Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Filipiny: Polowanie na dilerów rozkręca się

Posted by Marucha w dniu 2016-08-09 (Wtorek)

Rodrigo Duterte, urzędujący od czerwca bieżącego roku prezydent Filipin, przed objęciem urzędu wygłosił jako elekt przemówienie, w którym zachęcił współobywateli do zabijania dilerów narkotykowych.

Społeczeństwo aktywnie odpowiedziało na wezwanie nowego prezydenta.

Do lipca, według danych policji, zastrzelono stu dziesięciu dilerów. Ich ciała, z doczepionym podpisem informującym o przyczynie dokonania egzekucji, są porzucane na widoku publicznym.

Poza handlarzami narkotyków samosądów dokonano również na kilku gwałcicielach. Organizacje pozarządowe twierdzą, że zginęło znacznie więcej osób, niż oficjalnie podają władze bezpieczeństwa.

(Na podstawie nacjonalista.pl opracował A.D.)
http://xportal.pl

Komentarzy 11 to “Filipiny: Polowanie na dilerów rozkręca się”

 1. Kazimierz Rychter said

  Popieram!!!!!

 2. Edwin said

  Kazda przesada jest zla. Pozwolic dilerom handlowac bez przeszkod jest zle, ale zezwalac na samosady tez niedobrze.
  Jesli np. sasiad, ktory nic nie ma wspolnego z narkotykami zalazlby mi za skore moglbym go odstrzelic, a nastepnie przypiac do ciala etykiete ”diler” i byloby po sprawie.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Praworządność jest dobra w kraju, w którym rządzi prawo. Jeśli jednak prawo przestaje działać, to – z bólem serca, łzami i wyrzutami sumienia – trzeba się bronić innymi środkami.
  Nie myślę, iż tamta władza jest tak głupia, aby uwierzyć od razu w przypiętą etykietkę „diler”. Raczej wiedzą. kto jest kim.

 4. Edwin said

  Re 3
  Byc moze i ma Pan racje.ALe przede wszystkim musieliby odstrzelic grube ryby, a nie ta drobnice z ulicy.
  Ale pewnie grube ryby sa bezpieczne za armia swoich bodyguardow. Wiec i tak ta akcja nie rozwiaze problemu.

  Grube ryby bez żołnierzy też wiele zdziałać nie będą chyba mogły.
  Admin

 5. watazka said

  Co tam Filipiny.
  Na razie w Polsce nikomu nie przeszkadzaja ani narkotyki ani zanarkotykowani kierowcy. O Handlarzach nikt nawet nie wspomina.

 6. Maverick said

  Tak powinna wyglądać dekomunizacja w Polsce, a dzieci enkawudzistów nasłanych do Polski poprzez Stalina należało kuć w łańcuchy. Dzisiaj bylibyśmy w dużo lepszej sytuacji ekonomicznej.

 7. lopek said

  Aj waj – une to z pewnością potępią z dwóch zasadniczych powodów. Jeden to strata finansowa a drugi to taki, ze w państwie – gdzie jest porządek – nie ma gleby dla unych.

 8. Piskorz said

  re 3 Nic dodać, nić ująć. Popieram, jestem tego samego zdania..

 9. L2P said

  re6 tzw. zlo konieczne, onych na wierzby placzace i na lampy migajace a nie w lancuchy, scierwo najpodlejszego sortu z ignorancji poprzez klam i mord sila w narod wtloczone, jak nie zespawane przez wieki z Polska i `Polakami`, za tyle zniszczen, tortur i mordow dokonanych, nic nie zasprawuje, szeol wieczny onym pisany a nam pobutka i walka z zaraza, oni tylko tego sie boja, ze przejrzysz na oczy Polaku
  !!!
  Ps. a nie wciaz a to Niemiec a to Rosjanin a… i tak bez konca kieruja.. a problem jak slon w pokoju.
  To plemie przeklete zlorodne. Biblia- wybic co do nogi [ krol kiedys wielki 99% jech obrobil ale pare sztuk zachowal i pozwolil jem bytowac ze swoimi lecz dla rozroznienia kazal ich obrezac i tak im to do dzis zostalo na pamiatke niemalze swego zaniku na ziemi. To byl blad, niezadlugo krolestwo sie rozpadlo i paskudztwo rozplenilo, na domiar zlego mieszajac sie z gospodarzami, co tez jech nauczylo jak przetrwac. Stad eternal jewrej, mimo iz genetycznie to robactwo gniazdem wezy i zmij, w 6 pokoleniu samo z siebie umiera i do tego wciaz choruja, bo maja wiele wad genetycznych i bez `mieszania`po prostu sami by wyzdychali. To jest glowna przyczyna ich powrotow mimo ustawowych wygnan i ogolnej w zwiazku z lichwiarstwem nienawisci pomijajac wszystkie inne jech praktyki,wyglad i zachowanie,…..]

 10. Adrem said

  Inaczej się nie da.
  Pewnie,że najlepiej byłoby zacząć od grubych ryb, ale to zwykle bardzo wysoko postawione w hierarchii osoby.
  Więc trzeba zacząć od dołu i posuwać się w górę.
  Jeśli nie tak, to wcale nic się nie da zrobić.
  Popieram.

 11. Grace said

  Innej drogi dla Filipin nie ma. Tylko prawo piesci teraz zadziala. Duterte wie co robi. Filipinczycy go popieraja, jesli nawet stosuje sprzeczne z „poprawnoscia” metody. Udowodnil co mozna zrobic z kryminalistami kiedy byl burmistrzem Davao City. Oczyscil to miasto z wszelkiego gowna i nic juz tam nie smierdzi. Nie dusi zapach ludzkiej krwi. Inni tez tego chcieli, dlatego zostal Prezydentem. I dobrze!

Sorry, the comment form is closed at this time.