Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Szojgu: Rosja uchroniła Syrię przed zmasowanym ostrzałem NATO

Posted by Marucha w dniu 2016-08-15 (Poniedziałek)

Działania Rosji udaremniły 624 ostrzały z użyciem rakiet skrzydlatych.

„Zmianie ulegał stosunek wobec sytuacji w Syrii. Co by było, jeśliby naszemu prezydentowi nie udało się przekonać do konieczności realizacji zadania likwidacji broni chemicznej? Samych tylko skrzydlatych rakiet gotowych do zmasowanego ostrzału terytorium Syrii było 624″ — powiedział Szojgu na antenie „Rosja-24″ i dodał, że po takim ostrzale byłoby nader trudno odbudować strukturę państwową w Syrii.

Rosyjski minister obrony powiedział też, że Rosja i USA są bliskie podpisania porozumienia w sprawie rozpoczęcia wspólnej walki z ugrupowaniem PI w Aleppo. Szojgu wyraził nadzieję, że dane porozumienie mogłoby pomóc „Syryjczykom w powrocie do swoich domów” i dopomóc w „przywróceniu pokoju na tej znękanej cierpieniem ziemi”.

W 2013 roku, w toku rozmów w Genewie Rosji udało się przekonać Stany Zjednoczone co do możliwości uregulowania drogą pokojową syryjskiego kryzysu, któremu początek położył atak z użyciem broni chemicznej na przedmieściach Damaszku. Strony porozumiały się, że nie będą podejmować wojennej interwencji i zaplanowały na połowę 2014 roku operację zniszczenia syryjskiej broni chemicznej. [… a także nuklearnej i bakteriologcznej, jak to miało miejsce w przypadku Iraku – admin]

http://pl.sputniknews.com

Komentarze 3 to “Szojgu: Rosja uchroniła Syrię przed zmasowanym ostrzałem NATO”

 1. […] via Szojgu: Rosja uchroniła Syrię przed zmasowanym ostrzałem NATO — Dziennik gajowego Maruchy […]

 2. revers said

  I kogo to obchodzi, jak europweskie lemingi masowo uwazaja ze kryzys uchodzcow zwiazany jestz dzlalaniami Rosjan w Syrii, nie NATO, zgodnie z linia propagandowa glownych sciekow medialnych.

  http://www.german-foreign-policy.com/de/fulltext/59419

 3. revers said

  Ofensywa ISIS na poczatku sierpnia, dluga relacja filmowa z pozycji atakujacych isismanow, po ktorej widac ze na niewiele zdaly sie naloty bombowe na pozycje ISIS.

  ISIS z duza zdolnoscia bojowa, samobojczymi atakami ciezarowkami wypelnionymi ladunkiem wybuchowymi w akcji. A potem witamy w europie i w Warszawie

  .https://www.youtube.com/watch?v=jwgIZSgoXPk

Sorry, the comment form is closed at this time.