Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy (66 – 2016)

Posted by Marucha w dniu 2016-08-09 (Wtorek)

Mateusz Piskorski siedzi, bo nie szczekał na Rosję. My też pewnie jesteśmy na oku psychopatycznych polskich władz, bo podobają nam się rosyjskie dziewczyny.
A póki co, wciąż na wolności, wpisujmy tu luźne uwagi na dowolne tematy.

truskawki2

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2016/08/08/wolne-tematy-65-216/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2016/08/12/wolne-tematy-67-2016/

Gajowy Marucha

Komentarzy 270 to “Wolne tematy (66 – 2016)”

 1. snag said

  Macko @ 234 w poprzednich

  Następna pożal się Boże expertyza w następnej specjalności ,…

  35 lat temu było kilka chorób i odchyłek psychicznych a dziś kilkadziesiąt, jak wygodnie to zganiamy na pharma industry a jak nie leży i w USrahellu to nagiąć i podkręcić żeby pasowało ,…

  Powtarzam w ’33 nie było psychos a nawiedzeni, wśród szczepów Amazonii czy N. Gwinei nigdy nie było i nie będzie – Shrinki i pharma kreują choroby/pacjentów i naganiają business. Kiedyś Johny nie uważał na lekcji czy przeszkadzał belfrowi to dostał w doope i poszedł do kata, dziś poor Johny cierpi na Attention Deficit Disorder, przepiszą Prozac czy inny szajs i voila, statystyka UP, fundusz UP, property taxes UP, mimo wartość posesji DOWN ,… tak mógłbym do rana ,…

  Nooo… to jest poprawny opis rzeczywistości.
  Chorób psychicznych się namnożyło, jak ofiar holocaustu.
  Admin

 2. Siggi said

  Śladami Alfreda Lampe
  W latach stalinowskich obowiązywał prosty, a zarazem prostacki i podły wykład historii: „AK zapluty karzeł reakcji”, Armia Polska pod dowództwem gen. Władysława Andersa, to agenci imperializmu amerykańskiego, którzy ponadto – podobnie jak AK-owcy – współpracowali z Niemcami. Z niemieckim okupantem walczyła jedynie AL/GL, tolerowano jedynie I Dywizję Wojska Polskiego, ale tolerowano, bo całą zasługę przypisywano „niezwyciężonej Armii Radzieckiej”.
  dalej…………….
  http://www.mysl-polska.pl/972

 3. Siggi said

  https://www.nwo.report/uncategorised/zgotowano-krzyz-narodowi-polskiemu.html

 4. revers said

  No to sprawa sie rypla, Miloszewicz uniewiniony przez Trybunal Haski, gdzie ci wszyscy opluwacze, opinia i spolecznosc miedzynarodowa ktora wydala wyrko na zacnym i dumnym Serbem? dzienikarzyny spod Schetera gadzinowek?

  http://strajk.eu/slobodan-miloszewic-uniewinniony-przez-haski-trybunal/

 5. https://gajowka.wordpress.com/2016/08/09/przeslanie-biskupa-williamsona-do-polakow-wsponie-dzialac-i-nigdy-sie-nie-poddawac/

 6. Wkurza mnie, gdy ktoś w akcie skrajnej chyba głupoty i beztroski, płynąc na fali źle pojętego, bogoojczyźnianego patriotyzmu lokalnego, podjarany jest wielce z upadku i nieszczęścia zachodniego sąsiada, o cokolwiek trochę wyższej wartości biologicznej od nas… […]

  ——
  Już dziękujemy, reszta nas nie interesuje.
  Admin

 7. Marucha: MÓW PAN ZA SIEBIE, O ILE JESTEŚ UCZCIWY!! A miejscowi niech własne zdanie wyrażą, pojedynczo.

  >>> Dobrze. Wpuszczę Pana wypowiedź o wyższości rasy niemieckiej. Już ktoś przedtem podobnie mówił…

  Wkurza mnie, gdy ktoś w akcie skrajnej chyba głupoty i beztroski, płynąc na fali źle pojętego, bogoojczyźnianego patriotyzmu lokalnego, podjarany jest wielce z upadku i nieszczęścia zachodniego sąsiada, o cokolwiek TROCHĘ wyższej wartości biologicznej od nas, a który aktualnie cierpi na zalew rozwydrzonej, kolorowej dziczy, będąc przy tym samemu de facto obezwładniony, by móc się przed tą plagą efektywnie bronić. Problem dotyczy nie tylko Niemiec, ale i rozlewa się na cały nasz kontynent w obszarach, gdzie inteligencja ludności rdzennej jest cokolwiek wyższa niż na obszarach Słowiańszczyzny lub poturczonego południa Europy. Radowanie się więc z demograficznej TRAGEDII, rozgrywającej się dzisiaj wszędzie za Odrą i Bałtykiem, stanowi przejaw umysłowości upośledzonego chłystka, odprawiającego taniec na pogrzebie jego rodziny i w nieodległej perspektywie, także jego własnym. Jeśli bowiem Niemcy i reszta Zachodu upadną, to niech spróbuje taki człowieczek (bo nie człowiek) zgadnąć, kurrrrrwaaa, GDZIE całe to rozwydrzone i nieokrzesane bydło ciapatych kozojebców i czarnej dziczy ruszy zaraz potem – no?!?

  Dla ścisłości i otrzeźwienia, polska armia nie ma teraz bodaj NAWET żenujących 100 tysięcy wojaków do skutecznego odporu zarazy z kraju i zagranicy, tylko chyba 97 tys. z hakiem, nie mówiąc już o ich poziomie wyszkolenia! Ani o odsetku wysokopagonowców raczej kanapowych niż polowych w tej grupie. :/ Co wtedy wobec realnego i śmiertelnego zagrożenia począć? Polscy kibice mogą CHWILOWO to kurewstwo powstrzymywać, jak pompy na statku Titanic, ale nie usuną źródła problemu, nie wypalą ogniska zarazy, gdyż nie są do tego zdolni – jako osobliwa słowiańska skaza charakteru, o której wiele by mówić. Moim zdaniem TYLKO NIEMCY SĄ ZDOLNI I MOGĄ ZAPROWADZIĆ STABILNY ŁAD W EUROPIE I NA ŚWIECIE, a że dziś są obezwładnieni przez wrogie ludzkości i zwłaszcza Białej Rasie siły, bo nawet już policja u nich i na całym Zachodzie ledwo daje radę trzymać porządek, to sprawa zgoła inna.

  Trzecia Rzesza miała 9 MILIONÓW żołnierzy najlepszego sortu, co nie wystarczyło by rozdeptać czerwoną hołotę z Bolszewii oraz koalicję odszczepieńców aryjskich, walczących samobójczo i krótkowzrocznie dla OCHRONY ŻYDA i na zgubę własnej elitarnej wspólnoty rasowej zarazem! Anglicy ich najcenniejszą kolonię Indie stracili już w roku ’48, a do połowy lat 70-tych pozamiatane było wszędzie i dla wszystkich z nas. Teraz sytuacja Białej Rasy wygląda już nie nawet źle a TRAGICZNIE i KATASTROFALNIE, o wiele gorzej niż wtedy… i co doniosłego Polacy mogą przeciw temu zdziałać, choćby i wespół z narodowcami ruskimi?! Żółtki tylko czekają na dogodny moment, żeby wbić Rosji nóż śmiertelny w plecy i zająć Syberię, jako bazę wypadową do podboju i skolonizowania Europy wkrótce potem, zaś Ameryka wtedy GÓWNO ZROBI, bo sama już od lat, z żydowskim chujem w dupie siedzi na tykającej bombie etnicznej!!

  Możecie nazwać mnie volksdeutschem – nie dbam o to. Ale jako Biały Rasowy Lojalista ostrzegam: jeśli Niemcy w miarę szybko nie ogarną z sensem burdelu u siebie, wywołując efekt domina w innych krajach Białej Rasy i nie zabezpieczą włości aryjskich na Syberii siecią twierdzy i warowni SS, jako naszego rezerwuaru surowców strategicznych oraz przyjaznych i zdrowych ziem dla naszego osadnictwa wobec ocieplającego się klimatu, zanim żółtki zdążą na to fizycznie zareagować – to KONIEC z nami wszystkimi, gdyż TYLKO NIEMCY mogą zaprowadzić porządek w Europie i na świecie!!! Żaden inny naród się do tego nie nadaje, bo to o czym wszyscy marzą skrycie lub w różnym stopniu otwarcie, tylko i wyłącznie Niemcy są w stanie zrobić sprawnie i skutecznie! Polacy z pewnością NIE, bo choć fizycznie są niewątpliwie twardzi i odporni, to z charakteru jednak zbyt miękcy i niedojrzali, niestety.

 8. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=-0gED3rn2Tc

 9. snag said

  A mnie dzis jakos tak ,…
  ——————————–

 10. snag said

  Signore Admin ,…

  Wyglada ze wiecej niz kilkadziesiat – Snag tez strzela z biodra i trzeba sie rumienic 😉 ,…

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mental_disorders

 11. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=yF2uh76VxW4
  .https://www.youtube.com/watch?v=nVIumqNNIOo
  🙂 Gówniarze przeskoczyli minimalizm harmonijki ustnej,a nawet grzebienia.

 12. Maćko said

  8. Snag – Uparty Pan jak osiol ( a Nick prze
  korny jak drugi dzieciak ). Raz, ze ogladanie tej zydowskiej, biednej idiotki nie jest przyjemne a dwa, ze:
  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.
  Mam przetlumaczyc? Na angielski? Czy po polsku Snag tez rozumie jak czyta?

  Co do 1, Snag, to raz, ze Pan extrapoluje ad absurdum co jest nieuczciwe a dwa, ze psychopaci rzeczywiscie sa wsród nas, normalnych ludzi, a wsród maklerów gieldowych, sprzedawców ubezpieczen, banksterów czy wojskowych jest ich nawet do 95%.
  35 lat temu sodomitów i gomorytki uwazano za chorych psychicznie.

  Przeczytac i wchlonac Ponerologie Andrzeja Lobaczewskiego jest bardzo trudno, nie dla kazdego to lektura, ale juz Martha Stout pisze dla publiki USA i czyta sie przystepnie. Warto. Zmienia spojrzenie na otoczenie. Na Kundla za pare groszy i za pare sekund kazdy moze miec.

  ——
  Książkę Marty Stout można ściągnąć stąd:

  Click to access the-sociopath-next-door.pdf


  Admin

 13. snag said

  Kiedys to byl ‚cham’ a tu ‚boor’ dzis to ktos kto cierpi na Antisocial Personality Aisorder – Ciekawe w jakiej nasz zakuty kategorii?

 14. snag said

  Ja nie slucham muzyki zagladajac w rozporek po drugie ona wyparla sie zydostwa a zydostwo jej co czesto na videach dawala do zrozumienia swoim ex-ziomkom i takim jak ty ,…

  Zajrzyj na drugie wideo Back to Black a zobaczysz o czym mowie ,…

  Lubiales Skaldow czy Krawczyka – Dwoch z nich nie powiem kto padlo i spedzili noc u mnie na dywanie. Krawczyk nie duzo lepszy … Stare dobre czasy 😉 ,…

  Zapomnialem nazwiska jednej piosenkarki ktora spiewala w duecie z czasow D. Rinn, zmarla na Greenpolinie w ’82 jak w kraju byl stan wojenny, ta tez nie zalowala ,…

  Muzykanci baluja jak mlodzi, ja tez sie nie oszczedzalem ,…

 15. Maćko said

  Cwaniactwo i szkodliwosc PharMafii w wynajdowaniu albo i tworzeniu nowych chorób nie jest poddawane pod watpliwosc, wiec przeciwnie. Ale ze ludziska choruja na pewne choróbska to tez fakt. Cesarze Chin i Rzymu miewali psoriasis, beri beri czy zatwardzenia a swirów nie brakowalo w zadnej epoce.

  Z muzyki polskiej to nic z wzmienionego. SBB, Ossian, Pilichowski, Stanko, ten od Kosmodromu, nie pamietam kto, 100nka, Lao Che, Riverside bodajze.
  Amy amo tyz, choc preferuje Norah Jones, Casha, Midnight Oil czy O’Connery… miedzy Nowowiejskim, Pendereckim, Szostakiwiczem, Borodinem, Lisztem czy Wieniawskim, Rózowymi Floydami, King Karmazynowmym, Muse, Armstrongiem, Leadbelly:
  .https://www.youtube.com/watch?v=vYjtACMwcc0

  Jannis Joplin uwielbiam pasjami, bo ona miala pasje do spiewania. Nie spiewala dla pieniedzy… tak na oko. Nie znalem jej osobiscie. 😉

 16. Maćko said

  Obejrzalem KAWALEK tego Amy’s Black to Back – ale obzydliwa paskuda z tej biednej narkomanki i alkoholicznki byla. Tfu, na psa sasiada urok. Berk, puaj, fe, fuj… guacale aussi. Mozna jej sluchac ale patrzec to juz nie jest przyjemne.

  Zdecydowanie pozostane przy Norah Jones:
  .https://www.youtube.com/watch?v=SNFgSIJm6f0

  Albo caly koncert: https://www.youtube.com/watch?v=yCNOTf9xbbY

  Widzisz rózniece w klasie? Nie ta sama liga… nie ta sama.

 17. Maćko said

  JAk juz muzykujemy: https://www.youtube.com/watch?v=8CnhcGpmH9Y
  Pólsiostra Norah… po stronie tatusia

 18. La Reine Toronto said

  http://tass.ru/en/world/893334

  cheers! na zdrowie! Polak Rosjanom i Turkom powie!

 19. La Reine Toronto said

  a mnie tez jakos dziwnie tez jak Panu Snagowi
  moze to dlatego ze cos sie zmienia ad powyzszego linka?

 20. La Reine Toronto said

  ad 8: yes Amy yes, albo raczej Tak Jannice Nie.
  Szkoda Amy, taki talent i takie krotkie zycie. Tragedia.
  Jej piosenki i filmiki muzyczne to wielka klasa …

 21. La Reine Toronto said


  to tez dobra piosenka; iconic
  LGBT

 22. Janczar said

  http://militarymaps.info/

 23. Janczar said

  @ La Reine Toronto …
  .https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2f/Beyonce_If_I_Were_a_Boy_2013.jpg
  Knowles performing a mash-up of „If I Were a Boy” and „Bitter Sweet Symphony” during The Mrs. Carter Show World Tour, 2013
  Podrawiam

 24. Siggi said

  Turcja wybrała suwerenną opcję strategiczną
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=42706

 25. snag said

  Maćko @ 14 ,…

  Patrzysz i widzisz ze, fe, fuj, paskudna a ja ze ta zydowica robi videa na tle kosciolow krzyzy, chrzescijanskich cmentarzy ,…

  Get it ? ,…

  PS. Alkoholiczka tak, narkomanka nie – JJ byla narkomanka i alkoholiczka a ja uwielbiasz – Ty musi anti ,… Poza tym ani jej nie chwalilem ani ganilem ot taki nastroj i ze mnie dzis jakos tak ,…

  Nie wypowiadam się o tej pani, ale zauważmy, że w filmach porno aktorki bardzo często noszą krzyżyki, a i pobożne imiona mają… – admin

 26. snag said

  Norah Jones, who’s Norah Jones ? Pikus przy Patsy ,…
  —————————————————————
  .https://www.youtube.com/watch?v=5bUwPdt_ebU

  Dobrej nocki ,…

 27. Maverick said

  Hilary Clinton świruje coraz bardziej. https://www.youtube.com/watch?v=OqbDBRWb63s

 28. Anucha said

  ad:173 w poprzednich wolnych tematach.

  Trelkovsky SB-ek obraził Polskich emigrantów. Zareagował tylko Gospodarz a reszta co?
  Uważa , że ciepły deszczyk pada.

  Ja znałem jedną drogę ucieczki po 13 grudnia. Wycieczka autokarowa z Orbisu.
  Spóźniłem się, moją odwołali , jak z poprzedniej nawet kierowcy autokaru zostali w Austrii . Mój brat zdążył z całą rodziną. Obóz w Austrii następnie trzy lata oczekiwania w Hiszpanii aby wyjechać do Jaśka z Toronto. Tam praca w zawodzie -był Technikiem włókiennictwa, szkoła policyjna i teraz pracuje jako ochroniarz.Przed wyjazdem znał bardzo dobrze francuski,angielski i rosyjski doszedł niemiecki i hiszpański.Jak wstępował do akademii policyjnej przeprowadzali wywiad środowiskowy , przyszedł Dzielnicowy i zadał tylko jedno pytanie dla Cioci- skąd syn zna tyle języków ? 🙂

 29. Siggi said

  https://forumemjot.wordpress.com/2016/02/04/pis-realizuje-nowy-porzadek-swiata-na-odcinku-polskim/

 30. Trelkovsky said

  Groźby pod moim adresem, bym odwołał wpis o faszystowskiej proweniencji okupacyjnej władzy III RP nie przekona mnie do zmiany wpisu. Władz III RP i ta obecna i ta poprzednia to faszystowska plugawa władza. Mnie wystarczy jeden argument. Sojusznik, aliant faszystowskiego państwa banderowskiej Ukrainy, jest faszystą takim samym jak sojusznik którego wspiera. Nie da się zaprzeczyć kultowi nazizmu w banderowskiej Ukrainie, kultowi ludobójców nazistowskich, jakiekolwiek przyjazne relacje z takim plugawym tworem są dowodem akceptacji kultu nazizmu. Kto tego nie rozumie, niech nie zabiera głosu. Niczego nie zmieniam. III RP to plugawa okupacyjna faszystowska władza. Członkowie tego rządu są takimi samymi faszystowskimi zbrodniarzami, jak ich kompani z banderowskiej Ukrainy!

 31. Trelkovsky said

  Twój komentarz:
  „To nie wandale tylko faszystowski rzad III R P jest sprawcą dewastacji . To plugawe faszystowskie władze III RP nie tylko zezwalają na takie wyczyny ale zachęcają do nich! I Odpowiedzialnym za te zbrodnicze wyczyny jest kryminalista Jarosław Kaczyński i jego ferajna kryminalistów tworzących rząd. To te rządowe kanalie tworzą histerię rusofobii.”

  dotyczący artykułu Kielce: kolejna profanacja cmentarza żołnierzy radzieckich
  został opublikowany i jest dostepny tutaj.
  Bardzo dziękujemy za skorzystanie z naszych usług.

 32. re1truth2 said

  Re 27
  Przykre dla każdego, może to być początek? pląsawicy Huntingtona?

 33. jamek said

  ” Najznamienitszy egzorcysta Rosyjskiej Cerkwii Prawosławnej Moskiewskiego Patriarchatu uważa, że u Hillary Clinton widać „wyraźne symptomy” demonicznego opętania.

  Historycznie rzecz ujmując to Hillary Clinton ma najwyższe notowania „negatywne” ze wszystkich amerykańskich polityków. Według ostatniego sondażu gazety „The Wall Street Journal”, 55% Amerykanów odbiera ją negatywnie. Odsetek jej niechętnych wzrasta do 72% wśród białych mężczyzn. Jedynie 17% Amerykanów odbiera ją pozytywnie.

  Właścicielem gazety „The Wall Street Journal” jest żyd Rupert Murdoch, który nie robi tajemnicy ze swojej sympatii dla Clinton i ze swojej nienawiści do Donalda Trumpa, tak więc te liczby mogą być dużo gorsze dla Clinton niż to „The Wall Street Journal” przyznaje. Reakcje respondentów przechodzą od stwierdzenia: „jest coś w niej co mi się nie podoba” do stwierdzenia, że „przyprawia mnie ona o ciarki”

  Zrzut z ostatniego video (patrz wyżej) na którym Clinton zachowuje się, hmm, demonicznie i przerażając dziennikarkę.

  Filmiki video z Clinton, zachowującą się dziwnie, zyskują zaraźliwą popularność na YouTube. Takie chociażby jak to poniżej:

  Istnienie demonów jest artykułem Wiary w Rosyjskiej Cerkwii Prawosławnej i opętania demoniczne są częstym tematem dyskusji. Egzorcyzmy są normalnym zjawiskiem. „Russia Insider” rozmawiał z czołowym egzorcystą, prosząc go o ocenę kilku filmików video z Hillary Clinton. Zgodził się pod warunkiem zachowania anonimowości ponieważ ujawnienie jego nazwiska wymagałoby uzyskania zezwolenia od władz cerkiewnych, co było mało prawdopodobne.

  Według niego, niespożyta i szaleńcza energia Hillary Clinton ma „wyraźne symptomy” demonicznego opętania. Zwrócił on również uwagę na rezultaty jej działalności w rządzie i zacytował Biblię: „Po ich owocach ich poznacie”.

  „Od bombardowania Jugosławii do mordów w Libii, Syrii i na Ukrainie, Clinton wydaje się odruchowo wspierać politykę prowadzącą do niepotrzebnych śmiertelnych ofiar i do cierpień. To jest także taki symptom”.

  Jako przykład powszechnej akceptacji egzorcyzmów w Rosji zamieszczamy fragment wiadomości dotyczących zjawiska z połowy lat 2000-nych z czołowego rosyjskiego programu telewizyjnego „Post Scriptum”. Prowadzącym jest Alieksiej Puszkow, szanowany dziennikarz, który od tamtego czasu stał się wpływowym politykiem, obecnie stojący na czele ważnej Komisji Spraw Zagranicznych rosyjskiej Dumy Państwowej. ”

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/hillary-clinton-wykazuje-klasyczne-symptomy-opetania-2016-07

 34. re1truth2 said

  Biedna ta Hillaria widać nie tylko Hutington, ale i demencja łącznie ze sztabem wyborczym. Pracownik sztabu wyborczego powiedział FoxNews [Ta osoba nie została zaproszona jako gość i sztab nie był świadomy jego obecności, aż do wydarzenia.]. To jak ona chce zapewnić bezpieczeństwo usa’manom – zabierając broń – pewnie dlatego był ten pokaz w Orlando strzelca syna Omara Mateena – http://www.foxnews.com/politics/2016/08/09/father-orlando-shooter-attends-clinton-rally-touts-candidate.html
  Jaja sobie robią z amerykańskich lemingów

 35. revers said

  No coz widdac ze w noc z przesunieciem 3-6 godzin, myszy lub grzechotniki z hameryki rzondza na portalu i wklejaja koszerne placze A.W. jako standarcik, a tantiemy zaplacone?.

  Dobrze ze juz dawno wyrzucilem dziesiatki ameykaniymow jazzowych, popowych na pobliski skad i tragowisko nie gorsze przybytki jak na Wall Street , trafiaja w kontener na smiecie z napisem PEWEX, zreszta gielda towarowa mieszczaca sie w dawnej fabryce kontenerow na eksport.

  Pozwole sobie wrzucic pana Mozdzera bez zamulania gajowki koncert Chopena

  .https://youtu.be/DAjtADlfMOs

  oczywscie z uwaga ze perelki muzyki nie sa dla niektorych gatunkow teponogich.

  pod i dla

  .https://www.youtube.com/watch?v=XGT83rTeF-k

  .

 36. @White Racial Loyalist PL – ale się uśmiałem z pańskich tez o wyższości tego skurwiałego narodu. Najpierw dwie wojny światowe, a teraz faszyzm poprawności politycznej. Niemcy spoglądają na wszystkich z wyższośćią wisielca nad przepaścią. W dupę pan wsadź swoje wywody. I karm się pan kompleksem niższości w zaduchu swojej izby. Nie rozsiewaj pan smrodu Herrnvolk na smyczy syjonistów.

 37. revers said

  Niemcy, nocne czarterowe loty z uchodzcami, w Koloni i Bonn noca laduje co 10 minut samolot czarter z multi kulti, jak podaja inne zrodola docelowo zakontraktowano pol milona uchodzcow, jak nie wicej.

  http://www.dzienniknarodowy.pl/2069/niemcy-inwazja-sponsorowana-tajemnicze-loty-z-turc/

 38. wiosna said

  @ 6 i 7 Z Pana taki ‚Bialy’ naturalizowany Niemiec czyli ‚nadludz’. Prosze nie ublizac
  bialym Polakom publicznie tj. na tym Forum.

 39. Isia said

  Re: 3 Pan Siggi … dziękuję za link … przeczytałam …

  … Czy Pan Gajowy zgadza się z treścią … czy żródło jest wiarygodne ?

 40. Isia said

  … zupa owocowa ? … lato w pełni …

 41. re1truth2 said

  [Po to, by chronić naszą ziemię uczestniczyliśmy z kol. posłem Janem Morem w pierwszej ogólnokrajowej konferencji na temat odbudowy suwerenności Słowacji, która odbyła się w dniu 20 lipca 2016 w Zemianskich Kostoľanach. W tej konferencji uczestniczyło wielu ludzi z dużą wiedzą i praktyką, przedstawiciele organizacji społecznych i przedstawiciele inteligencji. Wraz z innymi uczestnikami konferencji, przyjęliśmy deklarację, w której zwracamy się do rządu, Parlamentu, Prezydenat Republiki Słowackiej, aby powstrzymali proces legislacyjny zmierzający do sprzedaży ziemi słowackiej obcym.

  Szukamy sposobów, aby wprowadzić przepisy zapobiegające wyprzedaży gruntów. Najbardziej skuteczny sposób to wyjście z Unii Europejskiej!] – http://www.dzienniknarodowy.pl/2057/krupa-bedziemy-bronic-slowackiej-ziemi-oraz-wody-p/

 42. W nocy ukraińskie wojska wzbogacone o najemników snajperów, ostrzelały kolejny raz rejon Pietrowski Doniecka, zabijając miną 2 mieszkańców, mina wystrzeloną z miotacza na podwórko domu.. Mieszkaniec rejonu Pietrowskiego ,opowiada że przeszkolenie przez USA i Kanadę snajperzy zabijają ludzi przy ich domach, sam ledwie uszedł zżyciem kilka dni wcześniej, u siebie na podwórku domu. W poprzednich dniach zginęły też dzieci.
  Wołyń…… teraz realizowany w Donbasie trwa, rytualny!!!
  .https://youtu.be/6aMB_wzxs3c

 43. Isia said

  Re: 7 Pan White (…) … litościwie … spuśćmy zasłonę milczenia …

 44. Isia said

  Re: 15 Panie Maćku … jazzowe klimaty … często bywałam na koncertach z udziałem polskich i zagranicznych muzyków jazzowych ( utkwił mi w pamięci m.in. Stan Getz … nie oszczędzał się … ) …

 45. Glos Prawdy said

  Nie wiem czy się śmiać czy płakać z tego.https://gloria.tv/video/uVUEjuhfDcdDLGqJqcr6JZ9pt
  Pytam się Pana Boga czy slowianie już na nic się nie zdali, że kompletnie nam brak mózgu, dopuściliśmy żydów, by kierowali naszymi narodami. W Białorusi co prawda takie coś jest po prostu niemożliwe na taką skalę, z przyczyny, że po prostu nie mamy aż tyle żydów co w Polsce, a po drugie Łukaszenka nigdy nie dopuści, by jakiś żyd przedarł się do władzy bez jego pozwolenia. Będzie siedział jam mysz pod miotłą, drżac ze strachu by go nie rozdawili i sikać w majtki. Nie weźmie więcej niż mu to pozwoli prezydent. Co prawda nie widzę dużej różnicy w tym czy nami zarządzają żydzi, czy durni ze wsi.

 46. Isia said

  pkt 44 Panie Maćku … pamięć spłatała mi figla … miałam na myśli … perkusistę Buddy Richa … a wpisałam saksofonistę … też doskonałego muzyka … szkolne czasy …

 47. Glos Prawdy said

  Jak Rosja będzie karać WADA.

  Pasja w sprawie amerykańskiej operacji specjalnej przeciwko rosyjskiego sportu po trochę się uspokaja i teraz można mniej lub bardziej spokojnie porozmawiać o tym, jak rosyjskie władze będą się mścić naszym zagranicznym przeciwnikom, tym bardziej, że pierwsze kroki zostały już wykonane. Na początku chcę po raz kolejny zwrócić państwa uwagę na fakt, że my i nasze wartości różnią się od zachodnich, dlatego, jeżeli chcesz jak należy się zemścić, to trzeba bić tam, gdzie boli im, zgodnie z ich systemem wartości. Dlatego uważałem i nadal liczę propozycje o bojkocie Olimpiady – głupotą. Naszym oponentom od tego nie boli, a nawet przyjemne, ponieważ ich celem jest, aby wyrzucić z Olimpiady wszystkich rosjan, a bojkot im w tym tylko pomoże. Nie, drodzy przyjaciele, naszych zagranicznych przeciwników trzeba pokonać dokładnie tym, co zastępuje im honor, sumienie, serce i duszę. Trzeba ich bić po kieszeni.

  Właśnie tego oni się boją. Brytyjski „the Guardian” piszę, że najbardziej amerykańskie sportowe urzędnicy boją się pozwów od rosyjskich zawodników, zgłoszonych nie w sportowy arbitraż w Lozanie, a do sądów powszechnych. Roszczenia o ochronie czci, godności i reputacji firmy, a także żądania zadośćuczynienia za straty moralne i materialne z powodu pomijania Olimpiady obiecują być prawdziwym piekłem dla amerykańskich urzędników. Przecież w zwykłych sądach to właśnie na nich spoczywa odpowiedzialność w planie dowódow swoich oskarżeń, i żadne odniesienia na „tajnych świadków” i machinacji FSB już nie pomogą. A roszczenia przecież można przedstawić nie tylko WADA jako organizacji, ale i konkretnym jej pracownikom, ekspertom i prawnikom, którzy w swoich wywiadach powiedzieli wystarczająco dużo, aby ich włóczyć po sądach w celu uzyskania odszkodowania do końca życia. A odszkodowania mogą być bardzo różne, na przykład, za utratę rosyjskimi sportowcami korzyści z kontraktów reklamowych.

  Komuś może się to wydawać głupim lub nawet zabawnym pomysł obrony sprawiedliwości w europejskich lub amerykańskich sądach, ale ja bym poprosił was przypomnieć, że idea złożyć odwołanie od decyzji holenderskiego sądu o wypłatę akcjonariuszom Jukosu 50 miliardów dolarów też wydawała się śmieszna. Zabawna była dokładnie do momentu, gdy odwołanie Rosji usatysfakcjonowało. Teraz prawnicy akcjonariuszy Jukosu оdwoluja swoje roszczenia w Niemczech i Wielkiej Brytanii, tak jak już sobie zdali sprawę z daremności dalszej konfrontacji. Mogę przypomnieć niedawną decyzję arbitrażu w Sztokholmie, który w konflikcie między Gazpromem i Litwą stanął po stronie rosyjskiej firmy, bez względu na to, że europejscy politycy wspierali Litwę, tak samo sprawa przeciwko Gazpromu była wyraźnie polityczna. A jeszcze można sobie przypomnieć sprawę Ростатома przeciwko Bułgarii, w którym rosyjska państwową firma wygrała odszkodowanie za anulowany kontrakt na budowę elektrowni atomowej, który zabroniła budować Unia Europejska. Tak, że pozytywne doświadczenia w zakresie wykorzystania sądów zagranicznych mamy, i teraz najważniejsze go prawidłowo używać, zapewniając naszym sportowcom i sportowym federacjom usługi najlepszych prawników i zacząc prawne polowanie na konkretnych urzędników WADA. Oni tego się boją, a to znaczy, że właśnie to trzeba robić. Po zakończeniu olimpiady i ostatecznych decyzji arbitrażu sportowego w Lozannie należy spodziewać się złożenia całej serii pozwów od rosyjskich sportowców. Ja na pewno będę śledzić tego tematu.

  Drugim ważnym elementem zemsty powinno być pozbawienie WADA monopolu na doping-kontrole i na określenie tego, co jest, a co nie jest dopingiem. Bo okazuje się, że amerykanom wykorzystać swój odpowiednik meldonia można, a naszym – nie. I tu pojawiają się bardzo przydatni sojusznicy w osobach urzędników MKOL i wielu przywódców federacji sportowych. Jeśli spojrzeć na sytuację z ich punktu widzenia, wychodzi, że całe życie na próżno wdrapywały się po drabinie kariery, niepotrzebnie dawali łapówki w celu uzyskania stanowisk i w ogóle znaleźli się teraz pionkiem w grze jakichś amerykańskich prawników, którzy przyznali sobie prawo do decydowania, kto będzie, a kto nie będzie uczestniczyć w igrzyskach olimpijskich. U urzędników MKOL odbierają, przy czym bezczelnie, ich główny biznes. Oni tego nie wybaczą. Już teraz Thomas Bach i jego przyjaciele robią wnioski, że cały system kontroli antydopingowej trzeba zreformować, i w tym sensie on praktycznie powtarza słowa Władimira Putina, który też wymaga takiej reformy. W pelni molżiwe, że ją poprze Chiny i inne kraje, które zobaczyli, jak łatwo można stać się ofiarami WADA. Przypominam, że decyzję amerykanów wykopać całą reprezentację Rosji poparło zaledwie 14 krajów, a to oznacza, że wśród członków ruchu olimpijskiego znajdzie się wystarczająca ilość zwolenników pozbawienia WADA jego obecnego statusu. To mocno dowali akurat po portfelu amerykańskiego „sklepu” ,który nawykł otrzymywać pieniądze za to, żeby konkretne preparaty przyznawały się niedopingowymi.

  Amerykańskie sportowe urzędnicy już sobie zdają sprawę co ich czeka, i starają się dać wsteczny. Z najnowszego raportu WADA nagle zniknał list Rodczenkowa, a szef WADA Creig Rydy nagle powiedział o tym, że nie ma dowodów na to, że państwo wtrącało się w działalność Krajowej federacji lekkiej atletyki, zapominając swoje dotychczasowe zarzuty. To wszystko dobrze, ale jest za późno. I niech to, co dzieje się z urzędnikami WADA będzie nauczką dla innych. Rosjanie zawsze umieli załatwiać porachunki, przy czym nie tylko bronią. Amerykanom należy w tym przekonać się znów.
  http://fish12a.livejournal.com/1773295.html

 48. Marucha said

  Re 39:
  Ogólnie się zgadzam.

 49. garbus said

  http://www.wykop.pl/link/3306143/sztangista-tomasz-zielinski-zlapany-na-dopingu-w-rio-de-janeiro/

 50. Siggi said

  http://niezlomni.com/niemiecka-rodzina-ucieka-ojczyzny-prosi-o-azyl-rosji-skarzy-sie-m-in-brak-demokracji-problemy-uchodzcami/

 51. Siggi said

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/08/10/o-samostijna-ukraine-na-warmii-mazurach-pomorzu-i-dolnym-slasku/#more-8654

 52. Siggi said

  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/92149-sensacja-hillary-clinton-sprzedawala-bron-do-isis

 53. Tamtaki said

  http://m.naszdziennik.pl/artykul/163977

  500 złotych to dobry projekt bo dostają pieniądze potrzebujący, do ręki, i tylko ci, którzy mają dzieci. Funduszy wystarczy. Kryzysu nie ma.

 54. Tamtaki said

  Ta manía wklejanie byle durnej fotki cwiotki czy kotki czy muzyczek żydowskich narkomanek to jest kretyństwo czy sabotaż? Znaczy się aby szkodzić i zamulać czy tylko brak pomyślunku?
  Bo przeszkadza wybitnie. Człowiek tu wpada po trochę info a tu takie głupoty.
  A won pacany na fora dla przymulonych z tymi śmieciami!

 55. wanderer said

  re 54,

  Co do zamieszczania tutaj muzyki albo zdjec degeneratow/tek zydowskich – zgadzam sie z Panem. Tez mnie to drazni i kluje w oczy, tym bardziej jesli jeszcze wyraza sie o nich w sposob pozytywny, ale nie nasz portal i Gospodarza to wybor co z tym zrobi.

 56. Marucha said

  Re 33:
  Istotnie, nie przesadzajmy z obrazkami i filmami wideo.
  Zastanówmy się, czy są potrzebne, co wnoszą do dyskusji.
  Dajmy tę kropkę przed adresem http. Bodaj jednym zdaniem opiszmy, co jest w linku.

 57. Isia said

  Re: 48 Pan Gajowy … autor artykułu przytacza listę „osób do rozliczenia” ( żydów i szabes-gojów ) … wśród nich wymienieni są m.in. panowie … J. Engelgard, E. Skalski, J. Zamojski, J. Żaryn …

  Te „listy żydów” są niezbyt wiarygodne…
  Admin

 58. snag said

  Admin @ 25 ,…

  Chodzi o to ze Macko … ze ona zydowka i stamtad w dol, jak wyglada, ze alkoholiczka, narkomanka, etc.

  Zydowki jakie on ma na mysli nie maja tatuazy i nie beda robic video’s na tle krzyzy czy kosciolow. Gdybym kierowal sie takimi kryteriami to nie sluchal bym 85% muzyki i nie ogladal filmow bo aktorzy nie lepsi. Szkoda ze alkoholiczka, ze zapila sie na smierc ale zostawila cos po sobie, a Macko co?

 59. Siggi said

  http://niezlomni.com/malo-znane-relacje-swiadkow-odslaniaja-szokujace-kulisy-mordu-jedwabnem-skonczymy-robic-zydami-samo-bedziemy-robic-wami-polakami/

 60. Siggi said

  http://trybuna.eu/szpital-o-zmarlej-lekarce-nie-byla-nasza-pracownica-oto-patologia-komercjalizacji/

 61. Siggi said

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/5251-media-usa-amerykanscy-sportowcy-nabiora-rozpedu-dzieki-neurostymulatorom

 62. NICK said

  http://sportowefakty.wp.pl/rio-2016/621331/rio-2016-piaty-dzien-igrzysk-olimpijskich-na-zywo.
  Sprawdziłem. To nie było przejęzyczenie.
  Pana Boydara zatem nie znają. Ich problem. 🙂 .

 63. snag said

  Anucha @ 28 ,…

  Gdybys troche myslal to wiedzial bys ze Trelkovsky tylko powiela a orginalny autor dzieli z toba lozko, nienawidzi Ameryki za to co ty, nienawidzi obecnego rezimu za danie doopy USraelowi, za wspieranie banderowskiej Ukraincy ze sympatyzuje z Rosja i polskim rezimem komuny ktora coraz czesciej wspominacie z lezka w oku na gajowce ,…

  Opis sytuacji jaka miala miejsce w czasie wydawania paszportow niestety nie mija sie z prawda ,…

 64. snag said

  Ty @ 33 ,…

  Co jak co ale nazwisko najbardziej znanego w kraju i na swiecie polskiego pianisty i kompozytora moglbys pisac poprawnie ,…

 65. snag said

  Post @ 64 byl adresowany do 35 ,…

  przy okazji dodam, pajacu … szczegolnie jak sie chcesz po kims ‚przejechac’ ,…

 66. Siggi said

  http://ratujswojepieniadze.pl/

 67. Anucha said

  AD:63
  W poprzednich tematach Trelkovsky wyraźnie pisze o swoich spostrzeżeniach i wnioskach.
  A do łóżka to sam sobie wybieram partnerki, opisz lepiej jak twój tatuś dostał paszport i wizę to pośmiejemy się razem.

 68. AniaK said

  Ania Anna
  „Wywiad bardzo ciekawy, ale jeżeli już mowa o prawdzie, to warto czasami dokonać trochę głębszej analizy. Do PZPR należeli różni ludzie – i w tym środowisku miałam trochę fajnych znajomych – ale nie oszukujmy się, „romans” z partią nie był bezinteresowny. Do PZPR się opłacało należeć. Może pan Albin był wyjątkiem i oparł się wszelkim pokusom, ale drugiego takiego przypadku nie znam. No i z tymi fachowcami których gen.Jaruzelski zamienił na wojskowych pan Albin chyba trochę przesadził. Myślę, że generał świetnie znał tą kadrę fachowców po linii partyjnej i wiedział co robi, tylko nie został właściwie zrozumiany. Fachowcami w zakładach to mogli być majstrowie, pracownicy…..Kadra kierownicza – z małymi wyjątkami – była od wykonywania poleceń z góry i w większości wyznawała zasadę czy się siedzi czy się leży 5 tysięcy się należy. Oni w akordy się nie bawili. Ambitniejsi ewentualnie specjalizowali się w wąskich zakresach żeby zaimponować masie robotniczej, i zbierali potrzebne papierki do pięcia się w górę. Przed pracą magisterską w Warszawie zawsze znalazł się do pomocy jakiś dobry wujek o którym nikt wcześniej w rodzinie nie słyszał. Taka pomoc koleżeńska 🙂 Prawdziwi fachowcy byli zmuszeni opuścić ten kraj ale to chyba trochę inna bajka.
  Ogólnie jestem pod dużym wrażeniem pana Albina. Ciekawa osoba, ciekawy życiorys….. Gdybym miała głosować na pana Wałęsę albo na pana Albina Siwaka to pan Wałęsa nie miałyby żadnych szans. Straszna przepaść intelektualno-robotnicza.”

 69. AniaK said

  Zapomniałam o kropce. Bardzo przepraszam.

 70. Maćko said

  Witam. Ciesze sie, ze jest poparcie szersze do ograniczenia publikowania bez kropek BZDETÓW niezwiazanych z Matecznikiem Polskosci i Wiary jakim jest NASZA Gajówka.
  Tamtaki, Isia, Wanderer, Marucha – sursum corda! 🙂
  Samodyscyplina i zaszczepione myslenie o wspólny dobru zawsze wychodzi danemu zespolowi na dobre.
  A to mamy zawsze na uwadze, nieprawdaz? Wspólne dobro. Jasne.
  ***
  Co do mendialnej obecnosci artystów: w ogromnej wiekszosci sa to zydzi wybrani przez zydów aby zydom dac zarobic duuuuuze pinionce zabrane gupim goyom. To w skrócie. Dluzej nieco, wybiera sie zydów ponad innych artystów. Z 10 równie dobrych wybierze sie jedenstego gorszego bo pochodzenia odpowiedniego.
  Amy nie spiewa zle, ale tez i nie jest niczym specjalnym. Pan Roman moze nam podrzucic wielu lokalnych-texalnych artystów którzy przyciagaja rzesze tambylców na koncerty ale których „nejszonuajd” sie nie uswiadczy, bo to katolicy i maja rodziny zdrowe i normalne i dzietne.
  ****
  Cybernetycznie – ekonomicznie. Showbiz to biz na show’ach. Wazny jest biz. Aby byl biz musi byc show. Tani, latwy, intratny. Bierze sie mlody talent, nadmuchuje, pompuje, kasuje i samobójstwuje zanim osiagnie moc swobodna i zdolnosc korealacyjna wystarczajaca do samodzielnego myslenia i dzialania.
  Jak zbyt hermetyczne-cybernetyczne to rozumowanie powyzej, to chetnym rozloze na czynniki pierwsze i zsyntetyzuje nastepnie od nowa.
  ****
  5. Polak-Otodoks tez zamiescil foto bez . … ALE JAKIE!!!! Uklony Panie P-O.
  *****
  Adminie – dzieki za link do ksiazki o psychopatach – nie wiedzialem ze tez ja macie! Kapelusz sciagam i chyle czolo z szacunkiem.
  ——
  Książkę Marty Stout można ściągnąć stąd:

  Click to access the-sociopath-next-door.pdf


  Admin
  ******

 71. snag said

  67 ,…

  Intelektem nie grzeszyłeś i nigdy nie zgrzeszysz a tatusia zostaw w spokoju boś za tępy żeby czyścić mu buty poza tym ja się twojego nie czepiam bo go nie znam, który być może ciut zawiedziony patrząc co spłodził ,…

  Liczyć też nie potrafisz ,…

 72. Listwa said

  @ 7 White Racial Loyalist PL

  Jak wstawiasz swój nawiedzony tekst, to od razu podaj, gdzie się wodę spuszcza, żeby zmyć te twoje nawiedzenie banialuki.

  Jak uważasz, że nie są nawiedzone i denne, to przetłumacz na niemiecki i wstawiaj na ich forach. Niech sie uczą do ciebie geniusza, a nie geniuszu nas, nie wiadomo po co , pouczasz . Czy uważasz że my Polacy mamy robić porządek w Niemczech, za nich, żeby oni robili potem swój porządek na świecie? Chyba sie zderzyłeś z własną bufonadą.

  Poza tym chinczycy inwestują w Australię i Afrykę i ta syberia jest im niekonieczna.

  I wytłumacz swym skrzeczącym tekstem, jak to sie stało, że Niemcy , tacy wspaniali, inteligentni i umiejący robić wspanaiłe porządki mają teraz u siebie to co mają? No nie pojmuję. Ratuj, nawiedzony histeryku, nas Polaków i całą słowiańszczyne o nieco gorszej wartości biologicznej i łaskawie nam wyjaśnij.

 73. Maćko said

  68 AniaK – ten wpis pod filmem ( ciekawym przynajmniej ) to opinia Pani czy innej Ani?

  JBNB, to czy osoba piszaca znala wielu partyjnych na szczeblach wojewodzkich?
  Pytam sie aby oddzielic opinie „poliszynela” od opini insidera.
  Ktos, kto pracowal z partyjnymi do 1989r moze miec, moim zdaniem, zupelnie odrebna opinie od przedstawionej, choc, oczywiscie, kariere latwiej sie robilo bedac w PZPR.

 74. NICK said

  Panie Maćku, zapodam w ciemno. (72). ” to opinia Pani czy innej Ani?”
  To opinia „bibliotekarki”, z której księgozbioru Ania korzysta.
  Krzewię tutaj Anię wraz z „bibliotekarką” od dawna.
  Jak zacząłem krzewić to Pana tu jeszcze nie było… .
  Ale, łapie Pan?

  Jasne, że wprost nie piszę.
  Byłoby to zbyt jasne.

 75. Anucha said

  70
  To jednak czuły punkt ten wyjazd. Dla wielu gajówkowiczów dużo by powiedziała data Pochwal się na forum .
  Mi nie musisz zwierzać się, ja ciebie rozkminiłem już po trzech wpisach.

 76. snag said

  Oswiecenie Belgow i mega jew-raban ,…

  Belgijski nauczyciel katolickiego liceum wyrozniony przez sama krolowa w 2002 za kukielkowe przedstawienie komiksu Maus* w maju wygral wygral konkurs karykatur w Teheranie ilustracja rzekomej ‚bariery bezpieczenstwa’ napisem ‚arbeit macht frei’ za ktora zydzi uwiezili Palestynczykow i strzelaja do nich jak do kaczek jesli ktorys sie zblizy blizej niz 150 metrow nie wylaczajac dzieci. Mimo protestow autor zaakceptowal nagrode, zainkasowal tysiac dolcow a szkola nie dala doopy zydowskim zadaniom potepienia i przeprosin i olala PC oswiadczeniem ze sa dumni z wyroznienia i nauczyciela.

  *Autor komiksu Maus, zyd gnoi w nim Polakow ze nie ratowali starszych braci ,…

  Belgian high school ‘proud’ of teacher honored at Iran’s Holocaust cartoon show
  ————————————————————————————————————————————-
  http://www.jta.org/2016/08/10/news-opinion/world/belgian-high-school-proud-of-teacher-honored-at-irans-holocaust-cartoon-show

 77. AniaK said

  Re72:
  Może wybiórczo zacznę od drugiego pytania 🙂

  Na swoich kierowników narzekać nie mogę.

  Re73:
  Ty mnie NICK-u nie dobijaj Tą bibliotekarką. Ona pewnie myśli że ja już jestem w Niebie. Nie pamiętam kiedy ostatnio byłam w bibliotece. Pół roku temu chyba.

 78. Marucha said

  Re 70:
  Bardzo dobrze opisał Pan „naturalną selekcję” w takich zawodach, jak aktor, piosenkarz, dziennikarz itp.
  Żydzi wybierają żydów, potem żydzi chwalą i lansują żydów, a goje im płacą i jeszcze podziwiają.
  Z reguły można by znaleźć równie albo i bardziej utalentowanych gojów, ale każdy wie, w czyich rękach jest przemysł rozrywkowy i media.

 79. Maćko said

  75 Anucha, to do mojego wpisu 70 czy do Sanga 71? Bez podawania osoby mozna sie mylic co do adresata i sensu. Serdecznie.
  74. Szanowny Nick’u – z tym krzewieniem to dokonca nie jestem pewien czy Pan nawozi czy trzebi. Mnie jakos jest po drodze nawozic, przycinac, nawadniac i odslaniac. Szanowanko.

 80. SAP said

  @77
  Do biblioteki to może lepiej już nie chodzić. Można doświadczyć widoku i zapachu żula siedzącego obok i oglądającego pornole.

 81. NICK said

  Aniu. Błąd.
  Macko. Krzewić. Trzebić.
  Co do trzebienia to nie chcę a i rąk takich nie mam, długich. Trza by z jajnikami coś uczynić a jestem najdalszy od tych spraw.
  Pozdrawiam.
  Obojga płci. Szacunek.

 82. snag said

  Gnojku @ 75 ,…

  Jesli juz to przyjmij do wiadomosci ze moj tata nie musial prosic nikogo o paszport. W czasie wojny uciekl od bauera dostal sie do Aliantow i pod koniec kampani w Afryce gdzie trafil po przeszkoleniu z racji ze znal plynnie niemiecki eskortowal niemieckich jencow z obozu w Barce do Bengazi skad odsylali ich do obozow w Stanach. Moj tata w przebraniu niby rzekomy jeniec wylapywal oficerow SS w czasie transportu. Wielu jak on zamordowano w ciezarowkach w czasie transportu. Po powrocie do kraju w ’49 musial sie ukrywac pracujac w PGRach na Pomorzu do smierci Stalina … bo walczyl na zachodzie

  Now fuck off, wsiarzu ,…

 83. Mrozak said

  Człowiek który żył 256 lat.
  https://ligaglobu.wordpress.com/2016/08/09/czlowiek-ktory-zyl-256-lat%EF%BB%BF/

 84. Maćko said

  Francuzi tez sa pod okupacja, ale maja juz rosanaca opozycje katolicka:
  Au fil des événements et des attentats, il s’avère que la France est gouvernée par des inadaptés, qui sont profondément inadaptables, tellement ils sont pétris de « bons sentiments », prescrits par la Bible pour soixante-huitards attardés. À commencer par le principal élément, le président de la République, socialiste et laxiste bon teint, qui n’a basé sa carrière politique que sur la recherche, toujours et encore, d’un improbable consensus mou, envers ses alliés et sa propre famille politique. Mais qui ne veut pas entendre la colère d’un peuple qui s’exprime à travers les propositions politiques de l’opposition. Pourquoi, dans ces conditions, répète-t-il à l’envi : « unité nationale, unité nationale » ?
  http://www.medias-presse.info/un-gouvernement-inadapte-inconscient-ou-collabo/59342

  Combien faudra-t-il encore de temps à ce gouvernement pour qu’il prenne enfin pleinement conscience du problème islamiste dans sa globalité : immigration, communautarisme, intégrisme, laïcité rabaissée, binationalité, absence de frontières nationales… ?

  Est-il inconscient ou collabo ? ( Rzad jest nieswiadomy czy kolaboracyjny? – oczywisce autor nie podpowiada z kim kolaboruje tez rzad okupacyjny we Francji… )

  Claude PICARD

 85. NICK said

  Maćku. (84).
  Guwno mają.
  Żabie, szcczurze i winniczkowe.

 86. snag said

  Macko @ 70 ,…

  I beg your pardon, jakiej ‚gromnej wiekszosci’ – W muzyce o ktorej mowa, awangardzie Rock and Roll to posucha jesli chodzi o zydow. Od Presley’a do dzisiaj w historii Rock’a i innych stylow osobiscie pamietam jednego, Simon’a z KISS ktory zapisal sie dlugim jezykiem a nie kunsztem ,…

  .http://vignette2.wikia.nocookie.net/miamivice/images/0/0e/Kissdemon.jpg/revision/latest?cb=20120307142407

  Najwyzej zaszli Bob Dylan, po nim Simon/Gartfunkel a po nich Neil Diamond i Barry Manilow … u starszych zydowek w kasynach, jesli znasz kogos wiecej to dorzuc ,…

 87. snag said

  Powinno byc: Dwoch ostatnich, Neil Diamond i Barry Manilow popularnych u starszych zydowek w kasynach ,…

 88. Maćko said

  85. Zabojady maja Le Pena i Le Penki. Maja Radio Courtoisie, Dieudonné i rodzacy sie patriotyzm.. czy zdaza?
  To samo pytanie dotyczy kazdego narodu.

 89. snag said

  PS. do 63 ,…

  Trelkovsky powiela tego autora ,…

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/04/jan-pluszkiewicz-ku-przestrodze-mlodych/

  Wspomniany fragment w poprzednich jest wziety z jego konta na Facebook ,…

 90. Siggi said

  Właściwie dlaczego?
  Właściwie dlaczego z tego właśnie miejsca tyle już razy padło nawoływanie do budowania słowiańskiego sojuszu pod rosyjską egidą? Albowiem taka koncepcja może nawet wydawać się nierealistycznie awanturnicza. Groźna i wiodąca Polskę na geopolityczne manowce. Przecież w systemie państw Zachodu, pod amerykańsko-niemiecko-żydowskim parasolem, tak przeogromnym i potężnym, możemy zażywać spokoju ludzi, którzy swoje uczucia i kalkulacje właściwie ulokowali.
  dalej………………….
  http://www.mysl-polska.pl/974

 91. NICK said

  Zadanie wykonałem. Własne zadanie.

  Piszcie zatem. Byle rozsądnie.

 92. ,... said

  @ 37. revers said … Niemcy, nocne czarterowe loty z uchodzcami, w Koloni i Bonn noca laduje co 10 minut samolot czarter z multi kulti, jak podaja inne zrodola docelowo zakontraktowano pol milona uchodzcow….

  Do szwabskiego wojska chłopców zaciągają … koszary, ćwiczenia i na Moskwę, na Słowian, na chrześcijan…
  Historia się powtarza z wojskami najemnymi.. . Zabili, zabili Rusy, bolszewicy….

  Click to access II-ZMK-BK-2014-spiewnik.pdf

 93. Boydar said

  Też uważam, że ważny. Nawet najważniejsi go czasem pokazywali publicznie. Wreszcie trafił i pod strzechy

  http://noizz.pl/spoleczenstwo/mezczyzni-pokazuja-ok-na-zdjeciach-w-sieci-to-nie-glupia-akcja-tylko-wazny-komunikat/59bly0n

 94. ,... said

  @ 45 Glos Prawdy said…Nie weźmie więcej niż mu to pozwoli prezydent. Co prawda nie widzę dużej różnicy w tym czy nami zarządzają żydzi, czy durni ze wsi…

  Pani Prawdo! Oddaję Paniusię z miasta w ręce Senora Splita/Snaga, który wychował się w PGR i niech Ameryka ma Paniusie w swojej opiece!

 95. ,... said

  @ 49 …
  .http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_wk0gPh99lPgOepbp5ism3gASHImWWCPo,w400.jpg
  Ci wszyscy kulturyści przeszli kontrole antydopingowe więc nic nie biorą!

 96. ,... said

  .https://www.youtube.com/watch?v=To3NrLGMH3o 15:55 Hillary’s IBEW campaign headquarters being raided by FBI Published on Aug 8, 2016
  Hillary’s IBEW campaign headquarters being raided by FBI agents. Taking hard drives, boxes of docs, even printers! It’s happening folks.

  Co na to nasze lewactwo z PGR wspierające panią H.C.?

 97. ,... said

  @ 53 Tamtaki said …500 złotych to dobry projekt bo dostają pieniądze potrzebujący, do ręki,..

  Amerykanie nie byli i nie są głupi, więc nie dają w socjalu dolarów do ręki. Natomiast talonczyki dostawali imigranci z Jelcynolandu. U nas może być karta kredytowa z określonymi zakupami na potrzeby dzieci: odzież, obuwie, przybory szkolne, wyżywienie w szkole itd. Żadnych + 500 zł dla spragnionych tatusiów wielodzietnych.

 98. snag said

  Yo Macko ,…

  Okazja skubnac zydow 😉 Popros niech ci dadza sprobowac i sie zachlysnij ,…

  .http://www.myjewishlearning.com/wp-content/uploads/2016/07/IMG_4793-1024×768.jpg

 99. snag said

  Bez komentaza ,…

  Ksiądz nie chciał pochować zamordowanej gimnazjalistki. Później zażądał 500 zł
  —————————————————————————————————–
  https://www.wprost.pl/zycie/10018808/Ksiadz-nie-chcial-pochowac-zamordowanej-gimnazjalistki-Pozniej-zazadal-500-zl.html

  ——
  Jakim prawem ktoś, kto za życia nie miał nic wspólnego z Kościołem – ma mieć kościelny pogrzeb?
  Admin

 100. snag said

  Admin ,…

  To jest to co Chrystus nauczal … WENDETE? Skad pan czy ten klecha w sutannie wie czy nie modlila do Chrystusa w ostatnich chwilach ,…

  „Powiedział, że siostra nie chodziła regularnie do kościoła. I zażądał 500 zł za pogrzeb bez księdza” – REGULARNIE ??? ,…

  15 lat to dzieciak ,…

 101. snag said

  Jakim prawem zadal 500 zlotych za pogrzeb bez ksiedza, znaczy co, cmentarze tez sa ich wlasnoscia ? ,…

 102. Siggi said

  Wyjatkowo denny tekst ,ale kontekst Polski i owszem.Trudno nie zgodzić się z autorem co do jego krytyki polityki MSZ i jego szefa.

  http://opinie.wp.pl/pawel-lisicki-naiwna-polska-dyplomacja-erdo-an-moze-wspierac-putina-przeciw-zachodowi-6024518435603585a?src01=6a4c8&src02=facebook_wiadomosci

 103. snag said

  Ciekawi mnie kto na gajowce chodzil REGULARNIE do kosciola jak mial/a 15 lat ? Czekam !!! ,…

  Panie Snag, nie wygłupiaj się Pan. Jakie by nie były odpowiedzi, nie możesz Pan ich sprawdzić.
  Jestem osobiście przekonany, że b. wielu z nas chodziło dość regularnie na Msze Święte.
  Admin

 104. Siggi said

  Siggi ,postaw jakieś znaki,bo cię znów opieprzą za nie postawienie.
  Ciekawa wypowiedz,warto posłuchać…

  >>…https://www.youtube.com/watch?v=qvttjh_AE0k

 105. Marucha said

  Re 100, 101:
  Panie Snag, nie pie*dol Pan o sprawach, o których Pan zielonego pojęcia nie masz.

  Pogrzeb kościelny nie przysługuje każdemu, lecz wyłącznie katolikom – bodaj minimalnie spełniających warunki bycia katolikiem (chodzenie do kościoła, do spowiedzi, oczywiście bycie ochrzczonym etc).

  Nie chodzi o żadną „vendette” (co za kretyński pomysł?), lecz o normalne prawo kościelne. To, że coraz więcej księży zaniedbuje owo prawo w imię ekumenizmu i tolerancji (udzielając np. katolickiego pogrzebu żydowskiej antyklerykalnej kurwie Jarudze Nowackiej) – nie zmienia owego prawa w niczym.
  Ludziom się wydaje, że Kościół to jakiś kiosk z gazetami – dla każdego z ulicy dostępny. Panu Snagowi najwidoczniej również.

  Ksiądz popełnił oczywiście błąd. Zamiast żądać 500 zł za pogrzeb powinien w ogóle go odmówić. Bezwarunkowo. Miał do tego prawo.

  Czy nieszczęsna dziewczyna modliła się w ostatnich chwilach życia? Zapewne tak. Nie tacy, jak ona, przed śmiercią nagle zapominali o swym ateizmie, o kpinach z Kościoła i kapłanów, o bluźnierstwach jakie rzucali na Kościół…. i rozpaczliwie wołali księdza, wołając do Boga o ratunek.
  .
  Ale Kościół ocenia uczynki, a nie przypuszczenia.

  Zresztą jej zbawienie nie zależy od formy pogrzebu, jaki miała.

  PS.
  Teren pod cmentarz może być własnością kościelnej osoby prawnej, albo może zostać również uzyskany od Skarbu Państwa lub gminy w użytkowanie wieczyste lub kupiony od nich. Ponieważ założenie cmentarza stanowi tzw. cel publiczny, wojewoda lub rada gminy może udzielić bonifikaty przy sprzedaży odpowiedniego terenu.
  Tak więc cmentarze należą do „nich”.

 106. snag said

  Nie przekonal mnie pan i nie przekona – Chodzi o ‚REGULARNIE’, 15 letniego dzieciaka ktoremu nie dano szansy, o ‚grzechy’ dziecinstwa jesli takie istnieja i doroslego kleche ktory slubowal nauczac to co nauczal Chrystus w przede wszystkim milowac, wybaczac i milosierdzie ,…

  Akurat znam te wioske nie tylko z nazwy, 22 km od Slupska jest tam jeden cmentarz po-niemiecki zadna wlasnosc parafii ,…

  Kiedys byly tam urocze renie, dzisiaj nie wiem 😉 ,…

 107. snag said

  P. Marucha,

  Ze nie przepadam za Sojuzem i Czerwona Armia nie musze pana przekonywac ale jesli juz komus ten cmentarz sie nalezy to molojcom Czerwonej Armii bo wioska lezy w bezposrednim sasiedztwie pierwszej linii Walu Pomorskiego i wielu ich tam poleglo.

  W moim kajecie ten klecha jest na polce pazernych control freaks ktory terroryzuje mieszkancow wioski pod woalka wiary ,…

 108. La Reine Toronto said

  ,,,,https://youtu.be/zxvKdGodtic

  sowiecki film o wojnie polsko radzieckiej w 1920…ciekawy ….

 109. Siggi said

  http://pl.blastingnews.com/polityka/2016/08/sukces-putina-na-odcinku-tureckim-porazka-amerykanskiej-polityki-wbijania-noza-w-plecy-001060877.html

 110. Siggi said

  http://pl.blastingnews.com/europa/2016/08/brytyjska-premier-podjela-decyzje-o-rozpoczeciu-poprawy-stosunkow-z-rosja-001061111.html

 111. Siggi said

  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/92287-byly-szef-cia-wzywa-do-zabijania-rosyjskich-i-iranskich-zolnierzy-w-syrii

 112. Siggi said

  http://nowyzabytek.pl/francja-burzy-zabytkowe-koscioly/

 113. Anucha said

  @82
  snag/split
  Prosiłem o datę a nie żebyś się obnażał i opowiadał nam ja rozpętał II wojnę światową twój tate.
  Wyznawana przez ciebie ideologia, aż nadto bije z twoich postów.
  Aby to zrozumieć musisz zapoznać się z „reprodukcją kulturową”. Co także polecam gajówkowiczom.

 114. Boydar said

  Proste jest tylko pieprzenie kóz i głupot.

  http://wynagrodzenia.pl/artykul/zarobki-w-branzy-pogrzebowej

  Poza tym, może ksiądz wiedział o sprawie nieco więcej od nas. Czy jakiekolwiek medium wspomniało o Rakowiskach w aspekcie fascynacji młodych zbrodniarzy tzw. satanizmem ? No nie wspomniało. Zapewne mało atrakcyjny wątek.

 115. Boydar said

  „… Co ciekawe, Falaris być może odpowiada za utrzymujący się od lat kiepski wizerunek urzędników skarbówki – zanim został tyranem, był skutecznym poborcą podatkowym …”

  http://gadzetomania.pl/10442,slynne-narzedzia-tortur-starozytnosc-cz-1

  Przy nadarzającej się okazji – pozdrowienia dla pracowników Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie.

 116. Bronisław said

  Re: 114. Wysoce prawdopodobnym jest motyw satanizmu tej zwyrodniałej zbrodni, na który zwraca Nam Pan, Panie Boydar uwagę?!!! Miejmy nadzieję, że i w tym wypadku Pan Snag „błyśnie” swoim kunsztem i zechce objaśnić Nam, jako znawca swojej Ziemi okoliczności tej na sposób banderowski dokonanej masakry! Łączę szczere pozdrowienia!

 117. Anucha said

  Ja dokładnie zdaję sobie sprawę snag /split, że ty wpisując dziesiątki wyszukanych info z internetu na temat: żyd zabił, żyd oszukał,chcesz uwiarygodnić się w oczach czytających gajówkę.
  Tak licznego forum nie można przecież odpuścić.
  Niby polemizujesz z nami, a wiesz ,że mamy ugruntowane przekonania i nic i nikt ich nie zmieni ale tu chodzi o przekaz dla tysięcy odwiedzających te strony.
  A twoje wyzwiska tylko świadczą o braku argumentów i za brak takowych dobrze służą pozory.

 118. Boydar said

  „Jak podaje BBC, ma to być jeden z elementów proponowanych przedsięwzięć na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa, jakie szef MSW ma przedstawić w najbliższy czwartek. Mają one związek z atakami, jakich w ostatnim czasie dokonano w Niemczech.”

  Czyli „BBC” wie lepiej, co jest elementem czego. Mają chłopcy doświadczenie; kiedy taki jeden bardzo pokojowy malarz poczuł się nieco zdezorientowany, natychmiast otrzymał stosowną ściągwkę, i natychmiast wszystko potoczyło się according to plan

  Ciekawe, jak powiążą burki z terroryzmem. Może tak : „muzułmanka bez burki nie jest muzułmanką, nie może urodzić muzułmańskiego terrorysty”. Proste, logiczne i dostosowane do poziomu umysłowego żydoszkopów.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Noszenie-burek-w-Niemczech-bedzie-zakazane,wid,18461452,wiadomosc.html?ticaid=117870&_ticrsn=3

 119. pawel said

  ad 92 ,… said

  I jeszcze sami ich możemy zaprosić.

  Przegłosowana 31 marca 2016 roku ustawa 1066 trafiła do Prezydenta i Marszałka Senatu. Zgodnie z nowelizacją obce wojska będą mogły pojawić się na terenie Rzeczpospolitej w czasie pokoju, po uprzednim wezwaniu przez odpowiednie organy państwa. „Wojska obce będą mogły posiadać uprawnienia, które przysługują Siłom Zbrojnym RP”.

  źródło: ekspedyt.org

 120. Trelkovsky said

  Dziesiąty dzień każdego miesiąca- za sprawą bliźniaka z urwanym jajem, jest świętem PiS. A po ostatnich wyborach stał się dniem święta władzy III RP. W tym dniu ordynacja wyborcza, -czyli władza, z pełnym oddaniem w pozycji klęcznej, liże dupę razem z przyległościami temu z jednym jajem. Ordynacja wyborcza nie ma czegoś takiego jak wstyd, jak godność, jak hamulce moralne, to tylko sprzedajny rynsztok. Jestem przekonany, że gdyby jednojajowy chciał się wypróżnić w otwory gębowe ordynacji wyborczej, czekaliby w kolejce wg rangi ważności, z otwartymi otworami gębowymi! Nie powinni się cieszyć ci, co tak ochoczo haratali w gałę i tuż przed harataniem lizali rudą dupę z przyległościami. Właściciel lizanej dupy uciekł do Brukseli, zostali po nim sieroty wprawione nie tylko do lizania dupy, są tak samo gotowi jak ci od tego z jednym jajem, otwierać otwory gębowe, gdyby wódz chciał się wypróżnić w ich otwory. Władzę od 25 lat sprawuje ordynacja wyborcza, bez tej ordynacji żaden dupoliz ani gównozjad, nie żarłby z koryta władzy, nie miałby możliwości lizania dupy ani temu z jednym jajem, ani temu z rudymi jajami. Czymś ohydnym jest widok zakłamanej, plugawej grupy ludzi, która udaje boleść z powodu wypadku wycieczkowego samolotu. Za 31 dni kolejne lizanie dupy jednojajowemu, przygotować otwory gębowe bo może zechce się w te otwory wypróżnić, wobec tego już dziś życzę ordynacji wyborczej smacznego gównozjady.

 121. Maciuś said

  Dziesiąty dzień każdego miesiąca- za sprawą bliźniaka z urwanym jajem, jest świętem PiS. A po ostatnich wyborach stał się dniem święta władzy III RP. W tym dniu ordynacja wyborcza, -czyli władza, z pełnym oddaniem w pozycji klęcznej, liże dupę razem z przyległościami temu z jednym jajem. Ordynacja wyborcza nie ma czegoś takiego jak wstyd, jak godność, jak hamulce moralne, to tylko sprzedajny rynsztok. Jestem przekonany, że gdyby jednojajowy chciał się wypróżnić w otwory gębowe ordynacji wyborczej, czekaliby w kolejce wg rangi ważności, z otwartymi otworami gębowymi! Nie powinni się cieszyć ci, co tak ochoczo haratali w gałę i tuż przed harataniem lizali rudą dupę z przyległościami. Właściciel lizanej dupy uciekł do Brukseli, zostali po nim sieroty wprawione nie tylko do lizania dupy, są tak samo gotowi jak ci od tego z jednym jajem, otwierać otwory gębowe, gdyby wódz chciał się wypróżnić w ich otwory. Władzę od 25 lat sprawuje ordynacja wyborcza, bez tej ordynacji żaden dupoliz ani gównozjad, nie żarłby z koryta władzy, nie miałby możliwości lizania dupy ani temu z jednym jajem, ani temu z rudymi jajami. Czymś ohydnym jest widok zakłamanej, plugawej grupy ludzi, która udaje boleść z powodu wypadku wycieczkowego samolotu. Za 31 dni kolejne lizanie dupy jednojajowemu, przygotować otwory gębowe bo może zechce się w te otwory wypróżnić, wobec tego już dziś życzę ordynacji wyborczej smacznego gównozjady.

 122. Boydar said

  „… Ostatnia na liście polskich dłużników jest Czarnogóra, która winna jest nam prawie 34 mln zł plus prawie 1,5 mln zł prognozowanych odsetek …”

  Jakaś dziwnie skrócona ta lista, i kolejność dziwna 🙂

  http://www.biztok.pl/gospodarka/miliardy-dlugu-zobacz-kto-i-ile-jest-winien-polsce_g22967/13

 123. revers said

  Agenda21 i swiatowy socjalizm na nowo w 12 punktach …

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/czym-jest-nwo-i-agenda-2130-w-12-punktach-2016-08

 124. AniaK said

  Żeby tu panował jakiś ład i porządek – nie każdy talerz, miska….z innej parafii – znalazłam do kompletu miseczkę i pasowny talerzyk deserowy 🙂

 125. AniaK said

  Nie wiem co jest grane, ale system nie przepuszcza mi linka do tej miseczki i talerzyka.

 126. AniaK said

 127. AniaK said

  Miseczka jest w takim samym kolorze jak talerzyk tylko na zdjęciu wygląda trochę inaczej.

 128. AniaK said

  Gdyby Pan Gajowy był zainteresowany, to mogę zapytać jaką ilością sztuk dysponują. Miseczki byłyby dla Panów a talerzyki dla Pań 🙂

 129. Anucha said

  Trelkovsky cytujesz czy jesteś Pluszkiewiczem ?

 130. wanderer said

  No wlasnie, Panie Boydar. Ogolnie wiadomo, ze jest nagonka w mediach na Kosciol, wiec mozna przyjac za pewnik, ze nawet 10% prawdy nie ma w tym artykule, chociazby poprzez nie przedstawiecie szerzej calej sytuacji tylko wybranie pewnych suchych faktow jak to ze „ksiadz zarzadal pieniedzy” i zrobienie z tego sensacji.
  Jak mi wiadomo wykopanie dolu kosztuje. Nikt za darmo nie wykopie.
  Utrzymanie kosciola, remonty, ogrzewanie, oswietlenie, zycie tez kosztuje.
  Skoro zazyczyla sobie rodzina oprawe koscielna (przypominam fakt ze dziewczyna nie chodzila do kosciola) to skad te pretensje?
  Moze troche trywializujac (skoro dziewczyna niewiele miala wspolnego z Kosciolem, wiec zyla sobie po swiecku stad porownanie) to tak jakby chcieli pojsc do kina i nie zaplacic biletu.
  Zgadzam sie z Gospodarzem, ze ksiadz powinien wogole odmowic, mial podstawe i prawo i nie byloby dyskusji i durnej angonki i artykulu.
  Mogli sobie wynajac swieckiego „mistrza ceremonii” i nie byloby problemu.
  Ciekawe czy jego tez ciagaliby po mediach ze zarzadal oplaty.

 131. Marucha said

  Re 106:
  Snag, nie wkurwiaj mnie swoimi pierdołami na temat Kościoła, o którym tyle wiesz, co ci media głównego ścieku doniosą.

  „Klecha” nie ma obowiązku (a kiedyś miał wręcz ZAKAZ) chowania na katolickim cmentarzu osób, które się do Kościoła nie przyznawały za życia. Koniec, kropka. I żadne powoływanie się na „miłość” i „miłosierdzie” tego nie zmieni. Dociera to do Ciebie?

  „Klecha” terroryzuje okolicę? Co to, nie mają tam pogrzebów świeckich? Albo żydowskich?.Zdani są na jego łaskę?

  Nie rób też z 15-latki jakiegoś małego dziecka.
  A czyją własnością jest cmentarz – to tego nie wiesz. I twoje opinie są tu bez znaczenia.

 132. wanderer said

  Czemu istnieje taka durna tendencja wpisywania sie pod kilkoma nickami vide Macius, Trelkovsky czy Snag, Split? Rozdwojenie jazni? Czy juz ludziom calkiem odbija i wypowiadanie sie pod jednym nickiem jest niewystarczajace?

  Nie rozumiem tego. to powinno byc zakazane. Jeszcze troche, a sami ze soba beda polemizowac.

 133. Boydar said

  Panie Trelkovsky vel Maciuś

  Jeżeli LK faktycznie nie żyje, to szyderstwa z nieboszczyka są takie średnio przyzwoite, szczególnie że nic nie wnoszą. Jeśli natomiast teoria jest fałszywa, to pan wychodzisz na idiotę i prowokatora. W ogóle piszesz pan bardzo obżydliwie. Daj pan sobie spokój bo innym prowokatorom tylko życie utrudniasz. A rzyć przecież z czegoś trzeba.

 134. Boydar said

  @ Pan Wanderer

  Taki stary a taki naiwny 🙂

  Przecież „to” jest praktykowane od zawsze w tym gronie. Jedna z podstawowych metod.

 135. Marucha said

  Re 124, 125, 126, 127, 128:

  Pani Aniu, te informacje o miseczkach dałoby się rozbić na jeszcze więcej komentarzy…

 136. revers said

  Kaczynskiego prywane panstwo w panstwie …

  http://www.tokfm.pl/blogi/hans-kloss/2016/08/kaczynski_ma_prywatne_panstwo_w_polsce_w_ktorym_szerzy_sie_zaraza_dzuma_smolenska/1

  podobne tendecje ma wiele instytucji niby panstwowych jak PZU ktorego orzeczenia sadowe na korzysc ubezpieczonych nie dotyczy

 137. wanderer said

  No tak, Panie Boydar 🙂 ale ja tego nie trawie i chetnie tak piszacych wy.. bym w kosmos. Niech se tam tak pisza.

 138. wanderer said

  Takich mamy walecznych zwiazkowcow, wstawiajacych sie za pracownikami jak duda:

  http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/szef-solidarnosci-piotr-duda-o-likwidacji-kopalni,667569.html

 139. AniaK said

  Re135:
  Gdyby system działał prawidłowo i bez problemu przepuściłby link do sklepu to wszystko byłoby w jednym. A tak muszę kombinować 🙂

  Kubeczka do kompletu niestety nie udało mi się znaleźć ani w wyprzedaży ani po cenie wyjściowe 😦

 140. wanderer said

  Pani Aniu, o wiecej zdjec bardzo prosimy..

 141. Boydar said

  Nie chodzi o „kubeczki”, Panie Wanderer; misja Pani Ani powoli dobiega końca, i koniecznie chce odejść nimbie skrzywdzonej.

 142. AniaK said

  Re140:
  Talerzyk można wykorzystać na różne sposoby. Więcej zdjęć nie znalazłam 😦

 143. Boydar said

  Albo jeszcze Ją trzyma po wczorajszym … ale to opcja dla optymistów.

 144. La Reine Toronto said

  http://leopoldokulickilegungenkomendant.blogspot.ca/2010/06/po-amnestii-45-zonierze-ak-w-win.html
  czy ten material juz byl? nie mam czasu na otwieranie wszystkich linkow; polecam dziatkom tez…..

 145. revers said

  i kropeczek przed zdjeciami, chyba ze 1 normalne lub thumb, ikonkka zdjecia, nastepnei seria zdjec.

  Nie wszyscy maja wypasione polaczenia internetowe lub korzystaja z mobilnych wersji przegldarek, smartfonow, tabletow.

 146. guła said

  #103
  Całą „ferajną” regularnie co Niedziela, a i wówczas kiedy należało chodzić. Ci którzy nie chodzili z tego powodu nie byli nagabywani. Choć powód najczęściej był znany. Tyle tylko że tych nieuczęszczających było niewielu.

 147. Boydar said

  O, może to ma jakiś związek; ale to tylko Pan NICK mógłby rozszyfrować

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-policjant-zastrzelil-bibliotekarke-w-czasie-cwiczen/f23nd5

 148. wanderer said

  Co do Pani Ani akurat, Panie Boydar, mam stoicki spokoj, nie drazni mnie to tak jak podwojne nicki. Niech sobie kobiecina zamieszczate zdjecia choc lepiej moze byloby na jakims blogu kobiecym z potrawami, wstazeczkami itp 🙂

 149. Zeev said

  .http://i43.fastpic.ru/big/2012/0823/8f/9c71cff381be81dfcaf755dd6ed8c58f.gif

 150. ŚWIĘTY JERZY ZE SMOKIEM – Rzeźba Bernta Notkego

  NAJWSPANIALSZĄ statuą Świętego Jerzego Walczącego ze Smokiem jest ZŁOTNICZA Grupa ludzkich rozmiarów w Dworskim kościele św. Mikołaja w Sztokholmie. Wykonał ją znany nad Bałtykiem Bernt Notke (urodzony na wyspie Uznam w 1435, zamieszkały od 1460 w Lubece, gdzie umarł w 1509). Prawdopodobnie inspirował się nim działający w Krakowie Witt Stwosz z Norymbergii.
  Wydaje mi się, że Polska Joanna Dark zabrała Hansa Memlinga w podróż do Włoch, w której odwiedziła mieszkającego w Genui syna króla Polski i Węgier Władysława Warneńczyka, KRZYSZTOFA KOLUMBA – o cym zdaje się świadczyć znajdująca się w Galerii Sabaudzikiej „Gdańska Golgota Króla Anglii Edwarda IV”. Kolumbowie korzystali bowiem z apanażu z genueńskiego trybutu za kolonie na Krymie.
  Kontrybucja angielska z Gdańskiej Golgoty wynosiła 4 miliny grzywien srebra, z czego Gdańsk przebudował stare ujście Motławy na Długi Targ, odwracając fronton Dworu Arthusa od Ratusza do Długiego Targu. Zaistniała przy tym potrzeba UŚWIETNIENIA taj fasady, czego podjęła się partycypująca w kontrybucji Joanna, ustawiając SIEBIE Modlącą się na Rogu Ratusza a przed nową fasadą Artusa Fontannę ze Świętym Jerzym ze Smokiem, co zleciła Berntowi Notkemu, który Bywał w Gdańsku.
  Z tej spekulacji wynika również, że wykonany w LUBLINIE – ciekawe że nie w Krakowie? GŁÓWNY Ołtarz Katedry Hamburskiej, na którym Joanna DOKAZYWAŁA jako Archanioł czy ARCHANIOŁKA, został wykonany też przez Memlinga, który we Włoszech awansował ma malarza WCZESNORENESANSOWEGO. Prawdopodobnie ołtarz był przeznaczony dla Fary Mariackiej w Gdańsku, ale tam wybuchł skandal, który URATOWAŁ tą farę. Prusacy ROZEBRALI bowiem katedrę hamburską z powodu SPROŚNEGO zachowania Joanny na Głównym Ołtarzu, co – gdyby ołtarz nie został Deportowany do Hamburga – spotkałoby farę gdańską !!!?
  Otóż okazało się, że NAJWSPANIALSZA Grupa Bernta Notkego była NIECENZURALNA. Powstanie antykrzyżackie wywołało Bractwo Gryfa Pomorskiego, zwane przez Krzyżaków Związkiem Jaszczurczym lub GADAMI, co kwalifikowało Wojnę Wyzwoleńczą na walkę GADA ze ŚWIĘTYM JERZYM, którym pieczętował się Zakon Najświętszej Marii Panny ???
  Z tej racji Grupę Bernta Notkego sprzedano do Sztokholmu a w Lubece zamówiono NEPTUNA ze Strzegomia, który zachowywał się bardziej PRZYZWOICIE.

 151. Boydar said

  Jeszcze jedna wina Putina

  http://wiadomosci.onet.pl/kielce/dunska-pilotka-naruszyla-strefe-zakazu-lotow-podczas-sdm-cztery-tysiace-zlotych/vqtbt0

 152. Boydar said

  Pan Wanderer

  Pan masz stoicki spokój, bo Pan masz wcześniej własne poglądy. A Pani Ania pełni funkcje burzyciela rozsądku, w dodatku nieuchwytnego 🙂

 153. wanderer said

  Tyz prowda, Panie Boydar 🙂

 154. Piszę więc jestem said

  Re. 100 i 106 – W bolesnej kwestii pogrzebu bezbożnika.

  Co innego jest napiętnować zdrajcę-Judasza, który zdradza podjęte zobowiązania,
  tutaj zdrada istoty Stanu Kapłańskiego , a co innego
  opluwać cały Stan Kapłański Kościoła Katolickiego jednoznacznym epitetem – Klecha.

  To świadczy o wielkim problemie np.SNAGA, co innego upominać, wykazać błąd,

  co innego pluć przy każdej nadarzającej się okazji. Byle tylko chocby najmniejszą, ale ŁATKĘ
  tym Katolikom doleić i to najlepiej od tyłu, bo w oczy taki judaszek spojrzeć się raczej boi.

  Istotą Wiary KAtolickiej jest nie jak się żyło, ale jak się skończyło!
  Bo wyjątków od Reguły – Jakie życie taka śmierć, nie jest aż tak wiele.

  Ale aby to widzieć, trzeba mieś Dobrą Wolę, aby ją mieć trzeba Stwórcy UWIERZYĆ,

  a nie pluć na lewo i prawo, to się źle dla takich kończy, jak np. kard Macharski:

  spadł ze schodów . . .i już do śmierci się nie obudził! – tak odchodzi Sługa Boży?!

  Od nagłej i niespodziewanej śmierci zachowaj nas Panie.

  Cmentarz Katolicki jest ziemią POŚWIĘCONĄ! – więc właściciel jaki by nie był, musi
  uszanować swoją decyzję oddania jej pod władanie Kościoła z całymi konsekwencjami.

 155. Maciuś said

  Panie Boydar, dwa nick’i są z tego, że Marucha zastawia moderację na wpisy. Jeżeli wpisy są o klerze, to on zastawia haczyk na dany adres mailowy, a to zatrzymuje go do moderacji, a także wpisy o Kościele Katolickim, a to trochę dyskwalifikuje jego bezstronność co do wpisów.

  A jasne, że nie jestem bezstronny wobec obszczymurków, którzy mają w dupie jasno sformułowane zasady udzielania się w gajówce. Pan sze dżywi?
  Admin

 156. Boydar said

  Maciuś, wypierdalaj.

 157. Glos Prawdy said

  Terroryści na Krymie przygotowali dziesiątki kilogramów materiałów wybuchowych i cały arsenał broni.
  Na miejscu starcia bojowego pracowników FSB Federacji ROSYJSKIEJ z terrorystami na Krymie odkryto 20 urządzeń wybuchowych domowej roboty o łącznej mocy ponad 40 kilogramów trotylu, informuje FSB.

  Ponadto, na miejscu bitwy, gdzie podczas zatrzymania terrorystów zginął pracownik FSB Federacji Rosyjskiej, znaleziono amunicję i specjalne środki inicjowania, etatowe przeciwpiechotne i miny magnetyczne, a także granaty i specbroń, składające się na uzbrojeniu jednostek specjalnych sił zbrojnych Ukrainy.

  Według FSB, terroryści przygotowywali sabotaż w Krymie, na zlecenie Głównego zarządu wywiadu ministerstwa obrony Ukrainy.
  http://www.utro.ru/news/2016/05/12/1281724.shtml
  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201608101552-tspt.htm
  Prezydent Rosji Władimir Putin nazwał próbę dywersji na Krymie głupiej i przestępczej. Jak podkreślił szef państwa, w ten sposób ukraińskie służby specjalne próbowały odwrócić uwagę od wewnątrzukraińskich problemów, przekazuje kanał „Rossija 24”.

  Według Władimira Putina, zamiast szukać sposobów pokojowego uregulowania konfliktu, Kijów przeszedł do taktyki terroru. Podkreślił również, że Rosja „nie przejdzie” faktu, że w zapobieganiu dywersji na Krymie zginęło dwóch wojskowych. Zwrócił również uwagę Stanów Zjednoczonych na to, co się dzieje, dodając, że STANY Zjednoczone powinny wpływać na ukraińską władzę, jeśli są one zainteresowane w rozwiązaniu problemu. Spotkanie „normandzkiej czwórki” po zatrzymaniu ukraińskich dywersantów na terytorium półwyspu Putin uważa za”bezsensowne”.
  Na zakończenie szef państwa zapewnił, że rosyjskie władze podejmą wszelkie niezbędne środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa swoich obywateli, a także infrastrukture na terenie Krymu.

  10 sierpnia FSB Rosji zapobiegł kilku aktom terrorystycznym na Krymie, które przygotowywał zwiad Ministerstwa obrony Ukrainy. Jak zawiadamia się na stronie internetowej rosyjskiego resortu, cel ataku – destabilizować sytuację na półwyspie w okresie przygotowania iprzeprowadzenia wrześniowych wyborów.
  http://planeta.moy.su/news/putin_nazval_popytku_diversii_v_krymu_glupoj_i_prestupnoj/2016-08-10-72604

 158. Glos Prawdy said

  O byku, który płakał idąc na rzeź.
  http://kochanezdrowie.blogspot.com.by/2013/10/o-byku-ktory-paka-idac-na-rzez-17102013.html

 159. Glos Prawdy said

  Ależ bywa coś takiego: W USA wagon pociągu wypadł z torów i uderzył w bar pod tytułem „Który zstąpił z torów”.

  Prawdziwy mistyczny wypadek stał się w USA w sztacie Ajowa na jednym z kolejowych przeganiań. Tu jeden z wagonów ciężarowego popędu zszedł z listewek. Wielotonowy wózek,dociążony ziarnem, zjechał z dróg i z inercji taranował opodal budowli przydrożnego baru.Wszystko by nic, lecz po mistycznym zbiegu, wagon przebił ścianę baru pod nazwą „Ten, co zszedł z listewek” („DeRailed”).
  Policjanci uściślili, że w skutek incydentu nikt nie ucierpiał. Gospodarz zakładu ocenił stratę do 10 tysięcy dolarów i zaczął obmysliwac o przemianowywaniu swojego zakładu.
  http://planeta.moy.su/news/byvaet_e_takoe_v_ssha_vagon_poezda_soshel_s_relsov_i_vrezalsja_v_bar_pod_nazvaniem_soshedshij_s_relsov/2016-08-10-72573

 160. wanderer said

  re155 Macius
  To masz grzecznie czekac na odblokowanie a nie wpisywac jeszcze raz pod innym nickiem.

 161. Maciuś said

  Senior Boydar 🙂

  Co do Kalksteina Lecha, to na pewno się spalił w Smoleńsku, bo były zdjęcia swego czasu na Facebooku, które wrzucał były milicjant i SBek Jarek Kefir, którego nie trawi p. Marucha. Na tych fotkach są rozczłonkowane części Kalksteina Lecha, jak tułów – od jego kałduna – brzuszuska jego, a miał je dość spore – do samych ud, z zasłonięciem jego jaj i dzyndzelka – penisa. Jest także jak leży w… sowieckiej trumnie sic!!, „poskładany” i ma mordę stopioną, jak z wosku, wyraźnie o rysach jego.

 162. Isia said

  Re: 148 Pan Wanderer … mądry mężczyzna wie, że spokój w domu … nie ma ceny … 🙂 … kurtuazja Panów względem Pań … zawsze miła … 🙂 …

 163. wanderer said

  Dwaj panie umowili sie pod mostem. Na randke.
  Ha, ha…
  http://www.tvn24.pl/elblag-umowil-sie-pod-mostem-z-chlopakiem-zamiast-randki-byl-napad,667600,s.html

 164. Maciuś said

  Senior Wanderrer, spieszyło mi się, bo mam kilka spraw w sądzie i przygotowuję się do nich, a z Gajówki nie chcę rezygnować [bo jestem od niej uzależniony, tak jak o seksu i innych dewiacji] , to się pospieszyłem pod drugim nickiem. Nie złośliwie. uwierzcie Gajówkowicze.

 165. Boydar said

  Mylicie się towarzyszu; trumny nie były ani sowieckie ani rosyjskie. Było o tym w Gajówce. Tylko ty w „owym czasie” pracowałeś jeszcze na innym odcinku i mogłeś nie doczytać.

 166. http://tech.wp.pl/gid,18461133,title,Tym-lataja-bogacze-Najlepsze-odrzutowce-dyspozycyjne-swiata,galeria.html

  TYM LATAJĄ BOGACZE. NAJLEPSZE ODRZUTOWCE DYSPOZYCYJNE ŚWIATA

  To SZAJS wobec mego Aerobusa, który jest pod Każdym Względem wielokrotnie lepszy i CAŁKOWICIE BEZPIECZNY, gdyż może lądować w Każdych warunkach nawet na Jednym z 4 silników – co łatwo policzyć. Gdy 26 lat temu przystąpiłem w Niemczech do Licytacji Lotniczej to było 200 towarzystw lotniczych, którą to Licytację wygrał szejk z Abu Zabi, który się UKRAIŃCÓW NIE BAŁ. Nie będę pisał o tej Aferze Klozetowej, zwanej TYTANIKADĄ, z której Wyszło, że ma być 4 towarzystwa lotnicze: Rothschildów, Rockefellerów, Buschów-Sherffów-Bushów i Bettenbergówe-Mountbattenów – czyli Piastów i Jezuitów na MOIM Aerobusie.
  Na tym się jednak nie skończyło, bo kapitał stalinowsko-holokaustyczny chciał ZABIĆ moim Aerobusem USA, co, gdyby córka Hitlera z zamrożonej spermy (Moskwa, Praga, Ost-Berlin) nie wysłała do USA Złota Włastów z Modlina, by się UDAŁO.

 167. Glos Prawdy said

  Anekdota.

  Przychodzi mały Mosza do domu, podchodzi do mamy i mówi…
  – Mamo, mamo, a ja dziś w szkole napisałem w rubryce”Narodowość”
  że jestem ruski!
  – Synek, a co dziennie jadłeś na obiad?
  – Kurę.
  – Oto, a teraz będziesz jadł ziemniaki, jak wszystkie rosyjskie dzieci.

  Mojrzesz zmarkotniał, poszedł do ojca, myśli, może ten zaakceptuje. Podchodzi do ojca:

  – Tatusiu, a ja dziś w rubryce „Narodowość” w szkole napisałem że jestem ruski!
  – Synek, a na czym dziennie jeździłeś do szkoły?
  – Samochodem, tatusiu!
  – A od dis będziesz jeździł na tramwaju, jak wszystkie rosyjskie dzieci.

  Mosza całkiem zmartwiony podchodzi do dziadka, moze on zaakceptuje:

  – Dziadku, dziadku, a ja dziś w rubryce „Narodowość” napisałem że jestem ruski!
  – Wnuczku, a ile otrzymywałeś do szkoły dziennie kieszonkowych pieniędzy?
  – stolnik, dziadku!
  – Oto, a teraz będziesz otrzymywał rubel., jak wszystkie rosyjskie dzieci.

  Моsza całkiem zmarkotniał, siada razem z rodziną jeść kolację. Wszyscy jedzą kurę, przemigują się między sobą. Mosza je ziemniaki. Tu mama zapytuje Mojszę:

  – No że synek, jak ci być Rosjaninem?
  – ku…a, zaledwie kilka godzin, jak jestem ruskim, a już was, żydów, nienawidzę!

 168. Maciuś said

  Być może p.Boydar, być może, z panem nie sposób mi tu polemizować, ale proszę zważyć na nie polskie jej wyściełanie {trumny!} -… białe zawijańce materiału w środku jej oraz technologia produkcji tej trumny, na pewno nie polska.

 169. revers said

  Coraz lepiej zakaz w warszawffce demonstracji przeciwko uchodzcom

  http://m.niezalezna.pl/70717-zakaz-demonstracji-przeciwko-uchodzcom

  antysemityzm praktykujacych katolikow powodem rezolucji unych

  https://www.wprost.pl/swiat/10004248/Praktykujacy-katolicy-to-antysemici-Rada-Europy-przyjela-rezolucje.html

  przy tym polskie dzieci maja byc glupie, znac historie Jedwabnego i liczyc do 100.

  .https://www.youtube.com/watch?v=mDVuv8edfz0&feature=share

 170. Trelkovsky vel Maciuś said

  Pan Anucha, nie zrozumiał pan mojego przesłania w tym SBeckim wpisie z poprzednich Wolnych… Natomiast snag we 63, to panu nieźle wyłuszcza. Gwoli sprawiedliwości muszę mu przyznać rację choć nie przepadam za jego wpisami.

 171. Glos Prawdy said

  Stany Zjednoczone wezwały Rosje przywrocić Krym Ukrainie. О tym oświadczyła rzeczniczka departamentu stanu USA Elizabeth Trudeau, przekazuje Centrum dziennikarstwa śledczego.

  „Krym to Ukraina”, – oświadczyła rzeczniczka departamentu stanu.

  Według Trudeau, próby Rosji oskarżyć Kijów w terrorze tylko odciągają uwagę od głównego problemu – powrotu okupowanego półwyspu Ukrainie.

  „Potępiamy i wzywamy do natychmiastowego zaprzestania rosyjskiej okupacji Krymu, i nasze sankcje związane z przyłączeniem Krymu, będą pozostawać na miejscu, dopóki Rosja nie zwróci półwysep Ukrainie”, – powiedziała Elizabeth Trudeau.

  Przypomnijmy, że po zatrzymaniu sabotażystów na Krymie Władimir Putin oświadczył, że Ukraina „przeszła do praktyki terroru”: „próbując zorganizować zamachy, Kijów chciał odwrócić uwagę ukraińców od problemów w gospodarce kraju”.
  http://vlasti.net/news/244550

 172. Boydar said

  A gdzie ja napisałem że polska ? Ba, tego akurat w ogóle nikt nie napisał. Było tylko skąd przywiezione. A producent to mógł być i z Syczuanu. Takie czasy.

 173. Trelkovsky vel Maciuś said

  Przyznaję panie Boydar, mogły być przysłane z Syczuanu via Polonia. Acz mało to prawdopodobne… ale nie niemożliwe.

 174. Asyria said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/08/10/syria-316-dzien-sprzatania-swiata/
  Federacja oraz Turcja stworzyły specjalną komisję „dla uregulowania kryzysu syryjskiego”. Komisja ma rozpocząć prace w dniu jutrzejszym (11.08.2016) w Moskwie.
  Hezbollah zaczęła stosować drony wyposażonymi w rakiety
  Filmy i informacje od terrorystów
  IRAK
  Parlamentarzysta autonomii kurdyjskiej w Iraku zarzuca rodzinie Barzanich kradzież 40 milionów dolarów które miały pójść na odbudowę kraju
  LIBIA
  Dajesz zestrzeliło libijski samolot. Pilot nie żyje
  ARABIA
  Pewien saudyjski szejk zmarł podczas próby gwałcenia osła. Organizacje obrońców zwierząt oraz ludzi jeszcze się nie wypowiedziały…
  IRAN
  Eksport irańskiej ropy wynosi już tyle ile przed nałożeniem embarga, czyli 2,5 mln baryłek dziennie
  TURCJA
  Zamach w Turcji
  Kalifat Europa
  O rusofobii w niemieckim ARD
  Co się kryje za słowami byłego zastępcy szefa CIA o konieczności mordowania Rosjan?
  55 lat temu Amerykanie rozpoczęli opylanie trującymi herbicydami dżungli w Wietnamie
  Wietnam po cichutku umieścił wojsko na jednej z wysp na Morzu Południowo Chińskim

  Inne OT o pierwszym w świecie alfabecie – oczywiście powstałym na słowiańszczyźnie

 175. AniaK said

  Obiadek 🙂

  .http://www.kwestiasmaku.com/sites/kwestiasmaku.com/files/leczo_z_cukinii_02.jpg

 176. wanderer said

  O! Pani Aniu, wlasnie tak.

 177. Anucha said

  Maciuś Pan Gajowy potrafi szybciutko wyleczyć twoje uzależnienie i zostanie ci tylko poczytać he he

 178. Trerlkovsky said

  Podczas wizyty w Rosji Erdogan powiedział, że 2/3 Turków jest przeciw UE. Dla normalnych ludzi ta deklaracja jest tym samym, co informacja, Turcja nie jest już członkiem NATO . Ale dla tzw. dziennikarzy z Polski i nie tylko, Turcja nadal jest pewnym członkiem NATO. Nie jestem tzw. dziennikarzem, ale twierdzę, że Turcja już nie jest członkiem NATO. To USA dokonało zamachu przeciw Erdoganowi, to USA jest uczestnikiem puczu i o tym doskonale wie Erdogan! Wykluczam nawet podejrzenie by Erdogan był durniejszy od Obamy! Erdogan jest zdecydowanie mądrzejszy, choćby z tego powodu, że jest człowiekiem jedno-rasowym, a nie wielorasowym jak Obama. Nawet krzyżówka dwóch rasowych medalistów, tworzy tylko kundla. Obama jest kundlem ludzkości, jest hybrydą ludzkości , to nie jest 100% człowiek! Mowy nie ma by hybryda była mądrzejsza od człowieka! Przygoda Turcji z NATO zakończyła się 15 lipca 2016 roku o czym jako nie tzw. dziennikarz informuję.

 179. JO said

  JE Biskup R. Williamson zaprasza Polaków do Broadstairs !

  https://polakortodoks.wordpress.com/2016/08/11/je-biskup-r-williamson-zaprasza-polakow-do-broadstairs/

 180. Trerlkovsky said

  Mój komentarz o zachowaniu Erdogana dla wielu jest komentarzem rasistowskim . Jakaś Sonja Sonnbart, dopatrzyła się w nim rasizmu! Wyjaśniam, troska o zachowanie rasy nie jest rasizmem. Żaden hodowca nie krzyżuje pekińczyka z pudlem, owczarka z z jamnikiem , konia arabskiego z koniem pociągowym, gołębia pocztowego z karierem, górnolotem czy krymkiem, etc, etc, etc. Wszystkich hodowców zwierząt trzeba uznać za rasistów, skoro nie dopuszczają do krzyżówek ras! Nie da się mnie wkręcić w grupę rasistów. Nie jestem i nigdy nie byłem rasistą, kolor skóry i wygląd zewnętrzny nie decyduje o inteligencji człowieka. Nie ma żadnego najmniejszego znaczenia. Ale krzyżówka ras nie jest oryginałem. Powtarzam, troska o zachowanie rasy, o zakazanie krzyżowania ras, nie jest rasizmem . Jestem i zawsze byłem przeciw krzyżowaniu Azjaty z Murzynem, Europejczyka z Azjatą, etc, etc. Krzyżówka ras nie pozwala nam przewidzieć zachowania tej krzyżówki, nigdy nie wiemy, ile w zachowaniu krzyżówki jest pudla a ile owczarka? Ile w krzyżówce ludzkiej jest azjaty a ile murzyna ? Podtrzymuję, Obama jest hybrydą, jest krzyżówką, nikt nie wie czego jest w nim więcej białego czy czarnego? Czytałem kilka książek napisanych przez matki kolorowych dzieci i one, te matki, nie miały wątpliwości , nie były w stanie przewidzieć reakcji swoich małych, dzieci na konkretne zdarzenie! Nie wiemy ile w zachowaniu kolorowego dziecka jest murzyna, a ile białego, ile azjaty a ile białego lub czarnego, etc, etc, etc. Krzyżówka zwierzęca i ludzka jest zdecydowanie durniejsza od oryginału, czarnego, żółtego, czy białego i co najgorsze jest nieprzewidywalna! Gatunek jest czymś innym a rasa czymś innym. I tego nie da się wrzucić do jednego worka . Nie da się skrzyżować żaby, z myszą . Żaba należy do gatunku płazów, mysz do ssaków i tego nie da się wymieszać, nikomu się taka sztuka nie udała!

 181. Anucha said

  @169

  Dzięki za wyjaśnienie.
  Kończę już czytanie Jana Pluszkiewicza i nie natrafiłem na wypowiedź o sb-kach.
  A swoją drogą ten Pluszkiewicz to drugi Stonoga. Oboje na bardzo dużo mogą sobie pozwolić-dziwne, a może nie.

 182. Maciuś said

  Re 176: Pan Anucha
  Panie Anucha, oby nie, bo się rzucę z mostu…

 183. Trelkovsky vel Maciuś said

  Mniejsza z tym panie Anucha sic!, ale Jasiu ma dużo racji.

 184. Maciuś said

  Prof. Witold Kieżun – Jak powstał tzw. Plan Balcerowicza
  >https://youtu.be/3Q__5mK_dQU

  Inna rzecz, że United States Information Agency przydzielała stypendia zdolnym partyjnym studentom, licząc na ich indoktrynację i przyszłą pozycję państwową. W ten sposób kształtowała się nowa kadra nomenklatury, reprezentująca wysoki poziom wiedzy z biegłą znajomo­ścią języka angielskiego, lub i innych języków zachodnich, z licznymi koleżeńskimi, zagranicznymi kontaktami, również w krajach kapitalistycznych.
  W efekcie tej polityki zarządzania przez wiedzę zwiększyła się też liczba wysoce wykształconej, a także o inteligenckim pochodzeniu kadry
  nomenklatury, na co wskazuje analiza struktury personalnej rządu PRL w połowie lat 80. (dane Biura Organizacji URM).
  Rząd liczył 38 członków, z profesorem ekonomii Zbigniewem Messnerem jako premierem, 7 dalszych członków było również profesorami
  uniwersytetów, 4 dyplomowanymi generałami armii. Wszyscy pozostali mieli też uniwersyteckie wykształcenie (ekonomiczne, wojskowe,
  prawnicze, polonistyczne, socjologiczne i medyczne). 14 ministrów miało pochodzenie inteligenckie, 24 – robotnicze i chłopskie, 32 było członkami PZPR, 2 – Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, 2 – Stronnictwa Demokratycznego, 2 – bezpartyjnych. Średni wiek ministrów to 57 lat.
  W teoretycznym założeniu członkowie partii powinni być ludźmi w pełni akceptującymi jej ideologię i akceptującymi priorytet interesu
  uznawanej ideologii nad swoim własnym. Ta reguła Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego oczywiście obowiązywała też w Polskiej
  Zjednoczonej Partii Robotniczej.

  Click to access kiec5bcun-w-patologia-transformacji.pdf

  Witolda Kieżuna ocena transformacji

  „Wyrażenie wątpliwości, co do sensu wprowadzenia reform a la Soros–Sachs–Balcerowicz w roku 1990 i kilku następnych w pewnych środowiskach równało się śmierci cywilnej. Wszyscy popierali reformy i już. Bezrobocie doszło do 3 milionów – wszyscy nadal popierali reformy. Obszar ubóstwa i nędzy objął połowę społeczeństwa – wszyscy nadal popierali”. (Tomasz Sypniewski „Tygodnik Solidarność”)

  Z komunizmu w kraj neokolonialny

  Medialna euforia dla pakietu reform proponowanych przez Sorosa–Sachsa–Balcerowicza, a zwłaszcza ich poparcie przez Bronisława Geremka, Jacka Kuronia i Adama Michnika zablokowały wszelką dyskusję. Brak podstawowej wiedzy ekonomicznej nie był dla nich żadną przeszkodą, stąd wprowadzili niemal rewolucyjny entuzjazm przy głosowaniach w Sejmie. Tylko nieliczni głosowali przeciwko ustawom Balcerowicza. Przeciwny reformom był OPZZ, ale to „komuchy”, którzy się już dla nich nie liczyli. Myślącym inaczej zamykano usta. Dopiero później wicemarszałek Aleksander Małachowski zdobył się na gorzką refleksję: „szliśmy jak barany”.

  Refleksje po latach

  Pojawiały się m.in. książki profesora Karola Modzelewskiego „Dokąd od komunizmu ?”, czy prof. Tadeusza Kowalika http://www.Polskatransformacja.PL . niedawno wyszła praca „Patologia transfoяmacji”[1] autorstwa prof. Witolda Kieżuna. Podobnie jak poprzednie ona również jest przemilczana przez „mainstreamową” prasę i polityków. Choć zasługuje na szczególną uwagę z tej racji, że w sposób kompleksowy, uwzględniając procesy globalizacji, analizuje polską transformację.
  Autor – powstaniec warszawski, więzień gułagu, naukowiec specjalizujący się w zarządzaniu i ekspert Organizacji Narodów Zjednoczonych w Afryce – pisze o niej absolutnie bez ogródek i kadzideł pochwalnych. Bezwzględnie odziera z zafałszowań, arogancji, megalomanii i naleciałości neoliberalnego doktrynerstwa. Występuje z pozycji chrześcijańskiej doktryny społecznej i prakseologicznej teorii zarządzania, stąd jego krytyka zarówno marksizmu jak neoliberalizmu. Prezentuje sprawy tak, jak one w rzeczywistości przebiegały.
  Książka pokazuje negatywną, patologiczną stronę procesu budowy kapitalizmu w Polsce „w ramach globalnej agresywnej i neoliberalnej gry międzynarodowego kapitału”.
  Część pierwsza to teoretyczne rozważania nad istotą patologii organizacji w świetle światowej literatury. Część druga jest relacją kolejnych form procesu kształtowania się postaw społeczeństwa polskiego w 45-letnim okresie rządów komunistycznych i fenomenu „Solidarności”. Część trzecia zawiera opis procesu światowej dekolonizacji i, na jej tle, antypolskiej polityki prezydenta Franklina Delano Roosevelta w czasie II wojny światowej, a następnie brutalnej rekolonizacji Afryki Centralnej. Kolejna część obejmuje analizę kapitalistycznej neokolonizacji transformującej się Polski ze zbiorem krytycznych ocen tzw. Wielkiego Przełomu. Dla zachowania ich pełnego autentyzmu autor cytuje najistotniejsze fragmenty dokumentów oraz liczne tabele. Dalsza część poświęcona jest udowadnianiu patologicznego charakteru reform administracyjnych III RP. Zakończenie stanowi zarys radykalnych usprawnień zarządzania publicznego.

  Prekursor Mieczysław Rakowski

  Kryzys społeczno–gospodarczy, jaki dotknął PRL w latach osiemdziesiątych XX wieku zmusił władze do szukania „niekonwencjonalnych” rozwiązań. Po odrzuceniu w referendum „reform Zbigniewa Messnera” przyszła pora na rząd Mieczysława Rakowskiego. Władze PRL skwapliwie skorzystały z propozycji George’a Sorosa, by gospodarkę socjalistyczną „ożywić pakietem” wręcz kapitalistycznym. Był to słynny plan premiera Rakowskiego radykalnej transformacji gospodarki planowej na wolnorynkową.
  7 miesięcy po wizycie Sorosa, 23 grudnia 1988 r., Sejm PRL przyjął ustawy przygotowane przez ministra przemysłu Mieczysława Wilczka. Było to ni mniej ni więcej, ale wprowadzenie w PRL ustroju kapitalistycznego w jego klasycznej postaci na podstawie kodeksu handlowego II RP z 1934 r. Ustawa umożliwiła każdemu obywatelowi PRL podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej na równych prawach, co m.in. spowodowało aktywizację drobnych przedsiębiorców, którzy utworzyli wiele nowych miejsc pracy.
  Z punktu widzenia teorii patologii zarządzania był to klasyczny przykład realizacji prawa sformułowanego przez niemieckiego filozofa Hansa Vaihingera „przerastania środków nad celem”. Środkiem do celu, jakim było dla PZPR zbudowanie socjalizmu, stało się wówczas samo sprawowanie władzy. By utrzymać się przy władzy PZPR chciała nadal rządzić wprowadzając reformy kapitalistyczne. A więc coś diametralnie innego niż zakładał wcześniejszy socjalistyczny program.
  Istotą „reform Wilczka” była tzw. nomenklaturowa prywatyzacja. Na początek Narodowy Bank Polski utworzył 9 komercyjnych banków finansowanych przez NBP. Miały one wspomagać nowe przedsiębiorstwa, które zaczęły się pojawiać jak „grzyby po deszczu”. Istniały dwa typowe modele ich powstawania. Pierwszy to zakładanie przez dyrektora państwowej firmy innej – tym razem prywatnej – o podobnym profilu i płacenie tam znacznie więcej niż w poprzedniej. Bo nie obowiązywał tam bardzo wysoki podatek od wynagrodzeń, tzw. popiwek, poważnie ograniczający zarobki w przedsiębiorstwach państwowych. Po pewnym czasie dochodziło do przejęcia lub bankructwa przedsiębiorstwa państwowego.
  Drugim modelem było tworzenie spółek prywatnych przez ludzi z nomenklatury PZPR. Robili to dyrektorzy przedsiębiorstw państwowych w porozumieniu z ludźmi aparatu partyjnego. 80 procent personelu pracowało wcześniej w przedsiębiorstwach państwowych, natomiast 62,5 procent właścicieli nowych przedsiębiorstw pełniło funkcje kierownicze w PRL. W sumie było to jednak zakładanie polskich przedsiębiorstw.

  Trzech strategów „Solidarności”

  W 1989 r. nie było już klasycznej „Solidarności” z lat 1980–1981. Niemniej wielu Polaków właśnie jej przypisuje klęskę transformacji ustrojowej. Przysłany przez George’a Sorosa do Polski Jeffrey Sachs zwrócił się do – jak to sam nazywa – trzech „strategów Solidarności” Bronisława Geremka, Jacka Kuronia i Adama Michnika. Profesor Kieżun krótko charakteryzuje ich życiorysy i mówi, że dokonali „rotacji intelektualnej” z ortodoksyjnego komunizmu w ortodoksyjny neoliberalizm. To na nich i nie tylko, trafił zachowujący się jak typowy agent marketingowy profesor Sachs. Jednoznacznie i wielokrotnie słyszał stwierdzenia powyższych, że nie znają się w ogóle na ekonomii. Oni natomiast pytali go: „Czy reformy wyjdą?”. Zapewniał, że z „pewnością”.
  Cała trójka była historykami, na ekonomii nie znał się też ani Lech Wałęsa, ani pierwszy premier III RP, Tadeusz Mazowiecki.
  Nikomu z rządzących ani ekspertów nie chciało się jesienią 1989 r. sprawdzić, co stało się wcześniej w Boliwii i Wenezueli. W pierwszym kraju po wprowadzeniu reform neoliberalnych – czyli brutalnego sprywatyzowania gospodarki przez spekulantów – nastąpił wybuch niezadowolonego społeczeństwa. A reformy proponował sam Jeffrey Sachs. W Wenezueli po wprowadzeniu „konsensusu waszyngtońskiego” doszło do zastrzelenia około 2 tysięcy protestujących przez siły porządkowe. To był prolog do wydarzeń, o którym w kraju nad Wisłą jakoś nie słyszano.

  Kadry decydują o wszystkim

  Natomiast można powiedzieć, że kierownictwo „Solidarności” zaakceptowało propozycje Jeffreya Sachsa, ale nie wiedziało, co one w gruncie rzeczy oznaczają. Przestrzegał przed tym profesor Tadeusz Kowalik, który później sformułował niezwykle ostrą opinię: „ Najbardziej masowy ruch pracowniczy dokonał przewrotu, z którego wyłonił się jeden z najbardziej niesprawiedliwych ustrojów społecznych, jakie zna historia powojennej Europy”[2].
  Podobnie, jak posłowie Sejmu kontraktowego, nie miał też wiedzy na ten temat reform wyznaczony na stanowisko wicepremiera i ministra finansów dr Leszek Balcerowicz, choć był zwolennikiem wolnego rynku. Nie posiadał on ani doświadczenia administracyjnego (pracował w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu–Leninizmu KC PZPR), ani żadnego liczącego się dorobku naukowego (14 lat po doktoracie nie miał habilitacji). Leszek Balcerowicz zdecydowanie odrzucił wszelkie znane polskim ekspertom np. Tadeuszowi Kowalikowi rozwiązania (szwedzkie, niemieckie, chińskie itp.). Przyjął jako wytyczną zalecenia George’a Sorosa i Jeffreya Sachsa.
  Profesor wystawia oceny elitom transformacji i jest ona „niedostateczna” – od Wałęsy przez Geremka, Kuronia, Michnika po Balcerowicza. Także twierdzi, że nie było żadnego planu Balcerowicza (którego nazywa ignorantem w kwestii zarządzania przedsiębiorstwami czy gospodarką w ogóle). To tylko był plan Sachsa, który został opisany zresztą przez Amerykanina w jego książce[3].
  Oznaczało to całkowite otwarcie Polski na zagraniczny import i dopuszczenie zagranicznych inwestorów do zakupów polskich przedsiębiorstw łącznie z tzw. wrogim przejęciem, czyli przeznaczeniem do likwidacji. W wyniku „szokowej kuracji” zarówno poziom inflacji jak bezrobocia przekroczył wielokrotnie zapowiedziane prognozy i trwały one znacznie dłużej niż rząd Tadeusza Mazowieckiego i Leszka Balcerowicza się spodziewał.
  Natomiast w administracji, przedsiębiorstwach i środkach masowego przekazu od objęcia władzy przez premiera Tadeusza Mazowieckiego – o czym profesor Kieżun jednak nie pisze – trwała wymiana kadr. Towarzyszyła temu nasilająca się antykomunistyczna nagonka forsowana przez „Tygodnik Solidarność”. Tu ideologiem był nazista, Carl Schmitt. Pozbywano się ludzi z legitymacją PZPR a ich miejsce zajmowali członkowie „Solidarności”. Były to więc „czasy odwetu”. W krótkim czasie nastąpiła całkowita „dekomunizacja” kadr kierowniczych i wyrzucenie ludzi uznanych za nieprzydatnych z ideowego punktu widzenia[4].

  „Czy w Polsce możliwy jest cud gospodarczy?”[5]
  Tytuł odnosi się oczywiście do tromtadracko zapowiadanego przez Jeffreya Sachsa szczęścia i cudu. Jednak w ciągu kilku miesięcy Polska z kraju komunistycznego stała się państwem neokolonialnym. To stwierdzenie może zaskakiwać. Bo co prawda odzyskaliśmy wolność polityczną, to reformy Sachsa – Balcerowicza doprowadziły Polskę do neokolonialnej zależności finansowej i gospodarczej od międzynarodowych koncernów.
  Można zapytać jak to się stało? Przecież Polska w ostatnich latach PRL zajmowała 12 pozycję w świecie pod względem produkcji przemysłowej (nie mylić z dochodem narodowym). Było to więc faktycznie diametralnie inaczej niż to określił w Davos liberalny premier Jan Krzysztof Bielecki, mówiąc że „PRL bardziej zniszczyła gospodarkę, niż II wojna światowa”. Warto w tym miejscu polecić zestawienie dokonań Edwarda Gierka z Leszkiem Balcerowiczem, które nie jest pozytywne dla tego ostatniego[6].
  Tym bardziej, że sam pan premier Bielecki mógł chyba z bliska poznać „złomowanie” zakładów i wartość „sprywatyzowanych” za bezcen przedsiębiorstw państwowych. I zna chyba obszerną listę zlikwidowanych w ramach „wrogiego przejęcia”. Ten „złom” sprzedano w latach 1990–2010 za ponad 133 miliardy złotych!!![7].
  Doprowadziło to, przez otwarcie granic, do potwornej nadwyżki importowej nad naszym eksportem. I to jakim importem – płaciliśmy np. miliony za makulaturę, za szpilki do włosów, za gwoździe, kosmetyki, niemiecką wodę mineralną, francuskie mleko itp. w sytuacji, kiedy wszystko to sami produkowaliśmy na miejscu.
  Gdyby więc przemiany zostały przeprowadzone w sposób racjonalny, na przykład z wykorzystaniem koncepcji kanadyjskich – co podkreśla profesor Kieżun – można by było wiele uratować. Trzeba było przeznaczyć do prywatyzacji publicznej wybrane dziedziny przemysłowe i konkretne zakłady. A środki finansowe na zakup akcji Polacy mieli. Według danych NBP na kontach prywatnych w 1989 r. było 7 miliardów USD, a prawdopodobnie tyle samo w domach.

  „Brak polityki przemysłowej”

  Tymczasem rządy solidarnościowe – a konkretnie minister przemysłu Tadeusz Syryjczyk – szczyciły się „brakiem polityki przemysłowej”. Przekonywały, że rynek sam się reguluje, a państwowe przedsiębiorstwa trzeba doprowadzić do bankructwa i później tanio sprzedać. Była to elementarnie błędna polityka, kompletnie sprzeczna z polskim interesem narodowym. Doprowadziła ona do kompletnej destrukcji wielu dziedzin polskiego przemysłu i sektora finansowego, nie mówiąc o sektorze prasy[8].
  Ta postawa już po sześciu latach sprawiła – można to przeczytać w raporcie zespołu fachowców z udziałem prezesa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Zdzisława Sadowskiego, że „najcenniejsze segmenty rynku, najbardziej opłacalne i charakteryzujące się największą dynamiką popytu, a tym samym najbardziej dynamizujące całą gospodarkę, zostały całkowicie opanowane przez firmy zagraniczne, a krajowe przemysły w tych dziedzinach przestały istnieć”.

  Polska krajem neokolonialnym

  Według profesora Kieżuna w międzynarodowych stosunkach gospodarczych mamy dwa rodzaje państw: suwerenne ekonomicznie, posiadające większość produkcji przemysłowej, usług, handlu i bankowości w rękach kapitału krajowego oraz ekonomicznie skolonizowane, mające formalną niezależność polityczną, ale których większość produkcji, handlu, usług i bankowości znajduje się w obcych rękach. Wykazują one stały deficyt w handlu zagranicznym i dużą różnicę uposażeń w stosunku do krajów w pełni suwerennych.
  Rekolonizacja czyli ponowny ekonomiczny podbój kolonialny jest po części efektem procesów globalizacji, która doprowadziła do powstania potężnych międzynarodowych korporacji. Sprowadza się on do narzucenia przez koncerny zasady: wasza administracja, nasza gospodarka. Zdominowały one nie tylko Afrykę, Amerykę Łacińską, ale Europę Środkowo–Wschodnią. Coś takiego – zdaniem profesora – zostało przyjęte właśnie w Polsce w trakcie transformacji.
  Jedną z podstawowych konstatacji wysuwanych przez profesora Witolda Kieżuna w książce „Patologia transfoяmacji” jest właśnie teza o neokolonialnym kształcie III Rzeczpospolitej. Bazuje on na swych doświadczeniach w Afryce – zwłaszcza w Ruandzie i Burundi, gdzie przebywał, których podobieństwo do III RP jest szczególnie widoczne. Państwo neokolonialne charakteryzuje pełna liberalizacja handlu, likwidacja krajowych ograniczeń dla zagranicznych inwestycji bezpośrednich i prywatyzacja przedsiębiorstw państwowych, a przede wszystkim pełne podporządkowanie gospodarcze wielonarodowym korporacjom gospodarczym.
  Profesor Kieżun porównuje strukturę gospodarczą Burundi czy Ruandy do Polski. Uważa, że praktycznie rzecz biorąc jest taka sama. Co najwyżej mamy średnie przedsiębiorstwa. Wielki handel jest zagraniczny, przedsiębiorstwa są zagraniczne, również 80 proc. finansów jest w rękach zagranicznych. Czyli praktycznie rzecz biorąc jesteśmy krajem całkowicie podporządkowanym. Wszystkie zyski z tej działalności, a wynoszą one bagatela około 100 miliardów złotych, są eksportowane z Polski !!!
  Wielu może się zdziwić, że w Polsce wzrósł poziom życia, a tu się mówi o neokolonialnej zależności. Nie na tym polega sprawa, ale na różnicy w poziomie życia i zarobkach, które w innych krajach i tamtejszych przedsiębiorstwach są kilkakrotnie wyższe w tych samych firmach, również ceny towarów na Zachodzie są niższe, niż ceny tych, sprowadzanych do Polski.
  Autor, opisując typowe patologie zarządzania publicznego. Posługuje się metaforycznie „Czterema Jeźdźcami Apokalipsy”, nadając im nazwy najbardziej dolegliwych dla społeczeństwa zjawisk: gigantomanii, luksusomanii, korupcji oraz arogancji władzy. Czytelnika książki odsyłam do przeczytania o pierwszych dwóch „Jeźdźcach”, choć i trzeci jest wart przypomnienia, bo demoralizacja kadr kierowniczych była ogromna, stąd gigantyczne „prowizje” od zachodnich przedsiębiorców.
  Natomiast jako czwartego – arogancję władzy nie sposób pominąć z uwagi na kategoryczność i arogancję wicepremiera Balcerowicza, który odrzucał jakiekolwiek poprawki w swych reformach. Natomiast drugim arogantem był profesor Michał Kulesza – współtwórca reformy z lat siedemdziesiątych (49 województw), który po Wielkim Przełomie dokonał „rotacji intelektualnej”. Był współtwórcą aktualnego podziału administracyjnego kraju. To on wprowadzał blisko 400 powiatów i województwa z niespotykanymi nigdzie na świecie dualnymi władzami: państwowymi i samorządowymi. Można powiedzieć, że reforma administracyjna została „źle zepsuta”.
  Opisując je szczegółowo, podaje dane (oficjalne, GUS-owskie), które na co dzień umykają uwadze obywateli, jak np. niekontrolowany rozrost biurokracji (zatrudnienie w administracji publicznej, które ze 156,6 tys. w 1990 r. zwiększyło się do 440,5 tys. w 2010 r.), czy ciągle rosnące zadłużenie (w 2004 r. dług publiczny wynosił 505 mld zł, w 2011 już 850,8 mld zł).

  Podsumowanie we łzach

  Podsumowując warto zwrócić uwagę na dość niecodzienną cechę książki – to rodzaj testamentu wielkiego naukowca i Polaka, profesora Witolda Kieżuna. Jest ona w swej ocenie przerażająco brutalna. Autor nie pozostawia „suchej nitki” na polskich „reformatorach” – od najwyższego szczebla do najniższych. Liczba stawianych zarzutów jest tutaj bardzo obszerna, przekracza ona „Czterech Jeźdźców Apokalipsy”.
  Autorem jest oficer Armii Krajowej, znakomity naukowiec w dziedzinie zarządzania, wykładowca renomowanych zagranicznych uczelni, profesor Akademii Leona Koźmińskiego i wysoko ceniony ekspert Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ostre oceny mogą szokować. Może to i dobrze, bo trzeba czasem pisać prawdę. Tymczasem profesor Kieżun podczas jednego z wywiadów płacze, gdy mówi: „Smutno mi, że umieram nie w tej Polsce, o którą walczyłem. To jest bardzo bolesne. Wymieramy, straciliśmy markę na świecie, jesteśmy całkowicie uzależnieni”.
  Łzy sędziwego naukowca – gdy mówił o Polsce pozbawionej własnego kapitału, własnego przemysłu i sprowadzonej do roli kolonii – były niebywałym oskarżeniem tych, którzy odzyskanie niepodległości w 1989 r. zaprzepaścili. Pozwolili kraj skolonizować przez międzynarodowe koncerny, uczynić rezerwuarem taniej siły roboczej, a politycznie podporządkować nowym władcom.

  Lech Kańtoch

  Przypisy:
  [1] Witold Kieżun, „Patologia transfoяmacji”, Warszawa 2012, Wydawnictwo Poltext, ss. 433. http://www.poltext.pl
  [2] Kowalik Tadeusz, „Kłopotliwy sierpień”, Przegląd, 29 sierpnia 1995.
  [3] Sachs Jeffrey, “Poland’s Jump to the Market Economy (Lionel Robbins Lectures)” Cambridge, Massachusetts 1994, MIT Press, pp. 135.
  [4] Karol Modzelewski, „Dokąd od komunizmu?”, Warszawa 1993, Polska Oficyna Wydawnicza BGW s. 8.
  [5] „Czy w Polsce możliwy jest cud gospodarczy?”, Gazeta Wyborcza 24 sierpnia 1989 r.
  [6] Witold Kieżun, op.cit. s. 199.
  [7] Witold Kieżun, op. cit. s. 150.
  [8] „Warto zobaczyć, jak przebiegała prywatyzacja Gazety Wyborczej”. Zob. szer. Witold Kieżun, op. cit. s.149–150.

  Źródło: http://www.rp.pl/Rzecz-o-polityce/306289880-Leszek-Balcerowicz-Szkodnik-Kaczynski-degraduje-Polske.html#ap-2

 185. Trelkovsky said

  USA judzi banderowską Ukrainę przeciw Rosji, by uwolnić się od obecności Rosji w Syrii. Wojna w Syrii przegrana, Turcja stracona, Krym w którym USA widzieli swoją bazę, wrócił do Rosji. Nikt z kundli USA z NATO, nie chce wojny z Rosją. USA dokładnie tak jak banderowska Ukraina są odważni i silni wobec bezbronnych, wobec silnych, dudy w miech jak powiadał pan Onufry Zagłoba

 186. krzysiek4 said

  Centrum inwigliacji świata za 2 miliardy $

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-inwigilacja/item/92320-centrum-inwigliacji-swiata-za-2-miliardy-$

  „Jesteśmy policjantami, nie przywykliśmy do przemocy”…

  .https://youtu.be/YXHorIrLFIc

 187. Premizlaus said

  U Merkel w kraju coraz gorzej! Niemiecka rodzina uciekła do Rosji i prosi o azyl!

  Źle się dzieje w państwie Niemieckim. Dowodem na to najlepszym jest desperacka decyzja rodziny Griesbachów, która według informacji angielskiego „Daily Mail”, poprosiła o azyl w Rosji!

  Państwo Griesbachowie twierdzą, że nie czują się bezpieczni w Niemczech, głównie ze względu na napływ imigrantów.

  Pani Carola Griesbach (51 lat) i jej mąż Andre (45 l.), by dostać się do Moskwy przejechali ponad 2000 kilometrów. Byli dotychczas mieszkańcami północnych Niemiec. Zabrali ze sobą córki Dominiq i Julie wraz z czwórką wnucząt. Uciekli, jak sami mówią, przed „niemiecką dyktaturą”.

  Choć rodzina Griesbachów jest w Rosji już od końca grudnia roku 2015, wciąż nie może doczekać się pozytywnej decyzji w sprawie wniosku o azyl. Rosjanie odrzucają prośbę tłumacząc, że Niemcy to spokojny, demokratyczny kraj, więc trudno przyznać rodzinie status uchodźców. Putin wie, że tak wpływowych przyjaciół lepiej nie drażnić…

  Przez cały czas oczekiwania na pozytywną dla siebie decyzję, Griesbachowie mieszkają w małym motelu pod Moskwą. Wspierają ich zwykli obywatele, co – jak podkreślają niemieccy uchodźcy – nie jest możliwe w Niemczech, bo ich rodacy są „zbyt samolubni”. Andre Griesbach twierdzi też, że Niemcy nie są dziś bezpiecznym miejscem na wychowywanie dzieci. Uzasadniając dlaczego, pan Griesbach wymienia: zbyt duża liczba uchodźców, brak demokracji, przymus szczepień i wczesna seksualizacja dzieci. Zdecydowanie oświadcza, że cała rodzina za wszelką cenę chce zostać i pracować w Rosji.

  – Ludzie wierzą, że Niemcy to kraj demokratyczny, ale to nie jest prawda. To kraj zepsuty moralnie, społeczeństwo praktycznie nie istnieje. Rosjanie tworzą lepsze społeczeństwo, a Putin jest lepszym przykładem przywódcy niż Merkel – twierdzi pan Andre Griesbach

  Za:niezlomni.pl

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/8155-u-merkel-w-kraju-coraz-gorzej-niemiecka-rodzina-uciekla-do-rosji-i-prosi-o-azyl

 188. snag said

  Anucha @ 113 ,…

  Przypomnij se wsiarzu cos napisal @ 67 ,…

  @ 75 – Zeby mnie rozgryzc jestes zbyt tepy ,…
  @ 117 – Mow za siebie a nie ‚my’ bo sa tu tacy ktorym z toba nie po drodze ,…

 189. Takitam said

  Szanowni. Mam pytanie.
  Czy wstawianie fotek kiepskiej porcelany i starej chałupy jest interesujące z patriotycznego czy informacyjnego punkty widzenia?
  Mając wybór diagnostyczny między perfidią a głupotą skłaniam się raczej w kierunku tej ostatniej.
  Uszanowania dla reszty obecnych. Opamiętania się dla błądzących.

 190. Bodzio said

  ad. ksiądz, pogrzeb i 500 złotych
  O ile mi wiadomo cmentarze komunalne pobierają z góry opłatę za miejsce pochówku na okres np. 20-letni. Po upływie tego czasu opłatę trzeba wnieść ponownie, bo inaczej nagrobek zostanie usunięty a miejsce będzie przeznaczone na następny pochówek. Opłata taka wynosi zwykle kilkaset złotych.

 191. z prowincji said

  ad 170 ;należy raczej oczekiwać odebrania co najmniej prawobrzeżnej Dniepru części Rosyjskiej Ukrainy wraz
  z całym wybrzeżem morza Czarnego przez Rosję .
  I tak i tak Rosja w oczach zachodu jest agresorem ,powinna wiec uwolnić mieszkających tam Rosjan od codziennej traumy
  wojny podjazdowej i zakończyć ten Chruszczowa i Jelcyna cyrk oddawania terytorium Rosji po kawałku „zasłużonym „republikom
  i ich kacykom ,oraz zakończyć cyrk tego pseudopaństwa .Polska i Inne kraje tez powinny się do tego przyczynić .
  Od kiedy to USA i zachód są sędziami w nie własnej sprawie – Oni robia w świecie co chcą ,może tez Rosja zwłaszcza ze swoimi terytoriami .

 192. snag said

  Marucha @ 131

  No to jak w koncu, kierujemy sie w zyciu tym co Chrystus nauczal czy tym co kler dyktuje ? ,…

  Cmentarz jest jeden, po-niemecki tudziez kosciol i jak wszystkie z tego okresu na Pomorzu, stary (niemiecki) z jednej strony z drugiej nowy, polski, poza tym od konca wojny do konca komuny chowali tam wszystkich bez wyjatku czy chodzil do kosciola REGULARNIE, czy mniej, czy wcale, w moim przypadku kilkanascie osob z rodziny a dzis niby co, klecha zabroni? ,…

  Troche czlowieczenstwa for God’s sake. (na litość boską)

  Czesc moich prochow spocznie na Mt. Rainier zebym mial na oku wnuczkow a oni mnie a czesc na grobie rodzicow i brata niewazne czy ksiedzu sie spodoba czy nie bo brat czy ktorys z bratankow czy siostrzencow i nie beda prosic o pozwolenie.

  .https://2014.spaceappschallenge.org/media/location/header-directions-e1365710246737.jpg

  Przez takich jak on dalem se spokoj z religia ,…

 193. AniaK said

  Re186:
  Kiepski człowieku, jak jest się tak ograniczonym i ogląda się wyłącznie fotki to nie ma sensu. Oprócz obrazu proszę skupić się na treści.

  .https://www.youtube.com/watch?v=fdFWj3vOCD0

 194. Siggi said

  Przedłużono areszt dla Piskorskiego: seans bredni

  : Sierpień 11, 2016

  http://novorossia.today/135085-2/

 195. Anucha said

  Pożyjemy zobaczymy, uważaj tylko na żyłkę, nie żebym dbał o twoje zdrowie ale jak pęknie to takie szambo wyleje się ,że martwię się o gajówkowiczów 🙂

 196. AniaK said

  Na podwieczorek będzie szarlotka ale nie wiem jeszcze o której godzinie.

 197. NICK said

  Snag… .
  Macie problem?
  Ciągle i wciąż?
  Snag. I inni?

 198. NICK said

  Aniu. Przechodzimy na per Pan/Pani.
  Oznacza to bicz.

 199. Maha said

  Dojna zmiana bardzo się stara aby odciążyć Polaków od wszystkiego a zwłaszcza nadmiaru gotówki i wszelkiej własności:
  http://prawy.pl/35208-nowa-ustawa-o-uzytkowaniu-wieczystym-moze-doprowadzic-do-wywlaszczenia-polakow-i-przejecia-ich-mienia/

 200. Maha said

  Kolejny bat na Polaków, ceny leków w górę bo tak każe Unia:
  http://wiadomosci.onet.pl/dziennik-gazeta-prawna-unia-podniesie-ceny-lekow-w-polsce/w52fgy
  http://prawy.pl/35340-by-niemcom-zylo-sie-lepiej/

 201. AniaK said

  Re195:
  A czemu?

 202. NICK said

  Pytanie trudne, Aniu.
  Dobrze, zatem.
  Zostajemy ponad światem.
  Jestem z Tobą na „ty”.
  Niech zostanie.
  Jesteś. Bądź.
  Przepraszam. Chciałem przyśpieszyć.

 203. Trelkovsky said

  Plan się nie powiódł. Ludobójcy w odwrocie. Rola zdestabilizowania Rosji w interesie USA, za pomocą banderowskiej Ukrainy nie powiodła się, przyniosła dramatyczne skutki zwykłym mieszkańcom tej zbrodniczej nacji. Majdanowe ludobójstwo rządzących kijowskich morderców przyniosło opłakane skutki. Banderowska Ukraina jest gospodarczo zrujnowana, udzielane im pożyczki rozkradają oligarchowie, niewielka część idzie na utrzymanie armii, uzbrojonej głównie w darowany przez wojennych sponsorów sprzęt, pożyczone pieniądze są nie do odebrania. W kraju nędza, prywatne oddziały morderców opłacane przez oligarchów, rabują mienie mordowanych ofiar, dosłownie kąpią się we krwi swoich ofiar, Ich zbrodnie oczywistego ludobójstwa zachód w tym okupacyjne władze III RP, nazywa wojną z Rosją. Dni istnienia banderowskiej Ukrainy, bękarta ludzkości, są policzone. To kwestia kilku tygodni, by coś tak ohydnego raz i na zawsze zostało wymazane z mapy świata! Tymczasem skazana na klęskę Rosja, obłożona sankcjami, nie została ani zrujnowana ani, zdestabilizowana. Wręcz przeciwnie, Rosja została wzmocniona, odzyskanie Krymu w oparciu o referendum mieszkańców odbyło się pokojowo, nikt nie został nawet uderzony w twarz, nie było ani jednej ofiary pobicia, a co dopiero zabicia! Poparcie społeczne władz 80%- 92% nigdy w dziejach nie było tak wysokie. Tego USA nie przewidzieli! Ich metody rozwalenia państwa od środka, w Rosji poniosły klęskę i do tej pory USA i ich kundle z UE nie umieją tego zrozumieć. Rosja modernizuje armię, wydaje miliardy na jej modernizację, na ćwiczenia armii, Rosję stać na kosztowną wojnę w obronie demokracji w Syrii. Rosja broni Syrię na swój koszt, USA z kundlami morduje Syrię za łup zrabowany wcześniej zamordowanym Irakijczykom, Libijczykom, Sudańczykom. Z jednej strony syndykat zbrodni- NATO i UE pod wodzą USA, z drugiej strony samotna Rosja obłożona sankcjami! Turcja przeszła na stronę Rosji, USA nie może liczyć ani na bazy Turcji, ani na wojskową pomoc. Turcja uznaje prawo Baszszar al-Asada do sprawowania rządów w Syrii i o tym wie syndykat zbrodni. Krym wrócił do Rosji, lada moment do Rosji wróci cała reszta rosyjskich ziem z kolebką Rosji – Kijowem. W Kijowie urodziła się Ruś, w roku 1934 Stalin ustanowił Kijów stolicą socjalistycznej republiki ukraińskiej. Obecna banderowska Ukraina weszła w skład ZSRR w roku 1945. Nie ma żadnych praw nawet do centymetra ziemi która zajmują! Nawet do jednego centymetra ziemi! Na pohybel banderowskiej Ukrainie, i tym wszystkim, którzy tych ludobójców wspierają. Na pohybel okupacyjnej faszystowskiej władzy III RP sojusznikom banderowskiej Ukrainy! Chwała Nowo Rosji!

 204. aligator said

  re187

  Opłata za 20lat za wieczyste użytkowanie gruntu / grobu dla miast i gmin za kilkaset złotych?! Gdzie tak tanio? Przecież to koszt nawet i 10000zł dla urzędników z gmin i miast.
  A jeszcze z 1000zł za wynajęcie kaplicy komunalnej gminnej miejskiej , za sam wjazd na cmentarz, za badania gruntu inne drogie absurdy para-podatki.
  Ateiści, żydzi szczekają na księży a sami żyją za ogromne opłaty pogrzebowe na stołkach urzędniczych przez siebie ustalone,

 205. Greg said

  Pod osłoną nocy!
  http://www.dzienniknarodowy.pl/2069/niemcy-inwazja-sponsorowana-tajemnicze-loty-z-turc/

 206. revers said

  ad173
  http://www.bbc.com/news/world-europe-37049313

  i najwzniejsza nwiadomosc dnia, panie Asyria Poroszenko postawil armie ukrainska w stan najwyzszej gotowosci bojowej na granicy z Krymem i Donbasem.

  http://www.bbc.com/news/world-europe-37049313

  Pisza ze ma dzwonic do Moskwy, tylko po co.

 207. SAP said

  Ptaki w locie
  .https://www.youtube.com/watch?v=Vv6Q_SW71zM

 208. Greg said

  Nad tematem zastanawiałem się od dawna.
  Wreszcie pojawił się mądry artykuł.
  http://polska.pl/wiadomosci/dlaczego-dni-i-lata-tak-szybko-przelatuja-2016-08

 209. Siggi said

  https://hubalblog.wordpress.com/2016/08/11/projekt-druga-polska-edwarda-gierka/

 210. Greg said

  Poprawka.
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-dni-i-lata-tak-szybko-przelatuja-2016-08

 211. Marek said

  CUKERKRANC I „CUD PURYMOWY”

  Dziennikarz: – Panie Cukerkranc, stale twierdzi pan, że Jezus Chrystus był żydem. Na jakich przesłankach opiera pan swoje twierdzenie, bo w Ewangelii wg św. Mateusza (23, 29 – 33) Chrystus zwraca się do żydów: „Biada wam uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych, i mówicie: „Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie bylibyśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków”. Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków. „-Dopełnijcie i wy miary waszych przodków! Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?”- Kontynuował Syn Boży, któremu ubliżacie w Talmudzie.
  Srul Cukerkranc: – Panie pismaku, faryzeusze, to było stronnictwo religijno – polityczne, opozycyjne wobec saduceuszy. Faryzeusze zwalczali rzecz jasna opozycję, tak jak obecnie KOD zwalcza wszelkimi możliwymi sposobami PiS. Nie można zresztą tych spraw porównywać, choć trzon narodowy faryzeuszy i saduceuszy stanowi jeden naród.
  cd:
  http://patriota-tarkowski.blogspot.com/2016/08/cukerkranc-i-cud-purymowy.html

  kto przeczyta, popłacze się…

 212. Siggi said

  http://www.tygodnikprzeglad.pl/ustroj-sie-pani-podoba/

 213. Siggi said

  https://forumemjot.wordpress.com/2016/08/10/orban-chce-miedzymorza-kaczynski-judeopolonii-sakiewicz-upa/

 214. Maciuś said

  Jeśli ktoś komuś podrzuca do jedzenia bez zgody i wiedzy truciznę, nazywamy to przestępstwem.
  Jeśli trucizny w jedzeniu, piciu oraz w…pastach do zębów dodają wielkie koncerny/korporacje bez poinformowania Klientów o szkodliwości poszczególnych składników, to jest to „polityka żywieniowa”. To samo dotyczy: szczepionek, które podaje się bezbronnym dzieciom nie poinformowawszy o skutkach ubocznych ich zastosowania.

  PS. Udało mi się kupić pastę do zębów BEZ chlorku fluoru, który nie tylko żre szkliwo zębów i jest rakotwórczy, lecz także szkodzi na system nerwowy (fluor to trucizna, jakby ktoś nie wiedział).
  Zgadnijcie, z którego państwa pasta ta została sprowadzona? 😉

 215. re1truth2 said

  Re 204
  Bzdura, mam stary ścienny francuski zegar nakręcany ręcznie na silną sprężynę, nie widzę skracania czasu jak w tym artykule, którego już nie ma. Skrócił się? (;
  Chociaż, jak go nakręcę to się śpieszy, 😉 a jak sprężyna osłabnie /nadchodzi czas na nakręcenie/ to się spóźnia w porównaniu do czasu pokazywanego na komputerze…

 216. marrkerr said

  https://m.facebook.com/slawomir.razniak/posts/1242163112495555

  Rozkaz NKWD 00485 rozstrzelać Polaków 1937-1938 200 tys.

 217. Isia said

  Re: 210 Pan Maciuś … ja kupuję polską pastę bez fluoru …

 218. Kazimierz Rychter said

  http://pl.blastingnews.com/europa/2016/08/pilne-wojska-ukrainy-i-rosji-stanely-naprzeciw-siebie-w-pelnej-gotowosci-bojowej-001062205.html

 219. Maha said

  Jak nato niszczy piękną Sardynię 😦 :

  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/132953,jak-usa-i-nato-niszcza-europe-29-07-2016

 220. Maciuś said

  W Polsce widziałem i kupiłem pastę Ziaja, bez fluoru. Inne to produkcji kacapskiej: Sibirskaja. Aggafi. Pytaj się w sklepach ze zdrową żywnością… Do p. Isi.

 221. SAP said

  Kobieta chora na ALS (stwardnienie zanikowe boczne) wydała pożegnalne, 2-dniowe przyjęcie pod koniec którego popełniła legalne samobójstwo z użyciem narkotyków.
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3735194/California-woman-holds-party-killing-herself.html

 222. Maha said

  Prof. Dakowski:Buta hunty południowo-amerykańskiej w Watykanie – „Polski obóz koncentracyjny”

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18512&Itemid=46

 223. Maciuś said

  http://zielarnia24.pl/

  Watto tam zajrzeć…

 224. Maha said

  Portal TVP Info donosi o niezwykle tajemniczej sprawie kradzieży dokonanej w jednym z polskich banków. Spółka należąca do obywateli Turcji oraz USA przelewała na Ukrainę miliony skradzionych złotych. Proceder miał miejsce w trakcie „euromajdanu”…..

  http://www.pch24.pl/tajemnicza-spolka-obywateli-turcji-i-usa-wyprowadzila-z-polski-na-ukraine-miliony-zlotych-w-trakcie-majdanu–potem-sprowadzila-uchodzcow-do-ue,44779,i.html

 225. Maha said

  Pani Isiu, Panie Maciusiu, można próbowac samemu zrobić… z cyklu ziołowe inspiracje…., bardzo sympatyczny i przydatny blog:
  http://www.herbiness.com/czekoladowa-pasta-zebow/

  Jeszcze do Pana Maciusia: pasty Agafii całkiem niezłe, nawet jeśli dla Pana tylko kacapskie… Tutaj babuszkowe Agafiowe i inne eko:
  http://biosklep.com.pl/kosmetyki-naturalne-do-jamy-ustnej

 226. Piszę więc jestem said

  Re. 211- czas ma sens w odnośniku – Punkt niewzruszalny!

  Nauka określa to jako wibrację wszechkonstruktywną w całym cośtam.

  Jeżeli Stwórca ma tę sobie wiadomą – WSZCHWŁADZĘ! – to

  regulując częstotliwość pulsu (nauka mówi wszechświata?!), mogę naszą jednostkę czasu,

  po ludzku rozumiejąc, rozciągać lub – zzzzzciągać jak – tu włączcie swoje coś tam z widzeń.

  Ku rozwadze, nie ku pierdułkom psu na budę zdatnym, kto ma rozmum ,niech . . .

  Św. Augustyn to już pięknie opisał, ale mamy XXI wiek ,wieczystej ignorancji . . .

 227. Isia said

  Re: 216 Panie Maciusiu … dziękuję za informacje … nie wiedziałam, że Ziaja produkuje pasty do zębów … ja swoją kupuję w aptece … producentem jest Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne z Buska-Zdroju, wytwarzające te pasty w oparciu o tamtejsze wody lecznicze …

 228. snag said

  Maciuś @ 210 ,…

  Nie wiem w jakim swiecie ty zyjesz bo ja mam szczegolowa liste co i ile na kazdym artykule od kiedy pamietam, jesli chodzi o zęby to wystarczy porownac zęby przecietnego Amerykana i Polaka w kazdym wieku. Kazde lekarstwo ma skutki uboczne dlatego do obowiazku lekarza nalezy poinformowac i wybrac skorke czy wyprawke.

  Na to ze fluoride jest rakotworczy nie ma dowodow, ponoc ma wplyw na potencje ale ja nie zauwazylem, no sir ,…

  Tu mowa o konsumcji wody z fluorem kiedy konsumujemy duzo wiecej fluoru niz myciu zebow…

  The researchers found “equivocal” (uncertain) evidence of cancer-causing potential of fluoridated drinking water in male rats, based on a higher than expected number of cases of osteosarcoma (a type of bone cancer). There was no evidence of cancer-causing potential in female rats or in male or female mice.

  Water Fluoridation and Cancer Risk
  ———————————————————————————————-
  http://www.cancer.org/cancer/cancercauses/othercarcinogens/athome/water-fluoridation-and-cancer-risk

  Many decades after fluoride was first added to drinking water in some parts of the United States, there is still controversy about the possible health effects of drinking water fluoridation. Many people have strong views either for or against water fluoridation. Their concerns are based on everything from legitimate scientific research, to freedom of choice issues, to government conspiracy theories.

 229. Piszę więc jestem said

  Re. 223- idiotów nie sieją – snagi rosną!

  Paranoja kliniczna, fluor nie szkodzi – więc jak udowodnić, że SNAG to trucizna?!

  JAK!?

  Ano wkleję kolejne wykłady już zapomniane, bo takie pejsate ścierwa nie przestaną . . .

  puki żyją!

  Zabierzmy im wszelką strawę ich życia – kropmy naszą rzeczywistość

  wodą święconą i modlitwą – pierzchną jak omam – sam fakt że to piszę jest

  świadectwem, że to F U N K C J O N U J E !

 230. Maćko said

  Czolgisto wróc!

 231. Piszę więc jestem said

  Jak to pięknie naukowo rzucił w twarz debilom sam: „eugeniusz” Einstein (jedyny kamień),

  Czy widziałeś swój mózg?!- to co wogóle widziałeś, potomku nacji, co

  przychodzi z myszą w worku, z wężem w kieszeni i z ogniem w dłoni . . .

  Rozum jest wielki, dlatego że go tak niewiele JEST!

 232. snag said

  To ze rozmawiamy dzis o szkodliwosci fluoru zawdzieczamy producentom wody pitnej w butelkach ktorzy ‚odswiezyli’ ten crap bo 15 lat temu nikt nie pamietal, to samo z ‚organic’ bullshit, minimalna roznica i potrojna cena nie wspominajac o kanciarzach ktorych artykuly sa organic tylko na metkach.

  O GMO nie warto wspominac bo dawno wymknalo sie spod kontroli … Woda pod mostem ,…

  Najlepiej nie jesc bo dzis rzekomo wszystko szkodzi ,…

 233. Siggi said

  Rzeź Woli
  Po wybuchu Powstania Warszawskiego Hitler wydał rozkaz zabijania każdego mieszkańca Warszawy. Siłami niemieckimi tłumiącymi Powstanie w Warszawie dowodził gen. Bach-Zalewski, a szczególnym okrucieństwem odznaczyły się oddziały dowodzone przez SS-Gruppenführera Heinza Reinefartha. To właśnie jego żołnierze z zimną krwią wymordowali ponad 50 tys. mieszkańców warszawskiej dzielnicy Wola. Rzeź Woli trwała od 5 sierpnia i była największym ludobójstwem cywilnej ludności miejskiej w okupowanej Europie.
  dalej……………
  http://www.mysl-polska.pl/976

 234. Isia said

  … nie wiedziano, co zrobić z odpadem ( poprodukcyjnym ) w postaci związków fluoru … więc wymyślono, że … doda się go do pasty do zębów … póżniej, po fakcie, „dorobiono” do tego procederu „ideologię” … Panie Snag … niech Pan nie wprowadza ludzi w błąd … fluor jest trucizną …

 235. snag said

  Isia @ 229

  Jeszcze raz p. Isiu porownaj p. uzebienie Europejczykow i Amerykanow … Pierwsza rzecz jaka rzuca sie w oczy Amerykaninowi w Europie to brzydkie i zolte zeby autochtonow ,…

  Myjac zeby spozywa p. duzo mniej fluoru niz ja w wodzie pitnej … mimo to conajmniej 1/3 moich rowiesnikow w kraju gryzie ziemie a ja sie turlam. Choroby zebow, prochnica sa powodem infekcji a te sa powodem wiecej szkod systemie odpornosci i organizmie niz cokolwiek, nie wylaczajac flouroidu.

  Chcialbym przypomniec ze rozmawiamy o szkodliwosci fluoroidu a nie legendzie kto i dlaczego upowszechnil ,…

  Have a good one ,…

  Może dlatego, że wciąż mają SWOJE zęby?
  Admin

 236. snag said

  Maćko @ 225 ,…

  Zakuty poluje na antysemitow na wybiorczej 😉 ,…

 237. Isia said

  Re: Panie Snag … chyba dawno Pan w Europie nie był … a stosowanie zabiegów upiększających … m.in. nienaturalnego wybielania zębów etc. … nie jest zdrowe …

  … kto i dlaczego wprowadził szkodliwy dla zdrowia ( zwłaszcza dzieci ) fluor w skład pasty do zębów … ma znaczenie …

 238. Polacy NARODOWCY ODBIJCIE Ojczyznę Polskę ze szponów "PARTYJNYCH" anty-polskich GANGSTERÓW PO-PiS-PSL-SLD ... itp ! said

  Przejecie władzy w SAMORZADACH LOKALNYCH jest jak najbardziej w ZASIĘGU polskich NARDOWCÓW zepchniętych w niebyt polityczny przez wspierane z za granicy MNIEJSZOŚCI etniczne skrzyknięte w gangsterskim PO-PiS-PSL czy SLD lub tych NOWOCZESNYCH złodzeji Petru !

  Polscy NARODOWCY mogą bez problemu stworzyć realną KONKURENCJĘ wobec partyjnych monopoli żydowskim lub ukrainskim knurom z PO-PiS-PSL czy SLD, gdy ci polscy NARDOWCY powołają NATYCHMIAST lokalne stowarzyszenia MOŁOŚNIKÓW danej miejscowości czy gminy i zaczną AKTYWNIE działać aby przygotować się o WGRANIE kolejnych LOKALNYCH wyborów SAMORZADOWYCH w gminach i miastach całej Polski !

  Młodzi zorganizowani POLSCY NARDOWCY powinni wykorzystać tę możliwość, zostać WYBRANYMI do LOKALNYCH SAMORZADÓW do póki jeszcze jest to możliwe i w ten to sposób UNICESTWIĆ drobnych WATAŻKÓW z NIE popularnych gangów PO-PiS-PSL czy SLD którzy kupczą ciężką pracą przeciętych Polaków !

  Zostało jeszcze nie całe 3 lata do następnych wyborów samorządowych i DLATEGO przez ten czas MUSIECIE się Polscy NARDOWCY skrzyknąć, zorganizować, aby WYGRAĆ LOKALNE wybory w Polsce gminnej i powiatowej !

  Polscy NARODOWCY SKRZYKUJCIE się NATYCHMIAST pod nazwami „miłośników poszczególnych gmin i miast” tak aby POLSCY NARODOWCY przejeli WŁADZĘ w całej gminnej i powiatowej, dzielnicach dużych miast itp. Polsce !
  Takie PRZEJECIE władzy w gminach, powiatach i małych miastach przez POLSKICH NARODOWCÓW jest MOŻLIWE i ono POZBAWI faktycznej władzy tych politycznych ANTY-polskich BANDYTÓW SPRZEDAWCZYKÓW żydów, niemców czy UKRAINCÓW z polskim obywatelstwem z PO-PiS-PSL post-żydo-bolszewików z SLD.

  Polscy NARODOWCY przejmijcie całkowicie władzę na CAŁEJ prowincji w Polsce tylko MUSICIE pozakładać „Kluby MIŁOSNIKÓW poszczególnych gmin, powiatów …. itd. w CAŁEJ Polsce !!!

  Jabłonowski: „Polacy, odbijmy Ojczyznę!”

 239. snag said

  P. Isiu ,…

  Bylem w 2007 z nascie-letnia corka, w Darmstadt k. Fraknkfurtu i w Polsce pierwsza rzecz jaka zauwazyla to zęby w Niemczech i Polsce. 3 lata temu bylem w Danii, Niemczech i Polsce, nic sie nie zmienilo ,…

  Podalem link do The American Cancer Society jesli to zrodlo nie jest dla p. wiarygodne to sie poddaje ,…

  Od 38 lat pije/my wode z fluoride we wszystkim zaczynajac od kawy z rana, moja naj zdrowa, dzieci zdrowe ja moglbym byc zdrowszy ale co mi ,…

  I tego ,…

 240. Re: 234 Snag…
  Ile to jeszcze bedzie szanowny pan p…olil nie o tym co potrzeba.
  Temat jest poruszony o szkodliwosci fluoru a nie o stanie uzebienia Amerykanow czy europejczykow…

  Nie dziwie sie fluor panu i panskiej rodzinie nie szkodzi…i z pewnoscia niezaszkodzl by nawet i cjanek…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S.(a tak miedzy nami, to wiekszosc Amerykanow ma „podstawione” zabki…)

 241. Maćko said

  Fluor, Szanowni, dziala profilaktycznie ZEWNETRZNIE. Natomiast pobrany doustnie z woda czy pastylkami juz wcale nie. Period. Czyli pasty do zebów czy zele zakladane na pare minut u dentysty moga wzmocnic szkliwo. Woda fluoryzowana nie.
  Dentystka w rodzinie.
  Fluor truje i oglupia. Uspokaja.
  ALCO rozpisala granty na reutylizacje szkodliwych odpadów po produkcji amuminium.
  Znaleziono ze jest w zebach. Bingo.

 242. Siggi said

  @-236,Maćko.

  Szan.Panie Maćko ,to wszystko to same herezje!
  Metale ciężkie,lekkie i inne pierwiastki,tylko gada się o tem,żeby ludzi straszyć.
  Co do czyszczenia zębów,żeby z pyska nie śmierdziało jak z …doopy,to jak było kiedyś ,dawniej.Było naturalnie,zgodnie z naturą i zęby ,uśmiech były piękne.Proszę popatrzeć na foto i młodzież uczestników Światowego Zlotu Młodzieży w Warszawie w 1955r jaki miała piękny uśmiech,piękne zęby ,ile w niej radości z pokoju,wolności,demokracji,socjamizmu.
  Ja,za kawalerki jeszcze jak chodziłem na „podryw”,to żeby nie śmierdziało z pyska najczęściej brał na palec wskazujący trochę drobnej soli i po zębach,potem do tego żułem korzeń chrzanu wyrwany z ogrodu własnego na wsi i chuch był 100%-towy.Wtedy śmiało my uderzali „w ślinę” z dziewczyną czy ona tego chciała czy nie.Mój o sześć lat starszy brat zdobył się na szczoteczkę(on robił jako tokarz już) i pastę „Lechię” w tubce z … ołowiu w tamtych czasach i ja se kiedyś pozwoliłem jemu przysrać,że on nabiera …drobnomieszczańskich durnych nawyków,to mi dał za to w pysk i przestałem tak gadać
  W zasadzie wszystko szkodzi.Powszechnie żywność pakuje się w plastyk(polichlorek vinylu -PCV) i wiadomo,że w takich warunkach jest reakcja i chlorki się uwalniją prosto do żołądka.U niektórych ludzi zwłaszcza na tzw.Zachodzie czy dalej ,to widać ten plastyk na plastykowej cerze gęby.Że to prawda z tymi chlorkami,to mamy przykład z plastikowych okien w domach,bo niby ładne,szczelne,ale ile to much przy takich oknach zdycha.Warto się temu przyjrzeć.
  Uczeni twierdzą ,że powolny upadek Imperium Rzymskiego,był spowodowany przez ołów.Grupy,klasy przywódcze,uprzywilejowane powszechnie używały pucharów do picia wina z miedzi,które były polewane … ołowiem,no i potem były tego skutki.Powszechna ołowica „kosiła” amatorów picia dobrego wina,które wchodziło w reakcję z ołowiem i winiucho było nie patykiem pisane ale „Ołowiane”.Przedwczesne zgody ludzi-kadry kierowniczej były oznaką powolnego procesu upadku Cesarstwa,przy czym zakręcili się inni ,wleżli i załatwili potężne kiedyś państwo.Wiadomo kto…
  Obecna sytuacja w Jewropie ma w sobie wiele analogii z tamtym okresem w Cesarstwie.Przez obrzeranie się wszelkim świństwem nie ma miary.Obecny element jest dużó słabszy niż dawnej.Rośnie wyższy,ma z tym problemy z krążeniem ,jest bardzo tłusty,bierze niepotrzebnie różne lekarstwa ,jest leniwy , z potrzeb duchowych to tylko kolektywne bzykanie i za niedługo kontynent będzie kalifatem.
  Shalom !

 243. Siggi said

  http://pl.sputniknews.com/polska/20160811/3677295/polska-grupa-wyszehradzka-forum-rodos-rosja.html

 244. Anucha said

  ad 236

  Z całym szacunkiem do nauki ale jak wtłaczają do głowy studentom medycyny i stomatologom takie rewelacje naukowe jak ekonomistom to trzeba do tej nauki podchodzić bardzo wybiórczo , wręcz ostrożnie.
  Nie zapominajmy kto opanował uniwersytety na całym świecie i kto rozdaje granty na badania naukowe.
  Jedno co pewne i można wypisać na każdą receptę to: więcej zdrowego rozsądku.

 245. Siggi said

  Może Ktoś potrzebuje mocnej porcji śmiechu,”Żirik”Władimir Wolfowicz bezpłatnie.

  >>>>>>>https://www.youtube.com/watch?v=IrNwwf17YsM&feature=youtu.be

  >>>>>>>https://www.youtube.com/watch?v=GrS_lqdYM1I&feature=youtu.be

 246. Bernard Korzeniewicz said

  Możliwe, że ktoś już umieścił, ale na wszelki wypadek:
  http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-08-11/russian-hackers-of-dnc-said-to-scoop-up-secrets-from-nato-soros

 247. Glos Prawdy said

  Państwowy hymn Federacji Rosyjskiej
  (słowa S. Michałkowa)

  Rosja – święte nasze państwo (mocarstwo)
  Rosja – ulubiony nasz kraj.
  Potężna wola, duża sława –
  Twoje dobra na wszystkie czasy!

  Słyń, Ojczyzna nasza wolna
  Braterskich narodów związek wiekowy
  Przodkami ta mądrość ludowa!
  Słyń, kraj! Szczycimy się tobą!

  Od południowych mórz do biegunowego kraju
  Rozszerzyły się nasze lasy i pola.
  Jedyna ty na świecie! Jedna ty taka –
  Rodzona ziemia, zachowana(chroniona) przez Boga.

  Słyń, Ojczyzna nasza wolna
  Braterskich narodów związek wiekowy
  Przodkami ta mądrość ludowa!
  Słyń, kraj! Сhlubimy się tobą!

  Szeroki obszar dla marzenia i dla życia
  Nadchodzące nam odkrywają lata.
  Nam siłę daje nasza wierność Ojczyźnie.
  Tak było, tak jest i tak będzie zawsze!

  Słyń, Ojczyzna nasza wolna
  Braterskich narodów związek wiekowy
  Przodkami dana nam ta mądrość ludowa!
  Słyń, kraj! Szczycimy się tobą!
  .https://www.youtube.com/watch?v=oSfbnqmTl8k

 248. Glos Prawdy said

  proszę zauważyć – nic o wrogach w tym hymnie. Bo w rzeczywistości Rosja to pokojowo nastrojony naród.

 249. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=Fb63wBWFaJ8

 250. re1truth2 said

  Bardzo logiczny komentarz [~Polak katolik – Dzisiaj (07:38)
  jak ktoś jest upośledzony to i płaci w roamingu, ja mieszkam przy granicy wcina się sieć ruska. ale tylko jak masz ustawione w telefonie automatyczne szukanie sieci. ustaw na ręczne jeden z drugim wybierz raz i sieć ruska znika]
  Podobnie ma się to do sytuacji na granicy z Niemcami.
  Ale oczywiście tuba propagandowa i osły pos’z’ły [Sprawą od dłuższego czasu zajmuje się poseł PiS Wojciech Kossakowski z województwa warmińsko-mazurskiego. Jak podkreśla w wypowiedzi dla gazety, „brak możliwości korzystania z polskich sieci nie jest bynajmniej wynikiem braku zasięgu. Rosyjskie i białoruskie urządzenia używane przez wojsko emitują tak silny sygnał, że zagłusza on polski”. Postawienie nowych polskich przekaźników niewiele więc zmieni.] – huzia na Józia WWP – ło’matko ł’onet http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-polska-codziennie-polacy-poza-zasiegiem/drv71b

 251. Glos Prawdy said

  BBC: Dziesiątki tysięcy polaków przygotowują się do wojny z Rosją.

  W Polsce liczba uczestników grup paramilitarnych, które oczekują
  spotkania z wojskami rosyjskimi, osiągnęła 100 tysięcy osób, przekazuje
  BBC. Poza tym, w kraju rośnie ilość tak zwanych
  выживальщиков ( od выживать – przetrwac), które przygotowują się przeżywać cudzoziemską inwazję.

  W Polsce przygotowują się do wojny, zawiadamia BBC. Z początku kryzysu na Ukrainie w 2013 roku młodzi Polacy zaczęli aktywnie wstępować do zmilitaryzowanych kształtowań. Teraz oni naliczają blisko 100 tysięcy osób. Rząd kraju planuje zwerbować część z ich, żeby stworzyć wojska terytorialnej obrony.
  „W ciągu kilku lat wszystkie widzieliśmy ten bezład, który tworzy się na Ukrainie, tak? I to nas coraz więcej denerwuje. Toż ćwiczymy się, żeby być pewne, że potrafimy wyżyć samodzielnie”, – mówi Karol Peszchalka, uczestnik jednej z podobnych organizacji –

  W tym samym czasie, zauważa gazeta, w kraju rośnie liczba ludzi, którzy wraz ze swoimi rodzinami przygotowują się przetrwać w warunkach ewentualnej okupacji. „Najbardziej boimy się, że Rosja zdecyduje się działać irracjonalnie i będzie na tyle szalona, że zaatakuje nasz kraj – mówi szef polskiego stowarzyszenie „Выживальщики” Piotr Szurilo.
  „Ludzie na Ukrainie umierają w odległości zaledwie 200 kilometrów od naszego domu w Olsztynie – dodaje. – I to, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się nie do pomyślenia, teraz dzieje się na naszych oczach”.

  Warszawa, oświadcza, że nowe siły obrony terytorialnej będą musiały stawić czoła wojnie hybrydowej, łączącej groźby użycia zwykłej broni, ataki cybernetyczne i dywersji. Ale u niektórych pojawiają się wątpliwości co do realności takiego scenariusza.

  Krytycy wskazują na to, że rząd pompuje skale wychodzącej od Rosji zagrożenia.Ich zdaniem, Polska, wchodząca do NATO i Unii europejskiej, nigdy jeszcze nie była w takim stanie sukcesu i obronioną i Moskwę nie interesuje inwazja do tego kraju.
  „Jak pokazała nam historia, nigdy nie wiesz, czego się spodziewać od innych krajów, – uważa członek organizacji „Brothers in arms” Mikołaj Soparski. – Lepiej być przygotowanym, prawda?”

  „Tym, którzy się z nas śmieje, mogę tylko odpowiedzieć: ten się śmieje, kto się śmieje ostatni” – wtorzy mu Шурилло.
  http://planeta.moy.su/news/bbc_desjatki_tysjach_poljakov_gotovjatsja_k_vojne_s_rossiej/2016-08-11-72668

 252. Isia said

  Re: 225 … Pan(i) Maha … dziękuję za ciekawe linki … czekoladowa pasta do zębów … niecodzienny pomysł na własnoręczne sporządzenie pasty do zębów …

 253. re1truth2 said

  Lepiej sobie spokojnie obejrzeć video, Angole robią przygotówkę jak zawsze kogo?…
  było na kartki w PRL-u
  http://www.bbc.com/news/topics/c0deef5a-45d4-459d-80f0-6f1d5c23a28d/poland
  Wszyscy chyba z matecznika akcji Wisła…
  .http://m.wm.pl/2015/09/orig/dsc09397-265115.jpg ,a niech ćwiczą…
  Na przykład Pierzchałka, zły sygnał… źle się kojarzy w języku Polskim…

 254. Dictum said

 255. re1truth2 said

  Dwa komentarze:
  1[Policjant musi trafic do wiezienia za morderstwo z premedytacja. Chyba ze w Polsce jest kara smierci za nie zatrztmywanie sie do kontroli. ]
  2[Wkoncu za potracenie policjanta grozilo mu do 10 lat wiezienia. Brawo dla policji ]
  reszta? – http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,20537699,szczecin-kierowca-smiertelnie-postrzelony-przez-policjanta.html?v=1&obxx=20537699&offset=19#opinions

 256. Siggi said

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/08/12/koncesjonowani-narodowcy/

 257. Listwa said

  Snag jest z tych , co gdy się wypowiadają to tylko po to żeby podważać i sprzeciwiać się temu co słuszne. Taka mania. A mówi że mu fluor nie szkodzi. Może i na fluor odporny, ale coś mu szkodzi.

  Pastę do zębów bez fluoru produkuje polska firma : PPH Apis 85-372 Bydgoszcz , ul. Łochowska 40 , buiro@apiscosmetics.pl

  http://www.apiscosmetics.pl

 258. zeev said

  Muzułmanie to bracia Katolików:)))
  http://www.faithfreedom.org/oped/GrantSwank60103.htm
  .https://www.youtube.com/watch?v=2SbckLa73Is
  http://www.memri.org/clip_transcript/en/978.htm
  http://i-cias.com/e.o/misyar.htm
  http://kosciol.wiara.pl/doc/1662362.Papiez-pozdrawia-muzulmanow-naszych-braci
  https://www.wprost.pl/526317/Papiez-Jako-chrzescijanie-i-muzulmanie-jestesmy-bracmi

 259. Isia said

  Re 256 Pan Siggi … dziękuję za link … to ważne … szczególnie dla młodych Polaków …

 260. Zbyszko said

  Koniecznie polecam relację z wczorajszej Miesięcznicy Wołyńskiej w Warszawie:
  .https://www.youtube.com/watch?v=k794n3nFwxc

 261. Maćko said

  Szanowni. 236 to nie mój wpis… 😦

  254 Dictum : Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać.

 262. Isia said

  Re: 257 Pan Listwa … dziękuję za podpowiedż …

 263. Boydar said

  Ktoś tu ostatnio marychę hodował

  http://noizz.pl/lifestyle/masz-bolesne-okresy-tampon-z-marihuana-to-rozwiazanie-dla-ciebie/60cfq7g

 264. Minus said

  naćpane kanadyjskie misie .https://www.youtube.com/watch?v=zZgCsETJzQc lubię rosyjskie łooooj

 265. Listwa said

  @ 262 Isia

  Pasta nazywa się Apident i jak widzę po sobie, jest skuteczna także w utrzymaniu bieli zębów.

  Ponoć najlepszą pastą do mycia zębów jest pasta Yotuel , ona posiada w sobie środki myjące zęby , a nie jak większość past wybielających, środki ścierające.

  Nie potrafię stwierdzić czy pasta Apident ma środki ścierające, ale czyści dobrze. Ma w sobie sodium w kilku związkach i calcium.

 266. Siggi said

  http://prawicowo.pl/wikileaks-o-hillary-clinton-i-wspieraniu-terroru/

 267. Siggi said

  Zawsze tam jak byłem zdejmowałem z łysiny kapelusz.Jeżeli „dołożą” tablicę ,nawet tam nie pójdę.

  http://trybuna.eu/bedzie-tablica-zolnierzy-wykletych-na-grobie-nieznanego-zolnierza/

 268. Anucha said

  Jak pisałem to był na 236 poz. ale chodzi oczywiście o 241 Panie Maćku .
  Czyli jak ktoś już zauważył słusznie, że trzeba wpisywać oprócz nr. postu jeszcze ksywkę 🙂

 269. Maćko said

  268. Anucha – dzięki, gubiłem się trochę. Numery się zmieniają jak się pojawiają wpisy chwilowo zatrzymywane przez robota. Np. wystarczy napisać Sz*ec*a” aby się zatrzymało.

  Cóz, sam badań nie robię, ale trochę obserwacji mam i trochę zaufania do zebologów też, jako że niby z pierwszej ręki. Otóz młode pokolenie ma zdecydowanie trwalsze zęby – wyższą odporność na próchnice, nic moje i moich rodziców. Jest czynnik higieny na pewno obecny – więcej osób częściej myje sobie zęby, czyści nitką między zębami. Trudno znalezc100 doskonałą korelację. Natomiast wszyscy znani mi dentyści podtrzymują tezę, że poza okresem wczesnego dzieciństwa fluor podawany doustnie na jakość zebów nie wpływa. Czyli dodawanie go do wody jest szkodliwe.

  Tak ogólnie – osobom które przytaczają wpisy z sieci przy każdej okazji, przypomnę stary dowcip, o tm, ze :

  Nie wolno wierzyć w słowo pisane.

  Pisze na parkanie doopa.
  Idzie chłop, przeczytał napisane i pogłaskał.
  No i drzazga mu się w palec wbiła.

  Jasne? W słowo pisanie nie należy wierzyć.

  Cybernetycznie, a raczej opierając się na logice informacyjno-aksjomatycznej :

  Dopiero komunikat sprawdzony w wielu niezależnych zródlach możemy uważać za informację.

  .https://www.youtube.com/watch?v=5UeC6WTOx60

 270. Isia said

  Re: 265 Pan Listwa … jeszcze raz dziękuję … zwłaszcza, że poleca Pan pastę już sprawdzoną … na pewno ją wypróbuję … pozdrawiam Pana i życzę miłego dnia 🙂 …

Sorry, the comment form is closed at this time.