Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

MSZ Rosji jest oburzone milczeniem polskich władz

Posted by Marucha w dniu 2016-08-14 (Niedziela)

MSZ Rosji żąda od polskich władz odnalezienia i ukarania osób odpowiedzialnych za zbezczeszczania miejsc pochówku żołnierzy Armii Czerwonej w Kielcach i Makowie.

Rosyjski resort wyraził oburzenie trwającą w Polsce niemoralną kampanią wymierzoną w radzieckie miejsca pamięci związane z II wojną światową.
Ministerstwo oskarżyło polskie władze o łamanie zobowiązań i nieinformowanie strony rosyjskiej o aktach wandalizmu.

— Zdecydowanie potępiamy kolejne przypadki natrząsania się z pamięci o radzieckich żołnierzach wyzwolicielach, które stały się w Polsce codzienną praktyką. Żądamy odnalezienia i ukarania sprawców. Podkreślamy, że każdy przypadek zbezczeszczania lub zniszczenia jakiegokolwiek naszego obiekty pamięci w Polsce spotka się z reakcją strony rosyjskiej — czytamy na stronie rosyjskiego MSZ.

http://pl.sputniknews.com

Który to już raz dochodzi w Polsce do aktów barbarzyństwa, niegodnego cywilizowanego kraju? Czy władze „polskie” będą siedzieć cicho również, gdyby w Rosji doszło do podobnego wandalizmu względem polskich pamiątek?
Nie chce mi się wierzyć, że to Polacy zdolni są do czegoś takiego. Mamy bowiem w Polsce pełno przybłędów zarówno spod góry Synaj, jak i z chazarskich stepów.
Admin

Komentarze 22 to “MSZ Rosji jest oburzone milczeniem polskich władz”

 1. wiosna said

  Niewinni zmarli na terenie Polski zolnierze ZSRR IIWS,nie dotarli po zwyciestwo do Berlina. Nie wierze, ze Polacy rujnuja te groby, to napewno
  prowokatorzy, ktorych zadaniem jest hanbienie dobrego imienia Polakow.

 2. Kojak said

  Polskie wladze ? Wolne zarty ! Polskie wladze ktore transferuja miliardy zlotych zeby finansowc pogrobowcow zbrodniarzy i bandytow z UPA rzadzacych Ukraina ! Coz po takich zdegerowanych zbirach i kanaliach mozna sie spodziewac ? To to zwykle hieny cmentarne niegodne zeby na nie zwyczajnie splunac ! Nie ma takiego lajdactwa i takiego bandytyzmu i debilizmu ktorego oni nie
  zawachaliby sie dokonac w stosunku do Rosji !

 3. adsenior said

  Tylko bydlaki, bez kultury profanują mogiły. Wiele razy pisałem, jeżeli groby sa w innych miejscach, niż na cmentarzach, to przenieść je, z należytym szacunkiem na cmentarze, to samo winno dotyczyć nie tylko grobów ruskich ale i żołnierzy niemieckich.

 4. Plausi said

  Islamizm

  to zjawisko nowe, które pojawiło się w mediach tzw. main streamu gdzieś przed 20 laty.

  Co ma wspólnego barbarzyński islamizm z islamem ?

  Niewiele. Jeśli jednak przyjrzeć się barbarzyństwu cechującemu islamizm, to bez trudu odnajdujemy jego wzorce

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  istotnie ISLAM-IZM jest nowszą kreacją z BW, jest skrzyżowaniem ISLAMu i mozaIZMu.

  Intensywne działania tych kręgów w Waszyngtonie doprowadziły do tego, że także do Europy przeniesiono stosunki jakie od 70-ciu lat panują na ziemi palestyńskiej pod zbrodniczym reżymem Żydów na zrabowanej Palestyńczykom ziemi..

  http://pppolsku.blogspot.com/2015/09/oper.html

  Mieszkańcy Jugosławii otrzymali te żydowskie stosunki nawet wcześniej, bo jeszcze pod koniec ubiegłego wieku. Jak widać, wysiłki  przeniesienia stosunków z BW do Europy trwają już od dwóch dekad.

  Dziesięć lat eksploatacji Al Kaidy przez reżym USRAela znużyło nieco publiczność, specjaliści USRAela wymyślili „Daesh” i żeby mu nadać powagi zmusili swych funkcjonariuszy w mediach, aby podnieśli „Daesh” do rangi państwa na domiar islamskiego. To było ważne, gdyż służby USARela mogły spokojnie islamem przykryć swoje machinacje. Całe stada konsumentów mediów dały się na to nabrać.

  W Polsce antyislamizm jest bardziej rozpowszechniony niż niechęć wobec sprawców islamizmu z USRAela, tzn. antyżydzizm czy antyamerykanizm, ten ostatni byłby zgoła zaprzeczeniem dzisiejszego pojęcia polskiego patriotyzmu, n.p. „patriotyczny” ”PiS może tylko przy udziale USA”, bowiem bez USA nie może, a pewnie mu nawet nie wolno.

  „zbezczeszczania miejsc pochówku żołnierzy Armii Czerwonej w Kielcach i Makowie ”

  Jak widać barbarzyństwo islamistyczne jw. opisane, zostało już zaszczepione także w Polsce, bowiem bezczeszczenie grobów nie należy ani do programu chrześcijan, ani wyznawców islamu, za to żydostwo chętnie bezcześci pomniki wyznawców innych religii, szczególnie chrześcijan ale także muzułmanów.

 5. Zerohero said

  Oficjalna legenda jest taka, że groby profanują jacyś skrajni patrioci polscy niegodzący się na upamiętnienie „okupanta”. Skoro takie emocje wywołują u nich groby sprzed ponad pół wieku, to jak powinni reagować na ważne rzeczy dziejące się aktualnie? Mam na myśli okupację unijną, bajkopoisarstwo grossa, panoszenie się banderowców, pseudo reformy Balcerowicza oraz jego kontynuatorów itp. Zachowując proporcje powinni przejść do czynu zbrojnego, ewentualnie dokonać samospalenia. Okazuje się jednak, że na tym polu są zaskakująco opanowani.

 6. Isreal said

  w kielcach jest ich trochę, na plantach i w okolicy…

 7. Słowianin said

  To żydostwo i Ukraińcy prowokują, żeby poniżyć Polskę w oczach Rosjan. Za nich trzeba się wziąć. A sejmowe pierdzistołki nic NATO ?

 8. RomanK said

  O ooczywiscie nie tylko Ukraincy i Niemcy….a w zasadzie nawet nei oni ile ich udajacy:-)))) Prosze kto moze niech zmoze:

  http://thegreateststorynevertold.tv/official-german-record-prisoners-auschwitz-concentration-camp-may-1940-december-1944/

 9. Taki stworzono klimat said

  Widziałem na własne oczy w biały dzień jak dwóch miejscowych typków poszło za potrzebą na groby wojenne Rosjan w samym centrum Tucholi.
  Byli świadomi tego co robią i kpili z tego.

 10. La Reine Toronto said

  Wedlug mnie to nawet mogli zrobic mlodzi ludzie albo wyrostki pod wplywem uzywek udajac i raczej szpanujac? Polak Polakowi nie rowny i mamy tez wsrod nas zdrajcow i sprzedawczykow, niestety tych co kolaboruja z obecnym rzadem i jego przedstawicielami. Polacy pownini na zlosc otoczyc troska i czuwac nad tymi pomnikami, zeby udowodnic iz szanuja poleglych za wyzwolenie Ojczyzny spod panowania i okupacji NIEMCOW !
  Nauczyciele w szkolach tez maja obowiazek mowienia i ksztalcenia dzieci zgodnie z prawda o wyzwoleniu Polski, czyz nie ?
  A rodzice? tez…itd. itd. itd.

  Za profancje mogil i pomnikow powninna byc kara wiezienia co najmniej?

 11. Miet said

  Już kiedyś pisałem, że będąc na cmentarzu w Radomsku, gdzie leży rodzina mojej żony, zawsze mnie bulwersował grób z napisem ” My pobiedili” – to jest grób żołnierzy rosyjskich.
  Zawsze chyliłem głowę przed tym grobem.
  Wstyd mi, że ktoś w Polsce robi to co tutaj czytamy.
  Mnie też nie chce się wierzyć, że robią to moi rodacy tak od siebie.
  Ktoś to organizuje.

 12. matirani said

  4 Plausi – Islam od zarania swego istnienie exterminowal WSZYSTKO co zyje na Ziemi i nie wierzy w Allaha ( wedlug aktualnie przez danego islamiste wyznawanego kanonu ) .
  Islam NIE jest religia pokoju i NIGDY nia nie byl. Kropka.
  .https://www.youtube.com/watch?v=t_Qpy0mXg8Y

  Islam jest, bardzo prwdopodobnie, wymyslem rabinów. Rabin napisal Koran.

 13. RomanK said

  Uwaga! Polecam szczegolnej uwadze…..kto nie zna rosyjskiego niech poprosi o pomoc:

  http://www.prezidentpress.ru/news/4124-novaya-hazariya-perehodit-v-nastuplenie.html

 14. Marta1973 said

  Potomkowie żołnierzy i oficerów Korpusu Ochrony Pogranicza, pomordowanych podczas pierwszego marszu wyzwoleńczego Armii Czerwonej w roku 1939, parafianie zbezczeszczonych w roku 1939 oraz w latach 1944-45 kościołów, krewni ofiar obławy augustowskiej patrzą i zapewne nie wierzą własnym oczom.

 15. Halszka said

  A tu taka dziwna sprawa. Wstępne doniesienia mówiły o wybuchu gazu w 10-piętrowym bloku przy Śliskiej w Warszawie, w piątek ok. 4 nad ranem. Teraz już o gazie ani słowa.

  Zmarł poszkodowany w pożarze na ul. Śliskiej

  Warszawa w Pigułce | 14 sierpnia 2016 |
  Zmarł mężczyzna poszkodowany w pożarze na ul. Śliskiej. Jak informuje TVN Warszawa to mieszkaniec mieszkania w którym nastąpił wybuch.
  Poszkodowany miał poparzenia pierwszego i drugiego stopnia. Z dokumentów znalezionych w mieszkaniu wynika, że mógł być to obywatel Ukrainy. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie, a policja zabezpieczyła miejsca, które są ważne dla prowadzonego postępowania.
  Część mieszkańców wróciła już do swoich domów. Pozostali czekają na decyzję nadzoru budowlanego

 16. Plausi said

  Sięgnijmy najlepiej do biblii

  @Matirani, 12

  Zadał by Pan sobie trud zajrzeć do linków, to dowiedział by się Pan, że jest pewna „religia“, naszym zdaniem organizacja przestępstwa i zbrodni, która swój masowy mord na miarę holokaustu święci radośnie do dziś, także w Polsce i innych tzw. cywilizowanych krajach !! Nie są nam znane podobne zwyrodniałe ekscesy zarówno w chrześcijaństwie jaki i islamie, chociaż obie te religie towarzyszyły licznym podbojom i mordom. Pomimo tego nie osiągnęły one tego stopnia zwyrodnienia i zbrodniczości i nie ustanowiły one święta i to najbardziej radosnego spośród świąt, na cześć dokonanego przez jej wyznawców masowego mordu.

  Pozwolimy sobie więc stwierdzić, że przytaczane przypadki zalecające mordowanie odstępców od „prawdziwej“ wiary w islamie, mają daleko dłuższą tradycję i mogą być pierwowzorem w mozaizmie, gdzie zdrajcy mają być nie tylko zamordowani ale na dodtek zaleca się im wydzreć symbolicznie oczy.

 17. Boydar said

  Czy wy, Plausi, jesteście całkiem normalni ? Czy ino troszeczkę ? Akurat dokładnie tyle, ile legendowanie wymaga.

  Jakim prawem stawiacie (16) chrześcijaństwo na jednej ladzie z kodeksami mafijnymi ?

  Albo postawcie klarowną tezę, że chrześcijaństwo wymyślili żydzi tak jak wszystkie pozostałe „religie” w czasach nowożytnych aby przejąć „elektorat”; albo się od chrześcijaństwa odpier dolcie. Bo inaczej trochę trudno będzie was ocenić pod kątem realizowanych celów.

  Oczywistym jest dla każdego kumatego, że judaizm w ramach kontrofensywy przedsięwziął wszystkie możliwe czy dostępne środki, aby Naukę Chrystusa sponiewierać, zdyskredytować, zbezcześcić i ośmieszyć różnymi zwyrodnieniami. Tylko że powyższe w żaden sposób nie wynika z (16). Religia jak religia, ma zalety, ma wady, prawda ?

  A może wy tylko po prostu nie kumacie ?

  To przepraszam najmocniej.

 18. matirani said

  Plausi, to, ze zydzi stworzyli Koran, ze zydzi sa wrogiem ludzkosci od kiedy istnieje ich rasistowska ideologia w stosunku do reszty ludzi, nie zmienia faktu, ze islam jest wojujacy i ze przejecie wladzy przez islam zawsze konczylo sie rozlewem krwi, gwlatami i niewolnictwem. W Biblii o tym nic nie ma z wiadomych powodów.
  Pan jest madry czlowiek, niech Pan poczyta wiecej o zlych stronach islamu a wtedy sie latwo przekona, ze islam nie pomoze nam, normalnym ludziom, pokonac zydzizmu. Predzej oba kierunki sie polacza aby zlikwidowac cywilizacje lacinska, braminska a nawet chinska.
  Musi Pan juz wiedziec na pewno, ze wahabici sa sterowani przez Saudów bedacych z pochodzenia zydami. Zreszta KK tez jest sterowany przez zydów.

 19. Boydar said

  A na końcu się wezmą za buddystów 🙂 Aczkolwiek marna to dla nas pociecha 😦

 20. Halszka said

  Mój wpis (nr 15) miał się znaleźć pod poprzednią wiadomością, o Ukraińcach. Wkleiłam tu omyłkowo, sorry.
  Dziś na forach nadal ludzie się dziwią, że nawet po paru dniach wciąż nie wiadomo, czy to był wybuch gazu, czy wcale nie. I kto właściwie zginął.

 21. Głos Prawdy said

  2. No właśnie. Pamięć zbrodniarzy radzieckich niech zostanie zatarta, zbeszczeszczona, a banderowcy niech żyją na wieki w pamięci polaków, cześć im i chwała. oto jaka sprawiedliwość.

 22. Głos Prawdy said

  13. Nowa Chazaria przechodzi do ofensywy ( do ataku)?

  W artykule „Plagiat lub uznanie” Izraelici przygotowują w Rosji zamach stanu”, opublikowanym w zaledwie dwa dni przed wydarzeniami na Krymie, pokazaliśmy, że Izrael przygotowuje się do mocnej prowokacji przeciwko Rosji. O to też pisali i izraelscy obywatele w swoich sieciach społecznościowych – czyli przygotowania nosiły charakter otwarty.

  I oto plan „przyjaciół” wszystkich krajów znowu prawie że urzeczywistnił się. Diaspora znowu poszła na organizację krwawej rewolucji. „Ani dnia bez terroru” – podobno taki będzie końcowy slogan Bliskiego Wschodu „nauczycieli”, „skrzypków” i innych „gnojków”, którzy dosłownie nie schodzą ze szlaku terroru.

  W przeddzień FSB Rosji poinformował o zapobieganiu zamachów terrorystycznych na Krymie, przygotowanych głównym systemem wywiadu Ministerstwa obrony Ukrainy. Тrotylowe warcaby, wykryte w trakcie zatrzymania ukraińskich dywersantów przez funkcjonariuszy FSB Rosji na Krymie, wyraźnie pokazują powagę intencje psów Izraela.

  I to dobrze, że na krótko przed tym Prezydent Rosji Władimir Putin usunął z Krymu przyjaciół Marii Gogencollern, która jest maksymalnym destabilizatorem współczesnego cywilizowanego świata. Dlatego, mówiąc o dywersantach z Ukrainy, należy rozumieć, że są nimi nie właściwie ukraińcy. Ręce terroru są z tego samego Izraela, który chce zbudować na terenie Krymu nową Chazarie.

  Ukraina stanęła w obronę chazarskich terrorystów i zainicjowała dyskusję wydarzeń na Krymie w radzie bezpieczeństwa ONZ.

  Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że spotykać się „normandzkiej czwórce” w takich warunkach nie ma sensu.

  Przeprowadzenie posiedzenia Rady bezpieczeństwa ONZ w sprawie sytuacji na Krymie jest próbą Ukrainy odwrócić uwagę międzynarodowej opinii publicznej od konfliktu w Donbasie, który Kijów nie chce decydować, oświadczył stały przedstawiciel Rosji przy ONZ Witalij Czurkin.

  „Myślę, że to (spotkanie – red.) odzwierciedla fakt, że w Kijowie jest chaos. Oni nie wiedzą, co zrobić z Donieckiem. Mińskie umowy do końca jasne, ale u nich (w Kijowie – red.) nie ma politycznej woli robić to, co powinni robić” – powiedział Czurkin dziennikarzom po posiedzeniu rady bezpieczeństwa ONZ.

  Jeszcze w połowie czerwca, przemawiając na konferencji „Lekcje hybrydowej wojny: wojskowe aspekty” w sztabie generalnym Ministerstwa obrony Ukrainy, prezydent Ukrainy Piotr Poroszenko oświadczył, że należy stworzyć infrastrukturę i odpowiednie materialno-techniczne bazy, aby móc szybko wdrożyć stronniczej ruch w całym kraju.

  Ponadto, zdaniem szefa państwa ukraińskiego, należy tworzyć nie tylko telefony dywersyjne grupy partyzanckie, ale i wykonywać różne operację po informacyjnej osłonie, rozwoju operacji specjalnych, które mogłyby być organizowane nie tylko siłowymi metodami, ale i z pomocą innych technologii, np. informacyjnych.

  „Uwolniona wobec naszego państwa hybrydowa wojna wymaga od nas nadal stosować asymetryczne kompleksowe reagowanie na zagrożenia. Obrona przed hybrydową agresja też musi być hybrydową” – powiedział wtedy Poroszenko.

  W połowie lipca tego roku parlament Ukrainy przyjął ustawę o Mocy operacji specjalnych sił Zbrojnych Ukrainy, który w dniu 26 lipca bieżącego roku prezydent Ukrainy podpisał. Ta ustawa, w rzeczywistości stała się kontynuacją pomysłów, wyrażonych wcześniej prezydentem w naukowo-praktycznej konferencji w sztabie generalnym.

  Odpowiednio do prawa, w kraju są stworzone Siły specjalnych operacji (ССО), którymi kieruje Zarząd specjalnego przepisania (УСН). Pracownicy operacyjne УСН otrzymali prawo działać poza zasięgiem państwa.

  Oczywiście, uważają ukraińscy eksperci, władza orientuje się na doświadczenie USA i Izraelu, które praktykują takie operacje (w tym i siłowe) na początkowych fazach możliwych zagrożeń dla państwa

  Według informacji, które wyciekły do ukraińskiej prasy, w skład MTR weszły dwa oddzielne pułki specjalnego przeznaczenia (3-cia z miasta Kropivnitsky i 8 z Chmielnickiego), 73 morskiej centrum specjalnego przeznaczenia (r. Oczaków), 140-th prywatne centrum specjalnego przeznaczenia (m. Chmielnicki), a także cztery oddziału informacyjno-psychologicznych operacji (16-ej z regionu Żytomierz), 72 (Browary), 74-th (Lwów) i 83-th (Odessą).

  Jak twierdzą eksperci wojskowi, w ramach tego samego 3-go i 8-go pułków specjalnego przeznaczenia za dwa lata wojny domowej na wschodzie Ukrainy ukształtował się kościec bojowców, którzy mają poważne doświadczenie bojowe prowadzenia operacji specjalnych.

  Ponadto, ukraiński specnaz w ostatnim czasie otrzymał nowe modele broni, w tym karabiny kalibru karabin, kamery termowizyjne i wiele innych.

  Tak więc, dziś MTR – to nie teoria, a prawdziwy waleczny rodzaj wojsk, który ma już doświadczenie w prowadzeniu dywersji i operacji osłony. To są specjaliści, które potrafią zaplanować dywersji, takie jak zaplanowane na Krymie, Ukraina ma.

  I kolorowe chazarzy nie są sami sam. Na południu Ukrainy, na granicy z Krymem, stworzony jeszcze jeden krymski batalion wolontariuszy, który będzie wykonywać zadania postawione Sztabem generalnym i uderzyć bezpośrednio na Krym. O tym jeszcze na koniec 2015 roku w wywiadzie dla Odeskiego kryzysowego centrum, powiedział jeden z koordynatorów blokady półwyspu Lenur Islamów.

  „Znamy na Krymie wszystkie szlaki i sprężyny… Jeśli mówią nam: czekajcie 3-4 lata na międzynarodowym poziomie, chcemy, aby to stało się za rok” – powiedział wtedy Ислямов. Z powodu stworzenia tego batalionu krymskim śledczym kierowaniem FSB wszczęta sprawę karną, a Islamowu wysunięto zaoczne oskarżenie.

  Siedem jeńców ukraińców, dających świadczenia, to poważny argument. Dlatego Walcman przestraszył się – polecił MSZ zorganizować rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

  Ivan Orłów

Sorry, the comment form is closed at this time.