Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Polska wysłała ukraińskiej armii pomoc o wartości 5,5 mln dolarów

Posted by Marucha w dniu 2016-08-05 (Piątek)

Polska udzieliła dotąd ukraińskiej armii pomocy o wartości niemal 5,5 mln dolarów – wynika z danych ukraińskiego resortu obrony i ukraińskich sił zbrojnych.

Według danych udostępnionych przez ukraińskie ministerstwo obrony oraz Siły Zbrojne Ukrainy, od 1 stycznia 2014 roku do 15 lipca 2016 roku, ukraińska armia otrzymała pomoc materialno-techniczną i humanitarną z zagranicy o wartości ponad 164,176 mln dol.

Najwięcej pomocy Ukraina otrzymała z USA – jej wartość wyniosła 117,5 mln dolarów. Kanadyjska pomoc była warta 23,6 mln dolarów. Na trzecim miejscu w zestawieniu znalazła się Polska, która w tym okresie przekazała ukraińskiej armii pomoc o wartości 5,421 mln dolarów.

Jak wynika z dokumentu działu ds. kontaktów ze społeczeństwem Sił Zbrojnych Ukrainy, były to głównie sprzęt i materiały medyczne, a także indywidualne wyposażenie i umundurowanie oraz suchy prowiant.

Na dalszych miejscach znalazły się Wielka Brytania (niemal 5 mln dol.), Australia (umundurowanie o wartości 4,6 mln dol.), Chiny (sprzęt i materiały medyczne wartości 3,4 mln dol.), a także Turcja (nieco ponad milion dol.).

Jak pisaliśmy wcześniej, przedstawiciele rządów Polski i Ukrainy podpisali podczas warszawskiego szczytu NATO porozumienie ws. współpracy wojskowej i technicznej. Umowa dotyczy m.in. dostaw uzbrojenia na Ukrainę.

19 lipca Rafał Wolski z Ambasady RP na Ukrainie potwierdził podczas konferencji międzynarodowej dot. wyników szczytu NATO w Warszawie odnośnie Ukrainy, że umowa podpisana podczas szczytu przez szefów resortów obrony Polski i Ukrainy przewiduje dostawy broni i sprzętu wojskowego na Ukrainę.

facebook.com / Kresy.pl
http://www.kresy.pl

Polska jest krajem wspierającym ekonomicznie i militarnie sąsiada, który ma wobec niej pretensje terytorialne… czy znacie Państwo jakikolwiek podobny przykład z historii świata? Czy Wam się to w pale mieści?
Admin

Komentarzy 37 do “Polska wysłała ukraińskiej armii pomoc o wartości 5,5 mln dolarów”

 1. z jajek said

  Jak pełno banderowskich Syczy jest w Polsce przy władzy, ponad 2 miliony samych Ukraińców, to nie dziwota, kto tu rozdaje karty. Oni.

 2. Dictum said

  ad. Admin – mieści.
  Tak jak mieści się to, że wariat podcina gałąź, na której siedzi.

 3. Najsmutniejsze jest to, że polskie społeczeństwo jest tak ogłupiałe i ogłupione, że poddaje się szczujni przez którą jest napuszczane na siebie nawzajem,napuszcza się jednych na drugich,na nauczycieli, na rolników, na emerytów,na górników.
  Wystarczy poczytać fora, co zrobiła „wolność”‚ z młodzieży polskiej , która pisze na forach że emeryci powinni zdechnąć,bo są obciążeniem oczywiście poza ich dziadkami.
  Natomiast, nie protestują w sprawie wożenia pieniędzy wagonami na Ukrainę gdyby zebrać pieniądze wysłane chociażby na Ukrainę przez kolejne rządy,/ które to pieniądze przepadają w czarnej dziurze przy wszechobecnej korupcji, lądują na off shorach w Panamie głównych zarządzających,tracone bezzwrotnie oraz totalnemu bezhołowiu które tam panuje/, więc gdyby te pieniądze zostały w kraju ..to wiele palących potrzeb narodu zostałoby zaspokojonych.
  I o to chodzi żeby bezwolne zombi skakały sobie do gardeł , a w tym czasie polski budżet, jest bankomatem ukraińskich oligarchów i wysokich wojskowych.
  Za część tych krwawych pieniędzy giną dzieci w Donbasie.
  Do tego doprowadzono Polaków, którzy tak ogromnie sami ucierpieli tak strasznie w czasie II Wojny, na Wołyniu.Polacy płacą oprawcom swoich krewnych.
  Coś niesłychanie dziwnego jest z tą Ukrainą, polskim rządom przeszkadzają protesty Polaków w sprawie baz natowskich , a nie przeszkadzają marsze nazistów na Ukrainie ze swastykami na rękawach. Zresztą chyba naiwna jestem bo to to samo.
  Czasem wydaje się że to jakiś matrix, i pokazuje w jakim bagnie żeśmy wylądowali.

 4. karlik said

  „..czy znacie Państwo jakikolwiek podobny przykład z historii świata? Czy Wam się to w pale mieści?”
  Polska wspierała Niemcy przed wojną, na przykład jako pierwsze państwo nawiązało układ dyplomatyczny po ich wystąpieniu z Ligi Narodów, czy w
  agresji na Czechosłowację..
  A zdjęcia ze wspólnych polowań najważniejszych osób w państwie są dostępne w sieci..

  O ile wiem, Niemcy w owym czasie oficjalnie nie zgłaszali do Polski pretensji terytorialnych.
  Admin

 5. Strus said

  Balcerowicz zostal wyslany przez globalistow do zarzadzania ukrainskim budzetem wiec Tu juz macie czarne Na bialym w ktora strone zostana wyprowadzone pieniadze z ukrainy… To Samo w Polsce …

 6. Dla Polaków nie ma!!!

  Oczywiście, można spekulować, ze to wina bezdusznych lekarzy, ale to PAŃSTWO ,RZĄD tworzy przepisy, wprowadza restrykcje i ograniczenia ustawami za „nadprzyjęcia” do szpitali, kary dla lekarzy za „bezzasadne ” skierowania na badania itp.
  Więc Polacy umierają, maja taki „cichą” eutanazję, Polakom obcina się nogi najliczniej w Europie….zamiast leczyć stopę cukrzycową, Polakom podaje się najmniej środków przeciwbólowych w przypadku ciężkiej choroby, bo są „za drogie”.I takie przykłady można mnożyć!!!

  http://www.gp24.pl/wiadomosci/miastko/a/dwa-razy-nie-przyjeto-go-do-szpitala-pozniej-zmarl,10482604/

  Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie!!!!!!!!!!

 7. Tysiące przypadków bezsensownej śmierci,ponoć maja być zwiększone wydatki na służbę zdrowia, zapewne z kolejnego kredytu w MFW!!!!
  Segregacja goim!!

  http://www.gostynska.pl/artykuly/umierajacego-wiezli-osobowka-bo-pogotowie-nie-przy,53454.htm

 8. Nie ma na leczenie?????Nie ma na „pomoc” dla Polaka……Jest na „pomoc” Ukrainie

  http://panorama.tvp.pl/26422657/cukrzycowe-amputacje

 9. Zresztą co ja tam wiem, przecież to w ramach obrony przed rosyjską agresją te 5,5 mln.
  W ramach tej obrony ,zlikwidowano również polską armię i dowództwo najważniejszych resortów siłowych, w zamian za to przyjacielskie siły
  zastacjonowały w Redzikowie , a na odnowienie części zlikwidowanej armii zaciągnięto kolejne kredyty i gra gitara.Plan w realizacji!!

 10. Jest i jaskółka…..
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/polscy-sledczy-pracuja-nad-potwierdzeniem-tozsamosci-ukrainskiego-zbrodniarza

 11. Ukraina: Jutro na Wołyniu zaczyna się festiwal „Bandersztat”

  Od jutra przez cały weekend w Łucku odbywać się będzie jubileuszowy, 10. festiwal „Bandersztat”. Słowo Bandersztat oznacza Lwów (z niemiecka – miasto Bandery), a w szerszym znaczeniu zachodnią część Ukrainy, matecznik banderowców gdzie notują oni najwyższe poparcie. Jak określają organizatorzy jest to „przedsięwzięcie kulturalno-artystyczne przepełnione patriotyzmem i ukraińskością”. Podstawą jego są występy zespołów muzycznych (jedną z gwiazd tego roku jest zwyciężczyni konkursu Eurowizji – Jamala). Nie braknie jednak warsztatów poetyckich i artystycznych, zawodów sportowych i przeglądów filmowych. Gościem imprezy jest regularnie poseł do Rady Najwyższej Ukrainy – Jurij Szuchewycz, syn Romana Szuchewycza, dowódcy Ukraińskiej Powstańczej Armii. W 2011 r. na wiecu we Lwowie Jurij Szuchewycz wraz z Rostysławem Nowożencem wzywał do przyłączenia do Ukrainy zamieszkiwanych przez Ukraińców ziem znajdujących się m.in. w Polsce: „Łemkowszczyzny”, Nadsania, Chełmszczyzny i Podlasia.

  A jako, że to jednak „Bandersztat” można liczyć na … rekonstrukcje historyczne. Trzy lata temu odgrywano rzekome wydarzenia z 1944 r., kiedy to – według organizatorów – polska policja na rozkaz Niemców konfiskowała ukraińskim chłopom produkty spożywcze i organizowała wywózkę na roboty do III Rzeszy. W obronie Ukraińców stanęły oddziały UPA.

  Żeby podnieść ducha uczestników, będą też i spotkania z „weteranami” UPA. W zamieszczonym poniżej filmie jeden z nich, wyraźnie poruszony mówi o obecnych realiach:
  – Wojujemy czym możemy – teraz wojujemy jedynie słowem!

  Warto zwrócić uwagę, że powyższa ciepła relacja i zaproszenie na Bandersztat wystosowane zostało w telewizji Espresso TV. W tej samej telewizji w której polska dziennikarka Bianka Zaleska pracująca dla Espresso TV o kibicach Legii, którzy w roku 2014 podczas meczu w Kijowie Legii ze Metalistem Charków wywiesili transparent „Wilno Lwów”, mówiła:
  – To nie byli Polacy, ale grupa bandytów, recydywistów. Grupa pijanych bandytów.
  I dalej dodawała:
  – Jestem pewna, że połowa z tych ludzi na meczu to nawet nie byli Polacy, możliwe, że to nawet obywatele Rosji albo innego kraju opłacani przez Putina.

  Festiwal „Bandersztadt” na Wołyniu – rozpoczęty. Czy delegacja polska pojechała????
  http://www.dzienniknarodowy.pl/1959/ukraina-jutro-na-wolyniu-zaczyna-sie-festiwal-ba/

 12. Boryna said

  Patriotka Ukrainy Szydło wywozi pieniądze TIRami na Ukrainę a chorym w Polsce podnosi ceny leków. Ludzie przejrzycie wreszcie na oczy

 13. Bandera i Szuchewycz na Sądzie Ostatecznym weryfikują tych, którzy mają trafić do Nieba…
  Tak skomentował ten obraz dziennikarz Tomasz Maciejczuk: „W czeluściach ukraińskiej części internetu można znaleźć różne cuda niewidy. Prezentuję obraz Sądu Bożego, w którym Stepan Bandera i Roman Szuchewycz sądzą katów narodu ukraińskiego: Czyngis-chana, Piotra I, Katarzynę Wielką, Lenina, Stalina, Berię Hitlera i… Piłsudskiego.”
  Najwyraźniej chrześcijańscy banderowcy wierzą, że osoby odpowiedzialne za mordowanie dziesiątków tysięcy kobiet, dzieci i osób starszych, mogą trafić do nieba. Ciekawe, prawda?” – skomentował dalej Maciejczuk.

  Nie do końca wiadomo dlaczego na obrazie w tym zestawie znalazł się Adolf Hitler. W końcu to właśnie pod rządami III Rzeszy powstał batalion Nachtigall, w którym Roman Szuchewycz był z-cą dowódcy i który to batalion wsławił się m.in takimi „bohaterskimi” akcjami jak pogrom Żydów we Lwowie. Zresztą to nie jeden z bohaterskich wyczynów Szuchewycza. Ta gnida bowiem jest odpowiedzialna za ludobójstwo jakiego dopuściło się OUN-UPA na cywilnej ludności, której jedynym przewinieniem było to, że byli Polakami!

  Natomiast Bandera to zwykły terrorysta, który m.in. zorganizował zamach na polskiego ministra spraw wewnętrznych za co został skazany w 1936 roku na karę śmierci, zamienioną na karę dożywotniego więzienia. Dzięki temu, że wybuchła II wojna światowa ten bandzior mógł się nie tylko cieszyć wolnością, ale dalej mógł organizować ludobójczą organizację OUN-UPA.

  Na koniec swojego postu na Facebooku Maciejczuyk skomentował ten fragment obrazu na którym widać jak Józef Piłsudski wygina niebiańskie kraty: „PS: Wygląda na to, że dziadek Piłsudski zaraz wyrwie kraty i spuści manto liderom OUN i UPA”

  Trochę ukraińskiej fantastyki
  W czeluściach ukraińskiej części internetu można znaleźć różne cuda niewidy. Prezentuję obraz Sądu Bożego, w którym Stepan Bandera i Roman Szuchewycz sądzą katów narodu ukraińskiego

  http://www.dzienniknarodowy.pl/1978/bandera-i-szuchewycz-na-sadzie-ostatecznym-weryfik/

  no i niech ktoś powie że to nie jest psychoza../dpo.mój/

 14. jan said

  Co się musi wydarzyć, ilu Polaków musi znów zginąć z rąk tej swołoczy żeby ci przebierańcy, którzy dziś rządzą w Polsce raczyli się opamiętać i zejść z kursu wspierania banderstanu tylko dlatego żeby zaszkodzić Rosji.

 15. Ad14. Panie Janie, myślę że wszyscy słabi i chorujący zwłaszcza przewlekle Polacy, oraz emeryci polscy ci do 2500 brutto emerytury,są już skazani!!!
  Odnoszę wrażenie, że jest to narzucone od właścicieli Polski szantażem.Bo nie jestem w stanie sobie wyobrazić /oprócz Tuska bo to poza dyskusją/ żeby rząd , który mieni się polskim, wyrywał kawałki budżetu ciężko wypracowanego przez Polaków dla Polaków i rozdawał na lewo i prawo, dobrze wiedząc jak bardzo są potrzebne narodowi.
  No chyba, że służą zupełnie komuś i czemuś innemu niż naród polski.
  To już zaborcy byli lepsi.

 16. Mykoła said

  16. Żydło pozabierała rakowcom na prostatę – leki [dość drogie, ale na ryczałt – 3,20 złociszy były, a teraz chorym ch. w zęby ich własnego 😦 ] i zawałowcom, dość drogie procedury w pracowniach Hemodynamicznych. To potwór jest w kobiecej skórze, jak i ta cała pis …da.

 17. Lily said

  Dziwicie sie,ze tak sie dzieje ? Swoi wspieraja swoim, kosztem innych. Zydowskie banki,
  chetnie udzielaja pozyczek,wszak z lichwy zyja.

 18. Joannus said

  Ad 17
  ”wszak z lichwy zyja”.

  Lichwa jak wampir wysysa życiodajną krew.
  A ona prowadzi do jeszcze czegoś gorszego, docelowo zawłaszcza majątek z dobytkiem pożyczkobiorcy.
  Czyż nie chwalili się ”starsi bracia we wierze” naszego rodaka jawnie, wykupieniem coś ok 80 procent Polski.

 19. jan said

  Droga, aktywna „Dziewczyno Troi” pisze Pani, że jest „to” narzucone od właścicieli Polski szantażem. No, nie całkiem bym się z tym zgodził. Owszem, kierunkowy nacisk na pewno cały czas, w granicach potrzeb, jest stosowany, ale nawet bez niego nasi przebierańcy gotowi by, jak to Pani określiła, wyrywać kawałki budżetu ciężko wypracowanego przez Polaków. Przecież u nas od dawna na „przebierańców” jest wielki urodzaj. Mamy i pana Siemoniaka i p.Kuchcińskiego, i p.Kaczyńskiego, p.Dudę i p.Kamińskiego i wielu wielu innych. Przypomnijmy, że cała niemal polityczna „śmietanka” III RP (od Kwaśniewskiego do Czarneckiego) jeździła na Majdan by obalić legalny rząd i by pomóc w zainstalowaniu banderyzmu na Ukrainie. Czy już nie pamiętamy kto i w jakim towarzystwie gromko krzyczał „Sława Ukrajini – Herojam sława”. Czy wolno nam zapomnieć, że politycznym inspiratorem i parlamentarnym inicjatorem haniebnej uchwały Senatu potępiającej niezbędną dla trwałości polskich granic Akcji Wisła był Ukrainiec, działacz Solidarności, matematyk z Wrocławia prof.Duda? Czyż można wątpić, by nasi przebierańcy tak oddani banderyzmowi wahali się choć przez chwilę by zgodnie z myślą nowego mesjasza polskiej strategii śp.Lecha Kaczyńskiego dążyć do „sławu Ukrajinu” i zniszczenia Rosji. Serdecznie pozdrawiam.

 20. Czaruś said

  Teraz jeszcze zaczęliśmy im „sprzedawać” gaz, który wcześniej kupujemy od Rosji za duże pieniądze.

 21. karlik said

  „O ile wiem, Niemcy w owym czasie oficjalnie nie zgłaszali do Polski pretensji terytorialnych.
  Admin”
  Zgłaszali cały czas, trzeba by dotrzeć, do pierwszego wywiadu Hitlera, który obiecał do granic sprzed Traktatu Wersalskiego,
  Potem istotnie trochę ściszył, ale wystąpienie z Ligi Narodów o czymś świadczyło, a ultimatum które Beck zachował w tajemnicy przez kilka miesięcy to już przesada, jak również prezent dla polskiego Prezydenta w postaci samochodu mercedes też w tajemnicy przed narodem..
  Jest takie niemieckie określenie na takie sytuacje – za-przynęcić można by to przetłumaczyć lub nie wędkarze to poprawią..

  Mam książkę która podaje fragmenty między innymi Mein Kamp, na 115 stronie tej książki”Od Adolfa Hitlera do Adolfa von Thadena” – autorstwa Mariana Podkowińskiego mam fragment
  „Żądanie przywrócenia granic z roku 1914 jest tak olbrzymim i brzemiennym w następstwa polityczne nonsensem, że uchodzić może za zbrodnię.
  Niezależnie od faktu iż granice Rzeszy z 1914 roku były absolutnie pozbawione logiki.W istocie rzeczy nie były one ani pełne z punktu widzenia skupienia wszystkich ludzi narodowości niemieckiej, ani racjonalne z punktu widzenia przydatności wojskowo – geograficznej.”
  dalej:
  „zabezpieczenie narodowi niemieckiemu należnego mu na kuli ziemskiej obszaru”
  Należałoby odszukać kompletnego artykułu:
  „54-letni Percy Thomas Etherton był emerytowanym wojskowym, podróżnikiem, autorem kilku książek o Chinach i Dalekim Wschodzie, a prawdopodobnie również współpracownikiem brytyjskiego wywiadu. Był też pierwszym zagranicznym dziennikarzem, którego Hitler przyjął w lutym 1933 r., zaledwie kilka dni po objęciu urzędu kanclerza. Etherton, pracujący wówczas jako korespondent gazety „Sunday Express”, nie zamierzał bawić się w dyplomatę: spytał wprost o sposób rządzenia, który Hitler chce wprowadzić w Niemczech, stosunek do traktatu wersalskiego i granic z Polską. Odpowiedzi Hitlera zdumiały go szczerością.

  Wywiad, który mógł zakończyć karierę Wodza

  Po pełnej emocji tyradzie, że Niemcy potrzebują swojego Cromwella (Hitler miał na myśli siebie) i nie powinny płacić reparacji wojennych, które paraliżują ich gospodarkę (czego wynikiem jest kryzys i 28 tys. samobójstw na tle ekonomicznym), kanclerz przeszedł do sprawy granic. Polski korytarz, oddzielający Prusy Wschodnie od Niemiec, nazwał „haniebną niesprawiedliwością, która musi zostać wkrótce zniesiona”.”

  Nie mogę obecnie tego się doszukać…

 22. Marucha said

  Re 21:
  Zgoda, była sprawa „Korytarza”, która jednak należy do trochę innej kategorii niż roszczenia terytorialne.
  Poza tym – jeśli się nie mylę – Polska wchodziła w traktaty z Niemcami, ale nie udzielała im pożyczek na wieczne nieoddanie, nie dostarczała uzbrojenia itd.

 23. Ad.19 Panie Janie sporo racji, ale ja jestem jednak jak wiecznie zdziwione dziecko, chociaż dzieciństwo mam już daleko za sobą!
  Nie pojmuję że nienawiść , w tym przypadku do Rosji, może być większa niż miłość do kraju, jakikolwiek by nie był, ale jedyny jaki mamy /czy jeszcze mamy to nie wiem/, czy do narodu.
  Ja zawsze byłam w domu uczona szacunku dla Polski , Ojciec czytał nam i podsuwał książki historyczne, powieści , filmy.
  Teraz się dowiaduję, ze to wszystko było złe i ohydne, że obóz w Auschwitz w którym była ciotka mojego Taty, wyzwolili Ukraińcy, chociaż Ona ,za życia powiedziała nam KTO ich wyzwolił , zresztą w radzieckim woju było 1 7 nacji w tym Ukraincy. Gruzini i Litwini też.itp.
  Dowiaduję się od jednego durnia na innym portalu że za odmowę zapisania się do PZPR groziła śmierć,gdy moi Rodzice całe życie pracowali i byli pytani o zapisanie się i odmówili.A Ojciec pełnił nawet kierownicze stanowisko średniego szczebla.
  Chodziliśmy do kościoła , na majówki i procesje bez przeszkód,wtedy tylko oficerowie WP czasem chrzcili dzieci na wsiach.
  Rodzice zbudowali dom, powoli mozolnie ,ale zbudowali i wszystkich nas wykształcili.
  I lekarz pediatra przyjeżdżał w karetce n a t y c h m i a s t do chorego dziecka nawet na wsi.
  Polska była „nasza”nikt nie chciał sprzedawać stoczni, lasów ani kolejki na Kasprowy.
  Przy wszystkich „zaszłościach i układach „które musieliśmy akceptować
  Ja mam wiele uwag do naszego „szabelkowania” ,do naszego rzucania się i „pokazywania”że damy radę bez spokojnego rozważenia możliwości i kosztów, do naszej zazdrości sąsiadowi itp. mamy wady owszem, jak wszystkie nacje.My, zwłaszcza przez wiele lat bez swojego kraju, gdzie się pogubiły pewne cechy.
  Teraz ta „podprogowa inwazja”szczucia i napuszczania obecna na wszystkich blogach, uprawiana przez przeszkolonych trolli, zalatujących siarką.
  Ale przecież na miłość Boską mamy tę Polskę, piękną,urokliwą, tu są kości naszych Rodziców/ u niektórych/dziadów i pradziadów i prapradziadów. I boli mnie to co dzieje się z narodem,młodzież która jak mówi moja znajoma, dyrektorka szkoły, mówi że nie widzi tu przyszłości a nawet gorzej.
  Ja mogłam być za granica na tzw, zachodzie, wybrałam powrót do kraju.
  I dlatego dramatem jest to co się stało i dzieje w Polsce, co się wyrabia z Polakami.Przecież te 7000 samobójstw rocznie o czymś świadczy, o tym ze ludzie czują się bezsilni, że system jest krwiożerczy zamiast przychylny i współpracujący /komornicy, urzędy Skarbowe,ZUS, sądownictwo, bezprawie banków/. i nie jestem w stanie sobie wyobrazić że POLSKI rząd,sejm i senat,poprzedni czy ten….zamiast w ekspresowym tempie zapobiegać i naprawiać prawo , poprawiać ustawy, lecznictwo, szkolnictwo…wybula dobrowolnie 4mld dla bankruta, który skoczyłby nam do gardła przy pierwszej okazji,
  Bezprzykładne ściganie ludzi na każdym kroku podatkami, opłatami…….bo potrzeba więcej pieniędzy, pieniędzy, pieniędzy.A one potem lecą na Ukrainę!!!!
  mam gdzieś dane muszę znaleźć, ze już „popłynęło”w sumie aż 16mld złotych
  To tak jakby zabrać pieniądze ze swojej pensji przeznaczone na czynsz, jedzenie czy buty lub lekarstwa dla Rodziny i rozdawać pod budką z piwem.
  Tak wiem, jest coś takiego jak „polska racja stanu”, dobro??wyższe ….w tym chorym przypadku jest to służenie panu i nienawiść do „ruskich”….
  A Ukraina ma być „buforem” pomiędzy nami i ruskimi, ciekawe, że dopiero teraz, bo przez ostatnie 20 lat nam nie zagrażali jakoś, nawet żeśmy się rozbroili, to znaczy nas rozbroili na rozkaz „z góry”

  Bo Niemcom wybaczyliśmy,te ruiny i 6 mln polskich trupów…. takie wybaczanie wybiórcze……
  Dlatego tam, gdzie rządzi nienawiść jako narzędzie diabelskie, skutki są jakie są.
  W sumie jestem ciekawa jak kiedyś będą się tłumaczyć pewni ludzie stojąc przed Stwórcą, bo to ze każdy zda rachunek ze swojego życia jest pewne.Zwłaszcza ci którym powierzono innych ludzi, będzie jatka!
  Pozdrawiam !

 24. NICK said

  „zresztą w radzieckim woju było 1 7 nacji w tym Ukraincy. Gruzini i Litwini też.itp.”
  Dziewczyno… .
  „Tak wiem, jest coś takiego jak „polska racja stanu”, dobro??wyższe ….w tym chorym przypadku jest to służenie panu i nienawiść do „ruskich”….
  A Ukraina ma być „buforem” (…)”.
  Innych ‚pereł’ nie wyłowię. Ee tam… .

 25. Ad 24 pan zapewne wie wszystko lepiej, to proszę nie łowić, chyba ze pan musi.

 26. Marucha said

  Re 23:
  Polska to taki piękny kraj… mamy góry, morze, jeziora, lasy, rzeki… piękne zabytki. I do tego potencjalnie jest to kraj bardzo bogaty.

  Pani sobie nie wyobraża, jak mnie serce boli, gdy widzę, co się z nim dzieje. Jak rządzą nim wrogowie naszego narodu i państwa. Jak ogłupiały naród nie rozumie dosłownie nic z łańcucha przyczyn i skutków. Jak marnowane są zdolności i energia ludzi. Jak młodzi uciekają z Polski, by już nigdy nie wrócić. Jak każdy może Polską poniewierać… nie tylko Amerykanie, ale i takie gówniane państwo jak Izrael albo pseudopaństwo Ukraina, wymyślone przez Stalina. Nie mówiąc o jakichś samozwańczych „komisjach”, którym kompetencje nadał chyba jakiś śmieciarz.

  A polska „racja stanu”? Wspieranie wrogiej Ukrainy, wspieranie USRaela, nienawiść do Rosji.

  Może dlatego cisnę nieraz jakimś słowem na cztery czy pięć liter. Bo nic innego nie mogę zrobić.

 27. Re26 Pan Marucha.
  Wyraził Pan celnie w pigułce to o czym ja się rozpisałam pół strony Panie Marucha. Mam podobne odczucia.Zmarnowany naród, zmarnowany kraj.Nie wiem czy to ta nieszczęsna „geopolityka”czy to nasze ‚jakoś to będzie”.
  To przytaknie nas a zwłaszcza młodych „zachodnimi wartościiami” i „wolnoscią” z pedalskimi paradami na czele…..komórami, smartfonami i grillem.Co samo w sobie nie jest złe /komóry i smartfony czy grill/, ale przecież nie może zastąpić wartości jaka jest swój kraj.
  Też mi się czasem wyrwie coś na k…. jak na to patrzę

 28. No pieniądze 5,5 mln wykorzystano….

  http://antifashist.com/item/kogda-govoryat-chto-vsu-ne-vinovaty-v-bombezhkah-donbassa-mne-vspominayutsya-razorvannye-trupy-detej.html

 29. ERROR 404 NSZ said

  Gdyby te działania „polskiego” rządu wynikały z bezmyślności , byłbym tylko mocno poirytowany, a tak…

 30. RomanK said

  Panie Gajowy,,,i sa tacy co tego uzywaja…wakacje, bale , hotele , podroze , roze i wille, fury , komory i skory……..
  TO tylko goje..musz ana to wszystko zarobic…i nei maja czasu na podziwienie piekna swojego kraju….
  HaShem goju stworzyl cie do gnoju…..sluz panstfu….i podziwiaj…..

 31. watazka said

  Na konto Ukrainy powinni wplacac pieniadze z wlasnej kieszeni ci ktorzy byli na majdanie oraz WSZYSCY przywodcy Solidarnosci, ktorzy zalozyli ten burdel polsko-ukrainski. Bo wielu bonzow z Solidarnosci i ich kumpli ma dalej biznesy na Ukrainie.

 32. anonim said

  ad.31 Co mają gołodupcy wpłacać? Nie po to gołodupiec kradnie by potem oddawać swoje czyli nic i zagrabione…

 33. Boryna said

  Szydło kiedy odbierzesz nasze pieniądze Ukraińcom, przez ciebie Polacy umierają bez leków, podnoszone są ceny zabiegów i usług, żeby banderowcom żyło się lepiej.

 34. ? said

  Polska pomaga Poroszence pozwalając, od niedawna, na sprzedaż produktów jego koncernu ROSHEN. Czy ktoś z Was zauważył nagły wzrost ilości różnego rodzaju słodyczy tej marki?

 35. Trerlkovsky said

  Na pewno zauważyłem duży przyrost, wzrost ukrów w sektorze prywatnym, w… szpitalach, zasypanie tych qrw…ów jest na SORach, oddziałach Internistycznych. Z tym gów..nem ROSHEN – słodyczami, nie miałem styczności.

 36. Isia said

  Re: 34 Pan ? … zauważyłam, że w sieci sklepów .. MILA … sprzedają słodycze firmy ROSHEN … podobno to polska sieć sklepów … tak mówią …

 37. NICK said

  Cóż Gospodarzu. (26).
  Jak widać bywają niezrozumienia, nieporozumienia i gorsze sprawy… .
  P.s. Dziewczyno. Po co Pani perły. Ja ich nie łowię choć widzę.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: