Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Konfesjonalizacja religii smoleńskiej (czyli o partii, która stała się kościołem) 0

Posted by Marucha w dniu 2016-08-04 (czwartek)

PiS coraz szybciej przekształca się w kościół głoszący własną religię. Ostatnie dni dostarczają w tej sprawie coraz więcej dowodów. Ta religia ma swoje prawdy wiary, kapłanów głoszących te prawdy i instytucjonalny kościół.


Dwie niepodważalne prawdy wiary to po pierwsze, że w Smoleńsku nie było katastrofy lotniczej, a był to zamach.

Druga prawda wiary dotyczy powstania warszawskiego i brzmi mniej więcej tak; powstanie było Polsce do zbawienia niezbędnie konieczne. Ta prawda wiary ma nie tylko część objawioną, ale również – w jak każdej szanującej się religii – obrasta tworzoną przez kapłanów tradycją. Oto jeden z arcykapłanów Marek Kuchciński ogłosił, że dzięki powstaniu Europa zachodnia nie została skomunizowana. W tym przypadku na widok arcykapłana Kuchcińskiego, wymowne pukanie się w czoło może zostać potraktowane jako ciężka obraza uczuć religijnych.

Co więcej w tej religii – jak w każdej szanującej się religii – najbardziej nie toleruje się odstępców i heretyków. Przekonał się o tym profesor Witold Kieżun, odgrywający ważną rolę w kreowaniu prawdy wiary o powstaniu warszawskim. Za gloryfikowanie powstania profesor Kieżun traktowany był jak doktor kościoła i jeden ze świętych.

Ale szanowny pan profesor popełnił grzech śmiertelny i naruszył nie tylko jedną z prawd wiary, ale zbezcześcił postać kandydata na mesjasza pisowskiej religii, czyli prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zrobił to poprzez stwierdzenie, że za katastrofę smoleńską odpowiada nie kto inny tylko Lech Kaczyński.

Jak by tego było mało profesor Kieżun nie życzy sobie, by nad jego grobem odczytywano pisowski „ojcze nasz”, czyli apel smoleński. I teraz panu profesorowi dostaje się, że aż wióry lecą. Agent i kapuś to stosunkowo łagodne określenia. Jeżeli ujdzie z tego wszystkiego z życiem, to rzeczywiście będzie z utęsknieniem czekał na szybką śmierć.

Kolejny dowód to papieska władza w PiS. Ta władza jest zaprawdę prawdziwie absolutna, ostateczna i niepodważalna. Oto prezes Jarosław Kaczyński nie zgodził się żeby arcykapłan Jacek Kurski stracił stanowisko nadzorcy nad radiem i telewizją głoszącymi pisowskie prawdy wiary i dbającymi o ich doktrynalną czystość. Chciało mu ją odebrać arcykapłańskie kolegium, powołane do nadzorowania nadzorcy i strzeżenia czystości wiary. Dla maluczkich i profanów nazywa się to Narodową Radą Mediów. Na szczęście najwyższy arcykapłan nie stracił czujności i w porę zareagował.

A Państwo może uważacie, że PiS nie przekształca się w kościół ze swoimi dogmatami?

Andrzej Szlęzak
Za: facebook
http://konserwatyzm.pl/

Komentarze 53 to “Konfesjonalizacja religii smoleńskiej (czyli o partii, która stała się kościołem) 0”

 1. www said

  Pieprzenie.
  To autor zdaje się być wyznawcą swego idola, boga – Kaczyńskiego 🙂
  Reszta normalnych traktuje go jako prezesa partii.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Może Pan to jakoś sprecyzować? Co jest pieprzeniem?
  A może Pan wierzy w Putina wydmuchującego z płuc mgłę,stojącego za pancerną brzozą z dymiącym naganem?

 3. Kojak said

  To ze byl to zamach , nie ulega watpliwosci ! Pojawiaja sie one gdzie indziej ! Kto zlikwidowal swolocz Kaczynskiego i reszte jego towarzystwa ? Wcale nie jestem pewien zeto Putin a nie np Mosad razem z CIA ! Widac wyraznie ze gnidy z PYYSS ,absolutnie nie sa ,za jakimkolwiek wyjasnienem tzw katastrofy ! Chca tylko szErzyc istna wasciekilzna antyrosyjska i nic a nic wiecej ! Przypuszczam nawet ,ze wiedza kto ich zlikwidowal tylko ujawnienie prawdy , groziloby wysadzeniem w powietrze calego bandyckiego ukladu rzadzacego Polska !

 4. adsenior said

  No cóż, każdy może mieć własne poglądy, ale często za artykułowanie poglądów, nawet sprzecznych z własnymi, dostaje się kasę!

 5. Czy to UKRAIŃCY zatrudnieni w MSW, BOR i policji podłożyli BOMBY w samolocie z Kaczyńskim ?? said

  Tak to 100% PRAWDA: w Smoleńsku NIE było katastrofy lotniczej, a był to ZAMACH !!!

  Przecież to było EWIDENTNE, nawet dla amatora zajmującego się lotnictwem, ze samolot ROZPRYSNOŁ się na TYSIACE mniejszych i wiekszych części w POWIETRZU, które OPADŁY na ziemie na odcinku 2 kolometrów ?

  Niestety ale jakimś DZIWNYM ZBIEGIEM „okoliczności” ta anty-polska prokuratura „warszawki” oraz organa MSW opanowane przez banderowców ukraińskich zamieszkałych w Polsce w ogóle NIE badały, całkowicie POMINEŁY w swoim śledztwie WSZYSTKIE wątki związane PRZYGOTOWANIEM technicznym samolotu rządowego lecącego 10 kwietnia 2010 roku do Smoleńska z polską delegacją.

  SEDNO śledztwa ZAMACHU smoleńskiego POWINNO się zająć też na DOKŁADNYM zbadaniem KTO faktycznie miał DOSTĘP do samolotu np. przez ostatnie 48 godzin przed datą 10 kwietnia 2010 roku !

  KTO wykonywał techniczne przygotowanie samolotu od przed-ostatniego lotu na którego pokładzie była gangsterska klika złodzejo-bandyty Tuska, która wcześniej była w Smoleńsku, przed ZAMACHEM dokonanym w dniu 10 kwietnia 2010 roku ?

  KTO i KIEDY faktycznie ZAINSTALOWAŁ BOMBY w samolocie …. itd.

  KTO personalnie „strzegł” ten samolot, aby w nim NIE zainstalowano BOMB ?

  Do tego NIE potrzeba było „międzynarodowego śladztwa” gdyż za PRZYGOTOWANIE samolotu na dzień 10 kwietnia odpowiadał w 100% resort polskiego MSW i MON !

  Ale NIE BYŁO śledztwa w III RP w tej bardzo ważnej kwestii „PRZYGOTOWANIA” śmierci tego rządowego samolotu !

  Czy J.Kaczynski i A.Macierewicz to autentyczni DORNIE i dlatego NIE domagali się śledctwa w sprawie „PRZYGOTOWANIA” samolotu do lotu na dzień 10 kwietnia ?

  Ale jeśli dopuszczono w III RP do sytuacji, że na kierowniczych stanowiskach w BOR(Biuro Ochrony Rządu), tym „polskim” Ministerstwie Spraw Wewnętrznych(MSW), Komendy Policji oraz MON jest całkowicie opanowane przez BANDEROWCÓW UKRAINSKICH z polskim obywatelstwem którzy wogóle NIE mają afirmacji z Państwem Polskim, a wręcz działają na jego SZKODE wiec czy można domniemać, że to UKRAIŃCY na czyjeś ZAMÓWIENIE podłożyli BOMBY w tym rządowym samolocie na CZYJE zamówienie i DLACZEGO ???

  Aby SKONFLIKTOWAĆ polskie społeczeństwo wewnętrznie !!!

  Ten proces konfliktowania polskiego społeczeństwa był i jest INSPIROWANY w obecnej III RP przez bardzo aktywnych działaczy MNIEJSZOŚCI żydowskich, ukraińskich i niemieckich zamieszkałych w Polsce + lewackich KOSMOPOLITÓW tzw. „europejasów” robiących wspólnie wszystko co możliwe aby UŚMIERCIĆ suwerenne Państwo Polskie !

  Oni wszyscy byli udziałowcami w ANTY-polskiej ZMOWIE w tzw. porozumieniu „okrągłostołowym” w 1989 roku sponsorowanym z zagranicy i opracowanym za granicą, który ustalił WYELIMINOWANIE etnicznych Polaków z centralnej władzy w Warszawie i ośrodkach wojewódzkich.

  Oni też zorganizowali WYRZUCENIE z Polski za granicę najbardziej KRNĄBRYCH etnicznych Polaków, aby NIE przeszkadzali tym sponsorowanym z zagranicy przedstawicielom MNIEJSZOSCI zamieszkałych w III RP.
  Przecież też WIADOMO i jest to FAKTEM, że WSZYSTKIE szkoły policji w Polsce są też OPANOWANE przez BANDEROWCÓW ukraińskich z polskim obywatelstwem, łącznie z „ukraińską polską policją” która bardzo PRZESZKADZA świętowac Polakom Święta Odzyskania Niepodległości w Polsce dosłownie co roku 11 listopada.

  Przecież ta to właśnie „ukraińska policja” udająca „polską” gdzie komendantami Policji Wojewódzkich prawie we wszystkich większych miastach III RP są zakamuflowani UKRAIŃCY z polskim obywatelstwem organizują AKTY NAPADÓW na zupełnie spokojne pokojowe Marsze Niepodległości w Polsce.

  W III RP bez „prześwietlenia” RENGENEM całego sektora MSW, BOR oraz dowództwa MON i policji aby USTALIĆ „KTO jest KTO” czyli zrobienia KATEGORYCZNEJ LUSTRACJI w Polsce NIC się NIE zmieni i ci żydzi lub jacyś ukraińcy ZNOWÓŻ ZABIJĄ Prezydenta Polski lub najważniejszych POLSKICH generałów … itp. aby zając ich miejsca jak UKRAINIEC Marek Kuchciński z Przemyśla, który jest w funkcji marszałka „polskiego” Sejmu !

 6. Lot do Smoleńska 10-IV-2010 roku wogóle NIE był przygotowany, a BOMBY podłożono w Warszwie, gdyż samolotu NIKT NIE pilnował ! said

  Polacy zamieszkali w Kraju KONIECZNIE obejrzyjcie sobie poniższy film pt.

  „Air Force One”

  abyście w końcu ZROZUMIELI jak są przygotowywane MISJE czyli wizyty prezydentów USA w takich dzikich kraikach afrykańskich jak Gana, Nigeria … itp czy Azji jak do Iraku, Afganistanu, Filipin … itp.,
  NIKT w USA absolutnie NIE polega na jakiś tam zapewnieniach LOKALNYCH TUBYLCÓW zabespieczenia BESPIECZEŃSTWA wizyty – lądowania, startowania samolotu prezydenckiego w tych dziadoskich kraikach jakiegoś wysokiego urzędnika USA.
  Identycznie też są zbespieczane loty, wizyty prezydenta USA do Rosji !
  Identycznie są też zabespieczane loty, misje zagraniczne ruskich prezydentów w obcych krajach !

  ZAWSZE wcześniej są wysyłani ludzie ze SWOIM całym niezbędnym sprzętem z USA, którzy ZABESPIECZAJĄ nieomal w 100% też naprowadzanie samolotu na docelowe lotnisko, nie mówiąc o innych sprawach już SPRAWDZENIE dosłownie pokrywy pasa startowego i WSZYSTKICH technicznych niezbędnych sprzetów na ziemi w celu zabespieczenia BEZPIECZEŃSTAWA lądowania, startu samolotu i samego ich prezydenta Prezydenta.

  To zabespieczenie BEZPIECZEŃSTWA prezydenta USA w czasie jego MISJI w innych krajach jest też POKAZEM SIŁY ameryki jako prosperującej instytucji państwowej !

  Wizyta – MISJA prezydenta L.Kaczyńskiego i jego 95-cio osobowej DELEGACJI absulutnie NIE była zabespieczona, a nawet CELOWO była NARAŻONA na atak już w Warszawie, gdzie to Warszawie ZAINSTALOWANO BOMBY w tym samolocie !!!

  Obwinianie Rosji za nieszczęście dla Polski z dnia 10-IV-2010 roku przez tych OSZOŁOMÓW RUSOFOBÓW jak J.Kaczynskiego, A.Macierewicza to jedynie POTWIERDZA jak oni wszyscy razem z tym ULTRA NAIWNYM RUSOFOBEM propagandzistą T.Sakiewiczem oraz całej jego BANDEROWSKIEJ ukraińskiej zgraji PROPAGANDZISTÓW jedynie ich OŚMIESZA !

  DURNE OSZOŁOMY J.Kaczynski, A.Macierewiecz …itp. GŁUPKI z gangu politycznego PiS jak też STUKNIETY propagandzista zydo-ukrainiec z polskim obywatelstwem T.Sakiewicz to NIE wiarogodni skończeni DURNIE !
  Czy wy tego w Kraju dalej NIE rozumiecie ??

  Piszę Wam to z USA, gdzie mieszkam ponad 30 lat oraz obserwując przez lata jak są przygotowywane zagraniczne misje prezydentów USA, zabijaków których na świecie ich tak NIENAWIDZĄ za ich udział w organizowanych napadach LUDOBUJCZYCH na mniejsze kraje na Świecie na zamówienie żydo-banksterów, właścicieli wielkich korporacji rabujących bezkarnie mniejsze wykołowana państewka takie też jak Polska z ogłupionymi lemingami przez niemieckie lub żydowskie medialne KŁAMLIWE brukowce.

  Obecnie żyd z polskim obywatelstwem UKRAINIEC T.Sakiewicz kreuje MIT medialny, że najbardziej aktywną „polonią” w USA są tzw. „Kluby Gazety Polskiej” oraz ich zarządy czyli ULTRA RUSOFOBICZNA pro-banderowska zgraja, którzy są faktycznie AGENTURĄ wydawnictwa „Gazeta Polska” UDAJACA „polską” a faktycznie jest brukowcem UKRAINCÓW i syjonistów zamieszkałych w Polsce UDAJACYCH Polaków.

 7. awkzim said

  Przepraszam Pana Gajowego oraz innych uczestników forum za zabranie głosu na temat katastrofy po raz kolejny. Ale akt religii smoleńskiej powoduje u mnie stan podobny do nadużycia Jasia Wędrowniczka – i to bez lodu i ciepłego.
  Ad rem – jakakolwiek dywagacja co się działo poniżej 120 m wysokości jest czy to czytającym, czy tu słuchającym wodo — mózgowia. Pilot nie miał prawa zejść poniżej tych feralnych 120 m.

 8. awkzim said

  Przepraszam – robieniem wodomózgowia.

 9. Rudy said

  Nie tyle kościół, co bardzo niebezpieczna żydowska sekta (smoleńska), która udaje polskich patriotów, żeby jawnie uprawiać banderowski (chazarski) terroryzm polityczny w „naszym imieniu”. Można tylko zadać pytanie nie „czy” ale „kiedy” sekta smoleńska zacznie swoje mordy na Polakach. Niektórzy ludzie nazywają ich pislamistami lub porównują do ISIS, ponieważ dążą oni do całkowitego zniszczenia Polski w obecnym kształcie (jak ISIS w Syrii), by na jej gruzach stworzyć chazarski kalifat czyli pislamskie (chazarskie) państwo (kaganat). Jeżeli Polacy nie powiedzą STOP, to chazarskie szczury z PiS-u zrobią nam drugą Syrię nad Wisłą.

 10. Greg said

  #3
  To że był zamach, nie ulega wątpliwości!
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18298&Itemid=100

  W moich oczach ulega wątpliwości.
  Admin

 11. Rudy said

  Banderowska chazaria przeprowadziła zamach w Smoleńsku, żeby wbić trwałego klina między Polskę i Rosję, a następnie z Polski i Ukrainy stworzyć nowy byt – banderowski kaganat chazarów. Zabójstwo Andrzeja Leppera i innych Polaków to też ich robota. Całe to zło śmierdzi czosnkiem na kilometr, a kto tego nie czuje jest ślepcem lub głupcem.

 12. Moher49 said

  Zamach może był a może nie był. Pewne jest, że pan prezydent Szlęzak to stary kawaler, podobno bezdzietny, tak jak prezes Kaczyński. Brak potomstwa i marnowanie plemników powoduje na starość ponadprzeciętny mętlik w głowie.

 13. Joe said

  Panie Moher 49…jak juz sie pan zlales na Autora to odnies sie do komentarza numero 6…w ktyorym Czlowiek napisal 100% Prawdy i tylko Prawdy…Moj przyjaciel jest nawigatorem organizujacym wizyty prezydenta USA…To co opisano POd numero 6
  to jest jakby mowil moj przyjaciel John.

 14. Henry said

  Nie mogę już tego czytać, zamach nie zamach-masło maślane.

  FAKTEM jest kur.. ma.. i niech to wszyscy tubylcy przyjmą raz na zawsze do mózgów,
  ze nie kto inny jak sam św. pa. ówczesny prezydent L.K. wyraził zgodę na to,
  aby w jednym samolocie leciała cala świta wojskowa Polski odpowiedzialna
  za obronę tego kraju na ladzie, na morzu i w powietrzu.
  Nawet w krajach afrykańskich trzymają się procedur bezpieczeństwa w tym zakresie i nikt takich kabaretów nie robi.

  Tu mamy proste pytanie.
  Kto podejmuje taka decyzje jest nieodpowiedzialny, lamie wszystkie procedury,
  przepisy i prawo dotyczące bezpieczeństwa Polski i kwalifikuje się zgodnie
  z prawem polskim i międzynarodowym pod sad nadzwyczajny
  (bez żadnych kurw.. ma.. komisji) z wina o zdradę państwa.

  Wszystkie procedury bezpieczeństwa i przygotowania lotu zostały zmieszane z cuchnącym bagnem.

  To jest fakt i nad tym faktem nie ma co dyskutować, a ci wszyscy co sprzedali swoja dusze
  za srebrniki, aby mogli robić w mediach „polskojęzycznych” pranie mózgów niech przyjmą do wiadomości,
  ze sprawiedliwość wcześnie czy później ich tez dosięgnie jak nie na tym świecie to w innym.

 15. aa said

  7 lat temu rozbil sie polski samolot. dwa lata temu malazyjski i w miedzyczasie jeszcze kilka. Do tej pory nie wiadomo dokladnie co zaszlo. Odnosnie polskiego wiadomo ze urzniety do cna niejaki gen Blaszczyk dorwal sie do sterow no i reszta wiadomo.To bardzo mozliwe dla znajacych co sie dzieje z ludzmi gdy przecholuja z alkoholem… Ten malazyjski zestrzelil ukrainiec,ktory jest znany z imienia i nazwiska. Ale fakty nie odpowiadaja politykierom i ich kurwom prasowym dlatego tez nie sa naglasniane jak zwykle w dyktaturach zachodnich zwanych dla durniow „demokracja”

 16. Boydar said

  Tak Pan Henry pisze jakby uważał, że Zimny Lech miał cokolwiek do powiedzenia. Ja nie mam pewności, czy np. Putin decyduje o wszystkim, a Pan takie dyrdymały o jakiejś cienkiej marionetce wypisuje.

 17. Henry said

  Ad:16 Boydar
  Miło czytać Pana znowu.
  Jak to sobie Szanowny Pan Boydar praktycznie wyobraża?

  Czy to możliwe, ze generałów wszystkich wojsk lądowych, morskich i powietrznych
  siłą jakaś żandarmeria (jaka ?) wsadziła do samolotu i kazała lecieć do Smoleńska?
  Nie było żadnego oporu ze strony prezydenta i generałów?
  Cos nowego dla mnie, ale ja nie specjalista w tym zakresie.

 18. Fidelio said

  Dla mnie ten karłowaty żyd, nigdy nie będzie panie Henry świętej pamięci. Ta q..a podpisała Traktat Lizboński, do srania nam potrzebny? Nie wychwalajmy na wyrost, tej żydowskiej mendy

 19. Sebastian said

  Cui bono ? wg mnie pis, mfw, nato, ipn, oczywiście do swoich niecnych planów…. – a straciła Rosja i Polska. Rosję obarczono winą tak samo jak za mord w Katyniu, za który odpowiedzialni są żydzi. Polska na pogorszeniu relacji z Rosją. Nie wierzę aby wśród 96 osób oficjalnej liczby ofiar feralnego lotu byli sami idioci, pijani, naćpani, którzy wbrew przepisom dali się zapakować wszyscy do jednej tutki. Różne środowiska za wszelką cenę próbują usankcjonować swoją wersję wydarzeń bo mają w tym interes. Daleki jestem od zawierzenia jakiejkolwiek z tych obłędnych teorii skupiających uwagę na tragicznym finale po to by nie pytać o początek. Nikt nic nie wie, czeski film, monitoring nie działał, nie ma zdjęć ani filmów, tym razem paparazzi nieskuteczni, amatorzy również. Mnie interesuje prawda, nie łykam tego wszechobecnego szamba. Znamienne,że dzięki Smoleńskowi trafiłem na gajówkę – Pozdrawiam

 20. Boydar said

  Odnosząc się do Pańskiego dylematu bez rozpatrywania czy w ogóle ma zastosowanie – jeżeli „jakaś siła” mogła uprzednio uczynić ich „generałami wszystkich wojsk lądowych, morskich i powietrznych”, najwyraźniej mogła też „wsadzić ich do samolotu i kazać lecieć do Smoleńska”. I cóż Pan Henry upatruje w tym dziwnego ?

 21. Henry said

  Ad:20 Boydar
  Bardzo ciekawie pisze Pan Boydar – „jakaś siła”, mogła też „wsadzić ich do samolotu i kazać lecieć do Smoleńska”.
  Proszę pisać dokładnie, jaka to siła? Umieram z ciekawości.
  Oprócz tego są też „specjalne służby” bezpieczeństwa dbające o bezpieczeństwo osób
  na najwyższych stanowiskach wojskowych państwa.

 22. Boydar said

  @ Pan Fidelio

  Czy Pan nie przesadza ? Owszem, podpisała traktat; tylko czy nie wyszło nam to bokiem na dobre ? Jak długo by Pan chciał jeszcze eksperymentować z „socjalizm tak, wypaczenia nie” ? Ja uważam, że wlał drożdże do szamba i zasunął pokrywę. Miał zresztą gów.no do powiedzenia; „skazano – zdziełano„. Myślę, że w celu pobudki, nie było innego wyjścia. Nie wolno trzymać ekskrementów w kredensie zbyt długo, drewno nasiąka i całość jest tylko do spalenia.

  Co ma Pan jej jeszcze do zarzucenia; że wstrzymała ekshumację ? I słusznie. Tak jak napisałem gdzie indziej, gdyby odbyła się wówczas, dzisiaj już nic nie byłoby do udowodnienia; a tak, można jeszcze pokopać, w zupełnie innym towarzystwie.

  Zostaje kneset. Po pierwsze, polityk może wroga wprowadzać w błąd wszelkimi metodami, za to mu płacimy. Po drugie, kto się ucieszył „słysząc takie słowa” a kto wqurwił ? Czy to źle że się wqurwił ? A co Panu przeszkadza, że się ucieszył; może z radości siądzie na jeża albo innego grzechotnika.

  Więcej pragmatyzmu i chłodnej kalkulacji; np. Ruscy wypuścili w tym celu Sawczenkę. I co ? Stratni są ?

 23. Boydar said

  Chyba mi się nie domkło … pardon.

 24. guła said

  No cóż, albo jesteśmy fanami urzędu prezydenta, albo nie. O ile tak, to ten który nie przypilnował bezpieczeństwa lotu (to nic że nieoficjalnego) w tym i bezpiecznego lądowania prezydenta państwa, wraz z osobami towarzyszącymi, zasłużył na KS (wg unijnego prawa z którego bezwzględnie korzystają sądy, komornicy i pozostali … )
  Jak można było nie zadbać o pozostawienie najnowszym urządzeń nawigacyjnych które nawigowało jego własną doopę w trakcie lądowania tym samym samolotem.
  Zaraz PO casusie z casa w Mirosławcu.
  To były oczywiście „katastrofy”

 25. Wimar said

  Pan A. Szlęzak na lamach gajówki niestety szerzy półprawdy: cyt. ”Dwie niepodważalne prawdy wiary to po pierwsze, że w Smoleńsku nie było katastrofy lotniczej, a był to zamach.”
  Prawda zaś jest taka, że: po pierwsze w Smoleńsku nie było żadnej katastrofy lotniczej, a tylko kiepsko zaaranżowana jej inscenizacja!
  Reszta prawdy jest zbliżona to tezy zawartej we wpisie @3 Kojaka
  Ad 10 Admin : Mam nadzieje ze ma Pan na myśli zamach warszawski.

 26. Wimar said

  Re 19 Sebastian

  Tak trzymać !

 27. Wimar said

  Re 19 Sebastian
  Pisze Pan ; „nie ma zdjęć ani filmów, tym razem paparazzi nieskuteczni, amatorzy również.”
  Zastanawiał się Pan dlaczego na tak spektakularną i propagandowa imprezę nie pojechał prezydencki fotograf??
  .http://freeyourmind.salon24.pl/397936,zagadka-prezydenckiego-fotografa

 28. Marucha said

  Re 19:
  Panie Sebastianie, wsadzić kupę ludzi do samolotu nie jest aż tak trudne.
  Udało się to też w przypadku CASA.
  Pozostaje do rozstrzygnięcia kwestia, czy powodem tego była zwykła głupota i niekompetencja – czy przemyślany plan.
  Ja do tej pory nie wiem, komu mogłoby zależeć na likwidacji tych ludzi i jakie miałby z tego korzyści.
  Może… może chodziło o Skrzypka.

 29. Sebastian said

  Re: 27 Trudne może i nie jest , ale co najmniej dziwne, że wojskowi kolejny raz dali się nabrać na ten sam numer. Z tego co się orientuje Skrzypek nie chciał przedłużenia linii kredytowej z mfw. No i znowu Smoleńsk a Pan tego tematu tak strasznie nie lubi 😉 Pozdrawiam

  Istotnie, nie przepadam za tematem smoleńskim. A może raczej za atmosferą, jaka się wokół niego wytworzyła.
  Admin

 30. Joe said

  Gula…czy jestesmy fanami czy nie,pewnikiem jest ze Kali wykonal paskudna robote i Kalego mozna bylo odstawic,bo UNE zawsze sie spiesza….Kali zatwierdzil BB,T.Liz. i jaszcze troche innych smierdzacych robot…czas naglil Kali musial zniknac bo SZWABIA tez sie spieszyla….Tusio czekal na usuniecie przeszkody….PO co sobie dzis wszyscy lby lamia razem z Gula…Nie wiem.

 31. janetatanka said

  Kiedy PO było u władzy, a pan Macierewicz prowadził intensywne śledztwo smoleńskie odgrażał się, iż w momencie dojścia do władzy PISu, poznamy prawdę i tylko prawdę o Smoleńsku. A co się dzieje teraz_ + , poznajemy nie prawdę, ale religiję o Smoleńsku.

 32. Boydar said

  „… co najmniej dziwne, że wojskowi kolejny raz dali się nabrać na ten sam numer …” – Pan Sebastian (29)

  Bo i tacy z nich byli „wojskowi”.

 33. Fidelio said

  Panie Boydar Kalkstein Liech, mógł okazać choćby krztę wątpliwości, zanim podpisał to gooowno Lizbońskie. Przez jego podpis setki tysięcy ludzi straciło miejsca pracy, a co za tym idzie jakiekolwiek perspektywy życiowe na lepsze. Fizycznie, to on oddał podpis za Traktatem Lizbońskim. On zdechł, a miliony klepią biedę; a i za jego braciszka jest wielkie goowno. A miało być q… lepiej?!? Dla kogo? Dla unych, po raz kolejny to tak – luksusy, a biedocie polskiej gów… w gęby :/

 34. Boydar said

  „… On zdechł …” …bardzo niewykluczone jest. Po bracie bliźniaku jakoś tego nie widać za specjalnie, twardy gość, jak rzadko który bliźniak.

  A co do „… setki tysięcy ludzi straciło miejsca pracy, a co za tym idzie jakiekolwiek perspektywy życiowe na lepsze …” też możliwe. Jednak to taka krótkoterminowa prognoza. Tak sobie myślę, że jeszcze chwila i stracili by nie tylko perspektywy. A tak, mimo wszystko jakieś szanse mają.

  Panie Fidelio, nie ma takiego zła za zgodą Boga, które nie miało by na celu dobra. Pan patrzy na osobę, przez różne lornetki i różnie odwracane. A ja patrzę na rolę. To nie jest istotne, czy bladź czy nie, czy żyd czy nie żyd; zresztą żydzi są bardzo dobrymi aktorami, bardzo.

 35. ojojoj said

  Panowie, nawet jakby bomba atomowa spadla na jakies polskie miasto i przyznalby sie do tego ktorys z polskich politykow ze to on ja spuscil – to narod jedynie by rozdziawil japy na 5 minut i potem zabral sie spowrotem do grylowania lub ogladania tivi.

  Poza tym, dzisiaj piateczek. Ciekawe kogo tym razem powiesza seryjni samobojcy.

 36. ojojoj said

  do 5. Jest cisza, bo Kalkstain dobrze wie co sie stalo.

 37. ojojoj said

  Czy ktos za nimi plakal? Czy oni zrobili cos pozytecznego dla Polski? To jakie to ma znaczenie czy to byl zamach, katastrofa, inscenizacja, czy cos tam jeszcze. Moze jestem ignorantem, ale nie obchodzi mnie w jaki sposob gina zdrajcy.

 38. Marucha said

  Re 37:
  Ma Pan w zasadzie rację.
  Ludzie jednak kierują się ciekawością i chcą wiedzieć kto, jak i dlaczego.
  A to – być może – wiedzą Rosjanie i Amerykanie, ale nie powiedzą. Niech Polacy nadal żyją w amoku, niech wierzą że ktoś dokonał zamachu na najlepszych synów polskiej ziemi, niech mają swoją religię, homilie, apele poległych, pomniki…
  Podczas gdy był to wypadek – wypadek totalnie kompromitujący odpowiedzialnych za przygotowanie wyjazdu, ich niekompetencję, lekkomyślność, fatalną logistykę.

 39. Krystyna said

  Jest taka stronka http://www.gazetawarszawska.com wlasciciel tej strony to inzynier lotnictwa zamieszkaly w Szwecji Polak niejaki Cierpisz.
  Czlowiek ten od samego poczatku nazywa ta cala katastrofe zamachem warszawskim.
  Twierdzi on ,ze to bardzo spartolona inscenizacje a nawet resztki samolotu to nie sa resztki Tu154 ale samolotu Tu151 I to bez kabiny pilota.
  On nawet zaskarzal ta wersje do prokuratury.
  Nie bylo zadnego odlotu z Okecia.
  Ten zamach mial miec drugie dno na pogrzebie Kaczynskiego, nikt z zachodnich oficjeli nie przyjechal na pogrzeb bo ich sluzby zorientowaly sie co jest grane.
  Poczytajcie sobie na jego stronie na ten temat.

 40. Boydar said

  „… ich służby zorientowały się co jest grane …” już dwa lata wcześniej 🙂

 41. Greg said

  Pani Krystyno.
  Proszę zajrzeć do linka #10 Dakowski.

 42. Gezaf said

  Oczywistym jest, że Powstanie Warszawskie zapobiegło komunizowaniu Europy – kto temu zaprzecza chyba nie czytał podręczników historii. Stalin zatrzymany na Wiśle – czyż mogło być coś lepszego dla babrzących się we Francji Amerykanów, którzy z wielkim trudem przebijali się ku Niemcom? Gdyby Stalin przeszedł przez Warszawe w sierpniu 1944 i poszedł dalej, doszedłby zapewne do Renu i alianty mieliby kłopot. Więc w twierdzeniu Kuchcińskiego nie widzę żadnej przesady, szkoda jednak tylko, że to pokazuje, iż jak zwykle alianty zrobiły nas w bambuko, bo u nas komunizm się utrwalił.
  Co do religii smoleńskiej – no cóż, oni maja trochę joba na tym punkcie, to prawda. Joba bardzo dziwnego, pieprzą o zamachu nie mając dowodów, ale mając dowody na szalone niedopatrzenia i błędy ówczesnej władzy nic z tym nie robią. Dlaczego rząd Tuska nie podał się po katastrofie do dymisji? To jest SKANDALICZNE! Zachowali się jak zwykłe, nędzne ch…je. Ale o tym cisza – dla mnie niewytłumaczalna. Trzeba też szczerze powiedzieć, że nie ma nic złego w dodaniu paru osób do apelu pamięci, powstańcy protestujący przeciw temu to dowód, że fetyszyzm powstania opanował wszystkich. Wygląda to tak, jakby czuli się zazdrośni, podczas gdy byli tylko żołnierzami, Powstanie było czymś wyjątkowym jako OPERACJA WOJSKOWA, a nie jako czyn żołnierski. Tymczasem u nas obowiązuje teraz dokładnie ODWROTNA narracja – „chwała bohaterom”, a operacja była zła, zbrodnicza, itd. To brednia. Żołnierze nie są ani trochę większymi bohaterami niż ci spod Monte Cassino czy znad Bzury, ryzykowali dokładnie to samo – życie, za to operacja jest wyjątkowa w skali świata i niewyobrażalna. Oto armia podziemna, działając a w skrajnie niekorzystnych warunkach okupacji niemieckiej, wyszkoliła żołnierzy i wystawiła ich do walki, stawiając czoła znacznie silniejszym oddziałom niemieckim. Najgorsze że konserwatyści tez dają się nabierać na fałszywą narrację o powstaniu i chętnie pierniczą o „zbrodni”, podczas gdy wyjątkowość tej operacji jest czymś niepodważalnym!

 43. Marucha said

  Re 42:
  1. Powstanie Warszawskie niczemu nie zapobiegło, a na pewno nie „komunizowaniu Europy”.
  2. Nie wiem, kiedy w Polsce „komunizm się utrwalił”, bo go nigdy tam nie było.
  3. Oczywiście, że rząd powinien podać się do dymisji, a Klich popełnić samobójstwo (czwarta katastrofa za jego kadencji!).
  4, Niech się sekta smoleńska z Macierewiczem na czele ODPIERDOLI od Powstania. Niech nie łączy w jedną grupę prawdziwych bohaterów i sajanów, którzy dla Polski nie zrobili nic dobrego.
  A może jeszcze dołączyć nazwiska Bartoszewskiego i Geremka?

 44. Gezaf said

  Re:43
  Czepianie się słówek, ja tam PRL nazywam „utrwalonym komunizmem”, choć może lepiej by bylo powiedzieć „władza radziecka sie utrwaliła”. Bo była. Wszystkim sterowała Moskwa. Jeśli chodzi o dymisję, to chciałbym przypomnieć, że premier Łotwy podał się do dymisji z powodu katastrofy w supermarkecie (http://wiadomosci.onet.pl/swiat/premier-lotwy-podal-sie-do-dymisji-po-katastrofie-w-supermarkecie/g1ry6), tymczasem nasz rząd zignorował kompletnie katastrofę znacznie poważniejszej kategorii. w której nie zginęli przypadkowi przechodnie na zakupach i w dodatku ofiar było dwukrotnie więcej. Nasz rząd miał znacznie więcej wspólnego z pułkiem lotnictwa rządowego niż rząd Łotwy z prywatnym supermarketem! A jednak nie stać ich było na taki gest, co może być przesłanką do twierdzenia, że CZEKALI na tę katastrofę, była ona ich wyzwoleniem, a na pewno nie mieli zamiaru ponosić zwyczajowych konsekwencji za swoje nieudolne rządzenie.
  Widzę, że jeśli chodzi o Macierewicza panuje nieprzejednanie. Macierewicz inteligentnym facetem jest. Nie wiem, czemu wymyślił sobie pakowanie Kaczora wszędzie, może to i głupie, ale trzeba powiedzieć, że wydarzenia o skali katastrofy smoleńskiej nie było w Polsce po II wojnie światowej. Jest też prawdą, że w katastrofie tej zginęli kombatanci Powstania, a także Prezydent RP istniejącej i na uchodźstwie. Nie jest to byle kto.
  Nie wiem, czemu chcesz dowalić Geremka 🙂 Bartoszewski zdaje się był „powstańcem”, a nie powstańcem. To już jest propagitka. Ale reakcja kombatantów sprzymierzonych z HGW to spowodowała, że powstał tak idiotyczny pomysł, jakim było wtrynienie Bartoszewskiego. Czytałeś, że pani Malinowska-Grupińska jest członkiem ich Stowarzyszenia, jak również pani HGW? (https://pl.wikipedia.org/wiki/Związek_Powstańców_Warszawskich). Nie mów mi, że jesteś po stronie tych leśnych dziadków występujących całkowicie bezprawnie w imieniu większości poległych w Powstaniu lub już nieżyjących żołnierzy. Naprawdę nie kumasz, o co poszło? O Scibora, a nie o żaden honor powstańców, jakimś dziwnym trafem prezesa tego całego Związku. I wytłumacz mi, jakim cudem nie jest dyshonorem dla Powstania dokooptowanie Malinowskiej-Grupińskiej (czy ona brała udział w Powstaniu???), a jest – wyczytanie nazwiska prezydenta RP, który zginął pełniąc swoją służbę dla państwa, oraz poległych razem z nim bohaterów, takich jak Stanisław Komorowski, o którym pewnie słyszałeś?

 45. Gezaf said

  Sorki, mala errata do 44: oczywiście Stanisław Komornicki, tak to jest, kiedy człowiek za bardzo podda się swej pamięci 🙂

 46. NICK said

  Dureń. (44).
  Rzadko się zdarza, że po zdaniach niewielu, poznać można.
  Napisałem po niewielu zdaniach.
  Zadałem sobie trud. Reszta wypocin? Podobna.
  Dureń.

 47. Marucha said

  Re 44:
  Chyba niezbyt dobrze Pan pamięta czasy PRL.
  Moskwa, owszem, decydowała o polityce zagranicznej i militarnej bloku. Ale do gospodarki, kultury, moralności się praktycznie nie wtrącała. W odróżnieniu od Unii Europejskiej. A komunizmu nigdy w Polsce nie było.

  Jeśli Pan nie dostrzega, że obłąkany rusofob Macierewicz wyczerpuje wszelkie znamiona psychopaty, to nie mamy o czym rozmawiać.

  Lech Kaczyński służył Polsce? Niech mnie Pan nie rozśmiesza.

 48. Marucha said

  Re 46:
  Chaos myślowy (w #44).

 49. pull up said

  Ufam amerykańskiemu sprzętowi BHP. Skoro pilot ogłuchł na amerykańskie polecenie: PULL UP to takie było zrządzenie niebios i koniec wyprawy.
  Dobranoc

 50. Gezaf said

  No dzieki za durnia. Nie będę sie odwzajemnial, bo nie lubię wyzwisk. Lech Kaczyński był Prezydentem RP, czy nie? Jest to Polska, czy nie jest? Czym wobec tego to jest? I dlaczego „nie służył”? Służył jak każdy inny prezydent. Z racji stanowiska wystarczy. Dla mnie przyłączanie się do polowania na PiS to pójście na ręke KOD-ziarzom, a sprzymierzanie się ze zwolennikami PO to udział w jeszcze większym odpolszczaniu Polski, a nie odwrotnie. Póki co lepiej nie będzie, nie ma na to szans. Więc umiarkowanie i przynajmniej niemieszanie się w te spory to moim zdaniem znacznie sensowniejsza taktyka niż dołączanie do chóru krytyków. Mnie naprawdę szlag trafia, jak widzę podziały wśród mądrych ludzi, którzy dają się naiwnie wciągać w głupie prowokacje, jak ta z Powstaniem. Mój ojciec, już nieżyjący, walczył w Powstaniu. Znałem co najmniej kilku, też już pochowanych, jego kolegów. Oni wszyscy kochali prezydenta Kaczyńskiego, nawet jak dla mnie za bardzo, bo ja jestem wobec jego działalności krytyczny znacznie bardziej niż się może wydawać. Myślicie, że nie zgodziliby się na jego upamiętnienie?
  Drogi Panie Marucha, jak to Moskwa nie wtrącała się do moralności i kultury? Oczywiście, że się wtrącała. A skąd „socrealizm”? Wymyślono go w Warszawie? Skąd „moralność socjalistyczna”? Niby-to Gomułka ją stworzył, czy inny Kliszko? Nie, powstała w Moskwie, stolicy światowego proletariatu. Model gospodarki też był narzucony, trzeba się było poruszać w jego wnętrzu. Wiec nie było tak różowo. I warto dodać, bo widzę, że wy tu tropicie „rusofobów”, iż ja nie utożsamiam Moskwy radzieckiej z rosyjskością, tylko bardziej z żydokomuną. Idę tu raczej tropem Józefa Mackiewicza, moze nie jest on przez was kochany, który zawsze podkreślał, wbrew mainstreamowi, że trzeba odłączyć rosyjskość od komunizmu, który był narzucony przez Żydów Rosjanom i Rosjan masowo mordował. A co do „rusofobów” to proszę, powiedzcie mi, czy taki Schetyna pierniczący o Ukraińcach wyzwalających obóz w Auschwitz był odrobinę choć mniejszym rusofobem niż Maciora? Chyba nie. Więc czemu go wspieracie atakując PiS pod rączkę z HGW? Wyganianie diabła Belzebubem? Chcecie powrotu Sikorskiego bezczelnie wyrzucającego prez. Janukowycza z fotela? Rusofobia jest w modzie, rozpropagowano ją wszędzie i teraz polityk „nierusofobiczny” jest traktowany jak agent Putina. Wygodne to, ale tak jest. Gdyby Macierewicz zmienił kurs, natychmiast PO znalazłaby dowód, że jest „ruskim agentem”, o co przecież otwarcie go podejrzewają. Więc spoko, bez piany na ustach, jest pewien układ sił i nie wiem, czy PiS będzie próbował go zmienić, czy jak dotąd tylko podgryzać drobnymi ząbkami, ale jak sie nie pozbędziemy tych autorytetów, choćby i rękami Macierewicza, to Polskie bardziej nie będzie, niż jej nie ma.

 51. NICK said

  Pachnie Maciejejką.

 52. Marucha said

  Re 50:
  Panie Gezaf,
  Ta „moralność socjalistyczna” była jakieś tysiąćpięćset razy lepsza. niż ta, którą narzuca Unia.
  Moskwa nie narzucała nam pedalstwa, feminizmu ani „małżeństw” jednopłciowych, nie narzucała kwot mleka, nie kazała zamykać stoczni, nie wpieprzała się w budowy zakładów i fabryk (może był jakiś wyjątek), nie kazała nam zmieniać Polskich Norm i nie decydowała, jakich receptur mamy używać przy produkcji kiełbasy albo szynki. Górale produkowali oscypki, jak od wieluset lat. Bez licencji.
  Moskwa nawet nie zwalczała Kościoła w Polsce tak, jak Unia.

  Poza tym Pan chyba tu nowy, skoro próbuje nam tłumaczyć np. że Schetyna jest be.

  Naszym zdaniem PIS i PO to dwie nogi tego samego Żyda. I jedna i druga partia są antypolskie, tylko PIS ubiera swą antypolskość w pseudopatriotyczne frazesy.

 53. Zdziwiony said

  Dziś mówi się, że ostatnio pochowani na Wawelu to ci, którzy przeprowadzili (swój) „naród” przez morze czerwone.

Sorry, the comment form is closed at this time.