Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Raport: USA w 12 lat zabiło 1 300 000 osób

Posted by Marucha w dniu 2016-08-09 (Wtorek)

Artykuł pochodzi z roku 2015 – admin

W ciągu 12 lat działań bojowych Stanów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie zabito tam 1 milion 300 tysięcy osób. To liczba ofiar tylko z trzech państw – Iraku, Afganistanu i Pakistanu – głosi raport międzynarodowej organizacji Physicians For Social Responsibility, która otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla w 1985 roku.

W Iraku podczas amerykańskiej operacji wojskowej zginęło około miliona osób, czyli mniej więcej 5 % mieszkańców. 220 tysięcy osób zabitych zostało w Afganistanie, a 80 tysięcy w Pakistanie.

Organizacja podkreśla, że w tych cyfrach nie zawiera się liczba zabitych w wyniku wspólnych operacji Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w Jemenie i Syrii. Przy ich uwzględnieniu łączna liczba ofiar mogłaby wynieść nawet powyżej dwóch milionów.

W raporcie podkreśla się ponadto, że około 3 milionów mieszkańców Iraku, Afganistanu i Pakistanu zbiegło z kraju po bombardowaniach przeprowadzonych przez Pentagon.

„Otrzymane cyfry są około 10-krotnie wyższe niż te, które podaje oficjalna statystyka, i którymi operują główne media oraz eksperci. (…) USA prowadzą skrupulatne rachunki ofiar wśród własnych żołnierzy wciągniętych w wojnę z terroryzmem, jednak nie istnieje żadna statystyka ofiar wśród cywilów. To umyślne zaniedbanie” – głosi raport.

Obliczenia Physicians For Social Responsibility opierają się na wynikach różnego rodzaju badań, statystyce ONZ, danych rządów oraz rozmaitych organizacji pozarządowych.

Źródło: Radio Sputnik
http://polskiepiekielko.pl

Komentarzy 8 to “Raport: USA w 12 lat zabiło 1 300 000 osób”

 1. Dictum said

  Takie tam podwórkowe wyliczanki, wiadomo, że agresorem jest i światu zagraża ROSJA!

 2. Boydar said

  Wiadomo również, że nie skądinąd a z Rosji wyszło „jeden to tragedia, milion trzysta to statystyka”. Zapewne wina Putina.

 3. Asyria said

  Tytuł artykułu jest zwodniczy, bo dalej: …To liczba ofiar tylko z trzech państw – Iraku, Afganistanu i Pakistanu – głosi raport międzynarodowej organizacji Physicians For Social Responsibility, która otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla w 1985 roku.

 4. watazka said

  W Afganistyanie nikt nie liczy trupow bo Jankesy maja objazdowe krematoria i pala na miejscu.
  Nie wiem, czy Nigeria nalezy do Bliskiego Wschodu i Kenia, Sudan i Czad – ale stamtad nie ma zadnych danych.
  Ale to sie nie nazywa ludobojstwo ani terroryzm bo Amerykanie maja inny kaliber lufy.

  … a poza tym przecież ktoś musi prowadzić wojny, napaści, masowo zabijać… no to niech już to będzie USA…
  Admin

 5. Akej said

  Osoboscie uwazam, ze podane statystyki sa wyraznie zanizone. Prawdopodobnie mozna je podwoic.

 6. snag said

  Nie wiem dlaczego ale jak widze jakas non-profit organizacje w Stanach to najpierw zagladam do ‚about’ i prawie nigdy sie nie myle, prawie wszyscy to specjalisci od robienia wszystkiego a w sumie nic, utrzymywania sie z rzadowych grants i donacji, jak ten nijaki Robert Gould, jeden z zalozycieli, byly naczalny organizacji, jeden z naczalnych rady nadzorczej ktory zamiast leczyc to poucza … w wiekszosci zydzi, spece od bzykanai podatnika

  Robert Gould, wyksztalcenie patolog MD, ‚specjalista’ od wojen i publicznego zdrowia, czystego powietrza, zmiany klimatu, globalnego ocieplenia, rozprzestrzeniania broni jadrowej i cholera wie czego jeszcze.

  Lekarze niech lecza jak moj doktor zamiast sie opie*dalac i zyc na garnuszku podatnika ,…

  http://www.psr.org/about/board-of-directors/

  Widze ze jak jest mozliwosc dokopania Stanom to i Lucyfer bylby wiarygodny.

 7. Anucha said

  Może Snag opisze nam jak żyją weterani „światowych wycieczek” biura podróży US Army , zawłaszcza ciężko ranni i okaleczeni.

 8. NICK said

  Tytuł.
  Nie wierzę.
  (6).”Widze ze jak jest mozliwosc dokopania Stanom to i Lucyfer bylby wiarygodny.”
  Lucyfer? Może tak być. Niewielka różnica. Lucyfer/Stany… .
  Mi to lotto.
  Pisz po polsku.

Sorry, the comment form is closed at this time.