coś gorszego od bydląt. Ale najbardziej nienawidzą Słowian. Szczególnie Polaków, bo wywodzimy się z pierwotnych Korzeni Słowiańszczyzny. Jesteśmy tymi Korzeniami. Jeszcze..

 6. snag said

  Opierając się na jednym źródle donosiłem w niedzielę że ten jak mu tam, ten Trump, ten, ten, najbardziej pro-izraelski kandydat którego stręczy ten amerykański troll Snag/Split, ten, polsko-języczny USraelski śmieć, ta USraelska gnida w wywiadzie na ABC News na pytanie co sądzi na temat ruskiej agresji i przejęcia Krymu Trump odpowiedział:

  „Z tego co ja słyszałem to ludność Krymu raczej preferuje być z Rosją niż z kim byli, znaczy z [Ukraina]” … inne źródło podaje: „że być może trzeba będzie przemyśleć sprawę i uznać aneksję Krymu skoro Krymianie chcą”

  Trump: We may have to recognize annexation of Crimea
  ———————————————————————–

  Republican presidential nominee Donald Trump hinted on Sunday he would consider recognizing Russian President Vladimir Putin’s annexation of Crimea.

  „I’m gonna take a look at it,” Trump told ABC’s This Week. „But you know, the people of Crimea, from what I’ve heard, would rather be with Russia than where they werę. And you have to look at that, also.”

  Tylko w ostatnim miesiącu z tego co pamietam, ten, jak mu tam, ten jew-lover obiecał że jak go wybiorą to przytrze nosa jastrzębiom NATO, że sojusznicy będą dokładać do kosztów utrzymania NATO, że ograniczy pomoc militarną krajom które nie potrafią żyć w zgodzie z sąsiadami, przyznał że Putin to prawdziwy lider i człowiek iż którym można ubić interes, że zmieni politykę wobec Rosji, że skończy z ‚dokarmianiem’ rzekomych powstańców w Syrii, jedyny kandydat który zgnoił Obame że rozwalił Libię i próbuje Syrię, na vice wybrał katolika, że jedyny z kandydatów oprócz R. Paul’a ktory nie pojechał do zio-grajdołka całować doope Likudu, że zajmie się nielegalną imigracją latynosów i hołoty z b. wschodu i afryki, jedyny który nie daje doopy, żydom i czarnym i nie zmienia zdania zależnie od pogody, poza tym Trump potrafi liczyc ile zyskuje i ile traci stawiajac na zydow. Np. 80 procent zydow glosowalo na Clinton’a w ’92, 79 procent na Gore w 2000 i 74 procent na Obame w 2008.

  Zydzi i Trump.

  https://forward.com/donate/?int_campaign=General&int_appeal=General&int_source=forward.com&int_medium=referral&int_content=video_end

  A co obiecuje Hilcia ? Dozgonną miłość do zio-grajdołka, ani słowa o pokoju w regionie, o rabunku i osadnictwie na ziemi Palestyńczyków czy rozwiązania konfliktów, jedynie co to bezwarunkowe zaspokajanie potrzeb zionu co może się skończyć się czymś więcej niż regionalną zadymą.

  „On her big night, Hillary Clinton stresses Israel’s security, not the quest for peace”

  „No talk of a two-state solution or kick-starting Israeli-Palestinian issues. Nothing about Israeli settlements. Just Israeli security”

  http://www.jta.org/2016/07/29/news-opinion/politics/on-her-big-night-hillary-clinton-stresses-israels-security-not-the-quest-for-peace
  http://www.jta.org/2016/08/01/news-opinion/politics/uneasy-republicans-and-confident-democrats-diverge-on-jewish-issues

 7. Asyria said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/08/01/syria-307-dzien-sprzatania-swiata/
  >https://media.almasdarnews.com/wp-content/uploads/2016/08/image2-696×696.jpeg
  >https://i2.wp.com/cs636616.vk.me/v636616826/1f94c/hgRUItNl1hM.jpg
  W dniu dzisiejszym umiarkowani terroryści zestrzelili federacyjny MI-8 który wracał z misji humanitarnej w Idlib.

  Dajesz ogłasza „dżihad” przeciwko Federacji

  LIBIA
  Jeden z „libijskich rządów” poprosił Amerykanów o bombardowania dajesz w okolicach Syrty. Amerykanie z radością spełnili prośbę.

 8. Asyria said

  http://militarymaps.info/

 9. snag said

  A tego to wszyscy kopia na gajowce i poza a ze pewna nacja szczegolnie to przypomne przeslowiie, „wrog mojego wroga …

  Maciarewiczowi wypominaja ze kiedys wydawal anty-semicki magazyn. Niby skad wiedza? Ano polsko-jezyczni w wybiorczej doniesli. W linku link do magazynu.

  When NATO’s Man in Poland Ran Anti-Semitic Paper
  ——————————————————————–
  http://forward.com/news/world/345781/when-natos-man-in-poland-ran-anti-semitic-paper/?attribution=articles-article-listing-1-headline

 10. Siggi said

  Polska Rzeczpospolita Ludowa na tle II i III Rzeczypospolitej

  „Najrzadszym rodzajem odwagi jest odwaga myślenia”
  Anatole France

  http://ciborowski.host247.pl/prl.htm

 11. snag said

  Jews Propose “Emergency” Anti-Trump Committee
  ————————————————————————-
  Jews Propose “Emergency” Anti-Trump Committee

 12. snag said

  Czarni sami sie wybija 😉

 13. La Reine Toronto said

  http://tinyurl.com/gsgvfy8

  Goraca publikacja dla kazdego patrioty polskiego.
  Hurra!

 14. 12 sierpnia (po wielomiesięcznej walce w urzędach i uzyskaniu upragnionej zgody) rozpocznie się odkopywanie „złotego pociągu”:
  http://xyz-spolkacywilna.pl/?p=476
  Polecam też poniższy materiał, gdzie pokrótce ukazano obstrukcję, z jaką spotkali się (rzekomi) odkrywcy owego pociągu:

 15. Kuna said

  Zmarł kardynał Macharski
  http://fakty.interia.pl/religia/news-kardynal-franciszek-macharski-ubogi-pasterz,nId,2217201
  Ale ciekawia mnie pewne szczegóły na zdjęciu:
  -krzyz maltański
  -odwrócony, satanistyczny krzyz w pastorale.

  Papież Franciszek też paradował z takim krzyżem.

 16. snag said

  A w hasbara business musi posucha bo juz szajby zatrudniają 😉

 17. snag said

  Poruszalem to juz polegajac na zagranicznych doniesieniach ale widze ze polskie zrodla tez zauwazyly tylko zakuty nie potrafi.

  Wybory w USA. Kontrowersyjne słowa Donalda Trumpa o Krymie
  —————————————————————————————————————————–
  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-usa-wybory2016/aktualnosci/news-wybory-w-usa-kontrowersyjne-slowa-donalda-trumpa-o-krymie,nId,2244489?parametr=polecamy&iwa_source=rek:101

 18. Maćko said

  Snag – obiecanki cacanki a gupiemu stoi sie w kolejca i glosuje.
  To tak ogólnie a propos dyskusji o PRZEWYBORCZYCH obiecankach.

  Z innej beczki:
  http://telewizjarepublika.pl/minister-sprawiedliwosci-natychmiast-zwolnic-zatrzymanych-za-napis-na-nagrobku-bieruta,36341.html

  11 Snag: Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.

 19. Miet said

  Bardzo mi się podoba ten plakat – Panie Snag.
  Jeszcze raz powiem, że Hilary prezydentem, to koniec Ameryki.
  Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

 20. snag said

  Miet @ 16

  P. Mieciu nos do gory.

  Odds Hillary Won Without Widespread Fraud: 1 in 77 Billion Say Berkeley, Stanford Studies
  ———————————————————————————————————————————————-
  http://nationalvanguard.org/2016/08/odds-hillary-won-without-widespread-fraud-1-in-77-billion-says-berkeley-stanford-studies/

  „After applying various statistical models to subsets of 2016 primary voting data several academic researchers conclude Hillary Clinton’s win was only possible through widespread vote fraud”

  No cóż… „widespread vote fraud” nie jest bynajmniej wykluczony.
  Admimn

 21. Siggi said

  &-16 Miet.

  Szan.Panie Miet,pozwolę sobie na około-naukową analizę Pana słów:…że Hilary prezydentem, to koniec Ameryki.
  W Pana refleksji n/t temat jest coś na rzeczy ,także w ujęciu dziejowym,od niepamiętnych czasów ,tysiącleci.
  No,klasyką jest cały czas przykład zachowania Jevki w Raju i konsekwencje tegoż do dziś odczuwamy każdy z nas osobiście aż do skończenia świata(…a to chyba niebawem ?).
  Już później mamy Nefretete,Kleopatrę,papież Joannę,a już bliżej nam to ta Niemka ze Szczecina Katarzyna II z Petersburga,Różą Luxemburg z Zamościa,Golda Meir m.in.z Pińska,Indira Ghandi z Dehli,Margarita Thacher z Londynu ,Hanna Suchocka z Poznania,czy aktualna Aniela-Makrela itd.itd.itd.
  Mnię się przedstawia w tej analizie,że te istoty nigdy nie powinne być w polityce,to nie dla nich ta branża.To samo dotyczy tej H. od Billa.
  Dlaczego … ?
  Kobity w polityce,zwłaszcza na najwyższym świeczniku władzy tracą … na uroku osobistym(…o ile go miały?),przemieniają się w coś nie podobna do ludzi i często marnie kończą.
  Przedwieczny stworzył kobietę m.in. na ozdobę mężczyzny i ustanowił logiczną herarchię ważności i nie należy tego zmieniać drogą…demokracji.
  Wiadomo nam z niezliczonych przykładów życiowych,że jak kobieta dostaje dużo,bardzo dużó władzy,to często z czasem durnieje całkowicie i zapomina w zasadzie kim jest np.Eva Peron z Argentyny,Julka Timoshenko z Kieva,czy ta aktualna szefowa z Litwy.
  Taka kobieta z taką władzą doznaje także zaburzeń hormonalnych,traci przede wszystkim hormon-qrvicum,który odpowiada u kobiety za wabienie feromonowe chłopa i potem taka narzeka,że ciężko jej się rządzi ,bo nie ma kto ją przelecieć.A rozładowanie emocji,napięć psychicznych metodą kopulacyjną w szczycie ,daje takiej babie komfort relaksu,który jest lekarstwem na codzienne stresy jakie niesie pełnienie funkcji państwowej.Katarzyna II miała duże potrzeby w tem zakresie,potrafiła se zorganizować bataliony kopulantów,to i wiele dokonała w polityce np.jak żaden car Rosji ,to ona najwięcej przyłączyła terytoriów do Imperium bez wojen np I Rzeczpospolita ,południowe obszary ,które miały problemy z Turcją,wręcz błagały Katarzynę o przygarnięcie.Yelity I RP też właziły jej w tłusty tyłek,a Stanisław Poniatowski to był lebiega i marnie skończył pogardzany przez tą autentycznie qrvę.
  Jeżeli już kobieta startuje na najwyższy urząd w państwie powinna być optimalna tj daleko przed klimakterium a nie po jak ta H.od Billa.Nie mogą jej trzeszczeć kości w stawach,powinna być bez zmarszczek,po prostu nie może być sflaczała.
  Jak patrzę na prezydentkę Chorawcji,to zaraz bym oddał na nią głos,cały bym się oddał ,jest na co oczy położyć.
  Kogo se tu wybiorą,to będą mieli wybrane.I tak roztrzygną głosy nie-obywateli,których około 14% głosów oddano cztery lata temu.
  Jest dziura w ordynacji i ciekawe czy ją zatkali? Wzasadzie każda dziura powinna być zatkana.
  I to by było,na tyla.

 22. Glos Prawdy said

  ISIS oczywiście może spełnić swoje groźby co do Rosji, jeśli takowe były, ale zostanie szybko zatrzymany.

 23. Glos Prawdy said

  DLACZEGO MĘŻCZYŹNI NA RUSI BYLI TAK POTĘŻNI?

  W Rosji wszyscy mężczyźni były wojownikami, tradycja ta trwała jeszcze z czasów epoki tzw. „demokracji wojskowej”. Były, oczywiście, i specjalnie przygotowane wojownicy, którzy poświęcali całe swoje życie wojnie, ale umiejętności wojskowe posiadali wszyscy chłopcy i dorośli mężczyźni, czy to mieszczanie, rolnicy, myśliwi.

  Trzeba pamiętać, że dorastanie w tym czasie odbywało się szybciej, mężczyzna w wieku 14-16 lat był uważany za całkiem dorosłego i mógł rozpocząć samodzielne życie, ślub. Dla rolnika całą wspólnotą budowali dom, bojarski syn dostawał się na służbę wojskową, młody książę otrzymywał w zarządzanie grad.

  Ponadto, ludzie tej pory różniły się od obecnych, a porównanie nie będzie na naszą korzyść. Praktycznie wszyscy byli psychicznie i fizycznie zdrowi. Wszystkie wątłe, chore dzieci umierały w pierwszych latach lub po urodzeniu –działał przyrodniczy dobór. Przetrwały najbardziej zdrowe, w przyszłości stała ciężka praca fizyczna rolnika, rzemieślnika, myśliwego, wojownika wzmacniała ich. W społeczeństwie Rusi były nieobecne dzisiejsze wady industrialnego i postindustrialnego społeczeństw – alkoholizm,narkomania, prostytucja, rozpusta, cudzołóstwo, otyłość z braku ruchu, nadmierne jedzenie, itp.

  Pierwszym etapem w rozwoju mężczyzny było poświęcenie, przejście z wieku niemowlęctwa do stanu dziecka (chłopca) – w ciągu 2-3 lat. Ten próg był oznaczany rytuałem podstrzygania i sadzeniem na konia. Należy zauważyć, że obyczaj ten istniał u wszystkich warstw społecznych. Ten obrzęd sięga od czasu siwej pogańskiej starożytności. Dopiero później Kościół wzięł obrzęd postrzyżyn jako wzór. Obrzęd postrzyżyn mozna prześledzić u wszystkich narodów indoeuropejskiego korzenia, w chrześcijańskiej Europie, on zachował się jak rytuał inicjacji rycerzy.

  Była to bardzo ważna psychologiczna granica, która tworzyła w chłopcach szczególny nastrój, deklarowała podstawowe zasady bytu. Chłopców nastrajali na to, by byli obrońcami swojej rodziny, społeczności, miasta, regionu, całej „Jasnej Rusi”. W nich zakładali życiowy trzon, który wyznaczał ich los. Szkoda, że ta tradycją jest prawie utracona w dzisiejszej Rosji. Mężczyzn wychowują kobiety w domu, w przedszkolu, w szkole, na uczelniach, jako wynik – w kraju jest bardzo mało męskosci, rosjanie przestali być Żołnierzami. Tylko w krytycznej sytuacji, na wojnie, u części rosjan budzi się rodzajowa pamięć, i wtedy rosjanom nie ma sobie równych w walce. Częściowo podobne wychowanie zachowało się u ludów kaukaskich, w Czeczenii, ale w zniekształconej formie, tam swój lud uznaje się za wybranego, a reszta poniża się (swoisty nazizm).

  Głównym w wychowaniu wojownika jest wychowanie do Ducha, to dobrze wiedzieli nasi przodkowie. To wiedzieli i wielcy rosyjscy dowódcy, na przykład, A. Suworow, „Nauka wygrać” – kość z kości dziedzictwo przodków.

  We Wschodniej Rusi nie było szkół specjalnych (przynajmniej nie ma żadnych wiadomości o ich istnieniu). Ich substytut – praktyka,tradycją, praktyka zawodowa. Od wczesnego dzieciństwa chłopców oswajali z bronią.. Archeolodzy znaleźli wiele drewnianych mieczy, ich forma odpowiadała niniejszym mieczom. To nie obecne plastikowe zabawki, drewnianym mieczem doświadczony zawodnik mógł stawić czoła wrogowi, ciężar drewna dębowego miecza prawie porównywalny żelaznemu. W zestaw młodego wojownika również wchodziły: drewniane włócznie, noże, łuk że strzałami (prosty łuk).

  Istniały zabawki, gry edukacyjne i koordynację ruchów, zwinność, szybkość – huśtawka, różnej wielkości piłki, sanki, narty, śnieżki itp. Wiele dzieci, zwłaszcza ze szlachty, już małymi dziećmi otrzymywali walki, broń – noże, miecze, siekierki. W kronikach są przypadki, gdy będą ich używali, zabijając wroga. Nóż był z mężczyzną od dzieciństwa.

  Zagadnieniami istnienia specjalnej szkoły walki na Rusi zajmował się A. Biełow, stworzył on system – „Slavic-gorickaja walka. On potwierdza, że bojowe przygotowanie odbywało się w formie ludowej gry, a potem „forma” podtrzymywała się regularnymi współzawodnictwami, które odbywały się w święta, większość z ich miały przedchrześcijańskie korzenie (Kupała, dzień zimowego przesilenia i inn). Pojedyncze pięściowe boję, boję „ścianka na ściankę” były zwyczajnym zjawiskiem aż do 20 stulecia. Dzieci wchłaniały tę kulturę boju omal nie „z pieluch”.

  Szkolenie prowadzono na poziomie nauczyciel – uczeń, porównaj: na Rusi aż do 18 wieku, uniwersytetów nie było, ale miasta i świątynie budowali, dzwony odlewali, księgi pisali, poziom uczoności ludności w X – XIII stulecia był o wiele wyższy za europejski (jak i poziom higieny). Umiejętności przekazywane od nauczycieli do uczniów na praktyce, aby stać się mistrzem-architekta ruski człowiek szedł nie w szkołe, a stawał się uczniem mistrza, w wojsku również.

  Kluczową rolę odgrywała praktyka, Ruś prowadziła ciągłe wojny z sąsiednimi narodami, często szli i bratobójcze wojny. Braku w rzeczywistych warunkach bojowych nie było, młodzi wojownicy mogli w praktyce sprawdzić się. Oczywiście, wojna zabrała swoje ofiary, ale ci, którzy przeżyli, otrzymywali wyjątkowa lekcje. W żadnej szkole takich „lekcji” nie dostaniesz.

  W pokojowym życiu bojowe przyzwyczajenia podtrzymywały się nie tylko ludowymi igryskami, ale i jeszcze jednym ważnym zakresem – polowaniem. To obecnie zwierzę prawie nie ma szans przeciwko człowiekowi z bronią palną. A wczesniej walka toczyła się niemal na równych prawach – pazury, kły, moc, rozwinięte uczucia przeciwko umiejętności człowieka i broni zimnej. Prawdziwym wojownikiem był uważany ten, kto zdobędzie niedźwiedzia. Wyobraź sobie siebie z myśliwską włócznią (рогатиной) przeciwko niedźwiedzia! Polowanie było doskonałym treningiem dla podtrzymania ducha, umiejętności walki, nauki prześladowania, wytropienia wroga. Nic dziwnego, że Władimir Monomach w swoich „Nakazach” z taką samą dumą wspomina o wojennych wyprawach i myśliwskich wyczynach.

  Podsumowując: chłopca robili Wojownikiem, obrońcą Rodzaju, Ojczyzny na podstawie psychicznych ustawień (współcześnie – programów), które wprowadzali z urodzenia(i nawet do urodzenia, t.zw. przedporodowe nauczanie), tradycji ludowych dziecięcych i dorosłych gier, świąt, stałej praktyki. Właśnie dlatego Rusy byli uważani za lepszych bojowców planety, nawet Chińskich cesarzy ochraniali nie bojowcy ich mnisich orderów i szkół, a wojownicy rusy.
  http://obshestvomt.ru/blog/43074524361/POCHEMU-MUZHCHINYI-NA-RUSI-BYILI-TAKIMI-MOGUCHIMI

 24. jamek said

  >>> https://www.youtube.com/watch?v=qWPalJVQH18

 25. jamek said

 26. Glos Prawdy said

  Po raz pierwszy bojowy samolot niewidzialny USA został zestrzelony przez rosyjski myśliwiec

  Z amerykańskiej bazy lotniczej „Аwian” wspiął się nowoczesny samolot-niewidka F-117 (Nocny jastrząb). Ten samolot mógł uderzyć precyzyjną brońią wroga, będąc od niego o setki kilometrów. Jeszcze nikomu nie udało się zbić go. Jakież było zdziwienie pilota, gdy komputery pokładowe zaczeły podawać sygnał o ataku nieznanego wojownika. Ostatnim, co zobaczył pilot F-117, przed katapultą-to drapieżny profil MIG-29.
  .https://www.youtube.com/watch?v=HtgDgwH8tSQ

 27. Anucha said

  Może ktoś z Gajówki zadeklaruje się Panie Siggi do zatykania tych dziur w ordynacjach , byleby były ładne 🙂
  Najlepszym sprzętem dysponuje Pan Czołgista- wiadomo „Rudy” na 102 , nie wiadomo tylko jaka armata z T-34 czy T-90 🙂

 28. Glos Prawdy said

  Zachodnie wartości: Byden pożenił dwóch gei z Białego Domu.

  Wiceprezydent USA Joe Biden dziś przeprowadził ceremonię zaślubin dwóch gejów. Ceremonia odbyła się u niego w domu.
  Najciekawsze jest to, że wiceprezydent USA jest dumny z siebie po związaniu tego nienaturalnego sojuszu. Mówią, że nie może wyrazić swojego szczęścia. Pewnie tak jest teraz przyjęte na Zachodzie.

  Ciekawe, że nowożeńcy pracują w Białym Domu. W ten sposób potwierdziły wieloletnie podejrzenia znacznej liczby ludzi na całym świecie – w Białym Domu pracują jednak gieje.

  Przypomnę, że legalizacja małżeństw tej samej płci – to „osiągnięcie” pierwszego czarnoskórego prezydenta Stanów Zjednoczonych. W 2015 roku LGBT małżeństwa stały się legalne na terenie wszystkich stanów USA. A wice-prezydent jako kapłan – to już innowacje tego roku i bezpośrednio Bidena.
  http://actuallno.com/blog/43486775968/Zapadnyie-tsennosti:-Bayden-pozhenil-dvuh-geev-iz-Belogo-Doma

 29. twin said

  System już upadł

 30. Ad. 14.
  https://marucha.wordpress.com/2016/08/01/malgorzata-soltysiak-andrzej-duda-i-beata-szydlo-sa-pod-wplywem-zydowskiego-lobby/
  21. Wandaluzja.com said – 2016-08-03 (środa) @ 04:06:41
  Kiedyś przeczytałem w IN, że Premier Szydło powołała Komisarza Złotego Pociąg. Spodobało mi się to więc ogłosiłem, że Komisarz Premiera musi nawiązać kontakt ze mną jako ODKRYWCĄ Skarbu Hitlera w Wałbrzychu – bo nikt dotychczas takich roszczeń nie wnosił. Ja nie szukałem Złotego Pociągu tylko Złota Serbskiego i Skarbu Hitlera, bo Skarb III Rzeszy na Dolnym Śląsku był i jest ABSURDEM.
  Gdy nie doczekałem się Odzewu ze strony Komisariatu Złotego Pociągu to uznałem to za Obstrukcję przez Wycofanie sprawy. Przemianowałem więc powołane przeze mnie Towarzystwo Złotego Pociągu dla Złota Serbskiego, jako suplementu Nuklearnego Ataku na Moskwę i Leningrad, na Towarzystwa Wałbrzych-METRO i załatwiłem sprawę Komisarza Złotego Pociągu opryskliwie – czego nie chcę powtarzać.
  Moja akcja miała ten efekt, że gdy w Białymstoku doszło do walki Na Noże pomiędzy ONR-Falanga a Policją, która wydała obraźliwą dla Falangi instrukcję ANTY-antysemicką to Falangiści ZAGROZILI gremialnym przystąpieniem do Towarzystwa Wałbrzych-METRO, wobec czego Policja musiała Antysemicką formułę kapitału kryminalnego WYCOFAĆ. Z Antysemicką formułą kapitału kryminalnego spotkałem się w KAPITULACJI przed spermą jerozolimską Tomasza Wołka jako szefa kapitału politycznego Urszuli Sipińskiej.
  Wobec wystąpienia pani Małgorzaty Sołtysiak – zagrożonej jakoby Wyrzuceniem z PiS-u – utrzymuję OPRYSKLIWE Załatwienie Komisariatu Złotego Pociągu, który, jak mogę się domyślać, został zdezawuowany przez Prezesa Kaczyńskiego.
  Anglicy opublikowali paszport Adolfa Hitlera: Pochodzenie ŻYDOWSKIE, Narodowość ŻYDOWSKA, Kapitał KRYMINALNY.
  *****
  Przypominam, że domagam się eksploracji Skarbca Hitlera przez europejskich komisarzy Roszczeniowych. W I.WŚ Niemcy zrabowali kilkadziesiąt tysięcy ton złota a w II. WŚ Kilkaset.

 31. Słowianin said

  ad.123 Może już dosyć tych bzdur. Zaczynam wierzyć, że UFO istnieje i są to polityczne oszołomy. Wszyscy, jak jeden.

 32. Boydar said

  Z tą papieżycą Joanną, to pewności nie ma jak było, Panie Siggi (21). Do podparcia Pańskich tez, również jest zbędna. Żeby nie był Pan stratny, zwracam uwagę na fakt, że do roli przewodnika Kościół kobiet nie predystynował a nawet wyraźnie postawił granicę, co tak a co nie. Napisałem „postawił” w czasie przeszłym dla wyraźnego oddzielenia Kościoła od różnych pojawiających się ostatniemi czasy wydmuszek.

  Kobieta na czele ? Tak się zdarzyć może, lecz nie z urzędu czy automatu lecz z wyjątkowej okoliczności braku stosownych do celu mężczyzn. Jednym słowem, wyjątki nie mogą czynić reguły; a do takiego właśnie przewartościowania pojęć doprowadzono na naszą zgubę.

 33. Za co kochamy Polskę.
  Za powiedzenie :”Co ja nie dam rady???potrzymaj mi piwo”, albo ” Co ja nie dam rady, poczekaj tylko zawołam szwagra”…..
  .https://youtu.be/iq5TlGjqUvw

 34. Glos Prawdy said

  Ukraińcami pobity kolejny rekord świata. Zaledwie w ciągu dwuch miesięcy ze swego narodowego idola zrobili narodowego zdrajcę. Oprócz oskarżeń o tym, że Sawczenko jest jest „agentem Putina”, i wymagań wszcząć przeciwko niej postępowanie karne, była żołnierka batalionu „Ajdar” Nadzije Sawczenko teraz chcą pozbawić tytułu Bohatera Ukrainy, a nawet wrócić do Rosji. I chcą z taką wściekłością i energią, z jakim domagali się nadać jej tytuł i zwolnić z rosyjskich lochów.

  Ciekawe, że szykany na „bohaterkę wczorajszych dni”, nie wpływa na jej ranking, bardziej wysoki, aniżeli u większości znaczących figur ukraińskiego politycznego muzeum.
  http://planeta.moy.su/news/byvaet_zhe_takoe_v_ssha_sobaki_ugnali_mashinu_u_khozjajki_i_vrezalis_v_stenu/2016-08-02-72074

 35. Glos Prawdy said

  poprawny link
  http://planeta.moy.su/news/otkrovenija_nadi_kto_ili_chto_govorit_jazykom_savchenko/2016-08-02-72064

 36. Na 63 tys. spożywczaków w Polsce tylko 7 tys. to polskie sklepy
  02.08.2015, godz. 08:00

  http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/na-63-tys-spozywczakow-w-polsce-tylko-7-tys-polskie-sklepy_654630.html

 37. Za to stali na Majdanie!!!Już wiedza naiwniacy jak ich zrobiono i KTO im Majdan zorganizował, w celu zabrania sobie Ukrainy????nie zorientowali się w porę tak jak my, że będą ograbiani ze wszystkich możliwych środków i wszelkimi możliwymi sposobami, zmuszani do zadłużania się w bankach żeby przeżyć, a cały kraj będzie zadłużany w MFW i Banku Światowym!!!
  A jak nie zapłacą, bo nie będą mieli z czego , to będą wyrzucani z mieszkań za długi. Będzie zawoalowana eutanazja ludzi chorych z braku leczenia, „jednostek nieprzydatnych” chorych , emerytów i rencistów…które mogą obciążać społeczeństwo” czyli kasę rządu….
  Taryfowe ludobójstwo – tak nazywają Ukraińcy ustawiczny wzrost opłat komunalnych. Jak oświadczył poseł w parlamencie już 5 mln Ukraińców wyjechało z kraju na zarobek / z czego niestety 2 mln do Polski a drugie 2mln do Rosji- przyp. mój/.
  .https://youtu.be/Rs9NmbKWGNQ

  Ps.W Polsce drugi rok z rzędu waloryzacja emerytur będzie w wysokości od 3,5 do 10 zł.

 38. Glos Prawdy said

  Demonstracja działania toalety w Japonii
  .https://www.youtube.com/watch?v=L5EF56lutig
  .https://www.youtube.com/watch?v=Esh6VJT6ROs

 39. Hakerzy którzy włamali się do poczty Ministerstwa Obrony Ukrainy ujawnili listę amerykańskich ekspertów wojennych i propagandowców”zarządzających walką z Rosją z terenu Ukrainy mająca na celu przekonanie Ukraińców do walki z Rosją.
  http://news-front.info/2016/08/01/xakery-vzlomali-pochtu-mo-ukrainy-opublikovav-spisok-sovetnikov-iz-ssha-rukovodyashhix-nezalezhnoj/

 40. Glos Prawdy said

  BRAK INTYMNEGO WSTYDU – OBJAW SCHIZOFRENII…

  Żyjemy w społeczeństwie, w którym szorstkie psychiatryczne objawy — to właśnie te objawy, które należą do niniejszej psychiatrii, wydawane są za wzorce mody i zachowania, uważa Irina Miedwiediewa, dyrektor Publicznego instytutu bezpieczeństwa demograficznego.

  Psychiatryczne porażki prowadzą do naruszenia moralności, a moralne zniekształcenia koniecznie pociągają za sobą psychiczne deformacji.
  Zdaniem Miedwiediewoj, odbywa się sztuczne psychiczne zakażenie narodu rosyjskiego, w szczególności młodego pokolenia, a nawet dzieci. Czasami nazywa się to „sexy oświeceniem”, czasami sugeruje coś innego, w tym wszelkiego rodzaju obrzydliwości, trujące dla moralności człowieka, dla jego psychiki, serwowane są jako bardzo piękne „humanistyczne sztuczki”.

  „Proszę zwrócić uwagę – mówi psychiatrą – teraz aktywnie promowane niechlujstwo — brudne włosy, podarte pończochy, podarte dżinsy, podłogi płaszcza lub koszuli o różnej długości lub zapięte nie na te guziki. W szpitalach psychiatrycznych wiedzą, że w historii choroby jest taka rubryką: czystość pacjenta. Jeśli pacjent jest niechlujny, to wskaźnik bardzo ciężkiego psychiatrycznego zaburzenia. Kiedy człowiek stale nosi podarte skarpetki lub pończochy, nie myje włosy lub nieprawidłowo zapina koszulę, to jest objaw psychiatryczny, który dziś, niestety, istnieje jako cecha młodzieżowej mody”.

  „Weźmy bohaterów wielu bojowników i thrillerów – to nader mocni ludzie, którzy rozwiązują swoje problemy, niszcząc i niszcząc wszystko co żywe i nieżywe na swojej drodze. Efekt ten w psychiatrii nazywa się гипоидная schizofrenią, w której łączy się młodzieńcza patologiczna przemoc z patologicznym оtepieniem serca, czyli patologiczna bezdusznośc”, – zauważa Miedwiediewa.

  Inną jakość człowieka — nadmierny racjonalizm, który dziś jest narzucony jak pragmatyzm. To też jest objaw schizofrenii. Ludzie często myśla, że schizofrenicy są irracjonalni. To nie jest tak. Schizofrenik zbyt racjonalny, ale przy tym bezduszny. Właściwie do tego „mniej emocji, więcej pragmatyzmu” – i wzywają do tego dziś młodych ludzi ideolodzy nowej mody, ale to bardzo ciężki objaw.

  A co to jest zniszczenie intymnego wstydu z punktu widzenia psychiatrii? Zdaniem Ireny Мiedwiedziewoj, „to nie jest tylko narzucanie różnego rodzaju zboczeń, przykład temu (kiedy w telewizji pokazują to, co dzieje się w cudzych sypialni), ale i popularyzacja seksualnie patologicznych odchyleń. A seksuologia— część psychopatologii”.

  Ale najważniejsze w zniszczeniu intymnego wstydu to, że opowiadając młodym ludziom o bezpiecznym seksie, ich popychają do zaspokojenia seksualnego zainteresowania, umniejszania wartości historii rodziny, relacji małżeńskich, które są najważniejszym elementem w budowie normalnej psychiki. W przypadku ich braku są nieuniknione różne zaburzenia, bardzo bolesne dla psychiki. Prowadzi to, w szczególności, do umysłowej degradacji całego społeczeństwa.
  http://nashaplaneta.su/news/otsutstvie_intimnogo_styda_priznak_shizofrenii/2016-08-03-24284

 41. Awaryjne lądowanie Boeniga ZEA w Dubaju.
  .https://youtu.be/HJwedRs1tn0

 42. 3 sierpień 2016 roku Donbaski Wołyń- kolejna ukraińska zbrodnia…
  .https://youtu.be/FmO2Zu59Vn4

 43. Donbaski Wołyń.
  .http://cs637231.vk.me/v637231725/1638/DfAtgiUXS48.jpg

 44. Atak gazowy morderców z ISIS w Aleppo.
  .https://youtu.be/hwD1ltIJklI

 45. ad.44
  Urgently! Terrorist gas attack in Aleppo 02.08.2016
  Сегодня 02.08.2016 г. Старый Алеппо подвергся газовой атаке со стороны боевиков. Отравляющие вещества были применены в районе площади Сахет аль-Аумит. По предварительной информации удар был нанесен из района Баб аль-Хадиб. Где дислоцируется группировка Нириддин аз-Зинки. Предположительно был применен горчичный или нервнопаралитический газ. На данный момент количество погибших – до 10 человек, раненых (отравленых) около 20.
  По словам очевидца, со вчерашнего дня террористы копали тоннель в сторону правительственных войск. Сирийская армия его подорвала. Там находились емкости с отравляющими веществами. Один за другим погибли 5 бойцов, которые спустились под землею. Так же отравления получили спасатели, которые прибыли на место газовой атаки.

  Today 02.08.2016. Old Aleppo was attacked with gas by terrorists. Toxic substances were used in the area of ​​Al-square Sahet Aumit. According to preliminary information strike came from the area of ​​Bab al-Hadibo. Where locates terroristic group Harakat Nour al-Din al-Zenki. Presumably mustard or nerve gas was used. At the moment, the number of deaths – up to 10 people, injured (poisoning) 20.
  According to an eyewitness, the day before the terrorists dug tunnel towards government troops. The Syrian army has blown it. There are containers with toxic substances. One after another, killed 5 soldiers, who went down under the earth. Just got poisoning the rescuers who arrived at the gas attack.

 46. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/133032,bitwa-o-aleppo-trwa

 47. snag said

  Nu rebiata, od niedzieli papa Francis jest oficjalnym czlonkiem krakowskiego centrum zydow (JCC – Jewish Community Center) wreczenie karty czlonkowskiej odbylo sie w rezydencji arcybiskupa Krakowa (sic) Karte wreczyl osobiscie, naczalny executive krakowskiego JCC Jonathan Ornstein dziekujac za wklad w odrodzenie zydowstwa w Krakowie oraz wsparcie przesladowanych (sic)

  W uroczystosci wzial udzial sam jew-papa w Polsce, rebe Miki Schudrich, znany wiezien Auschwitz Moniek Turski i Roman Kent, Piotr Wislicki, naczalny polskiego stowarzyszenia instytutu historii zydow i kilku naczalnych innych organizacji na garnuszku podatnika – Przy okazji warto odnotowac ze ilosc zydowskich organizacji rosnie jak na drozdzach a krakowska JCC ma juz 600 stowarzyszonych/aktywistow oplacanych z kieszeni podatnika i ilosc pasozytow na jednej imprezie.

  Z fotki w doniesieniu dedukuje ze tylko polscy biskupi chowaja krzyze w obecnosci ‚wybranych’ i nie tylko usuwaja krzyze ale wypraszaja sie sami we wlasnym kraju z uroczystosci zeby ich nie urazic.

  http://www.jta.org/2016/07/31/news-opinion/world/pope-francis-becomes-newest-krakow-jcc-member
  ————————————————————————————-
  “I told him about the rebirth of Jewish life in Krakow and how close our relations are with the church. And I thanked him for giving voice to the oppressed,”

 48. snag said

  Maćko @ 18 ,…

  Jesli zrealizuje polowe tego co obiecuje to warto glosowac a jak ci szkoda czasu to nie truj ze nie ci czy tamci u koryta ,…

 49. Siggi said

  <…https://www.facebook.com/podaj.to/videos/1151716568203496/

 50. Peryskop said

  … to spadło na mnie jak grom z jasnego nieba…

  No no !

  I to mimo, że „beneficjentem była Prowincja św. Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych – Franciszkanów w Polsce” …

  Prooje się już całą gębą !

  „Koniec pierwszej w kraju uczelni hebrajskiej.
  „To powinno sprawdzić CBA”

  Mikołaj Podolski Dziennikarz Onetu

  Wyższa Szkoła Filologii Hebrajskiej w Toruniu nieoczekiwanie kończy działalność. Lokalni politycy zastanawiają się, czy był sens wydawać miliony złotych z publicznych środków na uczelnię, która funkcjonowała tylko siedem lat.
  Udostępnij

  Wyższa Szkoła Filologii Hebrajskiej w Toruniu nieoczekiwanie kończy działalność

  Placówka została utworzona w 2009 r. jako niepubliczna szkoła wyższa. Założyli ją franciszkanie, kładąc nacisk m.in. na nauczanie filologii hebrajskiej, judaizmu oraz sztuki żydowskiej na ziemiach polskich. Studia były odpłatne. W ofercie dydaktycznej znalazł się również kurs dla przewodników po Ziemi Świętej, organizowano pielgrzymki, a także prowadzono bibliotekę i filmotekę. Projekt był ambitny i uchodził za mogący zwiększać tolerancję Polaków, a także ich wiedzę na temat judaizmu. To była pierwsza tego typu uczelnia w kraju.

  Koniec WSFH w Toruniu

  Kilka dni temu na internetowej stronie szkoły jej rektor ojciec Bernard Jarosław Marciniak zmieścił komunikat o zakończeniu działalności. „W związku z zaistniałymi trudnościami Wyższa Szkoła Filologii Hebrajskiej w Toruniu podaje do wiadomości, że w roku akademickim 2016/2017 nie będą prowadzone ani studia stacjonarne, ani podyplomowe. Nie odbędą się również żadne kursy. Za niedogodności przepraszamy” – napisał rektor WSFH.

  Powodem zamknięcia jest głównie mała liczba chętnych na studia hebrajskie. Studenci studiów licencjackich będą mogli dokończyć je w Poznaniu.

  Dofinansowana jak mało która

  Decyzja o zakończeniu działalności placówki wzbudziła niesmak, bo szkoła otrzymała łącznie kilkanaście milionów złotych na działalność, a już po siedmiu latach przestaje prowadzić nauczanie. Złożyły się na to pieniądze od toruńskiego samorządu, z budżetu państwa, a także 10 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego, które przyznano za sprawą decyzji urzędu marszałkowskiego. Łącznie według doniesień medialnych na uruchomienie uczelni przeznaczono 24 mln zł.

  Pismo do marszałka województwa kujawsko-pomorskiego wysłał Marek Jopp, szef powiatowego SLD w Toruniu. Retorycznie zapytał w nim czy było warto wydawać 10 mln zł na tę placówkę. „Projekt budowy Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej, którego beneficjentem była Prowincja św. Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych – Franciszkanów w Polsce, był wpisany na listę kluczowych projektów województwa” – zauważył Marek Jopp.

  Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdzi dotację?

  – Oczekiwania były takie, że to będzie szkoła, która będzie istniała przez wiele, wiele lat. Po to się inwestuje w szkoły, zwłaszcza w ramach projektów strategicznych. A przecież urząd marszałkowski na takiej zasadzie przyznawał jej środki. Ja jestem bardzo zaskoczony tym, co się stało i to spadło na mnie jak grom z jasnego nieba – mówi w rozmowie z Onetem Andrzej Walkowiak, wojewódzki radny z klubu PiS.

  I dodaje, że projekt związany z dofinansowaniem na 10 mln zł był przewidziany na pięć lat, zakończył się w grudniu 2014 r., a już półtora roku później ogłoszono, że szkoła nie będzie dalej funkcjonować. Według niego należy publicznie zapytać czy beneficjentowi nie chodziło o zdobycie tego unijnego wsparcia, by potem przerwać swoją działalność i zamienić ją na zupełnie inną.”

  http://wiadomosci.onet.pl/kujawsko-pomorskie/koniec-pierwszej-w-kraju-uczelni-hebrajskiej-to-powinno-sprawdzic-cba/5nwkgf

 51. Atak „koalicji” na czele z USA w Aleppo. Takich „terrorystów” dopadli jak w Donbasie!!
  .https://youtu.be/wtuxaLKaanU
  .

 52. jamek said

 53. Boydar said

  „… Kiedy człowiek stale nosi podarte skarpetki lub pończochy, nie myje włosy lub nieprawidłowo zapina koszulę, to jest objaw psychiatryczny, który dziś, niestety, istnieje jako cecha młodzieżowej mody …” – GP (40)

  Objawem psychiatrycznym jest cała sytuacja społeczeństwa a nie reakcja młodzieży. Jakoś muszą protestować, jeżeli nawet nie są świadomi, że jest to w rzeczywistości protest. Szczegóły powyższego to temat na oddzielny artykuł. Autorka Miedwiediewa kręci i kombinuje uzurpując sobie wobec czytelnika „wyższy stopień świadomości”. Być może i go ma, ale sposób wykorzystania budzi moje poważne wątpliwości co do celu.

 54. NyndrO said

  À propos tekstu zamieszczonego przez Pana Peryskopa.Pamiętam,jak mocno i bezczelnie w Inowrocławiu promowano tą całą uczelnię.W liceum,do którego uczęszczałem wiele lat temu,uczniowie kilkakrotnie byli zapędzani do auli na obowiązkowe (w czasie ważnych lekcji) spotkania z żydami z tej szkoły.W skrzynce na listy kilkakrotnie znajdowałem ulotki na których widniały uśmiechnięte twarze blond-dziewczyn siedzących na trawnikach w parku,drukowanych przez tą szkołę. * Une na serio powinny wiedzieć (jak by mi się spytali,to bym podpowiedział), że przynajmniej u nas określenie „żyd”,to jadna z najgorszych obelg.Nie dalej jak tydzień temu słyszałem przez okno rozmowę gówniarzy.Jeden pożerał jakieś słodycze,a drugi do niego : „daj jednego,nie żydź”.My,przynajmniej na Kujawach, bardzo nie lubimy naszych oprawców żydów i jak w końcu to zrozumieją,to na ulotki nie będą musieli wydawać.Pytać,pytać i jeszcze raz pytać. * Prezydyntym Inowrocławia jest tatełe posła brejzy.Facjaty można se sprawdzić na własną odpowiedzialność.Ja z powodów gastrycznych nie klikam w to.

 55. NICK said

  NyndrO, Panie.
  (ja już tam nie wiem przez jakie’0′ lub ‚O’ pisać.)
  Prodigy. To delikatność… .
  Słucham uważnie i oglądam – bardziej rewolucyjnych.

 56. snag said

  Oficer IDF, tej najbardziej moralnej i najbardziej bitnej armii na swiecie zabral/ukradl rowerek 8-mio letniej palestynskiej dziewczynce i mial pecha bo ktos to nagral.

  Video.

  http://www.jta.org/2016/08/03/news-opinion/israel-middle-east/border-police-officer-suspended-after-video-shows-him-taking-palestinian-girls-bike

 57. revers said

  Właśnie demokracja, wojna z terroryzmem postąpiła naprzód, nie ma takiego operatora sieci komórkowej który nie chciał by zarejestrować karte SIM z prepaid, z przedpład.

  A to co sie kupi się nie obzwoni , nabywca traci na kupnie karty SIM lub doładowaniu np. niby darmowego Lycosa Mobile, po automatycznym przałączenia do długiej koleki rejestracyjnej, reyzgnacji z kolejki, nadpłata minimum 5 Złp. zamienia się w połączeniowy PIP z odebraniem środków płatniczych. No cóż każdy klan, wieilki brat opertaor juchci jak może , na ile władza i zarządca folwarku pozwala

 58. snag said

  Amin @ 20 ,…

  A kto żąda (sądzi w sądach) i po kiego żeby zaniechać sprawdzania tożsamości wyborców zanim wejdą za kurtynę?

 59. NyndrO said

  Ad 55.* A pisz Pan,jak się Panu podoba ergo jak się Panu wciśnie.

 60. snag said

  Peryskop @ 50 ,…

  Franciszkanow tez spenetrowali? Jak juz wspominalem i powtarzam nacja pasozytow, w bzykaniu podatnika i zyciu na krzywy ryj nie maja sobie rownych.

 61. Piotr Skwirowski, KOGO MOŻNA POZBAWIĆ ZACHOWKU – Nie wystarczy wykrzyczeć w złości „Wydziedziczam cię”, by spadkobierca nic po nas nie dostał. Trzeba pozbawić go prawa do zachowku. Gazeta Wyborcza, 3 VIII 2016, s. 18.

  Dokonuję wydziedziczenia i WYKLUCZENIA z praw spadkowego po mnie Tomasza Stanisława Prawdzica-Tella, jako NIEGODNEGO noszenia Nazwiska, z Kilku względów:
  1. Niegodności spadkobiorcy, z powodu nieutrzymywania ze mną stosunków rodzinnych przez 35 lat.
  2. Udziału w ANTYPOLSKIEJ i wymierzonej we mnie konspiracji rodzinnej, opartej na ŁŻYCH papierach testamentowych, sporządzonych dzięki przechwyceniu przez NKWD i KGB papierów mego dziadka, w tym Testamentu w trakcie KATOWANIA go przez 2 ukraIńskich lekarzy, w trakcie czego został Zamordowany. Tym STERRORYZOWANO mego ojca i zmuszono do przyjęcia Nowego paszportu amerykańskiego, dla Podpisania Kapitulacji dla Wyłączenia Mnie jako JEDYNEGO spadkobiercy amerykańskich spraw mego dziadka, gdyż mój Ojciec został wyłączony ze spadku amerykańskiego jako Nieodpowiedzialny Finansowo.
  3. Masoni angielscy implikują mi jakieś DŁUGI, którymi szantażują noszącego NIEGODNIE nazwisko Prawdzic-Tell Tomasza Stanisława, grożąc mu OBCIĄŻENIEM tymi Długami, co jest Szalbierstwem Angielskim, gdyż ja żadnych długów wobec herosa angielskiego Teofila Euzebia nie miałem i nie mam, a jeśli jakieś to przypisane mi przez masonów angielskich, którzy ”trzymają się” STONEHENGE Teofila Euzebia.
  Tomasz Stanisław Prawdzic-Tell został wykastrowany przez masonów angielskich, którzy potrzebowali Wielkiego Eunucha Jerozolimskiego dla osadzenia na tronie rosyjskim jezuity, żeby wszyscy Rosjanie mieli spermę jezuicką.

  Juliusz Prawdzic-Tell: http://www.wandaluzja.com

 62. Zgorzkniały said

  http://spartakus.neon24.pl/post/132989,czy-to-jeszcze-praca-czy-juz-niewolnictwo
  Czy to jeszcze praca, czy już niewolnictwo?

  O rynku pracy z perspektywy Poznania.. wiem, wiem, gdzie indziej jest jeszcze gorzej 😦

  Arbeit macht frei – praca czyni wolnym. Pomijam pomnikowy dowód na to, że to był obóz pracy dla IG Farben, a nie obóz zagłady, bo nie o tym tu będzie mowa. Raczej nawiązuję do staropolskiego powiedzenia: bez pracy nie ma kołaczy. Chcesz jeść, więc pracuj..

  Proste zaprawdę. Jak to wygląda w praktyce? „Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz i dzieci nam germanił” słowa Roty śpiewane przez patriotów na rynku w Poznaniu podczas obchodów ZWYCIĘSKIEGO Powstania Wielkopolskiego brzmią śmiesznie, gdy wielu z nich marzy o pracy w fabryce VW zamiast dla Polaka. Nie licząc upolitycznionej, kolesiowskiej znepotyzowanej monopolistycznej Enei, to właśnie niemiecki VW jest najlepszym pracodawcą w regionie. Można powiedzieć, że nikt nie da tyle Polakowi co Niemiec. Poczynając od płac, a na przestrzeganiu prawa pracy kończąc, po drodze jest pełno dodatków socjalnych. Jest to wzorcowa firma „ekonomicznego najeźcy”, od którego inne niestety trochę odstają z płacami, ale o łamaniu praw pracowniczych nie ma mowy. Na samym dole obcych pracodawców jest Amazon z pensją 14zł brutto/godzinę, gdzie prawo pracy jest również przestrzegane, pracodawca organizuje darmowy dojazd do pracy i obiady za 1zł. Lepiej jest w Lidlu, gdzie z braku pracowników pracodawca został zmuszony do grania w otwarte karty i na ogłoszeniu napisał wprost, że oferuje 2850zł brutto miesięcznie plus socjalne dodatki. Firmy logistyczne szukają magazynierów za 17zł/brutto na godzinę, niestety praca trzy zmianowa, więc chętnych brak. Oczywiście w tych firmach lepiej wynagradzani są poganiacze niewolników mówiący po niemiecku, bo przecież dyrektor mieszkający przez 5lat w Polsce nie nauczy się polskiego, jeśli wszyscy z którymi ma kontakt muszą mówić po niemiecku. Uber Alles zobowiązuje..

  Na drugim biegunie są pracodawcy polscy, którzy płacą średnio 30% mniej i nie uznają prawa pracy, a o dodatkach socjalnych nawet nie słyszeli. Oczywiście płaczą, jak to są wykorzystywani przez państwo, a żyją prawie 40% taniej od własnych pracowników (koszty, leasing itp.). Znamienne jest, że właściciel firmy transportowej nie żyje na gorszym poziomie niż jego odpowiednik w Niemczech, a pracownicy na poziomie kasjerki z niemieckiego supermarketu. Ten o to właściciel nie pozwala nikomu wyjść z firmy przed nim, co skutkuje pracą 9godzin dziennie. To jest ponad 20godzin miesięcznie nadgodzin, za które pracownicy nie mają płacone. (praktyka stosowana nagminnie w wielu firmach). U polskiego prywaciarza nie dość, że nie obowiązuje prawo pracy, to nie ma rozpisanych kompetencji co do stanowiska, popularne jest, że pracownik podczas przestoju niezawinionego, kosi trawnik szefowi lub myje mu auta. Pozbycie się pracownika z ominięciem 3 miesięcznego wypowiedzenia załatwiane jest zwolnieniem dyscyplinarnym. Pracownik o ile ma czas i pieniądze może bujać się w polskich sądach miesiącami i też nie wiadomo czy wygra. Podobnie z powrotem kobiety po urodzeniu dziecka. Pracodawca likwiduje stanowisko i zgodnie z prawem za te same pieniądze każe być jej szambonurkiem, jeśli oczywiście podniesie raban co do swych praw. Tyle o prawie pracy nieprzestrzeganym, ignorowanym, a dla kurwinowców jak GPS, niepotrzebnym.

  Mamy perełkę, czyli umowa zlecenie potocznie zwana śmieciówką. Śmieciowa płaca zazwyczaj, ale co najważniejsze, brak obowiązywania prawa pracy. Tu już pracodawcy nie mają żadnych ograniczeń w zarządzaniu zasobami ludzkimi potocznie zwanymi niewolnikami. Chociaż jest to błędne, ponieważ właściciel niewolnika musiał zapewnić dach nad głową i jedzenie, a teraz może płacić tyle ile uzna za stosowne nie myśląc, że to nie starczy na przeżycie nowoczesnego niewolnika. Mamy takie sytuacje, że na festynie w kasie z blachy, kobieta przez 16godzin w temperaturze ponad 50stopni pracuje bez przerwy, bez napojów, bez pożywienia, za 8zł na godzinę, sikając do butelki. Umowa zlecenie wyklucza pracę codziennie w określonych godzinach w tym samym miejscu. Taka praca powinna być na umowę o pracę z zachowaniem praw pracowniczych. Tak powinno być.. W galeriach handlowych, w których stosunek metra przypadający na jednego mieszkańca, jest największy w Poznaniu, większość pracowników pracuje na tzw. umowy śmieciowe. Kiedyś była afera, jak to portugalska Stonka wykorzystuje pracowników, teraz jest to wzorowy pracodawca podług standardów prawa pracy. Jednak polski zielony płaz obecny na każdym osiedlu przebił Stonkę. Umowy śmieciowe z płacą 10zł brutto/godzinę po 12godzin dziennie. Ekspedientki kończą pracę w jeden dzień o 23.00, a w kolejny zaczynają o 5:30 bo tak właściciel grafik ustalił. W stonce skrzynki z piwem chociaż można wózkiem pod regał podwieźć, tu nierzadko trzeba nosić przez cały sklep i po schodach.

  Jak słyszę, że 12zł brutto na godzinę jako minimalna pensja zarżnie polskich przedsiębiorców, to sam bym ich do tej rzeźni z chęcią zawiózł. Podobnie z płaczem polskich przewoźników mających godnie zapłacić (minimalna niemiecka) za kilka godzin kierowcom, gdzie niemiecki kierowca za minimalną nie jeździ. O pracy „chronionej” w ochronie dla niepełnosprawnych za 5zł/godzinę to nawet nie myślę, bo płakać mi się chcę, że tak człowiek człowieka może upodlić.

  Powyższe to nie koniec możliwości prawnych niewolenia Polaka. Jest jeszcze samozatrudnienie. O ile w przypadku handlowca można to jeszcze zrozumieć, chociaż to jest kurewstwo moi zdaniem, aby na pracownika przerzucać wszystkie koszty. Spotkałem wielokrotnie oferty: masz firmę, masz auto, zarobisz 10.000zł, jeśli dla mnie zarobisz 50.000zł. Ponadto handlowca chcą z bazą klientów, to powinno dużo więcej kosztować niż tylko zatrudnienie posiadacza wiedzy i kontaktów. Nic jednak nie przebije w upodlaniu pracowników, jak firma mająca magazyny mroźnie i przez to musząca specjalnie podług prawa pracy traktować magazynierów. Aby ominąć obostrzenia, kazano magazynierom pozakładać działalność gospodarczą, no i prawo pracy nie tyczy. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że można stracić pracę z dnia na dzień i pomimo braku dochodów ponosić koszty ZUSu, księgowości, a i leasingu nierzadko..

  Znienawidzone przez kurwinowców prawo pracy jest kalekie, ale jest. Jakie ma być, jeżeli tworzyło je „społeczeństwo” poprzez swoich przedstawicieli w komisji trójstronnej; Lewiatan, bonzowie związkowi, osły z Wiejskiej. Jest łamane często, ale mając powyższe przykłady, to przynajmniej zagraniczne korporacje przestrzegają go, brak niego doprowadziłby do braku jakichkolwiek hamulcy w wykorzystywaniu pracowników.. O reformach samego kodeksu pracy nie będę się tu rozpisywał, ale samo prawo pracy jest antypracownicze 😦

 63. Bronisław said

  Re: 52. Szanowny panie Jamek!

  Przypomniane Nam przez Pana za pomocą filmu: „Mądrości plemienia żmijowego z talmudu są praktykowane na „nie-żydach””, świadczą o tym „chyba”. iż zapisy Talmudu są – podobnie, jak w Koranie – z „piekła rodem”, a nawet jeszcze bardziej bluźniercze?!!! Wobec tego, jaki cel ma „kościół’, urządzając dni „judaizmu”, czy „islamizmu”?!!! A poza tym, jaki cel chcą osiągnąć ostatni „papieże” głosząc, iż religie te czczą tego samego Boga, oddając hołd oraz cześć ich księgom, i je całując? I czy wobec tego religie te, podobnie, jak My wyznawcy Chrystusowego Kościoła Powszechnego, uwielbiają i czczą Pana Boga Wszechmogącego w Trójcy Świętej Jedynego?!!! A, czy Wiara Nasza nie mówi Nam, iż Nasz Mistrz Jezus Chrystus jest Jedyną Drogą Naszego Zbawienia?!!! Gorąco Pana pozdrawiam!

  Króluj Nam Chryste!!!

 64. http://fakty.interia.pl/swiat/news-ukraina-projekt-uchwaly-parlamentu-o-ludobojstwie-na-ukrainc,nId,2246231

  „W Radzie Najwyższej (parlamencie) Ukrainy zarejestrowano w środę projekt rezolucji upamiętniającej – jak to określono – „ofiary ludobójstwa dokonanego przez państwo polskie na Ukraińcach w latach 1919-1951”. Jej autorem jest niezrzeszony deputowany Ołeh Musij.

  Chodzi o LIKWIDOWANIE Państwa Żydowskiego na Ukrainie przez 4 marszałków: Żukowa, Broz-Tito-Pindara, Rolę-Żymierskiego i Górę-Dolinę. W trakcie tego Góra-Dolina wziął w Kijowie do niewoli Generalissimusa, który wiózł do Pragi złoto na wykupienie przez Holokaustów USA. Profesor Cyprian Iwo Pogonowski krzyczał: NIE PRAWDA, ŻE WSZYSTKICH ŻYDÓW MORDOWANO, GDYŻ 232 TYSIĄCE WZIĘTYCH DO NIEWOLI ENKAWUDZISTÓW UZBROJONO W BROŃ CZECHOSŁOWACKĄ I WYSŁANO NA WOJNĘ PALESTYŃSKĄ.
  Góra-Dolina był marszałkiem mego ojca.

 65. Mały_kinol said

  Trochę łysenkowskiej nauki prosto z dupy. https://vigilinclinaverat.wordpress.com/2016/06/27/geopolimery-12-ostrokatnych-piramid-i-morze-egipskich-klamstw/
  Jakiś gość wmawia że Wielką Piramidę wybudowali za Napoleona.

 66. Mrozak said

  Turcja dogadała się z Rosją. Świadczy o tym energetyka, a energetyka prawdę Ci powie.
  http://biznesalert.pl/oies-south-stream-turkish-stream-moga-powstac-naraz/

 67. Mrozak said

  NASZ KRAJ POSIADA NAJWIĘKSZE ZASOBY NAJTAŃSZEJ ENERGII W EUROPIE, KTÓRE NAWET 967 RAZY PRZEWYŻSZAJĄ NASZE ZAPOTRZEBOWANIE NA ENERGIĘ!

  Mapa jednej z agencji UE.

  Prawdziwe geotermalne eldorado w kraju rozpoczyna się się od głębokości około 3 km. Wiercenie na takie i większe głębokości trwa przy nowych technologiach trwa tylko parę tygodni twierdzi prof. Politechniki Krakowskiej Ryszard Kozłowski.
  Polskie zbadane zasoby geotermalne z głębokości 3 km to 626 000 PJ/rok przy zużyciu rocznym energii w kraju na poziomie 4200 PJ/rok.

 68. jacta said

  Bombardowania Serbii: zbrodnia czy ludobójstwo syjonistycznej NATO?
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/08/03/bombardowania-serbii-zbrodnia-czy-ludobojstwo-syjonistycznej-nato

 69. Mały_kinol said

  Oj oj to chyba правда bo to Rosjanie „odkryli”

  Po co oni to robią? Chyba żeby jeszcze bardziej się ugruntować z obrzydzeniu do nich? Wg nich piramidy wybudowali za Napoleona i to z betonu.

 70. snag said

  Grupa rzekomo prestizowych/renomowanych historykow z PAN (polsko-jezycznej ‚akademii nauk’) potepia polski rzad, J. Szarka i Minister Zalewska ze wycofuja sie z do tej pory bezwarunkowego poparcia ‚dowodow’ IPN ze to Polacy mordowali zydow nadmieniajac ze nowomianowany na szefa IPN J. Szarek wspomina o wznowieniu (nieskonczonej) exumacji ofiar miejsca zbrodni w Jedwabnym.

  Jednym slowem bezwarunkowe poparcie wynikom orzeczen IPN specow ery Stolcmana i stulic pysk.

  Ciekawe ze nie podaja nazwisk tych ‚historykow’.

  Historians Condemn Poland’s Backtracking on Poles’ WW2-Era Murder of Jews
  ———————————————————————————————————
  http://forward.com/news/world/345870/historians-condemn-polands-backtracking-on-poles-ww2-era-murder-of-jews/?attribution=articles-article-listing-4-headline

 71. zeev said

  .https://www.youtube.com/watch?v=B44FitjXAh8#t=189
  Paul Joseph Watson + Tommy Robinson
  KinderFickers :))))będziecie do ostatniego —LIKWIDACJA:))) Allah Snack Bar

 72. snag said

  Moj kandydat na Governor’a (wojewoda) Stanu.

  Fringe Candidate for Washington Governor: ‚Jewarchy’ Behind ‚Holohoax’
  ————————————————————————–
  http://www.haaretz.com/world-news/americas/1.734945

  David Blomstrom raises eyebrows by calling Israel ‚illegitimate terror state,’ blaming the Orlando nightclub shooting on Jews and claiming Eli Wiesel ‚never set foot in a concentration camp.’

 73. maasteer said

  Taki tam propagandowy filmik

  Europa w roku 2029 – film zakazany na facebooku PL

 74. maasteer said

  Link do artykułu o bestialskich nalotach na ludność cywilna w Syrii dokonana przez reżim amerykański

  Shocking footage: USA bombed Syrian town into dust, relatives of the killed damn America (PHOTOS, VIDEO 21+)

  http://rusvesna.su/news/1469801989

 75. snag said

  P. Mieciu !

  Deser do plakatu pod 11

  http://www.jewarchy.com/

 76. Prokuratura Turecka oficjalnie OSKARŻYŁA Waszyngton o inspiracje i POMOC rządu USA w zorganizowaniu ZAMACHU Prezydenta Turcji, said

  Prokuratura Turcje jest w posiadaniu bardzo WIELU dowódów świadczących o tym, że rząd Waszyngtonski WTRĄCA się systematycznie we wnętrze sprawy Turcji za pomocą AMERYKAŃSKICH pracowników NAJWYŻSZEGO szczebla „pracujacych” w POTĘŻNYCH militarnych bazach US Army zainstalowanych w Turcji.

  Ponad to prokuratura i rząd Turcji w trakcie tureckiego dochodzenia próby przeprowadze ZAMACHU STANU w Turcji 15 lipca 2016 z prubą ZABICIA prezydenta Turcji posiada TWARDE DOWODY na to że amerykańskie CIA i FBI prosperujace na terenie Turcji barało bezposredni udział w PRZYGOTOWANIU tego ZAMACHU w Turcji, instrowało i było w ciagłym kontakcie z tymi wojskowymi tureckimi, którzy byli KUPENI przez władze waszyngtońskie, które usiłowały ZAMIENIĆ prezydenta Turcji w prawie identyczny sposób jak na lutym 2014 roku na Ukrainie.

  Prokuratura Turcji OFICJALNIE oskarżyła udział w spisku było dowdcy sił NATO w Europie general Joseph Votel:

  „Turkish prosecutor claims CIA, FBI trained coup plotters” :

  https://www.rt.com/news/353963-cia-fbi-turkey-coup/

  W chwili obecnej dwie najważniejsze bazy wojskowe w Turcji są OKRĄŻONE przez policje i wojska Turecke, które KONTROLIJĄ wszystkie pojazdy wyjeżdzajace i wjeżdajace do tych baz US Military.
  Władze Turcji stanowczo DOMAGAJĄ się USUNIECIA ok. 85 bomb ATOMOWYCH amerykańskich z terytorium tureckiego które są magazynowane na terenie tych baz amerykańskich:

  ‘Know your place!’: Erdogan on US official’s reaction to failed coup aftermath’ :

  Ponad to społeczeństwo tureckie i czołowi politycy w Turcji DOMAGAJĄ się stanowczo te bazy amerykańskie ZAMKNĄC oraz w 100% usunąc personel ameryknski z tych baz, gdyż one ZAGRAŻAJĄ bezpieczeństwu Turcji !

 77. Boydar said

  https://tajemnice.robertbrzoza.pl/finansjera/10-sposobow-manipulacje-spoleczenstwem/

 78. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/133051,dwa-wstrzasy-nato

 79. Siggi said

  Franciszek Ernest Giertych (1)
  http://www.mysl-polska.pl/967

 80. revers said

  Prezydent Duda wycofuje sie z kolejnych obiecanek przedwyborczych, placic frankonskie i nie narzekac.
  http://wpolityce.pl/gospodarka/303134-kapitulacja-wobec-banksterow-prezydent-oszukiwanym-polakom-oferuje-10-proc-prawa-i-10-proc-sprawiedliwosci

 81. star said

  IWO CYPRIAN POGONOWSKI

  Zmarł prof. inż. Iwo Cyprian Pogonowski, wykładowca akademicki, działacz i publicysta polonijny. Wieloletni współpracownik „Naszego Dziennika”. Miał 94 lata
  W czwartek, 21 lipca, Iwo Cyprian Pogonowski w stanie ciężkim trafił do szpitala w Stanach Zjednoczonych. Kilka godzin później zmarł
  Iwo Cyprian Pogonowski urodził się 3 września 1921 we Lwowie. Jego ojciec był doktorem filozofii i prawa, a matka malarką
  Brał czynny udział w kampanii wrześniowej. Wojnę spędził w niemieckich więzieniach i obozach. Po oswobodzeniu w 1945 r. trafił do Belgii, gdzie rozpoczął studia na Katolickim Uniwersytecie św. Ignacego w Antwerpii
  Następnie pracował w Wenezueli, skąd trafił do Stanów Zjednoczonych. Tam spędził większość swojego życia poświęcając się pracy naukowej i działalności polonijnej
  Na emigracji zajmował się publicystyką polonijną. Jego teksty ukazywały się przez wiele lat w „Naszym Dzienniku”, gdzie cieszyły się zainteresowaniem czytelników
  Był wykładowcą akademickim, autorem wielu atlasów i przewodników
  http://www.naszdziennik.pl/ /22.7.2016/

  Iwo Cyprian Pogonowski – a writer, inventor, a civil and industrial engineer, author of historical atlases, and lexicographer – has died.

  2016-07-24

  We are sorry to deliver the sad news, that Prof. Iwo Cyprian Pogonowski has died on July 21, 2016.

  Our condolences to His Family and Friends at this sorrowful time.

  Webmaster of http://www.pogonowski.com
  http://www.pogonowski.com/?p=2831

  Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.

  http://naszdziennik.pl/polska-polonia/162621,zmarl-iwo-cyprian-pogonowski.html
  http://niezlomni.com/zyje-iwo-cyprian-pogonowski/

 82. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/133043,matka-wszelkiej-swoloczy

 83. La Reine Toronto said

  ,https://youtu.be/kY-CRh8oxjk
  Briansk.

 84. Maćko said

  82. Reine – pikne.
  .https://www.youtube.com/watch?v=qNGAq4vXbJg
  troche sztuki.. a raczej SZTUKI!

 85. La Reine Toronto said

  ,http://media.foodnetwork.ca/imageserve/wp-content/uploads/sites/6/2016/04/smoked-trout-nordic-toasts/x.jpg
  smacznego cos dobrego i zdrowego….polecam
  ad 83 zalezy kto co lubi i czym oko cieszy…

 86. snag said

  Widzialem orginal krotko zanim jej jakis freak utracil nosa mlotkiem – Dzis to kopia i za kratami ,…

  Wiecej

  http://www.italianways.com/la-meraviglia-della-pieta-di-michelangelo-nelle-foto-di-amendola/

 87. Bronisław said

  Re: 5. Gratuluję Panu, Panie Volviak 19, tak trafnego rozszyfrowania zamierzeń i działań syjonistów wobec Naszego Narodu i Państwa!!! Przekonany jestem jednak, że Pan Bóg w Trójcy Świętej Jedyny sprawi, a przyczyni się do tego Królowa Polski Bogurodzica Dziewica Maryja, iż tym razem plany im się niespodziewanie i „stety” pokrzyżują!!! Bardzo gorąco Pana pozdrawiam i życzę dobrego zdrowia oraz dalszej owocnej pracy!

  Króluj Nam Chryste!!!

 88. Dictum said

  Dyrektywa UE zabrania wskazywania na opakowaniach, że koper włoski pomaga na trawienie, tymianek przynosi ulgę w zapaleniu oskrzeli, a rumianek uspokaja nerwy i ułatwia sen! Wolno sprzedawać jedynie 148 roślin, a nawet te nie mogą zawierać na opakowaniach żadnych informacji o wskazaniach leczniczych.

  Wszystko jest zorganizowane po to, aby za horrendalne ceny sprzedawać nam syntetyczne leki, nędzne kopie tego, co Natura przekazała za darmo nam wszystkim.

  Nie pozwólmy, aby pozbawiono nas naturalnych środków leczniczych

  Na przykład:
  • trędownik bulwiasty pomoże na bóle pleców – trudne do zniesienia i będące często przyczyną nieobecności w pracy,
  • ginkgo biloba i żeńszeń syberyjski (Eleutherococcus senticosus) poprawi funkcjonowanie Twoich komórek nerwowych,
  • babka lancetowata to doskonały i naturalny sposób na astmę,
  • melisa poprawi jakość flory bakteryjnej w zespole jelita drażliwego.
  Również inne rośliny lecznicze mogą okazać się pomocne w przypadku wielu powszechnie występujących chorób:
  • modrzew – wzmocni Twój system immunologiczny. Tradycyjnie zalecany jest w przypadku nawracających infekcji, zwłaszcza schorzeń laryngologicznych (zapalenie uszu, zapalenie zatok, zapalenie krtani i inne),
  • ostropest plamisty, desmodium, dymnica osłabią niepożądane skutki leków syntetycznych dla wątroby,
  • czarna rzodkiew, jastrzębiec kosmaczek, kurkuma ochronią nerki.

  Spożycie karczochów pozwala na oczyszczenie (detoksykację) wątroby.

  Wywar z nasion łopianu (10–20 g na filiżankę wody) łagodzi skurcze żołądka.
  Papkę z łopianu aplikuje się na skórę po ukąszeniu przez komary lub żmiję.
  Działanie łopianu jest niezawodne w zetknięciu z czyrakami, egzemą, grzybicą i strupami – papkę z rośliny należy nakładać bezpośrednio na objęte chorobą obszary skóry.
  Macerowane w oliwie z oliwek liście przyspieszą zabliźnianie wrzodów i ran. Jego skuteczność można podwoić, pijąc silnie skoncentrowane wyciągi z rośliny, które oczyszczają organizm od wewnątrz.
  Łopian ma działanie moczopędne, a zatem pomaga w usuwaniu toksyn. Stąd też nazywa się go rośliną oczyszczającą. Dawniej łopian jedzono na wsi w dużych ilościach.
  Młode świeżo wyrwane z ziemi pędy spożywa się na surowo. Wystarczy je obrać, żeby usunąć część o gorzkim posmaku.
  Podobnie postępuje się z bardzo młodymi liśćmi. Można je ugotować lub poddać fermentacji tak jak kiszoną kapustę, aby zakonserwować je na dłużej.
  Rdzeń okazałych łodyg, a także żyłkowane liście je się po ugotowaniu.
  Łopian ma duże, mięsiste korzenie, które można spożywać jak warzywo albo palić i używać jako ekwiwalent kawy.

  Przez dziesiątki lat nasze prababcie wytwarzały z żywokostu maści leczące rany i obrzęki. Żywokost zabezpiecza skórę, ścięgna, więzadła, kości. Dzięki wysokiej zawartości allantoiny, czynnika odnowy komórek, roślina pomaga w zabliźnianiu się ran.

  itd., itd….

 89. Dictum said

  Kolejny atak nożownika, tym razem w Londynie.
  Natychmiastowy przekaz brzmi: wyklucza się atak terrorystyczny.
  Znaczy się jaki?
  Pewnie jak zwykle incydent na tle pojedyńczej frustracji.

  Jednak nie wykluczają ataku terrorystycznego.
  Zatem kolor skóry nożownika – wiadomy.
  Admin

 90. Boydar said

  @ info od Pana Dictum (86)

  Nie mam jasności, czy tekst jest autorski (czyli Pana Dictum) czy „z netu”. Ale to sprawa drugorzędna, przynajmniej na tym etapie.

  W tzw. Europie ktoś przepis przyklepał. A u nas ? Ano ze względu na brak źródła tekstu trudno dociec. Załóżmy jednak, że także. No i co ? No i nic. Chwała więc ZUS-owi; że zdycha. Kiedy skończą się babcine emerytury, chcąc nie chcąc zmuszeni będziemy zacząć myśleć. Kiedy w brzuchu burczy, do rozumu droga jest znacznie prostsza. Choć podobno, w takich okolicznościach, zastępczo zalecane jest spożywanie ciastek. A i dr Piasecki od lat walczy skutecznie z wszelkimi dolegliwościami zupełnie nieodpłatnie.

  Zaczynam się poważnie zastanawiać, czy tzw. Donbas, nie stał się „zupełnie przypadkiem” poligonem doświadczalnym, mającym na celu obserwację procesu restrukturyzacji społeczeństwa w całkowicie zresetowanych warunkach brzegowych. Żeby nie było niedomówień; niczego złego w tym doszukiwać się nie należy.

 91. Dictum said

  ad. 88
  To z tzw. Poczty zdrowia, która mnie wabi prenumeratą, a bez prenumeraty daje na zachętę jakieś ciekawsze kawałki.

 92. https://marucha.wordpress.com/2016/08/02/wolne-tematy-63-2016/
  Ad. 69:
  PO CO ONI TO ROBIĄ? CHYBA ŻEBY JESZCZE BARDZIEJ SIĘ UGRUNTOWAĆ Z OBRZYDZENIU DO NICH? WG NICH PIRAMIDY WYBUDOWALI ZA NAPOLEONA I TO Z BETONU.
  *****
  To są Salta Mortale Olgi Korbut ze ŚRUBĄ, albo TEUTOLOGIA amerykanisty Alesia Hredlićki, który by to Skategoryzował: PONIEWAŻ PIRAMIDY BUDOWANO Z BETONU TO ZOSTAŁY ZBUDOWANE W CZASACH N O W O Ż Y T N Y C H.
  Gdy stwierdzono, że w masońskich papierach Izaaka Newtona Świątynia Salomona jest na planie Hagia Sophia w Konstantynopolu to ZAWNIOSKOWANO logiką Alesia Hredlićki,, że Konstantynopol do PRZEDANTYCZNA Jerozolima: http://www.wandaluzja.com/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski//. Ja ZAPROTESTOWAŁEM to Logiką Formalną, że ponieważ wg Izaaka Newtona budowniczym Świątyni Salomona był faraon Sezostris III, który wbijał słupy graniczne nad Indusem i Wołgodonem to widocznie kazał POWTÓRZYĆ mauzoleum Eurydyki w Jerozolimie, gdzie zamierzał przenieść stolicę?
  W szkole PODSTAWOWEJ nauczycielka mówiła, że Anglicy szukali kamieniołomu, z którego czerpano kamień na budowę piramid, i znaleźli – w Afryce POŁUDNIOWEJ ??? To nie dawało mi spokoju, aż Francuzi, Anglicy i Amerykanie stwierdzili, że piramidy budowano z BETONU !!!
  Podchwyciłem to twierdząc, że cement produkowano w ISTRII w Chorwacji, gdzie jest odpowiedni wapień i węgiel. Byłem do tego przygotowany, gdyż BETON stwierdzono w piramidach Bośniackich, których budowę podjął prawdopodobnie k’OREFEUSZ-Kar po opuszczeniu Troi na Złotym Rogu. Ponieważ to Odkrycie francusko-angielsko-amerykańskie zaczęło ŚMIERDZIEĆ to uczniowie Alesia Hredlićki WYTŁUMACZYLI je, że Piramidy zbudował Napoleon Bonaparte, który chciał przenieść Stalicę do Suezu, żeby odebrać Anglikom Indie – podstawę finansową Imperium ???

 93. Boydar said

  Wygląda na to, że Pani Samolińska również ma własne widły i w przeciwieństwie do mnie, perspektywę znakomitej publicystki.

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160803/3622599/Ku-uwadze-Lisa-Mozni-kupy-nie-robia-albo-kupy-na-wydmie.html

 94. Dictum said

  ad. 89 – Admin – już nie wykluczają.
  A te kretyny będą sobie robić w kółko takie pogaduchy – ojejej, co to było? Czy to coś groźnego? Jak to zakwalifikować?
  A kobieta nie żyje.

 95. JO said

  Apel o zjednoczenie z Rosją

  https://gajowka.wordpress.com/2016/08/04/apel-o-zjednoczenie-z-rosja/

 96. Glos prawdy said

  Mcfaul wygadał się : USA zalewają pieniędzmi opozycję.

  Były poseł USA w Rosji Michael Mcfaul, znany jako jeden z ideologów teorii „aksamitnych rewolucji”, uznał – ze Ameryka stale finansuje opozycyjne siły w drugich państwach, a także”rozpowszechnia demokrację” za granicą za pomocą wojskowych inwazji. O tym on zawiadomił w artykule,opublikowanym w The New York Times.
  http://nk.org.ua/mir/makfol-progovorilsya-ssha-zalivayut-dengami-oppozitsiyu-65023

 97. JO said

  Walczmy ramię w ramię z Rosją przeciwko „Reptarianom” !

  „Rosja jest w tej chwili jedynym państwem na świecie, które oficjalnie wspiera chrześcijaństwo. Dlatego winniśmy – we własnym dobrze pojętym interesie i dla dobra chrześcijaństwa – wspomagać ją w dość osamotnionej walce przeciwko lucyferianom, bez względu pod jakim szyldem występują.” – Gajowy Marucha

  https://polakortodoks.wordpress.com/apel-o-zjednoczenie-z-rosja/

 98. Peryskop said

  Re 95

  Pan-słowiańskie ideowe zjednoczenie ma sens.

  Ale czy właśnie nie przeszkadza temu wieszanie Jagiellońskiego Orła Białego na Dwugłowym Czarnym von Anhalt-Zerbst von Holstein-Gottorp ?

  Bo ilu-głowe monstrum, i jakiej maści, wykluje się z takiego „jednoczenia” ?

  A symbolika wyraża to, czego nie potrafią słowa.

 99. qwert said

  To może Cię zainteresować:

  Członkini „HejtStop” udziela wywiadu o „złodziejach z Calais”, a sprawa Pudzianowskiego trafia na WyspyCzłonkini „HejtStop” udziela wywiadu o „złodziejach z Calais”, a sprawa Pudzianowskiego trafia na Wyspy
  Uzbrojeni imigranci sterroryzowali hiszpańskich kierowców, jednemu z nich przykładając nóż do szyiUzbrojeni imigranci sterroryzowali hiszpańskich kierowców, jednemu z nich przykładając nóż do szyi
  W Calais imigrant z premedytacją podpalił ciężarówkę, wykorzystując duża paczkę ubrań oraz słomęW Calais imigrant z premedytacją podpalił ciężarówkę, wykorzystując duża paczkę ubrań oraz słomę
  Imigranci ranili w Calais kierowcę w oko, zniszczyli ciężarówkę, a następnie powoływali się na „demokrację”Imigranci ranili w Calais kierowcę w oko, zniszczyli ciężarówkę, a następnie powoływali się na „demokrację”
  Obóz w Calais rozrasta się, budynki są coraz bardziej trwałe, a do tego imigranci rozwijają sobie usługi…Obóz w Calais rozrasta się, budynki są coraz bardziej trwałe, a do tego imigranci rozwijają sobie usługi…
  Choć w największych mediach się o tym nie mówi, w Dunkierce również rządzi bezprawie oraz imigranciChoć w największych mediach się o tym nie mówi, w Dunkierce również rządzi bezprawie oraz imigranci

  http://40ton.net/calais-nielegalni-imigranci-podpalili-ciezarowke-grozac-kierowcy-przy-pomocy-pily-lancuchowej/

 100. Boydar said

  QWERT, czy Ty czasem czytasz co wklejasz ? Czy nie ma takiej potrzeby ?

  To samo pytanie chciałem zadać…
  Czy przed wysłaniem komentarza nie warto choć raz rzucić na niego okiem?
  Admin

 101. NICK said

  Star. (81). I jeszcze dręczyli Go przed śmiercią różnymi „zarzutami”.
  Świeć Panie nad duszą Pana Profesora Iwo Cypriana.

 102. dzast testing said

  Czy Panu Gospodarzowi by podobalo sie zamieszczenie dzisiejszego Coryllusa?
  Wg mnie dzisiaj sciga sie sam ze soba w tym co u niego najlepsze – pasji widzenia historii taka jaka byla!
  Jest to o podrozach braci Sobieskich i o ich ojcu… .

 103. Glos prawdy said

  Nigdy w historii światowego sportu nie było sytuacji, która miała miejsce w tej chwili. W ciągu dwóch dni do otwarcia Olimpiady -2016 ponad 250 sportowców jednego z krajów uczestników znajdują się w stanie zawieszenia. Na dzień dzisiejszy wiadomo jedno – w pełnym składzie reprezentacji Rosji nie dyskwalifikują. Ale nikt z zawodników nie może być do końca pewny swojego losu.

  Bez względu na to, ci zawodnicy, co już przybyli do Rio, nadal zajmują się treningiem i opanowują olimpijskie obiekty. A z tymi obiektami, delikatnie mówiąc, nie wszystko jest w porządku.

  Jeszcze 25 lipca starszy trener reprezentacji Rosji w gimnastyce sportowej Walentyna Rodionenko powiedziała, że sportowcy żyją w bardzo niekomfortowych warunkach.

  „Wszystko w porządku, rozsiedliły naz bez problemu, teraz jeszcze śpią. Jedyną rzeczą, oczywiście, skarżą się, że miejsca w wiosce Olimpijskiej nie są gotowe do normalnego i komfortowego pobytu. Być może, oni nie spodziewali się, że przyjazd delegacji będzie tak wcześny” — cytuję słowa Rosionenko TASS.

  „Doskonale przygotowane sportowcy mogą spać na stojąco”

  Muszę powiedzieć, że rosjanie, jak zwykle, okazały się najbardziej cierpliwi. A oto członkowie reprezentacji Australii, rozsiedlone jednocześnie z rosyjskimi gimnastykami, buntują się. Szef NOK Australii Kitty Agregat oświadczyła o tym, że mieszkać w wiosce olimpijskiej jest po prostu niebezpieczne. W pokojach złamane toalety, przeciekają rury, na klatkach schodowych nie ma światła, widoczne gołe przewody. Warunki absolutnie nie nadają się do zamieszkania.

  W związku z tym, australijscy sportowcy zaczęli rozmieszczać się w różnych hotelach na zewnątrz wioski Olimpijskiej.

  Zresztą, niektórzy z australijczyków musieli zostać. Koszykarz Andrew Bogut w związku z tym, uruchomił хештэг „Luksusowe olimpijskie noclegi”. Na portalu społecznościowym zamieścił zdjęcie, na którym zszywa zasłony prysznicowe, aby nie zalać pokój. Na pytanie o to, czy pasują łóżka w pokoju dla jego wzrostu, sportowiec uśmiechnął zauważył: „Łóżko – nie jest to niezbędna rzecza dla snu. Doskonale przygotowane sportowcy mogą spać na stojąco”.

  Olimpijskiej delegacji Australii w ogóle „szczęści”. 29 lipca w obudowie, gdzie żyją australijczycy, doszło do pożaru, w ślad za którym u przedstawicieli Zielonego kontynentu porwali laptopa i olimpijskie koszulki.

  „Mam takie wrażenie, że ćwicze na budowie”

  Ale wracając do rosjan. Problemy są wykrywane nie tylko w wiosce Olimpijskiej, ale i bezpośrednio na obiektach sportowych.

  Jedna z wiodących rosyjskich tenisistek Swietłana Kuzniecowa poskarżyła się na to, że sa problemy z przeprowadzeniem szkoleń.

  „Jestem bardzo zdenerwowana – tenisowe nie zakończone! Delikatnie mówiąc, tam jest prawdziwy bałagan – niedokończone wiele z budowli, korty tenisowe zakurzone i brudne. Mam wrażenie, że ćwiczysz na budowie. Trenować sportowcom dają bardzo mało. Tylko 45 minut na osobę dziennie! Oczywiście, można dać więcej, jeśli chcą trochę. Ale ponieważ wiele kortów tenisowych nie zakończone – nie wychodzi, a musimy miec dwa-trzy szkoleniowych godziny dziennie” – cytuję słowa zawodniczki TASS.

  Coś, co zresztą zdziwiło Kuzniecowa w wiosce Olimpijskiej: „Nikt z nas nie spodziewał się zobaczyć tu gwiazdkowy hotel. Mnie zaskoczyły szmaciane szafki, które są w pokojach. Wydaje mi się, tego nawet w IKEA nie znaleźć”.

  „8 metrów kwadratowych na dwóch trenerów”

  Pewnymi pretendentkami na złote medale Igrzysk olimpijskich są dziewczyny z reprezentacji Rosji na pływanie synchroniczne. Ale u nich problemy z wodą w basenie.

  „W zasadzie nie różni się od naszej, chyba, że jest troche niejasna. Nas bardziej interesuje co innego. Faktem jest, że w Brazylii mało gdzie jest podgrzewanie wody, jej temperatura zależy od temperatury powietrza, i to jest bardzo ważne, aby nie оstygla” – powiedziała trzykrotną mistrzyni olimpijska Natalia Ishchenko, – „Ale nie mam innego wyjścia, więc do tego trzeba się po prostu przyzwyczaić”.

  Problemy pojawiły się i u żeńskiej reprezentacji Rosji w piłce wodnej. Co prawda nie są one związane z wodą w basenie, a na sportowych objektach. Główny trener reprezentacji Aleksander Gajdukow: „Warunki pozostawiają wiele do życzenia, normalne, spartańskie. Dwa łóżka, dwie szafki nocne i mała składana szafka na rzeczy — to wszystko, co jest w naszym pokoju. Pokój mamy dosłownie 8 metrów kwadratowych na dwóch trenerów. staramy się wyrwać przynajmniej plazmę do przeglądania wykonanych gier i analizowania szkoleniowych imprez”.

  „Cały czas na beczce z prochem. Pozostało tylko pod tyłek knot wprost podnieść”

  Jest problem, który bezpośrednio związany z „zawieszonym” stanem reprezentacji Rosji. Według Gajdukowa, doping-oficerowie dosłownie nie dają przejścia sportowcam: „U nas trzeci dzień z rzędu biorą doping próbki, u niektórych brali przedwczoraj, dziś ponownie wzięli u dziewcząt, czyli u nas z trzynastu graczy już dziewięć osób zdały doping próbki”.

  A oto trener żeńskiej reprezentacji Rosji w piłce ręcznej Eugeniusz Trefilow znany jest nie tylko wielkimi zwycięstwami, ale i tym, że politycznie poprawnych wyrażeń nie dobiera. Wydaje się, słynnego trenera pressing ze strony WADA „wykonczył”.

  „Nas każdego dnia „przetrząsają”. Z WADA biorą rano czterech na doping próbę, a potem przychodzą i jeszcze dwóch zabierają. To się nazywa – cały czas nie zostawiać w spokoju. To bardzo źle. Wczoraj o siódmej rano próby przeszły 20 rosyjskich sportowców – siatkarze, waterpoliści, gimnastycy, naszych czterech graczy i tylko 3-4 osoby z innych krajów. I dzisiaj znowu taki sam układ. Nie jest jasne, do czego to się robi. Cóż, chcecie, abyśmy nie uczestniczyli – to zadeklarujcie już”, – powiedział Тrefilow w wywiadzie dla agencji „R-Sport”.

  „WADA i teraz nam mówią – jeśli macie dwie osoby w drużynie piłki ręcznej, zagramy wasz pogrzeb od razu. Taka u nich „masa krytyczna” – dwie osoby. Dokładnie tak samo w siatkówce. Cały czas na beczce z prochem. Pozostało tylko pod tyłek knot zbliżyć” – dodał trener.

  Chcę się wierzyć, że nasze wszyscy „przeżyją” i dostaną się do sportowych aren Rio 2016. A już tam -to potrafią sami komuś „przyłożyć knot” tak, że cały świat się skrzywi, jak prosiła o to Jelena Isinbajewa, której na Igrzyskach olimpijskich w 2016 już na pewno nie będzie.*
  http://www.aif.ru/olymp2016/reviews/nas_kazhdyy_den_tryasut_kak_sbornaya_rossii_vyzhivaet_v_olimpiyskom_rio

 104. JO said

  ad.81.

  https://marucha.wordpress.com/2016/08/02/wolne-tematy-63-2016/#comment-603319

 105. Siggi said

  http://www.dzienniknarodowy.pl/1959/ukraina-jutro-na-wolyniu-zaczyna-sie-festiwal-band/

 106. Siggi said

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160804/3626620/Bank-Rosji-emisja-monet-Warszawa.html

 107. revers said

  ad104
  .http://i.imgur.com/UTj2fPC.jpg

 108. Greg said

  Francuz broni Polski!!!
  .https://www.youtube.com/watch?v=_gxwgvoi7u0

 109. wanderer said

  Posmiejmy sie…

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Naplywem-imigrantow-kieruje-Panstwo-Islamskie,wid,18453502,wiadomosc.html

 110. NyndrO said

  Ta daaaaaa : http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-opublikowano-tekst-projektu-uchwaly-o-ludobojstwie-ukraincow/l9v1tr

 111. wanderer said

  Panie NyndrO. Pan sie zmienia. Zauwazylem to.
  Na lepsze.

 112. snag said

  Dictum @ 88 – ‚Przez dziesiątki lat nasze prababcie wytwarzały’

  Zapomniales dopisac jaka byla przecietna dlugosci zycia w czasach naszych prababc.

 113. snag said

  Z takim kumplem z glodu nie umrzesz 🙂

 114. revers said

  Nowa ustawa wywlaszczeniowa …
  prawy.pl/35208-nowa-ustawa-o-uzytkowaniu-wieczystym-moze-doprowadzic-do-wywlaszczenia-polakow-i-przejecia-ich-mienia/

 115. snag said

  Cos sie zmienia … na lepsze 🙂

  W Austrii sad uniewaznil wybory, w Niemczech sad uniewaznia wyrok za trywializacje holohoaxu przez prawicowca. Naczalny zydow w Niemczech ujada ze taki wyrok otwiera puszke pandory.

  Komus nie lezy? ,…

  German court overturns far-right politician’s Holocaust denial conviction
  ————————————————————————————————————————————–
  http://www.jta.org/2016/08/04/news-opinion/world/german-appeals-court-overturns-far-right-politicians-holocaust-denial-conviction

 116. NyndrO said

  Ad 111.* Patrz Pan,jak to opacznie wszystko w życiu wychodzi,bo próbuję na gorsze. Pozdrawiam. LwG,Panie Wanderer.Pamiętam,że Pan też lubi robić jeden ślad.

 117. matirani said

  Cos o Murzynkach, co na pewno spodoba sie Tambylcom z USA:

  http://www.theoccidentalobserver.net/2016/08/blacks-as-emotional-abusers-of-whites-the-exploration-of-a-possibility/
  Kluczowy punkt: Czarni uzywaja spreparowanej przez massmeNdia nagonki na bialych jako pretekstu do agresji na Bialych, na ich ( nasza ) kulture. Autor nie pisze, kto czy dlaczego steruje meNdiami w taki sposób, ale nietrudno nam to znalezc jesli poszukamy wlascicieli tychze meNdiów.

  There is an aggressive, unreasonable, even neurotic, quality in the outlook and behavior of blacks toward whites currently that wasn’t present — at least not nearly to this extent — in prior decades. The term that captures this quality or thrust for me: it is abusive of white people. I think it may be helpful to look at black-white relations in our time from an abuse angle….
  …To the protesters in Ferguson and elsewhere, and to the president, the salient reality wasn’t the evidence and the grand jury finding, but rather a narrative, a story, that goes something like this: From the earliest days of America, black people have been oppressed by white people. A big part of that problem is the discriminatory and aggressive and violent conduct of racist white police officers in urban black communities, especially toward young black males. The overall situation is perhaps better now than it was before, including with the police, but in any case it’s still a huge problem in this country and something has to be done about it.

  At this writing, police officers are being murdered for allegedly targeting blameless black men. Heather Mac Donald has written a new book that powerfully makes the case that reality doesn’t support the reasons given for demonizing and executing police officers.5 To significant numbers of black activists in this time, what Ms. Mac Donald writes is beside the point, because reality is beside the point, it doesn’t matter; the narrative does. Proceed with the abuse.

  In universities, and schools at all levels, what drives current assaults against white students—the abuse of them — isn’t what they or their parents or their racial forebears actually did. In fact, there’s no need to muck around in that reality with all its complications and qualifications. These young white people are how the story depicts them, case closed. If the story warrants them getting put down as racists, oppressors, and privileged, and worked over psychologically and subjugated personally, and it does, then that’s what they deserve; plus it makes the neurotics that impose it seem sane.

  Characteristically, around racial matters, white students, these days are subdued, self-deprecating, docile, rote, careful, apprehensive—like, well, abuse victims. I was teaching in schools and universities as far back as the 1960s. I don’t recall white students being racially beaten down, domesticated, softened, and subordinated in prior years. And it is not just white students that are like this. A lot of white people—old as well as young–have this persona…
  http://www.theoccidentalobserver.net/author/robert-s-griffin/

 118. Greg said

  Czy może jeszcze coś zszokować?
  Taaaak!
  .https://www.youtube.com/watch?v=1ExKQUFqRz0

 119. Ad.110 Pan Nyndro.
  Cały rzec można „problem” z Ukrainą polega na tym , ze oni swoją „tożsamość” opierają na na ideologii skrajnie nacjonalistycznej – nazistowskiej.Pielęgnują ją , uczą młodzież i dzieci w szkołach tej ideologii, szczycą się nią.
  Nie okazują żadnej skruchy, żadnego wstydu z powodu SS „Galizien”, Wołynia, udziału w pacyfikowaniu Powstania na Woli w Warszawie. Sanitariuszki powstańcze m.in. Pani Irena Wołłowicz, pisała ze bardziej niż Niemców bały się Ukraińców bo oni gwałcili od 3 letnich dziewczynek do 80 letnich staruszek, potem bestialsko je mordowali.Dziewczyny miały przy sobie cyjanek do połknięcia ,” w razie czego”.
  Uwielbienie i hodowanie nazizmu jest tam codziennością, akceptowaną i popieraną przez władze .
  Nie są to zjawiska marginalne , jednostkowe, takie są w wielu krajach, świry są wszędzie.
  To jest ich ideologia, styl życia i tożsamość. Marsze z pochodniami , hajlowanie, święta , rocznice SS Galizien, symbole nazistowskie,nawet słynne „Ukraina ponad wsio” ,jest odpowiednikiem „Deutchland uker alles”.

  Symbole np. swastyki, hakenkreuze ….o ile się nie mylę zabronione w Polsce a również w Niemczech!!!!!
  I bardzo mało mnie to obchodzi, że szukają swojej tożsamości, skoro znajdują ją u Adolfa.I nie chcę mieć nic wspólnego z krajem w którym nie reaguje się na takie zjawiska a w szkołach uczy się dzieci o przyjacielu Mykoły który miał na imię Adolfik!!!!
  To może te 2 mln, które są w Polsce wyjdą do Niemiec pracować i hajlować..ciekawe co Niemcy powiedzą???
  Oto marsz jeden z wielu, setki młodych ludzi, z pochodniami Okrzyki, a jakże ” Sieg Heil, Rudolf Hess, Hitlerjugend SS”.
  I co??I nic!!!nie ma policji, nie ma zakazu, jest duma!!!
  .https://youtu.be/VtZkTLer5ow

 120. snag said

  Clint sie nie pieprzy w PC i nie przebiera w slownictwie radzac Amerykanom: „Just fucking get over it. It’s a sad time in history.” co w luznym tumaczeniu znaczy: ‚Wezcie sie koorwa w garsc i przestancie pierd*lic bo zyjemy w zalosnym (dla Ameryki) okresie historii.

  Jednym slowem popiera i broni Trump’a, gnoi political correctness i wszystko co ten szajs przynosi z soba nie zapominaajac ot tych ktorzy ten szajs upychaja, tych ktorzy dali doopy, tych co sie boja otworzyc gebe … i pizdowata generacje z obsesja politycznej poprawnosci ,…

  Clint Eastwood defends Trump’s ‚racist’ remarks: ‚Just get over it’
  —————————————————————————————-
  The Hollywood tough guy has derided ‘a pussy generation’ obsessed with political correctness in an expletive-riddled Esquire interview

  https://i.guim.co.uk/img/media/ac403ec6577a85e9dbd3e92cd7e7ce8e3f893701/0_89_3000_1801/master/3000.jpg?w=620&q=55&auto=format&usm=12&fit=max&s=c58eded61db1d6e8ff73826ac35530ec

  Hollywood tough guy Clint Eastwood emptied both barrels in an interview with Esquire magazine, aiming squarely at those who have taken the presidential candidate to task for racism and other, well, rough edges.

  “He’s said a lot of dumb things,” the actor and director said of the man who has pilloried Mexicans, Muslims, immigrants, women, and the list goes on. “So have all of them. Both sides. But everybody – the press and everybody’s going, ‘Oh, well, that’s racist’, and they’re making a big hoodoo out of it.”

  Eastwood’s advice to America: “Just fucking get over it. It’s a sad time in history.”

  This country, he said, is plagued by what he derided as “a pussy generation”, and he wasn’t talking about all those cute videos your mom posts on Facebook.

  Trump, the actor fumed, is “onto something, because secretly everybody’s getting tired of political correctness, kissing up. That’s the kiss-ass generation we’re in right now. We’re really in a pussy generation. Everybody’s walking on eggshells.

  “We see people accusing people of being racist and all kinds of stuff,” Eastwood continued. “When I grew up, those things weren’t called racist.”

  Wiecej

  https://www.theguardian.com/film/2016/aug/03/clint-eastwood-donald-trump-racism-esquire-interview

 121. yeti said

  Jeff Rothschild pomaga amerykańskiemu wojsku w cenzurowaniu Facebooka

  Operacja Earnest Voice została wprowadzona przez rząd Stanów Zjednoczonych (CIA). Celem inicjatywy jest użycie sockpuppets, aby rozprzestrzeniać pro-amerykańską propagandę na portalach społecznościowych poza granicami USA. Program obsługiwany jest przez Wojskowe Centrum Dowództwa USA ( CENTCOM ).

  Rząd USA podpisał 2,8 mln USD kontrakt z firmą Ntrepid na zabezpieczenie i opracowanie specjalistycznego oprogramowania, dzięki czemu agenci rządowi mogą z łatwością operować na „stronach obcojęzycznych”.

  W departamencie bezpieczeństwa wewnętrznego USA pracuje 50 000 osób zatrudnionych prosto po ukończeniu liceum, ludzi którzy nigdy nie byli zagranicą, a do ich zadań należy szerzenie prefabrykowanych informacji dotyczących działań wojennych oraz fenomenu UFO.

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-inwigilacja/item/90252-jeff-rothschild-pomaga-
  amerykanskiemu-wojsku-w-cenzurowaniu-facebooka
  https://www.nwo.report/nwo/sluzby-graniczne-usa-chca-monitorowac-aktywnosc-facebooku-twitterze.html
  Bezpieczeństwem na brukselskim lotnisku zajmowała się… tak, zagadnęliście: ” ICTS Europa działa w Belgii poprzez swoją filię ICTS Belgium SPRL”. Co za niespodzianka. ICTS International należy do dwóch izraelskich Żydów Ezra Harela i Menachema Atzmona.
  https://www.nwo.report/nwo/cwiczenia-antyterrorystyczne-londynie-bomby-brukseli.html
  Okazuje się, że w USA jest poważny konflikt pomiędzy Murzynami a Żydami na temat żydowskich handlarzy niewolnikami; a oto streszczenie książki pod tytułem: Żydowska Nagonka.
  https://www.nwo.report/nwo/zydzi-a-sprawa-murzynska.html

  Autor tej książki dowodzi, że judaizm nie jest religią Starego Testamentu czy też Boga Izraela, ale kultem bożków judaistycznych opartym na Talmudzie, Kabale i rasistowskim uwielbieniu własnego narodu. Dowodzi, że chrześcijaństwo jest jedyną religią, która wyraża starotestamentową wiarę w Jahwe, będąc kontynuacją i proroczym wypełnieniem Starego Przymierza w Ewangelii Mesjasza Izraela.

  Książka ta napisana została ku pożytkowi wszystkich, jednak ze względu na władzę sprawowaną przez zwolenników ideologii, którą demaskuje, może stać się ona przedmiotem potwarzy i prześladowań. Tym, którzy zakazaliby jej lub zniesławiali jej autora, należy zadać pytanie, jakie zadał św. Paweł Galatom: „Czy teraz stałem się waszym wrogiem przez to, że mówię wam prawdę?”

  Oksymoron „judeochrześcijaństwo” akceptowany jest obecnie przez wielu chrześcijan, nawet wyznających poglądy konserwatywne. Ów obrzydliwy twór przypomina miksturę alchemiczną powstałą przez połączenie dwóch wzajemnie sprzecznych składników. Niemal powszechna aprobata i popularność tego absurdalnego terminu doskonale obrazują bezdenną ignorancję historyczną naszych czasów. Ojcowie Kościoła nie znali czegoś takiego jak tradycja „judeochrześcijańska”, ponieważ judaizm nie istniał przed Chrystusem. Przed Jego przyjściem istniała wiara Izraelitów, stopniowo niszczejąca, podkopywana przez szkodliwe nauki przekazywane przez faryzeuszów i saduceuszów.

  Jak można mówić, że „judaizm” („religia żydowska”) jest fundamentem chrześcijaństwa, jeśli według św. Pawła jest to religia oparta na stworzonych przez ludzi tradycjach, a wedle Jezusa Chrystusa, tradycje te są „próżne” (Mt 15,9). Jak można twierdzić, że „judaizm” stanowi rdzeń, z którego wyrasta chrześcijaństwo, kiedy Stary Testament nic nie wspomina o „judaizmie”? Na darmo szukać w nim tego terminu, a jednak modernistyczni chrześcijanie niemal wyłącznie właśnie „judaizmem” określają religię Starego Testamentu, Jahwe i Jego ludu.

  Hoffman Michael
  Judaizm zdemaskowany w oparciu o jego własne święte księgi. Tom 1
  Wydawca: Wydawnictwo ANTYK Marcin Dybowski
  Rok wydania: 2012
  ISBN / ISSN: 978-83-47809-30-8
  Nasza cena: 48,00
  http://www.ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_23016497-23010001__PZTA_2.html

 122. Bronisław said

  Re: 14. Jeżeli mamy przyjąć Panie Revers miliony „starszych braci” – zgodnie zapowiedziami Kongresu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce – a, którzy razem z „banderowcami” mają uczynić z Nas Polaków „poddanych”, to i przecież „panów” tych należy „godnie” przyjąć, jako swoich „dobrodziejów” oraz sowicie wyposażyć w dobra nie(i)ruchome?!
  A, czy nie jesteśmy „błogo usypiani” – ostatnio zjazd NATO, czy spęd młodzieży – po to, aby przypadkiem „tubylcy” się nie obudzili i nie stawiali „swojej zagładzie” przeszkód?!!! Pozdrawiam Pana bardzo ciepło oraz życzę zdrowia!

  Króluj Nam Chryste!!!

 123. Peryskop said

  Re 77

  Zamordowani przez tych samych, za podobne „przestępstwa”, tylko innymi narzędziami.

  Chronologicznie :

  44 BC Juliusz Cezar zasztyletowany za odebranie bankierom uprawnień do emisji denara.

  30?33 Jezus Chrystus ukrzyżowany wnet po przepędzeniu spekulantów ze świątyni.

  1963 John F. Kennedy zastrzelony 24 tygodnie po cofnięciu uprawnień FED kreacji dolara.

  1989 Alfred Herrhausen Prezes DB wysadzony 3 miesiące po deklaracji redukcji długów.

  http://antimatrix.org/Convert/Books/DarylBradfordSmith/DarylBradfordSmith_Bankers.htm

  ——
  Jakie bzdurne analogie…. zwłaszcza ta z Chrystusem.
  Niezły katolicznik z Pana, Panie Peryskop.
  Admin

 124. http://turystyka.wp.pl/title,Polska-Centralny-Port-Lotniczy-nie-powstanie-Zamiast-tego-rozbudowane-bedzie-lotnisko-w-Modlinie,wid,18453623,wiadomosc.html?ticaid=1177d3//

  Warszawa robi to, co Berlin i Niemcy 10 lat temu, REZYGNUJĄC z budowy NOWYCH pasów startowych, gdyż według MOJEJ techniki lotniczej to lotniska będą 10 razy MNIEJSZE. Niemcy nie przewidzieli tylko, że Moja Technika Lotnicza – bardziej komfortowa, kilkakrotnie Tańsza i CAŁKOWICIE BEZPIECZNA – będzie BLOKOWANA przez Rotschildów, Rockefellerów, Buschów-Sherffów-Bushów i Battenbergów-Mountbattenów tak długo, gdyż nie udało się im przejąć Moją Techniką Lotniczą AWIACJI ŚWIATOWEJ przez redukcję 200 towarzystw lotniczych do CZTERECH.
  Teraz RRBM, czyli Piastowie-Jezuici, muszą jeszcze przejąć Skarbiec Hitlera w Wałbrzychu WBREW Europejskim Komisarzom Roszczeniowym.

 125. konik said

  RYDZYK PRZYSTĄPIŁ DO MASONERII
  https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/07/18/ted-sokalski-rydzyk-przystapil-do-masonerii-jest-rycerzem-kolumba/

 126. konik said

  Najwyższy hierarcha Kościoła Katolickiego w historii oskarżony o pedofilię
  http://pikio.pl/najwyzszy-hierarcha-kosciola-katolickiego-w-historii-oskarzony-o-pedofilie/

 127. Maćko said

  Rodacy – pracujemy do 80 roku zycia?
  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/6137-co-za-bezczelnosc-wedlug-kwasniewskiej-polscy-emeryci-powinni-pracowac-do-80-roku-zycia

  QMC!

 128. revers said

  Oblęd śpiewa …

  … .https://www.youtube.com/watch?v=WOWKvVsqtL4

 129. KOR said

  @ 81 star said… Wojnę spędził w niemieckich więzieniach i obozach. Po oswobodzeniu w 1945 r. trafił do Belgii…

  W uzupełnieniu: … ostatnie spędzenie było w „marszu śmierci”, którego nie ukończył mój stryj dobity przez konwojentów niemieckich…

  a to strona profesora: http://www.pogonowski.com/
  http://www.pogonowski.com/?p=2831

  Iwo Cyprian Pogonowski – a writer, inventor, a civil and industrial engineer, author of historical atlases, and lexicographer – has died.
  We are sorry to deliver the sad news, that Prof. Iwo Cyprian Pogonowski has died on July 21, 2016.

  http://www.antoranz.net/CURIOSA/ZBIOR6/C0612/20061215-QZE01007_Pogonowski.HTM

  Click to access Jews_in_Poland_all.pdf


  Pozdrawiam

 130. Greg said

  #Konik.
  Jeżeli to prawda (a na taką wygląda) to SZOK!

 131. KOR said

  @ 93. Boydar said …”Pięćsetplusy” nie znają się na geografii, nie umieją jeździć samochodem, piją i demolują knajpy. – pisze celebrytka Justyna Samolińska. Kropka jest tutaj obowiązkowa

  .http://e1.pudelek.tv.sds.o2.pl/32deab14bed4501ed0da7e1d170d59bbf0ddef98

 132. KOR said

  95. JO said …
  Herb piękny: .https://gajowka.files.wordpress.com/2015/07/herb-krolestwa-kongresowego.jpg

 133. snag said

  Peryskop @ 123

  Bzdura chodzilo o srebro, reszte doczytaj i sprawdz zanim cos palniesz.

 134. Boydar said

  Panie KOR, czy Pan ogarnia zwrot „Boydar said” ?

  Rozwinięcie zagadnienia znajdzie Pan tu – https://marucha.wordpress.com/2016/08/04/ku-uwadze-lisa-mozni-kupy-nie-robia-albo-kupy-na-wydmie/#comment-603442

 135. snag said

  Orban ma jaja!!! Polsko jezyczni w W-wie chyba nie mniejsze skoro garstka dyktuje 39-ciu milionom jak maja zyc i kogo kochac.

  Migration is ‚poison’ for Europe, says Hungary PM
  ———————————————————————————
  http://www.france24.com/en/20160726-migration-poison-europe-says-hungary-pm

  „Hungary does not need a single migrant for the economy to work, or the population to sustain itself, or for the country to have a future,” he told a joint press conference in Budapest with Austrian Chancellor Christian Kern.

  Niestety, za tą „garstką” stoi nie tylko USA, ale i miliardy dolarów.
  Admin

 136. jacta said

  Terror państwowy w Polin: Andrzej Szubert (Opolczyk) zdalnie szykanowany
  https://piotrbein.wordpress.com/2016/08/04/terror-panstwowy-w-polin-andrzej-szubert-zdalnie-szykanowany

 137. jacta said

  „Dumne” 300 000 obywateli nadaje ton debacie publicznej. A reszta? Reszta to nieudacznicy.

  W rękach 62 osób spoczywa 50 proc. światowego bogactwa. A proces gromadzenia majątku w rękach coraz mniej licznych trwa niepowstrzymanie….
  http://strajk.eu/zasypac-przepasc/

 138. jacta said

  Najwyższy hierarcha Kościoła Katolickiego w historii oskarżony o pedofilię
  http://pikio.pl/najwyzszy-hierarcha-kosciola-katolickiego-w-historii-oskarzony-o-pedofilie/

 139. jacta said

  RYDZYK PRZYSTĄPIŁ DO MASONERII
  https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/07/18/ted-sokalski-rydzyk-przystapil-do-masonerii-jest-rycerzem-kolumba/

 140. jacta said

  ciekawe bardzo gdzie wpisy o ryzdolu i pedofilach?

  Parcharnia kontrolowana rozumiem?

  To no wynoś się Pan. Gajówka to nie jest miejsce, gdzie każdy dupek może wrzucać byle co.
  Admin

 141. Boydar said

  Panie Jacta, jak rozumiem, Pańskie rodowe zawołanie brzmi „no i co się gapisz obrzygańcu !”

 142. maryjanek said

  „Dumne” 300 000 obywateli nadaje ton debacie publicznej. A reszta? Reszta to nieudacznicy.

  W rękach 62 osób spoczywa 50 proc. światowego bogactwa. A proces gromadzenia majątku w rękach coraz mniej licznych trwa niepowstrzymanie….
  http://strajk.eu/zasypac-przepasc/

 143. jacta said

  Panie Boydar ja wiem żeś na służbie nick nawet to zdradza i twe durnowate wpisy.
  Tym samym określasz pan czym gajówka jest ja to już wiem inni też..
  Kiedy dyżur kończysz? znów będziesz narzekał że nie spałeś?

  Ps. dzięki za usuniecie mego wpisu w dyskusji o PRL gdzie udowodniłem wam bzdury
  To wasza metoda? zawsze tak robicie?, na konkretną informację usunięcie wpisu.

 144. Boydar said

  Że wiecie, to widać, słychać i czuć. Tylko dlaczego do boju rzucacie zgniłe mięso ? W dodatku chyba wieprzowe … ohyda …

 145. http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/youtuber-zapyta%c5%82-mieszka%c5%84c%c3%b3w-krakowa-co-s%c4%85dz%c4%85-o-pomy%c5%9ble-unii-europejskiej-by-nauczano-cyfr-arabskich-w-szko%c5%82ach/ar-BBvcHHa?li=BBr5MK7&ocid=iehp

  Krakowianie mają racje, bo to są cyfry ALEKSANDRYJSKIE. Jeśli ktoś nie wierzy to złupiony przez Czechów w Konstantynopolu w roku 966 KODEKS DIABŁA był kodeksem z Aleksandrii, z którego wycięto Ariańskie Wyznanie Wiary.

 146. snag said

  Niech mnie ktos przekona ze holohoax to nie business – 10.000 tys nauczycieli przechodzi co roku pranie mozgow w Yad Vashem, lwia czesc to zagraniczni, ci nabijaja kase jew airlines, hotelom, restauracjom, instruktorom, etc. Liczba non-profit organizacji zwiazanych z holohoaxem w wzrosla za granica z 25 do 300 w ciagu 30 lat, nowe muzea w kilku krajach a w Stanach i w Polsce w kazdej pipidowie jak nie muzeum to pomnik i cos tam do pamietania. W bibliotece US kongresu ponad 16,000 tytulow na temat holohoax, 2/3 napisane w ciagu ostatnich dwoch dekad, policyjnna ochrona ich instytucji, synagog, kamery, alarmy … I tak moglbym do rana … wszystko oplacane z naszych podatkow

  Swietny, pouczajacy artykul ilustrujacy pasozyta ktory bedzie zerowal na innych dopoki jakis Austriak czy kto inny znowu sie nie pojawi i zrobi porzadek.

  Wiecej w linku.


  The study of the Holocaust is expanding worldwide—for differing reasons
  ———————————————————————————————-
  http://www.economist.com/news/international/21584008-study-holocaust-expanding-worldwidefor-differing-reasons-bearing-witness-ever

  Yad Vashem, an Israeli museum and remembrance authority, trains 10,000 domestic and foreign teachers every year … Membership of the Association of Holocaust Organisations (AHO) has increased from 25 in the late 1980s to over 300. Commemorative museums have opened from Germany and France to Brazil and Japan. Of the 16,000 books on the Holocaust listed in America’s Library of Congress, more than two-thirds were published in the past two decades.

 147. snag said

  Admin @ 135

  A przeciw Madziarom to nie ?

  Węgrzy też są uzależnieni… ale trafili na mocnego człowieka. Poza tym niewykluczone, że to eksperyment.
  Admin

 148. Peryskop said

  Re koment pod 123

  Niestety, te analogie są trafne i bolesne.

  Bzdurne są tylko lemingi nie dostrzegające tej samej siły sprawczej, o zawsze identycznej tendencji umysłowej : żeby mać, żreć i srać !

  W uzupełnieniu :

  1415 ks. dr Jan Hus spalony za krytykę handlu odpustami oraz rozwiązłości i chciwości kleru.

  Gdyby dziś żył, zapewne walczyłby z posoborowiem, bo był uczciwym i odważnym człowiekiem.

  W odróżnieniu od wielu…

  ——
  Taaa… robienie z heretyka Husa nieomal świętego…
  https://marucha.wordpress.com/2012/09/12/o-owocach-dziela-jana-husa/
  Admin

 149. Boydar said

  W takim razie wszystko zostanie w rodzinie, jakiś kłopot z tego ? Przecież od początku świata największy wpier.dol dostawaliście od swoich.

 150. Boydar said

  I kto to teraz pojmie … buuuuuuuu … 🙂

 151. snag said

  Admin @ 140

  Cos mi podpowiada ze mnie wasc ‚odwiesisz’ 😉 ,…

  ——
  A niech to. Nigdy (prawie) nie jestem zawzięty. To moja słabość.
  Admin

 152. Siggi said

  No coś podobnego …

  https://kierunki.info.pl/2015/12/list-ambasadora-izraela-w-sprawie-wypowiedzi-kukiza/

  ——
  Une są czujne. Nie można we własnej wygódce piardnąć, żeby gdzieś tego nie przeanalizowano pod kątem antysemityzmu.
  Admin

 153. SAP said

  Edward Maya & Vika Jigulina – Stereo Love
  .https://www.youtube.com/watch?v=dy2nBvtkgyE

 154. Siggi said

  Naprawdę ?

 155. Boydar said

  Najpierw garkumple Husa zrobili oborę (chyba obrażam to zacne zabudowanie gospodarcze) a potem tow. Hus ich bohatersko piętnował. Na drzewo !

 156. Maćko said

  146 Snag – 154. Siggi -> Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.
  *****

  Ciekawe – podalem fotke Hilarci z Bilciem jako mlodych hippisów, podobno jezdzili nz szkolenia do CCCP Pociagiem Przyjazni.
  A tu cd… dzisiaj sa duzo bardziej szkodliwi:
  http://katehon.com/article/red-hillary
  Interestingly, neocons, who are in fact former Trotskyites – ultra-left, globalist, anti-Russian, anti-Traditional activists – which surfaced in the 60’s as Democrats, in the 80’s as Republicans, and today once again Democrats, supported by the former guru of leftist radicalism Saul Alinsky, the predecessor of theories of colored revolutions, who dreamed about the crushing all social norms in the US.
  http://katehon.com/article/red-hillary

  Oraz dziwadlo kolejne z „terrorysta”:
  http://www.fort-russ.com/2016/08/london-terrorist-attack-or-just-random.html

 157. Maćko said

  Warto poznać i przemyśleć:

  .https://www.youtube.com/watch?v=MdWX2S0xw4Q#t=3.647231
  Analiza polskiego systemu sterowania społecznego.
  Kierownictwo jest to system, którego reaktywnością są reguły decyzyjne Dji reakcją jest b (podkreślone) a bodźcem są te sprawozdania, które docierają z otoczenia B
  Dji – doktryna przetwarza Sj.
  Sj – sygnały które, przychodzą do kierownictwa.
  j = 1,2,3,… r (numery indyfikacyjne nie liczby)
  Bi – bodźce idą do wykonawców.
  Bi = Sj x Dji
  Dowolny system Bodziec reaguje na system, który ma swoją reaktywność
  Problem polega na tym, żeby bodźce, które zostały wysłane przez kierownictwo dotarły do wykonawców.
  W dużej skali musi być do tego odpowiednio duży kanał informacyjny w państwie jest to aparat władzy, którego elementem są media.
  Aparat władzy formalny czyli urzędy i nieformalny, czyli media. Które są od władzy zależne.
  Krytyki biurokratów są bardzo ściśle ograniczone.
  W kampanii wyborczej pluje się na aparat władzy, dąży się aby wszystko zastąpić, ale czym o tym się nie mówi.
  Aparat władzy traktujemy jako podsystem, jego działanie opisujemy prawdopodobieństwem Pii
  Pii – prawdopodobieństwo warunkowe dotarcia do odbiorców bodźca Bi pod warunkiem że został wysłany przez władzę bodziec bi (podkreślone)
  Jeżeli mamy dowolny system na który działa otocznie oznaczmy literą B ten system oddziałuje na otocznie R, system ma swoją reaktywność r – stosunek reakcji do bodźca
  R= B x r
  Rozwiązanie problemu filozoficznego co decyduje o zachowaniu ludzi. Zarówno otoczenie wpływa na zachowanie systemu jak i sam system. W iloczynie oba elementy są tak samo ważne i B i R. Cybernetyka rozwiewa złudzenia, że wystarczy odnowienia socjotechnika i z człowiekiem można wszystko zrobić.
  ( ostatnie momenty docenta Kosseckiego – pracowal do konca )

 158. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/5210-zolnierze-stanow-zjednoczonych-zakazeni-wirusem-zika

  ——–
  @-156,za szybko mnię się kliknęło,poprawiam się,przyrzekam się…

 159. Maćko said

  158 Siggi – Szanowanko 😉

  A tu jak sobie radzimy w Polsce z demografia:
  http://www.worldlifeexpectancy.com/country-health-profile/poland
  Tu jak Zydzi tez umieraja na raka:
  http://www.worldlifeexpectancy.com/country-health-profile/israel

  I coraz ich wiecej!

 160. snag said

  Siggy @ 152

  W twoim linku zakradl sie blad uwierzytelniajacy roszczenia chazarow do Palestyny … Nie ‚Izraelitów’ a izraelczykow – Izraelici to plemie hebrajskie wasal Asyryjczykow okupujace (wtedy) polnocna czesc dzisiejszego Izraela. Malo znaczaca czesc plemienia znaczy pastuchow owczesnych kozojebcow zyla w Judei, dzisiejszym West Bank zamieszkale przez Palestynczykow.

  W przeciwienstwie do Izraelitow ktorzy adoptowali zaawansowana cywilizacje Asyrii, Judea byla wieki do tylu i w/g opinii Asyryjczykow nie warta aneksji.

 161. Maćko said

  Jak zablokowac dzialanie panstwa:
  .https://youtu.be/MdWX2S0xw4Q?t=26m31s
  Sabotaz organów centralnych, infiltracja, czynny opór, bierny opór, falszowanie danych…
  Docent Kossecki – jeden z ostatnich wykladów.

 162. Siggi said

  ?-160
  Musielibyśmy razem spaść ze …schodów,żebyśmy mieli być ze sobą na „ty”.Albo pan Siggi,albo wcale.

 163. Siggi said

  http://jeznach.neon24.pl/post/133069,pozdrowienia-zza-majdanu

 164. Zbyszko said

  Czekają nas podwyżki gazu z powodu kolejnego gestu przyjaźni:
  http://fischer.neon24.pl/post/133072,jak-polsko-ukrainska-kosher-nostra-okrada-polaka

 165. Greg said

  ks. Jacek Międlar TV.
  .https://www.youtube.com/channel/UCxOqelhdkXRpxEA8_q2F5mg

 166. Herezja rosyjska o Konstantynopolu-Stambule jako PRZEDANTYCZNEJ Jerozolimie: http://www.wandaluzja.com/?p=p_361&sName=46.-zydowskie-odrodzenie-polski// miała i ma wymiar FINANSOWY, o czym świadczy Afera najstarszego banku francuskiego, którego młody bankier Kadavier został POTĘPIONY jako Oszust Stulecia za skupowanie rosyjskich papierów wartościowych, ale po kilku latach Sąd nakazał Państwu Francuskiemu wypłacenie mu Milionów za Oszkalowanie i szkody materialne.
  Moja chronologia Konstantynopola-Stambułu jako Troi na Złotym Rogu OSTATECZNIE zdezawuowała kontrakt o Zakupie przez Rosję Długu Sułtańskiego za 9 tysięcy ton złota jako ABSURD naukowy, spreparowany przez zawodowego oszusta Heinricha Schliemanna z poręki Żelaznego Kanclerza. Otóż Rosjanie starali się RATOWAĆ ten Kontrakt przez Wykluczenie mej chronologii Troi na Złotym Rogu jako PRZEDANTYCZNEJ Jerozolimy, z zaangażowaniem Izaaka Newtona, co jest Absurdem-BIS. Rosjanie WYBRONILI się wprawdzie przed Troją na Złotym Rogu sojuszem Niemiecko-Tureckim w r. 2001: http://www.wandaluzja.com/?p=p_283&sName=jadacze-fakaliow-pruskich//, ale potem musieli walczyć SAMI Herezją Rosyjską.
  Herezja Rosyjska przy wsparciu Watykanu za masońską łapówkę – np. na Zbożne Zjednoczenie Włoch – może być przeciw Polakom skuteczna, ale SKONTROWANIE naukowego orzeczenia francusko-angielsko-amerykańskiego, że PIRAMIDY BUDOWANO Z BETONU, Saltem Mortale Olgi Korbut ze ŚRUBĄ, że piramidy budował Napoleon Bonaparte, do złotego medalu olimpijskiego się nie nadaje. Rosjanie bronią się wprawdzie, że Złoty Medal na mistrzostwach Świata w futbolu w Szwajcarii zabrała Węgrom Farmacja Niemiecka – o czym wiedzieli Wszyscy – ale to nie wystarczy.
  Precedensem tej praktyki historiozoficznej było skontrowanie mnie przy STONEHENGE Mozambijczykami pod wodzą Teofila Euzebia, co POWOŁAŁO Herezję, że Twórcami Cywilizacji Starożytnego Egiptu byli MURZYNI. Herezje tą Uprawiano przez 25 lat, z odkryciem przez Greków i Rosjan megalitów na Bahamach, które UNESCO odatowało na 7 tysięcy lat p.n.e., a ja zinterpretowałem jako PLAŻOWE porty wielorybnicze.
  Jest rzeczą godną uwagi, że jeden z prezenterów tych Herezji ma twarz i fryzurę Edwarda Dembowskiego, który w Krakowie na pl. Wiosny Ludów poprowadził ATAK na front piechoty austriackiej, ale po salwie austriackiej pozostała na bruku setka zabitych i rannych. Otóż ta MAŁPA rosyjska jest tu Niezbędna ze względu na kamieniołom w Krakowie, w którym kamień pozyskiwano piłami DIAMENTOWYMI. Starano się Wytłumaczyć Polakom, że jest to kamieniołom Nowożytny, ale ci nie dali się nabrać, choć dopiero niedawno stwierdzono, że to Park NEOLITYCZNY. Poza tym UJ odatował żelbetowe belki ze spichrza Daleka Droga w Gdańsku na 2400-2100 pne.
  Dla mnie jest to potrzebne, gdyż stwierdziłem stosowanie pił diamentowych przy budowie Wrocławia, co starano się dezawuować, że to są ślady Renesansowe, ale o stosowaniu w Renesansie pił diamentowych nic nie wiadomo. Z tej racji głosiłem, że stosowane przy budowie piramid piły diamentowe pochodziły z Wrocławia. Park Neolityczny w Krakowie przybliża też moją interpretację Stonehenge jako dzieła Chejrona z Płocka, wykończonego przez Posejdona z Poznania. Na megalitach Stonehenge odkryto wiele rytów topora bojowego, która to subkultura pucharów lejkowatych pochodziła z Krakowa a w Stonehenge odnosi się do podboju Brytanii przez Gereona w XXXV wieku p.n.e., gdy jego wojownicy Podpisywali się Profilem Toporów.
  Wojownicy kultury pucharów dzwonowatych ZAWALILI drewnianą wieżę Stonehenge, gdyż zwalczali żeglugę Wschód-Zachód na rzecz Południe-Północ. Mam nadzieję, że zakończą się wreszcie Angielskie WYBRYKI pod Stonehenge, z Asem Atutowym Teofilem.

 167. NICK said

  Dzisiaj 5 rocznica, hm… zgonu ś.p. Andrzeja Leppera.

 168. AniaK said

  Kto to widział ciągać dzieciaka po żydowskich cmentarzach. To trzeba mieć nie ćwierć rozumu tylko jedną dziesiątą. Chrystusa trzeba szukać wśród żywych 🙂

  .https://www.youtube.com/watch?v=X4EH2pPSu60

 169. AniaK said

  Gdyby ktoś dzisiaj był na grobie Pana Leppera to bardzo proszę zapalić ode mnie znicza. Takiego do 15 zł. Pieniążki oddam przy okazji 🙂

 170. Boydar said

  I co wy na to, panowie szlachto jerozolimska z polskimi paszportami ?

  http://facet.wp.pl/mimo-demencji-wykonano-na-nim-kare-smierci-6022687091413633a

  Dobry przykład można brać i z usraela, szczególnie gdy naprawdę dobry. Idźcie pod ścianę i proście o Pakistan czy Arabię Saudyjską; tam jest dużo szybsza procedura, zawszeć to mniej stresu.

 171. JO said

  ad.167.

  „Dzisiaj 5 rocznica, hm… zgonu ś.p. Andrzeja Leppera”.

  NICK said

  2016-08-05 (piątek) @ 08:38:44

  Dzisiaj 5 rocznica, hm… zgonu ś.p. Andrzeja Leppera.

  „..cztery grupy…..Wykończyć Andrzeja Leppera…

  ….czwarta grupa to Kościół Liberalny..” – A. Lepper

  https://polakortodoks.wordpress.com/2016/08/05/dzisiaj-5-rocznica-hm-zgonu-s-p-andrzeja-leppera/

 172. RYCERKACHK said

  TAK WYGLĄDAŁ „KRZYŻ” W CZASIE DROGI KRZYŻOWEJ NA ŚDM W KRAKOWIE !

  . https://gloria.tv/article/isjgVgDdXYwiLo4Y4T3kYRHHm

 173. ? said

  Obrazowo o „różnicach” miedzy PiS a PO:

  .http://antysystemowcy.pl/upload/images/large/2015/08/pis_po_jedno_zlo_2015-08-04_08-19-11.jpg

 174. Anty Hasbara said

  BIOLOGICZNY ŻYD, czyli pasożyt ludzkości…

  Poświęciłem 20 lat na studiowanie problemów, jakie stwarza ludzka natura oraz nad przyczynami rozkładu i upadku wielkich imperiów. Zauważyłem, że przez blisko 5 tysięcy lat zanotowanej ludzkiej historii występuje pewne zadziwiające zjawisko. Przez 20 lat przestudiowałem mnóstwo materiałów, dotyczących różnych cywilizacji. Porównywałem fakty, aby znależć dla nich jakiś wspólny mianownik, który mógłby pomóc zrozumieć ten fenomen. Wziąłem również pod uwagę takie czynniki jak wpływ środowiska, ludzką naturę i pewne modele zachowań człowieka.
  (…)

  ——
  Zobacz:
  https://marucha.wordpress.com/2014/12/20/biologiczny-zyd-czyli-pasozyt-ludzkosci/
  https://marucha.wordpress.com/2014/12/26/biologiczny-zyd-czyli-pasozyt-ludzkosci-cz-2/
  https://marucha.wordpress.com/2015/01/09/biologiczny-zyd-czyli-pasozyt-ludzkosci-cz-3-i-ostatnia/
  ——

  Eustace Mullins, Waszyngton, DC
  http://snippits-and-slappits.blogspot.c … ns_20.html

 175. Anty Hasbara said

  Biologiczny żyd, czyli pasożyt ludzkości…

  Zagłodzić bestię

  W większości przypadków problemów zdrowotnych niewątpliwie nie mamy tak naprawdę do czynienia z konkretną dolegliwością jako taką. Gdyż większość dolegliwości to tylko etykiety. Prawdziwą przyczyną jest prawie zawsze środowisko grzybiczne/pasożytnicze, tworzące środowisko kwaśne.

  Bez zadania sobie trudu poprawienia warunków przy pomocy określonych leków (nawet naturalnych), nie poradzimy sobie z tak stworzonym środowiskiem. Niezawodną metodą jest po prostu post przez dzień lub dwa, picie dużych ilości wody z dużą ilością soku z cytryny. Będzie to służyć wypłukaniu kwasowości, oczyści jelita/ciało z elementów grzybicznych/pasożytniczych i wytworzy środowisko bardziej zasadowe.

  Zasadniczo więc trzeba zagłodzić pasożyty.

  Brzmi znajomo?

  Czyż nie powinniśmy zastosować tego uproszczonego podejścia do sytuacji globalnej, w jakiej się znajdujemy (?)

  Bądźmy wobec siebie uczciwi: „oni” (międzynarodowe żydostwo) żywią się nami. Podobnie jak karmimy pasożyty w naszych jelitach codziennie, przez całe życie. To kroplówka, jaka karmi ich w doskonałym środowisku, jakiego pożądają: nikczemność, wystawność, demoniczne praktyki, korupcja, dwulicowość, przestępczość. W tym środowisku, jak grzyby, wyrastają już nie milionerzy czy miliarderzy, ale bilionerzy. Zło na każdym możliwym poziomie. I to można łatwo wytłumaczyć, jak dziecku. Dobro i zło.

  Zatem, dlaczego wciąż karmimy ich codziennie przez całe życie, gdy nie potrafimy już wyżywić siebie sami?

  Cóż, to tak samo, jak z poszczeniem, to bolesne ich nie karmić. Pasożyty utrudniają nam, jak mogą, gdy staramy się je głodzić. Jeśli nie zgadzamy się ich dalej karmić i dawać im energię, jaką pożądają, wówczas robią rzeczy, które są dla nas niewygodne. Podobnie z tymi pasożytami na samej górze, one też sprawiają, że trudno jest tym z nas, którzy odważą się ich nie karmić energią, jakiej pożądają przy użyciu niezliczonych podatków, grzywien, kar, itp. – z których wszystkie są niezgodne z prawem i są po prostu zwyczajną kradzieżą poprzez wyłudzenie (oszustwo).

  Więc to jest w istocie nasz prawdziwy wybór. Albo pozostaniemy chorzy, pozbawieni energii i siły życiowej z powodu pasożytów i ostatecznie zginiemy.

  albo

  Decydujemy się na bolesny, żmudny proces pozbycia się pasożytów z naszego życia przez to, że ośmielimy się powiedzieć „NIE” lub „dość tego”. „Nie będę już dokarmiał bestii – wystarczy”.

  W rzeczywistości jest tylko jeden wybór. Bowiem, jak wiadomo, pasożyty nigdy nie będą zaspokojone. Muszą mieć więcej. I coraz więcej i więcej. To pasożyty-ćpuny. Tak bardzo są uzależnione, że nieuchronnie zabiją swojego żywiciela.

  Nie możemy na to pozwolić. Więc musimy zacząć post. Czas na alkalizację organizmu. Musimy najmocniej, jak tylko się da, wyjść poza ten matrix, wyrwać się z sieci, zająć się barterem, podziałem prac wymagających kwalifikacji, tworzyć własne społeczności lokalne. Musimy przyjąć na siebie wściekłość biurokratów, że nie mamy zamiaru być posłuszni i przejść ten trudny proces odczuwania bólu z powodu postu – z pełną świadomością, że robimy coś, co ma dać długofalowe korzyści dla nas wszystkich. Ma nam pomóc przetrwać.

  „Ostateczną miarą człowieka (ludzkości) nie jest to, gdzie on się znajduje w chwili wygody, ale gdzie się znajdzie w czasach wyzwania i kontrowersji”. ~ Martin L King

  źródło:http://diggerfortruth.wordpress.com/201 … the-beast/

  przygotował: stophasbara

  Źródło: wolna-polska.pl

 176. Glos Prawdy said

  POPATRZ, JAK SZYBKO MIJA CZAS..
  .https://www.youtube.com/watch?v=d2ZuWXSQIX8

 177. JO said

  Ikona Matki Bozej Ostrobramskiej oraz Ikona – Pan Jezus Sedzia Sprawiedliwy; pisane sa Ikony jako dar dla JE Biskupa Ryszarda Williamsona od Polakow.

  Gajowiczow pragnacych wesprzec finansowo dar, prosze o wplate na konto:

  Bank: LLOYDS BANK
  Nazwa konta bankowego (Account Name): Treasures Account Pius X Association

  I. Przelewy z Wielkiej Brytanii (From UK banks):
  Sort Code: 30 80 63
  Numer konta bankowego (Account Number): 29 14 26 68

  II. Przelewy z Polski i innych krajów (from Banks outside the UK):
  Sort Code: 30 80 63
  Numer konta bankowego (Account Number): 29 14 26 68
  IBAN: GB 61 LOYD 30 80 63 29 14 26 68
  SWIFT/BIC: LOYDGB21731

  DZIS otrzymalem list na skrzynke polakortodoks…:

  „…Ikony robią się , jedna i druga w różnych stadiach i prędkościach, nocami , porankami , kiedy akurat mam czas i jestem w domu.
  Lilijki na dniach będą skończone , p. jubiler wyliczyła koszt robótki na 1800 zł.
  wszystko pędzi do przodu , ogarniam i dopinam .
  ZPB pozdrawiam ….”

  Link na adres konta bankowego:

  https://gajowka.wordpress.com/konta-bankowe/

  Wszystkim wspierajacym finansowo powstanie Daru dla Biskupa Williamsona od Polakow, niech Pan Bog stokrotnie wynagrodzi

  Jan Aleksander

 178. snag said

  Siggi @162

  Get real dude, niby co ja moglbym robic z toba na schodach czy gdziekolwiek?

 179. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/2016/07/26/spotkanie-je-biskupa-williamsona-z-polakami/

  https://gajowka.wordpress.com/2016/07/26/spotkanie-je-biskupa-williamsona-z-polakami/#jp-carousel-191

 180. konik said

  Obłudna troska Zachodu o syryjską „opozycję” jaskrawo kontrastuje z milczącym przyzwoleniem, jakie towarzyszy bombardowaniu szyickiej ludności Jemenu przez lotnictwo saudyjskie.
  http://jeznach.neon24.pl/post/133078,jemen-bez-litosci

 181. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/2016/07/26/spotkanie-je-biskupa-williamsona-z-polakami/

 182. kościelny said

  policja w meczecie w skarpetkach by nie urazić terrorystów
  policja w hełmach kamizelkach w kościele brutalnie rozprawia się z katolikami wykręca ręce księdzu
  http://niezlomni.com/policja-meczecie-vs-policja-kosciele-taka-drobna-roznica/
  http://niezlomni.com/francuska-policja-brutalnie-tlumi-protest-wiernych-chcieli-obronic-kosciol-zamienieniem-go-parking-wideo/

  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2016/08/obrona-koscioa-we-francji.html
  upada propaganda światowych dni młodzieży 2016 katolemingów „głęboka wiara katolicka” zachodu wyburza kościoły katedry katolickie

  Według raportu Senatu we Francji w ciągu najbliższych kilku lat zostanie wyburzonych ok 2800 katolickich kościołów. Od 2000 r. zburzono już 18 świątyń, 242 kolejnych może zostać zniszczonych w najbliższej przyszłości.

  https://rok2013.wordpress.com/2013/10/23/wyburzanie-kosciolow-we-francji/

  33 wyburzonych kościołów we Francji od 2000r.
  http://www.wykop.pl/link/3299997/od-2000-r-we-francji-wyburzono-33-koscioly-postawiono-ponad-1-tys-meczetow/
  http://prawicowyinternet.pl/znak-czasu-od-2000-r-we-francji-wyburzono-33-chrzescijanskie-koscioly-na-ich-miejsce-postawiono-ponad-1-tys-meczetow/
  .https://www.youtube.com/watch?v=MkSqX_yPAKg
  Francja, 2013 rok, miasteczko Abbeville – szokująca rozbiórka neogotyckiego kościoła z 1870 roku.

  Na miejscu zburzonego kościoła burmistrz Abbeville planuje się zasadzić trawnik oraz wybudować parking.
  http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1672408&page=2
  http://eponymousflower.blogspot.com/2013/09/refurbishing-cultural-landscape-2800.html
  http://patrimoine.blog.pelerin.info/2016/03/24/inventaire-2016-eglises-menacees-france/

  Wyrzucone poświęcone obrazy figurki z kościoła na ulicę
  http://eponymousflower.blogspot.com/2016/08/public-outcry-against-demolition-of.html
  https://www.rt.com/news/354430-sainte-rita-church-demolition-paris/

  EWTN tells their viewers why Francis traveled to Poland

  To propagate the religion of Holocaustianity!

  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2016/08/ewtn-tells-their-viewers-why-francis.html

  Modernists call it the ‘New Evangelization’ but what it should be called is a mockery of the Faith!
  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2016/08/suor-cristina-serenaded-youths-at-world.html

  Świętokradztwo bluźnierstwo Biskup udziela Komunii poganom islamistom
  http://callmejorgebergoglio.blogspot.com/2016/08/remember-moslem-invaders-sleeping-in.html

  Gadatliwy Franciszek posłuszny i uciszony przez judaizm w Auschwitz

  Normally chatty Pope Francis was silent at Auschwitz for purpose of Kabbalistic ‚reversal of all religiously established values’
  Pope Francis never stops babbling in the context of Christian themes he seeks to confuse. At Auschwitz on July 27, 2016, Pope Francis was uncharacteristically silent. There’s a theological, dispensational reason for this drawn from Francis’ religion, Haredi Judaism.

  http://mauricepinay.blogspot.com/2016/07/normally-chatty-pope-francis-was-silent.html
  http://rorate-caeli.blogspot.com/2016/08/amoris-laetitia-and-new-church-of.html

  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2016/07/nie-nazywajcie-protestantow.html
  http://www.ultramontes.pl/hughes_nowa_religia_czlowieka.htm

  Wyżej wymienionych, na dobrą sprawę, łączy jedna rzecz. Cechą wspólną wszelkiej maści nacjonalizmów pozostaje kwestia samostanowienia narodu i nadrzędności nacji w życiu politycznym, gospodarczym oraz państwowym itd. Ta przewodnia myśl w nacjonalizmie związana jest z zapomnianym dziedzictwem, który warto tutaj odświeżyć. Chodzi dokładnie o ideologiczną stronę Wielkiej Rewolucji Francuskiej, gdzie np. „samostanowienie narodu” obaliło stary ład, jakim w tamtym czasie pozostawał absolutyzm.

  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2016/08/patryk-pokita-zapomniane-dziedzictwo.html

  http://niezlomni.com/cejrowski-tak-500-niszczy-gospodarke
  taniej siły roboczej żal Cejrowskiemu? Cejrowski zwolennik wolnego rynku niech wyrówna ofertę swojemu pracownikowi – 1000zł

 183. snag said

  Senor Boydar,

  Koszt utrzymania wieznia w kiciu w Stanach kosztuje podatnika ponad $31,000 na rok a w celi smierci $90,000 wiecej niz zwyklego wieznia, nie wspominajac o kosztach odwolan (czas sedziow, adwokatow, lawy przysieglych) ,…

  „Cases without the death penalty cost $740,000, while cases where the death penalty is sought cost $1.26 million. Maintaining each death row prisoner costs taxpayers $90,000 more per year than a prisoner in general population. There are 714 inmates on California’s death row”

 184. ADOLF said

  Trzeźwa Polska

  Ten artykuł ma tytuł trzeźwa Polska, ale z całą pewnością mógłby się równie dobrze nazywać „Trzeźwa Irlandia” i to nie tylko dlatego, że obecnie przebywa tam wielu naszych krajan;). Może odnosić się do wielu innych państw.
  Wiele osób zastanawia się, dlaczego w tym kraju nic się nie zmienia na lepsze. Oczywiście są duże zmiany – technologiczne, kulturowe, ale nadal powszechne są opinie, że „rząd jest do d…”, że ludzie się oszukują i pieniądze publiczne są marnowane, albo wydawane w sposób mający znamiona obdarowywania firm znajomych, czyli, że nie dość, że jakaś sitwa ma władzę, to jeszcze rządzi naszymi finansami. Oczywiście każda z tych osób, która wypowiada takie zdanie o Polsce, wie, jak uzdrowić nasz kraj i co trzeba by zrobić, aby było lepiej.Nie raz chyba słyszeliście przy rodzinnym lub imprezowym stole takie opowieści. Ale poza tym, że każdy wylał swe żale i powiedział jakie ma recepty na sukces, to nic z reguły z tego nie wypływa. Dlaczego?

  Bo moim zdaniem dlatego, że w Polsce ludzie albo byli niedawno pijani, albo są pijani, albo niedługo będą:). To oczywiście nieco dowcipne ujęcie zagadnienia, ale czyż nie ma w tym dużo prawdy? Gdy człowiek jest pijany, to oczywiście na chwilę otwiera swe serce, a ściślej mówiąc dostęp do podświadomości, emocji, które dusi i tłumi w sobie na co dzień. Zatem po alkoholu, który powoduje chwilowe zniesienie tych blokad, ujawnia się jego wnętrze.

  Niestety po chwilowej euforii następuje nie tylko spadek zapału do czegokolwiek, ale nawet często oczywiście nieuświadomione obrzydzenie do siebie o to, że…znowu się upodliłem, znowu straciłem wątek, albo urwał mi się film. To przykre, że część osób właśnie w tych swoich ewidentnych słabościach, wadach a nawet dewiacjach upatruje swoją „męskość”, siłę czy znaczenie. Ileż to osób chwali się jak to dużo wypiło, jak to długo rzygało, albo ile „dup” zaliczyli po pijaku, w windzie czy toalecie. W ten sposób najczęściej panowie próbują „zawalczyć” o poważanie, o szacunek, o uznanie grupy rówieśniczej czy środowiskowej, rzadziej rodziny. Jeszcze gorsze są pijane kobiety. To smutne, bo to oznacza, że tak zostali wychowani lub nauczeni. Ktoś im to pokazał swoim przykładem. Najczęściej najbliższa rodzina – rodzice, wujkowie albo też koledzy. Wiele tez osób nauczyło się tego z mediów – filmów, które często nawet tworzone są z dobrą myślą, aby ludzie nie robili w ten sposób, ale jest to nieskuteczne, bo widziane obrazy kumulują się jako wzorce w podświadomości, która myśli, że to jest ważne i ciekawe.
  (Dodatkowo, jeżeli ktoś ma obciążenia związane z alkoholem, narkotykami z poprzednich wcieleń, to uruchamia się u niego to z dużo większą siłą, zwłaszcza, jeżeli kiedyś czerpał z tego chorą satysfakcję. Teraz takie osoby warto, aby na nowo odbudowały w sobie zamiłowanie do trzeźwości i przytomności oraz cieszenia się i zadowolenia z siebie i życia. A przynajmniej łagodnej neutralności co do wszystkiego, co ich spotyka, czyli niezaangażowania emocjonalnego, dzięki któremu mają szansę nie topić się po raz kolejny we własnych emocjach i rozpaczy a przejść po tych falach własnego umysłu na suchy brzeg miłości, spokoju – ciszy i szczęścia).

  Często również osoby, które wytrzeźwiały, nie pamiętają o szczytnych ideach i planach, o których z taką siłą i mocą opowiadali innym. Po pierwsze muszą się pozbierać emocjonalnie, a po drugie, odnowić siły życiowe organizmu, czyli zmagają się już teraz nie dość, że ze swoją duszą, podświadomością, to jeszcze z dolegliwościami fizycznymi po balandze.

  Alkohol jest dla organizmów zbudowanych z białek, a białka budują większość tkanek człowieka, silną trucizną. Jest również narkotykiem w płynie. Ma takie same lub zbliżone właściwości i powoduje podobne skutki. Powoduje zmiany w psychice, biochemii mózgu i jego budowie, niszcząc komórki mózgowe.

  Pod wpływem alkoholu podejmuje się nieracjonalne, głupie decyzje. Człowiek można powiedzieć nie jest sobą, bo dopuszcza do działania te mechanizmy podświadomości, które mogą być niebezpieczne zarówno dla niego samego, jak i innych osób czy otoczenia.

  Dlatego też jeżeli jeszcze kiedykolwiek zaczniesz narzekać, że w tym kraju nic się nie zmienia, a u żłobu jest taka sama klika, to zapytaj sam siebie: czy jestem trzeźwy? I jak długo? Zazwyczaj, aby mózg i umysł w miarę wytrzeźwiały i odczuły różnicę, to potrzeba 8-12 miesięcy nie być pod wpływem jakiegokolwiek alkoholu czy narkotyków. Uważasz, że Ty możesz być trzeźwy już na drugi dzień po libacji? Można to porównać do zdobywania kondycji w jakiejś nowej dziedzinie sportu. Jeżeli nigdy nie biegałeś dalej niż do autobusu na przystanku, to z pewnością nawet po tygodniu czy dwu biegania nie będziesz w stanie przebiec bez zadyszki jednego kilometra. Dopiero po kilku miesiącach wytrwałego codziennego treningu poczujesz, że bieganie sprawia Ci przyjemność. A gdzieś po roku zdasz sobie sprawę, że to dla Ciebie naturalne. Tak samo jest z trzeźwością.

  To duże zadanie dla rodzin – po pierwsze samemu na co dzień pokazywać swoim dzieciom, że można i warto być trzeźwym. Że to osoby trzeźwe są spontaniczne i mają ochotę na zabawy i są szczęśliwe oraz radosne. Bo utarło się, że dopiero po alkoholu można błaznować, śmiać się, że dopiero ten narkotyk wyzwala w nas to co „pozytywne”. Jest sygnałem, że teraz można pozwolić sobie na „luz”, bo w razie czego – gdyby hamulce puściły, to wszystko można zwalić nie na pijącego, tylko na sam alkohol. To dziecinne i nieracjonalne. To tak, jakby winić narzędzie za to, co zrobił nim jego użytkownik. Niestety, jak pisałem wcześniej taka wyzwalająca pozornie uwalniająca chwila trwa krótko, a po niej przychodzi kac moralny i fizyczny, uświadomiony bądź nie.

  Takie dzieci, które wychowywane są przez trzeźwych rodziców same będą trzeźwe i będą miały większą szansę na realne i trwalsze szczęście. Będą potrafiły „postawić się” grupie rówieśniczej, która będzie ich presjować – „co mięczak jesteś”, „ze mną się nie napijesz?”. Ich poczucie własnej wartości i samoświadomość będą na tyle wysokie i ugruntowane dobrym samopoczuciem w trzeźwej rodzinie, że nie będą powielać tych negatywnych wzorców funkcjonowania części społeczeństwa. Będą potrafiły być normalne. Tak! Alkoholizm i topienie smutków w nim świadczy o problemach natury psychicznej i duchowej. To alkoholicy i osoby pijące mają problem, a nie osoby trzeźwe. Niestety przewaga biernych i czynnych alkoholików jest tak duża w tym kraju nad osobami trzeźwymi i przytomnymi, że powszechnie to ich uważa się za osoby „dziwne” i niedostosowane.

  Zatem, zwłaszcza jeżeli jesteś matką, to daj dziecku dobry przykład. Nie mów, że to tylko jeden kieliszek, czy że „to tylko dla smaku”, albo „ojej no co ty, przecież to tylko jeden kieliszek szampana”. Albo pijesz, albo jesteś trzeźwa/trzeźwy. Chodzi o to, że u alkoholików czasami sam zapach alkoholu powoduje wpadanie w stan upojenia alkoholowego. Czasami wystarczy tylko wziąć do ręki kieliszek. To dlatego, że jak psy Pawłowa nauczyły się już tej reakcji na bodziec.

  Kolejną ważną kwestią jest współuzależnienie. Jest to zespół zachowań osób związanych w jakichś sposób z osobą z nałogiem. Nie raz pewnie słyszałeś o kobiecie, która kilkakrotnie, wraz z dziećmi wyprowadza się, po czym na powrót wprowadza do mieszkania, które zajmuje alkoholik, z którym jest w związku małżeńskim lub też konkubinacie. On ją gnębi, leje, ale ona czuje jakiś pociąg do niego i wraca. Z tego też warto się uwolnić i wyleczyć podobnie, jak osoba uzależniona. Nie ma się co oszukiwać, że skoro ja nie piję, ale jestem w związku z alkoholikiem, to nie mam problemu. Masz i pora go sobie uświadomić, bo tylko wtedy możesz coś zmienić w swoim życiu i swoich reakcjach na poczynania alkoholika. A przede wszystkim zadbać o siebie.

  Jeżeli to twój rodzic czy rodzice mieli problemy alkoholowe, to pora im wybaczyć. Pora również przebaczyć sobie i przestać obwiniać się o to, co się działo w domu rodzinnym. Jako dziecko nie miałeś wielkiego wpływu na działania i wybory swoich rodziców.
  Możesz również rozpocząć terapię dla DDA – Dorosłych Dzieci Alkoholików, które to osoby charakteryzują się pewnymi cechami, jak: zaniżona samoocena, problemy w nawiązywaniu relacji z innymi, zamykanie się w sobie, nieumiejętność wyrażania własnych uczuć, zbytnia wrażliwość i skupianie się na innych, zamiast na sobie, albo właśnie gadatliwość i nadaktywność mające zamaskować własną nieśmiałość, niepewność i zagubienie. Jest oczywiście jeszcze wiele innych typowych dla nich cech.
  Jeżeli również chcesz, można rozpocząć terapię AA – Anonimowych Alkoholików. Często samo przyznanie się przed sobą, że ma się taki problem powoduje zmianę świadomości i chęć uzdrowienia swojego życia. A wtedy wpadają w ręce odpowiednie książki, artykuły czy tematy warsztatów. Nie ma się czego wstydzić. Taki problem ma wiele osób.
  W skali Polski to nawet dobrze by było, aby w szkołach podstawowych i średnich był przedmiot uczący, jak wyjść z podobnych problemów, bo nawet, jeżeli miałeś nie pijących rodziców, to oni mogli mieć pijących dziadków czy sąsiadów. A pewne wzorce zachowań są przekazywane w formie podświadomych nawyków następnym pokoleniom, które się bezwiednie przejmuje. Dlatego można śmiało powiedzieć, że w tym kraju większość osób ma syndrom DDA.

  A dopiero jak człowiek jest dłuższy czas trzeźwy, zaczyna dostrzegać swoje działania, swój sposób myślenia i konsekwencje swoich wyborów a przede wszystkim – ich skutki. Wtedy jest również na tyle sprawny intelektualnie, aby odnaleźć i zastosować najlepsze, najbardziej efektywne rozwiązania dla swoich problemów i wprowadzić je do swojego życia. Jego umysł wychwytuje wtedy nowe idee i możliwości, których wcześniej w ogóle nie brał pod uwagę przymroczony narkotykiem. To jest jak zbudzenie się z długiego snu lub letargu.

  Myślisz, że sam dokonałeś wyboru o tym, że będziesz pić? Nie! Przejąłeś go bezkrytycznie od rodziców lub rówieśników – najczęściej ze strachu przed odrzuceniem, gdy nie chciałeś być niepijącym czyli „małolatem” albo myślałeś, że przecież tak postępuje „dorosły” i „wolny” człowiek. Kopiujesz tylko wielopokoleniowe schematy jak kserokopiarka. Chcesz tak dalej? Chcesz być narzędziem w rękach nałogu i firm zbijających na Tobie i takich jak Ty majątek? Oni nabijają Cię w butelkę i to dosłownie.
  Tylko nie wmawiaj sobie i innym, że Ci to smakuje. Przypomnij sobie, jak zareagowało Twoje ciało, gdy po raz pierwszy spróbowałeś alkoholu. Bądź chociaż względem siebie szczery. Piekło i było obrzydliwe? Paliło, że nie mogłeś złapać tchu? Widzisz…trzeba było posłuchać organizmu – on wie i czuje, co jest dla niego dobre i co mu służy. Co jest przyjemne i przynosi zdrowie, a co jest ohydą. Ale Ty oszukałeś go i zmanipulowałeś swoim umysłem, wmawiając mu, że to normalne, bo…tak robią inni. Czy Ci inni są szczęśliwi? Ja się nie pytam, czy mają kasę, czy są znani. Pytam tylko czy są szczęśliwi i zadowoleni z tego, że piją?

  A teraz ważna rzecz. Uważam, że tłumaczenie się przez osoby pijane, które popełniły jakieś przestępstwo, że były niepoczytalne, jest śmieszne a nawet żałosne. Wszyscy wiedzą, jak działa alkohol. Co nie znaczy niestety, że naprawdę to rozumieją i uświadamiają sobie. Dlatego jestem za tym, aby osoby pijane, które popełniają niebezpieczny czy groźny dla innych czyn – np. prowadzą pojazd, traktować jak osoby popełniające przestępstwo z premedytacją i z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którym w tym przypadku jest samochód.
  Jestem również za tym, aby co najmniej na 10 lat lub dożywotnio zabierać takim kierowcom prawo jazdy. Uważam również, że zwłaszcza kobiety – żony czy partnerki, które wsiadają do auta prowadzonego przez mężczyznę pod wpływem alkoholu są bezmyślne i przyzwalają na swoją lub czyjąś śmierć lub kalectwo. Dlatego zanim to zrobisz, to się kilkakrotnie zastanów. Nawet, gdyby się z Ciebie śmiali, ze jesteś „cienias” i „głupol”, bo nie chcesz wsiąść do auta z kimś kto jest przecież tylko po dwóch piwach, to nie daj się ich prymitywnym manipulacjom. To Ty jesteś normalny/normalna i to Ty jesteś bohaterem. Być może uratowałeś/uratowałaś życie swoje i jakiegoś człowieka. A nawet życie jednego człowieka jest tego warte. Pamiętaj, że w innych autach i na poboczu drogi będą takie same osoby jak ty – matki z dziećmi. Jeżeli już nie dbasz o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, to zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo innych, nie narażając ich na ewentualny wypadek. Rozważ również zmianę towarzystwa na takie, które szanuje siebie i życie oraz komfort i bezpieczeństwo innych osób. Zadbaj również o siebie.

  Alkohol często przytłumia rożne problemy, z którymi nie radzi sobie dana osoba. Dlatego pod wpływem zaprzestania picia te problemy powracają. Niestety, żyjemy w środowisku, które nie sprzyjało dotąd rozwijaniu miłości, harmonii, porozumienia i zgody, ani szacunku do siebie i wolności. Ale to my ludzi zbudowaliśmy – stworzyliśmy ten układ, więc my również jesteśmy go w stanie zmienić na lepszy! Na taki, który będzie powodował, że każdy z nas będzie się budził z radością i cieszył się każdą sekundą swego cudownego, przyjemnego, wolnego i bezpiecznego życia! Gdzie ludzie będą żyć mądrze, w harmonii ze sobą samym, z innymi ludźmi, istotami, zwierzętami, roślinami, całą Ziemią, która nas żywi i wspiera oraz z całym światem, którego poznawanie jest jeszcze przed nami.

  Alkohol jest tylko jednym z przykładów uzależnień i nałogów, w jakie wpadają obecnie ludzie. Podobnie jest z uzależnieniem od Internetu, tytoniu, zakupów czy nawet markowych ciuchów, bez których wielu czuje się nikim. Objawy są podobne – traci się nad sobą kontrolę i robi coś, co szkodzi a nawet wyczerpuje.
  Aby wyjść z jakiegokolwiek nałogu potrzebna jest gruntowna zmiana nawyków, stylu życia i postępowania. A siła przyzwyczajeń nawet do złych nawyków bywa ogromna.

  Jeżeli zdecydowałeś się wytrzeźwieć, a czujesz, że nie dajesz sobie rady z własną psychiką i emocjami, to zgłoś się na terapię czy odwiedź grupy wsparcia. Tam znajdziesz osoby, które pomogą Ci dać sobie z tym radę. Pamiętaj, że taki problem jak Ty ma wiele osób, nie jesteś zatem z pewnością sam. A jak się już zdecydujesz, to bądź konsekwentny i nie wracaj do starego – nie oglądaj się za siebie, aby się nie stało z Tobą to, co z żoną Lota.

  Zawsze też warto wiedzieć co wybrać w zamian za alkohol. Co takiego lepszego można wybrać zamiast uroczych popijaw ze znajomymi czy kolejnych świąt po których się wymiotuje.
  Po pierwsze lepsze zdrowie, lepszą kondycję fizyczną i psychiczną oraz lepsze samopoczucie. Po drugie sprawniejsze myślenie i przewidywanie długofalowe skutków swoich działań. Po trzecie lepsze, bardziej autentyczne relacje z sobą samym, rodziną, bliskimi i znajomymi. Po czwarte większy szacunek do samego siebie, podwyższona samoocena i zadowolenie z siebie, większa satysfakcja. Po piąte (a można by tak wymieniać w nieskończoność) lepsze działania w skali kraju. Trzeźwe i uczciwe osoby podejmują lepsze decyzje. Szanują siebie i szanują inne osoby. Ponieważ doceniają siebie i swoje działania, to wybierają te najlepsze, bo zaczyna im zależeć na tym, aby dbać o wspólne dobro. Nie tylko o to, co jest moje, czy mojej rodziny, ale również o to, co jest nasze – naszego osiedla, naszej dzielnicy, naszego miasta i wreszcie naszego kraju. Oczywiście cała planeta Ziemia – Matka Ziemia jest naszym wspólnym domem i wspaniałym dobrem. Bogactwem, dzięki któremu żyjemy i rozwijamy się, wraz z Nią.

  Zatem – już dziś się przebudź i przestań się ogłupiać i zatruwać alkoholem. On nie rozwiąże twoich problemów, tylko Cię w nich bardziej pogrąży. Wytrzeźwiej! Dawniej dawano ludziom, zwłaszcza żołnierzom przed bitwą darmowy alkohol, aby przytłumili swoje uczucia i wykonywali bezmyślnie rozkazy. Zdecyduj się – czy Ty rządzisz swoim życiem czy też alkohol rządzi Tobą. Jeżeli czujesz, że nie radzisz sobie ze sobą, to zgłoś się do profesjonalistów – ośrodków leczących od uzależnień. Jesteś tego wart. Zasługujesz na dobre, mądre i fajne życie. I pamiętaj – nigdy nie jest za późno na zmianę. Czy wiesz, że niektórzy ludzie uczyli się nowych dla nich języków obcych po ukończeniu sześćdziesiątego roku życia, albo po osiemdziesiątce pisali książki, które stały się bestsellerami? Teraz przyszła pora na Ciebie. Rodzina i kraj Cię potrzebują. Ale trzeźwego. Przestań też dawać zarabiać innym kosztem Twojego zdrowia, samopoczucia, zgody, szacunku i dobrego samopoczucia czy poczucia bezpieczeństwa w Twojej rodzinie a nawet kosztem twoich pieniędzy. Przejrzyj na oczy. I wytrzeźwiej już dziś. Bóg Ci na pewno też w tym pomoże. A jeżeli dotąd uważasz, że Ci nie pomagał, to może właśnie dlatego, że byłeś zbyt nietrzeźwy, aby dostrzec i zrozumieć Jego podpowiedzi.

  Z pewnością mogą Ci pomóc książki dotyczące pozytywnego myślenia i motywacyjne. Czasem wystarczy w ciszy i spokoju odetchnąć w pięknym miejscu od codziennego kołowrotu życia i zastanowić się nad sobą – co lubisz, co chcesz, co Cię cieszy. Pomocne mogą się również okazać wszelkie techniki relaksacyjne, oddechowe, joga, pływanie czy proste formy medytacji lub afirmacji. Na pewno zrelaksuje Cię kontakt z przyrodą, zwierzętami i pozytywnie nastawionymi ludźmi. Pozwól sobie na bycie przez chwilę jak dziecko, które cieszy się stawianymi przez siebie pierwszymi krokami.
  Czasem też pomoc udzielona innym osobom uświadamia nam, że nie tylko my sami mamy problem oraz możemy poczuć się użyteczni i nauczyć się dzielić czymś z całą swoją serdecznością. Pozwól sobie na to i nie tłum łez, bo one oczyszczają.

  Jeżeli już zajmujesz się tematami pozytywnego myślenia, rozwoju duchowego, medytacjami i równocześnie pijesz alkohol, to oszukujesz się. Póki co zachowujesz się jak naćpany szaman, który uważa, że da radę zapanować nad sobą a nawet Bogiem.
  Dopiero wtedy, gdy rzeczywiście będziesz umiał transformować wszystko w boskie wibracje, to będziesz mógł powiedzieć, że alkohol Ci nie szkodzi. Tylko, że wtedy, gdy będziesz zadowolony i szczęśliwy, to stracisz już raczej na pewno ochotę na jakikolwiek trunek, no chyba, że będzie to 100% sok owocowy:), najlepiej świeżo wyciśnięty na zimno.

  Życzę Ci wszystkiego dobrego. Bądź szczęśliwy, bo im bardziej Ty jesteś szczęśliwy, tym więcej szczęścia i dobra, prawdy, miłości i radości wlewa się do tego świata i naszego życia. Chcesz tego?

  Ten artykuł porusza tylko najważniejsze zagadnienia. Po resztę zaglądnij do Internetu, księgarń lub profesjonalnych poradni. Powodzenia.

 185. JO said

  Do zainteresowanych wiadomosc, ktora bedzie rozeslana meilem…:

  „Panie Janie!

  Niniejszym potwierdzam plan Pielgrzymki do ….. w intencji Kościoła i Ojczyzny w dniu …. 2016 roku …..

  Godz. 8:00-9:45
  stara kaplica .
  8:00 Różaniec
  8:30 Msza Święta

  Godz. 10:00-12:45
  Dom ….
  wykład

  Godz. 13:00-14:00
  Dom …..
  obiad

  Składka (nieobowiazkowa/kto moze..) na obiad i salę konferencyjną po 20 złotych. Do dnia 24 sierpnia musimy podać liczbę osób, które wezmą udział w obiedzie.

  Po obiedzie będzie jeszcze możliwość wspólnej modlitwy i rozmów.

  Możliwy jest nocleg w Domu ….. Na dziś prawie wszystkie miejsca są wolne, ale trzeba jak najszybciej (najlepiej zebrać listę osób, które chcą nocować i zamówić noclegi, dla rezerwacji grupowych jest 10% rabatu).
  ………………

  Trzeba będzie powiedzieć …………., że kazanie krótkie, bo potem będzie mógł długo mówić podczas wykładu:) Jeżeli będzie ślub to zamiast Różańca, a Różaniec po obiedzie………

  Najprawdopodobniej w ……. o godz. 17 będzie druga Msza w innym miejscu.

  Proszę o informację, ile gości będzie z Pana strony w ………. na przyjęciu po Bierzmowaniu i Pierwszej Komunii oraz na kiedy umówić nocleg …………?
  O godz. 11:00 Różaniec, godz. 11:30 Bierzmowanie, godz. 12:00 Msza z Pierwszą Komunią
  ok. 14 powinniśmy rozpocząć przyjęcie, potrwa do wieczora…………..

  Pozdrawiam,
  M.”

  https://gajowka.wordpress.com/2016/07/26/spotkanie-je-biskupa-williamsona-z-polakami/#comment-3518

 186. snag said

  Zydzi wiedza w ktore drzwi pukac, jak glosno i jak dlugo – Francuski podatnik odrestauruje budynek z 12 wieku gdzie przypuszczalnie byla synagoga lub dom nadzianego zyda.

  .http://www.tendanceouest.com/photos/a/190775.jpg

  Rouen : un appel aux dons pour sauvegarder le plus ancien monument juif d’Europe
  ——————————————————————————————————————————————
  http://www.tendanceouest.com/actualite-190775-rouen-un-appel-aux-dons-pour-la-sauvegarde-du-plus-ancien-monument-juif-europe-.html

  „Résidence privée, synagogue ou université rabbinique?”

 187. Nadchodzi koniec możliwości anonimowego kupowania złota w III RP:
  http://dwagrosze.com/koniec-anonimowego-zlota-w-polsce/
  Jeszcze tylko tego brakowało, aby goje posiadali złoto w nadchodzącej erze impulsu komputerowego jako pieniądza.

 188. Anty Hasbara said

  Ad 174:
  Dziękuję Panie Gajowy, musiałem przegapić. Ale warto do tego wracać. Przepraszam pana Maruchę, że zabrałem panu cenny czas. Podziwiam pana czujność i spostrzegawczość panie Janie. Tfu, wróć, panie Wacławie.

  Nic się nie stało.
  Admin

 189. kościelny said

  Rita Winkler ‏@ritanomention Aug 3

  the transgender police officer who brutally dragged out the priest at #SainteRita church france, Katrine Reichért

  https://www.stormfront.org/forum/t1170826/
  http://www.occidentaldissent.com/2016/08/03/transgender-police-officer-drags-french-priest-out-of-his-church/

  niezweryfikowane…

  Transeksualista psychopata policjant rzucił księdza na podłogę podczas nabożeństwa, wykręcił ręce i wyrzucił z kościoła

  Jean-Francois Billot, abbot of the Institute of the Good Shepherd, is believed to be the man who was dragged out by riot police yesterday

  https://twitter.com/hashtag/SainteRita?src=hash

 190. jacta said

  USTASZE, Chorwacja i Faszyzm – Ante Pavelić a Zbrodnie i Mordy

  OSTRZEŻENIE: Artykuł zawiera trochę relacji z makabrycznych rzezi ludobójczych, które dla niektórych osób mogą być wstrząsające jak scenki z horroru! Jeśli nie uczyli cię w szkole, że faszyzm był zbrodniczy możesz przeżyć lekki lub ciężki szok. Wszystko zależy od stopnia twojej wrażliwości, także religijnej. Odradzam czytanie osobom, które mają tak zwane uraźliwe uczucia religijne, bo mowa tu także o zbrodniach popełnionych w imię wiary religijnej, tyle że wiary moim zdaniem wypaczonej i bardzo źle pojętej…
  http://www.macierz.org.pl/artykuly/nauka/ustasze,_chorwacja_i_faszyzm_-_ante_paveli%C4%87_a_zbrodnie_i_mordy.html

 191. snag said

  A w UK najwyzszy wzrost anty – incydentow od 7-miu lat … Dla przykladu ‚zio’ czy text w piosence ‚rakiety nad TeAviv sa zaliczane do expresji anty-semityzmu ,… Tak trzymac, Angole.

  A tutaj winny za taka sytuacje … oczywiscie nie oni 😉

  British Labour Party leader Jeremy Corbyn

  UK anti-Semitic incidents up 11% in 2016
  —————————————————————————
  http://www.timesofisrael.com/uk-anti-semitic-incidents-up-11-in-2016-report/

  Community security organization counts highest number in 7 years, with peak coinciding with Labour’s anti-Semitism dust-up

 192. jacta said

  USTASZE, Chorwacja i Faszyzm – Ante Pavelić a Zbrodnie i Mordy

  OSTRZEŻENIE: Artykuł zawiera trochę relacji z makabrycznych rzezi ludobójczych, które dla niektórych osób mogą być wstrząsające jak scenki z horroru! Jeśli nie uczyli cię w szkole, że faszyzm był zbrodniczy możesz przeżyć lekki lub ciężki szok. Wszystko zależy od stopnia twojej wrażliwości, także religijnej. Odradzam czytanie osobom, które mają tak zwane uraźliwe uczucia religijne, bo mowa tu także o zbrodniach popełnionych w imię wiary religijnej, tyle że wiary moim zdaniem wypaczonej i bardzo źle pojętej…
  http://www.macierz.org.pl/artykuly/nauka/ustasze,_chorwacja_i_faszyzm_-_ante_paveli%C4%87_a_zbrodnie_i_mordy.html

 193. maryjanek said

  Szejk Imran Hosein o Malcolmie X
  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/08/05/szejk-imran-hosein-o-malcolmie-x-05-08-2016/

 194. Siggi said

  http://fischer.neon24.pl/post/133072,jak-polsko-ukrainska-kosher-nostra-okrada-polaka

 195. Jarmuszkiewicz said

  To opowieść tylko dla bardzo dorosłych, bo młodzi i tak nie będą wiedzieć o co chodzi.Rzecz o gwałtach, w Szwecji i nie tylko! W ZSRR we wsi Radosny Mir mieszkała samotna stara panna. Codziennie chodziła do cerkwi i w niej dowiedziała się, że w lesie- przez który idzie do cerkwi, gwałcą samotne kobiety. Dokładnie się dowiedziała w jakim rejonie lasu gwałcą. Gdy już miała pełną wiedzę, rano wyszła z domu i poszła do cerkwi z nadzieją, że zostanie zgwałcona. By ułatwić gwałcicielom zadanie przedzierała się w lesie przez gęste zarosła i… rzeczywiście. W pewnym momencie, ktoś złapał ją od tyłu za głowę, dłonią zatykał usta, pewnie po to, by nie krzyczała, ale ona nie chciała krzyczeć, nie miała takiego zamiaru. Ktoś z napastników zadarł jej sukienkę na głowę i zdjął majtki, pomagała przy tym zdejmowaniu, by łatwiej było „oprawcom”, by majtki się nie podarły. Kiedy zadowolona już bez majtek próbowała się położyć , napastnicy zniknęli. Było jej bardzo przykro, i bardzo wstyd! Nawet nie chcieli zgwałcić. Poszła do cerkwi i kilka godzin się modliła, żeby ją jednak zgwałcili, żeby Bóg przestał ją chronić, by wreszcie ją zgwałcili. Był już zmrok gdy wracała chaszczami do domu. I w tym samym miejscu co wcześniej, jak z pod ziemi wyrosło kilka postaci, jedna z nich od tyłu uniosła ją nad ziemię, ktoś inny zadarł jej kieckę, nałożyli majtki i uciekli. Stała chwile zdumiona, uniosła kieckę i popatrzyła na założone majtki, to były jej majtki, te wcześniej zerwane! Teraz te majtki były uprane, uprasowane z przyczepioną kratką…. Timur i jego drużyna! Może trzeba w Szwecji założyć takie sadystyczno, altruistyczne drużyny, by nie tylko gwałcili.

 196. Siggi said

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/133074,co-sie-dzieje-na-ukrainie-05-08-2016

 197. NyndrO said

  Panie Boydar,Pan ADOLF do Pana napisał.No odpisz Pan.

 198. Boydar said

  Ja mam odpisywać ? Ja nie mam problemu z alkoholem, już prędzej odwrotnie. On mnie by chciał o ziemię, a ja go w mordę. I raz ! No ! Kto tu rządzi !!!

 199. NyndrO said

  To tak,jak z tym chłopem siedzącym pod stołem,którego Baba opindala, i że ma natychmiast wyłazić,na co chłop spod stołu : „póki ja w tym domu rządzę,nie wyjdę!” .

 200. maryjanek said

  Sztuka żydowska – „CHWASTY” – na śmietnik
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/08/04/sztuka-zydowska-chwasty-na-smietnik/

 201. Boydar said

  O tio, tio 🙂

 202. Glos Prawdy said

  Szokujące wideo z Syrii: skutki uderzeń zachodniej koalicji, na czele z USA na cywilów.

  Ostrzegamy: zdjęcia naprawdę bardzo brutalne.

  Miejscowość Gandura w prowincji Aleppo została zbombardowana kilka dni temu, a teraz można ocenić, do czego to wszystko doprowadziło. Wszędzie na ulicy zabici, bardzo dużo martwych dzieci, niektóre ciała spalone nie do poznania. Miejscowi mówią: samoloty zbombardowały nie obiekty wojskowe, a bili bezpośrednio na rynku w centrum miasta.

  Według danych syryjskiego rządu, zginęło 45 osób, a co najmniej 50 zostało rannych. I to już nie pierwszy taki przypadek. Dwa tygodnie temu pod bombami zachodniej koalicji zginęło, według różnych danych, od 120 do 300 cywilów miejscowości Тuchar, to ta sama, w prowincji Aleppo.

  W Damaszku porównują masowe zabijanie cywilów z działaniami terrorystów, i wymagają zaprzestania nalotów amerykanów i ich sojuszników, działających bez zgody syryjskiego rządu. Na pomoc wzywają ONZ.

  I dzisiaj w Radzie Bezpieczeństwa zwrócili uwagę na masową śmierć cywilów. Zastępca naszego ambasador Eugeniusz Zagajnow wymienił przypadki, kiedy dzieci stają się celem zamierzonych ataków, „nowoczesnym barbarzyństwem”.
  https://www.1tv.ru/news/2016/08/03/307324-shokiruyuschie_kadry_posledstviy_bombovyh_udarov_zapadnoy_koalitsii_po_mirnym_zhitelyam_v_sirii

 203. Glos Prawdy said

  KULTURA PO AMERYKAŃSKU: „KOCHANIE, A TY W MAJTKACH?”
  (Zdjęcia)

  Oto takie zdanie od rosyjskiej kobiety Janiny, która mieszka w USA:

  „Napisałam ten list w sprawie dziecięcej nagrody muzycznej w USA, na którym byłam kilka dni temu. Nie, nie jestem bigotem, ale wydawało się, że wszystko ma swoje granice”…
  Co tu robią te wszystkie półnagie ludzie? A oto duża i prestiżowa muzyczna nagroda TEEN CHOICE AWARDS, na której byłam kilkadni temu.

  Prawie cała impreza była przesiąknięta seksem. Sexy-piosenki, seksowne stroje, półnaga prowadząca, którą mężczyźni wynieśli na scenę, dzikie sexy tancy.. Nie bardzo rozumiem po co.. Wynik podobnych show (na pewno technicznie wykonanych perfekcyjnie), obserwowałam na żywo w sali. Pełno półnagich dziewcząt od 12, myślę, że do około 20 lat.

  Prawie wszystkie dziewczyny w „dorosłych” odważnych strojach. Uderzyła mnie dziewczyna, która założyła delikatną brzoskwiniową sukienkę z wycięciami po bokach prawie do pasa, a gdy szła, strony sukienki rozwijały się i prawie nie zostawiały zagadki pod tytułem „kochanie, a ty w majtkach?”. Druga dziewczyna była w kombinezonie. Krótkie spodenki i ogromny dekolt. Ma lat 15.

  Dwie pani przed nami (mniej więcej w tym samym wieku) były w astronomicznie wysokich butach i króciutkich spodenkach. To jednostki, ale takimi jednostkami została wypełniona cała sala!
  Do tematu rozpusty dodaje temat o zupełnym braku gustu. Idziesz na imprezę i chcesz wyglądać przyzwoicie według wszystkich parametrów ludzi? W Ameryce trzeba wyglądać z głównej masy. Znowu na przykładzie wczorajszej nagrody. I znowu o tym, jak ich koncert i kino, centrum biznesowe wpływają na kulturę narodu. Większość zakładają to, co im zupełnie nie pasuje. Lub coś zupełnie dziwnego.

  Na przykład, dziewczyną z ciężarem 100 kg (bez przesady!) spokojnie nosi szorty, ledwo okrywające pośladki. Czyli wszystkie te nogi-kiełbaski w galarecie – na zewnątrz. Dobrze, jeśli pani przy tym nie na obcasach i nie idzie wykręcającym się chodem. Chcesz zapomnieć założyć bieliznę? Nie ma problemu – Łatwo i wszędzie. A oto dziewczyna, która siedziała przede mną, wręcz przeciwnie, z bielizny jednak założyła stanik. I to wszystko… Co to jest?! I po co to wszystko??! Jak wam to?

  Zdjęcia: Janina

  Jeszcze. Na placu nagrody aktywnie wspomniano Hillary Clinton. Nawet czołowy, załozyl peruki i koraliki, okresowo był w roli Hillary.
  O Trampie, na przykład, nie wspomniano. Wszystko było nastawione na Hillary. 100% Clinton wyłożyla kasę na imprezę. Cieszę się, że w atrakcje dla dzieci inwestują pieniądze, ale kiedy to się dzieje przed wyborami, z określonymi celami, a więc dla szerokiej publiczności, to mnie zaczynają dręczyć niejasne wątpliwości.

  Po co dzieciakam wszystkie te informacje, bo i oni raczej nie wiedzą. Ale teraz, dzięki obrazowi Clinton, który wprowadzał w życie wiodący ceremonii, u dzieci pojawią się skojarzenie „Hillary – miła zabawna ciocia”. Ich z dzieciństwa poddają praniu mózgu! I Clinton, wygląda na to, wszystko jedno jest, w jaki sposób zwrócić na siebie więcej uwagi. Bardzo dziwne sponsorować imprezę, aby o tobie mówili, ale nie chcąc przy tym śledzić kulturalną i moralną stronę imprezy. Przed wyborami…

  W żadnym wypadku nie możemy nasladowacć Ameryki. Pod względem technicznym – tak. Ale co do kreatywności i twórczości, – mamy wybór. Lub rzucić się razem z nimi w otchłań dla towarzystwa , lub zbudować własny statek i płyc samodzielnie.
  http://boltologiy.ru/blog/43914532985/Kultura-po-amerikanski:-Detka,-a-tyi-v-trusah-

 204. Glos Prawdy said

  Te miniaturowe sensory pozwolą mierzyć parametry życiowe
  http://www.gizmaniak.pl/78540/bezprzewodowy-sensor-pomiar-nerwow/

 205. Trochę z opóźnieniem, ale dopiero teraz na to wpadłem. W zeszłym roku przybył z Nowego Jorku do Polski na wykład były doradca Clintona, niejaki Benjamin Barber, który zaczął pouczać gojów, że „państwa narodowe to przeżytek” i „aby uratować demokrację”, trzeba je zastąpić samorządnymi miastami:
  http://www.wspolnota.org.pl/aktualnosci/aktualnosc/benjamin-barber-panstwa-narodowe-to-przezytek-demokracje-uratuja-tylko-miasta/

 206. @205
  Tu jeszcze wywiad z Barberem na ten temat:
  .https://www.youtube.com/watch?v=mxjqzIGnj8U

 207. Marek said

  Z sieci:

  Nowe inwestycje na Wzgórzach Golan

  Nowe inwestycje, które zakładają wydobycie ropy naftowej z pola Ness-2 na Wzgórzach Golan, są nielegalne. Teren, który jest zajmowany przez wojska Izraelskie, wg prawa międzynarodowego należy do Syrii. Po analizie listy inwestorów zaangażowanych w projekt możemy wnioskować, że inwestycje zostaną jednak zrealizowane, a niezgodność z prawem nikomu nie będzie przeszkadzać. Do głównych inwestorów należą:

  – Rupert Murdoch – właściciel m.in. koncernu medialnego Twenty-First Century Fox,

  – Dick Cheney – były wiceprezydent USA,

  – James Woolsey – były szef CIA,

  – Lord Jacob Rothschild – nieformalny właściciel banków centralnych.

  „Demokracja demokracją, ale przecież ktoś tym musi rządzić”. Najwyraźniej żadna wojna, nawet domowa, nie może zostać zmarnowana, a prawo obowiązuje tylko słabych.

 208. Marek said

  Z tego samego źródła, co wyżej, czyli Trader21:

  Rebelianci Huti atakują Arabię Saudyjską

  Jemeńscy żołnierze z ugrupowania Huti, którzy w ciągu ostatnich 4 dekad stoczyli 6 wojen (wszystkie wygrane), pokazują, że nie boją się Arabii Saudyjskiej. Wojska koalicji złożonej z armii Arabii Saudyjskiej, Emiratów Arabskich i Kataru próbują przejąć ziemie należące do Jemenu, z uwagi na odkryte tam niedawno duże złoża ropy naftowej. Inwazja na południowego sąsiada zaczęła się ponad rok temu, a wojska – wyposażone w nowoczesny sprzęt z fabryk USA – do tej pory nie poradziły sobie z przejęciem władzy w kraju. Mało tego, w ostatnim czasie rebelianci przeprowadzili własną inwazję na ziemie Arabii Saudyjskiej i pokazali, że naloty i bombardowania ich nie przestraszą.

  Wydarzenia przybierają dramatyczny obrót dla rodu Saudów, pomimo tego, że bezpieczeństwo powinna zagwarantować im przecież umowa zawarta z rządem USA. Kiepsko wyposażeni rebelianci z Huti udowodnili, że wojska Rijadu mogą zostać łatwo pokonane, mimo iż zaopatrywane w sprzęt za miliardy USD. Sytuację wykorzystuje saudyjska opozycja, której wyżej wspomniane wydarzenia dodają niewątpliwie wiatru w żagle. Jak długo – przy obecnej fatalnej polityce zagranicznej USA i niewątpliwej słabości Rijadu – uda się jeszcze utrzymać reżim Saudów przy władzy? Jest to fundamentalne pytanie, ponieważ to oni stworzyli i utrzymali (przez prawie 4 dekady) petrodolara, jako walutę rezerwową świata.

 209. NyndrO said

  Panie NICK.Ma Pan otwarty łeb względem muzyki,także myślę,że Pana zainteresuje ta ciekawostka. 🙂
  .https://www.youtube.com/watch?v=uZPuJROKWC4

 210. Siggi said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/08/04/syria-310-dzien-sprzatania-swiata/

Sorry, the comment form is closed at this time.