Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zlot Braterstwa Polsko-Rosyjskiego w byłej bazie wojsk radzieckich

Posted by Marucha w dniu 2016-08-08 (Poniedziałek)

Atmosfera zlotu była wspaniała, ludzie bawili się w swoim gronie znakomicie.

W dniach 5,6,7 sierpnia 2016 r. w Bornem Sulinowie odbył się zlot Braterstwa Polsko–Rosyjskiego w byłej bazie wojsk radzieckich, które stacjonowały tam od 1945 do 1992 r. Pierwszy dzień rozpoczął się integracją przy ognisku. W koleżeńskim gronie miło spędziliśmy czas. Przyjechała do nas bezpośrednio z obchodów rocznicy śmierci pana Andrzeja Leppera delegacja ZMIANY z okręgu zachodniopomorskiego.

Dzień drugi, wyjazd całej grupy, kierunek: cmentarz radziecki. Tam zostały złożone kwiaty przy pomniku centralnym (tzw. PEPESZA). Następny cel: cmentarz wojenny polsko-radziecki, na którym pochowani są bohaterowie wojenni, którzy oddali życie w walce z faszystowskimi Niemcami. Złożyliśmy kwiaty, oddaliśmy hołd oraz uczciliśmy minutą ciszy pamięć bohaterów.

Przyjechała do nas bezpośrednio z obchodów rocznicy śmierci pana Andrzeja Leppera delegacja ZMIANY z okręgu zachodniopomorskiego.

Pan Romuald Koperski poprowadził wykład z pokazem multimedialnym ze swoich wypraw po Syberii. Należy dodać, że prezentacja wywarła bardzo duże wrażenie na uczestnikach zlotu.

Głównym tematem zlotu było zintegrowanie działań w celu skutecznego ratowania pomników radzieckich od całkowitej dewastacji oraz pozyskania na ten cel funduszy. Tematem pośrednim była analiza nagonki medialnej na organizację zlotu.

Bardzo nieeleganckie, kłamliwe komentarze i informacje na temat BPR oraz stowarzyszenia Kursk nie pozostały bez odzewu podczas zlotu. Nie zakłóciło to jednak zadań, jakie postawili sobie organizatorzy. Wszystko odbyło się bez najmniejszych problemów.

Bardzo dziękujemy TVN24 która dzielnie trzymała wartę przy wjeździe do ośrodka. Przepraszamy, że nie było żadnej prowokacji ani afery. A więc nie było o czym pisać. Ale za to czuliśmy się bardziej bezpieczni. Artykułu „Gazety Wyborczej” nie będę komentował, bo nie jest wart żadnej oceny…

Następny cel: cmentarz wojenny polsko-radziecki, na którym pochowani są bohaterowie wojenni, którzy oddali życie w walce z faszystowskimi Niemcami.

Atmosfera zlotu była wspaniała i ludzie bawili się w swoim gronie znakomicie, odwiedzili nas Rosjanie, którzy przebywają w Polsce. Właściciel ośrodka Cztery Pory Roku z Bornego Sulinowa ugościł nas smaczną grochówką. I pokazał się z jak najlepszej strony, za co mu również gorąco dziękujemy.

Dziękuję również panu Rajmundowi Wełnicowi z „Głosu Koszalińskiego” za obiektywne i uczciwe opisanie zlotu BPR, dziennikarze powinni brać z Pana przykład.

Zlot Braterstwa Polsko–Rosyjskiego planowany jest cyklicznie, także już teraz zapraszamy na kolejny — za rok!

Atmosfera zlotu była wspaniała i ludzie bawili się w swoim gronie znakomicie, odwiedzili nas Rosjanie, którzy przebywają w Polsce.

Jedni niszczą pomniki i opluwają pamięć zmarłych, my oddajemy hołd bohaterom…

Ostatnie zamierzenia, by zamknąć pomniki w tzw. skansenie w Bornem Sulinowie… Ja nazwałbym to obozem koncentracyjnym dla pomników… Haniebna i niewybaczalna jest ta decyzja… Nowa atrakcja dla turystów, tak? Jaki włodarz zgodził się na coś takiego…? Bardzo mnie zastanawia, kto będzie miał w tym interes!

http://pl.sputniknews.com
Tamże więcej zdjęć.

Komentarze 34 to “Zlot Braterstwa Polsko-Rosyjskiego w byłej bazie wojsk radzieckich”

 1. wertyk said

  Przestańcie pierniczyć o jakimś braterstwie polsko-rosyjskim, bo za chwilę usłyszymy dyrdymały o braterstwie polsko-niemieckim, albo
  polsko-żydowskim.Po tylu niegodziwościach, podłościach i mordowaniu Polaków, zabieraniu ziem, zniewoleniu norodu, nie ma takiego ża braterstwa, nie było i nie będzie. Jeżeli ktoś tego nie rozumienie i nie zna historii, to jest kiep.

  Typowy gazetpolski idiota. Powtarza obiegowe pierdoły i gówno wie o historii.
  Admin

 2. anATOM said

  Panie Gajowy, jak to jest że zawsze przypałęta się do gajówki jakaś menda lemingowata z kiepem na czole 🙂

 3. Boydar said

  „… nie ma takiego braterstwa, nie było i nie będzie …”

  A kuku ! 🙂

 4. Marucha said

  Re 2:
  To wynika z praw rachunku prawdopodobieństwa 😉

 5. Kowalski said

  Wolisz braterstwo z szatanem ;ameryki polnocnej usa.Pies ich wszystkich j….Ale Slowianin czy raczej Slowianie sa naszymi bracmi.Z nimi sie lepiej dogadasz niz;z hasbara hamerykanska czy zachodnia.Gdyz wszystkie nieszczescia ktore na nas spadly I spadaja.Sa wynikiem ich dzialalnosci czyli;Londynu Waszyngtonu Berlina telavivu Moskwy.Oni tez wspolpracuja z zachodem gdyz na kremlu tez jest ;hasbara ale rosyjsko jezyczna.A na dole ciemna masa do wykorzystania I zaorania ;polacy rosjanie litwinii bulgarzy serbowie slowenicy poczesci rumunii bialorusinii.
  ALE SWIATOWA hasbara Niechce by ta NACJA SIE ZJEDNOCZYLA .Gdyz to bedzie koniec ich dzialalnosci I sianie rewolucji wojen kryzysow .CZY KTOS Z POLAKOW rozumie to co napisalem?

 6. […] via Zlot Braterstwa Polsko-Rosyjskiego w byłej bazie wojsk radzieckich — Dziennik gajowego Maruchy […]

 7. wertyk said

  No toś się „admin” popisał. Gówno wie o historii, idiota. Chłoptasiu a skąd ty jesteś takim prorokiem ,że wiesz kto kim jest, jakie ma wykształcenie, jaką ma wiedzę i na jaki temat ? Wiesz nawet ,że jest idiotą, i to gazetpolskim. Jeżeli masz zero argumentów, i nie
  potrafisz poprowadzić dyskusji, to nie zachowyj się jak cham z czworaków i nie obrażaj ludzi, tylko dlatego że mają inne doświadczenia
  i inne spojrzenie na sprawę . Dorośnij, żeby dyskutować napoziomie z innymi

  Potwierdzam. Gówno Pan wiesz o historii.
  Admin

 8. huhulaj said

  Mam tu coś dla introwertyków:

  https://rapidu.net/8216719267/Katechizm-zyda-w-bylym-Zwiazku-Sowieckim.rar

  Trzeba im bowiem dużo czytać i myśleć.

  Chyba, że wolą na przykład takie wersje naszej historii:

  Jasne. Wszędzie rodzą się i żyją różni ludzie. Ci dobrzy i ci źli. Trzeba nam jednak pamiętać, że dla normalnego Polaka najbliższa powinna być jego rodzina, potem jego naród, czyli Polacy, potem jego bracia Słowianie (nie tylko Rosjanie), bośmy z jednego korzenia, jednej krwi.

 9. wanderer said

  Pan Wertyk raczy nie wiedziec pomimo calej swojej wiedzy historycznej, ze Rosjanie mieli tyle do gadania co my pod zydobolszewicka okupacja. I ich i nas, jak tez wiele inych narodow upodlala i mordowala ta sama „nacja”.

  „..nie ma takiego ża braterstwa, nie było i nie będzie. Jeżeli ktoś tego nie rozumienie i nie zna historii, to jest kiep…”

  Tyle zyczen na raz, nie za duzo? A co na to prowadzacy? Za wyrazanie zyczen tez premiuje?

 10. Boydar said

  No, a jak on nie jest z gazetypolskiej ? Tylko np. gazwybu ? Ja bym się śmiertelnie obraził, i wypier dalał gdzie pieprz rośnie.

  Wie Pan… tak strzeliłem na Gazetę Polską, bo ten człowiek pisał w jej stylu. Ale mogła być również G*** Wyborcza, a nawet Nasz Dziennik.
  Admin

 11. Filomena said

  Panie Wertyk,

  Idz Pan na forum zydo-masonskie i tam pochwal sie znajomoscia historii. Bo Panska wersja historii to wlasnie zydo-masonska.

  Znany bulgarski historyk napisal kiedys, ze 90 procent naszej historii (naszej ogolnej historii) sfalszowano. Nie wierzylam mu. Ale kiedy sama zaczelam analizowac rozne wydarzenia i czytac rozne zrodla, zaczely mi sie otwierac oczy.

 12. Marucha said

  Re 11:
  Wertyk nie przyszedł tu na dyskusję.
  Przyszedł, żeby wrzucić goovno do ogródka i delektować się jego smrodem.

 13. wanderer said

  To pana Weryka doprowadzi do szalu i sam siebie pogryzie

  .https://www.youtube.com/watch?v=aQPI_GXFano

 14. Boydar said

  Przyznaję, Panie Wanderer, to jest skuteczniejsze od brudnych wideł.

 15. Re: 12 Marucha..
  Kazde zblizenie Polakow do Rosjan i Rosjan do Polakow (zblizenie Slowian) powoduje „biala goraczke” (wscieklosc) w zydowskim diable…
  Czy mozna sie dziwic, ze dosc czesto takie „g…na” wpadaja do Gajowki?
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 16. Lovshak Rusofil said

  Braterstwo Polsko Rosyjskie to braterstwo krwi i wspólnego męczeństwa tak że strony Narodowego Socjalizmu jak i Żydobolszewickiej Hydry Komunizmu, który jak Rak ci sami Niemcy Szwajcarzy i Brytyjczycy zaszczepione w carskiej wykończonej I wojną Rosji. Z Niemcami mamy braterstwo odkąd Kohl niebezpiecznie odniósł płuca Żydobolszewikowi stalinowskemu Mazowieckiemu podczas tak zwanych corocznych cyrków gnieźnieńskich. Żydzi z Gazety Tak zwanej Polskiej mają się dobrze bo to koledzy Maciprewicza i Kalksteinów medale sobie sami przyznają. Główna amerykańskiego medialnego nie wyciągam stąd pozostaje mi miłość i przyjaźń z ruskimi braćmi. Lech Czech i Ruś nie wziął się z powietrza nic tam nie ma o Helmucie czy Khazarskich koczownikach

 17. Inkwizytor said

  re 1

  Won gównojadzie

 18. Henry said

  Ad:3 Boydar
  „… nie ma takiego braterstwa, nie było i nie będzie …”
  Panie Boydar-dziwi mnie, ze to właśnie Pan na takim zgniłym i podłym poziomej pisze.

  Prawdziwe braterstwo i przyjaźń jak Pan wie powstaje i rodzi się ze wzajemnych kontaktów
  miedzy ludźmi, a gryzipiórki z Pis do.. mogą sobie narobić g.. na biurkach.

  Rosjanie mają podobny jak my „nasza słowiańska dusze” i wartościowych ludzi można spotkać w Rosji.
  A ja właśnie dostalem zaproszenie odwiedzić 2 rodziny w Санкт-Петербург.
  Pojadę i napisze specjalnie do Szanownego Pana Maruchy na adres prywatny moje wrażenia, jeśli pan Marucha pozwoli.
  Dla mnie najważniejsze Panie Boydar jest być wolnym, spokojnym na duszy i ciele niezależnym od
  żadnych gryzipiórków i sprzedawczyków człowiekiem.

  To nie były słowa p. Boydara
  Admim

 19. Henry said

  Moskiewskie wieczory.

  .https://www.youtube.com/watch?v=KairmsARpyo

 20. Akej said

  Mam nadzieje, jest to poczatek czegos, co juz dawno powinno byc kultywowane.

 21. Premizlaus said

  A co Gajówkowicze sądzą o twórczości i życiu Aleksandra Puszkina?

 22. Boydar said

  Ale ja i tak Pana lubię, Panie Henry, choćby i za to zdziwienie 🙂


  Facet budzi się w południe na potwornym kacu. Patrzy, na stole cztery schłodzone butelki piwa i list następującej treści: „Kochanie, wypoczywaj. Jakbyś czegoś potrzebował to zadzwoń, a zwolnię się z pracy i przyjadę. Twoja kochająca żona”.
  Facet pyta syna: – Co się wczoraj stało? Nic nie pamiętam. Syn na to: – Przyszedłeś o piątej nad ranem kompletnie pijany, awanturowałeś się, a gdy matka chciała Cię rozebrać i ściągała Ci spodnie, powiedziałeś: „Spierdalaj ku…wo, ja mam żonę !”.

 23. NICK said

  :))) .

 24. Boydar said

  @ Pan Premizlaus (20)

  Wielki człowiek, i genialny wynalazca

 25. Maćko said

  Wertyk moze byc tylko zle poinformowany. Uczcie zamiast ublizac. Taka jest droga Patrioty.

 26. karlik said

  Ad.20 „A co Gajówkowicze sądzą o twórczości i życiu Aleksandra Puszkina?”

  Trudno wymagać od Rosjanina by kochał Polskę..
  Ale ja bym wolał by Polacy kochali Polskę i dla Niej coś robili…

  Oszczercom Rosji (Клеветникам России) Aleksander Puszkin
  przekład Maciej Szczepańczyk

  Po co huczycie narodowi oratorzy?
  Po cóż grozicie Rosji anatemą?
  Czyż was wzburzyło Litwy poruszenie?
  Zostawcie, to spór jest Słowian między sobą,
  Domowy stary spór, zrządzeniem losu zawieszony,
  Pytanie, na które nie dacie odpowiedzi.

  Już z dawna oba te plemiona,
  Wrogami były dla się,
  Nie raz to ich to nasza strona,
  Zginała karki pod naporem.
  Kto wytrwa w tym nierównym sporze?
  Chełpliwy Lach czy wierny Rus?
  Zaliż rzek słowiańskich nurt
  Ujdzie w rosyjskie morze?
  Czyż ono wyschnie? Ot pytanie.

  Zostawcie nas, wyście nie czytali
  Tych krwawych kart,
  Wam jest obca,
  Ta waśn rodzinna,
  Nic wam nie mówią Kreml i Praga,
  Bezmyślnie kusi was odwaga,
  Rozpaczliwej walki
  Wy nas nienawidzicie…

  Za cóż to? odpowiedzcie, zaliż
  Że na rozwalinach gorejącej Moskwy
  Żeśmy nie uznali zuchwałej woli
  Tego, przed którym sami żeście drżali,
  Czy za to że w bezdenną przepaść powalili,
  Bożyszcze ciążące nad królestwami,
  I naszą krwią odkupili Europy wolność, cześć i pokój?

  Wy groźni w słowach, czas sprawdzić czynem,
  Czyż stary wiarus, spokojny w swej pościeli,
  Nie w siłach by przykręcić bagnet Izmaiłu,
  Czyż słowo cara nic nie znaczy,
  Czy z Europą spór wieść na nowo,
  Czy od zwycięstw odwykł już Rosjanin.

  Czyż mało nas? Czy od Permu do Taurydy,
  Od fińskich zimnych skał do gorejącej Kolchidy,
  Od wstrząsanego Kremla,
  Po niewzruszony chiński mur,
  Czyż nie wstanie stalową szczeciną
  Połyskująca rosyjska ziemia?

  Wysyłajcie więc do nas oratorzy,
  Swych mściwych synów,
  Miejsca im dosyć na polach Rosji,
  Pośród grobów tak znajomych.

  1831

 27. Glos Prawdy said

  Dzięki Bogu, że jest taki zlot, aż się zdziwiłam.
  Chyba domyślam się skąd go zawiało – № 1 Wiertyk

 28. hartford said

  Rosjanie maja wyglad slowian ,to jest narod azjatycki , maja wyglad slowian . Okupowanie przez mongolow przez prawie 3 stulecia,
  Rosja to inna cywilizacja .
  Przestancie brerdzic o braciach slowianach.

  Spadaj – admin

 29. Janko said

  Hartford ma pelna racje !!!!!, dajcie sobie spokoj z braterstwami! bo wypicie kilku „stakanow” gorzaly i zagryzienie z Ruskimi, zadnym „braterstwem” byc nie moze! Rosjanie uwazaja tylko tych, ktorzy szanuja samych siebie I na przemoc sa w stanie odpowiedziec zdecydowanie tym samym. Traktuja nas od dawna (czesto majac nietety racje!) jak „prostytutke”, ktora daje zachodowi i w dodatku nic w zamian nie zyskujac. Poki wiec sami nie bedziemy sie szanowac nie bedzie zadnego braterstwa a tylko lanie w morde!!!!

 30. Boydar said

  „… Rosjanie uważają tylko tych, którzy szanują samych siebie …”

  Święte słowa, Panie Janko, święte słowa. Czy uważa Pan może, że szacunek dla samego siebie da się jakoś skategoryzować ? Bo jeśli tak, to i Rosjanie to i owo zapewne odróżniają.

 31. Filomena said

  Panie Hartford,

  Pan powtarza niesamowite glupoty. Badania DNA bardzo konkretnie pokazuja, ze Rosjanie nie maja wiecej domieszki azjatyckich genow niz tzw. Europejczycy. Jest na ten temat sporo materialu. Mowiac „Rosjanie” mam tu przede wszystkim na mysli ludnosc slowianska Rosyjskiej Federacji. Sa w Rosji jeszcze tzw. Tatarzy, ktorzy jakkolwiek nie sa wcale potomkami Mongolow. Sa oni potomkami turkojezycznego narodu tzw. Bulgarow. Ten narod jednakze tylko w 35 procentach jest turecki. 40 procent jego genow to geny finskie a 20 procent geny slowianskie. 5 procent to moze beda geny mongolskie. I tylko tyle.

  Mongolowie nie byli licznym narodem. Nie mieszali sie za duzo w wewnetrzne sprawy kulturowo im obcych terytoriow tak dlugo jak te placily im haracz. Niektore polnocne czesci Rosji nigdy pod bezposrednim wplywem Mongolow sie nie znalazly. To raz.

  Dwa. To co pan mowi jest wrecz komiczne, niedorzeczne Na tej samej podstawie moznaby powiedziec, ze Serbowie czy inni balkanscy Slowianie nie sa prawdziwymi Slowianami, bo 500 lat byli pod okupacja turecka. A co powiemy o Hiszpanach, ze to nie Europejczycy, nie narod lacinski, bo 800 lat spedzil pod okupacja arabska. Ba, Hiszpania byla nawet Kalifatem. Na tej podstawie tez niektorzy muzulmanscy fanatycy roszcza sobie pretensje do Hiszpanii i argumentuja, ze czesc jej kosciolow to dawne meczety.

  Potomkow Mongolow w Rosji mozna znalezc. Sa to Kalmucy nad Morzem Kaspijskim, malenki narod, ktorzy zachowal buddyjska religie i tradycje podobne to tych w dzisiejszej Mongolii.

  Jesli jest region na wschod od Polski, gdzie zachowaly sie dosc konkretne wplywy ludow azjatyckich, niekoniecznie Mongolow, ale Turkow i Tatarow, to jest nim Ukraina. Jeszcze za odleglych czasow „slowianskich” czesci dzisiejszej Ukrainy zamieszkane byly przez turko-jezycznych koczownikow. Wiekszosc z nich z czasem roztopila sie wsrod ludnosci slowianskiej, choc nie do konca. Kozactwo ma oryginalnie korzenie tureckie czyli azjatyckie. Istnieje teoria, ze byli to poczatkowo wychodzcy ze Zlotej Ordy, ktorzy odmowili przyjac Islam. Nie zapominajmy, ze Zlota Orda byla poczatkowo wieloreligijna. Zachowal sie rowniez czesciowo na Ukrainie a jeszcze konkretniej w Moldawii lud o nazwie Gagauzi. Gagauzi to lud turecki wyznajacy prawoslawie od ponad tysiaca lat. Sa to najprawdopodobniej potomkowie Peczenegow i Polowcow, ktorzy sie schrystianizowali.

  Rosja jest tak samo czescia Europy i cywilizacji chrzescijanskiej jak i Hiszpania, i Malta i Balkany i Cypr. Oczywiscie kazdy z tych regionow wytworzyl swoja specyficzna kulture. Podobnie jest z etnosami, ze Slowianami w tym przypadku. I Serbowie i Bulgarzy, Ukraincy, Rosjanie i Sorbowie znad Laby sa Slowianami. Maja wspolne jezyki, zwyczaje, tradycje i…wspolne geny, co dzis mozna latwo sprawdzic.

  Niech Pan nie sieje zametu.

 32. Marucha said

  Re 31:
  Podczas gdy mnie stać było jedynie na krótkie warknięcie, Pani Filomena pięknie wyłożyła temat. Aż za pięknie, jak na takiego prymitywa Hartforda. Ale my inni skorzystamy.

 33. Aguirre said

  No cóż ja ostatnio się zdziwiłem, kiedy przeczytałem, że Rosjanie mają geny raczej ugro-fińskie niż słowiańskie. Natomiast Białorusini i Polacy to praktycznie te same geny mają. Zresztą o „duszę” tu bardziej chodzi niż o geny…

 34. Janko said

  Do Maruchy I Filomeny: Bojcie sie Boga jesli braterstwo ma sie opierac na genetyce, braterstwo ma sie rozumiec prawdziwe….

  Dej Pan spokój z bredniami, bo się wkurzę.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.