Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Ukraina w UE i NATO?
  Anucha o Nasz nowy, narodowy sport
  lewarek.pl o Raz na moście, raz pod mo…
  revers o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Marucha o Wolne tematy (47 – …
  revers o Po decyzji Sądu Najwyższego…
  minka o Zamiast osądzać Rosję, Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
  minka o Wolne tematy (47 – …
  Listwa o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Persona non grata – demodyktatura ambasadora USA

Posted by Marucha w dniu 2016-08-17 (Środa)

Jeśli do tej pory mogło się komuś zdawać, że postępująca wasalizacja Polski względem USA jest polityką co najwyżej teoretycznie dyskusyjną, a nie jednoznacznie i praktycznie godzącą w nasze interesy, ten powinien ostatecznie przestać się łudzić.

Poza centralnym „słoniem w menażerii”, którego wszyscy zgodnie starają się nie dostrzegać, tj. sprawą roszczeń żydowskich, kiedy Stany Zjednoczone występują wobec nas w charakterze żyranta i komornika jednocześnie, możemy dowolnie wydłużać całą listę realnych strat i utraconych zysków składających się na lawinowo rosnące koszta naszej „lojalności sojuszniczej”.

Zespawanie „na sztywno” polskiej racji stanu z dyrektywami Waszyngtonu oznaczało w ostatnich latach m.in. prowadzenie przez Warszawę sprzecznej z naszą racją stanu polityki zagranicznej zwłaszcza na kierunku wschodnim, bo w praktyce było to hołubienie szowinizmu ukraińskiego i litewskiego (pod szantażem „lojalności sojuszniczej”) oraz wpychanie Białorusi coraz głębiej w objęcia rosyjskie (pod pretekstem wzmacniania wschodniej flanki).

W eskalacji wojennej prowadzonej na naszym terytorium przez USA nadstawiliśmy po raz kolejny głowę (ryzykując przyjęcie na siebie „deeskalacyjnego” uderzenia Rosji i odwetu islamskich rezunów za udział w pacyfikacji Azji Środkowej i Bliskiego Wschodu), nie zyskawszy dotąd literalnie nic. Bo tak jak „offset iracki”, tak i „dzień świstaka w Redzikowie” itp. należą jak dotąd w całości do sfery fantasmagorii.

Umiejętne zarządzanie konfliktem wewnętrznym w Polsce, kontrolowane przez rosnącą liczbę „sekretarzy prasowych” imperialnej ambasady przy ul. Pięknej, odbywa się niestety z pełnym zaangażowaniem pionków reprezentujących najrozmaitsze barwy partyjne. Przy czym Waszyngton prowadzi dziś tę grę z cynizmem i ostentacją nie mniejszą niż Moskwa za swoich najlepszych czasów.

W polityce wewnętrznej przez lata obserwować można było cyniczne spekulowanie przez Amerykanów na naszej giełdzie politycznej, czyli obejmowanie nieoficjalnym patronatem tej czy innej kreatury, często sowieckiego jeszcze chowu, w rodzaju Leszka Millera czy Ryszarda Petru.

Praktyka przyjmowania na służbę i nadawania immunitetu nietykalności „swoim sukinsynom” sięga co najmniej drugiej połowy lat 80., kiedy to szerokim strumieniem ruszył proces przewerbowania esbeków z Departamentu I na służbę CIA. Czyżby DIA powtarzało właśnie ten sam numer z sierotami po WSI? Czy eksterytorialne bazy amerykańskie na terytorium Rzeczypospolitej zafundują nam „efekt kiejkucki” do potęgi? To czas pokaże i niejedno uwydatni. Tymczasem mamy jednak całkiem świeży a spektakularny dowód antypolskich poczynań ambasady USA także w naszej gospodarce.

Chodzi o projekt tzw. Kanału Śląskiego łączącego dorzecza Wisły i Odry, który wytyczano na mapach jeszcze w czasach zaborów (od Oświęcimia do Kędzierzyna-Koźla), a który ostatecznie za Gierka w roku 1979 (sic!) wpisano do strategicznego planu rozwoju „Wisła” – to prawdziwie „wielki projekt”, który mógłby radykalnie wzmocnić naszą pozycję geostrategiczną poprzez skokowe zwiększenie możliwości transferu towarów.

O powrocie do tej koncepcji pisano jeszcze w poprzedniej dekadzie, podnosząc jej potencjalnie zbawienne skutki, bynajmniej nie tylko dla naszych południowych województw. Ów Kanał Śląski bowiem to tylko część większej całości, której wizję uzupełnić trzeba o połączenie Odry i Dunaju (sic!), czego monumentalny plan, z centralnym portem śródlądowym na terenie Czech, stanowi podobno największe marzenie prezydenta Miloša Zemana.

Nie trzeba długo tłumaczyć, jak znacząco powodzenie tego zaiste „wielkiego projektu” wpłynęłoby na obrót handlowy w skali całego kontynentu, nie trzeba też wielkiej wnikliwości analitycznej, by zauważyć, że to plany godzące w dotychczasowy „porządek świata” w naszym regionie.

Nic zatem dziwnego, że zarówno projekty polskie, jak i czeskie zawsze rozbijały się o problem finansowania, ostatecznie już dwa lata temu Komisja Europejska odmownie załatwiła w tej sprawie Czechów.

I oto w sukurs nadchodzą Chińczycy, dla których perspektywa udrożnienia sieci komunikacyjnej poprzez skomunikowanie największych dorzeczy w Europie Środkowej jest naturalnym i nieodzownym dopełnieniem ich koncepcji „nowego jedwabnego szlaku”, czyli w istocie reaktywacji pradawnej kooperacji rynków azjatyckich z Europą drogami lądowymi.

Otóż więc właśnie z początkiem tego roku sprawa nabrała rumieńców. Chińskie firmy wystąpiły ni mniej, ni więcej, z propozycją pełnego finansowania prac ziemnych i budowy infrastruktury. W podobnym czasie po obu stronach granicy uroczyście podpisano stosowne deklaracje – Chińczycy umówili się z Czechami na budowę m.in. wielkiego terminalu logistycznego w morawskim Hoboninie, jednocześnie deklarując wolę inwestowania podobnej sumy (11 mld dolarów!) w wyżej wymieniony Kanał Śląski – stosowną umowę wstępną sygnował już w kwietniu 2016 wojewoda małopolski Józef Pilch. Sprawę ostatecznie przypieczętować miały spotkania przywódców państw. Miały, ale jakoś nie przypieczętowały.

Bo oto do akcji wkroczył energicznie Jego Ekscelencja Ambasador USA Paul W. Jones, który wszak nie darmo jest m.in. absolwentem studiów „bezpieczeństwa narodowego” w Naval War College (akademii marynarki wojennej USA). Będąc człowiekiem wyedukowanym przez imperialne służby tej akurat formacji, Jones nie może nie pojmować w lot, jak dalece wizja pokojowego prosperowania i bogacenia się narodów wielkiej wyspy świata (Europy i Azji) zagraża hegemonii imperiów morskich, jakimi pozostają Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.

Podobno niemal w przeddzień wizyty prezydenta Xi w Warszawie właśnie w sprawie kontraktu na budowę Kanału Śląskiego, wykonana została przez Amerykanów dyplomatyczna akcja mająca precedensy i właściwe wzorce w tradycji poczynań sowieckich ambasadorów w czasach PRL. Przy czym nie znając rzeczy z autopsji, trudno doprawdy przesądzać, czy przypadkiem towarzysz Borys Aristow nie zachowywał wobec towarzysza Józefa Czyrka większej rewerencji niż arogancki Paul W. Jones wobec nieszczęsnego Witolda Waszczykowskiego, skoro ten ostatni robił na osobach trzecich wrażenie roztrzęsionego właśnie po rozmowach z udzielnym demo-gubernatorem Jonesem.

Tak czy inaczej – sprawa Kanału Śląskiego zapewne umiera właśnie śmiercią nienaturalną – wszystko na to wskazuje – wskutek zdecydowanego okazania przez towarzyszy amerykańskich dezaprobaty dla sprzecznej z imperialnym interesem samowolki polskich sojuszników.

Co ciekawe i jakże charakterystyczne, jak na zawołanie ruszyli z nagonką etatowi naganiacze z mediów gadzinowych, które przy pozorach permanentnej wojny akurat tej sprawie formują konsekwentnie sojusz ponad podziałami, stając czujnie na straży lojalizmu wobec amerykańskiej demodyktatury. Jednolite stanowisko zajęli, a jakże, funkcjonariusz frontu ideologicznego z „Gazety Polskiej” i z „Gazety Wyborczej”. Ledwie prezydent Xi opuścił Warszawę, a już wykazywali się zaiste zadziwiająco synchronizowaną czujnością.

Porównajmy:

„Projekty, które uda się zrealizować ze stroną chińską, będą wymagały bardzo dokładnego zbadania podmiotów w nie zaangażowanych, by uniknąć takich wpadek [sic! – podkr. G.B.], jak ta z zawartym tuż przed przyjazdem prezydenta Xi do Polski porozumieniem pomiędzy wojewodą małopolskim a chińską firmą China Harbour Engineering Company LTD (CHEC). Dotyczy ona budowy Kanału Śląskiego łączącego Wisłę z Odrą. Umowę podpisano, mimo że CHEC jest na czarnej liście Banku Światowego w związku z korupcją. Ta sama firma utraciła miesiąc temu kontrakt w Wielkiej Brytanii” – donosiła „Gazeta Polska Codziennie” do spółki z portalem Niezależna.pl (sic!).

A „Gazeta Wyborcza” wtórowała: „Problem w tym, że chińska firma China Harbour Engineering Company, która jest spółką-córką China Communications Construction Company Limited, znajduje się na czarnej liście Banku Światowego. Trafiła tam za korupcję i oszustwa podczas inwestycji m.in. w Bangladeszu i na Jamajce. Od kilku lat donosiły o tym anglojęzyczne serwisy”. Przy czym redaktorzy „GaPoli” zachowali w tym wypadku większą skromność od swych kolegów, którzy nie omieszkali się pochwalić, że po ich publikacji wojewoda Pilch natychmiast w podskokach „sprawdza wiarygodność chińskiej firmy, z którą zamierza współpracować przy budowie kanału Wisła–Odra. Eksperci nie mają wątpliwości, że powinien to zrobić, nim podpisał umowę”.

A więc: Roma locuta, causa finita – skoro Bank Światowy wprowadził kogoś na swoją czarną listę, to za żadne skarby nie należy się schylić po oferowane przezeń 11 mld, choćby nie wiem co.

Czy jednak polscy państwowcy mają się trwale godzić z tym stanem rzeczy? Czy „anglojęzyczne serwisy” i „czarne listy” redagowane przez tamtejszych lichwiarzy mają być miarodajne dla polskich mężów stanu? Poza narażeniem na ciosy nieprzyjaznych sąsiadów, wystawieniem na roszczenia i uroszczenia Żydów, poza pogrążaniem w coraz głębszej niewoli dłużniczej, czy mamy pogodzić się również z praktyką zamykania nam przez Amerykanów realnych perspektyw rozwoju gospodarczego, blokowania wszelkich projektów, które pozwoliłyby nam wydostać się z geostrategicznej pułapki i korzystać z atutów, jakie daje nam nasze położenie?

Czy mamy na powrót przyjąć jako zasadę ustrojową nadrzędność woli imperialnych ambasadorów? Czy mamy uznać ich prawo do urządzania naszym przywódcom egzaminów powtórkowych z demokracji, a na dodatek jeszcze – do besztania naszych ministrów, ilekroć w podległych im urzędach zrodzi się jakiś pożyteczny, autentycznie wielki projekt?

Odłożony ad acta na skutek obcesowej interwencji ambasadora Jonesa projekt połączenia dorzeczy Wisły i Odry za grube chińskie miliardy będzie doskonałym probierzem. I to wcale nie intencji i lojalności Zachodu, bo te znamy już nadto dobrze – jak zły szeląg. Będzie to test suwerenności władzy warszawskiej. Najbliższe miesiące dadzą nam jasną odpowiedź, jak wypadnie „sprawdzanie wiarygodności” chińskich partnerów przez pana wojewodę, no i czy on sam w ogóle utrzyma się na stanowisku.

Czy uczestnicy afery Kanału Śląskiego zasługują na większą wyrozumiałość niż, powiedzmy, Waldemar Pawlak z sygnowaną przezeń w Moskwie „niewolą gazową”? Jeśli warszawski rząd i prezydent chcą zachować tytuł do posługiwania się w nazwach imieniem Polski, muszą się po polsku zachować. Niech się nie łudzą, że konformizm w tej sprawie pozwoli im zachować suwerenność w jakiejkolwiek innej zasadniczej sprawie. Niech nie sądzą, że ich zaniechanie znajdzie przed sądem bardziej przekonujące usprawiedliwienie niż inne akty narodowej apostazji, abdykacji z suwerenności i rezygnacji z narodowego interesu.

Czyż analogie coraz silniej rysujące się między Paktem Północnoatlantyckim a Układem Warszawskim mają się dalej rozszerzać aż do paraleli TTIP-RWPG? Czy lojalność sojusznicza wobec USA ma nas kosztować nie tylko utratę bezpieczeństwa i suwerenności, ale także przekreślenie poważniejszych perspektyw gospodarczych?

A na koniec: Jego Ekscelencja Ambasador Paul W. Jones już dawno zapracował na poczesne miejsce na naszej polskiej czarnej liście, aby jako persona non grata na grzeczne acz stanowcze wezwanie naszego MSZ opuścił co prędzej polską ziemię, której gościnności najwyraźniej nie potrafi uszanować.

Tekst ukazał się na łamach tygodnika Polska Niepodległa! Kupujcie nowe numery oraz inne tygodniki z naszego wydawnictwa! Wspomagacie w tej sposób niezależne, polskie media!

Grzegorz Braun
E-wydania: https://wogoole.pl/

Za: PolskaNiepodlegla (15.08.2016) – “Tylko u nas! Grzegorz Braun w II części tekstu “Persona non grata – demodyktatura ambasadora USA” “

http://www.bibula.com

Komentarze 93 do “Persona non grata – demodyktatura ambasadora USA”

 1. tui said

  Szczęś Boże, zawtra toże.

  Grzegorz Braun. Mydlarz różańcowy. To dość kontrowersyjna postać.

  ——
  Tak, jest kontrowersyjny. Bardziej na intuicję, niż na konkrety.
  Admin

 2. jamek said

  Ze swoim Aniołem Stróżem:

 3. Maverick said

  Grzegorz ma mocne punkty i wodzi gdzie kundelki kabaly urabiaja Polakow.

 4. Re 1 (Niedowiarek)

  A konkretnie, gdzie Grzegorz Bran w tym tekście plecie głupstwa albo się myli.
  Co to znaczy „mydlarz różańcowy”?

  Przykro mi – nic nie wiem o Niedowiarku, a już jawi mi się on, w odróżnieniu od Brauna, jako postać całkowicie niekontrowersyjna.

 5. Maverick said

  Polecam analize biblijnych wersow:

  Babilon jest USA.

 6. Maverick said

  Aby odwrocic plany lucyferianow i NWO Ameryka musi wybrac Trumpa.

  Tylko jak wtedy beda szczekac polskie kundelki kabaly?

 7. Marucha said

  Re 6:
  Załóżmy, że zwycięża Trump i że choć w części spełnia swe przedwyborcze obietnice.
  Co zrobią polskojęzyczne kundelki?
  Bez cienia wstydu, bez najmniejszej żenady, zmienią front o 180 stopni.
  Czy ktoś kiedyś widział psychopatę, który się wstydzi za to, co narobił?

 8. wanderer said

  Uwazam ze w tym tekscie Braun akurat dobrze prawi o tym kanale. Mieszkalem na Slasku cale zycie i wiele sie nasluchalem na temat tego projektu i jego pozytywnych aspektach. Sek w tym, ze gospodarka na Slasku zniszczona i nie moglby byc teraz tak w pelni wykorzystany jak wiele lat temu.

 9. revers said

  To w Polsce nawet ruchu zielonych nie potrzeba jak w Nikragui, oplacani zieloni szaleja, wystarczy oper.ol z wlasciwej amabasady i morda w kubel.

  A co z kanalem Augustowskim, Elblaskim z przejsciem przez mierzeje wislana?

 10. La Reine Toronto said

  ad 1; ma Pan/Pani racje; nie moge sie jakos do tego pana przekonac; kobieca intuicja? ta broda a la Geremek odraza i odpycha…tak sie prezentowac? ojejku!

 11. MatkaPolka said

  http://www.pch24.pl/kresy-pl–usa-naciskaly-na-polske-ws–uchwaly-o-ludobojstwie-wolynskim,45049,i.html

  Dziennikarze portalu Kresy.pl, powołując się na „wysoko postawione źródło w PiS” poinformowali, że amerykański rząd poprzez swoich przedstawicieli naciskał na polskie władze, żeby nie nazywać Rzezi Wołyńskiej ludobójstwem.

  Przedstawiciele rządu USA w Polsce prowadzili działania mające na celu wywarcie presji na polskie władze, by Rzezi Wołyńskiej nie nazywać ludobójstwem oraz, żeby przed szczytem NATO w Warszawie żadne uchwały czy ustawy dotyczące 11 lipca nie były procedowane – poinformował portal Kresy.pl.

  Powołując się na dobrze poinformowane źródła w Prawie i Sprawiedliwości dziennikarze portalu donoszą, iż w Kancelarii Prezydenta RP co najmniej dwukrotnie interweniował sam Ambasador USA w Polsce, Paul W. Jones. Ambasador miał naciskać, żeby Polska odstąpiła od zamiaru oficjalnego uznania zbrodni ukraińskich nacjonalistów na Polakach za ludobójstwo. Z kolei, gdyby ostatecznie miało jednak do tego dojść, dyplomata wskazywał, by sprawa ta lepiej nie znalazła rozstrzygnięcia przed szczytem NATO w Warszawie.

  Wygląda na to, że informacja ta krążyła już na giełdzie politycznej wcześniej, bowiem już kilka tygodnie temu poseł klubu Kukiz’15 Paweł Szramka pytał z mównicy sejmowej: „czy któreś z państw sojuszniczych wpływało na decyzję o tym, abyśmy ten temat [upamiętnienia ofiar Wołynia] poruszyli dopiero po szczycie NATO?”.

  Przedstawiciele ambasady USA odmówili komentarza. Również kancelaria prezydenta nie komentuje sprawy.

  Ostatecznie, uchwała wypracowana w oparciu o projekt PiS została przyjęta przez Sejm na ostatnim posiedzeniu przed wakacjami, 22 lipca – po szczycie NATO i po 11 lipca.

  Czy to prawda, że JE Ambasador Jones dwukrotnie nakrzyczał na ministra Waszczykowskiego, co spowodowało, że Polska nie podpisała ważnej umowy z Chinami???

  USA ingerują w wewnętrzne sprawy Polski. Czy tak postępują przyjaciele i sojusznicy czy też nasi wrogowie? A może ja jestem agentem Putina? A może to USA tego chcą?

 12. Rob said

  @Rozpuszczalnik
  Pan Braun myli się w wielu sprawach (żeby tylko była to pomyłka!).
  1. Polska ma ogłosić „neutralnośc”.
  Jest to kompletna bzdura.
  2. Pan Braun powiedział kiedyś o biskupie Życińskim, że „smaży się w piekle”.
  Osąd nad duszą biskupa Życińskiego przez p. Brauna jest grzechem ciężkim.
  Ciekawe czy się z tego wyspowiadał? Powinien również publicznie się z niego wycofać.
  3. Pan Braun uważa, że Polsce grozi zarówno „zachód” jak i Rosja.
  4. Pan Braun krytykuje PiS ale wtedy gdy trzeba to ich popiera.

 13. Rob said

  Polskę można zobrazować w postaci roweru.
  Na siodełku siedzi „ktoś” kto kieruje tym rowerem,
  PiS jest prawym pedałem (teraz jest w pozycji „na górze”)
  a PO tym lewym na dole (pedały okresowo się wymienia).
  Zobaczmy, że żadni aferzyści z PO nie siedzą w więzieniach.
  Nie toczy się proces w sprawie morderstwa ks. Popiełuszki (PiS to obiecywało)
  natomiast siedzi niewinny człowiek p. Piskorski bez bez procesu a nawet bez postawienia jemu zarzutów.

 14. L2P said

  Re 6;
  Wybor pomiedzy sodoma a gomora, niemniej waza sie losy swiata zydowskiego nie tylko naszego, tym razem, na najblizsze lata..
  Panowie pro bono-judaica publica `patrioci` pomagaja utrzymac system w mocy..`purim` i to wszystko.

 15. MatkaPolka said

  Metody manipulacji Polakami – Grzegorz Braun jako przykład

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/03/26/metody-manipulacji-polakami-grzegorz-braun-jako-przyklad

  Obrońcy Kościoła czy Polski muszą pamiętać, że niebezpieczeństwo pochodzi nie tylko ze strony tzw. lewicy, establishmentu czy mainstreamu, lecz przede wszystkim z łona kościoła posoborowego oraz z kręgów prawicowych, od narodowców i patriotów — bo tysiącletnia polityka żydowska polega na tym, żeby potajemnie przedostawać się zwłaszcza do tych sektorów, instytucji religijnych i opozycyjnych, by wyeliminować prawdziwych obrońców kraju i wiary, a przede wszystkim tych, którzy znają żydowskie niebezpieczeństwo, — a w ich miejsce zainstalować swoją agenturę. Dokładnie tak, jak zrobiono to z Solidarnością, o czym wszyscy doskonale wiemy.

  Ojcem Grzegorza Brauna jest Kazimierz Braun, reżyser, profesor reżyserii na Uniwersytecie Stanu Nowy Jork w Buffalo. Bratem Kazimierza Brauna jest Juliusz Braun, obecny prezes TVP. Dziadek Grzegorza to nieżyjący już Juliusz Braun. Bratem zaś dziadka był Jerzy Braun.

  Jeden z ważnych ośrodków masonerii w Polsce, po pierwszej wojnie światowej, został zorganizowany jako Instytut Mesjanistyczny. Kierował nim wysoko stojący w hierarchii masońskiej Józef Jankowski – różokrzyżowiec i martynista, znawca Kabały. Jego najbliższym współpracownikiem i wychowankiem był Jerzy Braun – postać niepospolita: filozof, poeta, doskonały publicysta i redaktor pism na dobrym poziomie, przede wszystkim Zetu i Merkuryusza Polskiego Ordynaryjnego.

  Po przekształceniu Instytutu Mesjanistycznego w Towarzystwo Hoene-Wrońskiego, Jerzy Braun z niesłychaną energią zaczął propagować naukę tego filozofa, którego Papus stawia w jednym rzędzie z takimi Mistrzami, jak Fabre d’Olivet i Eliphas Levi. Jako członek Zakonu wyspecjalizowanego w prowadzeniu dywersji Jerzy Braun – mason wysokiego stopnia, pochodzenia żydowskiego, zaczyna energicznie zwalczać masonerię i Żydów, przede wszystkim na łamach Merkuryusza; można się domyślić z jakim skutkiem.

  W końcu lat trzydziestych organizuje Porozumienie Organizacji Antymasońskich i zaczyna wydawać Biuletyn Antymasoński, którego materiał informacyjny z zachwytem przejmuje prasa narodowa i katolicka. Dobry dowcip, nieprawdaż? Zakon masoński posiadł tę mądrość, że może spokojnie egzystować dopiero wtedy, gdy sam zorganizuje własnych przeciwników – i odpowiednio nimi pokieruje. I robi tak nadal.

  Filozofia Hoene-Wrońskiego propagowana przez Jerzego Brauna systematyzuje podstawowe elementy Kabały i przedstawia je w duchu niemieckiej filozofii idealistycznej. Po dziś dzień zwolennicy i wyznawcy Wrońskiego – zwani wronskistami – tworzą rodzaj sekty ściśle związanej z Zakonem Martynistów – jedną z naczelnych struktur wolnomularstwa.

  Jerzy Braun w czasie okupacji niemieckiej stał się jednym z przywódców „Unii” (1940-42) – organizacji konspiracyjnej o chrześcijańskim charakterze. „Unii” podległy był m.in. Teatr Rapsodyczny. Mieczysław Kotlarczyk, któremu Jerzy Braun pomagał w zorganizowaniu i prowadzeniu Teatru Rapsodycznego, wprowadził do „Unii” jednego ze swych aktorów i podopiecznych, młodego Karola Wojtyłę. To Kotlarczyk wprowadził Wojtyłę w fenomenologię. Tak się zdarzyło, że Kotlarczyka zainspirowała Helena Petrowna Bławatska, rosyjska okultystka, założycielka nowoczesnego teozofizmu. Bławatska, jak potem Wojtyła, nauczała, że religie były bardzo podobne do siebie, wszystkie pochodziły z tego samego źródła.

  W książce „Il Pensiero of Karol Wojtyla” [Myśl Karola Wojtyły] włoskiego współczesnego filozofa i polityka. Rocco Buttiglione, możemy przeczytać: „Żeby zrozumieć Kotlarczyka, ponad to co mówi o nim Wojtyła, ważne wydaje się przeczytać Mieczysława Kotlarczyka “Sztuka żywego słowa” (Gregorianum, Rzym, 1975), ze wstępem kard. Karola Wojtyły… Odnośnie relacji, jakie istnieją między słowem [mówionym] i przedmiotem [widzianym], Kotlarczyk czytał i rozważał teksty z tradycji teozoficznej Heleny Pietrownej Blawatskiej, Świtowskiego, Ignacego Matuszewskiego… i z tradycji hebrajskiej – Ismara Elbogena – zgodnie z którą wszystko redukowane jest do syntezy osobistej”.

  Teatr Rapsodyczny czerpał inspirację do swoich przedstawień z tekstów literackich, filozoficznych, religijnych, z poezji romantycznej i neoromantycznej. Koncepcja teatru wyrosła z ducha polskiej myśli mesjanistycznej, z pism Augusta Cieszkowskiego, Zygmunta Krasińskiego, Józefa Hoene-Wrońskiego, Andrzeja Towiańskiego.

  Towiański był zwolennikiem „mesjanizmu”, prądu zapoczątkowanego przez Hoene-Wrońskiego „który ostatecznie skończył wierząc, że jest Parakletem na którym spoczywa misja głoszenia «chrystianizmu spełnionego»” (Rocco Buttiglione, s. 251).

  Zwolennikami mesjanizmu byli również dwaj wielcy mężowie polskiej literatury: Zygmunt Krasiński (1812-1859) i August Cieszkowski (1814-1894): pierwszy „głosił, że Kościół Piotrowy dobiega końca, jak wszystkie starożytne społeczności„, drugi „obwieszczał otwarcie trzeciego i ostatniego wieku historii: po starożytności, która była epoką Ojca, po okresie chrystianizmu, który był czasem Syna, wkrótce nadejdzie era Ducha Świętego, który uskuteczniając porozumienie woli ludzkiej z Wolą Bożą założy na ziemi królestwo Boże: wówczas to urzeczywistni się «pełnia narodów» obwieszczona przez świętego Pawła” (Rocco Buttiglione, s. 250-251). Co do Towiańskiego, w swojej głębokiej pokorze, uważał się, za trzecie po Napoleonie objawienie Chrystusa, za wybranego przywódcę, który miał powstać z narodu, Polski – na wzór Chrystusowy – męczennicy i odkupicielki. Był on „upojony literaturą mistyczną i okultystyczną: być może był dopuszczony do jakichś tajnych stowarzyszeń” (Rocco Buttiglione, s.252).

  Ojciec Grzegorza Brauna, Kazimierz Braun, w wywiadzie udzielonym dla Dziennika Polonii w Kanadzie relacjonuje: W początkowym okresie kontaktów Jerzego Brauna z Karolem Wojtyłą można mówić o dużym wpływie idei, twórczości i osobowości przywódcy „Unii”, starszego przecież o 19 lat poety, myśliciela, przywódcy – na młodego aktora, początkującego poetę i dramatopisarza, a niebawem alumna podziemnego seminarium. Echa idei „Unii” odzywały się po latach wielokrotnie w pismach i wypowiedziach Jana Pawła II.

  Ostatnią dekadę życia Jerzy Braun spędził w Rzymie. Tam zaangażował się w prace Soboru Watykańskiego II (1962-65) – był konsultantem w sprawach ekumenizmu i apostolstwa świeckich. Współpracował z prymasem Stefanem Wyszyńskim i biskupem Karolem Wojtyłą. Dwukrotnie gościł na audiencji u antypapieża Pawła VI (żyda, masona, komunisty).

  – Zachowało się kilka bardzo znaczących fotografii stryja: z Prymasem Wyszyńskim, z papieżem Pawłem VI, z Karolem Wojtyłą. To ostatnie pochodzi zapewne z wiosny roku 1964, a zatem już po powołaniu Wojtyły na urząd arcybiskupa krakowskiego, a przed wyjazdem stryja Jerzego z kraju. Obaj są na tym zdjęciu jacyś radośni, uśmiechnięci, pełni nadziei… – mówi w wywiadzie Kazimierz Braun.

  Zapytany o kontakty rodziny Braunów z Janem Pawłem II odpowiada:

  – Kontakty z Karolem Wojtyłą miał mój ojciec Juliusz, prawnik i ekolog, działacz katolicki i więzień polityczny (tak jak stryj Jerzy). Potem te kontakty objęły młodsze pokolenie. Profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Maria Braun-Gałkowska, to moja kochana młodsza siostra. Moja wielka przyjaźń i radość. To właśnie dzięki niej wszedłem do grupy młodzieżowej zwanej „Święta Lipka”. W tamtych latach (od 1958 r.) studiowałem w Warszawie reżyserię. Ona była wtedy studentką KUL-u. Studentem KUL-u był też jej narzeczony, wkrótce mąż, potem również profesor KUL-u, Jerzy Gałkowski. (…)
  Karol Wojtyła był dla nas po pierwsze przewodnikiem duchowym, wzorcem modlitwy, zarówno wspólnotowej, jak i indywidualnej – miał takie chwile w ciągu dnia, gdy usuwał się na modlitwę samotną, „wychodził na górę”, jak Chrystus. Był też wymagającym pedagogiem oraz aktywnym turystą, czy uczestnikiem gier sportowych.

  Z ogromnym wzruszeniem wspominam, że grałem kiedyś w siatkówkę z papieżem… Te wyjazdy uczyły właśnie tego: integracji modlitwy z nauką i pracą, a także i rozrywką, przenikania modlitwą wszelkiej działalności „świeckiej”. On ukazywał jedność życia duchowego i „życia w świecie”. Dawał przykład życia tą jednością.

  Braun w swoim wystąpieniach mówi dużo prawdy o sytuacji Polski, o Żydach oraz masonerii. Jednym z głównym punktów programu Brauna jest własność, wolność gospodarcza. O czym jednak Grzegorz Braun nie mówi?

  Głoszenie idei wolnościowych, postulatów obniżenia podatków, własności itd. nie ma żadnego znaczenia i jest niemożliwe do realizacji tak długo, jak Naród Polski nie ma prawnej możliwości emisji własnej waluty. Konstytucja Kwaśniewskiego vel Stolzmana z 1997 r. oddała emisję złotówki w ręce żydowskiej lichwy. Art. 220 konstytucji zabrania finansowania deficytu budżetowego przez „zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa”. Innymi słowy Narodowi Polskiemu odebrano możliwość emisji pieniądza i oddano ją w ręce żydowskie. W istocie jest to główna przyczyna ucisku fiskalnego i jak długo Polska będzie miała związane prawem ręce w emisji złotówki, tak długo nie ma możliwości obniżenia czy likwidacji ucisku fiskalnego. Dlatego wszelkie postulaty Korwina czy Brauna odnoście obniżenia podatków i likwidacji biurokracji nie mają żadnego znaczenia.

  Działając w myśl zasady Mayera Amschela Rothschilda „Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza narodu i nie będzie mnie obchodzić kto tworzy jego prawa” temat ten jest przemilczany przez wszystkich kandydatów w wyborach i przez wszystkie partie polityczne.

  Grzegorz Braun postuluje, aby Naród jednoczył się wokół soborowej sekty antychrysta udającej Kościół katolicki. W świetle wiary katolickiej, posoborowy kościół nie jest Kościołem katolickim a posoborowa hierarchia z „papieżem” na czele, nie jest hierarchią Kościoła katolickiego. Każdy, kto temu przeczy, jest albo zwiedziony przez żydowskie kłamstwa, albo działa w złej woli i celowo kanalizuje siły i potencjał Narodu i zagubionych katolików w ściek żydowskiej sekty ubranej w katolickie szaty.

  Nie możemy pozwolić, aby przywódcami katolickiej i narodowej opozycji wobec żydowskiego NWO stały się osoby, które za fundament swojej działalności obierają jedną z macek synagogi szatana – soborowy kościół, uparcie twierdząc, iż jest to Kościół katolicki i temu kościołowi należy się posłuszeństwo. Taka opozycja zawsze będzie fałszywą opozycją, tak jak opozycja Wałęsy, Michnika, Kuronia, Geremka, itd. z żydem Wojtyłą na czele, była fałszywą opozycją wobec komunizmu.

  Grzegorz Braun pozuje na Polaka, katolika, patriotę, narodowca.

 16. MatkaPolka said

  Machając różańcem można sprzedawać „kit”

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/07/08/machajac-rozancem-mozna-sprzedawac-kit

  Katolicyzm jako żydowski marketing

  Jak zagajał 7 lipca 2016r. przed sejmem żydowski katolik G.Braun?
  .
  . Ostre przemówienie Grzegorza Brauna o Wołyniu pod Sejmem!
  .wideo – youtube
  .
  Zbrodnia wołyńska = zbrodnia katyńska

  Lub

  kłamstwo wołyńskie = kłamstwo katyńskie

  Wina za ludobójstwo na Polakach nie tylko po stronie Kijowa leży, ale także po stronie Berlina. Przecież Ukraina (jej obecne ziemie zachodnie, a kiedyś wschodnie rubieże RP) była strefą okupacyjną IIIRzeszy, a między IIIRzeszą a NRF istnieje ciągłość prawna państwa niemieckiego. – Innymi słowy winniśmy mieć pretensje także do RFN, jako spadkobiercy niemieckiego okupanta, który sam wymordował kilka milionów Polaków (co było tylko częściową realizacją jego Generalplan Ost), że nie zapobiegł ukraińskiemu ludobójstwu – retoryka katolika Brauna skrupulatnie obliczono na głupotę współwyznawców, którzy jednocześnie mają słabą pamięć i nie pamiętają, że zbrodnie ukraińskie trwały do 1947r., a wtedy nie byli pod niemiecką okupacją. Tylko pozornie w oracji Brauna istnieje jakaś logika, której jednak jedynym celem jest – mimo wszystko – częściowe odbarczenie ukraińskich ludobójców od odpowiedzialności – „przecież nie tylko oni winni”.

  Wina leży także po stronie Moskwy, która wspierała eskalację zbrodni na tych obszarach – kontynuował katolik Braun. I byłby strzelił w dziesiątkę, gdyby nie jedno małe ale. Ukraiński szowinizm i jego zbrodnie obejmowały także ludność rosyjską. Ale, czy katolicka wiara wychwyci te polityczno-historyczne niuanse – wątpię. Braun jako zdecydowany rusofob osiągnął tu z łatwością swój cel. A jeśli przywołamy stwierdzenie z początku jego wypowiedzi: „zbrodnia katyńska – kłamstwo katyńskie”, które według powszechnych żydowskich mediów i oświaty są sprawstwem Rosji, a wierzy w to duża część społeczeństwa, ten cel jest oczywisty: macie nienawidzić i nigdy nie ufać Rosji.

  Retoryka Brauna nie byłaby wiele warta, gdyby nie padło w niej jedno prawdziwe zdanie – bo takie są wymogi socjotechniki – kłamstwo trzeba ładnie opakować. Stali słuchacze radia o.Rydzyka, jeśli pamiętają interesujące wykłady bpa A.Lepy na temat właśnie technik propagandowych, znajdą w nich potwierdzenie powyższego zdania. Może nie tyle Wlk.Brytania, co żydowska światowa finansjera – Międzynarodowy Żyd istotnie jest współwinny rzezi wołyńskich, ponieważ był inicjatorem ukraińskiego zdegenerowanego nacjonalizmu, czyli szowinizmu już w wieku XIX. Inicjatywa była skierowana przeciw Rosji, a po 1918r. także przeciw Polsce.

  Katolik Braun robi jeszcze jedną ważną rzecz, ustawia współczesnych Polaków zarówno przeciw Rosji – dla lepszego indoktrynacyjnego efektu wymienił ją na drugim miejscu, jak i przeciw Niemcom. Dlaczego? Dlatego, żeby w sprawach Polski, jako jedyny wiarygodny element mógł wystąpić syjonistyczny Żyd z V żydowskiej kolumny, który będzie się układał z Niemcami i z Rosją ponad naszymi – często pustymi niestety – głowami.

  Zachęcam katolików do refleksji i odpowiedzi na pytanie, czy religijne atrybuty wykorzystywane jako pryzmat do politycznych wypowiedzi służą częściej prawdzie, czy kłamstwu? I czy warto ufać żydowskim osobnikom ostentacyjnie „wymachującym różańcem”?

 17. MatkaPolka said

  Ojciec G.Brauna, Kazimierz – reżyser, uczony, pisarz, od 1985 mieszka w USA, gdzie również wykłada na wielu uniwersytetach. W 1992 został profesorem nauk humanistycznych

  Tate Kazimierz

  Wuj G.Brauna, Juliusz – od 2009 dyrektor Departamentu Strategii i Analiz w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, od 2011 prezes Zarządu TVP

 18. MatkaPolka said

  Siostra G.Brauna, Monika oraz Lev Stern wydali wspólną książkę pt. „Wrocław Jerozolima Wrocław”

 19. MatkaPolka said

  Machając różańcem można sprzedawać „kit”

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/07/08/machajac-rozancem-mozna-sprzedawac-kit

  Katolicyzm jako żydowski marketing

  Jak zagajał 7 lipca 2016r. przed sejmem żydowski katolik G.Braun?
  .
  . Ostre przemówienie Grzegorza Brauna o Wołyniu pod Sejmem!
  .wideo – youtube
  .
  Zbrodnia wołyńska = zbrodnia katyńska

  Lub

  kłamstwo wołyńskie = kłamstwo katyńskie

 20. Re: 18 Matka Polka
  Gdyby jakikowiek zyd czy pol-zyd mowil czy pisal naszczersza prawde i przy tym lezal tydzien pod Krzyzem w kosciele, to i tak nie uwierze w to co mowi i w to co pisze…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 21. przezroczysty said

  Staropolskie:

  Gdy pijany sie modli, białogłowa płacze a Żyd przysięga, rzadko wierzyć trzeba.

 22. revers said

  re16
  http://www.mojanorwegia.pl/edukacja/polskie-uczelnie-spadaja-w-swiatowym-rankingu-norweskie-wyprzedzaja-je-o-kilkaset-miejsc-11780.html

  Gdy Polskie uczelnie wyprzedza Egipt, Chile, RPA dobery i brazowy Braun, parcie ma do władzy jak każdy syjonista.

 23. Regina said

  Ambasador Paul W.Jones,nie jest ambasadorem- jest namiestnikiem USA na Polskę.Niestety.

 24. WI42 said

  „Przy czym Waszyngton prowadzi dziś tę grę z cynizmem i ostentacją nie mniejszą niż Moskwa za swoich najlepszych czasów.”

  Oczęta powoli otwierają się, …

 25. anonim said

  ad.11 Matka Polska
  Tak postępuje Szef w stosunku do pracownika którego jeszcze nie opłaca mu się wywalić na zbity ryj…to są pracownicy zmieńcie ludzie optykę na taką to wam się wiele wyjaśni.

 26. guła said

  „Cztery sposoby na rozeznanie duszy człowieka po jego wyglądzie”

  Kiedy wspomnę wystąpienia przedwyborcze za pierwszej i za drugiej kadencji pana Donalda, za którym „poszły jak w dym” wszystkie patriotki, to stwierdzam, że cóś jest z prawdy, w powyższym stwierdzeniu.

 27. peacelover said

  …wymagac od zyda prawdy,
  to tak jak cnoty…od prostytutki !

 28. JO said

  Ad.16. Pan Zyd Dariusz Kosiur nastawia Polakow antykatolicko, …jak zawsze.

  Zestawianie Katolickosci z ewentualna zdrada Polski, jest typowe dla Zydow. Tak wlasnie sie obnaza Pan Dariusz Kosiur nie po raz pierwszy.

  Ostrzegam wszystkich Gajowiczow przed Panem Kosiurem.

  JA

  Czy Pan wie z pewnością, że jest Żydem?
  Admin

 29. Marian said

  Niedziela z „antysemitą” – Jacek Międlar TV (4)

 30. Premizlaus said

  Re 23:
  Też to zauważyłem, kiedy ktoś mi polecił jego stronę.
  Zieje nienawiścią do chrześcijaństwa na wskroś.

 31. Re 12 (Rob)

  ad. 1. Dlaczego pogląd, że Polska powinna być neutralna, jest „kompletną” bzdurą?

  ad. 2. Braun nie jest idiotą i z pewnością nie podał szczegółów swojej wizyty w piekle, gdzie miałby widzieć Życińskiego. Stąd jego pogląd, że Życiński smaży się w piekle jest wyłącznie domniemaniem i opiera się na opinii, jaką Braun na temat biskupa ma.
  Życiński był osobą publiczną, a Braun jest publicystą. Życie i dzieło Życińskiego podlega ocenie publicznej, a Braun ma prawo wyrazić pogląd nie tylko w takich, w miarę pewnych kwestiach, jak to, że dwa razy dwa równa się cztery.

  ad. 3. OK, „Braun uważa, że Polsce grozi zarówno „zachód” jak i Rosja”.
  A Pan Rob uważa, że tylko …( kto?).
  Czy Polsce, która prowadzi aktualną politykę zagraniczną, Rosja zagraża i czy w razie czego wyśle na naszych zdurniałych od 1989 r. wyborców jakieś obiekty szybko latające, które robią dużo huku, etc.?

  ad. 4. „Braun krytykuje PiS ale wtedy gdy trzeba to ich popiera.”
  O qoorwa, ja też.
  Kiedy trzeba, PiS popieram, a kiedy trzeba – nie popieram.
  Gdzie jest błąd w mojej postawie. (Dam przykład: PiS nie lubi Rzeplińskiego, a mnie również mdli, kiedy patrzę na jego sprośną mordę.)

  Drobiazg na koniec: w swoim poscie nie zajmowałem się „całością” Grzegorza Brauna, tylko zadałem Niedowiarkowi pytanie „A konkretnie, gdzie Grzegorz Braun w tym tekście plecie głupstwa albo się myli”.

 32. Niedowiarek said

  Sami żydzi naokoło, nawet mój pies szczeka po hebrajsku.

  A co wy NATO

  „Różnice między Żydami, Syjonistami, a Chazarami”

  (……)

  Już było.
  Admin

 33. NICK said

  Bzdurą jest to co jest absurdalne, nierealne.
  Po co więc pisać bzdury, p. Rozpuszczalnik.”jest „kompletną” bzdurą?”

  Braun jest idiotą. Jako nie-idiota wiedziałby, że my go znamy i „poważamy”.
  Jest idiotą gdyż służy sanhedrynowi i wie co go czeka… .

  Polsce grozi zarówno „zachód” jak i Rosja”.
  Zarówno?
  (…)

 34. Przez chwilę miałem ochotę powiedzieć paru osobom, co o nich myślę, ale nie mam ani ochoty, ani czasu na wiercenie bambusa w celach miłosnych (podobnie jak nie lubię obrażać ludzi w własnego obozu politycznego) – stąd ograniczę się do uwagi bystrego Francuza Pigault-Lebrun, że „wszystko, co przesadzone, jest bez znaczenia.”.

  Ad. 20 (Jasiek z Toronto)

  Napisał Pan: „Gdyby jakikowiek zyd czy pol-zyd mowil czy pisal naszczersza prawde i przy tym lezal tydzien pod Krzyzem w kosciele, to i tak nie uwierze w to co mowi i w to co pisze…”

  Nie każdy Aszkenazy (Chazar) kanalia, bo inaczej taki Finkelstein nie stworzyłby i udokumentował pojęcia Holocaut Industry.
  Nie każdy Hebrajczyk kłamca, bo inaczej musiałby Pan wyrzucić z historii Zbawienia Matkę Boską, Apostołów, Ewangelistów i całe rzesze pierwszych chrześcijan, zdumiewająco dzielnych męczenników za wiarę. (Nie mają znaczenia w całym kontekście spory na temat niekoniecznie hebrajskiego pochodzenia części wymienionych postaci).

  * * *

  Ad. 16 (Matka Polka)

  Napisała Pani: Nie możemy pozwolić, aby przywódcami katolickiej i narodowej opozycji wobec żydowskiego NWO stały się osoby, które za fundament swojej działalności obierają jedną z macek synagogi szatana – soborowy kościół, uparcie twierdząc, iż jest to Kościół katolicki i temu kościołowi należy się posłuszeństwo.”

  „Nie możemy pozwolić”.
  A komu w dzisiejszej Polsce „możemy pozwolić”?
  Na razie Kościół Katolicki jest jedyną siłą zdolną czegoś w Polsce dopilnować. Cp by się nie powiedziało, jest w nim ciągłość, psuta ostatnio niemiłosiernie, tak wciąż jednak ewidentna, że warto raczej wziąć się za naprawianie Instytucji, niż tracić czas na jej lżenie?
  Co myślę o Soborze Watykańskim II i posoborowych papieżach, każdy, komu zdarzyło się zaglądać na moje blogi, doskonale wie. Ale chrześcijaństwo nie zaczęło się w wysmarowanych wazeliną masońskich tyłkach sabotażystów, ani też się w nich nie skończy. To im trzeba wypowiedzieć wojnę ideologiczną (a jak trzeba, to i finansową) i pracować nad wyprowadzeniem Kościoła z samobójczej drogi. To jest nasz, a nie ich Kościół!

 35. intuicja said

  Dwie osoby i jeden atrybut.

  Ta, ktora miala/ma kiepskie gadane, belkot, nosila/nosi Matke Boska w klapie.

  Ta z doskonalym gadanym, wrecz zblizonym do perfekcji, nosi Matke Boska na ustach.

 36. NyndrO said

  Moze macie jakies objekcje co do sfery religijnosci. Ja Wasz dystans rozumiem. Nie raz robiono Was/nas w bambuko. U mnie Grzechu moze brac ” na kreche” poki co.

 37. Siekiera_Motyka said

  Ad. 12 – Nie mam dostęp do archiw i podobnych informacji by weryfikować.

  „Józef Życiński był w latach 1977-1990 rejestrowany pod numerem 1263 przez Wydział IV KW MO w Częstochowie jako TW ps. „Filozof”. Materiały archiwalne zniszczono w styczniu 1990 r. ,,Filozofa” miał pozyskać naczelnik Wydziału IV ppłk Alojzy Perliceusz, a jego kolejnymi oficerami prowadzącymi byli: kpt. Stanisław Boczek (1978-1984), por. Zbigniew Kalota (od 1984). Z zachowanych akt lokalu kontaktowego SB o krypt. „Wanda” (ul. Józefitów 15/7 w Krakowie) wynika, że odbywano w nim spotkania z ,,Filozofem”.
  Por. IPN Ka 0026/1067.”

 38. JO said

  ad.33. A niby jak Pan sobie wyobraza wspolprace z „Kosciolem Posoborowym”.
  „Na razie Kościół Katolicki jest jedyną siłą zdolną czegoś w Polsce dopilnować…”

  Chyba, ze chodzilo Panu o Ten Jedyny, Tradycyjny Kosciol Katolicki, bo jego upadajace ramie, niemalze juz heretyckie ramie, stalo sie ostoja V kolumny w Polsce i poza nia…

  Czy moze Pan doprecyzowac swoj wywod?

  Gdzie Pan widzi w Polsce te JEDYNA SILE KATOLICJKA? Gdzie?

 39. JO said

  APEL GAJÓWKI!

  Żydo-masoneria przejęła Watykan, a w naszym kraju Episkopat Polski oraz wiele polskich parafii Rzymsko-Katolickich. Już nie jest tam głoszona Prawda – życiodajne Słowo Pana Jezusa Chrystusa, a filozofia rodem z Piekła, która niesie nam Polakom kłam, wulgarność i śmierć.
  „Marucha said 2015-03-31 (wtorek) at 12:57:19

  Prawda, wbrew popularnemu przesądowi, w którym pobożne życzenia bierze się za rzeczywistość – wcale nie musi zwyciężyć, a zwłaszcza sama z siebie.
  Trzeba jej w tym pomóc.
  Choćbyśmy pluli krwią.

  ….Bojkotować kościoły, gdzie rządzą rabini poprzebierani w kapłańskie szaty….”

  https://polakortodoks.wordpress.com/2016/08/17/apel-gajowki/

 40. Piszę więc jestem said

  Ad. 33- co za dużo . . . – jak to sam Pan powiedział powyżej, więc we mnie też się gotuje, gdy

  ktos publicznie głosi załganą bzdurę, dowodząc, że jest ofiarą indoktrynacji, i to ewidentną.

  1e – Reguła ma w wyjątkach swoje P O T W I E R D Z E N I E ! – a nie odwrotnie.

  Pan podając wyjątki chce nas przekonać, że te marne kilka przykładów mają nas
  zmusić do uznania, że nie każdy judaszysta jest klamcą.
  Praktyka pokazuje nam, że jest! – z wyjątkiem JEDNEGO NA MILION – i to są Pana argumenty?!

  Finkestein nie stworzył niczego, dał świadectwo i tyle, ale czy on to zrobił dla obrony prawdy, czy tez miał swoje osobiste pobutki?

  Matka Boża nie była hebrajką w znaczeniu, które Pan tutaj Jej przypisuje, tylko Aramejką, jeżeli to dla Pana stanowi różnicę, i dalej stawia Pan wyjątki przeciw regułom i uznanym zasadom – taka ewidentna ofiara demokracji – większość ma rację.

  To Pan musi sobie w buty włożyć te całe „niby argumenta”.

  Dam Panu przykład: jeżeli więc zobaczę piórko unoszące się w powietrze – to znaczy bezdyskusyjnie, że ciążenie to bajka.

  To jest Pana myślenie,

 41. Dictum said

  ad. 1.
  Panie Adminie – w moim wieku już się wie, że dziś nie należy wierzyć żadnej publicznej osobie.
  Ale przyzna Pan, że działalność p. G. Brauna jest uczciwa – filmy – szlachetne, teksty – piekielnie inteligentne i prawie zawsze słuszne. Nie odpowiada się też za działania wuja, stryja czy ciotki. Ale ma Pan rację mówiąc o intuicji, choć może bardziej to nie intuicja, a doświadczenie. Kuronie, Mazowieckie i reszta chazarii, zanim się uzurpatorsko wepchnęli na przywódcze pozycje, też pięknie prawili.
  I w ogóle, dlaczego zawsze oni na czele?
  Konkluzja – ostrożnie i nie ufać.

  To jest dokładnie i moje zdanie na ten temat.
  Admin

 42. JO said

  ad.40. Odpowieda sie za dzialania Wuja, Stryja, Matki, Ojca… ODPOWIADA i tego Naucza Swiete Magisterium Koscila Rzymsko-Katolickiego.

 43. anonim said

  ad.40 Dokładnie Panie Dictum bo une mają być zawsze na czele by w razie w przynajmniej ta naczelna część przetrwała (i jeśli będzie trzeba to może nawet w tym momencie nienaczelną część unych wysłać do diabła vide rzydy w Wermachcie)
  Przecież to widać w Polsce jak na dłoni. Jedne rzydy idące na postronku unych z usraela stręczą nam wojnę z Rosją jako lek na całe zło a tutaj inny uny mówi nam prawdę i między wierszami stręczy nam partnerstwo z Chinami a to czyż nie wojna z Rosją w razie gdyby Chiny wespół z Indiami (była brytyjska kolonia tak samo wolna jak wolni murzyni w usa) poszły na FR? I nic to że mówi mądre rzeczy i że gdyby je wprowadzić w życie jakimś magicznym zaklęciem sytuacja Polski była by lepsza nic to bo zawsze z unym na czele ktoś w ostatnim momencie przekręci wajchę w niekorzystne dla nas położenie.

 44. Boydar said

  Myli się Pan NICK a jednocześnie nie myli – „… wiedziałby, że my go znamy i „poważamy”.

  On wie to doskonale. Ale jeszcze lepiej, także od nas samych, wie ilu nas jest. I wcale swoich występów artystycznych nie adresuje do nas. Jest szamanem dla swoich, nie dla nas. Wskazuje swoim, co jest korzystnym kierunkiem. Bo to ustaliła rada starszych.

 45. tosiek said

  Zresztą i tak niejedno już wypatrzyli. Zauważyli na przykład, że „miejscowy reporter” Richard Gutjahr, który umieścił na „tłiterze” swoje spostrzeżenia spod Mac Donalda, gdzie miała podobno swój początek monachijska masakra, to ten sam Richard Gutjahr, który kilka dni wcześniej był naocznym świadkiem masakry na bulwarze w Nicei (czytaj np.: „Ten sam facet filmował atak w Nicei i w Monachium” – na stronie: marucha.wordpress.com ).

  http://grzegorzbraun.pl/falszywe-flagi-nad-europa-wyrozniony

 46. NyndrO said

  Troche niefortunnie sie wyrazilem. Oczywiscie nie tylko do Grzecha religijnosci mozna miec obiekcje. Ja sam mam ich kilka, w tym taka, za ktora bym mu kora sprzedal. Nigdy Grzecha nie reklamowalem. A do pojscia na wybory w tym Matrix’ie nikt nie jest w stanie mnie namowic. No moze, gdyby Linda Evangelista zasiadala w komisji w moim okregu „wyborczym”.

 47. Dictum said

  ad. 42.
  Dobrze ujęta rzecz.

 48. NyndrO said

  Sprostowanie* Zycie jednak chloszcze bezlitosnie. Sprawdzilem, jak p. Linda wyglada obecnie. Jednak nawet ona by mnie nie namowila.

 49. Rob said

  @31-Rozpuszcalnik
  ad. 1. Dlaczego pogląd, że Polska powinna być neutralna, jest „kompletną” bzdurą?
  Ponieważ jest to fantazja idioty.
  Polska mogłaby ogłaszać swoją „neutralność” każdego miesiąca jednak nie miałoby to najmniejszego sensu.
  Zachodzę w głowę dlaczego polski rząd nie wpadł na taki pomysł w 39 roku?
  Prosta odpowiedź; tę „neutralność” musiałyby uznać i uszanować wszystkie kraje a szczególnie te sąsiedzkie.
  ad.2.
  Pan G. Braun może pisać różne rzeczy na temat działalności biskupa Życińskiego jednak jako katolik powinien wiedzieć,
  że osąd nad duszą należy wyłącznie do Boga. Dlatego tą wypowiedzią dopuścił się grzechu ciężkiego.
  ad3.
  Oczywiście, że dzisiaj największe zagrożenie dla Polski istnieje ze strony tzw. „zachodu” a nie Rosji.
  To nie Rosja przez ostatnie ćwierćwiecze doprowadziła Polskę na skraj zagłady.
  ad4.
  Nie ma zasadniczej różnicy między PO i PiS dlatego popieranie jednej czy też drugiej prowadzi nas do katastrofy.

 50. Maćko said

  Czy Braun jest brazowy czy rózowy to ma male znaczenie.
  Istotne to co robi.
  A robi dobry kawal roboty budzacej ludzi do myslenia.
  Jasne? Proste?

  Rozwój krajów opiera sie na gospodarce a ta na wymianach handlowych. Aby móc handlowac trzeba transportowac. Rodzaje transportu od najtanszego do najdrozszego sa takie:

  Po wodzie
  Po szynach
  Po drogach
  W powietrzu ( nie uwzgledniajac sterowców których rozwój jest blokowany przez lobby paliwowe )

  Jak juz pisalem, plany rozwoju dróg wodnych w Polsce sa genialne i umozliwilyby rozwój regionów oddalonych od portów. Polski eksport towarowy by mial na starce duzy plus poprzez nizsze koszty transportu.

  Widzimy kolejny etap hamowania rozwoju naszego kraju.

  Socjocybernetycznie:
  Sily postepu to sily majace na celu zwiekszenie mocy swobodnej danego systemu ( mocy korelacyjnej )
  Sily stagnacji maja na celu utrzymanie stanu aktualnego
  Sly regresji dzialaja aby sytuacje danego kraju-systemu pogorszyc.

 51. JO said

  ad.50. „Pan Braun robi kawal dobrej roboty budzac Polakow”.

  Panie Macko, Pan Braun nie jest pierwsza i nie jest ostatnia osoba, ktora budzi Polakow. Napewno jest osoba,. ktora ma za soba Srodki Presji, ktore uzywa w odroznieniu do Polakow pochodzenia Lechickiego-Slowianskiego, ktorzy srodkow presji nie posiadaja….

  Pan Braun musi zrobic jedna rzecz, by uwiarygodnic swoja osobe – wypromowac grupe Polakow, kosztem swojej osoby, po to, by Polacy przejeli wladze w Polsce.

  To bedzie propozycja dla Pana Brauna ze strony Gajowki.

  Kazdy Polak z ochota przystal by na te propozycje.

  Zobaczymy co zrobi Pan Braun.

  Prosze wiecej nie promowac Pana Brauna, gdyz w Gajowce, ktora jest prorosyjska, taka postawa to zakrawa na kreciarstwo.

 52. JO said

  List zostal wyslany 5 minut temu.
  ———————————
  Drogi Panie…,

  Troche nie na temat, choc z uwagi na powage osob i wydarzenia, temat wydaje sie byc wlasciwym, by poruszyc go teraz.

  Tradycjonalisci w Polsce maja raczej berdzo ostrozne podejscie do Pana Brauna.
  W tej sytuacji, jaka jest zobrazowana w rozmowie na naszym Forum Gajowki:

  https://marucha.wordpress.com/2016/08/17/persona-non-grata-demodyktatura-ambasadora-usa/#comment-607595

  – proponujemy, by Pan Braun skierowal caly wysilek na wypromowanie Polakow Tradycjonalistow pochodzenia slowianskiego, jak Pan Gajowy, lub osoby podobne…, celem przejecia wladzy w Polsce przez Polakow conajmniej z Ducha….

  Wierze, ze Pan Braun zrobi to dla Polski. W przeszlosci Pan Braun wystepowal jako osoba zwiazana z Bractwem Piusa X w Polsce, startujac w wyborach prezydenckich. Niestety z racji swojego pochodzenia, mimo checi wielu osob, rodzinne konotacje Pana Brauna, powstrzymaly Tradycjonalistow Polskich na oddanie glosu Panu Grzegorzowi. Impas ten jest do pokonania.

  List ten przesylam w dobrych intencjach. Jezli w rozmowie Gajowiczow, lub w lisicie sa tresci nieprawdziwe, prosze nie wahac sie je sprosowac.

  Ufam, ze za Pana posrednictwem, tresc listu bedzie znana adresatowi glownemu – Panu Grzegorzwi Braun.

  Pozdrawiam,

  Z PB,

  Jan Aleksander

 53. […] 2016-08-18 (czwartek) @ 15:06:43 […]

 54. JO said

  Kim jest Pan Grzegorz Braun?

  list krucyfiks konfrateria 095 list krucyfiks konfrateria 091

  https://polakortodoks.wordpress.com/2016/08/18/kim-jest-pan-grzegorz-braun/

 55. Joannus said

  Dobrze, że GB otrzymał mało głosów w wyborach.
  Kto zna treść Protokołów Mędrców Syjonu, łatwo rozezna cel ”dobrego gadania”.

 56. snag said

  Przezroczysty @ 21 ,…

  Oops! Dlaczego Żyd a nie żyd ,…

 57. snag said

  NyndrO @ 36 ,…

  A u mnie hurtem na raty, ha ,…

 58. snag said

  Dictum @ 41 ,…

  I liczyc palce zanim poda sie reke 😉

 59. przezroczysty said

  żyd narodowość Żyd religia.

 60. Ad. 38 (JO)
  Ad. 40 (Piszę więc jestem)
  Ad. 49 (Rob)
  Bez odpowiedzi, bez komentarza.

  * * *

  Ad. 42 (JO)
  Twierdzi Pan, że „odpowieda sie za dzialania Wuja, Stryja, Matki, Ojca… ODPOWIADA i tego Naucza Swiete Magisterium Koscila Rzymsko-Katolickiego”.

  Nie takie kawały księża między sobą opowiadają.

  * * *

  Ad 59 (Przezroczysty)
  – Odwrotnie: żyd religia, Żyd narodowość.

 61. Re: 34 Rozpuszczalnik…
  Jesli chodzi o Apostolow, to tylko jeden byl hebrajczykiem…, a reszte z grzecznosci pomine komentarzem.
  I moze napisze: Gdyby pan lezal 3 tygodnie pod Krzyzem, to i tak panu nie uwierze…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 62. Re: 28 JO.
  Czy ma Pan jakies konkretne informacje n/t D.Kosiura, ze jest zydem z krwi i kosci czy tylko domniemuje Pan, ze skoro mysli jak zyd to musi z pewnoscia byc zydem???…

  Nadmieniam, ze wielu Polakow z krwi i kosci mysli i pisze po zydowsku. Tak, nawet tutaj w Gajowce…
  ==============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 63. Boydar said

  Pan Dariusz Kosiur w pełni świadomie (zarzut braku rozumu byłby nie tylko nieuprawniony wobec tak znakomitego publicysty ale i zwyczajnie obraźliwy) sączy truciznę w umysły czytelników. To może być tetrodotoksyna ale trudno wyczuć, potrzebne są badania. Postępuje zatem zgodnie z linią programową niekwestionowanych „żydów z krwi i kości”. Dla nas i dla Boga podnoszony problem ‚jest czy nie jest’ nie robi żadnej różnicy.

 64. JO said

  ad.62. Panie Jasiu – DUCH Zydowski. To wystarczy, bo to jest sedno zydzizmu – DUCH, zly Duch.

  Pan Kosiur nieprzerwanie, bez ustannie atakuje Kosciol Katolicki.

  Jezeli Pan tego nie widzi. Jezeli Pan temu zaprzeczy, to sie „rozstaniemy” Panie Jasiu.

  Nie ma akceptacji osob z postawa antykatolicka , nienawiscia wyzierajaca przy kazdej okazji, z tak wielka nieuczciwoscia w ktorej oskarza ten Pan KK o niecne rzeczy.

  Nie ma wspolpracy z takimi ludzmi. To sa Zydzi i nie obchodzi mnie, czy z krwi, bo DUCH jest najwazniejszy.

  —————-

 65. JO said

  ad.60.

  Grzechy naszych rodzicow padaja na dzieci.

  Kazdy Rodzic grzeszac, musi sobie zdac sprawe z tego, ze dzieci beda ponosily konsekwencje Rodzica grzechow.

  Rodziny grzechy rowniez wplywaja na przyszlosc dziecka, za ktore to grzechy, dziecko bedzie musialo odpowiedziec…, odnisc sie do nich.

  Jezeli tego nie zrobi tak jak to nakazuje Sw Magisterium, bedzie ponoscic grzechow ciezkie konsekwencje.

  ———————-

  Poza tym, tak w ogolnosci, choc Wiara Katolicka pewien wcale nie maly , nazwijmy to ZBIOR, to nie oznacza, ze jest niewiadomo jak skomplikowana.

  Proste tak, tak, nie nie rozwiazuje dylemat kazdego problemu, ktory w Talmudzie jest rozbijany na 1000 ce czesci, w przyslowiowym „podziale zapalki na czworo”.

  Gdybysmy podchodzili do kazdego temnatu po katolicku a nie zydowsku, to nie bylo by miejsca dla Zydow w Polsce.

  Bijmy sie w piersi swoje na poczatek, wymagajac od siebie a potem wymagajny od drugich.

  Ja to robie 🙂

 66. Pustelnik said

  Matka Boża i Apostołowie urodzili się na ziemi jako żydzi. A tu dwaj napisali takie brednie, jakby sami stosowali Talmud i żydowski rasizm.
  Nie rozumiecie dlaczego niektórzy Apostołowie nosili greckie imiona? Nie rozumiecie dlaczego Pan Jezus i Matka Boża będąc na ziemi mówili po aramejsku, a nie po hebrajsku?
  Nie wiecie, że pomimo tego byli żydami?
  To się uczcie! Tu trzeba znać dobrze historię. Wiedzieć o tym co z żydami robili Seleucydzi, co się później działo za rządów Machabeuszy w tymczasowo niepodległym państwie żydowskim.
  W przeciwnym razie będziecie ględzić jak jakaś sekta, że każdy żyd jest zły bez wyjątku!
  Może pozytywne postaci z Starego Testamentu to dla was źli ludzie, bo byli żydami?
  Każdy ksiądz tradycjonalista dałby wam po łbie za wasze pisanie.
  Nie cierpię takiej dziecinady u polskich narodowców. Jak ktoś w Polsce jedzie po pijaku i zrobi wypadek to od razu dla was żyd, a nie Polak. Jak prywaciarz nie płaci swojemu pracownikowi to dla was żyd, a nie Polak. Tak samo jak ci co na wsi piją pod sklepem itd. Wszystko co złe to żydzi. Dla was Polacy są bez grzechu. To może nie chodźcie do spowiedzi, bo tylko żydzi powinni chodzić. Wy ciężki grzech pychy popełniacie!!!
  Ostatnio gdzieś w Polsce facet jechał 110km/h samochodem i uderzył na pasach w matkę z dzieckiem. Tacy jak wy najlepiej powiedzą, że to żyd. Nosz kurwa!
  Tak, NWO to nie teoria spiskowa, to fakt. Żydzi rządzą światem, robią wraz z masonerią straszne rzeczy, ale nie oznacza to, że wszystkie inne narody są cacy, a każdy żyd to chuj! Pracowałem u gościa, który darł na mnie morde, nie chciał zapłacić za robotę. Czy jest żydem? Nie! To Polak, tylko chciwy, zły charakterem. Jacy z was katolicy, skoro sami uprawiacie talmudyzm i uważacie samych siebie za lepszych od innych? Św. Paweł pisał, że nie ma już żyda, ani Greka. To, że np. wśród żydów, Ukraińców czy Niemców znajdzie się więcej skurwieli niż wśród np. Węgrów czy Rosjan nie oznacza, że każdy bez wyjątku Niemiec czy Ukrainiec to morderca.
  Rozumiecie?
  ……..

  A co do Brauna to pani Matka Polka już wyjaśniła przeszłość jego rodziny i to go skreśla jako przeciwnika NWO. Warto dodać, że Braun popiera dziki kapitalizm tak jak pseudokatolickie pismo Polonia Christiana (na dodatek rusofobiczne!) Mimo to Braun nic sobie z tego nie robi i dalej przykleja się do FSSPX.

  http://news.fsspx.pl/2016/05/warszawa-procesja-bozego-ciala/procesja2016-5/

 67. NICK said

  No.
  Przynajmniej z braunem będzie spokój i zgoda.
  (jedziemy dalej)

 68. Re: 64 JO.
  Wystarczyloby stwierdzienie: ze D. Kosiur, to Polak atakujacy Kosciol Katolicki.
  I to wszystko.
  Nie chcialbym, aby po otworzeniu lodowki wyskakiwal mi „zyd” D.Kosiur..
  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 69. Boydar said

  Też bym nie chciał, Panie Jaśku ale co robić, takie czasy. Pisze Pan „… wystarczyłoby stwierdzenie, że D. Kosiur, to Polak …”.

  A po czem Pan wnosi ? Po rysach twarzy ? Zapytam nieśmiało; kiedy ostatnio widział Pan Polaka ?

 70. Re: 69 Boydar…
  Polaka codziennie widze i nawet bacznie sie mu przygladam…przed lustrem…
  Czy widzial Pan zyda zasuwajacego na dachach albo na budowie?
  Ja widzialem, ale Polaka (i nie tylko) ograniczonego umyslowo i totalnie sk…wionego…(rowniez przez „osrodki masowego razenia).

  Jesli chodzi o kwestie formalna, to nie musze patrzec na rysy twarzy, wogole nie musze ogladac zydowskiej mordy…Wystarczy ze zobacze jak chodzi…a zyd czy zydowka (nawet bladynka z niebieskimi oczami) ma specyficzyny chod i specyficzna gestykulacje rak.
  (z grzecznosci pomine budowe ciala).
  Na obecnym poziomie wiedzy, wystarczy badanie DNA…ktorego nie da sie wykiwac….
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Jak spotka Pan D.Kosiura, to niech Pan poprosi, aby dal Panu kilka wlosow z glowy przycietych na panskich oczach mowiac mu przy tym: „zamierzam sprawdzic panska polskosc…”

 71. Boydar said

  Panie Jaśku. Pisze Pan „… wystarczy ze zobaczę jak chodzi …”. No, a mi wystarczy, że poczytam co pisze.

  Pan Kosiur może być nawet zez Andromedy, lotto mi to. Ja nie mówię kim jest, wyraźnie czytam natomiast kim nie jest. Godząc dekonstruktywnie w Kościół Katolicki, godzi w podstawy cywilizacyjne Narodu Polskiego. Że inne pominę, bo skała nie jest do ruszenia. Zły to ptak, jeśli własne. A co, jeśli nie własne ? Ano, talmud pełen jest peanów, jak wielka to dzielność i dowód wiernopoddaństwa gminie. Proszę zauważyć, że jego ataki na Kościół są z reguły takie bardziej ogólne. Niech napisze, że dziwisz to jewrej i nastajaszacza, czy personalnie pięć od góry, ale u niego nie, to kościół jest be a’priori , a owieczki są jedynie zagubione, szczególnie te co grubsze.

  Gdyby pojechał np. do Arabii Saudyjskiej i zaczął wykładać o wadach immamów, po niecałej dobie przerobili by go na paszę dla nutrii albo jeszcze szybciej. Taką „wolność słowa” mamy tylko nad Wisłą. I dziwnym trafem, tylko jedna nacja korzysta z niej bez żadnych ograniczeń.

  Pan patrzysz w lustro; ja się boję. Nauczyłem się golić po omacku.

 72. przezroczysty said

  Ad 59 (Przezroczysty)
  – Odwrotnie: żyd religia, Żyd narodowość.

  Tak, własnie.

  Kwestia narodowości to znak zapytania, ale mniej sza z tym.

 73. Re: 71 Boydar.
  Moze skomentuje panski komentarz bardzo krotko:
  Ja dogadam sie z najgorszym Polakiem jesli ma dusze slowianska a zydowska swiadomosc (mozg), anizeli z najlepszym zydem posiadajacym dusze zydowska ze slowianskim mozgiem…
  Cierpliwosc w tym przypadku o ktorym Pan pisze jest najepszym lekarstwem do rozpoznania.

  Jeszcze w 1994-1995 roku wiekszosc Polakow, ktorzy dzisiaj prowadza pro-polskie blogi i strony internetowe nierzadko nazywali mnie zydowskim prowokatorem, talmudysta, oszolomem syjonistycznym itd. itd…
  Wiedzialem, ze pisali wtedy co wiedzieli, a nie wiedzielil nic…
  Coz, takie zycie…I trzeba przyjac je takie jakie jest, a nie takie jakie chcialoby zeby bylo…
  =====================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 74. Boydar said

  Masz Pan cierpliwość, pozazdrościć …

 75. Marucha said

  Re 71:
  Pan Kosiur wydaje się być szczerym patriotą. Jego problemem jest, że za wszelkie niepowodzenia winą obarcza Kościół Katolicki. To samo dotyczy paru innych osób z blogosfery,

 76. Boydar said

  To by znaczyło, że ślepy jest. A my, kulawi.

 77. NICK said

  Na jakiej zatem podstawie.

  Można zarzucić p. Dariuszowi.
  Tak! Lubelaku.
  On jest ślepy.
  My kulawi.
  Pan Maćko jest specem od łagodzenia. Tutaj.

 78. matirani said

  Firefox poprzez Googla blokuje mi dostep do tych stron: https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjiud2u49DOAhVGjZAKHXoxAG0QFggkMAE&url=%2Finterstitial%3Furl%3Dhttp%3A%2F%2Fgazetawarszawska.eu%2F2014%2F05%2F21%2Fwyklad-nai-pt-cywilizacja-zydowska%2F&usg=AFQjCNFSF3v4iE-aqTzlccT5aLAHxFrlDA&sig2=_vb_bx3E9StYiRES_wWySA
  gazetawarszawska zaatakowana czy cenzura zydowska?
  +++
  Na Torze sie pojawily: http://gazetawarszawska.eu/2014/05/21/wyklad-nai-pt-cywilizacja-zydowska/

 79. matirani said

  Ze wzgledu na bardzo wysoki stopien skundlenia sie genetycznego osób zwanych i rozpoznanych jak „zydzi” trudno jest uzywac kryterium genetycznego.
  Religijnie, jak wiadomo, wierzacych jest wsród zydów malo, praktykujacych jeszcze mniej, wielu integrystów zydowskich nienawidzi syjonistów, rzad zydowski to psychopaci bez czci ni wiary wiec tez nie jest kryterium diagnostycznym selekcja na podstawie judaizmu.
  Natomiast cywilizacyjna klasyfikacja jest bardzo diagnostyczna.

  Osoba nalezaca do cywilizacji zydowskiej, dzialajaca wedlug jej zasad musi byc uwazana za zyda nawet jesli jej matka Rosjanka ja splodzila na lewo z Polakiem za plecami legalnego meza rabina.

  Absolutnie warto poczytac Konecznego i jego kryteria klasyfikacji cywilizacji wedlug pieciu podstawowych pojec-wyrózników ( dobro, zdrowie, piekno, prawo, dobrobyt )
  lubiacym sluchac polecam wyklady ( dluugie – warto przyspieszc do 1,5 ) Kosseckiego:

 80. matirani said

  U nas tez jest do pobrania ksiazka Konecznego: https://marucha.wordpress.com/do-pobrania/
  A. Sołżenicyn – 200 lat razem cz. 1
  A. Sołżenicyn – 200 lat razem cz. 2
  Felik Koneczny – Cywilizacja żydowska (PDF)

  Oczywiscie podejscie cybernetyczne Kosseckiego jest bardziej diagnostyczne i mniej anachroniczne.
  Z grubsza ,u Zydów, etyka pokrywa sie z prawem a prawda jest podporzadkowana ideologii.

  Dlatego z zydem nie da sie dyskutowac. Dla Zyda prawda jest to, co sluzy jego interesowi. Zydzi nigdy nie szukaja prawdy bo nie ma ona znaczenia dla nich. Samo pojecie PRAWDY w naszym zrozumieniu ( wierny obraz rzeczywistosci ) w ogóle nie istnieje w glowie zyda.
  „Prawda? Jaka prawda? Przeciez wszystko jest wzgledne, wszystko zalezy jak sie lezy i komu sie nalezy! itd…”

  Podobnie z pieknem. Piekne jest to, co jest uzyteczne, an czym sie da zarobic. Dlatego nie ma artystów zydowskich.Sa tylko rzemieslnicy.
  Kropka.

 81. przezroczysty said

  Dlatego nie ma artystów zydowskich.Sa tylko rzemieslnicy.
  Kropka.

  A Jasza Hajfec?

 82. Boydar said

  … do bankiera i skrzypka nie mówią „ty żydku” …

 83. przezroczysty said

  Panie Jaśku z T. Niebezpieczne rzeczy Pan prawi, ponieważ wielu z nas ma mniejszą albo większa domieszkę genów, o czym sami nie wiedzą. Po raz setny polecam przynajmniej pierwszy rozdział opracowania Spotwarzona Przeszłość, To doskonała analiza, wyrażona w lapidarny sposób, a wyjasnia wiele.

 84. przezroczysty said

  Rubinsztajn nie grał na skrzypcach.

 85. JO said

  ad.68. Panie Jasiu, czy w przeszlosci widzial Pan Polaka atakujacego w taki sposob Kosciol Katolicki???

  Ja znajac nieco Historie, moge powiedziec, ze wielu widzialo problem w KK i je staralo sie naprawic, lub pozostac tam gdzie byli, np w Prawoslawiu, ale NIGDY, zaden Polak, w taki sposob nie atakowal KK.

  W tradycji polskiej jest zwrot „nie badz zydem” uzywany w roznych sytuacjach, w tym do osob o postawie Pana Darka.

  Prosze mi pozwolic wiec uzywac nie tylko tego tradycyjnie polskiego okreslenia, wskazujacego wyraznie na to czym jest co.., ale i opisanie wprost Ducha a przez to osoby Pana Darka – ZYD.

  Takie klamstwa jakie ten Pan uprawia wzgledem KK , a wiec i nas Polakow…, tylko pochodza od Zydow, Talmudzistow, ktorych podobno ten Pan tak sciga :))))

  ad.75. Panie Gajowy, bardzo prosze sobie przeczytac swoja wypowiedz kilka razy przed snem. Usmieje sie Pan, co dobrze Panu zrobi, jezeli Pan chce spac dobrze, bo nie ma to jak dobry smiech….bo smiech to zdrowie…
  Pozdrawiam,
  J.

  …Polak patriota opluwajacy KK …Buchachacha:)))))

  ——
  Zdarzali się polscy patrioci wyznania starozakonnego, bisurmańskiego, heretyckiego etc.
  Admin

 86. Boydar said

  Nie zna się Wasza Przeźroczystość; fortepian to też skrzypce, tylko bardziej zaawansowane technicznie. Nie potrzeba już smyczka i same stoją na estradzie. Strun też jest więcej bo publiczność płaci za jakość dźwięku. Tak właśnie wygląda postęp w muzyce.

 87. przezroczysty said

  E, tam, zaraz postęp.

  Paderewski występował raz w Chicago, chyba jeszcze przed pierwszą wojną. Komentarz w miejscowej gazecie brzmiał mniej więcej tak: Jak to jest. W ubiegłym roku gościł u nas muzyk, który grał na trąbie, bębnie, harmonii i harfie, w dodatku równocześnie. A bilety na występ były po pięć centów. A ten tu przyjechał grać tylko na jednym fortepianie, a bilety kosztują dolara.

 88. przezroczysty said

  Strażacka zagadka. Czym się różnią skrzypce od fortepianu?

 89. Re: 83 Przezroczysty.
  Ksiazke p. Romka K. znam i mialek okazje kilkadziesiat stron poprawic w sensie gramatycznym i stylistycznym…zanim ta ujrzala oczy publiczne.. Jesli juz…o ta ksiazke raczy napomykac…
  Ksiazka ta jest w Bibliotece Narodowej i calkowicie dostepna wraz z ponad 240 innymi pozycjami…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 90. Re: 85 JO.
  Mowiac szczerze, to ponad 70% wierzacych katolikow obraza Majestat Kosciola – Jezusa Chrystusa swoja niewiedza i swoja ignorancja…”walac” do sw Komunii bez wzgledu na status czy ciezkie grzechy tylko dlatego, aby inni widzieli jacy oni bogobojni…

  Proponuje zostawic w spokoju p. Dariusza Kosiura i dac mu wiecej czasu, bo z pewnoscia go potrzebuje.
  Jedni dorastaja bardzo szybko a drudzy bardzo wolno…ja w Winnicy Pana…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 91. Miet said

  Re. 86.
  Ojjj… chyba to nie tak.
  Znawcą nie jestem ale ludzie z tej branży tłumaczyli mi kiedyś, że fortepian to raczej bliższy jest instrumentom perkusyjnym (chyba uderzanie młoteczków w struny o tym decyduje).
  No ale wy znawcy zapewne wita lepi.😀

 92. matirani said

  Zydzi maja odtwórców muzyki napisanej przez chrzescijan.
  Nie twórców, tylko odtwórców.
  Rzemieslnicy, wyrobnicy, perfekcyjni bywa, ale bezmyslni.
  Tworzenie jest duzo wyzszym poziomem w Sztuce niz odtwarzanie.

  Fortepian . geniuszem calkowitym byl Liszt
  Skrzypce – podobnie Paganini.
  Bach.
  Rubiny piknie graja dla pieniedzy i slawy piekne utwory chrzescijanskich kompozytorów.
  Muzyka zydowska jest zarobkowa, ludyczna, rzemieslnicza.
  Ich malarstwo jest ozdobne albo to bohomazy.
  Rzezba albo koszmar i chaos albo na zamówienie zrobione przez czrzescijanskiego czeladnieka.
  Literatura podobnie paskudna. Pisana dla kasy albo manipulacyjnie-sterowniczo.

  Sajanom sie nie podoba? … No nie. Ich sprawa….

 93. Boydar said

  Chyba od kontrabasu …

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: