Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Serwisy społecznościowe o wykluczeniu rosyjskich paraolimpijczyków: niewiarygodny cynizm

Posted by Marucha w dniu 2016-08-09 (Wtorek)

Wiadomość o wykluczeniu rosyjskiej reprezentacji z Igrzysk Paraolimpijskich 2016 w Rio wywołała falę oburzenia w serwisach społecznościowych.

Na szczycie rosyjskojęzycznego Twittera znalazł się tag #ПозорWADA (HańbaWADA), pod którym użytkownicy wyrażają oburzenie w związku z decyzją Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC), aby wykluczyć Rosjan z igrzysk.

— Olimpiada w Rio zapisze się w historii jako najbardziej haniebna i upolityczniona — pisze użytkownik Forever FAN my Raees.

– Zabrać ludziom to, dla czego żyją to niskie i podłe — pisze użytkowniczka Katie. — Nasza reprezentacja paraolimpijska jest jedną z najsilniejszych. Dosłownie żyją sportem. Niestety polityka znów wzięła górę — dodaje Jelizawieta.

Nikołaj Zubow uważa, że przyczyną wykluczenia są w pierwszej kolejności sukcesy rosyjskich paraolimpijczyków i umieszcza na swoim Twitterze tabelę klasyfikacji medalowej z poprzednich igrzysk olimpijskich.

W serwisach społecznościowych wykluczenie rosyjskich paraolimpijczyków nazwano podłym i nieludzkim, niektórzy użytkownicy Twittera uważają, że ta decyzja była upolityczniona i jest bezpośrednio związana z chęcią pozbycia się rywali.

Deputowany do Dumy Państwowej Rosji, były mistrz świata wagi superciężkiej w boksie Nikołaj Wałujew również skomentował decyzję IPC. Według niego, przyczyna dyskwalifikacji rosyjskich paraolimpijczyków tkwi w ich sukcesach sportowych.

— Rosyjską reprezentację paraolimpijską zdyskwalifikowano. Ktoś jeszcze uważa, że doping jest przyczyną? Po prostu daliśmy im popalić w Londynie i Soczi. W Rio nie chcą na to pozwolić! — napisał Wałujew.

Szef Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego Philip Craven oświadczył wcześniej, że decyzja w sprawie wykluczenia Rosji została podjęta jednogłośnie i niezwłocznie weszła w życie.

Komitet Paraolimpijski Rosji ma 21 dni na jej zaskarżenie.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 7 to “Serwisy społecznościowe o wykluczeniu rosyjskich paraolimpijczyków: niewiarygodny cynizm”

 1. jan said

  Skandal, skandal niebywały!

  Tak. Tym bardziej, że dotyczy ludzi niepełnosprawnych, dla których możliwość uprawiania sportu znaczy może więcej, niż dla osób zdrowych.
  Admin

 2. ojojoj said

  Wszyscy oburzeni. Tylko co z tego, jak nikt nie bojkotuje tej od lat upolitycznionej zabawy, ktora ze sportem ma tyle wspolnego co swinia z perlami.

  Jakby sie znalazlo kilka panstw, ktore by zbojkotowaly i wycofaly sie z tego gowna w czasie trwania igrzysk, to by WADY i inne cwoki inaczej gdakaly.

 3. Henry said

  Szef Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego jest Brytyjczyk Philip Craven, obecnym przewodniczącym IAAF-u (lekkiej atletyki) jest Brytyjczyk Sebastian Coe.

  Gdzie są dowody? Kto z rosyjskich paraolimpijczyków używał środki niedozwolone?
  Tego nikt nie podał i nie może podać, gdyż takich dowodów nie ma.

  Anglicy jak widać są dobrymi pieskami wpychając najpierw Polaków na pierwsza linie frontu w I ws., w II ws. i przygotowali już jak wszyscy wiedza Polaków na 1-sza linie przyszłego konfliktu.
  Och jak ja ich lubie. Co za świat? Banda, podłość i śmierdząca polityka dotarła i uderza w sport.

 4. pawel said

  Na miejscu prezydenta Putina każdemu z nich dałbym medal. I mam nadzieję że tak właśnie zrobi.

 5. Halszka said

  Z kolei na czele federacji lekkoatletycznej IAAF, która bezwzględnie wykluczyła wszystkich rosyjskich lekkoatletów z udziału w Igrzyskach w Rio, stoi Anglik Sebastian Coe. Niegdyś biegacz, obecnie lord. I oczywiście wzór moralności, kryształ po prostu. Sama myśl o dopingu w sporcie budzi w nim wstręt.

  Coe został wybrany na szefa IAAF w zeszłym roku, po skompromitowanym i skorumpowanym Senegalczyku Diacku seniorze Obecnie BBC twierdzi, że Coe stanął na czele IAAF wyłącznie dzięki pomocy faceta, ściganego obecnie pod zarzutem korupcji i szantażu. Ten kumpel prezesa to zbiegły Senegalczyk Diack Jr, syn poprzedniego szefa IAAF. Młody Diack twierdził, że Coe zasiadł na fotelu prezesa wyłącznie dzięki jego pomocy, gdyż to on załatwił mu głosy wszystkich delegatów z Afryki. (http://www.bbc.com/sport/athletics/36541301).

  Jak dotąd lord Coe zajmował się nie tyle sportem, co polityką. Od lat był bliskim przyjacielem i nieodłącznym powiernikiem konserwatywnego brytyjskiego polityka Williama Hague.

  Hague to zdolny mówca, a poza tym homoseksualista.i ponoć pedofil. W internecie krąży sporo ponurych opowieści o chłopczykach, jakich kazał sobie – nie za darmo – sprowadzać z zaprzyjaźnionych sierocińców.

 6. Totalne zamierzone DYSKREDYTOWANIE Rosjan na arenie mdzynarodowej przez LUDOBUJCÓW waszyngtońskich ŻYDÓW, said

  Od momentu kiedy Rosja wstała z kolan po zakończeniu ery SPRZEDAJNEGO alkoholika Jelcyna i krnąbrniejsi Ruscy przejęli władzę na Kremlu i zaczęłi się bronić przez zajadłym RABUNKIEM zewnętrznym ŻYDOWSKIEJ międzynarodowej mafii, zwłaszcza żydowskich NEKONÓW waszyngtońskich od tego czasu od tego momentu Rosja i Rosjanie zaczeli być TOTALNIE OCZERNIANIANI i DESKRYDYTOWANI na arenie mędzynarodowej.

  W identyczny sposób byli Polacy i Polska DESKRYDYTOWANI oraz OCZERNIANI na arenie mędzynarodowej w latach 1995 – 2005 też przez ŻYDOWSKĄ mafię i NEOKONÓW waszyngtońskich + KLUBY finansowych bezkarnych złodzeji z New Yorku/Tel Avivu że to polski podatnik NIE chce zapłacić żydoskim paserom rozczeniowcom przez nich wymyślonego „odszkodowania” $65 miliardów …

  Kręgi ludobójców rządzących w USA za brak SUBORDYNACJI Kremla wobec wampirów żydowskich uruchomlili wszystkie możliwe kanały, networki oraz okoliczności w celu ZDYSKERYTOWANIA Ruskich w oczach opinii Światowej, tak aby każdy na Świecie postrzegał Ruskiego jako oszusta, potwora, a nawet „nie” człowieka, którego można bezkarnie rabować i zabijać, tak aby zmieniające się krwawe reżimy waszyngtońskie szarogęszące się na całym Świecie nie miały oponęta jakim jest Rosja.

  Obecna Olimpaida stała się dogodnym miejscem do kompletnego ZDYSKREDYTOWANIA ruskich na arenie mędzynarodowej co jest bardzo GROŹNE dla Ruskich, gdyż oni w skutek tego będą bardzo źle traktowani przez tych wszystkich co uwierzą w tą propagandę, że Ruski jest NIC NIE warty i każdy może jego kopnąć lub nawet unicestwić tak jak teraz BEZKARNI ukraińscy ludobójcy banderowcy zabijają Ruskich na tzw. „ukrainie” w celach rabunkowych, czyli IDENTYCZNIE jak banderowcy ukraińscy zabijali Polaków na Wołyniu.

  Amerykanie chcą walczyć z Rosją w Polsce”

 7. Podobno jest chory na raka, trzustki, prostaty i mózgu, nie żyje a to jego sobowtór, ma autyzm.
  Takie są życzenia zachodnich nadludzi.
  A co Wowka??
  .https://youtu.be/BNTJFvM2Sow

Sorry, the comment form is closed at this time.