Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Leo o Walka z wiatrakami – wal…
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (11 – …
  revers o Wolne tematy (11 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Krzysztof M o Wolne tematy (11 – …
  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Media USA: amerykańscy sportowcy nabiorą rozpędu dzięki NEUROSTYMULATOROM

Posted by Marucha w dniu 2016-08-11 (Czwartek)

Stany Zjednoczone planują podnieść wydajność niektórych swoich sportowców na Olimpiadzie w Rio de Janeiro za pomocą neurostymulatorów –  donosi czasopismo amerykańskiego Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników IEEE Spectrum.

Z informacji czasopisma wynika, że chodzi o przezczaszkową mikropolaryzację, czyli o nieinwazyjne stymulowanie niektórych obszarów mózgu za pośrednictwem prądu stałego o natężeniu 1,5-2 mA. Pobudzając neurony różnych obszarów, można aktywizować przeróżne funkcje organizmu.

Obrazek nie przedstawia żadnego konkretnego sportowca ani neurostymulatora.

Stymulacja przeprowadzana jest za pomocą specjalnego zestawu słuchawkowego z elektrodami Halo Sport. Autorzy eksperymentu twierdzą, że dzięki niemu treningi będę znacznie bardziej skuteczne niż bez niego.

Podobnego typu eksperymenty nie są rzadkością w amerykańskim sporcie. Między innymi IEEE Spectrum wspomina o krioterapii polegającej na poddawaniu poszczególnych części ciała sportowca szybkiemu zamrażaniu lub o stosowaniu leków używanych wyłącznie w weterynarii.

Czasopismo pisze, że do tej pory zestaw słuchawkowy przetestowało już trzech amerykańskich sportowców — lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 400 metrów przez płotki Michael Tinsley, sprinter Michael Rodgers oraz lekkoatletka Samantha Ashterberg.

Z neurostymulatorem trenowało też kilku słynnych sportowców, który nie są obywatelami Stanów Zjednoczonych. Głównie płotkarz Mikel Thomas z Trynidadu i Tobago oraz Hafsatu Kamara z Sierra Leone.

Jednak w przypadku użycia Halo Sport pojawia się pytanie o profesjonalizm etyczny. Nie zakazując stosowania neurostymulatora, Światowa Agencja Antydopingowa WADA automatycznie uznała, że wynalazek nie jest dopingiem. Na Olimpiadzie zezwolono amerykańskim sportowcom na eksperymenty z Halo Sport. Odbywa się to w cieniu skandalu dopingowego wśród rosyjskich zawodników, setkami odsuniętych od udziału w igrzyskach i, przede wszystkim, decyzji zakazującej stosowanie meldonium – środka farmakologicznego, który, jak i Halo Sport, stosuje się w celu zwiększenia wytrzymałości, przetestowanego w wieloletniej praktyce bezpiecznego użycia.

http://dziennik-polityczny.com

Komentarzy 17 do “Media USA: amerykańscy sportowcy nabiorą rozpędu dzięki NEUROSTYMULATOROM”

 1. AlexSailor said

  Cały ten sport, to jedna wielka hucpa.
  Opium dla ludu, zastępcze emocje, oderwanie od rzeczywistości, no i oczywiście wielkie pieniądze.
  Do tego jeszcze ta idea sportu niezawodowego, co jest absurdem samym w sobie.

 2. Zbyszko said

  Po co robić te całe igrzyska na stadionach. Nie lepiej tą całą chucpę od razu przenieść do fabryk robotów, dronów, zakładów chemicznych, będzie taniej. Nie trzeba będzie budować szczelnie zakrytych stadionów, które potem będą służyć za regionalne obozy koncentracyjne, bo orliki to te doraźne lokalne.

 3. Niech im BOG blogoslawi NIECH ZYJE POLSKA said

  W GRUNCIE RZECZY sport a szczegolnie pilka to tylko TLO dla REKLAMY PIWA i zabawiania LUDU by go chociaz na chwile odwrocic uwage od rzeczy naprawde istotnych. JEDNAKZE to wspaniale ze mlodzi ludzie sie spotykaja, wlacza na zasadach respektu i fairness zawieraj przyjaznie i nisia tego ducha w swiat. Jak wszytko ma plusy i minusy ale zdecydowanie wiecej POZYTAWNYCH rzeczy.SPORT DOSTARCZA EMOCJI i wielkich przezyc…

 4. Edwin said

  Caly ten sport zawodowy to jedno wielkie oszustwo z powodu nadmiernych pieniedzy, ktore tam sa.
  Najuczciwiej by bylo zezwolic na wszystko i niech sie szprycuja/wstawiaja implanty/robia cokolwiek zechca.
  Twierdzenie, ze meldonium jest nieszkodliwe w zastosowaniu dla ludzi zdrowych (chyba jeszcze zdrowych?) to jawny idiotyzm. To lek, ktory wynaleziono by wspomagac wzrost zwierzat hodowlanych. Stosuja go takze ”sercowcy”.

 5. Maciej said

  Sport jak i muzyka to sprytne programy do eliminowania religii i autoryterów z życia ludzi, zastępując je gwiazdami muzycznymi, które promują zgniłe wartości od dziecka praktycznie. Fakt ogromnych pieniędzy w sporcie jak i całym showbiznesie to jest lampka alarmowa, sygnał ostrzegawczy …

 6. AlexSailor said

  Michalkiewicz jak zwykle na czasie.

  http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3716

 7. Marucha said

  Re 5:
  Krzywdzi Pan sportowców, podczas gdy za komercjalizację i wypaczenie starożytnej idei rywalizacji sportowej odpowiadają zupełnie inni – i oni też ciągną z tego ogromne zyski.
  Wielu zawodników, zwłaszcza z Polski, otwarcie przyznaje się do wiary. To robi wrażenie na młodych ludziach.

 8. pawel said

  Okazuje się, że nasi sportowcy zaczynają się także angażować w politykę.

  Szramiak miał być rezerwowym zawodnikiem reprezentacji Polski ciężarowców w Rio de Janeiro, ale podobnie jak Tomasz Zieliński został przyłapany na dopingu.

  Wpis Krzysztofa Szramiaka na Facebooku*:

  „Jeżeli były minister sportu Adam Korol mówi, że Tomasz Zieliński dzięki któremu Polska i Polacy mieli wiele razy powód do dumy narodowej, człowiek wzór! I inspiracja dla wielu młodych sportowców! Bohater narodowy człowiek, który poświęcił zdrowie i całe młode życie, oddał serce dla Wielkiej Polski! Nie ma prawa nosić koszulki z orłem na piersi! To ja powiem tak, nasz kraj przesiąkł już tak całkowicie ścierwem politycznym!! Które w końcu musimy zacząć sądzić publicznych wiecach za ich kłamstwa i oszustwa! Tak jak w średniowieczu robili to Francuzi na gilotynę! Albo na sznur”.

  Za: interia.pl

 9. Premizlaus said

  Re 8:
  Gilotyna ze skośnym ostrzem to wynalazek „oświeconych” Franców, którzy z inspiracji masonerii zmasakrowali Wandeę, czyli schyłek XVIII wieku.

 10. Maciej said

  Panie Gajowy w skali globu to margines, oczywiście są sportowcy, którzy powinni imponować swoim stylem bycia czy faktem promowania zdrowych wartości – tylko to dostrzegą Ci, którym podobne wartości są bliskie … Reszta to szambo, oczywiście wielu sportowcom trudno odmówić talentu, hartu ducha czy konsekwencji jaką jest trening … O tyle ile świat sportu nie jest jeszcze moralnie tak zgwałcony, to świat celebrytów to jedno wielkie łajno do niszczenia naturalnych więzi społecznych.

 11. NICK said

  Sportowcy-ideowcy.
  Medaliści.
  Olimpiad.

  Proponuję zejść.
  Z tych waszych wyśrubowanych osiągnięć. Potęgować fizyczność? Tak! Umiarkowanie… .Miarę przekazywać wszystkim dzieciom.
  Sportu prawdziwego szlachetność. Tu. We każdej Gminie.

  Porzućcie mamonę. Pracujcie i Na każdego polskiego dzieciaka. A nie na przemysł „sportowy”. Nie na duraczenie. Tzw. sportem.

 12. Bogush said

  Mnie się wydaje, że rywalizacja sportowa zeszła na manowce dzięki ogromnym pieniądzom jakie zarabiają sportowcy. Powinno się zabronić wszelkich metod sponsorowania sportowca i ustalić jakieś rozsądne nagrody za 1-10 miejsce, np. 1000 $ za 1 miejsce a 50$ za 10 miejsce, wtedy nie opłacałoby się zwyciężać za wszelką cenę. Mając szansę na 50000 $ za wygraną i miesięcznie 100000$ za reklamowy sponsoring mimo wszelkich zakazów sportowcy będą próbować „wziąść szansę”, może się uda .Sport powinien dawać radość życia a nie nierzadko kalectwo, warto pamiętać, że te w ten sposób zarobione pieniądze też nie dają pełni szczęścia. To moje zdanie, które nie uważam za nieomylne.

 13. Światowa Agencja Antydopingowa WADA pozwala AMERYKANCOM sportowcaom STYMÓLOWAĆ magnetycznie mózg ale Ruskim NIE pozwala ! said

  Nie ulega wątpliwości, że najprawdopodobnie amerykańscy KŁAMCY też w dziedzinie sportu OPRACOWALI specjalne zewnętrzne URZADZENIA, których do tej pory ŚWIAT SPORTOWY nie kontroluje – IGNORUJE, ale które to TECHNICZNE urządzenia zakładane na głowę przez ZDEMORALIZOWANEGO SPORTOWCA jak np. „pływaka” Michael Phelps:

  „Pływak” Michael Phelps tuż przed każdym startem w zawodach na basenie ZAWSZE wychodzi w założone DUŻE „słuchawki” na swoim wielkim końskim łbie. W tym czasie gdy ma założone te „słuchawki” na głowie stroi jakieś dziwne miny jakby rzeczywiście CIERPIAŁ, gdyż te „słuchawki” widocznie są tym SPECJALNYM urządzeniem „amerykańskiego OSZUSTWA”, które za pomocą w nich wmontowanych URZADZEŃ elektronicznych jak telefonie komurkowym STYMULUJA większej MOCY mikropolaryzację, czyli o nieinwazyjne STYMULOWANIE niektórych obszarów JEGO mózgu za pośrednictwem prądu stałego o natężeniu 1,5-2 mA.

  Prawdopodobnie te NIBY słuchawki POBUDZAJĄ neurony różnych obszarów jego mózgu, które aktywizują przeróżne funkcje organizmu, a przede wszystkim UTRATĘ odczuwania BULU mięśni, UTRATĘ odczuwania bulu serca lub NIEdotlenienia organizmu wskutek NAGŁEJ wzmożonej pracy przez następne np. 10 minut.

  Zobaczcie inne „słuchawki” zakładane na swoja głowę przez „pływaka OSZUSTA Amerykanina” Michael Phelps, który zaraz po przepłynięciu dustansu w zawodach wychodzi z basenu i gdzieś ZNIKA, aby NIKT na widowni nie widzaił rzeczywistego ODREAGOWANIA całego jego organizmu po tym sztucznym magnetycznym STYMULOWANIU jego mózgu falami magnetycznymi z urządzenia zamontowanego w „słuchawkach”.

  Do tej pory jemu NIE odebrał i NIE sprawdził co tam FAKTYCZNIE jest ZAMONTOWANE w tych słuchawkach, które on zakłada tuż przed „zawodami” !

  Oto pierwsza generacja jego „słuchawek” STYMULATORÓW magnetycznych jego mózgu:

  Sportowcy z całego Świata oraz organizacje sportowe a w tym Światowa Agencja Antydopingowa WADA jakoś „AUTOMATYCZNIE” uznali, że wynalazek „stymulacji mózgu” nie jest dopingiem.
  Na Olimpiadzie zezwolono amerykańskim sportowcom na zakładanie tzw. „słuchawek” Halo Sport, które właśnie ZAWSZE zakłada Michael Phelps i inni sportowcy amerykańscy.

  Absolutnie NIE ma RÓŻNICY pomiędzy stosowaniem środków FARMOLOGICZNYCH w porównaniu ze słuchawkami Halo Sport stosowanych przez NIE etycznych amerykańskich, które w efekcie ZWIEKSZAJĄ wytrzymałość po przez SZTUCZNE usuwanie bulu na jakiś czas ale to powoduje USZKODZENIE różnych części organizmu sportowca.

  Zobaczcie jak amerykański „pływak” Michael Phelps UKRYWA po przez zakładanie kaptura szlafroku na głowę DUŻEJ wielkosci „słuchawki” STYMULATORY magnetyczne i zaobaczcie jak „krzywi” mordę po zwiększeniu pola magnetycznego które trzęsie jego mózgiem co on musi odczuwać w postaci BULU dlatego ma taką mimikę CIERPIACEGO na swojej twarzy:

  Przeczytaj artykuł:

  „Have You Noticed Some Olympians Wearing Headphones During Their Events? Olympic Spokesperson Explains if It’s Allowed. ” :

  http://www.theblaze.com/stories/2014/02/11/have-you-noticed-some-olympians-wearing-headphones-during-their-events-olympic-spokesperson-explains-if-its-ok/

 14. DLACZEGO amerykański "pływak" Michael Phelps ma sine kółka na swoim ciele ? said

  Skutki „terapii bańkowej” tego amerykańskiego „pływaka” Michaela Phelpsa:

  Michael Phelps, 31, jest pokazany z czerwonymi pręgami na plecach z Bańki terapii.
  Są ograniczone badania, aby wykazać korzyści z „terapi bańkowej”.

  W tym samym artykule WSJ, Romy Lauche, naukowiec na Uniwersytecie Duisburg-Essen w Niemczech, powiedział:
  „Badania są bardzo wstępne. Nie możemy powiedzieć, że udowodnił swoją skuteczność. ”
  W 2012 Badanie opublikowane w PLoS ONE, w którym dokonano przeglądu 135 prób Bańki terapii od 1992 do 2010 roku, stwierdził, że:

  „Bańki ma potencjalny wpływ w leczeniu półpaśca i innych szczególnych warunkach”
  ale jeszcze bardziej rygorystycznie zaprojektowane badania na jego wykorzystanie do innych warunków są uzasadnione. ”

  To jest wspólne dla sportowców, aby spróbować nowych metod leczenia, które mogą ZŁAGODZIĆ ból w czasie intensywnego chwilowego wysiłku.
  Te badania NIE są wspierane przez obecną naukę.

  W 2009 roku niektórzy sportowcy zaczęli nosić bransoletki z miedzi w przekonaniu może poprawić ich skuteczność.
  W 2008 i 2012 roku, olimpijczyków były widoczne na sobie jasny klej znany jako Kinesio taśmy na ramionach, plecach, ABS, i quadów.

  Resztę czytaj tutaj:

  Michael Phelps has big red circles on his back from ‘cupping therapy’ — Here’s how it works

  http://www.businessinsider.sg/michael-phelps-red-circle-marks-cupping-therapy-benefits-olympics-2016-8/#hp3Uo8UyVkd6b8p4.97

 15. Henry said

  Ad:5 Maciej
  Toleruje różne poglądy ludzi, jeśli są oparte na argumentach.
  Ale takie cos:
  „Sport, jak i muzyka to sprytne programy do eliminowania religii i autorytetów z życia ludzi”.

  Panie Macieju, popatrz Pan na siebie bardzo obiektywnie, jakie ma Pan zdrowie, płuca i serce.
  Sportu to Pan nigdy w życiu jak widać nie uprawiał.
  Proponuje, aby pobiegał Pan trochę w lesie, zakosztował zapachu świerku, jodły, sosny karłowej,
  spocił się trochę, zaznał przyjemności i zadowolenia z pływania, biegania czy grania w piłkę
  z dziećmi albo pana wnukami, jeśli Pan je ma.

  Po tygodniu proszę napisać jak się Pan czuje-jeśli to nie pomoże,
  to nie chce być niegrzeczny, ale zrób Pan termin u dobrego lekarza.
  Życzę zasmakowania trochę sportu.

  A na rozgrzewkę proszę posłuchać: Komentuje: Bohdan Tomaszewski.

  Władysław Kozakiewicz-Złoty medal-rekord swiata-Moskwa ’80.

 16. star1 said

  Czy sadzą Państwo, że w latach 60 w polskim sporcie, np. w lekkiej atleryce nie było juz „wspomagaczy”. Jeśli ktoś sądzi, że nie było, odpowiem: błąd! Nie na taką skalę jak obecnie, to pewne, ale pierwsze te „cuda” już się pojawiły. Obecnie jednak mamy do czynienia z niewyobrażalnym wręcz wyścigiem przemysłu farmaceutycznnego, zwanego oficjalnie i dla niepoznaki: sportem wyczynowym. . I nie zanosi się na lepsze.

 17. Kubuś Fatalista said

  Jednym słowem Orwell wiecznie żywy – wszyscy sportowcy są równi, ale niektórzy…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: