Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Uwaga! 666 to nie jest liczba szatana

Posted by Marucha w dniu 2016-08-07 (Niedziela)

Cały świat przyjął tezę, że liczba 666 jest liczbą szatana. Nawet sataniści, różne ugrupowania wielbiące lucyfera przyjęli 666 za swój amulet, znak utożsamiający ich z szatanem.

Czytając Biblie i Objawienie Jana odkryłem, że cyfra 666 niekoniecznie oznacza liczbę zwierzęcia (bestii), którą zbudował szatan…

Dlaczego mamy obliczyć imię zwierzęcia?

W Grecko-Polskim Nowym Testamencie z wydaniem interlinearnym widnieje tekst grecki i pod spodem bezpośrednie jego tłumaczenie po polsku. Obecnie jest to najwierniejsze tłumaczenie Nowego Testamentu z ogólnie dostępnych publikacji na rynku.

W Objawieniu Jana 13,18 czytamy:

„Tu mądrość jest: mający rozum niech przeliczy liczbę zwierzęcia, liczbą bowiem człowieka jest. A liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć”.

Pan Bóg poprzez Jana informuje nas, byśmy obliczyli liczbę zwierzęcia. Jest ona potrzebna do zrozumienia czym jest liczba imienia zwierzęcia.

W jakim celu?

W Objawieniu Jana 13,16-18 pisze:

„I czyni wszystkich małych i wielkich i bogatych i biednych i wolnych i niewolników, aby dali im piętno na rękę ich prawą lub na czoło ich i aby nie ktoś mógł kupić lub sprzedać, jeśli nie mający piętno, imię zwierzęcia lub liczbę imienia jego. Tu mądrość jest: mający rozum niech przeliczy liczbę zwierzęcia, liczbą bowiem człowieka jest. A liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć”.

Nie będziemy mogli ani kupić ani sprzedać

W przyszłości czeka nas dramatyczny okres opisany w Biblii. Wszystkie osoby na ziemi, aby móc kupować – sprzedawać będą musiały przyjąć: znamię zwierzęcia, zaakceptować imię zwierzęcia lub liczbę imienia jego.

Taka sytuacja wydarzy się niedługo.

Jeden z możliwych scenariuszy tego czasu może wyglądać następująco: będzie to okres panowania pieniądza elektronicznego. Każdy obywatel ziemi lub dane narody będą miały założone indywidualne konta elektroniczne. Gotówka zostanie wycofana z obiegu.

Państwo/zarządca systemu, będzie mógł dowolnie operować twoim kontem. Na przykład, gdy nie zaakceptujesz nowych przepisów – wyłączy konto. Wtedy nie masz dostępu do pieniędzy lub do swojej tożsamości, ponieważ jedno konto będzie miało informacje: medyczną, identyfikacyjną, pracowniczą, finansową. Wystarczy, że wpiszesz swój ciąg cyfr lub zbliżysz kod kreskowy/chipa do czytnika, aby na ekranie komputera wyświetliły się wszystkie informacje o tobie.

Pojedyncze instytucje mogą mieć dostęp tylko do części twoich danych. Bank do pieniędzy, lekarz do historii choroby itd.

Jeżeli zablokują ci konto, to… nie żyjesz… nie ma cię…

Co oznacza liczba 666?

Biblia informuje nas, że przyjęcie piętna (np. naklejanego tatuażu/chipa/kodu kreskowego), imienia zwierzęcia (nazwa organizacji), liczby imienia zwierzęcia (?) spowoduje zaakceptowanie systemu, ale również oddanie pokłonu szatanowi.
[Liczba imienia zwierzęcia to najprawdopodobniej liczba wynikająca z zastosowania reguł numerologii do imienia – admin]

Dlatego tak ważne jest obliczenie imienia zwierzęcia.

Do tej pory utarło się, że 666 to liczba szatana. Niektóre manuskrypty podają inną liczbę, ale teraz skupmy się na tej wypromowanej, czyli 666.

W Objawieniu Jana 13,18 czytamy:

„Tu mądrość jest: mający rozum niech przeliczy liczbę zwierzęcia, liczbą bowiem człowieka jest. A liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć”.

Liczba zwierzęcia, to liczba człowieka. Wynosi 666. Jednak gdyby to było takie proste, gdyby liczba zwierzęcia wynosiła 666, to nie potrzebna byłaby informacja o mądrości i jakimkolwiek jej obliczaniu.

Proszę zwrócić uwagę na to zdanie: „A liczba jego sześćset sześćdziesiąt sześć”.
Co oznacza „jego?”
O jaką tu liczbę chodzi: zwierzęcia czy człowieka?
Gdyby chodziło o liczbę zwierzęcia, to po co Pan Bóg nakazałby nam ją obliczyć, skoro Sam ją podał?
Po co pisałby: „Tu mądrość jest: mający rozum niech przeliczy”.

Nowa Biblia Gdańska tak pisze:

„Tu jest mądrość. Kto ma rozum niech zliczy liczbę bestii; gdyż istnieje liczba człowieka, a jej liczba sześćset sześćdziesiąt sześć”.

Z tego wynika, że liczba 666 – sześćset sześćdziesiąt sześć jest liczbą człowieka. Na jej podstawie musimy dopiero obliczyć liczbę imienia zwierzęcia (bestii). Na tym etapie nie wiemy, kim jest człowiek.

Przecież człowiek nie został stworzony przez szatana, nie jest jego własnością. Został stworzony na podobieństwo Boga (Księga Rodzaju 1:26).

Dlatego 666 nie jest ani liczbą demoniczną, ani cyfrą oznaczającą szatana. Jest zwykłą fałszywką wypromowaną przez świat…


Robert Brzoza
https://zastopujczas.pl

Komentarzy 67 to “Uwaga! 666 to nie jest liczba szatana”

 1. Joe said

  Szatanem jest to co glosi…ze jest wybrane…Dlatego kiedy wydawalo im sie ze juz… Ziemie POsadaja…ich wybraniec oficjalnie mierzyl czaszki i produkowal dzieci czystej rasy.A ci ktorzy go stworzyli glosili i glosza ze GOJ to zwierze.W Bibli jest napiane..
  ten co ma rozum… a wiec nie pies nie krowa tylko Czlowiek.Wszyscy ludzie dla Boga sa jego dziecmi.

 2. Boydar said

  Pan Robert pożonglował słowami, kilka Mu nawet się w zamieszaniu wymsknęło. Do istoty rzeczy po tej lekturze wcale bliżej nie mamy.

 3. Zbyszko said

  Nie jest chyba czymś nowym, że trzeba się trzymać blisko Jezusa Chrystusa, którego Pan Bóg nam wysłał, dla naszego zbawienia. Ci którzy będą się trzymać Jego Nauk z całą pewnością dostaną ten ROZUM, by to wszystko zrozumieć. Bo chyba ostatni naiwny wierzy, że ten rozum którym my teraz dysponujemy, zniewolony, ogłupiony, na różne sposoby przez różnych manipulatorów upośledzony, jest kluczem do zrozumienia tego przesłania. To „nie wiedza was zbawi a Wiara”. Spokojnymi więc mogą być ci wszyscy, którzy mają głęboką Wiarę w Jezusa Chrystusa.
  Biblia mówi „mający rozum, niech ją przeliczy”, czyli jest tutaj wyraźne wskazanie, że nie wszyscy ten rozum mają, czy ten rozum dostaną. Jaki jest klucz do tego żeby ROZUM mieć, lub dostać? Myślę, że tylko i wyłącznie jak najgłębsza Wiara w Jezusa Chrystusa. Jeżeli ktoś ma inne zdanie, to chętnie jej poznam. W końcu chodzi o nasze Zbawienie w Jezusie Chrystusie a nie o jakieś tam nędzne parę (czy nawet parędziesiąt) lat tu na tej Ziemi.

 4. Amadeus said

  Co za bełkot.
  Czytając to czułem się jak pies goniący za własnym ogonem.

 5. Joe said

  4…Czasami to sie istotom rozumnym zdarza..nazywa sie to „wyscig szczurow”…

 6. huhulaj said

  „666 to nie jest liczba szatana”…

  Ktoś tu powołuje się na „Biblię”. No cóż…
  A czymże jest „Biblia”? Kto jest jej autorem? Kiedy powstała? Na czyje polecenie? Czy autor (autorzy) „Biblii” [nie tekstów w niej zawartych] umieścili tam wszystko, co było im dostępne? Jakimi kryteriami cenzorskimi kierowali się owi kompilatorzy? Czy teksty tam umieszczone są poprawnie przetłumaczone? Gdzie w owej „Biblii” jest mowa o niej samej? Skoro jest to „słowo boże”, to chyba powinna tam być o tym jakaś, chociaż malutka wzmianka? Czy takie coś jak „Biblia” może w ogóle służyć, jako podstawa do jakiejkolwiek dyskusji między ludźmi rozumnymi? I o czym ta dyskusja? O szatanie…? O symbolice…?

  Dla tych, dla których być może jeszcze nie jest za późno, bo wykazują tu oznaki logicznego myślenia, lecz nie radzą sobie zbyt dobrze z prezentacją tegoż, dobrym posunięciem byłoby cofnięcie się, od czasu do czasu, do edukacji na podstawie Elementarza Mariana Falskiego. Jeśli czujecie się Polakami, to nie urągajcie mowie ojczystej!

 7. Boydar said

  O bezkompromisowy Huhulaju, czy planujesz w następnym komentarzu przekonać nas, że jedyną godną uwagi mądrością jest Talmud ?

 8. Nemo said

  Przeczytałem tylko tytuł i niezwłocznie zadaję Autorowi pytanie: czy Pan się aby na pewno dobrze czuje Panie Robercie? Wszystko w porządku?

 9. veri said

  Kazda litera hebrajskiego alfabetu ma swoj liczbowy odnosnik ( mozna sobie poszukac na necie ). W nowotestamentowych czasach owczesny system edukacyjny byl trzystopniowy a kazdemu z tych poziomow wtajemniczenia przypisana byla odpowiednia litera. Suma liczb ( 400 + 200 + 60 + konczaca wszystko litera waw/6/ ) dawala owa mityczna liczbe – a poprzez atak na te „Bestie” wyrazona zostala koniecznosc zmiany tego systemu edukacji.

  ps. wbrew wklepanemu gojom przekazu „Apokalipsa” jest typowym dla bliskowschodnich ludow gatunkiem literackim, w ktorym, poprzez katastroficzny, wybiegajacym w przyszlosc jezyk opisane sa biezace wydarzenia spol-polit-religijne.

  … ” kto ma oczy do patrzenia, kto ma uszy do sluchania ” … ten wie 🙂

 10. Jan said

  Inwektywy śmieszki, sadzenie się ponad innych…co to daje? To nie konkurs telewizyjny tylko ważny problem nas wszystkich dotyczący. Proszę się dobrze zastanowić. Może ktoś zadać nam wszystkim pytanie….Jeżeli my nie potrafimy odpowiedziec poszukajmy specjalisty. Tych co chcą się popisywać życzę milczenia.

 11. huhulaj said

  Panie Boydar, chociaż pana pytanie jest uszczypliwe, bo na podstawie mojego komentarza trudno jest wysnuć wnioski, jakie się panu nasunęły, to jednak postaram się zaspokoić pana ciekawość. Otóż nie, nie planuję nikogo przekonywać, że „jedyną godną uwagi mądrością jest Talmud”. Jedyna mądrość, jaka mi odpowiada, a o której wspominają niektóre „święte” księgi, i której wcale nie są jej źródłem to ta, mówiąca o tym, żeby nie robić drugiemu człowiekowi krzywdy. Jeżeli znana jest panu treść wspomnianego przez pana „dzieła”, to powinien pan wiedzieć, że właśnie w robieniu krzywdy innym (niż oni) ludziom wyspecjalizowała się pewna grupa psychopatów, którzy nauczają owych „mądrości” innych psychopatów. Stanowią oni pospołu z tymi drugimi ichnisty konglomerat, zowiący sam siebie narodem, w dodatku wybranym, i opatrzony przez pewnego opatrznościowego mędrca określeniem starszeństwa wobec tych „biblijnych”

 12. Marek said

  666 nie jest liczbą sztana, bo jest liczbą człowieka, antychrysta, który ma przyjść, i będzie pochodził z Izraela, wg przekazów ojców Kościoła.

 13. Wimar said

  W czasach dawniejszych liczby miały swoje symboliczne znaczenie np. 7 symbol nieskończoności np. tyle razy należy przebaczać a wg slow Pana Jezusa nawet 77. Pokoleń Izraela było 12 symbol pełni zaś wybranych będzie 144 tysiące czyli 122 tysięcy itd. Bóg jest doskonałością w swojej Trójcy – liczba 3 ( łac. omne trinum perfectum). Znaczenie symboliczne liczby 6 jest takie ,że szatan i uwiedziony przez niego człowiek próbuje się wynieść ponad to co Boskie i przyjmuje jako symbol liczbę 6 czyli dwa razy większa niż trzy ( Swój tron wyniosę ponad gwiazdy Boże i zasiądę na górze narad Iz 14; 12-15)

  Znaczenia liczby 6 można się doszukiwać już w przeszłości np. rok 666 mniej więcej odpowiada powstaniu Islamu, współczesny Internet bazuje na symbolice www a ponieważ w hebrajskim nie ma cyfr a litery odpowiadają cyfrom „WWW” można traktować jako 666. Pomyślmy ile spraw załatwia się dziś przez Internet, a kto takie narzędzie mógł sobie wyobrazić w XIX w. ?? Dalej, popatrzmy na gwiazdę Dawida, za którą kryje się cała ideologia Talmudu. Mamy tam sześć boków, sześć kątów, sześć trójkątów równobocznych w ramionach tej gwiazdy. Czy to mało ?

 14. Boydar said

  W porównaniu z Pańskim bezkompromisowym (a jakże !) atakiem na Pismo Święte, moja uscypliwość nie może być w ogóle brana pod uwagę. Pragnę nieśmiało zauważyć, że osobniki ludzkie wychowane na treściach zawartych w Starym i Nowym Testamencie, znacząco odbiegają w poziomie prezentowanego dobra od całej reszty. Interpretacje słowa „znacząco” pozostawiam Panu do głębszych rozmyślań. Tak więc kierując się dość uniwersalną regułą „poznasz drzewo po owocach”, mam prawo sądzić, iż inspiracją przedmiotowych treści było jednak i mimo wszystko źródło jedynego dobra jakim jest Bóg. Bez względu na to, czyja ręka trzymała pióro. Natomiast Pańska sugestia ” żeby nie robić drugiemu człowiekowi krzywdy” dokładnie wpisuje się w moje domniemanie odnośnie promocji Talmudu, gdyż zgodnie z tym kodeksem tylko żyd jest człowiekiem a reszta to tylko bydło.

  Gdybym się w którymkolwiek miejscu mylił, najuprzejmiej proszę o sprostowanie.

 15. Marek said

  Zaś antychryst będzie wysłannikiem szatana, i w tym sensie 666 jest symbolem szatańskim.
  Artykuł ma wartość i poziom gazetki jehowickiej.

 16. Wimar said

  Re 9 Veri (ps) Apokalipsa została podyktowana św.Janowi przez anioła Pana.
  Czytał Pan ją kiedyś ??

 17. Wimar said

  ad 13 „coś” przeformatowało dwanaście do kwadratu na 122

 18. AniaK said

  Re6:
  Dla Pana Huhulaja od Ali z Elementarza 🙂

  .https://www.youtube.com/watch?v=r_6VCFLgLck

  Wyślij SMS o treści 13 pod nr 666 🙂

 19. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=7YvXLh9FvA8

 20. RomanK said

  Szanowny pan Brzoza…na wyjasnianie takich- tak bardzo zlozonych i skretnych spraw…pan musisz byc przynajmniej podrabinem.
  Zeby dostac dopuszczonym do studiowania Kaballah pan musisz byc rabinem miec co najmniej 27 lat ukonczone…i swiadectwo siedmiu rabninow o ustalonej pozycji wsrod gaonim.
  Pan sie nie powoluj na Sw Jana….pan zobacz co na temat pisal
  Gaon z Vilna prosze patrz Mosad Hayesod str 204-205 pan napewno czytasz hebrajski….

  666 numer to odniesienie do Czasow Meshayah:

  Ata yigdal na koach Ado-nai ( Ksiegi Liczb 14:17)

  Pismo- Tora..opisuje Stworzenie w szeciu czesciach…w szesciodniowym procesie….
  Stworzenie- Universe z punktu Centralnego opisuje sie w szesciu wymiarach – kierunkach: Polnoc- Poludnie- Wschod – Zachod_ Dol – Gora….
  Potrojnosc to koncept slusznosci i pewnosci afirmacja sily koncepcji.
  Tego typu Sekretow- Misteriow sie nie da nauczyc , poznac, wytlumaczyc…..Sekret odkrywa sie tylko poprzez ZROZUMIENIE….
  Nie mozna wydac sekretu , ktorego NIKT nie rozumie…..
  rozumiemy sie?????

 21. Re: 13 Wimar.
  Dokladnie tak jest.
  Gwiazda Dawida jako jedyna plaska figura geometryczna odpowiada liczbie 666 (innej figury nie ma).
  6 dokladnie takich samych linii
  6 dokladnie takich samych trojkatow
  6 dokladnie takich samych katow (60 stopni)

  Jeszcze na przelomie 1994-1996 moje strony Internetowe zaczynaly sie od: „666 = Gwiazda Dawida”, i po krotkim czasie wlasciciele serverow wypowiadaly mi umowe korzystania z ich uslug…

  Czy 666 jest znakiem bestii?
  Wystarczy ze Pan Jezus Chrystus powiedzial „im” (bestiom w ludzkiej skorze), ze „waszym ojcem diabel jest…”.. I wszystko na ten temat. Nie ma co dodawac wiecej…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Z grzecznosci pominalem wielki komputer w Brukseli, ktory nazywa sie „BEAST” i zostal przystosowany do kontroli ludzi przy pomocy „bio-chipa”, jako „elektronicznego pastucha”, ktory jest w stanie „wylaczyc” kazdego czlowieka posiadajacego „bio-chip” (pod skora) z zycia publicznego i fizycznego, gdy ten przestanie byc uzyteczny (emerytura, renta, inwalidztwo lub jest „niewygodny”) dla systemu lichwiarskiego…

 22. snag said

  Boydar @ 7 ,…

  Talmud to tez produkt wyobrazni czlowieka a nie slowo Boze ,…

 23. Boydar said

  Ale już password admina brzmi Joshua 🙂

 24. Glos Prawdy said

  W języku biblijnym liczba 7 oznacza pełnię i doskonałość: na przykład, siedem dni stworzenia świata, siedem sakramentów kościelnych… Liczba 6 uosabia w sobie niedoskonałości, niekompletność, życie bez Boga. 666 — to potrójne wyrzeczenie się Boga, głoszenie świata bez Stwórcy.
  Również liczba ta wiąże się z koncentracją na materialnym świecie.

 25. Boydar said

  Paszoł won, trutniu! Znowu ci się coś popier doliło z samego rana. Z myśleniem albo użyciem języka polskiego, trudno zgadnąć. Co to qurwa znaczy „to też”, najpierw sam wymyślasz debilzm a potem się z niego samotnie rechocesz, zupełnie jak Fuzzy Bear. Socjalizm podobno również zwycięsko walczył z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju.

 26. RomanK said

  24..szesc dni….w siodmym Bog odpoczal…. Glosie Prawdy , jesli mamy byc zgodn z prawda….

 27. jamek said

  W kodowaniu ASCII suma liter nazwiska kardynała Bergoglio daje liczbę 666:

  66 = B
  69 = E
  82 = R
  71 = G
  79 = O
  71 = G
  76 = L
  73 = I
  79 = O

  66+69+82+71+79+71+76+73+79 = 666

  ASCII [aski] (ang. American Standard Code for Information Interchange) – 7-bitowy kod przyporządkowujący liczby z zakresu 0-127: literom (alfabetu angielskiego), cyfrom, znakom przestankowym i innym symbolom oraz poleceniom sterującym. (Wikipedia).

 28. Glos Prawdy said

  Rzadkie i niesamowite miejsca na Ziemi.
  http://planeta.moy.su/news/redkie_i_neverojatnye_mesta_na_zemle/2016-08-05-72273

 29. Glos Prawdy said

  28.Zamiast wolnych tematów pomyłkowo tu wstawiłam

 30. gustek said

  www

 31. AniaK said

  Re27:
  Spokojnie Panie Jamek, prawidłowy zapis nazwiska wygląda tak – Bergoglio. Ktoś ich zrobił w bambuko.

  B = 66
  e = 101
  r = 114
  g = 103
  o = 111
  g = 103
  l = 108
  i = 105
  o = 111

  66+101+114+103+11+103+108+105+111= 922

  Poszukam prawdziwego 🙂

 32. CasualNR said

  ”Przeliczcie teraz jego liczbę , 666, dla zrozumienia w jaki sposób wskazuje ona na imię człowieka. Liczba 333 wskazuje Boskość. Lucyfer – buntuje się przeciw Bogu przez pychę, gdyż chce siebie umiescic ponad Bogiem. 333 jest liczbą , która wskazuje tajemnicę Boga. Ten , kto chce postawić siebie ponad Bogiem, nosi znak 666. Liczba ta oznacza zatem Lucyfera, szatana,antychrysta, to znaczy tego który powstaje przeciw Chrystusowi. 333 wskazane jeden raz, czyli przez 1 , wyraza tajemnicę jedności Boga. 333 wskazane dwa razy, czyli przez 2 , oznacza dwie natury : Boską i ludzką , zjednoczone w Boskiej Osobie Jezusa Chrystusa, 333 wskazane trzy razy, to znaczy przez 3, oznacza tajemnicę Trzech Osób Boskich, czyli wyraża tajemnicę Trójcy Przenajświętszej. Tak więc liczba 333 – przedstawiona jeden , dwa i trzy razy – wyraża podstawowe tajemnice wiary Katolickiej : Jedność i Trójosobowość Boga , Wcielenie , Mękę , Śmierć i Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jeżeli 333 jest liczbą , która oznacza Boskość, ten kto chce siebie postawić ponad Bogiem, jest wskazywany przez liczbę 666.”

 33. jamek said

 34. markglogg said

  A mnie zawsze ciekawiło dlaczego Żydzi tak bardzo bali się ZWIERZĘCIA – przecież ludzie też są zwierzętami, które nie tylko jedzą i się rozmnażają (czyli mają duszę roślinną wg. Arystotelesa) ale także postrzegają świat i się poruszają (mają duszę zwierzęcą, wg. tegoż Arystotelesa), Wg. tegoż Arystotelesa ludzie przewyższają zwykłe zwierzęta posiadaniem duszy ROZUMNEJ – ale to tylko BEZROZUMNI LUDZIE dostrzegli (skojarzyli) w podobnych do zwierząt zachowaniach się – czyli w samodzielnym poruszaniu się oraz w precyzyjnej obserwacji – coś diabelskiego, symbolizowanego liczbą 666.

  Ergo: autor lub autorzy skojarzenia liczby 666 z Szatanem nie należą do kategorii LUDZI ROZUMNYCH. I w związku z tym upośledzeniem – oceniając ich wg kryteriów Arystotelesa – należą oni do kategorii silnie upośledzonych sensomotorycznie zwierząt. Z całym zestawem implikacji logicznych tego faktu.

 35. jamek said

  Re: 31

  Sprawdzałem w kilku źródłach, że w kodowaniu ASCI właśnie takie jest przyporządkowanie liczb do liter. A to przyporządkowanie które podałaś to na podstawie czego jest?

 36. czytelnik said

  powyższy tekst to fałszywe przekręcenie liczby 666 … Człowiek nie zrozumiał co to za symbol i znak. Nawet Jeżeli wypromowana przez świat to i tak znaczy satanistyczna…. Tak czy owak to symbol antychrysta…. Co z tego że autor tego tekstu przeliczyłby jak sugeruje tą liczbę? To i tak po przeliczeniu będzie kolejny ślad antychrysta….
  Okoliczności powtórnego przyjścia Chrystusa

  1 W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego, prosimy was, bracia, 2 abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. 3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia, 4 który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć, tak że zasiądzie w świątyni Boga dowodząc, że sam jest Bogiem. 5 Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? 6 Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. 7 Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, 8 wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. 9 Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, 10 [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. 11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, 12 aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.
  Wniosek: Trzymać się łaski!

  13 Lecz my zawsze winniśmy dziękować Bogu za was, bracia umiłowani przez Pana, że wybrał was Bóg do zbawienia jako pierwociny przez uświęcenie Ducha i wiarę w prawdę. 14 Po to wezwał was przez nasze głoszenie Ewangelii, abyście dostąpili chwały Pana naszego Jezusa Chrystusa. 15 Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu. 16 Sam zaś Pan nasz Jezus Chrystus i Bóg, Ojciec nasz, który nas umiłował i przez łaskę udzielił nam nie kończącego się pocieszenia i dobrej nadziei, 17 niech pocieszy serca wasze i niech utwierdzi we wszelkim czynie i dobrej mowie!

  I BARDZO WAŻNY WNIOSEK DLA CHRZEŚCIJAN- MY NIE OCZEKUJEMY ANTYCHRYSTA I TO CO BĘDZIE Z NIM ZWIĄZANE!!! WIEMY, ŻE MA SIĘ POJAWIĆ I WSZELAKIE FAŁSZYWE CUDA I ZNAKI Z NIM POWIĄZANE.
  MY JAKO CHRZEŚCIJANIE OCZEKUJEMY DRUGIEGO PRZYJŚCIA JEZUSA CHRYSTUSA W WIELKIEJ CHWALE !!!I MAMY TRWAĆ NIEZŁOMNIE W NASZEJ PRAWOSŁAWNEJ WIERZE!!!

 37. snag said

  Jasiek z ,…

  Pierwszorzedne okreslenie:

  MAINLY LITERARY, an animal, especially a dangerous or strange one, a wild beast, a monster ,…

 38. snag said

  Jak wam powiem ze alfabet paleo-hebrajski zaadoptowano z alfabetu fenicjan to wasza numerologią, rzekomym kodem i zakamuflowanym proroctwem Starego Testamentu mozecie sie podetrzec ,…

  Dzisiejszy hebrajski nie przypomina paleo-hebrajskiego ,…

  Poza tym, pierwsze wydanie ST tlumaczono z paleo-hebrajskiego i ustnych przekazow spisano po grecku a z greckiego na hebrajski … Enigma to przy tym to pedrak w pieluszkach, bez polowki nie rozbierzesz a po polowce zasniesz ,…

  Żeby tak nam kiedyś Pan powiedział coś, czego nie wiemy…
  Admin

 39. AniaK said

  Re34:
  Korzystałam z tej samej tabelki co Ty, tylko zgodnie z zapisem uwzględniłam duże i małe litery 🙂

 40. RomanK said

  ad 35…Panie Snag….pisze pan..MAINLY LITERARY, an animal, especially a dangerous or strange one, a wild beast, a monster ,…

  what if in stead strange, we rather use alien???? no Man…..

 41. NICK said

  Aniu.
  Masz męża?
  Masz dzieci?

  [poza kotem; dwojakim]

 42. Pytajnik said

  Co znaczy tytul blogu: „grypa666”?

 43. AniaK said

  Re39:
  To nie są Wolne Tematy NICK-u 🙂

 44. Ad.13

  ,,Znaczenia liczby 6 można się doszukiwać już w przeszłości np. rok 666 mniej więcej odpowiada powstaniu Islamu, współczesny Internet bazuje na symbolice www a ponieważ w hebrajskim nie ma cyfr a litery odpowiadają cyfrom „WWW” można traktować jako 666. Pomyślmy ile spraw załatwia się dziś przez Internet, a kto takie narzędzie mógł sobie wyobrazić w XIX w. ?? Dalej, popatrzmy na gwiazdę Dawida, za którą kryje się cała ideologia Talmudu. Mamy tam sześć boków, sześć kątów, sześć trójkątów równobocznych w ramionach tej gwiazdy. Czy to mało ?”

  Blisko!

  http://www.deonvsearth.com/who-is-allah-evidence-discovered/

  Jeśli Islam powstał faktycznie w 666 roku, to imię Allah wszystko już powinno tłumaczyć.

 45. Antares said

  To wszystko nieprawda co piszą wszyscy. Liczba 666 to suma licz wg alfabetu angielskiego słowa „computer” gdzie litera a to 6, b -12, c- 18 i każda nastepna większa o 6
  C-18
  O – 90
  M- 78
  P- 96
  U -126
  T – 120
  E – 30
  R – 108
  Panie i Panowie, rozwiązałem zagadkę biblijną. Panie Gajowy czy dostanę Nobla?☺

 46. AD said

  Proszę nie zapominać o potwierdzonym naukowo fakcie że liczba 13 jest pechowa.

 47. snag said

  Jak ktos chce to dopatrzy sie ‚szescioramiennej’ na Saturnie i kolebke ludzkosci 😉

 48. Marcin said

  Jezus tez mowil, ze ” oddajcie Cezarowi co należy do Cezara a Bogu co należy do Boga”. Kasa, zloto, karta kredytowa czy chip to wciąż te same narzędzia zniewolenia człowieka niezależnie od czasów. Kiedys oglądałem na RT dokument „Agafia”, to jedna z córek człowieka który uciekl zyc w tajdze – byl tu artykuł u Gajowego. Ekipa, ktora wyruszyla aby przeprowadzić z nią wywiad odrywala kody kreskowe z produktów które miała jej przekazać bo Agafia by ich nie przyjela. Powiedziała tez w trakcie reportazu ze Chrześcijan dopiero czeka wielki ucisk jakiego swiat nie znał. Tak sobie o tym przypomniałem.

 49. Janek said

  www = world wide web i nic ponadto

 50. snag said

  RomanK @ 40 ,…

  Alien tez ma kilka znaczen ale najczesciej kojarzy z kims obcym ,…

  (instead) ,…

 51. Maćko said

  Ale macie demat do dyskusji…

 52. Amadeus, Joe, Nemo, Marek nie przystoi…
  Bardzo proszę o argumenty biblijne.

  Mleko zostało wylane, liczba 666 oznacza liczbę człowieka a nie liczbę zwierzęcia (bestii) czyli szatana.
  Jest to zwykłe, kolejne oszustwo.

  Listwę zwierzęcia należy dopiero obliczyć.
  Ciekawe komu zależało na wypromowaniu 666?

 53. Boydar said

  To dobry temat, Panie Maćko, bardzo dobry. Wskazuje bowiem, że człowiekowi można włożyć do miózgu dowolną wirtualną wartość jako pewność, i jeśli uczyni się to umiejętnie, łyknie to jak młody pelikan.

  Jedyną liczbową i nie do zakwestionowania wartością pochodzącą z tamtej strony tęczy jest dziesięć. Cała reszta to smoleńska mgła.

 54. huhulaj said

  Panie Boydar! No, no… Oby tak dalej.

 55. Boydar said

  Spróbuję, ale może dopiero w przyszłym tygodniu; w tym nie mam czasu. Poza tym muszę najpierw poczytać Pańskie bezkompromisowe komentarze, nauki nigdy dosyć.

 56. Peryskop said

  Tajemnice „666” i „Gwiazdy Davida” zostały już rozszyfrowane jako Podwójny Trójkąt Bermudzki 6-Ramienny, w którym wszystko znika podwójnie.

  Ale dlaczego nie doceniana jest liczba 0 (zero) ?

  Razem z 1 (jedynką) 0 (zero) tworzy najbardziej podstawowy układ liczbowy – tj system binarny, stanowiący fundament techniki informatycznej.

  Zapisać 0 (zerem) i 1 (jedynką) można wszystko !

  Ale 1 (jedynka) JEST, a 0 (zera) NIE MA [nihillum].

  A skoro 0 (zero) jednak COŚ znaczy, to JEST !

  Oryginalna Kabbalah jest bezsilna wobec 0 (zera), bo gdy była tworzona – ani cyfra 0 (zero) nie była jeszcze wynaleziona, ani liczba 0 (zero) odkryta.

  Historia magii 0 (zera) jest wielce pouczająca i ma aktualne konotacje o kapitalnym znaczeniu także dziś, gdy strzyżeni jesteśmy do zera przez namaszczonych magików, „uczonych w piśmie”, mowie i w uczynku, oraz biegłych w wykręcaniu numerów numerologicznych. Czyli przez tych, którzy z zera tworzą virtual fiducjarny, a z niego kręcą rzeczywiste bajońskie fortuny babilońskie.

  Najlepiej zarabia się na GŁUPICH i na BRAKACH.

  Zatem żeby biznesy prosperowały, trzeba robić głupich i robić braki – zero wiedzy, zero na stanie.

  Braki kapitału przez „świenty” zakaz lichwy, braki gorzały przez prohibicje, zakazy używania konopii, ograniczenia w dostępie do papierosów itp itd.

  I zakaz zera.

  Czym jest reklama, jeśli za jej brak (zero) trzeba zapłacić ?

  ===

  Uwaga : ta synteza jest oryginalna © Peryskop.

  Wymyślenie zera nie było zadaniem trywialnym w czasach prehistorycznych, kiedy posługiwano się tylko liczbami naturalnymi – np. dla policzenia dni, krów czy owiec na pastwisku, garnców oliwy czy zboża, albo żołnierzy w szyku, lub ilu niewolników przekazano na galery, itp.

  Dziś osoby nawet z wykształceniem wyższym miewają kłopot ze zrozumieniem istoty procesu powstawania zera, oraz irytacji i okoliczności, jakie temu towarzyszyły. Gdyż zero wydaje się nam dzisiaj tak oczywiste, jak osławiona „konstrukcja cepa”.

  Ale w takim razie jak Pitagoras (±572 – ±497) ok. 2½ tys. lat temu mógł bez zera wyliczyć swoje słynne twierdzenie o sumie kwadratów boków trójkąta prostokątnego ? Mógł, bo starożytni matematycy posługiwali się geometrią, czyli cyrklem, patyczkami i piaskiem lub papirusem do rysowania, a patyczek o długości „zero” to był brak patyczka, którego to braku nie odczuwano – bo PO CO COŚ, CZEGO NIE MA ?

  Od starożytności w Egipcie, Grecji i Jerusalem liczby przyporządkowane były literom ich alfabetów, a wyniki obliczeń podawano jako ilorazy, bo ułamki ani notacja dziesiętna nie były znane.

  Na uznanie zasługuje m.in. Archimedes z Syrakuz (287-212), który rozwiązując 96-boczne wielokąty wpisane i opisane na kole wyznaczył π jako 22:7<π<223:71 średnia 3,1418 ; błąd 0,0002.

  Jeszcze lepszy był Zhu Chongzi (429-501) z Chin, który wyliczył jako wartość π = 355:113 – czyli prawidłowo do 8. pozycji decymalnej 3,14159292… Wyznaczył też długość trwania roku na 365,24281481 dni – czyli z pomyłką 60 sek ! Oraz długość cyklu Księżyca 27,21233 dni, gdy dziś przyjmujemy ±27,21222 dni !

  Tylko ignorant może nie docenić wielkiej mądrości starożytnych myślicieli !

  ===

  Koncepcje zera pojawiły się około 5 tysięcy lat temu przy systemie 60-kowym w Babilonie (dzisiejszy Irak), a później też przy systemie 20-kowym Olmeków i Majów (dziś Meksyk i Gwatemala). Lecz nie znalazły one tam szerszych zastosowań użytkowych.

  Astronom z Aleksandrii Ptolemeusz (±100-168) w księdze „Almagest” (±130) używał babilońskiego systemu 60-kowego oraz znacznika pozycyjnego dla pustki, i to innowacyjnie, bo w odróżnieniu od Babilończyków – także na końcu liczb.

  Czy do upadku zgnuśniałego Rzymu nie przyczynił się brak świadomej potrzeby wprowadzenia liczby zero i cyfry '0‘ do ich bardzo niewygodnego do operacji mnożenia i dzielenia systemu liczenia ?

  Kiedy na danej pozycji tafli stosowanej przez Rzymian do obliczeń stan pusty był istotny – dla jego zaznaczenia kładziono tam płaski kamień bez wyrytej cyfry. Zatem taki sposób postępowania oznacza, że Rzymianie używali zera bez formalnie uświadomionej wiedzy o tym, a owal kamienia stawał się przez zbieg okoliczności prekursorem symbolu zera.

  No i dopiero w roku 458 dżiniści w Indiach przedstawili w księdze "Lokavibhaaga" (Elementy Wszechświata) użyteczny w administracji i w handlu wynalazek, dopełniający układ dziesiętny : dla oznaczania stanu pusty (sans = s’uunya) wynaleziono cyfrę zero, którą szybko przyswojono też w Kambodży, Tajlandii i w Chinach. A w Europie arabscy matematycy i kupcy za pośrednictwem kupców żydowskich z Italii oraz z Hiszpanii udostępnili cyfrę zero pod nazwą "sifr" (arab صفر = pustka) zapisywaną symbolem rombowatej kropki ♦ Ale tu zero długo nie rozpowszechniło się.

  Czy przeszkodą w Europie dla wymyślenia zera i potem jego zaaprobowania – był znany paradoks Zenona z Elei (±490 – ±430) : Jak może być coś z niczego ? ?

  Bowiem panowało taboo wokół pustki, kojarzonej ze złem i nicością, bo pustka to nullae, nihillum – zatem niebyt, piekło no więc i … Szatan.

  Lecz okoliczności wskazują, że problem zera utkwił w innych bardziej praktycznych diabłach.

  Mimo praktycznych zalet długo niechciana była w Europie także liczba zero odkryta w 628, też w Indiach. Astronom i matematyk Brahmasphuta (598-670) w księdze „Brahmasphuta siddhanta” (Brahmasphuty skorygowana doktryna Stwórcy) podał jako pierwszy opis użycia zera w charakterze liczby i wprowadził liczby ujemne przydatne m.in. dla zapisywania długu. Przedstawił też zasady algebry dla liczb niedodatnich, choć jego pionierska metoda dzielenia przez zero była błędna i wymagała korekt.

  Zaraz, coś przydatne dla zapisywania długu ?

  Czy trudno się teraz dziwić, że 0 (zero) ukryto ?

  Podobno jako pierwszy w Europie Leonardo Fibonacci z Pizy (±1170 -±1250) w „Liber abaci” (Księga rachunków) przedstawił w 1202 roku 9 cyfr arabskich, a pustkę opisał tam znakiem zephirum (?powiew). Ale te nowinki via Arabia i Afryka były dostępne tylko wąskiemu gronu.

  Potem musiały wystąpić jakieś bardziej istotne (cyt. polityczne biznesowe) przyczyny, że władze Florencji w 1299 roku wydały edykt zakazujący bankierom używania cyfr arabskich – w tym zera. Analogiczny zakaz obowiązywał także w rejonie Frankfurtu – drugiego kluczowego ośrodka biznesowego Świętego Cesarstwa Teutońskiego.

  Rzekomo w celu wyeliminowania przerabiania cyfr. Ale czyż używane wtedy cyfry rzymskie : I II III IV V VI VII VIII IX X L C D M … nie są równie łatwe do przeróbek, jak cyfry arabskie ?

  Zarówno te oryginalne zwane ‘hindi’ ١ ٢ ٣ ٤ ٥ ٦ ٧ ٨ ٩ ٠ (bo „cyfry arabskie” wywodzą się też z Indii !), jak i te rozpowszechnione potem w zeuropeizowanej wersji ‘gubari’ : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 .

  Zatem faktyczny powód wydania edyktu w 1299 roku zapewne był inny.

  Gdy wcześniej rozgorzała kolejna fala dyskusji o daninach, papież Grzegorz X w roku 1275 ekskomunikował całe miasto – właśnie Florencję. Tamte burzliwe wydarzenia także miały pewien związek z zerem, bo chodziło m.in. o handel odpustami, a więc o wymianę nic nie kosztujących obietnic „zbawienia wiecznego” na doczesny i bardzo konkretny kruszec, wymienny na militaria, przepych, komfort itd….

  Wprowadzenie zera do europejskiej dydaktyki nastąpiło też w Italii, ale dopiero w roku 1491, czyli niemal trzy wieki po pierwszej w Europie publikacji nt. zera i ponad millenium po publikacji w Indiach !

  A przypadło to na okres burzliwych wydarzeń w Europie – wzrostu nastrojów antyżydowskich po zabójstwie przez 8 marranów inkwizytora dr Pedro de Arbués’a w 1485 roku, z kulminacją w roku 1492, kiedy nastąpiło wypędzenie Żydów z Hiszpanii, a potem i z innych krain.

  Ponieważ w rejonie Frankfurtu używanie zera przez bankierów również było wtedy oficjalnie zakazane – aż do przełomu w roku 1491 w nauczaniu zera na uniwersytetach – zasadna jest zatem hipoteza, że te trzy okoliczności :
  1) wygnanie Żydów z utratą znacznej części z nich dotychczasowej pozycji społecznej i biznesowej – ale często z zyskiem innych przez pozbycie się zaciągniętych u nich długów,
  2) wprowadzenie zera do dydaktyki uniwersyteckiej,
  3) uwolnienie zera w bankach

  >>>>>>> mają ze sobą dość ścisły związek.

  Bowiem bankierzy – wpływowa korporacja zdominowana już wtedy przez Żydów – wobec stałego popytu na kapitał i przy formalnym zakazie uprawiania lichwy w chrześcijaństwie – przez ponad 6½ stuleci zabiegami jak zakaz florencki 1299, blokowali upowszechnienie zera oraz wiedzy rachowania na liczbach ujemnych.

  Sami zaś zapewne wykorzystywali tę wiedzę do praktyk lichwiarskich i taki układ zapewniał bankierom przewagę – zarówno nad mniej bystrą konkurencją, jak i nad rzeszami nieświadomych klientów.

  Datowanie krytycznych wydarzeń na rok 1491 oraz rok 1492 nie powoduje zakłócenia związku przyczynowo-skutkowego, bowiem ówczesne napięcia w Europie narastały przez dłuższy czas i w tej atmosferze do odblokowania zakazu zera w dydaktyce – jak to bywa – zapewne przyczyniły się również sprzeciwy co światlejszych i odważnych profesorów, znających okoliczności.

  Zatem ujawnienie i rozpowszechnienie w 1491 roku matematycznego instrumentu lichwy mogło wręcz przyspieszyć lawinę wydarzeń w 1492 roku.

  Ewolucja słów ‚cyfra’ i ‚zero‘ – sifr (arab pustka) – zephirum (łac) – zefiro (wł) – zero – również jest znamienna, bowiem Włochy były tu kluczowe, gdyż pierwsze duże banki (od wł banca = ławka) potomkowie Fenicjan rozwinęli w Wenecji i potem w innych miastach północnej Italii. A następnie w sąsiadujących krainach, i sukcesywnie jeszcze dalej – po to, ażeby obniżyć ryzyko obrabowania z gotówki i tym ułatwić handel m.in. z północnymi rejonami Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Teutońskiego.

  Głównie z Germanią, czyli po pra-osi Berlin-Rzym.

  Ponieważ duchowieństwo chrześcijańskie otwarcie potępiając lichwę potajemnie jednak korzystało z żydowskich kapitałów – zasadne jest pytanie czy Kościół nie działał w zmowie w ustanowieniu monopolu na (wy)zysk ?

  Zwłaszcza, że ówczesne blokujące wiedzę o zerze uniwersytety podlegały przecież wpływom papiestwa.

  Według niektórych źródeł w XV wieku papiestwo było już w pełni kontrolowane przez Żydów – kabalistów i finansistów, co nie kolidowało z ich walkami frakcyjnymi i polityką antysemicką, gdyż jest to ich strategiczna taktyka stosowana i dziś.

  http://historia-zakazana.blogspot.com/2012/05/jezuici-tajna-armia-illuminati.html

  Wielu przełomowych odkryć i wynalazków dokonano w epoce Średniowiecza, które z różnych powodów jest nam lansowane jako „wieki ciemne” – m.in. po to, ażeby dawać pożywkę rozwojowi ignorancji i lansować dzisiejsze „autorytety”.

  Ks. prof. Stanisław Wielgus [ten wyautowany przez LKacza i GW] – „O micie „ciemnego” średniowiecza i „światłej” nowożytności polemicznie”
  http://arkapana.republika.pl/mity.html

  Więc to nie Średniowiecze, ale dopiero epoka Oświecenia była przełomem w masowym ściemnianiu !!

  W spreparowanym mroku średniowiecza tkwią tajemnice mające doniosłe konotacje dla nas także dziś. Bo np jaką wagę ma wynalezione wtedy zero, jeśli techniki mikroprocesorowe wykorzystują system binarny – z zer i z jedynek ?

  Więc czy aż połowa obecnego postępu dzięki cyfryzacji nie jest skutkiem właśnie 0 (zera) ?

  Czyli sprawką Szatana ?

  A może raczej „Bożym Dziełem” ?

  Mamona ?

  ===

  Lecz na tym nie koniec konsternacji !

  Bowiem liczba zero ulokowana pomiędzy zbiorami liczb dodatnich i liczb ujemnych – obydwa te zbiory oddziela.

  Ale może nie oddziela, ale raczej je łączy ?

  To zagadnienie jest tylko z pozoru błahe.
  Bo przecież niepokoi fakt, że pasuje zarówno pierwsza, jak i druga odpowiedź – pomimo że obie są diametralnie przeciwstawne, więc wydaje się logiczne, że tylko jedna opcja może być prawidłowa.

  A może jednak obie naraz ?

  Co u diaska z tą naszą cholerną logiką ?

  Jak wyjść z tej kartezjańskiej pułapki i wywinąć się od pytania, a raczej od odpowiedzi na nie ?

  Czy pod pretekstem, że jest to zagadnienie filozoficzne ?

  A może semantyczne ? …

 57. Joe said

  „Czyli sprawka szatana? ” Mysle ze nie Szatana a wlasnie Boga..ktory nam pozwolil uzywac znikomy % wiedzy o tym co nas otacza…a czlowiek mysli ze jest niesamowicie madry….szczegolnie ten NIEWIERZACY.

 58. Holmes said

  Widzę, Wattsonie, że sezon ogórkowy w pełni

 59. gustek said

  you tube, erich von däniken, 666= www , film 1 min. zobacz

 60. NICK said

  Pytanie zatem, retoryczne.
  Czy, liczba ‚666’ jest używana przez organizacje wrogie ludzkości, cywilizacji, … ?
  Czy jest używana przeze mnie?

 61. NICK said

  Panie Robercie. Brzoza.
  Postaw Pan swój ‚stragan’ na innym jarmarku.
  Bo ponieważ nawet gdyby miał Pan rację. A, nie ma!
  To tutaj tak to jest poukładane, że ‚666’, jest odnośnikiem.
  Prawie od zawsze i prawie wszędzie.
  Chcesz Pan ‚rewolucji’?
  Do domu. Tam robić co rzewnie się podoba. Rzewnie.
  Ale w domu swym.

  ——
  Panie NICKU, Pan Brzoza zrobił rewolucję we własnym domu. Na własnym blogu.
  To gajowy ją przeflancował do gajówki.
  Admin

 62. Peryskop said

  A to flanza !

  Prawie jak influenza.

  Państwo Brzozowie i mi powoli podpadają, bo oboje prowadzą dość subtelną grę info₪dezinfo.

 63. l2p said

  p.brzozka to taki cwaniaczek cos jak `alex jones`tylko bez tych ukladow.. jego zadaniem jest robic kit na patyku i wodoglowie, chochol, ktory chce zapracowac na stanowisko `starszego kotlarnego` dlatego tez `naukowoodrzeczy` parska siara .
  Poza tym temat odnosi sie do nazwy zwierzecia duchowego zw.potocznie szatanem,smokiem i .. jego demonami.. oraz ich bekartom co po tej ziemi chodza. Najbardziej znane plemie to parchy [ sa wszedzie w duzej ilosci a ich nie ma ? mowia swoja prawde a wszystko jest klamstwem ! itd. innymi slowy `sw.diably`i jeszcze chca by im za to placic..]
  Kosciol Sw. przestrzegal tak dlugo jak mogl,.. polecam lekture Eustace Mullins-itp..przez ktorych to kraje a nawet cywilizacje o zaawansowanym trybie zycia zawsze gnily i w efekcie ginely .. IGNORANCJA..
  Historyja jest starannie skrywana a prawda wysmiewana i karana..[wszystko nie jest takie na jakie wyglada..]
  Licz ba 666 odnosi sie do swiata piekielno-duchowego jak i do bekartow pieklorodnych … Stad swoja domene to brzemie chce nam nadac poprzez cipa-aajwaaj ale wzitego z wlasnej woli, stad glowna potrzeba 3 wojen sw. w tym juz ostatnim zrywie naszej cywilizacji, przed czem to wlasnie BIBLIA ostrzega..[ abysmy nie stracili tego co najwazniejsze, bo tak naprawde o to jest walka od zarania, az po wieki, do ostatniej kropli krwi i ducha, parafrazujac JP2 – tego ducha tej ziemi..]
  Pamietac trzeba co Wiliam Casy CIA agent, juz dawno tmu rzekl `nasza robota dobiegnie konca wtedy kiedy wszystko bedzie klamstwem..` a dotyczy to calosci, od religi porzez historie, az do nauk scislych. Latwo sobie wyobrazic z jakim nocnikiem chodzimy a jeszcze pytanie ile jest `babuszek` , a wiec ten co chce lub moze niech rozumie..

 64. @Nick

  W zasadzie to zbędna jest moja odpowiedź, jednak dla pana informacji posty na tej stronie dodaje administrator.
  Jeżeli Pan się wypowiada w jakimkolwiek temacie, to proponuję używać argumentów, w przeciwnym razie wypowiedź jest miałka…
  ale Admin to już wyjaśnił

  @Peryskop

  Proszę nie rzucać pustych tekstów, tylko poprzeć to argumentami.
  W przeciwnym razie postępuje Pan jak czerwoni: rzucić g… i niech leci.

  @ L2p
  Jeżeli Pan rzuca pomyje to proszę o argumenty.
  Od razu przypominają mi się metody ubeckie i gw.
  Nie przystoi na tym forum, aby takie śmietnikowe wypowiedzi zostały wystrzelone bez jakiejkolwiek argumentacji.
  Polecam tak pisać, jakby Pan rozmawiał ze mną publicznie.
  To jest uczciwe…
  Pomyje proszę zostawić w domu, a tutaj tylko argumenty.

 65. NICK said

  Ja. Brzoza. Użyłem „argumentów”. (64).

  Nie zauważam.

  Zauważam, że nie rozumie Pan wypowiedzi Admina.

  Zacytuję Pana ‚argument’. Jeden z wielu: „Od razu przypominają mi się metody ubeckie i gw.”
  De ża vi? Fatamorgana?

 66. L2P said

  re64 calkowicie popieram Panie Nick !

  a pana panie drzewko za bardzo nadepnalem na `argumenty` ?
  slyszalem,ze niektorych boli szczegolnie w stadium zaawansowanym,
  mam recepte zwin pan majdan lub zacznij nie klamac i nie przeinaczac szczegolnie rzeczy oczywistych,szczegolnie na wartosciowych stronach i prowadz pan ludzi do Boga a nie ..
  masz pan ludzi za oslow czy tylko robisz za pajaca, bo mnie pan nie wystraszysz i nie przekonasz..no chyba zes pan patsy wtedy jasne..

  ——
  Nie bardzo wiem. dlaczego tak Pana oburzył artykuł p. Brzozy, w którym autor pozwala sobie snuć pewne hipotezy.
  Czy może Pan to wyjaśnić?
  Admin

 67. L2P said

  Przede wszystkim wyrazy uznania dla Pana wkladu pracy i sposobu prowadzenia witryny. Poza tym,
  toleruje wartosciowe artykuly,mimo roznych odrzecznosci ale znajac pare artykulow p brzozy, ktore wymyslnie znieksztalcaja rzeczywistosc, nie moge nie zareagowac na ewidentne kolejne zaklamanie chocby w formie `hipotezy`a raczej `bujnej` wyobrazni na temat Boga Bibli i rzeczy Swietych `zero tolerancji` [ klamstwo powtarzane 1000..razy.. zna to Pan ] do tego jest uzasadnienie bycia brzoza a nie np.debem.., chcialoby sie powiedziec dosyc, wracaj do siebie i tam zapladniaj. Czy to wystarczy../
  Ps.wsrod nas Polakow szerzy sie od dawna ten pasozytniczy problem pora rozpoznawac i..co sie da..

Sorry, the comment form is closed at this time.