Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraińcy oblegają Wrocław

Posted by Marucha w dniu 2016-08-03 (Środa)

Lokalna gazeta twierdzi, że ukraińscy imigranci zarobkowi spowodowali, że we Wrocławiu są problemy z wynajęciem mieszkania. Członek rady miejskiej Wrocławia Michał Lorenc sam wynajmuje dwa swoje domy przybyszom z Ukrainy. Jak mówi związane to jest z „dużym zapotrzebowaniem na pracowników z Ukrainy”, którzy pracują za znacznie niższe stawki niż Polacy.

Powoduje to psucie rynku pracy, ale część przedsiębiorców korzysta z możliwość sprowadzania taniej siły roboczej z sąsiedniego kraju.

Lorenc przyznaje, że nie wszyscy chcą wynajmować lokale Ukraińcom – „ich wątpliwości nie są bezpodstawne. Pracownicy, a w szczególności ci ze Wschodu, to trudny najemca” – Lorenc powiedział „Gazecie Wrocławskiej” [czy można by się dowiedzieć, co to znaczy „trudny najemca”? Podrzyna gardła, czy tylko zalega z komornym? – admin].

Dlatego zakwaterowanie importowanych pracowników „wiąże się z ogromną ilością problemów” jak powiedział radny. Gazeta twierdzi, że z powodu problemów z wynajmem w samej stolicy Dolnego Śląska Ukraińcy szukają już lokali poza miastem. Przytacza relację mieszkańca oddalonej o 27 kilometrów od Wrocławia Oławy, który wynajął mieszkanie imigrantom.

Według danych Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy tylko w pierwszym półroczu wpłynęło do nich 60 tysięcy oświadczeń o chęci powierzenia pracy cudzoziemcowi, przy czym w 99% przypadków chodziło o obywateli Ukrainy. Oznacza to przyrost gdyż w całym roku ubiegłym odnotowano na Dolnym Śląsku 73 tysiące takich oświadczeń.

Ukraińcy zajmują miejsca pracy już nie tylko w ramach prac sezonowych w rolnictwie czy na budowach. „Coraz więcej jest ofert pracy dla specjalistów. Obywatele Ukrainy są zatrudniani na wielu stanowiskach, począwszy od tych niewymagających kwalifikacji, a skończywszy na branży informatycznej, czy sektorze usług” – powiedział „Gazecie Wrocławskiej” Maciej Sałdacz, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

Prezydent miasta Rafał Dutkiewicz już zapowiedział, że w dwóch wrocławskich Szkołach Podstawowych wprowadzone zostaną lekcje języka ukraińskiego oraz zajęcia z kultury i historii Ukrainy [oczywiście według narracji władz ukraińskich? – admin].

Wśród 269 cudzoziemskich dzieci uczących się we wrocławskich szkołach podstawowych, aż 183 było obywatelami Ukrainy.

http://www.kresy.pl

Czytaj też:
W Polsce pracuje już nawet milion Ukraińców. Przyjedzie kolejne pół miliona
Lawinowy wzrost ofert pracy w Polsce dla Ukraińców

Komentarze 22 do “Ukraińcy oblegają Wrocław”

 1. JO said

  Michał Lorenc :)))) – typowe nazwisko

 2. Rudy said

  No i stworzą tam tę swoja wymarzoną unię czyli przyłączą Ziemie Zachodnie Polski do Niemiec. Wcześniej rządziciele pogonili wszystkich młodych i silnych na szmatę do anglosasów, a teraz na ich rodziców i kości dziadów nasłali barbarzyńskich ukrów. Cieszmy się z Polski w obecnym kształcie bo za chwile jej już nie będzie.

 3. ENKI said

  Ukraińcy uznali Janukowicza najlepszym prezydentem niepodległej Ukrainy

  Obywatele Ukrainy, nasyciwszy się przez dwa lata obietnicami integracji z UE, nagle uświadomili sobie,
  że lepszym prezydentem kraju był mimo wszystko Wiktor Janukowicz.
  O tym świadczą rezultaty sondażu przeprowadzonego przez „Radio Wieści Ukrainy” i gazetę „Wieści Ukrainy”.
  Sondaż przeprowadzono, pytając o „Co było najlepsze przez 25 lat niepodległej Ukrainy?”
  Zapytano, między innymi, kogo Ukraińcy uważają za najlepszego prezydenta tej niepodległej Ukrainy.

  Około jednej trzeciej zapytanych, oświadczyło, że najlepszym prezydentem państwa był Wiktor Janukowicz.
  Tyle samo zapytanych – jedna trzecia – wyraziła nadzieję, że najlepszy będzie przyszły prezydent,
  ten którego wybiorą po ustąpieniu Poroszenki.
  Według opinii uczestników sondażu, kim by nie był ten następny, gorszy od Poroszenki być nie może.
  Sam Poroszenko otrzymał 6% głosów uczestników.
  Leonid Kuczma otrzymał 20% głosów.
  Wcześniejsze ukraińskie sondaże wykazały, że ponad połowę obywateli negatywnie ocenia
  działania Poroszenki na stanowisku prezydenta.
  Aż 80,6 % pytanych Ukraińców stwierdziło bardzo ciężką sytuację ekonomiczną, która wciąż się pogarsza. Ponad 40% respondentów odpowiedziało, że rażąco pogorszyła się sytuacja ich rodzin.
  Ponadto 68,8 % pytanych obywateli Ukrainy wyraziło skrajne niezadowolenie ze zmian w politycznej sytuacji w kraju.
  http://antifashist.com/item/ukraincy-priznali-yanukovicha-luchshim-prezidentom-strany-v-istorii.html#ixzz4G

 4. efka said

  Od kiedy polski podatnik ma obowiązek łożyć na bezpłatną szkołę dla obywateli Ukrainy??? Przecież takie nauczanie powinno się odbywać nie w ramach subwencji oświatowej, a powinno być płatne. Dość odbierania naszym dzieciom i dawania cudzym.

 5. wertyk said

  To przypomina sytuację kilkanaście lat temu, kiedy to towary chińskie, nieważne, że tandetne, kiepskie jakościowo i szkodliwe dla zdrowia, ale tanie , zalały cały polski rynek.Cieszyli się importerzy, cieszyli się a jakże polscy konsumenci. Ale sielanka trwała do czasu, kiedy to
  to raptem obudzono się z ręką w nocniku, że chińszczyzna jest beznadziejna, a na rynku nie ma polskich towarów , może trochę droższych, ale bardzo dobrych jakościowo. Okazuje się że zniszczono rynek polskich wytwórców, a ich setki tysięcy poszło na bruk z wraz rodzinami .
  I teraz jeżeli coś chcemy kupić lepszego to przepłacamy za drogie towary sprowadzane z zachodu, a głównie Niemiec. Przestrzegam, że jeżeli rząd nic z zrobi z Ukraińcami, to w pewnym momencie obudzimy w Polsce pełnej Ukraińców, i dyktujących nam swoje warunki pracy
  i nie tylko.Przykład z Warszawy: Ukrainki które tak często najmowały się do sprzatania mieszkań po rozsądnych cenach, dzisiaj nawet nie
  myślą sprzatać za mniej jak 500 zł za dzień. Dochodzi do tego ,że już zaczynają być zatrudniane ponownie Polki, bo są tańsze. Takie opanowanie rynku usług prze Ukraińców, a potem rozwydrzenie i dyktat cen, to prosta droga do przepaści i samouncestwiena się narodu.
  Na razie przedsiębiorcy się cieszą, bo mają taniego pracownika, a za chwilę padną, bo nie wyrobią na płace. A cudzoziemcy zostaną w
  masie kilku milionów i spróbuj ich nie utrzymać. A jak nie, to sympatycy Bandery już wyegzekwują swoje od Lachów.

 6. Edwin said

  To podwojnie niedobrze, ze pracuja za nizsze stawki (jesli to prawda) bo:

  1. psuja rynek
  2. oznacza to wyzysk, a onio nie sa tacy spolegliwi jak Polacy, wiec jak sie zorientuja, ze sa robieni w bambuko to moga wyrezac co poniektorych ”byznesmenow”

 7. volviak19 said

  Od września rusza strona na fb, gdzie bedą zgłaszani pracodawcy, którzy zatrudniają Ukraińców na czarno oraz Ci, którzy wynajmują im mieszkania, bez zgłoszenia do US.
  Od razu Ukrów przerzedzi, poza tym, jak w Anglii, Francji, Holandii, Niemczech i Skandynawii rozkwitnie masowy terroryzm, to wracać do Polski będą nasi krajanie, więc dla obcych nacji nie będzie w Polsce miejsca.
  Może wrócić około 8 milionów.

 8. marcinkrys said

  rosjanie likwidują bantusan zwany ukrainą. ukraińcy to ruskie po żydowskiej umysłowej lobotmii. rosjanie wyczyszacza ten syf

 9. JO said

  ad.7. NIKT niemalze nie wroci, chyba ze emigrantow polskich kolorowe/czarne, zolte, czekoladowe, sponsorowane do „powrotu” dzieci…

  Prosze sie nie ludzic, ze system, ktory wygania nas, bedzie nas naganial:)))

  Polska to Polin. Polakom nie ma miejsca w Polin. Nas Polakow ma nie byc.

  Jezeli nie staniemy do walki z systemem poprzez zbiorowa wielka organizacje…, to nas nie bedzie.

 10. Zgorzkniały said

  Re 6 Edwin:

  Tak, to prawda. Sam się z tym spotkałem w pracy u polskiego byznesmena.

  Ja i reszta polskiej załogi myślimy jak dożyć do kolejnej wypłaty a on się buduje i kupuje kolejne drogie zabawki w stylu motor. Teraz planuje zatrudnić więcej ukropów „bo są lepszymi pracownikami.” Niech mu ten majątek z wyzysku grobem się stanie.

 11. Obcy Astronom said

  Opowiadał mi kolega o UPAińcach na budowie, gdzie był inspektorem nadzoru. Zerowe pojęcie o budowlance, debile, nic nie dociera, nauczyć się nie da. Puste łby nie rozumieją , że są wymogi bezpieczeństwa, udają, że polski język jest niezrozumiały. W końcu kolega zrezygnował z nadzoru na tą inwestycją, bo szkoda nerwów, a za instalację elektryczną odpowiada on, a nie UPAdlaki.

 12. star1 said

  Ja też uważam, że Ukraińcy w Polsce, to tykająca bomba z opóźnionym zapłonem. Ich obecność tu, i to w takiej liczbie nie jest przypadkowa. Moim zdanie stoją za tym pomysłem Niemcy, a przecież w ich imieniu działała tu paria PO.

 13. Lakor said

  Zalewają nas te psie syny i szczerze mówiąc mamy w tej kwestii mało do powiedzenia.

 14. Marcin said

  A skąd pewność ze kasy na „lekcje j.upainskiego” nie wyłożyli Niemcy?

 15. watazka said

  Hej razem, bracia Slowianie!
  Breslau byl niemiecki, Wroclaw, a po wojnie bardzo lwowski ale polski – a teraz bedzie Banderowsk

 16. aa said

  a ja powiem tak-to gowno prawda-we Wroclawiu jest bardzo malo Ukrow-np na naszym 30tys osiedlu jest moze ze 20.
  wszystko to gowniana propaganda-moze wiecej jest na wschodzieTe polskie-pozal sie Boze przedsiebiorstwa-moze i by mialy ochote na tanich ukrow ale to predzej oni pozakladaja burdele i swoje gowniane interesy produkcji falszywej wody i papierochow i wyeliminuja to co jeszcze zostalo polskie

 17. […] via Ukraińcy oblegają Wrocław — Dziennik gajowego Maruchy […]

 18. ERROR 404 NSZ said

  W Suwałkach jest masa ukraińców , najlepszy biznes w tym mieście , to mieszkania pod wynajem, popyt przewyższa podaż…

 19. Premizlaus said

  Re 1:
  Ciekawe, czy to rodzinka tego Lorenza od słonych przekąsek.

 20. NICK said

  Tytuł.
  Kto zatem oblega Wrocław?
  I co to oznacza?

  Zaczynam się obawiać.
  Że o Polskiej Racji Stanu to, co niektórzy, mają letkie pojęcie.

 21. Maria said

  „…związane to jest z „dużym zapotrzebowaniem na pracowników z Ukrainy”, którzy pracują za znacznie niższe stawki niż Polacy.”

  Taa – 2,5 tys. za opiekę nad sprawną, samodzielną starszą osobą + darmowe mieszkanie z nią w 3 pokojach, + darmowe jedzenie. Właściwie ta pensja to za gotowanie i sprzątanie, czyste pieniądze na rękę!

 22. Janczar turecki said

  @ Admin …Oprócz migrantów rusińskich jest wybór – muzułmańskich, oraz powrót niemieckich, według przysłów: ” z deszczu pod rynnę, lub z La Fontaina o chłopie i żmiji
  @ 19 – od rzeki św. Wawrzyńca w Kanadzie.
  Pozdrawiam

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: