Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

List do Jerzego Stuhra

Posted by Marucha w dniu 2016-08-06 (sobota)

Leszek Smyrski

Szanowny Panie.

Przeczytałem wywiad z Panem w „Wirtualnej Polsce” i pozwalam sobie odnieść się do niego. Może się Panu nie spodobać że jakiś cham, brudny hipis, dawny ćpun ma taką czelność względem elit, niespecjalnie mnie to obchodzi.

> http://opinie.wp.pl/jerzy-stuhr-o-dobrej-zmianie-wedlug-pis-sledze-dzieje-glupoty-w-polsce-jest-sie-czego-bac-6022098269623425a

Przede wszystkim chciałbym Panu zwrócić uwagę na fakt że Edek z „Tanga” należy do elity. To on sprawuje faktyczną władzę, on wyznacza standardy. On jest arogancki, ale błędnie umiejscowił go Pan w hierarchii społecznej. On jest na szczycie i on jest elitą rzeczywistą.

Mrożek opisał jego ubiór i śmieszne, wręcz grubiańskie zachowania. Ale rzeczywistość zmienia się wraz z upływem czasu. Dziś ten sam Edek będzie zaakceptowany przez elitę, będzie swój i będzie miał po prostu swój styl. Dla wizerunku nauczy się nosić garnitur i to mu się spodoba.

Pańska uwaga że elity tworzą cywilizację jest przestarzała. Prawda jest taka że elity zarządzają przepływami zasobów, cywilizację tworzą twórcy. Ci zaś są wszędzie. Pan jest sławny dzięki słowom „ciemność widzę”, Pan jest członkiem elity, Panu na stojąco klaskają ludzie w teatrze.

Pół roku temu zmarł u nas pan Józef Kossecki. Wraz z Marianem Mazurem stworzyli Polską Szkołę Cybernetyki. Pan Kossecki to postać kontrowersyjna, ale według mnie to największy polski cybernetyk i przedstawiciel nauki zwanej teorią systemów. Mazur i Kossecki stworzyli wzorzec, którego wykorzystanie mogłoby uniemożliwić złodziejom okradanie Polski, jednak to narzędzie było systematycznie spychane w obszar niszowy, ignorowane przez oficjalną polską naukę.

Dzieło Kosseckiego jest omówieniem za pomocą innego języka tych samych idei, które przedstawił Niklas Luhmann, największy obok Habermasa XX-wieczny socjolog. O ile jednak poziom abstrakcji wypowiedzi Luhmanna czyni jego dzieła niedostępnymi dla przeciętnego czytelnika, tezy Kosseckiego są możliwe do zrozumienia i wykorzystania w praktyce. Jedna z podstawowych tez głosi że system o powstrzymywanej rozbudowie jest bardziej efektywny energetycznie niż system o rozbudowie niepowstrzymanej. W przełożeniu na potoczny język chamów jak ja znaczy to – zanim ukradniesz pomyśl i najlepiej z tego zrezygnuj. Gdyby prominenci z PO wiedzieli o tym mogliby powstrzymywać pazerność swoich ludzi i rządzić dłużej, Pan zaś nie stałby przed egzystencjalnymi dylematami typu wystąpić czy nie wystąpić w telewizji.

Pan Kossecki nagrał wiele swoich wykładów, które są dostępne tu:
> https://www.youtube.com/user/harforpl

I teraz dochodzimy do kwestii fundamentalnej. On nie należy do polskiej elity. Pan, Pani Holland, Pan Jacyków, Pan Żakowski należycie.

Powiedział Pan o sobie i pewnym zbiorze twórców filmowych, że tworzycie kino moralnego niepokoju. Ale pokazujecie swój niepokój, elitarny, nasze chamskie niepokoje Was nie wzruszają.

Kino moralnego niepokoju dotyczy spraw moralności, to trochę inny obszar rzeczywistości społecznej niż prawo. Często i powszechnie jest mylony. W trakcie transformacji nie widziałem filmów pokazujących wrogie przejęcia przedsiębiorstw, nie słyszałem egzystencjalnych pytań o zaginione pieniądze. Moralność dotyczyła zawsze sumienia katolików, a katolicy to ciemny motłoch, stare kobiety całujące dłonie księdza i obmawiające tych co chcą lepszego życia w lepszym świecie, którzy chcą nosić markowy garnitur i czuć się markowo.

Kino moralnego niepokoju w wydaniu ostatniego ćwierćwiecza to przekonywanie że polski motłoch to nic nie warta masa degeneratów. Producenci nie mieli jednak ochoty zauważyć skali okradania tego motłochu przez elity właśnie. Pan tak samo jak wymieniona Pani Janda czy Pani Holland braliście udział w tym wielkim oszustwie. To zresztą dotyczy Pana Wałęsy. Dyskurs publiczny jest skoncentrowany na donosach, prawdziwy problem to ten, że Pan Wałęsa tak jak i Pan Balcerowicz to sztandarowe postaci długotrwałego okradania państwa. Wałęsa przechytrzył komunistów jak Pan to zauważył, ale potem przechytrzył naród. Niektórzy jednak przechytrzyli Wałęsę, nie jest więc wymieniany na liście najbogatszych Polaków.

Pisze Pan o społeczeństwie obywatelskim, jakiego przejawem jest według Pana KOD, inni z kolei wskazują rodzinę „Radia Maryja”. Jednak w jednym kraju nie może być dwóch społeczeństw obywatelskich, bo to tworzy podział. Podział zaś to najłatwiejsza droga do zniewolenia kogoś i przekazywania fałszywych informacji.

Prowadzi Pan obserwację dziejów głupoty w Polsce. Ja też. Dla mnie szczególną kwestią jest pytanie, w jaki sposób kilkudziesięciomilionowy naród dał się okraść z własności przez garstkę cwaniaków. Może Pan kwestionować moje wypowiedzi i nazwać mnie nawiedzonym oszołomem, jednak badania brytyjskiej organizacji OXFAM pokazują że kilkadziesiąt osób posiada taki sam majątek, jaki posiada biedniejsza połowa ludzkości. Fakty mimo nieustannego ignorowania i tak w końcu staną się widzialne.

Pan w wywiadzie przyznaje że coś tam może ukradli, ale nie miało to specjalnego znaczenia i motłoch oczywiście wyolbrzymia. Szanowny panie, istnieje prawdopodobieństwo że gdyby prywatyzacja była nieco mniej złodziejska a urzędnicy nieco mniej pazerni, zarabialibyśmy przeciętnie o połowę wyższe pensje. A prywatyzacja to tylko jeden z przykładów złodziejstwa jakie toczy nasz kraj. Budowa autostrad czy stadionów to już inna dziedzina. Albo fundusze unijne, aktualnie trwające przedsięwzięcie.

Nie będę pisał o wszystkich funduszach unijnych, jednak kiedy do ministerstwa trafiła z Unii transza pomocowa na tworzenie spółdzielni socjalnych, czyli jedynego realnego rozwiązania problemu nadmiernego rozwarstwienia społecznego, ministerstwo utworzyło elitarny think tank i ta grupa ekspertów bez wahania przeznaczyła połowę tych pieniędzy dla firm szkoleniowych. Jestem prawdopodobnie jedynym autorem, który w publikacjach naukowych nazywa ten typ postępowania złodziejstwem.

Zajmuję się złodziejstwem naukowo, ponieważ obserwowałem i rejestrowałem sposób defraudacji pieniędzy w projekcie unijnym. Teraz zaś obserwuję i rejestruję w jaki sposób system prawny usiłuje zignorować to wydarzenie.

Między innymi wysiłki aktorskie Pana i podobnych artystów sprawiają że społeczeństwo uwierzyło w standardy, według których defraudacja sumy prawie półmilionowej (380 000) stanowi fakt o niskiej szkodliwości społecznej.

Stworzyłem model komunikacji według teorii Luhmanna, zastosowałem go do problemu okradania funduszy publicznych i mam dla Pana dobrą wiadomość. Nie warto boczyć się na PiS. Proszę zdusić personalne animozje. PiS będzie długo rządził, co za tym idzie za jakiś czas znowu wrócą dotacje, granty, kolacje i oklaski na stojąco. Trzeba tylko lekko zmienić image. Proszę mi wierzyć, to co Was dzieli nie jest bardziej istotne niż kolor krawata. Łączy Was jedno, jesteście na szczycie i macie zasoby.

My tu na dole sobie poradzimy. Teoria systemów daje podobną wiedzę jak Ewangelia. Pan może nawet ją kiedyś pozna, ale nie wiem czy zrozumie. Proszę cieszyć się pozycją, nie przejmować drobiazgami.

Z poważaniem.
Leszek Smyrski
http://niepoprawni.pl

Co Stuhr z tego zrozumie… co go to obejdzie… kolejna żydowska twarz w galerii „polskich” aktorów….
Admin

Komentarzy 49 to “List do Jerzego Stuhra”

 1. NICK said

  Co by nie pisać.
  Po co?
  Pisać do J. Stuhra?
  Ani nie odpowie ani się nie zmieni.

  Chyba na gorsze.
  Jedzmy dorsze.
  Co jest gorsze?
  No. Nie! Dorsze!

  Gomułka dorsze odrzucał.
  Bułeczki Nam podrzucał.

  Zatem nastał Gierek.
  A teraz? (…)

 2. RomanK said

  Panie Gajowy..co zrozumei Shtuhr to mnei naprawde malo obchodzi.
  ON i cala jego kasta wyznaje tylko jedno i obchodzi ich jedno….czy cos- obojetnie co- jest dobre dla nich….
  Ja sie boje, czy to co pisze pan Leszek zrozumieja Polacy….. pare wpisow przed , wspominalismy nieodzalowanej pamieci pana Pogonowskiego…on tez wg Shtuhrow nie nalezal do elity:-)))) cywilizacyjnotforczej Shtuhruf et otrossrulos.

 3. Isreal said

  Pan powiedział: – „nie rzucaj pereł swoich przed wieprze….”
  choć do szczura raczej pasowało by ” przed wieprzki”

 4. Swarożyc said

  A teraz? (…)
  —————–
  Teraz półgłówki czytają „Nie”, półinteligenci, „Gazetę Wyborczą, a inteligenty – „Respublikę nową”.

 5. Joannus said

  Przypominam , szczury są bardzo mnożne.

 6. Nigdy go nie lubiłem, choć aktor dobry, ale zawsze sprawiał wrażenie szujowatego osobnika.
  Pan Stuhr odzyskał niedawno w Krakowie kamienicę, co to była własnością jego tate – ale nikt nie sprawdzał, jakie miała hipoteczne zadłużenie.

  Tak sobie myślę, że warto byłoby zrobić stronkę z fotografiami i nazwiskami wszystkich polskich aktorów, reżyserów, w ogóle artystów po 1945r. Okazałoby się, że Polacy są na tej liście w mniejszości – jakieś góra 15%.

  Sztuka żydowska – „CHWASTY” – na śmietnik – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/08/04/sztuka-zydowska-chwasty-na-smietnik/

 7. Maćko said

  1. Nick:
  „Lepiej coś zrobić, niż żałować, że się niczego nie zrobiło”

 8. Adam Ryglowski said

  Panie Leszku .
  PRAWDĄ NIKT SIĘ JESZCZE NIE NAJDŁ !
  Dyskusja z takimi osobnikami – to schodzenie do poziomu SZAMBA .
  „śmieć wysrał , albo wywarczał” taki a nie inny tekst , to jest …’DEMOKRACJA PO NOWEMU ‚.
  i CO Z TEGO ???

  po co dłubać palcem w nosie , czy na PC ???

  A poza teoriami P. J. Kosseckiego czy P. Mazura , których nb. nie znam na tyle , żeby o nich dyskutować , to poznałem TEORIĘ KATASTROF
  Rene Thoma .

  i co by tu powiedzieć , w „tamtych” czasach , w kombinacie w PL ( ca. 25 000 pracowników) były ca 2 wypadki śmiertelne . Podobnie było we Francji , Włoszech itd.

  OGROMNIE ŻAŁUJĘ , ŻE NIE BYŁEM NA OSTATNIM WYKŁADZIE TEGO ULTRA UTALRA ULTRA UTALENTOWANEGO ŻABOJADA .

  A podobno gadał i wypisywał swoje „wzory|’ z opowiastek dotyczących koncernów , czy państw

 9. RomanK said

  ad 6//Ujjjjjjjjjj panie Dariuszu…z pana taki antysemytnik zapuzialy///
  KTo dzis po tylu latach histroycznej nieszczescliwosci i po kikudziesienciu latach historycznej sprawiedliwosci najsprawiedliwszej,…..pyta o hipoteki???No ja siem pytam- kto pyta po tyli laty?????
  Pan Moscicki..ani pan Pilsudzki nie pytali o hipoteki w Warszawie ..tylko umorzyli wszystkie hipoteki Imperialnego Banku Rosji na kamienice- jakie kupowali Litwaki wyganiane z Rosji na kredyty brane na 50 lat i na 2%….w latach 1910- 1914…..
  Szast prast- zwane inaczej morartorium ……oddalo pol Warszawy dziadziusiom Shturhom,,na wlasnosc bez zadne opcionzenia:-))))))i wszystkie ulice gojom do naprawy i zamiatania by sze nie nudzili i nie kradli dzidziuszowe.

  QA jeszcze i Niemcy mieli i Perelele mieli..ale co Stuhra to sztura:-_)__ i wara gojom gnojom:-)))

 10. Kojak said

  Czytalem ten wywiad ze Stuhrem On jest tak prymitywnie antypolsko nakreconym kundelkim ,ze dyskusja z nim, nic w zasadzie nie da . Zaslepienie i istna wscieklizna calkowicie zakleszcza mu rozum .Mozna sie oczywiscie niezgadzac z wieloma ,,plusami,,Polakow ale trzeba miec w tym jakas klase i umiec to sensownie i przyzwoicie to uzasdnic ! Jemu tylko chodzi o kasanie za lydki i wylewanie pomyj .

 11. RomanK said

  OTo przyklad myslenia Shtuhrowego wygoszone przez tesz szturchnietego niby komnika:-)))):

  http://vod.pl/programy-onetu/zolte-papery-milosierdzie-wladzy/1bx9xlk#0
  =
  Stuhry wszystkich synekur konczie siem….jednajcie ,,bo was wyperdola a co innego nie potraficie robic:-))))_))

 12. Kowalski said

  Proste ja rozumiem ten wpis.Mysle ze wiem oco chodzi .Chodzi tu oto ze ;zydzi Polsko jezyczni;;udajacy Polakow.Robia nas intelektualnie mentalnie a zwlaszcza ;;duchowo typowych niewolnikow.Oni nas ;;;;;;;wewnetrznie krztaltuja dla swoich niecnych celow.Szczegulnie w Kosciele naszym Katolickim gdzie jest pelno ;;polsko jezycznych zydow Ktorzy deformuja ;;;;;nauke JEZUSA CHRYSTUSA czyli Ewangelie.Nauczajac nas tylko jednego””’milosierdzia wzgledem tych co cie gnebia .Poprzestawania na malym, czyli zyj w ubustwie.Tworzac dla nas sztuczne wzory postepowania myslenia I dzialania.WIECZNE PODDANSTWO.Mam dosc tego bym jako POLAK Godzil sie z tym falszywym przekazem ;;;;obcej naszej SLOWIANSKIEJ KULTURZE.
  ;;;;;;;;;;;;DRODZY RODACY POWIEDZMY TO SOBIE UCZCIWIE PATRZAC SOBIE W TWARZ…………..KONIEC Z TYM BY NAS JAKIS przybleda z bliskiego wschodu DOIL NAS JAK BARANOW…………DOSC TEGO DOSC TEGO POLACY ………..AMEN

 13. trybeus said

  ja nie wiem, czy jest sens pisać do żydka…według talmudu Sztuhr jest wyżej niż Leszek Smyrski, więc „listy goja do przewielebnego żyda” nie maja sensu, tenże nic z tego nie zrozumie…

  ciekawostka…gość był chory na raka przełyku…teraz ozdrowiał, w okolicy jego rancza pewien przedsiębiorca też był chory na tą sama chorobę, ale , że był goim, to zmarł…ponoć żyd inaczej umiera i pewnie żyje dłużej…

  http://www.wykop.pl/link/1484603/roznica-miedzy-smiercia-polaka-a-zyda-prof-barbara-engelking-boni/

 14. Marucha said

  Re 12:
  Oczywiście autor, p. Leszek Smyrski, nie jest aż tak naiwny, by przypuszczać, że aktor Stuhr list przeczyta – a nawet jeśli przeczyta, to czy cokolwiek do niego dotrze.
  Jest to list skierowany do ogółu, gwoli przemyślenia.

 15. RomanK said

  Panie Gajowy..list pana Lesza to najlepszy probierz- jak ogol rozumuje:-_)_)_) Ogolowi niepotrzebie pan tlumaczy ..szkoda powietrza:-)))

 16. witek said

  Pan Stuhr raz o sobie 🙂
  Prawdziwie.

 17. Maćko said

  Szanowni! Pan Leszek Smyrski zrobil wiecej niz krytykanci. Napisal i rozeslal. Ja tez rozeslalem. Na pejszbuku wisi.
  Jak Stuhr sie pojawi w gronie uswiadomionych to dostanie sie pod krytyke, nieprzyjazne spojrzenia, moze kopa na schodach lub pomyje na leb…

  Jak Pan Roman pisal – oni sie wielcy bo ich otoczenie to korduple. Na krótkie nogi sa szczudla albo stolek. Nikt nie musi byc kurduplem.

 18. Luis said

  ad 9
  „Pan Moscicki..ani pan Pilsudzki nie pytali o hipoteki w Warszawie ..tylko umorzyli wszystkie hipoteki Imperialnego Banku Rosji na kamienice- jakie kupowali Litwaki wyganiane z Rosji na kredyty brane na 50 lat i na 2%….w latach 1910- 1914…..”
  Panie Romanie, jakieś źródła do tej informacji?

 19. Boydar said

  Jeżeli z takim zaangażowaniem wspierają p. Smyrskiego nasi Znakomici Komentatorzy, samo to powinno już zapalić niektórym czerwone lampki. Zaznaczam „niektórym”, aby ci nie posiadający żadnych lampek z wyjątkiem nocnych, nie poczuli się obrażeni. Żeby zaś nie być całkiem gołosłownym; jak należy rozumieć w ustach człowieka najwyraźniej dobrze zorientowanego i pozbieranego, stwierdzenie – „… gdyby prominenci z PO wiedzieli o tym mogliby powstrzymywać pazerność swoich ludzi i rządzić dłużej …”. Czy p. Smyrski nie „domyśla się”, że owi „prominenci z PO” działali dokładnie tak, na ile pozwalała im długość smyczy ? Dlaczego z jednej strony zarzuca p. Smyrski Stuhrowi powierzchowność a sam jak diabeł święconej wody unika zadnia pytania kto tą smycz trzyma ? Owszem, trzyma, czas teraźniejszy, wymienił bowiem tylko zestaw ogarów. Po wykonanym zadaniu, poprzednie nieco się spanachały. PO taką miało rolę – zagotować zacier. No i zagotowało. Teraz rozpoczęła się destylacja. W pełni zgodna z kanonem zaprowadzonej batem demonkracji. Nikt nie może mieć ani pretensji ani złudzeń. I tu jest właśnie problem p. Smyrskiego i tych wszystkich których reprezentuje. Można go ująć w formę starego powiedzonka – „tak dobrze żarło i zdechło”. Jakże przykro … PiS jest fasadą. Fasadą walca drogowego. Ale ten walec właśnie ruszył w waszą stronę. Aby wasza tragifarsa miała głębszy wydźwięk, rozwalcują was wasi pobratymcy. Zgodnie z najlepszą historyczną tradycją. Jak mówi poeta – „nie pomoże już nic, żadna siła ni ręka”.

 20. jamek said

  Panika. Stuhr junior-pustak rozpaczliwie łypie oczkami szukając POmocy i znajduje -po raz kolejny świr ponad prawem i rozsądkiem triumfuje. Ile jeszcze panie Stuhr?

 21. Marucha said

  Re 19:
  A których to Znakomitych Komentatorów wsparcie zapaliło Panu czerwone lampki?

 22. jamek said

  Re 19:

  Kononowicza pysk?

  Kapujecie skąd takie gadki i piosenki Stuhrowatych?

 23. Boydar said

  Mam swoje typy, o Najuczciwszy z Administratorów.

 24. jamek said

  Fałszywy klejnot – Lucyfer Sanchedryński

 25. witek said

  Makłowicz w przeciwieństwie do tego nieuka z prawej, tego od Cedyni 🙂
  Okazał się być biednym frustratem.
  Na jednym ze spotkań promujących swoją książkę, pan utyskiwał, że TVP jeszcze nie podpisała z nim kolejnej umowy o dzieło ( przymus jakiś czy co?)
  Jedyne na co się zdobył to stwierdzenie, że
  ” w tym kraju jedyne podróże jakie będziecie państwo oglądali będą te do Torunia”

  ehhhh,gentelmen z Bożej łaski, poszetka wystaje z marynary, a siano z butów 🙂

 26. Marucha said

  Re 23:
  Nie ma się chyba co czepiać autora, że nie pogłębił analizy, dotarł do korzeni, że się potknął…
  Gdyby wszyscy, oprócz gajówki, zrozumieli, o czym pisze – to nie byłoby źle.

 27. jamek said

  Re 25

  Dawaj linka lub odszczekuj!

 28. RomanK said

  ad 18..Panie Luis..niech pan zajrzy do odsylaczy tam podane sa zrodla i interesujace pana….w miejscu gdzie poruszony jest problem:

  https://jozefbizon.files.wordpress.com/2013/08/spotwarzona-przeszlosc_roman_kafel_pdf_do_druku_dwustronnego.pdf

 29. Boydar said

  Panie Gajowy. Cały, dobrze prosperujący wielowiekowy biznes zaczyna stać pod znakiem zapytania. Niektórzy wiedzą, że i nawet tego znaku nie da się już postawić. Winni muszą się znaleźć.

 30. Maha said

  Przypominam tylko, że młody Stuhr, miernota dzięki znanemu tatusiowi uparcie prąca na szklo, grał w „Pokłosiu”…

 31. jamek said

  Re 24

  LOS (świat) to TWÓJ GŁOS

  a wybrani (nie z tego świata są):

 32. Marucha said

  Re 30:
  … a jeść trzeba…

 33. Lam said

  Stary Stuhr słyszy, że dzwony biją, tylko nie wie w którym kościele:
  1. „Włączam telewizor, a tam ci spoceni pisowcy w TVN24, którzy muszą bronić swoich racji”. Pisowcy w TVN24?
  2. „Należy chuchać na nasze elity”. Jakie elity? Przecież po wymordowaniu przez Hitlera i Stalina, polska elita patriotyczna nie zdołała się odrodzić i w sposób znaczący zaistnieć na scenie politycznej.
  3. „Pojęcia ‚naród, narodowy’ są podejrzane dla PiS”. A kto najbardziej wrzeszczał jak PiS przemianował media publiczne na narodowe?
  4. ” ‚Pokłosiem’ mój syn Maciek się nobilitował”. No, to mu się udało! Taka właśnie jest w Polsce współczesna elita, ‚szlachta’…

 34. guła said

  Tu też można zaglądnąć:
  http://www.muzeumpilsudski.pl/jozef-pilsudski/kalendarium-zycia-jozefa-pilsudskiego

  Toż to jeszcze w Polszcze rządzą państwa centralne, a Ziuk szaleje w Galicji. Co nie znaczy, że taki fakt miejsca nie miał, ale niestety nie Polacy, a już na pewno nie Piłsudski przeprowadziłby te tzw moratorium.

 35. guła said

  W wspomnianym wywiadzie Jerzym Stuhr wyraźnie mówi, że jego rodzina ma pochodzenie niemieckie, więc jest Niemiec (a nie Żyd jak co niektórzy twierdzą), i od pokoleń tradycyjnie zajmują się prawem. Mówi też pan Jerzy Stuhr że już jego ojciec, za Stalina, dał się poznać jako prawnik prawy i sprawiedliwy i w takiej to atmosferze został wychowany. Choć sam się wyłamał z rodzinnych tradycji i został aktorem. Nie lubi też określenia naród któren stanowi ogół obywatelstwa połączonych jedną kulturą, jednym celem … Woli określenie państwo.

  ——
  Ależ jasne, że nie jest Żydem, bo tak mówi.
  Jego synek grający w polakożerczym filmie, to pewnie prawy patriota.
  Admin

 36. Dictum said

  Czy z pochodzenia jest żydem, czy Austriakiem (jak się kiedyś rozwodził), czy może jeszcze papuasem – to wsio rawno. Ważne jak się zachowuje i jak wychował synalka. A synalka – miernotę i przygłupiego pajaca – wychował na antypolską kreaturę. Takie właśnie mamy elyty – zdrajców, co z ziemi naszej wszystko wyssali, a teraz na nią srają.

  Ale jest Żydem. Jak większość polskojęzycznych aktorów.
  Admin

 37. Dictum said

  Oczywiście, że jest.
  A tu trzy głosy o filmie „Pokłosie”

  – jeden głos Żyda Czesława Bieleckiego:

  „Ja czuję się tym filmem urażony. Uważam, że ci wszyscy prości ludzie, którzy dla mojej rodziny, od znajomego księdza, zdobywali świadectwo chrztu po jakichś nieżyjących Polakach, katolikach, nagle są wstawieni w sytuację zbiorowej odpowiedzialności”.

  – i dwóch internautów:

  – No to czekam na film o mordercach Augusta Emila Fieldorfa „Nila”:
  – prokuratorzy Naczelnej Prokuratury Wojskowej – Helena Wolińska (pierwotnie Felicja (Fajga Mindla) Danielak, ps. Lena)
  – prokuratorzy Prokuratury Generalnej – Beniamin Wejsblech ( (Beniamin Wajsblech) i Paulina Kern
  – sędzia Sądu Wojewódzkiego Maria Gurowska vel Górowska i dwóch ławników – Bronisław Malinowski i Mieczysław Szymański
  – sędziowie orzekający w Sądzie Najwyższym – Emil Merz, Gustaw Auscaler i Igor Andrejew
  Kto się „odważy” zrobić film o tych stalinowcach? I czy TVP go ewentualnie puści i wyda na DVD, czy znowu narobi w gacie jak po filmie „Towarzych generał”?

  Czy wycieczki młodzieży z Izraela odwiedzają także groby ofiar bojówek żydowskich? Tych samych bojówek, które po wkroczeniu armii czerwonej ramię w ramię z sowietami wywlekali i bestialsko mordowali polskich inteligentów, urzędników, oficerów, liderów polskiej społeczności? Czy młodzież żydowska w czasie tych wycieczek odwiedza i dba o polskie groby, np. o grób generała Nila?
  Ile filmów w Izraelu powstało o Wolińskiej, Berii, Szechterze Stefanie itp., itd.? Ile filmów w Izraelu powstało o przygodzie Żydów z komunizmem i kilkudziesięciu milionach ich bestialsko zamordowanych ofiar?
  Może Polska Telewizja coś czasami wyemituje produkcji izraelskiej z tej tematyki samokrytyki i samobiczowania. Wszyscy jesteśmy za taką wymianą. Przecież zrzucamy piętna religii, przepraszamy, szukamy swoich wad i ofiar, kalamy się, odbrązawiamy. To może wzajemnie? Zapewne będzie w Izraelu wielki wstyd, jeśli to my Polacy pierwsi nakręcimy o tym dobre filmy. Ale oni już zapewne je nakręcili, wystarczy zakupić i emitować.

 38. lubieżnik said

  Młody Stuhr miał żonę łajdaczkę, która się jeb…ała na prawo i lewo, zostawiając go i poczynając nojdora z innym, jako jeszcze Maćka żona. Trochę mu współczuję. Żyd nie żyd, ale ta była bladź jak jego rolowała. Nie życzę komuś w małżeństwie takiego czegoś, jak Maciek Stuhr przeszedł.

 39. Kubuś Fatalista said

  Tym listem Smyrski gooowno co zmieni i dokona. Jest już pozamiatane; a będą nas jeszcze więcej doić. Niekoniecznie Jerzy Stuhr.

 40. Boydar said

  Szanowny Panie Lubieżniku, p. Stuhrowa cierpiała na Persistent Sexual Arousal Syndrome a nie „… jeb…ała na prawo i lewo …” jak Pan raczył zdiagnozować. Była też niewątpliwie kobietą niewzruszonych zasad moralnych, gdyż mimo trawiącej jej umęczone ciało choroby, nie stosowała tak popularnych wśród młodych dziewcząt środków antykoncepcyjnych.

 41. NICK said

  🙂 .

 42. Boydar said

  Nie ma śmiacia; współczuć trzeba.

 43. NICK said

  Ja już nie wiem. Komu.
  Jemu czy jej.
  🙂 .

 44. Boydar said

  „Zazdroszczę Panu problemów, profesorze”; Polak Katolik współczuje wszystkim, a popier dolonym zwłaszcza, na parapecie.

 45. NICK said

  Aaa. ” Polak Katolik współczuje wszystkim,(…)”. No.
  Zatem z bergolniętym mam stopę. Nie pokojową.
  Cóż. Brak mi mniłości.
  [pomijam Dziewczynę i Zuzannę]. 🙂 .
  Ho, ho.

 46. Boydar said

  Mam dla Pana NICK’a propozycję treningu, duchowego.

  Proszę wyciągnąć przed siebie lewą rękę, zgiętą lekko w łokciu i z zaciśniętą pięścią.
  I powiedzieć ze współczuciem przez zęby – Lewa, szpital !

  Następnie podobnie, ale ręka prawa. I syczymy – Prawa, cmentarz !

  Ze współczuciem ! Paaaanie NICK’u … jeszcze raz, w tył na lewo …

  No, i po paru takich seansach, będzie Pan miał i płaszczyznę i współczucie.

 47. NICK said

  Obiecuję trening.
  Rezultaty? Niepewne.

 48. guła said

  Nie „prawy patriota” Panie Admin, jeno genetyczny.

 49. Zbyszko said

  W filmie pt „Wodzirej” zagrał samego siebie.

Sorry, the comment form is closed at this time.