Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anzelm o Między prawdą, mitem, ideologi…
  prostopopolsku o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  bryś o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  bronek o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Jack Ravenno o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Struktura muzyki
  Jack Ravenno o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Wojtek. o Policja twierdzi, że „wracają…
  rzeczpospolitapolska o Struktura muzyki
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  revers o Gotowana na twardo globalistyc…
  zagobasum o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Bierut – PiS – neopogaństwo

Posted by Marucha w dniu 2016-08-03 (Środa)

TVP Info chwali się na swoich stronach internetowych szybką reakcją ministra sprawiedliwości na zatrzymanie wczoraj na warszawskich Powązkach Wojskowych dwójki młodych ludzi, którzy na znajdującym się na cmentarzu grobie Bolesława Bieruta napisali czerwonym sprayem słowo „kat”.

Resort sprawiedliwości uznał, że zatrzymanie odbyło się „bez wiedzy i udziału prokuratury” i zażądał natychmiastowego zwolnienia sprawców.

W sukurs zatrzymanym przyszła również posłanka PiS Małgorzata Gosiewska, która w programie „Gość poranka” stwierdziła m. in.: „Boli, że młodzi ludzie, którzy odważyli się nazwać prawdę po imieniu, w tej chwili przebywają w areszcie”. (za: tvp.info, 2.08.2016 aktualizacja: 12:17).

Myślę sobie, że to jednak jakieś znaczące memento, że nasza prawica, z której ust praktycznie nie schodzi słowo „chrześcijaństwo”, nie potrafiła i dalej nie potrafi wychować młodego pokolenia w tymże chrześcijańskim duchu. Ukazywanym chociażby przez kardynała Stefana Wyszyńskiego, będącego dla naszych liderów prawdziwą kopalnią cytatów gdy przyjdzie do sejmowych sporów z opozycją.

A co mówił o Bolesławie Bierucie człowiek nie znający go z komiksów o żołnierzach wyklętych i inscenizacji rekonstruktorów historycznych, ale żyjący w czasie jego rządów i aresztowany przez jego funkcjonariuszy? Gdy Bierut zmarł w Moskwie w marcu 1956 roku, internowany w Komańczy Prymas Polski wspomniał w swoich „Zapiskach”:

„Miałem dzisiaj sen. Szedłem ulicą z panem prezydentem Bierutem i z nim rozmawiałem. Gdyśmy się rozstali, pan prezydent przeszedł w poprzek na drugą stronę ulicy, nie zważając na przepisy drogowe. „Jemu to wszystko wolno, nawet gwałcić przepisy o ruchu ulicznym” – pomyślałem sobie wtedy. Szukałem potem go wzrokiem, ale on zniknął gdzieś w oddali. I wtedy się obudziłem…

Tego samego dnia dowiedziałem się, że pan prezydent Bierut nie żyje (…) Pragnę modlić się o miłosierdzie Boże dla człowieka, który mnie skrzywdził. Jutro odprawię Mszę św. za zmarłego. Już teraz odpuszczam memu winowajcy, ufny, że sprawiedliwy Bóg znajdzie w tym życiu jaśniejsze czyny, które zjednają Boże Miłosierdzie. (…)

Wieczorem znów myślałem o dzisiejszym śnie. Istnieje w świecie komunikacja duchów ludzkich. Tyle razy w ciągu swego więzienia modliłem się za pana prezydenta Bolesława Bieruta. Może ta modlitwa nas związała tak, że przyszedł po pomoc? Oglądałem się za nim we śnie – i nie zapomnę o pomocy modlitwy. Może wszyscy o nim zapomną rychło, ale ja tego nie uczynię. Tego wymaga ode mnie moje chrześcijaństwo”.

Z kolei w tygodniku „Niedziela” (wyd. 20.05.2013) znalazło się wspomnienie ks. Andrzeja Gałki:

„Do dziś pamiętam, kiedy – niedługo po święceniach – byłem w prywatnej kaplicy Księdza Prymasa, otworzył on swój pożółkły brewiarz, po czym wyjął z niego dwie kartki. Na jednej miał zapisane nazwiska wszystkich księży, którzy odeszli z kapłaństwa. Powiedział, że każdego dnia za nich się modli. A na drugiej kartce było nazwisko Bolesława Bieruta. „Codziennie modlę się za niego, gdyż był to człowiek, który dokonał w życiu złych wyborów. Ale w gruncie rzeczy to nie był zły człowiek” – usłyszałem. Byłem zaskoczony. To jest właśnie prawdziwe chrześcijaństwo! Na tym polega świętość”.

Łukasz Kobeszko

Od redakcji:
Cmentarz Powązkowski jest obiektem podlegającym przepisom prawa, a prawo jasno zakazuje bezczeszczenia grobów. Poza aspektem prawnym jest także wymiar moralny – polska tradycja sprzeciwia się aktom wandalizmu wobec zmarłych. Policja działała więc zgodnie z prawem i w duchu polskiej tradycji.

PiS natomiast sankcjonuje rozwijające się wśród młodzieży i nie tylko cmentarne chuligaństwo polegające z jednej strony na zakłócaniu uroczystości pogrzebowych, co jest karalne oraz aktach jawnego i ordynarnego wandalizmu. Jest to przejaw zdziczenia i neopogaństwa partii mieniącej się chrześcijańską.

Smutne i oburzające jest wymowne milczenie czynników kościelnych wobec tego zjawiska, sprzeczne całkowicie choćby z nauczaniem i postawą Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

http://mysl-polska.pl

Komentarzy 47 do “Bierut – PiS – neopogaństwo”

 1. Tomasz said

  Może temu PiSowskiemu bydłu zrobić jakiś szybki kurs przysposobienia do życia u białych ludzi?

  Może im trzeba powiedzieć o szacunku dla zmarłych? Skąd taka Gosiewska miałąby o tym wiedzieć? W sztetlu pewnie nie uczyli…

 2. Rudy said

  USA za pomocą PiS stara się za wszelka cenę doprowadzić w Polsce do chaosu a nawet wojny domowej, co jest im potrzebne do otwarcia kilku nowych przyczółków w agresji przeciwko Rosji. Wcześniej czy później skończy się cierpliwość Polaków, a działania Macierewicza czy Gosiewskiej doprowadzą do krwawego konfliktu wewnętrznego. Wtedy Polacy potraktują PiSowców tak samo jak PiS teraz traktuje Polaków.

 3. Antares said

  Za chwilę dowiem się że Berman i inne kurwy komunistyczne to w sumie też całkiem spoko ludzie tylko popierdoliły im się wybory życiowe.

 4. Marucha said

  Re 3:
  Modlić się za wrogów nie jest grzechem. Przeciwnie.
  Natomiast wandalizowanie grobów to przejaw barbarzyństwa.

 5. JO said

  Zyd „Bierut” ma grobowiec jak jakis krol….zyd Macharski ma lezec na Wawelu z Zydem Kaczynskim….

  …a Polacy wyrzucani z Polski tam umieraja i nasze ciala sa spalane w krematorium…

  Zamieniana Polska na Polin a Narod Polski zydowskim

  ——
  Moim zdaniem grobowiec Bieruta (i jemu podobnych) powinien zostać zlikwidowany, a jego szczątki przeniesione gdzie indziej. Z zachowaniem form stosownych dla kraju cywilizowanego.
  Admin

 6. JO said

  ad.5. Tylko kto to zrobi , Panie Gajowy?

  Przecież są chyba od tego jakieś kompetentne instytucje???
  Admin

 7. Marta1973 said

  Mam poważne wątpliwości, czy namalowanie czerwonej gwiazdy na grobie jej czciciela jest „aktem wandalizmu”. Podobnie napis „Kat”.
  To określenie powinno się stać drugim imieniem Bieruta.

 8. watazka said

  Czyim wrogiem byl Bierut? Tych mlodych nieukow i smierdzieli??
  Kogo wychowuje stalinowska ubecja w Walesowskiej, ubeckiej Polsce pana Ziobro?

  Pan Binek: Architekt Krakowa i Nowej Huty:

  Bolesława Bieruta nie należy się wstydzić, był zdecydowanie najlepszym prezydentem Polski, oceniając według szybkiej odbudowy i rozwoju gospodarczego kraju. A miał w tym osobisty udział. W ostatnich latach przed wojną był działaczem spółdzielczym, częściowo związany ze spółdzielczym Zakładem Osiedli Robotniczych, budującym osiedle Żoliborz w Warszawie. Po wojnie Bierut wraz z architektami tegoż ZOR- Żoliborz, utworzyli Ogólnopolski ZOR, który przejął odbudowę wszystkich większych miast i budowę nowych osiedli mieszkaniowych w całej Polsce. W jego ramach powstały Biura Projektowe i Dyrekcje Odbudowy we wszystkich województwach. Ich pracę koordynował Komitet ds. Urbanistyki i Architektury, w randze ministerstwa, który przygotowywał też nowoczesne normatywy projektowania miast i osiedli itd. Kierowali tym wszystkim kolega przedwojenny Bieruta architekt gen. Marian Spychalski z grupą najlepszych urbanistów i architektów. Robili co chcieli i np. już w 1946 r., gdy wiele miast leżało w gruzach, rozpoczęto budowę wielkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie dla czarnego Śląska.
  Ja też mam różne dziwne wspomnienia z „Solidarnością”.Nikt mnie nie namawiał do wstąpienia do Związku, ale zdarzył mi się kilka przypadków, jakie zapamiętałem wyraźnie. Np. w biurze z jakiegoś „ogólnopolskiego” powodu Solidarność ogłosiła strajk (III. 1981?). Ja w swoim pokoju siedziałem przy desce kreślarskiej i coś projektowałem, gdy wszedł kolega, wnętrzarz z mego zespołu i pracowni. Powiedział mi wtedy, że chyba nie jestem Polakiem, gdyż pracuję zamiast strajkować solidarnie. Nie pamiętam co mu odpowiedziałem. Natomiast dobrze pamiętam, jak gdzieś w 1995 r. umówiliśmy się w kawiarni Noworolskiej w Rynku, zeby pogadać, a on strasznie wtedy klął i złorzeczył na Solidarność, że niszczy ona Polskę. Musiałem go uciszać i uspokajać, tłumacząc , że Polacy co pokolenie muszą mieć swoje powstanie narodowe, by walczyć o wolność i niepodległość.

 9. Podpisuję się w całej pełni pod uwagami i wnioskami Admina.
  A swoją drogą, panie Antares, ciekawe dlaczego nie potraktowali w ten sposób właśnie grobowca Bermana, Zambrowskiego, Radkiewicza, Romkowskiego, Mietkowskiego, Fejgina itd.? Czy tylko z powodu ignorancji, z niewiedzy, kto był rzeczywistym i bezpośrednim katem narodu polskiego?
  A może chodzi tu o to, żeby wrzucić cały ogrom zbrodni na konto jednego człowieka, którego żydowskość jest akurat co najmniej dyskusyjna, tak jak się to nagminnie praktykuje z Stalinem w przypadku Rosji (Beria na jego tle to już niemal ofiara, a co najmniej niedoszły „reformator”)?

 10. Swarożyc said

  Co do tego ma neopoganstwo, to tylko Swiatowid moze wiedziec….?

 11. Filomena said

  Kaganat zawsze jest tak zorganizowany, ze panuje tam dwuwladza. Najbardziej widoczny jest goj i w razie czego wszystkie smieci beda leciec na jego glowe. Nie ten widoczny goj ma jednak totalna wladze a ten mniej widoczny „kagan”, pochodzacy zawsze z tzw. Narodu Wybranego i dzialajacy albo gdzies na tylach albo obok.To wlasnie on jest glownym wahadlem dwuwladzy. Niektorzy goje, jak na przyklad Stalin, potrafil tak manewrowac, ze z reguly postawil na swoim – dzialajac w ten sposob czesto wbrew interesom Kaganatu. I jak wiemy z historii, ostatecznie Jozef Wisarionowicz zmarl w raczej dziwnych okolicznosciach w dzien zydowskeigo swieta Purym. Sily na tylach zrobily swoje. Na nieszczescie dla Kaganatu wmieszal sie we wszystko Zukow, co bardzo mocno oslabilo Kaganat – az do nadejscia gamonia Gorbaczowa.

  Moze Bierut nie byl czystym Polakiem, ale i nie byl czystym czy typowym Zydem. W ukladzie jaki panowal byl raczej gojem. Koncentrowanie calej niecheci na Bierucie a pomijanie czynnego udzialu w zbrodniach Polakow ludzi niepolskiego pochodzenia jest antypolonizmem. Jest to postawa, ktora sluzy dalszemu obrabianiu Polakow i Slowian a wybielaniu Zydow. Jest to po prostu niesprawiedliwe i nie przedstawia historycznej prawda.

 12. Dictum said

  Bierut – Pochodził z chłopskiej rodziny spod Tarnobrzega. Urodził się 1892 r. we wsi Rury Brygidkowskie nieopodal Lublina jako najmłodsze dziecko Wojciecha Bieruta i Marianny Salomei z d. Wolskiej. W 1899 lub 1900 rozpoczął naukę w 5-klasowej powszechnej szkole katedralnej w Lublinie, będącej pod kuratelą miejscowej parafii rzymskokatolickiej. Szkoła kładła nacisk na wychowanie religijne i patriotyczne uczniów. W tym czasie był prawdopodobnie blisko związany z Kościołem, a jego rodzice zamierzali posłać go do seminarium duchownego [jak oni wszyscy – Stalin, Jaruzelski, Bierut, a Jaroszewicz nawet – jak podaje Stefan Korboński w swojej książce „W imieniu Kremla” (Paryż 1956, s. 57) – był synem księdza].

  Bierut był pętakiem i ślepym narzędziem w rękach sowietów, który miał na tyle dużo tu władzy, żeby z własnej inicjatywy szkodzić Polakom i Polsce. Matka Boża czuwała nad Prymasem Wyszyńskim, że uszedł z życiem i jeszcze długo prowadził Kościół w Polsce we właściwym kierunku.
  Dziś w Kościele nie mamy nikogo takiego prawdziwego i polskiego, za kim by w ogień skoczył cały Naród. Są na pewno jacyś prawowierni księża, ale mają za małą siłę przebicia (bo youtube to za mało).

 13. Obcy Astronom said

  Tego grobu już dawno tam nie powinno być. Truchło powinno zostać wygrzebane i ponownie pochowane tam, gdzie ta ludzka wesz się urodziła, pod Tarnobrzegiem.
  To samo z innymi żydowskim zbrodniarzami. Ich miejsce jest gdzieś indziej.

 14. watazka said

  No to teraz trzeba zburzyc i zrownac z ziemia nie tylko muzeum w Auschwitz, bo to paskudnie szpeci historie, wyburzyc wszystkie pomniki Pilsudkiego i wywalic z kruchty na Wawelu i Kaczora i Pilsudskiego.
  Ciekawe gdzie pochowaja Dude i Kwasniewskiego i Walese?

  Jak sie Polacy nie wstydza zachowywac jak banda banderowska???

 15. Dictum said

 16. watazka said

  Mamy nowe hieny cmentarne:

  Rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich dr Jerzy Bukowski żąda dekomunizacji na cmentarzu na Powązkach.
  Who are you gonna call? Ghostbusters!

  Teraz to juz wszystko jasne, skad idzie debilizm. Z gory.

 17. Kapitalny wpis Filomeny.

 18. Piszę więc jestem said

  Ad.5 i 6 – Ogłosić zakończenie dotacji państwowych dla dwuznacznych postaci historycznych.
  Kto chce zachować pamięć o nichh, niech zorganizuje coś tam, utworzy Listę i niech sobie ten swój relikt duszny adoruje.
  Są dwa ważne efekty:

  Lista i przegląd jej rozwoju – nie ma chętnych – ZAORAĆ !

  Nie jest to nic nowego,
  dokładnie tak postepuje się dzisiaj z każdym grobem,
  no właśnie z każdym polskim grobem – inni są innym dotykani.

 19. veri said

  15. @Watazka

  Pod pozorem … nie wyglada to czasami na zacieranie sladow zydowskiego panowania nad Polakami ?

  ps. dla mnie ten Bukowski ( na S24 blogujacy pod ksywka „Sowiniec” ) jest jakis trefny.

 20. Maverick said

  Powązki powinny być zarezerwowane dla patriotów, zbrodniarzy komunistycznych należny wykopać.

 21. watazka said

  19
  Maverick

  Nalezy wykopac i zabrac zlote zeby i obraczki. Duzo tego mozna nazbierac bo jak sie zostawi samych patriotow na powazkach to cmentarz bedzie pusty.
  I ciekawe, kogo tez pochowamy na Powazkach?
  Sikorskiego?
  W koncu robil laske Amerykanom. Taki patriota!

 22. Maverick said

  Sikorski to agent kabały, i zdrajca globalista jak Bolek.

 23. Kar said

  re:19

  ..ano mozna z cala pewnoscia..im dokopac, wkopac i wykopac na dokladke. Ale ich „to” juz nie bedzie bolec (?) Trzeba bylo dzialac jak jeszcze mieli czuja, i zdzieblko by zabolalo. A dzisiaj to klasyczna-historyczna polska zimna du..pa!

 24. watazka said

  Dla niektorych ‚patriotow’ to i Powazki beda za waskie:

  MEDIALNE FAKTY: TO WAŁĘSA WPROWADZIŁ STAN WOJENNY / Recenzja

  http://medialnefakty.blogspot.com.au/2012/12/to-waesa-wprowadzi-stan-wojenny-recenzja.html

 25. Maverick said

 26. VA said

  Znajoma Zydowka katoliczka z Warszawy, pracujaca w wydawnictwie ksiazkowym opowiedziala mi historie o Bierucie, ktora slyszala na poczatkach lat 80 od znajomego lekarza , ktory w latach stalinowskich byl lekarzem w wiezieniu gdzie torturowano zolnierzy podziemia. Pozniej pracowal jako lekarz w malej podwarszawskiej miejscowosci. Ten lekarz twierdzil ze Bierut czesto przychodzil do wiezienia, zakladal rekawice z wszytymi w nich metalami, kazal przyprowadzic sobie wieznia Polaka i bil go do nieprzytomnosci. Wyraznie sprawialo mu to przyjemnosc, albo robil to z nienawisci. Wygladalo to ze robil to dla samego bicie. Czy byl psychopata?

 27. Halszka said

  @ 19 „Powązki powinny być zarezerwowane dla patriotów, zbrodniarzy komunistycznych należy wykopać”

  Tylko, że coraz to znajdują się nowe świadectwa, nowe dokumenty. I wczorajsi patrioci z dnia na dzień mogą się okazać agentami na czyichś usługach. Albo patriotami, którzy potem się ześwinili. Albo kanaliami, w których później obudziło się sumienie. Kto by to miał osądzać, mierzyć i oceniać?

  Powołać nowy pion IPN do permanentnej lustracji umrzyków? I dlaczego tylko na Powązkach?

  No i dlaczego wykopywać tylko zbrodniarzy komunistycznych? A hitlerowskich czcić? A gierojom UPA stawiać znicze? Otóż i mamy pilne tematy do debaty narodowej. Kogo wykopać? Kogo spopielić? Czyje kości posadzić na ławie oskarżonych?

  Niepojęte. Czy Polacy – i to młodzi! – mają naprawdę horyzont myślowy, ścieśniony do rozmiarów trumny? Chcą uczynić świat lepszym, mażąc po grobach? wcale nie widzą aktualnych, egzystencjalnych zagrożeń dla Polski?

  ——
  Dobrze powiedziane!
  Admin

 28. hartford said

  czytam komentarze poprzednie i nie wierze wlasnym oczom .
  Tyle tysiecy patriotow zginelow uB -ckich wiezieniach, bez grobow , do dnia dzisiejszego szukaja szczatkow patriotow, a ten bandyta lezy na honorowym miejscu, i jakies przyglupy go bronia , bredza o szacunku dla zmarlych, poje…lo was goscie ??? ,
  Ten grob powinno sie zlikwidowac, ipochowac go w nieznanym miejscu.
  W tym komentarzach widze ze jest duzo komuchow, i bylych sb-kow

  Potem przyjdą inne władze i będą likwidować inne groby… według uznania.
  Admin

 29. Siggi said

  Proszę Towarzyszy !

  Mnię to wszystko…ganz egal,wsio rawno,obojętnie ,gdzie mnię pochłonie Św.Ziemia.Mogę koło Bieruta ,z tyłu,z boku,z przodu.
  Ale wypraszam sobie, publicznie to oznajmniam,że pod żadnym pozorem nie życzę sobie,aby mnię-jak zesztywnieję – wcisnęli na Wawelu.
  Lista-spis wszelkich zdrajców naszej Ojczyzny wsadzonych Tam za ostatnie trzy wieki przeraża i mój chłopsko-indywidualny honor nie pozwala mnię tam spoczywać wiecznie w takim „gronie”.
  Już lepiej pod płotem na małym,wiejskim cmentarzyku ,gdzie od dziesięcioleci spoczywają snem wiecznym moi nieodżałowanej pamięci Rodzice-Świeć Panie nad Ich duszami.
  I tu wychodzi kwestia pełnego upowszechnienia starego ,pogańskiego ,dobrego zwyczaju spopielenia zwłok po to,żeby się potem nad zwłokami obojętnie czyjmi nie znęcać,nie oddawać ciągle jakiś wątpliwych honorów itd.itd.itd.

 30. Kar said

  re:28

  ..ty brytyjski kolego wydajesz sie dalej niczego nie rozumiec (!?) Odpowiedz na proste pytanie:

  – Dlaczego w czasie kiedy np. Kaczynski jeszcze zyl, to motloch poslusznie/psio żarł mu z reki..(?) A dzisiaj wieszaja psy na nim, bo….. raczyli pochowac pupila na Wawelu..no i chca go dzisiaj wykopsac, bo to i smo i tam to…Dlaczego za jego zycia nikt nie wazyl sie podniesc reki na tyrana lobuza ? Zawsze i wciaz po fakcie akcja Don Kichotow z La Polski..mozecie ich bylych dobroczyncow/komuchow w sam srodek zadu pocalowac..

  p.s. nie rozumiem dlaczego stare pierdoly pojac tego nie moga-bezsens akcji po fakcie

 31. Halszka said

  @ 28 Hartford

  Ktoś tu bronił Bieruta? Tutaj pan to czytał? Pytanie pomocnicze: umie pan czytać?

  Ale przepraszam, faktycznie, jeden rzeczywiście napisał o Bierucie coś takiego: „dokonał w życiu złych wyborów, ale w gruncie rzeczy to nie był zły człowiek”. No, napisał. Pojebało go. Albo były esbek.

  Tyle, że to słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego.

  Ale ja panu współczuję, panie Hartford. Człowiek zgoniony, pędzi po blogach, sam już nie wie gdzie co przeczytał. Tu rzuci parę jobów, tam zadenuncjuje dyskutujących od komuchów, byłych esbeków i przygłupów. Słownictwo skromniutkie, z przydziału, jak to u trolla. I pędzi dalej, na inne blogi, normę wykonać.

 32. Boydar said

  „… żeby się potem nad zwłokami, obojętnie czyimi, nie znęcać …” – Pan Siggi (29)

  W przedmiotowej sprawie nikt się nad żadnymi zwłokami nie znęcał.

  Jeżeli miejsce i forma nagrobka tow. „Tomasza” są przekazem do społeczeństwa, to społeczeństwo MA PRAWO na przekaz odpowiedzieć. Szczególnie gdy jest to odpowiedź prawdziwa.

  Nie jestem za bezczeszczeniem grobów; to nieludzkie, żydowskie, płytkie. Tylko to nie jest grób sensu stricto, to jest plucie na ofiary, po których nawet pagórek ziemi nie został.

  Zaś co do Powązek, „nikt już z tego co ktoś zbił, nie wymyśli szkła”; może być Kozłówka, mogą być i Powązki.

 33. Joannus said

  Chyba wielu z Gajówkowiczów myli dwie sprawy.

  Karanie jest jak najsłuszniejsze każdej dewastacji jakakolwiek by nie była.
  Inaczej jedni będą usprawiedliwiać wandalizm względem materialnych pomników pamięci osób niepopularnych, ze złą sławą, a inni względem pomników i grobów osób przez samych siebie znienawidzonych. A tu jest szerokie pole gustów.
  Kto wie czy po Bierucie jakiś patriodyta nie wpakuje się na Wawel i nie sprofanuje trumny Króla, bo źle się zapisał w dziejach, albo grobu bł. J.Popieluszki za to że był kapelanem nielubianej Solidarności.
  Co do”katów”, ich winy i zasługi z uwzględnieniem okoliczności, niech osądzą jeszcze raz na chłodno i sprawiedliwie i wtedy, postąpią tak aby pomniki i inne materialne pamiątki znalazły odpowiednie miejsce, z zachowaniem norm cywilizowanych ludzi.

 34. Boydar said

  Pragnę zauważyć, że wysadzenie pociągu z hitlerowskim transportem, również zasługiwało na miano dewastacji. I to znacznie poważniejszej niż dopisanie brakującej frazy na nagrobku bandyty. To Pan Jan myli, i to nie tylko dwie sprawy.

 35. jan said

  ad 26
  Panie VA, czy ta Pana znajoma żydowska katoliczka z Warszawy to tylko o tym B.B. ujawniała „okrutną prawdę”? Dlaczego nie napisał Pan, że ta żydowska katoliczka z Warszawy ujawniła przed Panem także prawdę o łagodnym i dobrodusznym panu Fejginie, panu Różańskim, no i oczywiście o panu Bermanie. Ta żydowska katoliczka z Warszawy mnie na przykład ujawniła jak ci trzej panowie w czasie przesłuchań bronili przesłuchiwanych przed zbytnią natarczywością śledczych. Słyszałem jak zarządzali przerwę w przesłuchaniu i osobiście razem z oskarżonym udawali się do kantyny na drugie śniadanie. Z tych relacji wyłania się obraz tych panów jako wielkich humanistów. Panu przecież także ta żydowska katoliczka o tym musiała opowiadać. Szkoda, że Pan, panie VA nie napisał o wielkości tych ludzi, a tylko o bokserskich i bandyckich wyczynach oprawcy o imieniu Bierut.

 36. Isia said

  … no, cóż … ja, a także inni absolwenci Uniwersytetu z tego okresu … jestem związana z B. Bierutem „dokumentalnie” na zawsze … o czym przypomina mi mój pierwszy dyplom … na „pocieszenie” :-))) mam … drugi … już bezimienny …

  … mówili ludzie o B. Bierucie … pojechał w futerku … wrócił w kuferku ( z Moskwy ) …

 37. Maverick said

  Morel, światło, Berman, Bierut i 500 000 innych żydowskich enkawudzistów wdrażało komunizm, a dzisiaj ich dzieci cudownie się nawrócili od Stolzmana do Boniego i Bolka.

 38. Brawo P. Janie: Dał Pan znakomity odpór tym rewelacjom opartym na jakichś tam relacjach owej „żydówki-katoliczki”, która coś tam słyszała od „znajomego” lekarza (też „żyda-katolika”, a może „żyda-komunisty”). A nie słyszała np. o pewnej podwarszawskiej willi, w której Berman osobiście oprawiał i posyłał do piachu Polaków, a zwłaszcza Polki, bawiąc się w ginekologa?
  Nie bronię Bieruta, bo nie ma kogo bronić, ale trzeba znać i zachować pewne proporcje – to był tylko listek figowy dla twardej żydokomuny.

 39. BOLEK said

  I co pismaki, łyso wam?

 40. Isia said

  Re: 14 Pan Watażka … gdzie pochowają … ? na cmentarzu żydowskim … tam powinni być chowani żydzi …

  Re: 5 Pan Jo … racja … też tak uważam … ostatnio żyd Macharski w testamencie wyjawił, że chciałby leżeć na Wawelu … coraz więcej żydów wciska się do naszych sanktuariów narodowych … nie mówiąc już o Powązkach …
  Re: 32 Pan Boydar … dotknął Pan sedna sprawy … zgadzam się z Pana wypowiedzią … żydowscy zbrodniarze „rozpierają” się okazałymi grobowcami na polskich cmentarzach … a ilu naszych, Polaków … bestialsko przez nich pomordowanych, nie ma w ogóle grobów …

 41. Isia said

  … myślę, że oburzenie autora artykułu … wyrażone zbyt tendencyjnie … podpieranie się autorytetem Prymasa Tysiąclecia w tego typu sprawie … jest, ze strony Pana Kobeszko, świadomym nadużyciem …

 42. Boydar said

  @ Pani Isia

  Z jednej strony, miło otrzymać dobre słowo (Re:32); z drugiej jednak to wszystko ma drugie, trzecie a może i piąte dno. Mnie jest łatwiej napisać wprost co uważam, nie jestem przecież „znakomitym publicystą”. Mam natomiast własne widły po Babce, a jak wiadomo, widłami przerzuca się gnój poręczniej i zgodnie z BHP.

  Nie jestem np. przekonany, czy „podpieranie się autorytetem Prymasa Tysiąclecia” należy traktować jako „świadome nadużycie”. Uważam natomiast, że całkiem na odwrót. Ale, jak to mówią, czas pokaże. Pozdrawiam Panią i życzę, aby zdziwienie nie uczyniło Pani kiedyś zbyt wielkiego uszczerbku na kondycji.

 43. Lily said

  Re 5;JO
  Wszyscy,”wielcy Polacy” Panie JO,nastepny w
  kolejce na Wawel, niejaki S.Dziwisz.

 44. Isia said

  Panie Boydarze … widłami można przerzucać gnój … ale widły można też wbić ( komuś ) … w plecy … więc to tradycyjne narzędzie rolnicze może się okazać bardzo … niebezpiecznym …

  … moją wypowiedź … z którą ma Pan prawo nie zgodzić się … powinnam uzupełnić … otóż, w mojej ocenie, czasopismo „Myśl Polska” … nie jest już tym samym czasopismem, co kiedyś … dla mnie jest ono opanowane przez żydów … żydem jest redaktor naczelny p. Engelgard … rzutuje to m.in. na poziom i wymowę zamieszczanych tam artykułów … ostatnio komentowaliśmy na tym forum, powiedzmy niezbyt dobry, artykuł p. D. Kosiura, opublikowany w tym czasopiśmie … ale to nie jedyny przykład … dlatego podkreślam, w tym kontekście, tendencyjność i powoływanie się na słowa polskiego autorytetu ( jakim jest niewątpliwe Prymas Wyszyński ) … jako nadużycie …

  … dlatego publicystyka tego czasopisma, ogólnie rzecz biorąc, nie zaskakuje mnie … ani mnie nie dziwi … ale to moja opinia, nie wszyscy muszą ją podzielać …

  ——
  Skąd Pani wie, że Jan Engelgard jest Żydem?
  Mnie nic o tym nie wiadomo, a znam poważnych ludzi, którzy znają Engelgarda…
  Admiin

 45. Filomena said

  @ 27,

  Bardzo madre argumenty, pani Halszko. Mozemy sobie bazgrac obelgi na grobie Bieruta czy innego komunisty. Mozemy ich nawet wykopac i pochowac na innym cmentarzu czy na rozdrozu, no i co z tego? Tymczasem synusie, corusie i wnusie judeo-ubekow robia dzis kariere w Polsce, obsiedli media, kulture, finanse a i rowniez rzad w takiej czy innej formie i po cichu smieja sie z glupich slowianskich goji. Zeby to jeszcze to – podburzaja ich przeciw innym Slowianom.

  Umarlych nalezy zostawic historii i Panu Bogu. Natomiast zajac sie nalezy aktualnosciami i terazniejszoscia. Walczyc nalezy z zywymi wrogami narodu a nie z umarlymi. Umarli juz zaszkodzic nie moga.

 46. Boydar said

  Pani Isiu, wybaczy Pani, ale nie ustosunkuję się do (44). Komentarz nie zachowuje ciągłości dyskusji i tak naprawdę nie jest merytoryczny; ani w kontekście topiku ani w żadnym innym. Jak dla mnie, nawet taki Poroszenko odegrał istotną rolę w historii obszaru zwanego Ukrainą. A co dopiero pomniejsze żuczki. Widać tak właśnie musi być.

 47. Halszka said

  @ 45 Filomena

  Serdeczne dzięki, Pani Filomeno. Mnie także Pani wcześniejszy komentarz (11) wydał się nadzwyczaj trafny.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: