Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ukraińcy donoszą do SBU na polską działaczkę ze Lwowa

Posted by Marucha w dniu 2016-08-09 (wtorek)

Polska działaczka i dziennikarka ze Lwowa, Maria Pyż-Pakosz została oskarżona o podżeganie do nienawiści etnicznej i naruszania integralności terytorialnej Ukrainy przez działaczy lokalnych organizacji, w tym „Samoobrony lwowskiego Euromajdanu”.

Skierowali oni pismo do SBU, prosząc Służbę o zajęcie się sprawą Polki.

Działacze organizacji „Ruch bojkotu ekonomicznego” oraz „Samoobrony lwowskiego Euromajdanu” napisali do SBU pismo, w którym zwracają uwagę Służby na Marię Pyż-Pakosz i jej wywiad udzielony portalowi „Wmeritum”. Dziennikarka powiedziała w nim, że Wystarczy stanąć w centrum Lwowa, aby stwierdzić z dumą, iż jest to na pewno polskie miasto.

Autorzy pisma odnieśli się także do wywiadu udzielonego przez Marię Pyż-Pakosz telewizji internetowej wRealu24. Wyraziła ona tam zadowolenie z rozwoju patriotyzmu w Polsce i mody na patriotyzm. Autorzy zauważają, że Pakosz, zadowolona z rozwoju patriotyzmu w Polsce jednocześnie krytykuje „takie samo zjawisko” na Ukrainie.

Mają oni oczywiście na myśli coraz częściej obecna na ulicach ukraińskich miast symbolikę banderowską. Maria Pyż-Pakosz mocno skrytykowała bowiem budowanie ukraińskiej tożsamości narodowej na bohaterach w rodzaju Bandery i Szuchewycza a także ideologii OUN-UPA. Zauważyła ona także, że na Ukrainie Polacy mogą żyć normalnie, dopóki nie poruszą tematu UPA i „polskiego Lwowa”.

Autorzy donosu poprosili SBU w związku z powyższym o zajęcie się sprawą Marii Pyż-Pakosz.

Czytaj także: Lwów to na pewno polskie miasto – Maria Pyż-Pakosz

http://www.kresy.pl

Komentarze 23 to “Ukraińcy donoszą do SBU na polską działaczkę ze Lwowa”

 1. Moher49 said

  Pani Maria prawdę powiedziała. Że jest, tak jak jest to to wina przede wszystkim, pro-banderowskich rządów w Warszawie. To co robią rządy PO i PiS w sprawie Ukrainy, to nie pomyłka, tylko świadoma zdrada polskich interesów.
  Polska z Ukrainą ma stać się jedną wielką Chazarią pod przywództwem Poroszenków, Jaceniuków, Tymów z urzędowym językiem hebrajskim, wykładanym już obecnie na wielu uniwersytetach na terenie Polski i Ukrainy.

  ——
  Oczywiście, że to nie żaden błąd, pomyłka, głupota itd. To bardzo świadome niszczenie Polski przez obcych, których Polacy dopuścili do władzy i jeszcze wypisują peany ku ich czci na pejsbuku.
  Admin

 2. Kazimierz Rychter said

  To wszystko wpisuje się w planowe niszczenie Polski i Polaków od 1989 r. przez wszystkie rządy na polecenie międzynarodowego żyda- Polacy muszą sobie to uświadomić, a nie powielać bzdury,że błędy w polityce to jakieś niedopatrzenia, lub debilizm polityków. Jakiekolwiek zachowania Wałęsy, Kwaśniewskiego, Kaczyńskiego, Komorowskiego i Dudy to wszystko element podrygiwania kundli na żydowskim pasku USSraela.

 3. Inkwizytor said

  Gdy jeszcze jeździłem na Ukrainę we Lwowie miałem rozmowę z pewnym grekokatolickim „kapłanem”. Bydle to zaczepiło mnie na dworcu kolejowym i prowokowało pytaniami o dUPA i jacy to heroje. Był rok 2013, lato. Szkoda, ze gnojowi nie dałem w ryj 😦

 4. Anucha said

  Miejmy nadzieję jak mówiła Maria Pyż, że taki przekaz obudzi ludzi w Kraju, którzy jeszcze mają wątpliwości co do ukrainy i naszego rządu.

 5. huhulaj said

  Drogi panie Kazimierzu, Kohne, Stolzman, Kalkstein, Szczynukowicz i Feigenbaum. Zapomniał pan o Margulisie; był przed nimi.
  Droga pani Anucho, nie naszego rządu.
  A dla pani Marysi ze Lwowa głęboki ukłon.

 6. peacelover said

  Trzeba zorganizowac akcje BURZA 2…!!!

 7. watazka said

  Polakow w Polsce to bardzo malo obchodzi . Wazniejszy jest Krym niz Lwow.

 8. huhulaj said

  Z najlepszymi życzeniami dla Pani Marysi Pyż-Pakosz:

  https://rapidu.net/4716729839/Album-Lwowa.rar
  https://rapidu.net/3816729992/Dlaczego-Lwow-i-Wilno-nie-sa-dzis-polskie.pdf

 9. Duce said

  Mądra i odważna dziewczyna. Dużo ryzykuje – jeden krok za daleko i ukry skręcą jej kark. Chylę przed nią czoła.
  Mówi prosto i konkretnie, aż przyjemnie posłuchać. Zero napuszonego partidiotycznego bełkotum do którego jestem przyzwyczajony. Obyśmy mieli więcej takich Maryś.

 10. Racjonalista said

  Banderowcy – masowi mordercy polskich ciał i ukraińskich dusz.
  Ukraińcy to przeważnie potomkowie polskich chłopów osiedlających się na Kresach po Unii Lubelskiej. Połączenie Polski i Ukrainy w jeden organizm jest rzeczą naturalną. Przeciwdziałają temu banderowcy rządzący w obu państwach. Jeśli połączą Polskę i Ukrainę to zupełnie inaczej, niż pragnęłyby tego słowiańskie ludy zamieszkujące oba państwa. Powstanie jeden wielki Żydobanderland od Bałtyku po Morze Czarne, piekło na Ziemi dla Słowian, raj dla Żydów i ich banderowskich sługusów.

 11. star1 said

  Powtórzę to po raz kolejny – nie bez przyczyny, nie bez powodu wpuszczono bezprawnie na teren Polski ok. 2 mln. Ukraińców. Dano im nastepnie wszelkie dostepne przywileje (dobrze pamietam krytyczne wpisy internautów w czasie rządów PO-PSL, zwłaszcza, gdy premierem była Kopacz). Nie bez przyczyny wiekszość policjantów to potomkowie przesiedlonych tu po II wojnie Ukraińców (w tym upatruje rękę Niemców, w tym obsadzaniu Ukraińcami etatów w Policji). To wszystko nie dzieje sie przypadkowo! Razi mnie wręcz cisza w mediach odnośnie pobitych Polaków na terenie tego upadłego pod każdym mozliwym względem niby-państwa. I jeszcze na dodatek ten Ukjrainiec Kuchciński na stanowisku marszałka sejmu, i ten cały Pavlo Kowal w roli autorytetu … Nie chce myślec o skutkach tego wszystkiego. Nie chcę. Ale to wszystko układa się w bardzo nieciekawy obrazek.

 12. Boydar said

  @ Star1

  Przeszkadza Panu obecna Ukraina ? Mnie też. Nie tylko mnie. Niech Pan zaproponuje sposób rozwiązania tego problemu, bez rozlewu naszej czy czyjejkolwiek krwi.

  Zapewniam, że przemyśleli tą kwestię poważniejsi ludzie od nas. Wypierdolenie zurück tych dwóch milionów nie stanowi żadnego zagadnienia. I ci ludzie zawiozą wirusa normalności do siebie. Zapewne nie wszystkie zarodniki wykiełkują ale część z pewnością utworzy zaczyn. Do tego dojdzie wpływ Donbasu i wszystkiego co się z nim wiąże. To dobry plan. I chrześcijański.

  ——
  Nie wiem, czy to takie proste. I wypie*dolenie dwu milionów. I uprzednie zarażenie wirusem normalności kreatur, które są na niego zaszczepione…
  Admin

 13. Boydar said

  Oni są już straceni, a drugiego Katynia nikt się nie poważy. Liczą się tylko dzieci. Ktoś przeliczył liczbę bestii, być może i z użyciem SC. A raczej na pewno.

 14. Peryskop said

  Re 1

  …Polska z Ukrainą ma stać się jedną wielką Chazarią pod przywództwem Poroszenków, Jaceniuków, Tymów z urzędowym językiem hebrajskim, wykładanym już obecnie na wielu uniwersytetach na terenie Polski i Ukrainy…

  Tym, Tym, Tym…

  Aha, Stanisław !

  I kolejny puzzelek na swoim miejscu 🙂

  Tyma. Piotr Tyma.
  Nie Tym.
  Admin

 15. Peryskop said

  Re 14

  Przecież Tym swojego Tyma nie wydyma !

  Zwłaszcza gdy Stanisławy oba dwa 🙂 🙂

 16. Akej said

  @ Boydar (12)
  („… zawioza wirusa normalnosci”)??? – A czy widzial Pan dyskusje na temat banderowcow? Bral w niej udzial ks. Isakowicz-Zaleski, prezes Zwiazku Ukraincow (nazwiska nie pamietam) w Polsce i ktos jeszcze (tez nie moge sobie przypomniec nazwiska). Trzeba bylo zobaczyc mimike oraz sluchc wypowiedzi tego Ukrainca. Po prostu nie wierze any osobnicy zarazeni ideologia banderowska byli normalni! – Jaki pan taki kram! Pani Maria Pyz-Pakosz twierdzi, ze wiekszosc Ukraincow zarazona jest ideologia banderowska. Jest Pan, byc moze, idealista. Ja jednak powiem Panu prosto – Pan wierzy w garbate aniolki…

 17. Boydar said

  Nie, Panie Akej; nie wierzę w garbate aniołki. Tak samo jak nie wierzę w Isakowicza i telewizję. Wierzę natomiast w rozkład prawdopodobieństwa. I generalnie w rzetelne pomiary czyli wartości liczbowe cechu.jące obserwowane zjawiska. Jeżeli poważna część obecnej Ukrainy była polska, to nawet fizyczna likwidacja trzystu tysięcy (żeby ktoś mi nie zarzucił że zaniżam liczbę ofiar) nie była w stanie sprawić że polska być przestała. Coś musi być nieprawdą. I ja raczej wiem co a także dlaczego. Gra idzie o zbyt wielką stawkę.

 18. huhulaj said

  Panie Boydar, jest to według mnie najlepsza wypowiedź pod tym artykułem. Życzę panu takiego podejścia do całej rzeczywistości, której przyszło nas osaczać.

 19. Marucha said

  Re 17:
  Polskość na Ukrainie szybko się cofa. Kwestia czasu, zanim nie zniknie. Przy takiej polityce rządów, jak obecnie (a na inną się nie zanosi).
  Nawet w samej Polsce polskość zanika… więc o czym my mówimy?
  Przestańmy marzyć.

 20. Akej said

  Wszystkie rzady PRL-bis klada lage na Polakw mieszkajacych na wschod i zachod (Niemcy, Anglia …) od Polski. Po prostu daja do zrozumienia, ze nie chca sobie tym zawracac glowy. Tak wiec Polacy na Litwie, Bialorusi w Kazachstanie, Rosji oraz na Zachodzie skazani zostali na zapomnienie. Dziwnym trafem, te same rzady zawsze faworyzuja w Polsce mniejszosc szwabska (sztucznie utworzona – wbrew postanowieniom Poczdamu) i ukrainska obdarzajac je suto roznymi subsydiami. Przyslowiowa krew zalewa czlowieka gdy na to dranstwo patrzy.

 21. Akej said

  @ Boydar
  Twardo stoje przy swoim. Jesli na Ukrainie nie dojdzie do prawdziwie skutecznej i przymusowej debanderyzacji oraz defaszyzacji, to sprawa jest z gory przegrana. Problem polega na tym, ze nawet sowieci nie wykonali tego zadania prawidlowo. Gdyby to zrobili jak trzeba, banderyzm by sie tak szybko nie odrodzil!

 22. Boydar said

  „… Przy takiej polityce rządów, jak obecnie …” – Pan Gajowy

  Dilerzy na Filipinach też byli o tym święcie przekonani; marzyciele …

 23. Rafał said

  Polsko powstań z kolan ! ! !

Sorry, the comment form is closed at this time.