Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  zagobasum o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  JW o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  maxi o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  bryś o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Aryjczyk z pochodzen… o Niemiecka minister zachęca do…
  Leo o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Józef Bizoń o Kaczyński – fałszywy kate…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  Adrian o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Co się dzieje na świecie – 14.08.2016.

Posted by Marucha w dniu 2016-08-15 (Poniedziałek)

Sytuacja na Ukrainie staje się niebezpieczna – pisze Niki Vogt w portalu quer-denken.tv. – Około 30 ciężkich haubic wjechało do centrum Kijowa.

Nikt nie wie, co to znaczy. Mieszkańcy Kijowa przeczuwają coś niedobrego i jeszcze nie wiedzą, czy powinni zabarykadować się w domach, czy wyjść na ulicę. Istnieje wielkie napięcie w całym mieście, wiadomość rozprzestrzeniła się błyskawicznie. Wciąż nie ma wiadomości w mediach na ten temat. Poza stolicą też nic nie wiadomo.

Dostaliśmy również zdjęcia z Krymu –  z Simferopolu i Sewastopolu: wkracza rosyjskie wojsko (przypis ZB – zdjęcia można zobaczyć w niemieckim tekście):

+++ Breaking News Ukraine +++ Die Situation wird brenzlig +++ Panzer im Stadtzentrum von Kiew! +++

Tym razem Rosja przemieszcza masowo ciężki sprzęt wojskowy wojskowy na Krymie. Również eskadra śmigłowców z Kaliningradu jest na Krymie. Mieszkańcy Krymu i ukraińskich terenów przygranicznych sądzą, że Rosja nie będzie już bezczynnie przyglądała się prowokacjom Kijowa.

Panuje opinia, że nie rozpocznie walki, ale przy następnej prowokacji będzie bezlitośnie odpowiadać. Moskwa oświadczyła też oficjalnie, iż nie jest wykluczone w przyszłości użycie rosyjskich sił powietrznych. Ukraińska ludność w przeważającej części wie, że sprężyną tej niebezpiecznej sytuacji są USA i UE.

W dzienniku ‚Rosijskaja Gazeta’ opublikowano artykuł, w którym przedstawiono szczegóły o planowanych przez rząd kijowski akcjach terrorystycznych na Krymie. W nocy z 07 na 08 sierpnia mieszkańcy Armjańska, granicznego miasta na Krymie, zaalarmowali służby bezpieczeństwa, że jacyś nieznajomi w mundurach wojskowych kopali grób na cmentarzu miejskim.

Gdy regionalna jednostka specjalna rosyjskiej FSB przybyła na cmentarz, nieznani otworzyli natychmiast ogień. Zginął dowódca jednostki. Grupa zabiła też ukraińskiego napastnika, a kilku Ukraińców zostało rannych. Pozostali dywersanci popłynęli wpław do pobliskiej laguny w kierunku Ukrainy. Broń palna i materiały wybuchowe pozostały na miejscu zbrodni.

Następnej nocy ostrzelano z terytorium Ukrainy przyczółek rosyjskiej straży granicznej. Wygląda na to, że ukraińskie służby ‚przemyciły’ dziesiątki sabotażystów na Krym. Cel tych działań jest wciąż niejasny. Zakłada się m.in. to, że zagraniczni mocodawcy finansują sabotażystów w celu uwikłania Rosji w wojnę na terytorium Ukrainy.

Napisała: Niki Vogt
Przetłumaczył (fragment): Zygmunt Białas

*             *           *

Lider Hezbollah Sayyed Hassan Nasrallah: Kto stworzył Daesh (ISIS)

Film jest sprzed ponad roku, ale nadal zawiera nieznane i aktualne treści:

Przekład z języka angielskiego:

Od początku, rok temu, kiedy Daesh (ISIS, Państwo Islamskie) pierwszy raz się pojawił – to było w Iraku w Mosulu, oczywiście nie przejęli całego Mosulu, ale byli obecni w Iraku, bo tam powstali – ta organizacja nazywana była Państwem Islamskim Iraku, rozwinęła się w Syrii przejmując Raqqę i część prowincji Deir Azzour i Hasaka, potem przyjęła nazwę Państwa Islamskiego Iraku i Syrii, i była określania przez niektórych dziennikarzy i przeciwników jako Daesh.

Daesh powstał w Iraku. Istnieje pytanie: kto stworzył Daesh? – W miarę rozwoju sytuacji w Syrii rozważania te przybrały na znaczeniu. Żyjemy w czasach wielkiego medialnego i politycznego oszustwa i zmuszony jestem się tym zająć. Kiedy samobójca wysadził się w powietrze w jednym z szyickich meczetów w Qudaih w prowincji Qatif w Arabii Saudyjskiej i potem kiedy następny zamachowiec przyszedł do wrót meczetu i na jego drodze stanęło kilku młodych ludzi prowadząc ich do męczeństwa, niech Bóg im błogosławi, wiele było debat w mediach w Arabii Saudyjskiej, w Zatoce, w Libanie i w regionie oskarżających o to Daesh w Iranie.

 

Wyobraźcie to sobie, jesteście racjonalnymi ludźmi i ktoś do was mówi takie rzeczy. W jakich czasach żyjemy? – Islamska Republika Iranu jest fałszywie oskarżana o wywoływanie konfliktów pomiędzy szyitami a sunnitami i o otoczenie opieką w świecie islamu jedynie szyitów, propagowanie szyizmu. Znajdują się ludzie, którzy mówią, że za Daesh stoi Iran, Iran wspiera Daesh, Iran wysłał bojowników Daesh do szyickich meczetów w Qatif czy Dammam, aby je wysadzić po to, aby szyici w Qatif, Ihsa i Dammam powstali przeciwko reżimowi Saudów i intrygowali przeciwko rządowi. To ‚wspaniała’ analiza. Oczywiście nie ma na to żadnych dowodów, jest to całkowicie irracjonalne i nielogiczne.

To samo pytanie w Iraku czy w Syrii: kto założył Daesh? Wyobraźcie sobie że tym, kto założył Daesh, zgodnie z opowieściami wielkich myślicieli był prezydent Syrii Bashar al-Asad. Przyprowadził Daesh, dał im Raqqę, część Deir Azzur i Hasaki i wysłał ich na peryferia północnego Aleppo. Zrobił to, ponieważ chce się rozprawić z opozycją syryjską, która zagraża jego reżimowi.

Jeśliby ktoś robił hollywoodzki film, to nadal nie mógłby wymyślić takiego scenariusza. Takie same wytłumaczenie dotyczy chyba Iraku. Ale dość z tymi przykładami. Czytam czasami nawet w gazetach historię powstania Daeshu – możecie się nawet śmiać i to dobrze, żyjemy przecież w czasach smutku i radości – czytam, że „zostało zorganizowane spotkanie trójstronne pomiędzy Iranem, Syrią i Hezbollahem, ja byłem obecny na tym spotkaniu i pomysł założenia Daeshu w celu zwalczenia al-Nusry i syryjskiej opozycji był mojego autorstwa”. Przysięgam wam, że taki pomysł nie przyszedłby mi do głowy nawet we śnie. To jest absurdalne. Potem oni tworzą różne teorie, piszą artykuły, książki, media o tym rozprawiają, używając kompletnie irracjonalnej logiki.

 

Aby to wyjaśnić przypomnę wam jedną podstawową sprawę. Daesh, co znaczy Państwo Islamskie w Iraku i w Syrii, to była początkowo Al-Qaida, działająca w Iraku. Al-Qaidą w Iraku dowodził Abu coś-tam al-Muhaajir, Abu Omar al-Baghdadi, Abu Musab al-Zarqawi i Abu coś-tam coś-tam. Następowali po sobie jako przywódcy Al-Qaidy w Iraku. To była Al-Qaida aż rok z okładem temu, była podporządkowana Osamie bin Ladenowi, a potem Aymanowi al-Zawahiri. Cały świat zna tę grupę, jej ideologię, założycieli, korzenie, oddziały zagraniczne, źródła finansowania, powiązania – wszystko jest znane.

Potem, kiedy pokłócili się w sprawie Syrii, czy Syria ma być częścią emiratu Abu Bakr al-Baghdadi czy odrębnym emiratem Aymana al-Zawahiri, to wtedy ten człowiek (al-Baghdadi) zbuntował się, zrzekł się przynależności do grupy, ogłosił się emirem i potem kalifem. Jest jasnym że późniejszy Daesh to była Al-Qaida, odłączyła się od Al-Qaidy w związku ze sporami dotyczącymi przywództwa i podporządkowania w Syrii.

Jeśli Daesh to Al-Qaida, to kto na świecie nie wie, kim byli założyciele Al-Qaidy? Czy to był Iran, prezydent Bashar al-Asad, Hezbollah czy kto? – Wszyscy na świecie wiedzą, że Al-Qaidę założyła amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA), czyli Stany Zjednoczone, ponadto saudyjski wywiad czyli Arabia Saudyjska i pakistański wywiad. Te wszystkie fakty są znane, jest w artykułach, książkach na całym świecie. Al-Qaida została założona w Afganistanie do walki z Sowietami, ale potem się odwróciła i pokąsała rękę, która ją wykarmiła.

To jest właśnie Daesh, jego początki, czy to chcieliście wiedzieć? – Jesteśmy dzisiaj w potrzebie, a musimy wyjaśniać sprawy, które są oczywiste: że Daesh to początkowo Al-Qaida, a było to tak niedawno, tylko rok z okładem temu. Byli podporządkowani Al-Qaidzie i poróżnili się o przywództwo i nic się nie zmieniło oprócz tego, że ich emirem był Ayman al-Zawahiri a teraz jest Abu Bark al-Baghdadi. To tyle. Co ma z tym wspólnego Iran, prezydent Bashar al-Asad, Hezbollah czy inni?

Jeśli chodzi o kwestię, jak oni przejęli Raqqę czy Mosul. – Cóż, to jest otwarty konflikt i można znaleźć dowódcę jakiegoś rejonu, który jest zdrajcą, czy urzędnika odpowiedzialnego za bezpieczeństwo, który jest zdrajcą, tchórzem czy się przestraszył czy pomylił – tak upadają kolejne regiony. Są takie rejony w Syrii i są takie rejony w Iraku. Ale czy to znaczy że al-Asad, Iran czy rząd iracki założyli Daesh i nadali im te rejony, aby teraz tworzyli zagrożenie dla całego świata? – Myślę że nawet naiwne dzieci, jeśli objaśni im się pewne podstawowe fakty, nie uwierzą w taką historię.

Daesh ma pochodzenie amerykańskie, założyły go amerykańska, saudyjska i pakistańska służby specjalne, oczywiście są w to zaangażowane państwa Zatoki wspierające tę organizację. To była Al-Qaida, potem Daesh po rebelii przeciwko matce i ojcu, i w końcu się usamodzielnił. Daesh jest chroniony, finansowany, ich ropa i gaz są sprzedawane, ułatwia się transport towarów i ludzi, i organizacja ta jest narzędziem w regionalnym konflikcie.

Myślę, że nikt nie próbuje zmylić ludzi co do ich prawdziwych przeciwników. Jedynymi, którzy naprawdę poważnie walczą z Daeshem są ci ludzie, których oskarża się o założenie i sterowanie Daeshem, czyli Islamską Republikę Iranu, naszych braci w Iraku, naszych braci w Syrii i tych którzy są z nami w Libanie. To oni walczą z Daeshem. Inni pomagają Daeshowi wsparciem medialnym, sprzedają ich ropę i gaz, dostarczają im funduszy, otwierają przed nimi granice dzięki czemu bojownicy z różnych stron świata mogą przyjechać. Zawsze odwracają prawdę.

Przetłumaczył: Tomasz Cukiernik

http://zygumntbalas.neon24.pl   (zdjęcia znajdują się w oryginalnym artykule).

Komentarzy 16 do “Co się dzieje na świecie – 14.08.2016.”

 1. WI42 said

  Można też uwzględnić ten wariat:
  https://lenta.ru/news/2016/08/15/tsarev/
  w Linku Oleg Carew o szykującym się zamachu na Poroszenko. Do zakończenia olimpiady może zdarzyć się wiele. Na razie protektor Pooszenki – ambasador usa opuszcza Kijów:
  Барин уезжает. О встрече Полторака и Пайетта

  Источник: http://politikus.ru/events/82374-barin-uezzhaet-o-vstreche-poltoraka-i-payetta.html
  Politikus.ru

  Minę na zdjęciu ów ambasador ma nie tęgą…

 2. RomanK said

  Uwaga !!!! Uwaga~!!!
  Panie Gajowy!!!!!
  POlecam szczegolnie pana uwadze ,,bo umknie a nie powinno~!!!!
  Wiem, ze wiekszosc nie kuma…ale moze- kto kuma pomoze innym,…
  Na stronei prezydenta Rosji pojawilo sie kilka textow..w ktorych wala otwartym textem!
  Po raz pierwszy nazwano wojne na Ukranie Wojna o Nowa Hazarie..a elity Nowej Ukrainy – czyli Nowej hazarii Hazarami ;-)))))
  Laczac agresje przciw Ukrainie i Rosji z Neoconstwem USA I ISrala…
  Text wywolal taki szok, ze pan Weizman zadzwonil do prez Putina,,,,reszta w linku…

  http://www.prezidentpress.ru/news/4124-novaya-hazariya-perehodit-v-nastuplenie.html

 3. revers said

  etam, panie Romek, ten tekst o Putinie mozna odebrac, jako nagonke na Putina przez chazarie rosyjska.

  Podobne PR przygotowano w usraelu, gdzie Putina, nie Trumpa obwinia sie za niepowodzenia Clintonki w kampani wyborczej lub zle wybory amerykanow, inne gospodarcze niemoce lub kryzysy na swiecie.

 4. NICK said

  No dobrze!
  Panie Romanie. Coś nowego?
  Normalna kolej rzeczy. Mało było we Gajówce? Od lat?

  Pan zwraca uwagę na ew., tzw. punkt zwrotny. Zawsze był bardzo prawdopodobny.
  Maładiec.

  A czy teraz? Dobrze, że Pan zwraca uwagę.
  Przypomnę, że już wiele „dat” Pan zapowiadał. Siła przekazu się zmniejsza. Z każdą następną.

  Przecież nie chodzi Panu o zastraszanie. To wiem.

  Zawsze najważniejszy jest spokój i uwaga. Obserwujmy, Panie Romanie.
  Proszę bez obrazy. O jeszcze jedno proszę. O przetłumaczenie artykułu. Pana lub kogoś innego. Mój ruski jest coraz lepszy ale… . I, są inni.

 5. revers said

  to nic naprzeciwko terroryzmowi polskiemu, w lapkach NATO i usraele polskie miesko wojskowe ma robic za ISIS na wschodniej scianie, po to Antkowi jescze 40 tys dodatkowo „narodowcow” inaczej potrzeba.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/08/15/atlantic-council-dywersja-i-sabotaze-w-rosji-rady-dla-polskiego-rzadu/

 6. RomanK said

  Panie Revers..pan czytal artykol???? A jak tak, czy czytal to czarne , czy wszystko biale????

  Niech pan przetlumaczy panu NIckowi…i wezmie go za swiadka koronnego..on bedzie swiadczyl za wszystkim , ale mu pan najpierw powie ….co sie stalo:-))))
  Najpierw wypowie swoje glebokie przemyslenia i oceny krytyczne…na temat..a potem sie dowie na jaki to sie …..wypowiadal:-))))))i o co chodzi:-))))

 7. revers said

  Krotka piłka p.Romek to jest atykul o terroryzmie jaki mamy na codzien w Syrii tam tez idzie o great izrael kosztem Syrii, o syryjskie wzgorza Golan.

  Tym razem chodzi o Krym, i wojne hybrydowa. poroszenko rezygnuje z otwarego konfliktu i stawia na operacje specjalne, czyli terrorystyczne i wojska specjalne, ktore miedzy innmi beda rekrutowac sie z oddzialow ktore juz braly udzial w kampani z roku 2014.

  Nowoczesne uzbrojenie jak zawsze zapewnil niezadowdny sponsor terroryzmu na bliskim wschodzie, tj w Syrii, Iraku, Libii usrael. To bedzie grubszego kalibru bron, kamerz noktowizyjne i termowizyjne, inne zabawki specsluzb.

  Inni publisci internetowi jak David Icek , produkujacy sie na youtube wprost zaprzecza istnieniu hazarii.

  reszta to jak w linku 4, polakow tez zagonia do mokrej dywersyjnej roboty, a ponoc jeszcze polska nie nalezy do chazarii, czy tam miedzymorza. Duzo bedzie oczekiwac po wizycie Dudy u Poroszenki w ostanim tygodniu sierpnia, oczywiscie na mokra robote krecia wktorej najczesciej gina cywile lub terroryzowani sa jak ostanio w Allepo.

 8. Ad. 4

  Po przerzuceniu tekstu do translate.google.pl da się to zrozumieć.

 9. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/2016/08/15/rosja-dzis-roman-k/

 10. Ehze said

  CHAZARIA Ukrainy nie przepusci. Dostana ja, zeby po zgliszczach calego swiata.

 11. NICK said

  Było to do Pana Romana. P. Krzysztofie. (8).
  STALI bywalcy rozumieją a P. Roman? Na pewno.
  Nie wszyscy i nie wszystko i nie dla wszystkich.

 12. revers said

  Choc rosjanie pod Allepo w ostano w jedym dniu wyrzneli z pol tysiaca isis, tyciace rannych issimanow, przy malych stratach wlasnych to w Jordani juz koalcja jak w tekscie apecsluzb saudis,a merykanow, pakistanczykow przygotowala 7 tysiace nowych najemnikow.

  Powstaje pytanie czy taka kolacja specsluzb amerykanskich, polskich, ukrainkich juz istnieje na okazje wolnej armii krymu i opozycji z gazet. Inie dzialaja juz Donbasie lub na Krymie, w ostanim incydencie polowa grupy dywersyjnej wrocila na Ukraine z Krymu tak ze trudno mowic o
  jednorodnym skladzie grupy dywersyjnej.

 13. jaro said

  oj , coś mnie się zdaje że do grudnia tego roku za Bugiem i dalej na południe wzdłuż naszej granicy będą stały słupy graniczne FR, co było zresztą do przewidzenia. Teraz już będzie widać jak ,, im” zaczyna brakować czasu, będą się ruszać jak w ukropie. I tu odwołam się do Naszej Ewangelii Mateusza,, A kiedy ujrzał wielu z faryzeuszów i saduceuszów przychodzących do swego chrztu, powiedział im: Rodzaju żmijowy, któż wam pokazał, żebyście uciekali przed nadchodzącym gniewem? [8] Wydajcie więc owoc godny skruchy; [9] i nie mniemajcie, że możecie mówić sami w sobie: Mamy ojca Abrahama; bowiem powiadam wam, że Bóg z tych kamieni może wzbudzić dzieci Abrahamowi. [10] A teraz i siekiera jest przyłożona do korzenia drzew; zatem każde drzewo, które nie wydaje szlachetnego owocu, zostaje wycinane i w ogień wrzucane. [11] Ja was zanurzam w wodzie ku skrusze; ale ten, który przychodzi za mną, jest mocniejszy niż ja; on jest tym, którego butów nie jestem godzien nosić; ten was zanurzy w Duchu Świętym i ogniu. [12] On ma w swojej ręce wiejadło i wyczyści swoje klepisko, i zgromadzi swoją pszenicę do spichlerza, a plewy spali ogniem nieugaszonym.

 14. NICK said

  P. Krzysztofie M. (8).
  Przepraszam Pana. Opacznie Pana wpis zrozumiałem.
  A moim (11) mógł Pan być obrażony.
  Pozdrawiam.

 15. Ad. 14

  Obrazić się?
  Na pana?
  Musiałbym mieć.
  Powód.
  Ale jaki? 🙂

  Wzajemności.

 16. NICK said

  Uff. Dzięki. Krzysztofie Panie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: