Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Polityka prorodzinna Putina

Posted by Marucha w dniu 2016-08-14 (Niedziela)

How Putin raised the national birth rate – Jak Putin podniósł wskaźniki urodzeń w Rosji.
http://www.fort-russ.com/2016/08/how-putin-raised-national-birth-rate.html
Autor: Inessa Sinczugowa

Stany Zjednoczone są jedynym rozwiniętym krajem na świecie, który nie gwarantuje płatnego urlopu rodzicielskiego. W Rosji jest to prawo, które zapewnia 20 tygodni (5 miesiecy) (lub więcej, w przypadku powikłań) płatnego urlopu, w wysokości 100% wynagrodzenia matki. To jest czas dla obywateli USA, aby rozpocząć przesłuchania dobrobytu własnego kraju przed oznakowaniem innych przywódców świata jako”tyranów” i „dyktatorów”.

W tym wideo kobieta pyta prezydenta Putina o „wynagrodzenie macierzyńskie” dla matek podejmujących trudne zadanie wychowania wielu dzieci. Program Wsparcia Matek działa w Rosji od 2007 roku i jest dostępny dla każdej rodziny, która ma dwoje lub więcej dzieci do wychowania. Zarówno matka czy ojciec może ubiegać się o ten zasiłek, a w przypadku dziecka adoptowanego lub z innego małżeństwa – główny opiekun i rodzic nie musi być obywatelem rosyjskim.

Program może być wykorzystywany w niemal dowolnym celu związanym z wychowywaniem dzieci:  finansowanie kredytów hipotecznych, koszty wynajmu mieszkania, edukacja dziecka na każdym poziomie (do 23 roku życia) oraz koszty leczenia.

Tymczasem nie potrzeba być skrajnie prawicowym ekstremistą, aby zobaczyć, że jesteśmy świadkami eksterminacji białej rasy odbywającej się w Europie. Nie jest to jakieś spektakularne ludobójstwo, ale po prostu rozwój wypadków wynikający z różnic norm kulturowych. Nie tylko europejska polityka imigracyjna prowadzi do zaniku rodzimej ludności; współgra z nią uznanie legalności poligamii dla muzułmańskich imigrantów w Europie – co sprawia, że przyszłość białej rasy jest nieunikniona.

Linia niebieska – narodziny. Czerwona linia – zgony. Linia zielona – naturalny przyrost ludności. 1991 – upadek ZSRR

Po rozpadzie ZSRR, Rosja przeżyła jeden z najgorszych kryzysów demograficznych w krajach rozwiniętych – wskaźnik śmiertelność przewyższył wskaźnik urodzeń w milionach, a jedynym czynnikiem równoważącym była migracja zarobkowa z byłych republik radzieckich. Niektóre prognozy były tak tragiczne, że najbardziej pesymistyczni analitycy sądzili, iż w następnym stuleciu nie będzie rosyjskiej ludności.

Dziś Rosja dopuszcza kobiety do pozostania w domu i rodzenia wielu dzieci, jeśli czują, że to właśnie jest ich powołaniem. Prawie 5 milionów rodzin wielodzietnych wykorzystuje ten program, z czego ponad 90% wypłat idzie na pokrycie kosztów mieszkania (pożyczki hipotecznej), w którym się wychowują dzieci.

Skalę zmian, które zaszły, trudno sobie wyobrazić. PKB Rosji wzrósł o 75%, podczas gdy zadłużenie zagraniczne spadło o 70%, umieralność spadła o 20%, a ilość narodzin zwiększyła się o 40%. Aby to zrozumieć – czegoś takiego 15 lat temu w naszym kraju nie było.

Gospodarka, jaką odziedziczył Prezydent Putin po rządach Jelcyna nie tylko była słaba – była całkowicie zrujnowana. Z wieloma sprawami musiał zaczynać od zera. Umieralność i bieda w społeczeństwie narastały.

*                     *                       *

Tu warto odnieść się do tego, co się dzieje w Polsce

A w Polsce zapaść demograficzna – wyludnione miasteczka i wioski, śmieciowe prace, śmieciowe emerytury, afery ZUS-u i OFE, masowa emigracja (od 1980 wyjechało z Polski ok. 8 mln i dalsze 4 mln zamierza emigrować), zrujnowany przemysł i gospodarka, brak miejsc pracy, brak polityki tworzenia miejsc pracy i zatrudniania absolwentów, zdewastowana Służba Zdrowia. A zagraniczne banki wywożą miliardy…

Tymczasem „Rzont polski” beztrosko daje w prezencie 5,5 mld euro dla Ukrainy, sprowadza i finansuje uchodźców z Afryki i Ukrainy – ukraińskich bandytów – i hojnie rozdaje zapomogi i stypendia, zarazem narażając Polaków na awanturę wojenną na terytorium Polski.

Polityka rodzina PiS-u to 500+, i to w dodatku z pożyczek u Międzynarodowego Bankiera, jest KPINĄ I PORAŻKĄ – a tymczasem aby Polki chciały rodzić w Polsce to trzeba dać 1500 zł na pierwsze dziecko, 1750 zł na drugie, 2000 zł i 2500 zł miesięcznie na trzecie i następne – aż do 23 roku życia (jeśli dziecko studiuje) – i to dopiero byłby ekwiwalent polityki Putina w Rosji.

Wtedy Polki chciałyby rodzić w Polsce i mieć mieszkania dla zapewnienia wychowania dzieci; chciałyby zostać, a nie wyjeżdżać z Polski. Środki powinny się znaleźć z bezpośredniej emisji pieniądza przez NBP – bo NBP ma prawo i obowiązek emisji pieniądza i kredytu na potrzeby kraju, społeczeństwa i obywateli (w tym finansowanie Służby zdrowia).

Ale jest przeciwnie niż powinno być.

Taki los zgotowali Polsce i Polakom kolejne ekipy rządzące Polską – SLD, PO, PiS.

Nad. MatkaPolka

Komentarzy 51 do “Polityka prorodzinna Putina”

 1. NICK said

  Moje: Dzieci!
  Romana Pana: demografia!

 2. Bo-bola said

  Polska jest juz pond dwukrotnie przeludniona i polityka pronatalistyczna jest wobec tego nonsensem. Ekonomia kraju nie jest w stanie zapewnic zatrudnienia nawet aktualnej liczbie obywateli w wieku produkcyjnym. Utrzymywanie duzej rezerwy pracy wiaze fundusze (na wyplaty socjalne i filantropijne) , ktore moglyby byc uzyte na rozwoj srodkow produkcji i w efekcie zapewnic ztrudnienie.

  Nonsens.
  Admin

 3. NICK said

  No dobrze. Bobola jest swój.
  Tylko do prowokowania przeznaczon. Także nick’iem swym.

 4. Re: 2 Bobola…
  Bobola chcial nam wszystkim powiedziec, ze pieniadze tworza miejsca pracy, a zydowska „ekonomia” calkowicie kontroluje doplyw gotowki do cyrkulacji pod szydlem oprocentowanego kredytu.
  No, to by sie zgadzalo ze tak wlasnie jest…
  No i czas najwyzszy, aby ten „geszeft” zlikwidowac raz na zawsze…
  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. Nemo said

  @2 Bobola

  Przywal barana z przytupem w ścianę dobry człowieku- może ci się polepszy.

 6. robertgrunholz said

  Panie Bobola, Pan już kiedyś u mnie pisał to samo:

  https://rgrunholz.wordpress.com/2016/05/10/ludobojstwo-na-polakach/

  Przekierował mnie Pan na swój blog, a z niego wynikało, że tego typu dane zapożycza Pan między innymi od WWF, czyli:

  1. Od organizacji zarobkowej, a nie ekologicznej.
  2. Od organizacji wystawiające ,,zielone certyfikaty” firmom wycinającym lasy deszczowe pod uprawy rzepaku, trzciny cukrowej itp.
  3. Od organizacji, która jako jedyna spoza grona przemysłowców, bierze udział w ich zamkniętych spotkaniach, gdzie decyduje się np. o stworzeniu z Argentyny jednej wielkiej uprawy GMO i o pozbawieniu prostych Meksykanów prawa do wody pitnej, wydobywanej tam na masową skalę przez znane nam wszystkim firmy od kolorowych napoi gazowanych.
  4. Od organizacji kierowanej i finansowanej przez wrogów ludzkości – psychopatów dążących do unicestwienia większości Narodów.

  Równie dobrze można powołać się na dane Klubu Rzymskiego albo Grupy Bilderberg. Poziom uczciwości ich ,,naukowców” jest taki sam – równy zeru.

 7. Boydar said

  Ależ ten śpion ma rację, przynajmniej w niektórych kwestiach –

  „… Polska jest już ponad dwukrotnie przeludniona …”
  # parchopochodnych jest nawet więcej niż dwa razy za dużo.

  „… Ekonomia kraju nie jest w stanie zapewnić zatrudnienia nawet aktualnej liczbie obywateli w wieku produkcyjnym …”
  # Ekonomia Polski od wielu lat realizuje zasadę – „za mało aby żyć, za dużo aby umrzeć”; z tym, że odnosiło się to zawsze do „obywateli w wieku produkcyjnym”, czyli do gojów. Pozostali nie mają predyspozycji do żadnej pracy, chyba że w MBP lub NBP.

  Reszta komentarza to rzeczywiście nonsens. Myślę, że sytuacja ekonomiczna i struktura koncepcji gospodarczej na dłuższą metę nie da się utrzymać. Bez względu na stosowane środki i metody. Technika i technologia idzie naprzód w takim tempie, że istotą sprawowania władzy nie będzie zapewnienie środków do życia, nawet godnego, tylko utrzymanie społeczeństwa w ryzach. Nawet śpion w sposób zawoaluowany wskazuje – „… nie jest w stanie zapewnić zatrudnienia …”. Wmówiono nam, że kto pracuje ten żyje. Tu zaczyna się najpoważniejszy problem i stąd pozorne oddawanie pola koncepcjom proludzkim i nominalnie uczciwym. Przypomina mi to „polemikę”, co jest ważniejsze, słońce czy księżyc – oczywiście, że księżyc, świeci w nocy, kiedy jest ciemno. Zmiana ekonomii jest perspektywą i tak nieuchronną. Dlatego udają, że idą na ustępstwa; żeby słoń się tak gwałtownie nie zaczął. A my ich całujemy w dupę z radości.

  I jeszcze jedno; Putin nie robi tego dla siebie; nawet nie dla tych ludzi, którym Rosja „daje” pieniądze i ulgi. Putin sadzi las. Żyd nigdy nie sadzi lasu.

 8. Adam Ryglowski said

  Ad Boydar ,DZIĘKUJĘ ZA TO ZDANIE :
  „Putin sadzi las .”
  To samo robi ” kierownik kołchozu ” – Prezydent Lukaszenka na Białorusi .

  A co u nas ???

  Ile sił i zdrowia zostało tym biednym , zagonionym goiskim desperatom znad Wisły?

 9. Bo-bola said

  @6
  Istotnie pisalem o kwestiach demograficznych wiele razy i zawsze podnosilem kwestie konsekwencji „wybuchu populacji”. WWF jest jedyna znana mi organizacja , ktora zajmuje sie systematycznie problemem przeludnienia i postepujacego niszczenia srodowiska. Jesli zna Pan inna organizacje zajmujaca sie tym samym problemem a dochodzaca do przeciwnych wnioskow to prosze ja cytowac a ja chetnie napisze recenzje tych badan.

  ——-
  Ależ oczywiście, podobnie jak NATO jest jest jedyną znaną organizacją zajmującą się obroną ideałów demokracji.
  Admin

 10. RomanK said

  U was… ????
  Spokoj panuje w Warszawie..Nicki rodzom dzieci….a statystyki kwitnom….jak piwonie przed przymrozkiem.

 11. Bo-bola said

  @6
  Kontynuujac poprzedni wpis podaje tu odnosnik do mojego artykulu na temat przeludnienia i jego konsekwencj:
  http://bobolowisko.blogspot.com/2015/08/czy-naprawde-polakom-grozi-wymarcie.html
  http://bobolowisko.blogspot.com/2012/10/dlaczego-wymiera-biosfera-czyli.html

  To dla tych, ktorzy sa jeszcze zdolni do samodzielnego myslenia. Przyjemnej lektury!

 12. Kazek said

  Tak się składa,że dzisiaj wróciłem z Petersburga. Co jest widoczne gołym okiem to brak porozwieszanych po mieście banerów reklamowych jest to wynikiem rozporządzenia władz.

  Chciałem kupić alkohol w sklepie po 22.00 i jakie było moje zdumienie , nie było to mozliwe. Półki z alkoholem zasłonięte a napić się można tylko w lokalach.

  Odszedłem zasmucony

 13. Henry said

  Szanowne Panie, Szanowni Panowie.
  W większości bzdury piszecie – motorem każdej gospodarki niezależnie od systemu jest przyrost naturalny ludzi w danym kraju.
  Wraz z przyrostem naturalnym rozwija się budownictwo mieszkaniowe, infrastruktura, przemysł spożywczy połączony ze wzrostem produkcji rolniczej, przemysł samochodowy i wiele innych gałęzi gospodarki.

  Wszystkie te gałęzie przemysłu rozwijają sie, aby ludzie mieli swój dach nad głową,
  swoja pralkę, telewizor, komputer, wideo, swoje meble, swoj samochod itd. itd.

  Z chwila zmniejszenia się przyrostu naturalnego w danym kraju (z różnych przyczyn, o czym Pan NICK najlepiej wie)
  następuje zachwiana równowaga w gospodarce, co pociąga za sobą tragiczne w skutkach konsekwencje:
  – likwidacja miejsc pracy,
  – zmniejszenie się realnego popytu na zakup towarów,
  – emigracja najczęściej młodych odważnych dobrze przygotowanych do życia ludzi,
  – stagnacja całej gospodarki,
  – prymitywne gospodarczo podwyższanie podatków i prymitywne drenowanie zwykłych obywateli.
  – itd. , itd.

  Pomijajac to co przykre:
  Prosze przyjac do wiadomości, ze w Korei Polnocnej powstał festiwal piwa, tak piwa.
  A może nasi niektórzy „patrioci” mogliby wziąć przykład ??
  Proszę popatrzec-warto.

  Pyongyang Hosts – pierwszy festiwal piwa.

 14. leo69 said

  Zyd nie sadzi lasu, kupuje las, wycina, przerabia w tartaku na deski i sprzedaje. Gdy z lasu zostaje poręba sprzedaje. Po 70 latach znów kupuje las..

 15. RomanK said

  ad 11.. Panie Bobola… ja wiem, ze pan to wszystko napisal z glowy podrencznikof…..wszystko zle i falszywie.
  Niech pan zapamieta do konca zycia;//postep, jakikolwiek postep, kazsdy postep..technologiczny i socjalny, czyli cywilizacyjny jest ZAWSZE wprost proporcjonalny do postepu demograficznego….
  .
  Kazdy poziom cywilizacyjny scisle odpowiada poziomowi demograficznemu…..

  Co wskazuje nam, ze po przekroczeniu pewnego min demogrqafcznego zapasc nastepuje tak gwaltownie..ze siega dna….
  Historia Ludzkosci to udowodnila…..

 16. Kojak said

  od 2 Bo -bola ! Czy pan jest taK nieprawdopodnie glupi czy wrecz zwyczajny idiota ze wypisujesz pan takie debilizmy ? A moze jestes pan prowokator robiacy tutaj z ludzi debili ? Idz pan z tym rewelacjami do sukinsyna Michnik i innych syjonistycznych smieci i odpadkow ! Zostaw pan ludzi tutaj w spokoju ! ! ! Jeszcze sie masz pan bezczelnosc te idiotyzmy podpisywac debilnie Bobola !

 17. MatkaPolka said

  PUTIN PODPISAŁ NOWY PROGRAM KAPITAŁU MACIERZYŃSKIEGO DO KOŃCA 2018 R

  http://allinfo.site/2016/02/18/putin-podpisal-nowy-program-kapitalu-macierzynskiego-do-konca-2018-r

  Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w środę ustawę, przedłużający do 31 grudnia 2018 r. program kapitału macierzyńskiego, wynika z dokumentu opublikowanego na oficjalnej stronie internetowej informacji prawnej.

  Program kapitału macierzyńskiego miała się zakończyć 31 grudnia 2016 roku. Ustawa określa, że data ta jest wymieniona na 31 grudnia 2018 roku.

  W 2015 roku wielkość kapitału macierzyńskiego wynosi 453 026 zł. W 2016 roku środków na jego indeksacji w federalnym budżecie nie uwzględniono więc wielkość kapitału macierzyńskiego od 1 stycznia 2016 r. pozostanie ten sam — 453 026 zł.

  Wielkość kapitału macierzyńskiego w 2017 roku wyniesie 480 000 zł, a w 2018 roku — 505 000 zł, poinformował 10 grudnia 2015 roku gazeta «Kommiersant», na podstawie prognozy Rozwoju gospodarczego, inflacji (6% i 5,1% odpowiednio).

  Program kapitału macierzyńskiego, przeznaczone do obsługi rodzin, w których urodziło się drugie lub kolejne dziecko, działa w Rosji od 2007 roku. Według danych funduszu Emerytalnego, w latach 2007-2015 certyfikaty na kapitał macierzyński otrzymali ponad 6,5 mln rodzin.

  MatKapitał dostępna dla rodzin po urodzeniu drugiego dziecka. Przyznane środki mogą być wykorzystane na poprawę warunków mieszkaniowych, edukacji dziecka lub emeryturę, rentę matki.

  POROWNAJMY TO Z TYM CO OFERUJE „RZONT POLSKI

  URLOP MACIERZYŃSKI W 2016 ROKU CZEKAJĄ DUŻE ZMIANY!

  Urlop macierzyński i urlop rodzicielski – jak płatny jest każdy z nich?

  http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79331,19094562,urlop-macierzynski-2016-ile-trwa-jakie-zmiany-odpowiadamy.html

  Przez pierwsze 26 tygodni rodzic dostanie 100 proc. podstawy wymiaru opłacanych składek. Jeśli matka lub ojciec zdecyduje się na urlop rodzicielski, w tym okresie wynosi 60 proc. wynagrodzenia. Jeśli ta kwota będzie niższa niż tysiąc zł, od 1 stycznia 2016 roku opiekunowi malucha należy się wyrównanie do tej kwoty.

  Mamy, które od razu zdecydują, że chcą zostać z dzieckiem przez cały rok w domu, mogą po wypełnieniu odpowiednich dokumentów przez 12 miesięcy dostawać po prostu 80 proc. wynagrodzenia. Nie muszą wtedy pamiętać o dopełnieniu formalności pod koniec urlopu macierzyńskiego. Tu urlop macierzyński 2016 nie różni się niczym od tego, co przysługiwało rodzicom wcześniej.

  W przypadku urlopu rodzicielskiego też nastąpiły zmiany. Od stycznia 2016 roku, ze względu na połączenie dodatkowego urlopu macierzyńskiego z rodzicielskim, ten drugi przysługuje bezpośrednio po wykorzystaniu podstawowego urlopu macierzyńskiego w pełnym wymiarze. Można go wykorzystać w pełnym albo niepełnym wymiarze, w jednej lub nawet czterech (wcześniej trzech) częściach. I nie później niż do zakończenia roku kalendarzowego, w którym dziecko ukończy 6 rok życia. Trzeba też pamiętać, że w przypadku korzystania z urlopu w częściach, będą musiały przypadać bezpośrednio jedna po drugiej.

  Według nowych przepisów, można też wziąć do 16 tygodni urlopu rodzicielskiego w terminie, który nie przypada bezpośrednio po poprzedniej części urlopu. Ma to jednak wpływ na zmniejszenie przysługującego urlopu wychowawczego

 18. guła said

  Każden postęp cywilizacyjny jest wprost proporcjonalny do postępu demograficznego. Chyba że wtrąci się Żyd i ten cały postęp cywilizacyjny przeniesie na daleki wschód. Siłą rzeczy pozostaje giełda. No i więcej wegetujących niż żyjących na przeciętnym poziomie.

  Pan Bobola z kolei jest przerażony, jak rozumiem, wizją wielkiego wzrostu demograficznego w tak zamkniętym środowisku jak nasza kraina mogłaby być – gdyby nie siła wyższa i nieustającym wydłużeniem długości życia obywatelstwa. To rzeczywiście, bez wojen, zagwozdka.

 19. guła said

  A z jakiego powodu Szanowny Pan Autor pomija AWS. Przeoczenie? Tę akcję wyborczą nikt w ich osiągnięciach nie pobił.

 20. guła said

  Pan Cywiński na WP.pl użala się, bo nie ma kto jemu trzciny ścinać z powodu 500+. Tak się zastanawiam czy więcej płacił pracownikom niż 25 gr za godzinę?

 21. RomanK said

  Panie Gulo///przyoczynia to „polska” specjalnosc:-)))))

  Jesli chodzi o demografie to odsylam do wielokrotnei juz pokazywanego na Gajowce porownania jaki przyrost nastapil w Rzeczypospolitej Obojga Narodow od 16 gp 18 wieku..wsrod Goym..a Zydow…. z aczego wynika panie Gulo panska uwaga:-)))) wynosil on 1:6 a korzysc Zydow….

 22. Bo-bola said

  @RomanK
  Zazwyczaj nie odpowiadam na nieprzemyslane komentarze ale w tym wypadku zrobie wyjatek. Nonsensem jest uwazanie, ze przyrost naturalny wiaze sie z postepem. Jest wrezc przeciwnie. Afryka i Azja maja obecnie i od lat wyjatkowo wysoki przyrost ludnosci a zadnego postepu – ani kultoralnego ani gospodarczego czy naukowego – tam nie widac. Jak Pan to wytlumaczy?

  ——
  Przyrost naturalny nie jest warunkiem wystarczającym postępu, ale jest warunkiem koniecznym.
  Admin

 23. Miet said

  Bardzo dobre i jasne wytłumaczenie – Panie Adminie.
  Mam nadzieję, że ten pan rozumie co to jest warunek konieczny i warunek wystarczający.

 24. matirani said

  2 i kolejne Bobola… ale Pan bredzi bzdety. Polowa produkowanej zywnosci na Ziemi sie traci. Cala Ludzkosci moglaby mieszkac w jednorodzinnych domkach z ogródkiem w Teksasie zachowujac nietkniete juz istniejace parki narodowe tego stanu, oraz kwadrat o boku 250km na Saharze otrzymuje od Slonca wiecej energii w ciagu roku niz calkowite zuzycie Ludzkosci.
  Czyli, nie brak nam zywnosci, nie brak nam przestrzeni, nie brak nam energii.

  Myslenie pojeciowe nie boli, ignorancja daje sie wyleczyc.

  Gorzej z fanatyzmem.

  12. Kazek – czemu zasmucony? Jak nie sprzedaje sie narkotyku etylowego po 22.00 to przeciez dobrze?

 25. Re: 22 bo-bola…
  Moze wytlumacze bardziej dosadniej, o czym wogole szanowny pan bo-bola „gawendziarz” nie raczyl wspomniec…, a mianowicie niech do panskiego zydowskiego lba dotrze: „Kto KONTROLUJE SYSTEM FINANSOWY, TO KONTROLUJE WSZYSTKO (wlacznie z demografia, miejscami pracy, produkcja, uslugami i zamoznoscia kazdego obywatela)…”.
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 26. RomanK said

  Dzieki panie Gajowy…. wydawalo mi sie, ze to wynika z definicji:-))))
  Ale- jak widac- to za trudne dla myslicieli, mysli przemyslanych pana Boboli:-)))
  Jesli pan pozwoli dla podobnych namaluje obrazek kredkami…..
  Warunki i mozliwosci..to ta piekna planeta Ziemia….na niej jest wszystko co potrzeba dla postepu….WSZYSTKO!!!!!
  Ale ta Ziemia…..musi byc uczyniona PODDANA…a to zalezy tylko od Czlowieka… im ich wiecej tym szybciej i lepiej….
  Natura panei Bobola ani BOG nei znaja pojecia ..Przeludnionej Ziemi!
  Podnies pan glowe i popatrz w Gwiazdy……panie tyle pustego miejsca:-))))

 27. RomanK said

  Dobrzy ludzie..

  Dobrzy ludzie
  nie dopuszczą do sytuacji,
  żeby dziecko było biedne..
  dobrzy ludzie zatłuka, prędzej
  niż dopuszczą do biedowania…
  Dobrzy ludzie, bogobojni,
  ogłaszający Chrystusa Królem Polski.
  ..nie mają dzieci…
  z dobroci i pobożnosci..

  Dobrzy ludzie…
  swoją dobroć utwierdzający tym-
  że na Ukrainie…
  jeszcze większe kurestwo.
  Dobrzy ludzie głosuja,
  i nie wierzą w Piekło…
  Dobrzy ludzie…
  którym zamknięto Niebo….
  za brak skrupułów….
  Dobrzy ludzie….

  RomanKafel
  Dallas Texas 12 wrzesien 2011

 28. AlexSailor said

  O ja p****ę.

  „Polityka rodzina PiS-u to 500+, i to w dodatku z pożyczek u Międzynarodowego Bankiera, jest KPINĄ I PORAŻKĄ – a tymczasem aby Polki chciały rodzić w Polsce to trzeba dać 1500 zł na pierwsze dziecko, 1750 zł na drugie, 2000 zł i 2500 zł miesięcznie na trzecie i następne – aż do 23 roku życia (jeśli dziecko studiuje) – i to dopiero byłby ekwiwalent polityki Putina w Rosji.”

  W zasadzie, czy jest sens komentować???
  MatkaPolka i taki poziom???

  Tytanik idzie na dno – w zasadzie nie masz nadzieje.
  No ale.

  Po pierwsze, JE Putin finansuje prezenty dla rodziców z nadwyżek, to jest ma zrównoważony budżet i praktycznie nie posiada długów, od których płaciłby większe odsetki.

  Po drugie, dla Rosji dzietność, w zasadzie wymieranie narodu, jest ważniejsza niż czołgi i rakiety, bo nie dość, że mają bezludny, pustynny kraj, to jeszcze część ludzi nadaje się tylko do najprostszych prac z powodu alkoholizmu i kompleksu homsovieticus.

  Po trzecie, pieniądze dla rodziców są tylko jednym z elementów wspierania dzietności.

  Obawiam się jednak, że cały plan i tak im nie wypali, bo rodzić będą muzułmanki i margines na potęgę, a wprowadzone ostatnio przepisy o zakazie kar cielesnych pozbawiające władzy rodzicielskiej, wydatnie ograniczą dzietność.

  Co do Polski.

  Już program 500+ okaże się dla nas zabójczy.

  Bo jest finansowany z długu, od którego trzeba spłacać odsetki – 20 miliardów, a w następnych latach dojdzie z pewnością do 40 miliardów rocznie.

  Powoduje i daje pretekst do podniesienia podatków, opłat i innych opresji, gdzie samo „uszczelnianie” przyniesie miliardy strat w dochodach SP, i dziesiątki miliardów w gospodarce.

  Jest finansowaniem pracowników i obywateli innych państw, gdyż obecnie Polacy wyjeżdżają na potęgę, a w Polsce nie ma pracy.

  Spowoduje zniszczenie lub odpływ za granicę polskiego kapitału oraz doprowadzi do inflacji niszczącej nawet te mizerne oszczędności Polaków, które jakoś tam odłożyli by zainwestować.

  Spowoduje mnożenie się w szczególności siedzących od pokoleń na zasiłkach i bezrobociu, kosztem pracujących.

  Jest oderwany od innych działań, np. w Polsce nie istnieje władza rodzicielska, a rodzice nie mogą w zasadzie z dzieci pobierać żadnych pożytków, dzieci stanowią potężne obciążenie w każdym wymiarze, brak jest działań propagandowych, uświadamiających, stabilizacji prawnej (np. 500+ może się zakończyć w przyszłym roku lub zostaną zmienione jego zasady).

  Gdyby zaś „dać 1500 zł na pierwsze dziecko, 1750 zł na drugie, 2000 zł i 2500 zł miesięcznie na trzecie i następne – aż do 23 roku życia (jeśli dziecko studiuje)”, to nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie pracował za 1500zł, a nawet za 6000 zł.
  Bo po co?

  Skąd zatem pieniądze?????
  Rząd w Polsce nie ma ŻADNYCH pieniędzy, których wcześniej lub później nie ukradnie Polakom.

  Taki program to spokojnie ponad 100 miliardów rocznie.
  Z czego???
  Z długu – a kto spłaci odsetki same????

  Owszem, można tak pojechać rok, dwa, trzy nawet, a potem co??
  Likwidacja państwa, czy konfiskata wszelkiego mienia???

  Na dodatek, ci, którzy nie załapią się na ów program – np. wychowali już sześcioro dzieci w pocie czoła, poczują się zrobieni w jelenia i WYJADĄ.
  Nikt nie będzie płacił na cudze dzieci większości swoich dochodów.

  Już 500+ jest beznadziejnie głupim pomysłem, o czym przekonamy się za kilka lat.

  W tym miejscu przypomnę, że dzietność w Polsce była całkiem niezła za czasów, gdy nawet do gara nie było co włożyć.
  Bo są znacznie silniejsze środki niż finansowe, to jest odpowiednia świadomość i odpowiednie nawyki kształtowane przez media, szkołę, literaturę, religię, itp.
  No i oczywiście całkowita władza rodzicielska.

  Poza tym, pierwsze dzieci z programów 500+ wejdą w życie za 20 lat, a już dzisiaj znikną z Polski dziesiątki tysięcy młodych i starszych ludzi wybierając emigrację.
  Nie z powodu zasiłków bynajmniej.

  Na marginesie.
  Wychowanie dziecka w Polsce kosztuje od 150 do 450 tys. od „sztuki”.
  Przeciętnie można założyć 350 tys., gdy dziecko pójdzie na bezpłatne studia.

  W tych 350 tys. jest ok. 60 tys. tak zwanego podatku VAT, 40 tys. podatku dochodowego, i jakieś 200 tys. innych podatków, opłat i danin.
  Po co więc dawać ludziom 500zł x 12miesięcy x 18lat = 108 tys. zł, jeśli z kieszeni wyciąga się im 300 tys. zł???

  Ano po to, żeby zatrudnić wielu urzędników a z człowieka zrobić niewolnika.
  Np. przez utrzymanie kwoty wolnej od podatku na poziomie 3000 zł, co zresztą stanowi ludobójstwo.

 29. guła said

  No Panie Romanie absolutne Bingo. 1:6 – Boże uchowaj nie kpię, ponieważ zachowały się księgi z których ta proporcja wynika. Mnie chodzi o powód takiego stanu rzeczy. A mianowicie taki, ponieważ jedni walczyli nieustająco, ginęli, trafiali do tiurmy, przymuszeni emigrowali . Kiedy ci drudzy płodzili, płodzili, płodzili … Podstawową działalność tych drugich pomijam boć to banał.

  No i trochę przekornie na temat warunku demograficznego który, rzecz jasna, jest niezbędny pod warunkiem że jest wystarczający.

 30. guła said

  P.S 29
  W danej chwili.

 31. guła said

  Obsługa zadłużenia zagranicznego kosztuje nas 60 mld (no tylko za należne odsetki). Z dziurawego warka budżetowego wypływa co roku, poza kontrolą, 90 mld (jak to możliwe) Te 20 mld rocznie może zadecydować o naszej sytuacji.

  A w dopie jak powiedział Orban. Okradli Węgry na takie sumy, że Madziarzy nic nikomu nie są winni.
  Z daleka rzeczywiście więcej widać nawet już z Budy, czy Odessy.

 32. Ad. 13

  „motorem każdej gospodarki niezależnie od systemu jest przyrost naturalny ludzi w danym kraju.”

  – Tak jest w krajach, w których większość kasy jest bankach, a nie w kieszeniach tych, którzy tę kasę wypracowali. W tych krajach, żeby to się jakoś kręciło, potrzebny jest pretekst do dodruku kasy. Przyrost naturalny nie dość, że załatwia tę sprawę, to jeszcze jest obietnicą zwiększenia się w przyszłości liczby oskubywanych.

 33. Ad. 28

  „dzietność w Polsce była całkiem niezła za czasów, gdy nawet do gara nie było co włożyć.”

  – Warto zauważyć, że czasy się zmieniły. Dawniej, jak młody człek chciał sobie poborsuczyć częściej, niż okazyjnie, to się musiał zakochać i wziąć ślub. Takich bez ślubu się piętnowało.

 34. NICK said

  Zgoda p. Alex’ie.

  Tu, na Gajówce we swym rymowidmie, powstałym tuż po uchwaleniu ustawy ‚500+’, pisałem tezy podobne.

  W stosunku do Polaków, program ten ma za zadanie stworzyć kolejnych niewolników.
  Posunąłem się dalej, pisząc: dawców narządów i materiał na kosmetyki.
  Tyle.

  Panie Romanie.
  Pisząc o dzietności mamy na myśli odpowiednie warunki zewnętrzne.
  Takich TU od dawna nie ma a, i, pogarszają się.
  Nieprawdaż?

  Zatem pytanie może dziwić: rodzić czy nie rodzić… .

  Jedno jest pewne. Rodzice i Kościół Prawdziwy, nie będą mieli wpływu na „LOS” swych Dzieci.

  Nie przeceniajmy ‚demografii’.
  Zwłaszcza TU. Zwłaszcza TERAZ.

 35. Jack Ravenno said

  @11 BO-BOLA – a czy jest pan w stanie przyjąć do wiadomości to, że wymieranie biosfery to jeden z widomych znaków kończącego się czasu danego temu światu?

 36. Jack Ravenno said

  @28 ALEXSAILOR – niestety ale masz pan rację. Ja teraz jestem po prostu ciekaw kiedy Ci wszyscy szubrawcy, bandziory i zwykłe sk****syny się od nas odczepią. Krew zalewa gdy się odczuwa takie bandyctwo. Gorzej, że z Polakami jest całkiem kiepsko bod wieloma względami.

 37. Boydar said

  Kiedy dostrzegą brak perspektywy, Panie Jack; tylko nikt za nas im jej nie zredukuje.

  Choć przypomina mi się taki stary głupi kawał, zaczynający się od „graj, ślepy Cyganie …”

 38. MatkaPolka said

  @28 AlexŻeglarz

  Specjalnie dla Pana

  Państwo ma nieograniczoną władzę emisji pieniądza. Emisja pieniądza to największy przywilej i obowiązek parlamentu i rządu – właściwie rozumianej służby dla społeczeństwa.
  Dla rządu to najlepsza sposobność realizowania wszelkich projektów i programów potrzebnych dla społeczeństwa i narodu, do pobudzania gospodarki.

  EMISJA PIENIĄDZA NA ZASIŁEK MACIERZYŃSKI, to taki sam dobry powód jak emisja pieniądza na wybudowanie drogi z Warszawy do Poznania lub fabryki czołgów w Stalowej Woli.
  – Służy społeczeństwu i rozwojowi kraju.

  Suma pieniądza wpompowanego do krajowej gospodarki wyemitowanej właśnie na ten cel, właśnie tym kanałem – bardzo pobudza gospodarkę – bo inżynierowie robotnicy i wszyscy bezpośrednio związani z budowa autostrady – wydają później – na zakup bułeczek u piekarza, wybudowanie domu przez murarza, zakup butów u szewca, kupno telewizora, komputera, kanapy czy lodówki. Wyemitowanie pieniądza ma pokrycie – w wybudowanej drodze – która jest wspólnym dobrem narodowym i służy wszystkim do rozwoju gospodarki.

  Zastanówmy się skąd Związek Radziecki miał pieniądze na rozwój potęgi kosmicznej czy militarnej
  – nie potrzebował wcale pożyczek u „Zachodnich Bankierów” – po prostu SAM WYEMITOWAŁ PIENIĄDZE

  Hitler tez pobudził gospodarkę budując autostrady i przemysł zbrojeniowy – skąd miał pieniądze po okresie WIELKIEJ DEPRESJI ŚWIATOWEJ???? – RÓWNIEŻ SAM EMITOWAŁ PIENIĄDZE

  Powtórzenie starszego artykułu

  SYSTEM BANKOWY I SYSTEM EMISJI PIENIĄDZA
  – to chyba największa Żydowska Podmianka

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/08/system-bankowy-i-system-emicji-pieniadza-najwieksza-zydowska-podmianka

  System finansowy wymyślony przez mądre głowy w beretach, jak to wykazują ostatnie wydarzenia najwyraźniej się nie sprawdza.

  Wystarczy powrócić do podstawowych definicji pieniądza, a wszystko okaże się proste i oczywiste.

  EMISJA PIENIĄDZA JEST SPRAWĄ PIERWSZEJ WAGI. JEST TO SPRAWA GARDŁOWA

  Nieszczęściem polityków i politykierów jest to, że nie maja zielonego pojęcia o podstawowych definicjach dotyczących pieniądza i bankowości – lub opacznie je rozumieją – urobieni przez propagandę bankierów sącząca się różnymi kanałami – od banków, po prasę, przez katedry akademickie – „uznane autorytety , „debaty budżetowe” – polityków…

  A wiec najkrótsza lekcja

  1.Pieniadz to uniwersalny środek wymiany – (rybak nie musi płacić stolarzowi toną ryb za komplet mebli)

  2. Prawo emisji pieniądza powinien mieć wyłącznie wybieralny rząd- Emisja pieniądza to największy przywilej i obowiązek parlamentu i rządu – właściwie rozumianej służby dla społeczeństwa.
  Dla rządu to najlepsza sposobność realizowania wszelkich projektów i programów potrzebnych dla społeczeństwa i narodu, do pobudzania gospodarki.

  3. Pieniądz jest własnością narodu – ludzi zamieszkujących dany kraj

  Pieniądz NIE JEST WŁASNOŚCIĄ ani „pana bankowego, ani „pana rządowego”. Ani bankier ani rząd, ani premier, ani prezydent , ani sejm nie jest właścicielem pieniądza. Pieniądza to dobro narodowe.

  Pieniądz nie jest własnością ani Centralnego Banku Krajowego, ani Centralnego Banku Europejskiego.

  Wszelka dyskusja o polityce, wojnach, historii, prawie, antysemityzmie nie ma sensu, jeśli nie zrozumie się SYSTEMU BANKOWEGO.

  Kto ma prawo emisji pieniądza ten kontroluje gospodarkę, prawo i parlament, media i polityków. WSZYSTKIE INNE TEMATY TO TAK NAPRAWDĘ TEMATY ZASTEPCZE

  „Dajcie mi prawo emisji pieniądza a nie troszczę się, kto stanowi, jakie prawa”- baron Rothschild

  Wszystkie wojny w Ameryce w XIX w kręciły się wokół przechwycenia prawa emisji pieniądza i Centralnego Systemu Bankowego

  PRZEZ 100 LAT (od chwili powstania 1776 r.) USA BYŁY KRAJEM NAJWIĘKSZEJ PROSPERITY , NAJWIĘKSZĄ POTĘGA EKONOMICZNA NA ŚWIECIE.

  PO MNIEJ NIŻ 100 LATACH od wprowadzenia Federal Reserve Act w 1913
  USA stały się NAJWIĘKSZYM DŁUŻNIKIEM NA ŚWIECIE ( w stosunku, do kogo???)

  Federal Reserve Board (FRB) –Bank Centralny w USA powstał w wyniku spisku – ustawa została przepchnięta w 23 grudnia 1913 kiedy większość kongresmenów i senatorów rozjechała się na święta Bożego Narodzenia do domów – tak na prawdę ustawa nigdy nie została ratyfikowana.

  Wg. Konstytucji USA (Art. 1 punkt 8– dlaczego pierwszy? –może to ważne)
  prawo emisji pieniądza ma jedynie Kongres. – FRB – to prywatna instytucja

  „The Congress shall have Power…to coin the Money and regulate the Value thereof”

  Nie wszyscy jednak wiedza ze właścicielami i głównymi akcjonariuszami „AMERYKAŃSKIEGO” Federal Reserve Board są stare europejskie Domy Bankowe

  Rothschild- London and Berlin;
  Lazard Bros- Paris;
  Israel Stiff:- Italy;
  Kuhn-Loeb Company- Germany;
  Warburg- Hamburg, Amsterdam,
  Goldman and Sachs NY( ten sam, który ostatnio grał przeciw Złotówce )
  Lehman Bros: NY – tak, tak – ten sam stary dom bankowy Lehman, który osadził Pruskiego Augusta II na tronie Polski i doprowadził do rozbiorów
  Rockefeller- NY

  W Polsce RADA POLITYKI PIENIEŻNEJ to replika FRB
  Kto dał prawo emisji pieniądza i kontroli kredytu kilku ludziom – CO TO ZA LUDZIE PRZEZ KOGO WYBRANI I KONTROLOWANI

  Pieniądz, jako uniwersalny środek wymiany ma służyć społeczeństwu i JEST WŁASNOŚCIĄ NARODU!

  Pieniądz nie jest własnością pana bankowego, ani pana rządowego

  Zapis w Konstytucji Polskiej -Art.227 , za emisje pieniądza odpowiedzialny jest Narodowy Bank Polski, którym

  Wniosek – działalność innych zagranicznych Bankow jest niekonstytucyjna- niezgodna z prawem – kryminalna

  Sejm Polski, tak samo jak parlamenty innych krajów (posłowie), NIE może sobie DOWOLNIE PRZEKAZYWAĆ PRAWA EMISJI PIENIĄDZA do innych instytucji nawet, jeśli obie strony (parlament i EBC) bardzo by tego chciały i pragnęły. NIE MA PRAWA!!

  Również prezydent i premier nie ma takich uprawnień – Nie mogą przekazywać prawa emisji pieniądza do innych nawet, jeśli bardzo by tego chciał.

  Jakaż to jurysprudencja pozwala przekazywać władze innym podmiotom, skoro się jej nie ma

  Premier rządu nie może przekazywać władzy emisji pieniądza, komu innemu, bo sam takiej władzy nie ma.
  Sejm również nie może przekazywać takiej, bo nie ma prawa pozbywania się takiej władzy powierzonej Sejmowi przez naród, bo naród jest właścicielem pieniądza, a nie Sejm.

  To tak jak pan Zagłoba ofiarował królowi szwedzkiemu Inflanty, a nie Niderlandy, ale pan Zagłoba nie był właścicielem, ani Inflantów ani Niderlandów.

  Jest tu wyraźne ograniczenie konstytucyjne. W tym sensie istnienie EBC i Euro jest nielegalne, bo niezgodne z KONSTYTUCJAMI krajów członkowskich Unii Europejskiej.

  Czy Europejski Bank Centralny jest w ogóle legalny?
  Czy Euro jest w ogóle legalne?

  Na banknocie Euro nawet nie ma żadnego podpisu – zaprzeczenie jakiejkolwiek definicji pieniądza i procedura bankowym.
  Unia Europejska to stosunkowo nowy twór. Tak samo jak Europejski Bank Centralny.

  Prawo emisji pieniądza zostało podstępnie wykradzione wbrew konstytucji i woli obywateli państw UE. To jest to wbrew prawu.

  Głównym uzurpatorem do tej własności jest Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy.

  Ostatnio obserwujemy zawalanie się tego Systemu Bankowego.
  Zbombardowano Libie i zabito Kaddafiego, bo emitował swój własny zloty Dinar kruszcowy,

  Grecji chce się narzucić koniecznie pomoc i przyjecie pożyczki, odciągnąć od wystąpienia ze strefy Euro i powrót do Drachmy.

  W katastrofie smoleńskiej zginął Sławomir Skrzypek, prezes NBP, który odmawiał przyjęcia „dobroczynnej linii kredytowej” z MFW; na jego miejsce powołano pracownika (agenta) MFW min. Belkę, który, a jakże rozszerzył natychmiast dobroczynna linie kredytową

  Prezydent USA John Kennedy zginął w zamachu, , kiedy zaczął drukować swój własny pieniądz poza systemem Federal Reserve.
  Obecnie AntyPapież Taubera-Ratzingera B16 nawołuje do Jednego Banku Światowego

  Innymi słowy chce odebrać ludziom, narodom świata ich największy przywilej, przywilej emisji pieniądza. Rzeczywiście B16 to najcięższy Bombowiec światowego Syjonizmu

  Pakiety stabilizacyjne to przejaw ratowania walącego się systemu walutowego.
  Tak naprawdę żadnego kryzysu nie ma.

  Żadne Państwo NIE MOŻE ZBANKRUTOWAĆ , bo ma nieograniczoną władze emisji pieniądza.

  Pozbycie się tej władzy jest po prostu nielegalne. A tak naprawdę prawnie jest niemożliwe
  Ale ta władza musi być kontrolowana i ograniczona przepisami, aby żaden „szaleniec w laboratorium” nie mógł emitować pieniędzy bezcelowo powodując inflację , albo manipulator typu niesławnego Balcerowicza podnosić stopy procentowe do niewiarygodnych wartości i to do tyłu.
  Potrzebna jest rzetelna informacja, edukacja społeczna a nie manipulacja.

 39. MatkaPolka said

  SIŁA I POTĘGA EKONOMICZNA ŻYDÓW WYNIKA Z PRZECHWYCENIA
  CENTRALNEGO SYSTEMU BANKOWEGO.

  W największym skrócie mechanizm tworzenia i funkcjonowania pieniądza.

  Szkolny przykład

  Chcemy wybudować autostradę z Warszawy do Poznania. Na ten cel rząd powinien wyemitować pieniądze – na opłacenie inżynierów projektantów drogi , inżynierów konstruktorów maszyn budowlanych , zakup ciężarówek do transportu surowca – żwiru i asfaltu , pensje dla pracowników operatorów koparek, wywrotek, walców drogowych, geodetów itd., na wykup po rynkowej cenie terenów pod drogę ( bo ostatecznym właścicielem ziemi jest państwo – a własność prywatna jest ograniczona do „fee simple” – największy pakiet praw do nieruchomości jaki może posiadać prywatny właściciel – osobny prawniczy temat).

  Suma pieniądza wpompowanego do krajowej gospodarki wyemitowanej właśnie na ten cel bardzo pobudza gospodarkę – bo inżynierowie robotnicy i wszyscy bezpośrednio związani z budowa autostrady – wydają później – na zakup bułeczek u piekarza, wybudowanie domu przez murarza, zakup butów u szewca, kupno telewizora, komputera, kanapy czy lodówki. Wyemitowanie pieniądza ma pokrycie – w wybudowanej drodze – która jest wspólnym dobrem narodowym i służy wszystkim do rozwoju gospodarki.

  Obecnie w większości pieniądz jest emitowany poprzez banki prywatne ( ŻYDOWSKIE) w formie pożyczek obciążonych procentem ( składanym)– między innymi na cele publiczne – zamiast bezprocentowo i bez- inflacyjnego DRUKOWANIA PIENIĘDZY przez rządy krajowe zgodnie z potrzebami społeczeństwa.

  Emisja pieniądza obciążonego procentem, JAKO DŁUG– tak jak to jest w chwili obecnej – to źródło inflacji ,a obecnie źródło niebywałego kryzysu finansowego – matematycznie oczywistego i spodziewanego

  Dług narasta wstępnie powoli i płasko, ąż przychodzi chwila, gdy przyrasta szybko i ekspotencjalnie – ten stan gwałtownego przyrostu długu obserwujemy właśnie teraz. Aby pokryć lawinowo narastajacy dlug, dodrukowuje się pieniądze.

  Dość powiedzieć , ze cena uncji złota jest stała i wynosi $20. Obecna cena złota $1220 to wskaźnik inflacji a nie cena ( dla ilustracji – niekoniecznie aktualne ceny)

  To nie system ekonomiczny jest zły, to system finansowy – emisji pieniądza jest zły

  Obecnie mechanizm emisji pieniądza jest następujący

  Rząd zamiast wydrukować pieniądze na potrzeby społeczne (np. drogi, szpitale, pensje dla lekarzy) rząd drukuje (emituje ) obligacje rządowe, zobowiązania rządu obciążone procentem

  i w zastaw bierze POŻYCZKĘ od banku centralnego albo komercyjnego również obciążone procentem

  Inna forma emisji pieniądza są wszelkiego rodzaju pożyczki hipoteczne i inne na cele prywatne.

  Te pożyczki i w ogóle istnienie banków prywatnych (emitujących pieniądz) są nielegalne w świetle Konstytucji, ponieważ zgodnie z Konstytucją tylko Bank Narodowy pa prawo emisji pieniądza.

  Tzw „Dotacje z Unii Europejskiej” to naprawdę śmiech i dowód jak propaganda może zrobić z mózgu wodę szerokim masom i wydawałoby się wybitnym profesorom.

  Cała ta Unia Europejska to jeden wielki spisek mający na celu wprowadzenie Euro we wszystkich krajach i odebranie, czy tez pozbawienie narody i naród prawa emisji pieniądza.

  Równie dobrze można w Europie wprowadzić Polski Złoty jako walutę Europejska – to by była Polska Podmianka

  Kto się chce sam pozbawić emisji własnego pieniądza – jest zdrajca narodowym. Oddanie tego przywileje w obce ręce to oddanie decyzji czy możemy wybudować drogę w swoim kraju czy nie – czy musimy się o to prosić ( oczywiście o pożyczkę z procentem – oczywiście będziemy zadłużeni, a tego długu nigdy nie będziemy w stanie spłacić) ; nie mówiąc o tym, ze stajemy się bezbronni.

  Bo czy Niemcy dadzą nam pożyczkę na wybudowanie fabryki czołgów, samolotów czy karabinów –OCZYWIŚCIE NIE!!

  Pieniądz może być emitowany na w rożnych cele służące społeczeństwu – np. SZPITALE czy SZKOŁY i Uniwersytety – pieniądz również tym kanałem wchodzi do obiegu i pobudza gospodarkę.

  ( w pierwszym roku istnienia Stanów Zjednoczonych Ameryki – Kongres przyznał sobie zbyt dużo pieniędzy i nie był w stanie ich wydać !! – pomyślmy o tym)

  Zastanówmy się skąd Związek Radziecki miał pieniądze na rozwój potęgi kosmicznej czy militarnej
  – nie potrzebował wcale pożyczek u „Zachodnich Bankierów” – po prostu SAM WYEMITOWAŁ PIENIĄDZE

  Hitler tez pobudził gospodarkę budując autostrady i przemysł zbrojeniowy – skąd miał pieniądze po okresie wielkiej depresji światowej ???? RÓWNIEŻ SAM EMITOWAŁ PIENIĄDZE

  Niestety parlamentarzyści w Polsce i na całym świecie nie rozumieją tej podstawowej definicji pieniądza, kto ma prawo do emisji, jaka jest społeczna funkcja pieniądza i funkcjonowaniu Banku –
  – wmanewrowani są w dyskusje budżetowe, w dotacje itd. – nie rozumieją lub zostali przekupieni i tkwią w konformizmie i „poprawności politycznej”

 40. Marucha said

  Re 34:
  Demografia jest absolutnie podstawą WSZYSTKIEGO, zwłaszcza potęgi i bogactwa kraju.
  Co może zdziałać społeczeństwo staruszków?
  Co może wytwarzać? Kto ma uprawiać ziemię? Kto ma budować? Kto ma się opiekować lasami i wodami?
  Kto go będzie bronił?

  Nieważne, kto rządzi i w jaki sposób nas na razie rypie.
  Ma nas być dużo.

 41. Re: 38 Matka Polka
  No i wszystko na ten temat..
  Bez LIKWIDACJI lichwiarskiego procederu finansowego NIC i NICZEGO nie zrobimy bez wzgledu na miliony utalentowanych, pomyslowych, pracowitych Polek i Polakow, bowiem ten zydowski system zadluzania calkowicie paralizuje wszelka inicjatywe na wszystkich poziomach spolecznych.

  Jak ma kobieta urodzic wlasne dziecko, kiedy maz zarabia tyle, ze bardzo trudno „zwiazac koniec z koncem???”.
  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Kto nie rozumie cyrkulacji pieniadza (krwi) we wlasnym panstwie (organizmie), ten w zasadzie nie wie NIC…(a tylko „domniemuje” lub „trolluje”)…

 42. NICK said

  Dużo.
  Jasne. Jak najwięcej. Tylko co z kolejnym pokoleniem?
  Świadomie, być może, skazanym na kolejne powstanie. Czytaj: unicestwienie?

  Tak mi to się kojarzy.
  Zatem Powstania kolejne i śmierć. Były potrzebne?
  Wiadomo, że piszę o Powstaniach złych.

  Eee, tam. Tamte były powszechnie nieświadome.

  A ‚500+’ jest świadome i My to widzimy. Znowuż licząc. Na co? Kogo?

  Jest wiele krajów i narodów wieeelomilionowych.
  KTO? Nimi rządzi?
  Garstka.
  Najpierw ‚garstkę’.
  Nie Nasze ofiary.
  Kolejne.

  Mamy płodzić???
  Na rzeź kolejną?

 43. NICK said

  Vide MatkaPolka i Jaśko.

 44. Marucha said

  Re 42:
  Jedyną alternatywą jest zatem zbiorowe samobójstwo narodu (przez wymarcie). Czy dobrze zrozumiałem?

 45. NICK said

  Żle.
  Panie Gajowy.(44).

  „Jest wiele krajów i narodów wieeelomilionowych.
  KTO? Nimi rządzi?
  Garstka.
  Najpierw ‚garstkę’.
  Nie Nasze ofiary.
  Kolejne.”

  Tu i teraz.
  Toć nasze obecne pokolenie nastolatek. „Dzieci-kwiaty”, jest we większości stracone. Na pohybel, na mięso armatnie, do piekieł… .

  To mi trudno zrozumieć. Dlaczego moja córa ma rodzić niewolnika, kosmetyk, mięso.?. Znaczy – finał podobny ale NIE samobójstwo.
  Trzeba się urodzić by je popełnić. Grzech podwójny. Śmiertelny?

  Proszę ze zrozumieniem. Także tego, iż taką dyskusję chciałem rozpocząć. Sprowokować. Innych.
  Pan. Dalej. Kierunkuje, Gospodarzu.

  Milknę.

 46. Boydar said

  W porównaniu z Panem NICK’iem, nasz Pan Zgorzkniały jawi się jako ta wata cukrowa.

 47. NICK said

  Witam Lubelaka.

  Dziegieć.

 48. Boydar said

  Oooo tak, dziegieć jest dobrym wyznacznikiem.

 49. Premizlaus said

  Re 45:
  Dzieci-kwiaty, czyli hippisi, to pokolenie rodzące się w latach 40. i 50. XX wieku. Ichnie społeczeństwo już się dawno wykruszyło.

 50. NICK said

  Słuszna uwaga. (49). P. Przemysławie. Dlatego napisałem we cudzymsłowiu=”…”.
  Bo to się powtarza i potęguje.

  Bo to się powtarza. Bo to się powtarza.

 51. NICK said

  Panie Przemysławie. (49).
  Zapomniałem, czasu raczej nie miałem aby dodać do pańskiego:”Dzieci-kwiaty, czyli hippisi, to pokolenie rodzące się w latach 40. i 50. XX wieku. Ichnie społeczeństwo już się dawno wykruszyło.”
  Że, rozrosło raczej. Jak perz. Mamy kolejne pokolenia… .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: