Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nagrywał zamachowca podczas ataku, teraz jest oskarżony o zniesławienie islamisty

Posted by Marucha w dniu 2016-08-05 (Piątek)

Sprawa dotyczy niedawnego ataku terrorystycznego w Monachium, gdzie młody islamista strzelał do ludzi w centrum handlowym. Sławne nagranie które ukazuje zamachowca na dachu galerii stało się przyczyną kłopotów jego twórcy – 57-letniego mężczyzny.

Nagrywając film ukazujący terrorystę, próbował z nim nawiązać dialog jednocześnie rzucał w niego butelkami aby chociaż w minimalnym stopniu go powstrzymać. Teraz usłyszał zarzuty.

Pan Salbey – autor nagrania został oskarżony o zniesławienie (martwego terrorysty) i szerzenie mowy nienawiści.

Salbey po ataku sam zgłosił się do mediów i udzielał wywiadów. Mówił w nich między innymi, że gdyby miał broń palną to zastrzelił by napastnika. To najprawdopodobniej stało się przyczyną oskarżenia.

Przedstawiciel prokuratury w Monachium, Florian Weinzierl potwierdza te doniesienia. Tożsamość osoby pozywającej jest nieznana.

Prokuratura w Monachium potwierdza, że do rzekomego obrażania terrorysty doszło już po tragicznych wydarzeniach. Ostatecznie 57-latek został oskarżony o obrazę zmarłego imigranta.

http://wrealu24.pl

Komentarzy 15 to “Nagrywał zamachowca podczas ataku, teraz jest oskarżony o zniesławienie islamisty”

 1. olo said

  „ręce i nogi opadają”…….

 2. mgrabas said

  nikomu nic do tego czyja mowa jest jaka – czy nienawiści, czy miłości, czy mądrości, czy głupoty, czy nadziei, czy zwątpienia, czy czegokolwiek innego, bo to jest zakresem wolności wypowiedzi i nikomu nic do tego co się myśli i co się mówi – można się cieszyć z tego lub obrażać na to, śmiać lub płakać, słuchać lub nie słuchać, przejmować się tym lub mieć to gdzieś; ale ponieważ moje słowa mogą być źle zinterpretowane, nie zrozumiane, wyrwane z kontekstu, nie usłyszane, dlatego trafne ocenianie ich nie jest możliwe w stopniu, jaki dawałby gwarancję nie popełnienia błędu!

  ale gdy ktoś coś robi (lub gdy ma obowiązek a nie robi) to już jest zupełnie coś innego – terroryści rządowi, bankowi, urzędniczy czy wojskowi – robią! – krzywdę, konkretną, dającą się wyliczyć i wymierzyć, a nie jakąś egzaltowaną „obrazę uczuć religijnych” – prawdziwą lub wykalkulowaną przez „obrażonego”

  to co myślę i mówię to moje prawo, ale to co komuś robię, co jest przekroczeniem granic – cudzej wolności dlatego to powinno podlegać ocenie przez innych i może być przedmiotem osądu i wyciągania konsekwencji – jeśli mój czyn komuś wyrządził wymierną krzywdę, a nie wydumaną, bądź naciąganą przez czyjeś ego

  takie jest moje zdanie

 3. jamek said

 4. snag said

  Ameryka to niebo w porownaniu do Jew-ropniaka, tu jeszcze nie zamykaja za podwazanie tych 6-ciu milionow, bagatelizowanie holohoaxu czy nawet jesli ktos powie ‚szkoda ze tylko 6 milionow’ ,…

  Mogą tylko złamać karierę.
  Admin

 5. adsenior said

  Jak widać, trąd toczy sprawiedliwość, nie tylko w Polsce, tą chorobą zarażone są sądy i prokuratury, w całej Europie.

 6. Zielona Krowa said

  Jaja kurwa sobie robią chyba!!

 7. Dictum said

  ad. 2.
  Bardzo bliski sercu jest nam każdy kto, jak ten szlachetny Francuz tak się wypowiada.
  Niestety Polska już nie jest taka, jak on przedstawia, ale jeszcze nie jest całkiem taka, jaką z niej chcą zrobić rozmaite Schulce i inne kanalie unijne.

 8. Joannus said

  I niech ktoś powie, że na naszych oczach nie dochodzi już do pomieszania języków, u budowniczych współczesnej wieży Babel.

 9. volviak19 said

  Znaczy się przeszkadzał terroryście w wykonaniu zadania zleconego przez Mossad i Ussrahell, a to juz jest karalne.

  !
  Admin

 10. marcinkrys said

  Niemieckie służby wytworzyły islamskie komórki specajalne. zamachy mają zastraszyć niemców i umozliwić wprowadzenie pełnej kontroli. ilu niemców zostanie zabitych czy rannych to nie ma znaczenia. ważny jest cel. dlatego władze bronia islamskich bandytów. kur… wa kur…wie łaba nie urwie.
  w naszym kraju zagrzewa się baderowskie bydło z rozpadającej się ukrainy. syf się pelni w etatach władz i pseudobiznesach. pesjate koligi wlcmana-poroszenki masowo migrują biznesowo.całe mafie i klany rodzinne.pseudo buraczane polskie mają swoj udział w łajdaczeniu europy

 11. a ja dorzuciłbym mu do zniesławienie jeszcze współudział…

 12. pawel said

  Ma szczęście chłopina, że go nie trafił tą butelką.

 13. Birton said

  trzeba po prostu zbadać, czy pozywający nie jest czasem żydowskiego pochodzenia albo co najmniej goimem, to może wiele, a nawet wszystko, tłumaczyć

 14. snag said

  Senor admin.

  Przecietnego zjadacza chleba czy emeryta moga pocalowac wiesz wasc gdzie, a na rzadowym chlebie to i pedal czy renia moze zmarnowac kariere bo krzywo spojrzalem czy puscilem oczko.

 15. mgrabas said

  źródło: http://radtrap.wordpress.com/2016/08/05/cytat-tygodnia-44/

Sorry, the comment form is closed at this time.