Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Crestone o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Kobieta jak modliszka – charak…
  Crestone o Andreotti, czyli stare Wł…
  rzeczpospolitapolska o Kobieta jak modliszka – charak…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  rzeczpospolitapolska o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Lily o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Draństwo ABW. Ciąg dalszy.

Posted by Marucha w dniu 2016-08-12 (Piątek)

Rozmowa z Tomaszem Jankowskim, sekretarzem generalnym partii Zmiana, o przedłużeniu aresztu Mateusza Piskorskiego na kolejne trzy miesiące.

Czy mógłby Pan skomentować decyzję sądu o przedłużeniu aresztu dla Mateusza Piskorskiego? Posiedzienie sądu było niejawne i nie ma zbyt wielu informacji na ten temat.

— Decyzja została podjęta ma wniosek pani prokurator Anny Karlińskiej.
Tutaj chciałbym zaznaczyć rzecz kluczową w moim przekonaniu, która świadczy o politycznym zleceniu, dla którego Mateusz jest trzymany w areszcie, ponieważ pani prokurator została awansowana na swoje stanowisko przez ministra Ziobrę w kwietniu 2016 roku, a więc na miesiąc przed zatrzymaniem Mateusza Piskorskiego.

Jeśli chodzi o samą decyzję, to szczegółów nie znamy i nie poznamy, dlatego że wszystko jest utajnione.

Można skomentować to słowami samego ministra Ziobry, który dosłownie kilka dni temu sam wypowiedział się, co prawda w innej sprawie, ale wypowiedział się, że utajnianie procesów zawsze jest czymś podejrzanym, że zawsze sugeruje to, że coś wokół procesu może być nie w porządku, że sama taka procedura jest podejrzana. Więc niech to będzie komentarz także i do tej sprawy.

Jeśli chodzi o reakcję Mateusza, trudno w tym momencie przesądzać, natomiast ja jestem na bieżąco i wielu aktywistów partii czy naszych sympatyków jest na bieżąco w kontakcie listownym z Mateuszem, gdzie widać w Mateuszu ogromną determinację. Choćby z tego względu, że pisze on teraz książki, że cały czas próbuje i pisze w trzech językach, bo pisze po angielsku, rosyjsku i po polsku, by nie stracić swoich umiejętności; mobilizuje nas do dalszego działania, sam ma już pewne plany co do tego, co robić po wyjściu na wolność.

Natomiast pozostaje pytanie, kiedy na tę wolność wyjdzie.

W moim przekonaniu niestety nie rysuje się to zbyt dobrze, właśnie przez to, że obecna władza nie za bardzo może coś znaleźć na Mateusza Piskorskiego. O tym świadczy pewien fakt, również sprzed kilku dni.

ABW wezwała na przesłuchanie i 3 godziny trzymała na tym przesłuchaniu pewną dziewczynę, która nawet nie jest naszą aktywistką i nawet jej osobiście nie znamy, ona po prostu napisała list do Mateusza Piskorskiego. To stało się podstawą, aby wezwać ją na przesłuchanie, trzy godziny męczyć tę młodą dziewczynę na tym przesłuchaniu, zadawać pytania nie wiadomo właściwie o co i z jakiej przyczyny.

Oprócz tego muszę powiedzieć, że te represje polityczne, bo tak to trzeba nazywać po imieniu, trwają i wręcz się zaostrzają.

Wczoraj na przykład policja wtargnęła do mieszkania jednego z naszych aktywistów za komentarz, który ten napisał na Facebooku, komentarz wysoce niestosowny, który my też potępialiśmy, od którego się też odcinaliśmy. I którego autor sam zrozumiał, że przesadził, bo zrezygnował ze sprawowanych funkcji.

Niemniej jednak nalot policji na dom za komentarz na Facebooku jest przesadą i jakimś już naprawdę zwiastunem bardzo przykrych aspektów naszego państwa, które w niecały rok od dojścia do władzy PiS-u się ujawniły. Ciężko nam być optymistami niestety.

A czy są jakieś prognozy w Państwa środowisku, czym ta cała historia może się zakończyć? Zarówno dla pana Piskorskiego, jak i dla Waszego ugrupowania politycznego i dla Waszego środowiska?

— Jeśli chodzi o Mateusza Piskorskiego, to on prędzej czy później wygra tę sprawę. Jeśli nie w Sądzie Apelacyjnym, jeśli nie w Najwyższym, to w Trybunale w Strasburgu. No bo robienie z kogoś, kto publicznie obnosi się ze swoimi poglądami, kto nie ma dostępu do tajnych informacji, robienie z kogoś takiego agenta obcego państwa zakrawa na groteskę.

Jeśli chodzi o ugrupowanie i też w jakimś sensie o samego Mateusza, to ja powiem przewrotnie: to jest „woda na młyn”, dlatego że Prawo i Sprawiedliwość samo pokazuje, kogo się boi najbardziej — jakiej opcji politycznej boi się najbardziej.

Prawo i Sprawiedliwość buduje w ten sposób nasz mit, bo prześladowania polityczne za odmienne poglądy, to już pokazuje, że brakuje tej formacji argumentów i odwagi, by stanąć do debaty oko w oko.

Przede wszystkim dlatego, że wtedy moglibyśmy mówić o tym, jak jest naprawdę.

To znaczy na ich kompletnie wydumane podejrzenia o naszą współpracę z jakimkolwiek obcym wywiadem możemy odpowiedzieć, że na czele ich rządu stoi kobieta szkolona przez Departament Stanu USA, że prominentne osoby zarówno z Prawa i Sprawiedliwości, jak i Platformy Obywatelskiej zasiadają w zarządzie fundacji Wolność i Demokracja, która to fundacja na własnej stronie internetowej chwali się finansowaniem przez ambasadę Wielkiej Brytanii bądź ambasadę Holandii.

I takie fakty moglibyśmy im przedstawić, i rzeczywiście pokazać, kto ewentualnie mógłby być agentem obcego państwa. Dlatego my absolutnie poddawać się nie będziemy, cały czas prowadzimy działalność, akcje informacyjne na temat Mateusza, akcje solidarnościowe, prowadzimy też działalność społeczną, związkową poprzez wolny związek zawodowy Zmiana — Jedność Pracownicza.

I będziemy powoli, mozolnie, ale odważnie rozwijać tę organizację i na pewno każda następna represja, która w nas uderzy, będzie nas tylko wewnętrznie wzmacniać.

http://pl.sputniknews.com

Komentarze 22 do “Draństwo ABW. Ciąg dalszy.”

 1. WI42 said

  „— Jeśli chodzi o Mateusza Piskorskiego, to on prędzej czy później wygra tę sprawę. Jeśli nie w Sądzie Apelacyjnym, jeśli nie w Najwyższym, to w Trybunale w Strasburgu.”
  Slobodan Miloszewicz też „wygrał”, aby nie było podobnie. Nawet w najlepszym przypadku – „wygra” i jaki będzie efekt?
  Aby wrócił do domu w miarę szybko i zdrowy – większej wygranej nie będzie.

 2. lopek said

  Une-komuna – to nie są żarty po dziś dzień.

 3. semperparatus said

  A w Szczecinie policjant zastrzelił taksówkarza…zaczyna się to samo co w USA…policja strzela do obywateli i ich zabija…Jak mieć szacunek do państwa którego reprezentantem jest policjant-morderca?A 90% komentujących na forach popiera takie „wymierzanie sprawiedliwości”…kiedy policjant staje się jednocześnie sędzią i katem…Jestem załamany moralnością naszego społeczeństwa…

 4. Greg said

  Trzeba zapytać o narodowość policjanta?
  Może wszystko okaże się jasne!

 5. sram na żydów said

  Te gnoje znowu blokują Wolną Polskę . Te obesrane żydy.

 6. Greg said

  No właśnie miałem o to samo zapytać.
  Blokada Wolnej Polski?

 7. Jack Ravenno said

  Komputer pod wolna-polska.pl odpowiada. Mógł się wywalić serwer www. Zhackowany albo i nie.

 8. Maciuś said

  To bydło nie społeczeństwo. Ale nie można wykluczyć, że tego gościa zabił chachał, w polskim mundurku. Panie Semperparatus…

 9. revers said

  re3

  http://wiadomosci.onet.pl/forum/szczecin-policjant-smiertelnie-postrzelil-kierowce,2857100,czytaj-popularne.html

  na opnecie postepniacy az wyja z radosci, ze za kilkakrotne przekroczenie predkosci nalezala sie kula w leb.

 10. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/sprawa-p-m-piskorskiego/

 11. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/2016/08/04/list-otwarty-do-czlonkow-i-sympatykow-zmiany/#comment-3535

 12. Marucha said

  Odnośnie zabitego przez policjanta kierowcy, który nie zatrzymał się na policyjnej kontroli…
  Jak zwykle wiemy niewiele, czyli tyle, co donoszą media.
  Podobno zastrzelony chłopak\
  – był już znany na policji i niedawno opuścił zakład przymusowego odosobnienia
  – usiłował przejechać policjanta.

 13. AniaK said

  O szczegóły proszę nie pytać, ale nie wiem czy ja jadąc do Torunia z małą przerwą w Warszawie, nie piłam przypadkiem w dworcowej kawiarence kawy z panem Mateuszem.

 14. gorce said

  to jest ten rok !
  glowa do gory!

 15. Lily said

  Ciekawe,czy ten policjant ma dowod rzeczowy,
  na ta „probe przejechania”,w postaci nagrania.
  W Polsce,policja/straz miejska prawie zawsze
  ma racje,im sie wierzy na slowo.Wszyscy zlotoustni. Polscy,maja bac sie wladzy po1989r.
  Jak widac,w Polsce policja moze szczelac do
  Polakow jak do kaczek.

  Nie wiemy tego; ja też nie wiem, czy ma dowód rzeczowy.
  Pozostaje fakt, iż zabity człowiek dopiero co wyszedł z więzienia.
  Admin

 16. Maćko said

  http://wolna-polska.pl – U MNIE NA WIOSCE HULA!
  🙂

 17. revers said

  re12

  o nie panie gajowy, akurat nie daleko ul. Rymarskiej zatrzymalem sie w sklepie zabka i slyszalem, widzialem ryczace na syrenach erki pogotowai, i poscigowce. Strzalow nie slyszalem.

  Za to mniej zdziczenia na ulicy Rymarskiej widzialem czesciowo sparalizowanego, z drgawkami faceta ktory po wyjsciu ze sklepu podzielil sie zapewnie renta inwalidzka tj. zakupionym towarem z menelem. Podarowal menelowi w gescie rowniez czesciowo spralizowana reka puszke konserwy miesnej.

  Widocznie nieszczescia i dobre uczynki chodza parami.

  A tak poza tym jak zapewnil 2 godziny wczesniej , przed odstrzalem o 8 rano w radiu nie jaki pan Blaszczyk w Polsce jest coraz bezpieczniej bo zamnieto granice z Rosja, a zorganizowana przestepczosc miedzynarodowa jest rozbita, no moze kilka plotek poleglo lub zapuszkowano.

 18. AniaK said

  Żeby pana Mateusza niechcący nie posadzono o tajne kontakty z ojcem Rydzykiem – dożywocie murowane – jeden szczegół mogę zdradzić. Moja wizyta w Toruniu nie miała nic wspólnego z tym panem.

 19. maniek said

  wykonanie wyroku w majestacie „prawa” noahidzkiego …cyt…Według praw Talmudu i i wlaśnie opracowywanego prawa Noahidzkiego Polacy w Polsce mają status prawny OBCY REZYDUJĄCY CUDZOZIEMIEC czyli nie są obywatelami !!
  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=15294

 20. revers said

  re3,9,12

  http://m.se.pl/wiadomosci/polska/policja-rozjechala-mi-dziecko-a-ja-mam-za-to-placic_516349.html

  Lepszy precedens, Poliicja rozjechala 16 letniego chlopaka, scigajac innych uzytkownikow drogi, matka ma zaplacic odszkodowania za uszkodzony woz policyjny.

  25 letni kleryk umiera w komisariacie.

  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/smierc-kleryka-w-krakowie_515674.html

  Wypada prrzeprosic polcje za uzycie broni i zapalcic za straty wynikle z akcji zatrzymania – naboje, woz policyjny w polu, ewentualne uszkodzenia zawieszenia.

 21. MatkaPolka said

  Najlepszą formą protestu PRZECIW PiS i Układowi/Reżymowi Okupujących Polskę i Polaków i poparcia oraz przeciwstawieniu się bezprecedensowemu aresztowaniu Mateusza Piskorskiego jest MASOWE przystąpienie do Partii ZMIANA – z tego naboru i przystąpienia – Z biegiem lat powinno wyłonić się setki Piskorskich – lokalnych i centralnych

  http://partia-zmiana.pl

  Program
  http://partia-zmiana.pl/program

  Warto podjąć dyskusję nad Programem – w jednym miejscu radykalny, a w innym naiwny.

 22. MatkaPolka said

  OŚWIADCZENIE ZARZĄDU KRAJOWEGO WS. PRZEDŁUŻENIA ARESZTU DLA MATEUSZA PISKORSKIEGO O KOLEJNE TRZY MIESIĄCE.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/08/11/oswiadczenie-zarzadu-krajowego-ws-przedluzenia-aresztu-dla-mateusza-piskorskiego-o-kolejne-trzy-miesiace

  Zarząd Krajowy ZMIANY stanowczo protestuje przeciwko bezpodstawnemu przetrzymywaniu w areszcie Przewodniczacego ZMIANY, Mateusza Piskorskiego oraz zapowiada walkę o jego uwolnienie wszelkimi dostępnymi środkami.

  W dniu dzisiejszym sąd, na wniosek prokurator Anny Karlińskiej z Mazowieckiego Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji, przedłużył o kolejne trzy miesiące areszt dla naszego lidera, dr. Mateusza Piskorskiego. Prokurator Karlińska to osoba awansowana na swoje stanowisko przez obecnego Ministra Sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobrę w kwietniu 2016 roku, a więc na miesiąc przed pojmaniem Mateusza Piskorskiego przez napastników z ABW co ewidentnie wskazuje na polityczny motyw całej sprawy.

  W dalszym ciągu akta są utajnione, a więc nikt nie zna szczegółów sprawy. Jest to kolejny przykład, kiedy osoba publicznie oskarżona nie ma prawa do adekwatnej obrony. Decyzję o przedłużeniu aresztu traktujemy jako kolejny przejaw bezprawia w III/IV Rzeczpospolitej i próbę uderzenia w nas jako środowisko społeczne.

  Jednocześnie Zarząd Krajowy ZMIANY wzywa wszystkich aktywistów i sympatyków do wytężonej pracy na rzecz uwolnienia Przewodniczącego poprzez udział w akcjach informacyjnych i społecznych.
  Walka trwa!
  /-/ Zarząd Krajowy ZMIANY

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: