Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  Mietek o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Andrzej Lepper. Życie i zagadka śmierci.

Posted by Marucha w dniu 2016-08-05 (Piątek)

Andrzej Lepper – Miałem napisać to wcześniej, ale…

Dnia 5 sierpnia przypada rocznica śmierci Andrzeja Leppera.

Wszyscy go pamiętają, jako jedną z najbarwniejszych postaci polskiej polityki. Nikt nie mógł być wobec niego obojętny. Jedni go lubili lub wręcz podziwiali inni lekceważyli a jeszcze inni traktowali jak najgorszą zarazę. Dla każdego był kimś.

Starsi pewnie pamiętają jak zaczynał. Wysypywał zborze na tory kolejowe w proteście rolniczym w Darłowie. Następnie przechodził różne etapy, ale już, jako osoba znana. Był szefem związku zawodowego, założył partię i starał się dostać do sejmu.

Powiedzmy sobie szczerze, że polityk był z niego kiepski. Nie umiał grać w tą grę. Mówił to, co myślał a to jak wiadomo powszechnie jest bardzo niezdrowe.

W doborze współpracowników też szczęścia nie miał. Z perspektywy czasu wydaje się, że ufał każdemu na słowo. Efekty nie dały na siebie długo czekać. Był wpuszczany w ogłaszanie dziwnych teorii mających go po prostu ośmieszyć, dawał stanowiska zwykłym karierowiczom.

Wszyscy śmiali się z jego nadmiernej opalenizny i dziwnego stylu bycia. Lepper gubił się także, gdy następowały kłopoty. Reagował nie jak zimnokrwisty polityk, ale jak zwykły normalny człowiek. Kłopoty go ścigały, bo gdy ktoś mówi to, co myśli, to niestety tak właśnie się dzieje w politycznym półświatku.

Wszystkie jego mniejsze lub większe wady wyszły szczególnie na jaw, gdy w 2001 roku dostał się do sejmu i znalazł się w obiektywie kamer. Ulubieńcem mediów nie był, więc wychwytywano jego najdrobniejsze potknięcia. Trudno także nie zgodzić się z tezą, że sam dawał się łapać jak dziecko.

W 2006 roku dostał się na krótko do rządu, z którego wyleciał pod pierwszym pozorem, bo PiS zaczął realizować politykę zjadania przystawek. To był prawie koniec Andrzeja Leppera, jako polityka i jego partii. Od tego czasu funkcjonował na manowcach polityki, był ciągany po sądach i omijany jak tylko się dało.

Do tej pory oficjalne media kładą zasłonę dymną na wszystkim, co go dotyczyło. Wypada zastanowić się, czemu.

Lepper miał też drugą stronę.

W przeciwieństwie do większości polityków robił to, w co wierzył. Mówił też to, w co wierzył. Był do tego stopnia szczery, że wielokrotnie zarzucano mu głupotę. Ponieważ był człowiekiem prostolinijnym, więc uważał, że wszyscy są tacy jak on.

Według mojej prywatnej opinii był też człowiekiem inteligentnym. Przez 15 lat swojej obecności na scenie politycznej zmienił się tak, że Wałęsa, który zaczynał z tego samego poziomu może tylko pęknąć z zazdrości. Zmienił ubranie z tureckich sweterków na garnitury. Nauczył się mówić nie tylko do rolników, ale też do przeciętnego Polaka. Niestety mądrość i wyrachowanie często nie idą w parze.

Na swoje nieszczęście Lepper stał się także tubą dla grona niezadowolonych, którzy co raz to podrzucali mu dane i teczki wiedząc doskonale, że on to wykorzysta, bo tak nakazywała mu uczciwość. To go zgubiło. Jak twierdzi Wojciech Sumliński, w 2006 roku dziennikarz Wprost, teczki, które miały zagwarantować Lepperowi bezpieczeństwo trafiły właśnie tam gdzie nie powinny były trafić.

Dostał je na przechowanie mecenas Ryszard Kuciński. To, o czym Lepper nie wiedział to fakt, że Kuciński nim stał się znanym i szanowanym mecenasem był współpracownikiem wywiadu wojskowego. Typowy „ zbieg okoliczności” z życia Leppera.

Adwokat umiera na zawał serca w maju 2011 roku. W czerwcu tego samego roku umiera Wiesław Podgórski doradca Andrzeja Leppera. Podobno popełnia samobójstwo. Andrzej Lepper – szef „Samoobrony” oraz były wicepremier, w dniu 5 sierpnia 2011 został znaleziony martwy w swym biurze w Warszawie.

Według informacji przedstawicieli policji popełnił samobójstwo poprzez powieszenie się na klamce. Teczki Leppera nie zostały odnalezione a prokuratura w błyskawicznym tempie zamka śledztwo.

Sam nie potrafię ocenić Leppera jednoznacznie. Dla mnie miał więcej zalet niż wad a przez ostatnie lata życia był normalną ofiarą naszego chorego systemu. Dostał się przez przypadek do ligi, w której nie potrafił grać. Nie znał zasad, a nawet gdyby je znał to pewnie by ich nie zaakceptował. Mówił o tym, co mu przeszkadza i boli i przez to musiał umrzeć.

Przepraszam, ale ja w jego samobójstwo nie wierzę. Niech spoczywa w pokoju.

http://www.anty-news.waw.pl

Komentarze 34 do “Andrzej Lepper. Życie i zagadka śmierci.”

 1. AniaK said

  Gdyby ktoś dzisiaj był na grobie Pana Leppera to bardzo proszę zapalić ode mnie znicza. Takiego do 15 zł. Pieniążki oddam przy okazji 🙂

 2. leszek karpinski said

  Jszcze nie czytałem ale skomentuje . Dla mnie Lepper to był chłop z jajami i lepszego od niego już nie będzie. System na to nie pozwoli. Pytanie tylko kto go powiesił?

 3. Boydar said

  „… W doborze współpracowników też szczęścia nie miał /…/ dawał stanowiska zwykłym karierowiczom …”

  Gdyby wiedział, że i katom … Teraz wie, a my dalej nie chcemy, nawet słyszeć.

 4. ? said

  Dla utrwalenia – powtórzę:

  .https://www.youtube.com/watch?v=w3lRwBENA3U

  Na „ławie oskarżonych” przez A. Leppera – sami frankiści (żydowskie mordy): Tuska, Lewandowskiego i reszty. I bratanek Bermana zwraca uwagę A. Lepperowi w minucie 4:06-4:09 „Jest pan także świadom odpowiedzialności za te słowa?”

  Ta qrva już wtedy dobrze wiedziała, co oni zrobią Lepperowi. Kaczka zaczęła, oni dokończyli.

 5. JO said

  Wplywowy prawnik w Polsce, ba, uwazam, ze grajacy pierwsze skrzypce w polskiej jelicie, dawno juz, bo 17 lat temu, w nawet nie zartach proponowal mi strajki na zamowienie, ktore mial wywolac A. Lepper w roznych czesciach Polski.

  Ten prawnik dzis jest jednym z najbogatrzych ludzi w Polsce, prowadzacy przedsiebiorstwa strategiczne w III RP jako udzialowiec, wlasciciel.

  Syn aparatczyka o polskim nazwisku. Czy zmienionym, tego nie wiem, ale z zachownia, wymowy charakterystycznego zydowskiego „r” , podejscia do ludzi, Polski, Narodu Polskiego, uwazam, ze to zakamuflowana rodzina zydowska pod nazwiskiem polskim.

  Z rozmow z nim, z cala pewnoscia wiem, ze Andrzej Lepper byl ( uwazam nieswiadomie) dopuszczony do „koryta” jako „polska twarz”, jako „uzyteczny idiaota”, ktorym i ja mialem byc…..

  Andrzej Lepper zostal niedoceniony przez zydo-masonerie, w sensie perojatywnym. Wybrany zostal, bo zapewne uwazano go za chlopskiego idiote, typowego partyjniaka polskiego, z ktorego to grona zostal wytypowany.

  Niedoceniony zostal, bo okazalo sie, ze pod plaszczykiem Chlopa, bylo lwie, szlachetne, milujace Polske i Polski Narod , a przede wszystkim Trojce Swieta i w niej polska kulture – PIEKNE SERCE.

  To serce determinowalo Pana Leppera zachowanie i podejscie do spraw, ktore przed nim byly odkrywane.

  To Tradycyjnie Katolickie serce powodowalo, ze rosl w Doskonalosci siegajac Nieba.

  To roznilo Leppera od wrazych Jelit, ktore w Talmudzie z pozycji jako takiej etyki PRL, schodzili nizej i nizej i nizej w objecia Piekla poprzez przyjmowane i wdrazane systemow liberalnych sciaganych z Zachodu i implantowanych do polskich realiow zycia spolecznego i indywidualnego.

  Cala zydo-masonska Jelita w swietle obrastajacej w szlachetnosc osoby Pana Leppera byla obnazana. To nie Lepper obnazal jelite a Prawda, Chrystus, ktore w tym czlowieku, wspanialym Polaku zamieszkal.

  Zabili Leppera, po to by zabic w Nim obnazajacego wraza Jelite Pna Boga.

  Zabila go w tym „czwarta grupa” – LIBERALNY Zazydzony KOSCIOL, bo Andrzej Lepper byl Tradycjonalista.

  https://polakortodoks.wordpress.com/2016/08/05/dzisiaj-5-rocznica-hm-zgonu-s-p-andrzeja-leppera/

 6. jacta said

  W piątą rocznicę niewyjaśnionej śmierci Andrzeja Leppera spotykamy się pod tablicą poświęconą Jego pamięci by przypomnieć wszystko to czego dokonał dla człowieka pracy w naszym kraju. Następnie przemaszerujemy pod Ministerstwo Sprawiedliwości by zażadać wznowienia śledztwa ws. tej śmierci oraz uwolnienia Mateusza Piskorskiego, niegdysiejszego rzecznika prasowego i posła Samoobrony.

  Zapraszamy wszystkich, istnieje możliwość zabrania głosu w imieniu swojej organizacji.

  Do zobaczenia!

  https://www.facebook.com/events/672484569583396/

 7. Kojak said

  Zagadka smierci ? NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE ! Sp. A.Lepper zostal ordynarnie zamordowany ,ponad wszelka watpliwosc ! Nie popierajmy kryminalnych wersji zbrodniarzy , bandytowi zlodzieji rzadzaych Polska po 89 roku ! Tym lajdakom Sp.A .Lepper zwyczajnie przeszkadzal ,stad naslali bandziorow z tajnych sluzb ktorzy go zwyczajnie zamordowali .

 8. Przecław said

  Czy nie czas aby Ziobro wznowił śledztwo w/s śmierci Leppera ?

 9. Żytomirski said

  I co, wznowi śledztwo Ziobro?, i tak nic nie wykaże. Będzie to samo, że pan Andrzej się powiesił na lampie??? Sam???

 10. jacta said

  Dziś mija 5 lat od kiedy tragiczną śmiercią zginął Andrzej Lepper, były wicepremier, lider Samoobrony – jedynego w najnowszej historii Polski autentycznego ruchu społecznego kwestionującego tzw. przemiany po 1989 roku.

  Dziś mija 5 lat od początku hańby jaką wówczas zorganizowało państwo ?polskie? kończąć śledztwo w tej sprawie oświadczeniem, iż przyczyną śmierci Andrzeja Leppera był… ucisk pętli na szyję.

  Dziś mija 5 lat od momentu gdy odszedł ten, który budził nadzieję nas wszystkich, że jeszcze jako naród nie poddaliśmy się przed neoliberalnymi technokratami, że potrafimy wspólnie walczyć o idee sprawiedliwości społecznej, o godność człowieka pracy w naszym kraju.

  Po 5 latach od tego wydarzenia u władzy są ci sami, którzy z Andrzeja Leppera próbowali zrobić łapownika – Zbigniew Z. i Mariusz K., ułaskawiony przez Prezydenta Dudę, przestępca. Dziś to oni na zlecenie nadpremiera przetrzymują w areszcie śledczym niewinnego człowieka tylko dlatego, że nie podobają im się jego odważnie głoszone przekonania.

  Mateusz Piskorski do końca był z Andrzejem Lepperem, mieli się spotkać tego feralnego 5 sierpnia 2011 roku. To dzięki niemu został parlamentarzystą, był rzecznikiem prasowym Samoobrony, przy Andrzeju Lepperze zbierał pierwsze szlify w polityce.

  My,aktywiści ZMIANY deklarujemy, że nie dopuścimy do powtórki scenariusza i z tego miejsca ostrzegamy rządzących przed dalszym kontynuowaniem tej nagonki – to się dla Was źle skończy.

  Jutro przejdziemy pod Ministerstwo Sprawiedliwości by żądać wznowienia śledztwa ws. śmierci Andrzeja Leppera oraz uwolnienia Mateusza Piskorskiego. Zapraszamy! https://www.facebook.com/events/672484569583396/

  WALKA TRWA!

 11. jacta said

  Dziś mija 5 lat od kiedy tragiczną śmiercią zginął Andrzej Lepper, były wicepremier, lider Samoobrony – jedynego w najnowszej historii Polski autentycznego ruchu społecznego kwestionującego tzw. przemiany po 1989 roku.

  Dziś mija 5 lat od początku hańby jaką wówczas zorganizowało państwo ?polskie? kończąć śledztwo w tej sprawie oświadczeniem, iż przyczyną śmierci Andrzeja Leppera był… ucisk pętli na szyję.

  Dziś mija 5 lat od momentu gdy odszedł ten, który budził nadzieję nas wszystkich, że jeszcze jako naród nie poddaliśmy się przed neoliberalnymi technokratami, że potrafimy wspólnie walczyć o idee sprawiedliwości społecznej, o godność człowieka pracy w naszym kraju.

  Po 5 latach od tego wydarzenia u władzy są ci sami, którzy z Andrzeja Leppera próbowali zrobić łapownika – Zbigniew Z. i Mariusz K., ułaskawiony przez Prezydenta Dudę, przestępca. Dziś to oni na zlecenie nadpremiera przetrzymują w areszcie śledczym niewinnego człowieka tylko dlatego, że nie podobają im się jego odważnie głoszone przekonania.

  Mateusz Piskorski do końca był z Andrzejem Lepperem, mieli się spotkać tego feralnego 5 sierpnia 2011 roku. To dzięki niemu został parlamentarzystą, był rzecznikiem prasowym Samoobrony, przy Andrzeju Lepperze zbierał pierwsze szlify w polityce.

  My,aktywiści ZMIANY deklarujemy, że nie dopuścimy do powtórki scenariusza i z tego miejsca ostrzegamy rządzących przed dalszym kontynuowaniem tej nagonki – to się dla Was źle skończy.

  Jutro przejdziemy pod Ministerstwo Sprawiedliwości by żądać wznowienia śledztwa ws. śmierci Andrzeja Leppera oraz uwolnienia Mateusza Piskorskiego. Zapraszamy! https://www.facebook.com/events/672484569583396/

  WALKA TRWA!

 12. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2016/08/05/andrzej-lepper-zycie-i-zagadka-smierci/ […]

 13. revers said

  Andrzej Lepper nokautuje unie …

 14. konik said

  O śmierci Andrzeja Leppera, TV Grodno, 8.09.2011
  https://pekokantylichwiarz.wordpress.com/2016/08/05/o-smierci-andrzeja-leppera-tv-grodno-8-09-2011/

 15. jacta said

  05.08.2016
  „Spotkałem Leppera w 1993 r. (…) Poraziła mnie jego wiedza historyczna, (…) A śmiali się z niego i pluli za życia” – mówi Aleksander Jabłonowski. Jego zdaniem przewodniczący Samoobrony miał wielką odwagę. Pomimo wielu prowokacji nie dał się złamać. Natomiast jego tragiczna śmierć stanowi najlepszy dowód na to, że Leppera nie dało się kupić. Dziś zwycięża po śmierci. Nagrania wystąpień twórcy Samoobrony biją rekordy popularności. Słowa Leppera w wielu kwestiach okazały się prorocze.

 16. jacta said

  Odwaga Andrzeja Leppera – Dlaczego go zabili ?

  KTO DZIŚ POWIE TAKIE SŁOWA JAK ANDRZEJ NIKT BO TO ZDRAJCY A ANDRZEJA LEPPERA SIĘ POZBYLI !!!

 17. Premizlaus said

 18. Edwin said

  To nie Kaczynski wykonczyl Leppera i Samoobrone (choc pewnie mocno zaszkodzil), ale GW wykonczyla ich seksafera.

 19. jamek said

 20. Piskorz said

  Piskorz said
  2016-08-05 (piątek) @ 20:57:05

  Jutro 5 rocznica smierci zamordowanego A. Leppera..O godz 13 msza sw. w kosciele pod wezwaniem Sw Krzyza na placu 3 Krzyzy w Warszawie. O godzin 14 spotkanie tych, ktorzy o Nim pamietaja AL JEROZOLIMSKIE 30. PS Pod tzw. sejmem demonstracja o godz. 12..

 21. RomanK said

  Lepper byl assetem Ukladu..uzyto go do przejecia programu Partii X Stanislawa Tyminskiego…do zastapienia Polaka- Polakiem…..
  Na to Lepper sie zgodzil i wykonal swoja robote….To ze poczul sie w nowej roli calkiem wygodnie i po chlopsku uwazal to za swoje prawo…spowodowalo konflikt z Ukladem….na to Uklad nie moze sobie pozwolic….
  Ze nei bylo latwo zzpacyfikowac Leppera swiadczy ze do tego Uzyto wszystkei assety UKladu wlacznei z PiSem….
  To tez tlumaczy strach Ukladu i poniewieranie Piskorskim….on tez wie, gdzi ejely slaby punkt UKladu:-))))))

 22. La Reine Toronto said

  Czesc Jego Pamieci! Andrzej Lepper to jest Polak XXI wieku! Mianuje Go Polakiem Polakow po zmianach od 1989. A moze jest lepsza data?
  To On bronil polskiego rolnictwa i to jakimi metodami…ale skutecznie. Jednak Gowno Wyborcze robilo ciagle nagonke na sp. Pana Andrzeja i co skundleni Polacy powtarzali co wzbudzalo niesmak i gorycz u wielu z nas.
  Niech bedzie przeklete to Gowno Wyborcze na wieki wiekow ….
  Bonmy Polski i dobrego imienia naszej Ojczyzny bo tacy jak Pan Lepper oddali za nasza Polske swoje zycie.
  Jakaz to smutna rocznica…serce krwawi ze wrogowie nasi tak bestialsko zamordowali Jego.
  Nalezy zorganizowac Petycje zeby polski wymiar sprawiedliwosci wreszcie znalazl sprawcow…a moze po tym fakcie …spoloczenstwo odzyskalo by choc troszke szacunku dla jurystow?

  Koniec!

 23. RomanK said

  Nalezy zorganizowac Petycje zeby polski wymiar sprawiedliwosci wreszcie znalazl sprawcow…a moze po tym fakcie …spoloczenstwo odzyskalo by choc troszke szacunku dla jurystow?

  Pani La Reine Toronto..l.obojetnie co pani pije…niech pani natychmiast przestanie i nie dotyka tego wiecej:-))))

 24. Maćko said

  http://neuroskoki.pl/co-alkohol-robi-z-mozgiem/

  Oraz:

 25. Boydar said

  No sam Pan Roman widzi, że Pan Maćko stara się jednak dbać o Pańskie zdrowie. A Pan nic, jak grochem o ścianę …

 26. Słyszałem, że przed śmiercią Lepper rozmawiał z Chińczykami… i z Łukaszenką…

 27. Maćko said

  25. Boydar.
  My, Dobrzy Ludzie, troszczymy sie o innych Dobrych Ludzi.
  Niedobrzy Ludzie tak nie czynia.

  Czy nie jest trska o innych droga, która nam przystoi isc do konca?

 28. NICK said

  P. Edwin. (18).
  Jednym walcem robieni.
  Drogowym dodam, co by imć Johann Strauss nie przewrócił się na bok drugi.

 29. La Reine Toronto said

  ad 23 czy Pan jest sedzia z PRL’u rodem? Dlaczego? ja nie pije nic…tylko sobie tu rozmyslam bo jak ma byc praworzadnosc to te haniebna smierc nalezy wreszcie wyjasnic i zbrodniarzy pod sad postawic …
  Jako Polka nie moge o tym zapomniec …i jako kobieta tez; a Pan?
  Dziwne to …. co to znaczy ‚pije’ ? mozna pic napoje ale co to ma za zwiazek ze smiercia s.p. Andrzeja Leppera?
  Polak Polakowi wilkiem Panie Romanie K.? dlaczego ?
  Dywagacje nie tu…odnosnie Pana Andrzeja Leppera!

 30. NICK said

  Dobre.
  „25. Boydar.
  My, Dobrzy Ludzie, troszczymy sie o innych Dobrych Ludzi.”
  Zaiste.

 31. NICK said

  Pani La Reine. (29).
  „Polak Polakowi wilkiem Panie Romanie K.? dlaczego ?
  Dywagacje nie tu…odnosnie Pana Andrzeja Leppera!”
  Pan Roman Polakowi wilkiem?

  Niesłychane.

  Krew ze krwi i kość z kości.To jest.

  Pani się nie boi.
  Wkrótce wytłumaczy.
  Zapewniam.
  Nawet ku Pani zadowoleniu

 32. Boydar said

  🙂

 33. RomanK said

  Pani La Reine de Toronto..ktorej czesci wlasnego pani wpisu ,ktory tylko za pania zacytowalem – pani nie rozumie?

 34. NICK said

  Zatem tłumaczy.
  Wkrótce będzie Pani.
  Usatyskwojowana.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: