Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Yagiel o Wolne tematy (24 – …
  Znowóż KATASTROFA ko… o Wolne tematy (24 – …
  zagłoba sum o USA nastawiają przeciwko sobie…
  revers o Wolne tematy (24 – …
  zprowincji o Zanim padną salwy
  Liwiusz o Zielone ludziki
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Dang o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  miś puchatek o Zielone ludziki
  matirani o Wolne tematy (24 – …
  Leo o Zielone ludziki
  sudbina Srba o Jak rosyjska ropa umknęła…
  Bezsenna o Wolne tematy (24 – …
  Bezsenna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Właściwie dlaczego?

Posted by Marucha w dniu 2016-08-12 (Piątek)

Właściwie dlaczego z tego właśnie miejsca tyle już razy padło nawoływanie do budowania słowiańskiego sojuszu pod rosyjską egidą?

Albowiem taka koncepcja może nawet wydawać się nierealistycznie awanturnicza. Groźna i wiodąca Polskę na geopolityczne manowce.

Przecież w systemie państw Zachodu, pod amerykańsko-niemiecko-żydowskim parasolem, tak przeogromnym i potężnym, możemy zażywać spokoju ludzi, którzy swoje uczucia i kalkulacje właściwie ulokowali.

Tak by się na pierwszy rzut oka mogło wydawać. Jednak realny bieg dziejów będzie przebiegał według zupełnie innego scenariusza. I nikt go nie napisze w anglosaskich imperialnych stolicach (Waszyngton, Londyn), lecz zrealizuje się na wielkich przestrzeniach eurazjatyckich stepów, czyli w samym Sercu Lądu.

Sprowadza się to do niezłomnego przeświadczenia, wynikającego z historycznych obserwacji, że w zasadniczym sporze między cywilizacjami morza a mocarstwami lądowymi, te ostatnie na końcu zwyciężają. Jest tak, gdyż kontynent dysponuje większymi rezerwami, tymi rzeczywiście rozległymi; zaś ocean to w końcowym rozrachunku coś ulotnego, jakby złudnego.

Kupiec i kramarz przegrają z oraczem i drobnym producentem. Dziś powiada się, że Anglosasi są przepotężni, dysponując nieograniczonymi dobrami, wspaniałą technologią, organizacją pracy, etc. Imperia kontynentalne – Rosja i Chiny – są na tym tle jednak upośledzone. Moskwa przez swe uzależnienie od energetycznych surowców, Pekin zaś jest mimo wszystko wciąż krajem Trzeciego Świata. Tak się mówi. Ale popatrzmy na Zachód, przede wszystkim na niekwestionowanego lidera: Stany Zjednoczone.

Czyż Ameryka nie jest swoistą monokulturą, budującą swoją mocarstwowość na globalnej władzy dolara, czyli na eksporcie ostatecznie tylko pokolorowanego papieru. Jego rola przywiązana jest również do jednego z paliwowych surowców: ropy naftowej. Wystarczy krach na giełdzie, by to monstrualne mocarstwo, można by rzec, że nawet wszechmocne, dosłownie z dnia na dzień straciło przysłowiowy grunt pod nogami, nurzając się w apokaliptycznych otmentach egzystencjalnego kryzysu.

Czyż wiele do tego już trzeba? W tym czasie Rosja odcięta szczęśliwie od świata na skutek nałożonych sankcji, wciąż będzie tym czym jest dotąd; a nawet relatywnie czymś o wiele większym. Niektóre próby Waszyngtonu, wciąganie Moskwy w objęcia dużego militarnego konfliktu przypominają działania topielca, który dla własnego źle pojętego dobra, pogrąża w toń samego ratownika.

Stany są bowiem pozbawione istotnych gałęzi przemysłu, przede wszystkim ciężkiego. A branża leków i medykamentów, nie zapewni sukcesów na licznych militarnych frontach. Tak właśnie najprawdopodobniej potoczy się historia świata. Zawsze jest dobrze być po stronie zwycięzców. Tak szczęśliwie dla Polski ułożyły się sprawy po pierwszej i drugiej wojnie.

Nasz los, nasze powodzenie opiera się na polityce kontynentalnej. Tak jesteśmy usytuowani z geopolitycznej perspektywy. I to są te realne podstawy wielokrotnego wołania o słowiańskie imperium. Jednym słowem chodzi o syntezę ideologii z geopolityką. I nie inaczej.

Antoni Koniuszewski
Myśl Polska, nr 33-34 (14-21.08.2016)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 18 do “Właściwie dlaczego?”

 1. semperparatus said

  Chiny i Rosja mogłyby w każdej chwili zniszczeć obecny złodziejski system oparty na bezwartościowym dolarze…A oto srodki ew.zniszczenia:
  1.Ogłoszenie o oparciu juana i rubla na złocie
  2.Całkowita rezygnacja z dolara w handlu międzynarodowym(szczególnie handlu surowcami)
  3.Wystawienie na sprzedaż wszystkich posiadanych obligacji dolarowych
  4.Atak na COMEX…i wywindowanie cen złota i srebra…
  Oba w/w mocarstwa nie podejmują tych drastycznych posunięć z dwóch głównych powodów:
  1.Bo ich zastosowanie doprowadziłoby do światowej wojny
  2.Bo Chiny nie zakupiły jeszcze satysfakcjonującej je ilości fizycznego złota
  Ale ew.zastosowanie powyższych potężnych ekonomicznych broni „wisi”nad zdrgenerowanym tzw.”Zachodem”jako realna grożba…

 2. JO said

  Warunkiem do realizacji wezwania Rosji jest ODEBRANIE Zydowsko-Masonskiej Mafii wladzy publicznej oraz co najwazniejsze – wladzy nad pojedynczym Polakiem, nami indywidualnie – wladzy , ktora przejeli poprzez pochloniecie naszych umyslow przez ideologie sexizmu, konsumizm…hedonizmu..modernizmu wtlaczane nam przez system szkolnictwa, tv, mass media…oraz

  LIBERALNY KOCIOL , ktory ” wykonczyl Leppera”

  „..cztery grupy…..Wykończyć Andrzeja Leppera… ….trzecia grupa to Kościół Liberalny..” – A. Lepper

  https://polakortodoks.wordpress.com/2016/08/09/cztery-grupy-wykonczyc-andrzeja-leppera-trzecia-grupa-to-kosciol-liberalny-a-lepper/

  Kazdy indywidualnie musi podjac walke z systemem i laczyc sie do zbiorowej walki przeciewko Zydo-Masonerii.

  Nie damy pokonac jej , jezeli bedziemy indywidualnie tkwili w ich systemach…

  Zwyciestwo jest proste, jest do osiagnbiecia, ale uzaleznione jest od nas , kazdego indywidualnie.

  Uni stworzyli niemalze doskonaly liberalny ststem oparty o satanizm.

  Tylko Chrzescijanin – Prawoslawny/Katolik moze ten system pokonac.

  To dlatego JPII odebral nam Polakom bron, ktora nas przezd systemem chronila – odebral nam Tradyctjna Wiare Katolicka – wiedze , podmieniwszy na judeochrzescijanstwo,

  https://wirtualnapolonia.com.pl/2016/08/10/przeslanie-biskupa-williamsona-polakow-wspolnie-dzialaci-nigdy-sie-poddawac/

 3. rafal z said

  bla bla bla

  sztuczny podział odnośnie cywilizacji „morza” , „lądu” itd itp a następnie wysuwanie wniosków na podstawie jakiś śmiesznych modeli.

  – Żeby być cywilizacją „morza” to trzeba posiadać kawał LĄDU! Panie autorze 😀
  – więc o ile doszliśmy do wniosku że wszystkie kultury są kulturami lądowymi to należy podkreślić, że każda niezależna społeczność mająca dostęp do morza będzie zawsze bogatsza od społeczności, której nie dane było móc korzystać z tego przywileju
  – ten przywilej daje dwie EXTRA możliwości: po pierwsze dodatkowe zasoby głównie w postaci żywności bez siania, orania etc. po drugie dostęp do morza oznacza NIEOGRANICZONĄ możliwość handlowania niemal z całym światem. Z kolei handel przeważnie jest dźwignią dla produkcji.

  PS szanowny autor sprawdzi również jak niewielki dostęp do morza ma Rosja LOL
  PS2 nie chodzi o jakiekolwiek łączenie ideologii z geopolityką ale o CAŁKOWITE wykastrowanie polityki z ideologii i oparcie się całkowicie na prawie naturalnym
  PS3 Polska jest w totalnej ruinie a Pan o jakimś imperium mówi… przecież nie tak dawno byliśmy „razem” i co? i gówno… było do zjedzenia i gównem można było się podetrzeć. Ponadto prawdopodobnie państwa zmienią całkowicie swój kształt 1 dzień po NWO i takie rozmowy w ogóle nie będą miały racji bytu

 4. Marucha said

  Re 3:
  Panie Rafale, mimo zdecydowanej wypowiedzi takiego autorytetu, jak Pan – ja będę się upierał, iż podział na cywilizacje morza i lądu jest bardzo sensowny i płodny.
  Pana twierdzenia o bogactwie, zasobach, handlu – są bez pokrycia.

 5. Maćko said

  3 Rafa Z – Czy widzi Pan róznice miedzy UK, USA a Rosja i Chinami?

 6. Marek said

  ad1)
  dodam pkt3 – bo Chiny posiadają ogromne rezerwy dolarowe, w tym obligacje USA, i szkoda te papierki spalić, jeśli można je jeszczed zamienić na złoto, ziemię, fabryki, surowce.

 7. rafal z said

  nie jestem autorytetem

  a tych co mają dostęp do morza dzielimy jeszcze na tych co potrafią ten fakt wykorzystać i na tych co tego nie potrafią. z resztą tak dzieje się również z „lądem” i daleko nie trzeba szukać. patrz gleby na Ukrainie. Ukraińcy siedzą na najlepszych ziemiach na świecie… a w garnkach pustki

  poza tym rozwinięty handel(w tymi i flota morska) jest właściwością dojrzałej „organizacji”. jeśli np Rosji będzie dane rozwijać się nieskrępowanie jeszcze przez 20-30 lat to autor wówczas nazwie Rosję cywilizacją morza mimo że terytorium byłoby to samo.

  trzeba również podkreślić że wynaturzeniem jest sytuacja gdy handel staje się na tyle mocny że miażdży i uciska sfery, które powinien rozwijać.Niemniej jednak główną przyczyną tego stanu jest upadek człowieka i wartości a ekonomia zostaje dostosowana do tego stanu. I tym właśnie jest zachód. Nie, cywilizacją morza ale upadłymi społeczeństwami ze wszelkimi skutkami tego stanu

 8. Joe said

  Panie Rafale, wypowiada sie Pan a nie wiem czy… znajac sie na TRANSPORCIE…Morze,statki byly najpopularniejsze i najtansze przez stulecia…ale w 20 i 21-szym wieku powsyalo kilku POwaznych konkurentow…Dlatego nie rodzaj transportu ale Paliwo i jego cena.To jest rozwiazanie i przyszlosc …bo wszedzie i zawsze wazny jest CZAS…

 9. revers said

  Juz szykuja sie na rocznicy wojny 1920 roku pulki banderowskie, uonu, litewskie, lotewskie, brakuje tylko waffen ss, choc mogly byc wilusia, chelmy podobne.

  http://prawy.pl/35568-ukrainscy-zolnierze-wezma-udzial-w-obchodach-96-rocznicy-bitwy-warszawskiej/

  a to juiz za okresleniem przez Berlin Rosji rywali, a juz prawie wrogow dystansuje polakow od Rosji lub zamkniete granice niedawno z Rosja w obwodzie kalinigradzkim.

 10. AlexSailor said

  @Rafał Z @Marucha

  Mnie też podział na morze i ląd wydaje się sztuczny, a stworzony w celu ogłupienia przeciwnika.
  Stany nie były żadną „cywilizacją morza” do I WŚ, a wielkość ich, zwłaszcza z przytuloną Kanadą nie ustępuje ani lądowym Chinom, ani nawet Rosji.

  Czy Chile, Brazylia i Indonezja to też państwa morza???

  O wiele lepszym byłby podział na państwa kontrolujące rynki i te, których rynki są kontrolowane, z czym związane jest również kontrolowanie szlaków handlowych.

  Żeby kontrolować lądowy szlak handlowy, nie trzeba wiele.
  Lecz by kontrolować szlak morski, potrzebne są nieziemskie pieniądze na okręty.

 11. wi42 said

  #10 AS
  „Mnie też podział na morze i ląd wydaje się sztuczny, a stworzony w celu ogłupienia przeciwnika.”
  Cytat: Wszystkie modele tego świata są „złe”, niektóre pożyteczne.
  Modele geopolityczne oparte na cywilizacji morza i suszy wyjaśniały wiele, szczególnie wiek XIX, może XX i są dalej pożyteczne, chociaż coraz mniej. Na pewno nie są najlepszym narzędziem w prognozowaniu przyszłości.

 12. Janek said

  Zapominanie o podstawie jaką jest kultura to poważny błąd. Można prowadzić niewiadomo jakie blogi czy tym podobne, ale jak nie umie się tolerować odmiennych poglądów to powiela sie błąd, który prowadzi do zapaści. Podobnie jest z tzw. cywilizacjami – ta rozwija się, która potrafi czerpać siłe z róznorodności. Akademickie dyskusje niczego tu nie zmienią i zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Przegrywamy bo zstaliśmy zredukowani, tym razem ktoś nas redukuje do słowiańskości – czego większość nie rozumie (nawet nie chce się im wcisnąć klawisza aby wydusić słowiańsko-specyficzny znak na klawiaturze, a co dopiero mówic o prawdziwych wyzwaniach ). Pozdrawiam.

  Z tolerancją nie przesadzać, bo z tego powstanie nie cywilizacja, ale stan acywilizacyjny.
  Admin

 13. RomanK said

  AD…… Maritime Law….. Prawo MORZA…. Prawo WODY….niekoniecznei dostepu do morza….panowie kumacie posluchajcie:

 14. matirani said

  13 – fascynujace!

 15. RomanK said

  Wracajac do artykulu panow narodofcuf….i ich koncepcji a w zasadzie projekcji koncepcji:-)))

  Prosze zauwazyc…oczywiscie zauwazyc mozna znajac symbolike Prawa Morza, jego zasady stosowania i konsekwencje nieznajomosci procedur i tradycji:-))) wynikajace konsekwencje dla aktywnych uczestnikow.

  Panowie narodofcy roznia sie tym od innych kompradorow ,ze oni w odrozniniu od kompradorow niepatriotycznych chca ugrac dla NAS..dla Polakow:-))))i dla Polski:-)))) prowadzac skomplikowana polityke CHCIEJSTWA Narodowego:-)))

  Sprawa jest prosta…. albo …albo….
  albo powstanie Chazaria Magna, ktora podejmie walke do ostatecznego unicestwienia Rosji….z najwazniejszymi czesciami skladowymi bylej Rzeczypospoltej wspomaganej przez Europe, ktora zapewni hegemonie Swiatowa Neoconskiej Ameryce i Wielkiemu Israelowi….pod Postacia Blyszczacego Miasta na Gorze…Swietego Jeruzalem…..albo….odrzuci polityke idiotycznego kompradostwa i szafowania tania krwia…i stanie w szeregu narodow Slavii Magny zwiekszonej o Wielki Turan…czyli powrot do stanu normalnego -jaki istnial jeszcze 2 300 lat temu….a istnial od Czasow Wielkiego Dzwonu
  Slovanow….i Drugiej Koliby/
  Wybor zalezec bedzie od was i waszych dzieci…..

 16. RomanK said

  ad ,,przepraszam za przejezyczenie nie Dzwonu,ale….., Dzbana….

 17. RomanK said

  Jako dodatek wspomne czasy obecne…ISIS zostalo skreowane przez Neoconow w sluzbie Domu Rothschildow-czyli Nowego Jerusalem…po to tylko zeby rozwalic Syrie i w marzeniach Iran…w celu utrzymania hegemonii PETRODOLARA i opartego na nim systemu.
  To nie interes USA i Amerykanow…ich Neoconski parch uyzywa tak jak uzyl Rosjan podczas eksperymentu ZSRR…..
  Ostatnie spotkanie wprawilo w drgawki establishment Rothschildowskiej ekipy globaistow…bo Rosja z Turcja uzgodnila wymiane gospodarcza z..POMINIECIEM DOLARA!
  CO oznacza odmowa PLACENIA HARACZU…nikomu tlumaczyc nie trzeba….a polskim kompradorom nie nalezy…do nich nic nie dotrze…

 18. Marucha said

  Muszę powiedzieć, Panie Romanie, że podziwiam Pana zdolność do zwięzłej a dobitnie wyrażonej syntezy wielkich prądów politycznych.
  Takie wpisy, jak 15 i 17 – to małe perełki.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: