Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marteczka o Wolne tematy (41 – …
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  nod o Hańba i zdrada – chyba b…
  Maverick o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  Gdzie błąd? o Wolne tematy (41 – …
  Carlos o Szambo próbuje go ośmiesz…
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  revers o Szambo próbuje go ośmiesz…
  marek13 o Dlaczego koty boją się ps…
  Marucha o Szambo próbuje go ośmiesz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Draństwo ABW: Co ma piernik do wiatraka?

Posted by Marucha w dniu 2016-08-09 (Wtorek)

Sąd w Warszawie 10 sierpnia zdecyduje o tym, czy przystać na żądanie prokuratury i przedłużyć areszt tymczasowy lidera Zmiany Mateusza Piskorskiego, któremu bezpieka zarzuca szpiegostwo na rzecz Chin, Rosji i Iraku, czy też więzień polityczny wyjdzie wreszcie na wolność.

Jak każda sprawa, tak i ta przycicha.

Nie chodzi tu tylko o niestety „normalny” proces powszednienia draństwa, ale i fakt, że władza i usłużne jej media sprawę uwięzienia Piskorskiego starają się przemilczać.

Kilka tygodni temu do Prezydenta RP Andrzeja Dudy napisało list kilkunastu posłów Europarlamentu z frakcji Lewicy i GUE/NGL. W liście domagają się oni poszanowania przez Polskę wolności słowa i przekonań oraz natychmiastowego zwolnienia zatrzymanego. Listu nie opublikowała żadna polska gazeta i nie wspomniała o nim żadna polska telewizja. Prezydent, mainstreamowi politycy i media po prostu udają, że żadnego listu nie ma.

Sprawę Piskorskiego prowadzi prokurator Anna Zalewska, ale co ciekawe i bez wątpienia nieprzypadkowe, swoją nominację na to stanowisko od Ministra Sprawiedliwości otrzymała ona na miesiąc przed pojmaniem przez bezpiekę lidera Zmiany.

W polskim systemie wymiaru sprawiedliwości nie ma praktycznie żadnych realnych gwarancji niezależności prokuratury, a po „reformie” uchwalonej przez PiS ta niezależność jest już zupełną fikcją. Do odpowiednich spraw, oczekując z góry założonych wyników, rząd może delegować dyspozycyjnych prokuratorów. Za posłuszeństwo nagradzać awansami, a za jego brak karać degradacją czy wysłaniem na prowincję.

Piskorski jest w tej chwili poddawany swego rodzaju deprywacji. Pozbawiony dostępu do świata zewnętrznego i kontaktów ze współpracownikami oraz swoimi bliskimi, od miesiąca jest pozbawiony również towarzystwa współwięźniów.

Mateusz Piskorski siedzi w celi sam i również sam wychodzi na więzienny spacerniak. Są to te same metody mające pozbawić więźnia kontaktów ze światem zewnętrznym i poczucia czasu, które w skrajnej formie mogą prowadzić do depresji i załamania. Metody te stosowano w znacznie ostrzejszej formie w latach 70. w Argentynie w czasach krwawej dyktatury, co opisywała Naomi Klein w swojej bestselerowej książce — „Doktryna szoku”. W tej ostrzejszej formie metody te mogłyby doprowadzić do tego, że Piskorski przyznałby się, że szpieguje na rzecz Reptilian.

W odpowiedzi na skargę Piskorskiego na bezpodstawną izolację prokurator Zalewska odpowiedziała, że izolację zastosowała po przeczytaniu jego listów, z których wywnioskowała, że obawia się on o swoje życie. Nie czytała zapewne ze zrozumieniem, bo jeśli Piskorski obawia się o swoje życie, to na pewno nie ze strony współwięźniów, wśród których, ale także i straży więziennej, spotyka się z sympatią i w różny sposób okazywanymi wyrazami solidarności.

Dokładnie tak samo było w czasach II RP, której więzienia pękały w szwach od osadzonych tam więźniów politycznych. Piskorski jest osadzony w polskim więzieniu, w którym, jak dobrze wiemy, szaleją „seryjni samobójcy”.

W swoich cenzurowanych przez bezpiekę listach Mateusz Piskorski na szczęście podkreśla, że nie zamierza popełniać samobójstwa, pracuje nad książką i snuje plany działań jego partii po wyjściu na wolność.

Lada dzień Piskorski ma zostać przeniesiony do aresztu na warszawskiej Białołęce lub wywieziony do radomskiego aresztu, co władze więzienne tłumaczą likwidacją słynnego aresztu na Rakowieckiej, ponieważ pisowska władza chce w tym więzieniu urządzić muzeum tzw. żołnierzy wyklętych, takich jak ci, co po wojnie strzelali do chłopów, którzy przyjęli ziemię z reformy rolnej.

Niebawem miną trzy miesiące od aresztowania Piskorskiego, a prokuratura nadal nie przedstawiła żadnych dowodów na zarzucane mu rzekome szpiegostwo. Z mojej wiedzy wynika, że skupia się ona na trzech zarzutach.

Po pierwsze, o czym ABW przeczytała po prostu w internecie i prasie, zarzuca mu się wzięcie udziału w międzynarodowej grupie obserwatorów w referendum na Krymie. Właściwie nie wiadomo, dlaczego czyni się z tego zarzut, bo gdzie jest powiedziane, że nie wolno? W każdym bądź razie zarówno prokuratura, jak i bezpieka uznają to za działanie na szkodę Polski. W jaki sposób? Mam nadzieję, że wyjaśnią.

Drugim zarzutem jest sprawa, o której polska bezpieka dowiedziała się tym razem z ukraińskiej prasy. Ponoć na początku ubiegłego roku doszło na Ukrainie do zniszczenia pomnika zbrodniarza Bandery. Piskorskiemu zarzuca się czy to podżeganie, nakłanianie, czy też sprawstwo tego czynu. O dowodach na razie nic nie wiadomo, ale trudno zaprzeczyć, że polski wymiar tzw. sprawiedliwości działał tu chyba przeciwko polskiemu obywatelowi na zlecenie ukraińskiego SBU?

Ostatni zarzut jest chyba najbardziej absurdalny, ponieważ dotyczy on organizacji pod ambasadą Ukrainy demonstracji na rzecz federalizacji Ukrainy. Polska bezpieka chyba nie ma świadomości, że federalizacja jest jednym z ustaleń mińskich porozumień, które oprócz Putina podpisali tez polscy sojusznicy, Holland i Merkel.

Chciałoby się zapytać panią prokurator — co ma piernik do wiatraka? Co przedstawione powyżej negatywne polityczne oceny proamerykańskiej partii PiS mają wspólnego z ciężkimi oskarżeniami — w rzeczywistości jawnymi pomówieniami — wytaczanymi przeciwko Piskorskiemu?

Czy w tej sytuacji możemy liczyć na to, że sąd może nie zgodzić się na przedłużenie tymczasowego aresztowania?

Teoretycznie tak, ponieważ pozycja sędziego w systemie jest znacznie bardziej niezależna niż prokuratora. Podpisujący się pod politycznym zamówieniem partii rządzącej sędzia ma świadomość, że PiS też przeminie, a wtedy za bezprawne działania może zostać rozliczony. Adwokaci Piskorskiego będą wnosić o jego uwolnienie, a co najmniej zastosowanie innego nieizolacyjnego środka zabezpieczającego do czasu przedstawienia aktu oskarżenia (dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju, poręczenie itp.).

Nawet bezpieka, która nie ujawniła do tej pory żadnych dowodów uzasadniających stosowane represje i nie potrafi wskazać przyczyn dla stosowania najbardziej drastycznego środka zabezpieczającego, jakim jest tymczasowe aresztowanie w areszcie wydobywczym, zaczyna panikować i chwytać się brzytwy, szukając na oślep jakichkolwiek poszlak.

Ostatnio do administratorów strony Zmiany na Facebooku napisała kobieta, którą bezpieka wezwała na przesłuchanie tylko dlatego, że choć Piskorskiego nie zna i nie jest członkiem jego partii, a kierując się jedynie ludzkim odruchem, napisała do niego list z wyrazami solidarności.

Nie poddają się też członkowie Zmiany. Oni też są przesłuchiwani i nękani na inne sposoby, np. poprzez dalszą odmowę zwrotu części zagrabionego w maju w biurze Zmiany mienia.

Zdarzały się też przypadki, że członkowie związanego ze Zmianą Związku Zawodowego „Zmiana — Jedność Pracownicza” byli wzywani na policję i niedwuznacznie nakłaniani do opuszczenia jego szeregów.

Organizują w różnych miastach punkty informacyjne, poprzez które nagłaśniają w społeczeństwie fakt uwięzienia Piskorskiego. W tę sobotę z okazji 5. rocznicy śmierci Andrzeja Leppera w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach zorganizowali marsz poświęcony jego pamięci. Spod tablicy pamiątkowej poświęconej Lepperowi przemaszerowali pod gmach Ministerstwa Sprawiedliwości, poraz kolejny żądając tam uwolnienia swego przewodniczącego.

Rozprawa odbędzie się 10.08, ale z tego, co wiem, rozprawa w „demokratycznym państwie prawa” odbędzie się bez udziału samego zainteresowanego i znów za zamkniętymi drzwiami.

Może on co prawda wnieść żądanie o swój udział w rozprawie, ale jak to już bywało w sprawie innych jego żądań, są one rozpatrywane dopiero po fakcie.

Jedyne, co możemy teraz zrobić, to nadal pisać listy z wyrazami solidarności z krzywdzonym i represjonowanym przez państwo człowiekiem, które wiem, że po ocenzurowaniu jednak do niego dochodzą.

W sytuacji pełnej izolacji pomagają mu one przetrwać i nie wpaść w depresję.

Jarosław Augustyniak, polski publicysta, Warszawa

Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
http://pl.sputniknews.com

Komentarze 22 to “Draństwo ABW: Co ma piernik do wiatraka?”

 1. Maćko said

  Komu on przeszkadza?
  Czy to test NGestapo aby sprawdzic co ludzie zrobia a jesli nic, to przywyczajac ich do bezpodstawnych aresztowan? Tresura lemingozy?

 2. tadhttps://marucha.wordpress.comzu said

  Listu nie opublikowała żadna polska gazeta i nie wspomniała o nim żadna polska telewizja. Prezydent, mainstreamowi politycy i media po prostu udają, że żadnego listu nie ma.
  Noo dobrze media mętnego nurtu mogły nie publikować tego listu ale są prawdziwe media tak się uważają , to na co nam potrzebne takie media w których się namawia do wpłat i podaje numer konta żeby się pomodlić nie potrzebuję radia i pozłacanego dachu.

 3. AniaK said

  Re2:
  To dobra wiadomość dla ojca Rydzyka bo słyszałam, że on ma już dosyć tego żebractwa 🙂

 4. AniaK said

  I proszę się tak nie denerwować, bo słyszałam że niedługo TV TRWAM zastąpi się TV ISKRA. Dojrzałe media narodowe to marzenie pana Kaczyńskiego i na pewno kasy nie pożałuje.

 5. Lovshak Rusofil said

  Żydobolszewickie metody. Zalewska zapewne konsultuje sie z debilem Macioreeiwczem znanym rsofobem w randze ministra , na jakich ewentualnie przesłankach dalej puszkować niewinnego człowieka. SłużALCZOŚĆ ŻYDOBOLSZEVII SĄDOWNICZO PROKURATORSKIEJ WZRUSZA DO ŁEZ

 6. Kowalski said

  Dzis ABW to takie okupacyjne ;GEHEIME STATTZ POLIZEI.Ciekaw jestem kto dowodzi czy pod czyimi rozkazami oni dzialaja ;Mosadu CIA czy FBI

 7. ZNĘCANIE się nad POLITYCZNYM węźniem Mateuszem Piskorskim to akt ZASTRASZANIA Polaków obecnego żydo-waszyngtoskiej przekupnej KLIKI w Warszawie, said

  Aresztowanie lidera „Zmiany” Mateusza Piskorskiego to 100% POWIELENIE metodologii z arsenału wielu żydo-komunistycznych kłamstw z PRL czyli o rzekomych „szpiegach amerekańskich” z czasów żydo-komunisty Bolesława Bieruta !

  ZNĘCANIE się nad Mateuszem Piskorskim przez obecny też SPRZEDAJNY reżym psychopatów ale ze ZMENIONYM kierunkiem, którzy są PŁACENI przez rusofobicznych NEKONÓW z Waszyngtonu ma jedynie o 180 stopni OBRÓCONY wektor geopolityki, gdyż taki żydo-mason udający „katolika” jak Macierewicz czy rządzący UKRAINCY w III RP jak Duda, Kaczyński, Szydło czy Marek Kuchciński są AGENTURĄ żydo-amerykańsko-masońską, którzy nabrała pewności siebie dzięki OBECNEJ obecności na ziemiach polskich wojsk amerykańskich.
  Obecna klika rządzących PSCHOPATÓW z PiS-PO-PSL spowodowało, że oni POSTAWILI Polskę w pozycji ZGNIOTU w przypadku WOJNY USA-Rosja, która wg. scenariusz ludobójców z Waszyngtonu ma się odbyć na polskim, ukraińskim czy białoruskim terytorium ale NIE w Waszyngtonie …

  Kiedyś AGENTURA żydo-sowiecka POSTAWIŁA się PONAD etnicznymi Polakami, tylko dlatego, gdyż oni byli sowiecką agenturą, maltretowali opozycję w Polsce, rządzacy agenci żydo-sovietyzmu też czuli się BEZKARNIE dzięki OBECNOŚCI na ziemiach polskich wojsk sowieckich, gdyż wtedy była ODWROTNA geopolityka.

  By uniemożliwić samoorganizację Narodu Polskiego, żydo-bolszewicka dyktatura PRL-u za pośrednictwem bezpieki, pacyfikowała wszelkie przejawy aktywności politycznej Polaków. Właśnie dlatego zostałem wygnany z Polski na zagraniczną banicję gdyż broniłem KOŻYSTNYCH nie zależnych od NIKOGO obcji geopolitycznych dla Polski !
  Dzisiaj PRZECIERAM oczy mieszkając na obczyźnie, że atmosfera polityczna w Polsce NIC a NIC się NIE zmieniła !

  Dalej NIE ma korzystnych rozwiązań geopolitycznych dla Polaków i Polski jako instytucji państwowej broniących elementarnego PRZETRWANIA Polskiego Narodu , a ci co teraz rządzą w III RP mają jedynie „INNYCH” sponsorów ŻYRANTÓW politycznych.
  Obecni ZDRAJCY polskich interesów jak pochodzący z NIE-polskich MNIEJSZOŚCI narodowych zamieszkałych w III RP jak gangsterzy MAFIOZI polityczni Tusk miał swoich „sponorów” Niemców, a Kaczynski, Duda, Szydło mają żydo-NEKONÓW z Waszyngtonu, którzy organizują wojnę polsko-rosyjska w interesie USA ale na terenie Polski, tak aby unicestwić etnicznych Polaków.

  Obecna rządzące polityczne GANGI mafiozów w Warszawie mające w „odbycie” faktyczny interes Polaków, MALTRETUJĄ Mateusza Piskorskiego, tylko dlatego, aby ZASTRASZYĆ innych polskich obywateli, aby się BALI głośić inne obcje geopolityczne dla Polski, opierające się wściekliźnie PRZEKUPIONYCH rządzących mafiozów, którzy próbują zoorganizowac wojnę Polski z Rosją na terytorium Polski z bezpośrednim SĄSIADEM Polski w imię OBCYCH interesów.

 8. PROXY wojna Żydo-NEKONÓW waszyngtońskich z Rosją na Ukrainie i Syrii, said

  Obecnie bandyci żydo-neokoni wygenerowali PROXY wojnę USA z Rosją na terenie Ukrainy i Syrii.

  Polacy zamieszkali w Kraji NIE mogą dopuścić, aby ci przekupni szaleńcy bezkarni RUSOFOBI gangsterzy z PO-PiS-PSL przy korycie władzy w Warszawie doprowadzili do PROXY wojny na terenie Polski, zamieniając Polskę w „Syrię”:

  Oto w miarę racjonalne wyjaśnienie PROXY wojny awanturników ŻYDO NEKONÓW z Waszyngtonu, którzy usiłują być wyrocznią, PANEM i ZARZĄDCĄ całego Świata:

  „PROXY WAR, US vs Russia: Who’s Winning & Who Are the Players” :

 9. Dziadzius said

  Chyba takie same gnidy rzadza w Polsce jak i w USraelu i kazda opozycja to teroryzm albo szpiegowstwo **Uber Alles

 10. Henry said

  „Rozprawa w „demokratycznym państwie prawa” odbędzie się bez udziału
  samego zainteresowanego i znów za zamkniętymi drzwiami”.

  To nie jest żadna rozprawa.
  Widziałem w TV, ze w Norymberdze sprawcy byli na sali, a tu ??
  Ale jaja, gdzie my zyjemy-ludzie ?

  Czyli Pan Mateusza Piskorskiego nie ma żadnych szans obrony?
  Siedząc w celi dostanie decyzje sadu za kilka dni to wszystko??
  Co za czasy nastały? Kur..a ma.. TV nie oglądam, trzeba będzie tez odciąć się od internetu
  prądu i zamieszkać w jakiejś chacie w górach daleko od tych świrów politycznych i sądowych.

 11. ojojoj said

  do Lovshak, Trzeba sprawdzic z kim Zalewska umawia sie na randki.

 12. Longinus said

  Ojojoj no jak kto z kim.Z kundlem zydowskim ktory ma kasy;;;;;;;;;jak gnoju.

 13. Rudy said

  Niestety, ale to Polacy a nie nikt inny, dając poparcie Dobrej Zmianie, sami zadecydowali o drugiej Syrii w Polsce. Wojennej maszynerii nie da się już zatrzymać. Wojna idzie do nas wielkimi krokami i już niedługo będziemy mieli to, czego sami chcieliśmy…

 14. jamek said

 15. Bronisław said

  Re: 13. Wprawdzie zwyczajni Polacy są również winni Panie Rudy, ale czy nie uważa Pan, że przewina tak zwanych elit, w tym zwłaszcza hierarchów oraz chociażby ośrodka toruńskiego, nie jest tutaj fundamentalna w otumanianiu zwykłych Polaków i, że oni ponoszą główną odpowiedzialność za stan Naszego Narodu i Państwa?!!! Mam jednak wielką Nadzieję, iż Królowa Korony Polskiej Bogurodzica Maryja z Łaski Boga Wszechmogącego oraz przy Naszym przebudzeniu i współudziale, pokrzyżuje im te złowieszcze plany?!!! Pozdrawiam Pana gorąco! Nie traćmy Nadziei!!!

  Króluj Nam Chryste!!!

 16. er said

  Bronisław (15) ty jesteś podobny do tej na zdjęciu nad tobą (tak wynika z twojego tekstu).

 17. Rudy said

  Proszę Pana (ad 15), Polska to dom wszystkich Polaków i od nas tylko zależy, kogo do tego domu wpuścimy. Najgorsi pośród obcych, czyli frankijskie przechrzty doprowadziły do niepotrzebnego powstania listopadowego czy powstania warszawskiego, na śmierć poszły tysiące naiwnych Polaków i żadna siła tego zła nie zatrzymała. Teraz też nie zatrzyma, bo jest zwyczajnie za późno. Chyba, że … Również pozdrawiam Pana serdecznie.

 18. Nemo said

  @Artykuł

  „Listu nie opublikowała żadna polska gazeta i nie wspomniała o nim żadna polska telewizja. Prezydent, mainstreamowi politycy i media po prostu udają, że żadnego listu nie ma.”

  Normalna sprawa- my z OWP jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Z naszych doświadczeń wynika, że Kancelaria Prezydenta tak w ciągu miesiąca się ustosunkuje, po czym nada wykrętną odpowiedź.
  Osobiście pisujemy tam dosyć często, ostatnio na przykład na ten temat:

  „Stowarzyszenie Obóz Wielkiej Polski wystosowało list protestacyjny na ręce Prezydenta RP oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego apelując o uchylenie odznaczeń państwowych prof. Lechowi Suchomłynowi, jako jawnemu i aktywnemu zwolennikowi zbrodniczej ideologii OUN-UPA. Prezentujemy pełną treść listu otwartego.”

  Całość pod linkiem:
  http://owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=959&Itemid=1

 19. Dictum said

  ad 16
  A ty Er (stosuję tę samą chamską formę na „ty” – jak ty) masz mózg, jak ta na zdjęciu, sądząc z tego głupawego wpisu.

  Panie Bronisławie, króluj nam, Chryste!

 20. Maćko said

  6 Kowalski – do listy opcji doliczmy BundesAbvehre …. czy jak ja tam zwal.. Gestapo zza Odry.

 21. Lovshak Rusofil said

  Znając mentalność żydobolszewiki tak zwana prokurator Zalewska daje Panu Piskorskiemu krótsze lepsze rozwiązanie. Za rok w zawieszeniu i przyznanie się do współpracy z rosyjskim wywiadem obiecuje natychmiastowe uwolnienie, chodzi tylko o to aby wpisać się w scenariusz Dębica Maciorewicza. Ta sama żydobolszewiki może rodzice Zalewskiej albo dziadkowie dawali niezłomny ofertę nie do odrzucenia przyznanie się do współpracy z kapitalistów i faszystami w zamian za datowanie kary śmierci i tylko dożywocia z możliwością prawa łaski po 25 latach

 22. Isia said

  Re: 15 Panie Bronisławie … i ja też taką nadzieję mam … z Bożą pomocą … pozdrawiam serdecznie …

Sorry, the comment form is closed at this time.