Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja nie wpuści na Krym obserwatorów OBWE

Posted by Marucha w dniu 2016-08-12 (piątek)

Moskwa nie wpuści na Krym obserwatorów Specjalnej Misji Monitorującej (SMM) OBWE w Ukrainie. Misja sama ma świadomość, że nie ma prawa do tego, by działać na tym obszarze – powiedział RIA Novosti stały przedstawiciel Rosji przy OBWE Aleksander Łukaszewicz.

— Oczywiście dlatego, że misja monitorująca OBWE pracuje na terytorium Ukrainy, a nie na Krymie. Krym jest terytorium Rosji. Od razu uzgodniliśmy, że misja nie obejmuje Krymu jako części Federacji Rosyjskiej. Ale nasi zachodni koledzy interpretują całe terytorium Ukrainy, w tym Krym – Łukaszewicz odpowiedział na pytanie, czy Moskwa pozwoli obserwatorom OBWE przyjechać na półwysep, jak domagała się tego Ukraina.

Rosyjski dyplomata zauważył, że „misja nie śpieszy się z przyjazdem na Krym”, rozumiejąc, że ogranicza się do obecnego terytorium Ukrainy, na którym działa, dlatego ta kwestia nie jest nawet rozpatrywana”.

Łukaszewicz również negatywnie odpowiedział na pytanie odnośnie omawiania w organizacji możliwości przyjazdu SMM na półwysep. – Nie, absolutnie. Misja rozumie, że nie ma żadnych praw pracować na Krymie i my zawsze wyraźnie to podkreślamy. Misja nie dąży do pracy na Krymie, rozumiejąc, że w tym względzie nie zostanie osiągnięty kompromis”.

— Podczas przedłużania mandatu zawsze go interpretujemy, zaznaczając, że Specjalna Misja Monitorująca działa na terytorium Ukrainy, ale nie na Krymie, który stanowi część Federacji Rosyjskiej. Odnotowujemy to wszędzie – podkreślił Łukaszewicz.

Wcześniej ukraińskie MSZ zwróciło się do rosyjskiego resortu polityki zagranicznej z żądaniem [sic! – admin] natychmiastowego wpuszczenia na Krym i do Sewastopola SMM OBWE w celu obiektywnej oceny sytuacji na półwyspie oraz zapewnienia obserwatorom bezpieczeństwa.

Jak poinformowało źródło w krymskich organach ścigania, w sprawie o przygotowanie dywersji na Krymie zatrzymano siedem osób. Jednym z organizatorów nieudanych akcji dywersyjnych jest funkcjonariusz Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Jewgienij Panow, który przyznał się do winy.

http://pl.sputniknews.com

Jeśli Krym jest – jak utrzymują parchate władze Ukrainy – częścią terytorium ukraińskiego, to dlaczego nie wypłacają rent i emerytur mieszkańcom Krymu?
Admin

Komentarzy 8 to “Rosja nie wpuści na Krym obserwatorów OBWE”

 1. Isreal said

  no i słusznie!!! bo i po co?

 2. Nie wpuszczac! Na wschodzie Ukrainy tez jest misja i obserwatorzy , ale tylko polgebkiem wspomna i napisza niekiedy tylko na marginesie , ze to Ukraina , nie Rosja narusza porozumienie z Minska. Ale mordy Poroszence klamliwie oskarzajacego Putina o lamanie tego porozumienia to juz nie zamykaja.

 3. Akej said

  Wpuszczanie tych zawodowych lgarzy rowna sie wpuszczaniu lisow do kurnika..

 4. peacelover said

  Parchaty smrod WON !!!!!
  …nie tylko z Krymu, ale i…
  z kazdego cywilizowanego kraju !!

 5. Lily said

  A,co oni maja do sprawdzania?,Krym nalezy
  do Rosji. Niech jada sprawdzac kraj
  polozinego na Bliskim-Wschodzie,a bylo by co.

 6. Lily said

  Re 5;Lily
  Sorki,sorki mialo byc polozony.

 7. Rififi said

  .http://ofsajd.onet.pl/newsy/rio-2016-najlepsze-memy-z-io/sdhc5x

 8. NICK said

  Drodzy Państwo.
  Dlaczego się zniewalacie?

  Bo winno być tak:
  -Terytorium ROSJI jest Rosją;
  -moja ziemia jest ZIEMIĄ moją.

  Tymczasem własność?
  Pozory… .

  Zatem pytanie ponowne. Dlaczego są? Urzędnicy, wykonujący zadania? Swych przełożonych/?

  Każda piędź ziemi, z natury i nadania, jest moja i twoja.
  Wedle „prawa” narzuconego jest inaczej.

Sorry, the comment form is closed at this time.