Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Nadia Sawczenko zadała prowokacyjne pytanie prezydentowi Poroszenko

Posted by Marucha w dniu 2016-08-08 (Poniedziałek)

Deputowana „Batkiwszcziny”, Nadia Sawczenko, która w administracji Poroszenki działa na rzecz ukraińskich jeńców wojennych i więźniów politycznych w Rosji, zadała prezydentowi skandaliczne pytanie, o czym donosi „BBC Ukraina”.

– Oburza mnie, że prezydent mieni się jedynym negocjatorem – a jeśli tak, to dlaczego do tej pory nie rozmawiał ani z Zacharczenką (przywódca Donbasu), ani z Płotnickim (przywódca Ługańska) – powiedziała Sawczenko.

Na jej słowa gwałtownie zareagowali internauci, którzy umieścili swe komentarze pod aktualnościami „BBC Ukraina” na Twitterze.

„Nadia zgłupiała”…
„Ta duraczka nie rozumie, że prezydent kraju nie musi rozmawiać z każdym zgniłkiem”…
„Bo Zacharczenko to terrorysta, idiotko!”…
„Uwaga dla #Sawczenko: prezydenci nie negocjują z terrorystami. Od tego są służby specjalne”…
„Dlaczego Sawczenko powtarza tezy V. Medwiedczuka i separatystów? Dlaczego Sawczenko po wyjściu z »niewoli« nie została przebadana wykrywaczem kłamstw?”…
„Dlaczego Obama nie negocjował z Bin Ladenem?”…

Jak zauważył „Apostrophe”, na spotkanie Sawczenko z administracją Sawczenki pozytywnie zareagowali zwolennicy Rosji Putina.

http://apostrophe.com.ua
Tłum. Głos Prawdy i Gajowy Marucha

Ponadto Głos Prawdy podała dodatkowe informacje:

Nadia Sawczenko, oprócz tego, już wcześniej zażądała zakończenia operacji wojskowej w Donbasie, nazywając ją „bałaganem”.

2 sierpnia Sawczenko ogłosiła kolejną głodówkę i złożyła wniosek, aby całkowicie przepisać Konstytucję Ukrainy. Zażądała również ukarania władz wojskowych Ukrainy za ogromne straty poniesione przez siły zbrojne tego kraju w 2014 i 2015 roku.

14 lipca Sawczenko wezwała do przeprowadzenia referendum w kraju w sprawie decentralizacji i federalizacji.

Komentarzy 11 to “Nadia Sawczenko zadała prowokacyjne pytanie prezydentowi Poroszenko”

 1. Akej said

  Wyglada na to, ze Putin wypuscil banderowcom bakcyla, ktory moze im narobic mase klopotow. Oby tak sie stalo!

 2. P. Akej: Na to własnie wygląda. A swoją drogą Sawczenko to twarde i harde babsko, niezależnie od kryminalnej przeszłości. Może sumienie nawet ją ruszyło. W każdym bądź razie gra va bank.

 3. Ukrainskie Chazary maja ciezki orzech do zgryzienia z ta wyszczekana baba. Wywindowali to to na piedestal „heroja” myslac ze ruskie pewnikiem zamkna ja daleko na „Kolymie”. A tu jak nazlosc une parlamety z naszym knesejmem zle odczytaly intencje Waltzmana-Poroszenki zaczely gardlowac na caly swiat „Je suis Sawczenko” . No i klops…Prezydent Putin sie przestraszyl i oddal im babe-zbira w tri miga. Jak wiesci niosa z Kijowa…Nadie-„Natke” oddano z Lefortowa po odpowiednim potraktowaniu elektrodami i stad caly rejwach od jej powrotu. Teraz pozostaje Verrkhovnej Rade Ukrainy zamknac „bohaterke” celem rehabilitacje w VIP-owskim oddziale Kijowskiego Psychiatryka przerobic na „pilota kamikatze”. a wtedy p. Prezydentowi Putinowi odechce sie robienia szutek z Velikoj i Samoderzavnoj Ukrainy.

 4. Maćko said

  Ile ma lat?

  Po 30, okolo 35, ludzie staja sie takimi, jaka jest ich skablowana i niezmienna natura.
  Jest to charakterystyczny moment, w który wyuczone czy wymuszone przez otoczenie zachowania/postawy/poglady sie zostaja odrzucone i zastapione niezaleznym juz ( pixoko ) wlasnym zachowaniem sie. Jest to moment „otwierania oczy”, rewolty, wielkich zmian. Zdarza sie tylko raz w zyciu i tylko u osób, które dotychczas zyly niezgodnie ze swoja natura.

  Wywód prawdziwy ale zastosowanie w tym przypadku tylko hipotetyczne.

 5. NICK said

  Co było do udowodnienia.
  Ale… .
  To nie wszystko.
  Znacznie więcej się ukaże.

 6. Jak donosi ukraiński portal Unian.net Kilka dni temu w programie „Espresso” deputowana porucznik Sawczenko obwieściła ze:
  To jest bardzo niebezpieczna retoryka, że potrzebne jest wprowadzenie stanu wojennego , powinniśmy zakończyć ten bardach, który został nazwany ATO, tak szybko jak to możliwe, bez dalszej wojny.” – powiedziała.
  To że u na jest wojna to bezdyskusyjne. Należało to przyznać jeszcze 2 lata temu, poczynając od Krymu.
  MFW nie daje pieniędzy krajom, które są w stanie wojennym. Ale jeśli stan wojenny jest na części terytorium kraju, to daje.

  Ale nasz rząd prosi MFW o pieniądze, które będą spłacać nasze wnuki i wkłada je do kieszeni , i nic nie daje na wojnę „- powiedziała posłanka Sawczenko.
  Dodała też, że nie wybaczy Rosji ani separatystom wojny w Donbasie, chociaż nie ma pretensji o zatrzymanie jej przez „separatystów”ani do Rosji za więzienie.
  Oznajmiła także, ze Rosja będzie musiała wypłacić Ukrainie odszkodowanie za tę wojnę.

  Подробности читайте на УНИАН: http://www.unian.net/politics/1453881-savchenko-nado-zakanchivat-bardak-pod-nazvaniem-ato-bezo-vsyakoy-dalneyshey-voynyi.html
  Подробности читайте на УНИАН: http://www.unian.net/politics/1453881-savchenko-nado-zakanchivat-bardak-pod-nazvaniem-ato-bezo-vsyakoy-dalneyshey-voynyi.html

  Hm ciekawe….tyle broni co dostała Ukraina od „sojuszników” min, pocisków, granatów, broni automatycznej, wyrzutni i to wszystko spadło na Donbas, doprowadzając do ruiny wiele miast i wsi.
  Spalili 200 osób w Odessie, zabili ponad 10… ludzi i Nadieżda chce odszkodowania.
  Nieodrodna córka Poroszenko ,jedyne co potrafią to wydzierać pieniądze gdzie się da…..hasło przewodnie dawać pieniądze , dawać pieniądze.
  Ale o długu 3 mld $, oraz wielomilionowym za gaz zapomniała biedactwo.
  Jak to pamięć po napojach spirytusowych się kurczy….

 7. leśnik said

  Tak. A potem człowiek pozna Chrystusa i swoja niezmienna natura idzie precz razem z całym cielesnym usposobieniem.

 8. Henry said

  A jaki interes mają „polskojęzyczni” generałowie i inni „patrioci” wypowiadający
  się w mediach przeciw decentralizacji i federalizacji na Ukrainie?

 9. Ad.6 poprawka. Ma być 10 tysiecy ludzi.

 10. peacelover said

  Pani Nadia, ..o ile bedzie gadac za duzo i nie „zgodnie”,
  to moze jej sie zycie znudzic …!
  To ma miejsce…!…….czasami…!

 11. Nemo said

  Zadziwiający zwrot poglądów. Musieli jej wyprać mózg kiedy garowała albo uczynili jej tam mocną aluzję; raczej to drugie. Inaczej tego nie widzę.

Sorry, the comment form is closed at this time.