Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  marteczka o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Korab o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  maasteer o Wolne tematy (53 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Święta Tradycja vers… o Być wyjątkowym w Kościele…
  Adrem o Wolne tematy (53 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (53 – …
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  plausi o Znaki surowości
  Yagiel o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Rzeź Woli

Posted by Marucha w dniu 2016-08-14 (Niedziela)

Po wybuchu Powstania Warszawskiego Hitler wydał rozkaz zabijania każdego mieszkańca Warszawy.

Siłami niemieckimi tłumiącymi Powstanie w Warszawie dowodził gen. Bach-Zalewski, a szczególnym okrucieństwem odznaczyły się oddziały dowodzone przez SS-Gruppenführera Heinza Reinefartha.

To właśnie jego żołnierze z zimną krwią wymordowali ponad 50 tys. mieszkańców warszawskiej dzielnicy Wola. Rzeź Woli trwała od 5 sierpnia i była największym ludobójstwem cywilnej ludności miejskiej w okupowanej Europie.

Pomimo skali okrucieństwa i zbrodni żaden ze sprawców rzezi nie został po wojnie pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Kilka miesięcy po zakończeniu działań wojennych Erich von dem Bach-Zelewski został aresztowany przez Amerykanów. Podczas procesu norymberskiego złożył szereg zeznań obciążających nazistowskich przywódców, dzięki czemu nasi dzisiejsi sojusznicy z NATO – Amerykanie odmówili jego ekstradycji do Polski.

W 1962 roku von dem Bach ponownie stanął przed sądem, tym razem pod zarzutem zamordowania kilku niemieckich komunistów. Wymierzono mu wówczas karę dożywotniego więzienia. Zmarł w szpitalu więziennym Monachium w marcu 1972 roku. Nigdy nie został osądzony za zbrodnie popełnione podczas tłumienia powstania warszawskiego.

Heinz Reinefarth nie został wydany Polsce, gdyż nie wyraziły na to zgody okupacyjne władze amerykańskie. Nasi sojusznicy z NATO, obrońcy demokracji i praw człowieka na całym świecie – Amerykanie – ochronili Reinefartha i nie wzruszał ich specjalnie los 50 tysięcy mieszkańców Woli zamordowanych przez oddziały działające pod jego dowództwem.

W latach 1951–1967 Reinefarth był burmistrzem miasta Westerland na wyspie Sylt; od 1958 roku zasiadał w landtagu Szlezwik-Holsztyna.

Dopiero w 1961 roku wszczęto przeciw niemu śledztwo w związku ze zbrodniami popełnionymi w Warszawie. Rozpoczęte w 1963 roku sądowe postępowanie przygotowawcze zostało jednak po czterech latach umorzone przez sąd RFN ze względu na rzekomy „brak wystarczających dowodów winy”. Reinefarth otrzymał dodatkowo odszkodowanie w wysokości 100 tys. marek.

W 1967 roku Reinefarth zakończył karierę polityczną i rozpoczął pracę jako adwokat, pobierając jednocześnie generalską rentę. Zmarł w maju 1979 roku – nieukarany za zbrodnie popełnione w Warszawie.

W związku ze śledztwem toczącym się przeciw Reinefarthowi niemiecka prokuratura przesłuchała w latach 1962–1964 blisko tysiąc niemieckich oficerów i żołnierzy walczących na Woli w sierpniu 1944 roku. Mimo iż wielu z nich można było zarzucić co najmniej współudział w dokonywanych wówczas zbrodniach, żaden nie został postawiony przed sądem.

W dodatku wielu członków grupy policyjnej Reinefartha zajęło po wojnie odpowiedzialne stanowiska w aparacie państwowym RFN. Szef sztabu Reinefartha – podpułkownik Kurt Fischer – pracował jako nadkomisarz policji w Erbach w Hesji. Günther Bock, dowódca pododdziału policji w grupie Reinefartha, pełnił funkcję szefa policji w Szlezwiku-Holsztynie. Fritz Werner, dowódca kompanii, pracował po wojnie jako sędzia i wykładowca akademicki. Objął nawet stanowisko prezesa Federalnego Sądu Administracyjnego.

Tak wobec zbrodniarzy zachowywali się nasi sojusznicy. A co w tym czasie robił ten wstrętny Stalin i ci okropni ruscy? Oj ci nie mieli respektu dla esesmanów, ani nazistów. Z ośmiu milionów jeńców niemieckich wziętych do niewoli sowieckiej przeżyło jedynie 2 mln – jak ocenia niemiecki pisarz Gunther Grass.

Ten wstrętny Stalin zabrał też Niemcom wschodnie ziemie – w tym zlikwidował Prusy – odwieczny polski problem – i ponad 100 tys. km. kwadratowych przekazał Polsce. Dostaliśmy od tego potwora Stalina – Gdańsk, Szczecin, Wrocław i całą masę zagospodarowanych, przemysłowych ośrodków Śląska – jak np. Gliwice.

[Odebrał też Polsce ziemie kresowe. – admin]

Okropny był ten Stalin bo jeszcze wypędził niemiecką ludność z tych terenów z czym nie może się do dziś pogodzić Erika Steinabch – deputowana do niemieckiego Bundestagu.

Nie wiemy czy Erika Steinbach wie coś na temat rzezi ludności Woli i jakie ma zdanie na ten temat?

Janusz Sanocki
Autor jest posłem na Sejm RP
Z: prawica.net
http://www.mysl-polska.pl

Komentarzy 10 to “Rzeź Woli”

 1. huhulaj said

  „Tak o Powstaniu Warszawskim nikt by nie napisał! Mało znany tekst Józefa Mackiewicza”:
  https://wirtualnapolonia.com/2015/08/03/tak-o-powstaniu-warszawskim-nikt-by-nie-napisal-malo-znany-tekst-jozefa-mackiewicza/#more-44687

  Kto mordował naszych Powstańców Warszawskich? Kim byli żołnierze jednego z najstraszliwszych oddziałów Waffen SS tzw. pułku Oskara Dirlewangera? Pułk ów jest odpowiedzialny za śmierć co najmniej 30 000 ludzi, przeważnie cywilów, w tym dzieci i kobiet, m.in. podczas rzezi Woli. Jakim cudem 268 żydów i 240 Cyganów trafiło to tej jednostki? Ci zwyrodnialcy dopuścili się niewyobrażalnych zbrodni na polskiej ludności w czasie tłumienia Powstania Warszawskiego. „Bratniej” pomocy udzielali też Niemcom z wielkim zapałem Rosjanie z RONA i oczywiście Upaińcy z SS Galizien i innych jednostek.

 2. huhulaj said

  Przekaz medialny opisujący ziemie odzyskane w III RP jest wciąż fatalny: „ziemie te nie są piastowskie, bo tak głosiła komuna” (a wszystko, co ona głosiła to jest fe!); „ziemie zachodnie podarował nam Stalin”; „są niemieckie, bo kiedyś należały do Niemców”; „Wrocław, kiedy był polski?”, „Polska jest na Wschodzie, a nie na Zachodzie” „i tak ziemie te odbiorą nam Niemcy…”, „Mamy się jednoczyć, a nie dzielić!”, „Trzeba znieść wszystkie granice, bo przeszkadzają w podróżowaniu”, „Mam to wszystko gdzieś, chcę dobrze żyć”, „To jakieś nacjonalizmy” itd.. Przykro pisać, ale opinie te można usłyszeć nie tylko w me(n)diach, ale, ogólnie rzecz biorąc, od ludzi z tzw. wyższym wykształceniem – w każdej części Polski, nie wyłączając ziem odzyskanych. Co i kto się za tym kryje? Lepiej nie pytać…

  Powyższe są słowami Ryszarda Surmacza.

  Od siebie dodam tylko: Panie pośle Januszu Sanocki, urwał nać! Dla mnie jest pan kolejnym oszołomem, lizidupskim wychwalaczem jednego z największych psychopatów i morderców w historii, jako tzw. obdarczyńcy Narodu Polskiego.

  Ukłon w stronę gajówkowej cenzury, bo w tymże momencie świadomość jej istnienia skutecznie powstrzymała mnie od przyklejenia jeszcze paru innych epitetów.

 3. Przecław said

  #1
  Znacznie lepszy od tekstu Mackiewicza jest wklejony przez Kapsla artykuł ze strony Roberta Brzozy. A w ogól to warto przeczytać wszystkie komentarze Kapsla zamieszczone pod tym artykułem w WP—https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/historia-polski/druga-wojna-swiatowa-dalej-zaklamana/

 4. Przecław said

  POLSKA kolonia
  USA finansjery
  ROSJA Putina
  UKRAINA
  IZRAEL chazarów
  HISTORIA prawdziwa
  Druga wojna światowa dalej zakłamana
  Posted on Sierpień 31st, 2014 by Robert in Historia Polski
  churchill
  Oficjalna historia Polski w szkołach, w głównych mediach, w spojrzeniu Polaków jest mocno zakłamana. Do tej grupy tematów należy ciągle druga wojna światowa. Mówi się o datach, o bohaterskiej obronie kraju, ale zapomina kto nam to wszystko zafundował.
  Znajomość prawdziwej historii Polski ma nieocenione walory prawidłowego odczytywania dzisiejszej gry mocarstw.
  Przypomnijmy sobie prawdziwe, wybrane fakty dotyczące drugiej wojny światowej.
  Każda osoba myśląca, nie powinna wierzyć w bajki o wielkim geniuszu Hitlera, który przy boku mocarstw po cichu zbudował potężną armię. Anglia i Francja dokładnie widziały zbrojenia Niemiec i …siedziały cicho. Być może tak łatwe zwycięstwo Hitlera nad potęgą francuską nie było słabością kraju, a znajomością mocarzy Hitlera. Powinniśmy rozpatrywać łatwe zwycięstwa Hitlera w kontekście zawartych układów.
  Po co Francja miała tracić życie rodaków, skoro i tak Hitler musiał zdobyć wyznaczoną część Europy ?
  Czy broniliby się kilka godzin czy miesiące, efekt byłby taki sam, czyli wygrana Niemców. Aby prawidłowo spojrzeć na pierwszą i drugą wojnę światową, musimy zrozumieć dwa mechanizmy. Pierwszy to, kto sponsorował Hitlera, drugi jakie były cele obu wojen. Znajomość tych faktów powoduje łatwość zrozumienia zdarzeń, które historycy zamiatają pod dywan.
  Zacznijmy od celów obu wojen. Były następujące:
  przejęcie władzy nad Europą Wschodnią,
  zlikwidowanie caratu w Rosji jako zagrożenie dla systemu finansowo-bankowego,
  wprowadzenie komunizmu i socjalizmu,
  zabicie ortodoksyjnych żydów,
  powstanie państwa żydowskiego – Izrael,
  wprowadzenie ateizmu,
  depopulacja ludzi.
  Pierwsza wojna światowa zakończyła się „nijako”. W normalnych warunkach geopolitycznych nie powinno być możliwości odbudowy kraju, który siał spustoszenie w pierwszej wojnie światowej. A jednak Niemcy w bardzo krótkim czasie stały się mocarstwem. Do drugiej wojny światowej przystąpili obok Armii Czerwonej jako największa potęga militarna.
  Skąd mieli pieniądze na armie, drogi, szkoły i całą infrastrukturę, którą zbudował Hitler ?
  Od banków zachodnich. Tak jak dzisiaj George Soros powiedział, że Majdan kosztował ich 5 mld dolarów, tak w tamtych latach pieniądze szły z dwóch kierunków: Anglii i USA. Jednym z większych banków, który sponsorował zbrojenia Niemiec był National City Bank Rockefellera. Przeznaczył on 30 mln dolarów dla niemieckiego giganta chemicznego I.G. Farben. Po II wojnie światowej, dochodzenie Departamentu Wojny USA ujawniło, że bez ogromnych zasobów I.G. Farben „prowadzenie wojny przez Niemcy
  byłoby nie do pomyślenia lub niemożliwe”.
  Dlaczego mocarstwa, które walczyły przeciwko Niemcom, nie odcięły im dostaw ropy ?
  Przecież Niemcy nie mają złóż ropy, musieli ją importować. Bez paliwa nie można wygrać żadnej wojny międzynarodowej. To jest tylko jeden przykład sponsorowania Hitlera przez zachodnich bankowców. Więcej przykładów umieściłem w bezpłatnym raporcie – „Polska Sprawa II„.
  Przy analizie drugiej wojny światowej, można dojść do oszałamiających wniosków. Dla wielu osób przesiąkniętych propagandą kłamstw, taki obraz będzie wydawał się szaleństwem. A obraz jest szokujący.
  Wszystkie mocarstwa dążyły do opanowania Europy przez Niemców. Dokładnie pamiętały rok 1920 i zwycięstwo Polski nad Rosją. Dlatego 1 września Niemcy uderzyły od zachodu, a 17 września ZSRR od wschodu. Wielu Polaków myślało, że Rosjanie przyszli ratować Polskę i oddawali tereny bez walki. Maszyny niemieckie bombardowały polskie miasta, a na cel naprowadzała je radziecka radiostacja ulokowana w Mińsku. Armia niemiecka spotkała się z armią radziecką na środku Polski. Następnie podzieliły kraj między siebie. Radziecka prasa pisała o walce z polskim faszyzmem.
  To było „fantastyczne” rozpoznanie gry mocarstw przez polskich przywódców. Bardzo wiele ważnych momentów historycznych przegraliśmy przez nierozpoznanie przeciwnika. Tak było również w 1981 roku, kiedy Solidarność kompletnie nie znała „grupy trzymającej władzę”. Centrum decyzyjne było w Waszyngtonie, a nie w Moskwie. Pomiędzy tymi krajami była kompletna współpraca na wielu płaszczyznach.
  Czy główny sojusznik Polski jakim byli Anglicy, pomógł nam podczas najazdu Niemiec i ZSRR ?
  Churchill ani myślał sprzeciwić się planom ustalonym przez potężnych bankowców. Dlatego o pomocy nie mogło być mowy ani we wrześniu 1939 roku, ani w sierpniu 1944 roku podczas Powstania Warszawskiego. Jeżeli dołączymy do tego Teheran i Jałtę to już naliczymy cztery zdrady głównego sojusznika – Anglię. Dlatego jeżeli ktokolwiek celebruje Wilsona Churchilla czy współpracę Polsko-angielską jest w najlepszym razie pożytecznym idiotom, a w najgorszym założeniu anty Polakiem.
  8 lat przed inwazją Hitlera na Polskę, Louis McFadden prezes Komisji ds. Bankowości i Waluty ostrzegł Kongres, mówiąc, że Amerykanie płacą za dojście Hitlera do władzy.
  W filmie „The Money Masters” McFadden powiedział:
  „Po pierwszej wojnie światowej, Niemcy wpadły w ręce niemieckich międzynarodowych bankierów….Oni wykupili jej przemysł, obciążyli hipoteką jej ziemię. Oni kontrolują jej produkcję i wszystkie przedsiębiorstwa użyteczności publicznej”.
  „Ci niemieccy międzynarodowi bankierzy, wspierają finansowo obecny rząd niemiecki i oni również dostarczyli każdego dolara z pieniędzy, których użył Adolf Hitler w swojej kampanii do budowania zagrożenia dla rządu Brueninga”.
  „Kiedy Bruening zawodzi w wykonywaniu rozkazów niemieckich międzynarodowych bankierów, Hitler został wniesiony do władzy, żeby wystraszyć Niemców w celu ich uległości”.
  „Poprzez Radę Rezerwy Federalnej ponad 30 miliardów dolarów amerykańskich pieniędzy zostało wpompowane w Niemcy. Słyszeliście już o wydatkach, które mają miejsce w Niemczech: modernistyczne mieszkania, wielkie planetaria, sale gimnastyczne, baseny, świetne publiczne autostrady, fabryki. Wszystko to zostało zrobione za nasze pieniądze. Wszystko to zostało dane Niemcom przez Radę Rezerwy Federalnej”. „Rada Rezerwy Federalnej wpompowała tyle miliardów dolarów w Niemcy, że oni nie ośmielą się wymienić całej kwoty”.
  Kolejny przykład to współpraca Amerykanów z ZSRR w sprawie przejęcia państw Europy Wschodniej przez Stalina. W maju 1943 roku alianci wyparli Niemców z Afryki. 11 czerwca dokonali inwazji na Sycylię, a 3 września 1943 roku siły alianckie wkroczyły do Włoch. Nagle i w niewytłumaczalny sposób, wojska alianckie zostały przyhamowane w odległości zaledwie kilkuset kilometrów od południowej granicy Niemiec.
  „Straszliwa machina bojowa”, jak nazywał armię aliancką generał Mark Clark, zwróciła się na północ poprzez Włochy i została tak osłabiona, że wojna przeciągnęła się o wiele miesięcy. Wszystkie te działania miały spowodować, podbicie terenów Europy Wschodniej przez Stalina. Roosevelt dał czas Stalinowi i spowolnił zapędy aliantów.
  Oficjalnie na konferencji teherańskiej w 1943 roku spotkali się Stalin, Churchill i Roosevelt. Już wtedy dyskutowali o podjętym wcześniej podziale Europy na część wschodnią i zachodnią. A do końca wojny było jeszcze około dwóch lat.
  Skąd wiedzieli, czy na przykład wojna nie potrwa jeszcze 10 lat ?
  Wspomniany Teheran czy Jałta, to już ewidentna zdrada Polski. Dzięki ZSRR i tym co dzisiaj nazywamy zachodem czyli Anglii i USA zostaliśmy skazani na tzw. „but radziecki”.
  Żadnemu mocarstwowi nie przeszkadzała późniejsza rzeź resztek podziemia polskiego. Stalin wykonał pracę perfekcyjnie. Później przyszedł rok 1989 i słynna propozycja George Busha skierowana do Wojciecha Jaruzelskiego, aby został prezydentem Polski.
  Nie można dzisiaj nie widzieć konsekwencji USA w niszczenia prawdy o Polsce. Na forach wiele ludzi pisze, że wolą żyć pod „butem amerykańskim”, zamiast rosyjskim. Jest to kompletna nieznajomość historii Polski i ograbiania wielu krajów przez system amerykański.
  Rosja, Anglia i USA przez wiele lat całkowicie współpracowały ze sobą. Te kraje niczym nie różną się od siebie. I to należy pamiętać przy wyborze „obuwia” we wrodzonym kompleksie niższości.
  Pytanie powinno brzmieć: dlaczego mamy być pod jakimkolwiek butem ?

 5. NICK said

  Ciśnie mi się komentarz maksymalnie krótki.

  Zatem prowokacyjny.

  Stalin Nam tyle dał co i zabrał, zostawiając, za życia i po śmierci, dość duże pole manewru.

 6. Antares said

  Zagłada Warszawy to kara boska – tak podobno mówiły jakieś tam przekazy z nieba czy przepowiednie.

 7. Nemo said

  @6 Antares

  „Zagłada Warszawy to Kara Boska…”

  To także Panie Antares. To także…

 8. Antares said

  Panie Nemo. Oczywiście że nie wierzę w żadne przepowiednie. Wszystkie mniej warte niż papier na których zostały spisane.

 9. Listwa said

  Mord wołyński w latach 43 – 44 to przynajmniej 200 000 Polaków.
  Powstanie Warszawskie 44 to 200 000 Polaków .

  Sama Warszawa przed wojną 39 posiadała 1.200 tys mieszkańców, 800 000 wymordowanych.
  Gdy Arma Czerwona poszła dalej na Berlin , NKWD i specjalne oddziały „smiersz” miały ułatwione działanie.

 10. Halszka said

  @10
  Chyba czegoś nie rozumiem, panie Listwa.
  Kto miał jakoby wymordować 800 tys. mieszkańców Warszawy, czyli czterokrotnie więcej niż Niemcy w czasie Powstania? NKWD i Smiersz? Już po przemarszu Armii Czerwonej na Berlin?
  A gdzie NKWD Pana zdaniem znalazło te tysiące ocalałych mieszkańców Warszawy, skoro cała niemal pozostała przy życiu ludność została wypędzona przez Niemców, a miasto zrównano z ziemią? Widział pan zdjęcia tego morza gruzów?
  Z tysięcy, jakie pognano do obozu w Pruszkowie, zdolnych do pracy Niemcy odłączyli i wywieźli do Reichu, a reszta szukając schronienia rozpierzchła się po Polsce. Także moja rodzina.
  W Powstaniu zginęli młodzi, ocaleli głównie starcy, kobiety i dzieci. I to na nich pana zdaniem polowało NKWD? Po co?

Sorry, the comment form is closed at this time.